Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Asztrológia, ufók, földönkívüli élet
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.31. 02:17

@ennyi (63025): Nincs törölt hozzászólásod, valószínűleg elfelejtetted megnyomni az Elküld gombot.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.31. 11:57

@ennyi (63018):
Ezekkel a példákkal egyébként több probléma is van azon kívül, amit már említettem.
A példák egy kivételével idősoros adatokat mutatnak, időbeli görbék lefutásának hasonlóságát. Nos, idősoros adatokra korrelációt nem szabad a szokásos módszerrel számolni. Ugyanis a korreláció véletlen mintavételezéssel kapott minták összehasonlítására van kitalálva. Az ilyen mintákban az egyes adatok tehát egymástól függetlenek. Az idősoros adatokra azonban ez nem igaz, mert az időben egymás után következő adatok összefüggnek, az adatsornak autokorrelációja van. Ezért más módszereket kell alkalmazni az elemzésre.

Idősoros adatok hasonlóságánál amúgy is felvethető, hogy van egy tényező, ami mindkét paraméterrel kauzális összefüggésben áll: maga az idő, ami telt közben.

Az ábrádon látható görbék jó része már szemre sem mutat jó egyezést. Ha az autokorrelációt figyelembe véve redukálnánk az adatsorokat, olyan kevés adat maradna, hogy biztosan nem lenne szignifikáns a korreláció.

A hegylánc és a gyilkosságok görbéjének hasonlósága pedig azért vicc, mert az adatpárokat semmi sem köti össze. Míg a többi példánál legalább azonos évre vonatkozó adatok vannak párokba rendezve, a hegylánc képén a vízszintes iránynak éveknek való megfeleltetése nyilvánvalóan önkényes párosítás.

Emellett némelyik példa esetében felvethető, hogy legalábbis részben lehet valóságos összefüggés is a hasonlóság mögött, ahogy pounderstibbons is már utalt erre. Így pl. a globális felmelegedést és az NSF költségvetését összekapcsolhatja a gazdaság növekedése. Az Ava nevű gyerekek számának utóbbi években megfigyelt csökkenése a születési ráta csökkenésével függhet össze, ami pedig a gazdasági válsággal.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.31. 17:52

@Szilágyi András (63028): Lehetseges, hogy siettemben az elonezet gombot nyomtam meg, mert lattam a beillesztett kepet is, koszonom, hogy utananeztetek, es bocsanat az alaptalan feltetelezesert.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.31. 17:59

@Szilágyi András (63072):

Az osszes pelda nyilvanvaloan vicc, annak szemleltetesere, hogy a korrelacio nem feltetlenul jelent oksagi kapcsolatot (mi tobb a korrelacio hianya sem feltetlenul zarja ki az oksagi kapcsolatot).

Kép
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.31. 18:42

@ennyi (63101): vajon mi van a jobboldali "okozás, de nincs korreláció" halmazrészben?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mimindannyian 2013.01.31. 21:41-kor.
0 x


ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.01.31. 18:48

@mimindannyian (63110): valami mas, erosebb hatas elnyomja az okozott hatast
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.01.31. 18:50

@ennyi (63101): Kár beléd.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.01.31. 20:16

@ennyi (63099):
Mostmár akkor esetleg megoszthatnád a reakciódat.
Már ha tényleg érdemi párbeszéd a célod.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.01.31. 21:57

@ennyi (63114): Nekem továbbra is úgy tűnik, hogy mást értünk egymásra hatás (okozás) alatt. Te mintha csak olyan X változót lennél hajlandó egy másik Y befolyásolójának elfogadni, melyek között viszonylag rövid és általunk felfedezett modellekkel leírható kapcsolat van. Ha túl hosszú a hatáslánc, vagy nem ismerjük az összekötő modellt, akkor inkább azt szereted mondani, hogy nincsenek egymásra hatással, csak a véletlen olykor úgy hozza, hogy korrelálnak, na bumm, nem baj, ez praktice lényegtelen, szóval ne is mondjuk ki, hogy van köztük kapcsolat.

