Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.30. 16:18

@abaluuuu (25291):
A második V.H. alatt M.O. volt az egyetlen biztonságos hely a zsidóság számára, a német megszállásig!
Ha nem így lett volna, akkor Kenderesen nem lenne koszorú Horthy István emlékművén, a "hálás zsidóság" aláírással!
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.30. 16:19

@lorenz (25323):


Köszönöm hogy a figyelmembe ajánlottad miután leírtam hogy nincsenek területi követeléseim csak autonómia igényt támasztanék de azt erőset. Igazán figyelmes vagy :D

Mikor Székelyföld egyfajta autonómiát élvezett akkor azt az orosz vezetés adta ki az oláhoknak. Namármost ha románia moldovát magáévá akarná tenni mondjuk 30 év múlva persze ezek csak feltevések de erre mutat a mostani politikájuk. Akkor az orosz medve simán kimondhatja újra akár egész erdély autonómiáját is.
Semmi sem örök és állandó. Minden változik folyton folyvást. Ez persze azt is jelentheti hogy egy második trianonba csúszik Magyarország.
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.30. 16:20

@osamuka (25328):

Így van Osamuka:) Erre koccintanék veled egy kis O2-s vízzel:)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.30. 16:24

@abaluuuu (25333):
Köszönöm! A Magyarok Istene éltessen!! :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.30. 16:25

@osamuka (25327):

Osamuka, én szívesen tanulok.

Akkor mutatnál egy térképet, amin éppen 3 tenger mossa Magyarország partjait?

Az, hogy a wikiről linkelek nem azt jelzi, hogy csak onnan tanulok, csak az esik kézre. De nagyon szívesen a fejedhez vágok tetszőleges történelmi atlaszt, amiben szintén nem érünk a balti tengerre a fránya lovagrend miatt.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.30. 16:35

@osamuka (25328):
A második V.H. alatt M.O. volt az egyetlen biztonságos hely a zsidóság számára, a német megszállásig!
Jajj, de szörnyű lehetett zsidónak lenni Svájcban. Jó az mondjuk nem volt megszállva, de azért Dániában kicsit máshogy mentek a dolgok, pedig 4 évvel hamarabb meg lettek szállva...
DID YOU KNOW?

* Germany occupied Denmark on April 9, 1940. However, Danish Jews were not persecuted until the autumn of 1943.
* When the German police began searching for and arresting Jews on the night of October 1, 1943, the Danish police refused to cooperate.
* Unlike Jews in other countries under Nazi rule, the Jews of Denmark were never forced to wear the yellow Star of David or any other identifying badge.
* Approximately 500 Jews were deported from Denmark to the Theresienstadt ghetto in Czechoslovakia. Following protests from their government, these Danish inmates were allowed to receive letters and even some care packages. Most of them survived the Holocaust.
http://www.ushmm.org/museum/exhibit/focus/danish/

Azért ez kicsit pöpecebb kiállás volt, mint a kizárólag fővárosi zsidóság gettóba zárása és a vidéki zsidóság kiszolgáltatása, nem?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Horthy_Mik ... 1ll.C3.A1s
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.30. 16:42

@abaluuuu (25330):

Döntsd már el,hogy Trianon a szívfájdalmad vagy Erdély autonómiája.
Már megint pálinkázol?

Most tényleg,külön le kell írjam a kedvedért?
ERDÉLY AKKOR LESZ FÜGGETLEN ÉS AUTONÓM, HA A ROMÁN PARLAMENT MEGSZAVAZZA!

Olvastad a "Szabadság éjfélkor"c.Könyvet?
Az angol parlament egy teljesen szokványos ülésnapján,egy halászati törvény beiktatását követő második napirendi pontként szerepelt az India függetlenségéről szóló szavazás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2011.08.31. 00:38-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.08.30. 16:44

@lorenz (25323):
abalúúúú nem számít,ő nem is szándékozik megérteni a libsi ideológiát.
Mi az a libis ideológia? És ezt miért írtad?

