New World Order

Ki, mikor, kinek, miért?
llort
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.03.20. 17:10

New World Order

Hozzászólás Szerző: llort » 2012.09.06. 10:45

@lorenz (53595):
De.
Teljesen téves a gondolatmeneted.
A politikai irányultság igencsak meghatározza a gondolkodásmódodat, ill.fordítva.A viselkedésedről már nem is beszélve.
Ez hivjak sztereotipianak. Ami pontosan a rasszizmus egyik elofeltetele. Szerintem. De tenyleg, nem lehetne, hogy itt az NWO legyen a tema es nem a ketoldali makogas?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 10:54

@pounderstibbons (53594):

Talán pontatlanul fogalmaztam, természetes, hogy az Amerika ellenesség csak az országon kívül értelmezhető.

Nyilván önkéntelenül is a magyarországi vonatkozásokat vettem figyelembe, amivel kapcsolatos véleményemet viszont továbbra is fenntartom.
Mivel az itteni vitapartnereim elsősorban magyarok, és szinte biztosra veszem, hogy jobboldaliak, arra gondoltam, érdemes felvetni a konteók iránt érzett affinitásuk kérdését.

Nehéz lesz kiiktatni szerintem a politikai irányultságot a kérdés tárgyalásánál, gondoljunk csak az összeesküvés elméletek terjesztésében élenjáró orgánumok beállítottságára, de majd megpróbálom.

Legfeljebb kimoderálod.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

New World Order

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.09.06. 10:55

@lorenz (53595):
1. Rasszizmusnak mást szoktak nevezni, azt én értem, de ugyanolyan téves a rasszista felfogás mögött lévő következtetés-rendszer, mint a tiéd.
2. Remélem érzed, hogy amit válaszoltál, az véletlenül sem érv. Ami nem véletlen, mert nem lehet bizonyítani, hogy minden X politikai oldalon álló ember Y-t gondol. Van összefüggés, de nagyon nem általános.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 10:57

@llort (53596):

"Ez hivjak sztereotipianak. Ami pontosan a rasszizmus egyik elofeltetele. Szerintem."

Helyesen írtad.Szerinted.
Amúgy pedig nem.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 11:01

@Question (53598):

"Van összefüggés, de nagyon nem általános."

Nos, én erre a nem általános, de létező összefüggésre próbáltam választ találni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

New World Order

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.09.06. 11:17

@lorenz (53597):

OFF
A bal és jobboldaliságot önmagában értelmezhetetlennek tartom, köszönhetően többek közt az un. baloldalinak mondott kormányok többségében masszívan jobboldalinak minősíthető és az un. jobboldali kormányok többségében masszívan baloldalinak minősíthető (gazdaság)politikája miatt is.
Már eleve baromság szerintem, hogy a francia forradalom parlamenti ülésrendje alapján akarjak meghatározni politikai csoportokat a mai Mo.-on.
Ha csak a diktatúrákhoz és azok képviselőihez (kiemelten: volt kommunista vezetők) való viszonyt nézem, akkor se teljesen tiszta a kép.

Más országokban talán még van ennek a felosztásnak értelme, de nálunk teljesen értelme(zhete)tlenné vált szerintem.

Ha meg csak annyit értünk jobboldaliság alatt, hogy valakik utálják a zsidókat, akkor a jobboldalt antiszemita NWO-zással vádolás annyit tesz, hogy az antiszemiták, antiszemita összeesküvésekben hisznek. Milyen meglepő. De ettől előrébb még nem vagyunk és a jobboldal egységes leantiszemitázása/NWO-zása se hinném, hogy előremutató lenne.

Amerikában pl. a jobb és baloldalinak mondott párt is folyamatosan verseng a zsidó (kieg: és filoszemita-keresztény) szavazatokért, ami egyes NWOk-nak tényleg képes táptalajul szolgálni.
És közben a "balabbik" párt kongresszusán jelennek meg pont zsidóellenes(ebb) hangok:
http://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2 ... roblemaba/

/OFF Elnézést!

A témát esetleg érdemes még átbeszélni egy szem NWO-rajongó szakértőnk Mark1993 távollétében is, de nem látom, hogy vezetne valahova egy efféle sommás (jobboldal=>NWO) megállapítás.
Moderálni akkor fogok, ha alátámasztás nélkül(!) ilyen állítás hangzik el.


