2012 - világvége jóslatok

Asztrológia, ufók, földönkívüli élet
Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.03. 12:12

@lorenz (40049):
Tudnál valamilyen magyarázatot adni a gravitációra, de hagyd azt az unalmas dolgot a tömeggel és a tér görbületével(ez mekkora hülyeség!), mert ehhez képest még a Biblia is tudományos megközelítés.
Bocsi. ezt ha jól tudom én kérdeztem tőled miután felhoztad - ha jól emlékszem valaminek a példájára.
Nem adnád meg azt a lehetőséget, hogy megismerjem a te / az eddigi tudomány / álláspontját először? Ráadásul egyáltalában nem kizárt, hogy nincs is vélemény különbség.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.04. 03:14

@repair (40037):
Itt kihagytad az ( S ), ( P )
Nem, nem hagytam ki, ott van a kén és a foszfor is! Minden esetre nagyon gáz az okoskodásod a meg nem történt kihagyással. Addig, amíg be nem másoltam a fórumra egy részt a wikiből, nem sikerült ráakadnod a szerves/szervetlen fogalmára sem. :o
Ezekről nem tudtam,(F, Cl, Br, I),
Attól még azok.
Vannak azonban szervetlen szénvegyületek is…..

Ez is igaz.
A fenti példát alapul véve ez kb. 1 %
Nos, akkor ezt kellene bizonyítani ebből az 1%- ból, hogyan keletkezik élő sejt.
Miért kellene az életnek CO2-ból, és CO-ból kialakulnia? Mert csak ez passzol a te elszúrt definíciódra?
Ezek szerint, ami nem a te felfogásod az prekoncepció.
Ráadásul minden esetben jogosan használható ,ha nincs tisztázva – jelenesetben - a hit fogalma.
Nem, félreérted. Az a prekoncepció, amikor eldöntöd magadban, hogy a maják kihaltak, és ahelyett, hogy utánanéznél, erre szépen felépíted az elméletedet. Innentől hiába hozunk neked bármi ellenérvet, te csak hajtogatod, és az egy nyamvadt, több oldalról is megcáfolt forrásodba kapaszkodsz. Külön szörnyű, hogy a cáfolatokat többször azzal intézed el, hogy téged ilyen szinten ez nem érdekel, közben meg játszod a szakértőt.
Idézet:
Nem csak az egysejtűekre.

Én konkrétan erre gondoltam.
De mégis, mit akarsz ezzel mondani?
Tudnál például valami magyarázatot adni, a légkör kialakulására, ami ugye nagyon fontos volt a földi típusú élet kialakulásához.
Az alábbi linket ne hozd fel mert olvastam már egy-két Maja próféciát, de azok ehhez képest egy tudományos megközelítés
Egy hatalmas jávorszarvas rápukkantotta a lapos földre, ami egy lepényhal élén fekszik, középpontja pedig Balmazújváros! Ezek után elvárnád, hogy mások komolyanvegyenek?
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.04. 09:39

@Tuttisuu (40113):
Csak az a baj, hogy a mellékelt ábra azt mutatja(eddig a genetikáról volt szó), hogy nem lehetetlen a gyakorlatban. Innentől kezdve a te logikád nem helyes.
Genetika (a görög ’gennó’ [γεννώ], ’nemzeni, életet adni’ jelentésű szóból)…
Szerinted, ha ez a kiindulás nem jön létre van értelme a következményekkel foglalkozni ?
És ahogy egy született francia angolul mondaná: ” in medias res ” egyből a közepibe vágsz
Nincs itt semmi nehézség, a tojás volt előbb.
Itt a lehetőség bizonyítsd be.
De mégis, mit akarsz ezzel mondani?
Konkrétan azt amit az előbb leírtam.
Aha, és ez mennyiben változtatna a földi élővilág evolúcióján, pláne a genetikai vizsgálatok valóságtartalmán?.....
És megint a közepén kezded. Úgy gondolom sehol sem állítottam olyat, hogy attól megváltozna a genetika.
De a tojást még nem bizonyítodtad itt sem.
Azért némileg több jel mutat arra, hogy a földi élet itt alakult ki.
Ez a te bizonyítékod. A valószínűség?
Addig, amíg be nem másoltam a fórumra egy részt a wikiből, nem sikerült ráakadnod a szerves/szervetlen fogalmára sem
Ez nem kifogás ez egy teljesen szubjektív megállapítás.
Miért kellene az életnek CO2-ból, és CO-ból kialakulnia? Mert csak ez passzol a te elszúrt definíciódra?
Ha nem is bizonyítód, de zárd ki egyértelműen ezt a lehetőséget legalább.
Nem, félreérted. Az a prekoncepció, amikor eldöntöd magadban…..
Bocs . mi volna ha magadnál kezdenéd? " Nincs itt semmi nehézség, a tojás volt előbb "
Ez nem prekoncepció?
hogy a maják kihaltak...
Itt pedig a szó abszolút értelmén lovagolsz, és közel se igaz, hogy ez az feltételezésem alapja
csak egy összetevője.
De mégis, mit akarsz ezzel mondani?
A tojást például.
Egy hatalmas jávorszarvas rápukkantotta a lapos földre, ami egy lepényhal élén fekszik, középpontja pedig Balmazújváros! Ezek után elvárnád, hogy mások komolyanvegyenek?
Ez pedig a te tudományos cáfolatod. Ezek után elvárnád, hogy mások komolyan vegyenek?
Hát itt tartunk.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.04. 13:57

@repair (40123):
Genetika (a görög ’gennó’ [γεννώ], ’nemzeni, életet adni’ jelentésű szóból)…
Fejezd be a mondatot: "...avagy örökléstan a gének, az öröklődés és az élőlények variációjának tudománya". Hol látod te itt azt, hogy az "élet kialakulása"?
Szerinted, ha ez a kiindulás nem jön létre van értelme a következményekkel foglalkozni ?
Aha, tehát amíg nem tudjuk, hogy a beteg egy fáról, vagy egy létráról esett le, addig nem szabad foglalkozni a nyílt töréssel a kezén. és inkább vérezzen el, de a legfontosabb, hogy megtudjuk miről esett le? De ugyan erre írtam a történeti példát is:
Viszont a logikád nagyon szemléletes: ha vannak fehér foltok a történetírásunkban a honfoglalással kapcsolatban, akkor semmi értelme kutatni az ország újkori, meg legújabbkori történelmét, hiszen lehet, hogy nincs is olyan, hogy Magyarország. Értem.
Igen, van értelme a következményekkel foglalkozni, mert lehet, hogy neked nem számít, de mások érzékenyebbek a hús és gabonaárakra (>nemesítés), vagy hogy a gyerekük ne sérülten szülessen egy rh-összeférhetetlenség miatt, vagy később ne legyenek gondjai egy fenilketonuria okán.
És ahogy egy született francia angolul mondaná: ” in medias res ” egyből a közepibe vágsz
:shock: Mármint latinul mondaná a te született franciád. :roll:
Idézet:
Nincs itt semmi nehézség, a tojás volt előbb.

Itt a lehetőség bizonyítsd be.
:) A tyúk még sehol sem volt amikor a hüllők már tojást raktak.
Bulvárosan: http://zidbits.com/2011/09/which-came-f ... r-the-egg/
http://hu.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0128094712
http://hu.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0323194748
Idézet:
De mégis, mit akarsz ezzel mondani?

Konkrétan azt amit az előbb leírtam.
Tehát te az egysejtűekre gondolsz. Akkor most?
Idézet:
Biológusok körében megfogalmazódott az az elmélet, miszerint a földi élővilág idegen eredetű. (exogenezis-elmélet) Bolygóközi távolságokon elméletben lehetséges, de valós bizonyítékot még senki sem talált arra, hogy valóban így kerülhetett-e az élet a Földre.
Aha, és ez mennyiben változtatna a földi élővilág evolúcióján, pláne a genetikai vizsgálatok valóságtartalmán? Elég rendesen félrebeszélsz, már ne is haragudj!
És megint a közepén kezded. Úgy gondolom sehol sem állítottam olyat, hogy attól megváltozna a genetika.
Mégis ezt hoztad fel ellenérvnek.
Idézet:
Azért némileg több jel mutat arra, hogy a földi élet itt alakult ki.
Ez a te bizonyítékod. A valószínűség?
Ezzel szemben a te bizonyítékaid gondolom sziklaszilárdak, csak még azt nem árultad el, hogy mik is azok és mi mellett. :mrgreen:
Idézet:
Addig, amíg be nem másoltam a fórumra egy részt a wikiből, nem sikerült ráakadnod a szerves/szervetlen fogalmára sem
Ez nem kifogás ez egy teljesen szubjektív megállapítás.
Akkor nézd vissza a saját kommentjeidet. Objektíven.
Idézet:
Miért kellene az életnek CO2-ból, és CO-ból kialakulnia? Mert csak ez passzol a te elszúrt definíciódra?
Ha nem is bizonyítód, de zárd ki egyértelműen ezt a lehetőséget legalább.
Az a baj, hogy még mindig nem érted. Az, hogy a CO2 és a CO nem szerves vegyület, az nem azt jelenti, hogy csak ezekből kellene létrejönnie az életnek! Megint ott tartunk, hogy nem bírsz kikeveredni a saját definíciódból. Már linkeltem előbb a Miller-Urey kísérletet. A legegyszerűbb vegyületekből létrejönnek bonyolultak "maguktól", csak egy kis energia és idő kell hozzá.
Idézet:
Nem, félreérted. Az a prekoncepció, amikor eldöntöd magadban…..
Bocs . mi volna ha magadnál kezdenéd? " Nincs itt semmi nehézség, a tojás volt előbb "
Ez nem prekoncepció?
Csakhogy én ezt nem magamban döntöttem el. Az idézett helyen tényleg nem csatoltam hozzá bizonyítékot ebben igazad van. Itt fentebb hoztam néhányat, de ha komolyabban érdekel (értsd: lesz érdemi ellenérv), akkor mélyebbre túrok. Viszont ha hozod a meggyőző bizonyítékokat az ellenkezőjére (mármint: tyúk előbb volt mint tojás), akkor természetesen megváltoztatom a véleményem. Szóval rajta! (Egyébként az eredeti komment végén volt egy vigyorgó fej...)
Idézet:
hogy a maják kihaltak...
Itt pedig a szó abszolút értelmén lovagolsz, és közel se igaz, hogy ez az feltételezésem alapja
csak egy összetevője.
De ettől még nem lesz igaz, és az olyan mondatok értelmüket vesztik, mint pl.:
Hogy a Maja kultúrára milyen hatással volt, nem tudom ugyanis szinte az egész társadalmuk hirtelen eltűnt, legalább is több állítás szerint.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.05. 08:16

