Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.05. 04:03

@lorenz (25806):
Akkor TE vagy Erdély szégyene! Eszed helye üres, észérvek fogytával csak sértegetés jön belőled! :evil:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.05. 11:33

@osamuka (25811):

Te mivel is érveltél eddig?
Te kérsz számon tőlem észérveket?
Olvasd már vissza a kommentjeidet!

Az igazságért pedig nem kell megsértődni!
Nincs azzal semmi gond,ha nyelvtanórák helyett inkább sámánoktatásra jártál!
Igaz,hogy emiatt nem tanultál meg helyesen írni magyarul,de ez elenyésző ahhoz képest,milyen spirituális síkokat ismertél meg!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.05. 13:41

@osamuka (25811): Magyar ember tud magyarul írni. ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.05. 16:54

@mimindannyian (25849):
Értem, akkor Te nem vagy magyar! :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.09.05. 17:26

@osamuka (25857): Látom, nem csak az írás, az olvasás sem megy :).
0 x

Avatar
alagi
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:09

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: alagi » 2011.09.05. 17:34

@osamuka (25857):

Mar az ovodaban is leneztem azt, aki azt remelte, hogy egy ilyen valasz utan barki is azt fogja gondolni, hogy nem egette porig magat.

(Ovoda ota most talalkozom eloszor ezzel az intellektualis melyponttal.)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.05. 20:35

Mi a véleményetek arról,hogy már a harmadik magyar párt alakul Romániában!
Most éppen Tőkés tisztelendő úr gondolja,hogy ideje hasznosítani az évek során szerzett kapcsolatrendszert.
Az egyéni ambíciók ismét felülírják az erdélyi magyarság érdekeit.
Van,ami soha nem változik!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.05. 21:44

@lorenz (25869):
Oszd meg, és uralkodj! :(
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.05. 22:19

@osamuka (25878):


Jól értem,a románok keze van a Tőkés-féle pártalapításban?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.05. 22:26

@lorenz (25880):
Nem jól érted! :(
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.17. 04:59

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.18. 23:41

@osamuka (26878):

Egy friss hír neked,varázslótanonc!

Romániában bejegyezték a harmadik magyar pártot.
18 millió románnak van összesen 4 pártja,a másfél millió magyarnak pedig 3.
A románok a térdüket csapkodják a nevetéstől!
Némi szerencse kell a parlamenti bejutáshoz ,de sebaj!

Mit szólsz hozzá,nagy tudású?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.19. 05:45

@lorenz (27161):
Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában? #25878
Egy kis olvasni való, ajánlom, nem árt meg!
http://www.dobogommt.hu/dobogo/cikk.php ... =IV&szam=4
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.19. 11:07

@osamuka (27176):

Ez a válasz?
Értetted a kérdést?

Mi a véleményed arról,hogy egy másfél milliós kisebbségnek három pártja van Romániában?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.09.19. 14:52

0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.09.19. 17:22

Tényleg ne etessétek osmaukát a Trollkirályt! Elég legyen, semmi értelme (sajnos) a TI válaszaitoknak sem, kérdésre meg nem válaszol. Szemét az egész! Kérlek szépen Ne szemeteljetek!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.09.19. 17:52

@Gábor (27258):
remenytelen

teljesen tonkretettek a forumot
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.09.19. 21:07

Miért nem tiltódik ki,ha egyszer troll?
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.09.20. 09:32

Nem követtem mélyen ezt a topicot, ezért ha meg tudtok egyezni és van értelme, egy megadott hozzászólású ponttól ketté tudom vágni, és vissza lehet térni a témához...
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.12.10. 13:59

0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.12.11. 08:11

@Gábor (35802):
Nono!
A cikk annyit állít, hogy brit tudósok orosz régészek megállapítása szerint a 9. században magyarok temetkeztek Cseljabinszk terület, Kunasaszkíj járás, Ujelga kurgánjában. (Pont.)
Ezelőtt még nyugodtan érkezhettek a magyarok a Szíriuszról Atlantiszra, Mura, Sumeriába, bárhova, akár hátrafelé nyilazva is...
Csak, hogy korrektek legyünk. ;)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.12.20. 17:21

A felhők harcosai

A vége a legszebb: Dolgozatom, bizonytalan forrásokon, nem ellenőrizhető információkon, végső csapásként az átlagosnál élénkebb fantáziámon alapul, így kéretik ennek figyelembe vételével olvasni.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 12:58

Amit a paleó topikba írtam, az itt is érvényes: nem tekintem magam abszolút mércének, de vannak gondolataim amit közlésre érdemesnek tartok.
...

Van egy olyan tényező ebben a magyarság-kérdésben, ami fölött a legtöbben elsiklanak. A legáltalánosabban elfogadott elmélet szerint (amit az MTA is terjeszt) a Kárpát-medencében a honfoglalás idején itt tartózkodók nagyjából 10-szer annyian voltak mint a bejövő honfoglalók. Technikailag tehát akárhonnan is nézzük a helyzetet, kb. 90%-ban azoknak az "ittlévőknek" a genetikai leszármazottai vagyunk, és csak 10%-ban a honfoglalóké. Arra ugyanis sehol nincs történelmi utalás, hogy a honfoglalók (vagy bárki más) kiirtotta volna az ittlévőket. Sőt, a krónikáink azt írják, hogy a két "csapat" együttműködött.