Ugyanakkor a te általad hozott definíció sem követeli meg sehol, hogy viszonylag rövid kapcsolatrendszeren át hassanak egymásra, sőt még azt se, hogy egyáltalán ismerjünk valamiféle modellt arra, hogy miért is lehet közük egymáshoz. "Eredmény, amely egy folyamat részeként, illetve végén keletkezik. Egy ok kiváltotta változás." Pusztán annyi a megkötés, hogy az egyiket oknak nevezzük ki (gondolhatnók, hogy az időben előbb manifeszt eseményt - ha meg ez nincs, akkor valami harmadikat, melytől mindkettő függ). Miért nem fér neked bele ebbe a definícióba tehát, amikor a gyerek hajszíne és az anyja barátnőinek száma között kapcsolatot mutat ki egy statisztika?
1) Azért, mert túl összetett a mögöttes kapcsolati lánc - ahogy az imént fejtegettem, ez nem tetszik neked;
2) vagy azért, mint amit még fentebb irkáltam, túl kicsi a korreláció, és a túl kicsit szívesebben nevezed nullának, nehogy valaki elhamarkodott, túlzó következtetésekre jusson?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.02.19. 18:49

Ez egy nekem tetszo elemzese a temanak:

http://index.hu/tudomany/2013/02/19/tel ... _szuletni/
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.06.20. 01:59

http://egyenlito.blog.hu/2013/06/19/asz ... aign=index

Asztrológust fizet a Fidesz
Szokott Ön asztrológusnak fizetni, kedves Olvasó? Neeem? Azt csak hiszi. Nem baj, ha nem hisz az ilyesmiben – e sorok szerzője igen –, az sem okoz problémát, ha még a heti tévéújság-horoszkópot sem olvassa el. Nem árt tudnia, hogy fizet egy asztrológust, természetesen nem azért, hogy elkészítse az Ön személyre szabott horoszkópját – sokkal inkább, hogy zöldségeket hordjon össze az országról.

Nem árulok tovább zsákbamacskát! Arról van szó, hogy a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportja szakértőket fizet. Ezzel nincs baj, a többi is ezt teszi, a képviselők nem érthetnek mindenhez – tehát erre szükség van. A 444.hu azonban felfedezett egy igen érdekes kifizetést.

A Wieber and Wieber Kft.-t a Fidesz-frakció havonta fizette kommunikációs tanácsadásért. A cég tulajdonosa Wieber Tamás és Wieber Orsolya. Utóbbi Rákay Philip felesége.
A Wieber and Wieber 2011. januártól agusztusig, majd 2012. januártól 2013. március 31-ig havonta kapott 600 ezret a Fidesz-frakciótól. Tavaly az utolsó két hónapban törvényjavaslatra vonatkozó tanácsadésért fizették. Idén februárban és márciusban összevontan kaptak 1,2 milliót. A cég összesen 13,8 milliót keresett a frakción.
Tökéletesen érthető számunkra, hogy Wieber Orsolya kommunikációs tanácsokkal látja el a kormánypártot. Ki más is lehetne erre alkalmasabb, mint a Kiskarácsonyi Nagy Mikulás Könyv és az Otthonunk dísze, a Gobelin című politológiai alapművek szerzője. Persze egészen más a megvilágítás, ha tudjuk a hölgyről, hogy asztrológus, aki Magyarország napi horoszkópjával foglalkozik. Sőt, még egy gyönyörű kiadványban is publikált.

Egészen biztosak vagyunk abban, hogy a Fidesz frakciójának feltétlenül szüksége van ilyen tanácsadásra, hiszen lassan már csak a csillagokban bízhatnak a képviselő urak – kivéve természetesen a vöröset. Vagy abban leginkább?