Ok, én is elnéztem! Sorry.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.30. 16:47

A második világháborúval kapcsolatos ellenérzéseim valószínűleg egy bizonyos könyv elolvasása után kezdődtek.

Ez a könyv az "Anne Frank naplója".
Túlságosan fiatal voltam az elolvasásakor és emiatt valószínűleg jobban a hatása alá kerültem.

Ha jól tudom,egyes országokban kötelező olvasmány.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2011.08.31. 10:20-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.30. 16:57

@abaluuuu (25330):

Ha "oláhozol" és "zsidajozol" ezzel a lenézésedet és utálatodat akarod kifejezni?

Kevésbé alpári stílusban nem tudnád megfogalmazni a kritikáidat az illető népekkel kapcsolatban?
Már csak azért,hogy mások ne mondhassák,mekkora bunkó a magyar.
Azokra a magyarokra is rossz fényt vetsz ezáltal,akik esetleg tudnak választékosan fogalmazni és írni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.30. 21:19

@abaluuuu (25330):
Semmi sem örök és állandó. Minden változik folyton folyvást.
Ezzel egyetértek. De akkor innentől ezt beszéld meg osamukával, mert szerinte:
A háború visszatér mindaddig, amíg Magyarország (A Szent Korona Országa) eredeti határai nem állnak helyre!
Tehát szerinte valamiért pont Magyarország határa legyen állandó és változatlan (jó mondjuk a fokozatos terjedés valamiért meg gondolom tetszene neki...), dacára az elmúlt évszázadok folyamatos változásainak.

De az utóbbi mondatát egy román-szlovák-szerb-ukrán-osztrák-horvát-szlovén-triton nacionalista is mondhatta volna hasonlóan (földtani, vagy akár történelmi távlatokban) illékony saját országának "eredeti" (értsd, amikor éppen az adott ország a legnagyobb volt) határaira, és akkor ezek között tényleg egy újabb Trianon köszöntene ránk. Nem lenne jobb már csak ezért is inkább jóban lenni a szomszédokkal?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.08.30. 21:25

@pounderstibbons (25368):
De az utóbbi mondatát egy román-szlovák-szerb-ukrán-osztrák-horvát-szlovén-triton nacionalista is mondhatta volna
:) Mondom!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.31. 01:55

@lorenz (25344):
A történelem könyveket a győztesek írják! :(
Anna Frank naplóját, az újabb kutatások szerint, golyós tollal írták!? :shock:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.31. 08:45

@osamuka (25406):
A történelem könyveket a győztesek írják! :(
De ez téged nem érint, mert te nem történelemkönyvekből tájékozódsz. De akkor mégis miből?
Anna Frank naplóját, az újabb kutatások szerint, golyós tollal írták!? :shock:
Hazudozunk, hazudozunk?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Anne_Frank ... ik.C3.A1ja

ui: visszatérhetnénk a "Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?" témára, vagy ennek valamilyenképpen része Izrael, Trianon, a Holokauszt, más XX. századi események és legfőképpen Anna Frank töltőtolla?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.31. 10:18

@pounderstibbons (25417):

"ui: visszatérhetnénk a "Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?" témára,"

Részemről rendben.
Rögtön kezdhetné valaki azzal,hogy mit határoz meg pontosan az ,hogy honnan jöttünk és kiktől származunk.
Attól tartok ez megint csak arról fog szólni,milyen különleges fickók vagyunk mi a világ népei között.

De ne legyen igazam!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.31. 12:39

@pounderstibbons (25417):
"De akkor mégis miből?" Gondolom szeretnéd tudni? Még várhatsz egy darabig! :)
"Hazudozunk, hazudozunk?" Te meg a wiki! :(
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.31. 13:03

@osamuka (25455):
"De akkor mégis miből?" Gondolom szeretnéd tudni? Még várhatsz egy darabig! :)
Hát a történelemkönyveket te zártad ki, azzal, hogy azt szerinted a győztesek írják. De akkor mi marad neked információforrásnak?
Csillagjóslás? Fantasyk? Moksa elixír csomagolóanyagok?