@Tuttisuu (40140):

……. a tyúk tojás komplexushoz.
A tyúk még sehol sem volt amikor a hüllők már tojást raktak.
Ha ezt a mondatomat így értetted, akkor csak gratulálni tudok, ezt valóban nehéz überelni.
Szerencsére van egy megdönthetetlen bizonyítékom. Múlt hónapban vettem egy kendermagos tyúkot és csak két nap múlva tojt./ meg van a számlám /
Tehát bizonyítékom van nekem előbb volt a tyúk. mint a tojás.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.05. 14:08

@repair (40181):
Szerencsére van egy megdönthetetlen bizonyítékom. Múlt hónapban vettem egy kendermagos tyúkot és csak két nap múlva tojt.
Tényleg nem érted, vagy csak nem akarod? Melyik volt régebben a múlt hónap, vagy a 77 millió évvel ezelőtti dínó? :mrgreen:

A többiből semmi? :|
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.05. 20:30

@Tuttisuu (40259):

Szeretném ha ezt az eddigiektől eltérő módon, figyelmesen elolvasnád.

Figyelmedbe ajánlanék egy vers sor idézetet ami Arany János Tetemre hívás negyedik sora. Valószínű te is tudod fejből idézni.

Egy dolog bizonyítása megtörtént. A prekoncepció kérdése. Írtam egy megdönthetetlen bizonyítékot, amit abszolút figyelmen kívül hagytál. A prekoncepciódból kiindulva csak mismásolsz, ahelyett, hogy a bizonyítékot figyelembe vennéd.
Ez most ebben az esetben tény és valóság.

Miután eszedbe sem volt a bizonyítékot figyelembe venni nem is tűnhetett fel a bizonyíték súlya ami enyhé szólva, ebből a szempontból, némi kívánni valót hagyna maga után. Csak hajtogatod a magadét. Ha komoly vitapartner lennél, és nem a prekoncepció lenne a ” hajtómotor ” kb. ilyesfajta választ kellett volna írnod.
én meg vettem a közértbe egy tojást és két hét múlva lett egy csibém.
Ezzel megvéded, az állításod hogy a tojás volt előbb, utalsz egyben a bizonyíték súlyára
is, de ami ebben az esetben a legfontosabb.
Érdekelt a másik állítása, legalább minimális szinten,
és megpróbálod értelmezni. Hát ez most bizonyítva lett, hogy nem így van, nem is érdekel a másik mit hoz fel bizonyítéknak. Akkor minek vitázol?

Talán még egyet:
Előszeretettel, hozzátok fel, hogy nem értek az adott témához,ráadásúl tudomásom szerint ilyet nem is állítottam itt.
Mi az a kizáró ok ami miatt ezt ne lehetne megtenni.
Te vagy bárki nyugodtan állíthatja, hogy nem jó az autója akkor is, ha nincs tisztába mondjuk a hajtókar méretezésével, vagy mondjuk az abs működésével.
Ennek az alapja is a prekoncepció?
No erről ennyit !
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.05. 22:09

@repair (40290):
Szeretném ha ezt az eddigiektől eltérő módon, figyelmesen elolvasnád.
Mit nem olvastam el tőled?
Figyelmedbe ajánlanék egy vers sor idézetet ami Arany János Tetemre hívás negyedik sora. Valószínű te is tudod fejből idézni.
"Ime, bizonyság Isten előtt:" - Felsőbb hatalmak előcitálásától nem lesz igazabb, amit mondasz.
Egy dolog bizonyítása megtörtént. A prekoncepció kérdése. Írtam egy megdönthetetlen bizonyítékot, amit abszolút figyelmen kívül hagytál. A prekoncepciódból kiindulva csak mismásolsz, ahelyett, hogy a bizonyítékot figyelembe vennéd.
Ez most ebben az esetben tény és valóság.
Ismételten felteszem a kérdést, melyik volt előbb, a te múlthavi tyúkod, vagy a 77millió éve élt tojásrakó dinoszaurusz?
Miután eszedbe sem volt a bizonyítékot figyelembe venni nem is tűnhetett fel a bizonyíték súlya ami enyhé szólva, ebből a szempontból, némi kívánni valót hagyna maga után.
Mert?
Ha komoly vitapartner lennél, és nem a prekoncepció lenne a ” hajtómotor ” kb. ilyesfajta választ kellett volna írnod.
én meg vettem a közértbe egy tojást és két hét múlva lett egy csibém.
Ennek az érvelésnek több buktatója is lett volna:
1, nem történt meg velem a fenti eseménysor, így eszemben sincs ezt a valótlanságot állítani.
2, a kereskedelemben árusított tojásokból nem lesz csirke:
- az ezeket tojó tyúkok kakast még képen sem láttak, megtermékenyítetlenül nem lesz belőle csibe,
- a friss tojást dobozolják és lehűtik, a -nem létező- embrió elpusztulna.
3, a csibéből lehet kakas is.
Ezzel megvéded, az állításod hogy a tojás volt előbb
Nem, ezzel csak folytatom a ciklust.
utalsz egyben a bizonyíték súlyára
is, de ami ebben az esetben a legfontosabb.
Érdekelt a másik állítása, legalább minimális szinten,
és megpróbálod értelmezni.
Nem mondhatod, hogy nem érdekelt az álláspontod, hiszen mást sem csinálok már egy hete, mint a te állításaidra reagálok, míg te csak elenyésző mértékben teszed meg ezt. Elolvastam, és felfogtam a tyúkos sztorid, még idéztem is az előző hsz-omban. De ettől még nem csak a tyúkok fognak tojással szaporodni. Régebben elterjedt a tojással szaporodás, mint a madarak kialakulása -ahová a tyúkod is tartozik- (lsd. fentebbi hsz.). De ha van erre érdemleges cáfolatod, ne hallgasd el!
Innentől kezdve, ha te továbbra is kötöd a tojást a tyúkodhoz, az már a te gondod. :cry:
Hát ez most bizonyítva lett, hogy nem így van, nem is érdekel a másik mit hoz fel bizonyítéknak. Akkor minek vitázol?
Lsd.: fentebb.
Előszeretettel, hozzátok fel, hogy nem értek az adott témához,ráadásúl tudomásom szerint ilyet nem is állítottam itt.
Mi az a kizáró ok ami miatt ezt ne lehetne megtenni.
(Gondolom a hozzászólásra érted.) Megteheted, hogy hozzászólsz, és meg is teszed. Szerintem senki sem korlátozott ebben. Vagy az szerinted korlátozás, hogy néhányan nem értünk egyet bizonyos állításaiddal?
Te vagy bárki nyugodtan állíthatja, hogy nem jó az autója akkor is, ha nincs tisztába mondjuk a hajtókar méretezésével, vagy mondjuk az abs működésével.
Egy gázkromatográf rendellenes működését is meg tudnád állapítani ránézésre? Vagy szivet műteni, mert neked is van?
De vissza az autóra: annyi képzettség ehhez is kell, hogy tudd milyen egy autó normál működése. Anélkül nehezen tudod megállapítani, hogy rossz e, mert nincs mihez viszonyítanod. Máskor pedig még neked lehet fel sem tűnik az, hogy rossz az autó, de a szerelő már hallja a hangján. (Pl. ilyen volt fentebb Gábor a naptárral és a naptevékenység ciklusaival.)
A hiba szerintem nem abban van, hogy valamiben nem vagy elég jártas (senki sem lehet mindenben az!), hanem az, hogy nem hagyod magad zavartatni a tényektől (pl.: erőteljes naptevékenység>maják kihalása volt az állításod, na most egyik sem bizonyult valósnak az adott időszakra, te mégis kitartassz mellette :oops: )
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.05. 22:15

