Pálmalevelek

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.25. 14:21

@szkeptika (13392):
Ha India nem arról híres , hogy a hittel és a vallással kufárkodjanak, akkor miért nem lehet igaz?
1. most mar hires
2. ne mondd, hogy ott nincs csalas
3. ez alapvetoen magyar vallakozas, nem indiai, az csak az amitas resze
Ha sokan nem találkoznak Istennel, mégis hisznek benne, vagy ha nem is benne, de valamiben ami lehet megérzés, sugallat, segítő, követő, Allah, Devla, Jézus, vagy akármi más
.

Nem sokan nem talakoztnak vele, hanem senki.
Igen hisznak, ez is mutatja, hogy hogyan mukodik az emberi elme.
De ugye ez nem bizonyitek arra, hogy ezek (Allah, Devla, Jézus, vagy akármi más) valaban leteznek, es igaz amit roluk hisznek.
Ha csalás lenne, és titkosszolgálati eszközökkel a hónapok alatt infót gyüjtene be akárki is, akkor már rég le lettek volna buktatva.
Szerinted a leirtak alapjan nincsenek lebuktatva? neked meg vannak ketsegeid arrol, hogy ez nem csalas?
Vagy ha olyan ügyes valaki, akkor nosza . Bizonyára hatalmas pénzt jelentene egy Magyar-Indiai pálmalevél csaló maffia.
Az.
Ha valaki beépített ember lenne a Belügynél, akkor másnak szemet szúrt volna, hogy x.y.főtörzs nyakig benne van non-stop az állampolgárok adataiban. Évekig nem tudná megcsinálni senki . Márpedig a titok akkor titok, ha rajtad kívül senki más nem ismeri.
Miert kene ehhez belugy? Gondolod, hogy azok a dolgok a belugynel vannak nyilbantartva, hogy kinek ki az ismerose, hol nyaralt rokona, stb... menj el egy josnohoz, es kerdezd meg.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.25. 14:25

@OktondiJóska (13400):
Az elmondások szerint nagyjából olyan dolgokról beszélnek ezek a levelek, amiket a tulajdonosa is tudott. Pl ilyeneket h mi a volt férjük neve, merre nyaraltak 2 éve, stb.
Ilyen információkat könnyedén belehet szerezni azáltal is, ha valaki megadja az email címét. Ugyanis az emberek jelentős része, egy email címmel regisztrál mindenhová (közösségi oldalak, fórumok, bloggok). Ezt helyezi el hirdetésekben, stb. Arról ne is beszéljünk, ha költenek valami középkategóriás hackerre, aki ip cím alapján leköveti merre szörfölt a delikvens, és az alapján egy teljesen átfogó képet lehet adni a személyről.
Naiv elkepzeles, hogy az email cim alapjan ezt kovetni lehetne, visszamenoleg.
Elsosorban az aldozat altal megadott adatokat hasznaljak. Azutan, ha kell meg valami, akkor egyszerubb egy magandetektiv, aki osszehaverkodik par ismerossel es elbeszelget veleuk egy bulin. De nem hiszem, hogy ennyit befektenenek. Inkabb csak talalgatas.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.25. 15:35

@vaskalapos (13404):
Cö-cö-cö-cö-cö.
Csak egy "kis" kérdés:
Mizújs, hogyan zárult Nálatok az egyetemen a tiltakozás?
(Még az is lehet, hogy én jobban tudom, mint Te? ;) )
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.25. 16:02

@vaskalapos (13404):
vaskalapos írta:Naiv elkepzeles, hogy az email cim alapjan ezt kovetni lehetne, visszamenoleg.
Éppen annyira hasznos tud egy ilyen nyomozás, mintha magánnyomozót bérelnél erre. (ha értesz hozzá) De nem feltétlen kell email cím, elég egy ál-profilt csinálni egy közösségi oldalon ahol jelen van a kiszemelt, és cselesen kilehet belőle szedni bármilyen információt. Nem kell ehhez nagy erőfeszítés. Főleg annak függvényében, ahogy írták, h vannak akik 1 évet vártak arra h megtalálják a pálma levelüket. Ennyi idő alatt annyi információt lehet gyűjteni egy emberről, hogy regényt lehetne írni az életéről...

Találgatás ez a módszer persze, de számomra elégé életszerű elképzelés.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.26. 07:07

Látom az AKASÁRÓL még nem hallottatok! Előtanulmánynak javaslom Peter Krassa: Akasa krónika című könyve elolvasását. Az Akasában minden benne van, múlt és jövő egyaránt! Meglepő? De van egy baj: kevesen férnek hozzá. Indiában ez talán öröktől fogva létezik A szíkek ősi tudása! Valószínű, hogy rokonaink, ill hun leszármazottak. "Találgatás ez a módszer persze, de számomra elégé életszerű elképzelés."
Nagyon egyszerűen működik, de természetesen a titkot nem árulják el.

