Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.20. 10:02

https://www.youtube.com/watch?v=5mqhbu8MsKk

Kicsit hitetlenkedve nézem a fenti videót.

Alapjában véve Vágót eléggé nagy volumenű embernek tartom és nem hinném, hogy x millió forintért eladná magát.
Ellenben nekem kicsit erősnek a tűnik a "trükk", habár már láttam erről tanulmányokat, filmeket, de akkor sem hiszem hogy ilyen szinten tudja irányítani bárki mások gondolatait ilyen eszközökkel ahogy Danny Blue tette.

Mindazon által lehet, hogy sok infó nincs birtokomban, így ha van erről a "jelenségről" tapasztalatotok, infótok, véleményetek légyszíves osszátok meg.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.20. 10:41

@coobs (80588):
Vágó a facebookon megírta, hogy a valóságban kicsit másképp történtek a dolgok. A választott országot le kellett írnia egy papírra, ezután pedig cigiszünet következett. Ezeket kivágták az adásba kerülő műsorból. A szubliminális jelek pedig Vágó szerint nem voltak ott, azokat utólag helyezték el.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.20. 13:47

@Szilágyi András (80590):

Azért egy kicsit fura számomra.

Újranéztem amikor Blue mondja h gondoljon egy országra én nem látok vágást mondjuk attól még lehet.

De a végén akkor Vágó miért lepődik meg annyira h D. Blue eltalálta?

Láttam már vágót a fix tv-be, teljesen máshogy viselkedett ott hasonló szitukba mikor "meg akarták vezetni" .
Itt meg úgy meglepődik, mintha D. B. tényleg fejéből olvasta volna ki az infót és elég fura hogyha előtte tényleg le kellett írni akkor Vágó miért "játszta" el a nagy meglepődést?

Ahogy ismerem Vágót (láttam eddig) normál esetben kapásból azt forszírozta volna, hogy dehát valószínű borítékot megnézték cigi szünetbe. És hogy csinálják meg újra boríték leírás néélkül, akár vki mással.

Szóval ha tényleg így volt ahogy Vágó mondja kicsit "lehasalásnak" érzem ezt a tettét az előtt akikkel szemben ő küzd (sarlatánok stb)

Ha viszont úgy volt ahogy a műsorban lehet csak Vágó akarja cáfolni D. B. tettét hogy sikerült neki kijátszani vhogy, bár ennek sokkal kisebb esélyét látom mint az elsőnek.

Mindenestre ha az első az igaz - azt hiszem mondhatom mindannyiunk nevében - személyes csalódás okozott ezzel Vágó..Ő ennek társaságnak az egyik szimbolikus, ismert alakja...És ez esetben szerintem kicsit D. B kezére játszott azzal hogy eljátsza a meglepődést.

javítsatok ki természetesen, kíváncsi vagyok ti hogy látjátok.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.20. 13:58

@coobs (80600):
Nézd, ez egy bűvész produkció volt, és valószínűleg elég meglepő volt eredetiben is.
Nem hiszem, hogy Vágó direkt rájátszott.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.20. 14:00

@Szilágyi András (80590):

"Jól éreztem magam és amit Danny Blue csinált az egy nagyszerű trükk. Nem sikerült meggyőznie, de ettől függetlenül nem tudom hogyan csinálta. Persze én azt sem tudom, hogy a bűvészeknél hogyan kerül elő a kalapból a nyuszi. Szóval ne essünk abba a hibába, hogy ha valamit nem értünk, akkor rögtön valami természetfölöttit sejtünk mögötte"

EZt Vágó nyilatkozta. Nem értem, annak idején lehet, hogy Story volt Vágó munka adója, de ebbe (a színjátékba) kár lett volna (/volt) neki belemennie. Sokkal nagyobb presztízs veszteség érheti/éri így ha kiderül hogy benne volta nézők átverésébe.

Ha nem így volt a történet akkor miért nyilatkozik így Vágó? itt vmi nem oké
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.20. 14:05

@coobs (80602): Mi a problémád a nyilatkozattal?
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.20. 14:06

@Szilágyi András (80601):

Nem értek egyet, láttam már Vágot mikor a Frizbibe volt és ott volt a táv vizsgálos csávó (nem tudom már ki) ott teljesen máshogy viselkedik.

Másrészt meg nem nézem Vágót annyira butának, ha először leírja egy papírra mire gondol benn hagyja a szobában a borítékot, utána elmennek cigizni, majd visszamennek és kitalálja D B. h mire gondolt Vágó és erre Vágó így meglepődik.

Hát én nem lepődék meg, de még szerintem a szomszéd 20 éves kis csaj sem, mer annyira egyértelmű, hogy honnan nyerhette ki az információt Danny.

