Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Ki, mikor, kinek, miért?
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.23. 19:20

@Szilágyi András (54489):
Labant Cs. biztos megnézte a hozzászólók profilját, rájött, hogy szkeptikusok, azaz fizetett trollok, és törölte a bejegyzéseiket. Vagy olvasta a fórumunkat, és rájött, hogy innen küldték a fizetett trollokat.
Felesleges bonyolítás. Beleolvasott a cikkbe, rájött, hogy ez bizony sokakat megingathat, és a greenpeace-t ellenségnek kikiáltani, az is túl nagy falat lenne (nem úgy, mint a szkeptikusokat), így aztán levette, nehogy zúgolódás támadjon a nyáj soraiban.
Annál is inkább, mert én felraktam olyan profillal is, melynek/akinek semmi köze a szkepticizmushoz. :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.23. 19:52

@mimindannyian (54504):
Pedig korábban ők is írták, hogy szólni kéne a Greenpeace-nek, megkérdezni a Greenpeace-t, stb.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.23. 20:14

@Szilágyi András (54507): Lehet, hogy szóltak, lehet, hogy megkérdezték. Válaszoltak is, talán épp ebben az állásfoglalásban. Így aztán ismerős lehet nekik a szöveg, tudják miről nem szabad beszélni.

Ez azért elég nagy arculcsapás. Egészen biztos dolgozik a gépezet, hogy kitalálják, hogyan lehet bagatellizálni, vagy épp hamisnak kikiáltani a greenpeace állásfoglalását, nehogy valami firkász ezt a határozott szembenállást valahol szóvá tegye és rést üssön a retorikán.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.23. 22:50

@mimindannyian (54510): Vagy éppen nem csinálnak semmit. Ha valaki belinkeli nekik, törlik. Ha erre hivatkoznak egyszerűen figyelmen kívül hagyják, a hívők agya meg automatikusan nem veszi figyelembe.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.23. 23:01

@mimindannyian (54502):
Az alapgondolat az, hogy a konteókat az emberek nem hobbiból választják maguknak, hanem lelki igényük van az általa szolgáltatott, világot leegyszerűsítő látásmódra. Tehát az átterelés nem kulcsfontosságú, sokkal inkább, hogy az újabb generációk már veszélytelen konteókra kapjanak rá. Persze átterelni is lehet, és ebben a kontextusban a konteó nem más, mint a közgazdasági jószág, mely használati értékkel bír: azt választja valaki, amelyik jobban tetszik neki. Ha tehát egy mesterségesen megalkotott konteó több reményt, egyszerűbb életszemléletet adna, mint egy egyház, vagy épp a chemtrail, akkor bizony esélyes, hogy átpártolnának (főleg, ha a kettő ütné egymást).
Te tudsz ilyen konteóról? Vagy tudnál csinálni egyet?

A másik baj meg az, hogy a békés konteók nem tartalmaznak ellenséget. Márpedig egy konkrét és gonosz ellenségnél szerintem nem lehet egyszerűbbet és vonzóbbat kitalálni. ("Kit érdekel a jeti, amikor X-ek ÍÍÍRTANAK MINKEEET?!?!!!4!")
Ha pedig van ellenség, akkor az ellen egyesek elbújnak, mások megtámadják...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.23. 23:03

@Tuttisuu (54523): Csak arra gondoltam, hogy akkor ez örök veszélyforrás marad. Mi van, ha egy tv interjúban teszik fel a kérdést, hogy "dehát a zöldek szerint...". Vagy olyan tv-be nem megy, ahol kényes kérdéseket fel lehet tenni? Lehet persze ez is a szégyenteljes megoldás.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.23. 23:17

@mimindannyian (54526): Nem tudom, nem láttam még olyat, hogy valós időben tettek volna fel neki esetleg kínos kérdéseket. Ahol módja van rá ott ugye mint látjuk törli őket. Kommentekben egyrészt cseszik válaszolni, másrészt meg harsány vádaskodás közben gyorsan leír egy csomó bizonyítatlan marhaságot.

De mivel van előadói gyakorlata lehet, hogy úgy jönne ki belőle, mint ebben a videóban a pacák 7:45-től:
http://tv2.hu/naplo/video/akik-a-nomad- ... lasztottak
A kérdés megválaszolatlan marad, de legalább jól beszóltunk a világnak. Legalábbis a riportert meghatotta, így nincs több kérdés.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.23. 23:28

Wáo, találtam egy részt, ahol egy ártatlan bárány is belinkelte, válaszok:
Stop chemtrails in Hungary - Vegyifelhőmentes Magyarországért Erről a cikkről már beszéltünk, John. Komolytalan. Tévedésben van alapjaiban is az alumínium hatásaival, s meggyőződését egy repülőgépszerelő ismerősére alapozza. Vagy nagyon buta, vagy szándékosan terel... Keresd meg, valahol beszéltünk már rólA...

