UFO

Asztrológia, ufók, földönkívüli élet
sárkánycsont
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2013.10.11. 21:44

UFO

Hozzászólás Szerző: sárkánycsont » 2013.10.22. 15:25

@bekukk (72686): Az akkor volt :) S most meg az észlények irányítanak.... s sokkal jobb... érzed?
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

UFO

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.10.22. 22:30

Találomra idézek egy hozzászólást egy másik fórumból:
Véreim!
Köszönöm Tinéktek, hogy ebben a nemtelen harczban mellémállottatok!
Az idő a lentebb említett szerény tetteim óta sem állt meg.
Időközben megalkottam a magyar-sumér-hun szótárt, természetesen a jelbeszédes változattal is.
Kifinomult génsebészeti eljárással kereszteztem a turulmadarat a lopakodóval és a denevérrel, így nemsokára bevethetjük, hogy kitépjen minden gyűlölködő idegen szívet.
Saját véremből homeotelebioszomatikus eljárással megalkottam a térképátrajzoló tintát, mellyel újra, és immár végérvénnyel meghúzhatjuk hazánk határait Celebesztől a Tűzföldig, és bevezethetjük arvisuraizmust, mint nemzetfeltámasztó világvallást.
Minden nyugdíjas diplomatát reaktíválunk, és kilövünk a világűrbe, hogy hirdessék a magyarok eljövetelét és a világbékát. Bocs a világbékét.
Erről egy mondat jutott eszembe egy filmből: "Van még valakinek kedve kuncogni?"
http://www.youtube.com/watch?v=S0-Y5992hLA
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.07. 15:19

0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.07. 16:50

Sziasztok!
Ha már regisztráltam ide is írok, mert lenne kérdésem. Nem vagyok elvakult "mindenben UFO-t/idegen lényeket látó" személy, de érdekel a téma. Én is láttam életem során olyan jelenséget az égen (2szer) , amire nem tudok magyarázatot találni. Láttam már éjjel műholdakat, vagy repülőket, de még az ISS-t is megcsillanni néha, felismerem ezeket a dolgokat, de láttam már olyan fényes tárgyat/jelenséget , ami nem egy pályán mozgott, hanem ide-oda, változó sebességgel és eltűnt. Ez számomra UFO, mert nem tudom mi lehetett az. Lehet , hogy van ilyen természeti jelenség, csak az emberiség nem tudja megmagyarázni, de lehet simán , hogy ez valami olyan emberi technológia eredménye volt, ami nem nyilvános , de létezik. Ki tudja. Én egyik megoldást se zárnám ki.

Viszont érdekel, hogy az alábbi művészettörténeti alkotásokon szereplő "dolgokra" milyen racionális magyarázat létezik. Az általános UFO-jelenségek és a képek közti hasonlóság szerintem érdekes és számomra azt erősíti, hogy ez az egész témakör nem egy "divatos, újkeletű" dolog, hanem évszázadokkal ezelőtt is "itt voltak" :).

http://tudnodkell.info/ufok-a-muveszettorteneszetben/
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.07. 17:43

@B4lukapit4ny (73521):
70-80 eve masiroznak a foldon az UFO-k - Isten tudja , miert csak nezelodnek es szarjak szet a buzat es nem loditanak is valamit , a lustak...

Ufo propaganda amit belinkeltel : hiaba meselnem el , hogy ustokos , hogy ikonografia . Hiaba mondanam , nem hinned el , hogy ustokost, Szentlelket , egbol hullo mannat , hullocsillagot , mennybemenetelt igy vagy ugy abrazoltak regen...nem hinned el...
Az , hogy a 12.szazadban miben hittek , az nem erdekes : akkor joguk volt arra , hogy angyalok repdessenek korulottuk es az ordognek pataja es szarva legyen. Nem volt meg okostelefonjuk , repulojuk, szamitogep , orvostudomany es 70-80-90 eves nagyijuk. Sehol sem allt a tudomany , hogy a kerdeseikre valaszoljon . Benepesitettek a sotetet , ahogy jott. NEKIK joguk volt ra!
Ma hinni ilyenben , az 500 eves hatra arc a fejlodesben .

Mindenesetre orulni kell a mai napon becsapodott racionalis magyarazatnak : nehany napja harangoztak a roswelli kis zold emberkeknek . Ok voltak a pillerjei az ufos legendavilagnak...
Hazugsag volt : banalis kemkedes . Cia es lopott szovjet repulok ...UFO szosszal
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.07. 20:20

Ufo propaganda? :D
Tehát te annyival elintézed a dolgot, hogy a régi idők embere hülye volt és azt ábrázolt , amit akart, illetve lehet , hogy azok az ufonak kinéző dolgok csak véletlenül lettek olyanok, nem valami megfigyelésen/élményen alapul . Legyen. De akkor miért ez a hasonlóság az 500 éves festmény és a 15 éves fénykép között? Nem hiszem, hogy olyan sokan látták ezeket a festményeket a szemtanúk közül és ezek alapján csináltak hamis fotókat. Teljesen mindegy most , hogy az ufo vagy nem ufo, én arra vagyok kíváncsi, hogy miért úgy ábrázolták azt a valamit, ahogy ábrázolták. Több korban is hasonlóan. Lehet , hogy az egész csak valami szimbólum , amivel hétköznapi dolgot akar kifejezni. De. Számomra az elfogadhatóbb magyarázat, hogy látott egy olyan vagy hasonló dolgot az égen, annál, hogy csak úgy véletlenül tette oda, mert neki joga volt sötétnek lenni.
Mindenesetre orulni kell a mai napon becsapodott racionalis magyarazatnak : nehany napja harangoztak a roswelli kis zold emberkeknek . Ok voltak a pillerjei az ufos legendavilagnak...
Hazugsag volt : banalis kemkedes . Cia es lopott szovjet repulok ...UFO szosszal
És te ezt így egyből el is hiszed, mert a te hitvilágodat ez igazolja. :D

De Roswellt hagyjuk ki most a dologból. Tegyük fel, hogy ez az igazság , amit leírtál és az összes volt katona és egyéb szemtanú összeesküvést szőtt és az egész történetet csak kitalálták valamilyen okból.
Ma hinni ilyenben , az 500 eves hatra arc a fejlodesben .
Miért akadályozná ez a fejlődést? Szerintem pont az szolgálja, ha az ember minél több dologra nyitott és egészen addig, amíg nem nyer cáfolatot a dolog, addig nem zárja ki a lehetőségek közül. És azt ne mondd nekem , hogy az összes ilyen jelenségre találtak magyarázatot. Sokra még elméletben sem. Pl. ott van a Hessdalen-i jelenség, amit évek óta kutatnak és nem nagyon tudják mi az:
http://www.youtube.com/watch?v=zu_qDt5nM-s
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

UFO

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.07. 20:37

@B4lukapit4ny (73546):
A régi ábrázolások kérdését én máshogyan közelíteném meg. Mégpedig egy egészen érdekes irányból, az emberi gondolkozás irányából.

