Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.11. 18:18

@mimindannyian (79726): Amikor evolúcióról beszélünk, az értelemszerűen a biológiai evolúciót jelenti. Amennyiben más jellegű fejlődésre kívánjuk a szót alkalmazni, akkor azt jelezni kell, pld. kulturális evolúció. Személy szerint helytelenítem az ilyen szóhasználatot, azonban inkább ne nyelvészkedjünk.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.07.12. 09:53

@mimindannyian (79726):
mimindannyian írta:
Idézet:
A technika és a tudomány fejlődése nem evolúció.
http://en.wikipedia.org/wiki/Technological_evolution
A dolog ott kezdődik, hogy az evolúció egyáltalán nem "fejlődés". Ha más szóval kéne mondani, akkor a legjobb az "alkalmazkodás". Speciel a biológiai evolúcióképes rendszerek olyan szerveződésűek, hogy általában a komplexitás növelésével alkalmazkodnak a változó környezethez, ezt a növekedést - gondolom emberi sovinizmusból - önkényesen "fejlődésnek" tekinti sok ember.

A technikai és kulturális "evolúciót" tulajdonképpen összevontan egy mémrendszerben zajló evolúciónak lehet tudományosan tekinteni. Azt kell ilyenkor mindig világossá tenni, hogy a mémek esetében számos tulajdonság és feltétel, ami az evolúciós algoritmus működését meghatározza, szögesen más, mint a biológiai evolúciós rendszerben. Például a mémevolúcióban általános a horizontális öröklődés (nemcsak az utódok irányába, hanem a kortársak felé is terjedhetnek) és például a Lamarcki "szerzett tulajdonságok öröklődése" is megvalósul a mémevolúció során. Az biztos, hogy a mémrendszerre alapuló kulturális és technikai "evolúció" nagyságrendekkel gyorsabb, mint a biológiai.
És tényleg nem szokás együtt emlegetni a kettőt, főleg a sok és szögesen ellentétes tulajdonságuk miatt.
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.07.12. 20:54

@Rigel (79702):
jól értem hogy globalizációpártinak tartod magad vagy szerinted is ez egy természetes (sic!) folyamat, ahogy Solaris látja?

mert ha már ilyen habonyozással jössz és elkezded politika felé tolni a témát tegyél fel magadban pár humánus kérdést:

1., A McDonalds és tsai company Afrikában, Dél-Kelet Ázsiában miért nem ruház be még töredék annyira sem, mint az éhezésben kevésbé sújtott településeken?
2., Miért nem igyekszenek maguk a multik betartani a környezetvédelmi törvényeket?
3., Miért mennek át a szűrőn gyalázatos műsorok a kereskedelmi televíziókban, amik további rontják az amúgy sem túl biztató lakosság értelmi színvonalát?

Ezekre egyetlen varázsmondat lehet a pontos válasz. Tartalak annyira értelmesnek, hogy ezt itt önállóan megad.

Más: Határozottan elutasítom Szilágyi úr admin azon figyelmeztetését, hogy a ki magyar valójában kérdésfeltevés nem tartozhat a magyarság eredete témakör tárgyalásába. Ez körülbelül olyan, mintha a propán forráspontját akarja meghatározni valaki, és közben felteszi más azt a kérdést, hogy vajon az etán, bután stb. alkán homológ sorba tartozó tagok forráspontja vajon mennyi?
A kérdés oszthatatlan részét képezi a tárgynak és segíthet a helyes válasz közelítő megtalálásában. Ha az én kérdésemet elutasítják, akkor a topicot nyomban be lehetne azonnal zárni azzal a felkiáltással, hogy hát emberek vagyunk, tehát Északkelet-Afrikából eredeztetjük magunkat, ami utána történt azt ne kérdezd, mert az nem lényeges.
Ahogy elnézem a velem ellenséges állásponton levők, akik nem értem milyen indíttatásból kommentálnak itt, erre akarnak elsősorban kilyukadni. Ezt pedig én a leghatározottabban elutasítom. Azután is el fogom, ha még keményebben fognak személyeskedni.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.07.13. 00:10

@LegendJun (79782):
A 3 pontba szedett kérdéseidre egy szó a válasz, nem kell "varázsmondat".:
Profitmaximalizálás.