Csalódás részemről...
Bár ettől Vágó valószínüleg nyugodtan alszik :)
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.20. 14:10

@Szilágyi András (80603):

Pl ebbe a nyilatkozatba nem említi, hogy mi volt a pontos trükk és hogy mikor nyerték ki az információt
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.20. 14:11

@coobs (80604):
Ki mondta, hogy bent hagyta a szobában a papírt? Ne fantáziálj bele olyan részleteket, amiket nem ismersz.
Ennek az eseménynek a célja nem valami sarlatán lebuktatása volt, ez egy bűvész produkció volt. Nem ugyanaz a kategória.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.20. 14:12

@coobs (80605):
Lehet, hogy akkor még nem tudta. Továbbá, ez egy bűvész produkció volt és tiszteletben szokás tartani a bűvészeknek azt a kérését, hogy a trükkjeiket ne áruljuk el.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.20. 14:33

@Szilágyi András (80606):

Nem fantáziálok semmit, de sehol sem említi...

Nem szokás lebuktatni a bűvészt?
Ki mondta, hogy buktassa le? Ő is azt mondta, hogy nem tudja hogyan csinálta. Értem tehát a többi sarlatán és petrezselyem józsef egy bűvész a ti értelmezétesekbe?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.20. 14:53

@coobs (80608):
Ez csak egy szórakoztató műsor, nekem sem tetszik, szerintem nagyon béna dolog videótrükkökkel operálni, de ettől még Danny Blue nem sarlatán vagy csaló, csak egy bűvész, aki Derren Brownt próbálja utánozni, de sehol nincs hozzá képest.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.20. 17:49

@Szilágyi András (80609):

Nekem nem is lenne bajom vele, csak fogom a fejem hogy Vágó miért adta ilyenhez a nevét amikor ő pont az ilyenek ellen ránt kardot...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.20. 17:50

@coobs (80611):
Dehogy. Sosem rántott kardot a bűvészek ellen.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.08.20. 20:48

@coobs (80611):
A nyito hsz-ben levo videot en is lattam mas forumon ,ahol panelsamanok es ezofanok orommel konstataltak, hogy lam lam megis van
"megmagyarazhatatlan " :) egy ilyen nagy nagy skeptikusnak is :twisted:
... csak fogom a fejem hogy Vágó miért adta ilyenhez a nevét amikor ő pont az ilyenek ellen ránt kardot.......
ez a van az a penz esete /?/ Kulonben amikor rakerestem,mert tudomanyos munkassagat akartam megnezni
/amit nem talaltam sehol /olvastam vlahol hogy politikai szereploi ambiciokat is dedelget .
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: coobs » 2014.08.21. 15:12

@flygandeangel (80615):

EZt látom benne en is, Nem értem, hogy a kollega miért probálja Vágót kibújtatni, mikor ez nem bűvész trükknek van eladva, D B. nem bűvész, hanem MENTALISTA, ő mondja ennek magát.

Vágó az ilyen semmit kamu dolgok ellen küzd, D. B. azt álllította hogy befolysáolta Vágót a tudat alatti üzenetekkel, Vágó szerint nem így történt.

Tehát az a pránadis aki azt mondja meghajlítja a csontját csak egy bűvész trükköt csinál...
Miért van az oldalon Pránadi fórum csak bűvész trükköket csinálnak
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.21. 15:34

@coobs (80623): A mentalista az bűvész. A mentalizmus a bűvészet egyik ága.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.08.21. 23:13

@coobs (80623):
Nem értem, hogy a kollega miért probálja Vágót kibújtatni,
hogy is mondjatok ? Hollo a hollonak... :)
megneztem a hszeket a video alatt
es valoban a nevezett ur nem szolt hozza, hogy itt valami nem stimmelne, hogy ez utolag manipulalt es a fele sem igaz.
Ami engem illet /mivel nem vagyok tekintelytisztelo /kutatasairol meg publikaciot nem talaltam /
kulonosebben szemelye nem erdekel . Valahol olvastam, hogy vannak "magyar birodalmikrem tagok" ,akik mindent elkovetnek, hogy felszinen maradhassanak, barmi aron is.
OFF
van az a penz !!!!!!
/OFF Elnézést!
0 x

Törölt felhasználó

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Törölt felhasználó » 2014.08.22. 21:36

@coobs (80588):
Kicsit hitetlenkedve nézem a fenti videót.

Alapjában véve Vágót eléggé nagy volumenű embernek tartom és nem hinném, hogy x millió forintért eladná magát.
Én láttam már Vágó Istvánt, csak arra nem emlékszem pontosan, hogy az RTL vagy TV2 reklám műsoraiban. Nem kimondottan néztem, de reklám idejére szerintem mások sem kapcsolják ki a készüléket.