Mindannyian úgy működünk, hogy a már rögzült mintáink, gondolkodási sémáink használatával gondolkodunk, és ezekhez a már meglevő mintákhoz illesztjük hozzá, amit épp befogadunk, ebben az esetben látunk.
Ha neked van egy UFO-sémád, akkor felfedezel UFO-hoz hasonló dolgokat olyan helyen is, aminek ahhoz nyilvánvalóan semmi köze. Olyan ez, mint amikor például egy fejet vagy egy állatot vélünk felfedezni a felhők alakjában.

Gondolj bele, mit láthattak a régi, fizikában/csillagászatban járatlan emberek: amik az égen vannak, azok többnyire fényesek (innen gyorsan lehet asszociálni a tűzre is és a fénysugárra is) és többnyire jó közelítéssel gömb alakúnak tűnnek (pl.: Nap, Hold). Így ha valami égi dolgot ábrázolnak, az jó eséllyel ilyen tulajdonságokkal lesz felruházva.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

UFO

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.07. 20:42

@B4lukapit4ny (73521): eleg sok kulonbozo alakra fogjak ra, hogy lehet, hogy UFO:
lencse, gomb, "raketa", mexikoi kalap, felgomb teteje, felgomb alja, zsebora, cso, kereszt, landzsa, korongok...

a magyar korona is egy ufo szobra, nemde?
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

UFO

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.11.07. 20:59

@B4lukapit4ny (73546):

Üdv!

SZVSZ ezekbe a műalkotásokba bármit bele lehet magyarázni. Azt is, hogy UFO-k láthatóak és az ellenkezőjét is. Az szinte biztosra vehető, hogy az Univerzumban nem vagyunk egyedül, de a távolság miatt szinte bizonyos, hogy találkozásra nem kerül sor. A távolság a másik fél számára is távolság marad. Egy fénysebességgel száguldó űrhajó sem oldana meg sokmindent, ha Pl. 20000 fényévre laknak tőlünk, és ez csak a Tejútrendszer 1/5 része! Persze lehet elméleteket gyártani, hogy ők 10 vagy 100X fénysebességgel utaznak, ugranak a térben stb, de azért ez elég hihetetlen számunkra, és számukra is. Miért utaznák át a fél Univerzumot? Azért, hogy tönkre tegyék a búzaföldeket? Miért pont a búza kell nekik? Ha már idejöttek miért nem kommunikálnak velünk? Ha sokkal fejlettebbek technikailag, akkor miért foglalkoznának velünk? Miért segítenének? Nagyon sok kérdés merülhetne fel ebben a témában még, de nem érdemes foglalkozni vele. Az emberek szeretnek fantáziálni, és ez nem fog változni mostanában. Sőt csak rosszabb, mert a Net a korlátlan hírfolyamok hazája!
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.08. 10:28

@ennyi (73555):

Igen az nagyon valószínű , hogy 1000-ben Japánban mexikói kalapot rajzolnak az égre :D Csak arra voltam kíváncsi , hogy pl. az 1710-es képen mit akart ábrázolni a művész, ha nem valami repülő csészealjat? Aki abban mást lát, szerintem az a belemagyarázás, de mondom, ha van valami értelmes magyarázat akkor azt el tudom fogadni. És a képet festő ember, azért nem egy szürrealista Dali előd.
Jc Denton írta:
Üdv!

SZVSZ ezekbe a műalkotásokba bármit bele lehet magyarázni. Azt is, hogy UFO-k láthatóak és az ellenkezőjét is. Az szinte biztosra vehető, hogy az Univerzumban nem vagyunk egyedül, de a távolság miatt szinte bizonyos, hogy találkozásra nem kerül sor...
Én ezzel a távolság dologgal nem értek egyet. Már a mai tudomány szerint is már át kell értékelnünk kicsit. ~500 éve még lapos volt a Föld.(bár maradtak meg olyan emlékek, pl. Ezékiel próféta leírásai , ami lehet , hogy mese, de úgy írja le a bolygót, mintha az űrből látná. Persze ez is lehet véletlen.) Itt van ez az emberiség, ami mondjuk , hogy ~10.000 éves. Az elmúlt 100 év alatt elég nagy fejlődésen mentünk át és kitudja ma milyen szinten állunk.(ugye azt mondják a hadi ipar mindig 20 évvel előttünk jár technikailag) Tegyük fel, hogy nem pusztítjuk ki magunkat és 100.000 év múlva is szépen tart a fejlődésünk. Emberi aggyal szerintem elképzelni se lehet, hogy milyen dolgokra leszünk képesek. És az Univerzum nagyságát tekintve van rá esély , hogy élhetnek ilyen idős civilizációk, akiknek lehet , hogy ez nem távolság. Sőt továbbmegyek, lehet a mi naprendszerünkben is élnek. Azt már Stephen Hawking is megmondta, hogy nem csak szén alapú életformák létezhetnek. A saját bolygónk jelentős részét nem ismerjük, hogy lehetne olyat kijelenteni, hogy a Naprendszerben mi vagyunk az egyetlen intelligens civilizáció?

(Egyébként a Through the wormhole című Morgan Freeman által fémjelzett Discovery Science sorozatban vannak ezekről a dolgokról hajmeresztő és nehezen felfogható elméletek, amik tényleg eléggé más megvilágításba teszik a témát)


De visszatérhetünk az előző hozzászólásomra, a hessdaleni jelenségként elhíresült valami(k)re. Az szerintetek mi lehet?
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

UFO

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.11.08. 10:46

@B4lukapit4ny (73583):

"Csak arra voltam kíváncsi , hogy pl. az 1710-es képen mit akart ábrázolni a művész, ha nem valami repülő csészealjat?"

