Látjuk a jövőt

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.02.09. 16:49

@zsolt68 (12387):
Régebben úgy gondolták, hogy hipnózissal vissza lehet vinni az embert a múltjába, hogy emlékezzen rég elfeledett dolgokra. Újabb kutatások állítólag bebizonyították, hogy ez egyáltalán nincs így.
Régeben sem gondolta így tudomány, kivéve a reinkarnációban hívő vallásos és ezos embereket. A "kutatások" soha nem mutattak mást, bárki (Krisnás) bármit is mondjon.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.02.09. 19:04

@Gábor (12408):
Gábor írta:kivéve a reinkarnációban hívő vallásos és ezos embereket
Nem az előző életébe, hanem a jelenlegi életének egy korábbi időpontjába, évtizedekkel korábbra. Feldolgozni gyerekkori traumákat stb.
Persze lehet, hogy megint bedőltem valami kacsának.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Hipn%C3%B3zis
Na itt ilyenről nincs szó.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hypnosis#Psychotherapy
Controversy surrounds the use of hypnotherapy to retrieve memories, especially those from early childhood or (alleged) past-lives. The American Medical Association and the American Psychological Association caution against repressed memory therapy in cases of alleged childhood trauma, stating that "it is impossible, without corroborative evidence, to distinguish a true memory from a false one." Past life regression, meanwhile, is often viewed with skepticism.
http://de.wikipedia.org/wiki/Hypnotische_Regression
Hier wird der Proband in eine mittlere bis tiefe Trance versetzt. In diesen Stadien ist es dem Therapeuten (bzw. dem Patienten) möglich, auf Kindheitserinnerungen zuzugreifen, die sich dem Bewusstsein des Probanden entziehen. Meistens aufgrund von Traumata oder anderen Ereignissen, die der Patient unbewusst abwehrt. Die dann gefundenen Erinnerungen können bewusst gemacht und zur weiteren Verwendung in der Therapie dienen. Dabei kommt es zu einem Nacherleben früherer Lebenssituationen und auch physiologische Charakteristika der jeweiligen Altersstufen lassen sich vielfach beobachten
OFF
Emlékszem egyszer pszichológia előadáson valaki azt állította, hogy majmokat megtanítottak beszélni. A tanár nagyon csodálkozott, mert neki ez volt a kutatási területe, és nem tudott ilyen sikeres kísérletről. Aztán kiderült, hogy a csoporttársunk valami nyelvleckében olvasta. (Jót nevettünk rajta.)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.02.09. 20:58

@zsolt68 (12435):
OFF
Jelbeszedre meg lehet tanitani a gorillakat, es allitolag a 3 eves gyerek szintjet is megutik ertelmi kepeseguk alapjan. http://en.wikipedia.org/wiki/Koko_%28gorilla%29
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.12. 04:33

@zsolt68 (12387):
Zsolt68 írta:Régebben úgy gondolták, hogy hipnózissal vissza lehet vinni az embert a múltjába...
Én régebben, alvás előtt beraktam a media player-be egy olyan hangeffektet ami ilyen kültéri atmoszféra hang, fák suhogásával, stb. Aztán elkezdtem töprengeni azon, hogy mi a legelső emlékem gyerekként. Nagyon halvány emlékképeim vannak olyan 2,5 féléves koromból, és ahogy ebben az "önhipnózisos" állapotba merengtem, nagyon sok apró részlet beugrott még. Olyan dolgok, amire kb akkor gondoltam utoljára. Házak színe, emberek, játékok amikkel játszottam, stb. Az természetes, hogy az idő múltával az emlékképek torzulhatnak késöbbi behatások eredményeképpen, hiszen mikor gyerekként első esetben találkozol egy információval, akkor még nincs annyi rutin az emlékeid közt amihez társíthatnád. (de most ezt hagyjuk)

Az emlékezet úgy működik, hogy ezek az emlékképek egymáshoz kapcsolódva rögzülnek. Vannak bizonyos "emlékkép lánc elemek" amiket úgymond gyakrabban használ az ember, ezek magasabb prioritást kapnak, ezért könnyebben felídézhetőek, és vannak olyan "láncszemek" amelyek azáltal h nincs rájuk szükség a hétköznapi életben, elhomályosulnak idővel.