Egyetértek Veled abban, hogy a "Magyarság eredete..." kérdéshez hozzátartozik az is, hogy ki magyar.
Az időben visszatekintve mit tudunk az eredetünkről?
Néhány ezer évvel ezelőttig visszavezethetően uráli, finnugor eredetű a nyelvünk.
1200 éve még a törzsi szerveződésű, nagyállat-tartó, nomadizáló, íjfeszítő népek kultúrája jellemzett. Ez már az államalapítással, a nyugati kereszténység felvételével, a feudális társadalomszervezéssel megszűnt.
A törzseken belül nyilván erősebb rokoni kapcsolatok révén nem kizárható, hogy genetikailag viszonylag homogén népesség alkothatta. Legkésőbb a honfoglalástól megkezdődött az itt élő népekkel a génkeveredés, majd az ismert történelmi eseményeknek köszönhetően több hullámban napjainkig tart.
Tehát eleinkkel való rokonságunk mai napig kitartó eleme a magyar nyelv.
Mit kérnél számon bárkitől is ahhoz, hogy magyarnak tartsd?
Ahogy elnézem a velem ellenséges állásponton levők, akik nem értem milyen indíttatásból kommentálnak itt...
Nem vettem észre, hogy bárki ellenségesen szólt volna...Hm?
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.07.13. 00:38

Egészen pontosan én a Tőke szabad áramlására gondoltam, ami szerintem tud annyit ártani, mint a most vele szembeállított féktelen nacionalizmus. A válasz ettől még elfogadható, mert az extraprofit intézményesítésével párosul.

A nyelv-kultúra-genetika összefésülésének problematikája, amit nagyon helyesen itt fölvázoltál szerintem már korrektül nem megoldható, értem ezalatt hogy ezek egyikét sem lehet kiemelni, a másik fölé helyezni és egymással kiegészítve használni sem. Ezért adtam meg én önkényesen egy saját magam által kreált definíciót, amin lehet és érdemes is még faragni, de a fő célom az volt ezzel, hogy értsük, mikortól kezdődik az a legkisebb halmaz, amelyben az egyének közösséget, törzset később nemzetséget alkotnak. Kell egy rugalmas, mégis picit szigorú megközelítés, hogy megállapodjanak a tagok abban, mi a közösségük/nemzetségük összetartó ereje.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.07.13. 01:17

@LegendJun (79790):
Nagyban segítene, ha elolvasnád legalább azt, amiket Solaris belinkelt (viewtopic.php?p=79697#p79697 ), hogy meglásd, más, nálunk felkészültebb elméknek sem sikerült egyértelmű definíciót kreálni a tiédhez hasonló dilemmák feloldására. Lehet, hogy éppen azért, mert árnyékbokszolásról van szó, mesterségesen szított ellenségképzésről?
Bárkit veszel, az élete során mindig egyszerre több (sors?)közösségnek is tagja, amik folyamatosan cserélődhetnek is. Mitől fontosabb vagy kevésbé egyik-másik? Ki dönti el? Te miért foglalkozol vele?
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.07.13. 14:09

Értelek és el is fogadom amit mondasz. Nem is lenne feladatom a problémát vegytisztán megoldani. Szkeptikusan elbeszélgetünk egy szkeptikus témáról, remélhetőleg önálló és nem forrásanyagokra hivatkozó módon. Egyelőre ezt nekem nem sikerült elérnem, ezért szomorú vagyok. Lehet inkább befejezem itt a témát.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.07.13. 15:23

