Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Pszí, jövőbelátás, telepátia, telekinézis
Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.29. 22:00

@sötétvödör (48026):

Nagy adag igazság van abban amit írsz . De például mi van ha egy orvosi diplomával rendelkező , tehát igazolhatóan orvos illető igen kevés gyógyítással dicsekedhet , annál több gyógyszerfelírással , amik hatásáról , egy új gyógyszer esetében nincs is lehetősége meggyőződni . Mint az sokszor ki is derül , legtöbbször csak kísérletezgetnek . Mégsem nevezik őket sarlatánnak . Én mondjuk igen .

Legtöbbször azért fordulnak az emberek mindenféle gyógyítóhoz , mert csalódtak a hivatalos orvostudományban . Van rá lehetőségem belepillantani ebbe a dologba .
Ha valakinek azt mondják az orvosok , hogy gyógyíthatatlan beteg , de az életösztöne nem hagyja annyiban a dolgot , akkor bizony sokszor nincs más megoldás mint hogy például elmegy egy gyógyítóhoz , akiről azt mondják a népek hogy bizony őket meggyógyította , és nem fogja érdekelni , hogy tudományosan bizonyítható módon gyógyít -e . Mert élni szeretne , és bízik a szerencséjében . Sajnos sokan vissza is élnek ezzel , ez igaz. De mit tehetnének a betegek akikről már más lemondott . Az biztos , hogy nagy szerencse kell ahhoz hogy olyat találjon valaki , aki tényleg tud gyógyítani . De akkor is ez a valóság , hiába szeretnénk hogy másképp legyen .
Az emberek nagyon kiszolgáltatottak , nem tudják már kinek higgyenek . Mert könnyű addig hitetlenkedni amíg nincs tétje a dolognak . De ha már van , akkor néha csak a hit marad . Van olyan szegmense az életnek , ahol a racionális gondolkodás labdába sem tud rúgni .
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.29. 22:04

@pounderstibbons (48079):

Annak a gyógyítónak akinél voltam , voltak tanítványai .
De csak azokat tudta tanítani akiknek megvoltak a gyógyító képességei .
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.29. 22:05

@mimindannyian (48078):

Pontosan ilyen választ vártam , köszönöm . :mrgreen:
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.29. 22:21

@Dordzse (48083): Szívesen, a jóindulatom múlhatatlan. Az pedig legyen számodra mélységes szégyen, hogy a kérdésekre nem tudtál válaszolni. :shock:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.05.29. 23:32

@Dordzse (48081):
Nagy adag igazság van abban amit írsz . De például mi van ha egy orvosi diplomával rendelkező , tehát igazolhatóan orvos illető igen kevés gyógyítással dicsekedhet , annál több gyógyszerfelírással , amik hatásáról , egy új gyógyszer esetében nincs is lehetősége meggyőződni . Mint az sokszor ki is derül , legtöbbször csak kísérletezgetnek .
Az eddigi hozzászólásaid alapján nem csodálom, hogy a gyógyszerek engedélyezése előtti procedúrákról mit sem tudsz, ahogy az orvosi protokollokról sem.
Mégsem nevezik őket sarlatánnak . Én mondjuk igen .
Ez téged minősít. Ezek a te "sarlatánjaid" rengeteg embert gyógyítanak olyan hétköznapi dolgokkal, mint tüdőgyulladás, vakbélgyulladás, veseelégtelenségek, bizonyos sérülések után újraélesztenek, rendbetesznek nyílt töréseket, szerveket ültetnek át, ha az eredeti lerobban stb. Szemben a te csodagyógyítóiddal, akik szemmel láthatóan csak olyan eseteket kuruzsolnak, ahol nem kézzelfogható az eredmény, vagy magától is könnyen gyógyul az áldozat.
A másik naivitás azt hinni hogy a tudomány a miénk . Persze jól hangzik , csak nem igaz .Csak az egónkat akarják simogatni azzal hogy mindenki hozzáférhet a tudományos eredményekhez . Egy frászt .
Ha te elzárkózol előle, akkor tényleg nem igaz, de megjegyzem, hogy bizony a számítógéped, az internet, és az elektromosság mind a "tudománynak" köszönhető.
Tényleg azt hiszed hogy minden tudományos kutatást azért végeznek hogy az emberiséget felemeljék ? A legtöbb tudományos eredményt arra használják fel ,hogy erőfölényhez jussanak általa bizonyos érdekeltségek . Mi legjobb esetben is csak fogyasztói , használói vagyunk olyan dolgoknak amiről fogalmunk sincs hogyan működnek , és milyen hatással vannak az emberi szervezetre .
Aha. Nem férsz hozzá a tudományhoz, de hogy mi az, és mire használják, azt persze jobban tudod, mint akik művelik. :facepalm: Ráadásul azok a dolgok, amiket használsz, azoknak a működése energiabefektetéssel, és utánnajárással megérthetőek. Persze itt is a megismerés szándéka a lényeg, és itt jön be mimi mondanivalója... Mellékvágány, hogy a tudományos kutatásoknak csak egy része szól az eredmények közvetlen felhasználásáról, az alapkutatásoknak a megismerés a célja.

