jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
Dr. Opál
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.08.29. 11:03

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Dr. Opál » 2016.09.08. 12:48

T(w)isztelt Szkeptikusok!
ÖNMAGUKAT JÁRATJÁK LE AMIKOR ANÉLKÜL, HOGY ELOLVASTÁK VOLNA A JAVASOLT KÖNYVET, ELEVE GÚNYOLÓDNAK AZON ÉS KÉTSÉGBE VONJÁK AZ ABBAN LEÍRTAKAT. Az ott közölt eseteket ugyanis az adott országok titkosszolgálatainak engedélyével adják ki rendszeresen. A könyvben közölt adatok az amerikai FBI és a brit titkosszolgálatok legfelső szervének engedélyével kerülhetnek csak kiadásra. Ugyanis a szerkesztők az adatokat és a fényképeket azoktól kapják, s azok ezt nem is titkolják. Nos, itt és most ennyit az Önök észosztásáról és mindentudásáról. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.09.08. 13:48

Észrevettem egy tendenciát. Minél nagyobb marhaságot ír le Drrrrrrr Opál Úrrrrr, annál több a végén a vigyorgó szmájli...

Mellékesen, a "javasolt könyv" az angliában 1980 és 1983 között magazinként megjelent The Unexplained: Mysteries of Mind, Space, & Time (tematikája szerint echte ufó-magazin) kiadvány cikkeinek gyűjteménye. Olyan szemenszedett ostobaságokkal foglalkozott, mint a Bermuda-háromszög, szellemlátók, ufók, yeti, ősi szupercivilizációk, okkultizmus. Egyáltalán semmi szavahihetősége nincs. Ostobaság ostoba embereknek. Aki az ilyen szemetet igaznak hiszi, az csak magáról állít ki szegénységi bizonyítványt...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rigel 2016.09.08. 13:57-kor.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2016.09.08. 13:56

Dr. Opál írta: Az ott közölt eseteket ugyanis az adott országok titkosszolgálatainak engedélyével adják ki rendszeresen.
Egy fenét.
A cikkek írói az ujjukból szopták az egészet. Még azt is, hogy az információik a titkosszolgálatoktól vannak. A konteó egy bizonyos szintjén ez már - hogy úgy mondjam - elvárás a "rejtélyes" ostobaságokhoz. Az ufókos magazinok szerzői jól tudják ezt, és az egységsugarú para-izés és konteós olvasóik kiszolgálása érdekében nem szégyellnek mindenfélét összehazudozni, hogy az "információik" milyen hiper-szuper titkosak, egyenesen az 51-es körzetből szivárogtak ki...
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2016.09.08. 14:08

Dr. Opál írta: T(w)isztelt Szkeptikusok!
ÖNMAGUKAT JÁRATJÁK LE AMIKOR ANÉLKÜL, HOGY ELOLVASTÁK VOLNA A JAVASOLT KÖNYVET, ELEVE GÚNYOLÓDNAK AZON ÉS KÉTSÉGBE VONJÁK AZ ABBAN LEÍRTAKAT. Az ott közölt eseteket ugyanis az adott országok titkosszolgálatainak engedélyével adják ki rendszeresen. A könyvben közölt adatok az amerikai FBI és a brit titkosszolgálatok legfelső szervének engedélyével kerülhetnek csak kiadásra. Ugyanis a szerkesztők az adatokat és a fényképeket azoktól kapják, s azok ezt nem is titkolják. Nos, itt és most ennyit az Önök észosztásáról és mindentudásáról. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Szia. Ha mar itt vagy , valaszolnal egy kerdesre?
Mi lett azzal az ürkutato fizikussal, aki kozvetlen munkatarsad volt , s nyilvanossa tett Rolad titkositott dolgokat es e miatt körözték ? Elkaptak ?
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2016.09.08. 14:14

Rigel írta: Ostobaság ostoba embereknek. Aki az ilyen szemetet igaznak hiszi, az csak magáról állít ki szegénységi bizonyítványt...
Sajnos az igazság valószínűleg ennél sokkal szomorúbb...