üdv. osamuka
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.26. 09:11

astronet.hu írta:Az Akasha krónikák leginkább energiamezőkhöz hasonlíthatók, amelyek a lélek számára könnyen felismerhető és megérthető szimbólumok, képek, formák alakjában szigorúan őrzik az Univerzum történéseiről szóló információkat
jó sci-finek hangzik, lehet elolvasom!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.26. 11:11

@osamuka (13432):

Osamuka, az oxigénes vizes témában befürdésed után minden más témában is be akarod bizonyítani, hogy nem értesz hozzá?
Akashával jött egy korábbi kommentelő, de pont annyit nem tudott róla, mint te.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.28. 12:19

Tisztelt Pounderstibbons!
Szerintem az O2 vízzel Ti fürödtetek be, arról nem beszélve, hogy az Angliai kutatásokról nem is tettem fel infót!
Az ottani eredmények fantasztikusak, de még nem publikálják, csak szűk körben.
Még azzal is várok! Megvárom amíg értelmesen lehet róla beszélni.
Az Akasáról meg nem vitatkozom, mert csak olyanokkal van értelme, akik tudnak is róla valamit! Sokkal egyszerűbb mint gondolnátok, és még Indiába sem kell elmenni hozzá! Azért nem könnyű rájönni, mert túl kézenfekvő a megoldás! üdv. osamuka
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.28. 12:52

@osamuka (13564):

Így van, csak olyanokkal van értelme vitatkozni, akik tudnak valamit témáról. Te mit is tudsz róla? Csak mert eddig nem mondtál róla semmit.

A publikált eredményeket mi is várjuk, de még mindig nem mondtál semmit miért nem publikálnak.
Hát nagyon úgy néz ki, hogy magasról tojnak a betegekre.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.28. 13:05

@osamuka (13564): Sokkal egyszerűbb mint gondolnátok, és még Indiába sem kell elmenni hozzá! Azért nem könnyű rájönni, mert túl kézenfekvő a megoldás! üdv. osamuka


Az elmúlt két hétben megjelent a második polihisztorunk.....
Olyan jó, hogy találkozhatom, még ha csak így virtuálisan is, de találkozhatom korunk nagyjaival, akik mindent tudnak, de még nem árulnak el nekünk semmit, mert kicsik vagyunk és tudatlanok.
A szájkaratén kívül van-e valami bizonyítékod a pálmalevelek hitelességére vagy nincs!?
Ha van, akkor elő vele!
Vagy tán az ősi indiaiak is oxigénnel dúsított vizet ittak és ezért látták a jövőt..... :shock:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.28. 13:20

@osamuka (13564):

Én nem tettem még fel az infót a és szingapúri, szingaléz és piréz kutatásokról, amelyekkel igazolták, hogy az oxigénesvíz rákot, aidset, maláriát és kergemarhakórt okoz.
De rögtön publikálják a Szent-Györgyis és angol tanulmányok után, amiket emlegetsz.

Ja és a pálmalevelek is kamu volt Szent-Györgyi Albert szerint amire bizonyíték, hogy sosem kérte ki a sajátját. :)
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.28. 13:48

@pounderstibbons (13570): Ja és a pálmalevelek is kamu volt Szent-Györgyi Albert szerint amire bizonyíték, hogy sosem kérte ki a sajátját

Ráadásul Einstein sem kérte ki......
Stephen Hawking pedig kifejezetten elutasítja a pálmaleveleket....nekem erről van egy videófelvételem, mikor lejött Gyulára és a fürdőben riportot adott a kolléganőmnek. Erről a kazetta a bizonyíték, de addig nem hozom nyilvánosságra amíg nem lesztek rá méltóak..... ;)
Máskülönben az oxigénes levegő is sok oxigént tartalmaz, ezért javaslom a levegő lenyelését.......mert akkor az másképp hat. A felesleges oxigéntelenített levegő böffenésekkel távozik.
A pálmalevelek tartósítására pedig az oxigénezett víz kiváló, ugyanis ekkor másképp hat, nem oxidál, hanem konzervál..... ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.28. 20:40

Először olvássátok el Peter Krassát, utána beszélhetünk róla.
Ha jól tudok olvasni, (nem biztos!) ez nem az O2 fórum! Egyébként ha megnyitják, fel fogok tenni 1(egy) fényképes bizonyítékot az egyik B.P. kórház Műszaki Igazgatójáról, akit hosszú hónapok alatt sem sikerült meggyógyítani, pedig nem akármilyen professzorok próbálták. Az O2 víznek 3 hét elég volt. Azért előtte megkérem, hogy a fényképeit engedje feltenni! De csak az O2 fórumra teszem fel! üdv. osamuka
Ui. Egy kis kultúrát azért tanulhatnátok!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.28. 21:14

@osamuka (13595):

Az oxigénes vizes fórumban történtek után én a helyedben lapítanék.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.02.28. 21:41

SÚLYOS!!
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.28. 21:45

@osamuka (13605):

Valótlan dolgokat állítasz, összefüggések nélkül raksz egymás után biológiai jelenségeket, amikről magad sem tudtad megmondani, hogyan kapcsolódnak a témához, nem létező Nobel-díjra hivatkozol, ránk (akik egyébként egyetemi szinten tanultuk a biokémiát, az élettant és hasonlókat) azt írod, hogy nem értünk hozzá, antiszemitázol, ígérgetsz, de fölmutatni korrekt tanulmányt nem tudsz, végül kiderül, hogy még árulod is a "csodavizet".