@LegendJun (79795):
Nem értem. Miről nem tudsz beszélgetni?
0 x


Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.08.03. 18:49

@LegendJun (80283):
Még mindig nem értem a gondolatmeneted.
Ezt írtad:
Magyar állampolgárnak születnek. Magyarnak senki nem születik. Magyarrá formálódni lehet.
(viewtopic.php?p=79700#p79700 ) Tehát a(z) (állampolgári)jogi megalapozottság Neked kevés. Azt állítod, hogy nem lehet/elég magyarnak születni?
Akkor mi alapján döntenéd el ki magyar?
Egyrészt kulturálisan már több gyökeres váltás történt. A gyakorlatban, a mindennapi életben semmi nem maradt az ősi örökségből. (Szép legendákon és néhány hagyományőrzőn kívül.) Melyik periódusban volt és miben sajátosan magyar a kultúránk, amit felvállalva megkülönböztethetnéd a többi hasonló kultúrájú néptől? (Nyilván ennek a dilemmának egy kézenfekvő, egyszerűen felfogható és persze hibás feloldása az, amit előszeretettel alkalmaznak is az önjelölt "tudósok":
- Ha nem tudom kiemelni a többi népből, akkor mind pont magyar volt. /Szkíta, hun, avar, mongol, tatár, kun, jász stb.)
Genetikusan sem mutatható ki valamiféle kizárólagosan magyar szekvencia.
A nyelvet pedig bárki megtanulhatja.

Másrészt elvi jelentősége is van a kitételednek.
Ha valaki születésénél fogva kerül valamilyen csoportba (pl.: magas<->alacsony, szőke<->barna, stb.), akkor arról nem tehet, tehát az semmiféle megkülönböztetés alapja nem lehet.
Ha viszont egyéni döntés, választott viselkedés alapján akarod meghatározni, akkor egyértelmű kritériumrendszert kell kijelölnöd, és vállalni annak szerteágazó igen súlyos következményeit.
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.08.03. 20:30

@Popula(c)tion (80285):

Válaszom a kérdésedre:
Ha viszont egyéni döntés, választott viselkedés alapján akarod meghatározni, akkor egyértelmű kritériumrendszert kell kijelölnöd
kritériumrendszerem leegyszerűsítve:
Magyar az, aki sorsközösséget vállal a magyarsággal.
A sorsközösség még egyszer: egy olyan csoportszerveződés féleség, ahol a csoporttagok egymással és egymásért cselekszenek, dolgoznak saját egyéni gyarapodásukon kívül is.

Pl. Az a személy, aki a mai szerteágazó világunkban, főként döntéshozói székben közvetetten árt a magyar ajkú, magyar munkavállalóknak és fiataloknak/öregeknek, az szigorúan polgárjogi szempontrendszer szerint még magyar, valójában a sorsközösség tudat hiánya miatt nem az.

A sorsközösség tehát egy rugalmas, folyamatosan változtatható összetételű, befogadócsoport. Vannak elvei, követelményei, de ezek nem túlzottan hosszúak, sőt inkább könnyen betarthatóak,az elvek azonban szilárd alapot képeznek.

Pl. A nagymama magyar, magyarként is él, de az unoka már inkább vonzónak találja a külföldi életmódok közül valamelyik másikat, és itt hagyja, az onnantól nem magyar. Ha valakinek a nagymamája és azok ősei még az életben nem érintkeztek magyarokkal, de az unoka találkozik és beleszeret a magyar kultúrába és életbe, felveszi az állampolgárságot, letelepszik és tesz a nemzeten belül a település érintettjeivel, az onnantól magyar. Ez egy szélsőséges, ritkán bekövetkező példa, de érzékletes abból a szempontból, hogy ez nem egy öröklő tulajdonság, hanem egy tanulandó érzelmi-értelmi viszonyon alapuló meggyőződés az egyénre vetítve.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.08.03. 21:19

@LegendJun (80286):
LegendJun írta:kritériumrendszerem leegyszerűsítve:
Magyar az, aki sorsközösséget vállal a magyarsággal.
Itt már csak egyetlen baj van.
A "magyarságnak" nincsen sorsközössége, úgyhogy ezt nem is lehet vállalni sehogyan.

Ha a definíciódat megvizsgáljuk:
LegendJun írta:A sorsközösség még egyszer: egy olyan csoportszerveződés féleség, ahol a csoporttagok egymással és egymásért cselekszenek, dolgoznak saját egyéni gyarapodásukon kívül is.
akkor azt állapíthatjuk meg, hogy ennek a definíciónak a kibucok, a hippikolóniák, és néhány USA-beli merev vallási közösség (pl. a hutteriták) felel meg. Ezeknek van egy nagyon fontos közös tulajdonságuk: kisméretűek, néhányszor tíz illetve száz főből állhatnak. A "magyarság" mint olyan, TÚL NAGY ahhoz, hogy bármiféle definíciód szerinti "sorsközösség" kialakulhasson.