És mi az, hogy "még várjak egy darabig"? A Szent-Györgyi cikkel ugyanezt játszod egy ideje. A valódi történelmi tudást tartalmazó könyveket is a "másvallásúak" szabadalmaztatták? :)
"Hazudozunk, hazudozunk?" Te meg a wiki! :(
Igen, biztos én hazudok, meg a wikipedia, meg a kb. féltucat bíróság is, ami minden esetben a hamisítással (sőt Anna Frank létezésének tagadásával) rágalmazókat hozta ki hazugnak, és nem te, aki sokszorosan visszaeső hazudozó, és aki általában azt se tudja megmondani, hol hallotta azt az ostobaságot, amit éppen minden alap nélkül állít.

http://en.wikipedia.org/wiki/Anne_Frank ... gal_action[/off]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pounderstibbons 2011.08.31. 15:21-kor.
0 x

Dormicica
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.08.30. 15:33

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Dormicica » 2011.08.31. 15:18

Nem jó az érvelésed.
Ha csupán 49%-ot vesztettünk volna, az még elfogadható lett volna. De az a tény, hogy mi voltunk a világháború vesztes hatalmainak egyetlenegy országa, amelyik területének közel háromnegyedét elvesztette, mindenképpen igazságtalan, akárhogyan is nézzük. Másfelől pedig, ha csupán 49%-ot vesztettünk volna emberanyagban - szerinted ugyanis ennyi nemzetiséget választottak le tőlünk - akkor hová teszed azokat a magyarokat, székelyeket, vajdaságiakat, stb, akik a mai napig csökkenő létszámban, de még mindig magyaroknak vallják magukat az adott környező országon belül? Ha pedig egy népnek megvan az önrendelkezési joga, akkor például hová tűnt az Erdélyi Autonóm Köztársaság? Mert az én általános iskolai térképeimen, amik még megvannak, szerepel ilyen! Szóval nyugodtan kimondhatjuk, hogy a trianoni magyarság létszáma 16,8 millióról 9 millióra csökkent, számolva a Szent Korona Magyarországának akkori, 22,3 milliós lakosságán belül. Ezek történelmileg hiteles számadatok, amelyet minden korban elismertek. Szóval, az a 49, vagy 50+1% teljességgel hamis adat, nem is tudom, honnan vehetted.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.31. 15:58

@Dormicica (25467):

Ezt nekem írtad?
(ha valakinek válaszolsz, használd a jobb felső sarok válasz gombját.)
hová tűnt az Erdélyi Autonóm Köztársaság? Mert az én általános iskolai térképeimen, amik még megvannak, szerepel ilyen!
A Magyar Autonóm Tartományra gondolsz? http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_Aut ... om%C3%A1ny

Pontosan miért is sírod vissza? Mert szerepelt a térképeden most meg nem? Szerintem az EU-tag Romániában jobb dolguk van az erdélyi magyaroknak, mint akármilyen autonóm tartományban.
Létét az újonnan elfogadott román alkotmány szavatolta. Állítólag Sztálin addig nem volt hajlandó rábólintani az új román alkotmányra, amíg az elő nem írta a MAT létrehozását. Ettől függetlenül, a maga korában egy korszerű közigazgatási rendszernek számított, és területén belül segítette az erdélyi magyarság önazonosságának megőrzését, bár létére hivatkozva a román állam az erdélyi szórványmagyarságot hátrányos intézkedésekkel sújtotta.
Az adataimra mindig belinkeltem a könnyen elérhető elérhető wikipediás adatokat.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Trianoni_békeszerződés
A békeszerződés eredményeképp a 325 411 km² összterületű Magyar Királyság elveszítette területének több mint kétharmadát, (az ország Horvátország nélküli területe 282 870 km²-ről 92 963 km²-re csökkent) lakosságának több mint a felét, az 1910-ben még 20 886 487 fős ország lakossága 7 615 117 főre esett vissza.
...
1910-ben a Magyar Királyságban élő magyar népesség az össznépesség kb. 48,1%-át – Horvát-Szlavónország nélkül 54,6%-át – tette ki. Noha az elcsatolt területeken élők többsége nem volt magyar nemzetiségű, a békeszerződés során az országhatárok megvonása gyakran nem követte a nyelvi vagy nemzetiségi határokat. Sok esetben egységes tömbben élő magyar lakosságú területeket is elcsatoltak. Mintegy 3,3 millió magyar rekedt kívül az új magyar állam határain. A magyar nemzetiségűek lélekszáma az elcsatolt területeken az 1910-es népszámlálás alapján:
Tömören: Trianon előtt az Magyarország lakosságából több mint 10 milliót (kb. 52%) tett ki valamilyen nemmagyar kisebbség. Ezeknek vitathatalanul valamilyen szempontból rossz volt, emiatt leváltak.
Utána a nemmagyarrá váló országok több mint 13 milliós lakosságában azonban 3,3 millió magyar rekedt. Ez kb. 25%. Utána persze nekik sem volt az élet fenékig tejfel, kisebbségbe kényszerítve, de a korábbi helyzethez képest mégiscsak háromszor (6,6 millióval) kevesebb kárpát-medencei lakos volt kisebbség, mint Trianon előtt.

