Bemutatkozás

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.27. 13:20

Üdvözlet!

Én 38-éves férfi vagyok.
Az én történetem 1997-ben kezdődött.
Az egyik katonatársammal utaztunk a metrón.Velünk szemben ült egy lány.Volt bőven hely a kocsiban ez fontos.
Eléggé szomrúnak tünt s én arra gondoltam,hogy ha rajtam múlna hazakisérném és lefektetném az ágyába gondosan
betakarni és nézni ahogy alszik.
Ez a gondolat ahogy végigfutott az agyamon egyből fel ált a lány és oda ült szorosan mellém.
A társammal össze néztünk.Viszont nem beszélgettem a lánnyal ő sem szólt semmit csak ültünk.
Arra már nem emlékszem,hogy ő vagy mink száltunk le elöbb viszont több álomáson keresztűl utaztunk így.

Ez volt az első ilyen élményem.Nem foglakoztam vele kölönösképpen sőt el is felejtettem.
Innen kezdve "felgyorsúltak" az események.
Tél volt és kisértem haza a barátnőmet velünk tartott még két iskola társa.
Feláltunk és nem tudom,de az a gondolat ötlött belém,hogy kiesik valaki a vonatból.Még a kocsiban voltunk.
Kimentünk mind a négyen a peronra.A vonat szinte már meg is ált és az egyik lány kinyitotta az ajtót és lelépett az első
lépcsőre.Ahogy lelépett szinte egyből megcsúszott és kiesett.Az volt a szerencséje,hogy a hátitáskája fenn akadt pár
másodpercre viszont utánna ki esett.Én mögöttük áltam.Nagyon megijedtünk és félve száltunk le.
Ahogy leszáltunk a lány a sinen feküdt úgy,hogy mind a két lába a térdéig ért be a sinre.
A vonat kereke csak tíz centiméterre volt a lábától.Az volt a szerncséje,hogy az a pár másodperc mikor fenn akadt
megtörtént és így semmi baja nem esett szerncsére.

Ez a két eset volt ami így történt meg velem.
Viszont utánna kezdtem megálmodni dolgokat amik be is következtek.
Nem voltam játékos a kocsmai nyerőgépeken egyátalán,de mikor megnösültem a feleségemmel néha beültünk
kocsmába.Ő játszott,de nem nagy tétekben csak úgy szolidan.
Egyszer mikor mentünk haza felé jött a gondolat,hogy melyik kocsmába menjünk be és melyik gépen játszunk.
Az a pénz ami nállunk volt a rezsire volt férre téve.Ő tudott az álmaimról és hitt benne mivel elmeséltem és bejötek.
Szóval mondom neki,hogy menjünk be és játszunk mert az az erős érzésem támadt,hogy nyerünk.
5000:Forintunk volt.Játszunk,játszunk már csak száz forintunk maradt és ő csalódott volt nem is a pénz miatt
hanem,hogy nem jött be én még akkor is éreztem azt,hogy nyerünk.Lenyomta a gombot és tízezer forintot nyertünk.
Ő nagyon megörűlt ennek persze én is.Szoltunk a kocsmárosnak,hogy jöjjön és vegye ki a pénzt.
Oda jött és még volt benn ötven forint mert ezzel a téttel játszottunk.Mondta,hogy nyomjon még egyet,hogy
kiürüjön a feleségem lenyomta a gombot és még egy tizes rá ment.Nem taglalom ezt tovább.
Haza mentünk és én a nagy öröm miatt elfelejtettem beadni a videókazettát így megbeszéltük,hogy vissza jövünk,de
bemegyünk biliárdozni egyet a kocsmába ugyan abba.Kérdi töllem,hogy nem-e adnék egy ezrest játszani.
Mondtam neki,hogy ne kisértse a szerencséjét,de adtam neki.Egyszer hallom egy-két percre rá,hogy kiabál
nekem,hogy most mennyek be.Még egy tizes ugyanazon a gépen és ugyann annyi téttel.A kocsmáros oda
jött,de inkább kifizette azt a pár száz forintot ami benn maradt a gépben.
Én nem tudom,hogy miért,de szomorúságot éreztem az öröm mellet is.
Elváltunk sajnos mert közbe jöttek dolgok.
Én utánna folyamatosan elég sűrűn álmodtam meg előre dolgokat.
Ezek az események 2000-ban történtek.
Most ugrok egy kicsit az időben.
2004.Munkábol haza felé minden nap bementem egy kocsmába ez pesten volt mert amúgy falun élek.
Ismételten jött a gondolat,hogy nyerni fogok,de csak egy bizonyos gépen.
Játszottam és nyertem is ötezer forintot.
Ez napi szinten ment a nyerés,de csak azon a gépen.A kocsmáros felfigyelt rám mert minden nap
megvolt a tiszta haszon ötezer.Egyszer körűlbelűl három hét múlva viszem oda a százasokat,hogy váltsa be.
Azt mondta,hogy nem és,hogy itt többet nem játszhatok bemenni persze be mehetek.
Itt meg is szakadt a gépezős korszakom.
Azt szertném megkérdezni,hogy az elején le írt megérzések hogyan vagy honnan jöttek.
Persze a gépezés is mert létezhet olyan amit leírtam?
Innentől viszont nem volt több megérzésem.

A lényeg egyébként az,hogy mostanra már olyan dolgokat álmodom meg amik pár napon belűl megtörténnek.
Csak az a bukannó,hogy mind halálos álom.Embereket álmodom meg,hogy meghalnak és a helyszint is.
Így ha álmodom ilyesmit az az első dolgom,hogy átnézem a híreket minden reggel.
Most a napokban két dolgot álmodtam meg.
Mind a kettő halálos kimenetelű volt sajnos.
Olvasom a híreket kora reggel és megtörténtek az éjjszaka folyamán a helyszin pedig ugyan az volt.
Ilyen eddig csak kétszer történt.
Két dolog ugye megálmodni a jövöt amit már sajnos megszoktam,de ez hogyan történhetett meg.
Nagyon szertnék mindezekre választ kapni,de nem kinevetést mert egy két ilyesmi oldalon
is kinevettek ami ráadásúl ezzel foglalkozik.
Előre is köszönöm a válaszokat!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.03.27. 13:49

Legközelebb írd meg egy álmod nyomban, még mielőtt bekövetkezik! Kíváncsian fogjuk ellenőrizni. Tény, hogy nagy a rizikó benne: mi a nem teljesülő jóslatokat is fel fogjuk venni a statisztikába - ami így lehet, hogy kicsit másképp fog festeni. Benne vagy?
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.27. 14:05

Köszönöm a gyors választ.
Most örülök nagyon mert mint írtam kinevettek sőt még válaszra sem méltattak.
És ez a válasz most úgy érzem,hogy itt foglalkoznak ilyennel és az emberrel.
Természetesen benne vagyok hisz ezért keresgéltem.
Akkor ha álmodom "szóra" méltót azt ide beírom egyből ez olyan reggel 6-7-között lesz.
Viszont elöbb átnézem a híroldalakat. Friss hírek,Startlap,Legfrissebb rendőri hírek.Ezeket szoktam minden reggel elolvasni.
Persze ha az álom olyan mint az utobbi kettő azt nem írom meg mert hát ugye semmi érteleme.
Azt szertném viszont megkérdezni,hogy valaki meg tudná-e magyarázni a gépekkel történt dolgokat.
Előre is köszönöm a válaszokat!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.03.27. 15:20

A legkézenfekvőbb válasz, hogy rosszul volt beállítva a gép. (Lehet állítani a nyerési esélyt.) De az is lehet, hogy egyszerűen szerencséd volt. Meglepő, hogy egymás után ennyiszer? Meglepő. A világ néha meglepő.

