Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 14:25

@tamáskodó (74799): Látom, nem érted. :) Nem az a lényeg, hogy egy amerikai tábornok mit vél, hanem az, amit a bíróság bizonyítottnak tekint.
Miért, hol lett volna méltó helye Ilse Koch-nak, ha nem az akasztófán?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 14:35

@tamáskodó (74800): Látom, ezt sem érted. Mindkettőt olvastam, s ennyi elég is volt. Nem említhető egy lapon a két könyv. Hitler értéktelen trágyakupaca legfeljebb a náciknak olvasmány. Marx tudományos munkája túlságosan száraz és tömör. Olyanoknak való, akik kifejezetten közgazdaságtannal, filozófiával, illetve filozófiatörténettel foglalkoznak. Amit látom, rajtad mély nyomot hagyott a Mein Kampf. Szépen elsorvasztotta a szürkeállományodat.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 14:40

@Rigel (74655):

"A kedvedért akkor részletezem.

Azok a polgártársaink, akik magukat "jobboldalinak" hiszik, meg "magyarnak" és "nemzetinek", a kurucinfó a szellemi sasfészkük, amúgy pedig egy olyan mélységesen zagyva világnézetet alakítottak ki mindenféle ostobaságból, amiben jól megfér a keresztény hagyomány a szittya sámánsággal, amiben a legvadabb összeesküvéselméletet is kész tényként kezelik, amiben világuralomra törő zsidó árnyékkormány van, és a világ a kis magyar nemzetünket akarja megsemmisíteni.

Ahogy Question is írta, az említett kultúrkörben vígan él egymás mellett Szent István kultusza és az ősmagyar tudat, pedig ha ugyanazokat az ostobaságokat, amiket manapság a "radikális jobboldali" médiumokban olvasni, István korában állította volna valaki, úgy megkorbácsolták volna, hogy ihaj!"


Mondta a bemondó néni meg bácsi az RTL Híradóban? Esetleg a Kálmán Óga?

"Ugyanezen kultúrkör kedvelt szórakozása a szalonzsidózás, finoman és kulturáltan, a lényeget még véletlenül sem elismerve, de azért a sorok között ott vicsorog az ordas eszme."

Mint itt a Bolondos dallamokban 6:05-től?
http://www.youtube.com/watch?v=Olo923T2HQ4#t=374

"Az egész szóban forgó társaság viszont végtelenül ostoba és zavarosfejű senkiháziakból áll. Jobboldalinak hiszik magukat, de csupán nácik."

És te minek hiszed magad?

"Semmi közük az értékeket valló valódi konzervatív jobboldalisághoz. (Jó példa erre a Jobbik bankellenes hecckampánya. Egy konzervatív jobboldali értékrendszerű ember számára a tulajdon, a tőke, és a szabad vállalkozás szent és sérthetetlen. Ebbe pedig a bank is beletartozik, mint vállalkozás.)"

Ja, meg a banki csalás.
http://www.hirado.hu/Hirek/2013/12/04/1 ... ankok.aspx

"Bocsáss meg, hogy emberszámba vettelek, és válaszoltam neked. A jövőben ez nem fog előfordulni."

Megbocsátok. Most pedig azt hiszem, fel kell hívjam Csernus Imrét. :cry:
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 14:40

@tamáskodó (74802): Mi nem tetszik?
A németországi Nürnbergben hivatalosan 1945. november 20-án, mindössze hat és fél hónappal a fegyverletétel után megkezdődtek a német vezetők Nemzetközi Katonai Törvényszék (IMT) előtti perei; ezek a háború utáni időszak legismertebb háborús bűntetteket vizsgáló perek. A szövetséges nemzetek mindegyike - az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, a Szovjetunió és Franciaország - egy-egy bírót és ügyészi csapatot biztosított az eljáráshoz, melynek szabályait a kontinentális és az anglo-amerikai bíráskodási rendszer érzékeny összehangolásával állították fel. A tolmácsok minden mozzanatot szimultán fordítottak angol, francia, német és orosz nyelvre.

