Elektromos vízlágyító

Kérdéses termékek, gyanús reklámok, versenyhivatali, fogyasztóvédelmi döntések
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.26. 02:36

Itt a kiserlet eredmenye:

Az elso abran 5 cso van, A-E jeluek.
A-ures kemcso
B-E kemcsovek, melyekbe vizet tettem es negy kulonbozo modon kezeltem (vagy nem kezeltem) a magnessel. Feher lerakodas az aljukon es a szemcsek az oldalukon a vizko. Lattok koztuk kulonbseget?
Kép

A masodik es harmadik abran 12 kemcso lathato, ketto, amelyikben nyilvanvaloan nincs semmi, azok az osszehasonlitasi alap. A tobbi tizben csapviz volt es kulonbozo magneses kezelest kaptak, illetve nem kaptak. Lattok koztuk kulonbseget?
Kép

Kép

A negyedik abran ugyanezek a csovek mas sorrendben talahatoak:
Minden sor elso eleme az osszehasonlitasi alap, vizko nelkuli kemcso. Itt sorban vannak, a legalso sort nem erte magneses hatas (0). A kozepso sor (6,7,8 szamu cso) egyszer lett athuzva a magnes elott(1), azt imitalva, hogy a csoben folyik a viz. A felso sor harom csove egyenkent 60-60 masodpercig volt a magneses terben fel es le mozgatva(60). Vegul a jobb oldali, 9-es szamu cso egy teljes oran at volt kiteve a magneseknek (3600).

Kép

Azt hiszem, a kiserlet eredmenye teljesen egyertelmu.

Itt van a sorrend leirasa a 2 es 3 abrakhoz, elobb nezzetek meg az abrat, talalgassatok, majd utana nezzetek meg ezt.

Azt is kiprobaltam, hogy esetleg a vizko nem tapad annyira: ketszer folyo vizzel oblitettem a csoveket. Az eredmeny valtozatlan. Fotozzam?

Tovabbi negy kemcsobe ugy vettem vizet, hogy muanyag csovon vezettem a csapbol, kettobe a megnes fel volt szerelve a csore, a masik ketto eseten a megnest eltavolitottam. Az eredmeny megegyezik a fentivel . Fotozzam?
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.26. 06:35

@vaskalapos (11051):

Vajon visszakuldod-e a magnest??? :roll:

Ugy latvanyra hasonloak a kemcsovek (pazarlas is volt ennyit elhasznalni), de a keletkezett vizko mennyiseget nem merted le. :mrgreen:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.26. 14:30

@vaskalapos (11051):
Tamás !
Irigyellek, hogy ennyi felesleges időd és energiád van......, én innen a karosszékből is meg tudtam állapítani, hogy ez úgy baromság, ahogy van, aki pedig megveszi az úgy............. ;)
Az a gond, hogy nap mint nap ilyenekkel bombáznak ártatlan, jóhiszemű civileket.
(Amerikában nyilván nem egyszerű, de azért nézz meg egy TV2 ezo-tv-s adást, a fotel alá esel nevettedben,.....űberel bármilyen valóságsót.....még a Fásy mulatónál is jobb,...(fakíroknak :o )...... :lol: ).
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.26. 14:57

@Popula(c)tion (11103):

A leirasok a kereskedelmi keszulekekhez egyetelmuez vagyva altudomanyt tartalmaznak.
De mint Szilagyi Andras megjegyezte,
A mágneses vízlágyítókkal végzett kísérletek eredménye nem egyértelmű, pro és kontra is vannak publikációk.

Az állítás az, hogy a mágneses tér hatására a vízkő más kristályformában kristályosodik, és az a kristályforma nem tapad annyira a cső falához. Ez elvileg nem lehetetlen. Kontrollált kísérleteket nem egyszerű végezni ennek ellenőrzésére."
Magam is talaltam olyan publiakciot, amelyben pozitiv eredmenyrol szamoltak be. Hihetetlennek talaltam.

$8.73 ba kerult a ket magnes postakoltseggel egyutt, a kemcsovek egy csepp ecettel kimoshatoak, es ujra hasznaljuk majd oket, a kiserlettel aktivan eltoltott ido alig par perc.
Nekem megerte, elvegezni a kiserletet.

