Pálmalevelek

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.17. 18:01

@Agastya (47451):

Mondott-e olyan dolgokat a palmaleveljos, amelyek nem valosultak meg? En ugy gondolom, hogy a kevesbe jelentos dolgokra az ember nem emlekszik.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.17. 21:40

@Agastya (47451):
Nyugodtan kacagjatok ki, a helyetekben én is ezt tenném, mert erre tényleg nincs logikus magyarázat.
Ki vagy kacagva, de nem azért, mert nincs magyarázat, hanem mert van: nincs rosszabb statisztikai elemzés, mint amit az ügyben érintett ember fejben végez. A legnagyobb jóindulat és elfogulatlanságra való törekvés mellett is olyan hibákat visz az megfigyelésekbe, hogy a kapott eredménynek semmi köze sem lesz a valósághoz.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.18. 09:57

@Agastya (47418):
Valóban az orvosok adnak gyógyszert és gyógyítanak. Azonban sajnos néha a kezelés hatástalan. Hagy osszak meg veletek egy történetet. A helyi lapban jelent meg talán tavaly. A történet egy rákos lányról szólt. A történetét az orvos is megerősítette a cikkben.
Az illető leányzónál rákot állapítottak meg. Mondták neki nem sok esélye van, de elkezdték kezelni. Azonban a kemó hatástalan volt. A lány ekkor azt mondta az orvosának ő nem fog meghalni. Elmondása szerint nagyon HITT benne. És láss csodát meggyógyult reménytelen helyzete ellenére.
A "nem sok esélye van", nem egyenlő az "egyáltalán nincs esélye" szöveggel. Szövegértésből hányas voltál? Csak mert nem ártana újra átnézni...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2012.05.18. 17:07-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.18. 10:21

@Agastya (47451): Amit most leírok nem meggyőzésből írom le. Leírom hogyan zajlik az egész folyamat. Én másfél évvel ezelőtt regisztráltam. Valóban elkérik a telefonszámot, e-mail címet, lakcímet, ujjlenyomatot. Mást nem kértek tőlem. Iwiw-en Facebook-on nem vagyok fenn. Mivel informatikához értek ezért paranoid módon óvom a személyes adataimat a neten. Külön e-mail címet használok a hivatalos, a magán és a fórum és egyéb regisztrációkra. A beazonosítás folyamán valóban voltak kérdések. De nem kérdeztek nevet, csak annyit, hogy pl. a volt feleségem nevének (nem is mondtam nekik, hogy elváltam) kezdőbetűje magánhangzóval kezdődik e. Ugyanúgy a mostani nejemnél is csak annyit kérdeztek. Aztán egyszer csak kimondta a nevét, de nem kérdezte hogy így hívják e hanem állította. Mielőtt én odamentem direkt nem beszélgettem senkivel sem, nehogy megtudjanak rólam bármit is. Természetesen én is olvastam, hogy csalás meg minden. De mégis hajtott a kíváncsiság. Mert nekem van egy ismerősöm akinek tényleg bejött amit mondtak. Véletlen e? Lehet de kíváncsivá tett. Tulajdonképpen veheted úgy, hogy kísérleti nyúl szerettem volna lenni önként. Ha mégis igaz lesz akkor sem tudom bebizonyítani nektek, mert a tudományos kísérleteknek mindig ellenőrzött körülmények között kell lezajlania. Hagy meséljek el egy történetet még. Nem ide tartozik de hasonló. Feleségem elment egyszer egy jósnőhöz. Kártyából jósolt. Nyár volt. Én fizikálisan még nem is találkoztam vele. Azt mondta a feleségemnek, hogy én nem vagyok e megfázva. Ő azt mondta nem. Akkor ő arra figyelmeztetett ha náthás leszek akkor azonnal orvos mert nagy baj lesz. Két hét múlva tüsszögni kezdtem. Természetesen nem hittem a jósnak :) Olyan hörgőgyulladást kaptam, hogy egy hónapig feküdtem. Véletlen? Lehet. De nem furcsa ez? Tudom semmi tudományos alapja nincs és nem is tudok neked bizonyítékkal szolgálni de ez megtörtént. És sok ilyen eset van az életemben. Azért ez több mint furcsa. Egyik volt kollégám szintén kártyával jósolt :) Ő egyik nap rámnézett és közölte, neked július elsején lesz az esküvőd. Megjegyzem akkor még barátnőm se volt :) Mondtam neki haha! És két év múlva miután már az egészet el is felejtettem esküvőm volt július elsején :) Más időpontot szerettünk volna, de az istennek sem sikerült :) Lehet hinni vagy nem de így történt.

Nyugodtan kacagjatok ki, a helyetekben én is ezt tenném, mert erre tényleg nincs logikus magyarázat. :) Szóval én ezért pálmalevelezek :)
No comment. A naivitás mérőm kiakadt...
Én fizikálisan még nem is találkoztam vele. Azt mondta a feleségemnek, hogy én nem vagyok e megfázva. Ő azt mondta nem. Akkor ő arra figyelmeztetett ha náthás leszek akkor azonnal orvos mert nagy baj lesz. Két hét múlva tüsszögni kezdtem. Természetesen nem hittem a jósnak :) Olyan hörgőgyulladást kaptam, hogy egy hónapig feküdtem. Véletlen? Lehet. De nem furcsa ez? Tudom semmi tudományos alapja nincs és nem is tudok neked bizonyítékkal szolgálni de ez megtörtént.
Deluziónak hívják tudományosan, ami veled történt. Van magyarázat, csak te nem ismereted ... eddig.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.18. 10:50

@Gábor (47483):

Az eredeti indiai trükk nagyjából a következőképpen zajlik:

Beazonosításnál van egy halom pálmalevél a felolvasó előtt, aki elkezdi felolvasni az elsőt és neked jelezni kell, ha az nem stimmel.

Felolvasó: Én, szuperbölcs Maharishi írom neked ezt a levelet kedves Ferenc...
Naív Ügyfél: De én Lajos vagyok.
F.: Oppardon, akkor ez egy másik levél, és talán ez lesz az:
Én, szuperbölcs Maharishi írom neked ezt a levelet kedves Lajos, akinek a felesége neve magánhangzóval kezdődik...
NÜ: Így van, így van.
F: Konkrétan ZS-vel.
NÜ: Pontosan.
F.: És -ófiával folytatódik
NÜ.: Sajnos Zsuzsa.
F.: Akkor ez egy másik levél, itt is van: Én, szuperbölcs Maharishi írom neked ezt a levelet kedves Lajos, akinek a felesége neve Zsuzsa...

És így tovább.

Egy alapos kérdőívvel, illetve a naív ügyfelet beajánló személytől szerzett adatokkal tetszés szerint finomítható és kellően sablonos kijelentésekkel akár elsőre tökéletes pálmalevéllé formázható szöveget eredményez.

Ha mégis nagyon atipikus az ügyfél és már kínos, meg kell neki mondani, hogy még keresni kell a pálmalevelét és jöjjön vissza később, amikor már minden szempontból tökéletes válaszokat lehet neki adni elsőre.
0 x

naiva
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.05.18. 19:28

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: naiva » 2012.05.19. 00:38

Sziasztok!

Tegnap jártam a "pálmalevelem felolvasásán". Azóta nem térek magamhoz. Ez a jól szervezett átverés egyszerűen elképesztő. És ehhez egy remekül összehangolt csapat nyújt asszisztenciát. Sokan közülük teljes meggyőződéssel hiszik is, hogy ami ott történik az hiteles. Szerintem néhányan munkatárs átlátja a hazugságot, de kell a pénz, a munkahely. (Hogy a lelkiismeretükkel hogyan számolnak majd el azt nem tudom, de az már legyen az ő ügyük.)