Mondok erre egy példát:

Kiskorodban, édesanyáddal villamosoztál az oviba. Tegyük fel, h jól emlékszel arra amint elindulsz, és beérsz az oviba. Azonban magára az útra nem emlékszel. Ha elkezdesz töprengeni ezen a két határozotabb emlékképeden, akkor elöbukkanhatnak olyanok is, h pl aznap csúfoltak téged az oviban, mert csúnya ruha volt rajtad. Ekkor eszedbe jut az is, h milyen szégyen érzet volt benned a villamoson menet is a ruhád miatt. A szégyenérzet miatt eszedbe jut ahogy fürkészted az emberek arcát h nevetnek e rajtad, stb stb. Így egy csomó konkrét emlék beugorhat, amiről jelenleg úgy gondolod hogy már rég elfelejtetted. (nagyon elnagyoltan írtam le a memória müködését, de a lényeg benne van)

nincs ebben semmi misztika, meg mágia.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.12. 11:56

Egyszer konkrétan megálmodtam egy eseményt előre. Azt álmodtam hogy ki akarnak túrni a saját ágyamból. Délután jött haza a tesóm az iskolából és mondta, hogy nálunk alszik a barátnője, és hogy aludhatnak-e a szobámban.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.12. 12:34

Azt mivel magyarázzák, hogy valaki reinkarnációs hipnózis közben beszél olyan nyelven, amit addig sosem tanult?
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.03.12. 12:47

@piciloo (14214): Azt mivel magyarázzák, hogy valaki reinkarnációs hipnózis közben beszél olyan nyelven, amit addig sosem tanult?

Azt mivel magyarázod, hogy csak mende-mondák alapján terjed az ilyesmi?


Vagy Te láttál már személyesen ilyesmit? Esetleg átélted?
Ugye nem és nem a helyes válasz.......de még ha átélted volna, akkor sem lenne bizonyíték.
Soha senki nem bizonyította hitelt érdemlően ezeket, hacsak Leslie L. Lawrence könyveit nem hiszed hiteles bizonyítéknak.... ;)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.12. 12:59

@énkérdezek (14216):
Én is arra gondolok, hogy...

-a hír nem igaz
-vagy ha igaz, akkor ilyen eset is lehet: tényleg van reinkarnáció vagy ilyesmi
Vagy van az agynak ismeretlen képessége, miszerint képes nyelvet elsajátítani nem tudatos szándékkal, pl. filmből hallott szöveg alapján.

Azt is jó lenne tudni, hogy hogyan mondják vissza a szöveget. Bemagolt szövegszerűen, vagy kérdésekre válaszolva tudnak kommunikálni az adott nyelven.

Ha csak folyékonyan fújják az adott szöveget, az utalhat tudatalatti megjegyzésre, szerintem.
Ha már kommunikálni is tudnak, akkor az már nagyon elgondolkodtató.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.12. 13:04

@énkérdezek (14216): Már több helyen találkoztam azzal a feltételezéssel, hogy a neuron szerkezet genetikai úton örökíthető és csak azért nem emlékezünk az őseink tudására, mert a neuron hálózatunk a tudatalattink "fennhatósága alá" tartozik.
Azt tudjuk, hogy a tudatalattink a felszíni tudatos énünkkel szimbolikus "nyelven" kommunikál.
Azaz a megérzéseink, az álmaink egy része ezen szimbólumok megjelenésével kerül a tudatos énünk elé.
Természetesen miután a népesség többsége nem ismeri az egyes szimbólumok jelentését, ezért a képi tartalmat azonosítja a megérzéseivel, az álmaiban "látottakkal".
Érdekes példa erre Krúdy Gyula: Álmoskönyv című műve. Amelyben az álmokban megjelenő képeket a valós események lehetőségeivel párhuzamba hozó néphit szerinti kapcsolatok jelennek meg. Egyes esetekben a pszichológiából ismert szimbólumok megegyeznek az Álmoskönyvben megjelenített szimbólumok egyikével, másikával.