Namármost beszélhetünk hősi múltról meg vándorlásról vagy bármiről, ha egyszer 90%-ban az itt élő emberek leszármazottai vagyunk akkor genetikai értelemben a honfoglalók eredete majdhogynem mellékes. És ezt a genetikai vizsgálatok is alátámasztják (szintén MTA anyag), vagyis a mai magyarság genetikája arra utal, hogy európában "őshonos". Lehet anyázni, vagy lehet utánanézni, ez ma a hivatalos történelemtudományi álláspont több nemzetközi illetve MTA kutatás eredményeképpen.

Mintegy mellesleg jegyzem meg, hogy a genetikában az egyszerűség kedvéért "finnugor markernek" nevezett jelző a magyarságban teljesen elenyésző számban van jelen, az aránya az 1%-ot sem éri el. Ezzel szemben a finnugor népekben az a marker, amit "középeurópai markernek" tekinthetünk, igencsak bőségesen megtalálható. Ez azt valószínűsíti, hogy a népáramlás iránya fordított volt ahhoz képest, amit a jó öreg finnugor elmélet feltételez, vagyis nem onnan jöttek emberek ide, hanem innen mentek oda. Ez speciel megmagyarázza a nyelvi és kulturális összecsengéseket is, tehát meglehetősen elegáns elmélet, ami erőfeszítés nélkül vágja szét a finnugor vita gordiuszi csomóját.

A forrásaimat nem adtam meg, mert a t*kömnek van kedve most mindennek (újra) utánajárni, de a gugli mindenkinek ugyanannyira a barátja. Én láttam az említett anyagokat az MTA kiadásában, aki nem hisz nekem az keresse meg náluk. Esetleg udvarias kérésekre megemberelem magam, de az anyázók ne várják hogy aranyozott papírra kinyomtatva teszem eléjük az abszolút igazságot azért hogy kitöröljék vele.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.26. 14:12

***MODERALVA***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2012.02.02. 23:31-kor.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 15:25

@vaskalapos (39356):

"Jártak erre sokan, és furcsa módon a genetikánkon ez nagyon kevéssé látszik."
Bármennyire is elképesztően hihetetlenül hangzik ez a magadfajta szkeptikus számára, de az MTA jelenlegi álláspontjaiból ki tudod bogarászni - ha van elég türelmed, mert ezt így, nyíltan sosem fogják leírni -, hogy a mai magyar népesség kb. kétharmada az istállóskői ősember leszármazottja.

Nem, nem én vagyok hülye, csak még nem olvastad a megfelelő anyagokat és ezért nézel hülyének.

És nem a kacsa magazinról beszélek, ismétlem sokadjára, hanem - egyebek mellett - a Magyar Tudományos Akadémia neten is olvasható anyagairól.

"A kultura es a nyelv az elegge fuggetlen a genetikatol."
Ez speciel eléggé vitatható, mert annak az esélye, hogy egy nagy népcsoport "elveszítse" a kultúráját és átvegye helyette egy jóval kisebbét, eléggé kicsi. Pont azért fogadja el az emberek többsége olyan nehezen a finnugor elméletet, mert van benne pár fehér folt, amire ráfogják, hogy "tudományos", de erősen ellentmond az alapvető logikának és a józan észnek.
Nem véletlenül.

"Te most a Magyarorszagon elo emberek genetikai eredeterol, vagy a magyar nyelv es kultura eredeterol vitazol?
A finnugor elmelet a nyelvre vonatkozik es nem a genetikara."

Hogyismondjam... Mivel a genetika egyértelműen bizonyítja, hogy a finnugor elmélet 100% téves, a kultúráról és a nyelvről tovább vitatkozni annak a tükrében szerintem enyhénszólva is felesleges.
Ahogy említettem, a finnugor marker a Kárpát-medencében gyakorlatilag ismeretlen, tehát leszögezhető, hogy a finnugor területekről ide népcsoportok nem jöttek. Akarsz tovább beszélni a finn-magyar rokonságról? Lehet, de csak úgy, ha elfogadjuk, hogy ha van kapcsolat az annak köszönhető, hogy innen kimentek emberek oda. Árpádék viszont nem onnan jöttek, ez tény.

"Igy nem leszel itt nepszeru, a google-n mindet meg annak az ellenekzot is megtalalod."
Hát ezt egy kicsit sajnálom, de nem fogok belerokkanni. Mindenesetre én a guglival az MTA felé irányítom az érdeklődőket, azt hiszem antifinnugoristaként ennél... "elfogadhatóbb" forrást nem találhatnék. Ha neked az MTA nem elég hiteles akkor mondd meg mi lenne az.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 15:41

@Deansdale (39365):
Hogyismondjam... Mivel a genetika egyértelműen bizonyítja, hogy a finnugor elmélet 100% téves, a kultúráról és a nyelvről tovább vitatkozni annak a tükrében szerintem enyhénszólva is felesleges. Ahogy említettem, a finnugor marker a Kárpát-medencében gyakorlatilag ismeretlen, tehát leszögezhető, hogy a finnugor területekről ide népcsoportok nem jöttek. Akarsz tovább beszélni a finn-magyar rokonságról? Lehet, de csak úgy, ha elfogadjuk, hogy ha van kapcsolat az annak köszönhető, hogy innen kimentek emberek oda. Árpádék viszont nem onnan jöttek, ez tény.
A nyelvi rokonosság és genetikai rokonság nem ugyanaz. Ez lenne a lényeg. Az, hogy finnugor nyelvekkel rokon a magyar nyelv, az nem jelenti azt, hogy genetikailag a finnekkel, vagy más északi, uráli népekkel rokonságban vagyunk. Egy példa: az afroamerikaik angolul beszélnek, ugye? Mégsem mondod, hogy wellsiek, angolszászok, vagy írek leszármazottai a feketék. A legfrissebb tanulmányok szerint a környező szláv népekkel vagyunk genetikai rokonságban, miközben a nyelvünk meg a finnugor nyelvcsaláddal áll rokonságban. Nincs finnugor gén, ha szerinted van, akkor légy szíves egy publikációt linkelj már be nekünk!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.26. 15:42