Én pedig naivitásom sokadik stációjaként, ismét egy vaskos tapasztalattal lettem gazdagabb. Nem ismerem jól az embereket. Feltételezem, hogy a becsületesség és a tisztaság - főleg ebben a közegben, ahol a lélek és a szív van a középpontban - "alapfelszereltség". Tévedtem, de evvel meg nekem van dolgom.
Leírom azonban ami velem történt, hogy aki esetleg ide vetődik és elolvassa ezeket a sorokat, lássa a fonák oldalt is.

Szóval 2010 decemberében regisztráltam 16 000.- Ft-ért és kértem, hogy keressék meg a nekem szóló írást. Akkor még ott dolgozott egy távoli ismerősöm és izgalmas dolgokat mesélt magáról és a megtalált pálmaleveléről, a tisztánlátásról, a döntéseinek megkönnyítéséről, ami követte az átélt élményt. Jelentkeztem.

Eltelt másfél év és kaptam egy roppant udvarias levelet, hogy megtalálták a pálmalevelem. Egyeztettem időpontot és tegnap reggel 9-kor benyitottam a Csengery utca 88 alatt található központjukba, ahol már legalább 10-12 ember várakozott. Az asszisztenciából is kijutott bőven, legalább 6-8 emberke sürgött-forgott indiai ruhában a kellő hangulat megalapozásaként. Tolmácsok, recepciósok, segítők, akik készségesen válaszolnak mindenre. Vinni kell virágot, mécsest, a nyitott szívedet. Elhangzott a rövid eligazításban, hogy nem véletlen pont ma vagy itt, meg az is, hogy először történik majd a beazonosítás, aztán várakozás és 1-2 óra múltán a felolvasás. Ott a szentély, oda bemehetsz imádkozni, oda vidd majd a virágot és a mécsest is, itt van gyümölcs, csoki, tea egyél-igyál bátran. Írd össze a kérdéseid, mert a felolvasást követően kérdezhetsz majd és sokan a nagy felindultságtól elfelejtik föltenni még idejében azokat az Indiából skype-on bejelentkező felolvasónak. Nehogy azután bánkódj, hogy elmulasztottad, stb.
Közben jöttek "régi várakozók" is, akiknek már lezajlott a közelmúltban a felolvasás. Adományként pénzt hoztak, virágot, ruhákat, édességet, gyümölcsöt, szintén a szentélyre várakoztak, hogy betehessék az ott lévő oltárra. A beszélgetésből és az eligazításból kiderült számomra, hogy mindenkinek elküldik Indiából e-mailben a személyre szabott karmatisztító gyakorlatokat a felolvasás után. Ezt harmadik felvonásként névre szólóan átadják majd némi magyarázat kíséretében egy külön szobában. Mivel ebből én végül is kimaradtam, ezért csak következtetni tudok a látottakból és halottakból. A karma "ledolgozására" van hivatva ez a dolog. Gyere sokszor vissza ide a Csengeri 88-ba, keresd a lehetőséget a szentély meglátogatására, imádkozz, hozz magaddal felajánlásokat, és ha kitartóan mindent megteszel, ami neked elő lett írva, akkor tiszta lappal és reménykedve tekinthetsz a felolvasásban esetlegesen elhangzó, pozitívan alakuló jövőd felé. Na, itt már eszembe jutott a búcsúcédula a reformációt megelőző időkből, de aztán elcsendesítettem magamban a dolgot.

Vidékről, határon túlról is jöttek, idősebbek, fiatalabbak vegyesen, teli várakozással és reménnyel, hogy majd most jön a nagy sorsfordító válasz az életük nagy kérdéseire. Én egyszerűen csak kíváncsi voltam, hogy mi is ez pontosan, kicsit csodálkozva, kicsit üresen adtam át magam mindennek. Másfél éve, a bejelentkezés óta sok minden történt velem, már nem volt bennem égető a kíváncsiság, de azért nem akartam kizárni egy személyes üzenet lehetőségét az életemből.