Igen, a helyzet valóban súlyos.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.02.28. 22:54

Úgy látom, nem bírtok magatokkal. A pálmalevelekről rég nincs már itt szó. Csoportos offolás miatt lezárom a topikot.
0 x

PalmaPalma
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.12.15. 08:35

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: PalmaPalma » 2011.12.15. 08:38

Sziasztok!

Én elmentem egy kutatásra.

Mi a véleményem? Vegyes. Elég vegyes.

1, a Pálmalevelek valóban léteznek és megmondanak pár pontot életünkből.
viszont amikor belekérdeztem, nem kaptam pontos információt, csak általánost.

Összehasonlítva egy "látóval": a látó sokkal pontosabb, részletes információt mond el.
és talán olcsóbb is.
Egy levél kerestetés: 12.000ft a regisztráció + 40.000ft hogy felolvassák egy szakadozó skype vonalon.
Egy látó: 7-10.000ft
Egy ilyen levél tartalma talán egy gyengébb asztrológus beszámolóhoz hasonló... csak nagyon drágán.

A "boltban" a http://www.palmalevelek.hu/ címén a 1067 Budapest Csengery u. 88.-ban kb 12-14 lelkes ember dolgozik azon, hogy napi 10 embernek felolvassák a levelét.
Hát bizony ennyi ember eltartásához nagyon sok pénz kell.

2, nem hiteles
Nekem többször olvasták fel a levelemet. Az első alkalommal szerepeltek benne tények, amik a második alkalommal "kihagytak", mert én mondtam, ez nem az én levelem.
Persze magyarázatot nem kaptam arra, hogy miért változott meg a levelem tartalma.
Azt mondták: újrafordították, és a régiben fordítási hiba volt.
Az állítólagos újrafordításra van 10 másodpercük.
.... vicc, nem folytatanám...

3, ár
Kifizettem 16.000+40.000=56.000ft-ot a "kutatásra"
A befizetett összegről egy pénztár bevételi bizonylatot kaptam.
Ez nem helyetesítí a számlát, és a pénztárgépet sem.
A "nyugtán":
Zöld Generáció Információs Kft. szerepel
1026 Budapest, Gábor Áron út 54/b címmel.
10918001-00000074-28320000 számlaszámmal.
Ezt a céget 2011/01/19-ben jegyezték be, és nem szerepel a Csengery u. a cégkivonatban. (Így az adóhatóság nem tud odamenni.)

Senkinek sem tűnt fel, hogy ez nem számla és nem is blokk???
A megtévesztésünkre adnak egy Office Depot-ban kapható pénztárbevételi bizonylatot?
Fura, hogy még nem találta meg a NAV őket.


4, "árúkapcsolás", avagy hogy szedjünk le több bőrt...
Miután vége a felolvasásnak, átadják a készített cd-t, és leírást.
A leírás tartalma szerint menjek újra és újra el hozzájuk, vigyek adományokat, no és persze újra:
PÉNZT!
És a minőségbiztosítási hölgy szerint: mindenképpen csináljam meg a leírtakat, mert mindenféle rossz történhet velem.

NEKEM ezen a ponton elegem lett belőlük....!!
Üdv,

ui.
Hogy miért jó ez?
Azért, hogy a nagy ezoterikus tulajdonos NAGYON MEGGAZDAGODJON!
A nevét, címét mindenki megtalálja az e-cegjegyzek.hu oldalon a feni cégnév (Zöld Generáció) beírását követően.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.15. 08:48

@PalmaPalma (36001):

Köszönjük a részletes beszámolót, bár nem látom, hogy az elmondottak alapján miért "vegyes" a benyomásod a cégről. Kőkemény lehúzásnak és adóelkerülésnek tűnik nekem.

Volt olyan jóslatuk, ami bejött? Volt olyan ami nem? Mik voltak ezek és mik volt ezeknek az aránya?
És volt olyan ami egyáltalán ellenőrizhető, netalán hasznos volt?

(Pl. megjósolhatomn neked, hogy jövőre se fogsz meghalni, nem esik réd meteor, nem támad meg a lépfene és hármasikreket fogsz szülni, amiből ha a hármasikrek nem jön össze még mindig 75%-osnak tekinthető az eredményességem, de azért te is látod, hogy ez nem volt egy nagy jóslás...
Összehasonlítva egy "látóval": a látó sokkal pontosabb, részletes információt mond el.
Ezzel mondjuk vitatkoznék, de az tény, hogy olcsóbb lehet.
Én pl. fentebb teljesen ingyen mondtam neked jóslatot, és 75%-ban szerintem be is fog jönni...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.12.15. 11:44

@pounderstibbons (36002): Egy igazi szkeptikus látó veszett el benned :). Szerintem még csiszolsz a technikán és 100%-os jóslatokkal felfut a biznicc.