A lényeg: ez egy téveszmerendszer (azaz minimum), nem érdemes áldozatául esni. Hitelt sem szabad adni az ilyen "tényeknek", embereknek, és a hozzá hasonlóknak.

A sok szmájli különben bizonyos személyiségtípusok esetén valóban elég gyakran előfordul. Pótcselekvés.

(Az illető az MTA köztestületi tagja - mint majdnem minden PhD, ill. kandidátus, akinek ezt automatikusan fel is ajánlják, aztán van, aki él vele, van, aki nem, ha jól emlékszem -, ott elég részletesen utána lehet nézni.)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2016.09.08. 14:48

Dr. Opál írta:T(w)isztelt Szkeptikusok!
ÖNMAGUKAT JÁRATJÁK LE AMIKOR ...
Ha már önlejáratás, akkor mit szólsz ehhez, kedves Lordom? (Az itókájuk is jó, nem csak az üzleti érzékük. ;) ) :
http://www.buy-nobility-titles.com/lair ... cairn.html
Hogy is szólíthatjuk Őkegyelmességedet?;
Lord Alex of Glencairn, Alex Gleni , Lord Alex (alias Fekete Vera), lord.alex vagy...?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.09.09. 18:32

Popula(c)tion írta: Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni :
https://media.giphy.com/media/3oEjHF4hX ... /giphy.gif
Ez nagyonjóóó! :lol:
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2017.06.06. 15:32

Popula(c)tion, :!: Halló Popula(c)tion! Nekem úgy tűnik, hogy dr. Opál Sándor jól jellemezte azokat a szkeptikusokat, akik pusztán lusta tájékozatlanságból írtak róla becsületsértő kommenteket. Ugyanis egyebek közt az írta, hogy: "Úgy tűnik, a Szkeptikusok Fóruma beállt az egyházi inkvizitorok, akarom mondani a betegesen szkeptikusok sorába." Szerintem Ön is ezt tette, amikor kigúnyolta. Ugyanis roppant egyszerű volt utánanézni, hogy létezett-e a BM X-aktás ügyek osztálya és ott alkalmaztak-e különböző parafenoménokat. Ha nem hiszi, akkor amint azt már Opál sándor is javasolta, olvassa el a Zsaru Magazinnak azt a cikkét, amelyben miniszteri parancsra adott interjút másik két volt rendőrtiszttel együtt erről a témáról. A cikk elérhetősége:
Teszéri György: Parafenoménok a nyomozásban. Zsaru Magazin, VIII. évfolyam, 37. szám, 1999. szeptember 14., 2 – 3. oldal. Aztán mehet panaszt tenni a belügyminiszternek, hogy miért nem tudott erről. :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.06. 15:54

Barna12 írta: létezett-e a BM X-aktás ügyek osztálya
Ugye nem azt akarod állítani, hogy a BM-nek volt egy olyan osztálya, amit egy tévésorozatról neveztek el?
0 x

Barna12
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.08.20. 10:08

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Barna12 » 2017.06.06. 18:21

:) Igen Twisztelt Szilágyi András! Természetesen nem azt akarom állítani, hogy a BM-nek azt az osztályát, amely a paranormális ügyekkel foglalkozott, az X-aktás ügyekről nevezték volna el. Tekintettel azonban arra, hogy az volt és jelenleg is az a BM legtitkosabb osztálya, ezért megértem dr. Opál Sándort, hogy a szóban forgó szervnek még a konkrét nevét sem közölhette a hivatkozott interjúiban. Sőt, tudomásom szerint annak idején ő abban állapodott meg az illetékesekkel, hogy a közérthetőség érdekében arról az amerikai filmsorozatról nevezik majd el a paratudományi ügyekkel foglalkozó osztályt, amely a 90-es években egyik legkedveltebb műsor volt a magyar televízióban. Egyébként ilyen ügyekkel foglalkozó szerv az Osztrák Magyar Monarchia idején is volt és jelenleg is működik. Számomra teljesen mindegy, hogy mikor hogyan nevezik. A lényeg az, hogy mint a világ legtöbb országában ilyen titkos szervezet volt és jelenleg is van. Egyébként nekem úgy tűnik, hogy Ön és sok más szkeptikus társa csak hablatyolnak, de valójában sohasem néznek valóban utána a tényeknek. Maximum a dezinformáció egyik fő eszközét, az internetet használják tájékozódásra.