Jóska Pista Na igen, jól felvázolják a "kemtrélhívő" komikus ábráját, nyilván ez lehet a magyarországi ellentámadás szlogenje. De azért biztosra mennek, mert ha még is véletlen, neadj, igaz volna, akkor sincs baj, nincs a halálos dózisnak megfelelő mennyiség a megvizsgált mintákban, az a pici meg nem mindegy? A greenpeace is csak egy front szervezet, ami azért van, hogy a jónép azt gondolja, hogy vannak erre emberek, akik törődnek helyettünk is a minket érintő kérdésekkel. Nem semmi cikk..
Szóval a greenpeace téved, terel, félrevezet, dilettáns. Hozzák a formájukat, nincs új a nap alatt.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.09.24. 11:39

@mimindannyian (54531):

Ebben mondjuk igazuk van "a greenpeace téved, terel, félrevezet, dilettáns." Nem olvastam a GP. chematrails írását, de ha korrekt is, azért ne felejtsük el, hogy egy sötétzöld szervezetről van szó.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.24. 14:09

Elég rendesen törölgetnek, már többedszer látom, hogy valaki belinkeli nekik a Greenpeace-s cikket, majd kisvártatva eltűnik a link.
Megy ám a cenzúra keményen Labantéknál.
0 x

Szentesi Kálmán
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.09.06. 11:15

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szentesi Kálmán » 2012.09.24. 16:07

@mimindannyian (54466):
Először is gratula a pszichológiai profil meghatározásához, szvsz tűpontos kép! :)

Az alternatív konteóval kapcsolatban pedig van egy jó hírem, én még a kitiltásom előtti időben, az egyik különösen buta hozzászólásra válaszul (bizonyítsam be, hogy NEM létezik a chemtrail :D :facepalm: ) gyorsan összeütöttem egyet, a hírhedt Baschawadoo nevű intelligens gomba elleni tiltakozásul. :D - Azonmód facebook-csoportot is csináltam neki: http://www.facebook.com/baschawadoo
Mivel a kemtrél-beszélgetésbe is belinkeltem, azóta már több chemtard is lájkolta az oldalt, annak ellenére, hogy egy nyilvánvaló paródia (talán túl hosszú volt a szöveg, és megtelt a pufferük, vagy lehet, elég volt annyit meglátniuk, hogy DARPA és USA Védelmi Minisztérium, és már görgettek is a lájkra).

Ha átírnám a végét az ő szintjükön hihetőre, szerinted alkalmas lenne a szélesebb körű terjesztésre? (Belegondoltam, micsoda borzongató érzés lenne pár év múlva kapni egy hosszú kör-emailt, amely egy olyan összeesküvés-elméletről szólna, amiről tudnánk, hogy mi indítottuk el... :oops: )
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.24. 16:17

@Szentesi Kálmán (54552): Tetszik :), de neki kell feküdni azért, hogy felkapott legyen. Kapcsolatba hozni napi hírekkel, bizonyos betegségek előfordulási arányának növekedésével, más konteókra is lehet utalni, rámutatni, hogy azok mögött is talán ez áll, stb... Aztán, ha a lavina elindul, kiirthatatlan gombafaj keletkezik :), mely számára az antireklám is reklám. A lényeg pedig utána, hogy védekezésként semleges, vagy simán csak egészséges teendőket kell diktálni. Mint pl. "ajánlatos kirándulni a még nem szennyezett természetben, ahonnan magunk és mások számára is hasznos immunválaszokat hozhatunk a városba" :). Nyilván valami hülyeség is kell bele, nehogy összekeverhető legyen a tudományos ismeretekből következő banális jótanácsokkal.
0 x

Ex Avionics
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.09.25. 00:02

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Ex Avionics » 2012.09.25. 00:13

@Szilágyi András (54420):
Sziasztok :-)
Nos ezt
Idézet:
Nagyítsátok ki! Ez most történik ezekben a pillanatokban. Ki mire tippel? Mi történik? Várom az ötleteket.