Isten áldását? Persze tudom, egy vallási képen ez csakis belemagyarázás lehet hiszen akkoriban mindenki tudta, hogy Isten hogy néz ki, nem úgy mint ma... :facepalm:

"~500 éve még lapos volt a Föld."

nem...

http://en.wikipedia.org/wiki/Myth_of_the_Flat_Earth

"A saját bolygónk jelentős részét nem ismerjük"

max te

"hogy lehetne olyat kijelenteni, hogy a Naprendszerben mi vagyunk az egyetlen intelligens civilizáció"

*yawn*
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.08. 11:05

@Haibane (73584):
"~500 éve még lapos volt a Föld."

nem...
Bocsánat, igaz, a geocentrikus világképre gondoltam. Tehát ~500 éve még a Föld volt a Naprendszer közepe.
"A saját bolygónk jelentős részét nem ismerjük"

max te
Ne haragudj , de kötve hiszem, hogy Te pl. a mélytengeri élővilágot úgy ismered , mint a tenyeredet. Nézd meg évente hány új tízezer fajt fedez fel a tudomány a mi bolygónkon, amit annyira ismerünk.
Isten áldását? Persze tudom, egy vallási képen ez csakis belemagyarázás lehet hiszen akkoriban mindenki tudta, hogy Isten hogy néz ki, nem úgy mint ma... :facepalm:
Igen szerintem is, csak az a kérdés, hogy miért úgy ábrázolja az Istent, ahogy a mai kor sok embere egy másik dolgot...
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

UFO

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.11.08. 11:14

@B4lukapit4ny (73586):

"Nézd meg évente hány új tízezer fajt fedez fel a tudomány a mi bolygónkon"

Jogos persze, valamelyik újabb baktérium vagy mélytengeri hal repül UFOval.

Bocs a szarkazmusért, de próbálom jelezni, hogy az érveid mennyire nem következetesek.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

UFO

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.11.08. 11:17

@B4lukapit4ny (73586):

"miért úgy ábrázolja az Istent, ahogy a mai kor sok embere egy másik dolgot."

A kör talán az egyik legegyszerűbb geometriai forma. Bizonyos kultúrákban ennek mágikus képességeket tulajdonítottak. Én akkor gondolnám ezt különlegesnek ha kör helyett háromszor áthúzott kettőskeresztbencsillagegyfejenállólovon lenne.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

UFO

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.08. 11:39

@B4lukapit4ny (73586):
Igen szerintem is, csak az a kérdés, hogy miért úgy ábrázolja az Istent, ahogy a mai kor sok embere egy másik dolgot...
Erről írtam neked az előző hozzászólásomban, nem olvastad?
A régi ábrázolások kérdését én máshogyan közelíteném meg. Mégpedig egy egészen érdekes irányból, az emberi gondolkozás irányából.

Mindannyian úgy működünk, hogy a már rögzült mintáink, gondolkodási sémáink használatával gondolkodunk, és ezekhez a már meglevő mintákhoz illesztjük hozzá, amit épp befogadunk, ebben az esetben látunk.
Ha neked van egy UFO-sémád, akkor felfedezel UFO-hoz hasonló dolgokat olyan helyen is, aminek ahhoz nyilvánvalóan semmi köze. Olyan ez, mint amikor például egy fejet vagy egy állatot vélünk felfedezni a felhők alakjában.

Gondolj bele, mit láthattak a régi, fizikában/csillagászatban járatlan emberek: amik az égen vannak, azok többnyire fényesek (innen gyorsan lehet asszociálni a tűzre is és a fénysugárra is) és többnyire jó közelítéssel gömb alakúnak tűnnek (pl.: Nap, Hold). Így ha valami égi dolgot ábrázolnak, az jó eséllyel ilyen tulajdonságokkal lesz felruházva.
Hessdalen-re sok lehetséges magyarázat van (idézem az angol wiki-ről):
One explanation attributes the phenomenon to an incompletely understood combustion process in the air involving clouds of dust from the valley floor containing scandium.[3] Some sightings though, have been identified as misperceptions of astronomical bodies, aircraft, car headlights, and mirages.[4]
One recent hypothesis suggests that the lights are formed by a cluster of macroscopic Coulomb crystals in a plasma produced by the ionization of air and dust by alpha particles during radon decay in the dusty atmosphere. Several physical properties (oscillation, geometric structure, and light spectrum) observed in Hessdalen lights (HL) phenomenon can be explained through the dust plasma model.[5] Radon decay produces alpha particles (responsible by helium emissions in HL spectrum) and radioactive elements such as polonium. In 2004, Teodorani[6][7] showed an occurrence where a higher level of radioactivity on rocks was detected near the area where a large light ball was reported. In fact, when radon is released into air, its solid decay products readily attach to airborne dust.[8] A new computer simulation shows that dust immersed in ionized gas (i.e., dusty plasmas) can organize itself into double helixes. The simulations suggested that under conditions commonly found in space, the dust particles first form a cylindrical structure that sometimes evolved into helical structures. Along some spirals, the radius of the helix was seen to change abruptly from one value to another and then back again, providing a mechanism for storing information in terms of the length and radius of a section of a spiral. Hessdalen lights may take the helical structure. Surprisingly, dusty plasmas may also assume this structure.[9]
Another hypothesis explains HL as a product of piezoelectricity generated under specific rock strains (Takaki and Ikeya, 1998)[10] because many crystal rocks include quartz grains which produce an intense charge density. In a recent paper,[11] based in the dusty plasma theory of HL, it is suggested that piezoelectricity of quartz cannot explain a peculiar property assumed by the HL phenomenon – the presence of geometrical structures in its center. Paiva and Taft have shown a mechanism of light ball cluster formation in Hessdalen lights by the nonlinear interaction of ion-acoustic and dusty-acoustic waves with low frequency geoelectromagnetic waves in dusty plasmas. The theoretical model shows that the velocity of ejected light balls by HL cluster is of about 10,000 m s−1 in a good agreement with the observed velocity of some ejected light balls, which is estimated as 20,000 m s−1.[12] Why the ejected ball is always green-colored? Ejection of small green light ball from HL is due to radiation pressure produced by the interaction between very low frequency electromagnetic waves (VLF) and atmospheric ions (present in the central white-colored ball) through ion-acoustic waves (IAW).[13] Probably only O2+ ions (electronic transition (b4Σg- → a4Πu)), with green emission lines, is transported by IAW. Electronic bands of O2+ ion occur in auroral spectra.[14] Electron-molecular-ion dissociative recombination coefficient rate α as functions of electron temperature Te and cross sections σ as a function of electron energy E have been have measured by Mehr and Biondi [15] for N2+ and O2+ over the electron temperature interval 0.007–10 eV. The estimated temperature of HL is of about 5,000 K.[16] In this temperature, the rate coefficient of dissociative recombination will be respectively α(Te)O2+ ~ 10-8 cm3 s-1, and α(Te)N2+ ~ 10-7 cm3 s-1. Thus, the nitrogen ions will be decomposed in N2+ + e- → N + N* more rapidly than oxygen ions in the HL plasma. Only ionic-species are transported by IAW. Therefore, only oxygen ions will be predominant ejected green light balls from a central white ball in HL, presenting negative band of O2+ with electronic transition b4Σg- → a4Πu after an IAW formation. Paiva and Taft [17] presented a model for resolving the apparently contradictory spectrum observed in Hessdalen lights (HL) phenomenon. Thus, its nearly flat spectrum on the top with steep sides is due to the effect of optical thickness on the bremsstrahlung spectrum. At low frequencies self-absorption modifies the spectrum to follow the Rayleigh–Jeans part of the blackbody curve. This spectrum is typical of dense ionized gas. Additionally, spectrum produced in the thermal bremsstrahlung process is flat up to a cutoff frequency, ν cut, and falls off exponentially at higher frequencies. This sequence of events forms the typical spectrum of HL phenomenon when the atmosphere is clear, with no fog. According to the model, spatial color distribution of luminous balls commonly observed in HL phenomenon are produced by electrons accelerated by electric fields during rapid fracture of piezoelectric rocks under the ground.[18]
Egyikben sincsenek UFO-k.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