Magánvéleménye azonban bárkinek lehet persze a témában, de a topik tényleg az NWO-ról szól, így illene arra koncentrálni, a puszta politikát meg kéretik hanyagolni.
0 x

llort
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.03.20. 17:10

New World Order

Hozzászólás Szerző: llort » 2012.09.06. 14:16

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 14:55

@llort (53608):

Tudom, hogy ez most nagyon trendi, de én nem ismerem ezt a kommunikációs technikát.
Próbáld szavakba önteni a mondanivalódat.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 15:24

@pounderstibbons (53601):

"Moderálni akkor fogok, ha alátámasztás nélkül(!) ilyen állítás hangzik el. "

Akkor remélem, ezt még bennhagyod.

(Amúgy sem folyik jelenleg érdemi vita)


Összeesküvés-elmélet-Wikipédia

Külső hivatkozások között a második:Drábik János írásai a MEK-ben.
http://www.mek.iif.hu/porta/szint/tarsa ... abik/html/

http://hu.wikipedia.org/wiki/Dr%C3%A1bik_J%C3%A1nos


Érdemes elolvasni publikációinak listáját is. Különös tekintettel Bogár Lászlóra, mint társszerzőre.

Eléggé ismert, abszolút a jobboldalhoz köthető (és mellesleg teljesen elmebeteg) közgazdász.

Ki merem jelenteni, hogy Magyarországon az összeesküvés-elméletek főleg jobboldali körökben népszerűek.

A kérdés az, hogy miért?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.06. 15:30

@lorenz (53610):
Ki merem jelenteni, hogy Magyarországon az összeesküvés-elméletek főleg jobboldali körökben népszerűek.
A kérdés az, hogy miért?
Lehet, hogy csak torzít a megfigyelésed. Egyrészt a saját pártállásod miatt, másrészt mert nincs igazi élő baloldal, ami kitermelhetné és hirdethetné a saját marhaságait.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 15:40

@mimindannyian (53611):


"mert nincs igazi élő baloldal, ami kitermelhetné és hirdethetné a saját marhaságait."

Igen, ez egy lehetséges válasz a kérdésemre, bár számomra nem teljesen kielégítő.
Nincs egy egységes, ütőképes formáció a jobboldallal szemben, viszont baloldali és liberális szellemű emberek szép számmal vannak.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 15:42

@mimindannyian (53611):


"Lehet, hogy csak torzít a megfigyelésed."

Lehet.
Miből gondolod?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.06. 15:50

@lorenz (53613): Az ember eredendően nagyon rosszul súlyoz és becsül. Meglepne, ha pont ebben a témában lenne csalhatatlanul megbízható.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 16:22

@mimindannyian (53614):

Akkor nincs más dolgod, mint egy ellenpéldát hozni, amelyben egy köztudottan baloldali-liberális, lehetőleg ismert személy(különben nem lenne publikálva) számol be, egy hite szerint létező összeesküvés-elméletről.

A másik oldalon Pataky Attila, Drábik János.A többit még keresem, csak most lépnem kell innen.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.06. 16:48

@lorenz (53615): Hibás a logikád.
1) az ellenpéldával esetleg arra utalhatnék, hogy lám a baloldalon is vannak téveszmék, de közel sem bizonyítanám, hogy ugyanannyira jellemző ott is. Stark már amúgy is hozott példát.
2) Azt állítottam, hogy az emberi befogadás csalfa, és emiatt láthatod te féloldalasan, de ugyanígy én is láthatom annak.
3) Példákkal, ellenpéldákkal és anekdotákkal minden "bizonyítható". Lásd 2-es pont.
4) Te szoktál azzal előhozakodni, hogy aki állít, az támassza alá. Azt állítod, a jobboldal fürdik dominánsan összeesküvés-elméletekben, úgyhogy bizonyítsd.
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.06. 19:45

@mimindannyian (53567):

Nem érzed az önellentmondást? Egyik mondatodban írod, hogy az árnyékkormány baromság , másik mondatodban meg azt írod, hogy a tényleges döntéseket a politikusok mögött álló pénzemberek hozzák.
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.06. 20:17

@Szilágyi András (53433):
azt sugallod, hogy a pénzemberek szándékosan előidézik a válságot
Szerinted mégis kik vagy mik idézik / okozzák a válságokat? Csak úgy maguktól vannak a válságok? Vagy a hülye politikusok okozzák a válságokat, és véletlenül sem a spekulánsok?
Amúgy meg irreleváns az egész, hiszen Soros Európáról beszél, az NWO meg az egész világról szól
Nem irreleváns. Világkormányos-NWOs témához szorosan kapcsolódik az EEÁ .
Továbbá: az NWO egy titkos és gonosz összeesküvést tételez fel
Régebben írták le az NWO-t titkos és gonosz összeesküvésként. Mostanában úgy írják le az NWO-t, hogy 'valakik' pár évtized alatt kierőszakolják a totalitárius alapokon működő világkormányt.
Soros egy nyilvánosan, a részt vevő országok közös akarátából létrehozott, a közjó és a további válságok elkerülése érdekében tevékenykedő irányításról beszél.
A népet ezzel a propagandaszöveggel próbálja meggyőzni az EEÁ ill. az azt követő világkormányzat "szükségességéről".


