A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Magyarság eredete, kitalált 300 év
piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 09:30

"Olvasni és megérteni két külön dolog. Ahhoz, hogy több irányból tud vizsgálni, minden irányt ismerni kellene, azt is amit éppen kritizálsz, jelen esetben evolúciót."

Értem is. A kedvenc tárgyam a biológia, abból központiztam . Az evolúció különösen érdekelt, és tetszik is az elmélete, meg a gyakorlata is. Van könyvem külön az emberi evolúcióról is. Az etológia a másik kedvenc témaköröm , sokat olvasok a ilyen témában. Azt nem értem, hogy a téma ismerete miért kellene ,hogy kizárja a több oldali megközelítést.


"Miért furcsa? Minden élőlény a túlélésre törekszik. Mi nem egyértelmű? Tehát ha valaki pótcselekszik, nyűglődik akkor egy másik bolygóról jött? Mert? Egyébként minden élőlény alakítja a környezetét, tudom az ember tudatosan ezért jött más bolygóról igaz?"

Nem feltétlenül jöttünk másik bolygóról, ez is csak egy lehetőség a sok közül. Az is lehetséges, hogy a környezetünk változott sokat az ideálishoz képest. Erre egyszerű hasonlat lehet a tél és a nyár. Télen egy idő után mindenki unja a szürkeséget, hideget, ami ingerlékenységhez, lehangoltsághoz vezet szinte mindenkinél. Ezzel szemben nyáron , általában jobb a közérzetünk, kedélyállapotunk. (kivéve a 35°C-s melegben, mert azt sem szeretjük különösebben).

A termeszek is látványosan alakítják a környezetüket és a prérikutyák is (szellőzőrendszeres alagutak), a hódok is. Ez csak néhány példa.

Mint ahogy egy antilop, vagy zebra is gyengébb és olykor bizony lassabb mint az oroszlán. De egy csirke, csiga, teknős stb. még náluk is gyengébb lassabb. Értem én, csodálatos a természet - és nem érted. Ezen a segítene egy biológia könyv... hidd el. Olyan szavakat mint éntudat, gondolkodás meg anélkül ne nagyon használd hogy körülírtad volna mit értesz alatta. Lehet hogy hétköznapi értelemben triviális, de attól még nem biztos hogy meg tudod magyarázni mit jelentenek.

Köszönöm, de évekig tanultam biológiát és pszichológiát. A csigák nem számoltak az emberi cipővel és az autók kerekével, sajnos :( . A csirkén csodálkozom, amikor kiengedik az udvarról, és visszamegy oda ahol egy fajtársának a levágását látta. A teknősnek van páncélja,de minek...
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.02.27. 17:31

@piciloo (13483):
Értem is. A kedvenc tárgyam a biológia, abból központiztam . Az evolúció különösen érdekelt, és tetszik is az elmélete, meg a gyakorlata is. Van könyvem külön az emberi evolúcióról is. Az etológia a másik kedvenc témaköröm , sokat olvasok a ilyen témában. Azt nem értem, hogy a téma ismerete miért kellene ,hogy kizárja a több oldali megközelítést.
Ha ilyen állításaid vannak nem valószínű hogy érted. De cáfolj meg, és mond el szerinted mi az evolúció. Az meg csak felszínes ismerte valaminek ha elolvasol egy - feltételezem ismert terjesztő könyvet - egy témában. Majd ha végig rágod magad a szakirodalmon akkor talán mondhatsz ilyet...
Nem feltétlenül jöttünk másik bolygóról, ez is csak egy lehetőség a sok közül. Az is lehetséges, hogy a környezetünk változott sokat az ideálishoz képest. Erre egyszerű hasonlat lehet a tél és a nyár. Télen egy idő után mindenki unja a szürkeséget, hideget, ami ingerlékenységhez, lehangoltsághoz vezet szinte mindenkinél. Ezzel szemben nyáron , általában jobb a közérzetünk, kedélyállapotunk. (kivéve a 35°C-s melegben, mert azt sem szeretjük különösebben).
Megint megkérdezem van valami etalon, mitől lesz valami ideális? Amúgy még mindig ott tartunk hogy gyermeki rácsodálkozásod a természetre párosul nagy adag fantáziával... ami nem baj, csak ismert hiányzik a csodálkozás mellé.
Köszönöm, de évekig tanultam biológiát és pszichológiát. A csigák nem számoltak az emberi cipővel és az autók kerekével, sajnos :( . A csirkén csodálkozom, amikor kiengedik az udvarról, és visszamegy oda ahol egy fajtársának a levágását látta. A teknősnek van páncélja,de minek...
csodálkozol, csodálkozol, csodálkozol... Mi a csodán, ha érted? Mellesleg hol képezted magad évekig ilyen magas szintre?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 17:50

@Gábor (13520):

"Ha ilyen állításaid vannak nem valószínű hogy érted. De cáfolj meg, és mond el szerinted mi az evolúció. Az meg csak felszínes ismerte valaminek ha elolvasol egy - feltételezem ismert terjesztő könyvet - egy témában. Majd ha végig rágod magad a szakirodalmon akkor talán mondhatsz ilyet..."

