Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Kérdéses termékek, gyanús reklámok, versenyhivatali, fogyasztóvédelmi döntések
Avatar
Robi366
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:26
Tartózkodási hely: Bp-től nemmessze

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Robi366 » 2011.10.23. 21:36

.

rahedli helyen találkoztam már ilyesmivel.

- ingyen részt vehet a nyereményjátékunk sorsolásán csak nem kell mást tenni mint ... bla bla bla
hamar rá lehet jönni hogy kap az ember egy tömérdek reklámlevelet hogy a sorsoláson részt vehetek ingyen, de ha megvásárlom a terméküket 3-szoros eséjt kapok a sorsoláson meg stb... én ilyet nem játszom

- ingyenes termékbemutató, ingyenes cucc ... egyik ismerősöm mesélte hogy vagy 50.000 forintjába került ez az ingyen akció, küldték neki a cuccokat folyamatosan, persze "ingyen" aztán meg jól kiszámlázták neki sorba meg le kellett mondania egy rakat "ingyen" utalást, meg egy csomó telefonszámla mire kimagyarázta magát hogy hagyják már békén, mert már külték a behajtócégeket az "ingyen" áru árát behajtani.

- ingyen webtárhely, ingyen domainnév, ingyenes statisztika, ... ahol ezt használják ott elég ritka hogy minden ingyen legyen, többnyire csak egy reklámfogás és az alapvető vagy némi plusz dolgokért fizetni kell. ha a tárhely ingyenes akkor a domainnévért kell fizetni, ha a domainnév ingyenes akkor meg a tárhelyért, vagy ha netán mindkettő ingyenes lenne akkor kitalálnak valami forgalomdíjat, persze kivétel van, de pl külföldi tárhelyeket néztem és senyóznak ezzel is

- ingyenes társkereső ... na ilyet is keveset láttam, hirdetik hogy ingyenes, de valahol az apróbetűbe elrejtik hogy csak 3 napig, vagy egy rakat alapvető szolgáltatás fizetős csak a regisztráció "ingyenes"

- "ingyenes helyszíni szerelés, vagy ingyenes elszállítás a legközelebbi márkaszervizbe" írja a kötelező autóbiztosítást hirdető cég. egy évbe 1-szer ingyenes. nonstop 0-24 óráig hívható zöld szám és az ország egész területén 1 órán belül helyszíni kiérkezés vagy 3 hónapra mi álljuk a biztosítását ... kipróbáltam, ahogy le van írva úgy van. látszólag ... hát igen a kocsimat ingyen elszállították a márkaszervizbe, de ott 15.000 HUF volt csak az átnézés, szétszedték a kocsim motorját darabokra, azt mondják újra kell fúratni 2 hengert mert nincs kompresszió benne 125.000 ez az árajánlatuk de ez csak félmegoldás, jobb lenne egy teljes motorgenerálozás 250.000 HUF ... őőőőőőő ... mondom MIVAN ? mondtam nekik inkább hazavontatom a kocsit, nem áll az alku, de az "átnézési" költséget ki kellett fizetni az 15.000 HUF, és azt csinálták hogy szétkapták a motort ráadásul szarul, és bepakolták az alkatrészeket a csomagtartóba vihetem ... na nagy nehezen hazavontattuk haverral, Budapest túlvégére vitték, én vidéki vagyok és pesten robbant le az autó, de még véletlenül se olyan helyre szállították ahol nekem közelebb lett volna, a jeligébe a "legközelebbi márkaszerviz" van írva az meg pont az ellenkező irányba volt mint amerre lakom ... na 60km-re volt otthonról, hazahúztuk, már a harmadik autószerelő nézte át, a motornak semmi baja nem volt, valami más gondja van elvileg eldugult a kipufogó, bármelyik autószerelő megmondta hogy ezt a motort nem hogy nem kellett volna szétszedni, de totál felesleges is volt, mert újra összerakni megint egy jó fél napos munka, eleve 250.000 Huf-ért akarták volna megcsinálni egy teljes motorgenerált, ha a motorral lett volna a hiba akkor egy másik motort kap az ember használtan bontóba 50.000-é plusz 25.000 a beszerelés, szóval ezek a pestiek egy csomó pénzt kértek volna el a semmiért, arról nem is beszélve hogy ha veszek egy ugyanilyen kocsit egy autókereskedésbe kb 300.000 HUF az ára - egyébként 93-as évjáratú 1,4-es Opel Astra F - ... még szerelőnél van de elvileg csak az a baja hogy a kipufogó cső el van tömődve és azért fuldoklik le a motor meg még pár elektromos hiba ... a teljes javítási költség nagyjából 16.000 HUF lett volna, de még pusz fizetnek kell azért mert újra össze kellett rakatni a szétbarmolt motort, mert hogy azt se valami szakszerűen szerelték szét.
Az a lényeg azért éri meg a biztosítónak az "ingyen" szóval dobálóznia mert szerződésbe van a márkaszervizzel és minél több lerobbant kocsit visznek oda annál több jutalékot kapnak, mert hogy szegény márkaszerviznek nehogy ne legyen munkája, így csinálták meg az összeesküvésüket a biztosítóval, szimpla vevőcsalogatás.

