Táguló Föld elmélet

Ki, mikor, kinek, miért?
cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.16. 00:31

@horvath gyula (10162): A sugárzásokhoz szólnék

Csak nagyon egyszerűen tudok fogalmazni. Amikor sugárzásról beszélnek az a töltéseknek, anyagnak, elektromos energiájának az ereje ami vagy belsejében hat vagy a felszínen vagy kisugárzik egy nagyobb térbe, de vissza is fordulhat vagy az anyaghoz vagy anyagon kivül --de önmagához hullámot alkotva, vagy húrt rajzolva.

Két minőségű töltés sugárzás van; fehér mágneses önmagához visszatérő és fekete graviton, tömörítő,(gravitációs erő) vagy hullám --ha a Napnak valóban gravitációs hullám vonzása van és nem mágneses elliptikus húrokat rajzol. "amin úgy rohangálnak a bolygók, mint az elektronok a mágneses húrokon"
0 x

horvath gyula
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.01.11. 15:10

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: horvath gyula » 2011.01.16. 08:49

@cseppkő (10388):
Látom, igazán mélyen hiszel abban, amit állítasz.
Miért? Mi a forrásod? (Ha úgy gondolod, h nem ennek az ellenséges közegnek való ez az info, akkor írd meg légyszi ide: gyula_horvath@yahoo.co.uk)
0 x

horvath gyula
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.01.11. 15:10

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: horvath gyula » 2011.01.16. 09:09

@sajnos_kacat (10376):
Örülök, h elfogadtad a kompromisszumos megoldásomat annak ellenére, h még nem jutottunk egyetlen szó tekintetében sem a megértés közös szintjére, mert Te továbbra is egy kvantumfizikai szakszót általánosítasz az egész fizikára. Elismerem zavaró az a rugalmasság, h szavakat új értelemmel is meg lehet tölteni, és belátom, h nem csak téged zavarna ez, úgyhogy GRAVION. :)

Igen! Ez a végtelen energia végtelenül elfogadhatatlan! (Azzal együtt h a kihűlő univerzum számomra egy nem igazán bizonyított feltevés.)

Szerintem egyetérthetünk abban, h az éter által szétsugárzott gravionok energiájának jönnie kell valahonnan. Végiggondolva a ma ismert lehetőségeket, a legvalószínűbb az, h az éterben haladó elektromágneses hullámok veszítenek az energiájukból, és ez az energia táplálja az éteren keresztüli áttétellel gravionokat.

Vagyis a csillagászatban megfigyelt vöröseltolódásnak szerintem eggyel több oka van:
1. A forrás távolodása.
2. A forrás tömege.
3. Az éter energiafelvétele.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.16. 09:12

@horvath gyula (10398): Szerintem egyetérthetünk abban, h az éter által szétsugárzott gravionok energiájának jönnie kell valahonnan. Végiggondolva a ma ismert lehetőségeket, a legvalószínűbb az, h az éterben haladó elektromágneses hullámok veszítenek az energiájukból, és ez az energia táplálja az éteren keresztüli áttétellel gravionokat.


Nálad mit jelent az, hogy ÉTER?
0 x


Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.16. 10:21

@énkérdezek (10401):
Szerinte éppenhogy hamarabb, hiszen az "akármi" nagyobb felületen "nyomja". ;)
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.16. 10:23

@Popula(c)tion (10402): Szerinte éppenhogy hamarabb, hiszen az "akármi" nagyobb felületen "nyomja

Ja igen, ezt benéztem :o
Rugjuk ki az összes fizikatanárt, mert hazudnak reggel-délben meg este....... :)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.01.16. 11:34

@horvath gyula (10398):
Szerintem egyetérthetünk abban, h az éter által szétsugárzott gravionok energiájának jönnie kell valahonnan.
Szerintem meg itt elkövettél egy logikai bakugrást. Először is értsünk egyet abban, hogy létezik éter, és ha létezik akkor mi is az egyáltalán?
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.01.16. 11:38

@horvath gyula (10397):
@cseppkő (10388):
Látom, igazán mélyen hiszel abban, amit állítasz.
Miért? Mi a forrásod? (Ha úgy gondolod, h nem ennek az ellenséges közegnek való ez az info, akkor írd meg légyszi ide: gyula_horvath@yahoo.co.uk)
Cseppkő kilépett a testéből, és közvetlenül, a saját szemével figyelte meg a föld középpontját. Ez a hiteles forrása az elméletének. Eddig nem igazán sikerült független kutatóknak megismételni a méréseit, úgyhogy ez szerintem csak inkább hipotézis...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.16. 13:45