Mindenesetre, kedves Olvasó, láthatja Ön is: ha hisz az asztrológiában, ha nem, fizet érte. Viszont így érthetővé válnak Wieber Orsolya férjének egykori szavai. Rákay Philip valójában nem káromkodott az alábbi videón, hanem jósolt. Mondandóját így kell érteni: „ha egyszer mi leszünk hatalmon, majd meglátjátok, milyen jó lesz nektek, magyaroknak, adhattok egy rakás pénzt a feleségem cégének”. Sőt, amikor rendezői utasításra kétmillió tüntetőt látott a Kossuth téren, az sem hazugság volt, hanem jövendölés. Talán éppen 2014-re.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.08.09. 00:42

http://fixhd.tv/videotar/lejatszo/1589
47 perc tévelygés és értelem. És még vidám is :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.25. 22:00

Egy kérdésem lenne egy egykori kísérlet leírásához, a következő cikkből: http://www.szabadgondolkodo.hu/szkeptik ... alatai.php

Hogyan lehetséges 5 és fél év eltolással megtartani a születési jegyet? Azok pont évente ismétlődnek, nem?
Dwyer (1987) is elvégzett egy ehhez hasonló vizsgálatot. Mindegyik résztvevô számára két horoszkópot készíttetett: az egyiket a valódi születési idôpontra, a másikat egy 5 évvel és 6 hónappal korábbi idôpontra, a Nap szerinti születési jegy megtartásával. Harminc személy vett részt a kísérletben. Mindegyiküknek odaadták a valódi és a korábbi idôpont alapján készült horoszkópjukat, és megkérték ôket, válasszák ki a jobban rájuk illôt. A résztvevôk fele a valódi horoszkópot választotta, a másik fele a rossz idôpontra készültet.
( András, ezt te fordítottad/írtad? )
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.25. 22:47

@mimindannyian (71297): Igen, én. Gondolom, a napjegyet megtartották, de az összes többi paramétert az 5 év 6 hónappal korábbi időpontból vették.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.25. 22:55

@Szilágyi András (71299): Ahha, ok. Amúgy a cikk kiváló, ezt szoktam kérdéses esetben felhozni, mint tudományos igényű összefoglaló.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.08.25. 22:58

@mimindannyian (71300): Sajnos már nagyon régi, azóta nyilván sok új kutatást végeztek.
A http://www.astrology-and-science.com oldalon lehet frissebb anyagokat találni.
A 2000 fős idő-ikres kutatás a legjobb.
0 x

enigma1978
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.01.28. 10:34

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: enigma1978 » 2015.01.28. 10:44

sziasztok!
én csak egy segítséget szeretnék kérni. a szobánk egyik sarkában a mennyezettől kb. 30-40 cm-re lejjebb és a faltól kb. 30 cm-re találtunk egy lyukat a levegőben ami mögé el lehet bújni és bele lehet nyúlni,mind ezt csak a kamera látja. Mi lehet ez és kik vizsgálnak ilyeneket?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.01.28. 10:51

Pszichológusok vizsgálják ezt, feltétlen menj el! Kezdheted az elmeklinikán.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.01.28. 11:32

enigma1978 írta:sziasztok!
én csak egy segítséget szeretnék kérni. a szobánk egyik sarkában a mennyezettől kb. 30-40 cm-re lejjebb és a faltól kb. 30 cm-re találtunk egy lyukat a levegőben ami mögé el lehet bújni és bele lehet nyúlni,mind ezt csak a kamera látja. Mi lehet ez és kik vizsgálnak ilyeneket?
Ha a kamera látja, küldj róla fényképet, videót.
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2015.01.28. 14:47

Olyat is, ahogyan elbújsz mögé. PLS!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.01.28. 17:23

enigma1978 írta:sziasztok!
én csak egy segítséget szeretnék kérni. a szobánk egyik sarkában a mennyezettől kb. 30-40 cm-re lejjebb és a faltól kb. 30 cm-re találtunk egy lyukat a levegőben ami mögé el lehet bújni és bele lehet nyúlni,mind ezt csak a kamera látja. Mi lehet ez és kik vizsgálnak ilyeneket?
Ennek mi köze van az asztrológiához?????
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2015.01.28. 18:23

enigma1978 írta:sziasztok!
én csak egy segítséget szeretnék kérni. a szobánk egyik sarkában a mennyezettől kb. 30-40 cm-re lejjebb és a faltól kb. 30 cm-re találtunk egy lyukat a levegőben ami mögé el lehet bújni és bele lehet nyúlni,mind ezt csak a kamera látja. Mi lehet ez és kik vizsgálnak ilyeneket?