Talan sikerult a Szkeptikus Tarsasagot is meggyoznom, hogy a Magneses Vizlagyitas (vagy vizkomegelozes) nem csak tudomanyosan nem meglapozott, de konkret, ellenoroztt kiserletben sem mukodik.

Es van ket olyan eros magensem, milyenhez eddig nem volt szerencsem. Szabad kezzel nem tudom elhuzni oket egymastol, nem tudom kozel tartani oket egymashoz, mert kirepulnek a kezembol. Csak arra kell vigyazzak, hogy ne keruljenek hitelkartya, magneses adathordozo, tvkepernyo es hasolo dolgok kozelebe.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.26. 15:03

@vaskalapos (11106):
Tamás !
Persze, persze, köszönjük szépen!
(Neodímium mágnesed van? Aggggyá....agggyá........nekemis....nekemis....... :lol: )
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.01.26. 15:55

@vaskalapos (11106):

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Csak arra kell vigyazzak, hogy ne keruljenek hitelkartya, magneses adathordozo, tvkepernyo es hasolo dolgok kozelebe.
/OFF Elnézést!
OFF


Meg hogy le ne nyeld őket, ha már mindenfajta misztikus gombát megeszel...
:D

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.01.26. 16:33

@Popula(c)tion (11107):

Szedjél szét egy rossz vinyót, van benne két darab szupererős mágnes. Azt nem tudom milyen, de bika. :!:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.26. 16:52

@vaskalapos (11106):
Köszönjük, nagyon ügyes kísérletek.

Ez persze még nem elég, mert amikről most szó van, azok a berendezések változó mágneses térrel dolgoznak, illetve a Flodravin nevű kütyü meg valami elektromágneses hullámokkal vagy mivel.

De a módszertan, amit kidolgoztál, jónak tűnik, legalábbis a hő hatására kiváló vízkőre.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.26. 17:30

@Szilágyi András (11130):

A piacon vannak allando magseses (pl: http://www.budapestikereso.com/vizlagyitas/ ) es vannak valtakozo/elektromagneses/elektronikus (pl: http://www.panelectron.hu/vizkomentesites.html vagy http://www.szalaiimre.freeweb.hu/ ) allitolagos vizlagyito berendezesek. Elekromagnesbe, elektromosba ruhazzon be valaki mas. ;-)
legalábbis a hő hatására kiváló vízkőre.
Felulvizsgaltam korabbi allaspontomat, ez az egyetlen fajta vizko, ugyanaz valik ki ho hatasara es beszaradas hatasara. A tobbi so (egyerteku sok es az allando kemenyseg) kivalik ugyan, de azok gyorsan vissza is oldodnak, ok nem okoznak vizkovessedest.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.26. 18:08

@vaskalapos (11140):
Egyébként nincs kedved megírni blogcikk formájában a kísérleteidet? Szívesen leközölnénk. Kéne azért még bele fénykép a mágnesekről is, stb.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.01.26. 18:14

http://www.panelectron.hu/datasheets/vi ... eutsch.pdf
Hasonló vaskalaposéhoz.
Ha az egérmutatót a szövegen tartod valamiféle fordítás is van. Képek is vannak,
Itt sem állítják a végén, hogy vízkőmentesít, csak másfajta szerkezetű lesz a kicsapódott anyag.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.01.26. 18:33

Tipp lakásunk vízvezetékrendszerének vízkőtlenítéséhez.

Kb. 3 éve beépítettem egy sima vízszűrőt a lakásom vízvezeték bejövő ágába, mert folyamatosan eldugultak a csaptelep habosítói, meg a zuhanyrózsa. Évente tisztítom a a szűrőt, és amikor újból összerakom, a szűrőtartályt feltöltöm ételecettel, majd a legtávolabbi csaptelepet csúrgóra állítom. Persze a közben lévő csaptelepeknek is engedek.A melegvíz ágat sem felejtem ki. Érdekes ahogy a csap kiömlőnél megjelenik a kissé habos víz.
Mi a véleményetek?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.26. 20:01

@Szilágyi András (11146):
Egyébként nincs kedved megírni blogcikk formájában a kísérleteidet? Szívesen leközölnénk. Kéne azért még bele fénykép a mágnesekről is, stb.
nem igerem biztosra, de lehetseges
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.26. 20:45

@vaskalapos (11051):
kiegeszites:

Keszitettem meg egy kontrollt, a hazamban levo (haztartasi celu, kiskereskedelmi forgalomban vasarolt) ioncserelos vizlagyito altal keszitett vizzel, abban nincs szemmel lathato vizko kepzodes.