***MODERALVA***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2012.02.02. 23:31-kor.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 15:55

Remélem érzed, hogy mennyire nem mondasz ellen annak amit állítok. Ha innen kimentek oda embercsoportok (én ugye ezt állítom), akkor létezik genetikai, kulturális és nyelvi rokonság is (ezt is állítom). Csakhogy pontosan fordítva, mint azt a finnugor elmélet eddig hirdette. Ezt azt hiszem úgy írhatnám le tudományos nyelvezettel, hogy a finnugor elmélet olyan tényeken alapult, amikre van más magyarázat is, és a finnugor elmélettel szemben ez a másik magyarázat a helyes. Tehát nem alapvető tényeket vonok kétségbe, hanem másik magyarázatot kínálok - de a finnugor elmélet továbbra is 100% téves.

Kicsit féltem hogy előhozakodsz a forrásanyagok kérdésével, mert inkább mártanám a ****om forró zsírba mint hogy most nekiálljak a netet bújni az adatokért... Dehát ilyen sors.

A TAT-C nevű marker a "finnugor marker", mivel a finnugor népeknél általában magas arányban előfordul (finneknél 55%).
http://racialreality.110mb.com/tatc.html
Nálunk - és úgy általában közép-európában - viszont mutatóba is alig akad. Errefelé a TAT-T variáns dívik, hogy úgy mondjam.
Ha ez az anyag nem elég, innen már el tudsz indulni tovább magadtól is :)
Egyébként a TAT-C ázsia belsőbb régióiban is megtalálható, ilyen értelemben nem kizárólag a finnugoroknál található meg, de ez jelen levezetés szempontjából teljesen mellékes. Legfeljebb annyiban szignifikáns mégis, hogy jelzi, ázsia azon részeiről sem jöttünk.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 15:58

@vaskalapos (39371):
"Nincs olyan elmelet, hogy a finn emberek es a magyar emberek kozos ostol szarmaznak (genetikailag)."
Akkor biztos rosszul emlékszem és iskolában nem tanították hogy az uralból jöttünk, és legközelebbi rokonaink a manysik meg kitudjamégmik. Bocsesz.

Az egész finnugor elméletnek semmi más jelentősége nem volt mióta a habsburgok kitalálták, mint hogy a magyarság származását magyarázták vele. Ahhoz képest eléggé messzire jutottunk, úgy érzem.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 16:00

@Deansdale (39375): Hol írja a linked, hogy finnugor nyelvrokonossági marker a Tat-C? Szerintem te a genetikát azért kevered a nyelvvel mert mindkettőben benne van a finn szó. Próbáld meg megérteni, hogy a nyelv nem génekében van kódolva, a linked szerint sem. A nyelv egy tanult dolog, a származás olvasható le a génekből nem a nyelv...
Remélem érzed, hogy mennyire nem mondasz ellen annak amit állítok. Ha innen kimentek oda embercsoportok (én ugye ezt állítom), akkor létezik genetikai, kulturális és nyelvi rokonság is (ezt is állítom). Csakhogy pontosan fordítva, mint azt a finnugor elmélet eddig hirdette.
Nem ezt hirdette, te tudtad rosszul. Ha nem hiszed, idéz be egy MTA, vagy bármely tudományos finnugorisztikai elméletet. A probléma nálad van, és nem a finnugor elméletben.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 16:17

Ööö, izé. Azt hiszem itt vagy alapvető félreértésben. A TAT-C egy genetikai marker aminek a nyelvrokonsághoz semmi köze. Nem tudom miért mosod össze a két témát.

Ettől függetlenül az viszont egyértelmű, hogy ha két nép egymás mellett / között él olyan szinten, hogy a nyelvük keveredik, akkor óhatatlanul a génjeik is fognak. Tehát ha itt a Kárpát-medencében lenne "finnugor szó" amit mi vettünk át a finnektől akkor azért nagyjából feltételezhető, hogy a "finnugor marker"-nek is lenni kéne, amit a szavakkal együtt hoztunk magunkkal. De mivel ilyen nem létezik...

Érdekes, hogy érdemben senki nem vitatja amit mondok, csak mindenféle érintőleges melléktémákba viszitek el a kérdést, és olyan forrásokat kértek számon rajtam amiről én egyáltalán nem beszéltem. A forrásokat amikről beszéltem viszont lesz*rjátok, félremagyarázzátok. Hm.

