Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2015.04.04. 10:06

Gondolom többen az itt lévők közül hallottak már azokról a kísérletekről amikor azt vizsgálták, hogy a gondolataunk hogyan hatnak egyfizikai tárgyra.

Klasszikus és nagyon elterjed típusa ennek amikor két egyforma tálba raknak rizst vagy gyümölcsöt vagy vmi hasonlót , egyikre ráírnak valamilyen negatív jelzőt (hülye, csúnya) a másikra pedig pozitív jelzőt (okos, szép) a tálakat lezárják és várják melyikkel mi történik.
A videók alapján a pozitív jelzőkkel ellátott tálak, szembetűnően sokkal egészségesebbek maradnak hosszú távon mint a negatív jelzőkkel ellátott tálak.
EZ szerint a gondolatink valahogyan hatnak az anyagra?

A másik hasonló téma a véletlen szám generátor kutatás, miszerint a véletlenszám generátorok értékére hatással voltak a világban történt események, illetve a véletlen számok előre jelezték eseményeket amik még nem történtek meg.

Remélem érthető, hogy mi a kérdésem, gondolatainknak tényleg hatása van az anyagi világunkra?
Olvastam sokat már erről, kíváncsi vagyok a Ti véleményetekre is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.04. 12:52

A gondolataink az anyagi világ részei, így persze, hogy hatnak rá: az anyag hat az anyagra, hol itt a probléma? :)

Amit a sorok között kérdezel, hogy ti. nem ismert fizikai szinten hatnánk a világra, pl. telekinézis, arra bátran mutass bizonyítékokat. Youtubon talált kamu videókkal kár fárasztani egymást. Gondolj bele, melyik videót nem tudnád te megcsinálni? Semmi garancia rá, hogy elfogulatlan kísérletek. Nem is feltétlen a rossz szándék, megtévesztés viszi ezeket az embereket. Amelyik virágra jót ír, az neki vonzóbb, ezért esetleg közelebb teszi az ablakhoz, picit több vizet ad neki, hamarabb észreveszi rajta a tetveket, stb. Fel sem tűnik neki, hogy körültekintőbben gondozza.
Egy ilyen kísérletnél a minimum lenne, hogy olyan nyelven legyenek a pozitív/negatív jelzők felírva, melyeket a gondozó nem ért. sőt ő ne is lássa, csak a virág. És nem 2 virággal megcsinálni, hanem egy üvegháznyival, véletlenszerűen elrendezve az idegen nyelven írt jelzőket. Majd mikor már szemmel láthatóak az növekedési eltérések, akkor odahívni valakit, aki érti az adott nyelvet, és egyeztetni, hogy valóban megfigyelhető-e a kérdéses összefüggés.

Vannak jó kísérletek, mint amikor egy csoport betegért imádkoztak, a másikért nem. No, vajon melyik gyógyult ki előbb? Nem volt különbség. Pedig ott aztán izzadnak a hívők a cél érdekében. :)

Fáradoznak egyesek ilyen parajelenségek bizonyításán, én örülök neki, és várom, hogy legyen valami jól bemérhető eredmény, legjobb, ha mindenki otthon le tudja mérni, de az LHC szintű komplex műszeres bizonyítékkal is kiegyeznék. Sajnos eddig nem sok sikerről tudunk. Pedig érdekesen megbolygatná az amúgy sem állóvíz modern fizikát. :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.04. 13:11

coobs írta:Klasszikus és nagyon elterjed típusa ennek amikor két egyforma tálba raknak rizst vagy gyümölcsöt vagy vmi hasonlót , egyikre ráírnak valamilyen negatív jelzőt (hülye, csúnya) a másikra pedig pozitív jelzőt (okos, szép) a tálakat lezárják és várják melyikkel mi történik.
A videók alapján a pozitív jelzőkkel ellátott tálak, szembetűnően sokkal egészségesebbek maradnak hosszú távon mint a negatív jelzőkkel ellátott tálak.
Ez nem hiszem, hogy így van, nem tudom, hol láttál ilyet, de korrektül kivitelezett kísérletben tuti, hogy nem ez jön ki. Ha tudsz erre jól dokumentált és korrekt kísérletet, akkor mutasd meg! Addig is azért ajánlom a szeretett babok esetét, amiről ebben a cikkben olvashatsz:
Vakpróbát, hogy tisztán lássunk
coobs írta:A másik hasonló téma a véletlen szám generátor kutatás, miszerint a véletlenszám generátorok értékére hatással voltak a világban történt események, illetve a véletlen számok előre jelezték eseményeket amik még nem történtek meg.
Megintcsak jó lenne, ha erről linkelnél valami dokumentált kísérletet. Én ilyenről nem hallottam, csak olyanról, ahol véletlenszámgenerátorokat próbáltak tudatosan befolyásolni. Nagyon sok ilyen kísérlet volt, időnként sikerült kimutatni egészen pici hatásokat, az összesített végeredmény azonban nem meggyőző.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Re: Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2015.04.04. 15:51

mimindannyian írta:
Vannak jó kísérletek, mint amikor egy csoport betegért imádkoztak, a másikért nem. No, vajon melyik gyógyult ki előbb? Nem volt különbség. Pedig ott aztán izzadnak a hívők a cél érdekében. :)

)
Ez jó kisérlet? Miért? Azért mert a tudományos álláspontot igazolta vissza? Amit itt elmondtál ebből tele van ez is nem mért illetve szubjektív elemekkel. Hány ember imádkozott? Milyen messziről? Próbálták közelebbről is? Egyenlő súlyosságú volt a két eset? egyenlő korú volt a két beteg?
Több kísérlet is volt?

https://www.youtube.com/watch?v=JvOi2vk6ZPc

Ilyenre kísérletre gondolok, a papííra szükséges ráírni nem idegen nyelven a jelzőket, ugyanis a feltevés az h az elménk hatással van az üvegek tartalmára. Egy a ényeg, nem állítom hogy ez egy pontos egzakt kísérlet amit csinál, nyilván nincs dokumentálva, de láttam már mást is aki megcsinálta és ez lett a vége. Ezért kérdetem h az itt lévőknek esetleg van e plusz infőja a témáról?