Lefenykepeztem a vizko-kristalyokat mikroszkop alatt a magnessel kulonbozokeppen kezelt es a kezeletlen vizet tartalmazo csovek falan... nincs kulonbseg.

Kép

Kép

Kép

Kép
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.01.26. 22:58

@SzZoli (10606):
Köszönöm, hogy írtál nekik. Egyébként, még nem változtattak :cry:
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.01.26. 23:20

Csatlakozom, csodálatos, hogy Vaskalapos ennyi energiát hajlandó a kisérletre fordítani.
OFF
Hajlongó emót kerestem, de nem látok itt, kéretik bővíteni a választékot!
/OFF Elnézést!

De, azért a Monolit által felajánlott kütyüt is kellene vizsgálni, valami "képzettebb elvtársnak", mert azért az mégiscsak vmi frekvenciás izé...

Fel kellene pár köbméter vizet is áldozni! Elágazást kellene csinálni, egyik ágra rátenni a "berendezést", oszt vékony üvegcsövön lassan kifolyatni mindkettőt. Szerintetek a látható lerakódáshoz mennyi víz kellene?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.26. 23:45

@p.karesz (11168):
Fel kellene pár köbméter vizet is áldozni! Elágazást kellene csinálni, egyik ágra rátenni a "berendezést", oszt vékony üvegcsövön lassan kifolyatni mindkettőt. Szerintetek a látható lerakódáshoz mennyi víz kellene?
Amig nem valtozik a homerseklet es nyomas, es nincs parolgas, nem fog vizko kivalni a csoben.
Csak akkor valik ki, ha felmelegitik a vizet, es vagy ha parolog. mindket esetben a szendioxid [CO2] eltavozasa az ami a vizkokepzodest inditja.

Nalam a hazban a vizlagyito csak a meleg vizkorbe belepo viz utjaba van bekotve, a hideg vizkent hasznalt vizet nem szukseges lagyitani (kiveve a mosashoz hasznalt hideg vizet), es nem is lagyitjak.

Tehat a mereshez elegendo felmelegiteni, 70oC kornyekere, vagy melegebbre, es kemeny viz eseten 5-10ml boven elegendo ahhoz, hogy jol lathato mennyisegu vizko valjon ki belole.
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.01.27. 00:24

@vaskalapos (11172):

Értem...
Például, amikor a WC tartályban a zárógumi elromlott, lassan mindig folyt a víz, és egy csúnya vízkő-csík keletkezett, ez néhány hétig (vagy max. 2 hónapig) tartott, amíg végre megjavítottam. (Aztán meg szorgalmasan kenegettem vízkő oldóval, már majdnem visszafehéredett) Itt párolgásról, vagy inkább hőmérséklet változásról volt szó? Lényeg, néhány köbméter víz kellett hozzá. Legalább is a számla növekedéséből erre a mennyiségre következtettem. Ezért gondoltam valami hasonló elrendezésű kísérletre. És ez a módszer a gyártó által hangoztatott tapadási dolognak is megfelelne, mert ők nem állítják, hogy magát a vízkő mennyiséget csökkentik. (Tudom a tapadást elintézted a kémcső kiöblítésével :) )
Persze, melegíteni is lehetne...
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.01.27. 00:34

@vaskalapos (11172):
Nalam a hazban a vizlagyito csak a meleg vizkorbe belepo viz utjaba van bekotve, a hideg vizkent hasznalt vizet nem szukseges lagyitani (kiveve a mosashoz hasznalt hideg vizet), es nem is lagyitjak.
Ez milyen vízlágyító?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.27. 00:43

@p.karesz (11175):

A levegovel nagy feluleten erintkezve a szen dioxid eltavozott a vizbol, ettol valt ki a vizko a szivargo vizedbol.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.27. 15:35

@p.karesz (11177):
Nalam a hazban a vizlagyito csak a meleg vizkorbe belepo viz utjaba van bekotve, a hideg vizkent hasznalt vizet nem szukseges lagyitani (kiveve a mosashoz hasznalt hideg vizet), es nem is lagyitjak.
Ez milyen vízlágyító?
Lenyege egy ioncserelo oszlop, amit konyhasoval regeneral az automata. Nekem csak bele kell toltenem kb 80kg sot, azzal jol elvan legalabb fel evig.