Hosszas viták eredményeként 24 alperes képviselte a náci diplomáciai, gazdasági, politikai és katonai vezetés keresztmetszetét a vádlottak padján (közülük azonban csak 21-en jelentek meg végül a bíróság előtt). Adolf Hitler, Heinrich Himmler és Joseph Goebbels felelősségre vonására soha nem került sor, mivel mindhárman véget vetettek életüknek még a háború befejezése előtt. Az IMT a béke és az emberiség elleni bűnök, valamint háborús bűntettek elkövetésének vádját hozta fel az érintettek ellen. Az emberiség elleni bűntettek közé a bíróság meghatározásában olyan cselekedetek tartoztak, mint a „politikai, faji vagy vallási alapon történő gyilkosságok, kivégzések, bebörtönzések, deportálások ... vagy üldözések”. Annak érdekében, hogy a II. világháború kezdete előtt a náci német törvények értelmében elkövetett bűnök is tárgyalhatók legyenek, negyedik vádpontként azt hozták fel mindannyiuk ellen, hogy a fenti bűncselekmények elkövetésére összeesküvést szőttek. A vádlottak szabadon választhattak maguknak ügyvédet. A tárgyalásokat nap mint nap 400 látogató kísérte figyelemmel, 23 különböző ország 325 tudósítójával együtt.

Az amerikai főügyész, Robert Jackson úgy döntött, hogy a szemtanúk vallomásai helyett inkább a nácik saját feljegyzéseire és dokumentumaira építi fel érvelését. Ezek a Nürnbergben bemutatott bizonyítékok és vallomások képezik a holokauszttal kapcsolatos mai tényismereteink nagy részét, az auschwitzi halálgyárról, a varsói gettó elpusztításáról, és a hatmillió zsidó áldozattal kapcsolatos becslésről szóló információkat is beleértve.

A bírák 1946. október 1-jén hirdettek ítéletet. A bűnösség megállapításához négyből három bírónak egyet kellett értenie. Tizenkét vádlottat halálra ítéltek; Herman Goering öngyilkosság elkövetésével menekült meg az akasztófától. Az IMT három vádlottat életfogytiglani, négyet pedig 10-től 20 évig terjedő börtönbüntetésre ítélt; hármukat felmentették.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 14:47

@ennyi (74668):

"Tamaskodo szerint mindez jogos onvedelem volt (es talan ma is szukseg lenne ugyanerre?)."

Hol olvastad, hogy szerintem?



Keresd vissza, ha nem emlekszel.

Nem az volt? Meg a gyerekekkel szemben is jogosnak tartottad, mert ugye azokbol lesz a felnott zsido.
Felreertettelek volna, es ugy gondolod, hogy jogtalan volt, nem onvedelem volt, es erkocstelen volt?

Nem lenne ma szukseg ra szerinted?"


Tőlem olyat nem olvastál, hogy szerintem ez vagy az jó volt, vagy sem, jogos volt vagy sem. Én nem minősítettem eddig sem és ezután sem fogok.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 14:52

@Solaris (74681):

"Rövid az eszed? Olvasd vissza, hogy milyen hazug kijelentéseidre reagáltam a zsidóság kapcsán, s voltál szíves ezeket megválaszolatlanul hagyni. Kegyelemből redukáltam a témát az általad hozott francia forradalomra, amelyet a hited szerint a zsidók robbantottak ki, a zsidók vezettek és kizárólag a zsidók önös érdekeiért folyt. Ez akkora épületes baromság, ami az IQ-defektes náci körökben is ritkaságnak számít. Minden ezzel kapcsolatos kijelentésed ordas hazugság. Forradalmi vezérré teszed Mirabeau-t és La Fayett márkit, s mivel mindkettő szabadkőműves volt, neked ennyi elég is, hogy igazolva lásd a fentebb idézett blődlidet. Tipikus pszichopata gazember stílus, amit nem díjazok."