.
1 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.23. 22:21

Ilyenkor mindig egy egyszerű elvet kell követni :
Semmi sincs ingyen !!
1 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.23. 22:30

@sötétvödör (31736):
Ilyenkor mindig egy egyszerű elvet kell követni :
Semmi sincs ingyen !!
ez így igaz ...

lásd szkeptikus klubb
"A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk!"
http://szkeptikus.blog.hu/2011/10/13/sz ... orrasokrol
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.23. 22:32

@Áramlat (31739): Persze, az sincs ingyen. Csak nem a belépőknek kell fizetni. Reklám és csalárdság ellen egy orvosság van: ész és tájékozódás.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.23. 22:53

Már a rómaiak idején is probléma lehetett.

Caveat emptor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.23. 23:55

@Robi366 (31733):
Teljesen logikus.
Azok az uzleti vallalkozoasok azert adnak valamit (arut vagy szolgaltatast) valoban ingyen, hogy ezzel fizeto vasarlora tegyenek szert.
Itt a nagy viz tuloldalan szamos valodi ingyenes akcioval talalkozok nap mint nap.
Persze el kell olvasni az apro betut, az ingyenesseg korlatozott darabszamra vagy idotartamra igaz, vagy csak bizonyos feltetelek eseten igaz, utana/kulonben fizetni kell, ha tovabb/tobbet hasznalod.
Igy fair.

Vannak akik ezzel csalnak, ingyenesnek mondjak, de kozben egyaltalan nem az. Azokat kerulni kell.
El kell olvasni az apro betus reszt is.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.23. 23:57

@Áramlat (31739):
Ilyenkor mindig egy egyszerű elvet kell követni :
Semmi sincs ingyen !!


ez így igaz ...

lásd szkeptikus klubb
"A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk!"
Konkretan ebben az esetben volt valami atveres?
Dijat szedtek volna kilepeskor?
Vagy miert irtad?

Komoly kerdes!
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.24. 00:22

@vaskalapos (31748):

arra írtam példaként, hogy semmi sincs ingyen ..
valakinek - valahol ki kell fizetni a számlát. ( energia itt kell .. kivéve, hogyha perpétum mobile ..)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.24. 00:28

@Áramlat (31750):

Ha meghivnak vendegsegbe, ingyen ehetsz ihatsz. Persze valaki megvette azokat az eteleket-italokat, a vendeglatod, de ez mellekes: neked ingyen van.

Ha en meghivnalak egy sorre, vagy egy kavera, az neked ingyenes lenne. Ahhoz meg semmi kozod, hogy en hogyan egyenlitem ki a szamlat.

A szkeptikus klub eloadasa a meghivottaknak ingyenes. Nem erdekes, hogy ki fizeti a szamlat (a termebert, ha van, az eloado tiszteletdijat, ha van).

Az erdeklodoknek valoban ingyenes. Ha nem hiszed, probald ki, es szamolj be itt a tapasztalataidol.