"Nem beszélve arról, hogy Soros épp azon kesereg, hogy kéne ilyen irányítás, de nincs."
Pontosabban azon kesereg, hogy nincs nyílt irányítás. Ha jól emlékszem, a 168 Menóra megírta, hogy már van ilyen félig titkos irányítás.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 20:33

@mimindannyian (53616):

Szerinted, ha a konteo-hívők 99%-ról kiderül , hogy jobboldali beállítottságú, akkor nem jelenthetjük ki, hogy arra az oldalra jellemző?

Mark1993, osamuka, vmiki és az összes konteós a fórumról kivétel nélkül jobboldali.

Valamiért nem akarjátok elfogadni.

Vagy csak a szokásos "ellentmondani, akinek csak lehet" késztetés miatt kötözködsz?
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.06. 20:36

@lorenz (53627):

Jó tudni, hogy konteós az, aki szerint pénzemberek irányítanak az elnökök helyett ...

Amúgy kihagytad Stark-ot is, mert szerinte is létezik árnyékkormány ...
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.06. 20:53

@Mark1993 (53628):

Sőt, szerintem is létezik egyfajta világkormány.ENSZ-nek hívják.
Van egy globális katonai szárny is.Azt meg NATO-nak.

Az pedig, hogy milyen döntéseket hoznak, bonyolult geopolitikai és gazdasági tényezőktől függ, amik számodra teljesen áttekinthetetlenek és felfoghatatlanok, mivel hiányosak az ismereteid.
Ezért azok a források, ahonnan az információkat szerzed, viszonylag egyszerű kódokkal operálnak a kedvedért.
Például:pénzügyi válság-zsidók.

(Már nem is titkolod az antiszemitizmusodat.Szép.)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

New World Order

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.06. 21:05

@Mark1993 (53625):
Szerinted mégis kik vagy mik idézik / okozzák a válságokat? Csak úgy maguktól vannak a válságok?
Igen.
Ezek spontán folyamatok, iszonyú messze vagyunk még attól, hogy irányítani tudjuk őket. Egyelőre ott tartunk, hogy próbáljuk őket megérteni.
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.06. 21:14

@Szilágyi András (53632):

James A. Garfield és Franklin Roosevelt csak divatból bankározott?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

New World Order

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.09.06. 21:21

Mark1993 írta:@lorenz (53627):

Jó tudni, hogy konteós az, aki szerint pénzemberek irányítanak az elnökök helyett ...

Amúgy kihagytad Stark-ot is, mert szerinte is létezik árnyékkormány ...
Írtam már, az, hogy pénzemberek irányítanak, nem konteo. Valamiért nem voltál hajlandó reagálni erre.
Így csak mellébeszélsz, és forrás nélkül hivatkozol emberekre.

Magyarul hiteltelen vagy. Konkrét eseményt hozzál fel, ami nem magyarázható logikus politikai és gazdasági indokokkal, csak összeesküvéssel. Ha találsz egy ilyet, lesz értelme beszélni róla.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

New World Order

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.09.06. 21:25

@lorenz (53627):
Ez sajnos mellébeszélés, mivel nem tudod ezt bebizonyítani a 99%-ukról. Ismét hibás gondolatmenetet alkalmazol, az általad látott konkrét példákból általánosítasz.

