Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 09:50

Gyakran hallani mostanában azt, hogy para-képességek. Holott erről szó sincs. Egyszerűen az emberi teste behálózó elektromosságnak erőssége, annak kisugárzása az ami különböző fizikai képtelenségnek, vagy épp csodának tűnő képességet ad egy-egy embernek. Amit mindig, régen és korunkban is meglovagoltak a vallás írok, illetve korunkban az önmagukat guruknak csodatevőknek népes tábora.

Létezhetnek képességek, de az egy természetes adottság, valaminek, zömmel testi-elektromosságnak a szervezeten belüli fel erősödése, illetve a koncentráló képesség fejlett volta, teszi lehetővé.

Ehhez hasonló produkció volt a tv. műsorban, mint asztal táncoltatás-szellemidézés céljából. Az asztaltáncoltatása nem más, mint a gravitációs erő részleges megszakítása. Azért táncikál az asztal, mert nem egyforma erősségű és kisugárzású minden ebben résztvevőnek a tenyere, azon keresztül, képessége. (Ha jól emlékszem ezt nevezik levitációnak)

Vagy is ezzel azt akartam mondani, hogy nem létezik para-képesség, csupán felerősödött testi elektromosság és tudatos irányítása valaminek.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.12. 10:29

cseppkő írta:Gyakran hallani mostanában azt, hogy para-képességek. Holott erről szó sincs.
Kedves Cseppkő. Eddig tudtam egyetérteni :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2010.01.12. 11:33

Gondolom, erről a tévéműsorról van szó:
http://webcast.tv2.hu/magellan/index.ph ... _id=409172

Paulinyi Tamás ezúttal megmondta a frankót.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 13:29

"Csodabogarak vagy kiválasztottak, akik túlvilági lelkekkel diskurálnak? Egyáltalán kommunikálhatunk-e a szellemvilággal? Sokan azt állítják igen, mégpedig felszentelt asztalokon keresztül. A Magellán arra vállalkozott, hogy megidézze a nemrég elhunyt popkirályt, Michael Jacksont."

Ez, egy akkora marhaság, hogy egyszerűen nem értem, miképp szabad bevinni ilyesmit a képernyőre? Akkor ne csodálkozzunk ha az emberek körében, mint valami vírus terjed a babonaság és misztikára való hajlam. Ma korunkra, elfogadhatatlan ez a népbutítás.

Kedves Joco csak ejtegetem, miért csak Eddig" értettél velem egyet. Azt gondolom ha Te egy biológus vagy és ha jól,emlékszem az vagy, akkor nem ártana a sejtekből, vagy biokémiából kissé kiemelkedni, és áttérni egy kicsit az atomi részere illetve a fizika elméletének elektromossága felé.

Az élet létezése, egyáltalán működésének titka csak is így fejthető meg. S akkor azt is érteni fogod miért írtam hogy a test elektromos kisugárzása illetve a tudatos koncentráció együtt képes parának mondott képességeket előidézni. Ezeket a dolgokat már azért is érdemes lenne egyszer tisztázni, hogy az emberi butaságot, babonaságot, illetve a vallások képtelen meséinek fanatizálni képes dogmáit felülírni tudja egyszer az ember.

Jól tudom fogalmazásaim egyszerű szavakkal íródnak, talán nem is tudományos nyelvezettel--na de mit tegyek ha csak középszintű a tudásom, viszont olyan parának mondott képességeim voltak amilyenek ha ezer évenként, ha volt (!) egy-egy embernek, de akkor is manipulációkkal, nem pedig természetes módon. ( közel és távol keleti emberekre gondolok akik előtt máig térdepelnek tömegek....
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.12. 13:58

cseppkő írta:"
Jól tudom fogalmazásaim egyszerű szavakkal íródnak, talán nem is tudományos nyelvezettel--na de mit tegyek ha csak középszintű a tudásom, viszont olyan parának mondott képességeim voltak amilyenek ha ezer évenként, ha volt (!) egy-egy embernek, de akkor is manipulációkkal, nem pedig természetes módon. ( közel és távol keleti emberekre gondolok akik előtt máig térdepelnek tömegek....
Neked nem volt paraképességed, csak paraképzelgésed.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2010.01.12. 14:51-kor.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.12. 14:19

cseppkő írta:Ez, egy akkora marhaság, hogy egyszerűen nem értem, miképp szabad bevinni ilyesmit a képernyőre? ...
Ebben tökéletesen egyetértünk.
Azt gondolom ha Te egy biológus vagy és ha jól,emlékszem az vagy
Nem. Informatikus.

Kedves cseppkő

Itt mindenkinek van mindenféle természetfölötti képessége, parajelenségek tömegét éljük meg naponta. Csodálatos gyógyítóink vannak...
Egyetlen pici-prücök van... soha egyik sem tudta bizonyítani ezen képességeit. Beszél róla és beszélnek róla... de kézenfekvő bizonyíték nincs.

Elárulod milyen képességeid VOLTAK? (feltételezem már nincsenek, nem tudod megmutatni)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 14:58

Tudod Gábor, én mondom a magamét, majd csak lesz aki odafigyel szavaimra, és több befolyása van ebben a témában, mint nekem. A Magellán másik szenzációja a vakvezető fantasztikuma volt.

Sanyi vakon vezetése csodálatos! Arra mutat rá, hogy az emberi tudat képes visszafejlődni ha a szükség úgy követeli.

Az idők során, az emberiség bár szellemileg hatalmasat fejlődött, de más tekintetben, paradox módon elkorcsosult. Vannak képességeink amelyek megvoltak régen, mára elsorvadtak. És ha valaki egy-egy ilyen abszurdnak tűnő képességgel születik, mert valamiképp az ősök turmixából örökölt, akkor vagy nem hisszük el, ( azt mondjátok! téveszmés)vagy para-képességnek, vagy épp vallásos misztikumnak, csodának ítéljük. Holott minden emberben ott szunnyadnak a különböző képességek nyomokban, csak a mai civilizált világban, a rohanó életünkben nincs szükségünk rá.

Sándort a kényszer szorította rá, hogy kifejlődhessen ez a fajta érzékenysége, mint valami radar úgy működik a tudata. Meggyőződésem, hogy szinte állandó jelleggel nyitott a lelke és figyelőn kisugárzik és vissza, miközben felfogja a tárgyak, épületek kisugárzását legyen az hang hullám illetve elektromos kisugárzás.

Gyakran hallani mostanában azt, hogy para-képességek. Holott erről szó sincs. Egyszerűen az emberi testet behálózó elektromosságnak erőssége, annak kisugárzása az, ami különböző fizikai képtelenségnek, vagy épp csodának tűnő képességet ad egy-egy embernek. Amit mindig, régen és korunkban is meglovagoltak a vallás írok, illetve korunkban az önmagukat guruknak csodatevőknek népes tábora. Még egyszer ismétlem;

Létezhetnek képességek, de az egy természetes adottság, valaminek, zömmel testi-elektromosságnak a szervezeten belüli felerősödése, illetve a koncentráló képesség fejlett volta. Ezeket a dolgokat már azért is érdemes lenne egyszer tisztázni, hogy az emberi butaságot, babonaságot, illetve a vallások képtelen meséinek fanatizálni képes dogmáit felülírni tudja egyszer az ember. Akkor tudná mi a lélek, és azt is, hogy nem létezik személyes Isten, csak is Fizikai Erők léteznek, mint Földünk életet adó isteninek mondható Energiái. Na persze mindegy, eddig nem igen hallgatott rám senki, aki magasabb végzettségű volt, hisz belegabalyodtak a mai ismeretanyagba, vagy épp a vallási misztikumba, vagy nem mernek, szembeszállni vele.?!.