Egy kérdés: ha vannak ezek a csodagyógyítók, akkor gondolom régebben is voltak. Pár 100 évvel ezelőtt miért nem csodagyógyították meg az embereket, hiszen akkor az "elnyomó tudomány" még nem is létezett?
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.30. 20:36

@mimindannyian (48085):

Hát nagyon szégyenlem magam . :oops:
Ha te így jobban érzed magad .
Már válaszoltam , csak te nem akarod észrevenni .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.30. 20:43

@Dordzse (48177): Nem érdekel, hogy érzed magad. Itt csak az számít, mit mondtál. Elég keveset. A kérdéseim megválaszolatlanul maradtak, a gyógyítókról szóló meséden hatalmas lyukakat ütve.
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.30. 21:04

@Tuttisuu (48092):

Lehet hogy nem ismerem a gyógyszer engedélyezési procedúrákat de azt tudom hogy a legtöbb háziorvos is csak találgat hogy melyik gyógyszert írja fel éppen . Ez is kuruzslás . Az is kuruzslás , hogy az akkor egy hónapos gyerekemnek sárgaság ellen antidepresszánst írtak fel a kórházban .Mert állítólag a mellékhatása volt erre hivatott . Vagy édesanyám vérnyomása akkor jött rendbe amikor abbahagyta a gyógyszerek szedését . Érdekes .

Nekem amúgy nincsenek sarlatánjaim , mint ahogy írod :) Egyáltalán nem védem a sarlatánokat , meg "csoda gyógyítókat " , félreértés ne essék . Nagyon is látom hogy mennyi csaló hemzseg mindenhol . Nem kell őket bemutatnod . Én egy olyan esetről beszéltem amikor valaki tényleg értett a dolgához . Ti eldöntöttétek királyi többesszámmal hogy kizárt hogy létezzenek ilyenek . Ha ragaszkodtok ehhez az elképzelésetekhez akkor nincs miről beszélni .

Én nem vagyok tudományellenes , csupán az ellenszenves számomra amikor a tudománnyal dobálózva akarja valaki felsőbbrendűségét bizonygatni . És semmibe venni rengeteg ember személyes tapasztalatát , megmagyarázva hogy mindenki más hallucinál . Szerintem ez a szégyen , és szánalmas is . Nagyok könnyű szkeptikusnak lenni , hiszen nem kell mást tenni mint folyamatosa kétségbe vonni azt amit mások állítanak . Ehhez valóban nem sok erőfeszítés kell . Kényelmes álláspont , elismerem . De megértelek titeket . Van egy ismerősöm aki saját bőrén tapasztalt meg nem hétköznapi dolgokat , és utána kijelentette hogy nem hisz bennük .De ha valaki nem hisz a saját tapasztalatainak akkor ott nagy baj van .

Én a való életből vettem a példáimat , nem statisztikai adatok alapján , és nem tudományos munkákat felhasználva hanem úgy hogy nyitott szemmel , és nyitott szívvel járok a világban .

De tiszteletben tartom tudományos hozzáállásotokat . Jó lenne ha erről is véleményt mondanátok : http://www.youtube.com/watch?v=UHsZEi4obzw
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.30. 21:09

@mimindannyian (48178):

Nézd , tudom hogy eldöntötted hogy nem hiszed el , bármit mondok .
Akkor meg minek mondjak neked bármit is ?
Vagy ennyire éhezel egy jó kis vitára ? Ez csak az elme perverziója :mrgreen:
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.30. 21:11

@Tuttisuu (48092):

Amúgy miből gondolod hogy pár száz évvel ezelőtt senki nem gyógyította az embereket .
Szerinted kik voltak ezek ?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.30. 22:47

@Dordzse (48181): Nem érted a lényeget. Amíg itt hitről van szó, addig nevetség tárgya bármilyen mese.
Szerinted könnyű szkeptikusnak lenni, mert csak hitetlenkedni kell? Azt mondom, a másik oldal legalább ilyen könnyű, csak bizonyítékokkal kell előállni mesedélután helyett. Ja, hogy bizonyíték nincs, csak mese? Akkor meg miért higgyünk neked? És miért neked? Ha valaki az ellenkezőjét állítja, akkor hihetek neki is, nem?
Problémát jelent, hogy nem tudsz szabadulni a saját kis nézőpontodból. Személyes tapasztalatok ide, vagy oda, ha ebben kimerül a csoda, hogy csak mese van róla, akkor hadd rakjuk ezt a szórakoztató gyermekirodalom mellé.
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.31. 08:30

@mimindannyian (48188):

Figyelj . Nem tudok neked mást mondani , ami neked mesének tűnik , az másoknak esetleg mindennapi tapasztalat . Én nem vonzódok a Tudományhoz , ezért nekem meseszerűk lehetnek a tudomány felfedezései . Téged nem érdekelnek azok a dolgok amiket nem lehet kísérletileg bizonyítani . Ezért nem közelítünk egymás világa felé . De én nem mondom hogy nem létezik tudomány . Te viszont biztos vagy abban hogy rajta kívül nem lehet más .
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2012.05.31. 08:59