Egyébként mazsolázz a google-találatokból, vannak ott baloldali konteók is bőven.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.06. 22:20

@Mark1993 (53620):
Nem érzed az önellentmondást? Egyik mondatodban írod, hogy az árnyékkormány baromság , másik mondatodban meg azt írod, hogy a tényleges döntéseket a politikusok mögött álló pénzemberek hozzák.
Nem mondtam, hogy a pénzemberek a politikusok mögött állnak. Valamint azt se, hogy összefogva, együttműködve teszik a dolgukat, mellyel kiérdemelnék az árnyék szó után a kormány titulust.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.06. 22:29

@lorenz (53627):
Szerinted, ha a konteo-hívők 99%-ról kiderül , hogy jobboldali beállítottságú, akkor nem jelenthetjük ki, hogy arra az oldalra jellemző?
De. Mihelyst ilyen reprezentáns statisztikával előrukkolsz, nem lesz több kétely.
Mark1993, osamuka, vmiki és az összes konteós a fórumról kivétel nélkül jobboldali.
Félre ne érts, nekem is az a benyomásom, hogy a jobboldaliak itt élen járnak, de messze nem tartom a megfigyelésemet reprezentáns statisztikának.
Valamiért nem akarjátok elfogadni.
Mert nem mutatsz fel se meggyőző vizsgálati eredményt, se olyan magyarázatot, melynek fényében jogos lenne az állításodat valószínűségénél fogva, még vizsgálati eredmények szűkössége mellett is elfogadni - sőt, éppen ezt kérdezted, hogy vajon miért vannak a jobboldaliak többségben. Erre az egyik releváns válasz amit adtam: nincsenek többségben, csak úgy tűnik, mert kiegyensúlyozatlan a megfigyelésünk.
Vagy csak a szokásos "ellentmondani, akinek csak lehet" késztetés miatt kötözködsz?
Szó sincs róla, csak próbállak megfontoltabb véleményalkotásra inteni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

New World Order

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.06. 22:32

A jobboldal-baloldal vitát nem értem. A Wikipedia szócikkből is kiderül, hogy az NWO teória egyértelműen a jobboldali populista mozgalmak terméke, s leginkább ehhez köthető.
Teljesen jól látszik ez a magyar NWO-hívőkön is.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.06. 22:44

@Szilágyi András (53639): A topic témájából látszólag kimerészkedve itt már általában a konteo hívőkről volt szó, nem csak az NWO-sokról.
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.06. 23:09

@mimindannyian (53637):

A Bilderberg üzletemberei hova tartoznak? Azokat nem lehet árnyékkormányosoknak nevezni?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

New World Order

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.09.06. 23:24

@Szilágyi András (53639):

Viszont a wiki cikkben is vagy három helyen benne van, hogy a szélbal és széljobb prímán összeér ebben az elméletben (is).
Since many left-wing and right-wing conspiracy theorists believe that the September 11 attacks were a false flag operation carried out by the United States intelligence community, as part of a strategy of tension to justify political repression at home and preemptive war abroad, they have become convinced that a more catastrophic terrorist incident will be responsible for triggering Executive Directive 51 in order to complete the transition to a police state.[71]
The growing dissemination and popularity of conspiracy theories has created an alliance between right-wing populist agitators, such as Alex Jones, and hip hop music’s left-wing populist rappers, such as KRS-One, Professor Griff of Public Enemy, and Immortal Technique, which illustrates how anti-elitist conspiracism creates unlikely political allies in efforts to oppose the political system.[22]
The research findings of historian Carroll Quigley, author of the 1966 book Tragedy and Hope, are taken by both conspiracy theorists of the American Old Right (Cleon Skousen) and New Left (Carl Oglesby) to substantiate this view,
0 x

llort
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.03.20. 17:10

New World Order

Hozzászólás Szerző: llort » 2012.09.06. 23:25

At kene nevezni a topicot jobboldali osszeeskuves-elmeletekre es minden masodik hozzaszolasban kotelezoen kritizalni a jobboldali kormanyokat, politikai strategiat. Aztan nyitni egyet a baloldalinak is, majd ott ennek megfeleloen eljarni. A lenyeg, hogy gyulolkodes finomitott formaban le legyen irva, hogy aztan az elkoveto nyugodtan hatradoljon a karosszekeben a mentalis kielegules okozta euforiat elvezendo: jol beszoltam, nagykiraly vagyok. Gratulalok (nem).

Lorenz logikajaval elve eleg sok szelsojobboldali kijelentes is legitimizalhato lenne, innen is latszik, hogy az elfogultsag, elborultsag bizony nem oldalfuggo. Na, en befejeztem. Read only mode on.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.07. 10:48

@mimindannyian (53638):

"Szó sincs róla, csak próbállak megfontoltabb véleményalkotásra inteni."

Úgy ismersz, mint aki felelőtlenül bekiabál a fórumba mindent, ami éppen az eszébe jut?

Ne haragudj, de nincs anyagi keretem egy reprezentatív felmérés megrendelésére. A véleményemet jórészt az itteni hozzászólások és a különböző médiatartalmak elolvasása alapján alakítottam ki, és te is tudod, hogy elég sok időt szoktam eltölteni ezzel.