Elkezdődött a beazonosítás, sorban mentek fel a felső szint kis szobácskáiba a várakozók. Volt aki átszellemülve jött le, érezvén a hatalmas energiákat - mint mondták - már ekkor. Én voltam az utolsó, akit hívtak. Kis szobák sora van fönn, ahol mindegyikben internet kapcsolat biztosítja a kommunikációt a "kintiekkel". A fehér falra vetítve látható volt az Indiában kamera előtt ülő férfi. Talán valamilyen pap volt az illető, de erre a kérdésemre nem kaptam egyértelmű választ a magyar tolmács hölgytől, aki velem volt. A helyszín egy iroda képét mutatta, a háttérben a falon szent képpel. Volt ott még egy tolmács hölgy, aki az indiai férfinak segített a fordításban.
Készült egyébként kép és hangfelvétel mindenről. Ezért külön kell fizetni, mert a felolvasási díjban (40 960.- Ft) ez nem volt benne.
S most jön a lényeg.
Pounderstibbons nagyon jól leírtad az eredeti indiai trükk lényegét.
Itthon visszanézve a felvételt - amit először nem is akartak ideadni - hasonló párbeszéd zajlott, mint amit te leírtál, kicsit nehézkesen ugyan a fordítások miatt.
Az indiai felolvasó a kezében egy régi pálmalevél köteget bontogatva, majd "lapozgatva" megkezdte a "beazonosítást".
Kijelentő mondatok hangzottak el, amire igennel vagy nemmel kellett csak válaszolni.
- Van egy lánytestvéred. Igen/Nem
- Férjnél vagy. Igen/Nem
- Az édesanyád keresztneve 4 vagy 5 betűből áll.
- Az első betű mássalhangzó. Igen/Nem
- Van egy fiad. Igen/Nem
- Édesanyád veled él. Igen/Nem
- A férjed neve magánhangzóval kezdődik. Igen/Nem
- K, G, P vagy T-vel.
- Alkalmazottként dolgozol. Igen/Nem
- Édesanyád egyedül él. Igen/Nem
stb.
Ha valamire "nem" volt a válasz, akkor leemelte a legfelső lapot és megfordította, majd teljesen lehúzta a köteg tetejéről. Tehát, nem ez volt a megfelelő levél. Ámde, nem minden nemleges választ követett lapozás. Vajon miért?
Azon kívül a filmet visszanézve láttam ma délelőtt, hogy a felolvasó és a tolmácson kívül volt még valaki a szobában. Egy-egy ponton látszik az inge ujja a felvételen. Akihez jobbra nem nyíltan ugyan, de ki-kipillantott a felolvasó. Sokszor nézet az előtte lévő asztallapra és nem a pálmalevélbe, hanem mellé, alá. Szinte biztos, hogy a neveket a kezdő és utolsó betűk elhangzása után a segítő kereste ki és írta le egy lapra, csúsztatta a felolvasó látóterébe. Lassan bontakozott ki apám, anyám, férjem neve, stb. Először csak a betűk száma, majd a kezdő és záró hangok, végül a teljes nevek hangzottak el kijelentő módban.
Utólag visszatekintve félelmetes az a cinizmus, ahogyan "kérdés-felelet" játék módjára eljutottak minden fontosabb névhez, de ezt jól megkeverve tették, közbe ékelve a munkára, hiteltartozásra, egészségi állapotra vonatkozó kijelentéseket is. A lapozás a nemleges válaszok után teljesen esetleges utólag visszanézve. Akkor nem tűnt fel, mert a válaszokkal voltam elfoglalva.
Aztán egyszer csak - láss csodát - a nevek helyesnek bizonyultak az éppen kézben lévő „pálmalevelet olvasva”, tehát a beazonosítás megtörtént, megtalálták a „pálmalevelem”. Én bizony nem éreztem semmi felemelőt.
Vártam ezután majd három órát. Olvastam, pihentem, figyeltem az embereket és a helyet, bementem a szentélybe és kicsit jó volt egyedül.
No, de sebaj, majd a felolvasás biztosan hoz teljesen személyes, nekem szóló üzenetet, utalást, amiből érezhetem, hogy helyben vagyok.
Óriásit tévedtem. Egy „másik tolmács” volt a felolvasó, az akit korábban fehér ingben láttam megvillanni. A kamera kicsit balra lett fordítva, ahol addig is ő ült, mert most a szentkép a bal sarokból a jobba került a képernyőn. Megtudtam tőle, hogy a születéskori bolygóállások és korábbi életem cselekedetei okozzák jelenlegei rossz életperiódusomat és a lelkemben dúló viharokat. (Jelzem, ilyen jól már rég nem voltam a bőrömben, mint az utóbbi egy évben.) A felolvasáskor pontatlan volt a születési dátumom, a férjem keresztnevébe is hiba csúszott, Nándor helyett Sándor, és mivel a gyerekeimre vonatkozó kérdések hiányosak voltak a „tapogatózáson”, így két gyermekem volt csak megemlítve a négy helyett. A munkám körüli félreértést sem sikerült „alaposan” tisztázni korábban, így megajándékoztak egy sikeres tanári pályafutással, bár a végzettségem nem erről szól. Ezen felül csak azok a konkrét dolgok hangzottak el, amiket korábban én már megválaszoltam.
Ami ezután még „felolvasásra került” egy füzetből, az egy igazán vacak, hetilapban is silány, horoszkóp minőségű jóslat-homály volt. Nagyobb pénzösszeg többször is feltűnt benne, amiből „házat, vagy kocsit, vagy más értékes dolgot” vásárolhatok, az egészségem kisebb döccenővel 73 éves koromig kifogástalan lesz, unokák és csupa boldogság vár rám, a férjem mindenben támogat engem, ha…
Ha végig csinálom a karma tisztító gyakorlatokat, amit majd a hölgyek átadnak nekem kinyomtatva a felolvasás után. Ha ezeket több turnusban megcsinálom, akár heteken át, akkor és csak akkor várható, hogy a hallottak úgy alakulnak, olyan pozitívan, amint ezt a levelem jelzi. Mert egy korábbi Indiában leélt életben rosszul bántam a feleségemmel és nem gondoskodtam öreg szüleimről jó fiúhoz illőn és a gyerekeimmel sem törődtem, csak szeretők után szaladgáltam és tivornyáztam.
Hát, ennyi volt. - Namaste! – összeillesztett két tenyér és széles mosoly odaátról.
Ezt követe az itteni tolmács és köztem lezajló párbeszéd:
Tolmács: - Van kérdésed még?
Én: - … Esetleg az élet feladatomról kérdeznék, valami konkrétabbat szívesen hallottam volna.
Tolmács: - Minden elhangzott, hát hallottad nem?
Én: - Mire gondolsz?
Tolmács: - Miért te nem voltál itt eddig?
Én: - …
Tolmács: - Egyébként is kár, hogy ezt nem a beazonosításkor hoztad fel, úgy vélem most már késő.
Én: - … ( hosszabb döbbent csend kívül-belül)
Tolmács: - Hogy érzed magad?
Én: - Iszonyú csalódott vagyok. Ez a személytelenség és felületesség teljesen megdöbbent. A gyerekeim száma sem stimmelt. Ezt legalább tudniuk illett volna…
Tolmács: - Oh, hát akkor ez nem a te pálmaleveled volt. Úgy látszik nem sikerült a beazonosítás. Kérni kell másik időpontot. Van, hogy néha félrecsúszik, hiszen nagyon sok hasonló adattal rendelkező pálmalevél van egy kötegen belül. Ezt a felvételt akkor nem viheted el, mert nem a te leveled felolvasása volt.
A felvételt mégis megkaptam, mert tőlem szokatlan határozottsággal kijelentettem, hogy igényt tartok rá, hiszen a kért összegeket kifizettem. Két nagyon kedves huszonéves alkalmazott lányka nézet rám ártatlan szemekkel és őszinte döbbenettel, valamint együttérzéssel, hogy megértik ők a csalódottságomat, hisz félrecsúszott a beazonosítás. Egyikükkel ez már szintén megtörtént, no, de másodszor már minden stimmelt. Kérjek időpontot, jöjjek megint, és kiköszörülik a csorbát. Újra megtörténik a beazonosítás meg a felolvasás, persze fizetnem ismét már nem kell és akkor biztosan jó lesz majd, mert megérzem, ha a dolog már valóban rólam szól.
Nagyon hosszan írtam, mert terápiásan jól esett kiírni magamból. Ki-ki gondoljon, amit csak akar erről.
Üdv
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.19. 03:12

@naiva (47528):

Köszönjük a kimerítő beszámolót, ami alátámasztja korábbi feltevéseinket. Még elképzelhető, hogy visszatérünk a dologra a blogban.

Agastya, mit szólsz?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.05.19. 10:35

- Oh, bocs ez nem a te pálmaleveled volt, de már kifizetted a pénz, visszatérítés meg nincs, gyere újra, fizesd ki a díjat megint (legalább hétszer, mert az szent szám), és addigra biztos megtaláljuk. Másfél nem volt elég rá...

Emberek, ha van felesleges pénzetek, inkább az alapítványoknak vagy az UNICEF-nek, vagy a WWF-nek adjátok !!!!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.19. 12:19

Nem lehetne ezeket feljelenteni?
0 x

naiva
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.05.18. 19:28

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: naiva » 2012.05.19. 19:40

Hol jelentsem fel őket? ;)
Minden ötletet örömmel veszek. Most tanulom önmagamat képviselni, aki ebben már jártasabb nálam, adjon ötleteket.
Ami nekem eszembe jutott:

- Minden reggel 8 és 9 között bekopogok a Csengery 88-ba és a jelenlévő várakozók füle hallatára visszakérem a befizetett összeget, mert arcátlanul becsaptak. Hm?

vagy

- Verőlegényekkel beállítok és rákönyökölök a pultra: "Ide a pénzemet, ti csalók!" - felkiáltással.

vagy

- Megkeresek egy újságot, esetleg egy TV csatornát, hogy van egy bombasztikus témám emberek átverésével kapcsolatban.

vagy

- Az ajtó előtt szórólapokat osztogatok és ellenpropagandába kezdek az érkezőkre fókuszálva. Milyen?

vagy

No, de a tréfát félre téve, tényleg tanácstalan vagyok.
Üdv
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.05.19. 19:59

@naiva (47533):

Nem semmi!
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.05.19. 20:08

@naiva (47533):
Bizonyíték kell, megdönthetetlen. És jó ha több is van. Különben szétperelnek...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.19. 20:53

@naiva (47533):

Ha csak a pénzed kell vissza, szerintem szimplán levélben, emailben, telefonon vagy talán a legjobb ha a facebook oldalukon kéred vissza (mondjuk naponta egyszer), és ha van egy kis eszük akkor visszaadják, hiszen ha ennek hiányában mondjuk a sajtóhoz fordulsz, már 2 elijesztett vendégnél veszítenek rajtad.

A fanatikusokat sajnos nem lehet meggyőzni, azoknak kellő kibúvó, hogy valamiért nem a tiédet találták meg és te vagy türelmetlen, pedig a jógik sosem hazudnak, de a hezitálók elrettentésével éppen eléggé kínos lesz nekik a dolog.

Ha ez nem jön be, szóljál és lesz még néhány ötletünk.

Jut is eszembe, számlát kaptál? Mi volt rajta?
0 x

naiva
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.05.18. 19:28

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: naiva » 2012.05.19. 22:19

Igen, kaptam számlát. Fejlődik a cég... 8-)

Zöld Generáció Kft
Bp. Gábor Áron u. 54/b

Információs szolgáltatás a tétel megnevezése
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 10:34

Sziasztok!