Az engem is érdekelne, kedves PalmaPalma, hogy mi pozitív volt mindebben? Azon túl, hogy esetleg akinek (hasonlóan?) túl sok a pénze, az egy érdekes játékba ölheti.
0 x

Kétarc
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:08

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Kétarc » 2011.12.15. 14:23

@mimindannyian (36009):

Sajnos én ismerek olyat, aki ezt elhiszi sok minden más ostobasággal együtt...neki valamiféle reményt ad a jövőjét illetően...ami még pluszban érdekesség, hogy valamiféle MLM rendszerű dologba is beleugrott ennek kapcsán...több százezret költ havonta ilyen marhaságokra, sőt elmondása szerint még "iskolába" is jár...így azt a fentebbekben említett 110 millió bolondot nem nehéz összeszedni.
Szóval ez is csak arra jó : a hiszékeny emberek összes pénzét lehúzni, a másik félről pedig szintén egy menekülés a valóság elől...
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.13. 18:01

Sziasztok!

Én új vagyok itt. Olvastam ezt a fórum témát itt a pálmalevelekről. Én tiszteletben tartom a véleményeteket. Azért jöttem ide, hogy meséljek. Nem akarok senkit meggyőzni és nem akarom azt se hogy higgyetek nekem. Egyszerűen csak a tapasztalataimat szeretném leírni. Mert én kerestettem a pálmalevelemet és meg is találták. Életem egy olyan szakaszában kaptam meg a levelemet, amikor abszolút semmi, de semmi nem sikerült. Pedig nem vagyok egy pesszimista ember. Vannak világos egyértelmű céljaim. Főiskolára járok 44 évesen mert nem vagyok egy siránkozós fajta és jobbítani akarok a sorsomon. És tudom, hogy ezt csak kemény munkával tudom elérni. Mégis valahogy állandóan akadályokba ütköztem. Ezt csak azért írom le, hogy jobban értsétek mi történt velem. Nem vagyok fent egy közösségi oldalon sem, nem írok blogot és ez az első fórum ahová írok. Így nem igazán lehet rólam információt szerezni a Pálmalevél központban :) Szóval amikor mentem a felolvasásra akkor előre leírtam a kérdéseimet, amit fel szerettem volna tenni. Az első döbbenet az volt, amikor a pálmalevelemben a kérdéseimre a válaszokat pontosan ugyanolyan sorrendben olvasták vissza. Az első kérdésem az volt, hogy ki írta a pálmalevelem? A levél pedig így kezdődött: Én Agastya maharishi írtam a te pálmaleveled. :) Azért nem sikerül most az életedben semmi amibe belefogsz mert...... és tudta, hogy nem sikerül semmi mostanában :) És a többi kérdésemre a válasz pontról pontra ugyanígy volt benne ahogyan az előbb leírtam. Vajon ezt hogyan tudták meg? :) Mindent tudott a pálmalevél készítője az életemről még azt is amit csak gondolatban tervezgettem egyenlőre. Megkaptam arra is a választ jó e ha belefogok, vagy nem. Furcsa mi? Ezt tényleg nem lehet racionálisan megmagyarázni ellenkezik mindazzal amit a világról gondolunk, vagy eddig tapasztaltunk. De szerintem erre is van magyarázat. A kvantumfizika. Komoly tudósok már bebizonyították azt, hogy nincs objektív valóság :) Aki ügyes nézzen utána Google barátunk segítségével :)
Szerintem ebben a világban nincsen "természetfeletti" Mert minden ami megtörténik az a természet része. Csak maximum még nem ismerjük eléggé.
Ne féljünk az újtól. Mert ha minden ember ezt tette volna nem lenne a Föld gömbölyű, hanem lapos, Kolumbusz nem találta volna meg Amerikát és nem repülnénk repülőkkel mert hát ugye levegőnél nehezebb tárgy nem emelkedhet fel a levegőbe. Továbbá nem lennének gyorsvasutak mert hát 40 km/h felett mindenki megfullad a sebességtől :)

Szép napot mindenkinek! :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.13. 19:16

A szelektív befogadókészség egy szép példáját olvashatjuk emitt. Csak a hited és reményedre illeszkedő ismereteket vedd észre és fogadd be, s meglásd, ontani fogja a világ a bizonyságot.
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.05.14. 16:38

@Agastya (47317):
Neked van feleséged?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.14. 19:11

@Agastya (47317): Ahhoz képest, hogy állításod szerint nem akarsz senkit meggyőzni, az írásodban csak győzködni próbálsz.