Mindezért remélem, a honlapjuk olvasói nem dőlnek be a paratudományokkal, azaz a még nem minden vonatkozásban tisztázott jelenségekkel és dolgok kutatásával, valamint nyomozásával foglalkozó szervek tekintetében lemaradt országok dezinformációra kiképzett ügynökeinek. Főként azoknak, akik szkeptikusnak álcázva magukat gúnyolódásokkal igyekeznek katonai és ipari titkokat kicsikarni azokból, akik tudnak valamilyen parajelenségről. Ha nem érti, hogy pontosan kikre és mikre gondolok, akkor forduljon bizalommal az egyébként hasznos egyesületüket létrehozó Vágó István úrhoz. Ő a rendszerváltás előtt a Magyar Rádió és Televízió megyei jogú párttitkára, valamint a marxista-leninista ideológia egyik legfőbb hirdetője volt. Következésképpen abszolút materialista. Nem kell attól tartaniuk hogy esetleg olyan földönkívüliekben hisz, mint pl. isten és a sátán, vagy az angyalok és az ördögök. :D
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.06.06. 18:28

Barna12 írta: Tekintettel azonban arra, hogy az volt és jelenleg is az a BM legtitkosabb osztálya, ezért megértem dr. Opál Sándort, hogy a szóban forgó szervnek még a konkrét nevét sem közölhette a hivatkozott interjúiban.
Ha semmi érdemit nem tud közölni, mert minden annyira titkos, akkor minek beszél egyáltalán?
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2017.06.07. 09:12

Tisztelt Barna12,
valóban nem túl rokonszenves az a hangnem, ahogy a egyes szkeptikusok megnyilvánulnak, de hát gyakran tényleg elég vad állításokat kell feldolgozniuk. Ennél azonban semmivel sem jobb, sőt sokkal zavaróbb a maguk fogcsikorgatása. Ha ennyire nehéz rendesen kiírni hogy tisztelt, akkor minek erőlteti?

Amit az x-akták jellegű ügyosztályokról ír, az nem bizonyítható. Ez egy dolog, mindenki tudja, még ön is és én is. De vajon mit akar ezzel alátámasztani? Számomra annyit sikerült, hogy a közigazgatásban mindig is a kelleténél több elmeháborodott és szélhámos ténykedett.

Magának mi a baja a materializmussal? Szerintem az eddig elérhető legalkalmasabb értékrend ahhoz, hogy hogy a fogalmakat és a jelenségeket a helyükön kezeljék (és persze a közéletet leginkább rongáló tévhiteket).
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.07. 10:53

Egyszer álmodtam meg olyan dolgot ami meg is történt. Azt álmodtam, hogy kitúrtak a saját ágyamból. Erre amikor a tesóm délután hazajött a suliból, , kérdezte, a barátnőjével nem alhatnának-e az én ágyamban, mert jönni fog hozzánk hétvégén.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.07. 15:55

piciloo írta: Egyszer álmodtam meg olyan dolgot ami meg is történt.
Én egyszer 6-ost dobtam dobókockával!
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.09. 08:44

mimindannyian írta:
piciloo írta: Egyszer álmodtam meg olyan dolgot ami meg is történt.
Én egyszer 6-ost dobtam dobókockával!
Ezt hiába próbálod elszkeptikuskodni, ez azért több mint érdekes volt. Pedig kifejezettem utálom, amikor valaki mindenre mondogatja, hogy ő azt pont ugyanúgy már megálmodta, ahogy ez meg az van, mert abban nem hiszek hogy valaki mindig minden pillanatot előre megálmodik, az már gyanús.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2017.06.09. 09:16