Attól hogy ilyen állításaim vannak, még értem a biológiát. ha lehet eltekintenék a tanulmányi önéletrajztól, mert akkor is azt hinnél, amit akarsz.

"Megint megkérdezem van valami etalon, mitől lesz valami ideális? Amúgy még mindig ott tartunk hogy gyermeki rácsodálkozásod a természetre párosul nagy adag fantáziával... ami nem baj, csak ismert hiányzik a csodálkozás mellé."

Igen, az lenne az etalon pl. az embernél, ha a nagy átlag boldog és kiegyensúlyozott lenne. Az állatok szemmel láthatóan jobban elvannak, de ez nem biztos, mert a gondolataikat nem ismerem összetett érzelmek szintjén.

"csodálkozol, csodálkozol, csodálkozol... Mi a csodán, ha érted? Mellesleg hol képezted magad évekig ilyen magas szintre?"

Amíg gúnyolódsz, addig titok.


Inkább beszélgessünk, hogy miről mit gondolsz.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.02.27. 18:23

@piciloo (13521):
Igen, az lenne az etalon pl. az embernél, ha a nagy átlag boldog és kiegyensúlyozott lenne. Az állatok szemmel láthatóan jobban elvannak, de ez nem biztos, mert a gondolataikat nem ismerem összetett érzelmek szintjén.
Tehát ha valami - pongyolán fogalmazva "jobban elvan" - az etalon? Mert?

Még egyszer: elmondanád mi az az evolúció? Ha érted, gondolom nem okoz nagy gondod ez a kérés.
Attól hogy ilyen állításaim vannak, még értem a biológiát. ha lehet eltekintenék a tanulmányi önéletrajztól, mert akkor is azt hinnél, amit akarsz.
Akkor ne hivatkozz a tanulmányaidra, felesleges, nem hat meg. Tudod ha nincs érdemi válasz valamire, elég sokan a tanulmányaikra hivatkoznak. Te ne tedd ezt, mond azt amit tudsz, és ne azt, hogy te ki vagy, vagy kinek tartod magad. Az nem érdekel, csak a téma.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 18:57

@Gábor (13524):

"Még egyszer: elmondanád mi az az evolúció? Ha érted, gondolom nem okoz nagy gondod ez a kérés."

"még egyszer" Kérdezted már máskor is, hogy mi az evolúció? Most lehet itt fogalmakat irkálni, de az parancsra olyan sulis. Olyat kérdezhetnél, hogy egy evolúciós jelenséggel kapcsolatban mit gondolok. Tankönyveket bemagolni nagy dolog, de összefüggéseket keresni még nagyobb.

"Tehát ha valami - pongyolán fogalmazva "jobban elvan" - az etalon? Mert?"

1. Nem fogalmazok pongyolán. 2. Nem disszertációt írok éppen.

"Akkor ne hivatkozz a tanulmányaidra, felesleges, nem hat meg. Tudod ha nincs érdemi válasz valamire, elég sokan a tanulmányaikra hivatkoznak. Te ne tedd ezt, mond azt amit tudsz, és ne azt, hogy te ki vagy, vagy kinek tartod magad. Az nem érdekel, csak a téma."

Nem hivatkoztam volna a tanulmányaimra, csak célozgatsz rá hogy nem vagyok jártas a témában. Ezért említettem.


"Az nem érdekel, csak a téma."-----> Emiatt majdnem sírtam. :cry:
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.27. 19:08

@piciloo (13458):
piciloo írta: Nekem gyakran volt már olyan érzésem, miszerint az ember az egyike lehet a legkorábban létrejött fajoknak.
Lehetnek ilyen érzéseid (de mindjárt rámutatok, miért hibás az érvelésed), ezért nagyon fontos, hogy a tudományos eredmények tükrében a helyükre kerüljenek a dolgok.
piciloo írta: Abból következtettem erre, hogy nagyon jól alkalmazkodtunk az itteni élethez annak ellenére, hogy se túl gyorsak, se túl erősek nem vagyunk.
Sok más "se túl gyors, se túl erős" élőlény van még rajtunk kívül. Az evolúció során nem szükségszerűen a gyorsabb vagy erősebb faj szaporodott el és maradt fönn. A környezethez (beleértve más fajok alkotta populációkat is) való alkalmazkodásnak számos más formája lehetséges és ismert.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 19:15