Fekete lyuk, vagy feher?
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.28. 21:07

enigma1978 írta:sziasztok!
én csak egy segítséget szeretnék kérni. a szobánk egyik sarkában a mennyezettől kb. 30-40 cm-re lejjebb és a faltól kb. 30 cm-re találtunk egy lyukat a levegőben ami mögé el lehet bújni és bele lehet nyúlni,mind ezt csak a kamera látja. Mi lehet ez és kik vizsgálnak ilyeneket?
Mindenki latja vagy csak Te ?
Szemesz latott ? Ideghartya levallas /retina levallasnal/ megjelenhet homaly un "fekete fuggony "
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.01.29. 09:33

Rigel írta:Ennek mi köze van az asztrológiához?????
Minden mindennel összefügg, tudhatnád! :mrgreen:
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.01.29. 13:05

mimindannyian írta:Minden mindennel összefügg, tudhatnád! :mrgreen:
Ja, hogy úgy!

Enigma talált egy féregjáratot, ami ugye az általános relativitáselméletből jön, amire alapul a kozmológia, ami ugye a csillagászat egyik része, és a csillagászat az asztrológiából fejlődött ki. Most már világos az összefüggés. Hogy nem láttam ezt eddig?
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.29. 13:27

Rigel írta:
mimindannyian írta:Minden mindennel összefügg, tudhatnád! :mrgreen:
Enigma talált egy féregjáratot, ami ugye az általános relativitáselméletből jön, amire alapul a kozmológia, ami ugye a csillagászat egyik része, és a csillagászat az asztrológiából fejlődött ki. Most már világos az összefüggés. Hogy nem láttam ezt eddig?
akkor en most teszek ra egy lapattal ,
Valahol olvastam valami napjegyekrol az asztrologiaban es ott emlitettek valami feketelyukat meg valami lilit /?/atalakito poziciot , de hogy ez tenylegesen lyuk latast jelent/tene azt mar nem tudom. Ami engem illet en maradok az ophthalmografias vizsgalat , vagy szemfenektukrozes mellett.
OFF

/OFF Elnézést!
OFF
levallas /retina levallasnal/
/OFF Elnézést!
OFF
= levalas /retinalevalasnal/
/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.29. 17:37

flygandeangel írta: Ami engem illet en maradok az ophthalmografias vizsgalat , vagy szemfenektukrozes mellett.
OFF

/OFF Elnézést!
OFF
levallas /retina levallasnal/
/OFF Elnézést!
OFF
= levalas /retinalevalasnal/
/OFF Elnézést!
Te olvasol is?
enigma1978 ez írta: "...mind ezt csak a kamera látja."
A kamerát akarod elküldeni szemészhez?
Nooormális?
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.29. 20:50

Popula(c)tion írta: Te olvasol is?
enigma1978 ez írta: "...mind ezt csak a kamera látja."
A kamerát akarod elküldeni szemészhez?
Nooormális?
[/quote]
Kép atsiklottam azon a kitetelen = nem fontos infokent ertelmeztem, Kép pontosabban ugy ertelmeztem, hogy O latja szabad szemmel es a kamerat csak megerosito nyomatekul hozza Kép
Mar johetne enigma1978 a felvetellel vagy fotoval .
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.29. 21:04

flygandeangel írta:Kép atsiklottam azon a kitetelen = nem fontos infokent ertelmeztem, Kép pontosabban ugy ertelmeztem, hogy...
Jóvanna.
Egy grafomán nem érhet rá szövegérteni.
Vili. ;)
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.02.01. 07:31

enigma1978 írta:ami mögé el lehet bújni és bele lehet nyúlni,mind ezt csak a kamera látja.
Csak kamera ? Valami infravoros dolog lenne ?
Attol kerdezoskodj, akitol berled ezt a helyiseget. Lehet pl infravoros futes paneljanak zonakomfortja.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.02.01. 18:30

SZVSZ csak egy troll volt. Szépen kirajzolja milyen esetmegoldási kedv tombol idebent :).
0 x

DSX450
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.10.22. 18:30

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: DSX450 » 2015.11.26. 21:14

Sziasztok!