Álmodozhatsz valamiféle turulmadaras mesevilágban ilyesmiről, de a tény attól még szociológiai tény marad: nem létezik olyan "sorsközösség", amit te elképzelsz.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.08.03. 21:19

@LegendJun (80286):
A sorsközösség még egyszer: egy olyan csoportszerveződés féleség, ahol a csoporttagok egymással és egymásért cselekszenek, dolgoznak saját egyéni gyarapodásukon kívül is.
Ez eddig bármely csoportra igaz, mitől "sorsközösség"?
A sorsközösség tehát egy rugalmas, folyamatosan változtatható összetételű, befogadócsoport. Vannak elvei, követelményei...
Na éppen ezekre az elvekre és követelményekre van kihegyezve. Milyen speciálisan magyarokra vonatkozó elvek és követelmények ezek? Pontos meghatározásuk nélkül csak bla-bla az egész, bárki bármit belemagyarázhat.
A nagymama magyar, magyarként is él, de az unoka már inkább vonzónak találja a külföldi életmódok...
Micsudiii? Külföldi életmód? Mi a tök az? Van specifikusan "magyar életmód"? Mesélj!
És legfőképpen, ha ezek határoznák meg valaki magyarságát, akkor pláne nem értem, hogy pl. a mostani életmódnak mi a f@sz köze van ahhoz, hogy eleink vajon honnan érkeztek ide vagy, hogy a nyelvünk finnugor rokonságot mutat?
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.08.03. 23:04

@Popula(c)tion (80288):
Ez eddig bármely csoportra igaz, mitől "sorsközösség"?


Így van, minden csoportra igaz. Elfelejtettem hozzátenni, hogy ezek a kisközösségek természetesen a nagyobb léptékű népnemzetben alkotnak egyet. Nem érintkezik mindennaposan a zalaegerszegi és nyíregyházi ember egymással, mégis közösségben együtt értelmezendő, mert kihatással vannak egymásra, cselekedeteik - még ha minimális hatással is - meghatározzák egymást.

Milyen speciálisan magyarokra vonatkozó elvek és követelmények ezek?

Nincs speciálisa magyarokra vonatkozó elv. Ez egy kollektív nemzetelv. Konföderatív. Minden népnemzet a sajátjára önkényesen előírja.

Micsudiii? Külföldi életmód? Mi a tök az? Van specifikusan "magyar életmód"? Mesélj!


Igen, van specifikusan magyar életmód, ezeket nem lehet minőségjelzőkkel illetni. Mentalitás, hozzáállás a munkához, a szabadidőhöz, a joghoz, ez mindenhol országonként különbözik. Nem tudom ezt szabatosan kifejezni, hogy miben igazán egyéni a másik 126 államhoz képest. Ez életérzés, amit sok-sok utazással lehet megízlelni. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy járhattam már igen fiatalként 15 másik tagállamban is Tunéziától Finnországig, Írországtól Törökországig. Ezekben az egy-két hetekben elég volt beleszippantani a levegőbe, leállni beszélgetni turistaként helyiekkel, mindenhol más és más életérzésbe ütköztem. Az egyéniséget kifejezi a kaja, a pia, a zene/muzikalitás, szieszta léte/nemléte, forgalom, utcán csönd/üvöltés, a nyugalom/pezsgés, zárkózottság/kedvesség, hideg vér/meleg vér, visszafogottság/lendület, feszített/laza munkatempó, vidék-város viszonya, meg rengeteg egyéb, amibe törvényalkotás terén nem láthattam bele, mit tartanak jónak-rossznak-relatívnak.
Ha valakinek a mediterrán vagy a skandináv, vagy a távol-keleti vagy az amerikai életmód (ezek közül is specifikusabban bármelyik) sokkal jobban bejön, mint az itthoni, és ezt kellően meg is ideologizálja (tudati szintre hozza), az lécel. Az köszöni, szívében mással szimpatizál. Nincs ezzel semmi baj.