Azt olvasom fentebb, hogy
... amik hatásáról , egy új gyógyszer esetében nincs is lehetősége meggyőződni . Mint az sokszor ki is derül , legtöbbször csak kísérletezgetnek . Mégsem nevezik őket sarlatánnak . Én mondjuk igen .
Azok a nemkevéssé öntelt fazonok, akik ezek után egyszer (persze nem is egyszer) mégiscsak orvoshoz - sarlatánhoz - fordulnak, azok ezek szerint álszent, köpönyegforgatók? Mert van aki őket így nevezi. Én mondjuk nem. Szerencsétlen megvezetettek...
Nem szabad hinni nekik!
OFF
Szerintetek is festenek a diliházban, vagy csak én érzem így?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 09:21

@Dordzse (48196):
Megint téves következtetésre jutottál, ez itt a fő baj, a gondolkodás alapvető keretrendszere.
Téged nem érdekelnek azok a dolgok amiket nem lehet kísérletileg bizonyítani . Ezért nem közelítünk egymás világa felé . De én nem mondom hogy nem létezik tudomány . Te viszont biztos vagy abban hogy rajta kívül nem lehet más .
1) érdekelnek a nem igazolható dolgok, de kénytelen-kelletlen azt meghagyom az mese, esetleg akár az elgondolkoztató mese birodalmában.
2) Nem igaz, hogy azt állítottam volna valaha, hogy a tudományon kívül nem létezik élet. Emberek régóta élnek, régen pláne általánosak voltak a hiedelmek, miért tagadnám ezt? Nem teszem.
3) Ez nem ízlés kérdés, mint ahogy relativizálva beállítani igyekszel: én ebben hiszek, te abban, pont. Ami neked nem bizonyítható, te ugyanúgy kétkedve fogadod, ha mégis objektív igazságnak akarja valaki beállítani. Nemdebár? Vagy te benyelsz minden mesét? Ugye, nem! Látod, pont ugyanazt teszem én is. Nem hiszem el a meséket, melyekre ráadásul van egyszerűbb, bizonyított magyarázat (mely történetesen arról szól, hogy az ember könnyen becsapja magát).
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 09:23

@TranszfettiAcid (48197):
Szerintetek is festenek a diliházban, vagy csak én érzem így?
Nagyon elhúzódóan!!
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.31. 13:07

@mimindannyian (48198):

Egyszerűsítsük le a dolgokat . Számomra a hit annyit jelent hogy nyitott vagyok az ismeretlenre .
Pontosabban hiszek abban hogy rengeteg olyan dolog van a világban amit nem lehet megmagyarázni . A tapasztalatom pedig az , hogy amiben egy ember hisz , az működni fog a számára , amiben pedig nem hisz azt akkor sem biztos hogy elfogadja ha a saját szemével látja . Lásd fentebb a példámat . Szóval az van hogy a gondolatok valóságra gyakorolt hatása bizonyíthatóan tetten érhető . Egyszerű , egy sámánnak a sámánizmus működik , egy tudósnak a kutatási módszerei . Egy festőnek pedig az ecset , még akkor is ha diliházban dolgozik :)
Ezért óriási tévedés szembeállítani a tudományt a nem tudománnyal . Persze az hogy miben hisz valaki , az sok mindentől függ . De a hit nem egyszerűen azt jelenti hogy valamit elhiszünk , hanem hogy ráhangolódunk arra a bizonyos frekvenciára ami esetleg nem a Petőfi rádió .

A Festő üzeni , hogy kész van , visszamehettek a szobátokba :P
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.05.31. 13:22

@Dordzse (48207):
Egyszerűsítsük le a dolgokat . Számomra a hit annyit jelent hogy nyitott vagyok az ismeretlenre .
Pontosabban hiszek abban hogy rengeteg olyan dolog van a világban amit nem lehet megmagyarázni . A tapasztalatom pedig az , hogy amiben egy ember hisz , az működni fog a számára.
Hát ez tényleg elég egyszerű lett. Hiszel abban, hogy rengeteg olyan dolog van a világban amit nem lehet megmagyarázni, és ez működik a számodra.

Ez szerinted valamiféle siker, hogy hited hatására vannak dolgok amiket nem tudsz megmagyarázni?