@repair (40290):
Ennek az alapja is a prekoncepció?
Látom tetszik a szó.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.06. 10:23

@Tuttisuu (40295):
Mit nem olvastam el tőled?
Látod ez az !
Kértem,hogy – figyelmesen olvasd el. – Erre felteszed ezt a kérdést - mit nem?
Köszönő viszonyban sincs az idézettel.
Egy dolog bizonyítása megtörtént.
Erre te ” óne zsenír ” ugyan azt kérdezed.
Ha komoly vitapartner lennél …
Talán az egyetlen írásod ami a kérdésre vonatkozik.
Az a kereskedő akinél én vásárolok őstermelőtől veszi a tojásokat, és - saját állítása szerint -
előfordul olyan eset amikor a keltető kapacitásán túl is van igyény, azt meg a saját nem ” mű ”
állományból pótolja.
Ezt kizárólag csak azért közöltem, hogy nem szabad a másik állítását figyelmen kívül hagyni még akkor sem, ha talán számodra nem felfogható.
. Máskor pedig még neked lehet fel sem tűnik az, hogy rossz az autó…
Igen ez tipizálható.
Beviszem az autót a szakemberhez, mondván rángat a kocsi nem egyenletesem húz. Később kiderült kitísztotta a porlasztót, mert koszos volt. Két nap múlva vissza kellett vinnem mert ugyanaz a baja volt. Kénytelen voltam elmondani a véleményem,
A porlasztóban nem születik a kosz, talán az AC pumpa szívja a tartályból.
Meg is szűnt ez a fajta hiba. Ennyit a szakértelemről.
hogy nem hagyod magad zavartatni a tényektől (pl.: erőteljes naptevékenység>maják kihalása volt az állításod
Itt is következetesen hajtogatod a magadét, hogy - állításod -. Tudomásom szerint ezt nem állítottam.
Ez feltételezés volt

Gábor állított dolgokat, de nem is mondtam rá sehol, hogy nem igazak. Csak számomra indokolatlanul kisarkított feltételezések valódiságán lovagolt. Ott ahol konkrétizálni kellett volna. ott a válasza csak ennyi volt – ez sem igaz -
Ezt meg te indokoltad meg tyúk-tojás szinten. Ezeket meg akkor csak ilyen szinten tudom elfogadni.
Szerinted nem jogos ha kitartok mellette?

Már írtam egy párszor, Nem a fent említett kérdések teljes igazsága a döntő számomra,
Viszont, ha kapok választ a Szécsényi István Geofizikai Obszervatóriumtól, a Schumann rezgésekkel kapcsolatban, akkor eldönthető a feltételezésem helyessége.
Tanulságom: Nemkellett volna az egész feltételezést ismertetnem
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.06. 13:08

@repair (40307): Ember! Ha te képtelen vagy felfogni az 1 hónappal ezelőtt, és a 77 millió évvel ez előtt közötti különbséget, akkor a hiba nem az én készülékemben van! "Örülök", hogy kérdésekre nem válaszolsz, csak hajtod a magad baromságát. Miért kell kivetítened rám az értő olvasás nálad fellépő hiányát?!?
Igen ez tipizálható.
Beviszem az autót a szakemberhez, mondván rángat a kocsi nem egyenletesem húz. Később kiderült kitísztotta a porlasztót, mert koszos volt. Két nap múlva vissza kellett vinnem mert ugyanaz a baja volt. Kénytelen voltam elmondani a véleményem,
A porlasztóban nem születik a kosz, talán az AC pumpa szívja a tartályból.
Meg is szűnt ez a fajta hiba. Ennyit a szakértelemről.
Leborulok nagyságod előtt! Ha ennyire nem számít a szakértelem, akkor minek vitted autószerelőhöz a kocsid, és miért nem egy fodrászhoz? Hülyézheted a szerelőt, de mégis csak ő szerelte meg a kocsidat és nem te! Kérdések újra: egy gázkromatográf rendellenes működését is meg tudnád állapítani ránézésre? Vagy szivet műteni, mert neked is van?
Tudomásom szerint ezt nem állítottam.
Ez feltételezés volt
Amiről kiderült, hogy nincs alapja.
Nem a fent említett kérdések teljes igazsága a döntő számomra
Ez teljesen nyilvánvaló. Téged nem is érdekel, csak hajtod a hülyeséged.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.06. 19:29

@repair (40307):
Gábor állított dolgokat, de nem is mondtam rá sehol, hogy nem igazak. Csak számomra indokolatlanul kisarkított feltételezések valódiságán lovagolt. Ott ahol konkrétizálni kellett volna. ott a válasza csak ennyi volt – ez sem igaz -
Nem csak állítottam, érvekkel alátámasztottam, forrásokat mutattam, és bármelyiket kézzelfoghatóan bizonyítom is neked, ha kell. Mindenre válaszoltam, és sokadszor kérésemre sem vagy hajlandó elmondani mire nem kaptál választ. Továbbá hazudsz, mert ezt írtam:
Ez nem igaz, mert a naptevékenység ciklusa kb. 11,1 év. A nap mágneses pólusok felcserélődése meg értelemszerűen 22 év. Persze vannak úgynevezett tartós napfoltminimum időszakok, ami esetleg mutathat szabályszerűséget, de 187 éves periódus nem létezik. Az utóbbi 8000 évben 18 nagy minimum időszak volt, nem volt több. Milyen az ha a Vénusz jellegzetesen áll, egyáltalán mióta állnak a bolygók? Mi az a semleges mágneses eltorzulás? A Maják még mindig nem haltak ki, így értelmetlen arról beszélni, hogy mikor, mi végzett velük, nem gondolod?
Lássd itt: viewtopic.php?p=39729#p39729

Arról nem tehetek ha csak az első két szót olvasod el. Ha megkérhetlek ne hazudozz, hogy a válasz "csak ennyi volt nem igaz" - minden visszakereshető! Várom a nyilvános bocsánatkérésedet!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.06. 20:32

@Gábor (40380):
Nem analóg. Nem illik a képbe. Ja, és a gizai piramisokat sem tájolták a csillagképekhez.
Nem csak állítottam, érvekkel alátámasztottam, forrásokat mutattam
Az első idézet három mondatból áll. Külön külön mind a háromnak a jelentése, szerintem az, hogy nem igaz. Nem jól értelmeztem?

A csak szó meg azért került eléje, mert nem emlékszem rá hol írtad, miért nem analóg. miért nem illik a képbe, és miért gondolod, hogy a piramisokat sem tájolták az Orion csillagkép övéhez hasonlóan.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.06. 21:13

@repair (40386): Itt sem írtam, "csak ennyi volt – ez sem igaz". Miért hozod ezt fel megint, erre már (mástól) kaptál választ? Elfelejtetted? Mellesleg én is feltettem neked legalább egy tucat kérdést, arra mikor méltóztatsz válaszolni?

Az Orion csillagkép így néz ki:
Kép
Az Gizai piramisok így:
Kép

Egyiptomban sem volt az Orion csillagképnek megfelelő csillagkép, három piszlicsáré csillag. Így értehertelen számomra az, hogy Egyiptomban milyen csillagkép lehet az, ami egy egyenesen három csillag? Egyébként egy csillagkép lemásolása mióta számít tájolásnak? A legfurább az, hogy van ott több piramis is, és így már nem is hasonlít. Miért csak a három legnagyobbat nézed?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.02.06. 21:20

Általában piramisok alatt csak ezt a hármat értik, pedig van még jó pár
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.02.07. 04:37

Inkább ezen vitázzunk, habár színtiszta baromság :D



*Az Idő vége, nem jelenti a Világ végét*, mint ahogyan hibásan értelmezték, és így közvetítette a Biblia.

A 2012-ben várt változás, teljesen megváltoztatja majd a Földön az életet és magát az emberiséget.

- A Hold létrehozza, saját légkörét, nátrium vegyületekből, mely most 6000 km2 területen terül el.

- A Mars légköre is gyorsan növekszik, mely az Observer, 1997-es meghibásodásához vezetett.

- A Föld légkörében, ma is változások történnek, a felső rétegekben, egy eddig nem létező új gáz jelent meg, - a vulkáni tevékenység 1875 óta, az 5 szőrösére nőtt.

- A Vénusz fényerőssége jelentősen megnőtt.

- A Jupiter mágneses tere, megduplázódott, a bolygó és egyik holdja közt, ionizált sugárzás tubusát észlelték.

- Az Uránusz és Neptunusz pólusai felcserélődtek, nő a mágneses erőterük és folyamatosan növekszik a fényük.

- A Nap mágneses tere, 1901 óta 230%-al nőtt.

Szibéria Nemzeti Tudományos Akadémia jelenti, hogy ezek a Naprendszerben észlelt sokoldalú változások, a Foton Gyűrűbe való behatolásnak tulajdonítható, mely egy jóval erősebb energiájú kozmikus zóna. Ezen energiát veszi át a Nap és szórja az egész Naprendszerben. A Foton Gyűrű, több sávos fotoncsík, mely a Galaktika központjából áramlik, a Tejút spiráljait követve.