Igen, Trianon egy jókora kicseszés volt 3,3 millió magyarral. De ne tegyünk úgy, mintha korábban mindenki happy lett volna a monarchiától és a magyar közigazgatástól, mert 10 milliós országalkotó tömeg nem ok nélkül dobbantott az első adandó alkalommal.

Ha itt körülnézel sok olyan korábbi magyar gyakorlatot fogsz látni, amit utána pont a magyar kisebbségekkel szemben kerültek alkalmazásra (nemzeti nyelvoktatás tiltása, településnevek cseréje, magyarok elsőbbségtudata, stb.).:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyaros%C ... a_korszaka
Az elhibázott magyarosítás döntő szerepet játszott később a trianoni diktátumban, ugyanis a nemzetiségeket a magyar kormány ellen hangolta, így azok maximális, nem megalapozott igényeit is figyelembe vette a bizottság. A magyarosítás azért sem válhatott annyira sikeressé, mint a francia és angol módszer, mivel a románoknak, szerbeknek már ekkor volt önálló nemzetállamuk, amik támogatta elszakadási törekvésüket, a szlovákokat a cseh értelmiség bátorította. A horvátoknak mindig is autonómiájuk volt a Magyar Királyság idején.
Igen, ennek IS köszönhetjük a trianoni döntést. És az elhibázott magyar nemzetiségi politikát nehéz másra kenni.
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2011.08.31. 16:11

@pounderstibbons (25470):

Valóban a kiegyezés után eléggé elhibázott volt a nemzetiségi politika de az enyhébb ítélet egy csomó mindenen múlt.

És vajon mi az oka annak hogy a szlovákok és a románok és szerbek a mai napig így viszonyulnak hozzánk? Azt nem mondhatjuk hogy az utóbbi időben bárminemű revízionista törekvéssel vádolható lenne Magyarország. Még az olyan lehetőségeket is elszalasztotta hogy benyaljon csontig amiket bűncselekmény volt kihagyni.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.31. 16:47

Szép teljesítmény!
A magyarok eredetétől viszonylag hamar eljutottunk a holocaust tagadásáig.

Igazán büszke lehetsz magadra,osamuka!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.31. 16:51

@abaluuuu (25472):

És annak mi az oka,hogy mi így viszonyulunk a szerbekhez,románokhoz, tótokhoz,zsidókhoz?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.31. 16:56

@abaluuuu (25472):

"Valóban a kiegyezés után eléggé elhibázott volt a nemzetiségi politika "

Ennek az árát fizette meg az ország Trianonban.
Több mint 80 évvel ezelőtt!
0 x

Dormicica
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2011.08.30. 15:33

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Dormicica » 2011.08.31. 18:08

Azt használtam:)))
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.31. 18:55