@horvath gyula (10397):
Cseppkő azon tévképzet jegyében kommunikál, miszerint nem baj, ha a saját szövegét sem érti, hiszen mindenki más is a levegőbe ("éterbe") beszél, nyilván ők sem értik még saját magukat sem, nemhogy másokat........ Meg van róla győződve, hogy az "okosság" az érthetetlenség szinonimája, tehát minél érthetetlenebb (még magának is!) rizsát lök, annál okosabbnak látszik. Remélem, Te nem így vélekedsz, úgyhogy ne akarj Vele versenybe szállni ;)
(lsd.pl.: "Teremtés tényei")
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.17. 16:14

Összefoglalom az eddigieket hátha nem jól értem:
Szóval _horvath gyula_ leporolt egy 200 éves elméletet hivatkozásként - bár annak a saját teóriájához köze sincs - de ez láthatólag nem baj, mert nem érti a 200 éves elmélet sem, nemhogy a kritikáját (vagy a Ma fizikáját). Utána nagyon tudományosnak próbál látszani azzal, hogy olyan szavakat használ mint a graviton, meg az éter. De kijelenti ő nem azt érti alatta mint a fizika, és had' értsen alatta mást, meg különben is mit kötözködök (Jaaa?!)... Bizonyítva az igazát brutális logikai tévedésekkel, aminek belátásara még csak fizikai ismertekre sincs szükség... Ilyet én is tudok, csak minek?

Példa:
A gravitáció nem más mint az ana-mezonok kondenzációja a 4 dimenziós mátrixban. A bipoláris matematika kétoldali elmézésével kiszámítható, ami dialektikus logikai mátrixából következik. Vagyis a kohlerális számítások szerint, ami kimondja a spirálisan fokozódó mozgáselméletek miatt a gravitáció nem egyéb mint az ana-mezonok kondenzációja! Bizonyíték, a tea kihűlése, a galaxisok - tévesen - távolod-ó-nak tekintése, csillagok fénye, a Föld geoid alakja, a vér piros színe, és a lila köd. Kérdés, van? Nincs? Helyes!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.18. 12:50

@Popula(c)tion (10402):
"Szerinte éppenhogy hamarabb, hiszen az "akármi" nagyobb felületen "nyomja"

mi az az akármi és mi az ami nyomja? ezek a legújabb fizikai elnevezések a fizika órán?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.18. 12:56

@sajnos_kacat (10405): Nagyon sokáig nem is fogják megismételni azt, amit én láttam" amit akkor tapasztaltam és a számtalan előtte lévő időszakban.

MAjd csak akkor ha olyan anyagot találnak fel ami sok ezer hőfokot kibir és nem engedi át a hőt és ha az utasszállítóba időt is teremteni lesznek képesek, hogy a benne ülők ne pusztuljanak el.
Mert a bolygó belsejében nincs idő, viszont ott nincs forróság se!

Na és persze meg kell találni a módját annak is hogy miképp térjenek vissza elmesélni, mert ott nincs miről vissza indulni, nincs mire landolni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cseppkő 2011.01.18. 12:59-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.01.18. 12:58

@cseppkő (10511):
A "közmegegyezés" szerint Horváth Gyulánál: GRAVION :o .
(olvass vissza!)
Juteszembe :elolvastad a bejegyzésem a "Sötét anyag......" topicban? Mit szólsz?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.18. 13:00

@Popula(c)tion (10513): Még nem olvastam de megnézem. mit írtál, lehúztál engem a sárgaföldig?

