Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.24. 00:53

Iparigáz írta:
"Merj gondolkodni" Ez jó! :lol:
Engedd szabadjára fantáziádat!
Egyik topic nagyon üt,geokinézis...
na,igéretemhez híven ma kipróbáltam a földrengést.
első 2-re semmi
kicsit gondolkodtam,és már csak egy kevés földdel próbáltam (kb 1m2)
ugyan földrengés nem volt,de egy 10 cm hosszú,kb. 3 cm mély rést csináltam (nem a földön álltam,és különben sen vagyok dagadt! Vigyorog)
ez igen,merj gondolkodni:)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.28. 09:30

Nem voltam itt, mert a modem bemondta az unalmast...na de pótolom ne féljetek, hisz bevallom, hiányoztatok.

Ugye azt írtad egyszer fairi hogy ;
----"Ebből minek higgyek el bármit?
Elektromosság ami kisugárzás,ez csodákat okoz?

Ilyen bullshitet én is ki tudok találni,sőt még tudományos szakszavakkal teletömni...

Elektromos halak(rája,angolna...)az elektromosságot tájékozodásra,vagy/és védekezés,táplálékszerzésre képesek használni...Nem misztikus célokra...

de lényeg nem fog változni,ez a te fantáziád,mese mese mátka kisgyerekeknek..."-----

Először is én mindig is azt mondtam, hogy nem létezik sem misztikum sem csoda. Minden képessége az életnek természet adta, illetve annak felerősödött volta.

Ha egy semmi kis állat, mint az elektromos hal képes, lebénítani egy másik lényt azzal hogy saját elektromosságával sokkolja, akkor miért olyan érthetetlen ha azt írom, hogy az embernél is létezik a test és tudati elektromosság, ami ha erősebb az átlagnál, egyedi képességgé válhat.

Itt van a hal esete--- amikor fiatalabb voltam, nem sokkal kb 48éves lehettem amikor rádöbbentem, hogy olyan erős vagyok és annyira "megnyilhatok" ha nagyon feldühödöm, hogy ártok saját környezetemnek, illetve annak a személynek akire haragszom akivel szemtől szembe vitázom. Két esetem volt abban az időben, mind kettő megérdemelte volna, hogy ott helyben agyoncsapjam. De nem tettem. Aztán váratlanul teljesen megnyugodtam, és fura mód mind két esetben az illetők elmentek gyorsan, rosszul lettek---s mint hallottam utólag, mind két esetben nagyon komoly utóhatása lett. attól függően állt előttem vagy épp csak én álltam és az illető ült.

Az egyikre még akkor éjjel felébredtem, hallva a jajgatást és mentő szirénát. --koncentráltam és elzúgtam megnézni ki van bajban. A legnagyobb megdöbbenésemre az egyik akivel állva szemtől szemben ért a belőlem kicsapódó energia. Szét mentek a belei úgy, hogy a sebészek olyat még nem láttak.

A másik aki ült velem szemben én pedig álltam, annak a szíve ment gajra, ott érte az "elektro-sokk" hatása. Mi lett az illetővel tovább nem tudom, de nem is érdekelt, egy szemétláda volt. Egyébként egészséges 40 éves férfi volt addig.... jobb lett volna ha nem kavar be az életünkbe, és időben észhez tér még akkor, amikor anno széttrancsíroztam a kocsiját ásóval előtte kb 6 évvel.

Ez nagyon komoly dolog amit most írtam. Mert minden embernek van elektromos ereje, és minden ember kisugározza a szeretetét illetve ártani képes dühét egy zárt környezetben saját szeretteire is, illetve a környezetében élő lehelet gyenge elektromosságú gyermekre---ami ismételt esetekben, bizony betegséget okozhat. De ez érvényes minden közegben ahol az ember él. ( Talán itt van a legtöbb allergiás megbetegedésnek is az oka, maga a mágneses burok az átélt gyakori stressz miatt figyelővé, érzékenyebbé válik mindenre)

Én csak elméletet tudok nyújtani igaz, de arra hajlandó vagyok a hitetleneknek, hogy hipnózissal, felszínre lehet hozni az emlékeimet abból az időből, amiről meséltem és elképzelhetetlen. Ha ismertek ilyen orvost aki vállalja akkor állok elébe.

Mindjárt itt van a hipnózis. Miképp lehetséges, hogy az ember egy idegennek kibeszél olyan dolgokat is amire nem is emlékszik? Vagy legtitkosabb gondolatait, illetve még látni is képes a múltat. Majd vége szakad és utólag Ő saját maga semmire n4em emlékszik.

0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.28. 13:18

cseppkő írta:Nem voltam itt, mert a modem bemondta az unalmast...na de pótolom ne féljetek, hisz bevallom, hiányoztatok.

Ugye azt írtad egyszer fairi hogy ;

Először is én mindig is azt mondtam, hogy nem létezik sem misztikum sem csoda. Minden képessége az életnek természet adta, illetve annak felerősödött volta.

Ha egy semmi kis állat, mint az elektromos hal képes, lebénítani egy másik lényt azzal hogy saját elektromosságával sokkolja, akkor miért olyan érthetetlen ha azt írom, hogy az embernél is létezik a test és tudati elektromosság, ami ha erősebb az átlagnál, egyedi képességgé válhat.

Itt van a hal esete--- amikor fiatalabb voltam, nem sokkal kb 48éves lehettem amikor rádöbbentem, hogy olyan erős vagyok és annyira "megnyilhatok" ha nagyon feldühödöm, hogy ártok saját környezetemnek, illetve annak a személynek akire haragszom akivel szemtől szembe vitázom. Két esetem volt abban az időben, mind kettő megérdemelte volna, hogy ott helyben agyoncsapjam. De nem tettem. Aztán váratlanul teljesen megnyugodtam, és fura mód mind két esetben az illetők elmentek gyorsan, rosszul lettek---s mint hallottam utólag, mind két esetben nagyon komoly utóhatása lett. attól függően állt előttem vagy épp csak én álltam és az illető ült.

Az egyikre még akkor éjjel felébredtem, hallva a jajgatást és mentő szirénát. --koncentráltam és elzúgtam megnézni ki van bajban. A legnagyobb megdöbbenésemre az egyik akivel állva szemtől szemben ért a belőlem kicsapódó energia. Szét mentek a belei úgy, hogy a sebészek olyat még nem láttak.

A másik aki ült velem szemben én pedig álltam, annak a szíve ment gajra, ott érte az "elektro-sokk" hatása. Mi lett az illetővel tovább nem tudom, de nem is érdekelt, egy szemétláda volt. Egyébként egészséges 40 éves férfi volt addig.... jobb lett volna ha nem kavar be az életünkbe, és időben észhez tér még akkor, amikor anno széttrancsíroztam a kocsiját ásóval előtte kb 6 évvel.

Ez nagyon komoly dolog amit most írtam. Mert minden embernek van elektromos ereje, és minden ember kisugározza a szeretetét illetve ártani képes dühét egy zárt környezetben saját szeretteire is, illetve a környezetében élő lehelet gyenge elektromosságú gyermekre---ami ismételt esetekben, bizony betegséget okozhat. De ez érvényes minden közegben ahol az ember él. ( Talán itt van a legtöbb allergiás megbetegedésnek is az oka, maga a mágneses burok az átélt gyakori stressz miatt figyelővé, érzékenyebbé válik mindenre)

Én csak elméletet tudok nyújtani igaz, de arra hajlandó vagyok a hitetleneknek, hogy hipnózissal, felszínre lehet hozni az emlékeimet abból az időből, amiről meséltem és elképzelhetetlen. Ha ismertek ilyen orvost aki vállalja akkor állok elébe.