Én magam is "szkeptikusnak" vallom magam olyan értelemben, hogy nem hiszek el semmit ami nincs kellően alátámasztva. Viszont ezzel együtt azért büszke vagyok arra, hogy meg tudom változtatni a véleményem ha valamiben úgy látom, a másik fél érvei megalapozottabbak. Úgy érzem ez a második rész belőletek mintha hiányozna :)
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 16:20

Egyébként vicces, hogy komplett hülyének néztek, aki pikk-pakk elfelejti, hogy évtizedeken át nyomta az oktatás meg a média hogy finnugor származásúak vagyunk. És nem nyelvről beszéltek, hanem eredetről. Arról, hogy Árpádék közvetlen ősei az ural lábánál terelgették a rénszarvasokat és onnan hoztuk magunkkal a finnugor mindenséget. Most, hogy ez megcáfolódott, most hirtelen az van, hogy "ilyet sosem állítottak". De, állítottak. Csak manapság nem divat beismerni.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2012.01.26. 16:31

***MODERALVA***
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2012.02.02. 23:30-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 16:32

@Deansdale (39380):
Ettől függetlenül az viszont egyértelmű, hogy ha két nép egymás mellett / között él olyan szinten, hogy a nyelvük keveredik, akkor óhatatlanul a génjeik is fognak. Tehát ha itt a Kárpát-medencében lenne "finnugor szó" amit mi vettünk át a finnektől akkor azért nagyjából feltételezhető, hogy a "finnugor marker"-nek is lenni kéne, amit a szavakkal együtt hoztunk magunkkal. De mivel ilyen nem létezik...
A probléma az, hogy már az árpádkori magyarokkal sem vagy genetikai rokonságban. Fogalmam sincs miért akarod a Tat-c gént vizsgálni, egy genetikailag szláv népcsoporton aki történetesen magyarul beszél. Kicserélődött a nép a nyelv alól. Van ilyen, csak te még nem hallottál róla.

Azért ne felejtsük el, hogy az előbb még azt állítottad, hogy Tat-c gént a "finnugor-nyelv" gén, most meg már csak azt, hogy ez egy jelező marker a finnugorokra. Persze amikor először írtál, azt állítottad a finnugor-elmélet azt állítja, hogy genetikailag rokonok vagyunk. Egyfolytában mást állítasz.

Nyelvek születése és terjedése
Városi legendák
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 17:11

Na jó, ennek a vitának sem volt értelme egy elbaltázott pillanatig sem.
Egyrészt amiről én beszélek, az az ONTOPIK rész, vagyis hogy honnan jött a magyarság. Erre az egyértelmű válasz, hogy sehonnan, mert a génjeinkből tényszerűen, fekete-fehéren levezethető, hogy őslakosok vagyunk itt. Ezt az MTA sem tagadja (mostanában...), legfeljebb annyit tesz hozzá, hogy azért a finnugor "rokonság" még továbbra is fennáll kulturális/nyelvészeti értelemben.

Ezek után legfeljebb azzal tudnál vitatkozni, hogy ez a magyarság ami most itt él és magyarnak vallja magát igazából nem is a magyarság. Ebbe hadd ne menjek bele.

"már az árpádkori magyarokkal sem vagy genetikai rokonságban"
Az ilyen nevetséges áltudományos okoskodásba meg jobb lenne bele sem kezdeni. Fordítva ülöd meg ugyanis a lovat. A mi őseink azok, akik a genetikai őseink. Azokkal nem tudsz nem rokonságban lenni genetikailag, remélem ebben egyetértünk. Hogy a történészek mit képzelegnek arról, hogy az úgynevezett "honfoglalók" kik voltak, honnan jöttek és mit csináltak abszolút lényegtelen a származásunk szempontjából. Az egyetlen dolog ami nem tud hazudni az a genetika, minden más csak elmélkedés.
Hallottam már olyan elméleteket, hogy egy nép génállománya "lecserélődik", de ez kritikán aluli szellemi igénytelenség.

"Kicserélődött a nép a nyelv alól. Van ilyen, csak te még nem hallottál róla."
Na persze :) Az ugye kizárt, hogy te hittél el valami olyat amiről később kiderül hogy tévedés? Tudod a "szkeptikusság" nem arról szól, hogy rögzíted magad a tudományos vélemények egy bizonyos pontján és onnan nem mozdulsz el akkor se ha 6 ökör vontat. A szkeptikusság azt jelenti, hogy mindig, folyamatosan rugalmasan vizsgálsz minden érvet, és ha találsz jobbat mint az addigiak akkor "váltasz". Ehhez képest itt úgy tűnik senki egy büdös elbaltázott mikrométert sem hajlandó elmozdulni a fixa ideáitól semmilyen témában. És aki bármiben akár csak egy kicsit is mást állít, az hülye, az bolond, és annak neki kell ugrani verbális vascsövekkel. Hm.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Deansdale 2012.01.26. 17:31-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 17:30

@Deansdale (39392):