Akkor miért nem abban hiszel inkább, hogy minden dolgot meg lehet magyarázni, és akkor - ha állításod igaz - minden dolgot meg is tudnál magyarázni.
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.31. 17:22

@pounderstibbons (48208):

Tudod az a helyzet ,hogy az elme mindent meg tud magyarázni . Ezzel tisztában vagyok .
Az elme egy nagy magyarázógép . De el lehet jutni egy olyan szintre ahol már nem nyűgöznek le a magyarázatok , hanem mindenféle magyarázat nélkül egyszerűen csak csodálod az életet . Az elmének ez természetesen borzasztó unalmas , ezért kényszeresen el kezd magyarázni , mintha attól megváltozna a világegyetem . Az univerzumot valószínűleg nem érdeklik a magyarázatok . És ráadásul az elménk elhiteti velünk ,hogy csak azért mert meg tud magyarázni dolgokat , akkor már értjük az egész mindenséget . Így elveszik az élet szentsége mert mindent beskatulyázunk elméletekbe . Az elméletek , és magyarázatok nem az élet . Nem vagyok a magyarázatok ellen , de nincs mindig szükség rá . Ezt most aztán jól megmagyaráztam :P
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 18:00

@Dordzse (48207):
Egyszerűsítsük le a dolgokat . Számomra a hit annyit jelent hogy nyitott vagyok az ismeretlenre .
Pontosabban hiszek abban hogy rengeteg olyan dolog van a világban amit nem lehet megmagyarázni . A tapasztalatom pedig az , hogy amiben egy ember hisz , az működni fog a számára , amiben pedig nem hisz azt akkor sem biztos hogy elfogadja ha a saját szemével látja
Katyvasz! Ugyanis... Az ismeretlenre való nyitottságnak semmi köze a hithez, ezt egyszerűen nyitottságnak szokás nevezni. De tegyük fel, hogy számodra a hit szó mégis ezt jelenti.
Majd azt állítod, hogy amiben hiszel, az működni fog. Tehát amilyen ismeretlenre nyitott vagy, az működni fog. Tessék?! Én ha mondjuk nyitott vagyok arra, hogy minden héten megnyerem az 5-ös lottót szelvényvásárlás nélkül, akkor ez működni fog?! Neked ez így megy? Ezt igazán demonstrálhatnád! És még jól is jársz.
Egyáltalán mi az, hogy az ismeretlenre nyitott lenni? Ha ismeretlen, akkor hogyan nevezed meg? "Nyitott vagyok a .... mire? Azt még nem tudom, de nyitott. Tessék?!". Talán, hogy helyetted javítsam a pongyolaságot, arra gondoltál, hogy a nem megértett dolgokra vagy nyitott? Persze ekkor is feltehető a kérdés, hogy arra pl. miért nem vagy nyitott, hogy az éjjelente alászálló tündérhadak mindenkit meggyógyítanak? Igazán jótékony lenne, ha erre nyitott lennél, és akkor, mint írod, működne...

Lényeg a lényeg, amit mondasz, csak egy nesze semmi, fogd meg jól ezo bla-bla. De lehet ennél jobban is specifikálni: az önbecsapás típusos esete: az ember amikor magában mérleget készít, hogy mi működik, mi nem, mivel próbálkozott, mivel nem, akkor bizony a sikertelenségeiről hajlamos elfeletkezni, és ahol akár csak véletlen is bejött a remélt együttállás, azt szignifikáns eredménynek kikiáltani. Erről beszéltem már sok-sok hozzászólással előbb is. Most ismét megénekelted, hogy erre felettébb hajlamosan szemlélet a világot.
Márcsak abból is jól kitapintható mindez, hogy váltig állítod, hogy ezek a dolgok személyes élmények, nem objektív vizsgálhatóak. Az, hogy valami működik, nem objektív vizsgálható? Hát miféle dolgok működésére gondolsz, mégis? Arra, hogy ízlik-e az eperfagyi?... (bár még az is vizsgálható). Egy ilyen jól meghatározható halmaza van a dolgoknak, mely működése objektív módon nem vizsgálható, az üres halmaz. Vagyis a nagy semmiről regélsz. Önhitegetés. Erre sokunknak szüksége van az élet sok területén, tehát nem azt mondom, hogy a sorból kilógó hibás egyed vagy, mindazonáltal ott már hibát követsz el, amikor a hitedet, mint a mindenki számára igaz valóságot akarod elfogadtatni.
Ha tényleg csak számodra "működnek" ezek a dolgok így, akkor légy boldog ezzel, és egy cseppet se lepődj meg, ha mások nem értenek egyet veled, amikor mesélsz a hangokról.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 18:08

@Dordzse (48222):
Az elme egy nagy magyarázógép . De el lehet jutni egy olyan szintre ahol már nem nyűgöznek le a magyarázatok , hanem mindenféle magyarázat nélkül egyszerűen csak csodálod az életet.
Az elméletek , és magyarázatok nem az élet . Nem vagyok a magyarázatok ellen , de nincs mindig szükség rá . Ezt most aztán jól megmagyaráztam.
Ácsi! Most nem a lelki boldogság felettébb misztikus fellegeiről volt szó, hanem arról, hogy egy gyógyító tud-e gyógyítani, vagy nem. A gyógyítóban nem gyönyörködni járnak a betegek, hanem meggyógyulni általa. Vagy te talán a gerincsérvvel a szemorvos kisasszonyt látogatod meg, hogy "jaj, doktornő, nincs vizitdíj, eljöttem hát egy kicsit csodálni magácskát!". Ez esetben nem csodálom, ha a hagyományos orvoslásban csalódtál, feltehetőleg ugyanis hamar kizavartak. Az alternatívok pedig a "vizitdíj" fejében örömmel eltűrték hosszan a semmittevést. Így aztán, jóval nagyobb esélye volt, hogy épp odajártadban gyógyultál meg - jóllehet, otthon ülve is megtörtént volna a "csoda".
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.31. 22:10