Egy új fórumozó vagyok errefelé.Azért kerestem ezt a fórumot,mert nemrég megismertem egy embert,aki hisz az asztrológiában (horoszkópjóslás) olyan mértékben hogy kárára válik.

Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan lehetne őt meggyőzni arról hogy a horoszkópjóslás egy humbuk?A magam részéről nem igen hinném hogy a születési dátumunk bármilyen módon befolyásolja a személyiségünket....Tehát milyen érvek szólnak a dolog ellen?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.11.26. 21:51

DSX450 írta:Sziasztok!

Egy új fórumozó vagyok errefelé.Azért kerestem ezt a fórumot,mert nemrég megismertem egy embert,aki hisz az asztrológiában (horoszkópjóslás) olyan mértékben hogy kárára válik.

Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan lehetne őt meggyőzni arról hogy a horoszkópjóslás egy humbuk?A magam részéről nem igen hinném hogy a születési dátumunk bármilyen módon befolyásolja a személyiségünket....Tehát milyen érvek szólnak a dolog ellen?
Kezdheted ezzel: Az asztrológia tudományos vizsgálatai
0 x

DSX450
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.10.22. 18:30

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: DSX450 » 2015.11.26. 22:18

Szilágyi András írta:
DSX450 írta:Sziasztok!

Egy új fórumozó vagyok errefelé.Azért kerestem ezt a fórumot,mert nemrég megismertem egy embert,aki hisz az asztrológiában (horoszkópjóslás) olyan mértékben hogy kárára válik.

Arra lennék kíváncsi,hogy hogyan lehetne őt meggyőzni arról hogy a horoszkópjóslás egy humbuk?A magam részéről nem igen hinném hogy a születési dátumunk bármilyen módon befolyásolja a személyiségünket....Tehát milyen érvek szólnak a dolog ellen?
Kezdheted ezzel: Az asztrológia tudományos vizsgálatai
Nem jó,nem jó!

Én is iyesmivel probalkoztam.Termeszetesen erdekelt valamennyire a horoszkopjoslasa,es mivel szinte biztos voltam benne,hogy nincs tenyleges,lenyegi erdemre melto tartalom a dolog mogott,ezert beleolvastam hogy hogyan csinaljak ezeket a jellemrajzokat az asztrologusok.Na marmost...ugye ugy tevodik ossze egy jellem,hogy tobb szam hataroz meg minket (karakterszám,főszám) és ezekre rengeteg betegsegjellem es jellemtulajdonsag illik.Marmost...nyilvanvalo,hogyha felsorolunk 30 tulajdonsagot es betgseget,akkor lesz (szinte mindig) jopar,ami "illik rank"-ezzel csak az a bibi,hogy ugyanis "magamra ismernek" a jellemrajzbol,hogyha mondjuk 16.ikan szulettem volna,vagy 28.ikan....Ha mondjuk meg tudna mondani 100 jellemrajz alapjan,hogy legalabb melyik honapban szuletett az illeto,es ezt jo aranyban csinálná az asztrologus,akkor-na az már más lenne!
Nyilván szinte mindenkinek kijön valami ami rá illik-ez kb. olyan mintha egy kockával dobnánk,és azt mondanám hogy "figyelj csak,meglátod hogy nem hatost fogok dobni!"-6-ból 5-ször menne a melldöngetés,és 1 alkalommal meg mondaná hogy "de hát a többi 5-re meg működik"-na ez kb ilyen...