Nagyon sok egyéb téma is volt itt a fórumon, amelyben az ellenlábasok markánsan túlreprezentáltak voltak arról a bizonyos oldalról.
Ilyen volt a "magyarság eredete", a különböző gyógyászati, orvosi témák, az ufo-kérdés, az intelligens tervezettség stb.

A moderátorok kedvéért:

Nem akarok parttalan politikai vitát kreálni a témából, egyszerűen kíváncsi voltam a véleményetekre, hogy a tipikus jobboldali miért orvos- és gyógyszerellenes, miért hiszi , hogy a magyarokat Isten szarta, miért jár sámániskolába, és eszi a parlagfüvet az ezüstveretes tarsolyából?
Miért fogékonyabb a különböző konteók befogadására?
Úgy gondoltam pszichológiailag érdemes lett volna megvizsgálni a dolgot, de ha nem vagytok rá vevők, elfogadom.
Itt és most befejeztem a kérdés ilyen szemszögből való tárgyalását.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.07. 11:17

@lorenz (53645):
Úgy ismersz, mint aki felelőtlenül bekiabál a fórumba mindent, ami éppen az eszébe jut?
Nem, hanem úgy, aki kérkedik a pszeudoszkeptikus mivoltával, ide vonatkozóan azzal, hogy elnagyoltan tesz kijelentéseket; "ami kicsi, ami nem valószínű, az nincs is" alapon. Ezért bátorkodtam óva inteni a könnyelmű ítélettől.
Úgy gondoltam pszichológiailag érdemes lett volna megvizsgálni a dolgot, de ha nem vagytok rá vevők, elfogadom.
Én erre maximálisan vevő vagyok, de atekintetben bizonytalan vagyok, hogy ez pszichológiai okokra vezethető vissza. Inkább ideológiai hátteret sejtek (és esetleg csak amögött pszichológiát). A kiválasztottság, az autoriter hatalom tisztelete, a "jó a világ, és ha mégsem, akkor valaki az ördöggel szövetkezik" alapok kedveznek a konteóknak.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

New World Order

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.09.07. 12:37

@lorenz (53645):
Nem akarok parttalan politikai vitát kreálni a témából, egyszerűen kíváncsi voltam a véleményetekre, hogy a tipikus jobboldali miért orvos- és gyógyszerellenes, miért hiszi , hogy a magyarokat Isten szarta, miért jár sámániskolába, és eszi a parlagfüvet az ezüstveretes tarsolyából?
Miért fogékonyabb a különböző konteók befogadására?
Úgy gondoltam pszichológiailag érdemes lett volna megvizsgálni a dolgot, de ha nem vagytok rá vevők, elfogadom.
Itt és most befejeztem a kérdés ilyen szemszögből való tárgyalását.
Pounderstibbons rávilágított, hogy nem nagyon van értelme oldalról beszélni, ráadásul ha utánanézel ugyanannyi szart találsz a bal, sőt a liberális oldalon. Erre is kaptál egy pár linket, de a google... Egyébként meg ezeknek a szélsőséges, műveletlen, ideológiailag agymosott párthű emberek a befogadói, és nem tipikus ez meg az... A skatulyázás itt sem állja meg a helyet.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

New World Order

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.07. 12:46

Jó lenne, ha ebben a topikban megmaradnánk az NWO tárgyalásánál.
Az összeesküvéselméletek egyéb vonatkozásairól lehet új topikot nyitni, elvégre ez egy fórumcsoport.
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.07. 22:47

" Ezek az irányítók nem játszanak össze"

Akkor szerinted csak úgy magunktól haladunk a világkormány felé?

"nincs egy egységes háttérhatalom, legalábbis nem bizonyítja semmi"

Nem is mondtam, hogy egységes dolog az árnyékkormány. Ezt az egészet nem úgy kell elképzelni , mint egy homogén csapatot, hanem úgy, mint egy polipot. Vannak a csápok ( olajlobby , hadiipari lobby , bankok és a zsidók) és azokat összetartja a test.

A Kennedy-gyilkosság pont ezt bizonyítja. Ott több csáp játszott össze.

