Elektromos vízlágyító

Kérdéses termékek, gyanús reklámok, versenyhivatali, fogyasztóvédelmi döntések
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.12. 06:40

@vaskalapos (18069):
"Miert probaltal ki tobb mint egyet (parat)?
Valami nem stimmelt az elsovel amit kiprobaltal?
Mi volt a tapasztalatod?
Melyiket hasznalod alandoan? Mindet? egyiket sem?"
Nagy a rokoni, baráti, ismerősi kör! Több 1000! Fel tudod fogni? Nincs szinte olyan "kütyü", ami ebben az ismeretségi körben valakinek, ne lenne. Ebből merítem a tapasztalatot. Boylerek vízkőmentesítéséből(mennyi idő alatt lesz vízköves), ki lehet deríteni a vízkőmentesítő hatékonyságát. Szerintem mindegyik működik, túl sok eltérés nem tapasztalható, talán a svéd élő-vizes a legjobb. Van viszont egy közös hátrányuk, hogy a klórt(hypót) nem szedik ki, ezért be kell építeni a kütyük után, egy aktív szenes klórszűrőt. Nekem 4 db-s állandó mágnes van, klór szűrő, csak a zuhanyra van felszerelve. :lol:
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 08:57

Ebben a topikban, a vízkezelés alapvető, M.O.-i kutatásaival sincsenek tisztában a hozzászólók!
Nem az a téma,hogy lehet-e a víz keménységi fokán változtatni,hanem annak módján megy a vita...
1. Dr Palotás László (Kossuth-díjas egyetem tanár......stb.) a betonkeveréshez használt, keverővíz kezelésével ,írta be magát a vízkezelés úttörői közé! 1963-ban kezdték a kutatást a Műszaki Egyetemen.
Eredményei: A kezelt vízzel készített beton, nagyobb szilárdságú! Ezt laboratóriumban igazolták.
Egy kíváló professzor nevével takarózni forrás megjelölése nélkül több,mint bunkóság...

Forrás-forrás-forrás...
Amíg a víz szerkezetével nincs valaki tisztában, addig a vízkezelő módszereket sem értheti meg, legfeljebb használhatja!
A legelterjedtebb,mert mondjuk a legegyszerűbb ÉS legolcsóbb vízkezelési módnak éppenséggel semmi köze a víz szerkezetéhez...
Én vagyok a forrás
Nem vagy forrás,kb. nem vagy semmi sem,csak ideböfögsz dolgokat.Inkorrekt,alulművelt,értelmetlen,gyáva,antiszociális, az értelmes beszélgetésre képtelen,hazug,lipótmezei kezelése szoruló és a végletekig nevetséges ember vagy,aki ráadásul az atyaúristennek hiszi magát...
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.12. 11:33

@Rétike (18101):
Sajnálom, de a Te Szintedre már képtelen vagyok lemenni! :lol: :lol: :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.12. 13:09

@osamuka (18098):
Nagy a rokoni, baráti, ismerősi kör! Több 1000! Fel tudod fogni? Nincs szinte olyan "kütyü", ami ebben az ismeretségi körben valakinek, ne lenne. Ebből merítem a tapasztalatot.
Erdekes, korabban ezt irtad:
Én elmondhatom magamról, hogy szkeptikus vagyok, mert egy párat kipróbáltam!
Tehat nem kiprobaltad, hanem ismersz olyanokat, akiket atvertek vele... samukalsz, akarom irni hamukalsz.

Erdekes, es valoszinuleg jellemzo, hogy az en ismeretsegi es barati koromre ezek egyiket sem tudtak rasozni a csalok. Mas korokben mozgunk.

Nekem 4 db-s állandó mágnes van
Na ez az ami egeszen biztosan hatastalan. Kiserletekkel ellenoriztem, demonstraltam is itt korabban.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 13:54

@osamuka (18108):

OFF
Csak kár hogy épp fejenállsz...



Esküszöm nem értem...Ez egy vitafórum véleményekkel,ellenvéleményekkel.Ez a tag itt folyamatosan szétoffolja a teljes fórumot,mivel egyiket sem teszi.Biztosra veszem,hogy fórumok közti ámokfutó,akit már jó pár helyről kirugtak.Ezt sehol nem tűrnék el,amit ez itt rendez.Érdemes lenne más fórumokon utánanyomozni,vannak ilyen internetes fórum-rombolók,nem is egy...Miért is kell ezt hagyni?Nem igaz,hogy a negligálásra majd abbahagyja a baromságait...