Én írtam a faszbukon. Pont azért, hogy megnézzem mennyire idióta dolgokat írnak majd. Tisztában vagyok vele mit csinált a Lufi gép :-) Próbáltam őket észérvekkel meggyőzni, de kitiltottak Trollkodásért. Amúgy ott a saját nevemen ( Mészáros János ) voltam.A belinkelt hamis fotók és videók eredetét is megcáfoltam nekik, de minden hozzászólásomat törölték a majmok. Felraktam a fészbukra egy szöveget is. Igen sokan megosztottáka következőt
"Figyelem! akit megkeres ----Stop chemtrails in Hungary - Vegyifelhőmentes Magyarországért----
Semmi más,mint agymosás amerikai mintára. Súlyosan félrevezető tartalmú, félelmet keltő társaság. Hamis "bizonyítékokkal" manipulált fotókkal próbálnak érvényt szerezni feltételezéseiknek. Semmi szakmaiság és realitás nincs mögötte. aki megpróbál szakmailag érdemben hozzászólni azt tiltják azonnal. Több fotóról bebizonyítottuk, hogy hamis. Velünk együtt a valós érvelések is eltűntek. Nincs szükség félelem keltésre! Ne engedjétek! Osszátok!

További szép napot nektek :-)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.25. 00:26

@Ex Avionics (54638):
Nem te voltál az első, előtted már egy rakás embert tiltottak ki és törölték ki a hozzászólásaikat nyomtalanul. Több száz hozzászólás tűnt már így el. Ha visszolvasod a korábbi bejegyzések kommentjeit, fel fog tűnni, hogy tök értelmetlenek. Az azért van, mert a fele hiányzik a kommenteknek.
0 x

Avatar
Krityó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:09

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Krityó » 2012.09.25. 09:42

@Szentesi Kálmán (54552):
Szia, gratulálok, te megcsináltad azt, amit én mindig is terveztem... ! ;)
Pont ezen filóztam már sokat, hogy egy nyilvánvalóan lenyomozható (saját vagy ismerős) eredetű kamuoldalt kellene indítani, és megnézni, mivé fejlődik. A "szakmai" háttér a mi fejünkben is megvan, talán a körítést nehéz olyan profin összehozni, mint a professzionális :D konteósoknak!!!
Szerintem is visszaérne hozzánk rövid időn belül, még évek sem kellenének hozzá!

Jelzem, ha valamilyen formában eljut a hírhedt gomba hozzám is!

Nagyon király, üdv:
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.25. 13:04

Ahogy látom, páran már idetaláltak a facebookról.

Kedves Dhamesvara Dasa:

Kép
Fél kettőkor meg már tele volt az ég. Érdemes megfigyelni, hogy ez az 5 csík egy irányból jön lényegében kifelé. Kedves szkeptikusok? Ez miféle légi folyosó?
1. A szkeptikusoknak hiába teszel fel a facebookon kérdést, mivel Labant Csaba már az összes szkeptikust kitiltotta, és minden újonnan érkező szkeptikust is kitilt. Nem tudunk neked ott válaszolni. Bár ahogy látom, nem is igényled igazán.

2. Már 1992 óta nincsenek Európában légifolyosók. A gépek a legrövidebb útvonalon repülnek. Magyarország fölött naponta 2-3000 repülőgép repül át, mindenféle útvonalon. Ezen felül a légkör mozog, így ha egy gép húz egy csíkot, az odébb sodródik, így a következő gép, még ha pontosan ugyanott repül is, mint az előző, akkor sem fog egybeesni az előző gép csíkjával a csíkja, mivel az előző csík már odébb van.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.09.25. 13:41

0 x

Ex Avionics
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.09.25. 00:02

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Ex Avionics » 2012.09.25. 15:58

Ezzel az idióta Gyenes Péterrel folytattam eszmecserét. Belinkelem nektek. Az én hozzászólásom ki lett törölve, de az övé eléggé ott van. Az előzmény az volt, hogy 5000. méteren egy gép sem húz semmilyen csíkot szerintem. Íme a majom válasza.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Péter Gyenes: rosszul tudod, mert szállnak. A géptest arányairól felismerem hogy milyen gép, mert távcsővel nézem őket, és nem utasszűllítók, mega aziok nem szállogatnak fel s alá scíkokat húzni meg kockás eget csinálni meg X-eket...ne röhögtess....
szeptember 19., 23:25

Péter Gyenes: hétvégeken meg semmi, csak rövid csikocskák kondenzmódira, mi? Mert a hosszucsíkok tudják hogy itt a hétvége mi? ez nevetséges.(Aug. 20- án is olyan kibaszott tszta volt az égbolt, mintha kisöpörték volna a sok vegyiszart... erre meg semmit sem tudsz mondani
szeptember 19., 23:27