:facepalm:
Megnyilvánulásod előtt legközelebb Xanaxra és higgadt gondolkodásra lesz szükséged.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 15:04

@tamáskodó (74803): Még mindig nem érted? Nácival a holokausztról vitatkozni olyasmi, mint egy mélységesen hívő mohamedán papot arra biztatni, hogy keresztelkedjen ki katolikusnak. Akkor szóltam bele a vitába, amikor elmeháborodott kijelentéseket tettél a zsidóságról. Idézem, ha nem is szó szerint, mert nincs kedvem ebben a szarkupacban lapozni, amit összehordtál az eszmetársaiddal:

A zsidó néplélek olyan, hogy kedveli a háborút magáért a háborúért. Az egyiptomi rabság után a zsidóság nem pásztornép volt, nem is földművelő, hanem abból élt, hogy rabolgatott. Az ókori zsidó államok bukása után a szétszóródott zsidóság akkora hatalomra tett szert, hogy irányította azokat az államokat, amelyek területén élt. Rávette ezeket az államokat, hogy kizárólagos zsidó érdekekért, zsidó vezetéssel, zsidó kezdeményezésre háborúzzanak egymással a zsidóság hasznára. Te magad soroltál fel néhány háborút és említetted a francia forradalmat is. Bizonyíték természetesen nincs az állításaidra.

A konkrét kérdéseimre, pld. II. Gusztáv Adolf svéd királlyal és birodalmával kapcsolatban egy mukkot sem válaszoltál, s miután csak a francia forradalomra szorítkozva kérdeztem, jöttél olyan válasszal, hogy állításaidat éppen a zsidók a francia Nemzetgyűléshez címzett kérvénye igazolja, na meg az is, hogy Mirabeau és La Fayette szabadkőműves volt. Ez egy elmebeteg érvelés. Napóleon véletlenül nem volt zsidó? 1793 - ban Toulon ostrománál, 1795 - ben a párizsi royalista felkelés leverésekor és az 1796 - ban indított itáliai hadjáratban kétségkívül republikánus volt és a forradalmi Franciaországért küzdött. Egy zsidó sem volt a környezetében és a hadseregében. Biztosan gondolatátvitellel irányították valami zsinagógából, nemde? Csakis így lehetett, mert a források szerint még a Koránt is bebiflázta, de arról nem maradt feljegyzés, hogy tanulmányozta volna a Tórát és a Talmudot.

Ideje beismerni a hazugságaidat!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 15:08

@tamáskodó (74812): Nincs szükségem Xanaxra, s gondolkodni is tudok. Ellenben neked szükséged lenne egy kis észre, mert látom, fel sem fogtad, hogy az állításaid egy hajítófát sem érnek, s minden állításodra adós vagy a bizonyítékkal. Olvasgasd újra, talán megértesz belőle valamit:
Rövid az eszed? Olvasd vissza, hogy milyen hazug kijelentéseidre reagáltam a zsidóság kapcsán, s voltál szíves ezeket megválaszolatlanul hagyni. Kegyelemből redukáltam a témát az általad hozott francia forradalomra, amelyet a hited szerint a zsidók robbantottak ki, a zsidók vezettek és kizárólag a zsidók önös érdekeiért folyt. Ez akkora épületes baromság, ami az IQ-defektes náci körökben is ritkaságnak számít. Minden ezzel kapcsolatos kijelentésed ordas hazugság. Forradalmi vezérré teszed Mirabeau-t és La Fayett márkit, s mivel mindkettő szabadkőműves volt, neked ennyi elég is, hogy igazolva lásd a fentebb idézett blődlidet. Tipikus pszichopata gazember stílus, amit nem díjazok. (Solaris)
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.12.08. 15:18

@tamáskodó (74811):
Tőlem olyat nem olvastál, hogy szerintem ez vagy az jó volt, vagy sem, jogos volt vagy sem. Én nem minősítettem eddig sem és ezután sem fogok.
Nem csak aljas vagy, sunyi is, nem mered nyiltan felvallalni.
0 x


ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.12.08. 15:47

@kútásó (74817): Ez hogy jon ide?

Mondanivalod rola?
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2013.12.08. 16:10

@kútásó (74817):
Mellette meg olyanok mint Chemtrails meg Monsato?!
Na ne viccelj már!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.12.08. 16:23

@kútásó (74817):
- Valaki megint belecsinált a gatyámba! Megyek is, megmondom az óvónéninek micsoda tűrhetetlen állapotok uralkodnak itten.

Bírom a relativizálókban, hogy általában az a legnagyobb erkölcsbajnok, aki a legszarosabb. ;)
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.08. 16:28

@ennyi (74818):

"Mondanivalod rola?"