@pounderstibbons (25458):
"Igen, biztos én hazudok, meg a wikipedia,"
A kérdőjelet ismered? Azért raktam utána, mert régebben hallottam róla, de nem foglalkoztam a problémával! :o
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.31. 19:02

@lorenz (25476):
Te szerencsétlen! Te sem ismered a kérdőjelet? A legrevizionistábbak sem tagadják, csak a számokon próbálnak vitatkozni! Már ahol még lehet. Az ok: ahány könyv, annyiféle szám! Nézz utána, én nem foglalkozom vele!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.31. 19:32

@osamuka (25502):

Idézetek tőled:
Anna Frank naplóját, az újabb kutatások szerint, golyós tollal írták!? :shock:
"Hazudozunk, hazudozunk?" Te meg a wiki!
A kérdőjelet ismered? Azért raktam utána, mert régebben hallottam róla, de nem foglalkoztam a problémával!
1., Te felkiáltó és kérdőjelet alkalmaztál, valamint egy :shock: jelzést. Nem kérdeztél, hanem felkiáltottál.
Bemutatom, hogyan történt volna kérdésként: Arról tudtok valamit, hogy egyesek szerint Anna Frank naplóját golyóstollal hamisították? Régebben hallottam róla, de nem foglalkoztam a problémával."

2., Miután rámutattam, hogy téves az információd, nemhogy beismerted a tévedést, hanem lehazugoztál engem és a wikipediát. Kérdőjel nélkül, kifejezetten felkiáltójellel.

3., Mint te magad is idézel, én is kitettem a kérdőjelet, te valamiért mégis azt szűrted le, hogy szerintem hazudsz. Vajon miért?? Teljesen hülye vagy aki folyton önellentmondásokba keveredik???


OFF
Mellesleg kérdéssel is lehet rágalmazni:
Pl. mióta is tagadod, hogy a parlagfüvön tartott macskád könnyeiből sajtolt hatástalan oxigénesvizeddel szipolyozod a beteg emberektől a pénzt? :)

/OFF Elnézést!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pounderstibbons 2011.08.31. 19:58-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.31. 19:46

@osamuka (25505):

Az írásjelek intézményét én nem kapirgálnám a helyedben!
Hogy finoman fogalmazzak,mérsékelt kompetenciával rendelkezel e téren!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.08.31. 19:57

@abaluuuu (25472):
Valóban a kiegyezés után eléggé elhibázott volt a nemzetiségi politika de az enyhébb ítélet egy csomó mindenen múlt.
Azért ez békeszerződés volt, nem ítélet, de tényleg lehetett volna józanabb. Ilyen lett, ebből csak úgy tudjuk kihozni a legjobbat, ha nem utáltatjuk meg magunkat a szomszédokkal, ugyanis egyenként talán nem erősebbek általában nálunk, mióta jó részük szétesett (pedig pont emiatt akarta egybentartani őket a Trianoni szerződés), de ha az egyiket fenyegetjük revízióval, a többi is fenyegetve érezné magát általában, és jogosan.
Viszont a Schengeni határokon belül szinte alig van jelentősége az országhatároknak így nyugodtan megoldható a "nagy nemzetegyesítés", amire 27 év aktív NEM-NEM-SOHA!-ja se jelentett megoldást.
És vajon mi az oka annak hogy a szlovákok és a románok és szerbek a mai napig így viszonyulnak hozzánk?
Talán mert nem is nagyon igyekszünk mindig megtalálni velük a közös hangot, hanem egyeseknek könnyebb hőzöngeni. Nézd meg Osamukát, aki szerint 600 éves határokat kellene visszaállítani, mert addig háború lesz, amíg ez nem történik meg. De ugyanilyen emberek jócskán vannak a határ túloldalán is. És nem az ottani magyarokra gondolok, akik általában sokszor értelmesebbek, mint az itteni bajkeverők, így látják, hogy míg egyesek a határ itteni oldaláról könnyen "revizionizálnak" az ottaniak (hülyébbik)többsége ezt rajtuk fogja leverni.
Te mit gondolsz a Nagy-Románia Párt olyan tagjairól, akik szerint Románia természetes határa a Tisza? Ők se rohanták le Magyarországot minimum 65 éve, mégse ülnél velük szívesen egy asztalhoz.