@mimindannyian (48225):

Megértelek . Hiába , ha egyszer valaki az elme rabja , akkor pont így gondolkodik mint te .
Jó, elfogadom hogy neked bla -bla amit mondok . Nem baj . A gyógyítok témájában sem fogunk előbbre jutni , mivel azt hiszed , hogy én ilyen ezo térítő vagyok . Te is beskatulyáztál engem . Így működik az elme . És a skatulyától utána nincs szabadulás . Most mit mondhatnék még . Szerinted direkt élvezem hogy hülyítem magam holmi hitekkel . Tévedsz . Nagyobb a tét annál , mintsem hogy megengedhessem magamnak hogy képzelődjek . De úgysem fogsz megérteni , mert nem ugyanúgy értelmezzük a dolgokat .
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.05.31. 22:22

@Dordzse (48239): Nem jó a skatulyád, pontosan értelek, ugyanis én egy mester vagyok, aki azon ábrándozik, hogyan tudhatná a megvilágosodás felé terelni az olyan ártatlanul tévelygő bárányokat, mint te is. A direkt mód sosem használ, ezt már biztos megtanultad. Ha én azt mondom neked, dobd el a hited, vagy, hogy végy fel egy újat, nem teszed meg; ilyen az ember. Ezért egészen más, az elme mélységeit észrevétlen irányból ostromló energiákat árasztok rád, melynek hatékonyságához elengedhetetlen, hogy a racionális elméd, ami csak visszatart, lefoglaljam valami kis piszlicsáré retorikai játékkal.
0 x

Dordzse

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Dordzse » 2012.05.31. 22:40

@mimindannyian (48240):

Már érzem az energiát :P ami tőled árad Mester .
Mégiscsak jó fej vagy :P
De nem leszek hálátlan :mrgreen:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.02. 08:41

@Dordzse (48180):
Lehet hogy nem ismerem a gyógyszer engedélyezési procedúrákat de azt tudom hogy a legtöbb háziorvos is csak találgat hogy melyik gyógyszert írja fel éppen . Ez is kuruzslás . Az is kuruzslás , hogy az akkor egy hónapos gyerekemnek sárgaság ellen antidepresszánst írtak fel a kórházban .Mert állítólag a mellékhatása volt erre hivatott . Vagy édesanyám vérnyomása akkor jött rendbe amikor abbahagyta a gyógyszerek szedését . Érdekes .
A protokollokról is volt szó... Ez kb. olyan, mint egy zenéhez nem konyító ember okfejtése a karmester feleslegességéről ("Csak össze-vissza kalimpál!"). Miért van az, hogy az orvosokkal kapcsolatban mindig csak a "rémtörténetek" kerülnek elő? Nekem megmentették az elfertőződött lábamat, nagymamámat a vakságtól (hályog), volt osztálytársamnak az életét (vakbél), a másikat szintén (tüdőgyulladás), a harmadik, meg öröklött betegsége ellenére csaknem teljes életet élhet (cukorbetegség). No ha most a te módszered szerint dolgozunk, akkor is az orvostudomány nyert, mert 4:2 a felhozott példák száma, és mielőtt kérdeznéd nem, nem vagyok orvos!
Én a való életből vettem a példáimat , nem statisztikai adatok alapján , és nem tudományos munkákat felhasználva hanem úgy hogy nyitott szemmel , és nyitott szívvel járok a világban .
Ez dicsőségre okot adó dolog? Én is az életből hoztam a pélákat.
Jó szöveg ez a nyitott szem és szív, csak éppen közben meg kiderül, hogy a saját kis bezárkózott világodon kívül semmire sem vagy nyitott! (Lsd.: ez és a többi topic.) Miért van az, hogy a sok ilyen piszkosul "nyitott" ember bármit bevesz, ha az ezomaszlagból van, de ha meglátja a 7-ikes kémiakönyvet, akkor hirtelen bezárkózik?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.02. 08:54

@Dordzse (48180):
Én nem vagyok tudományellenes , csupán az ellenszenves számomra amikor a tudománnyal dobálózva akarja valaki felsőbbrendűségét bizonygatni .
Hadd ne idézzek a Háttérhatalom topicból...
És semmibe venni rengeteg ember személyes tapasztalatát , megmagyarázva hogy mindenki más hallucinál . Szerintem ez a szégyen , és szánalmas is . Nagyok könnyű szkeptikusnak lenni , hiszen nem kell mást tenni mint folyamatosa kétségbe vonni azt amit mások állítanak . Ehhez valóban nem sok erőfeszítés kell . Kényelmes álláspont , elismerem . De megértelek titeket . Van egy ismerősöm aki saját bőrén tapasztalt meg nem hétköznapi dolgokat , és utána kijelentette hogy nem hisz bennük .
Igen? Szerintem meg könnyebb mindent elhinni, mint bizonyítékot kérni bármire is. Könnyebb együtt menni a csordával. :mrgreen:
Már a többiek is írták, hogy a szkeptikusok meggyőzhetőek, csak bizonyítékot kérnek az állításokra. Még nagyösszegű pénzjutalmakat is kitűztek azok számára, akik hajlandóak bizonyítani tudásukat, de érdekes módon ez sem segít előkeríteni ilyen "csodadoktorokat".
De ha valaki nem hisz a saját tapasztalatainak akkor ott nagy baj van .
Bűvészt láttál már működés közben? Optikai csalódást?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.06.02. 09:09