http://www.systemsaver.com/morton-websi ... tment.html
Kép
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.27. 23:15

Itt található egy link, ahol elég jól leírják a működésüket: http://protfilt.hu/index.php?mod=kinala ... ito_csalad
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.01.29. 11:50

@monolit (11248):

Köszi a linket!
Micsoda "hajcihő" egy kis lágyvízért, ahelyett, hogy kéd drótot rácsavarnánk a csőre! :mrgreen:

Komolyan: Nekem még nem érné meg vásárolni, jóval 100 ezer felett vannak. Tkp. csak a bojlernél van probléma, éppen a múlt hónapban cseréltem ki a bojler belsejét, az egész megvolt 10e Ft-ból (alaplemez, fűtőbetét, anód, hőszabályozó, hőbiztosíték, csavarok, tömítések). Erre kb. 3 évenként kerül sor. Csapokkal nincs semmi probléma, a csapok végén lévő szűrőket le lehet csavarni, néhány óra alatt egy pohár meleg ecetes vízben újjá lehet varázsolni őket. Erre kb. évenként van szükség.

OFF
Egyébként a bojler fűtési hatásfokának vízkő okozta romlását (amit annyiszor hangoztatnak, és a linkben is írják) nem látom be:
Egyrészt, a fűtés ki- bekapcsolása során a fűtőszálról a hőtágulás miatt lepattognak a vízkövek.
Másrészt, a fűtőszál által termelt hőenergia a bojlerben marad, végső soron a víz veszi át a kövek hőenergiáját is.
(A tartály hőszigetelése pedig egyenesen javulna, de oda az aktív anód miatt nem rakódik vízkő, végül is azért kell szétszedni a bojlert, mert a lerakódó víkő szétnyomja a szerelvényeket és a tömítéseket, és az alaplemeznél elkezd csepegni, vagy kiég a fűtőszál, mielőtt lepattan róla a vízkőréteg, azaz túlmelegszik)

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.29. 18:28

@p.karesz (11318):
Komolyan: Nekem még nem érné meg vásárolni, jóval 100 ezer felett vannak.
Ezek a típusok még olcsónak mondhatók, más gyártókét amiket találtam többe kerülnek. :(
Egyébként a bojler fűtési hatásfokának vízkő okozta romlását (amit annyiszor hangoztatnak, és a linkben is írják) nem látom be:
Egyrészt, a fűtés ki- bekapcsolása során a fűtőszálról a hőtágulás miatt lepattognak a vízkövek.
Sajnos egy idő múlva már nem pattan le a vízkő a hőtágulástól.
Másrészt, a fűtőszál által termelt hőenergia a bojlerben marad, végső soron a víz veszi át a kövek hőenergiáját is.
A leadott villamos fűtőteljesítményt állandónak véve egységnyi idő alatt fűtődik fel a bojler. Amennyiben a fűtőszálon már vastag vízkő réteg van az hőszigetelésével rontva a hatásfokot megnyújtja a felfűtődés idejét. A fűtési idő viszont behatárolt, néha csak pár percre kapcsolt a vezérelt éjszakai áram. Alacsonyabb lesz a tárolóban a víz hőmérséklete.
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.01.29. 23:11

@monolit (11347):

Mint írtam, magam szerelem a bojleremet, csak tudom mit láttam. Természetesen van a fűtőszálon valamennyi vízkő, és ha szakadt, amikor kiszereled, akkor valóban lehet rajta vastagabb réteg is.
A leadott villamos fűtőteljesítményt állandónak véve egységnyi idő alatt fűtődik fel a bojler. Amennyiben a fűtőszálon már vastag vízkő réteg van az hőszigetelésével rontva a hatásfokot megnyújtja a felfűtődés idejét.
Nincs igazad, a teljesítmény ugyanis pontosan az időegység alatt végzett munka, azaz a leadott energia :)

A hőszigetelés a fűtőszálon egyszerűen azt okozza h. magasabb lesz a hőmérséklete, ezért kiéghet.