Szereted hangoztatni, hogy mellékszálra válaszolok, tessék mindenre kaptál választ.
Na jó, ennek a vitának sem volt értelme egy elbaltázott pillanatig sem.
Egyrészt amiről én beszélek, az az ONTOPIK rész, vagyis hogy honnan jött a magyarság. Erre az egyértelmű válasz, hogy sehonnan, mert a génjeinkből tényszerűen, fekete-fehéren levezethető, hogy őslakosok vagyunk itt.
Melyik az őslakos gén, kik azok az őslakosok akikhez hasonlítod a génjeidet????
Ezt az MTA sem tagadja, legfeljebb annyit tesz hozzá, hogy azért a finnugor "rokonság" még továbbra is fennáll kulturális/nyelvészeti értelemben.
A tudomány állása szerint, nincs finnugor rokonság, finnugor nyelvrokonság van.
Ezek után legfeljebb azzal tudnál vitatkozni, hogy ez a magyarság ami most itt él és magyarnak vallja magát igazából nem is a magyarság. Ebbe hadd ne menjek bele.
Jó kérdés, mitől lesz valaki magyar, francia, vagy német?
Az ilyen nevetséges áltudományos okoskodásba meg jobb lenne bele sem kezdeni. Fordítva ülöd meg ugyanis a lovat. A mi őseink azok, akik a genetikai őseink. Azokkal nem tudsz nem rokonságban lenni genetikailag, remélem ebben egyetértünk.
Csakhogy az emberek hovatartozásukat nem gének alapján sorolják be magukat. Ellenben kulturálisan, és nagyon valószínű, hogy nyelvileg rokonságban vagyunk a honfoglaló magyarokkal.
Hogy a történészek mit képzelegnek arról, hogy az úgynevezett "honfoglalók" kik voltak, honnan jöttek és mit csináltak abszolút lényegtelen a származásunk szempontjából. Az egyetlen dolog ami nem tud hazudni az a genetika, minden más csak elmélkedés.
A történészek többek között a régészek munkájára alapoznak elméleteket. Akik ásatásokat végeznek, és a csontokon genetikai vizsgálatokat végeznek. Konkrétum is van, vagy csak úgy általánosságban szapulod a történészeket, mert az olyan jó?
Hallottam már olyan elméleteket, hogy egy nép génállománya "lecserélődik", de ez kritikán aluli szellemi igénytelenség.
Igen, az.
Na persze :) Az ugye kizárt, hogy te hittél el valami olyat amiről később kiderül hogy tévedés? Tudod a "szkeptikusság" nem arról szól, hogy rögzíted magad a tudományos vélemények egy bizonyos pontján és onnan nem mozdulsz el akkor se ha 6 ökör vontat. A szkeptikusság azt jelenti, hogy mindig, folyamatosan rugalmasan vizsgálsz minden érvet, és ha találsz jobbat mint az addigiak akkor "váltasz". Ehhez képest itt úgy tűnik senki egy büdös elbaltázott mikrométert sem hajlandó elmozdulni a fixa ideáitól semmilyen témában. És aki bármiben akár csak egy kicsit is mást állít, az hülye, az bolond, és annak neki kell ugrani verbális vascsövekkel. Hm.
Küldtem egy linket is neked. Nyest.hu nyelvészek vannak. Ok, vizsgáljuk meg az érveidet. Mik azok, azon kívül, hogy szerinted van olyan hogy "finnugor-nyelv" gén. De küldhetsz publikációt is ami az ellenkezőjét állítja ami én állítok.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2012.01.26. 17:36-kor.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 17:34

"A géneket meg maximum a NEO-NÁCIKAT érdekli..."
(Most eltekintve attól, hogy nyelvtanilag hogyan raktad össze ezt a szemetet, és hogy ez miket sugall a nyelvészeti ismereteidre nézve...)
Ez mi a túró? Ez valami érv????????????
Tudományos gondolkodású ember mondhat olyat, hogy a gének csak a nácikat érdeklik?
Áááá, vazz, ez kész.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 17:38

@Deansdale (39396): Bocs javítottam, de ha ennyire érdekel akkor igen érv. Nem attól leszel magyar, hogy milyen haplo-, vagy fenotipus van a génjeidben. Nincs magyar, francia, német vagy egyéb gén. Ellenben van, magyar nyelv és magyar kultúra. Bár ez a kulturálatlan hozzászólás mindenek az alja.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 17:51

Nézd, szerintem az a magyar aki magyarnak vallja magát. Ezen emberek zöme a Kárpát-medencében él, a többség ezen belül is az ország területén. Ha megvizsgálod ezeket az embereket, a ~ háromnegyedüknek az ősei itt éltek már a kőkor végefelé is. Ez egy olyan tényszerű adat, amit legfeljebb félremagyarázni lehet, de alapvetően azért magáért beszél.

Magyarság eredete, honnan jöttünk valójában?

Sehonnan. Ameddig a szem képes visszafelé ellátni a történelemben, őslakosok vagyunk itt. Illetve a kőkorban érkeztünk ide, de ez mai szemmel gyakorlatilag ugyanazt jelenti.
A magyarság, mármint azok az emberek akik ma magyarok, nem jöttek az uralból, nem jöttek ázsiából, nem jöttek törökországból. És nem finnugorok, mint ahogy - Vaskalapos erőlködése ellenére - igenis tanították az iskolában.

Van aki ezekből bármit meg tud cáfolni valamiféle adatokkal? Mert akkor jelentkezzen. Ha nem, akkor miről beszélünk?

Az az elmélet, miszerint Árpádék voltak "a magyarok" és akik most itt élnek magyarok, azok valójában nem magyarok csak átvették a nyelvet, irtóztató kifacsarása a tényeknek annak érdekben, hogy az igazságot még pár évig el lehessen kendőzni.

Egyébként én lennék kulturálatlan??? Azok után, hogy lenáciztál mert mertem a génekről beszélni, mindenféle nacionalizmus nélkül, szigorúan tudományos alapon, egy olyan topikban ami a magyarság eredetét firtatja?! Hát öregem, nem semmi vagy.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.26. 18:01

@Deansdale (39392):
Az ilyen nevetséges áltudományos okoskodásba meg jobb lenne bele sem kezdeni. Fordítva ülöd meg ugyanis a lovat. A mi őseink azok, akik a genetikai őseink. Azokkal nem tudsz nem rokonságban lenni genetikailag, remélem ebben egyetértünk.
Haaaat, jartak itt a besenyok, a tatarok, meg a torokok, telepitettek be nemeteket, meg kunokat... honnan a pitlibol tudod, hogy melyik felmenod kivel hált? Szoval vajon kik a te genetikai oseid?
Amugy most 5000$-ert max. 10 nap alatt elkeszitik neked a genetikai terkepedet. Nem elerhetetelen.