piciloo írta: Ezt hiába próbálod elszkeptikuskodni, ez azért több mint érdekes volt.
Mivel fizikailag lehetetlen információt szerezni a jövőből (plusz egy ilyen lehetőség az okság logikai elvét is sérti), ezért minden ilyen "megálmodás" egyszerűen közönséges jelenségekkel magyarázható. A leggyakrabban azzal, hogy mivel az agyunk de facto úgy működik, hogy a felidézett emlékeket az új ismeretek tükrében tudat alatt újraértelmezi és átírja, ezért minden ilyen "megálmodós" esetben utólag passzította hozzá a delikvens agya az álom emlékét a később történtekhez.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.09. 09:43

Rigel írta:
piciloo írta: Ezt hiába próbálod elszkeptikuskodni, ez azért több mint érdekes volt.
Mivel fizikailag lehetetlen információt szerezni a jövőből (plusz egy ilyen lehetőség az okság logikai elvét is sérti), ezért minden ilyen "megálmodás" egyszerűen közönséges jelenségekkel magyarázható. A leggyakrabban azzal, hogy mivel az agyunk de facto úgy működik, hogy a felidézett emlékeket az új ismeretek tükrében tudat alatt újraértelmezi és átírja, ezért minden ilyen "megálmodós" esetben utólag passzította hozzá a delikvens agya az álom emlékét a később történtekhez.
Hiába nem hiszel az ilyesmiben, ez így történt. Egyszer álmodtam egy olyat, és délután azzal jött a tesóm amit írtam. lehet csűrni -csavarni, akkor is úgy volt. Ha belefér a tudomány mai álláspontjába ,ha nem.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.09. 14:16

piciloo írta:
Hiába nem hiszel az ilyesmiben, ez így történt. Egyszer álmodtam egy olyat, és délután azzal jött a tesóm amit írtam. lehet csűrni -csavarni, akkor is úgy volt. Ha belefér a tudomány mai álláspontjába ,ha nem.
Teljesen belefér. Egyszerű véletlen, amit mentálisan nagy jelentőségűvé színeztél.

Nekem is volt ám sok más dolog, a 6-os dobáson kívül is. Egyszer egy teljesen álló, fix fényképre néztem, és mozogni láttam rajta a mintákat. Jött ugyan valaki azzal, hogy optikai csalódás, csak az agyam hitte azt, hogy megmozdult a kép, de engem nem csapnak be ilyen elszkeptikuskodások.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.09. 19:31

mimindannyian írta:
piciloo írta:
Hiába nem hiszel az ilyesmiben, ez így történt. Egyszer álmodtam egy olyat, és délután azzal jött a tesóm amit írtam. lehet csűrni -csavarni, akkor is úgy volt. Ha belefér a tudomány mai álláspontjába ,ha nem.
Teljesen belefér. Egyszerű véletlen, amit mentálisan nagy jelentőségűvé színeztél.

Nekem is volt ám sok más dolog, a 6-os dobáson kívül is. Egyszer egy teljesen álló, fix fényképre néztem, és mozogni láttam rajta a mintákat. Jött ugyan valaki azzal, hogy optikai csalódás, csak az agyam hitte azt, hogy megmozdult a kép, de engem nem csapnak be ilyen elszkeptikuskodások.

Ok. Akkor legyen véletlen. De azért neked is furcsa lenne, ha 3 évtized alatt egyszer álmodnál valamit, és az pont akkor be is jönne.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2017.06.10. 08:30

piciloo írta: Hiába nem hiszel az ilyesmiben,
Ez nem hit kérdése. Ez fizika!