UFO

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.08. 11:41

@B4lukapit4ny (73583):
Szerintem te nagyon elszakadtál a realitások talajától a fantáziálásban...
B4lukapit4ny írta:Én ezzel a távolság dologgal nem értek egyet. Már a mai tudomány szerint is már át kell értékelnünk kicsit.
Nem kell.
A speciális relativitáselmélet továbbra is köszöni szépen, de érvényben van. Semmi sem haladhat a térben a fénysebességnél gyorsabban, viszont a tömeggel rendelkező testeket éppen végtelen energiával lehet a fénysebességre gyorsítani. Az igaz, hogy a közel fénysebességgel haladó űrhajós számára az "idő lelassul", így pedig nincs akadálya még milliárd fényéveket is megtenni záros határidőn belül, de az ehhez szükséges 0,999999999c sebesség eléréséhez mondjuk a belátható univerzum összes sugárzó energiájára szükség lenne. (Most arról ne beszéljünk, hogy a világűr nem üres, és ilyen sebességnél még a gáz- és porrészecskékkel ütközés is komoly hatással van!)
B4lukapit4ny írta:Egyébként a Through the wormhole című Morgan Freeman által fémjelzett Discovery Science sorozatban vannak ezekről a dolgokról hajmeresztő és nehezen felfogható elméletek
Puszta fantáziálás az általános relativitáselmélet néhány bizarr megoldására alapozva. Nem lehetetlen a téridő "szövedékét" manipulálni, kilyukasztani, átkötni egy rövidebb útvonallal, menetirányban összehúzni, hátul meg kitágítani. Nem lehetetlen, mert az Einstein-féle téregyenleteknek az unatkozó elméleti-fizikusok megtalálták ezeket a megoldásait. Csak sajnos megint itt van az, hogy például a téridőt az általános relativitáselmélet szerint az tömeg/energia befolyásolja, így ha nagyon durva átalakítást szeretnénk csinálni, akkor ahhoz nagyon-nagyon-nagyon sok tömegre/energiára lenne szükség.
Persze, álmodozni lehet.
B4lukapit4ny írta:~500 éve még lapos volt a Föld.
Nem. Nem volt az.
Volt az európai(!) történelemnek egy olyan szakasza, amikor háttérbe szorult a valódi tudomány a vallási ideológiával szemben, de ez csak egy mellékszála a teljes tudománytörténetnek. Például az arab tudomány ez idő alatt is egyértelműen tisztában volt azzal, hogy a Föld gömb alakú.
B4lukapit4ny írta:Emberi aggyal szerintem elképzelni se lehet, hogy milyen dolgokra leszünk képesek.
Csak olyanokra, amiket az objektív fizikai valóság lehetővé tesz. Csodákat akkor sem fogunk tudni csinálni.
B4lukapit4ny írta:És az Univerzum nagyságát tekintve van rá esély , hogy élhetnek ilyen idős civilizációk, akiknek lehet , hogy ez nem távolság.
Az Univerzum tényleg nagy. Viszont csak 13,8 milliárd éves. És ez sok dolgot lekorlátoz!
Például az Univerzum 75% hidrogénnel és 25% héliummal (meg nyomokban lítiummal) született, és ez az összetétel édeskevés ahhoz, hogy bonyolult anyagi rendszerek alakuljanak ki. (Pláne, a hélium híres arról, hogy felsőbbrendűnek tartja magát, és nem vegyül a pórias elemekkel.) Az élethez (álljon bármilyen kémiából) nagyobb rendszámú atomokra van szükség. Jó sokra! Ezt pedig a csillagok gyártják le, félelmetesen kicsi hatásfokkal. Például a három naptömegnél kisebb csillagok soha nem fognak szupernóvaként felrobbanni, úgyhogy hiába is főztek ki a magjukban szenet, az nem kerül vissza a csillagközi térbe, hogy majd később bolygókat alkothasson. Ezek max. vörösóriás állapotukban lefújják magukról a felső légkörüket, és így az anyaguk 20-30%-a szabadul ki (ami hidrogén-hélium, némi nehézelem szennyezéssel). Vicces például az, hogy a szupernóvának alkalmasa méretű csillagok a magjukban vasat is tudnak készíteni, viszont, amikor elérik a "haláluk" pillanatát, éppen a vasmag az, ami összeomlik neutroncsillaggá vagy fekete lyukká: ami vas körülöttünk van, az másodlagosan képződött a szupernóvarobbanás folyamatában a szétszórt anyagban.
A lényeg a lényeg: milliárd évek kellenek ahhoz, hogy a csillagközi tér beszennyeződjön olyan mennyiségű nehézelemmel, ami bonyolultabb dolgok kialakulását is lehetővé teszi. Az élő anyag pedig a lehető legbonyolultabb. Ha reálisan végigvesszük a csillagászati ismereteinket (és azt, hogy marha mázli még a mi kialakulásunk is), akkor könnyen arra juthatunk, hogy valószínűleg MI VAGYUNK az egyik legelső intelligens faj a teljes belátható univerzumban.