A pálmalevél nagy átverés. A recept a következő: végy néhány hiszékeny ember, írj általánosságokat ami mindenkire igaz, szedd be érte vámot (pénzt). Nyilván egy levelet úgy kezdek, hogy xy vagyok és azért írok, hogy. Erre rácsodálkozni nagy észre vall. Az embereknek az életben nem csak sikerélményei vannak. Sok mindet ki lehet következtetni az adataidból, amit azért adtál meg, hogy a palaleveled megkapd . Vannak olyan általánosságok (régi trükk) ami mindenkire igaz egyformán. A furcsa az, hogy képes voltál ezért pénzt kiadni, és még el is hiszed. Naivitás, aroganciával és butasággal fűszerezve. Mire gondolok?

1. A kvantumfizika nem állítja, hogy a világ nem objektív, arrogáns és buta dolog a gooléra hivatkozni. Nyilvánvalón nem fogsz tudni idézni, vagy ha valamit igen, akkor sem hiteles forrásból... Cikki (lesz).
2. Az, hogy a Föld gömbölyű már az ókorban is tudták, sőt még Kolumbusz idejében is. link itt. Azért nem kapott pénzt az expedícióra a portugáloktól, mert nekik már volt egy ilyen - sokba kerülő expedíciójuk - Afrika megkerülésével. link Ez akkor sokba került. Ha lehet tőled idéznem: a google a te barátod is! Úgy látszik a saját tanácsod nem bírtad megfogadni...
3. Igen mondta egy ember, hogy a levegőnél nehezebb tárgy nem emelkedhet fel. És? Egy ember volt, és nem a tudomány szócsöve. Mellesleg ha lett volna annyi esze ránéz egy madárra ami nehezebb mint a levegő, már akkor nyilvánvaló vált volna számára téved... Butaságot bárki mondhat.
4. A 40 km/h nem tudom, hogy kimondta (google nem ad választ) de nyilván nem volt igaza. Erre is érvényes, hogy butaságot bárki mondhat.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.14. 19:14

@Gábor (47336): Ja, igen ez a komment szépen összefoglalja a cég turpisságait. viewtopic.php?p=929#p929
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.14. 19:22

@Agastya (47317):

Erdemes mindig utananezni, hogy mi az internetes velemeny a palmalevelekrol. Vagy az asztrologiai oldalakrol.
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.15. 10:23

Kedves Gábor!

Bocs ha meg akartalak győzni. Nem akartalak. :) A kvantumfizikáról itt a link:

http://www.idokep.hu/hirek/quantum-rada ... ice-eraser

Amúgy ha már szóba került a kvantumfizika, tudnál nekem javasolni ebben a témában tudományos művet? Mert nagyon érdekel de sajna nálunk a könyvtárban nem igazán lelhető fel szakirodalom.

Más. Kolumbus-t (a legújabb kutatások alapján eredeti nevén Pedro Scotto) csak azért emlegettem, mert mindig vannak újat kereső emberek. Vele csak azt akartam érzékeltetni. Amit leírtál én is tudom :) Hogy pénzt adtam valamiért? Igen. Bolond vagyok? Lehet. De őszintén ha orvosnak adsz pénzt garantált a gyógyulás? Hát nem. Pedig az a tudomány része. Hogy átvágtak e? Lehet. De majd kiderül később. Csalás áldozata lettem? Lehet. De akkor sem vágtak át, hiszen megkaptam a felolvasást meg mindent amit ígértek :)
Vedd úgy kísérletbe fogtam a kíváncsiságom miatt :)

Üdv és szép napot mindenkinek! :)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.15. 10:25

Ja és még csak egy adalék: a National Geographic is készített egy jó hosszú filmet a témáról Indiában. Nézzétek meg. :)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.05.15. 11:50

A tekintély elvre való hivatkozás egy tipikus érvelési hiba.

Kolumbust emlegetni szintén az.

Mindenki röhögött Kolumbuson...ahogy Bozó bohócon is. By Carl Sagan

Igen, mondott egy (azaz 1) ember olyat, hogy a levegőnél nehezebb tárgyak nem repülhetnek.
Az az ember soha nem látott madarat...

A víznél nehezebb tárgyak nem úszhatnak a vízen ?

A pálmalevelek már ki voltak tárgyalva, hinni akartál, és hittél is
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.15. 18:58

@Agastya (47353):