A Credithill-t reklámozta, ez egy hitelezéssel foglalkozó vállalkozás, (vagy volt, nem néztem utána létezik e még) nem egy bank, hanem olyasmi mint egy ügynök csapat. Bankok számára szereztek ügyfeleket, méghozzá hitelt igénylő ügyfeleket. Nekik az volt a lényeg, hogy minél többen vegyenek fel hitelt különböző bankoktól.

Mondanom sem kell, hogy költségeik nem a bankokat, hanem a hitelt felvevőket terhelte, a credithill-nek a szerződéskötések alkalmával keletkezett jövedelme. Jutalékos rendszerben "dolgoztak", magukat jól eladni tudó munkatársakat alkalmaztak finoman szólva. Száz szónak is egy a vége, fűnek-fának hitelt intéztek.

Ebben volt Vágó I-nek az a szerepe, hogy elhitesse akivel csak lehet, hogy ez egy jó dolog. Azért az érdekelne, hogy V.I.-nek mi a személyes véleménye erről az etikátlan ügynökösdiről.

http://m.youtube.com/watch?v=hxdjssw_Yi0
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.22. 21:50

@ (80660):
Ez egy hitelközvetítéssel foglalkozó cég, és nincs a tevékenységében semmi etikátlan.
0 x

Törölt felhasználó

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Törölt felhasználó » 2014.08.29. 16:06

@Szilágyi András (80661):

Oda kellett volna írnom, hogy "véleményem szerint" vagy ilyesmit, mert minden nézőpont kérdése és minden relatív, én elhiszem. Elvileg és normális körülmények közt talán nem etikátlan. Azonban a gyakorlati kivitelezés hasonló azokhoz a megmozdulásokhoz, amiket versenyszerűen űznek. A sportszerűtlen vetélkedés nem akkora bűn, megsúgom, hogy az ügynökök tudják, hogyan kell kitölteni a hitelkérelem igénylőt, hogy a banki hitelbírálat alkalmával minden esély meglegyen a kedvező határozat elnyeréséhez, mert az ügynöknek akkor van pénze, ha szerződés köttetik.

Az "etikátlan" végeredmény úgy jött ki, hogy meglévő ismereteim alapján a saját szubjektív erkölcsi értékrendem használtam, mint mértékegységet.

Az objektív etika is nagyon változatos tud lenni, az biztos. Pl. ha belegondol az egyszeri halandó, hogy nem is olyan régen - az idő viszonyítási alap az emberiség egész történelme az időtlen-időkig visszamenőleg - a keresztre feszítést is törvényesen követték el, és a brutális kivégzés látványosság volt a népnek, mint a cirkusz, általában nem ütközött etikai normákba.

Egyébként, most újra olvasva a hozzászólásom, lehetne talán kicsit szépíteni a dolgon. Eszembe jutottak más info...k is, ami miatt én azt gondolom, hogy ez a tevékenység pénzszerzés reményével, legálisan, ingyenélőknek való szélhámosság.

Nekem már az is határeset, mikor bankok, kihasználva nehéz gazdasági helyzetet, hiteleket osztogatnak mindenféle mézes madzaggal, valójában alapvető emberi szükségletekre, tömegesen, olyan dolgokra, melyeknek meg kellene lenniük hitel nélkül is, egy európai országban.

Van és mégsincs, mert nincs még kifizetve, ez a szemfényvesztés!!

Mindennek még a tetejére, sokan munkalehetőségnek tekintik, hogy a bank és az ügyfél közt történő ügylet kapcsán, potyalesi jövedelemre tegyenek szert, ezek az ügynökök. Mintha nem lennének hivatalos banki ügyintézők a bank alkalmazásában éppen elegen, akiknek az a dolguk, hogy az ügyfeleket megfelelően tájékoztassák és kölcsönös megegyezés alapján szerződést kössenek velük. Ez így elfogadható szerintem, mert az ügynök csak a szerződés kötés időpontjáig van jelen a történetben, utána semmi köze az egészhez, aminek korán sincs vége, mert évekig, akár évtizedekig fennáll egy ilyen hitelszerződés.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.08.29. 16:55

@ (80735):
Ez a téma nem tartozik ide.
--
Moderátor
0 x

raven
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.08.30. 12:08

Befolyásolhatóság avagy Vágó István és Danny Blue esete

Hozzászólás Szerző: raven » 2014.08.30. 12:30

Az állítólagos szubliminális jelek utólag kerültek a videóba, ha tüzetesen megnézitek a videót megtaláljátok erre a bizonyítékot.
0 x

Válasz küldése