(Mellékes megjegyzés: a magas intelligencia semmiféle olyan evolúciós előnnyel nem jár a kialakulása közben, ami valószínűvé tenné az élőlények ilyen irányba történő változását. Valami elképesztő összjátéka kell a mutáció véletlenének és a környezeti változásoknak, hogy egy faj sikerrel átkeljen az intelligencia hegycsúcsát minden oldalról körbevevő mély völgyeken.)
B4lukapit4ny írta:Sőt továbbmegyek, lehet a mi naprendszerünkben is élnek.
Nem élnek.
Hulla csend van odakint. Valószínűleg egyedül vagyunk. Nemcsak a Naprendszerben, de még talán a galaxisban is, és a legközelebbi telefonpartner talán a Virgo-halmaz környékén tengeti az életét.
B4lukapit4ny írta:Azt már Stephen Hawking is megmondta, hogy nem csak szén alapú életformák létezhetnek.
Ez még talán igaz is lehetne, de ott van az a fránya elemgyakoriság. A csillagok valami csodálatos okból éppen szénből, oxigénből, nitrogénből állítanak elő a legtöbbet. Ezek azok, amik nagyon gyakoriak a csillagközi por- és gázfelhőkben. A többi elem - a vasig - ezeknek csak az ezredrésze, a vason túliakról pedig említést sem érdemes tenni. Az élet kialakulhatna más kémiára alapozva is, csak akkor még tovább kell várni, hogy összegyűljön annyi az alkotóelemekből, hogy érdemes legyen belevágni.
Ezzel szemben a szénből van már rogyásig (5-10 milliárd év csillag-vegykonyha megtette a hatását), és az a pimasz szén még azt a tulajdonságot is magáénak tudhatja, hogy négy szabad vegyértéke van kovalens molekulakötéshez. Ezt rajta kívül még csak a szilícium tudja, de az meg ezredrésze a rendelkezésre álló szénnek. (A germánium és a többi négyvegyértékű elem már vason túli!)
B4lukapit4ny írta:A saját bolygónk jelentős részét nem ismerjük,
Csak a magad nevében beszélj.
Az igaz, hogy kézzelfoghatóan nem ismerjük a Föld legnagyobb részét, mert az a belső kőzetanyag, de a szeizmológia karöltve a fejlett anyagtudományokkal kimondottan pontos modelleket tudott készíteni erről a részről is.

Egyébként, ha van a Naprendszerben "idegen élet", akkor az valószínűleg itt van a Földön, csak még nem találtuk meg. Ezidáig az összes vizsgált mikroba a mienkkel azonos genetikai rendszert használ (bizonyíték a rokonságra), de nem zárható ki az, hogy eldugott helyeken megőrződött egy ettől független másik élettelenből-élőbe átmenet leszármazottja. Vastag ez a földkéreg, jó sok benne a búvóhely.
Ja, ez az "idegen élet" tényleg nem fog csillaghajókat építeni...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.08. 12:06

@B4lukapit4ny (73521): Az nem japán kép, hanem indiai. Vimana, az istenek mitikus repülő palotája vagy szekere.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

UFO

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2013.11.08. 12:20

@Szilágyi András (73591):
Akkor ennyit a japán mexikói kalapról.
Kérjük a következőt.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

UFO

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.11.08. 13:58

@B4lukapit4ny (73583):
~500 éve még lapos volt a Föld
Igen! Vannak ilyen vallási elméletek, de már ie. tudták, hogy a Föld geoid alakú.
Ezékiel próféta leírásai , ami lehet , hogy mese
Maradjunk a mese kifejezésnél, mert ők csak mesélni tudnak. Azt viszont nagyon.
Itt van ez az emberiség, ami mondjuk , hogy ~10.000 éves
Ilyet ne mondjunk!
Homo sapiens körülbelül 200 ezer éves, és valahol Kelet-Afrikában, Etiópia vagy Tanzánia mai területén alakulhatott ki.
Én ezzel a távolság dologgal nem értek egyet.
Pedig a távolság az egy nagyon-nagyon nagy problémának számít a mai tudomány számára, és hatalmas változásra nem kimondottan lehet számítani. A kommunikáció terén sem oldott meg semmit a fénysebesség. Több száz évig haladnak a rádiójelek, ha esetleg veszi őket valaki, és meg is érti, akkor az ő adása is többszáz évig utazik vissza, amíg ideér. Ez egy elég unalmas beszélgetés lenne. Az UFO elmélet megmarad egy jó üzletnek.
Azt már Stephen Hawking is megmondta, hogy nem csak szén alapú életformák létezhetnek
Stephen Hawking azt is mondta: nem biztos, hogy örülni kellene egy idegen civilizációnak, mert valószinű sokkal fejlettebbek nálunk, és nem garancia, hogy barátságosak.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jc Denton 2013.11.10. 13:43-kor.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.08. 18:04

@B4lukapit4ny (73546):
Nem mondtam , hogy a regi idok embere hulye.
Legyszives ujra olvasni a hozzaszolasomat.
Azt sem mondtam , hogy a ma embere hulye.
A mai , ufo-hiszekeny ember hisz valamiben. Nincs kompetenciaja ahhoz , hogy tudja , mit is lat , de tetszik neki , szeretne , ha ilyen izgi dolog letezne , ezert elhiszi. / Heller A. irt errol/

A mai generacio nem olvassa a regi gorogoket , nem olvas bibliat : honnet tudna az utca embere , mirol beszel egy-egy bibliai jelenetet abrazolo kep ?