A véletlen számok téma ebben a videóban IS látható:

https://www.youtube.com/watch?v=nh94XZzEosc

Jó ilyen Uri Geller idióta is benne van, ez mellet van még benne egy két érdekesség
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.04.04. 16:09

coobs írta: https://www.youtube.com/watch?v=JvOi2vk6ZPc

Ilyenre kísérletre gondolok
Szerintem ha kiraksz több üvegben rizst, akkor mindig az lesz, hogy egyik kicsit lassabban, másik kicsit gyorsabban fog romlani. Ha valaki mindössze 2 üveget használ, természetes, hogy lesz köztük egy kis különbség, de az, hogy pont a gyűlöllek feliratú romlott picit gyorsabban, bőven lehet puszta véletlen. Tehát meg kellene ismételni a kísérletet még többször, vagy eleve nem 2 üveggel kezdeni, hanem mondjuk 10 üveggel, és ebből ötöt szeretni, ötöt meg gyűlölni.
Valószínűnek tartom, hogy sokszor kijött már fordított eredmény is embereknek, csak abból nem csináltak youtube videót, mondván "nem sikerült".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.04.04. 20:22

coobs írta:Ez jó kisérlet? Miért? Azért mert a tudományos álláspontot igazolta vissza?
Nem, dehogy, sőt, a kérdésed is rossz. A tudományos álláspont az, hogy a tapasztalatokat meg kell magyarázni. Ha az lett volna a tapasztalat, hogy segít az imádság, akkor az lenne a tudományos álláspont.
Amit itt elmondtál ebből tele van ez is nem mért illetve szubjektív elemekkel.
Hogyan? Pont, hogy jól ki lehet zárni, hiszen nincs közvetlen kapcsolat a betegek és az imádkozók között.
Hány ember imádkozott? Milyen messziről? Próbálták közelebbről is? Egyenlő súlyosságú volt a két eset? egyenlő korú volt a két beteg? Több kísérlet is volt?
Igen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Efficacy_of_prayer
https://www.youtube.com/watch?v=JvOi2vk6ZPc
Ilyenre kísérletre gondolok, a papííra szükséges ráírni nem idegen nyelven a jelzőket, ugyanis a feltevés az h az elménk hatással van az üvegek tartalmára.
Jah... az elménk persze. Amelyiket nagyobb melegbe teszi, az hamarabb romlik. Sőt, fordított kapcsolat is van, amelyiket rosszabb minőségűnek látta beöntéskor, arra inkább ráírja a gyűlöllek feliratot. Ez a video tudományos értelemben nulla kísérleti eredmény.
de láttam már mást is aki megcsinálta és ez lett a vége. Ezért kérdetem h az itt lévőknek esetleg van e plusz infőja a témáról?
Van: csak nem ellenőrzött kíséretek esetén jön ki a várt eredmény :).
Én pl. tökéletesen befolyásolni tudom a rulettet, melyik számnál álljon meg a golyó. Youtube-ra is meg tudom örökíteni. Lehet, hogy csinálok előtte pár sikertelen videót, de be kell melegíteni, majd a sikerest felrakom, és akkor elhiszed?
A véletlen számok téma ebben a videóban IS látható:...
Az ilyenek nyernek mindig a lottón. Ja, nem. Biztos csak azért, mert nem akarnak visszaélni a képességeikkel.
0 x

coobs
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.05.26. 11:47

Re: Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: coobs » 2015.04.04. 22:16

Szilágyi András írta:
coobs írta: https://www.youtube.com/watch?v=JvOi2vk6ZPc

Ilyenre kísérletre gondolok
Szerintem ha kiraksz több üvegben rizst, akkor mindig az lesz, hogy egyik kicsit lassabban, másik kicsit gyorsabban fog romlani. Ha valaki mindössze 2 üveget használ, természetes, hogy lesz köztük egy kis különbség, de az, hogy pont a gyűlöllek feliratú romlott picit gyorsabban, bőven lehet puszta véletlen. Tehát meg kellene ismételni a kísérletet még többször, vagy eleve nem 2 üveggel kezdeni, hanem mondjuk 10 üveggel, és ebből ötöt szeretni, ötöt meg gyűlölni.
Valószínűnek tartom, hogy sokszor kijött már fordított eredmény is embereknek, csak abból nem csináltak youtube videót, mondván "nem sikerült".
Igen, igazad van tudom ez kevés a bizonyossághoz.
Majd lehet h megcsinálom, ha lesz időm ezzel szórakozni. :)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Re: Gondolat, emberi elme hatás kisérletek

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2015.04.13. 17:45

coobs írta:
Ilyenre kísérletre gondolok, a papííra szükséges ráírni nem idegen nyelven a jelzőket, ugyanis a feltevés az h az elménk hatással van az üvegek tartalmára. Egy a ényeg, nem állítom hogy ez egy pontos egzakt kísérlet amit csinál, nyilván nincs dokumentálva, de láttam már mást is aki megcsinálta és ez lett a vége. Ezért kérdetem h az itt lévőknek esetleg van e plusz infőja a témáról?
Itt van egy ilyen, jol dokumentalt es elmagyarazott kiserlet.
http://mek.oszk.hu/00600/00654/html/vakproba.htm
0 x

Válasz küldése