Beidéznéd a linkedről azt a rész ahol azt írják a világ nem objektív? Egyáltalán elolvastad?
Más. Kolumbus-t (a legújabb kutatások alapján eredeti nevén Pedro Scotto) csak azért emlegettem, mert mindig vannak újat kereső emberek. Vele csak azt akartam érzékeltetni. Amit leírtál én is tudom
Igen vannak útkeresők, őket felfedezőknek hívjuk. Érzékeltetni csak azt sikerült, hogy butaságokat beszélsz, és után mosakodsz, hogy te bizony tudtad. Nem, nem tudtad. Ennyi.
De őszintén ha orvosnak adsz pénzt garantált a gyógyulás? Hát nem. Pedig az a tudomány része. Hogy átvágtak e? Lehet. De majd kiderül később. Csalás áldozata lettem? Lehet. De akkor sem vágtak át, hiszen megkaptam a felolvasást meg mindent amit ígértek
Vannak gyógyíthatatlan betegségek, vannak orvosi műhibák, vannak csalók. Emberek vagyunk, a világ meg nem tökéletes, erre az ember olyan 7-8 éves azért rászokott jönni. Látom ezen te még csodálkozol. Az "orvoslás" az gyógyítás amihez sokat kell tudni, de nem tudomány. A tudomány egy módszer a világ megismerésére.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.15. 19:05

@Agastya (47354): Linkeld be a filmet, megnézzük. De előre szólok, hogy a National Geographic és társaik bulvár szemét.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.15. 23:27

@Agastya (47353):
Hogy átvágtak e? Lehet. De majd kiderül később. Csalás áldozata lettem? Lehet. De akkor sem vágtak át, hiszen megkaptam a felolvasást meg mindent amit ígértek :)
Ha nem erzed, hogy atvagtak, akkor oruljel neki. Kivancsi vagyok, ha ajanlod masoknak, akkor ok milyen impressziokkal hagyjak el a palmajosdat. Nyomon szoktad egyebkent kovetni?
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.05.16. 08:18

Osztom Gábor véleményét.
A következő kis rész nem a pálmalevelekről szól, hanem a gyógyulásról(?) ezért:
OFF

/OFF Elnézést!
OFF
De őszintén ha orvosnak adsz pénzt garantált a gyógyulás? Hát nem. Pedig az a tudomány része.
/OFF Elnézést!
OFF
Azt hiszem itt gellert kap a dolog. Igen, az emberek azért mennek el orvoshoz, hogy meggyógyuljanak. Holott az orvos igyekszik mindent megtenni, hogy a beteg jobban érezze magát. Elmúljon a láza, elmúljon a nyirokcsomó-duzzanata, tudjon aludni, stb. stb. stb. Ennek a folyamatnak jó esetben (és ez így van általában) az a vége, hogy a beteg meggyógyul. De először, mondjuk egy tüszős mandulagyulladás esetén, még csak a láza múlik el (lázcsillapító), majd az antibiotikumoktól a mandulagyulladása is megszűnik, nem lesznek fertőzést/megbetegedést okozó bacik a manduláján/torkán, stb., így gyógyultnak is tekinthető. Kihangsúlyoznám, hogy első reakcióként még csak a láza, rossz közérzete múlik el. Ekkor már mehet dolgozni, iskolába, stb. És alapvetően ezért ment orvoshoz: rosszul volt és jobban akart lenni. Szerintem tehát a doki elsősorban megpróbálja a betegnek az életminőségét javítani, ráadásul olyan módon, hogy az a lehetséges esetekben akár gyógyuláshoz is vezet. Ilyen egy bakteriális fertőzés, de lehet akár csak a lázcsillapítás is influenza esetén. Ez utóbbi esetben természetesen nem a lázcsillapítótól gyógyul meg, viszont hamarabb jobban érzi magát. Krónikus, vagy gyógyíthatatlan betegségekben is a cél az életminőség olyan szintre hozása, hogy a beteg a mindennapjait ugyanúgy élhesse, mint az, aki nem beteg. Pl. inzulinfüggő cukorbetegség esetén nem azért kap kezelést, pl. inzulint, mert attól meggyógyul, hanem azért, hogy minél tovább, minél teljesebb életet élhessen. Ha valahol nem fogalmaztam világosan, akkor elnézést.
/OFF Elnézést!
A pálmalevelek olvastatása, a "benne rejlő ősi titoknak" a befogadása számomra úgy tűnik, mintha pótcselekvés lenne. Ráadásul pénzzel támogat egy csalást/átverést. Ehelyett lehetne nyugodtan ennyi pénzt akár a vakmissziónak, akár a cigány-missziónak adni. Ha megtörtént szívesen írok egy igazolást, hogy az illető ettől jobb ember lett és tett valamit az emberiségért, része lett egy jobbító/gyógyító/ folyamatnak. Sőt, akár azt is írásba adom, hogy úgy látom a szándéka (befizetése) alapján, hogy eddigi élete boldog volt a születéstől kezdve, de nem mindig, tele volt kisebb nagyobb botlásokkal, és, ha nem figyel ez a jövőben is így lesz. Stb.
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 10:40

Kedves TranszfettiAcid és Gábor!

Valóban az orvosok adnak gyógyszert és gyógyítanak. Azonban sajnos néha a kezelés hatástalan. Hagy osszak meg veletek egy történetet. A helyi lapban jelent meg talán tavaly. A történet egy rákos lányról szólt. A történetét az orvos is megerősítette a cikkben.
Az illető leányzónál rákot állapítottak meg. Mondták neki nem sok esélye van, de elkezdték kezelni. Azonban a kemó hatástalan volt. A lány ekkor azt mondta az orvosának ő nem fog meghalni. Elmondása szerint nagyon HITT benne. És láss csodát meggyógyult reménytelen helyzete ellenére.