Mindjárt itt van a hipnózis. Miképp lehetséges, hogy az ember egy idegennek kibeszél olyan dolgokat is amire nem is emlékszik? Vagy legtitkosabb gondolatait, illetve még látni is képes a múltat. Majd vége szakad és utólag Ő saját maga semmire n4em emlékszik.

figyu rajtad kívül érti vki ezt a misztikus halandzsát?
ember nem képes elektromos kisülést generálni,egyszerűen nem alkalams az imaink felépítése,ez tény....
Fantáziavilágodban ki találtál mindenfélét és ezt a mesét próbálod nekünk beadni kezd vicces lenni..
Sztem rossz helyen állsz,és lassan már szánakozva olvasom,h nagy bajok vannak a túloldalon...
hipnózissal, felszínre lehet hozni az emlékeimet abból az időből
regresszív hipnozissal emlékeket lehet beültetni,amik sose történtek meg,ez tény!
Ezért bünöldőzésben már nem is hazsnálják,volt olyan eset h teljesen ártatlanul itéltek el régen embert,pedig sose bántotta az iletőt kisgyerekkorában..
Későbbi vizsgálatok során alanyokban beöltettek olyan gyermekkori rossz emléket ami sose történt meg!
Mindjárt itt van a hipnózis. Miképp lehetséges, hogy az ember egy idegennek kibeszél olyan dolgokat is amire nem is emlékszik?
mi benne misztikus,van pár érdekes jelenség,nem vmi misztikus elektromosságban(rajtad kivül ezt senki nem érti) kell keresni hanem az agyműködésben..Lassan egyre jobban értjük,persze neked a fantáziavilágodban levő dolgok jobban,oké,de nem ad be tényeknek....
Hencegsz h a 2000 könyvet olvastam,itt felmerül miket?Az hogy nem anatómia,neurológia,pszichiátriai témájuk,nem szakember csinálta hipnózis elég biztos...
Lehet érdemes lenne frissíteni a dolgot...SOTE könyvtárba iratkozz be,és vegyél ki pár friss könyvet,meglátod mennyit fejlődött az ismeretünk,mindenhol hosszú szócikk h érdekes témáknak utánanézhetsz ...

persze jobb a fantáziavilág nem baj,de ne terjeszd tényeknek itt...
Ajánlottam egy weblapot,ott harcolhatsz ezoterika ellen!
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.28. 13:27

Itt van a hal esete--- amikor fiatalabb voltam, nem sokkal kb 48éves lehettem amikor rádöbbentem, hogy olyan erős vagyok és annyira "megnyilhatok" ha nagyon feldühödöm, hogy ártok saját környezetemnek, illetve annak a személynek akire haragszom akivel szemtől szembe vitázom. Két esetem volt abban az időben, mind kettő megérdemelte volna, hogy ott helyben agyoncsapjam. De nem tettem. Aztán váratlanul teljesen megnyugodtam, és fura mód mind két esetben az illetők elmentek gyorsan, rosszul lettek---s mint hallottam utólag, mind két esetben nagyon komoly utóhatása lett. attól függően állt előttem vagy épp csak én álltam és az illető ült.
mintha egy szcientológus beszámolót olvasnék,azok is ilyenek:)
imádom ezeket a meséket,meg tudtam volna tenni de nem tettem..
magyarul sose derül ki tényleg hogy fantáziálsz vagy lett volna ilyen képesség:)

biztos meglátták,h mit koncentrál ez össze vissza,és inkább elmentek nehogy rosszul legyen és még nekik kelljen vele foglalkozni..
azt hallottam meg,így lesznek a boszorkány történetek,babona..
vki egyszer látott egy feketemacskát és utána rossz történt vele,vagyis feketemacska megy el előtted akkor gáz van..

vagy az orrszarvú tülke potencia növelő,egyszer ettől felállt egy magasrangú embernek a micsodája,és minden kis kínai potenciaszernek gondolja...

ostorozod a babonát,vallást,pedig detto ugyanazokat csinálod....
Kép
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.28. 19:20

A szcientológia egy marhaság, innen- onnan összekotórt elméleteknek zagyvaléka, mint afféle újkori vallásos ideológia.

ami rizsát" én hintek az pedig szorosan az emberi élet-energiák ól szól, azoknak keletkezéséről, tulajdonságairól, a testre ható képességéről, illetve extrém módosulásáról szól.

Ha a hipnózis után ítéltek el valakit, gyermek molesztálás miatt, akkor az valóban megtörtént és nem volt ártatlan. aligha hiszem, hogy valaki a gyerekbe dumálta volna bele, avagy a delikvensbe dumálták bele előtte.

Hipnózisban valóban bele lehet beszélni dolgokat valakibe, pl. ellepték a testét a bogarak.-de az csak akkor érvényes utána a valóságban nem.

Nem azt kértem véleményezd azt amit írtam a hipnózisról, hanem hogy miképp jön létre a hipnózis? Miképp lehetséges, hogy valaki elmond mindent egy idegennek?

A misztikumozást pedig fejezd be, mert soha nem írok semmit, ami abba tartozna.

Ha én valakivel szemtől szemben nagy dühvel vitáztam akkor nem csak a dühöm volt hatalmas, nem csak a vérnyomásom ment fel, hanem a test-energiák feszültsége is meg nőtt, mint az idegi, mint pedig a mágneses szálaknak feszültsége ami, bizony ,kiszakadhat és megcsaphatja a szemben állót. Ez mindenkire érvényes fizikai képessége a test élet-energiájára vonatkozóan. Inkább gondolkodjatok róla és szívleljétek meg, mert sok esetben a szülök elég nagy garral a gyermekkel veszekszenek, vagy egymással és ott van a gyermek. Ehhez nincs szükség koncentrálásra.

Ha pedig valaki nem kiabálja ki a feszültségét amit mások okoznak, hanem hallgat, és belülről forr, lenyelve mindent ---akkor utólag kaphat egy infarktust, egy agyvérzést---vagy is azt a mások által gerjesztett többlet energiát le kell vezetni, vagy pofán csapja az illetőt ha idegen, vagy levezeti valami egyéb fizikai erő kifejtéssel--de mindenkor le kell vezetni ne maradjon a testben se gyomorba összegyűjtve se máshol a szervezetben.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.28. 19:42

szcientológia marhaság, innen összekotórt zagyvaléka, afféle vallásos
ami " én az szorosan emberi energiák ól azoknak tulajdonságairól, a ható, illetve módosulásáról
Ha a után el gyermek miatt, az megtörtént nem ártatlan. aligha hogy a gyerekbe volna avagy a dumálták előtte.
Hipnózisban bele beszélni valakibe, ellepték a bogarak.- az akkor utána valóságban
Nem kértem azt amit a hipnózisról, hogy jön a hipnózis? Miképp hogy elmond egy?
A misztikumozást fejezd, mert nem ami tartozna.
Ha valakivel szemben dühvel akkor csak a volt nem a vérnyomásom fel, a test feszültsége meg mint idegi, pedig szálaknak ami, ,kiszakadhat megcsaphatja a állót. Ez érvényes képessége a élet vonatkozóan. Inkább róla szívleljétek mert esetben a elég garral a veszekszenek, vagy és van gyermek. Ehhez szükség
Ha valaki kiabáljaa feszültségét mások hanem és forr, mindent --- utólag egy egy --- is a által többlet le vezetni, pofán az ha levezeti egyéb erő --de le vezetni maradjon a se összegyűjtve máshol