0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.02.27. 19:18

@piciloo (13526): Igen, kérdeztem itt: @Gábor (13520): - el se olvasod a hozzá szólásaimat, igaz? Nincs itt célozgatás, válasz helyett kijelented, hogy higgyem el te sokat tanultál, és jól megsértődsz, mert egy fórumon kérdést teszek fel neked. Megértelek, ha nem tudsz válaszolni akkor ez is egy megoldás, felettébb óvodás szintű, de megoldás. Most akkor tovább játszod a sértődötted, esetleg személyeskedsz egy kicsit, vagy válaszolsz a feltett kérdésre?
1. Nem fogalmazok pongyolán. 2. Nem disszertációt írok éppen.
Senki nem is várja ezt tőled, de talán a "jól elvan", helyett valami értelmezhetőbb fogalmat is használhatnál. Ez úgy hívják ködösítés.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.27. 19:22

@piciloo (13462):
piciloo írta: Olvastam hogy mit ír a tudomány a törzsfejlődéről. El is hiszem hogy úgy látják bizonyítottnak.
Itt talán van egy kis félreértés. A törzsfejlődés ténye (vagyis az alapvető mechanizmus ebben a folyamatban) és módja (az egyes elemi lépések, génmutációk) két külön kategória, nem összekeverendő. Nem világos, hogy te melyik értelemben említed a törzsfejlődést.
piciloo írta: Abból a szempontból jól alkalmazkodtunk, hogy túlélünk, alakítjuk a környezetünket valamilyen szinten.
Bár a két fogalom valójában nem szinonim, az evolúcióban az alkalmazkodás szinte azonos a túléléssel. Amelyik alkalmazkodik, az túlél; amelyik nem, az kipusztul.
piciloo írta: De lelkileg vagy pszichésen már ez nem mondható egyértelműen.
Ez egy dolog. De figyelembe kell venni az egyes tulajdonságok "evolúciós súlyát".
piciloo írta: Sokat nyűglődünk, pótcselekszünk, mintha nem teljesen nekünk találták volna ki az itteni viszonyokat.
Az evolúció ma is zajlik, meglátjuk, mennyire tudunk ezekhez a helyzetekhez alkalmazkodni, és hogy ezek a helyzetek mennyiben érintik a Homo sapiens életképességét. Hogy ezeket meglássuk, nagyon hosszú időnek kell eltelnie.
piciloo írta: Azt nem állítottam, hogy az állatok nem gondolkodnak.
piciloo írta: Szerintem fejlett gondolkodása van az állatoknak.[...]
Ebben a kérdésben nem vagyok kompetens.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.27. 19:23

@piciloo (13528):

A hozzászólásom második fele mutatja, hol a hiba az érvelésedben.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.27. 19:26

@Gábor (13529): Te most komolyan érdeklődsz vagy csak ostorozod saját magad....
Amolyan szintfelmérő, hogy mennyit bírsz elviselni?...... :)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 19:31

@Várhegyi Márton (13531):

A törzsfejlődés és az evolúció nem ugyanaz? Értem hogy vannak mutációk, amik segítik az alkalmazkodást hosszú távon. Akkor azt kérdezném hogy a törzsfejlődés nem a környezet változásainak hatására zajlik? Vegyük a zsiráfos példát a hosszú nyakkal kapcsolatban és azt hogy vannak átmeneti fajok. Akkor ebből a két jelenségből melyik melyik kategóriába tartozik? Mindkettő a környezethez való alkalmazkodás eredménye?
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.27. 19:33

@piciloo (13483):
piciloo írta: Az is lehetséges, hogy a környezetünk változott sokat az ideálishoz képest.
Mi az, hogy "ideális környezet"? Kinek vagy minek ideális? Nem mindegy. Az ideális helyzetet mindig valakire/valamire vonatkozóan kell megadni.
piciloo írta: Télen egy idő után mindenki unja a szürkeséget, hideget, ami ingerlékenységhez, lehangoltsághoz vezet szinte mindenkinél. Ezzel szemben nyáron , általában jobb a közérzetünk, kedélyállapotunk.
Nem értem a párhuzamot. Kifejtenéd bővebben?
piciloo írta: Mint ahogy egy antilop, vagy zebra is gyengébb és olykor bizony lassabb mint az oroszlán. De egy csirke, csiga, teknős stb. még náluk is gyengébb lassabb.
Ezzel mit akarsz mondani?
piciloo írta: Köszönöm, de évekig tanultam biológiát és pszichológiát.
Ezt miért írod? Nekem úgy tűnik, az evolúció lényegét nem érted (ezt a feltett kérdéseidből és állításaidból gondolom). Persze a biológiának sok része van, talán pont evolúcióbiológiát nem tanultál. Bár aki intézményesített formában tanul biológiát, az általában tanul az evolúcióról is.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.02.27. 19:35