Abszolút nem érdekel egyébként, hisz a tudós világ berkein belül még egymást sem fogadják el könnyen ha az, szembehelyezkedik a régi elmélettel. -- Majd igazam lesz. Mikor? Ha az asztronautákkal tragédia történik a Marsi út során.....mi teremti az időt, és mi van akkor ha nics idő, vagy egy helyben fog topogni" ?? Na mindegy...
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.12. 15:31

Tudod Gábor, én mondom a magamét
Ebben egyetértek veled, kiegészíteném azzal, hogy ész nélkül.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 16:18

Tudod Joco,
Ma is létezik a képességem, de nem használom. Ritkán előfordult, ha valakik megtudták ma hol lakom és megkerestek. Igen akkor használtam az egyiket mert nem tudtam nemet mondani amikor belenéztem az idehozott nyaktól lefelé bénává vált fiatal szemébe, akit emelővel vettek ki a kocsiból és hoztak el hozzám. Azóta ülni tud, mozog a karja, ellátni képes magát, csak futni nem fog mivel azok az idegszálak valóban szétroncsolódtak. De azóta ha jól tudom, befejezte az egyetemet. Egyébként abba hagytam amit a klinikai munkám során tettem, mert saját egészségemet veszélyezteti. Kiléptem a klinikáról és visszaültem könyvelni ami voltam 30 éves korom elött és nem mentem ismét tanulni és dolgozni klinikára--kiváncsiságból, illetve saját fura dolgaim miatti félelmemből.

A másik képességem is létezik de ma már csak orvosi felügyelet mellett tenném meg. Ez fantasztikusnak volt mondható. Spontán keletkezett, gyermekkorban, majd a klinikai munkám mellett tettem tudatossá, már nem féltem tőle, és a kíváncsiságom hajtott.Azt persze nem tudtam akkor, hogy ez a képesség pokollá válhat, mert nem tudom leállítani, sőt egyre erősebbé vált. Ezzel igaz sok mindent megtapasztalhattam, szembesülhettem, aztán egy nap 1992-ben egy drasztikus leállítását vettem igénybe--próba szerencse gondoltam ---nehéz volt de egy év alatt elmúlt... a muszáj tennem, kényszere. Azóta nem csináltam. Bár az idén a férjem akarta ismételd meg--mondta,- de a szívemmel már rizikós. De ma is létezik, de soha nem ismétlem meg, mert 91 ben rájöttem minden ilyen alkalommal saját életemmel játszom. Ennyi.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 16:22

Azt írtad Gábor --Egy bolond mondja amit tud; egy bölcs tudja, mit mond.

Akkor ha olyan bölcsnek tudod magadat --magyarázd már el miképp lehetséges, hogy a vak Sándor vezetni képes biciklit, autót?
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.12. 16:40

magyarázd már el miképp lehetséges, hogy a vak Sándor vezetni képes biciklit, autót?
Most azt a játékot játszod, hogy állítasz valami butaságot, és másoktól követeled, hogy cáfolja tudományosan? Titeket oktatnak valami ezoteriko-áltudomásos para-tanfolyamon erre a trükkre? Azt nem tanították, hogy ez nem megy olyanokkal szemben, akik legalább érettségiztek?
:lol:
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.12. 16:41

cseppkő írta:Tudod Joco,
Ma is létezik a képességem, de nem használom..
Ne haragudj, de a másodikból egy szót sem értek...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 17:07

Volt egy ilyen sejtésem Joco, hogy a másodikról nem fogod érteni mire is gondoltam, de ha kiírom, megint céltábla leszek. Az igazság az, hogy soha, érted soha eszembe sem jutott hogy valaha is elmesélem az embereknek, hisz egész életemben hallgattam róla vagy ezért, vagy azért, vagy azért mert nem igen vagyok oda az emberért. Az idén a véletlen és férjem volt aki belepiszkált a múltamba abban a reményben hogy ezzel sok-sok pénzhez jutunk. (1 millió dollár) Csak azt hagyta ki a számításból (és persze ma sem érti miért nem lehetséges, mert ma sem fogja fel mit műveltem anno), hogy a szűk" családom tagjai miatt két infarktuson estem át. Igy maradt vissza egy jobboldali szár blokkom. Aminek a következtében a szívem jobb kamrája majd nem egy percig nem mozdul, majd bejön egy színuszcs. inger és így működik.

Szóval meghiúsult a bemutatása, hacsak valami szerkentyűvel, nem tartanák életbe ezt a fránya kis motort, legalább 8-10 percig. Akkor bemutathatom. A próba amit végeztem, ennyi év után magamnak, részben sikerült. Vagy is magát a technikáját nem felejtettem el.
Ha valaki megtenné én megtenném az unokáimért na és a férjemért, mert azóta ingajáratban van a futrinka utcába na és állandóan a padlón van. Holott tisztességes nyugdíjunk van és azóta bepereltem a szülőket is, hogy évek múltával végre kapjunk a gyerekre pénzt. Ha ezt beosszuk szépen elég a két gyerek iskoláztatására is...de hiába mondom...na mindegy..
Olyan ostoba tud lenni az ember, hogy ha csak egyszer fájna, üvöltene miatta...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 17:12

Nem Sanya nem azt várom hogy cáfolja meg bárki amit írtam, hanem ha olyan bölcsnek, mindentudónak gondolja magát, akkor magyarázza el, szerinte miképp vezet egy világtalan?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.12. 17:24

Cseppko: Nagyon fantasztikus, rejtelyes dolgokat irsz. Ennek a tarsasagnak nem lesz eleg elmagyaraznod a kepessegeid (amelyeket eddig nem is fedtel fel), fokepp azert, mert legtobbunk szerintem nem is talalkozott ezen a teren kulonleges kepessegunek mondott emberrel. Szerintem, itt a tobbseg magyarazni szeretne dolgokat, marmint, hogy annak a bizonyos dolognak igenis van kezzelfoghato magyarazata.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.12. 17:26

cseppkő írta:Nem Sanya nem azt várom hogy cáfolja meg bárki amit írtam, hanem ha olyan bölcsnek, mindentudónak gondolja magát, akkor magyarázza el, szerinte miképp vezet egy világtalan?
Ha nem latta, nem vizsgalta, csak hallott rola, akkor hogy kepzeled, hogy magyarazatot ad ra?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 17:36

Egyébként Joco gyere és kukkants be a most kezdett oldalamra.
http://letezesunk.5mp.eu/web.php?a=letezesunk

Igaz lassan haladok vele, mivel nehezen értem a szerkesztést, de abban leírok mindent sorban. azért is invitállak, mert írod, hogy informatikus vagy.