/OFF Elnézést!
0 x

kisrobert
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.05.08. 21:00

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: kisrobert » 2011.05.12. 14:36

@Rétike (18114):

A megoldás egyszerű, nem kell etetni, nem nő nagyra.
Kép
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 14:50

@kisrobert (18116):

OFF
Szerintem igenis internetes fórumok közti ámokfutó.Elég sok fórumon volt már regem,hogy tudjam,vannak ilyen emberek.Így tehát ez soha nem lesz megoldás.Akkor majd kedvére ír minden baromságot,minket nem zavar,őt meg a válaszhiány nem zavarja,mert nem is azért ír,de a fórum célját,érdemi munkáját hatékonyan fogja tudni rombolni a kívülállók szemében.Mert nem vitapartner,hanem egy ámokfutó.Megkockáztatom,hogy sem oxigénvizet,sem más sz*rt nem árul.Csak épp ez egy ilyen fórum,hát itt így kell ámokfutni.Azért hány oda minden topikba.Mint egy vírus.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.05.12. 15:44

@Rétike (18117):

OFF
Az a baj viszont, ha leállunk vele vitatkozni, akkor az idetérő azt láthatja hogy partnerként van kezelve valamelyest, és ez lehúzza az egész fórum színvonalát. Biztos vagyok benne ha nem írna neki senki vissza a baromságaira, akkor egy idő után abbahagyná. Aztán ha eltűnt végre, akkor lehet törölgetni az idiótaságait. :)

Én a moderátor helyébe simán bannolnám az elletőt. Ha ezo fórumokon bannolhatják a szkeptikusokat, mikor azok csak racionálisan érvelnek ott, akkor szerintem itt is lehetne tiltani egy ilyen spambotsamuka v1.0-t.

/OFF Elnézést!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.05.12. 15:58

@OktondiJóska (18123):

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Az a baj viszont, ha leállunk vele vitatkozni, akkor az idetérő azt láthatja hogy partnerként van kezelve valamelyest, és ez lehúzza az egész fórum színvonalát.
/OFF Elnézést!
OFF


Jajj...Fel a fejjel semmi remény! :?

/OFF Elnézést!
OFF
Biztos vagyok benne ha nem írna neki senki vissza a baromságaira, akkor egy idő után abbahagyná. Aztán ha eltűnt végre, akkor lehet törölgetni az idiótaságait.
/OFF Elnézést!
OFF


Fogják? :o

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.12. 18:38

@vaskalapos (18111):
"ismersz olyanokat," boyler vízkőtelenítés gyakorisága, kevesebb mosópor, nem szennyezi a környezetet, mint a tied!
"tudtak rasozni a csalok" nem sózták rájuk, ismerik a víz természetét, és nem csalók árulják, hanem hozzáértők.
'ami egeszen biztosan hatastalan" működik! Pl.: nem vzkövesedik a boyler, nem vízköves a csapok kifolyója! :lol:
Javaslom, tanulmányozd a víz kezelését, biztos a neten is van róla fent infó! :o
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.12. 18:40

@kisrobert (18116):
Ebben kit tisztelhetünk? Csak nem önarckép? :lol:
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.12. 18:53

@OktondiJóska (18123):
"leállunk vele vitatkozni," Nem vitatkozni kell, hanem tanulni!
Pl. : A hidrogénhídkötés, elektronaffinitás(van der Waals-kötés), a víz tulajdonságai, a víz szerkezetei. ..... stb.
Amennyiben ezen ismeretek nélkül szólsz hozzá, ehhez a topikhoz, csak olyannak tünsz, mint a nick neved! :lol:
Ez minden okostojásra vonatkozik! Ez ugyanis elég tudományos, nem olyan mint pl. az aura, amihez tudás is kell, ide elég az ismeret, tanulás! :o http://www.ginko2000.webtudor.com/kozep3viz1.htm
Itt van egy 60 napig kipróbálható készülék, és a hatásai, ÁNTSZ, KERMI engedélyek. Nekem nem ilyen van, hanem egy svájci kütyü(jó drága volt), és meglepően jól működik. :lol:
Azokat a hozzászólásokat kellene törölni, amelyek megalapozatlanul, ismeretek hiányáról tanúskodva, támadják az összes vízkőmentesítőt, egy kalap alá hozva ezeket a készülékeket! Előfordulhat átverés is persze, de a legtöbb igenis működik, gazdaságos, hasznos, és környezet kímélő! :lol:
0 x

venroka
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: venroka » 2011.11.29. 13:50

Mi a véleményetek erről? http://grander.hu/index.html
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.29. 13:58

@venroka (35234):