Az a baj, velünk, mostani 2014-es élő magyarokkal, hogy egy közös nevezőben nem tudunk megegyezni, mert annyira széthúzunk, a közösségeket egymástól eltoljuk, acsarkodunk és rögeszmésen már csak a rosszat keressük a másikban. Ezt a rossz dinamikus, felőrlő természetet lehetne visszájára fordítani, ha meg tudnánk egyezni abban, hogy mi egy sorsközösséget alkotunk. Ha csak mi polgári/paraszti, nem döntéshozó és nem politikai kötődésű emberkék megtudnánk ebben egyezni független attól, hogy több százezer dologban több százezer más dolgot gondolunk, és nem azon fáradozunk, hogy képernyőn/valós életben hogyan tudnánk "csak azért is" belekötni a másikba... ez lenne az én elvileg teljesíthetetlen, idealista felfogásom. Ne érts félre, nem vádollak azzal, hogy ezeket a kérdéseket /Popula(c)tion/ kötekedésből tennéd most fel, úgy érzem inkább tényleg csak érdeklődsz (talán, merem remélni), de addig Rigel abszolút a szavakba akar belekötni. Ez az utolsó bekezdés már inkább neki szólt.

Érdekelne /Popula(c)tion/, hogy kezded-e érteni mit mondok? Ha igen, akkor milyen más kifejezéssel illetnéd a sorsközösséget? Mi az, ami jobban átadná a fenti gondolatmenetem? Melyik lenne szerinted ez a szó?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2014.08.04. 01:54

A sorsközösség szó egy teljesen elhibázott, szerencsétlen kifejezés a nemzeti éntudat meghatározásához.
Egyrészt nagyon sokféle nemzet tartozhat ugyanahhoz a sorsközösséghez, például egy börtönben vagy egy maffiahálózatban.Másrészt két azonos nemzetiségű is különböző sorsközösségek tagjaként élhet, ahogy egy magyar hajléktalan és egy magyar milliárdos.
Szóval jó lenne egyéb kritériumokat keresni.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2014.08.04. 04:30

@LegendJun (80283): Ezredszer is ugyan az a hazugság baromság. Hol a levél fellelési helye? Melyik levéltár, melyik fond stb? Mi a pontos szövege? Ilyeneket én is ki tudok találni ezerszámra! :facepalm:
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.08.04. 07:03

@LegendJun (80289):
Érdekes amikor valaki egyéni anekdotával szeretné alátámasztani igazát és még cigány jövevényszavakat is használ (kaja, pia - nagyon helyesen, mert így ad átfogó képet) hogy leírásában még jobban nyomatékosítsa a nemzeti karaktert.
Csak úgy megjegyzem. :D
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.08.04. 09:46

@LegendJun (80283):
Jajj! Ezt csak most veszem észre!
A lehető legvulgárisabban tenném fel a kérdést!
Mondd már meg bazdmeg, ha ezerszer cáfolták már ezt a kurvanagy faszságot, miért kell ezeregyedszer is előjönni vele?!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.08.04. 11:06

@LegendJun (80289):
Érdekelne /Popula(c)tion/, hogy kezded-e érteni mit mondok? Ha igen, akkor milyen más kifejezéssel illetnéd a sorsközösséget? Mi az, ami jobban átadná a fenti gondolatmenetem? Melyik lenne szerinted ez a szó?
Amit kapisgálsz, azt kultúrnemzet címszóval szokták tárgyalni. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Nemzet) A "sorsközösség" egy erre alkalmatlan meghatározás.
Csak magamat tudom idézni:
"Milyen speciálisan magyarokra vonatkozó elvek és követelmények ezek? Pontos meghatározásuk nélkül csak bla-bla az egész, bárki bármit belemagyarázhat."
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.08.04. 21:53

@LegendJun (79724): Szerintem nem érted. Idiótákkal én nem foglalkozom.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2014.08.05. 10:33

@LegendJun (80289):

Igazán figyelemreméltó, mennyi hibás megközelítést és téves értelmezést tudsz belesűríteni egyetlen kérdéskörbe.
Ezenfelül pedig fölöslegesen misztifikálod, szinte már Szent Grálként kezeled és kutatod azt a rejtélyes valamit, amit te a magyarság mindenki mástól különböző, alapvető jellemvonásának vélsz.