Nem vagy Te költő? olvastam és válaszoltam ott.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.18. 13:32

@énkérdezek (10401):Miből gondolod, hogy az Űrben vákuum van? Biztos hogy van valahol egy fekete lyukban de azt gondolom máshol nincs. Az-az erő amely elszippantani képes lehet egy asztronautát az űrállomás tetejéről, szerintem nem kimondottan vákuum erő, inkább egy meglévő valódi erő energia és annak mozgásának vonzereje. Melyiké kitudja? -csak az tudná megmondani aki landolt azon a másik akármin vagy egy másik bolygón vagy a Napfelszínén vagy épp a gravitációs hullámain, majd versenyt keringene" földünkkel
0 x

horvath gyula
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.01.11. 15:10

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: horvath gyula » 2011.01.18. 22:02

@Gábor (10454):
Keresek valakit, aki nem csak képes, hanem hajlandó is végiggondolni egy újszerű megközelítést.
Te leakadtál a legelső szónál, amibe belekötöttél, és képtelen vagy továbblépésre. Sajnállak. De többet nem kívánok erről a témáról kommunikálni veled. Főleg az a stílus késztet elfordulásra, amit az utolsó beírásodban megengedtél magadnak. Nem tudom, h van-e bárki aki tartósan elvisel téged, de nekem már néhány nap is sok volt belőled. :)
Isten áldjon.
0 x

horvath gyula
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.01.11. 15:10

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: horvath gyula » 2011.01.18. 22:09

@énkérdezek (10403):
Szerinted a NASA is ki akarja majd rúgni az összes fizika tanárt, ha nem az általad várt eredménye lesz az előzőekben beírt méréssorozatuknak? :)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.18. 22:56

@horvath gyula (10597): Stílus. Nem tudom mi fér ebbe bele neked, de a valótlan állítások (La Sage meg a graviton története ugye) az úgy látszik stílus. Nem kell eljátszani a hattyú halálát, elég ha érthetően elmagyarázod miben tévedek. Erre képtelen vagy? Remélem most is tévedek, és elmagyarázod a tévedésem... szépen kérlek! Én felteszek három egyszerű kérdést, amivel csak annyit szeretnék tudni mi a te elméleted azon kívül, hogy nyomó gravitáció? Eddig ezekre nem volt válaszod...

1. Mi az a nyomó gravitáció?
2. Mi az a graviton?
3. Mi a te elméleted alapja (pár mondatban)?

4. @sajnos_kacat (10615):
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2011.01.20. 10:56-kor.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.01.19. 10:56

@Gábor (10599): Ehhez hozzátennék még egy kérdést:
4. Mi az az éter, mik a mérhető fizikai tulajdonságai?
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.01.19. 13:35

@horvath gyula (10598): Szerinted a NASA is ki akarja majd rúgni az összes fizika tanárt, ha nem az általad várt eredménye lesz az előzőekben beírt méréssorozatuknak? :)

Többen tettünk fel Neked kérdéseket.
Ezekre kellene válaszolni és nem összevissza írkálni!!!

Tudsz rájuk normális választ adni?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.01.21. 21:41

@horvath gyula (10398):
Azt mondod, hogy "a kihűlő univerzum számomra egy nem igazán bizonyított feltevés".
De mellette meg azt is, hogy "az éterben haladó elektromágneses hullámok veszítenek az energiájukból".
Ezt így hogy? Kicsit ellentmondásos.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.22. 23:32

Táguló Földünk, -és a nyers,kegyetlen igazság - agonizáló bolygónk...!

Jól tudom, hogy az, amit mesélek, hogy kilépni voltam képes és megjártam földünk belsejét, nehezen hihető. Sajnálom, hogy ma már nem áll módomban bebizonyítani egészségügyi okok miatt. Megtehetném, de akkor az életemmel fizetnék érte, erre viszont nem vállalkozom, mert az élet számomra érték, mivel egyszeri és megismételhetetlen, s azt senkiért és semmiért fel nem áldozom, mert nem vagyok se szent, se mártír természetű, csak egy ember, a sok-sok magam természetű, ember közül.
Azt gondolom, ahhoz hogy felismerjük a Vég Okát, és idejét, ismernünk kell a Kezdetek Okát, állapotát elsősorban.

Azt mondja a tudomány, hogy az anyag a lét alapja. Aztán részeire bontotta az atomokig, és miközben bontogatta, valahogy elsiklott a lényeg felett, és ujjai közül épp az a lényeg folyt ki, ami mindennek az alapja, a csillagok pora s annak két különböző minőségű összeférhetetlen, egymást mindig elkerülni igyekvő, feszültsége. Vagy is az anyag, mint forma, mint objektum, tulajdonképpen bár kézzel fogható, még is illúzió csupán.

Ez az illúzió valóság népesíti be a végtelenséget és határozza meg a kozmoszunk Űrnek nevezett, Véges-végtelen buborékát. Az is elképzelhető, több buborék is létezik…!