Péter Gyenes: ünnepnapokon csak "illedelmes" rövidke csíkok vannak? hahahahaha
szeptember 19., 23:28

Péter Gyenes: a chemtrail pilóták a családjaikkal vannak barátom és szabadnaposak ez a helyzet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szeptember 19., 23:28

....Hát erre mit lehet írni ennek a pontagyúnak?
0 x

Dhamesvara
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.09.25. 15:52

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Dhamesvara » 2012.09.25. 16:04

@Szilágyi András (54669):

"Bár ahogy látom, nem is igényled igazán."

Honnan veszed? Nem tudhatod. Ha kilépsz a kockából, rájössz, hogy nem jó általánosítani, mert nem tudhatod, hogy ki kicsoda, mivel senki sem egyforma ;-)

A válaszodat elolvastam. Érdeklődnék, akkor hogy milyen szél hordta negyed-fél óra alatt így, negyed kör irányába a csíkokat?Ezek ennyi idő alatt kerültek az égre.
Tegnap tele volt az ég ezekkel a csíkokkal. Ma nem. Pedig ma kedd van, nem hétvégi menetrend.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.09.25. 16:06

@Dhamesvara (54716):
Tegnap tele volt az ég ezekkel a csíkokkal. Ma nem.
Olyat lattal mar, hogy egyik nap felhos az ido, a masik nap meg nem felhos?

ennyi
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.25. 16:20

@Dhamesvara (54716):
Honnan veszed?
Onnan, hogy mikor Labant azt írta, ne emlegesd a szkeptikusokat, azt felelted: "Igaz, inkább nem is vonzom őket ide".
Érdeklődnék, akkor hogy milyen szél hordta negyed-fél óra alatt így, negyed kör irányába a csíkokat?
Te voltál ott, miért nem figyelted meg?
0 x

Dhamesvara
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.09.25. 15:52

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Dhamesvara » 2012.09.25. 16:35

@ennyi (54717):

Igen. A tegnapi a beidézett képemen látszik, viszonylag felhőtlen volt, ma meg szikrázóan kék az ég, s csak egyszerű rövid kondenzcsíkok vannak az égen.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.25. 16:49

@Dhamesvara (54723): Mi a magyarázatod arra, hogy ilyen gyatra módszerrel mérgezik a népet?
- Miért kell azt drágán, levegőből szórni, más, irányított módon, élelmiszerekben, csapvízben miért nem megfelelő? Akkor a beavatottak képesek lennének kibújni, tudnák hol kell vásárolni, hogy ne károsuljanak. Így viszont mindenkire hat, a pilótákra is, akik permeteznek. Ez szerinted életszerű? "Gyerünk fiúk, mérgezzük magunkat!"
- Hogyhogy ilyen átlátszó módon csinálják, hogy látszik? Képtelenek olyan módszert kifejleszteni, amivel színtelen permetként szóródik szét?
- És miért nem éjjel csinálják, amikor senki se venné észre?
- Miért csak a fizikához kukkot sem értő emberek gyanakodnak a permetezésre?
0 x

Dhamesvara
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.09.25. 15:52

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Dhamesvara » 2012.09.25. 16:50

@Szilágyi András (54720):

Hát, nem is vonzom oda őket, titeket:-) Jöttök, s leszeditek a képeimet is, megkérdezés nélkül. - na jó, mivel írtátok, hogy ki készítette, semmi baj, a dolgokat a neten úgyis Creativ Commons-ban nyomom:-)
Szerény véleményem a kitiltásokról amúgy az, hogy az elején szépen megvoltatok kérve rá, hogy ne provokáljátok a többséget, ne tereljétek el a dolgokat, ne személyeskedjetek (nem lényeg, ki kezdte, okos enged...), de ennek nem tettetek eleget.


"Te voltál ott, miért nem figyelted meg?"