Látod Cseppkő Én is le tudom írni ugyanazt amit Te, csak jóval rövidebben. Az értelme ugyanaz.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.28. 21:21

pedig amit te mondasz pont annyira értelmes mint szcientológia..
Ott is vannak hasonló tapasztalatok mint te itt előadsz!
A misztikumozást pedig fejezd be, mert soha nem írok semmit, ami abba tartozna.
pl ezek az elektromos szálak,mágneses szálaknak feszültsége nem lehet érzékelni őket,sose senki nem látta csak te..
MRI,PEP hasonló csúcseszközök se látnak olyant ami Te!
Ez a misztikum,érzékelhetetlen,bizonyíthatatlan,detektálhatatlan etc.
Csak egy cseppkő nicknevű egyén hordja össze egy fórumon..Hova soroljam?neki megfelelő kategória:misztikus izé
Ha én valakivel szemtől szemben nagy dühvel vitáztam akkor nem csak a dühöm volt hatalmas, nem csak a vérnyomásom ment fel, hanem a test-energiák feszültsége is meg nőtt, mint az idegi, mint pedig a mágneses szálaknak feszültsége ami, bizony ,kiszakadhat és megcsaphatja a szemben állót. Ez mindenkire érvényes fizikai képessége a test élet-energiájára vonatkozóan. Inkább gondolkodjatok róla és szívleljétek meg, mert sok esetben a szülök elég nagy garral a gyermekkel veszekszenek, vagy egymással és ott van a gyermek. Ehhez nincs szükség koncentrálásra.
mintha egy szcientológus élménybeszámoló(pont olyan zagyva,és senki nem érti),te tőlük loptad ezeket? :lol:
neked minden gondolatod zagyva,mivel se füle se farka...
na jó akkor nem misztikus hanem ezoterikus úgy már jó?

Ha a hipnózis után ítéltek el valakit, gyermek molesztálás miatt, akkor az valóban megtörtént és nem volt ártatlan. aligha hiszem, hogy valaki a gyerekbe dumálta volna bele, avagy a delikvensbe dumálták bele előtte.
pedig volt ilyen,megtörtént eset,ártatlan ember ült ezért...sok mindent bele lehet ebszélni hipnozós alatt az emberbe ha fogékony rá az illettő..
UFO elrablások traumatikus "élményei" is sokszor ilyen terápia után jön elő..
Hipnózisban valóban bele lehet beszélni dolgokat valakibe, pl. ellepték a testét a bogarak.-de az csak akkor érvényes utána a valóságban nem.
soha nem érvényes csak képzeli,amit én álmodok az se történik meg...
és amit te csinálsz az nem belebeszélés?lehet csak belebeszélték az előző életeket meg a hasonló!
te is belátod sokmindent bele lehet beszélni,akkor az előző életeket is,és te is beletudsz baromságokat beszélni emberekbe,ha jó hipnotizőr vagy!
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.28. 21:25

http://miaszcientologia.blog.hu/2008/04 ... eresegek_1
"Elmesélek egy érdekes esetet, ami most télen történt Los Angeles-be jövet. Egy országuton jöttem és több mint 100 kilométer per órával rámentem egy jeges részre. (mi, átlagos halandók egyszerűen lassabban mentünk volna egy jeges úton)
Az autó megcsúszott, lesodródott az útról és út közben letarolt egy oszlopot. Csak annyit mondtam: A francba! aztán kivetettem egy védőnyalábot (energiamező vagy sugár) a test felső részére, a mellkasi és hasi részre, aztán kiléptem a testemből és a hegyoldalra helyezkedtem és nyugodtan figyeltem, hogy a kocsi bemutatja a legdurvább szaltót, amit valaha is láttam. 7 méter magasan fejjel lefelé repült és egy betoncsatorna felé tartott.

Ekkor rájöttem, hogy "nem vállalok felelősséget" és kivetettem két erőnyalábot a kocsi távolabbi oldalára és átfordítottam.

Attól féltem, túl erőset húztam rajta, mert az orrára és az oldalára esett le elér nagy erővel. A testem is megrongládott egy kicsit és a kocsi totálkáros lett. Amikor földet ért, megpattant és a beton csatornában landolt, ami abban a helyzetben a legjobb hely volt neki (az előbb nem azt akarta elkerülni?). A testem egész jó állapotban megúszta.

Tudom, hogy az univerzumom reális, és amit eldöntök az univerzumomban, az hatással van arra az univerzumra, ami az egyetértés miatt reális.

Lorna Levett
OT VII"
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.28. 23:09

Amit betettél fairi valóban egy marhaság és hazugságnak nevezhető szöveg.

De bár milyen hihetetlen, igazat írok mindig. Ha mondjuk bármelyikötök a közelembe lakna gondolok én Szegedre, akkor nem csak érzékeltetném amit mesélek, de megtanítanák bárkit érzékelni azt amit én érzek egy másik emberen. Ezt azért írom, mert nagyon sok esetben megmutattam segítettem és a legtöbb esetben ha képes volt az illető valóban odafigyelni, akkor megtanulta érezni is.

Nem olyan rég jött hozzám egy fiatal házaspár és ez is szóba jött. Bár önmagát nem volt képes érzékelni sem a másik embert, de azt nagyon érezte amit én váltottam ki a kezén. Ezzel azt akartam mondani, hogy vannak dolgok amit igazolni tudok és vannak emberek akik erre megtaníthatók, legalább is annyira, hogy érezzék amiről beszélek.

S itt van a probléma, ha nem ismeri az ember a mágnesességnek fontosságát, akkor miképp is érthetné meg azt, hogy ha kilép a földi mágneses sugárzásból illetve a anyagi sugárzásából--gravitáció -- akkor veszélybe fog kerülni az élete.

Vagy miképp akarja megmagyarázni az élet születését, ha fogalma sincs arról milyen elektromos erőknek kell jelen lenni ahhoz egy bolygón, hogy élet keletkezhessen? Akkor nem csoda ha a tudomány a Marson akar életet teremteni olyan növényeket telepíteni, amelyek majd légkört fognak kilélegezni---ennyi viszont kevés az élethez, mert az a semmi élet sem fog megmaradni ami a plankton, s erre szán.

Vagy szerintetek mitől élő az élő?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.28. 23:23

Olvass figyelmesebben továbbá, azt írtam a hipnózisban válik reális érzetnek. ami azt jelenti, hogy a delikvensnek ha hipnózis alatt belebeszélik, hogy bogarak szaladgálnak rajta, akkor ideig- azt fogja érzékelni---persze ha vége a hipnózisnak mind ez elmúlik és még emlékezni sem fog rá.

Bár van a gyenge személyiségű embereknél olyan veszély ami rossz szándékkal de ellene fordítható, ha túl erős a szuggesztió, illetve javára fordítható--mert esetleg valahol tudat alatt ott maradhat, hogy a hipnózis alatti szuggesztió emléke--mint a bortól ég a gyomról,a bor mostanában nem esik jól, --vagy is a valóságban valóban fellép egy ilyen érzett--- segithet a leszokásban

De nem válaszoltál viszont a kérdésre?!.
0 x

texaspoker
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2009.12.15. 20:53
Tartózkodási hely: Uganda

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: texaspoker » 2010.01.29. 10:16

cseppkő írta: De bár milyen hihetetlen, igazat írok mindig. Ha mondjuk bármelyikötök a közelembe lakna gondolok én Szegedre, ...
Ez most blöff, egy bepróbálkozás? Hátha bejön az, hogy egyikünk sem lakik Szegeden...
el kell keserítserek, ez most nem jött össze. Na, melyik utcában lakom?
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.30. 00:13

Amit betettél fairi valóban egy marhaság és hazugságnak nevezhető szöveg.
kb pont annyira hazugság mint amit te mondasz...