Ahhoz, hogy a meglepő átcsapjon valami "eddig nem ismert jelenségi bizonyítéka" kategóriába, jól előkészített kísérletek kellenek. Mert ugye, nem meghazudtolni akarván amit írtál, nekünk olvasónknak ez az egész idáig lehet egy érdekes mese is.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.27. 17:00

Kopteriqus írta:Köszönöm a gyors választ.
Akkor ha álmodom "szóra" méltót azt ide beírom egyből ez olyan reggel 6-7-között lesz.
Viszont elöbb átnézem a híroldalakat.
Az úgy nem jó, előbb kellene leírnod az álmot, és csak utána megnézni a híroldalakat. Ne tudjál még semmit a hírekből, amikor az álmot leírod.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.03.27. 18:58

Mindegy, megtiltani úgysem tudod. Ha az aznapi hírekben benne volt ahhoz kapcsolódó utalás, akkor eleve megmagyarázottnak tekintjük. Ha nem, akkor meg még mindig nyitva áll a lehetőség, hogy ő tehet a cselekményről, értsd. egy gyilkos bejelenti, mire készül. Tehát alibi is kell majd :).
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.27. 21:36

mimindannyian írta:....akkor meg még mindig nyitva áll a lehetőség, hogy ő tehet a cselekményről, értsd. egy gyilkos bejelenti, mire készül. Tehát alibi is kell majd :).
Fekete lelkem nemek is erre gondolt :oops: :)
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.27. 21:52

Kopteriqus írta:Üdvözlet!,,,,,A lényeg egyébként az,hogy mostanra már olyan dolgokat álmodom meg amik pár napon belűl megtörténnek.
Csak az a bukannó,hogy mind halálos álom.Embereket álmodom meg,hogy meghalnak és a helyszint is.
Prekognicio ? Ilyen velem is megtortent mar nem egyszer . Nem ultem fel arra a vonatra aminek kisiklasat megalmodtam,
es tenyleg kisiklott pont az a jarat.
Megalmodtam hogy munkatarsamat auto baleset erte es azt is hogy hol .
Ilyen hogy odajon mellem en ennek nagy jelentoseget nem tulajdonitottam, soha hiszen a szememmel hivni, elkuldeni ,tavoltartani tudok.
Ellenben nem egyszer kiprobaltam mar hogy nekem hattal alloknak
, vagy nem velem foglakozoknak , ram nem figyeloknek "uzenetet kuldtem" : NEZZ RAM ! Lassan fordulj balra es nezz ram!
Hirtelen fodulj meg es nezz ram! Fordulj meg jobbra nezz elore majd hirtelen nezz a valladfelett at es nezz ram! es megfordult , felnezett , oldalra fordult es ram nezett . Kollegaim ha utazunk gyakorta figyelmeztetnek: ne nezzek senkire mert elmeseli az eletet .
Mindenesetre kivancsi vagyok mi lesz a topicodbol.
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.27. 22:04

Köszönöm mindenkinek a hozzá szolást.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.27. 22:11

Kopteriqus írta:Köszönöm mindenkinek a hozzá szolást.
Azert erdemes lenne ugy ahogy DR Szilagyi javasolta , amit almodtal felirni boritekba lezarni es csak kesobb megtekinteni/ osszehasonlitani a hirekevel. Nekem van egy svajci pszichiater prof ismerosom aki tudja magarol a hasonlo kepessegeket es Ot hivjak is nem egyszer eset feltarashoz , kihallgatashoz. En nem mondom hogy ilyen nincs . Probalj meg feljegyezni mindent ,es utana elemezni !
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.28. 05:55

Jó reggelt.
Ma azt álmodtam,hogy a legújabb anyahajot készítették el ami az eddigi legnagyobb.
Egy ázsiai talán kínai magas beosztású vezető pedig mejdnem meghalt megfuladt,de kimentették,túl élte.
A fulladást lehet,hogy azért álmodtam mivel az anyahajó is "szóba" került és lehet,hogy a víz csak annak tudható be,hogy az anyahajót
össze kapcsoltam álmomban.Egyébként az anyahajó óriási tűzerővel bír.
Ennyi.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.28. 10:42

Kopteriqus írta:Jó reggelt.
Ma azt álmodtam,hogy a legújabb anyahajot készítették el ami az eddigi legnagyobb.
Rakerestel az almod valosag tartamanak elemzesere ? Meg nem jartam a weben ma a nagyvilagban de azt tudom hogy Singapur gyaszol nagyapanknal fiatalabb Lee Kuan Yew miatt . Hogy hogy halt meg meg nem tudom.
Ma azt álmodtam,hogy a legújabb anyahajot készítették el ami az eddigi legnagyobb.... Egyébként az anyahajó óriási tűzerővel bír.
na ez erdekel/ne nalam meg mindig vezet a Nimitz , de teszik a RSS Endeavour is bar rajongok a repulogepekert es csodaval toltottek el a AN gepek,Tu-95os,B52, is meg a DC 10esek is. Utobbi azert is mert Orbi s Flying Eye Hospital egyik gepe is ilyen http://www.airliners.net/photo/0957690/M/
A fulladást lehet,hogy azért álmodtam ...
kerdes : szueletesedkor nem volt a koldokzsinor a nyakadra tekeredve ? Azoknal szoktak gyakoriak lenni a fulladasos almok, mig meg nem fejtik pszichoterapeutaval .
OFF
akarsz 3000 dollart keresni nevado apakent ? marcius 29ig megteheted
Kép
S’pore Navy crowdsources ideas for warship names. How about naming one Mothership?
March 11, 2015
http://mothership.sg/2015/03/spore-navy ... othership/