@énkérdezek (13534): Valamit kritizál, de nem mondja meg mit. Szerintem nem tudja mi az az evolúció, csak csodálkozik mindenen mit egy gyerek. Jé, a pók hálót sző, biztos úfó, jé a halnak kopoltyúja van de érdekes, hogy nem döglik meg a víz alatt. Négy éves korban ez teljesen ok. (úfó nélkül), de gondolom a beszélgetőpartnerem ennél idősebb. Nevetséges, de nem veszi észre magát, próbáltam finom felhívni a figyelmét egy biológia könyv nevű tárgyra erre megkaptam, hogy gúnyolódok. Ez van, ha az ember segíteni akar akkor már ő az :twisted: .
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 19:45

@Várhegyi Márton (13536):

"Mi az, hogy "ideális környezet"? Kinek vagy minek ideális? Nem mindegy. Az ideális helyzetet mindig valakire/valamire vonatkozóan kell megadni."

Az ember számára ideális környezetre gondoltam, de azt hittem ez egyértelmű. Állítólag Afrikából származunk, ebből következtettem, hogy a nyári időjárás (Európában) összességében ezért kellemesebb számunkra (hőmérséklet, fényviszonyok).

Az antiloposat nem én írtam, de ott arra utalt hogy vannak tőlünk is védtelenebb élőlények, amik szintén fennmaradtak.

Az csak egy feltevés volt, hogy talán az ember egyike a legrégebben kialakult fajoknak, nem a tanulmányaimból következtettem, hanem a tapasztalataimból. De nem mint egyetlen megoldást, csak mint esetleges lehetőséget, amit érdemes vizsgálni.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.27. 19:46

@piciloo (13526):

Osztom Gábor véleményét, mi szerint nem írod le egyértelműen, mi a problémád.
A jó kérdés feltevéséhez bizonyos szinten érteni is kell, amiről kérdezünk.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.27. 19:49

@piciloo (13539): talán az ember egyike a legrégebben kialakult fajoknak, nem a tanulmányaimból következtettem, hanem a tapasztalataimból.
Gondolom, mint híres paleontológus, számtalan feltáráson találtál bizonyítékot arra, hogy az ember vadászott a T-rexre meg a Triceratopsra........
Vagy most mit is szeretnél mondani, hogy én, mint szerencsétlen tudatlan megértsem.......
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 19:53

@Várhegyi Márton (13540):

Igazából az a problémám, hogy írtam egy feltevést az emberről, ami feldühítette Gábort, pedig csak ötletként írtam. Tudom ,hogy az embert aránylag fiatal fajnak tekinti a tudomány. Ettől függetlenül játszottam a gondolattal, hogy hátha mégsem annyira fiatal faj vagyunk, és megpróbáltam megindokolni hogy miért gondolom így.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.27. 20:03

@énkérdezek (13541):

"Gondolom, mint híres paleontológus, számtalan feltáráson találtál bizonyítékot arra, hogy az ember vadászott a T-rexre meg a Triceratopsra........"

Azért írtam, mert sok helyen említik, hogy az ember uralkodó fajjá vált a Földön. Ha ez tényleg így van (ebben nem vagyok biztos), akkor valamit nagyon tudnunk kell a többi fajhoz képest. A tudáshoz fejlődés és tapasztalat kel. A tapasztaláshoz és fejlődéshez meg idő kell, hacsak nem történt külső beavatkozás. De más megoldást is elképzelhetőnek tartok, hogy hogyan jutottunk előnyhöz.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.27. 20:11

@piciloo (13543): . A tapasztaláshoz és fejlődéshez meg idő kell, hacsak nem történt külső beavatkozás. De más megoldást is elképzelhetőnek tartok, hogy hogyan jutottunk előnyhöz.


Mennyi idő kell szerinted?
Milyen külső beavatkozásra gondolsz?
Milyen más megoldást tartasz elképzelhetőnek?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.02.27. 20:37

@piciloo (13542): Nem vagyok dühös. Esetleg téged dühít, hogy kérdezek?
Azért írtam, mert sok helyen említik, hogy az ember uralkodó fajjá vált a Földön. Ha ez tényleg így van (ebben nem vagyok biztos), akkor valamit nagyon tudnunk kell a többi fajhoz képest.
Ilyen az amikor filozófia találkozik a termesztudománnyal, értelmezhetetlen zanza lesz. Milyen értelemben uralkodó? Mert ugye - éppen tapasztalom - hogy egy baci is ledönt a lábadról... Persze uralkodó, bizonyos szempontokból (filozófiai szempontok szerint), biológiai szempontból meg ilyen szó nincs, nem létezik. Persze mint aki érti, és tudja mi az az evolúció annak ezt ugye nem kell magyarázni? De a legtöbb fejtegetésed ilyen, teljesen más - filózófiai - kérdéseket akarsz megválaszolni biológiailag. Nem lehet, mint ahogy a kék bögre esztétikáját sem lehet az E=mc2 leírni, te most éppen ezt csinálod.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.28. 20:16

@énkérdezek (13544):

"Mennyi idő kell szerinted?"