Tudod, a legalapvetőbb természettudomány, amelynek a törvényszerűségei adják az összes többi természettudományba tartozó jelenség alap-összefüggéseit. Azaz, ha valami fizikailag lehetetlen, az se a kémiában, se a biológiában, sőt még a pszichológiában sem történhet meg. Hogy értsed: ha fizikailag lehetetlen az információ visszajutása a jövőből, akkor egy olyan túlbonyolított felépítésű és működésű anyagi rendszerrel, mint az emberi agy, sem tudod a jövőt "megálmodni".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.10. 10:03

piciloo írta: Akkor legyen véletlen. De azért neked is furcsa lenne, ha 3 évtized alatt egyszer álmodnál valamit, és az pont akkor be is jönne.
Igen, lehet, hogy furcsa lenne. Ez az érzés pedig nem másról szól, mint az intuíciónkról, mely sokszor becsap. Valószínűségek becslésével nagyon sok furcsaságba tudunk botlani.

Vedd pl. ezt: van 4 szabályos pénzérméd, és egyszerre dobsz velük, s abból csinálsz statisztikát, hogy hányszor dobtál pontosan két fejet. Valaki azonban gonosz módon az egyik érmét kicseréli egy szabálytalan, cinkelt érmére, amelyik tehát nem 50-50%-ban ad fejet/írást, hanem tetszőlegesen, mondjuk csak 10%-ban esik fejre. Hogyan változik a 2 fejdobásos statisztikád emiatt?...
Sehogy. Ugyanolyan gyakran fogsz pontosan két fejet dobni. Furcsa, nem?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.10. 22:36

Rigel írta:
piciloo írta: Hiába nem hiszel az ilyesmiben,
Ez nem hit kérdése. Ez fizika!

Tudod, a legalapvetőbb természettudomány, amelynek a törvényszerűségei adják az összes többi természettudományba tartozó jelenség alap-összefüggéseit. Azaz, ha valami fizikailag lehetetlen, az se a kémiában, se a biológiában, sőt még a pszichológiában sem történhet meg. Hogy értsed: ha fizikailag lehetetlen az információ visszajutása a jövőből, akkor egy olyan túlbonyolított felépítésű és működésű anyagi rendszerrel, mint az emberi agy, sem tudod a jövőt "megálmodni".
Honnan tudod, hogy erre sosem lesz tudományos magyarázat? Sehonnan. Pont olyan jóslás leírni, hogy sosem lesz rá magyarázat, mint amit te most nagyon nem bírsz.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.10. 22:38

mimindannyian írta:
piciloo írta: Akkor legyen véletlen. De azért neked is furcsa lenne, ha 3 évtized alatt egyszer álmodnál valamit, és az pont akkor be is jönne.
Igen, lehet, hogy furcsa lenne. Ez az érzés pedig nem másról szól, mint az intuíciónkról, mely sokszor becsap. Valószínűségek becslésével nagyon sok furcsaságba tudunk botlani.

Vedd pl. ezt: van 4 szabályos pénzérméd, és egyszerre dobsz velük, s abból csinálsz statisztikát, hogy hányszor dobtál pontosan két fejet. Valaki azonban gonosz módon az egyik érmét kicseréli egy szabálytalan, cinkelt érmére, amelyik tehát nem 50-50%-ban ad fejet/írást, hanem tetszőlegesen, mondjuk csak 10%-ban esik fejre. Hogyan változik a 2 fejdobásos statisztikád emiatt?...
Sehogy. Ugyanolyan gyakran fogsz pontosan két fejet dobni. Furcsa, nem?
Megcsináltam, jó játék volt. Pohárból meg marokból is dobáltam. Majd leírom mi jött ki.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.10. 23:35

piciloo írta: De azért neked is furcsa lenne, ha 3 évtized alatt egyszer álmodnál valamit, és az pont akkor be is jönne.
Nem lenne furcsa,sőt!Azt álmodtad meg amire már ébren felkészültél...régóta tudtad hogy így lesz.Ez bizony nem "a"jövőbelátás!