/OFF Elnézést!
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.28. 17:18

Szép délutánt mindenkinek.
Még tavaly decemberben álmodtam ezt a két dolgot.
Egy új eddig ismertelen betegség.A bal kéz felső felén a kötelező oltásoknál és a csukló felett apró tűhegynyi vérzések 3-4:Db.Egymás melett.
Egy vonat ami több milliónyi értékű téglalap alakú aranyat szálít.Az utolsó kocsi felrobban.Magas házak melett van a sinpája,de lehet,hogy egy lakótelep.Az egyik rabló elmenekűl,de elkapják az épületek között.Nem biztos,de lehet,hogy Amerikában történik meg.
Ezt a két dolgot beírtam egy ezoterikus oldalra,de a mai napig nem válaszoltak semmit sem.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.28. 18:58

Egy új eddig ismertelen betegség...
Mikor milyen helyzetben ereztel ilyet sajat eletedben ?
Egy vonat ami több milliónyi értékű téglalap alakú aranyat szálí....

mit jelent ez Neked ?
Az egyik rabló elmenekűl,de elkapják
errol a rablorol mi vagy ki jut eszedbe ?
Ezt a két dolgot beírtam egy ezoterikus oldalra,de a mai napig nem válaszoltak semmit sem..
.
Mit erzel ha nem valaszolnak a kerdeseidre ?
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.28. 20:15

Az a hejzet,hogy ezek álmok jelentenek persze valamit,de nem úgy,hogy megrémísztenek vagy lehangolnak.Sajnos az a hejzet,hogy az évek során
megszoktam a dolgokat úgy mond.Mert ha halálesetről álmodom arról én nem tehetek hisz annak az embernek nem én írom a jővőjét.
Szóval megálmodom és ennyi.
Mit éreztem,hogy nem válaszoltak? Csak bánatot semmi mást.És sajnálatot,hogy ha már van egy ilyen oldal akkor miért nem válaszoltak hónapok
óta.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.28. 20:30

Kopteriqus írta:Az a hejzet,hogy ezek álmok jelentenek persze valamit,de nem úgy,hogy megrémísztenek vagy lehangolnak.Sajnos az a hejzet,hogy az évek során
megszoktam a dolgokat úgy mond.Mert ha halálesetről álmodom arról én nem tehetek hisz annak az embernek nem én írom a jővőjét.
Szóval megálmodom és ennyi.
Mit éreztem,hogy nem válaszoltak? Csak bánatot semmi mást.És sajnálatot,hogy ha már van egy ilyen oldal akkor miért nem válaszoltak hónapok
óta.
Az oké, hogy ezeket álmodtad decemberben, de már március vége van, és tudtommal egyik sem valósult meg. Tehát akkor most mi ebben a pláne?
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.28. 21:11

Jó estét.
Csak le írtam mert aki elösször válaszolt írta,hogy a be nem teljesülő álmokat is felveszik a statisztikába.
Én nem azt írom,hogy már holnap vagy a napokban fog beteljesülni mert nem tudom az időpontot.
Csak megálmodom és vagy bejön vagy nem,de lehet,hogy később.Ezért is örültem annak,hogy felveszik a statisztikába.
Nincsen benne semmi csak leírtam ezt is ide.
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.28. 21:55

Azt szeretném megkérdezni,hogy ne írjak mert akkor semmi baj.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.28. 22:26

Kopteriqus írta:Azt szeretném megkérdezni,hogy ne írjak mert akkor semmi baj.
Írjál nyugodtan, csak először azt írtad, hogy amit álmodsz, megtörténik az éjszaka folyamán, most viszont azt, hogy nem tudod az időpontot, lehet hónapokkal később is vagy még később. De így már nem olyan meglepő, mert pl. megálmodod, hogy lezuhan egy repülő, ugye előbb-utóbb tényleg le fog zuhanni egy repülő, mert ez előfordul, de ez nem azt jelenti, hogy megálmodtad. De azért csak írj nyugodtan, hátha tényleg történik valami érdekes.
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.03.29. 07:42

Jó reggelt.
Köszönöm,hogy írhatok.
Igen írtam,hogy álmodtam kétszer azt,hogy meghalt két ember nem egy éjjszaka álmodtam a két esetet!
Éjjszaka álmodtam és reggel mikor elolvastam a hírekt nem hazudok mert miért tenném úgy haltak meg ahogy megálmodtam.
Szóval nem a jövőt hanem az éjjszakát álmodtam ami eddig soha nem történt meg velem.
Én így irom,hogy mintha ott lettem volna az éjjszaka és láttam a balesetet.
Nem tudom igazán kifejezni csak úgy mintha a lelkem ott lett volna mikor a baleset történt.
Egyébként olvasgatam a Pszi-ről és a lényeg az volt az egyik,hogy csak az minősíthető jövő megálmodásnak a Pszi szerint amit nem logikusan álmodunk meg.
Én nem logikusan álmodom dolgokat mert egyátalán semmi közöm sincsen az álmaimnak az esetekhez.
És igen úgy van ahogy írta,hogy a vonatos álom és a betegség még nem történt meg több hónapja,de természetes,hogy azt írta,hogy sok idő eltelt
viszont ez nem olyan mint ahogy írta,hogy lezuhan egy repülőgép mert az olyan "sablonos" de ez a két eset nem az.

Egyébként ma azt álmodtam,hogy emberek ragadtak fenn egy sziklán és nem tudtak lejönni és úgy jeleztek azoknak akik lenn voltak,hogy köveket dobáltak le.
Még egyszer köszönöm,hogy továbre is írhatok mert azt is írtam,hogy több helyen még válaszra sem méltattak és itt foglalkoznak ezekkel a dolgokkal és már többen is válaszoltak.
További szép napot mindenkinek.
Viszlát!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.03.29. 10:22

Kopteriqus írta:Még egyszer köszönöm,hogy továbre is írhatok mert azt is írtam,hogy több helyen még válaszra sem méltattak és itt foglalkoznak ezekkel a dolgokkal és már többen is válaszoltak.
Örülök, hogy örülsz neki, hogy egyesek itt válaszra méltatnak. De azért elárulom, szinte mindenki (velem ellentétben) magában szélesen vigyorog, hogy micsoda egy balekot találtunk. (Én viszont :twisted: )

Amiről te beszélsz tulajdonképpen szögesen ellentmond mindannak amit a világ működéséről, a fizikáról, a biológiáról, és ezen belül főleg az agyműködésről BIZTOSAN TUDUNK. Emiatt pedig akkor is nonszensz, ha te szentül meg vagy győződve az igazadról. Nagyjából az az eset, mint amikor valaki azzal kábítja a jónépet, hogy ha nem látja senki, akkor képes lebegni a levegőben. Bizisten, itt feszüljek meg, egyszer húsz percig is lebegtem a plafon magasságában!
Egyszerűen szólva nincs olyan jelenség, mint amit te hiszel. Az itteniek többsége ezzel egyértelműen tisztában van, csak elég kíméletesek, hogy ezt ne vágják az arcodba. Meg egyébként is komplikált lenne elmagyarázni tudományosan, hogy MIÉRT LEHETETLEN a jövőbelátás (sőt még a "jelenbelátás" is!), és hogy a biológiai idegrendszerek a félmilliárd éves evolúció során hogyan jöttek rá olyan ügyes trükkökre, amelyekkel bizonyos bemenetek alapján megfelelő szintig képesek előreszámolni a dolgok jövőbeli alakulását. Nem nagy kunszt "megálmodni" a család öreg kutyájának a kimúlását...