Te viszont ezt mondod :
miért ez a hasonlóság az 500 éves festmény és a 15 éves fénykép között? Nem hiszem, hogy olyan sokan látták ezeket a festményeket a szemtanúk közül és ezek alapján csináltak hamis fotókat.
Pontosan ez a problema: az altalad belinkelt UFO propagandabana magyarazatok nem csak incompetenciat arulnak el , de hamis fotok is vannak koztuk.
Erre az altalad belinkelt UFOK a Muveszettortenetben korlevelre termeszetesen hozzaerto muveszettortenesz is hajolt :Diego Cuoghi
O megtalalta - mert mestersege!- a racionalis magyarazatot arra, amit tudni szeretnel ahhoz , hogy elhihessed , hogy , es itt idezlek: "ez a temakor divatos es ujkeletu" , es nem "voltak ott" evszazadokkal ezelott.
Az eredeti festmeny , a kep reszletes leirasa ,
San Girolamo adora il crocifisso / a Keresztet imado Szent Jeromos/ , itt lathato.
Nagyon fontos elemek hianyoznak a propaganda kepbol . Az lathato , hogy valaki terdel a kereszt elott .
De az nem , hogy ott ugrabugral egy allat es ott hever Szent Jeromos hires biborosi kalapja… ott hever a ko is , amivel szokasa volt , vezekleskent , a mellet verni...
A legenda szerint , Szent Jeromos kihuzott egy tusket egy vadallat lababol es az , megszelidulve , mindenhova kovette… St Jeromos eletet olvashatod itt
A Szent elete , az oroszlan , a kalap sok sok festot ihletett meg .
Kerdes: miert van ilyen sok abrazolasban a foldon a piros biborosi kalap?
Ezek a szentek peldakepek voltak annakidejen, eletuket , muvuket terjesztettek … Ot ugy abrazoltak a festok , hogy a fejere biborosi kalapot tettek… 1348-ban Giovanni di Andrea di Bologna irt eloszor Szent Jeromos eleterol. Soknak talalta a legendat St Jeromos korul : szerinte tul sok legenda a tortenelmi huseg rovasara megy. Felhivta a muveszek figyelmet arra pl , hogy St Jeromos sosem volt biboros, tehat nincs joga a sapkara… a muveszek mit mondtak ? Oroszlanja sem volt... meghagytak a muvekben a kettot , csak a sapi a fejrol a foldre kerult /ez megjelent 1992-ben, revue d'art de Franco Maria Ricci, Saint Jérôme iconographie-ja ,Erika Langmuir-Erminio Caprotti/
MINDEN EGYES altalad belinkelt UFO-t sejteto KEPNEK VAN RACIONALIS MAGYARAZATA.
Bogarasszad at a linket es kerdezz bizalommal , ha megakadsz : a cikk angolul , olaszul es franciaul letezik . Szivesen forditok belole .

Egy UFO a muveszetben topik a Forumon talan jo otlet lenne… szivesen leforditom magyarra ezt a nagyon erdekes , vilagotgyujto , muveszettorteneti cikket

Imadtam a magyarazatot a beaune-i tapeta UFO-jarol…
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

UFO

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2013.11.09. 13:24

@Popula(c)tion (71400):

:D Tisztelt Popula(c)tion!

Tájékoztatom, hogy dr. Opál Sándor minden adatát, köztük a tudományos felfedezései titkosításának okát is részletesen elolvashatja az MTA AAT adatbázisában. Ahhoz a saját jelszavával bárki hozzáférhet, aki tagja az MTA Köztestületének. A mások adatlapját úgy tudja elolvasni, hogy előbb megnyitja a sajátját, majd ott talál egy olyan linket, amin az olvasható, hogy Személyek. Arra ráklikkel, beírja a keresett személy nevét és akkor megnyithatja annak az adatlapját is. Az sokkal részletesebb, mint amit valaki csak az MTA alaphonlapján akar megnézni. :D :D :D :D :D :D
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.09. 16:02

@Popula(c)tion (73672):
:D :D E miatt a tudomanyos valasz miatt azert nem volt erdemes megeroszakolni a moderatort :D :D :D
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

UFO

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.11.09. 16:20

@bekukk (73673):
Há mé?
Opál meg MTA egy lapon legyen az utolsó bejegyzés?
Inkább a zokosság!
Há nem? Há mé? Nem?
DE.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.09. 16:37

@bekukk (73597):

Köszönöm ezt a részletes hozzászólást, meggyőztél. :D (Ha van kedved lefordítani szívesen olvasnám , mert érdekes a téma!) Ja és a többieknek is köszi, talán kicsit okosabb lettem ma.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.09. 17:39

@Barna12 (73645):
Tisztelt Barna!

Én tagja vagyok a Háttérhatalomnak, elérem az ön által nevezett adatbázist, és azt is, amelyik az MTA működéséről szól. Az Opál-Barna összeesküvésről is tudomásom van, régóta figyelem önöket. Tájékoztatom, hogy az akciót megszüntettük, Opál is visszavonul, és önnek sem kell a továbbiakban őt reklámoznia. A célszemélyt lefüleltük, akció vége. Ismét jelentkezem, ha feladatunk van az ön számára!

üdvözlettel,
mi mindannyian a háttérhatalomból
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.10. 12:15

http://www.youtube.com/watch?v=aTbksd5-Rdg

Erről vélemény? :) Nem nagyon találtam róla írást, illetve csak ilyen alienplejadreptilianinvasion.blog.hu szintű dolgokat.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.10. 18:00

0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.10. 21:52

Hát nem igazán győzött meg ez a tornádós elmélet, szerintem teljesen másképp néz ki a 2 jelenség.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.10. 22:34

@B4lukapit4ny (73771):
Lehet, hogy nem is tornádó, csak sima napkitörés.
http://www.dailytelegraph.com.au/news/w ... 6300779759
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

UFO

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.11.12. 09:02

0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.12. 16:34

@sedr66 (73830):

Nagy a vitatkozas az index forumon Ufo-eknal , ezugyben...
Keresik es nem talaljak Valley-t , akinek tulajdonithato Goethe ufo-tanuva kikialtasa...
A csusztatas Jacques Vallée "Chronique des apparitions extraterrestres" konyvebol jon .
Angol cime "Passport to Magonia".
Ki lett adva termeszetesen Fr-orszagban , a J'ai Lu konyvsororzatban, 1969-ben .
Remelem nem lesz belinkelve cafolatra a 900 valahany , 1868 et 1968 kozott tett , "megfigyeles" , amit ez a konyv tartalmaz…
A Goethe-megfigyeles a bevezetesben szerepel...

Vallée ugyeskedett : szandekosan lesporolt az idezetbol egy reszt : Goethe 16 eves volt . Postakocsi-szeru lovaskocsival utazott : sulijaba ment , Leipzigbe. Nagyon nehez utazas volt , szornyen zuhogo esoben es valahanyszor egy kis domb jott , leszallitottak az utasokat , hogy a lovak dolgat konnyitsek…
Az egyik ilyen kenyszerleszallaskor latta a "fenomenat".
A kolto is es a racionalis gondolkodo is ott van soraiban : gobelint lattam vagy szentjanosbogarat ?

OFF
Nekem Goethe leirasabol Proust egyik Normandiaban irt levele ugrott be: "…A cabourg-i molon talalkoztam Lucy Gerard-dal. A naplementebol csak egy szin hianyzott : ruhajanak rozsaszinje…neztem utana , amig bele nem olvadt a narancssargas horizontba , mely menten suhant, mint egy elvarazsolt fatyol…."
Ufok emeltek-e el a Lucy Gerardot….?