Viszont egy kis segítséggel és józansággal szerintem jobban ki lehetne jönni velük. A Visegrádi országok találkozója szerintem jó ötlet, ahogy némi kalasnyikovcsempészéssel is megkedveltettük magunkat a horvátokkal. Sajnos a szerbek ellenében, de arra szerintem jó példa, hogy ha segítjük a szomszédunkat agyament gyűlölködés helyett, akkor az előnyös lehet a számunkra. Készül valamiféle közös történelemtankönyv is egyes szomszédainkkal, ami szintén remek ötlet.
Azt nem mondhatjuk hogy az utóbbi időben bárminemű revízionista törekvéssel vádolható lenne Magyarország.
Hááát, azért volt ugye egy MIÉP nevű törpepárt revizionista ötletekkel, most meg van egy másik, amelyiknek szintén vannak a vonzáskörzetében efféle elme-roggyantak. De 15% ilyesmivel bepalizható ember mindenütt van.
Még az olyan lehetőségeket is elszalasztotta hogy benyaljon csontig amiket bűncselekmény volt kihagyni.
Kinek kellett volna, mikor és miért benyalni? Mi lesz így a Nemzeti Büszkeséggel? :)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.31. 22:58

@pounderstibbons (25514):
"hanem lehazugoztál engem és a wikipediát."
Azért, mert amikor visszatoloncolták Galíciába, a keletről, papírral nem rendelkező zsidókat, Galícia még nem volt német megszállás alatt. El kellett mennem, nem volt időm kifejteni! :) Az meg lényegtelen, hogy nem sokáig!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.08.31. 23:00

@lorenz (25517):
Már mondtam: oda teszem, ahova jónak látom! :D
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.08.31. 23:55

@osamuka (25537):


A nagy számok törvénye miatt előbb-utóbb el is találhatod a helyes írásmódot!
Azért az milyen már,hogy egy ekkora magyar mint te,a saját anyanyelvét sem volt képes elsajátítani?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.01. 00:50

@osamuka (25536):

Osamuka, te nem szoktad észrevenni, hogy mit mire válaszolsz? Az Anna Frank vitáról mégis hogyan keveredtél hirtelen a Galíciai zsidókhoz? És mégis kinek e kezén lett volna Galícia,amikor augusztus végén már Kijevet ostromolták a németek?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Galícia#A_ ... t_Galizien
http://hu.wikipedia.org/wiki/Kijevi_csata_(1941)

Hazugozhatod tőlem a wikipediát, de akkor mondani kellene valami forrást, ahol mást írnak.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.01. 06:23

@pounderstibbons (25553):
Jó, majd keresek!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.01. 08:03

@abaluuuu (25472):
"És vajon mi az oka annak hogy a szlovákok és a románok és szerbek a mai napig így viszonyulnak hozzánk?"
A rabló mindig retteg, hogy a rablott holmit visszaveszik tőle! A lelkiismeret, nem hagyja nyugodni őket!
Egy nyugodt álmuk sem lehet! :shock:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.01. 08:30

@osamuka (25563):
Jó, majd keresek!
Ne csak mondd, hanem keress. És legközelebb lehetőleg a megnyilatkozásaid előtt...
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.02. 00:48