A mi naprendszerünk, ezt a Gyűrűt, 25 920 év alatt, mely periódust Galaktikus Évnek nevezünk, (Az ókoriak, Nagy Évnek hívták) kétszer keresztezi. A Foton Gyűrű, átszelése, 2000 évig tart. Úgy értékelhető, hogy a Nap már 1998 óta behatolt a Gyűrűbe és a Földre ez, 2012-re tehető. A Foton Gyűrűbe való behatolás, a Biblia által jövendölt, félelmetes spirituális változást okoz az embernek.

Feltehető, hogy azon emberek, akiket egoista viselkedés, alacsony auralüktetés jellemez, a Foton Gyűrű magas frekvenciájú sugárzását, nem tudják elviselni. Tehát, egy nagy spirituális alapokra épülő, természetes szelekció következik be.
- Minden lény, elsősorban, energiából épül fel. Az energia, információt és annak fordítottját jelenti (információ oda-vissza áramlását). Az anyagi test, más energiatestek, takarója. Természetesen az ember is, az univerzális felépítés része (több energiatestünk van: 1. fizikai test, 2. étertest vagy elektromágneses test, 3. asztráltest vagy érzelmi test, 4. mentális test, 5. kauzális test (a lélek lakhelye).

- Annak tényét, hogy ezek tiszta energiák, az idők során tett megállapítások, valamint az utóbbi két évszázad

tudományos kutatásai is alátámasztják.

- Negatív érzületek, megélések - negatív, káros, energiákat termelnek - csökkentik a frekvenciákat. A gondolatok, akár anyagiasodhatnak is. (Lásd a Montauk kísérletet) -

Az érzelmek, megélések, emberi gondolatatoknak, mint minden energiának, van egy adott rezgése. Egy negatív energiának, a fejlődés egyetemes törvénye szerint, természetesen csak, alacsony rezgésszáma lehet.

A Világegyetemben *semmi sem véletlenszerű*, minden alárendelődik egy célnak, mely az élet fennmaradása és fejlődése. Az anyag önmagában nincs (csak energia van), az élet teremtésének megmagyarázhatatlan eredménye. Létezik egyetemes kémiai, fizikai, asztronómiai, de jogi törvények is. Ezek azonban nem kizárólagosak. A Világegyetem, nem a Nap Hadteste. A napirenden, a sokszínűség van.



*A Föld 2012-ben* A Földön az élet radikálisan megváltozik, a Foton Gyűrűn történő áthaladás miatt. Konkrétan ez mit

jelent?

- A Foton Gyűrű, annyira óriási, hogy átszelése is, 2000 évet vesz igénybe, erős elektromágneses sugárzást bocsájt ki, a látható és a láthatatlan frekvenciákban, beleértve az X sugárzást (röntgen).

- A Gyűrű fotonjai, egy sokoldalú és sokkoló hatást fejtenek ki, a földi anyagra. Elsősorban, minden test fluoreszkálni fog, mely hatása, hogy 2000 évig, nem lesznek éjszakák! A testek által kibocsájtott fény - hőhatás nélküli, és nem lesz árnyék.

Az egész naprendszer, molekuláris, anyag struktúrája megváltozik. A foton energia megoldja, a NASA gondját, szabad és környezetkímélő energia forrásává válva. (Ahogyan azt, Tesla gondolta.)

A Föld fajsúlya fokozatosan csökken és megváltozik. Miután a Föld rezgésszintje, több ezer évig állandót jelzett, 1980-ban 7,8 Hz -ről, felgyorsult a mai, 12 Hz-re. Ez azt jelenti, hogy a rezgés frekvencia növekedés hatásaként, a nap 24 órája valójában, 16 órát jelent. Ez egyelőre elfogadható, de ez magyarázza, hogy miért nincs elégséges időnk, miért sietünk egyre jobban és miért fáradunk el.

Mi történik, a Foton Gyűrűbe való belépéskor 2012-ben, vagy más évben? - az teljesen elképzelhetetlen, hisz a teljes emberiség, egy más dimenzióba lép át.



Még nem tisztázott?

Pontosítva, 24 óra, effektív, 0 órát jelent, tehát a földi idő, mint olyan - megszűnik!
A baj nem jár egyedül - megváltoznak a Föld mágneses Pólusai is.

A jó jel azonban ismételten:

- Az Idő vége (maya naptár), nem a Világ vége. A pillanat viszonylagos közelségének jele, a naprendszer szélén található plazma ragyogásának 10 szeresére való növekedése.

A Napon keresztül a bolygók, ugyancsak növekvő energiát kaptak. A mayák is várható változásokról, a

félistenek üzenetét küldik:

- A teljes

Naprendszer, szinkronizálódik, a Galaxissal és Világegyetemmel, a jó hatásaként,

- Átlépünk a jelen technológiából, és amit az Időről és Térről tudunk, a pénz szükséglete - eltűnik. - Az 5.-ös Dimenzióba lépünk!

- Az emberi DNS, a jelenlegi 2 spirálról, 12 spirálra programozódik át.

Az emberi lényt illetően, a változások, hatalmasak és pozitívak. (Ami jó jel, hisz a szervezet megtisztulását jelenti). Mellékhatások, viszont fájdalmasak. így:

- migrén, fejfájás, fáradtság, szédülés, ritmuszavarok,

-

megfázás jellegzetes tünetei (láz, izzadás, csontfájás) melyeket a hagyományos kezelés nem segít

- izomzat gyengülése, nehézlégzés, ok nélküli elfáradás. - limfatikus- (nyirok), és immunrendszer változás,

- nyugtalanság, depresszió, stressz a múltba révedés

*A Foton Gyűrűbe való belépéskor egy átfogó újraharmonizálási folyamat történik, melyben a testünk saját frekvenciája a Világegyetem alapfrekvenciájára hangolódik.* *Ez az, amelyről a régi írások beszélnek.*

Az áthangolódás váratlanul érkezik, és erős lesz - azok, akik alacsony rezgésen vannak, vagy negatív beállítottságúak (rosszindulatúak, egoisták) - nem élik túl az átváltozást. (Megtisztul a Föld maga, és az emberiség is!)

A gén és DNS frekvencia az embernél, nagyon magas és finom lesz. Ezért tulajdonképpen, a fény, mely a félistenek és szentek auráját láthatóvá teszik - most az embereket is fénnyel telítik (világítani fogunk).

A "fénymunkások - a jó szándékú emberek lámpásai" - feladatuk a tanítás, felkészítés a változásra.

Dr. Berrende Fox - a vér tesztekből kimutatta, hogy 20 éve az emberek sejtszinten kezdtek változni, vannak kik, a DNS szerkezetben új láncszemeket fejlesztettek (nem mindenki!). Az üzletben gondolkodók nyereségei:

- intuíció és paranormális teljesítőkészség fejlődése,

- az agy jelenleg 5-10 % -nyi használt területe, jelentősen megemelkedik,

- minden gyógyíthatatlan betegség (rák, AIDS is) eltűnik,

-

megsokasodnak a telepatikus és bioenergiát használó terapeuták,
- (akik túlélik) megváltozik a fizikumunk és, aurába öltözünk (láthatófény veszi körül testünket).

2012 nagyon közel van, és többségünk biztosan fogja látni, e jövendölés valódiságát, vagy hamisságát.


De mit kell tenned? Alapvető változtatást, életedben. Tanulj meg magas frekvenciát árasztani, rezegtetni:(jóság, szeretet, harmónia, fény, megértés, együttérzés), hogy megfelelj a Föld rezgésének, mely már megkezdte az 5. dimenzió felé, a felemelkedést!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.07. 10:57

@Gábor (40391):

Mottó:
Nincs szándékomban, szinte az ember létezése óta fent álló nézet különbséget megoldani.
Csak bátorkodtam az elméletem bizonyos kérdéseit kisarkítani.
Ennek elbírálása mindenkinek szíve joga. Az ” állításaim ” zöme más emberek véleménye,
én csak igyekeztem minimális szubjektívítással csoportosítani.
6. Csillagképekhez, bolygókhoz nem tájoltak épületeket
A 30 m magas, 55,3 m hosszú alapélű piramist Kukulcánnak, a Tollaskígyó
istenének építették i. sz. 900 és 1200 között Chichén Itzában (Mexikó).
A tengelye kissé eltér a pontos észak-déli iránytól, mégpedig
északkelet-délnyugat felé. A lenyugvó Nap minden napéjegyenlőségkor
cikkcakkos árnyékot vet a piramis északi lépcsősorára, és ez úgy néz ki,
mintha egy kígyó siklana lassan felfelé, mígnem a lépcső alján elér egy kígyófejhez.
A piramis a maja naptár szimbóluma alapján épült: kilenc fokozata
van, minden lépcsősornak 91 lépcsője, és ha a főbejárat nagy lépcsőjét is
beleszámítjuk, akkor 365- öt kapunk, az év napjainak számát.


http://teszerakt.uw.hu/Teszerakt%20Sci- ... AGE027.PNG

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... on.ogv.jpg

Ennyit a tájolásról azoknak akik esetleg félre értették a tájolás kifejezést.
Ha a képek nem jelennek meg – mert sajnos ehhez sem értek - idéztem a címet is.
Miért csak a három legnagyobbat nézed?
A piramisok a közhiedelemmel ellentétbe, nem temetkezési helyek, és nem a munkaerő helyzetének javítása miatt épültek. Az indíték a kor vallásában és misztikumában rejlik.
Ha végig olvasod ezeket, találsz rá más elméletet is mint a tiéd, és egyben választ is erre.