A topik arrol szol amikor valamit ingyenesnek hirdetnek de valojaban nem ingyenes, megis penzbe kerul annak aki reszt vesz. A szkeptikus rendezveny nem ilyen.
OK?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.24. 00:31

@Áramlat (31750):
arra írtam példaként, hogy semmi sincs ingyen ..
Rossz, hibas, teves pelda volt, ugye belatod?
0 x


Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.24. 01:21

@vaskalapos (31752):
Az erdeklodoknek valoban ingyenes. Ha nem hiszed, probald ki, es szamolj be itt a tapasztalataidol.
de csak az érdeklődőeknek .. hogy legyenek tagok és fizessenek tagdíjat - mert gondolom a tagdíjakból van fizetve a rendezvény ...

lásd topikinditó "ahol ezt használják ott elég ritka hogy minden ingyen legyen, többnyire csak egy reklámfogás és az alapvető vagy némi plusz dolgokért fizetni kell."
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.24. 04:26

Azért megkérdezném,hogy ez most hogy jön egy tudományos fórumra?
Vitázzunk az ingyen fogalmáról ?
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.24. 07:42

@sötétvödör (31759):
ez most hogy jön egy tudományos fórumra?
egy szkeptikus filozófiai irányvonalú fórum

és rengeteg csalás/átverés kezdődik, úgy - hogy valami ingyenes ... és a legtöbb átlagember beveszi.

Ha nem tudod, hogy valami miért ingyenes, akkor általában megszívtad ..

Energia ( ami a közgazdaságban a "pénz" ) kell ide is .. nincs perpétum mobile a közgazdaságban se ..
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2011.10.24. 09:02

@Áramlat (31758): Felhívnám a figyelmedet arra, hogy a Szkeptikus Társaság egy nonprofit, közhasznú egyesület.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.24. 13:35

@Áramlat (31763):
és rengeteg csalás/átverés kezdődik, úgy - hogy valami ingyenes ... és a legtöbb átlagember beveszi.
Rengeteg csalas/atveres ugy kezdodik, hogy ez vagy az gyogyhatasu...
(nem ezen mulik, hogy csalas-e, atveres-e, hanem azon, hogy valoban gyogyhatasu-e vagy nem - itt meg, hogy valoban ingyenes-e, vagy sem)
Ha nem tudod, hogy valami miért ingyenes, akkor általában megszívtad ..
Nem az a problema, hogy ha nem tudod, miert ingyenes, a problema az, ha ingyenesnem reklamozzak, de nem az.

Nezd meg az ingyenes softvereket (pl firefox, chrome, open office, stb), az ingyenes szolgaltatasokat (google, gmail, skype, youtube, szkeptikus forum stb), az ingyenes eloadasokat (nyilvanos koncert, radio, TV, szkeptikus tarsasag eloadasai).

Persze, valaki fizet erte. De neked, felhasznalonak valoban ingyen adjak.
Energia ( ami a közgazdaságban a "pénz" ) kell ide is .. nincs perpétum mobile a közgazdaságban se ..
Nem jo hasonlat. Felesleges, es felrevezto.
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.24. 14:36

@vaskalapos (31776):
@Szilágyi András (31766):

na jó ...

van különbség ingyenes és ingyenes között ..
0 x

Avatar
Robi366
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:26
Tartózkodási hely: Bp-től nemmessze

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Robi366 » 2011.10.24. 18:08

Hát de kééérem szépen ! emberek ! ... nem az a lényeg ! ... fogyasztóvédelem a topic címe, a szkeptikus szó meg azt jelenti hogy megreklamálunk mindent és mindenben kételkedünk ...

fogyasztóvéééédelem, tehát az a lényeg hogy sok helyen azzal reklámoznak hogy ingyenes, de az ingyenes szó sok helyen csak egy jóóó nagy átvágás mert beregisztrál a nép vagy kipróbálja a szolgáltatást, meg nézi személyesen, aztán jól eltolta az idejét vele mert az ingyeneset olyan lehetetlen feltételekkel teszik lehetővé hogy az valójában nem is ingyenes csak egy csalogató, magyarul egy nagy átb@szás az egész.

van ami ingyenes, de valami ingyenesnek reklámozott de nem az csak az idődet vesztegeti, mert nem ingyenes benne minden de ezt nem mondják el rögtön hanem odabiggyesztik az apróbetűbe hogy jó ingyenesen beírhattad a nevedet a regisztrációba, de akkor most fizessé ha használni is akarod a szolgáltatást. Engem ez B@sz fel ! hogy merik rámondani azt hogy ingyenes amikor nem az ? jó meg kellene őket büntetni a vevők átB@szásáért mondjuk egy millióra ! ...