@Dordzse (48183):
Amúgy miből gondolod hogy pár száz évvel ezelőtt senki nem gyógyította az embereket .
Szerinted kik voltak ezek ?
Értem, hogy mire gondolsz. De sajnos az ima nem segített a pestis ellen (akár szólt az több istenhez, az ókorban, vagy egyhez a középkorban), az indián sámánok tehetetlenek voltak az influenzával szemben, a szibériai sámánk/táltosok meg a himlővel szemben, és ezek csak példák. A régi temetők tele vannak gyerek és csecsemőcsontvázakkal, és 50 éven felüli elhunytak is csak mutatóban akadnak. A fogaik külön érdekesek... Szóval ennyit a hatékonyságról.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.02. 13:07

@Dordzse (48183):
Amúgy miből gondolod hogy pár száz évvel ezelőtt senki nem gyógyította az embereket .
Szerinted kik voltak ezek ?
Van a Sainsbury's közelében egy régi angol temető. Körbenéztem a múltkor, vannak ott sírok az 1700-as évekből.

Érdekes, hogy a legtöbb eltemetett személy 50 évesnél fiatalabb volt, és nagyon sok az 3 évesnél fiatalabb gyerek is.

Szerinted ez mitől lehet?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.06.02. 13:09

@stark (48331):

Egy ottani év, 1.8 kontinentális évnek felelt meg, mert ott nem a metrikus rendszert alkalmazták. ;)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.06.02. 13:17

@pounderstibbons (48333):
Egy ottani év, 1.8 kontinentális évnek felelt meg, mert ott nem a metrikus rendszert alkalmazták.
:D :D :D

OFF
Igazából nem, a városokban általában méterben szokták megadni a távolságokat például a parkolóhoz, vagy a legközelebbi McDonaldshoz, csak a városok között szenvednek a kibaszott mérfölddel és lábbal. A boltban mindenen grammban és kg-ban van megadva, illetve literben. Kivéve a csapolt sört, és a tejet, ott mániákusan ragaszkodnak a pinthez.

Nem tudom miért, már álmatlanul fetrengek egy éve emiatt, de nem tudok rá magyarázatot adni... :D

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.07.10. 11:44

@pounderstibbons (48079):
Ugyanígy az orvosok is csak emberek, de képesek elmagyarázni mit és hogyan csinálnak, amit utána mások megvizsgálhatnak, és mérhető pozitív hatás esetén megtanulhatnak tőlük,
Amit írsz nem vitatható.
Próbáld meg légyszi a továbbiakat értelmezni.
Ugyanígy az orvosok is csak emberek
Csak az általánosítás miatt javítanám: Ugyan így mindnyájan emberek vagyunk. /
konkrétan a mindkét oldalon lehetséges tévedésekre gondolok /
de képesek elmagyarázni mit és hogyan csinálnak, amit utána mások megvizsgálhatnak,
Ez is tény. Nem kétséges - számomra - az illető legjobb tudása szerinti cselekvése sem.
Nem orvos vagyok, de a magyarázatot a következőről, orvosi szaklapból vettem, és csak a saját értelmezésem.

A chemoterápia globálisan a szervezet egészére hat.

Tehát egy konkrét szerv betegségét globálisan / igaz ezt próbálják egyénre szabni / lerombolják.
Jogos az írásod, elmagyarázzák a miértjét.

Szerinted, az a legfontosabb, hogy ezt magyarázni tudják, nem inkább az alternatíva keresése?
Mondjuk, itt a fórumon irkáló két táborból egy egy paciens túléli ezt, és utána magyarázza magának.

Az egyik véleménye, lám meggyógyultam, hála az orvostudománynak.

A másik véleménye: aki úgy ment a kezelésre, hogy tudta három kiskorú gyereke van és neki ezt mindenképpen túl kell élnie, mert szükség van még rá / f o n t o s / másoknak.
Lehetne ragozni, de szerintem nincs értelme. Miért kényszerítenéd, hogy valakit erről meggyőzzön.
Nagy a valószínűsége, nem is tudná. Viszont az is tény nagyon sok dolog van az életben, ami még nem magyarázható, de elfogadjuk.