http://teszerakt.uw.hu/Teszerakt%20Sci- ... heopsz.htm 13. kép
http://crowland.uw.hu/images/egyiptom/t ... amisok.jpg
http://www.tarrdaniel.com/documents/Val ... iramis.htm
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.07. 11:03

@Tuttisuu (40336):
Ha te képtelen vagy felfogni az 1 hónappal ezelőtt, és a 77 millió évvel ez előtt közötti különbséget, akkor a hiba nem az én készülékemben van
Bocs. Ha valaki nem tudja felfogni tyúk tojás komplexus kérdést - de ezt kizárja a reflektálásod
mikor kápásból eldöntötted a tojás volt előbb – akkor ebben a kérdésben szerinted mi köze az időnek és ha az általad említett időben nézném ezt, a kérdést mennyiben magyarázza?
Részemről megköszönöm a vita lehetőségét és bejezem ezt.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.07. 11:55

@sötétvödör (40426):

Hát ez aztán egy komplex vita lenne.
Ha maradok a szokásaimnál az ilyen írásoknak kapásból a 50%-át kizárom, és megnézem a maradéknál mi az ami aránylag reálisnak tűnhet.
Itt 7 db bekezdést találtam. Az első 5 –nél megfelelő információs háttérrel elképzelhető a valószínűsítés. A másik kettő meg csak néző pont vitája lenne.
Ja, a negyediket már próbálom is valószínűsíteni. csak nem könnyű számomra ” bratyizni ” a Geofizikai Obszervatóriummal
Szibéria Nemzeti Tudományos Akadémia jelenti, hogy ezek a Naprendszerben észlelt sokoldalú változások, a Foton Gyűrűbe való behatolásnak tulajdonítható, mely egy jóval erősebb energiájú kozmikus zóna. Ezen energiát veszi át a Nap és szórja az egész Naprendszerben. A Foton Gyűrű, több sávos fotoncsík, mely a Galaktika központjából áramlik, a Tejút spiráljait követve.
A mi naprendszerünk, ezt a Gyűrűt, 25 920 év alatt, mely periódust Galaktikus Évnek nevezünk, (Az ókoriak, Nagy Évnek hívták) kétszer keresztezi. A Foton Gyűrű, átszelése, 2000 évig tart. Úgy értékelhető, hogy a Nap már 1998 óta behatolt a Gyűrűbe és a Földre ez, 2012-re tehető. A Foton Gyűrűbe való behatolás, a Biblia által jövendölt, félelmetes spirituális változást okoz az embernek.
A Világegyetemben *semmi sem véletlenszerű*, minden alárendelődik egy célnak, mely az élet fennmaradása és fejlődése. Az anyag önmagában nincs (csak energia van), az élet teremtésének megmagyarázhatatlan eredménye. Létezik egyetemes kémiai, fizikai, asztronómiai, de jogi törvények is. Ezek azonban nem kizárólagosak. A Világegyetem, nem a Nap Hadteste. A napirenden, a sokszínűség van.
A Föld fajsúlya fokozatosan csökken és megváltozik. Miután a Föld rezgésszintje, több ezer évig állandót jelzett, 1980-ban 7,8 Hz -ről, felgyorsult a mai, 12 Hz-re. Ez azt jelenti, hogy a rezgés frekvencia növekedés hatásaként, a nap 24 órája valójában, 16 órát jelent. Ez egyelőre elfogadható, de ez magyarázza, hogy miért nincs elégséges időnk, miért sietünk egyre jobban és miért fáradunk el.
megsokasodnak a telepatikus és bioenergiát használó terapeuták,
- (akik túlélik) megváltozik a fizikumunk és, aurába öltözünk (láthatófény veszi körül testünket).
- Az emberi DNS, a jelenlegi 2 spirálról, 12 spirálra programozódik át.
Dr. Berrende Fox - a vér tesztekből kimutatta, hogy 20 éve az emberek sejtszinten kezdtek változni, vannak kik, a DNS szerkezetben új láncszemeket fejlesztettek (nem mindenki!). Az üzletben gondolkodók nyeresége
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2012.02.07. 13:46

@sötétvödör (40426):
Ezt mar egyszer osamukaaval lezongoraaztuk:
viewtopic.php?p=17233#p17233
Eerdemes beleolvasgatni az eloezmeenybe is, csak, hogy laasd osamuka eeszjaaraasaat.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2012.02.07. 13:56-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.07. 13:48

@repair (40436):
A 30 m magas, 55,3 m hosszú alapélű piramist Kukulcánnak, a Tollaskígyó istenének építették i. sz. 900 és 1200 között Chichén Itzában (Mexikó). A tengelye kissé eltér a pontos észak-déli iránytól, mégpedig
északkelet-délnyugat felé. A lenyugvó Nap minden napéjegyenlőségkor
cikkcakkos árnyékot vet a piramis északi lépcsősorára, és ez úgy néz ki,
mintha egy kígyó siklana lassan felfelé, mígnem a lépcső alján elér egy kígyófejhez.
A piramis a maja naptár szimbóluma alapján épült: kilenc fokozata
van, minden lépcsősornak 91 lépcsője, és ha a főbejárat nagy lépcsőjét is
beleszámítjuk, akkor 365- öt kapunk, az év napjainak számát.
Itt hol olvastad, hogy csillagképhez, vagy bolygóhoz tájoltak? Ez is Keletelés. Egyáltalán elolvastad amit be másoltál?
Ennyit a tájolásról azoknak akik esetleg félre értették a tájolás kifejezést. Ha a képek nem jelennek meg – mert sajnos ehhez sem értek - idéztem a címet is.
Megnéztem a képeket, az egyiken az Orion van, a másikon egy scifi egyesületnek egy ábrája. Nem tudni, hogy ezek az arányokat honnan szedték, mert ugye egy rajzolt ábrát mutatnak és nem látok konkrét mérést. Ennek mi köze van tájoláshoz, az Orion csillagképhez, vagy a Maja piramisokhoz? Mert ugye nem felejtetted el, hogy te analógiának szántad. Mutasd meg mitől analóg!
A piramisok a közhiedelemmel ellentétbe, nem temetkezési helyek, és nem a munkaerő helyzetének javítása miatt épültek. Az indíték a kor vallásában és misztikumában rejlik. Ha végig olvasod ezeket, találsz rá más elméletet is mint a tiéd, és egyben választ is erre.
Végigolvastam, ennek a scifi egyesületnek a meséjét. Scifi semmi több. Ez ugye alátámasztás akar lenni a kijelentéseidhez? Keress más forrásokat, esetleg mit szólnál régészekhez, és nem bevallottan scifiirókhoz?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.07. 15:01

@repair (40437):
Bocs. Ha valaki nem tudja felfogni tyúk tojás komplexus kérdést - de ezt kizárja a reflektálásod
mikor kápásból eldöntötted a tojás volt előbb
De fel tudom fogni a kis filozófiai játékot, csakhogy biológiával minimálisan is foglalkozó egyének számára ez nem túl nagy talány, legalábbis nem akkora szám, mivel van rá válasz.
ha az általad említett időben nézném ezt, a kérdést mennyiben magyarázza?
Kérdés: melyik volt előbb a tyúk, vagy a tojás?
77 millió évvel ez előtt: tojás van, tyúk még nincs?
Akkor melyik volt előbb? :cry:
Részemről megköszönöm a vita lehetőségét és bejezem ezt.
Ebben egyetértünk!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.07. 15:31

@repair (40440):
A másik kettő meg csak néző pont vitája lenne.
Erre a kettőre gondoltál?
Idézet:
- Az emberi DNS, a jelenlegi 2 spirálról, 12 spirálra programozódik át.
Idézet:
Dr. Berrende Fox - a vér tesztekből kimutatta, hogy 20 éve az emberek sejtszinten kezdtek változni, vannak kik, a DNS szerkezetben új láncszemeket fejlesztettek (nem mindenki!).
Ha igen, akkor rosz hírem van, ugyanis mind a kettő egyszerűen mérhető, és kimutatható lenne, ha igaz lenne. 2 spirálból 12-re, miért nem 24? vagy 32? Gondolom ilyet azok írogatnak akiknek fogalmuk sincs a transzkripcióról, de látták az 5. elem című filmet.
Vértesztből kimutatott sejtszintű változás: naponta több millió vértesztet és szövettani vizsgálatot végeznek világszerte. Azért furcsa, hogy ez az egetrengető változás csak a 0 (nulla) tudományos publikációval rendelkező Berrende/Berrenda doktornak tűnik fel, senki másnak. Persze ha neked 12sDNS-ed van, akkor ne titkold, mert szenzáció!
http://jlnavarro.blogspot.com/2010/05/d ... fraud.html
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.07. 20:46

@Gábor (40445):
Itt hol olvastad, hogy csillagképhez, vagy bolygóhoz tájoltak? Ez is Keletelés. Egyáltalán elolvastad amit be másoltál?

A keletel szó latin eredetű ” oriens ” szóból származik jelentése nap-kelte
a vallás szemszögéből, kelet felé fordulás, temetkezés, imádság, és a Nap felkeltével kapcsolatos.
Az építkezésnél pedig a templom tengelye amely kelet-nyugat fekvést jelöl.