Kód: Egész kijelölése

Bár önmagát nem volt képes érzékelni sem a másik embert, de azt nagyon érezte amit én váltottam ki a kezén. Ezzel azt akartam mondani, hogy vannak dolgok amit igazolni tudok és vannak emberek akik erre megtaníthatók, legalább is  annyira, hogy érezzék amiről beszélek.
tudok hasonló jó kis szcis sztorikat,ők kis tetánokal beszélgetnek,főleg a súlyosabb esetűek,akik már OT kitudja hol állnak,és kimosták az agyukat!
S itt van a probléma, ha nem ismeri az ember a mágnesességnek fontosságát, akkor miképp is érthetné meg azt, hogy ha kilép a földi mágneses sugárzásból illetve a anyagi sugárzásából--gravitáció -- akkor veszélybe fog kerülni az élete.
nem tudom megint miről hablatyolsz!
Űrben hónapokig elvan az ember,sugárzástól tudják védeni az űrhajósokat,hülyeségeket beszélsz..
Súlytalanság okoz főleg károkat!Föld mágneses tere sok mindentől megvéd ez igaz,de ha megfelelő védelmet biztosítunk akkor az űrben is biztonságban van!Nem kell ide tanácsaid amik 100%-ig hasztalanok,mivel rajtad kivül senki nem érti.

Kód: Egész kijelölése

Akkor nem csoda ha a tudomány a Marson akar életet teremteni  olyan növényeket telepíteni, amelyek majd légkört fognak kilélegezni---ennyi viszont kevés az élethez, mert az a semmi élet sem fog megmaradni ami a plankton, s erre szán.
CO2 nincs baja a cianobaktériumoknak,ha nekik kelő körülményt biztosítjuk élni fognak..UV is jól bírja sok fajuk,ha víz van és sugárzás a hattárérték alatt van akkor jól el lesznek...
nem kel ide ezoterikus hablaty amit te előadsz,mágnességről,meg elektromos szálakról...
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.30. 00:16

cseppkő írta:Olvass figyelmesebben továbbá, azt írtam a hipnózisban válik reális érzetnek. ami azt jelenti, hogy a delikvensnek ha hipnózis alatt belebeszélik, hogy bogarak szaladgálnak rajta, akkor ideig- azt fogja érzékelni---persze ha vége a hipnózisnak mind ez elmúlik és még emlékezni sem fog rá.

Bár van a gyenge személyiségű embereknél olyan veszély ami rossz szándékkal de ellene fordítható, ha túl erős a szuggesztió, illetve javára fordítható--mert esetleg valahol tudat alatt ott maradhat, hogy a hipnózis alatti szuggesztió emléke--mint a bortól ég a gyomról,a bor mostanában nem esik jól, --vagy is a valóságban valóban fellép egy ilyen érzett--- segithet a leszokásban

De nem válaszoltál viszont a kérdésre?!.
Emlékezhet rá,el lehet ültetni emlékeket is,gyakorolj még!

melyik kérdésre,lehet elveszett sok nem egyértelmű dolog közt...
ha fontosnak tartod a kérdést,hangsúlyozd ki!
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.01.30. 00:17

texaspoker írta:
cseppkő írta: De bár milyen hihetetlen, igazat írok mindig. Ha mondjuk bármelyikötök a közelembe lakna gondolok én Szegedre, ...
Ez most blöff, egy bepróbálkozás? Hátha bejön az, hogy egyikünk sem lakik Szegeden...
el kell keserítserek, ez most nem jött össze. Na, melyik utcában lakom?
nem békéscsabai vagy?
0 x

Avatar
Camae Leon
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.13. 19:49

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Camae Leon » 2010.01.30. 04:06

Nekem erről a diskurzusról az a bizonyos lovag (nem az, amelyik azt mondja: ni) és a malom jut eszembe...
0 x

texaspoker
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2009.12.15. 20:53
Tartózkodási hely: Uganda

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: texaspoker » 2010.01.31. 10:18

fairi írta:
nem békéscsabai vagy?
Áhhh... Azt hittem, ezt cseppkő fogja beírni... :D
Békéscsabán születtem, tehát békéscsabainak tartom magam.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.31. 21:18

texaspoker ha TE Szegeden, vagy környékén laksz, akkor bizony találkozhatunk. Én Szegeden laktam de most a környékén tőle 16 km kb. A gyerekeknek jobb a kertes ház, de én is jobban szeretem, mint a betondzsungelt. szóval? Ha akarod találkozhatunk, ha akarod szívesen vendégül látlak és akkor megmutatom mit hogyan lehet érzékelni, miképp lehet fókuszáltan sugározni, stb. A hipnózisra alkalmas orvost is ti válasszátok meg. aki pedig kóklerekkel kezd az vessen magára. Egy orvosról pedig nem hiszem el, hogy bármiféle gazemberségre kapható.

Ennél többet nem adhatok, és nem kínálhatok fel.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.02.03. 18:17

Szóval fairi most olvastam vissza, mert eddig nem volt annyi időm és a modem is bemondta az unalmast, szóval, TE szögedi vagy? OK. A férjem is az. Bár pár éve kiköltöztünk kertes házba Sándorfalvára a gyerekek miatt. Én nem vagyok szegedi, Pesten születtem, bár néha úgy érzem az egész ország az enyém minden talpalatnyi földje, mert valahogy sehol sincs gyökerem"...vagy minden hol...
Vagy is ha akarod, találkozhatunk. Nem is tudom bent van-e a levél címem, ha még sincs, itt írom; czihakiviktoria@citromail.hu Ha akarsz megtalálsz.

A fűtéssel kapcsolatban azokat ami betettél és olvastam--köszi -- hát igen, amit elfelejtettem, az a téli megrövidült nappali fény. Vagy is az energia tárolása, az már azt gondolom, zsebbevágó, amit a nyugdíjunkból, aligha tudnék fedezni. De majd ennek is utána nézek. Ha másképp nem akkor ezzel is azzal is lehet fűteni. Gázzal ha szükséges, legalább a gyerekszobákat éjjel. Saját másfél szobánk egyébként sincs fűtve éjszaka, vagy is tök mindegy van -e víz melegítés vagy nincs éjjel.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.02.06. 09:52

Egy orvosról pedig nem hiszem el, hogy bármiféle gazemberségre kapható.
Pedig számtalan bizonyíték van rá. Példának okáért vegyük bármelyik homeopata orvost. Közönséges szélhámosok, csalók.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.02.06. 10:49

Azt gondolom sanya, hogy az orvos, akkor is orvos, csak épp olyan gyarló ember mint bárki más --több jövedelmet akar --így felhasználja azt a sok marhaságot amit ma bevesz" a társadalom és a törvény is engedélyez. De meggyőződésem, hogy párhuzamosan az orvosi tudását használja csak körítéssel" amig egy természetgyógy muksó valóban szélhámoskodik, mert nem létezik olyan rátétes, reikis gyógyítás ami magát a gyógyított ne betegítené meg egy idő után --vagy is aki hosszú távon üzi ezt a mesterséget" és egészséges, az bizony csaló. Az pedig hogy az "univerzumi erőket" veszik magukhoz, szintén egy nagy hazugság.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.02.06. 10:55