Tökéletesen egyet értek abban bárkivel,- többen vannak azok, akik a ló túlsó oldaláról kiabálnak ez ügyben.
Viszont az is érthető a gyerekes szülő, nem csak az orvostudományt veszi figyelembe, jóllehet X alkalommal járt oda, és maga a felismerés vitathatatlan az orvostudomány érdeme.
Számomra elfogadható az a megállapítás a tudomány / és nem csak az orvosi / folyamatosan fejlődik, korrigálja ismereteit.
Az eddigi írásomra szerintem, akkor logikus a válasz, mind kettő igaz lehet - idővel. -

Bocs a csapongó példáért, nem minden majom egyszerre jött le a fáról. / ha ez igaz akkor sem valószínű /
Miért gond ha valaki jobban bízik a képességeiben, mint az átlag?
Ráadásul magának be is bizonyította.

A kérdésem feléd csak az lenne!
Mi a kivetni valót találsz azon, ha valaki a jelenlegi tudomány állása szerint próbálja ezt magyarázni.
Még pontosabban, cáfolni azt, ahogy ezt a tudomány felhasználása mellőzésével tagadják egyesek.
Ennek az oka, csak a mérőműszer hiány volna?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.07.10. 12:43

@repair (50692):
Mi a kivetni valót találsz azon, ha valaki a jelenlegi tudomány állása szerint próbálja ezt magyarázni.
Még pontosabban, cáfolni azt, ahogy ezt a tudomány felhasználása mellőzésével tagadják egyesek.
Ennek az oka, csak a mérőműszer hiány volna?
Megpróbálok a kérdésedre annyira érthetően válaszolni, amennyit én értek belőle, hátha így számodra is felismerhetővé válik, hogy mi a bajom a kommentjeiddel.

Semmi a kivetni valót nem találok azon, ha valaki ezt a jelenlegi tudomány állása szerint próbálja magyarázni.
Ha a tudomány felhasználása mellőzésével tagadják egyesek, még pontosabban, azt cáfolni nem.
Nem csak a mérőműszer hiány ennek az oka.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.07.10. 13:07

@pounderstibbons (50695): Ne felejtkezz meg arról se, hogy a tudomány nélkül tagadók miért nem egyesek. Mert ha még jobban megvizsgálná! De ennek ellenére is... Szóval azt semmiképp se mondhatnánk? És te miért nem válaszolsz egy feltett kérdésem ha egyszer próbából mégis megfejtik!
0 x

Avatar
repair
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2011.04.15. 09:37

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: repair » 2012.07.10. 21:42

@pounderstibbons (50695):

Az első mondat azt gondolom rendben van mert tökéletes a válaszod.
A második mondat
Miután válaszoltál az első mondatra, számomra érthető amit írtál, csak nem fejezted be.
Viszont, - véleményem szerint - ezt most, csak logikai alapon raktad össze, ezért nem vagyok biztos, hogy a véleményed is egyezik ezzel.
bármikor ” sztornózhatod. ”
Ha a tudomány felhasználása mellőzésével tagadják egyesek
itt jönne a véleményed, hogy akkor mi van, ha nem veszik figyelembe a jelenlegi tudományos álláspontot,- egyesek - de mégis felhasználják azt, valaminek a tagadására.

Miután tudom már az első kérdésre a válaszod, a folytatásod is érthető.
…. még pontosabban azt cáfolni ( már) nem kell.( vagy ennek ellenére kell )
Melyik topicban írhatom le ezt a konkrét példát, a parapszichológián belül?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.09.08. 07:52

Miért ne lehetne természetes képesség? Ha az agy tud olyan "algoritmusokat" alkotni, hogy valaki tudja évtizedekre visszamenőleg, hogy melyik napon volt péntek, akkor arra miért ne tudna, hogy hol kell kinyitni egy könyvet hogy a 120. oldalon legyen nyitva? Szerintem a rengeteg gyakorlati tapasztalatból összerakja az agy egy idő után ,mi után mi fog történni, vagy pl. hogy milyen vastag 120 db könyvlap.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.08. 10:37

@piciloo (53675):

A könyvnyitás inkább kézügyesség, mint mágikus képesség. Megkockáztatom, hogy géppel (robotkarral) ezt ma már sokkal jobb találati aránnyal meg lehet csinálni.

Persze, ha ismeretlen a könyv, ismeretlen papírvastagsággal és össz-oldalszámmal, akkor se nem kézügyesség, se nem mágia, egyszerűen téves megfigyelés (a szerencsés véletlenekre jobban emlékszel).
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.09.08. 11:00

@mimindannyian (53678):
Nem azt írtam ,hogy mágikus, hanem azt ,hogy természetes képesség. Véletlennek nem nevezném. Az agyunk rengeteg számítást elvégez tudatosan átgondolt képletek nélkül is. Amíg az iskolában gyakran a tökünk sem érti a képleteket még leírt adatok mellett sem ,addig bárki "kiszámolja" hogy mikor ne lépjen le az útról, mert jön egy autó és az pont oda fog érni, pedig az sincs ott leírva hány m-ről milyen sebességgel jön és mi mennyivel haladunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára piciloo 2012.09.08. 11:30-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.08. 11:14

@piciloo (53680): Miért lenne természetes képesség a könyv pontos kinyitásának képessége, vagy éppen a dátumszámítás?
Vagy te úgy gondolkodsz, hogy az agyunk természetes, tehát bármi meglepőt produkál akár eseti előfordulással, az is akkor természetes? Akkor csak arra kell választ adnod, hogy miért meglepő egyeseknek, hogy van, aki a dátumokat hipp-hopp ki tudja számolni? Lehet, hogy nem szokványos a "természetes" fogalmad?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.09.08. 11:24