De ilyen illúzió valóság a bolygónk és az általa teremtett élet is. Két hatalmas energia keltette IDŐ függvényében létezik ez a csodálatos illúzió. Született az idő kezdetekor és meghal az idő lejártakor.

De mikor járhat le az élet, a természet, vagy a bolygónk élet- ideje?
Milyen volt a bolygónk kezdeti, geofizikai állapota és mi tette lehetővé, hogy rajta élet keletkezhessen?

Azt tanultam valamikor, hogy bolygónk belső anyaga forró volt a kezdeteknél és az elmúlt 4- 4,5 milliárd esztendő alatt hűlt ki fokozatosan az a szilárd kéreg, amelyen az élet született. Amely ma, kb. az 5km és a 80 km között ingadozik. De ha nem veszem figyelembe a múlt nagy kéregmozgásainak felgyűrődéseit, csak átlagosan 10 km kéregszélességgel számolok, akkor bizony eszerint, csak hipotézis szerint, minden km. szélességű szilárd héj, 450 millió év alatt vállhatott szilárddá?

Vagy is durván számolva is, e számítás szerint túl sok idő alatt hűlt ki, hisz az óceánok mélyén hideg van, vagy is adva volt a lehetőség, hogy egy gyorsabb lehűlés következhessen be és vastagabb szilárd kéregnek kellene lennie 4,5 milliárd év alatt. Különösen, ha azt is figyelembe vesszük, hogy az időről- időre történt földmozgások, tűzhányók által is, újabb és újabb kéregréteg szilárdult meg, és legalább 5x fagy illetve télikorszak is volt.

Ha pedig a kezdetekben az egész forró, izzó anyag tömörülés lett volna, akkor képtelenségnek tartom, hogy egy olyan hatalmas csillag mellett, mint Napunk, annak nagy mennyiségű töltés zuhataga mellett a kozmoszi sugárözön mellett, képes lehetett volna ennyire is kihűlni, illetve önmaga köré magnetoszférát alkotni.

De nézhetjük más fizikai jellemző szerint is.

Ha egy anyag legyen az bármilyen objektum, ha már a kezdetektől önmagán belül teljes anyagában izzó, képlékeny, de még akkor is, ha a magja állítólag izzó vas, nem képes szabályos mágneses rezgőkört létrehozni! Mivel belsejében keletkezhet ugyan elektromosság, amely a belső anyagának forgása által gerjesztett, de ezek azt gondolom, csak is kósza mágneses kitöréseket eredményeznének épp úgy, mint a Napunknál vagy a már kiégett Vénusznál, de vissza is rántaná a gravitációs erő az ilyen hullámokat.

Ahhoz, hogy szabályos mágneses ívek záródjanak ki egy bolygóból, először is egy idetévedt, már kihűlt, jeges bolygónak kellett lennie. Másodszor, nem lehet folyamatos izzó anyaggal kitöltött a belseje, mert szükség van egy üres belső térre, ahol elzárkózhatnak a mágneses energia töltései, hogy létre jöhessen a nyílt-zárt elektromos rezgőkör.

Amely már, megteremteni képes a rá merőleges irányban mozgó, szabályos mágneses rezgőkört. S épp a belső radioaktív anyagok láncreakciója, bomlása következtében nagy hő keletkezik, aminek következtében kiválhat a legalacsonyabb olvadáspontú és a legnehezebb félfémes elem, ami vagy Higany, vagy pedig az Ólom. Mind kettő alkalmas arra, hogy közösködjön a negatív töltésekkel és egy Magot alkossanak a bolygó közepén, gőz vagy folyékony állapotban. Ahonnan kiáramlanak a töltések láncot alkotva, majd ahová visszazáródik.

Aztán, ahogy láttam" ott bent a bolygónk belsejében, a belső ÜRES- Térben, a már lávamasszává vált izzó anyagot, mint valami gigantikus centrifugában, hatalmas erővel, nagy sebességgel forog, s nekipréselődik a szilárd kéregnek. Viszont ha, ilyen erők vannak a mélyben, a hőnek, de még a felszabadult energiának is az a tulajdonsága, hogy kiszabadulni szeretne, vagy is mozgása kifelé tendál, ebben az esetben mivel gömbről van szó, felfelé, a külső kéreg felé, fejti ki mindig a hatását.