Ezek figyelembe vételével nem zárható ki az a racionális magyarázata a "hipnotikus" állapotban megjelenő reakcióknak, emlékeknek, "soha nem tanult" képességeknek, hogy ezen "emlékek" nem a saját "reinkarnációs" emlékeink, hanem őseink örökített emlékeinek "egyvelege".
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.12. 13:11

@Gézoo (14222):

Ez olyan sejtemlékezetféle lenne, amit érzékelhetnénk tudatosan is, ha megtalálnánk a módját. Meditáltam már olyan céllal ,hogy ha van "sejtemlékezet" akkor hátha elő lehet hívni.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.12. 13:15

@Gézoo (14222):
Szerintem már a szimbólumok sem a pontos képet mutatják, hát még a szavak. Mire egy gondolatból, emlékből szimbólum lesz, de főleg ha szó, már rengeteg szűrőn megy keresztül.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.12. 14:34

@piciloo (14224): Bátor gondolat! :) Csak ez a próbálkozásod olyasmi volt, mintha egy láthatatlan falak labirintusában a tapinthatatlan ajtót próbáltad volna megtalálni.
Egyébként igen! Ha valóban lenne genetikai memória, és! Ez elérhető lehetne valamilyen módszerrel, akkor nagyot lépne előre a tudomány, és az egész társadalom.
Bár, ha jobban belegondolok, akkor a szellemi szintek szóródása a születési alapon való szelekcióval, sokakat nagyon hátrányos helyzetbe hozhatna a "szerencsésebb felmenőkkel" rendelkezőkhöz viszonyítva.

A szimbólumok, szavak és a szűrők hatása is megérne akár egy külön kutatási területet. Ebben tökéletesen egyetértünk.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.03.13. 09:15

@Gézoo (14222):
Már több helyen találkoztam azzal a feltételezéssel, hogy a neuron szerkezet genetikai úton örökíthető
Ha nem csal az emlékezetem :) úgy tudom hogy a frissen kikelt csibék tudják melyek a ragadozó madarak.
0 x

Gézoo
Hozzászólások: 3979
Csatlakozott: 2011.03.02. 10:22

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Gézoo » 2011.03.13. 09:30

@monolit (14293): Így van! Sőt! A "nünüke" azaz a fürkész "darázs" például, a kikelése után nem találkozik a szüleivel, mert addigra azok elpusztulnak.
Mégis tökéletesen végrehajtja a génjeiben lévő program szerint a feladatait. Megkeresi a párját, felépíti az utódok számára az agyagvárat, beleteszi a megfelelő fajta hernyót, lebénítja, a petét is belehelyezi, majd befalazza és elpusztul.
Következő évben az utódok ugyanúgy végrehajtják a "programot", természetesen csak egy marad a kikelési hely közelében, a többiek adaptív módon alkalmazkodnak az új környezetükhöz és ott építenek "házat"..
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.13. 12:21

@monolit (14293):
Az árnyéka szerint is meg tudják különböztetni a zsákmányállatok a ragadozó madarakat.

Ha ilyen árnyékot látnak, hogy -)--o< akkor nem ragadozó
ha ilyet --}o< akkor ragadozó
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.13. 12:28

@Gézoo (14295):
Én meg azon csodálkozom, hogy ha az állatoknak állítólag nincs éntudata, akkor honnan tudják, hogy egy bizonyos színű környezet rejti őket, míg a másikban feltűnőek. A sziámi harcoshalam is nekimegy a tükörképének. Erre azt mondják, hogy pont ez bizonyítja, hogy nincs éntudata, mert fajtársnak véli. Igen, de miből vélné fajtársnak, ha önmagáról nem tudná hogy milyen fajhoz tartozik és hogy hogy néz ki.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.13. 15:22

@Gézoo (14295):
Sőt! A "nünüke" azaz a fürkész "darázs" például, a kikelése után nem találkozik a szüleivel
Bocs, de a biologus tiltakozik.

"nünüke"
Kép

fürkészdarázs
Kép

Az egyik a bogarak (Coleoptera), a masik meg hartyasszarnyuak (Hymenoptera) rendjebe tartozik.

Talan ismeros: minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.13. 15:29

@piciloo (14318):
az állatoknak állítólag nincs éntudata, akkor honnan tudják, hogy egy bizonyos színű környezet rejti őket, míg a másikban feltűnőek
Nem tudjak. De amelyikek nem ugy mukodnek, ugy vannak "programozva", azaz olyan genetikailag meghatarozott programjuk/mukodesuk van, hogy olyan kornyezetet keresnek, preferalnak, azok hamar elpusztulnak (ehen halnak, vagy megeszik oket).
A sziámi harcoshalam is nekimegy a tükörképének. Erre azt mondják, hogy pont ez bizonyítja, hogy nincs éntudata, mert fajtársnak véli. Igen, de miből vélné fajtársnak, ha önmagáról nem tudná hogy milyen fajhoz tartozik és hogy hogy néz ki.
Olyan programja van, hogy az adott kinezetu dolognak neki kell tamadni, mas meghatarozott kinezetunek meg udvarolni kell... ehhez nem kell semmit tudnia sajat magarol.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.13. 15:32

@Gézoo (14222):
Már több helyen találkoztam azzal a feltételezéssel, hogy a neuron szerkezet genetikai úton örökíthető és csak azért nem emlékezünk az őseink tudására, mert a neuron hálózatunk a tudatalattink "fennhatósága alá" tartozik.
Ha oroklodik, akkor az elodok tudasa nincs, es nem lehet benne. A tanult, szerzett tulajdonsagok, ismeretek nem oroklodnek.