Bocs, hogy egy ideig nem voltam. Nem menekülök előletek :) Megerősítem naiva hozzászólását. Az én esetemben azonban más volt a helyzet. Én eleve úgy mentem oda, hogy direkt nem akartam infót kiadni magamról. Olvastam a főrumotokat mielőtt odamentem :) Engem a kíváncsiság hajtott. A beazonosításnál nálam is ugyanaz volt a folyamat mint naiva-nal. Csak nálam furcsamód eltaláltak mindent anélkül, hogy kimondtam volna bármit. Én nem láttam másik személyt a felolvasó mögött, de valóban néha mintha valakire ránézett volna :) Van a Discovery-n egy sorozat egy mentalistáról aki kiszedi az emberekből különböző trükkökkel mit gondolnak. Esetleg még az a technika jöhet szóba :) (ti is említettétek) De akkor nagyon profin csinálhatják, mert vigyáztam még a testbeszédemre is :)
Nekem is a levelem elején az volt vacak napokat élek meg. :) Nekem momentán ez igaz, de nem vagyok egy kétségbeesős ember azért mindig lebeg valami cél a szemem előtt :) (most is tanulok, hogy jobbá tegyem az életemet) Én mondjuk eleve úgy mentem oda, lehet hogy palánkon átdobás esete forog fenn. De a kíváncsiság hajtott. Tudom őrültnek tűnök de ez van :) Én még nem fizettem semmi karmatisztítást, de szerintem ha az ember odaadja a Vöröskeresztnek az is megteszi nem? :)
Viszont mint említettem nekem tényleg van olyan ismerősöm akinek bejött a dolog. Vagy lehet, hogy kiszedték a gondolatait és azt is mit akar a jövőben elérni? Aztán beírták a pálmalevelébe mint jövőt és persze, hogy megvalósult? Ha találkozom vele ígérem nektek kikérdezem :)
A National Geographic egyszer készített egy dokumentumfilmet a pálmalevelekről. Kerestem de nem találtam a neten. Ha megvan dobok egy linket.

Csalásért nehéz lenne feljelenteni őket. Nézzük miért. Fizetsz egy összeget. Szólnak megvan a leveled. Felolvassák. Kapsz áfás számlát. Tehát megkapod a szolgáltatást és a számlát. Nem jön be amit jósolnak. Elmész a bíróságra. Mit mondasz? Tisztelt bíróság nem jót jósoltak nekem? :) Nem a megfelelő szolgáltatást kaptam? :) Értitek? :)

Naiva viszont egy kérdésem lenne feléd. Tőled kérdeztek e olyat mit szeretnél csinálni a jövőben pl. vállalkozás és ha igen volt a válasz benne volt e a leveledben?
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 10:39

Kedves Gábor

A te általad a szövegértésemre vonatkozó résszel egyetértek. Sajnos nem tudom pontosan idézni a cikket mert már nincs meg az újság. Lényeg az, hogy reménytelen volt a helyzete a lánynak. De az például orvosi tény, ha valaki nem hagyja el magát akkor hamarabb meggyógyul. Kíváncsi lennék egy orvos véleményére a témával kapcsolatban. Mármint az akarat hogyan segíti a gyógyulást. Immunrendszerre hat?
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 10:42

Gábor a jós által megjósolt ágynak esésemet kifejtenéd bővebben? Mint már mondtam NEM hittem neki és nem találkoztam vele mégis bejött amit jósolt. :)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 10:47

Kedves mimindannyian!

Lehet, hogy igazad van de a tény az tény marad :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.23. 11:05

@Agastya (47615): Lehet, hogy igazad van, de a hülyeség az hülyeség marad 8-)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 11:18

Na jól van legyen neked igazad mimindannyian :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.23. 11:25

@Agastya (47612):

Ha stimmelt a leírás az még mindig nem zárja ki pl. az önbeteljesítő jóslat lehetőségét (pl. megjósolom, hogy szőke nő lesz a feleséged és hamarosan utazással kapcsolatos állást fogsz találni, akkor valószínűleg kifejezetten a szőke nők társaságát és utazással kapcsolatos állásokat fogod keresni, aminek a kimenetele a jóslatot erősítheti), vagy a Forer/Barnum effektust:
http://www.szabadgondolkodo.hu/szkeptik ... fektus.php

Ha neked megvan a felvételed a beazonosításról, lehet érdemes lenne összevetni naiváéval.
De azon eléggé csodálkoznék, ha az egyes esetekben pofátlan hazugságon/tévedésen kapott cég más esetben kifogástalan és hiteles többezeréves jóslatokat szállítana.

Ui: előzetesen nem kellett valamiféle kérdőívet kitöltened(egyes hasonló bizniszeknél többoldalas kérdőívvel kezdenek)? Nem volt olyan ismerősöd, aki már volt a cégnél és tudott róla, hogy te is mész?
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 12:05

@pounderstibbons (47618):

Nem volt előzetes kérdőív és nem volt ismerősöm se ott. A felvételeket tényleg össze kéne hasonlítani akkor többet tudnánk meg. Amúgy lehet, hogy inkább kéne csinálni egy fórumot azoknak a pálmaleveleseknek akiknek már felolvasták a levelét mi a tapasztalatuk. Így tényleg nagyobb adatbázisunk lehetne a témával kapcsolatban. Mert most mindenki el van szigetelve egymástól és nem tudjuk kivel mi történt.

Az önbeteljesítő jóslatra úgy gondolsz, hogy megjósolod nekem a szőke nőt, én meg megyek az utcán meglátok egyet aki tetszik és felszedem mert meg van írva? :)

Vagy annyira gondolkodom rajta, hogy hatok a kvantumokra és megcsinálom a jövőm? :D (a másik fórumban olvasd el amit írtam a kvantumokra ható gondolatokról )
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 12:16

@pounderstibbons (47618):

Elolvastam a linken a cikket. Hasonló pszichológiai tanulmányokat én is olvastam. Lehet ez is persze nem tagadom. A napilapokban a horoszkóp tényleg hozzám szól :) Amúgy majd úgyis kiderül, hogy amit megjósoltak bejön e :) Ha nem úgyis leírom ide :)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 13:20

Na megvan a link a pálmalevélről! Bocs de én emlékeztem rosszul. Spektrum tv-ben volt.

http://www.youtube.com/watch?v=MEg0S3oNCXg

Nem fűzök hozzá semmit élje meg mindenki úgy ahogy szeretné :) Vanakk ezen az oldalon még csemegék :D
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.05.23. 13:29

Illetve mégis :twisted:

Nem tudom a filmben hogyan zajlott a beazonosítás. Gondolom vágták a lényeget. Nekem kérdések voltak amire igen nem volt a válasz. Nálam is mondták hogyan hívják a feleségemet meg mit dolgozom. Nem emlékszem mondtam volna bárkinek is. Viszont nem volt ének :)
Egyébként a szakdolgozatom megírásában segíthettek volna a szentek. Elég jó teljesítményük van tényleg :)
Talán az illető urat aki a filmben szerepel meg kéne keresni, hogy meséljen erről mi a tapasztalata. Csak elmondaná.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.05.24. 08:56

0 x

mulderrick
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.05.26. 10:53

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mulderrick » 2012.05.26. 11:57

Üdv Mindenkinek!

Teljesem új vagyok a fórumon, csak a téma miatt regisztráltam. Tavaly jártam a pálmaleveleseknél, bár olvastam róluk előtte dolgokat, hogy ez egy nagy kamu, de úgy voltam vele, hogy mégis belevágok. Múltkor viszont elgondolkodtam, és megszólalt a szkeptikus felem. A regisztráció során hülye fejemmel egy frissen létrehozott fiók helyett olyan e-mail címet adtam meg, amit elég sűrűn használok, aztán múltkor eszembe jutott, hogy ha abba belenéznek, akkor abból meg lehet tudni pár dolgot rólam. Szóval ha a közeljövőben felolvasásra kerül sor, és csak olyan dolgot mondanak nekem, amit simán kiszedhettek onnan is, akkor ezt szépen a fejükre olvasom.