Az érem másik oldala!
0 x


kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.08. 16:33

@aszfaltbetyár (74819):

"Mellette meg olyanok mint Chemtrails meg Monsato?!
Na ne viccelj már!"

Ez itt off! De jobban teszed,ha azoknak is utánanézel! Mert különben hülyén fogsz meghalni! :-)
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2013.12.08. 16:41

@kútásó (74823):
Nemhogy off, komolytalan és bármit idézőjelbe tesz amit ugyanazon az oldalon tárgyalnak!
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.08. 16:44

@Popula(c)tion (74820):

"Bírom a relativizálókban, hogy általában az a legnagyobb erkölcsbajnok, aki a legszarosabb."

A "relativizálók" helyett először a veszélyesebb "tagadókkal" foglalkozzál előbb! :

http://www.youtube.com/watch?v=B2DwxZqOFH4

Ha a deportált 437.000 a táborban néhány hónap alatt 500.000 fölé emelkedő létszámmal túlélt és "csonttá soványodva" Izraelbe ment,akkor ezt nehéz másként,mint "tagadás"-ként értékelni!
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.08. 16:47

@kútásó (74823):

"Nemhogy off, komolytalan és bármit idézőjelbe tesz amit ugyanazon az oldalon tárgyalnak!"

Utánanéztél? Megnézted a monsanto-ról szóló filmet? Ha nem akkor milyen alapon minősítesz?

http://www.sauberer-himmel.de/untersuchungen/
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2013.12.08. 17:08

@kútásó (74826): Kérlek ne idegesíts már ilyen konteos off. hülyeségekkel (amúgy is most egyenlített a Fideszoton egy potyával)!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.08. 17:15

@kútásó (74817): Amiről a cikk ír, azok nem haláltáborok voltak, hanem hadifogoly-táborok.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.08. 17:17

@kútásó (74822):
"A legkegyetlenebb táborparancsnok a ma Izraelben élő (2007-ben meghalt) Shlomo Morel volt. Nevéhez válogatott kegyetlenkedések és ipari méretű emberkínzások köthetőek. Tettei a mai napig büntetlenek."

Lévén hogy már meghalt, elég nehéz volna már megbüntetni ugyebár.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.08. 17:22

@Jc Denton (74801):
Nem én kötöttem bele a kommentedbe, hanem fordítva történt az eset!
Az hogy ki kezdte óvodás megközelítés. A tartalomra koncentrálj.
Látom te sem, csak okoskodsz!
Megint nem a tartalomra koncentrálsz. Ezt úgy veszem, hogy abba nem tudsz belekötni, és rájöttél, hogy helytelenül írni igénytelenség. Ennek végül is örülök.
Lehet más a világnézetem, ha megengeded, Sir! Miből gondolod, hogy te a maximális igazságot tudod??
Te vagy igénytelen, mert személyeskedsz!
A helyesírás bizony nem függ a világnézettől.
Egy topic-kal arrébb épp te beszélsz arról, hogy az összes vallásos hülye. Ott nem zavar a személyeskedés?
Az eszed neked is meg van hozzá, hogy sértegess, de csak ennyi sajnos!!
Ha csak ennyi, rajta hát, cáfolj meg bármit amit írtam! Ja, az nem megy...
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.08. 17:30

@Szilágyi András (74831):

Az eredeti cikk megírása idején még élt és Lengyelország ki is kérte,de nem adták ki!

http://mno.hu/migr_1834/izrael-nem-adja ... ost-587939
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kútásó 2013.12.08. 17:38-kor.
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.08. 17:31

@Szilágyi András (74829):

Állítottam,hogy haláltáborok voltak?

Egyébként pedig miért lettek kiskorú lányok foglyok?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 20:00

@Szilágyi András (74684):

"De bizony van róluk jegyzőkönyv, itt találsz egyet:"
http://www.nizkor.org/ftp.cgi/imt/nca/n ... 06-3423-ps

Bocs, de ez nem jegyzőkönyv, csak egy átirat.
Nem látok a vizsgálati módszerre vonatkozóan semmit, azon túl, hogy "mikroszkópos".
A vizsgálati eredmény is kb. annyi, hogy ez emberi bőr és slussz.
Rendkívül meggyőző. :D
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 20:02

@aszfaltbetyár (74691):

"Persze! Hadakozzál kilóméteres hozzászólásokat idehányva.