A tudas, emlekezet nem a neuron oroklodo szrkezeteben van.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.13. 15:45

@vaskalapos (14326):
Miért? A testi változásokra nem "emlékszik" az örökítő anyag ? Valahogy azt érzem hogy a tudatot mégis valamilyen szellemi dolognak véled és nem anyaginak.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.13. 16:17

@piciloo (14329):
Miért? A testi változásokra nem "emlékszik" az örökítő anyag ?
Nem.
Valahogy azt érzem hogy a tudatot mégis valamilyen szellemi dolognak véled és nem anyaginak.
Nem.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.13. 17:22

@vaskalapos (14325):

"Nem tudjak. De amelyikek nem ugy mukodnek, ugy vannak "programozva", azaz olyan genetikailag meghatarozott programjuk/mukodesuk van, hogy olyan kornyezetet keresnek, preferalnak, azok hamar elpusztulnak (ehen halnak, vagy megeszik oket). "

Ha nem tudják, de programjuk van, akkor ki a programozó? Mert pl. a színváltozásra képes állatok érdekes módon a környezetükhöz igazítják a rejtőszínüket pl. kaméleon. Vagy csak a színváltoztató sejtjük tudja hogy milyen színű környezetben van?

Az alakváltó polip meg más állatok alakját és mozgását utánozza teljesen "véletlenül", és még véletlenül azt is tudja, hogy a külső szemlélő milyennek látja.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.03.13. 18:45

@piciloo (14336):

Evolúció a válasz kb mindenre amit kérdeztél. (na meg a több millió év, ami alatt volt ideje lezajlania ezeknek a programozódásoknak)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.13. 19:04

@OktondiJóska (14346):

Inkább nem offolok, majd írok az evolúciós fórumra.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.03.13. 19:29

@piciloo (14336):

Vedd eszre, hogy idezojelben van a "program"... nincs programozo. Evolucio van.
A genek, amelyek meghatarozzak az oroklodo kulsot, az oroklodo viselkedest azok idonkent egyes egyedekben veletlenszeruen valtoznak.
Ha avaletlen valtzozas a kornyezethez jobban alkalmazkodo kulsot vagy viselkedest eredmenyez, akkor az nagyobb esellyel el tul, szaporodik tovabb.

Magyarazzam reszletesebben, vagy eleg ennyi?

Nezd meg ezt, kikapcsolodaskent.
http://www.youtube.com/watch?v=VjE0Kdfos4Y
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.13. 20:09

@vaskalapos (14356):
Vettem egy könyvet az evolúcióról, majd megszakértem.

Cukik a madarak :)
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.03.14. 20:35

@piciloo (14317):

Igen, ezt tudják a csibék ;)
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.03.14. 20:58

Az ember hajlamos lenézni az állatokat, a maga szemlélete alapján rangsorolja őket. Sokkal okosabbak mint képzelnénk.

Nemrég találtunk egy vadnyúl nyúlfiókát. Gyorsan tanul, a cumit szinte behorpasztja immár :) :) előzőleg nem tudott mit kezdeni vele.

Érdekes volt megfigyelni a még nem domesztikálódott vietnami malacok viselkedését herélés után. Az anya habszerű nyálat képzett azzal gyógyította a malacait, ill azok a saját vizeletükbe ültek bele.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.14. 21:09

@monolit (14415):

Valamelyik majomfaj meg összegyűrt leveleket alkalmaz hashajtóként amikor férges. A levelek gyorsan átmennek a bélrendszerükön és segít a béltartalom kiürítésében.
0 x

zsolt68
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:34
Tartózkodási hely: Budapest

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: zsolt68 » 2011.03.25. 19:40