Legalább lenne Valaki aki elmondaná miképp tegyem be a saját ábrámat aminek segítségével még érthetőbb lenne az, amit írok. Igaz van egy kamasz, csodálatos, 15 éves fiú, első éves informatikát tanuló unokám, akinek manapság "rengeteg" dolga van és röptébe magyaráz, nincs ideje, amiből egy szót sem értek persze. Na és egy született tehetséges, zongora művészkém aki 9 éves fiúcska, és imád pókerezni. Most épp a konyhába tanítja a nagyapját, (aki persze sűrűn pislog" a futrinka" után ) a tegnap esti tv2 film végett.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.12. 17:41

cseppkő írta:Egyébként Joco gyere és kukkants be a most kezdett oldalamra.
http://letezesunk.5mp.eu/web.php?a=letezesunk
.
Kéremszépen ez itt a szkeptikus fórum. Tessék az "Önsanyargatás.hu"-ra fáradni.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.12. 17:55

Tudod Sanya, egy érettségiztem, sőt kitűnően érettségiztem, könyvelő voltam, sőt felvételiztem anno a közgazra is csak nem volt módomban még sem tanulni, amikor eljött az ideje! Mert akkor már volt két gyermekem, de még mindig nem volt saját lakásom, csak albérlet. Vagy dolgozom, mint félőrült vagy tanulok--lemondtam róla. Aztán jól figyelj jelessel végeztem az egészségügyi szakközepet, munka mellett, 30 évesen és klinikán dolgoztam osztályon és intenzíven.

Pesten dolgoztam a Neurológián. Én voltam az a nővér aki bement dolgozni éjszakára, megállt egy komás mellett akinek csöpögött a transzfusizó, és azt mondta az orvosnak aki bekötötte, hogy; a vért nem fogadja be a beteg, kicsapódik valószínűleg, mert fájdalmai vannak. Azt kérdezte tőlem--Viki maga érzi a beteg fájdalmát? --igen valami olyasmi---majd siettem tovább, mert két osztályt és egy intenzívet láttam el éjjel ami össz.-vissz kb 80 beteget jelentett. Én voltam az az intenzív nővér aki azt mondta az orvosnak egy komás felett akiről már azt várták --vége nem sokára, -- hogy jó lenne ha a beteget nappal ellátná egy masször is, mivel a láb inak már nagyon összezsugorodtak, és ha visszatér akkor nem lesz képes se kinyújtani sem pedig felállni. az orvos azt válaszolta csodálkozva; Viki nem fér igy el a koporsóban talán, már nem fog visszajönni.

Mivel tudta, hogy 4 gyermeke van ennek az asszonynak otthon, megpróbáltam a lehetetlent --- kb két hét után visszahoztam egy hajnalon.... szóval nekem ne magyarázz az érettségiről ...
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.12. 18:21

cseppkő írta:Tudod Sanya, egy érettségiztem, sőt kitűnően érettségiztem, könyvelő voltam, sőt felvételiztem anno a közgazra is csak nem volt módomban még sem tanulni, amikor eljött az ideje! Mert akkor már volt két gyermekem, de még mindig nem volt saját lakásom, csak albérlet. Vagy dolgozom, mint félőrült vagy tanulok--lemondtam róla. Aztán jól figyelj jelessel végeztem az egészségügyi szakközepet, munka mellett, 30 évesen és klinikán dolgoztam osztályon és intenzíven.

Pesten dolgoztam a Neurológián. Én voltam az a nővér aki bement dolgozni éjszakára, megállt egy komás mellett akinek csöpögött a transzfusizó, és azt mondta az orvosnak aki bekötötte, hogy; a vért nem fogadja be a beteg, kicsapódik valószínűleg, mert fájdalmai vannak. Azt kérdezte tőlem--Viki maga érzi a beteg fájdalmát? --igen valami olyasmi---majd siettem tovább, mert két osztályt és egy intenzívet láttam el éjjel ami össz.-vissz kb 80 beteget jelentett. Én voltam az az intenzív nővér aki azt mondta az orvosnak egy komás felett akiről már azt várták --vége nem sokára, -- hogy jó lenne ha a beteget nappal ellátná egy masször is, mivel a láb inak már nagyon összezsugorodtak, és ha visszatér akkor nem lesz képes se kinyújtani sem pedig felállni. az orvos azt válaszolta csodálkozva; Viki nem fér igy el a koporsóban talán, már nem fog visszajönni.

Mivel tudta, hogy 4 gyermeke van ennek az asszonynak otthon, megpróbáltam a lehetetlent --- kb két hét után visszahoztam egy hajnalon.... szóval nekem ne magyarázz az érettségiről ...
De könyörgöm áruld már el mit csináltál, vagy milyen képességekkel rendelkezel, mert ez eddig nem derült ki.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.13. 08:26

Dorka11 írta: De könyörgöm áruld már el mit csináltál, vagy milyen képességekkel rendelkezel, mert ez eddig nem derült ki.
A régi fórumon már egyszer ezt kitárgyaltuk, miért kell újra kezdeni? Bénákat lábra állított ha jól emlékszem, testen kívül járt stb. De ha azt kéred tőle, hogy ellenőrzött körülmények között is mutassa be, akkor egyszer azt írja "már elmúlt", vagy ha jól emlékszem valami gyerek felvigyázás is kifogásként képbe került.

A lényeg, hogy nagyon is tisztában vele, hogy nincs igaza, csak unatkozik, és velünk szórakozik... Ennyi.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2010.01.13. 09:49

Azt állította, ki tud lépni a testéből, és ezt be is tudná bizonyítani, de rossz egészségi állapota miatt nem vállalkozott rá.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.13. 10:14

Szilágyi András írta:Azt állította, ki tud lépni a testéből, és ezt be is tudná bizonyítani, de rossz egészségi állapota miatt nem vállalkozott rá.
Egyszer mindenkinek sikerül kilépnie a testéből - ( nekem is sikerülni fog :( )
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.13. 14:29

Szilágyi András írta:Azt állította, ki tud lépni a testéből, és ezt be is tudná bizonyítani, de rossz egészségi állapota miatt nem vállalkozott rá.

Allitolag pedig epp nagyon rossz egeszsegi allapotban szokott ez csak sikerulni a beszamolok szerint.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.13. 15:57

Most már emlékszem. Még ígéretet is tett, hogy majd ha jobban lesz akkor bizonyít. Tegnap kerestem a régi fórumon, de nem találtam. Pedig oda akartam dörgölni.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.13. 21:32

Az egy allitas, ha ki tud lepni a testebol. En meg nem lattam ilyet, ezert kevesbe hiszek benne. Nem is fizetnek erte, hogy ezt cirkuszban, szinpadon lassam.
De mi az ertelme es jelentosege a testbol valo kilepesnek? Mennyivel jobb testen kivul lenni? Mit lehet csinalni, amikor a testen kivul van az ember. (En is tudom jobbra es balra forgatni a nyelvem, amit kevesen tudnak, oroklodik, de semmi jelentoseget nem lattam ennek a kepessegemnek.)
Ha a testbol valo kilepes, aminek jelentoseget sem ismerjuk, olyan nagy erofeszitesbe kerul (energia felemeszto), akkor miert kell csinalni?
Mi a jelentosege?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.13. 23:37