Amúgy pedig ha minden éjszaka álmodsz, és főleg minden reggel emlékszel is rá, akkor ott valami kezdődő fiziológiai vagy pszichés probléma van. Valószínűleg nem alszol túl mélyen, és túlságosan stresszeled magad mindenféle dolog miatt, és lehet hogy ez a kettő egymást erősítve egy lefelé tartó spirálban van. Nem biztos, hogy ez egészséges állapot.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.29. 19:09

Rigel írta:
Kopteriqus írta:Még egyszer köszönöm,hogy továbre is írhatok
.....Amiről te beszélsz tulajdonképpen szögesen ellentmond mindannak amit a világ működéséről, a fizikáról, a biológiáról, és ezen belül főleg az agyműködésről BIZTOSAN TUDUNK.....hogy MIÉRT LEHETETLEN a jövőbelátás (sőt még a "jelenbelátás" is!),....
akkor Prof. Daryl J.Bem http://dbem.ws/ 2011ben megjelent
Bem, D. J. (2011). Feeling the Future: Experimental evidence for anomalous retroactive influences on cognition and affect. Journal of Personality and Social Psychology, 100, 407-425.
"Feeling the Future " http://dbem.ws/FeelingFuture.pdf munkaja is fikcio ?
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.03.29. 19:33

flygandeangel írta:"Feeling the Future " http://dbem.ws/FeelingFuture.pdf munkaja is fikcio ?
Az. Legalábbis bizonyos szempontból.
Méghozzá 1905 óta tudjuk, hogy a jövőből információ szerzése FIZIKAILAG lehetetlen. Sőt még a jelenből is. Információ hozzánk csakis a múltbeli fénykúpunkon belüli téridő-részből érkezhet be.

Természetesen az idegrendszerek arra alakultak ki, hogy megpróbálják a múltbeli tapasztalatok és felismert összefüggések alapján "megjósolni" a jövőt. De ez nem jövőből érkezett információ, hanem a múlt extrapolációjának kísérlete a jövő irányába. Vagy bejön a tipp vagy nem. Ha bejön, akkor az állat élhet még egy napot, ha meg nem... na, azok az idegrendszerek nem hagynak túl sok utódot maguk után.
Nagyjából ez a jövőbecslés van a "megálmodás" mögött is.

(Arról most ne is beszéljünk, hogy az álom tulajdonképpen az idegrendszer háttérben futó karbantartó funkciója, amely során az ébrenlét alatt összeszedett tapasztalatokat szelektálja szét az agy. Ha jól működik, akkor ennek nem szabadna tudatosulnia, mivel az ismét plusz rendszerezendő tapasztalatot jelentene, és végül a rendszer belefullad a mindenféle jelentés nélküli felesleges tapasztalatokba. Na, ezért felejtjük el ébredés után pillanatok alatt azokat az álmokat is, amelyeket valami szintű korlátozott tudatállapotban megtapasztaltunk esetleg.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.29. 20:55

Rigel írta:Méghozzá 1905 óta tudjuk, hogy a jövőből információ szerzése FIZIKAILAG lehetetlen. Sőt még a jelenből is. Információ hozzánk csakis a múltbeli fénykúpunkon belüli téridő-részből érkezhet be.
Ha látszólagos jövőbelátás történik, az nem biztos, hogy a jövőből a múltba irányuló információáramlás miatt történik, lehetnek más mechanizmusok is, pl. determinisztikus a világ, és a jövőre vonatkozó információ már létezett a múltban is.

Egyébként ha jól értettem Kopteriqus korábbi hozzászólásait, ő a reggeli hírekben olvasta azt, amit éjszaka álmodott, vagyis az álom és az esemény nagyjából egyidejűleg történhetett, amiben benne van az is, hogy az álom kicsit később. Tehát itt nincs szükség jövőből való információáramlásra.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.03.29. 21:36

Szilágyi András írta:pl. determinisztikus a világ, és a jövőre vonatkozó információ már létezett a múltban is.
A világ tényleg determinisztikus, de ne mond nekem, hogy valaki álmában(!) elvégzi azt az összes számítást, amellyel a teljes összefonódott kvantumrendszer hullámfüggvényének jövőbeli fejlődését leírja! (A világ ugyanis nem Newtoni fizika szerint determinisztikus, hanem a kvantumhullámfüggvények állapota szerint az.)
Ja, és ehhez ismerni kéne a jelenlegi állapotot is pontosan, ami megint lehetetlenség.

Az a probléma, hogy az emberi idegrendszer k..va bonyolult dolog. Így aztán rengeteg "hely" van benne, ahová csodavárók, meg hamis összefüggések felfedezői beleképzelhetik a saját fixa ideájukat a lélektől kezdve az auralátáson át, a telepátiáig. Nehogy már hasraessünk bármelyik ilyen kitaláció előtt, pláne amikor szögesen ellentmondanak a legalapvetőbb fizikai ismereteinknek!
Nem gyanús, hogy az összes ilyen "para-jelenség" vastagon tartalmazza valami szubjektum idegrendszerét????? Egy sincsen, ami valaki ember érzékelése és bemondása nélkül szimpla agyatlan műszerekkel vizsgálható lenne objektíve...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.29. 22:18

Rigel írta:A világ tényleg determinisztikus, de ne mond nekem, hogy valaki álmában(!) elvégzi azt az összes számítást, amellyel a teljes összefonódott kvantumrendszer hullámfüggvényének jövőbeli fejlődését leírja!
De hát nem kell elvégezni semmilyen számítást ;) Ha a világ determinisztikus, akkor az is determinált, hogy ki mikor mit fog álmodni.
Rigel írta:Nem gyanús, hogy az összes ilyen "para-jelenség" vastagon tartalmazza valami szubjektum idegrendszerét????? Egy sincsen, ami valaki ember érzékelése és bemondása nélkül szimpla agyatlan műszerekkel vizsgálható lenne objektíve...
Nem, hát ezért hívják parapszichológiának.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.03.30. 11:36

Amúgy pedig ha minden éjszaka álmodsz, és főleg minden reggel emlékszel is rá, akkor ott valami kezdődő fiziológiai vagy pszichés probléma van.
Tévedés, az álmokra való emlékezés attól függ, mennyire tartjuk őket fontosnak. Aki tudományos vagy spirituális okokból érdeklődik irántuk, az egyre inkább emlékezni kezd rájuk.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.02. 10:52

Na, Kopteriqus vagy nem álmodott azóta, vagy Rigelnek sikerült jól elriasztania őt ezzel a nagyképű dumájával itt fentebb.