Tobb a multba visszanezo, osmagyar, "merengjunk a mult dicsosegen" szemleletu ember jott a Semino elmelettel. Tessek elolvasni a cikket, es a kovetkezteteseket levonni belole! A messzemeno kovetkeztetesek csak hipotezisek es azokat bizonyitani is kellene tudni.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2012.01.26. 18:03

@Deansdale (39400):

Meg az is elkepzelheto, hogy a magyarok egy kisebb csoportja elvandorolt az oshazabol, aztan az Karpat-medenceben elo nepekre ratelepdedett, mert jobb harcosok voltak, mert jobban szervezett tarsadalmi eletuk volt, aztan szepen az uralmuk ala hajtottak az itt elo embereket, akik atvettek az os magyar hazabol szarmazo kulturat. Ez elkepzelhetetlen szamodra?
0 x

Kétarc
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2010.01.22. 21:08

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Kétarc » 2012.01.26. 18:06

@Deansdale (39400):

"Nézd, szerintem az a magyar aki magyarnak vallja magát."

Ezzel vitatkoznék, rengeteg ember mondja magát magyarnak, amikor se a nyelvet nem tudja értelmesen használni, a kultúrát pedig hagyjuk milyen módon értelmezik. Aztán... a különböző etnikumok akik magyarnak vallják magukat (mikor milyen indíttatás/támogatás céljából, ilyen szempontból ez lényegtelen), azok sem éppen azok.
Nos, ha én elutazom, teszem azt Finnországba és azt állítom, hogy finn vagyok, akkor az leszek? Nem. Pedig annak állíthatnám magam, attól még nem leszek az.
Szerintem ezt gondold át újra...
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 18:07

@Deansdale (39400):
Nézd, szerintem az a magyar aki magyarnak vallja magát. Ezen emberek zöme a Kárpát-medencében él, a többség ezen belül is az ország területén. Ha megvizsgálod ezeket az embereket, a ~ háromnegyedüknek az ősei itt éltek már a kőkor végefelé is. Ez egy olyan tényszerű adat, amit legfeljebb félremagyarázni lehet, de alapvetően azért magáért beszél. Sehonnan. Ameddig a szem képes visszafelé ellátni a történelemben, őslakosok vagyunk itt. Illetve a kőkorban érkeztünk ide, de ez mai szemmel gyakorlatilag ugyanazt jelenti. A magyarság, mármint azok az emberek akik ma magyarok, nem jöttek az uralból, nem jöttek ázsiából, nem jöttek törökországból. És nem finnugorok, mint ahogy - Vaskalapos erőlködése ellenére - igenis tanították az iskolában.
Publikációt linkelj légy szíves arról, hogy kőkor óta itt élő emberek a mai kárpát-medencei népekkel azonosak. Kárpátmedence népei folyamatosan cserélődtetek. Vaskalapos is csak azt mondta, amit sokadszorra sem sikerült megértened a nyelvünk finnugor eredetű, és nem mi.
Egyébként én lennék kulturálatlan??? Azok után, hogy lenáciztál mert mertem a génekről beszélni, mindenféle nacionalizmus nélkül, szigorúan tudományos alapon, egy olyan topikban ami a magyarság eredetét firtatja?! Hát öregem, nem semmi vagy.
Egy szóval sem mondtam, hogy náci vagy. Figyelj, ha szókiforgatással akarsz itt erősködni, ahhoz még egy kicsit gyakorolni kell... Persze jobban szeretném, ha érvelnél.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 18:19

Itt van a wiki szerint - kiemeltem neked - hány nép élt a Kárpát medencében. De ha tudsz olyan forrást, ami szerint ez nem igaz légy oly szíves és linkeld be!

Az őskortól a magyar honfoglalásig

A Kárpát-medence területén több helyen is megtalálták az ősember emlékeit. A korai ősember (késői előember) maradványát Vértesszőlősön, a neandervölgyi ember legfontosabb leleteit pedig a Bükk-hegységben találták meg („Samu” maradványai, Subalyuk, Istállóskői-barlang, Szeleta-barlang).

A Homo sapiens megjelenése a területen mintegy 20 000 évvel ezelőttre tehető. Az érdi barlangban talált emlékekből ismert érdi ember használta az első ismert hústároló vermet. Az i. e. 6. évezredben megjelenő első újkőkori földművesek számára a Kárpátok viszonylagos védelmet biztosítottak, a földművelésre és állattartásra egyaránt alkalmas síkságok és a vízbőség vonzotta a különböző népcsoportokat. Az Erdélyben az i. e. 5. évezredben virágzó Vinča–Tordos-kultúra tekinthető egyes kutatások szerint a világ első írásos műveltségének. (Az 1961-ben felfedezett híres tatárlakai lelet a sumer írásnál valószínűleg 1000 évvel előbbi időből származik.)