Én mivel dolgoztam akkor, csak 5 percenként volt időm felnézni az égre, de akkor azt láttam, hogy a repülők ezekből az irányokból jöttek, ahogy a képen is szerepel, a szél nem sokat dolgozott rajta. Én csak azt kérdeztem, hogy a te/ti tézisetek szerint mi hozna létre ilyen negyed kör-irányú formációt az égen? Esetleg egy tornádó? :-)

Mindenesetre én nem azért jöttem ide fel, hogy meggyőzzek akárkit, nem szoktam térítgetni. Tőlem abban is hihettek, hogy csak egy Univerzum van, s egyedül vagyunk élőlények a világűrben.
Mindenesetre ezt a filmet láttatok már? http://youtu.be/tjdxWrkfJbQ
Nem kell végig néznetek, valahol az első 10.-ik percben van arról szó, hogy az USA-ban egy tudományos konferencián beszélnek a föld klímájának a befolyásolásáról, ami könnyen megvalósítható, s voltak már teszt repülések is, tehát létező dolog a chemtrail, csak nem vallják be, hogy élesben nyomnák.
Ti a Facebook-on meg egyenesen arról beszéltetek, ez lehetetlen, vagy legalábbis ilyen nincs, míg az USA-ban már fél-hivatalos a dolog.
Én nem hiszem, hogy a mérgezés volna a fő cél, szerintem inkább a klímával kapcsolatos, de mint tudjuk, a kis ember nem mindig tudhat a háttér dolgokról, ezért szerintem ti is legyetek befogadóbbak evvel a dologgal kapcsolatban, mert az is lehet, hogy egyikőnknek sincs itt igaza, mert valami más van a háttérben:-)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.09.25. 16:59

@Dhamesvara (54723): Amikor szaraz a levego, akkor nem keletkezik kondenzcsik, vagy ha keletkezik is, hamar elparolog.
Ha nedvesebb a levego abban a magassagban, akkor viszont sokaig megmarad.

ennyi
0 x

Dhamesvara
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.09.25. 15:52

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Dhamesvara » 2012.09.25. 17:03

@mimindannyian (54726):
Szerintem itt nem a mérgezés a fő cél, szerintem itt inkább a klímával kapcsolatos mókolás van, geoengineering (http://withfriendship.com/images/g/3018 ... orks-5.jpg).
Tekintve, hogy valószínűleg ők is ugyanazt a levegőt szívják, akik "permeteznek", mint mi, nem hiszem, hogy konkrétan ez a célja.
Mindenesetre az élelmiszeren sem legyél biztos, hogy tudod, hogy mit eszel ;-)

Éjszaka mivel sötét van, kevésbé látszanak az égen a felhők, így a chemtrail-ek. Egyszer a holdfényben (asszem június 29) sikerült már fotóznom egyet: https://docs.google.com/open?id=0B3rek_ ... lZ6blFNNjg , de ha figyelmesen nézelődsz, hajnalban, vagy holdfényben is időnként láthatsz ilyeneket az égen.

Mit értesz az alatt, hogy csak a fizikához nem értők szólnak hozzá? Közvélemény kutatást végeztél? :-) Ne legyél elfogult senkivel sem. Szerintem ;-)
Ha meg valaki nem ért a fizikához, az ne is szóljon hozzá? Ha szépen elmagyarázzátok valakinek (nem kioktatóan persze, hanem tisztelettel), akkor lehet, hogy sok ismeretlen dologra választ kap.
0 x

Ex Avionics
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.09.25. 00:02

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Ex Avionics » 2012.09.25. 17:07

Én is próbáltam először kulturáltan elmagyarázni mit láttok. aztán támadott mindenki. Figyelmen kívül hagyják az észérveket. Aztán már nem voltam mindenkivel illedelmes. Ki is tiltottak....És tényleg nagyon kevés fórumozó ért ott a fizikához, légtérhez, repüléshez.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.09.25. 17:13

@Dhamesvara (54727):

Én ilyen fórumokon direkte kurva udvariasan kezdek. Még csak le se tegeztem senkit, felhívtam a figyelmet egyes pontok tudományos tarthatatlanságára, feltettem néhány kérdést, hogy akkor ez hogy is van, és a hozzászólásom fél órát sem ért.

A "provokáció" általában a hívók definíciója arra, hogy ha valaki olyan dolgot kérdez, ami nyilvánvalóan rámutat, hogy tarthatatlan baromságokban hisznek. Volt ott nagyon sok kulturált hozzászólás, ami így törölve lett, viszont Gyenes Péter útszéli tapló köpködése meg maradhat?