Persze ez is olyan dolog, hogy embere is válogatja, hisz nem vagyunk egyformák. Bármilyen vonalon, szakmában lehetnek szélhámosok, csalók és tolvajok... lásd az koncentrációs táborok orvosait, akik kísérleteket végeztek embereken, vagy segédkeztek minden ocsmányságban. A politikában, az orvos is egy végrehajtóvá" válhat és istennek képzelheti magát.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.02.06. 11:06

cseppkő írta:nem létezik olyan rátétes, reikis gyógyítás ami magát a gyógyított ne betegítené meg egy idő után --vagy is aki hosszú távon üzi ezt a mesterséget" és egészséges, az bizony csaló.
Tehát. Kétféle gyógyító van, az egyik a természetellenes-gyógyász (aka orvos), a másik a természetgyógyász. Ezen belül kétféle természetgyógyász van. Az egyik egészséges, mert csal, a másik haldoklik, mert hatékony. Ez a logika a középkori "boszorkány vízbefojtós próbára" hasonlít, nem? :?: :?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.06. 21:35

Úgy tűnik mint a kérdés feltevés szerint is, hogy természetes képessége lehet az embernek.

Velem csak egyszer fordult elő, éjszaka felébredtem és arra eszméltem hogy mi az ördög lehet ez, hiszen ezt a perspektívát még nem láttam. Tudniillik arra jöttem rá hogy a mennyezet a megszokottól sokkal közelebb van,szinte ott van előttem mintegy 20 cm-re. Amikor ez tudatosodott bennem zuhanást éreztem és a megszokott látvány fogadott.

Amikor visszatértem a normál állapotomba (tudatomhoz) a testem minden porcikája szinte sejtszinten fájt. Mivel többször előfordult velem hogy ébredéskor ez az érzés fogadott tudatosult hogy nem először fordult ez elő.

Leírások szerint sokan kilépnek testükből alvás közben, talán innen eredeztethető a sokunk által megélt zuhanás érzése álmunkban. Lehetséges hogy a testbe visszatérés tudatosul ebben a formában. Érdekes módon a nagyobbik fiam is míg kicsi volt sírt ébredés után állandóan. Később nagyobb korában ugyanazon fájó érzést mondta el, amit én éltem/élek meg néha.

Érdekes az, hogy klinikai halál alkalmával a visszatérők is ilyen perspektívából írják le az élményüket. Az orvosi asztalt az orvosok válla felett felett látják és nem másként.........hm. Nem hinném hogy kamuznának, mivel a halálhoz való viszonyuk teljes mértékben megváltozik.

Nálatok volt valami hasonló?
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.02.07. 00:02

monolit írta:Úgy tűnik mint a kérdés feltevés szerint is, hogy természetes képessége lehet az embernek.

Velem csak egyszer fordult elő, éjszaka felébredtem és arra eszméltem hogy mi az ördög lehet ez, hiszen ezt a perspektívát még nem láttam. Tudniillik arra jöttem rá hogy a mennyezet a megszokottól sokkal közelebb van,szinte ott van előttem mintegy 20 cm-re. Amikor ez tudatosodott bennem zuhanást éreztem és a megszokott látvány fogadott.

Amikor visszatértem a normál állapotomba (tudatomhoz) a testem minden porcikája szinte sejtszinten fájt. Mivel többször előfordult velem hogy ébredéskor ez az érzés fogadott tudatosult hogy nem először fordult ez elő.

Leírások szerint sokan kilépnek testükből alvás közben, talán innen eredeztethető a sokunk által megélt zuhanás érzése álmunkban. Lehetséges hogy a testbe visszatérés tudatosul ebben a formában. Érdekes módon a nagyobbik fiam is míg kicsi volt sírt ébredés után állandóan. Később nagyobb korában ugyanazon fájó érzést mondta el, amit én éltem/élek meg néha.

Érdekes az, hogy klinikai halál alkalmával a visszatérők is ilyen perspektívából írják le az élményüket. Az orvosi asztalt az orvosok válla felett felett látják és nem másként.........hm. Nem hinném hogy kamuznának, mivel a halálhoz való viszonyuk teljes mértékben megváltozik.

Nálatok volt valami hasonló?


http://www.drdiag.hu/kereso/diagnosztik ... is%29--%0D
Kicsit szűkszavú..

http://egeszseg.origo.hu/cikk/0737/1438 ... avar_1.htm
Ezoterikus oldalak vmi misztikusnak állítják be de nincs benne csoda,nem teljesen ébredt fel az agyad kb az...

"- fizikai (hirtelen fájdalomérzet bármely testrészen)."
sztem abban szenvedsz,idézet a cikkből...
de nem vagyok orvos...
0 x

Iparigáz
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Balaton

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Iparigáz » 2010.02.07. 00:13

Alvásparalízis élményem nekem is volt, elég félelmetes. Kinyitottam a szememet és nem tudtam mozdulni. Amolyan félálom-féle állapot.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 07:14

Igen , nekem is volt ilyen élményem is, mozdulni nem tudsz. Félelmetes.

De amit előtte írtam, teljesen más. Nem ez.
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.02.07. 10:56

monolit írta:Úgy tűnik mint a kérdés feltevés szerint is, hogy természetes képessége lehet az embernek.

Velem csak egyszer fordult elő, éjszaka felébredtem és arra eszméltem hogy mi az ördög lehet ez, hiszen ezt a perspektívát még nem láttam. Tudniillik arra jöttem rá hogy a mennyezet a megszokottól sokkal közelebb van,szinte ott van előttem mintegy 20 cm-re. Amikor ez tudatosodott bennem zuhanást éreztem és a megszokott látvány fogadott.

Amikor visszatértem a normál állapotomba (tudatomhoz) a testem minden porcikája szinte sejtszinten fájt. Mivel többször előfordult velem hogy ébredéskor ez az érzés fogadott tudatosult hogy nem először fordult ez elő.

Leírások szerint sokan kilépnek testükből alvás közben, talán innen eredeztethető a sokunk által megélt zuhanás érzése álmunkban. Lehetséges hogy a testbe visszatérés tudatosul ebben a formában. Érdekes módon a nagyobbik fiam is míg kicsi volt sírt ébredés után állandóan. Később nagyobb korában ugyanazon fájó érzést mondta el, amit én éltem/élek meg néha.

Érdekes az, hogy klinikai halál alkalmával a visszatérők is ilyen perspektívából írják le az élményüket. Az orvosi asztalt az orvosok válla felett felett látják és nem másként.........hm. Nem hinném hogy kamuznának, mivel a halálhoz való viszonyuk teljes mértékben megváltozik.

Nálatok volt valami hasonló?
Ezek a jelenségek nem a parapszichológia körébe tartoznak, hanem a pszichiátria által jól ismert és leírt tünetek.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.07. 11:47

monolit írta:Úgy tűnik mint a kérdés feltevés szerint is, hogy természetes képessége lehet az embernek.

Velem csak egyszer fordult elő, éjszaka felébredtem és arra eszméltem hogy mi az ördög lehet ez, hiszen ezt a perspektívát még nem láttam. Tudniillik arra jöttem rá hogy a mennyezet a megszokottól sokkal közelebb van,szinte ott van előttem mintegy 20 cm-re. Amikor ez tudatosodott bennem zuhanást éreztem és a megszokott látvány fogadott.