Pedig én kíváncsi volnék továbbra is, bejönnek-e az álmai.
Kopteriqus, írjál nyugodtan továbbra is, ne törődj a megmondóemberekkel.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.02. 11:37

Szilágyi András írta:vagy Rigelnek sikerült jól elriasztania őt ezzel a nagyképű dumájával itt fentebb.
Bocs, de nem nagyképűnek szántam, csak racionálisnak. Ha valakinek más jött le, akkor elnézést, és ne fogja vissza magát, hiszen ő is, mi is sokat tanulhatunk a dologból. (Mégha nem is úgy, ahogy egyesek gondolják.)
Szilágyi András írta:Pedig én kíváncsi volnék továbbra is, bejönnek-e az álmai.
Ja. Vagy bejönnek, vagy nem. Ezt eldöntendő egy tisztességes statisztikát kéne csinálni, de nem olyan esetekből, hogy "megálmodtam egy ember leesett az állványról", és rá öt nap múlva volt egy tudósítás dél-kínából, ahol a tájfun sodort le egy munkást az építési állványról, nyolc nap múlva meg egy másik tudósításban Bulgáriában magasfeszültségű légvezeték alá épített állványra ívet húzott az áram, megcsapta a munkást, és az hanyattesve lezuhant az állványról. Na, ilyenkor melyik esetre vonatkozik az álom? Vagy egyszerűen csak a tudatalatti véletlenszerűen variálta a mentális paneleket és ebből egy leeső munkás viszonylag konzisztens "története" állt össze, amit a delikvens álomként megtapasztalt? Érdekes módon vagy nem álmodik olyat, hogy egy kib...tul nagy sasmadár ragadja el az állványról a munkást (mert ez még a tudatalattinak is eléggé bizarr kombináció), vagy az ilyen álmokat már eleve nem tekinti "megálmodásnak"? Akkor itt nincs véletlenül egy koncepcionális kontraszelekció, ami magát a statisztikát is el fogja torzítani?
Tényleg egy rendes statisztikát kéne csinálni a megálmodott és bevált vagy be nem vált dolgokról, és akkor eldönthető lenne, hogy van-e a dolog mögött több annál a részben tudatos és részben tudattalan folyamatnál, amire az idegrendszerek létrejöttek: hogy a meglévő összefüggésekről szóló ismeretek és rendelkezésre álló információk birtokában megpróbálják megbecsülni a jövőbeli eseményeket. Ez ugyanis egyáltalán nem csoda. Ez az idegrendszerek alapvető funkciója! A rendes statisztika készítésének viszont ellenhat, hogy az egész dolognak véres a torka. Kezdve attól, hogy nem elég precízek az elmondott álmok a valós történések beazonosítására (lásd Nostradamus és a többi csaló látnok esete), egészen addig, hogy nincs más információnk, mint amit a delikvens elmond (a messziről jött ember azt mond, amit akar), és egy dolgot azért már biztosan tudunk az idegrendszerről: még magát a tulajdonosát is hajlamos átverni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.02. 15:03

Ha ennyire okos vagy, akkor bizonyára azt is tudod, hogy miképp lehet az emberekre jobban hatni, ha megértően közeledsz hozzájuk, majd egy már-már közös platformról elkezded megmutatni, hogy merre az előre, miben téved (ha téved); vagy úgy, ha már a messzetávolból elkezdesz tüzelni és menekülésre készteted még mielőtt érdemi párbeszéd kezdődött volna?

Ezen válasz fényében pedig magyarázd meg a leoltó stílusod, de elég az is, ha leköpöd magad.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.02. 17:31

mimindannyian írta:Ha ennyire okos vagy, akkor bizonyára azt is tudod, hogy miképp lehet az emberekre jobban hatni, ha megértően közeledsz hozzájuk, majd egy már-már közös platformról elkezded megmutatni, hogy merre az előre, miben téved (ha téved); vagy úgy, ha már a messzetávolból elkezdesz tüzelni és menekülésre készteted még mielőtt érdemi párbeszéd kezdődött volna?
Ha már rákérdeztél, elárulom, hogy az álláspontom Csernuséhoz áll a legközelebb. Hibának tartom a másik ember áltatását, egyszerűen a szemébe kell mondani a kendőzetlen igazságot, és vagy megbirkózik vele vagy nem. Viszont ha babusgatjuk a kis lelkét, akkor biztosan semmiféle eredményt nem fogunk elérni. A kérlelhetetlen keménység szerintem ez esetben hasznosabb.

Visszatérve a jelenségre, bevallom, hogy nem tartom magamat nagyon okosnak. Egyszerűen csak próbálom racionálisan használni a megszerzett tudásomat. Ezen a vonalon elindulva a "megálmodás" jelensége azonnal két részre bontható, amivel kapcsolatban szerintem mindenkinek le kell tennie a garast:
1. a delikvens agyába semmiféle külső információ nem jut be, az álom csupán a meglévő elemek szigorúan belső okokra visszavezethető kombinációja
2. a delikvens agyába külső információ bejutása eredményezi a "megálmodást"

Több lehetőséget én nem látok. Mindenki döntse el most, hogy melyik mellé áll!

Az első lehetőség egyszerű: bármilyen információt is tapasztal meg álmában a delikvens, annak semmiféle ok-okozati kapcsolata nincs a külső valósággal, így pedig az a tény, hogy néha megálmodik valamit, irreleváns hiszen a véletlen egybeesés eredménye.
A második lehetőség azonnal számos égető kérdést vet fel. Kezdjük azzal, hogy mi módon jut be a delikvens agyába a külső világból az információ? (Figyeljük meg, hogy még fel sem vetettük, hogy ez az információ a fizikát felrúgva a jövőből érkezne!) Annyit tudunk az emberi - meg minden állati - idegrendszerről, hogy az információk csakis az egyedfejlődés során kialakuló ideghálózatok rendszerén és az érzékszerveken keresztül jut be az agyba. Jelenleg nem ismerünk más módot, és javasolt bármi "csodálatos" jelenség esetén nem bevonni további "csodálatos" információs csatornákat a magyarázatba, hiszen akkor Occam elvével szemben szaporítjuk a magyarázatra szoruló dolgokat ahelyett, hogy csökkentenénk.
Tehát akkor hogyan is jut be az információ a külvilágból a delikvens agyába, ami ok-okozati kapcsolatban eredményezi azt, hogy összefüggés keletkezik az álom és a megtörtént esemény között?
Na, lehet ötletelni. Várom a javaslatokat.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.02. 17:47

Rigel írta:A kérlelhetetlen keménység szerintem ez esetben hasznosabb.
Ennek a topiknak nem az a célja, hogy itt mindenki jó keményen és kérlelhetetlenül megaszondja a tutit.
Azt szeretnénk látni, hogy mi is a helyzet Kopteriqus álmaival meg a valósággal, amihez az kéne, hogy beírja az álmokat és összevethessük a valósággal. De a te nagyon kemény odamondogatásod ezt megakadályozza.
Rigel írta:Jelenleg nem ismerünk más módot
Ha rajtad múlik, nem is fogunk.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.02. 18:05

Kedves András!
Örülök a reagálásodnak, hiszen így neked szegezhetem a kérdést: te melyik lehetőség mellett alakítottad ki a munkahipotézisedet?