Ez tette lehetővé az elmúlt 4,5 milliárd év alatt valamikor a kezdeteknél, hogy a közepén üres-tér keletkezhessen, hogy a nyomás hatására a kéreg ismételten megrepedjen, s belülről egyre kijjebb haladva, megszilárdult kihűlt bolygóban, újabb és újabb rétegek forrósodjak át, és váljanak képlékeny masszává, miközben a bolygó térfogata növekedett!


Vagy is az, hogy a föld kérge szétrepedt és a meglévő kontinensek eltávolodtak egymástól, annak épp az-az oka, hogy a belső nyomás szétrepesztette, mint belsejében túl-érett bolygót és a távolodáskor keletkezett mélységet kitöltötte a megszilárdult kihűlt láva, amely az idő múltával, a számtalan aljazaton végig futó repedéseken, mélyből feltörő víz egyre jobban feltöltött.

Így születtek az óceánok és tengerek. A felszín 75% -át borítja víz, és ez már akkor meg volt, amikor a mostani élet keletkezett. Mennyi lehet most összesen a víz?-- kb. ezer millió köbkilométer!! S ami érdekes, hogy a fejlettebb élet testtömegének szintén 75% körüli a víz, mint sejtépítő vegyület.

Egyébként nagyon megdöbbentem, amikor tudósokat arról halottam beszélgetni, miszerint azt a kérdést feszegették, miképp lett bolygónkon a víz?

Azt feltételezték többek között, hogy kintről, talán fagyott, jeges aszteroida vagy meteorok anyagával került ide? -- ezer millió köb- km? még ha egy tengernyi lenne, de még az is lehetetlenség!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.22. 23:55

továbbáüzenetemként

Ha bolygónk 4.5 milliárd évvel ezelőtt már, izzó anyaggal telített lett volna, ma nem lenne élet, mert a bolygónk kiégett, összeesett, holt bolygócska lenne! Valamikor kisebb volt és épp a belső hő és energia, a centrifugális prés feszítette szét ismételten és nőt meg a felszíne. Bár a föld pótolni igyekszik a már átforrósított részeket lávakitörésekkel alkotott és megszilárdult rétegekkel, illetve felgyűrődésekkel, de ez nem állíthatja meg azt a belső folyamatot, ami 4,5 milliárd évvel ezelőtt elkezdődött. Újabb és újabb mozgó, izzó lemez válik képlékennyé és újabb és újabb szilárd válik izzó, mozgó lemezzé.

Vagy is, attól tartok ebben a kérdésben, bizony nagyon, de nagyon tévednek a tudósok! –jobb lenne leülni és újra gondolni, meddig is van az addig, mert az élet fennmaradása veszélyben van. Én nem vagyok fizikus, képesítésem meg sem közelíti azt az ismeret-szintet, de láttam, érzékeltem, megtapasztaltam azt, amit az ember ez eddig nem volt képes. A bolygónk belsejét látva, és a magam kevés, de olvasott” tudásával igyekeztem érteni, és megfejteni, megválaszolni ezt a kérdést.

Ebben a témában nem lehet vacillálni, nem lehet istent játszani csak azért, mert mi a tudósok magasan képezettebbek vagyunk, itt nincs helye a hiúságnak és nagyképűségnek, csak azért mert egy kitudja milyen ápolónő ezt vagy azt írta, aki talán a felét sem érti a geofizikának, mert az egész élet kerülhet veszélybe. Egyébként is a bolygónkról alkotott minden elméletük, ami korunkra felmérhető mélység ismeretén túl mutat már, az nem több, mint feltételezések.

Kérem szépen, nézzenek már egymás szemébe tudós létükre mi az, amit valóban ismernek és bizonyított és mi az, ami csak spekuláció, jól megfogalmazott szöveg, amit ez eddig nem tudott senki jobbal megtámadni Önök közül és így elfogadottá vált!

Ha elgondolkodnak azon, hogy az elméletem igaz, vagy is belülről kifelé válik fokozatosan izzó anyaggá akkor nem nehéz kikövetkeztetni, hogy mennyi ideje maradt itt még az életnek?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.01.25. 12:36

0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.28. 00:37

@Gábor (10959): Ezen a téren abszolút nem kell tudnom többet, még az is sok amit tudok. Na de Egely szövegeire végképp nem vagyok kíváncsi. Egely még a 90 -es években lejáratta magát elöttem, amikor minden para -széltolót fenhangon reklámozott csak azért, hogy szerephez juthasson Ő is.