a baj az,hogy nagyon ilyen beállítottságú az egyén,rendes észérvek nem igen hatnak rá,mert "ez egy ősi tudományág,nem lehet csak úgy megdönteni"-tehát valami más tipusú meggyőzés kellene,a racionalitás/matematikus gondolkodás/statisztika nem vezet esetében sehova.Amúgy szemely szerint elkepzelhetonek tartom,hogy az egitestek valamilyen modon befolyasoljak a foldi eletet (mondjuk a Jupiter felfog pár aszteroidát,stb...),Hold árapály jelensége,de hogy ennek olyan mértékű befolyása nincs a világra,ahogy ők állítják,az egyszer biztos...
0 x

DSX450
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.10.22. 18:30

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: DSX450 » 2015.11.26. 23:02

leginkabb arra lennek kivancsi,hogy egy olyan embert,aki hinni akar,általában milyen módszerrel lehet megtéríteni?
Gondolom a "szembeállás" nem feltétlenül vezet jóra,hiszen csak erősíti benne a "háháhá még tagadni próbálja az igazat"-effektust...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.11.26. 23:04

DSX450 írta:a racionalitás/matematikus gondolkodás/statisztika nem vezet esetében sehova
Akkor nincs mit tenni.
0 x

DSX450
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.10.22. 18:30

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: DSX450 » 2015.11.26. 23:34

Szilágyi András írta:
DSX450 írta:a racionalitás/matematikus gondolkodás/statisztika nem vezet esetében sehova
Akkor nincs mit tenni.
Inkább olyan ember akinek az érzelmeire lehet hatni.Mondjuk az segítene,ha találnék egy cikket valahol,ami mondjuk néhány szerencsétlen ember életét taglalja,és mondjuk leírja hogy tönkrementek az asztrológiába,vagy emiatt a hiszékenységük miatt csúnyán kihasználták őket stb...mondjuk valaki a családja kenyérre valóját eladta ilyen jósnőknek vagy ilyesmi :|
0 x

Avatar
the_zenith
*
*
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2013.12.10. 10:09
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: the_zenith » 2015.11.27. 07:59

Hát, nem biztos, hogy ez hatásos. Erre lehetne az a kifogás, hogy "De én nem fogok emiatt tönkremenni, és ezt te is tudod."

Sajnos, ha valaki ennyire nem hallgat az ész érvekre, akkor lehetetlen meggyőzni. Elszigetelt esetekben, lehet, van ilyen, de az általános tapasztalat az nem ez. Sőt, ahogy írtad, ez még meg is erősítheti a hitét. Egyszerűen vannak, akik ilyen fantasztának vannak "beállítva".

Ez az ismerős még mi más, ezoterikus/áltudomány/bármi szkeptikusok által támadott jelenségben hisz? Van olyan terület, amelyben "valamennyire igen, de igazából nem" hisz? Lehet, ha ott meg lehet fogni valamivel, akkor kicsit elmozdul a kritikus gondolkodás felé.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.11.27. 09:03

DSX450 írta:ha találnék egy cikket valahol,ami mondjuk néhány szerencsétlen ember életét taglalja
Van tudomanyos cafolas , szazaval... Pl 2007-ben , dr David Voas , tarsadalomtudos ... a 2001-es angliai es wales-i nepszamlalas szuletesi adatait dolgozta fel ...**
O azt mondja: 20 millio ember adataibol vontam le kovetkezteteseket es tudom, hogy nem fogom megrenditeni az asztrologiaba vetett hamis hitet.
Harcod , baratod . Ha Neked van ilyesmire idod, es ugy gondolod, hogy Te tudod, mire reagalna a baratod , akkor keresgelhetsz Nektek megfelelot a google-val , a boulvarhirek kozott.
**Indexben magyarul
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.11.27. 20:34

Ten million marriages: A test of astrological ‘love signs’
David Voas
Cathie Marsh Centre for Census and Survey Research
University of Manchester
voas@man.ac.uk
25 March 2007
0 x

Avatar
felkelek
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.02.15. 17:03
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: felkelek » 2016.02.16. 20:46