@mimindannyian (53681):
Miért ne lehetne természetes valami ,attól hogy ritka vagy csak kevesen használják ,vagy kevesen fejlesztik? Az albínó állat is ritka ,mégis természetesen is előfordul.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.08. 11:26

@piciloo (53683): Lehet így használni a természetes szót, és máris üres, kilúgozott szóhoz jutunk. Hiszen lásd be, így minden természetes, ami az univerzumunk életében valaha megtörtént vagy valaha meg fog.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.09.08. 11:38

@mimindannyian (53684):
Jó, akkor ne használjuk így. De akkor sem feltétlenül mágikus képesség nagy pontossággal ráérezni dolgokra. Lehet természettudományos magyarázata is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.08. 13:38

@piciloo (53685):
Lehet természettudományos magyarázata is.
Hogy lehet? Hogy a fenébe ne lehetne?! Sőt.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.08. 14:52

@piciloo (53675): A könyv adott helyen való kinyitása csak gyakorlat kérdése, mikor régebben nagyon sokat fordítottam, pár hét múlva (nagyjából) mindig sikerült úgy kinyitnom a nagyszótárat, hogy az első 2-3 betű már megvolt (nyilván függött az adott betűkombináció gyakoriságától). Semmi természetfeletti nem volt benne, hanem napi kb. 100x kerestem valamit, heteken keresztül, minden nap, és valahogy "ráállt a kezem" az arányokra. Persze fél év múlva már nem ment, mert akkorra már nem kellett annyit szótárazni.
Ennyi erővel mondhatnánk, hogy az íjászat, vagy a lövészet (mint sportok) is természetfeletti képességek, mert aki először fog a kezébe fegyvert, az mellélő, a profi meg szinte mindig talál. Vagy a hegedűművész, aki mindig eltalálja az adott hangot, a kezdő meg kb. 2 évig semmit sem. Egyik sem "természetfeletti", "csak" gyakorlás kérdése (meg kis részben a géneké).
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.08. 14:57

@piciloo (53680): De az autó "bemérését" is meg kell tanulni. Kisgyerek korban elég soká tanuljuk, hogy mikor szabad csak lelépni az útról. Évekig járkálunk felügyelet alatt, figyeljük, tanuljuk a technikáját, és ennek ellenére ütnek el gyerekeket/embereket a mai napig.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.09.08. 15:26

@mimindannyian (53690):
Én is ezt írom már rég, még jó hogy te is így gondolod.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2012.09.08. 15:29

@Tuttisuu (53692):
Pont ezt írtam én is, hogy a sok tapasztalat eredménye. Örülök, hogy ma te vagy kettőből a második, aki egyetért velem.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.08. 15:43

@piciloo (53694): Akkor rendben, kicsit félreértettem amit írtál. :oops:
0 x

Avatar
Musician1
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.01. 18:40

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Musician1 » 2018.08.12. 08:24

Bízva benne,hogy megfelelő Topikot választottam és jó helyen járok,szeretnék megosztani az érdeklődőkkel valamit.
Nem tagadom,hogy nem vagyok szkértője a dolognak,de érdekel a téma. No meg a vélemények.

Hatodik érzék: végső bizonyítékot találtak arra, hogy létezhet a rejtett érzékelés!

http://titokterminal.com/hatodik-erzek- ... erzekeles/
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.08.13. 01:27

Musician1 írta:
2018.08.12. 08:24
Hatodik érzék: végső bizonyítékot találtak arra, hogy létezhet a rejtett érzékelés!
Ezek mesék.Nincs semmiféle bizonyíték.
0 x

Avatar
Musician1
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2018.08.01. 18:40

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: Musician1 » 2018.08.17. 07:46

Kedves idegen!

Neked talán van bármilyen bizonyítékod arra,hogy " ezek mesék" ?
Gondolom jogos a kérdésem és legalább annyira megalapozott,mint a Te felvetésed.
Mivel hasonlóképpen hozzád,az igazság kiderítését támogatom... :-)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Parapszichológia vagy egy természetes képessége az életnek?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2018.08.22. 20:23

Musician1 írta:
2018.08.17. 07:46
Kedves idegen!

Neked talán van bármilyen bizonyítékod arra,hogy " ezek mesék" ?
Gondolom jogos a kérdésem és legalább annyira megalapozott,mint a Te felvetésed.
Mivel hasonlóképpen hozzád,az igazság kiderítését támogatom...
Vannak olyan dolgok amelyek nem lehetségesek,magyarul:nem léteznek.Sajnos az ilyesmi nem bizonyítható(...itt mindegy honnan nézed).
Valamiről ami nincs,nem lehet bizonyítani hogy nincs...mert nincs.Ilyenek pl:az istenek,az ingyenenergia és még sok más "okosság" amivel szegény emberek hülyítik egymást.
0 x

Válasz küldése