Hát sajnos ez nem kelet-nyugatfekvésű amint olvastad, és nincs kapcsolata a napfelkeltével sem. Sőt az egyik irányban sem pontos, mert a Napéjegyenlőség és az azt követő Napnyugta volt az irányadó és nem az égtáj, hanem a Nap.

Ha neked ez is kevés nincs más megoldás, veszel nekem is egy jegyet elmegyünk mind a ketten műszerekkel és ellenőrizzük ennek helyességét, hacsak,a közelben nem nőtt egy fa olyan magasra, hogy ezt lehetetlenné tegye. Engem is nagyon érdekelne ennek a pontossága.

Különben,
Te most komolyan azt gondolod, ezen a fórumon, mi ketten / vagy akárhányan / x számú levelezés után pontot tehetünk az ilyen vagy hasonló kérdésekre? Nem feltételezem, hogy ennyire naiv vagy.
Ha felhozol öt régészt amiből legalább háromnak a véleménye tökéletesen megegyezik,
kénytelen leszek elfogadni a ” scifi ” mese meghatározásod. Talán mindjárt az építkezések időpontjával kezdheted, szerintem így gyorsabban szelektálhatsz.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.07. 20:53

@Tuttisuu (40454):
Ha igen, akkor rosz hírem van, ugyanis mind a kettő egyszerűen mérhető, és kimutatható lenne, ha igaz lenne. 2 spirálból 12-re, miért nem 24? vagy 32? Gondolom ilyet azok írogatnak akiknek fogalmuk sincs a transzkripcióról, de látták az 5. elem című filmet.
Vértesztből kimutatott sejtszintű változás: naponta több millió vértesztet és szövettani vizsgálatot végeznek világszerte. Azért furcsa, hogy ez az egetrengető változás csak a 0 (nulla) tudományos publikációval rendelkező Berrende/Berrenda doktornak tűnik fel, senki másnak. Persze ha neked 12sDNS-ed van, akkor ne titkold, mert szenzáció!
Ha azt a logikát használnám amit Te, valóban rosszul érezném magam.
Egy börtönt viselt ember véleményére azért nem alapoznám a DNS vizsgálatot.
Különben hallottam olyan emberről akit kis híján meg égettek, mert olyat állított amit nem lett volna szabad

Ha érdekelne a téma, az elérhető legrégebbi vérteszt eredményeket kezdeném gyűjteni
no nem a varicocele szempontjából. Ha elég régi és megfelelő számú eredmény van, lehetne valamit kezdeni vele.

Képtelen vagyok megérteni nálatok / jelen esetben nálad / mi lehet a mozgató rúgó.
Hogy nem az ismeret megszerzése az szinte biztos. Olyas valamit képzelek el, mint a - tudomány mindenek fölött –képviselőit. Ami egy elméleti körön belül van az tudomány, ami kívül esik az már szóba se jöhet.
Annak idején elgondolkoztam róla, ha fanatikus lennék mit mondtam volna a hemopátiás demonstrációra. – Feltételeztem, mert sosem láttam ilyen dobozt – nincs rá írva egy egész kapszula álmatlanságot okoz, ráadásul ez bármikor megismételhető, tehát konkrét bizonyíték. Bebizonyították, hogy egy teljes kapszula nem okoz álmatlanságot.
Na, de tíz kapszula?

Ennek az lett volna erkölcsi sikere, ha a demonstráció előtt 100 000 készítmény, utána meg csak20 000 fogy. Ez valóban siker lett volna.

Nincs szándékom a homeopátiás szereket védeni csak egy szerintem hasonló nézőpontot alkalmaztam mint mondjuk a tied.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.07. 23:09

@repair (40477):
Ha azt a logikát használnám amit Te, valóban rosszul érezném magam.
Ha bizonyítékokat kérnél a hihetetlennek tűnő állítás bizonyítására? Egyébként köszönöm, jól érzem magam! :)
Egy börtönt viselt ember véleményére azért nem alapoznám a DNS vizsgálatot.
Attól, hogy börtönviselt, még lehetne igaza, de azt bizonyítani kéne. Nem tud olyan mintát mutatni ami alátámasztja az állítását, na ez a baj. Ráadásul ezt a folyamatot globális jelenségnek tartja, de rajta kívül ezt senki sem látja.
Különben hallottam olyan emberről akit kis híján meg égettek, mert olyat állított amit nem lett volna szabad
A fenti illetőt nem a 12sDNA-s állítása miatt csukták le.
Képtelen vagyok megérteni nálatok / jelen esetben nálad / mi lehet a mozgató rúgó.
Hogy nem az ismeret megszerzése az szinte biztos. Olyas valamit képzelek el, mint a - tudomány mindenek fölött –képviselőit. Ami egy elméleti körön belül van az tudomány, ami kívül esik az már szóba se jöhet.
Az a bajod, hogy itt a többség nem vesz be mindent első említésre?

Homeopátiára van külön topik, azt inkább ott!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.08. 19:48

@repair (40477):
A keletel szó latin eredetű ” oriens ” szóból származik jelentése nap-kelte a vallás szemszögéből, kelet felé fordulás, temetkezés, imádság, és a Nap felkeltével kapcsolatos. Az építkezésnél pedig a templom tengelye amely kelet-nyugat fekvést jelöl. Hát sajnos ez nem kelet-nyugatfekvésű amint olvastad, és nincs kapcsolata a napfelkeltével sem. Sőt az egyik irányban sem pontos, mert a Napéjegyenlőség és az azt követő Napnyugta volt az irányadó és nem az égtáj, hanem a Nap.
1. Igen, ha egy épületet keletlenek, annak a tengelye kelet-nyugat irányba áll. Hogyan tudsz egy épületet csak keleti irányba építeni? 2D-ben építed meg?
2. Napéjegyenlőség is keletelés. Napéjegyenlőség "napján" a felKELŐ vagy lenyugvó, vagy delelő Nap megvilágít valamit amit fontosnak tartanak. Ez keletelés.
3. Vitatkozhatunk azon, hogy ez nyugatolásnak kellene hívni vagy sem, de áruld már el mit akarsz mondani ezzel, mert a Majáknál tartottunk? Észrevetted, hogy terelesz és nem vagy hajlandó egy kérdésemre sem válaszolni?
Ha neked ez is kevés nincs más megoldás, veszel nekem is egy jegyet elmegyünk mind a ketten műszerekkel és ellenőrizzük ennek helyességét, hacsak,a közelben nem nőtt egy fa olyan magasra, hogy ezt lehetetlenné tegye. Engem is nagyon érdekelne ennek a pontossága.
Milyen műszerekkel, és minek a helyességét?
Különben, Te most komolyan azt gondolod, ezen a fórumon, mi ketten / vagy akárhányan / x számú levelezés után pontot tehetünk az ilyen vagy hasonló kérdésekre? Nem feltételezem, hogy ennyire naiv vagy. Ha felhozol öt régészt amiből legalább háromnak a véleménye tökéletesen megegyezik, kénytelen leszek elfogadni a ” scifi ” mese meghatározásod. Talán mindjárt az építkezések időpontjával kezdheted, szerintem így gyorsabban szelektálhatsz.
Addig nem lesz pont amíg tereled a témát, amíg egyetlen kérdésemre sem válaszolsz, és hülye oldalakat linkelsz, és még csak annyira sem vagy képes, hogy elolvasd amit linkelsz.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.02.08. 20:03

Mi köze van mindennek a világvégéhez ? Erről szólna a topik
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.09. 08:42

@Gábor (40557):
Észrevetted, hogy terelesz és nem vagy hajlandó egy kérdésemre sem válaszolni?
Valóban vannak kérdéseid amire nem válaszolok, mert úgy gondolom más irányban kérdezed mint amiről az éppen aktuális írás szól. Pl. a 2D.
Semmi mást nem csináltam, csak idéztem a wiki keletelés meghatározását, és összehasonlítottam az épülettel.
Én nem vagyok annyira naív, hogy mikor leírtam azt gondoltam volna na most pontot tettem a kérdésre. Azt próbáltam érzékeltetni nem ugyan az volt a kiindulás, mint a hagyományos szakrális keletelés-nek.

És majákhoz mi köze? úgy tudom ők építették.
Addig nem lesz pont. . .
Biztos vagyok benne, - sohasem lesz pont.
Milyen műszerekkel, és minek a helyességét?
A ” fegyvernem ”megválasztását rád bíznám, nekem gőzöm sincs milyen mérésekkel lehetne ezt realizálni. Csak ha a saját szememmel látnám akkor mondhatnám annak aki nem látta,hogy hazudik, ha ennek az ellenkezőjét állítja.
Ugyan ezt mondhatom a piramisokról is. Reális feltételekkel nincs más érvelésem.
Szerintem csak szószaporítás lenne. Ha ezt te keletelésnek vagy scifi mesének titulálod szíved joga .