Orcas írta:Az egy allitas, ha ki tud lepni a testebol. En meg nem lattam ilyet, ezert kevesbe hiszek benne. Nem is fizetnek erte, hogy ezt cirkuszban, szinpadon lassam.
De mi az ertelme es jelentosege a testbol valo kilepesnek? Mennyivel jobb testen kivul lenni? Mit lehet csinalni, amikor a testen kivul van az ember. (En is tudom jobbra es balra forgatni a nyelvem, amit kevesen tudnak, oroklodik, de semmi jelentoseget nem lattam ennek a kepessegemnek.)
Ha a testbol valo kilepes, aminek jelentoseget sem ismerjuk, olyan nagy erofeszitesbe kerul (energia felemeszto), akkor miert kell csinalni?
Mi a jelentosege?
Valószínüleg valamilyen evoluciós előny ..
Asztrálutazás ?
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.14. 00:50

cseppkő írta:Egyszerűen az emberi teste behálózó elektromosságnak erőssége, annak kisugárzása az ami különböző fizikai képtelenségnek, vagy épp csodának tűnő képességet ad egy-egy embernek. Amit mindig, régen és korunkban is meglovagoltak a vallás írok, illetve korunkban az önmagukat guruknak csodatevőknek népes tábora.

Létezhetnek képességek, de az egy természetes adottság, valaminek, zömmel testi-elektromosságnak a szervezeten belüli fel erősödése, illetve a koncentráló képesség fejlett volta, teszi lehetővé.

Ehhez hasonló produkció volt a tv. műsorban, mint asztal táncoltatás-szellemidézés céljából. Az asztaltáncoltatása nem más, mint a gravitációs erő részleges megszakítása. Azért táncikál az asztal, mert nem egyforma erősségű és kisugárzású minden ebben résztvevőnek a tenyere, azon keresztül, képessége. (Ha jól emlékszem ezt nevezik levitációnak)

Vagy is ezzel azt akartam mondani, hogy nem létezik para-képesség, csupán felerősödött testi elektromosság és tudatos irányítása valaminek.


Ebből minek higgyek el bármit?
Elektromosság ami kisugárzás,ez csodákat okoz?

Ilyen bullshitet én is ki tudok találni,sőt még tudományos szakszavakkal teletömni...

Elektromos halak(rája,angolna...)az elektromosságot tájékozodásra,vagy/és védekezés,táplálékszerzésre képesek használni...Nem misztikus célokra...

de lényeg nem fog változni,ez a te fantáziád,mese mese mátka kisgyerekeknek...
Az asztaltáncoltatása nem más, mint a gravitációs erő részleges megszakítása
ez csak egy bűvésztrükk,de ne zavarjon....
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.14. 06:05

Engem komolyan csak az erdekel, hogy mi az ertelme es jelentosege a testbol valo kilepesnek?
Mire lehet hasznalni? De komolyan. En nem gunyolodom. Csak valaszt szeretnek kapni a kerdesemre.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.14. 06:10

Orcas írta:Engem komolyan csak az erdekel, hogy mi az ertelme es jelentosege a testbol valo kilepesnek?
Mire lehet hasznalni? De komolyan. En nem gunyolodom. Csak valaszt szeretnek kapni a kerdesemre.
Tessek felteteles modban kerdezni, mi lehetne az ertelme mi lenne a jelentosege...mire lehetne hasznalni.

Mert ugye tavolrol sem igaz, hogy ilyen dolgok leteznek.

HA leteznenek, AKKOR sok mindenre jok lennenek: kemkedni, kivancsiskodni, nezelodni, a test tehetetlenseget meghalado sebesseggel, vagy korulmenyek kozott is letezni.... a lehetosegek haratalanok.

Kar, hogy buta kitalacio az egesz.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.01.14. 10:42

vaskalapos írta:
Orcas írta:Engem komolyan csak az erdekel, hogy mi az ertelme es jelentosege a testbol valo kilepesnek?
Mire lehet hasznalni? De komolyan. En nem gunyolodom. Csak valaszt szeretnek kapni a kerdesemre.
Tessek felteteles modban kerdezni, mi lehetne az ertelme mi lenne a jelentosege...mire lehetne hasznalni.

Mert ugye tavolrol sem igaz, hogy ilyen dolgok leteznek.

HA leteznenek, AKKOR sok mindenre jok lennenek: kemkedni, kivancsiskodni, nezelodni, a test tehetetlenseget meghalado sebesseggel, vagy korulmenyek kozott is letezni.... a lehetosegek haratalanok.

Kar, hogy buta kitalacio az egesz.
ugyanmar, hasznald a kepzeleted
a noi zuhanyzoknal csak ugy tolongananak az asztraltestek :)
najo, ha komoly felhasznalasi lehetosegeket nezunk, ott van pl az intersztellaris utazas lehetosege
gondolj bele, egy csillgasz vegignezheti egy eleg messze levo ismert szupernova [majdnem] teljes eletet, csak oda kell asztralutaznia a csillag kozelebe, aztan megrantani az asztralis koldokzsinort, a fizikai teste visszahuzza, az asztraltest meg kozben hatrafele figyel, es lat egy gyorsitott felvetelt a csillagrol
vagy katonai hirszerzesben is lehetne alkalmazni, pl mailer daemonkent, megkapod az infot, asztralutazol a celbazisra, lekopogod a rogzitonek morse kodban az uzenetet, az ugyeletes tiszt meg meghallgatja
lehallgatas veszelye zero
persze valasztani kell, hogy az uzenet szupertitkos, vagy szupersurgos, mert ez szerintem nem az a hudegyors tavkozlesi forma, van olyan titkositasi algoritmusunk, amivel annyi ideig tartana a brute force dekodolas, hogy az uzenet mar el is evult, veszelytelenul lehet az ilyeneket radion is tovabbitani
persze intersztellaris kommunikacioban az asztraltestes megoldas optimalisabb

Kar, hogy buta kitalacio az egesz.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.14. 11:02

Azt kérdezted Orcas-"Ha a testbol valo kilepes, aminek jelentoseget sem ismerjuk, olyan nagy erofeszitesbe kerul (energia felemeszto), akkor miert kell csinalni?
Mi a jelentosege?

Nagyon sok a haszna és ha az életet, létezésünket érteni szeretnénk, akkor különösen, mint már írtam, nem elég az, hogy egy biokémikus részeire bontja a sejtet, egy genetikus azt kutatja miért normális és mitől az egyik ember és mitől abnormális a másik melyik kodja sérült, ha nem tudják mi a tudat, mi a gondolat, mi az amit anyagi infón kivűl, még átörökít az ember generációkon keresztül?

A testből való kilépés azt gondolom vagy egy örökléstani, vagy egy gyermekkorban átélt trauma kiváltotta képessége lehet egy embernek. Vagy is mindenféle machináció nélkül keletkezik spontán, már gyermekkorban. Aztán vagy megmarad vagy ismétlődik később is. Vagy oda figyel az ember rá vagy túl lép rajta. De mindenképp a spontaneitását, valakihez való erős kötödés, az érte való aggódás, vagy a hozzá való vágyódás váltja ki--ha akarja az ember, ha nem akarja.