@pounderstibbons (25568):
"Erre nyáron nyílt lehetőség, amikor a nácik megtámadták a Szovjetuniót. A honvédség vezetői, a kárpátaljai adminisztráció, valamint a KEOKH egyes munkatársai úgy vélték, hogy a harcokkal járó zűrzavart kihasználva, a senki földjére telepíthetik át a nem kívánatos zsidókat. Kozma a tervhez megszerezte Bárdossy László miniszterelnök, Keresztes-Fischer Lajos belügyminiszter, végül pedig Horthy Miklós kormányzó beleegyezését. Júliusban megkezdték a "hontalan" (azaz magyar állampolgársággal nem rendelkező) és a "rendezetlen állampolgárságú" zsidók összegyűjtését. Az akció célja az volt, hogy "...az országba főként az utóbbi időben beszivárgott lengyel és orosz zsidók minél nagyobb számban és minél előbb elszállításra kerüljenek". Az indoklás szerint a kitelepítettek továbbra is magyar fennhatóság alatt maradtak volna, hiszen Galíciába magyar megszálló csapatok érkeztek. Azzal is kecsegtették a zsidókat, hogy új lakóhelyükön meg fogják kapni a visszavonuló Vörös Hadsereggel tartó zsidó lakosság ingatlanjait. Ez a cinikus hazugság valójában csak az áldozatok gátlástalan kirablását próbálta leplezni: a Magyarországról eltávolított zsidók fejenként csupán 30 pengőt, háromnapi élelmet és némi poggyászt vihettek magukkal. [3]"
Deportáltakat gondozó országos bizottság
"1941 nyarán a magyar hatóságok közreműködésével 16-18 000 „hontalan”, „rendezetlen állampolgárságú” zsidó származású személyt a Németország által megszállt Galíciába toloncoltak ki embertelen körülmények között
Így hazudik a wiki!! :(
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.02. 09:08

@osamuka (25617):

Osamuka leírnád, hogy konkrétan melyik állítását tartod a wiiki cikknek hazugságnak? Mert az általad idézett cikk nem igazán cáfolja azt. És legközelebb legyél olyan kedves belinkelni a helyet ahonnan idézel, mert ezzel én is meg szoktalak tisztelni. Köszi.

Az általad idézett cikk címe és felkonfja:
Az első tömegmészárlás: Kamenyec-Podolszkij

A nácik által elpusztított európai közösségekkel szemben a magyar zsidók többségének élete 1944 tavaszáig biztonságban volt. Mégis, a hazai zsidóság már 1941 és 1944 között több tízezres emberveszteséget szenvedett.
További idézet:
Mészárlás Kamenyec Podolszkijban
A deportáltak jelentős részét Kolomea érintésével Kamenyec-Podolszkijba szállították. A csapatok
távozásával Galíciának ez a része először magyar, majd augusztustól fokozatosan német fennhatóság alá került.
http://www.degob.hu/index.php?showarticle=19

Akkor most ezzel hol áll ellentétben az , hogy
"1941 nyarán a magyar hatóságok közreműködésével 16-18 000 „hontalan”, „rendezetlen állampolgárságú” zsidó származású személyt a Németország által megszállt Galíciába toloncoltak ki "embertelen körülmények között"
Én hozzá vagyok szokva, hogy alaptalan állításokat elhiszel, de amikor te magad hozol bizonyítékot arra, hogy nem neked van igazad, akkor még én is elképedek. :o
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.02. 14:35

@pounderstibbons (25622):
"Galíciába magyar megszálló csapatok érkeztek" "Degob"
"Németország által megszállt Galíciába" "wiki"
Alá volt írva, nem tudsz olvasni!
"Deportáltakat gondozó országos bizottság"
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.09.02. 17:23

@osamuka (25634):
"Galíciába magyar megszálló csapatok érkeztek" "Degob"
"Németország által megszállt Galíciába" "wiki"
Ez a kettő hol mond egymásnak ellent? A németek megtámadták a ruszkikat(1941 június 22.) , és utána mi is beszálltunk, 1941. június 26-án.

Azért az rémlik neked, hogy mi szövetségesek voltunk a németekkel?

Galíciában is volt magyar kontingens. Még rokonom is állomásozott arrafele Lembergben, ahol egyszerre voltak németek és magyarok.

Mellesleg a vita a deportálásokról onnan indult, hogy szerinted haj de jó volt nálunk a zsidó menekülteknek, most meg magad hozol linket róla, hogy ezrével toloncoltuk ki lehetetlen életkörülmények közé őket, vagy egyenesen a halálba, és csak azért állítottuk le, mert már a németek is kérték.
Vagy ez most már lényegtelen és a vita súlypontja szerinted ott van, hogy nem tudod elképzelni, hogy két szövetséges ország csapatai egyszerre egy környéken tartózkodjanak?