De, végül mégis lehet igazad:
Ha magasabb a hőmérséklete, akkor nőhet az ellenállása, ha az ellenállás növekedés számottevő, akkor tényleg csökkenhet a teljesítmény ugyanis P=U2 /R. Ehhez ismerni kellene a fűtőszál anyag ellenállásának hőmérséklet függését. Ennek utána kéne nézni...
Minden esetre, éjszaka van idő bepótolni a teljesítmény csökkenés miatti időveszteséget. Hangsúlyozom azonban, hogy ez nem energia veszteség, tehát nem nő emiatt a villanyszámla.
A fűtési idő viszont behatárolt, néha csak pár percre kapcsolt a vezérelt éjszakai áram. Alacsonyabb lesz a tárolóban a víz hőmérséklete.
Általában hosszabb időre is bekapcsolják napközben, én még nem tapasztaltam pár perceset.

Az alacsony hőmérsékletű vizet az okozza, hogy ha pl. félórára kapcsolják napközben, akkor az kevés a teljes felfűtéshez. Például, ha mondjuk elhasználtad a forróvíz felét, és bekapcsolják a fűtést, akkor azonnal megindul a hideg és a meleg víz keveredése, hirtelen kapsz egy tartály langyos vizet. Ugyanis a bojlerben a forróvizet a beáramló hideg víz tolja ki. (Alul a hidegvíz, ott van a fűtőszál is és fönn a melegvíz.) Ha nincs fűtés, akkor a víz nem keveredik, majdnem az összes forróvizet föl tudod használni. Ezzel szemben, ha menet közben bekapcsolják a fűtést, akkor már csak langyos vized lesz. Tehát a bojlert úgy találták ki, akkor működik jól, ha egyszer (éjszaka) felfűtöd, és utána, amíg ki nem engeded a forróvizet ne legyen fűtés. (Természetesen a fűtési energia nem vész el, csak bosszankodsz a langyos víz miatt)
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.01.29. 23:29

@monolit (11347):

Egyébként nem kétlem a vízkő káros hatását, csak arra akartam utalni, hogy érdemes mérlegelni a kiadásokat. Lásd: kalgon és a fűtőszál esete, mennyi fűtőszálat, vagy teljes mosogépet lehetne vásárolni a felhasznált kalgon árából? :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.29. 23:51

@p.karesz (11367):
Itt felenk a boyler es vizlagyito berendezes ara hasonlo. Es a gazboylert nem barkacsolom.

A kemeny viz a mosas hatekonysagat is csokkenti.

Gyakorlatilag minden csaladi hazban alapfelszereles a vizlagyito a kornyekunkon.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.29. 23:56

@vaskalapos (11371):
A kemeny viz a mosas hatekonysagat is csokkenti.
Ezért van a mosóporban vízlágyító.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.30. 00:12

@Szilágyi András (11373):
Igy van, ahol kemeny az viz, ott a hatekony mosashoz valahogyan lagyitani kell.

Kiprobaltam (latjatok, szeretek kiserletezni, ket perc sem kellett hozza, es eppen ugyis mosok), a lagyitott vizbe tett mososzer (Tide, coldwater, folyadek) jobban habzik (magasabb es stabilabb habot adott) nalam, mint a kezeletlen csapvizbe tett ugyanannyi mososzer.

Nem tudom, van-e kemiai vizlagyito adalek az itteni mososzerekben.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.01.30. 00:16

@vaskalapos (11376): Értelemszerűen keményebb vízbe több mosószer kell. A kérdés, hogy a több mosópor kerül-e többe, vagy a vízlágyító berendezés és üzemeltetése.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.01.30. 00:25

@Szilágyi András (11378):
Nem tudom kiszamolni, hogy mi kerul tobbe.

Tovabb arnyalja a kepet, hogy a vizlagyito regeneralasahoz hasznalt so is penzbe kerul es az is kornyezetszennyezo.

Tehat nem ervelek amellett, hogy gazdasagos a vizlagyito berendezesem hasznalata.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.01.30. 03:22

@Szilágyi András (11378):

A vizlagyito berendezes haszna nem csak a mososzer hasznalatanal terul meg, hanem amikor pl. beletorolkozol egy torolkozobe (vegre nem smirglibe torolozik az ember), vagy nem kell a vizkovet kaparni a csapteleprol, nem vizkovesedik a mosogep. (Bar en meg olyan vizko mennyiseget mosogep dobon nem lattam, amennyit a Calgon reklamban mutatnak odahaza. Elvegre forog a dob, arra nehezen tud vizko rakodni.)
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.01.30. 10:20

@p.karesz (11366):

Én is magam szerelem a bojleremet, így van tapasztalatom benne.
Nincs igazad, a teljesítmény ugyanis pontosan az időegység alatt végzett munka, azaz a leadott energia :)
Én nem az elektromos veszteségről beszélek, hanem a felületiről. A hőátadás romlásáról a fűtőszálnál.