@vaskalapos (14325):
A tudathasadásos ember honnan tudja, hogy éhes? (És hogy melyikük éhes?)
@vaskalapos (14326):
Az állatok rendelkeznek bizonyos fokú veleszületett tudással. Ez az evolúció során alakult ki. Viszont az adott példány élete során szerzett tudást nem képes átörökíteni direkt módon. Habár az ilyen tapasztalatok is felhalmozódhatnak az evolúció mechanizmusa által, de csak nagyon lassan. (Egyébként az ember is rendelkezik valamennyi veleszületett tudással. A gyomor mozgását, az emésztést például nem tanuljuk.)
@piciloo (14336):
piciloo írta:és még véletlenül azt is tudja, hogy a külső szemlélő milyennek látja.
Ezt miből gondolod? Beszéltél vele?
@vaskalapos (14356):
vaskalapos írta:Vedd eszre, hogy idezojelben van a "program"... nincs programozo. Evolucio van.
Hmm, mintha néhány hete azt találtam volna írni, hogy a DNS egy nagyon hatékony tömörítési algoritmus. De tőlem lehet program is.
* * * * *
Már csak azt nem értem, hogy ennek mi köze van a jövőbelátáshoz.
Na jó, a jövő bizonyos keretek között megjósolható. Elefántbébiből nem lesz nyúl. Viszont a genetikus program nem a jövő meglátása, hanem annak meghatározása. A jövőbelátás például az, ha viszek magammal esernyőt. De ha befűtök a kályhába, az inkább vezérlés.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.04.17. 23:32

Na milyen jó dolog olyan "értelmes" emberekre figyelni,mint Pandacsöki Boborján!Nem csak azért,mert hasizomgörcsöt okoz,hanem mert tudja a tutit!!!Most megtudhattam például,hogy a jós azért nem tudja,hogy ki kopogott be az ajtaján,mert ő a jövőt látja,de azt az embert már rég elnevezték!!!Ha meg ezt nem fogadjuk el,akkor nincs bennük elég szoridarilitás!!! :D
Lenyűgöző,ahogy passzintja a színvonalat. 8-)
(Vastyúk is talál szeget)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.19. 04:28

@zsolt68 (15189):
"ember is rendelkezik valamennyi veleszületett tudással." NA!!! Apa kezdődik! :lol:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.07.13. 12:29

Baj van, késik a világvége!

Na de ez mindent visz: államilag elismert élő jósvonal! És ami a legszebb, hogy keresnek egy szélhámost, aki becsapja az áldozatait, nemlétező rontástól óvja meg őket pénzért. Hogy hol tűnik fel, a megkeresésében segítséget kérnek. De miért nem jósolják meg?!?! :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.14. 08:50

@mimindannyian (21408):

Ohohohó...Világvége... :) Nézted a kommenteket is? :D Felhívnám becses figyelmed "Globális" kommentjére... :D Vigyázat!Csak műértőknek!Tömény tudddomááány!!! :D
Háh!Ezt a disszertációt... :D
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.07.14. 11:35

@Rétike (21512):
A fejfájást leginkább az okozza, hogy ha bárki visszamegy az időben, akkor – elméletben – olyan dolgot is tehet, amely megváltoztatja a jelent.
Aha, tehát egy jól sikerült este után másnap a fejfájás az indikátora annak, hogy az ember mennyire keveredett el a téridő kontinuumban az éjjel :D
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.07.14. 11:44

@ge3lan (21529):

:D :D :D Basszus tényleg... :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.03. 18:35

Amerikai matematikusok keményen előzik a jósnőket:

http://index.hu/tudomany/2011/08/03/mat ... ai_lottot/

:)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.03. 18:50

@mimindannyian (21408):
Ha már belinkelted ezt a lapot, akkor olvasd el, ezt az oldalt! Tanulságos, főleg az eleje, és a vége!
http://www.boszorkanyszovetseg.hu/oldal ... keptikusok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára osamuka 2011.08.04. 00:12-kor.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.03. 18:57

@pounderstibbons (23507):
Itt van benne egy kis szépséghiba, egyébként az ötlet jó!
"Néhány lottószelvény-árusító helyet azonban megbüntettek, illetve be is zárattak, mert nyitvatartási időn túl szolgáltak ki lottózókat, illetve engedték őket a Cash Windfall szelvényeket nyomtató gépet üzemeltetni. Felmerült az a gyanú is, hogy a nagyban játszó lottózókat pénzzel csábították arra, hogy náluk vegyenek tízezerszámra szelvényeket, mivel minden szelvény árából 10 százalék jutalék jár annak a kereskedőnek, aki azt eladta a játékosnak."
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.03. 20:14