Az, hogy én tovább léptem, mert eleve kíváncsi természet vagyok, na és megvallom néha féltem a dolgaimtól, az tulajdonképpen elvezetett oda, hogy tudatosan akarjam elő idézni. Amit egy pár év alatt sikerült is elérnem--de azt gondolom ebbe besegített az is, hogy pályát módosítottam Elmentem klinikára dolgozni a másik képességem miatt, érteni akartam mi az amit érzek, miért gyógyult meg valakinek a nagy területű ekcémája csak a kezemtől. És tanultam a képzőben ismét 30 éves volta akkor.

Csak arra nem gondoltam, hogy kórosan de nagyon megnyílni leszek képes, mint arra sem, hogy ha akarom ha nem akkor is gyógyítani fogok, erősen érzékelővé válok, és egyre több lesz a lélek általi ismerősöm, akikért aggódni fogok és bizony spontán ráérzek és kilépnem kell, muszáj!!---miközben én leégek! Csak nem 12 évig dolgoztam Neurológián, majd kiléptem és visszamentem könyvelőnek--de későn, a szzivem kimerült, a karom sorvadt lett--- szóval ez is olyan onfó, hogy gyógyítgatni reikivel vagy kézrátéttel---az egy halandzsa, mivel aki valóban gyógyít az belepusztul előbb utóbb! Annak idején sürgősséggel maga a belgyógyászom vitt át a Városmajorba mentővel--ott dolgoztam a pénzügyön-- mert életveszélyes volt az állapotom, fibrillált a szívem, bármit tettek a az őrzőben semmi nem használt csak ideig-óráig Katétereztek és a szívizom az erek minden de minden negatív volt holott utána akartak műteni--de nem volt mit---Leszázalékoltak kaptam valami gyógyszert, de csak vánszorogtam a fürdő szobáig is. Egy évig kínlódtam, majd vissza adtam a nyugdíjamat--elköltöztem egy tanyára és ott a magam technikájával, rendbe hoztam a szívem--- Érdekes, de abban az időben egyszer sem jutott senki eszembe, nem aggódtam, és nem ébredtem fel álmomból sem senki jajgatása miatt.

Itt amikor rendbe jött a szívem--és volt elég időm mindent átgondolni mit tettem, mit érzékeltem , hogy tulajdonképpen tovább kellene ezen az úton haladnom, és elkezdtem az állatokat vizsgálni, növényeket, mindent amit csak értem. Aztán egy véletlen révén a férjem kikottyan totta, a feleségem talán segíteni tudna....

És megrohantak a betegek-- ez lett a vesztem--ismét megnyíltam ha akartam ha nem akartam és a kívánságommal együtt tettem tovább és lejegyzeteltem mindent ami betegeknél érzékeltem. Aztán abba hagytam és messzire kezdtem menni egyre messzebb... Mert kerestem a válaszokat miért élünk mitől élünk--- és ami különös, soha eszebe sem jutott, istent vagy bármi keresni, az energiákra is csak azért használtam a lélekszót írásomban, mert ennél jobb fogalom nem jutott eszembe.

Tudjátok, bármit talál az ember akarva vagy akaratlanul, még ha még olyan absztrakt is soha nem szabad átlépni rajta, mert minél többet tud az ember, annál normálisabbá, talán élhetőbbé teheti az életet ami egyszeri, megismételhetetlen!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.14. 12:18

Kedves vaskalapos azt írtad kémkedésre --ez így igaz!! Ha valamiért hallgattam róla felnőttként, akkor ez volt az első ok!! Egy--utálom a politikát, kettő, ha kiderül, elvittek volna az oroszokhoz, három, ha valaki túl sokat tud, egy idő után mondjuk, már nincs rá szükség---kaphattam volna beutalót egy szibériai nyaralásra!!

A következő beírásodra, hogy ehhez egy rossz egészségi állapot kell esetleg--- azok az emberek akik éhezéshez, kemény böjtök tartásához folyamodik--a következmény elmebaj lehet!! A beteg testet soha nem hagyja el a lélek, ---mert szereteti a testét, szereti az életet, mert egyszeri és megismételhetetlen és a lélek mivel tudat ezt jól tudja, jobban mint az egész test-ember, csak addig létezik mint egyes tudati energia amig él a test--aztán részévé válik egy nagydobnak amiben azt feltételezem, hogy nem lesz egyes-egyedi. Nagyon erősen akarom--persze nem biztos hogy sikerülni fog -- de megakarom tartani az egyediségem akkor is! Oly sok mindent szeretnék még "megnézni" de már erősebb létezésként!!

A másik beírásra a cirkuszi mutatványra--- Ez nem működik színpadon, a lélekenergia csak valami jóért valami szebbért valami kíváncsiságért lépked ki. Ha mondjuk a szívem rendesen működne, és ide jöttek volna hogy itt megnézzék először, --mert ezt a részit leleveleztem -- akkor is szükségem lett volna egy "célszemélyre" akiért kilépni vagyok képes, egy nagyon beteg ember akit előtte érzékelek előtte gyógyítom és utána sikerült volna csak a kilépés.---Vagy is kint a jenkiknél is kérnem kellett volna egy beteget akihez kilépek... Ez nem egy cirkuszi mutatvány hanem valamiféle érzelmi alapon működik.

Ezért nem igazak a régi böjtöléssel elért és leírt marhaságok --mennyország, pokol és alvilág, reinkarnáció, nirvana... nem egyéb, mint a beteg agy szüleményei. János proféciái-éhoz hasonlóan.

Ilyen értelemben ártalmassá válhat mindenféle agykontrollos, meditációs gyakorlás amivel különböző hallucinációs képlátást idéznek elő--- elme-betegséget okozhat, vagy vallásos fanatizmust--olvasgatom a honlapokon--és elkeserítő miképp hülyítik az egyszerű embereket. Ez volt a második ok, hogy kijátszom a kártyáimat, mert bár nem vagyok barátkozóan ember barát, de vannak dolgok amiért kinyílik a bicska is zsebembe.Az a legmegdöbbentőbb, hogy egyes pszichológusok vagy orvosok ebben részt vesznek.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.14. 12:22

Ostobaságot írsz sajnos_kacat, egy a legnagyobb téveszmések, mindig férfiak voltak, hála van elég vallás a színpadon nekik köszönhetően---ja feledtem, hogy azok "próféták voltak" nem igaz?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.14. 12:23

cseppkő írta:ha kiderül, elvittek volna az oroszokhoz
Ez jó! :lol:
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.14. 13:22

Asztrálutazás ? Ez megint afféle marhaság, kitaláció, divat és hülyítése sok embernek- egy keleti zagyva elméletnek kiragadott szövege!!

Szkeptikusok vagytok. Legyetek is azok! --de közben gondolkodjatok is. Már gyermekként szkeptikus voltam, és fellázadtam szembeszálltam azzal, amit akkor mondjuk nem tartottam jónak, vagy irtóztam tőle. Még első osztály előtt, miután meg kellett tanulnom amit elém tettek ( 5 évesen már olvastam,úgy hogy ne tegyétek szóvá)vallási szöveget az elsőáldozásomra, utána lázadtam fel először miután elmentünk egy temetésre. A szombati illetve vasárnapi ebédnél nem voltam hajlandó imádkozni, igy három hétvégén elzavartak az asztaltól üres gyomorral. Majd megkérdezték végre miért--azt mondtam ha Jézus meghalt 2000 éve és mi állandóan hívogatjuk áld meg amit adsz most nékünk, akkor egyszer meghallja és itt terem büdösen, mocskosan és földesen, mert csak kiássa magát előbb utóbb...attól kezdve nem kellett imádkoznom csak jó étvágyat kívánni és ebéd után Anyámnak kezet csókolni Apámnak csak szóban megköszönni Így kezdődött a szkeptikusságom.