Eltekintve az elektromosságtól, ha szigetelő réteg (vízkő) kerül a fűtőszálra akkor az kisebb teljesítmény leadására képes. Gázfűtés esetén ugyanígy jelentkezik, hiszen az időegységed megváltozik. Itt maga a hőszigetelő volta a gátló a vízkőnek, amennyiben nem hőszigetelne nem lenne ez a probléma.
Általában hosszabb időre is bekapcsolják napközben, én még nem tapasztaltam pár perceset.
Én már igen.
Például, ha mondjuk elhasználtad a forróvíz felét, és bekapcsolják a fűtést, akkor azonnal megindul a hideg és a meleg víz keveredése, hirtelen kapsz egy tartály langyos vizet.
Igen, mert nem fűtés esetén rétegződik a tartályban a víz mint az a puffer tartályoknál is megfigyelhető. Ezért is van a meleg-víz cső a tartály felső felénél kivezetve. Az összekeveredett vizet itt nyerik ki. A fűtőszál bekapcsolódva beindítja a víz áramlását.
Tehát a bojlert úgy találták ki, akkor működik jól, ha egyszer (éjszaka) felfűtöd, és utána, amíg ki nem engeded a forróvizet ne legyen fűtés. (Természetesen a fűtési energia nem vész el, csak bosszankodsz a langyos víz miatt)
Igen, de nem így működteti az ELMŰ. Amennyiben éjszaka nem fűt fel kellően és napközben rövid időnként kap villamos energiát az történik, hogy minden egyes nagyobb vízkivétel után újból és újból újrafűt a bojler.
0 x

balinta53
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.02.20. 14:46
Tartózkodási hely: hegyek és völgyek között

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: balinta53 » 2011.03.05. 16:52

Közvetve kapcsolódik ide (vagy antalavali oldalhoz jobb?), a lényeg mi a véleményetek az alábbi cikkről?! Több is van még anatavalinál!

(antalvali.com/hirek/a_furdoszobaban_sincs_szuksegunk_vegyszerekre
Labeled Hírszem Boszorkány ... Csak cikkek Hozzászólások

Nagyanyám boldog volt, hogy elhagyhatta a mosószódát és szappant és használhatta a mosógépet mosóporral.)
0 x

plaszlo
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.03.11. 10:23

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: plaszlo » 2011.03.11. 11:13

@Orcas (11390):

Rá tud telepedni a forgó dobra is a vízkő, bár gyanítom a por alapú mosószer kitöltő anyagai is benne vannak. Bontásra kaptam egy 20 év körüli Energomat mosógépet új gép vásárlása miatt. Erősen vízköves volt mindenhol, még a dob külső oldalán is. A tulajnak viccesen megjegyeztem, ez mind nem következett volna be, ha Calgont használ. Ő kevésbé viccesen, elborult fejjel mondta, végig Calgonnal használták. A gépnek ennek ellenére nem volt semmi baja, csak már korszerűbbet vettek nála. A saját ugyanilyen korú mosógépemben nem használtam Calgont, és teljesen fényes maradt a dob külső, ruhával nem érintkező része is. Természetesen lerakódik a fűtőtestre némi vízkő, plusz mosószer, kosz vegyesen, de én sem láttam soha olyan elvarázsolt vízköves fűtőszálat mint a reklámban. Külön kedvencem, amikor a gumi alkatrészek elszakadását is a vízkőre fogják. Totál hülyének nézik az átlagembereket. :evil:
0 x

SzZoli
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2011.01.12. 13:04

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: SzZoli » 2011.03.11. 12:47

Kicsit eltértünk az eredeti témától. A kérdés az, hogy ezek az elektromos kütyük képesek-e lágyítani a vizet, vagy sem. Esetleg nem lágyítják, hanem a vízkő kristályai máshogy képződnek a hatására.