Amikor visszatértem a normál állapotomba (tudatomhoz) a testem minden porcikája szinte sejtszinten fájt. Mivel többször előfordult velem hogy ébredéskor ez az érzés fogadott tudatosult hogy nem először fordult ez elő.

Leírások szerint sokan kilépnek testükből alvás közben, talán innen eredeztethető a sokunk által megélt zuhanás érzése álmunkban. Lehetséges hogy a testbe visszatérés tudatosul ebben a formában. Érdekes módon a nagyobbik fiam is míg kicsi volt sírt ébredés után állandóan. Később nagyobb korában ugyanazon fájó érzést mondta el, amit én éltem/élek meg néha.

Érdekes az, hogy klinikai halál alkalmával a visszatérők is ilyen perspektívából írják le az élményüket. Az orvosi asztalt az orvosok válla felett felett látják és nem másként.........hm. Nem hinném hogy kamuznának, mivel a halálhoz való viszonyuk teljes mértékben megváltozik.

Nálatok volt valami hasonló?
Gyemekkoromban gyakran volt zuhanásélményem, de mindig felébredtem. Semmiféle utóhatás nem volt, csak megkönnyebbülés. Viszont érdekes, hogy ezekre tisztán emlékszem. A másik érdekes, hogy tíz esetből nyolcszor mindig sziklafal mellett zuhantam, ami csak egy karnyújtásnyira volt. :?:
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 13:41

Sanya írta:
monolit írta:Úgy tűnik mint a kérdés feltevés szerint is, hogy természetes képessége lehet az embernek.

Velem csak egyszer fordult elő, éjszaka felébredtem és arra eszméltem hogy mi az ördög lehet ez, hiszen ezt a perspektívát még nem láttam. Tudniillik arra jöttem rá hogy a mennyezet a megszokottól sokkal közelebb van,szinte ott van előttem mintegy 20 cm-re. Amikor ez tudatosodott bennem zuhanást éreztem és a megszokott látvány fogadott.

Amikor visszatértem a normál állapotomba (tudatomhoz) a testem minden porcikája szinte sejtszinten fájt. Mivel többször előfordult velem hogy ébredéskor ez az érzés fogadott tudatosult hogy nem először fordult ez elő.

Leírások szerint sokan kilépnek testükből alvás közben, talán innen eredeztethető a sokunk által megélt zuhanás érzése álmunkban. Lehetséges hogy a testbe visszatérés tudatosul ebben a formában. Érdekes módon a nagyobbik fiam is míg kicsi volt sírt ébredés után állandóan. Később nagyobb korában ugyanazon fájó érzést mondta el, amit én éltem/élek meg néha.

Érdekes az, hogy klinikai halál alkalmával a visszatérők is ilyen perspektívából írják le az élményüket. Az orvosi asztalt az orvosok válla felett felett látják és nem másként.........hm. Nem hinném hogy kamuznának, mivel a halálhoz való viszonyuk teljes mértékben megváltozik.

Nálatok volt valami hasonló?
Ezek a jelenségek nem a parapszichológia körébe tartoznak, hanem a pszichiátria által jól ismert és leírt tünetek.
Sanya, az hogy a legtöbb ember álmában kilép/kiléphet a testéből mióta pszichiátriai eset? Legfeljebb annak szeretnék egyesek látni :) . egyszerűbb lenne magyarázni...........betegséggel. Pár nap múlva lehet hogy több választ kapunk, az mindegyik pszichológiai eset?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 13:44

Dorka11 írta:
monolit írta:Úgy tűnik mint a kérdés feltevés szerint is, hogy természetes képessége lehet az embernek.

Velem csak egyszer fordult elő, éjszaka felébredtem és arra eszméltem hogy mi az ördög lehet ez, hiszen ezt a perspektívát még nem láttam. Tudniillik arra jöttem rá hogy a mennyezet a megszokottól sokkal közelebb van,szinte ott van előttem mintegy 20 cm-re. Amikor ez tudatosodott bennem zuhanást éreztem és a megszokott látvány fogadott.

Amikor visszatértem a normál állapotomba (tudatomhoz) a testem minden porcikája szinte sejtszinten fájt. Mivel többször előfordult velem hogy ébredéskor ez az érzés fogadott tudatosult hogy nem először fordult ez elő.

Leírások szerint sokan kilépnek testükből alvás közben, talán innen eredeztethető a sokunk által megélt zuhanás érzése álmunkban. Lehetséges hogy a testbe visszatérés tudatosul ebben a formában. Érdekes módon a nagyobbik fiam is míg kicsi volt sírt ébredés után állandóan. Később nagyobb korában ugyanazon fájó érzést mondta el, amit én éltem/élek meg néha.

Érdekes az, hogy klinikai halál alkalmával a visszatérők is ilyen perspektívából írják le az élményüket. Az orvosi asztalt az orvosok válla felett felett látják és nem másként.........hm. Nem hinném hogy kamuznának, mivel a halálhoz való viszonyuk teljes mértékben megváltozik.

Nálatok volt valami hasonló?
Gyemekkoromban gyakran volt zuhanásélményem, de mindig felébredtem. Semmiféle utóhatás nem volt, csak megkönnyebbülés. Viszont érdekes, hogy ezekre tisztán emlékszem. A másik érdekes, hogy tíz esetből nyolcszor mindig sziklafal mellett zuhantam, ami csak egy karnyújtásnyira volt. :?:

Sok embernek van ilyen egyelőre magyarázatra szoruló élménye. Nem állítom hogy kiléptél előzőleg a testedből, de mint lehetőséget nem lehet kizárni sem. Talán egyszer kiderül.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.07. 14:04

]
monolit írta:
Dorka11 írta:




Gyemekkoromban gyakran volt zuhanásélményem, de mindig felébredtem. Semmiféle utóhatás nem volt, csak megkönnyebbülés. Viszont érdekes, hogy ezekre tisztán emlékszem. A másik érdekes, hogy tíz esetből nyolcszor mindig sziklafal mellett zuhantam, ami csak egy karnyújtásnyira volt. :?:

Sok embernek van ilyen egyelőre magyarázatra szoruló élménye. Nem állítom hogy kiléptél előzőleg a testedből, de mint lehetőséget nem lehet kizárni sem. Talán egyszer kiderül.
Miért gondolod, hogy meg kell magyarázni egy irracionális dolgot?
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 14:13

Miből gondolod azt hogy irracionális lenne hiszen még sem a racionálisra sem az irracionálisra nincsen tudtommal magyarázat? Rosszul tudom?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.07. 14:24

monolit írta:Miből gondolod azt hogy irracionális lenne hiszen még sem a racionálisra sem az irracionálisra nincsen tudtommal magyarázat? Rosszul tudom?

A racionalizmus (a latin ratio szóból, jelentése ésszerű) teljes egészében a 17-18. században kialakult filozófiai irányzat, amely szerint az emberi megismerés forrása az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek. Tágabb értelemben véve a racionalizmus a vallással, teológiával, és az irracionalizmussal szemben álló filozófiai irányzat, mely az emberi
ész erejét és korlátlan megismerőképességét hirdeti.

Szerinted az álom ésszerű?