Gábor és most jön a lényeg! Linkelem a cikkemből:

"A valóság - legalábbis ahogy a kvantumfizika jelenlegi kísérleti eredményei sugallják - még csak nem is hasonlít arra, amit vizuálisan érzékelünk.
Nincsenek például jól meghatározható helyzetű tárgyak, sem élőlények. Egyáltalán nem biztos, hogy az öntudatunk a sajátunk, és főleg nem, hogy a testünkhöz köthető. Nem biztos, hogy létezik szabad akarat, vagy ha mégis, akkor egészen másképp, mint ahogyan ma gondoljuk.
Nem biztos, hogy a fénysebesség az elérhető legnagyobb sebesség; nem biztos (sőt igen valószínűtlen), hogy csak 3 térdimenzió van, és hogy az idő bármiben is különbözik ezektől. Végül, nem biztos, hogy létezik egyáltalán olyan, hogy objektív világegyetem; vagy éppen megfigyelt pillanattól független jelen, jövő, vagy múlt.

Éppen ellenkezőleg, számtalan jel mutat arra, hogy a világegyetem részben vagy talán teljes egészében "szubjektív" hely: vagyis minden öntudattal rendelkező élőlénynek (még általánosabban: minden önmaga és a külvilág érzékelésére képes rendszernek) saját, egymásétól tetszőlegesen különböző világegyeteme van; az objektívnek hitt univerzum pedig talán csak ezek szuperpozíciója, amely csak azon pontokon és úgy kapcsolódik, illetve válik érzékelhetővé (megfigyelhetővé), a többi, öntudattal rendelkező rendszer (élőlény, vagy azok csoportja) számára, hogy ne okozzon paradoxont semmilyen szemlélő esetében sem.

És ami az egészben a legszebb (egyben tudományos hitelesség szempontjából legfontosabb), hogy mindezeket nem filozófusok álmodták meg a "semmiből". Éppen ellenkezőleg, szigorúan kontrollált körülmények között elvégzett kvantumfizikai kísérletek egész sora igazolja, illetve vetíti előre a döbbenetes állítások jelentős részének létjogosultságát."

Ezért írtam Gábor nincs objektív valóság. :)


Mi van ha a lány megteremtette a maga valóságát?
Mi van ha a pálmalevelek is így működnek?
Elhiszed amit mondanak és megvalósul.Nekem van ismerősöm akinek évekkel ezelőtt azt mondták, angolul fog tanítani gyerekeket. Kiröhögte őket mert még angolul sem tudott. És láss csodát évekkel később elvette egy Magyarországon élő angol hapsi feleségül. Kinn él Angliában és mit gondoltok mit csinál? Gyerekeket tanít.Véletlen ez? Mert lehet természetesen az is tudom nagyon jól. Vagy HITT benne és megteremtette a saját univerzumát? :)

Szóval őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre. Azért jöttem ide mert ti teljesen másképpen gondolkodtok mint én. Másképpen látjátok a dolgokat mint én. És kíváncsi vagyok a véleményetekre. Bár lehet új fórumtémát kéne nyitnunk nem? :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.17. 10:56

@Agastya (47418):
Mi van ha a lány megteremtette a maga valóságát?
Egy biztos, te magadnak megteremtetted a saját valóságod, az ellenőrizetlen félinformációk és félreértések alkotta ostobaság világát.
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 11:00

Kedves Admin!

Bocs, hogy más témát is írtam de a lényeg megértéséhez szükség van rá. Kérlek nézd el nekem most az egyszer.

Aku-Aku igen van feleségem és elvisel ha erre vagy kíváncsi :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.17. 11:04

Kép
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 11:11

Kedves mimindannyian!

Hogy ez a nemzedék valóban olyan hülye amilyennek látszik? :D Ha ez a valóságod akkor igen :)

Tudok egy jobbat: Attól hogy még paranoiás vagyok nem biztos, hogy nem üldöznek :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.17. 11:14

@Agastya (47422): Ha minden a saját magunknak kialakított valóságon múlik, akkor te magaddal beszélgetni jössz fórumokra?
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 11:18

Ki tudja :) Olvasd el a cikket amit Gábornak belinkeltem. Tényleg érdekes. Aztán ha gondolod nyitunk neki egy új fórumtémát kedves mimindannyian :)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.05.17. 11:19

Nana, azért a valóságot nem lehet csak úgy csinálni magunknak.

Persze, a képzelgések a szubjektum számára valóságosnak tűnnek, de azok attól még nem lesznek azok mindenki számára.

Ugyebár a valóság az, ami akkor is megmarad, amikor már nem hiszel benne.
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 11:20

Fiúk/lányok!