Jövőbelátás ilyen picsányi távlatokban egy jó nagy baromság.Nincs ember aki megálmodja,vagy "előre látja" a maholnap bekövetkező eseményeket.
...van ember aki úgy írányítja a dolgokat ahogy szeretné hogy történjenek!
Ennek ellenére lehet a "nagyon távoli"jövőt tisztán látni...csak az senkit nem érdekel.Az érdekli őket,hogy találnak-e párt?Lesz-e jó munkahelyük?Nyernek-e a lottón,vagy meggyógyulnak-é a betegségükből.stb.Ezekre a "fontos"kérdésekre tud választ adni egy pitiáner csaló aki a "jövőjükbe lát"
Az ilyen jövőbe látó tudja pontosan hogy mit akarsz és meg is ígéri.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.11. 07:10

idegen írta:
piciloo írta: De azért neked is furcsa lenne, ha 3 évtized alatt egyszer álmodnál valamit, és az pont akkor be is jönne.
Nem lenne furcsa,sőt!Azt álmodtad meg amire már ébren felkészültél...régóta tudtad hogy így lesz.Ez bizony nem "a"jövőbelátás!

Jövőbelátás ilyen picsányi távlatokban egy jó nagy baromság.Nincs ember aki megálmodja,vagy "előre látja" a maholnap bekövetkező eseményeket.
...van ember aki úgy írányítja a dolgokat ahogy szeretné hogy történjenek!
Ennek ellenére lehet a "nagyon távoli"jövőt tisztán látni...csak az senkit nem érdekel.Az érdekli őket,hogy találnak-e párt?Lesz-e jó munkahelyük?Nyernek-e a lottón,vagy meggyógyulnak-é a betegségükből.stb.Ezekre a "fontos"kérdésekre tud választ adni egy pitiáner csaló aki a "jövőjükbe lát"
Az ilyen jövőbe látó tudja pontosan hogy mit akarsz és meg is ígéri.
Nem készültem fel semmire. A tesóm barátnője ottalvási szándékát az álmom után tudtam meg. Jósnőnél meg sosem jártam, akik meg mennek azokon csodálkozom. Még ha tegyük fel van is köztük aki nem kókler, felesleges ilyen módon mesterkéltem formálva a körülményeket készülni a jövőbeni eseményekre. De lehet hogy csak szerencsés a természetem, mert úgy gondolom, hogy szülök amikor szülök, vagy férjhez megyek amikor az következik stb... Ha meg mind kókler, akkor meg azért felesleges.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.11. 07:20

piciloo írta:
mimindannyian írta:
piciloo írta: Akkor legyen véletlen. De azért neked is furcsa lenne, ha 3 évtized alatt egyszer álmodnál valamit, és az pont akkor be is jönne.
Igen, lehet, hogy furcsa lenne. Ez az érzés pedig nem másról szól, mint az intuíciónkról, mely sokszor becsap. Valószínűségek becslésével nagyon sok furcsaságba tudunk botlani.

Vedd pl. ezt: van 4 szabályos pénzérméd, és egyszerre dobsz velük, s abból csinálsz statisztikát, hogy hányszor dobtál pontosan két fejet. Valaki azonban gonosz módon az egyik érmét kicseréli egy szabálytalan, cinkelt érmére, amelyik tehát nem 50-50%-ban ad fejet/írást, hanem tetszőlegesen, mondjuk csak 10%-ban esik fejre. Hogyan változik a 2 fejdobásos statisztikád emiatt?...
Sehogy. Ugyanolyan gyakran fogsz pontosan két fejet dobni. Furcsa, nem?
Megcsináltam, jó játék volt. Pohárból meg marokból is dobáltam. Majd leírom mi jött ki.
Először kettő tízes sorozatot dobtam kézből 4 db 100 Ft-ossal ,ügyelve arra hogy jól összerázzam, hogy ne ugyanúgy essen. A 1. sorozatban 4szer volt 2 fej, a másodikban 5ször. Ezután az egyik érmét kicsréltem egy 5 Ft-osra ,akkor 6szor lett 2 fej a tíz dobásból. Majd megint 4 db 100 Ft-ossal csináltam, de akkor az egyiknek az egyik oldalára rálapítottam egy kisebb gyurmagolyót. Akkor 6szor lett két fej a tíz dobásból.