Őszintén szólva, nekem mind a két hatás kétségesnek látszik.
0 x

kisrobert
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.05.08. 21:00

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: kisrobert » 2011.05.08. 21:13

@p.karesz (11318):
Vízlágyítót (gyantás) nem üzleti alapon vásárolnak az emberek. Megtérülni, gazdaságosan üzemelni soha nem fog (mint ahogy a légkondi sem...).
Az előnye, hogy
1, mosó, mosogatógépnél nem kell a vízlágyítással törődni (ez pl. viszonylag jól "pénzesíthető")
(+1 nem kell ioncserélt vizet venni a vasalóba sem, sőt a fél rokonságot mi látjuk el vele.)
2, A csempén, csapon, stb nem hagy nyomot, kevesebb takarítás (itt már az asszony munkáját nehéz pénzben kifejezni)
3, Kevesebb szappan, tusfürdő kell (elvileg számszerűsíthető, gyakorlatilag nem).
4, Az ember (és az asszony) bőrét kevésbé szárítja. Töredéke testápoló elegendő. Ez főleg az érzékeny bőrűeknél fontos.

Nálunk leginkább a 4. és 2. pont miatt lett.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.05.09. 18:13

@kisrobert (17970):

Ezek a Te szubjektív megítéléseid. Milyen konkrét kísérlet bizonyítja az állításodat.

Lásd: Hozzászólás Elektromos vízlágyító - #11051 (Vaskalapos kísérlete)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.09. 18:42

@kisrobert (17970):

Milyen vizlagyitorol irsz?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.09. 22:24

A Skandináv élő vízrendszerek működéséhez nem kell energia, és élővé, és lággyá teszi a vizet.
Nem szennyezi a környezetet, és a víz oldott O2 tartalmát is növeli! Az 1200X-s nagyításban megnézhető a kezelés előtti, és utáni felvett kép a használati útmutatóban. Az eltérés nagyon komoly! A vízkő nem csapódik ki, kevesebb mosószer kell, jobb az íze, nem lesz foltos a sötét csempe sem! :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.09. 22:31

@osamuka (18014):

Beletenyereltel!

Mondom, iranytunek lehet teged hasznalni! Amerre mutatsz, arra van a hazugsag, a megtevesztes, a szemfenyvesztes. Amerre mutatsz, arra nem szabad menni.

http://www.porthologos.hu/2589DA2F-1BEE ... 30164.html
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.09. 22:35

@vaskalapos (18015):
Kipróbáltam, működik! Az íz, és a foltmentes csempe, meg a kevesebb mosópor, nem hazudik! A többi bla-bla! :lol:
Próbáld ki! A zuhanyra szerelhető, viszonylag olcsó! A kísérleted hibája, hogy a boyler nem melegíti fel csak 80 C-ra a vizet, és akkor nem csapódik ki a vízkő, és lágy marad a víz! :o
Megint olyanról van véleményed, amit nem ismersz! :(
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.09. 22:47

@osamuka (18017):

Te szerencsetlen, kiadtal egy ilyenert 117 ezer forintokat? Reszvetem.
Ha kuldesz egyet, kiprobalom.
A kísérleted hibája, hogy a boyler nem melegíti fel csak 80 C-ra a vizet, és akkor nem csapódik ki a vízkő, és lágy marad a víz! :o
Tenyleg ennyire hulye vagy, vagy csak tetteted?
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.05.10. 19:32

@osamuka (18017):
A kísérleted hibája, hogy a boyler nem melegíti fel csak 80 C-ra a vizet, és akkor nem csapódik ki a vízkő, és lágy marad a víz!
Elképesztő mennyiségű ostobaságot és önellentmondást sikerült egyetlen mondatba belezsúfolnod.
Szobanövényeid vannak egyébként? Csapvizet használsz öntözésre? Találsz vízkövet az alátét tálkákban egy idő után?
Egyébként a barlangi cseppkő is vízkő, pedig nyílvánvalóan ott sem forralták, még 80°C-ig sem...
0 x

kisrobert
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.05.08. 21:00

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: kisrobert » 2011.05.10. 20:49

@vaskalapos (18004):
Gyantás: http://www.cwg.hu/hvl.html - MAXI típus.