Itt van például ez:

"Igen, van specifikusan magyar életmód,"

Valamint specifikusan déli, északi, síksági, hegyi, elszigetelt vagy városi, civilizált és civilizálatlan életmód, vagyis pusztán földrajzi és történelmi hatások által determinált életmód.
Egy magyar képtelen lenne specifikus magyar életmódot folytatni Nepálban vagy Szaúd-Arábiában.
"Specifikus magyarsága" egy generáció alatt eltűnne.
Az életmód nem választás, hanem a véletlen és a kényszerű alkalmazkodás kérdése.
Véletlenül magyar családba születsz-tehát magyarul fogsz beszélni-és egy közép-európai ország földrajzi-kulturális adottságainak megfelelően fogsz szocializálódni.Ehhez jön még a a családi környezet egyénformáló hatása és már meg is kapjuk a végeredményt.
Mi a fenének kell ezt túlbonyolítani?

Inkább azon gondolkodj el, hogy ha nem vigyázol, milyen könnyű (és égő) ostobának felnőni bármilyen nemzetség tagjaként.
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.08.06. 00:23

@Popula(c)tion (80294):

"Milyen speciálisan magyarokra vonatkozó elvek és követelmények ezek? Pontos meghatározásuk nélkül csak bla-bla az egész, bárki bármit belemagyarázhat."


Még egyszer: ebben nincs speciálisan x-re y-ra vonatkozó elv. Ez a közösséghez tartozó tudat lényege, mindenki így determinálja a saját nemzetbelijével szemben: a japán a japánnal, a kongói a kongóival és így tovább.
Követelménye pedig az emberiséget összekötő elegy: az emberség.

Ezzel szemben ható hatás, ami ellen védekezni kell: az individuumorientáció, a saját egyénem központba helyezése a közösségből kilépve, saját önző (nem a dawkinsi értelmezés, hanem a korábbi társadalmi értelmezés szerinti) céljaim betestesítésére. Ma ennek a virágkorát éljük, belső pusztításai pedig kihatnak a civilizációra.
Ezt megakadályozandó, sokszínű, egymástól eltérő, a hagyományaikat ismerő, tisztelő közösségekre van szükség. Ilyen közösség (még ha létszámát tekintve több ezerszerese a kezdetlegesétől) a magyar is. Lehet ezt véletlennek nevezni, ahogy teszik előttem. A kérdés az, hogy ennek a véletlennek ad e tartalmat vagy béklyónak tekinti.
Személyes motivációm az, hogy észrevegye a létszámában csúnyán fogyatkozó nép, hogyha nem kap észbe, hamarosan a magyarságról csak múlt időben fognak beszélni. Nem szabadna engedni, hogy a globalizáció olvasztótégelyébe, mindenünket eldobva csak úgy beasszimillálódjunk. Az csökkenteni fogja a világ sokszínűségét, a világ kultúrájának minőségét.
Ugyanakkor védekezni kell a túloldallal szemben is, hogy mi másokkal szemben, sovén nacionalizmussal feljebb helyezzük magunkat egy olyan térképen, ahol nincs fent és lent, csak életképes és életképtelen. Az életképesek között nincs relációs jel. Ha beleesünk abba a hibába, hogy másokat méricskélünk, akkor szívünket gyűlölet tölti meg. De fontos, hogy differenciát képezzünk, hogy tudjuk, hogy az elmúlt egy néhány ezer év fúró-faragó hatását összefűrészelni és eggyé gyurmázni annyit jelent, mint sutba dobni az összes felmenőnk összes véres-verejtékes munkáját. Hiba, mi több, ha tudatos, bűn.

Magyarnak lenni tehát ugyanolyan, mint kínainak. Embernek lenni. Mégis egy magyar (kínai) nyelvvel, egy magyar (kínai) kultúrával, egy magyar (kínai) munkaanyaggal, egy életvitellel TÖBB. Többletérték, többletinformáció, több humánum.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.08.07. 15:45

0 x

Anwar
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.05.20. 18:21
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Anwar » 2015.12.13. 22:04