Nem tudom.

"Milyen külső beavatkozásra gondolsz?"

pl. földönkívüliek valamikor tapasztalatokat adtak át. Láttam olyan ismeretterjesztő filmet, ahol azon gondolkoztak, hogy mi lesz, ha el kell hagyni majd valamikor a Földet és más bolygóra kell költöznünk. Ott említették, hogy valószínűleg az utazás során ha sokáig tart akkor lehet hogy nem ugyanaz a generáció érkezik meg mint akik elindultak (arra gondolok, akik az űrhajón születnek). Azt is feltételezték, hogy a megváltozott körülmények szükségessé teszik a mesterséges genetikai módosítást, hogy bizonyos tulajdonságok előnyösebbek legyenek az utazás során, vagy az új körülmények szempontjából. Ebből gondoltam, hogy mi miért nem lehetnénk más bolygóról ide érkezettek leszármazottai. Hozhattunk akár állatokat is. Erről a Noé bárkája történek jut eszembe, lehet hogy ilyen esemény a történet alapja.


Milyen más megoldást tartasz elképzelhetőnek?"

Létezünk valamikortól , egy olyan helyen , ami védett volt egy természeti katasztrófával szemben. Mi megmaradtunk, de több faj is újból a kezdetekről indult, így keletkezett a hátrányuk.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.02.28. 20:29

@Gábor (13546):

"Nem vagyok dühös. Esetleg téged dühít, hogy kérdezek?"

Úgy éreztem a hangviteledből, hogy támadsz. Nem dühít hogy kérdezel.

"Ilyen az amikor filozófia találkozik a termesztudománnyal, értelmezhetetlen zanza lesz. Milyen értelemben uralkodó? Mert ugye - éppen tapasztalom - hogy egy baci is ledönt a lábadról... Persze uralkodó, bizonyos szempontokból (filozófiai szempontok szerint), biológiai szempontból meg ilyen szó nincs, nem létezik. Persze mint aki érti, és tudja mi az az evolúció annak ezt ugye nem kell magyarázni? De a legtöbb fejtegetésed ilyen, teljesen más - filózófiai - kérdéseket akarsz megválaszolni biológiailag. Nem lehet, mint ahogy a kék bögre esztétikáját sem lehet az E=mc2 leírni, te most éppen ezt csinálod."

A filozófia miért különbözne a természettudománytól? Az agyunk a természettudomány szempontjából is természetes, a filozófia, hiedelmek, vallások, ezoterika ennek az agynak a terméke a tudomány szerint.

Az uralkodást tényleg több szempontból is lehet vizsgálni, hogy mikor ki a győztes az helyzetfüggő és általában időleges. Amúgy én sem szeretem az uralkodás szót, mert túl erős kifejezésnek érzem itteni viszonylatok között.
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.02.28. 21:05

@piciloo (13592):
piciloo írta: A filozófia miért különbözne a természettudománytól? Az agyunk a természettudomány szempontjából is természetes, a filozófia, hiedelmek, vallások, ezoterika ennek az agynak a terméke a tudomány szerint.
Ugye, ezt nem komolyan kérdezted?
Mi az, hogy "az agyunk a természettudomány szempontjából is természetes"? Totálisan érthetetlen, amit írsz. Légy szíves próbálj meg tisztábban fogalmazni!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.01. 00:49

@piciloo (13592):
A filozófia miért különbözne a természettudománytól? Az agyunk a természettudomány szempontjából is természetes, a filozófia, hiedelmek, vallások, ezoterika ennek az agynak a terméke a tudomány szerint.
Aki ilyet kérdez egyiket sem ismeri. Tessék utánanézni melyik micsoda, mit gondolsz menni fog? De már utaltam rá: eltérő módszereket használ, eltérő kérdésekre. Ennyi, a bővebb felvilágosításért nagyon sokat kell(ene) még tanulnod, amire ez a fórum nem alakalmas.