Eddig olvastam a szöveget a honlapon:


"Noha nincs tudományos magyarázat arra, hogy miként működik a Grander Technológia,..."
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.29. 15:51

@venroka (35234):

Én talán olvasnám lorenznél tovább is, mert vannak a honlapon kis szkeptikuscsemege-kezdemények, pl.:
A Grander Technológia az információ átadásának technológiája. A vízhez nem adunk hozzá semmit, és nem is veszünk el belőle semmit. Ami a különleges az eljárásban, hogy az ezen kezelés által élénkített víz olyan tulajdonságokra tesz szert, amelyekkel a természetben már csak kevés víz rendelkezik: rendkívül nagy ellenállóképessége lesz, amely megvédi a káros külső hatásoktól. A Johann Grander által kifejlesztett technológia által az élénkített víz minden - emberre, állatra és növényre ható - pozitív tulajdonsága átruházható más vizekre.

http://grander.hu/03granderhatas.html
Léteznek - e a víznek eddig ismeretlen, titokzatos tulajdonságai? A tradicionális tudomány azt mondja nem, természetkutatók szerint igen.
Több száz tapasztalati jelentés lett átvizsgálva, felhasználó kikérdezve és titkos kísérlet megfigyelve.
Azok a tudósok is szóhoz jutnak azonban, akik elfogadták a víz rejtélyének megfejtésére irányuló kihívást. Elképesztő felismeréseik könnyen felboríthatják a tradicionális természettudomány magyarázatait.
http://grander.hu/18konyvek.html

Ugyanakkor elég sok linken ez fogad:
http://grander.hu/JG/JG01.html
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.11.29. 16:30

Elképesztő felismeréseik könnyen felboríthatják a tradicionális természettudomány magyarázatait.


Mióta várunk már erre ?
0 x

Ghostrider
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.03.02. 13:47

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Ghostrider » 2017.03.02. 15:48

Sziasztok, a feleségem eletromos vízkőmentesítőt szeretne vásárolni és így bukkantam rá erre a fórumra. A Panelectron által forgalmazott MULTI készülék (http://panelectron-shop.hu/Elektromos-v ... rtdet_tabs) oldaláról az ADATOK fül alatt elérhető egy német nyelvű vizsgálati jegyzőkönyv (pdf), amit egy német intézet állított ki. Én jól beszélek németül és a jegyzőkönyv és annak tartalma valósnak tűnik. Abban ugyancsak vannak fotók, amelyeken szobahőmérsékleten elpárologtattak két pohár vizet és a különbség szabad szemmel is látható, nem úgy mint a Vaskalapos által elvégzett tesztben. Bár ő állandó mágnest vizsgált - az elektromos vízkőmentesítőt forgalmazó cég szerint az elektromos elven működő készüléknek nagyobb a hatásfoka, mint az állandó mágnesesnek (ez vagy igaz, vagy nem). Szóval mit gondoltok erről? Van valaki, aki elektromos elven működő kütyüt tesztelt hasonló módon, mint Vaskalapos?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.03.02. 18:52

Ghostrider írta: német nyelvű vizsgálati jegyzőkönyv (pdf), amit egy német intézet állított ki. Én jól beszélek németül és a jegyzőkönyv és annak tartalma valósnak tűnik.
Igen, annak tűnik, de azért nem vennék rá mérget. A vizsgálatot a termék gyártója fizette. Az ilyen intézetek jó pénzért bármit képesek tanúsítani.

Sajnos nem tudok független, megbízható vizsgálatról, egymásnak ellentmondó eredményeket lehet találni a témában.
De ha megveszed és szakszerűen, dokumentálva teszteled, azzal nagy szolgálatot teszel az emberiségnek :)
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.03.02. 20:57

Ja, ez jó ötlet, én is kíváncsi vagyok!
Szerintem nem nagyon elterjedtek ezek a kütyük, pedig már gyerekkoromban is hallottam, hogy vannak.
0 x

Ghostrider
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.03.02. 13:47

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Ghostrider » 2017.03.03. 13:52

Szilágyi András írta:
Ghostrider írta: német nyelvű vizsgálati jegyzőkönyv (pdf), amit egy német intézet állított ki. Én jól beszélek németül és a jegyzőkönyv és annak tartalma valósnak tűnik.
De ha megveszed és szakszerűen, dokumentálva teszteled, azzal nagy szolgálatot teszel az emberiségnek :)
:) Hát igen, jobban örültem volna, ha valaki már kitaposta volna ezt az ösvényt előttem. Mivel a nők érzelmi alapon döntenek, könnyen lehet, hogy tényleg tesztelés lesz a vége.. :)
0 x

nemkormozható
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.04.21. 13:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: nemkormozható » 2017.04.21. 13:43