Jó taktika. Egyszer "győztes" lehetsz a vitában mert a végén csak rádhagyják majd a marhaságodat. Kinek van kedve egy olyan mániákussal beszélgetni aki hónapokon keresztül a tények teljes figyelmen kívül hagyásával vagy félremagyarázásával önti magából a kényszerképzeteit?!"


Tudsz konkrétumot is vagy csak ennyit ír a kézikönyv?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 20:04

@pounderstibbons (74698):

Te legalább vitaképes vagy (még ha tévedni is szoktál). De a hozzászólásaidat mindig értékesnek tartom, mert érdemiek.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 20:06

@pounderstibbons (74700):

"Miért pont a Tamáskodó fura nézeteit legitimálnám, ha válaszolok neki? Szerintem válaszaimmal pont azt mondom, hogy többségében pont annyira sületlenségeket állít, mint a többi témában egyesek."

A végét gondold újra. :twisted: :)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.08. 20:26

@kútásó (74833): Milyen "eredeti cikk"-re célzol?
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.08. 20:36

@Szilágyi András (74839):

Az mno-s cikk 2005-ben íródott,mely szerint már korábban kétszer is kikérte Lengyelország Shlomo Morelt,de Izrael nem adta ki.
Shlomo Morel pedig 2007-ben halt meg:http://en.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

Tehát egy tömeggyilkos,aki nem csak tömeggyilkos volt,de súlyos kínzásokat is végrehajtott,megúszta a büntetést.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.12.08. 20:44

@kútásó (74821):
"Mondanivalod rola?"

Az érem másik oldala!
Miert lenne masik oldal? Nem ugyanaz? Artatlan emberek taborokba zarasa? Baromi hosszu nem olvastam vegig.

Nem tokmindegy, hogy ki zar be kit, es ki banik embertelen modon a masik emberrel? Nem egyforman elitelendo?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.08. 20:47

@kútásó (74840): Kevered a dolgokat, én nem az mno-s cikkből idéztem, hanem a kkbk cikkből. Nem értem, hogy ehhez képest egy másik cikket miért nevezel "eredeti cikk"-nek.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.12.08. 20:49

@kútásó (74840):
Az mno-s cikk 2005-ben íródott,mely szerint már korábban kétszer is kikérte Lengyelország Shlomo Morelt,de Izrael nem adta ki.
Shlomo Morel pedig 2007-ben halt meg:http://en.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel

Tehát egy tömeggyilkos,aki nem csak tömeggyilkos volt,de súlyos kínzásokat is végrehajtott,megúszta a büntetést.
Ha igy van, akkor ugyanaz a kategoria, mint a naci halaltaborokert felelosek.

Miert a kettos merce, ha a tabor, kinzas stb elitelendo, akkor mindenhol az, ha elfogadhato, akkor mindenhol az.
Szerintem elitelendo, minden emberhez meltatlan banasmod.

Nyitni kene topikot, ahol Morel tomeggyilkossagaiban ketelkedok adhatjak elo az erveiket?
:-(
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.08. 20:51

@kútásó (74834): A cikk, amit belinkeltél, haláltáboroknak nevezi őket, neked ehhez nem volt kommentárod.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.08. 21:43

@stark (74701):

"Ezek a számokat azért hívod hasszámoknak, mert egy félművelt paraszt vagy, aki csak azt hajlandó elolvasni, ami "alátámasztja" kétbites faszságait.

Látod a listát, amit hoztam, látod a személyeket, akik a becslést végezték. Olvasd el a könyveiket (google) és aztán hasszámozz.

Hihetetlen, hogy te összeesküvést kreálsz abból, hogy az emberek 1940-ben is képesek voltak arra a tudományos kunsztra, hogy megbecsüljék egy adott területen élő zsidó lakosságot. Bár a te szellemi szinteden tény, hogy mágiának tűnhet az ilyesmi...

A kérdéseimre még nem válaszoltál. Azóta sem."