Elvileg ezeken a pálmaleveleken rajta van az ember múltja és jövője is. Ha engem meg akarnak győzni, hogy ez mégsem átverés, akkor olyat akarok hallani, ami nagyon személyes dolog, fontos pont az életemben, ugyanakkor képtelenség utána nézni. Nem is tudom, ha mondjuk egy gyerekkori vagy iskolai élményemet írnák le, esetleg valami titkos álmom, amiről még nem beszéltem senkinek, de meg akarom valósítani, akkor elhinném, hogy volt értelme több tízezret kidobni az ablakon. Per pillanat úgy vagyok vele, hogy ez inkább egy nem túl olcsó tanulópénz volt, amit érdemesebb lett volna elkölteni egy kétszemélyes hosszú hétvégére, de ne legyen igazam. :-)
Ha megtalálták a levelem, na és persze a felolvasásról is lesz már tapasztalatom, akkor mindenképpen megírom a tapasztalataimat nektek.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.05.26. 12:26

Sziasztok!

(ez az első hozzászólásom, próbálok csak a lényegre koncentrálni) A pálma levél történetről lentebb írok.

off
Véleményem szerint a túlzott szkeptikus hozzáállás SEMMIRE se jó. De a túlzott hívő hozzáállás SEM. Az a véleményem, hogy az életben számít, hogy miben hiszünk, a hit növelheti a teljesíményünket, a kitartásunkat a hit által olyan eredményeket érhetünk el amit a hit nélkül nem tudnák.
Azonban aki vakon hisz mindenben és mindenkiben az nagyon naív. Én pl. meditálok, de sok sok (tényleg sok) kételkedésem után tudtam csak megtapasztalni, hogy ez tényleg jó nekem és jobban érzem magam tőle (pedig nem hittem benne).Mondhatni folyamatosan elemeztem az állapotom az idő elteltével. Tudom h az a verzio is fenn áll, hogy az állapot javulások a meditáció nélkül is lezajlottak volna. Ezt nem igazán hiszem, ugyanis olyan nagyságrendű változások történtek amire arra igen kis esély volt.
Azonban az nekem is feltünik, hogy ez a spirituális "világ" egyeseknek hatalmas pénzt hoz (környezetemben látom) és egyesek hatalmas pénzeket ölnek bele. Ez nem jó, ennek egyátalán nem örülök. Viszont egész normális emberekkel lehet találkozni, akik nem szokványos idióta majmok, hanem hasonló gondolkodású, érző, gondolkodó emberi lények. Szóval a társadalom jobbik részével találkoztam általában ott, bennt lakásokon (már amennyire megismertem őket).

Ehhez is szkeptikusan kell hozzáállni, így mint mondtam nem utasítom el a tényeken, a megtapasztaláson alapuló "eredményesség elemzést" ami mondjuk ezen a bizonyos meditációnál van. De sajnos azt embert bombázzák, sok olyan információval amit sajnos lehetetlenség (számomra) kételkedés nélkül fogadni. (had ne soroljam őket) Szóval én úgy fogom fel hogy van ez meditáció ami tényleg jó dolog és működőképes és van egy szervezet plusz a hivő emberek akik mindenféle plusz dolgot szőnek e köré amik zavarrossá, hiteltelenné, tulzottá teszik az egészet. Szóval észnél kell lenni, nem szabad túl sokat hinni ok nélkül.

Azonban a túlzott hitetlenség nem vezet sehova, jó magam műszaki területen végeztem. Olvastam néhány érdekes dolgot. Van néhány anomália amire a jelenlegi világunk főáramlatú tudománya nem tud magyarázattal szolgálni. Illetve jelentéktelennek tekintik. Lehetne sorolni. pl. alap Einstein relativitás elméletének miben létével és okozatával sincsenek tisztában sokan, hogy valójában mit jelent az hogy egy tárgy mérete függ attól h te milyen gyorsan haladsz!!! És ez által mi a tér? Miért torzul? hogy lehet torzulás mentes méréseket végezni? Stb. És ezek iigencsak alap dolgok még a kettős rés kisérlettel együtt.

Magyarul úgy érzem, hogy a szkeptikusok is nagyon szkeptikusosan viselkednek amikor mint a jelenlegi (hiányos) tudományunk által akarnak minden furcsa jelenséget megmagyarázni. EZ TÉVES ÚT!!!!

on

Pálma levelek.

Hölgy ismerősöm elment befizette az összeget, ha jól tudom ott is volt kérdez felelek a felolvasásnál. Megmondták neki hogy két mulva férjhez megy, megcsinálta az összes tisztító kúúrát (nem kis pénz lehetett) eltelt lassan másfél év, fér jelölt még sehol (persze semmi se kizárt sohasem :) ) Egyébként meg kellett adni a szülők nevét is azt hiszem nála.

A tiszta dolog szerintem csak az lenne ha csak újlenyomatot vennének. Mert rendőrségi adatbázishoz csak nem férnek hozzá. MEg különben sincs benne a legtöbb ember új lenyomata.

A harmadik dolog szerintem mondjuk Vágó vagy vmi másik szkeptikus csinálhatna egy műsort a tv-ben vagy akár egy net tv-ben ahol értelmesen, valósan formálnak véleményt az ilyen csalásokról félrevezetésekről, túlzásokról ami folyik néhol ebben spirituális témában.

Meghívhatna vendégeket, kivizsgálhatna feltárhatna eseteket, elemzéseket készíthetne hányan hogyan gyógyultak meg. És ha ezt nem egyoladlúan csinálná hanem ha vmi tényleg működik azt beismerné szerintem nagyon sikeres műsor lehetne.

Paul Brunton könyvét olvastam aki elment indiába hogy utána járjon a híres "csoáldatos" hihetetlen gyógyításoknak, jelenségeknek.
Ő - irása szerint - nem kimondottan hívőként utazott abba a világban, hanem arra keresett magyarázatot hogy tényszerű megfigyeléseivel megbizonyosodjon arról hogy a tibeti és indiai világ "varázslatai" között hány % amik mögött valóban rejtőzik misztikum és megmagyarázhatatlanság és nem olcsó vagy bonyolultabb bűvésztrükökkről van szó.

Érdekes olvasmány, nekem is hasonló a hozzáállásom mint neki.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.05.26. 12:33

na most látom ..hogy volt ilyesmi műsor (x aknák) amit vágó vezett...eddig nem láttam nem hallottam semmi erről :)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.05.26. 18:56

@coobs (47812):

Hosszú, és se füle se farka annak amit mondani akarsz. Olvasd el ezt: klik
0 x

Avatar
Aku-Aku
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:05

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Aku-Aku » 2012.05.26. 19:20

@coobs (47812):
jó magam műszaki területen végeztem
És melyik technikumban vizsgáztál?
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.05.29. 00:23

@Aku-Aku (47825):


Gratulálok kis gyerek. Látom nagy tévedés volt ide regisztrálnom és bíznom az értelmes eszmecserébe. Nagy képű fikázásokra nincs kedvem, mellesleg nem mintha számítana de gépészmérnök vagyok.

na csá
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.05.29. 00:26

@Gábor (47822):

Igaz, sajna közel a teljesség igényével akartam volna előadni a véleményemet ami írásban ilyen témában elég nehéz. Szóba könnyebb.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.29. 01:10

Erről csak az jut eszembe, hogy mi ez: G

Megfejtés: Gépész, ép ész nélkül. :mrgreen:
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2012.05.29. 13:10

@mimindannyian (48003):


halálra röhögtem magam.

(egyébként nagy megrökönyödtem ezen a néhány szkeptikus forumozón, akik ugyebár (szkeptikusok) csúcs inteligenciájú emberi egyedekként különböztetik meg magukat a többi tudatlan noname senki embertársaiktól. Aztán mikor értelmes tényeken konkrétumokon alapuló eszmecserét érvelést, témakibontást várna a tudatlan senki ember fia akkor meg lealázzák egy ütős fikázással.

Kezdem érteni hol kezdődik az inteligencia )

:)

)
0 x

mulderrick
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.05.26. 10:53

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mulderrick » 2012.05.29. 13:19

Kissé eltértetek az eredeti témától. Kedves Coobs, szerintem nem szándékoztak fikázni a többiek, de tény, hogy elég keszekuszán írtad le azt az első hozzászólást. Csak egyetlen konkrét dolgot említenék. Az ujjlenyomat az még mindig két j és rövid u, nem pedig "új lenyomat" vagy "újlenyomat", ahogy te írtad. Gondolom szoktad használni az ujjad gépészként is.