Azt mondjátok miképp, mivel lehet kilépni?

Elgondolkodtatok már azon, miért van két nagy különböző elektromos szál a testben? Miért van az egyik vezetékben, és miért van a másik szabadon?

Nem elfogadtam a keleti dolgokat vagy a nyugati orvoslás eredményeit, hanem újra meg újra olvastam minden erre vonatkozó részt. Jó én érzékelem ezeket az elektromosságokat--na de nem kell ahhoz érzékelni, hogy odafigyeljünk az életnek erre a furcsaságára, inkább fel kell tenni a kérdést miért van a testben két energia száll, miért van az egyik szigetelt vezetékben, mint idegszálban? Mert amit a kínai ókori ember leírt, az igaz, érzékelte valószínűleg, de akkor a kevés tudással kitalált egy elmélete is hozzá. --ami viszont csak részben igaz!

De ilyen maga a tudomány is talál valamit és ahhoz kreál egy egyenletet és mio vel az egyenlet két oldala egyezik kiegészíti a maga fikciójával és azt mondja--- volt egy nagy Bumm és így keletkezett a Mindenség --mi volt előtte? --majd kiderül korunkban a svájci hegyek alatt--ami egy pukkanás ha, lesz! :lol: Épp így nem igaz a Mindenséget teremtő isteni személy sem amit a teológia tanít--gat

Nem elvetni kell a különböző számunkra elfogadhatatlant, hanem úgy tekinteni rá, mint valami szellemi göröngyre amibe minduntalan belebotlunk, ezért kell keresni és kutatni utána, végig olvasni mindent ami idevonatkozóan bármit is ír.
Nem voltam és vagyok vallásos, de ez nem jelenti azt, hogy elvetettem nem érdekelt--nem sőt, inkább átolvastam mindent ami csak létezett könyvtárakban, ami régen íródott, mivel azért mindenben van egy cseppnyi igazság és a sok-sok cseppből születhet egy óceán...
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.01.14. 13:28

[quote]Már gyermekként szkeptikus voltam, és fellázadtam szembeszálltam azzal, amit akkor mondjuk nem tartottam jónak, vagy irtóztam tőle. Még első osztály előtt, miután meg kellett tanulnom amit elém tettek vallási szöveget az elsőáldozásomra, utána lázadtam fel először miután elmentünk egy temetésre. A szombati illetve vasárnapi ebédnél nem voltam hajlandó imádkozni, igy három hétvégén elzavartak az asztaltól üres gyomorral. Majd megkérdezték végre miért--azt mondtam ha Jézus meghalt 2000 éve és mi állandóan hívogatjuk áld meg amit adsz most nékünk, akkor egyszer meghallja és itt terem büdösen, mocskosan és földesen, mert csak kiássa magát előbb utóbb...attól kezdve nem kellett imádkoznom csak jó étvágyat kívánni és ebéd után Anyámnak kezet csókolni Apámnak csak szóban megköszönni Így kezdődött a szkeptikusságom. [/quote]

Ebből az anamnézisből könnyen megérthető, hogy honnan ered és mikor kezdődött nálad a folyamat, habár én ezt nem szkeptikusságnak hívnám.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.14. 16:20

Orcas írta:Engem komolyan csak az erdekel, hogy mi az ertelme es jelentosege a testbol valo kilepesnek?
Mire lehet hasznalni? De komolyan. En nem gunyolodom. Csak valaszt szeretnek kapni a kerdesemre.
PL. nem kéne tükör ahhoz, hogy nyiratkozás után ellenőrizzem a tarkómnál az egyenes hajvonalat. ;)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.01.14. 16:27

cseppkő írta:azt mondtam ha Jézus meghalt 2000 éve és mi állandóan hívogatjuk áld meg amit adsz most nékünk, akkor egyszer meghallja és itt terem büdösen, mocskosan és földesen, mert csak kiássa magát előbb utóbb...attól kezdve nem kellett imádkoznom csak jó étvágyat kívánni és ebéd után Anyámnak kezet csókolni Apámnak csak szóban megköszönni Így kezdődött a szkeptikusságom.


ez tetszik :)
bar ebbol a par mondatos tortenetbol szamomra az derul ki, szuleid szigoruan vettek a vallast, ezert csodalkozom, hogy ilyen konnyen engedtek neked, hogy elhagyd az imadkozast
cseppkő írta:Azt mondjátok miképp, mivel lehet kilépni?
Elgondolkodtatok már azon, miért van két nagy különböző elektromos szál a testben? Miért van az egyik vezetékben, és miért van a másik szabadon?
bevallom oszinten ezen meg nem gondolkodtam el
azt sem tudtam, hogy van ket elektromos szalunk
bar nem egeszen ertem mit ertesz elektromos szal es vezetek alatt
az en szereny villamosmernoki ismereteim alapjan egy vezetek valamilyen fembol van, amit korul szoktak venni szigetelovel
aztan ebbol kettot tesznek egymas melle, hogy a tapfeszultseg es a fogyaszto kozott zarni tudjak az aramkort
esetleg csomagolhatjak ugy is, hogy tomor kozepso fem vezetek, szigetelo burkolat, hengeres kulso fem vezetek, ujabb szigetelo burkolat, ezt hivjak koaxialis vezeteknek, pl adattovabbitasra kivalo, mert a kulso femhenger arnyekolja a belso vezeteket a zavaro hatasoktol

mutasd meg kerlek, milyen tipusu vezetekek vannak az emberi testben, es pontosan honnan hova vezetnek, hogy a "miert van ketto, egy szigetelt es egy szigeteletlen" kerdesre tudjunk valaszolni
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.14. 21:17

Cseppko: Miert kell kilepned a testedbol ahhoz, hogy gyogyitani tudjal?
Ha kilepsz a testedbol az lathato szamunkra is?
En meg nem lattam ilyesmit, ezert hiheto nehezen szamomra.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.14. 21:18

PL. nem kéne tükör ahhoz, hogy nyiratkozás után ellenőrizzem a tarkómnál az egyenes hajvonalat. ;)
Ezt nemigazan ertem. Down korra gondolsz?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.14. 23:19

Azt trod sajnos kacat, hogy "az en szereny villamosmernoki ismereteim alapjan" --köszi--

akkor figyelj arra amit írok és gondolkodj-- próbáld elképzelni az embert, mint egy szerkentyűt Az emberi egyik elektromosság úgye azt tudod az idegszálakban fut. Azt most ne mond hogy nem jól vezeték és nem szígetel mert bizony tökéletes. Amennyiben megbetegszik, tönkre megy pl a gerincben lévő szál úgymond szigetelő rétege (ami bizony több szál is mint valami köteg) ennek a vezetéknek, akkor kialakul a szkelórismultiplex nevezetű betegség az idegrendszerben (Most lényegtelen miképp mondják orvosilag ezt a pusztulási folyamatot, és hogy megállíthatatlan)

Egy a lényeg, hogy maga az idegszál egy szigetelt vezeték. Vagy is van egy idegrendszeri elektromosságunk, ami az agyban képződik. A két agyfélteke külön, külön, úgy működik mint két gomb egymással szemben, kiáramlanak belőlük a szálak, végig a gerincen, fordulnak és visszatérnek az agyba. Igen ám de a lqvuor, egy olyan folyadék, amely ben képes áramolni az elektromos töltés --vagy is a két gyfélteke között, mint két gomb között áramlás jön létre, aminek következtében kialakul egy elektromos rezgőkör és ebbe besegitenek bizony a csigolyák is mert mind a 32 csigolyán kilép kört rajzol a testben, mint valami fakoronája, majd visszalép a körve leírása után a csigolyába, mind a 32-nél egyformán, szelvényezett formában de kész a rezgőkörünk.