Ha a személyeskedés ok a komment törlésére, akkor annak a tapló fasznak a kommentjei is mennének a levesbe...
Nem kell végig néznetek, valahol az első 10.-ik percben van arról szó, hogy az USA-ban egy tudományos konferencián beszélnek a föld klímájának a befolyásolásáról, ami könnyen megvalósítható, s voltak már teszt repülések is, tehát létező dolog a chemtrail, csak nem vallják be, hogy élesben nyomnák.
Én úgy tudom, hogy a chemtrail ártó szándékú, titkos permetezést jelent, amit valami megnevezetlen gonoszok (na jó, a zsidók) szerveznek, hogy irtsák és betegítsék a népet.
Az USA tudományos kísérleti repülései még véletlenül sem ezek, mert:
0. A klímakutató repülések nem támadó szándékú vegyi attackok.
1. Nem feltétlen látható formában engednek ki vegyi anyagokat - ha engednek ki egyáltalán vegyi anyagokat.
2. Nem biztos, hogy tudod az ilyen gépeket azonosítani - hogyan mondod meg egy 30.000 lábra lévő gépről, hogy az utasszállító, hogy titkos amerikai repülő?
3. Ha tehát látsz egy repülőt egy kondenzcsíkkal, akkor még is milyen okból gondolod azt, hogy az egy jenki chemtrail gép, és nem egy utasszállító, mondjuk?
4. Ha olyat találnál mondani, hogy onnan szúrod ki az ilyet, hogy vannak a csíkban megszakítások, illetve máshogy oszlik, mint ahogy a kondenzcsíknak kéne, akkor légyszi rögtön folytasd is azzal, hogy részletezed, milyen megfontolások miatt is jelentik az előbb felsorolt dolgok azt, hogy az nem is kondenzcsík?
5. Az, hogy vannak amerikai tudományos kutatások a légkör fölső részében, miért is jelenti az automatikusan, hogy ezt történik Magyarországon is?
6. Pontosan milyen kimutatható hatása is van akkor ezeknek az amerikai chemtrail gépeknek, illetve milyen bizonyítékok vannak arra, hogy ez a chemtrail gépek következménye?
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2012.09.25. 17:20

Ezzel a "negyed kör" dologgal mire célzol?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.25. 18:09

@Dhamesvara (54727):
az USA-ban egy tudományos konferencián beszélnek a föld klímájának a befolyásolásáról, ami könnyen megvalósítható
S akkor mi van? Sok mindenről beszélnek sok helyen, az nem jelenti azt, hogy az már gyakorlat is.
Ráadásul a kondenzcsíkok, s az abból képződő cirrusok éppenhogy melegítik a klímát, nem hűtik, szóval az tuti, hogy nem ezzel akarják akadályozni a globális felmelegedést.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.25. 18:21

@Dhamesvara (54727): Zalaegerszeg fölött zömmel a Romániából, a Balkán-fszigetről és a Közel-Keletről Nyugat-Eu-ba menő gépek repülnek át oda-vissza, természetesen nem pont ugyanott, hanem útjuk kezdőpontjától és úticéljuktól függően kissé eltérő, de alapvetően ÉNy-DK irányban. Feltehetően ilyen gépek kondenzcsíkjait láttad.
0 x

Dhamesvara
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.09.25. 15:52

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Dhamesvara » 2012.09.25. 18:24

@Szilágyi András (54741):
"az abból képződő cirrusok éppenhogy melegítik a klímát, nem hűtik,"

Halkan megkérdezem: hallottatok arról, hogy az idei év kifejezetten aszályos, forró volt? Holnapra a http://met.hu/idojaras/elorejelzes/ szerint 29-30 fok is várható, holott mindjárt október van.

" az nem jelenti azt, hogy az már gyakorlat is."
De itt ebben a kontextusban arról volt szó, hogy kipróbált gyakorlat már. Igaz, azt nem ismerik el, hogy folyamatos lenne.
0 x

Dhamesvara
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.09.25. 15:52

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Dhamesvara » 2012.09.25. 18:27

@Szilágyi András (54742):

Ez így van!
De a horizonttól horizontig érő vonalak az égen zömmel kelet-nyugati irányúak, nem ÉNy-DK (amin a horizontra érő fekete csíkot magyarázzátok, na azokon is ilyen tájolású van).
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.25. 18:33

@Dhamesvara (54743): Amiről azon a konferencián beszélnek, az az, hogy a sztratoszféra alsó rétegeibe, 18-30 km magasra kellene juttatni alumínium részecskéket.
Ezt a 10-12 km magasan repülő gépekkel nem lehet megcsinálni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.09.25. 18:37

@Dhamesvara (54743):

Az szeptemberi meleg nem szokatlan, gondolom a vénasszonyok nyaráról még nem hallottál? Tényleg aszályos volt, az aszály tényleg ritka jelenség... régen soha nem volt aszály, ez egy teljesen új szó, én is tegnap hallatom a villamoson. Biztos a csúnya repülőgépek miatt volt. Mindmeghalunk!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.25. 18:38