A gyorsabb tisztánlátásért: ha a mágneses vagy az ún. elektromágneses megoldás valóban értékelhető eredményt adna, akkor olyan komoly cégek, mint pl. a Bosch vagy a Siemens már rég gyártanának ilyen berendezéseket.
Ezek a neves cégek abból élnek, hogy nagyon drágán árulják termékeiket, és ezt csak úgy tehetik meg, ha minőségre és hitelességre törekszenek. Ezért egy Bosch vagy egy Siemens nem engedheti meg magának, hogy olyasmit forgalmazzon, amit a vásárlók bóvlinak, hasztalannak tapasztalnak.

Győződjetek meg magatok is. Keressetek rá a ”Bosch vízkőtelenítő”, vagy ”Bosch vízkőmentesítő” szavakra: csak olyan találatokat kaptok, amelyek vegyi megoldást kínálnak, mint pl.: vízkőtelenítő tabletta vagy folyadék, de persze nem bojlernek! És semmi elektromos kütyü!

Ha tényleg léteznének hatékony elektromos vagy mágneses megoldások, akkor ezek a neves végek már rég ilyen berendezésekkel beépítve szállítanák a bojlereket, vagy extra tartozékként kínálnák ezeket feláron.
Érdemes a fentieken elgondolkodni... :facepalm:
0 x

bathman
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.09.13. 21:27

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: bathman » 2017.09.13. 21:38

Tisztelt Egybegyűltek!

20 éve masszázs kádak és kültéri masszázsmedencék javításával foglalkozom.
Több ügyfelemnél is komoly gondokat és költségeket jelentett a 24-25-ös keménységű vízből
kirakódó vízkő az elektromos fűtőpatronoknál és a masszázs fúvókáknál.
Néhány helyen (pl. Kastélyhotel Szirák 25-ös keménységű víz) évente cseréltük a titán betétes rozsdamentes házzal szerelt
elektromos hőcserélőket. Az elektromágneses "kütyü" beszerelése óta nem jelentkezett újra a probléma már 3 éve.
Tapasztalataink alapján ilyen közegben valóban működik. Fontos azonban, hogy ebben az esetben egy medencében 1000 liter 37C°-os állandóan a mágneses kütyü által kezelt és szivattyú által szűrőfilteren át folyamatosan keringetett vízről beszélünk.
Kérdés esetén keressetek nyugodtan :)
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: a.n » 2017.09.14. 06:27

bathman írta: Tisztelt Egybegyűltek!

20 éve masszázs kádak és kültéri masszázsmedencék javításával foglalkozom.
Több ügyfelemnél is komoly gondokat és költségeket jelentett a 24-25-ös keménységű vízből
kirakódó vízkő az elektromos fűtőpatronoknál és a masszázs fúvókáknál.
Néhány helyen (pl. Kastélyhotel Szirák 25-ös keménységű víz) évente cseréltük a titán betétes rozsdamentes házzal szerelt
elektromos hőcserélőket. Az elektromágneses "kütyü" beszerelése óta nem jelentkezett újra a probléma már 3 éve.
Tapasztalataink alapján ilyen közegben valóban működik. Fontos azonban, hogy ebben az esetben egy medencében 1000 liter 37C°-os állandóan a mágneses kütyü által kezelt és szivattyú által szűrőfilteren át folyamatosan keringetett vízről beszélünk.
Kérdés esetén keressetek nyugodtan :)
Üdv.

Esetleg valami konkrét adat a szerkezetről? Van néhány ilyen ketyere,de tudtommal mindegyik más frekvenciával működik.Sőt,állandó mágneses is van.
0 x

simigyuri
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.10.19. 12:11

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: simigyuri » 2017.10.19. 13:12