@pounderstibbons (23507):
Felfedezhető máshol is ennek a hírnek a valódisága?
Én próbáltam keresni, de nem találtam nyomát, bár lehet, hogy nem jó a keresési módszerem.....
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.08.03. 20:53

0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.08.03. 20:57

0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.11. 18:44

0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.01. 21:13

0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.12.13. 01:16

@mimindannyian (35448):

ez jóféle, én elhittem. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.13. 11:42

@OktondiJóska (35892): Először én is hajlottam rá, mert olyan valós tanulmányt már olvastam, hogy hogyan kellene arra vonatkozó kísérleteket végezni, hogy a jövőből azt üzenik-e, hogy állítsuk le az lhc-t?

Tehát ez nem vicc :)

http://arxiv.org/abs/0707.1919

http://arxiv.org/abs/0802.2991
0 x

Fabri
Hozzászólások: 435
Csatlakozott: 2011.10.18. 15:25

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Fabri » 2011.12.18. 17:10

(offolás miatt moderálva)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.12.28. 19:39

http://vilagnezet.halmaz.hu/szkepticizm ... oszkop.php

"Elmentünk a hölgyhöz. Szemein látszott, hogy nagyon hisz és "nagyon ragaszkodik" ahhoz, amit csinál. Mint az várható volt, a születési idõ bizonytalanságán lovagolt. Születési évemrõl elmondta, hogy sok nagy tehetségû ember született ebben az esztendõben. Nem mintha nem lennék hiú az eszemre, a szépségemre, és különösen a szerénységemre, de ezt a csapdát sikerült kikerülnöm, az én észérveimre viszont õ reagált mellébeszéléssel.

Ezek után egy elég fárasztó és idegesítõ huzavona kezdõdött közöttünk. Õ azt szerette volna, ha válaszolok a feltételezéseire, én ezt elutasítottam, illetve mindannyiszor felhívtam a tévések és az asztrológus figyelmét, hogy ne tõlem tudja meg, hanem olvassa ki a csillagokból. Õ ragaszkodott a nézeteihez, ami nem is csoda, hiszen az egzisztenciáját féltette, én pedig nem hagyhattam rá - egyrészt elvbõl, másrész a tévé ezt ki is használhatta volna, mondván, lám a csillagászt is meggyõzték."
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.01.01. 16:31

Lui Padre sem derűlátó sajnos. “Továbbra sem látjuk a hosszú alagút végét. Lesznek árvizek, kisebb földrengések, és leginkább az ellenzék oldaláról tüntetések. Meglesz ezzel a rendőrségnek is a munkája. A fehérgalléros események sem maradnak el” - mondta bölcsen a Mágia és Boszorkányság Nagymestere. “


Ehhez hatalmas jóstehetség kellett...
Itt a teljes cikk
http://velvet.hu/celeb/2012/01/01/2012_szar_ev_lesz/
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Látjuk a jövőt

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.01.02. 10:30

@sötétvödör (37094): :D :D :D

Én az újévi virsli műbeléből azt látom, hogy a következő évben a nyár melegebb lesz, mint a tél, és többet lesz világos is. Országszerte lesznek esők és a szél is fúj majd. Sok gyermek születését látom, leginkább 60-év alatti házaspároknál. Hazánkban árvizek a Tiszán, a Dunán és azok mellékfolyóin várhatóak. Januárban a papírszemétben több lesz a napár, mint júliusban. A következő télen nem lesz lavina Debrecen környékén. A boltosok felkészülhetnek rá, hogy idén húsvét előtt több csokinyulat tudnak majd eladni, mint utána. Amerikában változásokat látok, Tanzániában nem. De ettől még lehet. Látok háborút és békekötést is, leginkább tőlük keletre és délre. A bolygók közül idén ismét a Föld lesz ránk nagy hatással. A csillagok közül pedig a nap. Ez utóbbi akár égési sérüléseket, és időleges elvakulást is okozhat majd, amire a napozóknak és az autóvezetőknek különösen ügyelnie kell az idén! A rák, kos, ikrek, és oroszlán jegyűek életében változások fognak beállni, a többiekében szintén, csak más. Nehéz év lesz az idei, és decemberben többet fogunk majd tudni róla, mint most.
0 x

Válasz küldése