És coobs, ha már az intelligenciára hivatkozol, azt meg bizony két l betűvel írják. Ha nem hiszed el, nézz utána.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.29. 13:55

@coobs (47812):

Coobs, szerintem nézz utána a filozófiai és a tudományos szkepticizmus elhatárolásának, mert szerintem te is abba a gyakori hibába esel mint az elsőre idetévedők egy jókora része, hogy keveri a kettőt.
Véleményem szerint a túlzott szkeptikus hozzáállás SEMMIRE se jó. De a túlzott hívő hozzáállás SEM.
A szkepticizmust akkor lehetne túlzásba vinni, ha MINDENNEL szemben szkeptikusak lennénk, (pl. akár azzal szemben is, hogy szkeptikusak vagyunk :) ). Mi ezzel szemben csak azt igyekszünk szélesebb körben elfogadottá tenni, hogy a megfelelő bizonyítékok (rendkívüli állítások, rendkívüli bizonyítékot igényelnek) alapján fogadjunk el valónak olyan tényeket, amelyeknek alapvetően bizonyíthatóaknak kellene lenniük, ha igazak volnának, mégsincs rájuk nézve meggyőző bizonyíték.
Mindent azért szerintünk sem KELL tudományosan vizsgálni, bár nehezen tudok olyan dolgot elképzelni, amit nem LEHET.
(Pl. a "szeretem a fagylaltot" kijelentés igazságtartalmának vizsgálata aligha igényel tudományos igényességű bizonyítást, bár mód lenne rá)

Az általad is említett meditáció témakörét viszont több tudományos kísérletben vizsgálták, és találtak is pozitív hatásokat vele kapcsolatban.

Ezzel szemben van jónéhány állítás, ami a köztudatban bizonyítottnak van elkönyvelve (vagy emberek méretes csoportja ilyennek véli), miközben semmiféle alap nincs az adott jelenség létezésére vagy előnyös voltára.
Ilyenek szerintem a teremtéselmélet, a lúgosítás, a radiesztézia, a pálmalevelek és sok más téma is, ezek vizsgálatáról/kritikájáról (vagy akár alátámasztásuk igazolásáról) szóló vélemények ütköztetésének terepe ez a fórum.

Ha a pálmalevelek igazoltságáról akarsz vitatkozni, akkor jó helyen jársz, hozzászólásod etekintetben kifejezetten informatív volt, de a szkepticizmus általánosabb boncolása nem ide tartozik.
Hanem inkább ide:
viewtopic.php?f=17&t=471

A helyesírásodra meg lehet, hogy tényleg érdemesebb lenne több energiát fordítanod, hogy mások ne azzal, hanem inkább mondanivalód tartalmával foglalkozzanak.
0 x

naiva
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2012.05.18. 19:28

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: naiva » 2012.06.01. 17:09

Üdv az olvasóknak! (Pálmalevél központon innen és túl...)

Ma bementem a második egyeztetett időpontomra a Csengery utcába. Felajánlották a múltkori "kudarc" után, hogy menjek, majd ma kiköszörülik a csorbát, ma már biztosan felolvassák a rólam/nekem szóló pálmalevelet, pontos lesz a beazonosítás, nem úgy mint 3 hete. Hát, lássuk. - gondoltam, lesz, ami lesz.

A recepción bejelentkeztem. Kisvártatva szóltak, hogy menjek be az irodába, mert a főnökasszony beszélni akar velem. Jelzem, az ominózus napon, május 17-én én kértem visszahívást, de lazán lepöcköltek és nem hívott vissza a "főnök".

Egyik meglepetésből a másikba estem. Megkérdezték miért akarom a felolvasást, ha úgy sem hiszek benne. Hoppá, hát ezt meg honnan tudják, hiszen érdemben erről én ott senkivel nem beszéltem. Hát, a "fenyegető hangú blogbejegyzésemből" a szkeptikus fórumon!!! Ez ám a siker barátaim. Itt bennünket naponta olvas a pálmalevél-felolvasó társaság! (Ez úton is küldöm üdvözletem az ellenőrző kolleginának, emlékeztetve a karmikus kölcsönhatások ádáz mivoltára, ha az ember tudatosan tesz lépéseket mások megtévesztésére.)
Szóval, pár mondatból kiderült, hogy a bejegyzéseket naponta olvassák a cégnél. (Be van állítva a gépen a napi szintű jelzés, ha újdonság születik e tárgyban, vagy valami ilyesmi.) Kérdésemre, hogy minek van erre szükségük nem is kaptam épkézláb választ. Kérdeztem, hogy miért nem a vállalt pálmalevél-kereső feladatra koncentrálnak inkább.

Elmondtam tehát élőszóban ismét azt, amit már korábban itt leírtam, hogy milyen semmitmondó, silány, felszínes, horoszkópnak is csúfos információcsokorral akarták kiszúrni a szemem a múltkor. Semmi személyesség, semmi konkrétum, csak az amit tőlem "kiszedtek" a beazonosításnál, de az is pontatlanságokkal. Hiszen megtudhattam, hogy milyen kedves vagyok és szimpatikus és gazdag leszek és sikeres és vásárolhatok kocsit, házat, stb.
Én pedig nem hallottam semmit az életfeladatomról, arról, hogy mit kell másként csinálnom az életemben, hogy betöltsem a vállalt tanulnivalókat, stb.
Válasz: a kliensek 80%-a tökéletesen elégedett azzal amit hall a felolvasásán!!! Ugyanis csak nagyon keveseket érdekel mindaz, amit én itt hiányolok.
No, hát akkor kiszolgáljuk a megrendelőt ugyebár. Kell kenyér és cirkusz a népnek, hát legyen. Gazdag lesz és egészséges és trillili-trallala, persze ha oldja a karmáját rendesen fizetve és adakozva.

- Akarom a felolvasást, vagy kérem vissza a befizetett 40 ezer forintot? -hangzott el váratlanul a kérdés.
Hopp. Nem bíznak magukban???? Inkább menjek csak minél hamarabb el, mert csak éket verek a jól működő gépezet fogaskerekébe?
Hisz akkor ez már egy megfontolandó ajánlat.

Mert, ha hiszitek, ha nem úgy mentem el, hogy állok elébe annak, ami jön. Ha megismétlődik a múltkori bazár, akkor még egy megerősítés, hogy csalás az egész. Vagy összeszedik magukat és tényleg előkerítik a pálmalevelemet (mert egyébként ennek a létezését nem zárom ki), akkor meg legalább megkapom, amire vártam.

Hát akkor ennyi volt, fizessenek.

- És a regisztrációs díj? Azt is visszakérem.
- Neeeeem, azt nem lehet. Benne van a szerződésben. Az indiaiak kikeresték, meg dolgoztak vele. Semmiképpen nem fizetik vissza.

Elmentem, de csak két utcasarkot. Ott megálltam (igen, kedves kollegina) és úgy gondoltam ekkora balek mégsem lehetek már. Használták két éven át a regisztrációért elkért 16 000.- Ft-omat. Nem kaptam érte azt, amit ígértek. Akkor, tehát kérem vissza azt is. (kamat nélkül..) Sarkon fordultam és most már én kértem a "főnökasszonyt".

- Egy lépést nem megyek amíg vissza nem kapom. Szívesen elmondom mindezt a kinn csendesen várakozó többi vendégnek is. Felőlem hívhatják a rendőrséget is akár.

Nem csigázok senkit. Visszaadták azt is.
Hm...