Az, hogy milyen szép a videó ja, szép, de csak a felszíne.

A többi csak spekuláció egy bizonyos mélység után, amit a műszerek biztosan, érzékelni képesek, az 10 % -a a sugárnak.

Ha nem lenne két csodálatos unokám legalábbis velem, akkor talán, soha nem írtam volna egy árva szót sem...Valamikor megírtam, összetéptem, újra megírtam, összetéptem. Hallgattam.
0 x

Palafenomén
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.05.20. 22:10

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Palafenomén » 2011.05.20. 23:19

A táguló Föld levezetésében még a logika is sántít. Megnéztem a fentebb belinkelt videót. A táguló Földön - ha létezne - akkor a kontinenseknek is tágulnia kellene. Abban még látnék is logikát (ahogy mondani szokták: bolond, de van benne logika), ha azt mondanák, hogy a Föld tágul, de egyszerre minden. A Földdel, együtt tágul a mérleg is, amelyikkel "megmérhetnénk". Az elméletet akkor is csak úgy lehetne bizonyítani, hogy a tegnapi mérleggel mérnénk a mai Földet, amelyen így 1,000000.....01 tegnapi Föld-tömeget tudnánk mérni. Persze, akkor már az időutazás problémájánál tartunk, de ezt most had ne oldjam meg a táguló Föld hívőinek (még a végén ezzel a hozzászólással fogják bizonyítani elméletüket). Ide belehetne kapcsolni, hogy a dinoszauruszok idejében kisebb volt a gravitáció stb. Kisebb föld, kisebb atomok, kisebb gravitáció, abba meg most ne menjünk bele, hogy akkor a fosziliákban kisebbeknek kellene lennie a sejteknek (ja bocs, akkor a fosziliák is tágulnak, de ezzel megint borul minden). A logikai sort is lehetne folytatni, hogy tágul a Föld, a Naprendszer, és persze az Univerzum is. Azt meg most még nem vitatja senki, tehát valahová fixen behorgonyoztuk az elméletet. Persze azt se felejtsük el, hogy az időutazás így értelmét veszítené (a vágy szintjén), mert ki akarja a tegnapi sapkáját (már szorít), vagy a holnapit (az meg még nagy) hordani. Ja így lehet, hogy az időutazást azért nem oldottuk még meg, mert pont ezzel a tömeg növekedéssel nem számoltunk, de most.... Még az anyag tömegénél sem jutott eszükbe egy ellenőrizhetetlen érv: a sötét anyag. Legalább mondanák, hogy azzal cserél információt (vagy mit szoktak mondani a homeopátiás szereknél a hatásmechanizmusra) és onnan van a plusz tömeg. Az univerzum Isten tudja pontosan hány százaléka a sötét anyag, kihal az emberiség, mire eljutunk oda, hogy meg tudnánk cáfolni az elméletet, ha csak ez sántítana benne. Én szeretem a tudományos összeesküvés elméleteket, mert azok jó tesztjei az igazi elméleteknek, végig gondolásra késztetik az embert és szórakoztatnak. Hát, de ez...ez még egy gyenge kettes sincs. A lapos Föld elmélete legalább poén (Atlas üzeni, hogy szkeptikus lett és szerinte sem neki kellene tartani a Földet, ár-apály meg azért van mert még bele is rúgott).
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.05.21. 00:28

@Palafenomén (18402):
Abban még látnék is logikát (ahogy mondani szokták: bolond, de van benne logika), ha azt mondanák, hogy a Föld tágul, de egyszerre minden. A Földdel, együtt tágul a mérleg is, amelyikkel "megmérhetnénk".
A táguló univerzum elmélete is valami ilyesmit mond. Persze a tágulás sebessége egyáltalán nem elég a táguló föld mese bizonyítására.

Using standard candles with known intrinsic brightness, the acceleration in the expansion of the universe has been measured using redshift as H0 = 73.8 ± 2.4 (km/s)/Mpc. For every million parsecs of distance from the observer, the rate of expansion increases by about 74 kilometers per second.