Mit gondolsz kapunk választ arra hogy mi az evolúció? Én négy szóval (is) el tudom mondani a lényegét, és mindenki aki érti. Ha nem hiszed kérdezd meg Várhegyi Mártont, vagy bármelyik szkeptikust itt. Nézd nem szégyen nem tudni valami - sok minden van ami én sem tudodk - viszont úgy beszélni valamiről, hogy te azt tudod miközben nem... az igen. De van megoldás, pl.: google, könyvtár. Én sem anyatejjel szívtam a tudás magamba.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.01. 18:24

Az miért van, hogy amikor választ írok valamire, akkor csak a hieroglifák jelennek meg abból a kérdésből amire válaszolni szeretnék? Még nem tudtam rájönni, hogy kell szöveggé varázsolni. :roll:
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.01. 18:29

@Várhegyi Márton (13600):

Azért kérdeztem úgy mert túlzásnak tartom, aki szerint a filozófiát nem lehet egyszerre említeni a természettudománnyal. Miért nem gondolkozhatnék el azon, hogyha itt élünk, akkor miért lepődünk meg annyi mindenen. Az életben is egyszerre van jelen a filozófia és a tudomány.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.01. 18:34

@Gábor (13614):

Mindkettőt jól ismerem. Ha azt gondolod hogy nem tudom mi az evolúció, ahhoz képest le nem írnád, hogy mi az. Csak le akarsz járatni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.01. 19:16

@piciloo (13661): Lejáratod te saját magad, ehhez én nem kellek. Nem én beszéltem az evolúcióról miszerint valami nem stimmel vele, hanem te. Gondoltam annyi elvárható tőled, hogy ezt kifejtsd. Elég gyerekes amit csinálsz, mindenre azt mondod ismered, közben olyan sületlenségeket beszélsz - ami láthatólag masszív tudatlanságból fakad. Ja és folyamatosan mellébeszélsz. Ez vicc.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.03.02. 07:27

@piciloo (13658):

A böngészővel előzőleg olyan oldalon jártál, ami átállította a betűk karakterkészletét.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.03. 18:32

@monolit (13670):

Köszi :) Mire gondolsz? Nem vagyok valami profi számítógéppel kapcsolatban.
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.03.03. 18:59

@piciloo (13772):

-Nézet
-karakterkódolás

Ott választhatsz.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.03. 19:07

@Gábor (13665):

"Lejáratod te saját magad, ehhez én nem kellek."

Te tudod. Miért járatnám le magam? Mert volt néhány feltételezésem, hátha másképp történt az emberi evolúciós fejlődés?

"Nem én beszéltem az evolúcióról miszerint valami nem stimmel vele, hanem te. Gondoltam annyi elvárható tőled, hogy ezt kifejtsd. "

Mire gondolsz kifejtés alatt? Megindokoltam, miért gondolom úgy.

Elég gyerekes amit csinálsz, mindenre azt mondod ismered, közben olyan sületlenségeket beszélsz - ami láthatólag masszív tudatlanságból fakad. Ja és folyamatosan mellébeszélsz. Ez vicc.

Arra a kérdésemre miért nem válaszol senki, hogy mi a különbség a törzsfejlődés és az evolúció között, vagy hogy van-e különbség. Az iskolai emlékeim szerint a törzsfejlődést emlegették evolúcióként. Amúgy utána néztem mindkét fogalomnak, de nem sok egyértelmű információt találtam eddig.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.03. 19:09

@piciloo (13781):

Arra vonatkozóan nem találtam egyértelmű választ, hogy a törzsfejlődés azonos fogalom-e az evolúcióval, vagy része annak, vagy eredménye?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.03. 19:20

@piciloo (13781):
Te tudod. Miért járatnám le magam? Mert volt néhány feltételezésem, hátha másképp történt az emberi evolúciós fejlődés?
Nem ezért. Azért mert, azt állítod tudsz valamit, de nem mondod meg mit. Bibib! - ha ezt is hozzátesz így már érthető? Most írom le negyedszerre...
Mire gondolsz kifejtés alatt? Megindokoltam, miért gondolom úgy.
Indokolni, magyarázni bármit lehet. Ugye itt eleve hibás a feltételezésed, ami a hiányos a tudásodból következik, így hibás lesz az indoklás is. Ennyi.
Arra a kérdésemre miért nem válaszol senki, hogy mi a különbség a törzsfejlődés és az evolúció között, vagy hogy van-e különbség. Az iskolai emlékeim szerint a törzsfejlődést emlegették evolúcióként. Amúgy utána néztem mindkét fogalomnak, de nem sok egyértelmű információt találtam eddig.
A google a te barátod is. Én 0,18 sec alatt megtaláltam itt. Mit gondolsz neked is menni fog?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2011.03.03. 19:43-kor.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.03. 19:37

@monolit (13779):

Köszönöm, de ilyeneket nem látok kiírva.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.03.03. 19:41