/OFF Elnézést!

Aztan szolt a kocsis , hogy be lehet ujra szallni es annyira azert nem erdekelte Goethet a "latomas" , hogy lemasszon az arokba , es meggyozodjon arrol , hogy kis varazspalcas manokat lat-e vagy bogarakat…
Kobanyak voltak a videken , vizzel telt banyatavak , ahol ez tortent …
A cikk angolul es a vita , ami kovette
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.20. 19:46

Sziasztok!
Újabb kérdésem lenne.
http://www.youtube.com/watch?v=cmr9IKfO6LQ#t=40
Ez mi? Pont ugyanilyet láttunk pár napja Komáromnál, azzal a különbséggel, hogy itt 2 fényforrás körözött egymás körül, majd ugyanígy eltűnt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.20. 21:09

@B4lukapit4ny (74194): Esti utcakép, berázott, rossz minőségű felvétele.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.20. 22:07

Köszönöm a hasznos információt.
http://www.youtube.com/watch?v=bPv1Jdx2LTI
Itt egy másik videó is, remélem ebből könnyebben észreveszed a lényeget...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.20. 22:10

@B4lukapit4ny (74205): Ez egy videó, amin a szereplők értetlenségüknek adnak hangot, hogy miféle fényforrások vannak az égen.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.20. 22:12

.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.20. 22:19

Ha még mindig nem világos, akkor az a kérdésem, hogy mik lehetnek ezek az égen. A Duna fölött láttunk ilyeneket mi is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

UFO

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.20. 22:23

@B4lukapit4ny (74209): Lehetni sok minden lehet. Talán még olyan is, ami eszünkbe sem jut!
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.20. 22:30

Aki tud rá a tudomány által ismert, vagy egyéb értelmes magyarázatot az kérem majd írjon valamit.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

UFO

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.11.20. 22:48

@B4lukapit4ny (74211): Jelzőfáklyák, esetleg kínai lampionok.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.21. 16:23

Valószínűleg hasonlóan néznek ki azok is, de csillagos égen elég nehezen hiszem el, hogy csak a semmiből előbukkannak. Keringtek egymás körül, majd először az egyik, utána a másik eltűnt. Ez múlthét szerdán történt kb. 21:30-kor és kb. 1 percig tartott.

Ez a felvétel jobban hasonlít rá :
http://www.youtube.com/watch?v=FskOT_cXXQk
0 x

csakb
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.06.25. 12:08

UFO

Hozzászólás Szerző: csakb » 2013.11.21. 17:55

@B4lukapit4ny (74228): Ezek is nagyon úgy néznek ki, mint a kínai repülő lampionok.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

UFO

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.21. 20:37

@B4lukapit4ny (74228):
Gondolj bele ebbe egy picit, kérlek:
Van a kezdetben egy világképe az embernek. Ez a világkép tegyük fel, hogy teljes, nincs szükség UFO-kra a tapasztalható jelenségek magyarázatához.
Majd történik egy érdekes jelenség. Erre van egy magyarázat, ami beleillik a kezdeti világképbe. Ezt a magyarázatot te most elveted, mert szerinted valószínűtlen, és helyette be akarsz venni kívülről egy új elemet.
Szerintem ez nem logikus.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.21. 23:48

@Question (74238):
Értem mit mondasz, de szerintem rosszul látod a dolgot. A te gondolataid alapján az ember mindent tud a világról és nem történhet semmi új, mert vannak hasonló dolgok, amiket rá lehet húzni magyarázatként.

Tapasztaltam valamit, ami után elkezdtem kutakodni és a neten találtam hasonló felvételt.
Vázolom a helyzetet:
Ülsz egy padon, nézed az eget. Az égen egyszer csak megjelenik egy , majd még egy fényforrás. Csillagos, az ég tehát nem felhő mögül bukkantak elő. Keringenek, mozognak elég érdekes pályán, majd előbb az egyik , majd a másik tűnik el.

Szerintem miért nem lampion volt:
A lampion útját látod, ahogy emelkedik fel.
Mennyi esély van rá, hogy megjelenik az égen 2 lampion majd olyan intenzív mozgást hajtanak végre , ami elég nehezen elképzelhető, hogy valami különös légáramlat okozza?

Simán lehet ez valami olyan fényjelenség , amit a MÁR ISMERT fizika törvényei okoznak, esetleg valami emberi eszköz, de nem lampion volt . És azért ide írok, nem a nem tudom milyen alienplejad-fényörvényszövetség.blog.hu-ra mert megfontolt, logikus, értelmes magyarázatot keresek a kérdésemre.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

UFO

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.11.22. 06:01

@B4lukapit4ny (74239): Kielegito valasz az a jelensegre, hogy sem neked aki latta, sem nekem, aki nem latta, fogalmunk sincs rola? Ennyi.

Milyen alapon varod masoktol, akik nem lattak, hogy megmondjak te mit lattal a te rivid es feluletes leirasod alapjan?

Amugy biztosan urlenyek jartak nasztancot a hiperterbol hirtelen elobukkanva, majd ujbol visszatertek a hiperterbe. A Gamma Centaurirol jottek.
De ez titok, ne mondd el senkinek.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

UFO

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.22. 09:00

@B4lukapit4ny (74239):
és nem történhet semmi új, mert vannak hasonló dolgok, amiket rá lehet húzni magyarázatként.
Dehogynem. Akkor érdemes mondani, hogy új dolog történik, ha a már meglévőekkel nem tudod magyarázni (sehogy), amit tapasztalsz. Általában így csiszolódnak a tudományos elméletek, felfedeznek olyan jelenséget, amit az addigi elmélet keretei közt nem magyarázható, és új elméletet hoznak létra miatta.
Mennyi esély van rá, hogy megjelenik az égen 2 lampion majd olyan intenzív mozgást hajtanak végre , ami elég nehezen elképzelhető, hogy valami különös légáramlat okozza?
Itt van az én problémám, hogy valószínűségi alapon zárod ki azt a magyarázatot, ami beleillik az UFO nélküli világképbe. Ez azért értelmetlen, mert az UFO nélküli világképben az UFO-k valószínűsége ugye nulla. Szóval ez a gondolatmenet nem alkalmas arra, hogy meggyőzz vele bárkit (beleértve igaziból magadat is) az UFO-k létezéséről.
Még egy gyenge pont az elméletedben, hogy feltételezem nem tudod, mennyi esély van arra, hogy lampionok az adott mozgást hajtják végre. Ez szerintem egy igen nehezen megadható becslés, ha egyáltalán megadható.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

UFO

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2013.11.22. 09:57

@B4lukapit4ny (74239):
Volosban lett keszitve a video.
Annak kell bizonyitania az igazat, aki felfedez valamit…
Volos kikotoje. Wikitravel
kep a videobol, fix-oszlopok latszanak
kis vitorlasok , tavolban a kikotoben dolgoznak
wikitravel kep fix-oszloppal , szurkitve
wikitravel Volos kikoto kepbol , fix oszlopok bejelolve
volosi naplemente vitorlassal , hatterben meg nem teljesen kivilagitott kikotoi daruk
ugyanaz a volosi naplemente , kicsit leszedve a piros es kivilagositva


Ha a video keszitoje meg volt gyozodve arrol, hogy Ufot lat , miert nem torekedett arra , hogy bizonyitsa?