DSX450 írta:
Inkább olyan ember akinek az érzelmeire lehet hatni.Mondjuk az segítene,ha találnék egy cikket valahol,ami mondjuk néhány szerencsétlen ember életét taglalja,és mondjuk leírja hogy tönkrementek az asztrológiába,vagy emiatt a hiszékenységük miatt csúnyán kihasználták őket stb...mondjuk valaki a családja kenyérre valóját eladta ilyen jósnőknek vagy ilyesmi :|
Sajnos nem tudom, hogy segít e, de ha valakit meg akarsz váltani abban amiben elszántan hisz akkor türköt kell állítani elé. Ez egy elég durva dolog. Pl.: Ha ő hisz az asztrológiában akkor tudja hogy mindennek vannak negatív rá vonatkozó hatásai, ha ezeket a jegyeket felnagyítod akkor ráébredhet hogy mekkora egy bolondság így gondolkodni, hisz egy idő után már ő fogja kellemetlenül érezni magát. Sajnos van egy hátulütője is :cry: , ha erősen hisz abban ami rosszat jelez nála akkor sajnos hajlamos feladni az életét is.
Más megoldás ha tényleg jóban vagytok akkor saját magadon szemlélteted a káros hatásait az asztrológiának(bizonyos szempontból megjátszod). Ez idő igényesebb és tuti szükség van hozzá cinkos társakra, de nagyon hatásos.
Good luck! ;)
0 x

csbened
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2012.02.21. 10:42

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: csbened » 2017.09.13. 09:20

Egy ismerösöm asztrológusnak hiszni magát, azt gondolja hogy a személyiségjegyeket meg tudja jósolni a születési idöpontból.
Javasoltam neki a kisérleti megközelitést, nyitott rá.
Arra gondoltam 10 általa ismeretlen embert keresek aki tudja a születési idöpontját és nézek pár pszihés tulajdonságot, mint mondjuk a Big five, ahol ezek az emberek önmagukat skálázzák és hogy kizárjam a hibás önértékelést, kell 2-3 barát/munkatárs aki ezeken értékeli öket.
Az "asztrológus" feladata lenne a születési idöpont helyes társitása a pszihés tulajdonságokat tartalmazó ivvel.
Elöször is kellene egy kis statisztikai segitség, mint pl hány számit normál véletlen találatnak.
Azt tudom hogy mind a 10 eltalálása 1/10! = 1/3628800
Aztán kellene pár pszihés tulajdonság. Itt fontosnak tartom ugy megfogalmazni a skálát hogy mindkét oldala vonzó legyen, hogy kizárjam a Forrer efektust és a "ilyennek szeretném magam látni, de nem ez a valóság" helyzetet.
Ha van már ilyen tipikus kisérlet arra való hivatkozást szivesen látok.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.09.13. 11:45

Ha jól emlékszem, Dawkins a kisfilmjében ezt úgy oldotta meg, hogy az asztrológus jellemzéseit odaadta minden alanynak, hogy válassza ki, melyik szól róla. Ez annyival egyszerűbb, hogy nem kell pszichológiai teszteket kieszelni, hanem bármilyen asztrológiai jellemzéssel működik. Ha nem elég specifikusak a jellemzések, az lesz a probléma, ha túl specifikusak, akkor meg félő, hogy senkit nem fog eltalálni vele - már persze, ha nem működik az asztrológia :).

Szerintem tehát kár bonyolítani azzal, hogy 2-3 kolléga jellemezzen valamilyen standard mércék szerint. Persze tudományosabb, de ennél gyengébb teszt sem szokott működni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.09.13. 11:50

Akkor itt is belinkelem ezt a régi írásomat, amelyben sok hasonló teszt leírása olvasható:
http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human ... sztrol.htm
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.14. 22:09