@Dhamesvara (54743): .. és arról hallottál, hogy az előző nyár kimondottan hűvös és csapadékban gazdag volt? Vagy azt, hogy 2 éve ilyenkor több helyen kiöntött a Balaton?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.09.25. 18:39

@Tuttisuu (54747):

Az is a repülőgépektől van, meg az is ha nem esik. Minden! Érted??!!! Mondom, mindmegahlunk!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.25. 18:45

@Dhamesvara (54716):
A válaszodat elolvastam. Érdeklődnék, akkor hogy milyen szél hordta negyed-fél óra alatt így, negyed kör irányába a csíkokat?Ezek ennyi idő alatt kerültek az égre.
Tegnap tele volt az ég ezekkel a csíkokkal. Ma nem. Pedig ma kedd van, nem hétvégi menetrend.
Ha a fent betett képről beszélsz, azon én semmiféle fél vagy negyedkört nem látok.

Rétegszélről hallottál már? A légkör különböző rétegeiben különböző irányú és erősségű szél fúj. Ez sokszor igen csak trükkös tud lenni, az ejtőernyősök ezért dobnak ki jelzőszalagot az ugrás előtti körben. Így valamiféle képet kaphatnak a célterület rétegszeleiről és azok irányáról.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.09.25. 19:17

@Dhamesvara (54727):
1) Szóval klímaváltoztatás? Milyen céllal, jó? Akkor minek titkolni? Rossz, akkor ugyanaz, mint a mérgezésnél, maguk alatt vágják a fát?

2) Az, hogy nem értenek a fizikához, teljesen nyilvánvaló annak, aki egy kicsit is ért: a fizikai érvek és ténylek le vannak söpörve, holott ha értenének hozzá, nemhogy másoknak kellene ezeket felhozni, ők érvelnének kőkeményen fizikai (ide értve persze meteorológia, biokémia, éghajlatkutatás stb) alapokon. Legyőzhetetlen érveik lennének. De neeem! Haladzsákat, gyermeteg meséket koholnak, melyek ezer sebből véreznek, és kimoderálják az elgondolkodtató érveket. Miféle szakértő csinál ilyet? Semmilyen. Ettől már magában teljesen kilóg a lóláb, hogy itt bizony nem érvek mutatnak egy irányba, hanem a hit fűt.

3) Két eshetőség versenyzik, mint magyarázat:
.
a) nem igaz semmi ebből az összeesküvésből, egyszerűen csak vannak emberek, akiknek az efféle fenyegető tudat vonzó. Ez egyfajta menekvés a technikával átszőtt, globalizált, bonyolult világ megértése elől.
.
b) hihetetlen alapossággal meg van szervezve egy összesküvés, hogy bár hatalmas országokat lefedő permetezést végeznek, mégsincs erről bizonyíték (csak hamisak, lásd a topic elejét), le van beszélve minden pilótával, repülőgép gyártóval és szerelővel, permetezőszer készítővel, beszállítóval, hogy erről nem szabad szólni; valamint még soha nem került porszem a gépezetbe, nem bukkant elő egy permetezőszer rendelési papír, egy mobillal elkészített fénykép, soha egy besúgó sem csinált leleplező felvételt (melyért pedig óriási díjat kaphatna, ekkora világrengető hírt minden lap lehozna!).

Melyik valószínűbb? - költői kérdés. Az (a) megoldást márcsak az is alátámasztja, hogy a chemtrail hívők előszeretettel sodródnak bele egyéb összeesküvés-elméletekbe is. Vajon miért?... Nyilván, mert nagyon értenek a fizikához. :facepalm:
0 x

Dhamesvara
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2012.09.25. 15:52

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Dhamesvara » 2012.09.25. 19:40

@Gábor (54746):

Elmentek otthonról? Miért halnánk meg mindannyian?