A legkorábbi név szerint is ismert népek a vaskor idején az Alföld vidékén a lovasnomád szkíták törzsei, a hegyekben és dombvidékeken pedig az illír törzsek közé tartozó pannonok és azalok, a különböző kelta népcsoportok (eraviszkuszok, boiok, ózok, szkordiszkuszok, kotinuszok), valamint a trák törzsekhez tartozó dákok. Később újabb lótartók, a szarmaták jelentek meg, valamint az első germán népek, a kvádok és markomannok. Az 1. század során a Római Birodalom elfoglalta a Dunántúl területét, majd Erdélyt. Az előbbi Pannonia tartomány, az utóbbi Dacia tartomány részét képezte. A 3. századtól az Ázsiából meginduló népvándorlás során egyre gyakoribbá váltak a rómaiak elleni barbár támadások. A rómaiak ezért előbb Daciából, majd az 5. században Pannoniából is kénytelenek voltak kivonulni és a helyüket új népek vették át: a germán törzsekhez tartozó vandálok és gótok, majd a lovasnomád hunok. Attila király hatalmas eurázsiai birodalmának a Kárpát-medencében volt a központja.

A hunokat birodalmuk bukása után a herulok, longobárdok és gepidák, majd a 6. században az avarok követték. Az utóbbiak Baján vezetésével alapították meg egységes Kárpát-medencei államukat, amely mintegy 250 évig állt fenn. A Kárpátok völgyeibe (a mai Szlovákia és Erdély vidékére), valamint az északi és dunántúli középhegységekbe a szlávok törzsei költöztek, akik az avaroknak határőrnépekként szolgáltak. Az avarok uralma a 9. században dőlt meg, amikor Nagy Károly a Frank Birodalomhoz csatolta a Dunántúlt, a terület népét pedig keresztény hitre térítette. Az Alföld és Erdély avar fejedelmei ugyanakkor bolgár fennhatóság alá kerültek. A század második felében a szláv Morva Birodalom vonta rövid időre ellenőrzése alá a Kárpát-medence északi és nyugati területeit. A morva és bolgár uralomnak a magyar honfoglalás vetett véget 895-ben. A magyarok fokozatosan az egész Kárpát-medencét ellenőrzésük alá vonták, majd 1000-ben a Magyar Királyság alatt egyesítették a terület népeit. A Kárpát-medence története során egyedül a magyaroknak sikerült tartós államot létrehozniuk a területen.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 18:28

Argh.
Igen, jártak itt sokan, ők az az egynegyednyi-egyharmadnyi "genetikai anyag" aki nem őshonos. És? Ez hol érv az ellen amit mondtam? Ettől függetlenül fennáll, hogy a mai magyarság kétharmada/háromnegyede őshonos. A két dolog egyáltalán nem zárja ki egymást, hanem tökéletesen kiegészíti, ezért nem is értem mit lovagoltok rajta. Nem a saját személyes őseimről beszélek, hanem a ma itt élő magyarságéról.
Egyébként az azért magától értetődik, hogy pl. a Semino-féle vizsgálatokkor kivették a mintából azokat akik kifejezetten külföldi származásúnak vagy betelepítésűnek vallották magukat, vagyis egy sváb vagy szláv embert nem vettek számba a magyarság genetikájának szempontjából. Nagyon helyesen, ugyanis ez így tudományos. Ez nem jelenti, hogy valakinek baja lenne a betelepülőkkel, mielőtt még megint lenáciz valaki, csak annyit jelent, hogy ha a magyarság őseit akarjuk kutatni akkor ki kell venni a mintából aki köztudottan nem magyar felmenőkkel rendelkezik.

Azt meg külön mutasd már meg légyszives, hogy hol merengtem én a (h)ősi magyar nemzet nagyságán, vagy netán hol hoztam szóba trianont vagy ilyesmi. Mert ha ilyet nem találsz akkor ne gyere ellenem antinacionalista szöveggel, nem engem tesz hiteltelenné még akkor sem ha esetleg a közeg olyan hogy alaptalan vádak miatt is kiközösít. (Úgy látom olyan.) Egyébként érdekes figyelni a fejleményeket, hogy valaki előveszi a neonáci ütőkártyát és hirtelen mindenki feltételezi, hogy nem olvastam Semino eredeti cikkeit vagy akár az utána következő kutatók eredeti anyagait. Szerinted nem olvastam? Hm.

Nem teljesen elképzelhetetlen, hogy élt valaha egy népcsoport, akik mint "elit" rátelepedtek az itt élőkre. Sőt, ez félig-meddig, erős feltételekkel és a kontextus ismeretében nagyjából igaznak is tekinthető. De ennek továbbra sincs semmi jelentősége abból a szempontból, hogy most mi vagyunk a magyarok és az őseink itt éltek. Egyébként a valóság körülbelül az lehetett, hogy az Árpáddal ide bejövő "honfoglalók" ősei innen mentek ki korábban. Ez sokmindent helyretesz amit egyébként nehezen lehetne magyarázni.

Kétarc, Gábornak válaszoltam a saját nyelvezetén. Ne vedd betű szerint :) De ha azzal jövök, hogy nem az magyar aki annak vallja magát akkor soha nem mosom le magamról a náci bélyeget :) Ez a kulturált tudományos viták átka :D

Gábor, Czeizel Endre és az MTA munkatársai is beszéltek már arról többször is, hogy a mai magyarság genetikai ősei "helyből származnak". Ezek után gondolhatod te azt, hogy "lecserélődtek", csak épp semmi alapja nincs. Túlságosan ragaszkodsz egy halom olyan sztereotípiához amit azért találtak ki, hogy a régi finnugor elméletek lékjeit betömködjék vele. Pl. hogy itt kicserélődött a nép, annak kicserélődött a génállománya, a nyelve, satöbbi. Ez mind fantasztikusan légbőlkapott és logikátlan hülyeségnek tűnik amint a tudatod képes befogadni a tényt, hogy a magyarság kétharmada az istállóskői ősember leszármazottja.