1. a delikvens agyába semmiféle külső információ nem jut be, az álom csupán a meglévő elemek szigorúan belső okokra visszavezethető kombinációja
2. a delikvens agyába külső információ bejutása eredményezi a "megálmodást"

Várom a válaszodat!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.02. 18:21

Rigel írta:Ha már rákérdeztél, elárulom, hogy az álláspontom Csernuséhoz áll a legközelebb. Hibának tartom a másik ember áltatását, egyszerűen a szemébe kell mondani a kendőzetlen igazságot, és vagy megbirkózik vele vagy nem.
Akkor ebben a témában van mit fejlődnöd. Csernus a gyakorlatban kifejezetten csak "reménytelen drogosokat" kezelt emódon sikerrel. Az, hogy a TV-ben is ezt tolta, az már nem szakma volt, hanem népszerűségnövelő póz.

Teljesen egyértelmű a meggyőzés pszichológiája atekintetben, hogy a nyers támadás csak nagyon ritkán vezet eredményre. Csak akkor, ha az illető maximálisan nyitott más véleményekre, és teljes önkritikával képes fogadni minden véleményt. Valljuk be, a csodák, spiritualitás, összeesküvés-elméletek rajongói, áltudósok nem ilyenek. Tehát a módszered rossz.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.02. 18:27

Rigel írta:te melyik lehetőség mellett alakítottad ki a munkahipotézisedet?!
Kár ilyen álnaiv kérdéseket feltenni. Vedd figyelembe, hogy egy párbeszédben nem csak az a lényeg, hogy te juss új ismeretekhez, hanem az is lehet, hogy a másiknak átadj. A szkepticizmus célja sokszor inkább az utóbbi: tanítani, megértetni, megvilágítani.

Nem engem kérdeztél, de nekem amúgy nincs munkahipotézisem, megengedhetem magamnak, hogy várjam a csodát! Csak szeretném, ha emellé bizonyítékokat is lehetne tenni, s máris elfogadom. Ha nem sikerül, hát nem sikerül, de azzal legalább nem leszek vádolható, hogy rossz irányban voltam elfogult. Te nem szeretnéd látni a mai világképünket megrengető bizonyítékokat? :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.02. 18:41

Rigel írta:Kedves András!
Örülök a reagálásodnak, hiszen így neked szegezhetem a kérdést: te melyik lehetőség mellett alakítottad ki a munkahipotézisedet?

1. a delikvens agyába semmiféle külső információ nem jut be, az álom csupán a meglévő elemek szigorúan belső okokra visszavezethető kombinációja
2. a delikvens agyába külső információ bejutása eredményezi a "megálmodást"

Várom a válaszodat!
Ez nem két munkahipotézis, hanem voltaképpen egy és ugyanaz, hiszen egymás logikai komplementerei, tehát bármelyiket vizsgálod, a másikról is ugyanannyit mond az eredmény. Ezért teljesen mindegy, hogy melyiket tekintjük "munkahipotézisnek".
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.04.02. 19:29

Látom, hogy pld. András szeretné Kopteriqus barátunk további álmait, jövőbe látásait olvasni és a látomásokat/álmokat összevetni a valósággal. A téma engem nem érdekel. Alapvetően nem hiszek az ilyesmiben, mert a jövőből biztosan nem nyerhető információ. Előre megmondhatjuk pld. egy turbinatengely rezonancia fordulatszámait, s a turbinát felpörgetve tapasztaljuk, hogy a számítás egyezik a tényleges rezonancia fordulatszámokkal. Az információt azonban nem jövőből nyertük ki. Lehet, hogy rossz a hasonlatom, de mindegy. Nekem is volt egy érdekes esetem néhány éve. Leírom, magyarázzátok meg, ha tudjátok és szedjétek ízekre.

A mese: Béreltünk egy nagyméretű palával fedett egykori TSZ épületet raktárnak, valahol az isten háta mögött a pusztában. A kollégáim jelentették, hogy két helyen minden alkalommal beázik amikor esik az eső és a befolyt csapadék kárt tesz a betárolt készletben. Kívülről megnéztem a tetőt. Nem látszott rajta semmi különös. Belülről is nézegettem. Semmi különöset nem tapasztaltam. Olyan állapotban volt, mint amikor még a szövetkezet használta. Nem vergődtem vele. Megbíztam egy építőipari vállalkozást, hogy oldják meg a problémát és küldjék a számlát. A cég kivonult, barmoltak a tetőn egy napig, majd jelentették, hogy kész a nagy mű, fizessünk. Megkapták a pénzüket, aztán ismét jött az eső. Ugyanúgy beázott minden, de kissé lassabban. Most már bosszantott a dolog, nem kicsit, hanem nagyon. Pár napig más dolgom volt, nem jártam arrafelé, de gondolkodtam a dolgon, mi lehet az ok? Egy éjjel álmomban belül voltam az épületben és néztem a tetőt. Olyan világosan láttam mindent, mint a valóságban és megláttam a hibát is. A tető pala héjelemeinek úgy kell fedniük egymást, hogy a magasabban lévő elem az alacsonyabban lévő elem egy részét átfedje felülről. Az utolsó két palasor azonban fordítva takarta egymást.
Reggel az első utam oda vezetett és lám, pontosan azt láttam, amit álmomban. Természetesen felhívtam az építőipari vállalkozást, hogy rúgják farba a munkásaikat és oldják meg a most már feltárt problémát. A helyi kocsmában ebédeltem, ami afféle információs központ a tanyavilágban. Ott kiderült, hogy anno, a tető befejezése előtt a tetőfedő mester leesett a tetőről. Csúnyán összetörte magát, kórházba került és kontárok fejezték be a munkát. Az épület pedig mindig is beázott, de a szövetkezetnek úgy is jó volt. Na, ennyi a történet.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.02. 19:35

Szilágyi András írta:Ezért teljesen mindegy, hogy melyiket tekintjük "munkahipotézisnek".
Nem teljesen!