Pont ettől félek, hogy majd lesznek olyanok, akik meg akarják magyarázni az álmaimat, még ha belegebedek is. :ugeek:
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 16:54

Amennyiben természetes élettani folyamatnak bizonyul, racionálisnak kell tekintsük. Cáfolata esetén már irracionálisnak hívhatjuk. Én úgy vagyok a cáfolatig természetes folyamatként kellene rátekinteni, hiszen nem betegségből vezethető le, hanem a kevés tapasztalati tényből.

".....az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek"
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.07. 16:58

monolit írta:Amennyiben természetes élettani folyamatnak bizonyul, racionálisnak kell tekintsük. Cáfolata esetén már irracionálisnak hívhatjuk. Én úgy vagyok a cáfolatig természetes folyamatként kellene rátekinteni, hiszen nem betegségből vezethető le, hanem a kevés tapasztalati tényből.

".....az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek"
A konkret tapasztalati teny OK.

A magyarazat az ami racionalis vagy irracionalis. Ott en megforditanam: amig nem bizonyitanak egy magyarazatot, addig az nem racionalis, hanem legjobb esetben is csak egy hipotezis...
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 17:05

Hogy az álom ésszerű-e? Néha talán igen. Volt hogy sokat töprengtem egy probléma megoldásán, amit végül is "megálmodtam". Az az éjszaka folyamán felébredve vagy reggel felkelve már tudtam a megoldást. Több feltaláló hasonlóan jutott a megoldásra.

Természetesen mindent meg és belemagyarázni nem lenne szerencsés az álomba. A világot nem lehet egyszerűen csak fehéren és feketén leírni. Bonyolultabb annál. Gondold el, általában nagyobb találmányokat szinte egy időben fedeznek fel a világ több pontján.

"amely szerint az emberi megismerés forrása az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek."
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.02.07. 17:11

monolit írta:Hogy az álom ésszerű-e? Néha talán igen. Volt hogy sokat töprengtem egy probléma megoldásán, amit végül is "megálmodtam". Az az éjszaka folyamán felébredve vagy reggel felkelve már tudtam a megoldást. Több feltaláló hasonlóan jutott a megoldásra.

Természetesen mindent meg és belemagyarázni nem lenne szerencsés az álomba. A világot nem lehet egyszerűen csak fehéren és feketén leírni. Bonyolultabb annál. Gondold el, általában nagyobb találmányokat szinte egy időben fedeznek fel a világ több pontján.

"amely szerint az emberi megismerés forrása az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek."
En is jartam mar igy. Egyszer alfaban (elalvas elott) gondoltam ki, hogyan oldok meg egy kiserletet. Ha nagyon foglalkoztatja valami az embert, akkor ejszaka is dolgozik valamennyit rajta az agya.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.07. 17:13

monolit írta:Amennyiben természetes élettani folyamatnak bizonyul, racionálisnak kell tekintsük. Cáfolata esetén már irracionálisnak hívhatjuk. Én úgy vagyok a cáfolatig természetes folyamatként kellene rátekinteni, hiszen nem betegségből vezethető le, hanem a kevés tapasztalati tényből.

".....az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek"
Te be akarsz vinni az erdőbe. ;) Nem az álmot neveztem irracionálisnak, hanem az álomban lejátszódó "eseményeket".
Amennyiben természetes élettani folyamatnak bizonyul, racionálisnak kell tekintsük.
Amíg ez nem dől el, kár megpróbálni a magyarázattal
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 17:17

vaskalapos írta:
monolit írta:Amennyiben természetes élettani folyamatnak bizonyul, racionálisnak kell tekintsük. Cáfolata esetén már irracionálisnak hívhatjuk. Én úgy vagyok a cáfolatig természetes folyamatként kellene rátekinteni, hiszen nem betegségből vezethető le, hanem a kevés tapasztalati tényből.

".....az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek"
A konkret tapasztalati teny OK.

A magyarazat az ami racionalis vagy irracionalis. Ott en megforditanam: amig nem bizonyitanak egy magyarazatot, addig az nem racionalis, hanem legjobb esetben is csak egy hipotezis...

Az embernél rengeteg az irracionalitás, viszont kevés a tapasztalati tény. Sokkal kevesebbet tudunk róla valójában mint amit már megismertünk.

Teljesen irracionális az, amikor egy jógi eltemetteti magát hosszabb időre és a szívverését is extrémen le tudja lassítani pusztán az akaratával. A tudat képes uralkodni a test felett csak kevés még az erről megszerzett tudásunk egyelőre. Egy időben az agyhalált is 5 percben maximalizálták. Az élet gyakran rácáfolt az elgondolásunkra. Többször egyszerűbb az alapjában téves elgondoláson módosítani, mint egyet alapjaiban újból felépíteni, igazolni azt.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 17:20

Dorka11 írta:
monolit írta:Amennyiben természetes élettani folyamatnak bizonyul, racionálisnak kell tekintsük. Cáfolata esetén már irracionálisnak hívhatjuk. Én úgy vagyok a cáfolatig természetes folyamatként kellene rátekinteni, hiszen nem betegségből vezethető le, hanem a kevés tapasztalati tényből.

".....az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek"
Te be akarsz vinni az erdőbe. ;) Nem az álmot neveztem irracionálisnak, hanem az álomban lejátszódó "eseményeket".
Amennyiben természetes élettani folyamatnak bizonyul, racionálisnak kell tekintsük.
Amíg ez nem dől el, kár megpróbálni a magyarázattal
Nős vagyok, nem tehetem ;) . Egyszerűen csak értelmezési eltérés van közöttünk. Ettől szép a világ, hogy nem vagyunk egyformák nemde? :)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.07. 17:24

monolit írta:
Teljesen irracionális az, amikor egy jógi eltemetteti magát hosszabb időre és a szívverését is extrémen le tudja lassítani pusztán az akaratával. A tudat képes uralkodni a test felett csak kevés még az erről megszerzett tudásunk egyelőre. Egy időben az agyhalált is 5 percben maximalizálták. Az élet gyakran rácáfolt az elgondolásunkra. Többször egyszerűbb az alapjában téves elgondoláson módosítani, mint egyet alapjaiban újból felépíteni, igazolni azt.
Miert irracionalis?
Azert mert elo ember minek temetteti magat - iagazad van, nem racionalis, mert utana meg ki kell asni...
Az, hogy a szivvereset valaki le tudja lassitani, fel tudja gyorsitani, pusztan az akarataval az nem irracionalis. Ismertek az idegpalyak. Gyakorlas kerdese.
Vegyel egy pulzusszamlalot es probald ki, meg gyakorlas nelkul is menni fog, persze csak kisebb mertekben.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.07. 17:27

Orcas írta:
monolit írta:Hogy az álom ésszerű-e? Néha talán igen. Volt hogy sokat töprengtem egy probléma megoldásán, amit végül is "megálmodtam". Az az éjszaka folyamán felébredve vagy reggel felkelve már tudtam a megoldást. Több feltaláló hasonlóan jutott a megoldásra.

Természetesen mindent meg és belemagyarázni nem lenne szerencsés az álomba. A világot nem lehet egyszerűen csak fehéren és feketén leírni. Bonyolultabb annál. Gondold el, általában nagyobb találmányokat szinte egy időben fedeznek fel a világ több pontján.