Itt van tehát ez a fórum. Köszönöm a létrehozójának. Ha nem írtam volna ki magamból mindezt a múlt alkalommal, nem tudtam volna olyan gyorsan megnyugodni. Ha pedig nem olvasták volna a Csengery utcában napra készen a "fenyegetőzésemet", akkor most nem érezhetném, hogy győzött az igazság. Az enyém mindenképpen... :)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.06.01. 18:50

@naiva (48294):

Gratulalok! :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.01. 19:08

@naiva (48294):

Brávó! És még csak tanulópénzbe sem került. Dilettáns, csaló banda.

Az igazán szomorú számomra a 80% létezése, akik megelégednek a semmitmondó rizsával, és éltetik az üzletet.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.01. 21:58

@naiva (48294):

Gratula.

Ha tényleg olvasnak minket a pálmalevelesek, akkor innen üzenem, hogy igazán válaszolhatnának már a több mint 1 éve feltett kérdéseimre. Nem hinném, hogy nehéz lenne, pláne ha a múltat és jövőt is ismerik a saját pálmaleveleikből. Sőt, azon csodálkozom, hogy nem válaszoltak rájuk még azelőtt, hogy feltettem volna őket. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.06.01. 22:45

@pounderstibbons (48301): A jelek szerint egy cseppet sem hisznek a dologban, pusztán átverő üzemben tolják. Amíg tódul a sok balga, kár változtatni az üzleti modellen, vagy holmi kérdésekre válaszolni.
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.06.02. 08:59

@TranszfettiAcid (47698):

Sziasztok!

Bocs, hogy csak így néha nézek be de tényleg sok a dolgom mostanában. Köszönöm a cikket tényleg érdekes és korrekt. Szóval akkor hiába erőlködök a hittel :)
0 x

Agastya
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2012.05.13. 17:31

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Agastya » 2012.06.02. 09:04

A többieknek akik most regisztrálnak csak annyit, higgyétek el lehet itt értelmesen beszélgetni a szkeptikusokkal. Attól, hogy még nem az a véleményük mint nekünk még nem mondanak hülyeséget :) Különben is illik tudni mi az a szkepticizmus. Ha idejöttök fogadjátok el olyannak őket amilyenek. A pálmalevelekről meg csak annyit, minél többen jönnek ide és osztják meg a véleményüket annál inkább ki fog derülni, hogy működik e a dolog vagy nem :)
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.02. 09:13

@naiva (48294): Tényleg szép munka volt! :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.02. 12:58

Agastya, örülök, hogy jól érzed magad, de igyekezz az adott témának megfelelő tartalmakat kommentelni.

Ez a pálmalevél topik, és van a te témádnak is sajátja.
viewtopic.php?f=8&t=293

Aki erről akar beszélgetni az ott tegye.

Az itteni vízeres hozzászólásokat is átteszem oda.

Ha nem tudod volt e már nálunk a téma, amiről beszélgetni akarsz, akkor nyiss egy újat és a moderátorok eligazítanak, de a "keresés" opció használata is eredményre vezethet.
0 x

Mona78
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.11.11. 16:14

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Mona78 » 2012.11.11. 16:19

Kedves Mindenki!

Saját tapasztalatomat osztom meg, kéretik nem nagyon röhögni...:)

Sorstalanság?
Kaland a pálmalevelek között


Aki “hepiendet” vár, előre szólok, hogy ne tegye. Aki hülyének néz, előre szólok: még igaza is lehet. De tartsa meg magának. Aki kíváncsi - az hamar meg fog öregedni. :) De arra még lesz ideje, hogy elolvassa, hogyan néztem szembe a “megváltoztathatatlannal”.

Az elmúlt 5 év gyökeresen változtatta meg az életemet - aki ismer, tanúsíthatja, hogy picit sem túlzok. Életem “véletlenei” arra vezettek, hogy keressem meg a választott sorsomat. Gondoltam, mekkora könnyebbség, ha már le van írva, és miért is ne, hiszen a kedves fiatalok, akik Indiában járva kiaknázták a sorsát kereső emberben rejlő sokrétű lehetőségeket, már megtalálták a saját kis levélkéjüket. Ujjlenyomatot kértek és némi pénzt persze, hogy az én személyes, csakis az én privát küldetésemet és sorsomat tartalmazó pálmalevél előkerülhessen.

Jól elbújt az én sorsom, mert egy évig csak hírleveleket kaptam csoportos meditációkról, karmaoldásokról, és olyan tevékenységek csoportos űzéséről, amikhez én MÁR nem vagyok elég spirituális. Aztán 2012. november elején rám mosolygott egy csomó ember, de egyik sem “a szerencse” - ként mutatkozott be - ez lehetett volna az első jel. Az örömtől túlcsorduló telefon szerint megtalálták a sorsomat! Mehetek egy hét múlva pénteken, hajnali fél nyolcra Pestre. ( Kicsit itt elkenték a szám szélét, mert az a 240 km nem 20 perc sétakocsikázás még reggeli előtt. ) Ami kicsit meglepett - mert én ilyen szemöldökhúzgálós vagyok, és nem szépészeti okból - hogy vinnem kellett egy csomag mécsest - a mennyiség később még fontos lesz! - és egy virágot, ami lehet vágott, vagy cserepes. Én az utóbbi mellett döntöttem, mert a hajnali kelést és utazást egy szál kőtörőfűvel csak előtte - utána fényképpel tudtam volna bevállalni.

Életem “véletlenei” aznap korán keltek. Induláskor nem hagytak, csak egyetlen olyan nevű utcát találni szeretett és hatalmas fővárosunkban - így azt beütve úticélként megkezdtük a célravezetést. Az M3-ason reggel 7-kor nincs forgalom. Mert nem megy semmi. Se előre, se hátra. Fél nyolc előtt 5 perccel megpróbáltam telefonon szólni, hogy ha a levél eddig kibírta, még kicsit várjon, mert suhanok, ahogy körülményeim engedik. A telefon ugyan kicsörgött, de senki nem óhajtotta ezt tudomásulvenni. Araszolva haladtunk. A beütött utca a 18. kerületben mindössze 5, azaz öt darab családi házból és egy egysávos, bár bájos utcácskából állt. Úgy sejtettem, a sorsomat nem itt találom meg. Mivel a navigációra feltalált ketyere továbbra sem látott több ilyen utcát, telefonos segítséggel kértünk egy párhuzamos utcát. Odaérve csak az az utca, csak az a szakasz éppen le volt zárva. Ennyire MÉG nem űzték ki belőlem a spiritualitást azok a jól kereső segítők, akik csak rajtam nem tudtak segíteni egész praxisuk során - és ezért kicsit megbántva is érezték ám magukat, igen, ők - hogy ne lássam, ami kiveri a szemem: nekem nem kell oda mennem.

Igen, kedves guruk, mágusok, atlantiszi mesterek és felemelkedettek: ezzel az érzéssel érkeztem meg alig másfél óra késéssel a helyre, ahol megdöbbenésemre egy rakás ember sereglett össze virággal és mécsessel. És még csak nem is ravataloztak fel senkit. A hely maga 9 -kor nyitott. A folyamatos telefonálásomra is fél kilenc után érkezett válasz. Első kérdésem ekkor fogalmazódott meg bennem: ugyan mi a rongybatekert hónaljmankót csináltam volna itt reggel fél nyolctól? Ezt azonnal lesöpörte a második kérdés: miért engem kellett elsőre hívni, ha mindenki más közelebbről araszolt ide? Délig folyamatosan érkeztek a népek a megbeszélt időpontra - a szomszédos kerületekből. Mínusz 1 pont.