Ezután pohárból öntöttem ki 4db 100 Ft-ost 10 szer, rázogatás után ,akkor 6szor lett 2 fej a 10 öntésből, majd a gyurmával megbuheráltra kicsiréltem az egyiket és akkor 7szer lett 2 db fej egyszerre.

Gondolom akkor adna pontosabb eredményt, ha vagy 100 dobással/ öntéssel csinálnám. Vagy mennyinél?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.11. 07:57

Jut eszmebe így főzés közben, hogy a tudomány talált már rá választ ,hogy a kakukkfű, oregánó, majoránna szentháromságból miért pont azt nem találjuk soha amit épp a recept említ ,csak a másik kettőből több zacskóval is ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.11. 12:16

piciloo írta: Gondolom akkor adna pontosabb eredményt, ha vagy 100 dobással/ öntéssel csinálnám. Vagy mennyinél?
Minél tovább csinálod, annál közelebb lesz az eredmény, s tűnik el a véletlen ingadozás. Ugyanúgy, mintha egy szabályos érmét tesztelnél, hogy tényleg ugyanannyi fej jön-e ki, mint írás.

Matematikailag a dolog nem meglepő, de az intuíciónknak igen. Rengeteg ilyen paradoxon van, ezzel csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a megálmodós történeted furcsasága is intuíciós csapda. Eleve nagyon nehéz elbírálni, az eseményt, hogy mikor jelenthető ki, hogy tényleg azt álmodtad, ami bekövetkezett, s nem csak a mintakereső gondolkodásod játszik veled, mely megtalálta azt az egy elemet az álomból, amihez találtál hasonlót a valóságban.
De, ha mindettől eltekintünk, és halál biztosan ki tudjuk jelenteni, hogy azt, és csak is azt álmodtad meg; még akkor is ott van a véletlen eshetőség: kis valószínűségű események olykor bizony bekövetkeznek. Sőt, sokan egész életükben erre várnak, és lottóznak. :)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.11. 12:44

mimindannyian írta:
piciloo írta: Gondolom akkor adna pontosabb eredményt, ha vagy 100 dobással/ öntéssel csinálnám. Vagy mennyinél?
Minél tovább csinálod, annál közelebb lesz az eredmény, s tűnik el a véletlen ingadozás. Ugyanúgy, mintha egy szabályos érmét tesztelnél, hogy tényleg ugyanannyi fej jön-e ki, mint írás.

Matematikailag a dolog nem meglepő, de az intuíciónknak igen. Rengeteg ilyen paradoxon van, ezzel csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a megálmodós történeted furcsasága is intuíciós csapda. Eleve nagyon nehéz elbírálni, az eseményt, hogy mikor jelenthető ki, hogy tényleg azt álmodtad, ami bekövetkezett, s nem csak a mintakereső gondolkodásod játszik veled, mely megtalálta azt az egy elemet az álomból, amihez találtál hasonlót a valóságban.
De, ha mindettől eltekintünk, és halál biztosan ki tudjuk jelenteni, hogy azt, és csak is azt álmodtad meg; még akkor is ott van a véletlen eshetőség: kis valószínűségű események olykor bizony bekövetkeznek. Sőt, sokan egész életükben erre várnak, és lottóznak. :)
Én sem zárom ki a véletlent sem. Sokszor olyan események kerülnek egymás mellé ,amit ritkának gondolunk. Pedig nem ritka, hogy pl. kimondod hogy piros sárkány és a tv-ben 10 mp-n belül kimondja ugyanezt a szókapcsolatot valaki.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.11. 22:37

piciloo írta: A tesóm barátnője ottalvási szándékát az álmom után tudtam meg.
Azt hiszem nem értem.
Megálmodtad hogy a tesód barátnője ott akar aludni nálad?És csodák csodája!...egyszer csak ott aludt?
Remek.
Terhes lettél tőle?Még mindig nem értem....A tesód barátnője gondolom nőnemű.