Az első esetében minden további részletes vizsgálat felesleges időpocsékolás.
A második esetében nem az, viszont ekkor felmerülnek olyan megoldandó kérdések is, amelyek esetleg elkerülték a felületesebb okoskodók figyelmét. Egyik ilyenre én hívtam fel a figyelmet: ha a külvilágból származó információ okozza (nagyjából) közvetlen úton az álomlátást, akkor kutya kötelessége a hipotézis felvetőjének, hogy a fizikai és biológiai ismereteinkkel legnagyobb mértékig kompatibilis elképzelést is lerakjon az asztalra, miképpen gondolja ennek az információnak a bejutását és az idegrendszerbeli manifesztálódását? Csak remélni merem, hogy ezen kérdések megmagyarázására a szóban forgó okoskodó nem a "lélek" vagy hasonló hipotetikus falszifikálhatatlan szellemi jellegű elképzelés bevonását tervezi...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.02. 19:42

Solaris írta:Egy éjjel álmomban belül voltam az épületben és néztem a tetőt. Olyan világosan láttam mindent, mint a valóságban és megláttam a hibát is. A tető pala héjelemeinek úgy kell fedniük egymást, hogy a magasabban lévő elem az alacsonyabban lévő elem egy részét átfedje felülről. Az utolsó két palasor azonban fordítva takarta egymást.
Tipikus esete a tudatalatti érzékelésnek. Valójában amikor kint jártál a helyszínen, már láttad a fordított elrendeződést, de az idegrendszered nem tartotta fontosnak ezt az információt továbbítani a tudatos énednek, viszont tudattalanul feljegyezte. Aztán a dolog álmodban került elő, amikor is a probléma miatti stresszelés eredményeképpen önkéntelenül alvás közben is ezzel foglalkozott az agyad.

Röviden: soha nem állítottam, hogy az álmok nem jelentenek semmit. Csupán csak azt próbálom elmondani, hogy az álmok nem a külvilágról és/vagy a jövőről szólnak, hanem konkrétan a szubjektumról, és annak a múltjáról. Azaz arról, hogy az adott ember milyen múltbéli tapasztalatokkal rendelkezik, milyen a világképe, az érzései, milyen problémák foglalkoztatják éppen, vagy hogy profán legyek: milyen filmet látott tegnapelőtt, ami nem megy ki a fejéből.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.02. 19:45

Rigel írta:
Szilágyi András írta:Ezért teljesen mindegy, hogy melyiket tekintjük "munkahipotézisnek".
Nem teljesen!

Az első esetében minden további részletes vizsgálat felesleges időpocsékolás.
A második esetében nem az, viszont ekkor felmerülnek olyan megoldandó kérdések is, amelyek esetleg elkerülték a felületesebb okoskodók figyelmét. Egyik ilyenre én hívtam fel a figyelmet: ha a külvilágból származó információ okozza (nagyjából) közvetlen úton az álomlátást, akkor kutya kötelessége a hipotézis felvetőjének, hogy a fizikai és biológiai ismereteinkkel legnagyobb mértékig kompatibilis elképzelést is lerakjon az asztalra, miképpen gondolja ennek az információnak a bejutását és az idegrendszerbeli manifesztálódását? Csak remélni merem, hogy ezen kérdések megmagyarázására a szóban forgó okoskodó nem a "lélek" vagy hasonló hipotetikus falszifikálhatatlan szellemi jellegű elképzelés bevonását tervezi...
A hipotézis célja az, hogy azt empirikusan teszteljük, méghozzá elsősorban is úgy, hogy megpróbáljuk megcáfolni.
Te úgy látom, valami mást nevezel hipotézisnek. A te felfogásod szerint bizonyos hipotézisek esetében nem kell csinálni semmit, más hipotézisek esetén viszont további okoskodásokkal kell előállni.
Lehet, hogy számodra a hipotézis azt jelenti: "magyarázat, amit annak alapján értékelünk, mennyire tűnik hihetőnek".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.02. 19:46

Rigel írta:Az első esetében minden további részletes vizsgálat felesleges időpocsékolás..
Ne röhögtess, akkor ez nem munkahipotézis volt, hanem prekoncepció, amitől nem tágítasz, bizonyíték van-e vagy nincs, ellene-e vagy mellette.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.02. 19:57

mimindannyian írta:Vedd figyelembe, hogy egy párbeszédben nem csak az a lényeg, hogy te juss új ismeretekhez, hanem az is lehet, hogy a másiknak átadj.
Na jó. Akkor mosd olvasd vissza a témában írt hozzászólásaimat, és meg fogod találni az ismeretterjesztő részt is szinte az elejétől fogva.
Tulajdonképpen végig azt próbálom magyarázni, hogy az emberi elme legalább kétharmadrészt tudattalan folyamatok által irányított. Ezeket éppen a XX. század végén és a XXI. században az idegtudományok új vizsgálati eszközeivel sikerült egyre jobban felderíteni. Kiderül szép lassan, hogy honnan erednek a vizuális, perceptuális vagy éppen logikai torzulások, hogy mennyire megbízhatatlan a memória, hogy az emberi idegrendszer a tudatos ént mindig is megpróbálja "megetetni" egy konzisztens modelljével a világnak, és ha ehhez adathiányos állapotban az kell, hogy kipótolja a réseket, akkor nem szégyell légből kapott kitalációkat is beépíteni a modellbe. Tulajdonképpen soha nem a valóságot látjuk, és nem a valóban megtörténtre emlékezünk, akkor mit is remélünk az álomlátástól? Hogy az az igazságot mutatja?

Költői volt a kérdés.

Akit a téma jobban érdekel, tudom javasolni Leonard Mlodinow - A tudattalan c. könyvét.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.02. 20:02

mimindannyian írta:Ne röhögtess, akkor ez nem munkahipotézis volt, hanem prekoncepció,
Milyen "prekoncepcióról" beszélsz te????
Becsületesen felvázoltam MINDKÉT szóba jöhető lehetőséget. Vagy nincs semmiféle kapcsolat a külvilág történései és az álom között, vagy van. Az első esetben felesleges az álom és a külvilág történései viszonyának a vizsgálata. A második esetben viszont számomra hiányzik a meggyőző magyarázat, akár még csak munkahipotézis szintjén is, hogy ugyan már miként is valósul meg az információáramlás a külvilág és a látott álom között?

Mert például az információáramlás a múlt nyáron történt evezőstúra és a most felmerült emléke között egyszerűen és egyértelműen leírható. Na, valami ilyesmit próbáljon kipréselni magából az, aki úgy véli hogy bármi tudományos alapja lehet a látott álmok és az egyidőben, vagy a jövőben történt események közötti kapcsolatnak...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.02. 22:34

Igen, ez prekoncepció, mindkét alternatíva. Ilyen hozzáállással kezdődött a részecske, vagy hullám, tessék eldönteni! kérdés is. Azért, mert te csak ezt a két lehetőséget tudod elképzelni, nem biztos, hogy csak ezek léteznek. Egy harmadikat már az elején említettem: a kérdező az, aki elköveti a kérdéses eseményeket, csak épp a "tervei" álom formájában törnek rá. S még biztos lehet több lehetőség, amire eddig nem is gondoltunk. Ha te egy szemellenzővel indítasz, abból sok jó nem sül ki.
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.04.03. 07:38