A vízkezeléshez egy kis adalék!
Az Orzágos Mérésügyi Hívatalban (most már nem így hívják) dolgoztam sokáig. A kilencvenes évek közepén behoztak egy vízkezelő rendszert. Az eszköznek neve nem volt, de azt tudtuk, hogy impulzusokat bocsát ki két tekercsen keresztük és azzal csinál valamit. Azt kérték, hogy mérjük ki, hogy valóban mit tud.
A mérés két hétig tartott. Kellet hozzá 5db 10l-es fém vödör 5 db merülőforraló (1000 W). A merülőforralókat beszámoztuk és nagyon pontosan lemértük a tömegét minden darabnak. A vödröket 1/2 cm3 pontággal megtöltöttük vízzel. Egy hétig kezeletlen vizet forraltunk. Az elfort víz pótlását mérve, dokumentálva pótoltuk. A merülőforralók vízkövesek lettek rendesen. Mértük - pucoltuk - mértük és jött a kezelt víz. Egy héten keresztül forraltuk azt is. A forralási idő pontosan annyi volt mint a nem kezelt víznél. Az erdményre rácsodálkoztunk rendesen! A merülőforralókra alig rakódott valami és az is egy könnyed fújással eltünt! A vödörk alján pedig finom homokszerű fehér por volt.
Nem értem, hogy miért nem így vagy miért nem ezzel reklámozzák a cuccot?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2017.10.19. 17:25

simigyuri írta: A vízkezeléshez egy kis adalék!
Az Orzágos Mérésügyi Hívatalban (most már nem így hívják) dolgoztam sokáig. A kilencvenes évek közepén behoztak egy vízkezelő rendszert. Az eszköznek neve nem volt, de azt tudtuk, hogy impulzusokat bocsát ki két tekercsen keresztük és azzal csinál valamit. Azt kérték, hogy mérjük ki, hogy valóban mit tud.
A mérés két hétig tartott. Kellet hozzá 5db 10l-es fém vödör 5 db merülőforraló (1000 W). A merülőforralókat beszámoztuk és nagyon pontosan lemértük a tömegét minden darabnak. A vödröket 1/2 cm3 pontággal megtöltöttük vízzel. Egy hétig kezeletlen vizet forraltunk. Az elfort víz pótlását mérve, dokumentálva pótoltuk. A merülőforralók vízkövesek lettek rendesen. Mértük - pucoltuk - mértük és jött a kezelt víz. Egy héten keresztül forraltuk azt is. A forralási idő pontosan annyi volt mint a nem kezelt víznél. Az erdményre rácsodálkoztunk rendesen! A merülőforralókra alig rakódott valami és az is egy könnyed fújással eltünt! A vödörk alján pedig finom homokszerű fehér por volt.
Nem értem, hogy miért nem így vagy miért nem ezzel reklámozzák a cuccot?
És van erről valami jegyzőkönyv vagy valami?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.10.24. 23:56

-mindenféle csőre felszerelhető....hmm.Univerzális! Rézcső,vascső,műanyag,vagy ötrétegű...mindegy?Hogy kerül kölcsönhatásba a vízzel ?
-A víz minőségét nem változtatja meg.szuper!...de akkor mit csinál?
-Maximális vízhőmérséklet: 90°C...mi köze lehet a víz hőmérsékletéhez?
-Készülék a mikroprocesszoros vezérlésű működése miatt, külső, azaz emberi beavatkozást nem igényel, ezzel elkerültük az emberi feledékenység okozta súlyos károkat a vezeték rendszerben! Nincs többé különböző frekvenciára történő kapcsolgatás!...hhát ez már súlyos.Talán volt egy előző verzió amin a "felhasználó" eltekergette a frekvenciát???
0 x

Avatar
szabiku
Hozzászólások: 943
Csatlakozott: 2016.12.22. 01:27

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: szabiku » 2017.10.26. 08:47

simigyuri írta:Azt kérték, hogy mérjük ki, hogy valóban mit tud.
... és jött a kezelt víz.
Hogyan jött?
Vas- vagy rézcsövön, amire rá voltak tekerve a ketyere tekercsei?
Vagy netán műanyag csövön, amin vagy amiben nem volt elektromosságot és mágnesességet esetleg leárnyékoló fémharisnya, ami még a wc-tartályba való vízbevezetésnél is kell, hogy véletlenül akár még 20-30 év után se durranjon el a cső a 4 bár állandó nyomástól, hátha éppen pechünkre nem vagyunk otthon... ?? :mrgreen:

(Azt már meg sem merem kérdezni, hogy hogyan voltak rátekerve: Úgy hogy a tekercs(ek) mindkét végén volt elektromos csatlakozás, vagy csak az egyik végén (végükön)? Mert ez nagyon nem mindegy... Bár fémcső esetén mindegy.)
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.10.27. 22:44

Két "tekercs,csak az egyik végükön táplálva...hmm.
Placebo hatással kezelt víz.
0 x

simigyuri
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017.10.19. 12:11

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: simigyuri » 2017.12.11. 07:41

Jegyzőkönyv készült!

Műanyag csövet használtunk. A tekercs előre elkészített: papír hengerre volt tekerve. Passzentosan ráment a müa. csöre.
0 x

Válasz küldése