Tehát nem az elektromos. Ebből lágy víz jön ki (0-2 nk° körüli).
(A hozzászólás, amire a hozzászólásom érkezett az azt boncolgatta, hogy gazdaságos-e a rendes vízlágyító)

Dorka11:
Ha ezt felforralom, akkor a lábosban nem válik ki a vízkő. (minthogy lágy víz)


Az elektromos csodaketyerék szerintem is a varázslók-sarlatánok kategória.
No meg a fogyvédelem töketlensége, hogy közel 20 év alatt nem készült egy kísérlet, hogy valóban hatásos-e.
0 x

Avatar
p.karesz
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2011.01.17. 15:09

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: p.karesz » 2011.05.10. 21:00

@kisrobert (17970):

Valóban, nem mindent üzleti alapon vásárolunk, ha Te a lágy vizet preferálod, nem kell mérlegelned. Sőt, én is egy csomó dolgot nem üzleti alapon veszek. (Sajnos :mrgreen: )
Viszont ezeket a cuccokat mind ilyen alapon reklámozzák, sőt Te magad is mégiscsak ugyanazt írod.
...
Vissza kellene térnünk az eredeti témához: Vajon a vizsgált berendezés hatásos-e? Szerintem nem, de meg kellene vizsgálni a Szkeptikus Társaságnak is. Monolit felajánlott egy példányt, de nem történt semmi!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.11. 13:33

@Caspi (18048):
Ebben a topikban, a vízkezelés alapvető, M.O.-i kutatásaival sincsenek tisztában a hozzászólók! Ennyi sületlenséget, hogy lehet írni? Először TANULNI! Utána írni! :(
1. Dr Palotás László (Kossuth-díjas egyetem tanár......stb.) a betonkeveréshez használt, keverővíz kezelésével ,írta be magát a vízkezelés úttörői közé! 1963-ban kezdték a kutatást a Műszaki Egyetemen.
Eredményei: A kezelt vízzel készített beton, nagyobb szilárdságú! Ezt laboratóriumban igazolták.
2. 1967-ben a BNV-n is bemutatkoztak a különböző (mechanikus, mágneses, és ultrahangos) vízkezelő készülékek. Nagy sikerrel. Milyen kár, hogy a hozzászólók nagy része, nem is hallott róla! :lol:
Az hogy miért nem terjedtek el, az megérne egy misét! :lol:
3. Giorgio Piccardi professzor,a fluktáló jelenségek kutatója. Egy idézet Tőle: "Ne áltassuk magunkat azzal, hogy abból, amit ismerünk(tudunk), mindig le tudjuk vezetni azt, amit nem tudunk."
4. Dr. Pados István a víz elektromos kezelésének kutatója, feltalálója. Az általa megalkotott vízkezelő készülékkel locsolt növény, gyorsabban nő, erőteljesebb, és ellenálló! Tőle tudom a víz szerkezetét, ami minden, csak nem H2O(O C-s vízben 5%, melegítve növekszik)!
Lehet utána nézni, utána véleményt írni!
Amíg a víz szerkezetével nincs valaki tisztában, addig a vízkezelő módszereket sem értheti meg, legfeljebb használhatja! :lol: :lol: :lol:
Én elmondhatom magamról, hogy szkeptikus vagyok, mert egy párat kipróbáltam! De Ti? :o
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.11. 13:39

@osamuka (18068):
Én elmondhatom magamról, hogy szkeptikus vagyok, mert egy párat kipróbáltam! De Ti? :o
Miert probaltal ki tobb mint egyet (parat)?
Valami nem stimmelt az elsovel amit kiprobaltal?
Mi volt a tapasztalatod?
Melyiket hasznalod alandoan? Mindet? egyiket sem?

Miert nem az elovizkezelo hajlitott csovet hasznalod 117-ezer forintokert?

Hulyenek is megeri?
0 x

kisrobert
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2011.05.08. 21:00

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: kisrobert » 2011.05.11. 23:36

@osamuka (18068):
1-4. Forrás? (pl. link vagy könyv, tanulmány szerzője, címe)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Elektromos vízlágyító

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.12. 06:12

@kisrobert (18093):
Én vagyok a forrás, nem interneten keresgélem, amiket ide felteszek, csak olyan esetben hivatkozok valamilyen neten található honlapra, amikor lemegyek a szkeptikus szintre, reménykedve abban, hogy itt is megértik! :o
Ahogy tapasztalom, nem sok sikerrel! :lol:
0 x

Válasz küldése