Hűha, már a parasztokat is lenézed? Te talán roma gádzsó vagy?
Azért hívom hasszámoknak, mert semmivel sem megalapozott hasszámok. Képes vagy felfogni?
Látom a listádat. A könyveikben sincs semmi konkrétum. Csak a hasszámokkal dobálózás. De ha te találtál bármelyiktől valami konkrét bizonyítékokon alapuló számítást, nosza, add elő.

Milyen területre alkalmazták ezt a kunsztot, te kis zseni? :P
Az 1940-es cikk csak egy példa volt, jóval korábbról is vannak.

Az első kérdésre már adtam választ. Ezért kellene visszaolvasnod, de nem naponta egy mondatot, mert így mindent elfelejtesz.

"2004-ben az izraeli kormány 1.092.000 élő túlélőt tartott nyilván hivatalosan.

Hitler és szövetségesei uralma alá kb. 4 millió zsidó került plusz a szaporulat, de azt a természetes fogyás kioltja. Tehát a 4 millióval lehet számolni. Ebből 1965-ig több mint hárommilliónak az egyéni kárpótlási kérelmét elégítette ki az NSZK az 1952-es, Izraellel kötött szerződés alapján. Ebben még nincsenek benne azok a kelet-európai zsidók, akik az 1980-as évek végétől kaptak kárpótlást. Könnyű kiszámolni, hogy pár százezer zsidónál több zsidó nem halt meg Európában a 2. vh alatt a tengely uralma alatt és majd ezt követően lehet azt vizsgálni, hogy milyen okok miatt.


Forrás?"

Olvasgass vissza, mindenre van válasz.
Itt van az 1.092.000 túlélő 2003-ban.
http://www.kephost.com/images4/2013/12/ ... vvkf74.jpg
http://www.kephost.com/images4/2013/12/ ... 3ucqj9.jpg

Volt ám több kérdésem is, tudod:

1. Honnan vannak a számaid, mi alapján számoltál? (FORRÁSSAL!!!)
2. Ha olyan jó állapotok voltak a táborban, hogyan tört ki az a bizonyos tífuszjárvány?
3. Hova bújt szerinted az a sok millió zsidó, aki mégiscsak túlélték a táborokat?
4. Ha nem ölték a németek a zsidókat, akkor hogy haltak meg a Magyarországra menekült, később deportált zsidók Ukrajnában?
5. A Dachaut felszabadító katonák miért találtak agyonlőtt zsidókat? Magukat lőtték azok le?
6. Mi a bizonyítékod a fotómanipulációra (tudod melyik képről van szó)?
7. Továbbá, ez most jutott eszembe (bár érintettük témát) hány nem-zsidó holokauszt-áldozat volt szerinted? Az 5 milló itt is kamu? Ezek benne voltak az összeesküvésben a zsidókkal ugyanúgy?
"

Az elsőre már adtam kimerítő választ.

3. Elbújtak volna? Nem úgy néz ki.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 21:56

@kútásó (74817): Ha arra gondolsz, hogy a szövetségesek hadifogoly táborai annullálják a nácik rémtetteit, akkor tévedsz. Ez nem úgy működik, hogy szaldózzuk le, s akinél több az áldozat, az a nagyobb gazember.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 21:59

@kútásó (74822): Morell háború utáni tettei talán igazolják a nácikat?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.08. 22:03

@tamáskodó (74838): Udvarias volt hozzád. Helyesen azt kellett volna írnia, hogy "Szerintem válaszaimmal pont azt mondom, hogy többségében pont annyira NAGYOBB sületlenségeket állít, mint a többi témában egyesek."
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.09. 08:43

@Solaris (74846):
"Ha arra gondolsz, hogy a szövetségesek hadifogoly táborai annullálják a nácik rémtetteit, akkor tévedsz. Ez nem úgy működik, hogy szaldózzuk le, s akinél több az áldozat, az a nagyobb gazember."