Belépve egy hölgy ránkpirított, hogy vegyük le a cipőnket, és majd jön a kolléganője magyarázattal is. Ő nem. Ő csak ajtót nyitott, cipőtlenített. Ebben merülhetett ki a tevékenysége. Mínusz 2 pont. Gondoltam neki, igazán meggyújthatna egy mécsest hálából, hogy a párom még otthon visszament cipőt cserélni... És jött a kolléganő. Ismertem már ezt a típust: az a fajta ember, akit bárhol hamarabb és szívesebben el tudnál képzelni, mint spirituális útbaigazítóként. Elefántként a porcelánboltban rámborította az információk tömegét, amikkel nem tudtam mit kezdeni. Az első lépés a levél azonosítása: ez ujjlenyomatom rájukbízása után meglehetősen érdekes volt. Ha rossz a levél, az az én rossz választásom következménye, inkább kérjek segítséget az igen - nem válaszok előtt. Azt is megtudtam, hogy ha megvan a levél, lejövök a lépcsőn, és meggyújtok egy ( ! ) mécsest a nemtudommilyen oltáron, és leteszem a virágot hálából, hogy megírták a levelemet. Aztán egy óra a fordítás, és mindent megtudhatok. Megtudtam azt is - arra a kérdésemre, miért pont ezeknek az embereknek van megírva a sorsuk - hogy nem tudják, miért, de mégis minden guru és spirituális ember ott ül náluk, hogy megtudja a sorsát. És hogy az eddig százvalahányezer levél mellé pont most találtak meg még egy könyvtárnyi levelet indiai barátaik. Hát hiába, a “véletlenek”... Mínusz 50000 pont.

Vártam. Jöttek mentek a létszám fölötti dolgozók, akiknek csupán kétféle tevékenységet lehetett szerintem végezni, mert máshoz hozzá sem nyúltak. Volt egy, aki ajtót nyitott és cipőzött. Egy, aki felvilágosított és oltárhoz parancsolt. Egy, aki számlázott - és azt is elrontotta. Egy, aki csizmában ( ? ) tipegett és tulajdonképpen semmit nem csinált. Ilyenből több is volt. Voltak ketten - hárman, akik indiainak öltözve próbáltak hitelesek lenni - Magyarország közepén, magyarként...És persze biztosan volt valahol egy, aki mindent vitt. Rossz benyomásom csak fokozódott, amikor a porcelánbolti elefánt ismerősre talált az egyik fotelban, és fennhangon ecsetelte, mekkorát zakózott tegnap, hogy fáj a “segge” ( idézet vége ), meg mindene...

Aztán egyszercsak megjelent egy lány, kék hacukában, homlokán középen akármicsodával, hogy menjünk azonosítani. Ekkor 11 óra lehetett. Mielőtt bárki bunkósággal vádolna: még ekkor is megadtam a lehetőséget a kellemes végkifejletnek és mosolyogva követtem. A 4 m2-es sötét szobácskában hárman ültünk: én, egy betanuló indiai srác meg a kékruhás lány. A skype - kapcsolat felvétele után - mértem az időt - 6 perc ment el azzal, hogy megbeszélték, mi volt az ebéd, és miért nem evett a csóka csokis sütit desszertnek. Aztán megkezdődött a beazonosítás. Első levél: a nevem Mónika, - igen - házasságban élek - igen - és a férjem neve ilyen vagy olyan betűt tartalmaz - nem. Kuka. Második levél: anyám neve stimmel, gyerekem neme stimmel, férjem neve stimmel, de nem az a munkám - kuka. A levelek között tulajdonképpen az életem minden lehetséges permutációja megtalálható volt: házasságban élek, de el akarok válni - nem, informatikus vagyok, építészmérnök vagyok - nem, nem, a férjem neve László, apám neve nemtudommi - nem. Kis titkom az volt, hogy ha apám neve megvan, az az én levelem lesz, olyan ritka keresztneve van. Első köteg: semmi. Második köteg: semmi. Kis elköszönés, jópofaságok, a hívásnak vége. Eltelt egy óra igen és nem válaszokkal. A kékruhás lány felém fordul, és azt meri mondani: majd akkor jövőhéten megint hívnak.

Mosolyogva elköszönök, odalent hasonlóan nem őszinte mosollyal kérdi a hölgy, aki beengedett, sikerült - e. Mondom neki, hogy nem. Mire ő: hogyhogy nem? Döbbent arckifejezése láttán elgondolkodom... Akkor majd jövőhéten, ha sikerül ismét egy olyan köteget találni, amiben hasonló.... a mondatot nem engedtem befejezni. Kedvesen, normális hangnemben közöltem, hogy nem fogok mégegyszer eljönni, és kérem vissza azt a fél fizetést, amit befizettem az imént. Visszaadták. Próbálkoztak, de a sors, de a levelek speciális... nem érdekelt. Még mindig kedvesen, normális hangnemben elmondtam, hogy ez csakis az én hibám, az én hülyeségem. Mert van egy nagyszerű képességem: az önmagamban való hit, és egy pillanatra azt hittem, valaki más jobban tudhatja, mi lesz velem, mint én magam. És kicsit értetlenül állok magam előtt is, hogy aki ennyi segítséget és útmutatást kap, akit ennyire óvnak, védenek és segítenek még egy ilyen apróságban is, hogy ne menjek olyan helyre, ahol nincs keresnivalóm, az mégis mi a fészkes fenét akarhat még az élettől segítség gyanánt.

Ha van ennek a sztorinak tanulsága, az ez: az én sorsomat én írom. Nem pálmalevélre - hanem a szívembe, a lelkembe, a holnapomba. Ma.

Útóirat: aznap este rákerestem a nevemre a közösségi oldalakon. Ugyan a nevem közben megváltozott, mert felvettem a férjem nevét, de a leánykor nevemen, amin a keresést megkezdték sokan jelen vannak. Az egyikük férje Zsolt, a másikuké szintén valami hasonló név, mint amit említettek. A végzettségeik teljesen azonosak a nekem felsoroltakkal. Csak engem nem találtak meg, mert közben más Mónika lettem? A kérdés vajon kérdés?
Ezt a beazonosítósdit pedig egy egyszeri e-mail váltásával ki lehetne küszöbölni, amin leírom a szüleim nevét, élnek - a vagy halnak, a végzettségemet, a munkámat, a férjem nevét, gyermekeim számát, életkorát, neveit, stb... és máris egy felesleges úttal kevesebb - és a tébláboló segítőknek is lenne munkájuk.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2013.06.01. 15:58

TV2. Szombat 15:55-kor reklámozták a PÁLMALAVELEK.HU oldalt, regisztrációra buzdítva a jónépet.

tényleg van még lejjebb. :o
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2013.06.02. 15:29

Azt írják, hogy
"Körülbelül 110 millió ma élő embernek van pálmalevele, melyek több, mint 200 titkos könyvtárban helyezkednek el India szerte, tehát rendkívül összetett a feladat.
A találati arány átlagosan 98,7%, azaz 100 emberből több, mint 98 embernek van rá esélye, hogy megtalálja a pálmalevelét.."
Jelenleg a föld lakossága kb. 7.089 milliárd fő. Ha 98,7% az esély arra, hogy valaki megtalálja a saját pálmalevelét, akkor 6,996843 milliárd pálmalevélnek kellene lennie. Saját állításuk szerint összesen 200 pálmalevél-tudós van a világon. Ha én pl. bemennék egy ilyen pálmalevél központba, akkor 34,984215 millió pálmalavelet kellene fejenként mind a 200 embernek végignézni, hogy megtalálja az enyémet.
Ha egy lapot 30 mp alatt átnéz egy dolgozó, és napi 8 órában, heti negyven órában folyamatosan keresi a paíromat, akkor 200-an együtt 17,5 év alatt nézik át a pálmaleveleket. Ha szerencsém van, akkor nem a végén van pont az enyém, hanem a közepén, és akkor már 8 év alatt lesz eredmény.

Na de mi van akkor, ha a 8 év alatt bejön egy másik ügyfél? És hogy bírják a lapozgatást az ezeréves pálmalevelek? Milyen nyelven van írva az én pálmalevelem? Így: सान्या ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Pálmalevelek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.06.03. 12:12

@Sanya (69137): Biztos már számítógépesítették a rendszert, és a 200 pálmalevél-tudós csak adatrögzítő szintű ismeretekkel rendelkezik. Nincs itt kértem semmi probléma.
0 x

Válasz küldése