Nagyon nagyon kevesen (és nagyon elvakultak) hiszik hogy Oswald lőtte le JFK-t egy többször irányt változtató varázsgolyóval. Semmiképp sem lehet elrugaszkodottnak tekinteni az összeesküvés elméletet, mert túl sok a gyanús körülmény. Ha az indoklás már elsőre is kielégítő volt, akkor miért vették elő 3-4 alkalommal ezt az ügyet? Vagy miért hallott 40 tanú lövéseket a füves dombról? Ha csak hátulról lőttek az elnökre, akkor hogy került Kennedy-re a torokseb? Vagy miért tűnt el Kennedy agya, ha hátulról lőtték fejbe? Vagy kik babrálták meg a Zapruder-filmet?

Amúgy az egészben az a legérdekesebb, hogy még Lyndon Johnson is elvetette a magányos őrült teóriát és a hozzá tartozó varázsgolyó elméletet...


"de akkor sincs olyan, hogy egy kormányt állandóan ugyanaz az érdekcsoport irányítson."

De van olyan. Tovább megyek. Van olyan, hogy egy földrészt ugyanaz a család és annak holdudvara irányít 200 - 300 éve. Az a család a Rothschild. Vadász Sándor szerint annak a családnak a befolyása egész Európára kiterjedt. A Rothschildok a mindenható kancellár Klemens Metternich oldalán haladhattak, fogadták Honoré Balzacot, bejáratosak voltak az előkelőségek szalonjaiba, és jelentős összegekkel támogatták Viktória angol királynőt.

Régebben még az uralkodón keresztül irányították a népet, a demokráciák születése után meg nemzetközi szervezeteken keresztül. Most az irányítást a Bilderberger EU-n keresztül folytatják itt, Európában.

http://www.168ora.hu/globusz/a-bilderbe ... 78054.html


" Konkrét eseményt hozzál fel, ami nem magyarázható logikus politikai és gazdasági indokokkal, csak összeesküvéssel. "

Ha jól emlékszem, az első oldalon már hoztam fel konkrét eseményt, csak az valahogy elkerülte a figyelmeteket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mark1993 2012.09.09. 01:30-kor.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

New World Order

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.07. 23:22

@Mark1993 (53670):
Akkor szerinted csak úgy magunktól haladunk a világkormány felé?
Ha világkormány felé haladunk, akkor igen, magunktól. Ha viszont nem haladunk, akkor magunktól nem haladunk.

Kezd unalmassá válni ez az "érveléstechnika", hogy akkor szerinted az is, meg az is?... Te úgy szoktál vitázni, hogy addig kérdezel, míg a másik megunja, és rádhagyja? Próbáld meg az ellenérveket cáfolni.
Vannak a csápok ( olajlobby , hadiipari lobby , bankok és a zsidók) és azokat összetartja a test.
Miféle test, ki a test? Ami rejtőzködik? És ha nincs test? Szerinted csak úgy haladhat egy rendszer egy ember által célzatosnak látott irányba, hogy azt egy központi test irányítja? Ezzel két baj van, 1) nem csak úgy haladhat, 2) az ember bármit képes célként értelmezni.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

New World Order

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.08. 16:21

@Mark1993 (53670): Teljes félreértésben vagy. Ehhez semmi köze az általad felsoroltaknak. Itt bizony egy finnugor világuralom készül.
Elég ha annyit mondok, Putyin karél, az angol királyi család német eredetű, akik a livóniai lovagrend utolsó nagymesterétől származnak, az USA első elnöke Páncéltavi György (Vas-ing-tón), legutóbbi 2 elnöke közül az egyik Bush (régen Bús vagy Busó), a mostani Barack (ugye az afrikai magyarábok...), Sárközy egyértelmű, Merkel egyértelmű (tök hasonlít az előző finn elnökre).

A finnek éppen bekebelezik a Nokián keresztül a Microsoftot, az észtek ugyan ezt csinálják a Googleval a Skajpon keresztül, és mi egész Európa egészségügyét fogjuk rövid időn belül a kezünkbe venni. Ha ehhez hozzáteszed, hogy a norvég olaj a számik felségterületén van, a szibériai meg az ottani uráli népek alatt, mi meg itt őrizzük már több, mint 1100 éve Európa legnagyobb vízkészletét... +csak idő kérdése, hogy mikor követeljük vissza Ferencjózseföldet (alatta tele van olajjal, meg gázzal)!