Természetesen nem gondolok arra!
De mérjünk egyforma mércével! A náci bűnösök súlyos büntetéseket kaptak! Ilse Koch férjét maguk a németek büntették meg! A szövetségesek háborús bűneiért viszont senkit sem büntettek meg!(A szövetségesek nemcsak a hadifogoly táborokban követtek el emberiség elleni bűntetteket,hanem például Drezda bombázása is háborús bűntett volt!) Ami bűn az egyik oldalon,az legyen bűn a másik oldalon is! És az USA mai napig követ el háborús bűntetteket fogolytáboraiban, Irakban, Afganisztánban és ami a legszomorúbb,hogy a bizonyossággal határos valószínűséggel saját állampolgárai ellen is követ el terrorcselekményeket.
És még valami! Az egyik oldal által elkövetett bűnöket ne "turbózzuk" fel (lámpaernyő stb) és ne állítsunk olyanokat,amik nyilvánvalóan fizikai képtelenségek! (Elie Wiezel: Éjszaka c. "művében" számtalan ilyen van)
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.09. 08:54

@Szilágyi András (74844):

Kellett volna legyen?

Hivatalosan fogolytáborok voltak,de Konrad Adenaur szerint is rengetegen -milliós nagyságrendben- haltak meg ezekben a táborokban a szövetségesek nyilvánvaló szándéka szerint.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.09. 12:44

@kútásó (74850): Nem. A milliós szám nem a hadifogoly-táborokra vonatkozik, hanem összesítve minden, a németek háború utáni üldözése során bekövetkezett halált. Ebben benne vannak a szovjet munkatáborokban elpusztultak is és a németek más országokból való kitoloncolása során elhalálozottak.

Tény, hogy a háború utáni hónapokban, években nem volt arany élete a németeknek. Az egész világ gyűlölte őket, nagy volt a bosszúvágy ellenük a II. világháború miatt. Ne felejtsük el, hogy kb. 60 millió ember pusztult el a II. világháborúban, és ennek az első számú oka a fő agresszor, a Hitler vezette Németország volt.
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2013.12.09. 17:21

@Szilágyi András (74852):

"és ennek az első számú oka a fő agresszor, a Hitler vezette Németország volt."
Azért egészen nem így volt!!! A fő agresszor a pénzügyi háttérhatalom volt,amely az eszközül kiválasztott Hitlert is támogatta:
http://api.ning.com/files/mHJu*77erJrrN ... rtnete.pdf
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.09. 17:30

@kútásó (74849): Tehát úgy gondolod, hogy a háborús bűnök nem szaldózhatók le. Ebben nincs vita közöttünk.

Azzal is egyetértek, hogy "mérjünk egyforma mércével". Ezt diktálja az elemi igazságérzet is. Én is úgy tudom, hogy a szövetségesek háborús bűnösei közül senkit, vagy talán keveseket büntettek meg. Ez azonban lehet, hogy azért van, mert nem ástam magam bele a témába, de hátha van valaki, aki jobban tudja ezt. Olyanról van tudomásom, hogy pld. Sztálin és Churchill kedélyesen diskurálgatott arról, hogy a háború után hány német tisztet kell agyonlőni csak azért, mert német tisztek voltak.

Ami a nagyvárosok terrorbombázását illeti, ezt a háborús bűntettet mind a németek, mind a szövetségesek elkövették. London, Berlin, Bréma, Lübeck, Hamburg, Drezda, Coventry, Hirosima, Nagaszaki, Tokió, stb. A II. vh.-ban gyakorlatilag nem létezett hátország.

Amit napjainkról, az USA-ról írsz, nagy valószínűséggel igaz, de említhetnéd Izraelt is. Gáza lövetése fehér-foszfor töltetekkel nyilvánvalóan háborús bűn, s ez csak az egyik ami Izraelnek felróható.

Abban is igazad van, hogy nem szabad kizárólag az egyik oldal tetteit hangsúlyozni, s a másikét elhallgatni. Éppen elég idő eltelt a II. világháború óta, hogy kiteregessük a szennyest.

A holokauszt lényege nem az, hogy létezett-e emberi bőrből készített lámpaernyő, vagy sem, nem is az, amit Ellie Wiesel a regényeiben leír, hanem az a tény, hogy emberek millióit üldözték, elkobozták a vagyonukat, kényszermunkára hurcolták, kivégezték csak azért, mert más vallásúak, világnézetűek voltak, vagy más nemzethez tartoztak. Ezt a német nácik követték el, s e bűnüket nem kisebbíti, hogy mindezt brit mintára követték el, akik eredményesen alkalmazták a koncentrációs táborokat a búrok elleni háborújukban.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.09. 17:34

@Szilágyi András (74852): A pontos háborús veszteséget senki nem ismeri András. Itt, Európában a németek voltak a háborús főszereplők, de Japán sem maradt el mögöttük ami a népirtást és egyebeket illeti. Igazából a II. vh. kezdetét az 1937. évi japán - kínai háborútól kellene számítani.