Mivel se elektromérnök nem vagyok sem biokémikus ezért nem tudom miképp milyen köztiagyi illetve kéregtesti folyamat révén, de az idegi elektromos rezgőkörből kivált a mágneses rezgőkör.

Ez a mágneses rezgőkör szabadon, kiáramlik az agyból behálózza a testet belül, behálózza bőr felszínét, miközben vissza-visszatér az agyba és azt is körbe rajzolja és egy folyamatos szálként körbe körbe jár mindenen persze ez kb függőleges íveket rajzol az idegrendszeri körökre. Ez a mágneses rezgőköre az életnek-ez a lélek, ez a gondolatunk, érzelmeink születésének helye. Majd befordul a testbe az idegi kapcsolódásokhoz, (milliárd és milliárdnyi szinoptikus végződéseknél) és igy születnek testünkben az érzelmi, tudati, pszichés elváltozások. ami vagy gyógyulást eredményez, vagy ép ismételten, betegségeket, vagy épp egy simogatásra vágyat, stb.
Ezt a szálat érzékelte az ó-korban egy kínai és azokat a testpontokat amit elneveztek akupunktúrás pontoknak. De ezek a pontok nem mágneses pontok hanem pozitív töltésű, lefércelt" testpontok, és ( ha valaki kilépni képes akkor látható az élő emberi lélekszálon bizony vörösen izzanak, mint valaminek a fedele, amit levettek) és csatornaként szolgálnak az idegi kapcsolatokhoz. Azon kívül ez a mágnes szál visszatér és zár az agyban a köztiagynál vagy hipotalamusznál, vagy épp a kéregtestnél ahol keletkezett egy zárt rendszert kialakítva.( vagy is nincs különböző jin és jang.)

Ez a két elektromos hálózat egymást keresztezi és a szinoptikus végződéseknél információt cserélnek, egy elektrokémiai folyamat közben. Ez teremti meg az élet tüzét, az élet-idejét.
Ha az agysejtek gyengülnek elektromosságukban, akkor a mágneses lélekszálak, elválnak az agy felszínétől -- szellemi leépülés, Alzheimerkor--megszakad a kapcsolat. Vagy az ilyen beteg mindent lát, hall és gondolatai is vannak csak nem képes a képi emlékeket már elővenni, sem a látottat rögzíteni. Vagy is "perc" szelleművé lesz. ( mit mutat a labor eredmény, most lényegtelen)

Bármilyen különös is amit most írok, DE!!---Az ember, tulajdonképpen test és fej ebből állunk!!

Kezünk és lábunk nem több, biológiailag, mint szükséges, nyúlványok.--Bár kilépéskor a lábvonalai és kézvonalai is meg vannak. A lábvonalait érzékeltem, hogy topog, az alsókaromat teljes sötétben, viszont láttam, amikor gyermekeket gyógyítottam.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.14. 23:41

Orcas nappali fénynél nem látható, csak teljes sötétségben valószínűleg. Igen ezért én is mérges vagyok mert lett volna alkalom épp elég, hogy más valaki is láthassa...--de babonás volt és majrés.."egyszer árthatnak neked a halottak vagy épp az ördög ecetera"

Az biztos, hogy látható teljes sötétben, mert volt rá alakalom amikor olyan helyen jártam és először is bevilágítottam azt a kis helyet meleg sárgás fénnyel. a másik, hogy láttam az alsó karomat mint megannyi aranysárga fényű szálat ami egyfolytában mozgásban villanásban volt és be bevillantak a piros izzások, mint pontocskák. Sajnálom, hogy nem tudom megmutani, mert valami, csodálatos.
Mindig szerettem volna látni magam teljesen--de valamiért a lélek vagy nem engedte, vagy tudat alatt, én nem akartam olyan erősen, de amikor kiléptem, soha eszembe sem jutott, még akkor sem amikor tulajdonképpen láttam az alsó karomat---olyan kár. Persze lehet, hogy a lélek tudhatta, hogy talán látni teljes valónkat, nagyon megrázó élménnyé válhat... szóval nem tudom miért nem sikerült. Miért nem tudatosult a karom látványa vajon? Miért?-- és igy több minden, csak azután miután már a testben voltam?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.15. 00:02

Feledtem Orcas, azt kérdezted miért kell kilépnem hogy gyógyíthassak? Nem kell kilépnem, itt gyógyítottam testben. De kilépni csak akkor léptem és ilyen ok kellett, hogy valakit gyógyitanom muszáj volt, vagy csak kiléptem mert nagyon szerettem és vágytam hozzá--de ez erős kötödés volt.

Amikor tudatossá tettem és több éve kiléptem, mindig csak oda ahová a lélek menni akart. Vagy azért mert valaki akit ismertem, vagy nem ismertem csak felriadtam hogy valaki jajgat, vagy segítségért kiabál és közben fogalmam sem volt ki az. Kiléptem és ott voltam gyógyítottam és visszatértem. Itthon bárki lehetett, gyerek vagy épp felnött. De amikor csak kilépni, és elmenni szerettem volna messzire, hogy lássak valami a világból, akkor bizony 10 esetből csak két esetben mondhattam---na most kirándultam és csak nézelődtem, minden többi esetben oda mentem, ahová lelkem akart, amit a lélek meghallott, bár a hang bennem nem tudatosult soha, csak ledöbbentem, hogy egy sikátorban topogok, egy nádszerű kalyibánál, vagy ép valahol egy lemezbódéknál, de mindig gyerekeknél, mindig csak iszonyú szegényeknél, nyomortanyákon, vagy épp egyszer egy primitív törzsi embereknél.

Azt hiszem ezektől a szörnyűségektől váltam egyre keményebbé, és távolodtam el az emberektől, mint emberiség egészétől, bizonyos értelemben--nagyon haragszom azért amit láttam--nem érdemeljük meg az életet, sem ezt a csodálatos bolygót! Szörnyű milyen nagy a nyomorúság, és szenvedés!!
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.15. 00:26

Koszi, hogy irtal rola.
Nem irok tobbet, mert nem akarok velemenyt alkotni.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.15. 11:44

Az emberi gondolkodás, hozzá szokott a maga teremtette elektromossághoz, annak szigetelt, fémszálakba kényszerített változatához. S amikor annak idején rádöbbentem, hogy mitől élő tulajdonképpen az élet, mi által gondolkodunk, hogy a természetben lévő elektromosság épp úgy létezik csak másképp, de végső soron hasonló elven működik azzal a különbséggel, hogy a természetben, csak a pozitivitás van szigetelt rétegben, amig a negatívi töltések szabadon rohangálnak egy önmaga teremtett zárt körben.