@piciloo (13792):

http://hu.wikipedia.org/wiki/T%C3%B6rzs ... 91d%C3%A9s
wikipédia írta:A törzsfejlődés elmélete szerint, ellentétben a teremtéselmélettel, a Földön valaha élt összes élőlény, növény és állat egyaránt, egy közös őstől származik. Az összefüggés az egyes élőlények közt nem minden esetben evidens, de általános elfogadott tény, hogy a filogenézis során egyre összetettebb formák alakulnak ki, melyek mind jobban tudnak alkalmazkodni azokhoz a körülményekhez, amelyekben élnek.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Evol%C3%BAci%C3%B3
wikipédia írta:az evolúció alatt a populációknak a változó környezeti feltételekhez való alkalmazkodását értjük, mely alkalmazkodást génállományuk, ezen keresztül tulajdonságaik megváltozásával érik el.
:|
0 x

Avatar
monolit
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2010.01.29. 19:17

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: monolit » 2011.03.03. 19:50

@piciloo (13792):

Mozilla Firefox :)

Milyen böngészőt használsz?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.03. 20:05

@OktondiJóska (13794):

Köszi, de nem erre írtam hogy nem találom. Jó hogy kiemelted a lényeget, mert pont ebben nem értek valamit.

"az evolúció alatt a populációknak a változó környezeti feltételekhez való alkalmazkodását értjük, mely alkalmazkodást génállományuk, ezen keresztül tulajdonságaik megváltozásával érik el."

Arra lennék kíváncsi, hogy a törzsfejlődés annak-e az eredménye , hogy a változó körülményekhez való alkalmazkodás során megváltozott gének okozzák hogy egy faj átalakul egy másik fajjá? Át tud alakulni egy faj másik fajjá? Mi a helyzet az átmeneti fajokkal, mint pl. a kacsacsőrű emlős- ők az emlősök irányába fejlődnek és valamikor egyértelműen emlős állatok lesznek?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.03. 20:08

@monolit (13799):

Google Chromet-r használok. Sejtettem, hogy neked nem az van, mert nem találtam olyan menüsort amit írtál.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.03. 20:19

@piciloo (13803):

Erre az Intelligens tervezettség / evolúció topicban válaszolok. Mert nem ide való!!!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.04. 06:29

Tisztelt Régészkedők!
A régészet problémájának a megértésében, sokat segítene amennyiben tanulmányoznátok Arany János(MTA elnök)
Szentkatolnai Bálint Gábor(székely nyelvész régész) és Hunfalvy Pál(MTA könyvtáros) munkásságát. A zseniális nyelvészt Arany sem tudta megvédeni, ezért mondott le. A mindenkori hatalom nem engedi a neki nem tetsző dolgokat tanítani, még akkor sem, ha igazak! Tudtommal Ő beszélte a legtöbb idegen nyelvet a magyar tudósok közül. Az ázsiai kutatásáról hazaküldött anyagokból a nem finnugor szemléletet igazoló dokumentumokat Hunfalvy(Budenz segítségével) eltüntette. A mai napig nem tanítják, épp csak megemlítik tankönyveink. Az egész földön így működik a régészet, nyelvtudomány! Ami nem illik bele valakiknek az elméletébe, azt eltüntetik, lejáratják, de nincs összeesküvés! Tudjátok-e, kiké azok a 4-5 méteres csontvázak, amit a föld több pontján is találtak, honnan jöttek? Mit akar nekünk mesélni(mire akarja az utókort figyelmeztetni) az AZTÉK-naptárkő?
üdv. osamuka
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.03.04. 09:02

@osamuka (13834):
Tudjátok-e, kiké azok a 4-5 méteres csontvázak, amit a föld több pontján is találtak, honnan jöttek?

Ha a 4-5 méteres EMBERi csontvázakra gondolsz, akkor tudjuk. Innen.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.04. 11:41

@osamuka (13834):
A mindenkori hatalom nem engedi a neki nem tetsző dolgokat tanítani, még akkor sem, ha igazak!
Erre gondolsz? 1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról. Ha az összeesküvés-elmélet fájna, te visítva halnál szörnyet.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.03.05. 06:52

@Gábor (13841):

Gábor azért ennyire merev ne legyél, mert hiába a törvény, naiv elgondolás h ez valóban így működik. Gondolom te is emlékszel még rá, mikor úgy tanították; az oroszok felszabadítottak bennünket! Emlékszem 95-ben a történelem tanárunk nem mert mesélni az 56'-os forradalomról, mert félt hogy netán vissza jönnek a komcsik. :roll:

Szerintem igaz a mondás, miszerint; A történelmet a győztesek írják! (tehát az aktuálisan hatalmon lévő politikai hatalom) Később persze, lehet korrigálni a történelem könyveket, de abban az esetben ha megsemmisítenek rengeteg korábbi történelmi bizonyítékot, akkor ez elég nehézkessé tud válni.