Tömören és velősen a turáni hülyeségről, meg hogy mongolok voltak az őseink.
http://www.kitekinto.blog.com/
Akik hisznek meg szopportolják a turáni marhaságot azok csak simán hazaárulók mivel egy követ fújnak a román, szerb, szlovák szakmunkás, tudatlan, barom, kocsma töltelékekkel akik folyton mongoloznak minket, meg hamisítják a történelmüket. Igen-igen! Olvasatok csak bele miket írnak a magyarokról a youtubos kommentekben. "Go back to your home, fucking mongolian" "Hungary is a mongol territory" "Transylvania was originally a Daco territory, just the Hungian mongols stool from us." például. Pedig az igazság az, hogy bennük több mongol vér csörgedezik, mint bennünk, kb a 0%-hoz konvergál. Valamint eredetileg is a honfoglalók 89% vagy még több százaléka fehér volt a mongoloidokkal pedig nincs és nem is volt genetikai kapcsolat a jelenlegi magyarságnak. Na, jó jó oké pár szó és esetleg a néptáncból, harcmodorból egy-két elem, de ez akkor sem genetikai és nem igazi nyelvi kapcsolat. Ezek a drágalátos "testvér" népek (mongol, török) voltak azok akik miatt az ország 2/3 el kellet veszíteni 1920-ban, mert majdnem kiirtottak minket, meg taccsra vágták az országot.

Sajnálom, hogy ilyen stílusban írok, már nem is szoktam hozzászólni de nagyon szeretem Magyarországot és nem bírom elviselni a hazaárulást!
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.28. 16:16

Valaki tud valami forrást arról hogy a a magyaroknak és a japánoknak 9 fordulatú a dns e ? Sokadszorra hallom ezt érvként a különlegességünkre de semmit nem találok róla a googlin .
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.12.28. 16:35

szpetikus30 írta:Valaki tud valami forrást arról hogy a a magyaroknak és a japánoknak 9 fordulatú a dns e ? Sokadszorra hallom ezt érvként a különlegességünkre de semmit nem találok róla a googlin .
Természetesen:
"Az emberi faj DNS-ének adott hosszegységén 2-3 csavarodása van, míg a magyarnak (és japánnak, akikkel távoli rokonok vagyunk) 9, ami megegyező a Szíriuszról a Földre jövő fény megcsavarodási számával. Ebből is származik a magyar elme, lélek, szellem kivételes volta, kozmikus származása, a magyarok "kiválasztottsága". Az Orion csillagképből való származásunk misztériumára utal többek között a három gizai nagy piramis és a Pilisben bizonyos helyek pozíciója, léte is."

(Grespik László: Szkíták törvénye. 1-3 rész, in: Magyar Demokrata/ konzervatív-radikális jobboldali, társadalomkritikai-kulturális hetilap, 51/1999 - 01/2000. )
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.28. 17:16

"Az emberi faj DNS-ének adott hosszegységén 2-3 csavarodása van, míg a magyarnak (és japánnak, akikkel távoli rokonok vagyunk) 9, ami megegyező a Szíriuszról a Földre jövő fény megcsavarodási számával. Ebből is származik a magyar elme, lélek, szellem kivételes volta, kozmikus származása, a magyarok "kiválasztottsága". Az Orion csillagképből való származásunk misztériumára utal többek között a három gizai nagy piramis és a Pilisben bizonyos helyek pozíciója, léte is."

(Grespik László: Szkíták törvénye. 1-3 rész, in: Magyar Demokrata/ konzervatív-radikális jobboldali, társadalomkritikai-kulturális hetilap, 51/1999 - 01/2000. )
Kép

De kár, hogy bezárták az OPNI-t...
0 x

szpetikus30
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2015.12.24. 11:15

Re: Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: szpetikus30 » 2015.12.28. 23:44

Ezek szerint a csavarodás száma mindenkinél 3 utána ismétlődik a szekvencia,vagy ez a szám egy fix hosszegysgére vonatkozik ? Akkor hogy lehet annyira félreérteni hogy 9 legyen belőle.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Re: Magyarság eredete,honnan jöttünk valójában?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2015.12.29. 00:04

szpetikus30 írta:Ezek szerint a csavarodás száma mindenkinél 3 utána ismétlődik a szekvencia,vagy ez a szám egy fix hosszegysgére vonatkozik?
Nem tök mindegy?
Így is baromság, és úgy is baromság.
0 x

Válasz küldése