A pénzfeldobálásokról meg a véletlenekről már volt valami másik topicban mélyrehatás.
Nincsenek véletlenek:mindennek oka van...érdemes azt megkeresgélni!
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.12. 08:56

idegen írta:
piciloo írta: A tesóm barátnője ottalvási szándékát az álmom után tudtam meg.
Azt hiszem nem értem.
Megálmodtad hogy a tesód barátnője ott akar aludni nálad?És csodák csodája!...egyszer csak ott aludt?
Remek.
Terhes lettél tőle?Még mindig nem értem....A tesód barátnője gondolom nőnemű.

A pénzfeldobálásokról meg a véletlenekről már volt valami másik topicban mélyrehatás.
Nincsenek véletlenek:mindennek oka van...érdemes azt megkeresgélni!
Nem azt álmodtam, hogy a tesóm barátnője ott alszik, hanem a tényt, hogy kitúrtak a saját ágyamból. Ahogy írtam is először.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.12. 10:54

piciloo írta:
idegen írta:
piciloo írta: A tesóm barátnője ottalvási szándékát az álmom után tudtam meg.
Azt hiszem nem értem.
Megálmodtad hogy a tesód barátnője ott akar aludni nálad?És csodák csodája!...egyszer csak ott aludt?
Remek.
Terhes lettél tőle?Még mindig nem értem....A tesód barátnője gondolom nőnemű.

A pénzfeldobálásokról meg a véletlenekről már volt valami másik topicban mélyrehatás.
Nincsenek véletlenek:mindennek oka van...érdemes azt megkeresgélni!
Nem azt álmodtam, hogy a tesóm barátnője ott alszik, hanem a tényt, hogy kitúrtak a saját ágyamból. Ahogy írtam is először.
Ez úgy nézett ki álmomban ,hogy az ágyam közelében álltam és tudatosult bennem a dolog, anélkül, hogy bárkit is láttam volna benne aludni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2017.06.13. 18:41

Még az is lehet, hogy voltak előjelei az eseménynek, csak tudatosan nem dolgoztad fel, s álmodban állt össze a sejtelem.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.13. 19:30

mimindannyian írta: Még az is lehet, hogy voltak előjelei az eseménynek, csak tudatosan nem dolgoztad fel, s álmodban állt össze a sejtelem.
Lehet. Viszont azelőtt is aludt már nálunk, úgy évente 1-2 alkalommal, de sosem jöttek elő azzal a kéréssel, hogy az én ágyamban akarnak aludni. De hát ezek azok a sosem derülnek ki dolgok egyike. Végül is annyi esély volt a véletlen egybeesésre mint egy lottósorsolásnál, vagy még több is. Nem akarok belemagyarázni semmibe semmit, csak hát akkor is különös volt.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.14. 22:52

piciloo írta: Ez úgy nézett ki álmomban ,hogy az ágyam közelében álltam és tudatosult bennem a dolog, anélkül, hogy bárkit is láttam volna benne aludni.
Ha csak egy ágyatok van ne hagyd magad kitúrni!
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.06.15. 12:03

idegen írta:
piciloo írta: Ez úgy nézett ki álmomban ,hogy az ágyam közelében álltam és tudatosult bennem a dolog, anélkül, hogy bárkit is láttam volna benne aludni.
Ha csak egy ágyatok van ne hagyd magad kitúrni!
:) Igaz hogy nem láttam senkit ,de érzékeltem ,hogy ott van valaki. Olyan álombeli érzékeléssel, tudod mint amikor pl. Pistát látod álmodban mégis tudod ,hogy Attila. Vagy nem látod, de érzed hogy ott van.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

jövőlátás, hazugság, vagy elmeprobléma

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.06.16. 21:53

Az álmaid(is) a valóságból táplálkoznak.A félelmeidet és/vagy a vágyaidat tudod csak"megálmodni".A jövőt NEM!
Erre senki nem képes.
Egyetlen olyan eset van amikor a jövő kiszámítható:Ha MINDEN adat ismert...ez vonatkozik a pénzfeldobásra is :)
0 x

Válasz küldése