az általad idézett törvényből:
A pedagógus jogai és kötelességei írta:d) a 4. § (2) bekezdésében foglaltak megtartásával saját világnézete és értékrendje szerint végezze nevelő, illetve nevelő és oktató munkáját, anélkül, hogy annak elfogadására kényszerítené vagy késztetné a gyermeket, tanulót
ez a passzus már elég is a jogszerű manipulációhoz, illetve visszaéléshez. (még ha a végére odabiggyesztették azt az utolsó mondatot) Egy aktív keresztény hívő biológia tanár, egész biztos h másképp tanítja az evolúciót, mint egy racionálisan gondolkodó tanár. Illetve egy keresztény tanár miképp tanít a dinókról, ha szerinte 6000 éves a föld? Ez hatással lehet arra, hogy egy gyerek miképp dolgozza fel ezeket a kapott információkat. Nem akarom "kisarkítani" ezt a dolgot a keresztényekre, de jó példa ez, h nem csak hittan órán tanulhat egy gyerek hülyeségeket, ha a tanárjuk elvakult bizonyos témakörökben. És akkor most egy állami intézményről beszélünk, ahol tanítanak - nem speciális hittan óráról. A törvény is a keresztény tanár mellett állna, ha ki akarnák dobni a vallásos meggyőződése miatt. Ergo hogy szólhatnának rá a tanárra hogy tedd félre a hited mikor tanítasz?

tehát mivel a tanár is egy szubjektív véleményre képes személy, így akarva akaratlanul is beleszövi a tanrendjébe a saját világképét. Aztán az a későbbiekben, csak a gyerek intelligenciáján múlik, hogy sikerül e kilábalnia ebből a kapott szubjektívan tanított álláspontból.

Jó példa erre ez az objektív tanári vélemény az evolúcióról :) (videó)

Mondanék egy példát a biológia tanáromról is, aki még csak keresztény hívő sem volt. Megrögzött kábítószer ellenes tanár volt, mondhatni keresztes háborút vívott a drogok ellen. Azonban mivel elégé alkohol párti volt (ezt nem is titkolta), hiszen elmondása szerint a jó magyar ember szereti a bort; ez úgy jöhet le a tanulóknak hogy a drog rossz, az alkohol jó. Vajon ez nem viheti félre a tanuló véleményét? Tudva azt, hogy az alkohol talán több embert, és családot tett már tönkre mint a drogok. Ez a dolog a közvéleményben is megmutatkozik, hiszen ha elmész egy állás interjúra, ott azt mondod hogy egyszer már kipróbáltad az LSD-t, akkor elkönyvelnek rossz életű drogosnak, de ha azt mondod hogy alkalmanként fogyasztasz egy pohár bort, az teljesen rendben van. (a közvélemény szerint)

kissé elkanyarodtam a témától, a mondandóm lényege az, hogy azért mert valamit törvénybe foglaltak, attól a valóságban ez működhet teljesen másképp. (max próbálkoznak a hatóságok eme cél eléréseben)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.05. 08:10

" Ha a 4-5 méteres EMBERi csontvázakra gondolsz, akkor tudjuk. Innen."
Nem ez volt a kérdés! A kérdés: HONNAN JÖTTEK? Tudjátok rá a választ?
Ugyanis pontosan lehet tudni! üdv. osamuka
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.05. 08:17

"összeesküvés-elmélet fájna, te visítva halnál szörnyet."
Kedves Gábor!
Azért még egy kis tanulás rád férne! Kezdetnek javaslom nézd meg(de előbb meg kell keresni!) J.F.Kennedy beszédét, amelyet nem sokkal az ellene elkövetett merénylet előtt mondott. Azért pont ezt javaslom, mert ebből érthető meg legkönnyebben! Nem kell hozzá diploma! üdv. osamuka
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.03.05. 10:29

@osamuka (13875):

Gondolom, valamelyik előző civilizáció tagja, legalábbis szerinted.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.05. 10:33

@osamuka (13875):
Ne feleltess, nem vagy a tanítónk, ha mondani akarsz valamit, akkor mondd! (Pl.: ki a MAGYAROK ISTENE?)
Szóval kik azok és honnan jöttek?
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

A múlt rejtélyei - Tiltott régészet

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.03.05. 14:53

@osamuka (13875):
" Ha a 4-5 méteres EMBERi csontvázakra gondolsz, akkor tudjuk. Innen."
Nem ez volt a kérdés! A kérdés: HONNAN JÖTTEK? Tudjátok rá a választ?
Ugyanis pontosan lehet tudni! üdv. osamuka
Az üveghegyen túlról, a babszár tetejéről. Bármelyik kurta farkú malacot megkérdezhet, ami arrafelé túr... :mrgreen:
Persze az én tudásom szerint a csontvázak nem jönnek-mennek, mivel a halál egy meglehetősen végleges és mozgásszegény állapot.
0 x

Válasz küldése