Az USA, Kanada, Ausztrália, Dél-Amerika magyarjait ugye nem kell bemutatnom, finnek kb. ugyanannyian vannak, ja és minden kikötőben van észt. Az orosz diaszpóra(és maffia) jó része ottani finnugor, izraelben sokan beszélnek magyarul (véletlen? ugyammá'!). Simonyi elvégezte a felderítést második és harmadik fázisát az űrben... a többiről sajnos még nem beszélhetek!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.08. 18:56

@Tuttisuu (53696):


Jó anyag mi? Mondtam, hogy megéri az árát!
Ha kell még, szólj!
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.08. 20:11

@lorenz (53698):

Milyen anyagot toltok?
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

New World Order

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.09.08. 20:25

@Mark1993 (53670):
Akkor szerinted csak úgy magunktól haladunk a világkormány felé?
Ügyes kis trükk, hogy a kérdésben mindjárt feltételezed azt, amit bizonyítanod kéne, mintha evidens lenne. Azért bizonyos szint felett nem váli be.
Nem tudom egyébként, haladunk-e a világkormány felé. Azt tudom, hogy semmi értelme azt feltételezni, hogy emberek egy csoportja a háttérben a világkormány felé akarná "hajtani" az országokat.
Indokok:
1, Feleslegesen bonyolult az egész világot egy helyről vezetni. Ebből a szempontból jobbak a kis, szeparált egységek.
2, Nem nagyon tudsz olyan pénzembereket találni, akiknek megvan a hatalmuk ilyesmihez, ÉS megbíznak egymásban.
3, Sok meglevő gazdasági előny (adókülönbségek, katonai kiadások) eltűnnének.
4, Az erős valuták gyengülnének szükségszerűen, amibe ők nyilván nem mennek bele.
5, Ellentétes politikai-és vallási nézetek.
Nem is mondtam, hogy egységes dolog az árnyékkormány. Ezt az egészet nem úgy kell elképzelni , mint egy homogén csapatot, hanem úgy, mint egy polipot. Vannak a csápok ( olajlobby , hadiipari lobby , bankok és a zsidók) és azokat összetartja a test.
Nem értem az elképzelést. Ha van teste, akkor összefüggő, egységes, mégis azt írod nem egységes. Akkor most mi van?
A többiről
a, bankok: bizony azok sem véletlenül jöttek létre. Magyarán nem egy gonosz összeesküvés az egész bankrendszer, mint olyan, hanem gazdasági folyamatokhoz igazodva fejlődő intézményrendszer. Más kérdés, hogy most a válságban előjöttek hibák, ezek a történelmi fejlődés során nyilván orvosolva lesznek, új típusú konstrukciókkal.
b, lobby: mindig is volt és lesz. De ezt sem úgy kell elképzelni mindig, hogy AZ olajipar lobbizik, hanem konkrét cégek lobbiznak.
c, zsidók: nézd meg a világ 10 leggazdagabb cégét, és mondd meg, melyiket vezetik zsidók. Izraelről meg linkeltem már, nyilván nem sikerült elolvasni, azért kérlek, próbáld meg most.
Egyébként a világkormány elleni további érv, hogy az itt általad felsorolt, egymással is gyakran ellentétes hatalmaknak mind össze kéne hozzá játszani. Úgyhogy kissé öngól :)
A Kennedy-gyilkosság pont ezt bizonyítja. Ott több csáp játszott össze.
Újfent alkalmazott gyenge érveléstechnikai trükk. E fórum másik topicjában is szét lettek szedve, de legalábbis megkérdőjelezve az ezzel kapcsolatos érveid. Úgyhogy ne kezeld ezt se evidenciaként.
De van olyan. Tovább megyek. Van olyan, hogy egy földrészt ugyanaz a család és annak holdudvara irányít 200 - 300 éve.
De nincs. Ahogy írtad, maximum befolyásosak tudnak lenni, de messze nem ők döntenek mindenben. Ezt kéne bizonyítanod ugyanis: hogy minden mögött ők állnak (vagy legalábbis egy egységes csoport). Önmagában azt, hogy vannak befolyásos emberek, elfogadom természetesen.
Ha jól emlékszem, az első oldalon már hoztam fel konkrét eseményt, csak az valahogy elkerülte a figyelmeteket.
Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de amiket én találtam, azok vagy nem konkrétak, vagy nem gazdasági események, vagy cáfolva lettek.

Újabb gyenge próbálkozás, legközelebb valami tényleg ütőssel gyere kérlek, hadd kelljen megerőltetni magam :)
0 x


Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

New World Order

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.08. 21:09

@Mark1993 (53700): Az előbbivel csak azt akartam bemutatni, hogy némi kreativitással, valós, részben valós és kitalált információk összegyűjtésével bármilyen csoportra rá lehet húzni azt, hogy világhatalomra tör.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

New World Order

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.08. 21:12

@lorenz (53698): OFF
Pedig csak a felét írtam le annak a sok hülyeségnek, ami az eszembe jutott. Mit ki nem hoz az emberből, ha nem rak hagymát a reggeli kőrözöttbe :mrgreen:
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.11. 20:23

@lorenz (53630):

Milyen antiszemitizmusról beszélsz? Mitől vagyok 'antiszemita' ? Te hogy definiálnád az antiszemitizmust? Szerinted ki számít antiszemitának?