Valoban meg volt gyozodve arrol, hogy rendkivulit lat ?
Hogyan tudta lezarni a keszuleket es lefekudni aludni?

Bizonyithatta volna tobb, a helyszinrol keszitett videoval: ejjel , es foleg reggel, hogy kizarja annak a lehetoseget pl, hogy a fenyek a kikoto darujainak ,munka kozbeni ,kotelezo, kivilagitasabol erednek.
Egy kikotoben , ejjel rakodo , tengerjaro kereskedelmi hajo es kornyezete olyan , mint egy karacsonyfa…
En azt gondolom, hogy a videozo a surgo-forgo daruk kotelezo kivilagitasanak jatekat latta.
Ez ciklusos: felveszi a kontenert/cuccot, elviszi, berakja, visszajon, felvesz egy ujat, megfordul, elviszi…stb.
Tobb ciklust lathatott : elovette a telefonjat elso meglepeteseben es egy ciklust lefenykepezett.
Mit videozott volna , csak ugy ? az Ufo mese nelkul ez a video erdektelen es ronda valami.
Veletlenul videozott volna egy ronda sotet jelenetet es hopp! lett benne , megismetelhetetlenul , UFO... ???
A balkonrol rajott, hogy mi a valosag , vagy talan oda is ment megnezni…nem gatyazott tovabb, legyintett es lefekudt aludni….

Hol a tobbi volosi szemtanu videoja? Ma , amikor mindenkinek videozik az okostelefonja...Egy UFO online szerintem nagyobb esemeny, mint amikor a rendor tolvajt ver , es ez , mindig filmezve van egy rakas szemtanuval...

a wiki utazas.Kiszedtem a wikitravel kepbol a kereskedelmi kikotot : dolgoznak ejjel . Jol lathato , kivilagitva , a ket fix oszlop is , amik jelen vannak a videon
meleg videk , nem delutan setalunk : ejjeli az elet es a hatterben dolgoznak a kikoto darui/ezek persze ejjel-nappal kuliznak/ es pakoljak a kontenereket a hajokra.

daruk mindenutt

ejjel a mozgo darut es kivilagitasat takarhatja a filmet felvevotol a villanyoszlopot

Nem nagy kiterjedelmu kikoto , de Gorogorszag 3. legnagyobbja, nagy forgalommal

Itt lehet nezni kikotoi felveteleket Volosrol

Jason , az argonautak es az aranygyapju elrablasanak mitosza Volos hiressege.
Felepitettek az Argo-t, egykori lopos kiralyuk , Jason projektjet .
50-en eveztek el vele mithologiai zarandokutra…
Ez tudomanyos dolog volt : archeologusok hajoltak a gorogmithologiara. 2222 km-t eveztek a hapsik...
az Argos Volosban itt
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.22. 11:17

@ennyi (74240):
Én a hessdalen-i dologhoz hasonló elméletet vártam igazából, de a nem tudom is elég.

Felületes leírás? :D Nem tudom még, hogy tudnám máshogy leírni a dolgot, a 3. videó mínusz 1 fényforrás. És az egész folyamatot láttuk a felbukkanástól az eltűnésig.

A gúnyolódásod felesleges és téged tesz komolytalanná , nem tudom hol állítottam olyat, hogy valami idegen faj áll a dolog mögött.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.22. 11:21

@bekukk (74242):

Köszönöm, hogy ezt összeszedted, de itt nem a videók hitelessége a lényeg és ez alapján elképzelhetőnek tartom a Volos-on készült felvételről, hogy valami magas daru fénye, vagy hasonló. Azt nem tudom, hogy más is készített-e felvételt.

A legutolsó videót vizsgáljuk inkább, mert az állt közel a dologhoz.
0 x

B4lukapit4ny
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.11.07. 11:05

UFO

Hozzászólás Szerző: B4lukapit4ny » 2013.11.22. 11:31

@Question (74241):
Itt van az én problémám, hogy valószínűségi alapon zárod ki azt a magyarázatot, ami beleillik az UFO nélküli világképbe. Ez azért értelmetlen, mert az UFO nélküli világképben az UFO-k valószínűsége ugye nulla. Szóval ez a gondolatmenet nem alkalmas arra, hogy meggyőzz vele bárkit (beleértve igaziból magadat is) az UFO-k létezéséről.
Még egy gyenge pont az elméletedben, hogy feltételezem nem tudod, mennyi esély van arra, hogy lampionok az adott mozgást hajtják végre. Ez szerintem egy igen nehezen megadható becslés, ha egyáltalán megadható.
Az UFO az azonosítatlan repülő tárgy, amik miért ne létezhetnének? Össze van mosódva a szó jelentése az idegenekkel , de én azért tudom , hogy nem ugyanaz a kettő. Ha elsuhan valami amerikai hadsereg által kifejlesztett titkos vadászgép, ami nem szokványos formájú, repülési képességű, az számomra UFO és érdekel, hogy mi az valójában. Tehát ilyen alapon UFO-k biztos , hogy vannak, csak nem feltétlenül valami zöld emberke vezeti.

A mozgás az egyik pont , amit valószínűtlennek tartok. De a döntő dolog az a semmiből való előbukkanás.Ha valahogy megmagyarázod nekem , hogy léteznek ilyen lampionok(csak én nem tudok róla) azt el tudom fogadni, de nálam az általad említett:
Akkor érdemes mondani, hogy új dolog történik, ha a már meglévőekkel nem tudod magyarázni (sehogy), amit tapasztalsz.
kategóriát ez kimeríti.
0 x

Válasz küldése