"amely szerint az emberi megismerés forrása az ész és a fogalmaink a tapasztalat előtt és attól függetlenül is léteznek."
En is jartam mar igy. Egyszer alfaban (elalvas elott) gondoltam ki, hogyan oldok meg egy kiserletet. Ha nagyon foglalkoztatja valami az embert, akkor ejszaka is dolgozik valamennyit rajta az agya.
Egyetértek. Múszaki területen dolgozok, és ha még este is foglalkoztat a dolog, velem is előfordult már. De ilyenkor nem történnek ésszerűtlen élmények(zuhanás, repülés, válás, mosogatás, takarítás stb.) :)
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 17:30

Te be akarsz vinni az erdőbe. ;) Nem az álmot neveztem irracionálisnak, hanem az álomban lejátszódó "eseményeket".

Mint előzőleg leírtam természetesen az álomban lezajló eseményeket jelenleg nem tudjuk pontosan értelmezni, de Jung próbálkozott ezzel és szerinte kivetül a belső lelki folyamat is benne. Nem célom az álmodat magyarázni, de az is tény, hogy voltak már ez ügyben is kivételek, pl. egy bánya szerencsétlenség (földcsuszamlása a meddőnek) előtt több ember megálmodta ezt és nem tudták értelmezni, csak a tragédia megtörténte után.

Van bőven vizsgálandó anyag, csak az ember körül is!
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 17:34

vaskalapos írta:
monolit írta:
Teljesen irracionális az, amikor egy jógi eltemetteti magát hosszabb időre és a szívverését is extrémen le tudja lassítani pusztán az akaratával. A tudat képes uralkodni a test felett csak kevés még az erről megszerzett tudásunk egyelőre. Egy időben az agyhalált is 5 percben maximalizálták. Az élet gyakran rácáfolt az elgondolásunkra. Többször egyszerűbb az alapjában téves elgondoláson módosítani, mint egyet alapjaiban újból felépíteni, igazolni azt.
Miert irracionalis?
Azert mert elo ember minek temetteti magat - iagazad van, nem racionalis, mert utana meg ki kell asni...
Az, hogy a szivvereset valaki le tudja lassitani, fel tudja gyorsitani, pusztan az akarataval az nem irracionalis. Ismertek az idegpalyak. Gyakorlas kerdese.
Vegyel egy pulzusszamlalot es probald ki, meg gyakorlas nelkul is menni fog, persze csak kisebb mertekben.
Azért irracionális, mert nem valószínű hogy minden ember megtudja ezt tenni, habár elviekben a tűzön járás is az. Aki túlesett rajta azt mondta, fejben dől el. Én mégsem mertem még rá vállalkozni eddig :) .
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.02.07. 18:09

Tudod monolit, minden kísérlete az embernek tulajdonképpen emberi kíváncsiság, és nem irreális cselekedet még akkor sem ha örültségnek tűnik. Ha nem lettek volna fanatikus, őrült emberek akkor nem születhetnének nagy találmányok, nem volna RTG pl. és enélkül a különböző őrültségek nélkül a büdös életben nem értené meg az élet működését a tudat képességeit és határait a tudomány.

Amit ugye nekem senki nem hisz el példul az, hogy lementem a földünk belsejébe. Majd akkor fogják el hinni ha egyszer valaki szintén őrült módon és veszi a fáradságot és lemegy egy valamiféle járművel odáig. akkor azt fogja mondani---tényleg igaz volt amit ez a cseppkő nevezetű sóderolt"... Szóval ilyen őrültségek viszik előre az emberi tudást.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.02.07. 18:13

cseppkő írta: Amit ugye nekem senki nem hisz el példul az, hogy lementem a földünk belsejébe.
Én elhiszem. Én is voltam ott. Úgy hívták barlang.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: monolit » 2010.02.07. 18:21

Egyetértünk, a dogmákat nem elfogadó emberek viszik előre a fejlődést a "másként gondolkodók" akik észreveszik azt amit más bár előtte van, soha nem tud róla.

Ha azt hogy a testükből kilépő tibeti szerzetesek a tudatukat el tudják küldeni és információkat tudnak szerezni elfogadjuk, a te állításodban sincsen okunk kételkedni amint alátudod valami kézzelfogható dologgal támasztani. Ezek a papok tudnak annyi hőt fejleszteni habár meztelenül vannak kint a hegységben, hogy a körülöttük levő hó is megolvad.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.02.07. 18:27

Hogy az álom ésszerű-e? Kérdeztétek. -- az álomra szüksége van az agynak, épp ugy mint az álom nélküli periódusokra. Tegnap hallgattam vagy pénteken a csudatudja- a Mindentudás egyetemi előadást ahol egy professzor azt magyarázta, hogy az agy soha nem pihen, hisz ezért van az álom is.

Ez így nem igaz. Az álom a feszültséggel meglévő idegsejteknek lesimítása a mágneses szálakkal, ezért vannak különböző álmaink hol melyik emlék maradt feszültséggel telített. azt lesimítja. Azért is igaz az a mondás --aludjunk egyet a problémákra, reggelre majd másképp látjuk-egyszerűbbnek. az agy működés a szervezet működése lelassul, de a gondolati mágneses töltések alkotta energia az nem-- az ugyan úgy száguldozik. ezért van mindig gondolatunk

Ha valakinek nem áll módjában aludni több napon keresztül akkor sajnos 5-6-7 nap után először is felforrósodik a fej, másodszor hallucinációi lesznek. Megszűnik a valóság és csak a hallucinált lesz a valóság más lesz a gondolkodás, más lesz a cselekvés kimenetele is.

Amikor nincs álom, akkor a mágneses szálak körbe-körbe sugározzák egy-egy szervünket, mint a tudat végig ellenőrzi és ha lehet kijavitja. Mint ahogy minden szervünk önmagát is regenerálja éjjel és nappal 2 óránként.

Aztán hajnal felé, felerősödik a légzés a szív verés és a szervezet felkészül az ébredésre.
Ezért van az, hogy minden tetszhalott, hajnali 3-5 óra között tér magához egy nagy légzéssel.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.07. 18:48

vegyati írta:
cseppkő írta: Amit ugye nekem senki nem hisz el példul az, hogy lementem a földünk belsejébe.
Én elhiszem. Én is voltam ott. Úgy hívták barlang.
Méghozzá cseppkőbarlang 8-)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.02.07. 18:51

Vegyati --ajánlom neked saját oldalamat, hogy a barlangról" legyen valami leírásod is.
http://letezesunk.5mp.eu/web.php?a=letezesunk.

Ugye itt írtátok, hogy előfordult olyan különös élményetek felébredve, mintha mennyezet közelben lennétek, majd megszűnt vagy valami hasonló élmény.

Amikor az ember alszik a testi működése, a testi energia mozgása, ereje lelassul. Ha mondjuk elér egy minimális szintre és az illető épp valami feszültséggel telített álmot él át abből kilépni, mozdulni szeretne akkor előfordulhat hogy a mágneses emberfazonú energia szál zsupsz és kilép, majd kapcsol és vissza tér a testbe. Ez csak nagyon mély alvásnál fordul elő.

Ehhez hasonló módon jön létre az alvajárás is azzal a különbséggel, hogy ez a mágneses energia fazon mint lélek szála rajzolata, tudja és érzi az embernek minden félelmét, vagy nagyon erős vágyát és amikor már alszik a test, akkor elindítani képes. pl. ha valaki fél a környezetétől, akkor a lélek elindíthatja a testet, hogy megmentse az embert, és mint alvajáró, bizony kimegy a lakásból is mondjuk a gangra ...igen ám de ha hideg van amit a lélek nem érzékel, akkor nagyobb baj is bekövetkezhet
0 x

Válasz küldése