Nyitok egy új témát mert büntit kapunk az admintól :) Szeretettel várlak benneteket ott ebben a témában :)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 12:35

itt az új fórumtéma helye ott keressétek hogy:

Megváltoztatható a valóság a kvantumora ható gondolatokkal?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.17. 14:43

@Agastya (47422):

Agastya, ha nem láttad volna, mutatok egy cikket, ahol elég részletesen ki lett vesézve a hazai pálmalevél-biznisz és annak eredete is.
http://szkeptikus.blog.hu/2011/01/28/in ... szovetsege

A cikkben (sokadszorra) feltett kérdésekre lassan másfél éve nem kapunk választ, pedig 1 éven belül ígérték.

Helyette jött még régebben egy jogi szakszavakkal zsúfolt levél, amiben kb. azt írták, hogy sértő és alaptalan kijelentéseket tesznek itt nem kompetens hozzászólók (miközben a cége egyik alkalmazottja is itt fórumozgatott, csak éppen nem válaszolt a feltett kérdésekre) és kérte az egész pálmaleveles fórum eltávolítását. Ekkor kértük tőle, hogy jelölje meg az őt sértő alaptalan hozzászólásokat és azzal kapcsolatos kifogásait, amire azóta se kaptunk választ.

Csak nekünk nem írt pálmalevelet az a 75 áldott Maharishi?
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 15:35

Kedves pounderstibbons!

Köszönöm a belinkelt oldalt olvasom és hamarosan válaszolok. Megnyugtatásul én nem vagyok a pálmalevél központ munkatársa. Nemsokára reagálok :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.17. 15:38

@Agastya (47447):

Engem ugyan nem zavarna ha az lennél. Sőt még örülnék is. Legalább valaki "kompetens" lenne. ;)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 16:06

Amit most leírok nem meggyőzésből írom le. Leírom hogyan zajlik az egész folyamat. Én másfél évvel ezelőtt regisztráltam. Valóban elkérik a telefonszámot, e-mail címet, lakcímet, ujjlenyomatot. Mást nem kértek tőlem. Iwiw-en Facebook-on nem vagyok fenn. Mivel informatikához értek ezért paranoid módon óvom a személyes adataimat a neten. Külön e-mail címet használok a hivatalos, a magán és a fórum és egyéb regisztrációkra. A beazonosítás folyamán valóban voltak kérdések. De nem kérdeztek nevet, csak annyit, hogy pl. a volt feleségem nevének (nem is mondtam nekik, hogy elváltam) kezdőbetűje magánhangzóval kezdődik e. Ugyanúgy a mostani nejemnél is csak annyit kérdeztek. Aztán egyszer csak kimondta a nevét, de nem kérdezte hogy így hívják e hanem állította. Mielőtt én odamentem direkt nem beszélgettem senkivel sem, nehogy megtudjanak rólam bármit is. Természetesen én is olvastam, hogy csalás meg minden. De mégis hajtott a kíváncsiság. Mert nekem van egy ismerősöm akinek tényleg bejött amit mondtak. Véletlen e? Lehet de kíváncsivá tett. Tulajdonképpen veheted úgy, hogy kísérleti nyúl szerettem volna lenni önként. Ha mégis igaz lesz akkor sem tudom bebizonyítani nektek, mert a tudományos kísérleteknek mindig ellenőrzött körülmények között kell lezajlania. Hagy meséljek el egy történetet még. Nem ide tartozik de hasonló. Feleségem elment egyszer egy jósnőhöz. Kártyából jósolt. Nyár volt. Én fizikálisan még nem is találkoztam vele. Azt mondta a feleségemnek, hogy én nem vagyok e megfázva. Ő azt mondta nem. Akkor ő arra figyelmeztetett ha náthás leszek akkor azonnal orvos mert nagy baj lesz. Két hét múlva tüsszögni kezdtem. Természetesen nem hittem a jósnak :) Olyan hörgőgyulladást kaptam, hogy egy hónapig feküdtem. Véletlen? Lehet. De nem furcsa ez? Tudom semmi tudományos alapja nincs és nem is tudok neked bizonyítékkal szolgálni de ez megtörtént. És sok ilyen eset van az életemben. Azért ez több mint furcsa. Egyik volt kollégám szintén kártyával jósolt :) Ő egyik nap rámnézett és közölte, neked július elsején lesz az esküvőd. Megjegyzem akkor még barátnőm se volt :) Mondtam neki haha! És két év múlva miután már az egészet el is felejtettem esküvőm volt július elsején :) Más időpontot szerettünk volna, de az istennek sem sikerült :) Lehet hinni vagy nem de így történt.

Nyugodtan kacagjatok ki, a helyetekben én is ezt tenném, mert erre tényleg nincs logikus magyarázat. :) Szóval én ezért pálmalevelezek :)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 16:08

Ja és nyugodtan kérdezz a pálmalevelezésről :)Válaszolni fogok :)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.17. 16:12

Ja és kaptam áfás számlát is :)
0 x

Válasz küldése