A "standard candle" az konkrétan egy hidrogénbomba, ami olyan kettős csillagrendszerekben szokott előfordulni, ahol az egyik tag egy neutroncsillag. A neutroncsillag folyamatosan szívja el a hidrogént a társától és amikor elegendő mennyiség összegyűlt a felszínen, akkor beindul a magfúzió, és robban egy jó nagyot. Pontosan tudjuk mennyi hidrogén kell egy ilyen robbanáshoz, és milyen fényeset villan, ezért jól használható csillagászati mérésekhez.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.05.21. 05:06

@sajnos_kacat (18406):
Kedves Sajnos Kacat!
Hadd hívjam fel a figyelmed néhány pontatlanságra!
A "standard candle" az konkrétan egy hidrogénbomba, ami olyan kettős csillagrendszerekben szokott előfordulni, ahol az egyik tag egy neutroncsillag. A neutroncsillag folyamatosan szívja el a hidrogént a társától és amikor elegendő mennyiség összegyűlt a felszínen, akkor beindul a magfúzió, és robban egy jó nagyot.
Többféle (4) standard gyertya van. Amire itt gondolhatsz, az az Ia típusú szupernóva lehet. Ámde:
- Nem hidrogénbomba (bár valóban magfúzió), hanem leginkább a szénfúzió beindulásával, sorozatos fúziók során, robbanásszerűen (majdnem) az összes anyag vassá alakul. (Pont a neutron csillaggá válás iránya.)
-Neutroncsillag ha anyagot vesz fel, max. fekete lyukká válhat, semmiképpen sem lesz belőle szupernóva. Ia típ. szn. esetén jellemzően fehér törpe az, ami anyagot szív el. /Esetleg két fehér törpe egyesül./
- A hidrogénfúziótól nóva kitörések ugyan többször kialakulnak, de a megmaradt anyagok halmozódnak addig, amíg a csillag tömege el nem éri a Chandrasekhar határt és a gravitációs összeomlással beindul a szupernóva.
Én így tudom. Bocsi, nem kötözködni akarok, de szerintem fontos a bulvármentes fogalmazás.
0 x

Palafenomén
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.05.20. 22:10

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Palafenomén » 2011.05.21. 13:08

@sajnos_kacat (18406):
Akkor a videón miért néz ki a dolog úgy, mint amikor valaki egy lufit fúj fel úgy, hogy az "Éljen május elseje!" mérete nem változik közben?
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.05.21. 13:37

@Palafenomén (18409):
Nézd meg az Ősrobbanás topik 5-6 oldalát, ilyesmiről volt szó.
0 x

kantor885
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.03.19. 09:30

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: kantor885 » 2013.03.29. 19:00

@fairi (3811):
Kedves Fairi,

lenne kedves nekem meg mondani, h van e esetleg valami szak irodalom is ami ir errol, engem peldaul foglalkoztat az is, hogy mennyivel rovidebb az idonkmint peldaul 100 evvel ez elott. Van onnek ehez is hozzaszolnivaloja ?

Tovabbi szep estet Ferencz
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.03.29. 21:48

Tágul a Föld? Nem mondom, sok képtelen dolgot olvastam már, de ez túltesz mindegyiken. :)
0 x

vzsolt
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.03.11. 18:31

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: vzsolt » 2016.03.11. 18:38

Erdekes pro es kontra bejegyzesek. Minden hozzaszolonak ajanlom Dr. Hedervari Peter :Szuleto oceanok es haldoklo tengerek c. konyvet. Allitom, hogy sok ketelkedonek modosul majd a velemenye a pro iranyaba.
0 x

vzsolt
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.03.11. 18:31

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: vzsolt » 2016.03.12. 10:36

Solaris írta:Tágul a Föld? Nem mondom, sok képtelen dolgot olvastam már, de ez túltesz mindegyiken. :)
Ha a Hedervari konyvet (lent) elolvasod, lehet hogy megvaltozik velemenyed.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

Táguló Föld elmélet

Hozzászólás Szerző: idegen » 2017.08.23. 21:07

Solaris írta: Tágul a Föld? Nem mondom, sok képtelen dolgot olvastam már, de ez túltesz mindegyiken.
Igen tágul,de nem úgy mint egy lufi...csak összegyűjti a "nehezebb"anyagokat és a könnyűeket sem engedi el.
Egyszerű.
0 x

Válasz küldése