:facepalm: Ez az asztrológia is egy veszedelmes baromság...mint a szabadenergia.Egy asztrológust nem lehet csalónak titulálni,mert elhitte és "jóhiszeműen" terjeszt hülyeségeket.Hogyan lehetne egy asztrológust észhez téríteni???Ez a munkája,ebből él,és fingja nincs hogy mit csinál.
Mi az oka hogy ezek működnek?Mi az oka hogy Vidám Vasárnap van mindennap?
A kereslet az oka,erre van igény...ostoba népség.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.16. 07:38

idegen írta: :facepalm: Ez az asztrológia is egy veszedelmes baromság...mint a szabadenergia.Egy asztrológust nem lehet csalónak titulálni,mert elhitte és "jóhiszeműen" terjeszt hülyeségeket.Hogyan lehetne egy asztrológust észhez téríteni???Ez a munkája,ebből él,és fingja nincs hogy mit csinál.
Mi az oka hogy ezek működnek?Mi az oka hogy Vidám Vasárnap van mindennap?
A kereslet az oka,erre van igény...ostoba népség.
Te totális baromságnak gondolod, de azért az asztrológiában hívők között is árnyalt a kép a hit mértékét illetőleg. Vannak a reménytelenül hívők, akik a napi horoszkópot bújják, hogy aznap mit szabad csinálni, nehogy valami katasztrófába fulladjon meg azok akik terhesen jobban aggódnak a születendő gyerek jegye miatt, mint hogy egészséges lesz-e. Viszont sokan csak abban hisznek hogy árnyalja a személyiséget a sok mások hatással együtt pl neveltetéssel, genetikusan örökölt tényezőkkel, életben szerzett érzelmi tapasztalatokkal együtt és nem kizárólagosan.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.17. 01:18

Látod mit írtál?
-Hívők
-Hisznek
Ennek nincs semmilyen valóságos alapja.A hitnek pillanatnyilag nincs mértékegysége.Teljesen szubjektív ,és csak attól függ hogy ki mennyire elfogult/ostoba.
Egy születendő gyermek nem attól lesz egészséges hogy mit mondanak a "csillagok".A genetika nyilvánvalóan alaptétel.A személyiséget meghatározó tényezőket sem az aktuális csillagok állása határozza meg.Sokkal nagyobb hatása van a környezetnek a családnak,a társadalom fejlettségi szintjének,háborúnak-békének,...stb
Mivel lehetetlen felsorolni mindent ami befolyásolhatja egy ember életét,ezért egyszerűsítsük le.Mi az ami biztos nem számít és nem árt és nem is használ?
Ez a csillagok aktuális állása,és az asztrológia.
Nesze semmi...higgyél benne.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.18. 09:40

idegen írta: Látod mit írtál?
-Hívők
-Hisznek
Ennek nincs semmilyen valóságos alapja.A hitnek pillanatnyilag nincs mértékegysége.Teljesen szubjektív ,és csak attól függ hogy ki mennyire elfogult/ostoba.
Egy születendő gyermek nem attól lesz egészséges hogy mit mondanak a "csillagok".A genetika nyilvánvalóan alaptétel.A személyiséget meghatározó tényezőket sem az aktuális csillagok állása határozza meg.Sokkal nagyobb hatása van a környezetnek a családnak,a társadalom fejlettségi szintjének,háborúnak-békének,...stb
Mivel lehetetlen felsorolni mindent ami befolyásolhatja egy ember életét,ezért egyszerűsítsük le.Mi az ami biztos nem számít és nem árt és nem is használ?
Ez a csillagok aktuális állása,és az asztrológia.
Nesze semmi...higgyél benne.
A valamiben hit alapja tapasztalati igazoltság is lehet. Az már más hogy a tapasztalat lehet észlelési zavar eredménye is, pl. ami igazolja arra figyel ,ami nem arra nem. A hittel addig nincs baj, amíg nem vakhit vagy nem megingathatatlan ,gyakorlati ellentmondások ellenére cáfolhatatlan merev mérce amivel tévesen ítélget másokat vagy az életeseményeket az ember. De ez a tudomány részéről is káros, amikor bizonyos tényezők alapján tipizál alaptalanul.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia - Asztrológia

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.09.18. 21:51

piciloo írta: A valamiben hit alapja tapasztalati igazoltság is lehet.
Én inkább mindenféle hitet tévhitnek neveznék.

Az "is"szó ebben a mondatban félreértésekre adhat okot.
A tapasztalati igazoltság nyilván a gyakorlatban is bizonyítható/igazolható/.Viszont innentől kezdve badarság lenne "hitnek"nevezni.
0 x

Válasz küldése