És, hogy miköze a világvégéhez? (sötétvödör )
Ha hagytátok volna, hogy a végére jussak, pontosabban a Schumann rezgésekig eljussak, fekete fehéren lehetne bizonyítani ezt, vagy az ellenkezőjét.
Mármint, hogy a világvége jóslat egy felfujt lufi, de ehhez elengedhetetlen a lufi mert akkor nincs mit felfújni.
Nem biztos, hogy mindenki csak az alaptalan rémhírekre támaszkodik,és ” ex has ” állít valamit.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.02.09. 18:55

Szerintem ne juss el a Schumann-rezgésekig, mert nagyon rosszul járnál :-P
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.09. 19:09

@sötétvödör (40626):
Szerintem ne juss el a Schumann-rezgésekig, mert nagyon rosszul járná
Miért nem mérhető?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.02.09. 19:12

Annak mi köze a világvégéhez ? Semmi

Miért? Mérhető ?

Én kerestem, de sehol nem láttam hogyan lehet mérni.
Ismerem a 7,5 Hz-es teóriát, ami nem más mint a villámok rádióhullámainak frekvenciája.
Ezt gondolták tévedésből univerzális rezgésnek amit átjárja az emlős állatokat, köztük az embert.
(Hogy a többit miért nem az rejtély).

Ebből pedig egyáltalán nem következik, hogy világvége lesz.

Ezután jön majd, hogy emelni kell a nem létező rezgésünket, mert különben a dimenzióváltás vagy mi elsodor minket.
Fokozzam ?

Tehát az a kérdésem, hogy az, hogy a maják hogyan tájolták az épületeiket, hogyan hozható összefüggésbe a világvégével ?
Csak szólok, hogy a maja naptárakban és mitológiában egy szó sincs világvégéről.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.09. 19:40

@repair (40587):

Azt állítottad, hogy a Maják bolygókhoz és csillagképekhez tájolták az épületeiket. Erre példaként hoztad az egyiptomi piramisokat (?), amik ha tényleg az Orion-övét mintáznák (de nem) azt akkor sem tájolásnak hívjuk - és könyörgöm a Gízai piramisok nem Maja piramisok, érted?! Illetve a napéjegyenlőséget is felhoztad példának amit mindegy, hogy minek nevezel, mert az a Naphoz tájolás, viszont a Nap se nem bolygó se nem csillagkép! Ugye? Esetleg beismerhetnéd tévedtél ahelyett, hogy offolsz. Nézd, ehhez nem értesz, magad is beismerted, miért erőlteted?
A ” fegyvernem ”megválasztását rád bíznám, nekem gőzöm sincs milyen mérésekkel lehetne ezt realizálni. Csak ha a saját szememmel látnám akkor mondhatnám annak aki nem látta,hogy hazudik, ha ennek az ellenkezőjét állítja. Ugyan ezt mondhatom a piramisokról is. Reális feltételekkel nincs más érvelésem. Szerintem csak szószaporítás lenne. Ha ezt te keletelésnek vagy scifi mesének titulálod szíved joga .
Nem én titulálom scifinek, az oldal saját magát titulálja Scifi társaságnak. Érdekes, amit a történészek, régészek tehát szakemberek mondanak (mert én sem mondok mást neked) azzal az információval fenntartásaid vannak, viszont az általad talált irományok mellet gondolkodás nélkül kiállsz! Az nem zavar, hogy az oldalon még csak név sincs, és csak légbőlkapott állítások vannak egymásra halmozva. De olyan terendi. Ennyi tudsz mondani, tényleg? Az meg a legszebb, googliba kikeresel valami szemetet, azt elolvasod és beszopod. De azért magadat annyira frankónak tartod "Majából", hogy már méricskélni akarsz? Bár azt nem tudod megmondani mit, és mivel... Óvoda. Mit neked az a 6-7 seggelés az egyetemen, googli a király! Most mondjam, hogy elöbb nem ártana leérteségizni?
Schumann rezgésekig
Az mi?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2012.02.09. 20:15-kor.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.02.09. 19:47

@Gábor (40634):
Schumann rezgésekig

Az mi?
Attól rettegek, hogy a Schumann-hullámokra gondolt.

http://www.natursziget.com/test-lelek-s ... n-hullamok

Remélem nem, mert az nagyon nagy ostobaság.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.02.09. 19:49

@stark (40635):

Ezért mondtam neki, hogy ne jusson el idáig.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.09. 19:53

@stark (40635):
A NASA megfigyelései igazolták, hogy az űrállomásokon, ahol a Föld elektromágneses hatása nem érvényesül, az emberek szervezetének belső egyensúlya felborul. Ennek a felismerésnek köszönhetően az űrállomásokon a Schumann-hullámokkal megegyező elektromágneses mezőt gerjesztettek, hogy fenn tudják tartani az űrhajósok egészségi állapotát.
Hehe, persze. Kíváncsi vagyok, hogy csak pofátlanul hazudnak, vagy csak félreértetek valamit abból, hogy a szervezetet tényleg megviseli a mikrogravitációs környezet, és lehet egy futópadot néztek "Schumann energizálónak"...
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.09. 20:54

@sötétvödör (40630):
Én kerestem, de sehol nem láttam hogyan lehet mérni.
http://www.matud.iif.hu/09sze/12.htm
Az utolsó bekezdést ajánlom.
Ebből pedig egyáltalán nem következik, hogy világvége lesz.
Persze, hogy nem következik. Csak nem mindenki egyformán értelmezi a naptárat.
Azért mert lejár egy nagy ciklus időszak decemberbe, volt aki mint egy mesét olvasta, és az ugrott neki be akkor most vége lesz a világnak
Ezután jön majd, hogy emelni kell a nem létező rezgésünket …
Ezt nem nekünk kellene emelni ez jönne a mágneses tér növekedésével együtt.

-Ez az egész korántsem tény.-

1952-ben mérték a 7-10 Hz frekvenciát a Föl d felszínén. Ez jóformán senkit nem érdekelt addig, míg összefüggésbe nem hozták az emberi agy úgynevezett alfa hullámaival. Egy elmélet szerint – és szerintem is – itt a legfogékonyabb az agy befogadó képessége. /Erre épül az agykontroll /
Mivel ezt már mérték és kb, 60 év eltelt azóta, arra gondoltam, ha ezt most megmérik, az eltelt idő elég nagy ahhoz, hogy talán érzékelhető legyen. Ha egyáltalán van változás!
Pénzbe nem kerül, egy feltételezéssel szegényebb, vagy gazdagabb leszek.
Tehát az a kérdésem, hogy az, hogy a maják hogyan tájolták az épületeiket, hogyan hozható összefüggésbe a világvégével ?
Megszoktam nézni a környezetet is honnan származnak az infók. Ami ebben a témában elém akadt elolvastam. Valóban eléggé misztikus írások, de úgy gondoltam ha az épületeket tájoltak, a csillagokat is jól ismerték,olyan naptárat készítenek, amit egy emberöltő alatt kontrolálni sem lehet, - szerintem ma sem tudjuk miért - nekem megér annyit, hogy a naptármagyarázó feltevését kontroláljam. Ez pedig a mágneses tér növekedése lenne. Hát ennyi..
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.09. 21:15

@repair (40641):

http://www.matud.iif.hu/09sze/12.htm

Tehát ha jól értem, a Schumann rezgések a Föld mágneses mezőjének a rezgései, amiket villámlások okoznak. Az utolsó bekezdés arról szól, hogy megvizsgálták ezen rezgések segítségével, hogyan változik az ionoszféra vezetőképessége. Jó cikk, de köze van a világvégéhez?
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.10. 09:45

@Gábor (40646):
Tehát ha jól értem, a Schumann rezgések a Föld mágneses mezőjének a rezgései, amiket villámlások okoznak
Elsősorban: Tehát nem hullámok, hanem rezgések.

Hát nem egészen.
Az eredmények azt mutatják, hogy a zivatarok intenzitását elsősorban a zivatarok keletkezési helyének hőmérséklete befolyásolja (éves és féléves változás), tehát elsősorban a szárazföldek felszíni hőmérséklete, míg a zivatarok globális értelemben vett meridionális átrendeződésének dinamikájának a vezérlése a (trópusi) óceánok (Csendes-óceán) felől történik. Ezt támasztja alá mind az évszakos, mind az ENSO-időskálán bekövetkező meridionális átrendeződés dinamikája.
Ez pedig a besugárzott hő mennyiség, annak összes összetevőjével együtt

A hazai SR-mérések a világ zivatartevékenységének éves és féléves területi változásá¬ban egy, a tizenegy éves napciklussal összefüggésbe hozható szignifikáns modulációt mutatnak.
/ Látod, nem is vitattam az általad említett napfolt ciklus periódust /
A fizikai láncszemet a felhőképződést vagy a villámlást befolyásoló, a naptevékenységgel összefüggésbe hozható folyamatokban (galaktikus kozmikus sugárzás tizenegy éves modulációja) kell keresni.
- tehát naptevékenység függő -
Az utolsó bekezdés arról szól, hogy megvizsgálták ezen rezgések segítségével, hogyan változik az ionoszféra vezetőképessége.

Hát igen. Ha eleve úgy állsz hozzá, hogy nem lehet más igazság, csak amit elképzelsz könnyű így járni.
Az utolsó sorokat már nem olvastad, vagy nem figyelted.
” Ez is globális változás, amely feltehetően semmilyen összefüggésben sincs a rezonátort gerjesz-tő mechanizmus, azaz a világ zivatartevékenységének a tulajdonságaival. ”
Jó cikk,

Igen, ebben egyetértünk
de köze van a világvégéhez?