Hát de nem felháborító ? át akarnak minket jól vágni ! a hiszékeny emberekre pályáznak !
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.10.24. 18:09

@Robi366 (31795):
a szkeptikus szó meg azt jelenti hogy megreklamálunk mindent és mindenben kételkedünk ...
nem azt jelenti
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.24. 18:23

@Robi366 (31795):

Mielőtt bárhova regisztrálsz el kell olvasni az apró betűs részt,ennyi
Nem baxnak át,ha oda van írva,vagy bárhogy jelezve van
0 x

Kétarc
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:08

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Kétarc » 2011.11.02. 08:26

@sötétvödör (31800):

Van ahol nincs apróbetűs rész.Valami meg van hirdetve reklámfogásnak, bemész és elhiszed , de tájékoztató nincs kirakva. Velem ez egy optikában fordult elő. A lényeg annyi volt, hogy x összegért csináltathattál szemüveget és abban az esetben ha meg is rendeled, akkor a szemvizsgálat ingyenes volt. Tájékoztató sem a honlapon, sem a boltban nem volt kirakva ellenben a vizsgálat után közölték, hogy erre a dioptriára már nem érvényes az akció. Amikor kérdeztem a bővebb információkról, annyi volt a válasz " hát van valahol egy körlevelünk, igaz kirakva nincsen ugyan, de abban benne van minden..." Természetesen a vizsgálatot ki kellett fizetni, ami egy rendelőben semmibe nem került volna. Az én bolondságom is volt, de :
Egy vásárlónak mi köze a cég körleveleihez ???
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.11.02. 08:36

@Kétarc (32677):

Ha valahol be volt írva a reklámba, hogy a tájékoztatás nem teljeskörű, és lásd itt meg itt a részleteket, akkor jogilag szerintem igazuk volt, különben irány a fogyasztóvédelem.
Az más kérdés, hogy mennyire etikus egy optikusnál apróbetűs részt csinálni...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.02. 13:16

@Kétarc (32677):
Természetesen a vizsgálatot ki kellett fizetni, ami egy rendelőben semmibe nem került volna.
Termeszetesen nem kellett volna kifizesd.
Ez csalas.
0 x

Kétarc
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:08

Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: Kétarc » 2011.11.02. 20:31

@pounderstibbons (32678):

Sehol semmi hasonló nem volt kiírva, nem mellesleg még előtte közöltem, hogy milyen lencsére lenne szükségem, amiről már akkor tudniuk kellett, hogy nem fér bele, ugyanis a dioptriával volt a gond...nem szóltak, pedig elviekben az lett volna a dolguk...
0 x

szklu
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2015.09.02. 23:00

Re: Az "ingyen" szó mint reklám fogás de csak kamu

Hozzászólás Szerző: szklu » 2015.09.02. 23:13

 **MODERÁLVA** Bejelentkeztem a Professzőr Orvosesztétika Hálózat egyik szalonjába ingyenes próba szőrtelenítésre http://www.semmiszor.hu/szortelenites/i ... rtelenites, nekem az volt a tapasztalatom, hogy itt a többi szőrtelenítő szalonnal szemben felvilágosítottak, mit jelent az ingyenesség. Egy választott testájékomon 1-2 próba villantást végeznek, és így meggyőződhetek, 2 héten belül, hogy a szőrőm hullani fog-e, anélkül, hogy fizetnék, és azt is megtudom van e esetleg fényallergiám. Végigjártam így a kezeléseket, és én személy szerint pozitiv tapasztalatot szereztem a végleges szőrtelenítéssel kapcsolatban.[/moder]
0 x

Válasz küldése