A forrásjelöléseddel meg nem az a bajom, hogy nem tudom elolvasni, amit odaírtál, csak jóval egyszerűbb lenne a linket odatenned, mint csak odaírni a forrásod nevét.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.02. 20:09

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.03. 23:45

A témához kapcsolódva, rövid részlet egyik kedvenc íróm regényéből:

"...Erdély rendei magokra vállalják kieszközleni a békét a császár és a nemzet között,visszaszerezni vagyonaitokat,rangjaitokat,s én leszek az első,aki erre segédkezet nyújtand-és bizonyára Teleki Mihály uram lesz a második.Ha azonban ez ajánlatunkat el nem fogadjátok,ám lássátok ,mit cselekesztek.Ami azon jóslatot illeti,hogy ma nektek,holnap nekünk:arra nézve ne féltsétek ti Erdélyt.Én fogadom,hogy aki Erdély határain hódító karddal belép,legyen az akárki,itt megfelelő erőre fog találni;de azt is fogadom,hogy e haderő senki kérelmére idegen ország határain botor merészséggel át nem lépend soha.

-Tehát kegyelmednek Magyarország idegen föld,ugye?-kiálta föl egy gúnyos hang a tömeg közől.
Bánfi e közbeszólásra elveszté mérsékletét.Dühösen fordult azon szeglet felé,melyből a kérdés jött,s ott az összecsoportosult magyarországiak hidegen megvető tekinteteivel találkozva,elfeledkezék magáról,a világ elfordult vele,s kalpagját lecsapva,fölkiálta:
-Ti mondtátok!Igenis!Idegen ország voltatok ránk nézve mindenha;még több:mostoha ország,és mi mostohagyermekek!Ti vétkeztetek mindig,és mi szenvedtünk miatta!Mi harcoltunk,és küzdelmeink gyümölcsét ti vesztegettétek el!A ti viszálkodástok háromszor döntötte sírba a hazát,Erdély háromszor támasztotta azt föl újra!Mi adtuk nektek a hősöket,ti adtátok nekünk az árulókat!...


Az írót és a regényt felismeri valaki?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.04. 07:21

@lorenz (25699):
Jókai Mór: Erdély Aranykora ;)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.04. 14:36

@osamuka (25704):

Fejlődőképes vagy!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.04. 19:04

@osamuka (25704):

Elképzelni is szörnyű,mivé lenne Erdély a ti kezetekben!
Igaz,hogy egy magyar szenátor a felét már letarlózta,de a másik fele még legalább megvan.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.04. 19:39

@lorenz (25744):
Amennyiben nem ismered Erdély történelmét, ne foglalkozz vele! Ez más világ, nem tartozik rád! ;)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.04. 23:17

@osamuka (25748): Te már a másvilágon van, azt látjuk. Kár, hogy ebben a világban sosem jártál, gőzöd nincs róla. :o
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.04. 23:19

@mimindannyian (25797):
Ez amit írtál, hogy is van magyarul?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.04. 23:50

@osamuka (25799): Ennyit sem tudsz?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.05. 01:02

@osamuka (25748):


"Amennyiben nem ismered Erdély történelmét, ne foglalkozz vele! Ez más világ, nem tartozik rád!"


Miért,te sem ismered a magyar helyesírást ,mégis írogatsz!
Fizikából még az általános iskolai tananyag is hiányzik a fejedből ,mégis beleugatsz mindenbe.
Egyedül a hittanban értek el komoly eredményeket nálad az agymosóid,sőt úgy érzem még egy emelt szintű táltosiskolát is kinyögtél valahogy.
Egyébként ,mivel erdélyi vagyok,úgy érzem, inkább tartozik rám,mint a hozzád hasonlókra.
Persze ,ha te is az vagy,az más.
Akkor szégyenlem magam,hogy ilyen hülyék vannak közöttünk.
0 x

Válasz küldése