PS: Csaknem elfeledtem. A Szovjetunió sem volt maga a megtestesült ártatlan bárányka, hiszen egyrészt lenyelte a balti államokat, területeket szakított el Finnországtól és Romániától, másrészt megtámadta Lengyelországot és visszavette a lengyelek által korábban elfoglalt ukrán területeket. A szovjet vezetés a saját népeit sem kímélte. Mondhatni, Hitlernek volt kiktől tanulnia.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Solaris 2013.12.09. 17:48-kor.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.09. 17:41

@kútásó (74853): Ez a "pénzügyi háttérhatalom" demagógia. Világos kell legyen, hogy azé a politikai hatalom, akié a gazdasági hatalom. Németországban a gazdasági hatalom a nagyvállalatok kezében összpontosult. Egy olyan krízishelyzetben került a politikai hatalom Hitler kezébe, amikor komolyan számolni kellett egy valamiféle szovjet mintára bekövetkező szocialista/kommunista forradalommal, s Hitler és pártja volt a garancia, hogy ez nem fog megtörténni. Ha úgy tetszik, Hitler képviselte mindazt, ami jó volt a német bankoknak és iparvállalatoknak. A politika már csak így működik.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.09. 18:19

@ennyi (74752):

"Tehat itt nyilvanosan megerosited, hogy volt koncentracios tabor, sarga csillag, vagyonelkobazas az 1940-es evek kornyeken."

Miért, ebben bizonytalan voltál?

"Az, hogy maskor is volt az nem mentseg. Sot, rosszabb."

Lehet.

"Aha, tehat volt koncentracios tabor.
Alakul, alakul."


Miért, te is csinálsz egyet? :)

"Ha tobb mint szaz eve volt, akkor gondolkozzunk el, hogy mivel karpotoljuk azokat az embertarsainkat, akiket tobb mint szaz eve jogtalanul szenvedtetnek!"

Gondolod, hogy például Nagy-Britannia vagy az USA (vagy más) kárpótolni fog bárkit a gójok közül? Kétlem.

"Papuskam, legy olyan ferfi, foglald ossze egy par mondatban, mi a tortenelmi igazsag szerinted?
A lenyegre koncentralj, az apro reszletek nem erdekelnek."


A történelmet kétszer írják. Egyszer az események előtt, aztán utána.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.09. 18:28

@ennyi (74754):

"Alltal mar a geppisztoly masik vegen?
Magas noves ide, felelmetesseg oda, megfelelo helyzetben dadogo kisfiu lennel, aki a nadradjaba pisil. Jobb, ha tudod."


Irónia makarónia.
Nem tudom, eddig még csak dadogó kisfiúkkal találkoztam.

"Addig is szerettelel a figyelmedbe ajanlom:"
http://index.hu/kultur/2013/12/07/nem_t ... m_szegyen/

A Führer többek között ez ellen is küzdött. (Tudod, Izraelben is sokan küzdenek az ilyen jelenségek ellen.) Az 1920-as években Berlin már a világ legzüllöttebb metropolisza büszke cím tulajdonosa volt.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.12.09. 18:42

@ennyi (74755):

"Ezen pampogj:"
http://szekularisfigyelo.blog.hu/2013/1 ... aign=index

Németországban is elérték, hogy mégiscsak lehet metélni. Az ortodoxok hatalma egyre nagyobb.
Vidám fiúk egyébként, csak nem szimpik.
http://www.youtube.com/watch?v=ljgouUqChoI
http://www.youtube.com/watch?v=TwDylNUKdHA
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2013.12.09. 22:26

@tamáskodó (74858):
A Führer ?
Róla ez a tudományos értekezés jut eszembe
http://gyuloltellensegeink.blog.hu/2009 ... _osztrakok
0 x

Lezárt