És ha meg nem szerkeszted az én kommentemet, abban betűpontosan idéztem hogy mit írtál. Just sayin'. Nekem sem kenyerem a sárdobálás, én is jobban örülnék valamiféle érvelősebb jellegű vitának.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 18:32

@Deansdale (39410): Nem itt jártak, itt laktak! Akik itt jártak, mint tatárok, törökök, stb. amint látod fel sincsenek tüntetve. ;) Hol a publikáció ami azt bizonyítja, őshonosak vagyunk? Egyáltalán hány évtől számítod a honosodást, 1000, 10000? Mellébeszélés és saját képzeleted termékei helyett, valami konkrét forrás-anyagot is linkelhetnél már, sokadszori kérésre...
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 18:40

@Gábor (39408):
Nézd, a "szkíta" név és még egy pár hasonló valójában afféle ernyő, ami sok más nevet gyűjt egybe. Ezek közül amiket a wiki ír elég sok egymással (és velünk!) rokon. Hogy ezek itt voltak az nem meglepő.
És ha belegondolsz, pontosan az lenne furcsa, hogy ha ennyire össze-vissza mosódott a magyarság akkor hogy lehet ilyen egységes a genetikája.

Előadom a sztorit, ha nem tetszik nem muszáj egyből elhinned, de talán bizonyos részleteket további megfontolás tárgyává tehetsz.
A KM-ben a földművelés nagyon gyorsan terjedt el, és jelentős tempóban fejlesztették tovább. Ennek köszönhetően itt nagyon gyorsan nőtt a népsűrűség. (A kőkor végén az alföldön több - és nagyobb - település állt, mint ma, olvasható a nemzeti múzeum honlapján.) Amikor a népsűrűség elért egy "kritikus pontot" több nagy csoport innen kivándorolt. Többek között valakik eljutottak a finnekhez is, innen a nyelvi "rokonság": az "echte finnek" átvettek pár szót az oda kivándorol "protomagyaroktól". Később aztán ezek közül néhányan visszatértek (évtizedekkel vagy évszázadokkal később), ilyen volt Árpádék csoportja is; ezért nem találod a nyomát a genetikánban annak, hogy valamiféle "idegenek" áramlottak volna be akkortájt. Ja és ezért írják a krónikáink, hogy amikor Árpádék bejöttek az ittlévők ugyanazt a nyelvet beszélték mint ők és hogy az első pillanattól kezdve együttműködtek, nem volt semmi villongás vagy háborúskodás.

Ha ezt végiggondolod, nem tudsz belekötni igazából sehol. Nincs olyan történelmi tény ami ennek ellentmondana. A genetikai kutatásokra is rímel. A finnugor dolgot is magyarázza. Az, hogy neked esetleg "szokatlan", nem jelent semmit, hidd el.
Gyerekként én is elhittem a suliban az uráli meséket, de aztán kénytelen voltam belátni hogy hülyeségekkel tömték a fejemet. A Habsburgok által kreált magyar műtörténelemben olyan logikai és ténybeli lyukak tátonganak hogy mára már tarthatatlan. Eleve elég zűrös mese a magyar származásé, ha azt a verziót nézed, hogy elindultunk az urálból mint karikalábú mongoloid rénszarvastartók, az úton mindenki végigvert és üldözött minket, és megérkeztünk a Kárpát-medencébe mint europid lovasíjász nemzet aki aztán "mellesleg" katonailag sakkban tartotta európát párszáz évig. A kalandozások során például Spanyolország területére is eljutottunk, ami igen szép teljesítmény egy karikalábú rénszarvaspásztortól, nem gondolod?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 18:43

@Deansdale (39413): Nézd, nem attól lesz igazad, hogy minél több írsz le. Ott tartunk, tettél egy állítást. Ezt, kérlek támaszd alá forrás megyejelöléssel, publikációddal, hogy honnan veszed amit állítasz.
0 x

Deansdale
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.01.26. 12:25

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Deansdale » 2012.01.26. 18:48

@Gábor (39411):
Jajajaj.
Linkeljen neked a lipicai ménes, már ha megbocsátasz némi ízléstelen tréfálkozást.
Kötöd az ebet a karóhoz és olyan rugalmatlan vagy mint egy üvegablak.
Tudod az a problémám, hogy a wikit "ti" írtátok, ti, akik kifejezetten ellenálltok a modern kutatások hozta új eredményeknek. Nem csoda, hogy a külföldi kutatók, mint Semino, értetlenül állnak a magyar tudományos álláspontok előtt. Ő kimutatja, hogy semmi közünk a finnekhez, mire lehülyézik, hogy "dehát mindenki tudja hogy finnugorok vagyunk". Ő meg vállat von, és aszondja, hát jó, legyen nektek.

Egyébként annyi a bajom a "linkeléseddel", hogy körülbelül háromszáz anyagot mutathatnék amit kivétel nélkül mind azzal lőnél le - elolvasás nélkül -, hogy áltudományos nacionalista humbug, hiszen ellentmond annak amit gondolsz. És ne mondd, hogy nem, mert igen :)
Megnézheted például a http://magyarostortenet.gportal.hu/ oldalt, tele van politika- és nacionalizmusmentes anyaggal. Annyi van, hogy hetek alatt se tudnád elolvasni.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.01.26. 18:49

@Deansdale (39413): A Habsburg történelem hamisítás legendájába látom te is belefutottál. Olvass egy kicsit mélyebbre:
A Habsburgok, és a magyar őstörténet
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2012.01.26. 19:00-kor.
0 x

Válasz küldése