Én a maja naptárt félremagyarázó világvége írásokból indultam ki. Tehát ha más nem ez a kiindulás már egy összefüggés a világvége magyarázathoz.
Az, hogy én még megpróbáltam más támpontot is keresni, az csak az objektivitásom lehetőségének tudható be.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.11. 10:37

@repair (40661): Kicsit mintha szelektív látásod lenne, írtam egy másikat is. Mi van a bolygókhoz meg csillagképekhez való tájolással? Beismered, hogy tévedtél? Aztán folytathatjuk.
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.11. 20:05

@Gábor (40709):
Kicsit mintha szelektív látásod lenne,
Tudomásom szerint nem írtam olyat sehol, hogy nekem kicsit se lenne szelektív a látásom.
Mi van a bolygókhoz meg csillagképekhez való tájolással?
Erről már leírtam a véleményemet, a keleteléssel kapcsolatban, és Te tettél fel egy kérdést is. a 2D épület lehetőségéről. Én adtam olyan választ ezzel kapcsolatban, hogy hogyan lehet bármilyen épületet építeni, amit ne lehetne közzel, hellyel valamelyik égtájhoz viszonyítani ?
Beismered, hogy tévedtél ?
Első sorban olvasd az ott írt mottómat, és azt, hogy mi lehetne csak a megdönthetetlen bizonyíték abban az esetben.
Idézet:
A NASA megfigyelései igazolták, hogy az űrállomásokon, ahol a Föld elektromágneses hatása nem érvényesül, az emberek szervezetének belső egyensúlya felborul. Ennek a felismerésnek köszönhetően az űrállomásokon a Schumann-hullámokkal megegyező elektromágneses mezőt gerjesztettek, hogy fenn tudják tartani az űrhajósok egészségi állapotát
Ez érdekes! Ha én azt írom (2012 - világvége jóslatok #39957 ) Tudomásom szerint az űrhajókban külön rendszer biztosítja ezt a földi mágneses teret
akkor ezt a választ kapom:
Az urhajokkal kapcsolatban tevedsz, nincs foldi magneses teret utanzo rendszeruk
Elnézést. Ezt a tévedést viszont kis híjján a Te nyakadba varrtam. (vaskalapos írta ) nehéz lett volna bizonyítanom.
Ha azt írja ” tudomásom ” szerint, nincs … akkor semmi gond. Így viszont egy állítás, és a szegény másként gondolkozó pláne ha szeretne objektíven szemlélődni netán értelmezni a válaszok egyrészét akkor ugyan ott tart mint a hirdetések olvasásakor - vegyen egyensúly stabilizáló karkötőt nem fog soha elesni a kerékpárjával.-
Legalább nálatok legyen egységes álláspont.

Különben ezt a választ nem találtam meg.

De most is hangsúlyozom, nem az igen vagy a nem a lényeg.. Magam részéről néha elfogadok olyan választ is ami szintén nem biztos csak számomra logikusabb mint a sajátom
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.12. 13:43

@repair (40753):

Na még egyszer megkérdezem: hogyan kell bolygókhoz vagy csillagképéhez tájolni egy épültet? Mutasd meg, vagy ismerd be tévedtél. Mottók, vélemények és szófosásaid nem érdekelnek csak a tények!
Ez érdekes! Ha én azt írom (2012 - világvége jóslatok #39957 ) Tudomásom szerint az űrhajókban külön rendszer biztosítja ezt a földi mágneses teret
akkor ezt a választ kapom:
Miért milyen választ szeretnél kapni? Ha nincs ilyen berendezés akkor nincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2012.02.12. 18:19-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.02.12. 13:55

A gízai piramisok elhelyezkedéséről és az Orion csillagképről csináltam egy ábrát, nem csak repairnak, hanem mindenkinek.

Kép

Mennyire hasonlít ugye?

Az Orion csillagkép Egyiptomban nagyjából ugyanazokból a csillagokból állt mint ma. Nem volt az Orion-öve soha különálló csillagkép. Olyannyira nem, hogy Egyiptomban gigacsillagképek voltak. Ezek sokszor a fél égboltot elfoglalták, az Orion néha különálló konstelláció volt, néha meg egy nagy csillagkép egy részlete. Évszázadonként mindig mást láttak benne, pl.: fekvő ember, víziló, krokodilfejű isten, Ozirisz, stb. A gízai piramisok együttesének építése között meg ezer év különbségek is vannak.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.02.12. 17:45

@Gábor (40767): Csak van olyan hely az univerzumban, ahonnan nézve kísérteties a hasonlóság! :D
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.12. 20:00

@Gábor (40767):
A gízai piramisok elhelyezkedéséről és az Orion csillagképről csináltam egy ábrát, nem csak repairnak, hanem mindenkinek.
” Megnéztem a képeket, . . . . . . . .. Nem tudni, hogy ezek az arányokat honnan szedték, mert ugye egy rajzolt ábrát mutatnak és nem látok konkrét mérést ”.
Idézet:
A NASA megfigyelései igazolták, hogy az űrállomásokon, ahol a Föld elektromágneses hatása nem érvényesül, az emberek szervezetének belső egyensúlya felborul. Ennek a felismerésnek köszönhetően az űrállomásokon a Schumann-hullámokkal megegyező elektromágneses mezőt gerjesztettek, hogy fenn tudják tartani az űrhajósok egészségi állapotát.
Nem tudom honnan idézted ezt, vagy kitől.
De aki a NASA ról feltételezi, hogy pofátlanul hazudik, ráadásul feltételezi hogy összekeverték egy futó paddal. azzal nem érdemes vitázni. Ez nem szófosás! Csak két db. szem ellenző jobb és bal oldalról.
Egyiptomban sem volt az Orion csillagképnek megfelelő csillagkép, három piszlicsáré csillag.
Az öv három csillaga a három kaszás.
Neveik: Mintaka, Alnilam és Alnitak, / találd ki melyik jelenti az övet /,és ezek majdnem pontosan az égi egyenlítőn fekszenek.
Ez a három piszlicsáré csillag? Betelgeuse nevű vörös óriás. Rigel nevű szuperóriás, És a Bellatrix,.
Paksi Zoltán asztrológus értelmezése szerint Nimród mind a felső, mind az alsó világban egyenlő mértékben jelen van, hiszen öve épp az égi egyenlítőn látható
Nem volt az Orion-öve soha különálló csillagkép.
Kérek egy idézetet ahol ennek az ellenkezőjét állítom!
Olyannyira nem, hogy Egyiptomban gigacsillagképek voltak
Nem tudom pontosan mit jelent számodra a giga csillagkép jelentése, / csak gondolom / de akkor ez értelem szerűen nem jöhet szóba ugye? ezt belátod!
Akkor minek írod?
Orion néha különálló konstelláció volt,
Na ez lesz a jó.

A gízai piramisok együttesének építése között meg ezer év különbségek is vannak.

Na igen. Ez bizonyítja, hogy nem részeg kőművesek ( tuttisuu ) építették hanem kb. ezer éven keresztül, ugyan az az elgondolás vezette őket. Számold ki ez kb. hány emberöltőt tesz ki? nem logikusabb, ha ezer év múlva rájönnek hiányzik még egy kis piramis akkor szépen egyvonalba építik vele.
Gábor én szívesen abbahagynám.
Talán azt is megkérdezném milyen hangszeren játszol?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.02.12. 20:16

@repair (40830):
Nem a NASA hazudott, hanem az, aki a NASA-ról azt állította, hogy Schumann-rezonátorokat használ az űrhajókon.
A Columbia űrrepülőgép 2003-ban mérte a Schumann-hullámokat. Nem generálta...
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.12. 23:05

@Szilágyi András (40832):
A Columbia űrrepülőgép 2003-ban mérte a Schumann-hullámokat. Nem generálta...
Ezt hogy érted?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.02.12. 23:30

@repair (40838): Pffff. Magyar nyelv, mond ez valamit? Egyszerű kijelentő tőmondatok értelmezésével még nem teljesen boldogulsz?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.02.13. 08:45

@repair (40830):
Na igen. Ez bizonyítja, hogy nem részeg kőművesek ( tuttisuu ) építették hanem kb. ezer éven keresztül, ugyan az az elgondolás vezette őket. Számold ki ez kb. hány emberöltőt tesz ki? nem logikusabb, ha ezer év múlva rájönnek hiányzik még egy kis piramis akkor szépen egyvonalba építik vele.
Mi bizonyítja, hogy 1000 éven kereztül azonos volt az elgondolás? (Már ha ugye nem temetkezési hely...)
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

2012 - világvége jóslatok

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.02.13. 08:53

@mimindannyian (40841):

Általában jó elgondolás ha valaki magából indul ki, de ha nagyon blődnek tűnik a válasz, azért akkor érdemes utána nézni mi lehet ennek az oka.
Ha utána néztél volna ennek, nem ” égetnéd ” magad, ezzel a két kérdéssel.
Hagyd meg a választ annak akinek ezt címezték. Vagy ne kérdezz újabbat és válaszolj rá!
0 x

Válasz küldése