Jó reggelt mindenkinek.
Elösször is nem haragudtam meg senkire sem.
Csak azota nem volt "szóra méltó" álmom.
Egyébként olvastam,hogy Csernus Imre neve is szóba került.Sokat nem tudok rolla csak amit annó a tévében láttam és azt hiszem,hogy ő joformán Drogosokkal foglalkozik.Én eddigi életemben még egy marihuánás cigit sem szívtam el!!
Ugy,hogy ez a probléma kilőve.
Már csak azért sem haragszom mert legalább válaszolt/válaszoltak az álmomra.Aminek örülök is mint azt ahogy az elején le is írtam.
De következzék a mai álom.
Egy házban "voltam" ahol buli volt.Egy lány hosszú szöke haja volt lement a garázsba vagy pincébe és egy fiuval akart lenni.
Észre vették,hogy a kazán nem úgy müködik mert eléggé zajos volt.
A lány oda ment kinyitotta vagy valami ilyesmi és egyből fel is robbant.
A lányt a lökéshullám hátra lökte.
Nem tudom,hogy meg halt-e vagy csak megégett.
Egyébként álítolag az agyunk 10%-át használjuk amit Einstein egykor mondott.
Nem részletezem a dolgot mert itt mindenki utánna tud nézni.
Az agykapacitás 10 százalékának mítosza.
0 x

Kopteriqus
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2015.03.27. 12:23

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Kopteriqus » 2015.04.03. 07:39

Viszlát leközelebb a Jövőben!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.04.03. 22:16

Rigel írta: ... miként is valósul meg az információáramlás a külvilág és a látott álom között?

... bármi tudományos alapja lehet a látott álmok és az egyidőben ... történt események közötti kapcsolatnak...
Majdnem mindenben egyetértek Veled, de ezzel kapcsolatban hadd idézzem ide egy személyes élményemet:
Azt álmodtam, hogy baromi magasból (érzésem szerint) hosszú percekig zuhanok, halálfélelmemben lepergett előttem az életem, majd pont amikor földbe csapódtam volna, felébredtem. Ééés lámcsak, tényleg leestem az ágyról... (Gyerekkoromban történt.)
A testem érzékelte a zuhanást, a "súlytalanságot" és az agyam azonnal beleszőtte az álomba. Tehát lehetséges információáramlás a külvilág és az álom között, persze semmi misztikus nincs benne, nyilván az ébrenlétkor szokásos érzékeléseken keresztül.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.04. 13:51

Popula(c)tion írta:
Rigel írta: ... miként is valósul meg az információáramlás a külvilág és a látott álom között?

... bármi tudományos alapja lehet a látott álmok és az egyidőben ... történt események közötti kapcsolatnak...
Majdnem mindenben egyetértek Veled, de ezzel kapcsolatban hadd idézzem ide egy személyes élményemet:
Magyarázatképpen: az "egyidőben" alatt az olyan eseményeket gondoltam, amelyek a múltbeli fénykúpunkon kívül vannak. Például, hogy valaki megálmodja a nagymamája azon az éjjelen meghalt Kiskunröcsögén.
Az általad említett esetnek még te magad is jól meghatároztad az információáramlását. De ugyanez a jellegű eset előfordulhat sokkal kínosabb módon is. Mondjuk azt álmodod, hogy egy zsúfolt pályaudvaron rohangálsz és járod a bilitáncot mert nem találsz egy vécét, és akkor hirtelen egy sarkon befordulva egy zajosan csobogó vízesésre bukkansz. :D Jobb esetben csak a kollégiumi szobatársak próbáltak megviccelni, hogy alvás közben a füled mellett csorgatták a vizet, rosszabb esetben lepedőt kell cserélned...
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.04.04. 14:27

Kopteriqus írta:Egyébként álítolag az agyunk 10%-át használjuk amit Einstein egykor mondott.
Nem részletezem a dolgot mert itt mindenki utánna tud nézni.
Az agykapacitás 10 százalékának mítosza.
Nem hiszem, hogy Einstein ilyet mondott volna, és valóban csak egy mítosz. Semmi alapja nincsen.
Az emberi agy, meg minden idegrendszer - működési állapotától függően - 60-100%-át használja a kapacitásának. Az téveszti meg a 10%-os mítosznak bedőlőket, hogy figyelmen kívül hagyják azokat a tudattalan érzékelési, adatfeldolgozási, döntési és motorikus vezérlési funkciókat, amelyek nemhogy elengedhetetlenül fontosak az élőlény működtetéséhez, de a feladatok legalább háromnegyedét jelentik irgalmatlan számítási kapacitást lekötve.
Itt van például a látás. Az emberek nagytöbbsége - aki nem tanulmányozta a kérdés részleteiben - szentül meg van győződve arról, hogy az a kb. 170° szélességű látvány, amit megtapasztal az egy végtelenül részletes képe a valóságnak, a szemeivel pontosan ezt látja. Pedig egy fenét. A szemfenéken az igazán részletes képfelismerésre alkalmas terület kisebb látószöget érzékel, mint a Hold látványa. A látótér teljes többi része csak elnagyolt foltokat érzékel és küld információnak az agyba (a vakfolt pedig semmit!) Maga az agy állít össze a befutó hiányos információkból egy olyan részletességű "képet", amit a tudatos énünk a valóságos látványnak hisz. A kép előállítása (pláne sztereóban) hasonlóan nagy számítási kapacitást igényel, mint a modern számítógépes játékok látványának a legenerálása csúcs videokártyákkal, hiszen az ide-oda ugráló aprócska részletes terület információiból egy hihető összefüggő és részletes anyagot kell realtime összeállítani a látótér elég nagy középponti részére, és még a perifériás területeken is meg kell próbálni kipótolni a tapasztalt elnagyolt foltokat valami hihető objektumokká, felhasználva ehhez a vizuális emlékeket is. És ami érdekes, ez utóbbi tudattalan feladat során néha előfordulnak hibák a kipótlásban és konzisztenssé tételben, és ilyenkor "látunk" egy elsuhanó alakot a szemünk sarkából, amire odapillantva már sehol sincs. Lám, már szellemeket látunk!
Az általunk megtapasztalt látvány legalább 50%-a "kitaláció", amit az agyunk állít elő a háttérben gőzerővel dolgozva elképesztő mennyiségű művelet elvégzésével. És ez csak egy funkció, amivel az agy el van foglalva. A 10% nemcsak mítosz, hanem ostobaság is.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: Bemutatkozás

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.04.04. 19:40

Rigel írta: Magyarázatképpen: az "egyidőben" alatt az olyan eseményeket gondoltam, amelyek a múltbeli fénykúpunkon kívül vannak.
Akkor tessék ezt írni!
Persze ha nagggyon akarom, akkor értem úgy is (sőt elsőre világos volt,) ahogy írtad, de lehet, hogy nem mindenki akarja annyira érteni...Sőt... Ezért szóltam. ;)
0 x

Válasz küldése