Itt tényleg ekkora a szellemi színvonal?
:facepalm:
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.25. 20:04

@Dhamesvara (54753): Irónia nem egy ország, ahol az irónok élnek!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.09.25. 20:18

@Dhamesvara (54753): Ja, és előtte volt ám 2 válasz a felvetésedre!
0 x

Ex Avionics
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.09.25. 00:02

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Ex Avionics » 2012.09.25. 20:30

@Dhamesvara (54744):
Szia,
Egyszer már részletesen elmagyaráztam neked, hogy milyen légi forgalom van hazánk felett. Csak ott Mészáros János néven futottam. Mivel a csög agyú Labant Csaba letiltott, te már nem tudtad elolvasni valószínűleg. Hol laksz? Csak azért, hogy leírjam neked mit látsz. És még valami! Magyarázd meg az idióta barmoknak odaát, hogy semmi nem húz csíkot 5000 méter magasan! Pláne nem nyáron. Egyébként hazánk felett csak az a gép megy ebben a magasságban, amelyik leszáll vagy felszáll Budapesten, Debrecenben, Nagyváradon, Pozsonyban, Bécsben. De ezek is csak átmenetileg. Aztán azt is magyarázd el nekik, hogy amit szombaton irkáltak " összehúzgálták felettünk az eget és tiszta tejfel az egész" Szóval ha az állításotok szerint 5000 méteren permeteznek,akkor a nehézfémekkel teli ganyé, hogy a francba ment fel 10.000 méterre. Merthogy szombaton 10.000 méteren voltak felhők. Ha a teóriátok igaz lenne, akkor sem értem, hogy magyarázzátok meg a 4-5 ezer méteres különbséget. Amúgy minden képetek ami fel van téve " http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 9596_n.jpg
vagy http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 8695_n.jpg vagy ez http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2951_n.jpg
Az ÖSSZES HAMIS! KÉrdezd meg nyugodtan. Meg tudom mondani melyik mit ábrázol. De te is megtalálod a neten.
Ez nem zavar titeket? Hogy hamis "bizonyítékokkal" térítgettek?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.26. 11:23

Tegnap a TV2 foglalkozott a témával, viszonylag korrektül:
http://tv2.hu/aktiv/video/kondenzcsik-vagy-vegyszer
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.26. 14:38

Hír TV Zöld Övezet c. műsorában a Greenpeace-től nyilatkozott Simon Gergely a chemtrailekről, korrektül:
http://mno.hu/?block=mno_video_popup&pa ... a_id=58970 (kb. 12:50-től).
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.09.26. 16:32

Ha az összes permetezős agyát egy kupacba hánynánk, akkor sem lenne több, mint egy mogyorónyi. A vitát látva ez hitvita a permetezősök részéről, mert minden ellenérv úgy lepereg róluk, mint a falra hányt borsó.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.09.26. 17:41

@Ex Avionics (54758):

Nem így van minden hitnél ?

Ez a chemtrail vita lassan átmegy hitvitába, és ugye ha vki hisz vmiben semmi de semmi nem győzi meg az ellenkezőjéről.
Labant Csabáról meg látszik, hogy paranoid, pont azért mert törölgeti a neki nem tetsző bejegyzéseket.

Inditani kéne egy ellen oldalt, ahol ugyanazokat a képeket kell kitenni, a kommenteket viszont meghagyni.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.29. 16:04

Ma többen is a gépek lelövéséről fantáziáltak a facebookon ("cél szentesíti az eszközt" hivatkozással), mire Labant Csaba aszongya:
Álljunk meg, srácok, láthatatlanná tettem néhány kommentet... - már a múltkor is arról fantáziáltak a Szkeptikus Társaság "jövőlátó" tudósai, hogy mi veszélyes terroristák vagyunk, akikre a TEKet rá kellene uszítani...
Jah, tehát mi fantáziáltunk, mégis Labantnak kell törölgetnie az ilyen kommenteket.
De hát már késő, láttuk azokat a kommenteket, és még ott vannak a korábbiak is, amelyeket Labant elfelejtett törölni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.09.29. 16:10

@Szilágyi András (54977):

Print screen és meg van a bizonyíték. Nem lehetne feljelenteni őket, ha mást nem, hogy legalább a megfelelő hatóságok látókörébe kerüljenek? Szeretnék még repülővel utazni...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Stop chemtrails in Hungary: Vegyifelhőmentes Magyarországért

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.09.29. 16:23

Amúgy most ezen a cikken pörögnek: https://www.facebook.com/titkolthirek/p ... 1312721139

Valami elképesztően maszatolós cikk, össze-vissza zagyvál valós és valótlan elemeket. Az alapja a "Belfort Group" jelentése, ami szintén egy óriási maszatolás. A csúcs benne az, hogy pilóták egy internetes fórumon a chemtraillel viccelődtek, a Belfort Group jelentése pedig komolyan vette és a permetezés bizonyítékaként felsorolja. Na ennyire komoly figurák írták.
0 x

Válasz küldése