A kuruc mióta antiszemita és zsidógyűlölő ? Én csak azt látom, hogy a kurucosok az ilyen Ehud Olmert - féle militáns faszokat ostorozzák.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.11. 20:41

@Mark1993 (53790):

Te hülyének nézel engem?
Azért vagy antiszemita, mert pont úgy viselkedsz, mint egy antiszemita.
A szó jelentését kérdezd meg a szakaszvezetődtől.
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.11. 20:45

@lorenz (53791):

Azért kérdem az antiszemita szó jelentését, mert ez egy tág fogalom.

Aki bírálja Izrael magatartását, az izraeli politikusok tetteit és megnyilvánulásait, antiszemita. /Sőt, ajánlatos tudnia mindenkinek, hogy az antiszemitizmus legújabb megjelenési formája az Izrael-ellenesség. /

Az az állítás, mely szerint a zsidó lobbi, illetve a cionisták irányítják az amerikai gazdasági, politikai és kulturális életet, antiszemitizmusnak minősül.

Izrael rasszista államnak vagy terror /rendőrállamnak minősítése antiszemitizmus. Aki rámutat azokra a bűncselekményekre, amelyeket Izrael az arab népek ellen elkövetett, ugyancsak antiszemita.

Antiszemitizmusnak számít kétségbe vonni a zsidók jogát Palesztina egészének elfoglalására, az őslakosok elűzésére vagy jogfosztására.

Az a feltételezés, mely szerint a Moszadnak szerepe volt a 2001. szeptember 11-i terrortámadások előkészítésében, illetve lebonyolításában, szintén antiszemitizmus.

Láthatod, hogy nemcsak az ilyen zsidó / arabgyűlölet minősül antiszemitizmusnak ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Shulamit_A ... _of_Israel
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

New World Order

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.09.11. 21:00

@Mark1993 (53792):
hanem az is, aki szerint Izrael / zsidó pénzügyi körök rángatják zsinóron az USA-t ... Vagy az is antiszemita, aki kritizálja Izrael politikáját.
Aki megbélyegez egy népcsoportot, mint például te az antiszemita. Én ismerek zsidót akit még egy bankba sem engednének be, és reklámtáblával járja az utcát a megélhetésért. És ismerek olyan magyart aki egy cég elnöke, és ultrakapitalsita szemétláda. Te semmi mást nem csinálsz csak zsidózol, holott nem hiszem, hogy a kétgyermekes izraeli anyuka felelős a te anyagi helyzetedért.

Nincsenek zsidó pénzügyi körök, pénzügyi körök vannak, akik egymással (is) versenyeznek, és még a körök önmagukkal sem értenek mindig egyet. Persze ezt nem tudhatod mert még soha nem vezettél egyetlen intézményt sem. Azonkívül, az USA gazdagabb mint Izrael, szóval amit írsz az életképtelen, bugyutaság. Ahhoz, hogy kritizált Izrael politikáját, előbb ismerned kellene, de nem ismered. Ezt többször bizonyítottad az óvodás szintű világnézeteddel. Még valami?
0 x

Avatar
Mark1993
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2012.04.29. 23:12

New World Order

Hozzászólás Szerző: Mark1993 » 2012.09.11. 21:08

@Gábor (53793):

Nem az összes zsidót bélyegeztem meg / ostoroztam, csak bizonyosakat ...

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,
. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,
. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,
. . . . . . . .. .,./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,
. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}
. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}
. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./
. . . . . . . /. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./
. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./
. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/
. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}
. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../
. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../
. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”
. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\
. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__
,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,
. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\
. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

New World Order

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.09.11. 21:08

@Mark1993 (53792):

Aki cigánybűnözésről beszél, ír, az rasszista.
Aki zsidóbűnözésről, az rasszista és antiszemita is ugyanakkor.

A kurucinfo címlapján mindkettő szerepel.

Miért kell nekem evidenciákat bizonygatnom?

Aki azt írja, hogy "168 Menóra", szintén antiszemita.

De ezt mindketten tudjuk, nem igaz?
0 x

Válasz küldése