Igy szembesülni az élet létezésével, végső soron megrázó volt, de sokkal megrázóbb volt az egész földi lét Okával szembesülni.
A Földünknek amely egy gigantikus anyaghalmaz tulajdonképpen, a belső nukleáris folyamat következtében keletkezik egy elektromossága. Amiből kivált a negativitás és mint mágneses töltések, tömörültek a Magmában vagy Higannyal, vagy Ólommal közösködve.Na de, ha elektromossága keletkezett, akkor a pozitivitásának is kell lennie valahol nem igaz? És ott van, és zárt láncot alkot épp úgy mint a negatív töltések, amelyek kiáramolva a magnetoszférát megalkották. De hol van akkor a pozitív töltése a keletkezett elektromosságának?

Ott van, és most írom utoljára remélem leesik egyszer a tantusza a geofizikusoknak.--A kőolajban áramlik és csak kisugárzása van a valóságunkra. Vagy is az ember a nagy energia éhségével, saját maga sietteti a felmelegedést a Földünk pusztulását amikor felhozza a kőolajat. Tudom, hogy abszurdnak tűnik az állításom, de a bolygónk nem csak a légszennyezés miatt melegszik hanem bizony alulról is melegszik az óceánunk. Egyre több lesz és nagyobb a földrengés, és a viharok sokkal erősebbek.

A legnagyobb hiba ott van, hogy anno kitaláltak egy elméletet és beleragadt a gondolkodása az embernek. Akár a passzív anyagról van szó, akár a biológiai anyagról, akár Földünkkel kapcsolatos. És ez a legnagyobb hibája a tudományoknak.A természet,primitív vagy fejlettebb formában, de ismétli a törvényeit, működési elvét, Vagy is ha a természeti elektromos töltések, egy zárt lánccá állnak össze, akkor tudattá képes válni. Legyen az a földi nagy elektromosság töltései, legyen az biológiai, amiben különböznek, ami tökéletesebbé teszi, mint az embert is, az az agy, ami már képi infót is rögzít és a gondolati energiával együtt már, megteremteni képes az emlékezés és előre látás képességét

Kimondta egyszer valaki és elfogadottá lett---a bolygónk forró volt,-- és azóta hűl ki fokozatosan vagy is 4 milliárd év alatt össz-vissz csak 5-6 km szélességben az óceánok alatt!? Ez egy olyan tévedése az embernek, amit, a jövő életei, utódaink fognak elszenvedni! A Földünk az idő kezdete óta, fokozatosan forrósodik át, és mára az óceánok alatti kéreg, CSAK ez a pár km!!

Na de inkább hozzatok fel érthetetlen jelenségeket, illetve parának titulált emberi képességeket. Ha tudok akkor igyekszem válaszolni. Ha az ember megtapasztalja a test nélküli energia létet, amivel bármin átzúgni képes, bármibe bele-nyúlhat", akkor könnyebb értelmezni fura dolgokat, ami tulajdonképpen nem is fura csak felerősödött állapota valaminek
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.15. 15:28

sajnos_kacat Neked írom, nem voltak vallásosak a szüleim, csak hagyomány tisztelők, na és a nevelőapám szabályok, és rend betartását várta el, mint afféle volt Ludovikás katonatiszt, és gépészmérnök. Nem azt tanította ha kiültünk a gangra, nézd fent van a mennyország, hanem azt hogy csillagok, bolygók és kripton, neon, argon, stb a levegő részecskéi. Úgy hogy mikor elsőbe mentem, szembeszálltam a pappal először a hittan órán, majd mikor félévkor elküldték és a tanító kezdte magyarázni felejtsétek el amit a pap bácsi mondott--mert az ember a majomtól származik, akkor kikértem magamnak, hogy én aztán pedig nem... Úgy hogy az első két év úgy telt el, hogy rendre behívatták a szüleimet, tele volt az ellenőrzöm.

Mire a nevelőapám azt mondta, Viki van amiről itthon beszélünk, és az-az igaz. De bármit mond a tanítónéni, ott, az- az igaz, kérlek ne kiabálj bele az órába--rendben? Azt hidd el mindig amit Te, elhinni tudsz, és amit olvasol a neked kikészített könyvekben. Azt jegyezd meg, ne lopj, ne hazudj, ne csapj be másokat, mert akkor elverlek, nem tűröm. Csak azt mond az iskolában és csak annyit, amennyit ott tanítanak.
Akkor már túl voltam életem első és utolsó sorozat-lopásán, mert gyümölcsöket loptam a zöldségestől amiért, olyan nadrágszíjas verést kaptam, hogy egy darabig igen csak fájt a hátsófelem...
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.15. 16:32

Orcas írta:
PL. nem kéne tükör ahhoz, hogy nyiratkozás után ellenőrizzem a tarkómnál az egyenes hajvonalat. ;)
Ezt nemigazan ertem. Down korra gondolsz?
A kérdés az volt, hogy: mire jó a testből való kilépésnek? Én csak komolytalankodtam, de ezekszerint nem ült a poen. Bocsi. :oops:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.15. 16:50

Dorka11 írta:
Orcas írta:
PL. nem kéne tükör ahhoz, hogy nyiratkozás után ellenőrizzem a tarkómnál az egyenes hajvonalat. ;)
Ezt nemigazan ertem. Down korra gondolsz?
A kérdés az volt, hogy: mire jó a testből való kilépésnek? Én csak komolytalankodtam, de ezekszerint nem ült a poen. Bocsi. :oops:

Szerintem jo poen volt, nekem tetszett.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.15. 22:33

cseppkő írta:Kimondta egyszer valaki és elfogadottá lett---a bolygónk forró volt,-- és azóta hűl ki fokozatosan vagy is 4 milliárd év alatt össz-vissz csak 5-6 km szélességben az óceánok alatt!? Ez egy olyan tévedése az embernek, amit, a jövő életei, utódaink fognak elszenvedni! A Földünk az idő kezdete óta, fokozatosan forrósodik át, és mára az óceánok alatti kéreg, CSAK ez a pár km!!
honnan a lópikulából szeded ezeket a zöldségeket,tök nagy baromságot miért kell vastagbetűvel írni..
Attól baromság lesz,max azt éred el vmi elmeháborodottnak fogunk tartani aki magában ordibál...
viewtopic.php?f=17&t=80 na itt levő linken pont hasonló mindent tudó emberek vannak,elmondhatatlan nekik Föld forrósodik,öö mitől,de ilyenbe ne menjünk bele,biztos az ide-oda pattogó mágneses biorezonanciás energia kisüléses biomatematikus szálaktól :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eddig jókat nevettem,de egyre jobban látom a fantáziavilágodat lassan eggyémosod a valósággal...
0 x

Válasz küldése