Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Magyarság eredete, kitalált 300 év
lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.14. 19:19

@verszemu (59990):
Talan kisse jobban el kellene melyedj a holocaust tagadas temajaban.Kik a kovetoi ennek az elmeletnek, hogyan gondolkodnak, mi motivalja oket, miert nem fogadnak el semmilyen bizonyitekot a holocaust megtortentere, miert pont ezt a nepirtast tagadjak es meg sorolhatnam a kerdeseket.
Aztan mondd, hogy nem talalsz atfedest koztuk es a fasiszta, naci, fajgyulolo vagy csak siman antiszemita nezeteket vallok kozott.
Mellesleg remelem tamaskodo megfogadja a tanacsodat es nem keveri bele a kerdesbe az aktualpolitikat, mint tette azt az izraeli-palesztin konfliktus kapcsan.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.14. 19:37

@lorenz (59992):

Kicsit több figyelmet és kevesebb gondolatolvasást! Annyit mondtam, hogy a nácik ==/== holokauszttagadók ==/== fasiszták ==/== antiszemiták. Még akkor sem, ha átfedés van az egyes csoportok közt. Épp az ilyen kétbitesség ellen szólaltam fel. Semmit nem tudunk itt egymásról, fölösleges és komolytalan úgy tenni, mintha mégis.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.14. 20:07

@verszemu (59997):

Hát pedig ha valaki minden bizonyíték nélküli - illetve szegényes bizonyítékok mellett - tagja a dolgot, és hasszámokkal szaladgál, akkor gyanítom, hogy rokonszenvezik a nácikkal. Úgy, mint ahogy ha valaki Jézussal jön, akkor gyanítom, hogy keresztény, illetve ha valaki egy hulla mellett tökig véresen, késsel a kezében tagadja, hogy ő a gyilkos, akkor átfut az agyamon, hogy lehet hogy mégis ő az.

Te tudsz tán valakiről, hogy aki úgy kezdett holokauszt-tagadásba, hogy nem volt köze antiszemita/náci/stb körökhöz? (Biztos van ilyen, csak felettébb ritka)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.14. 20:50

@verszemu (59997):

Már rutinos válaszoló vagyok.Ezerszer kérték már ki nekem a tamáskodó-félék, amiért lenáciztam őket.
Azt szoktam erre válaszolni, hogy nem elég tagadni, hogy náci vagy.Úgy is kellene viselkedni.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.14. 20:51

@stark (60004):

"(Biztos van ilyen, csak felettébb ritka)"

Kizártnak tartom.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.14. 21:04

@stark (60004):
ha valaki Jézussal jön, akkor gyanítom, hogy keresztény
Popper Péter számos jézusi tanítást hirdetett munkája során, mégsem volt keresztény.
Hát pedig ha valaki minden bizonyíték nélküli - illetve szegényes bizonyítékok mellett - tagja a dolgot, és hasszámokkal szaladgál, akkor gyanítom, hogy rokonszenvezik a nácikkal.
Ha pedig valaki minden bizonyíték nélkül - illetve szegényes bizonyítékok mellett - náciz le egy olyan embert, akiről annyit tud, hogy kétségbe vonja egy történelmi esemény lefolyásának módját, arról gyanítom, hogy .... meggondolatlan. ;)
Hogy értsd a különbséget: a nácik elpusztították a zsidóság nagy részét. Szerinted minden egyes ember aki kételkedik ebben (a megtörténtében vagy a mértékében), az szintén el akarja pusztítani a zsidóságot? Ez az ostoba gondolatmenet vezetett ahhoz az idétlen törvényhez is, ami tiltja a holokauszt kétségbe vonását. Amely törvény szerintem nem kicsit megdobta a kételkedők számát..

De itt sem az a lényeg, hogy tamáskodó valójában náci-e vagy sem. (Szerintem nem az.) Hanem az, hogy a címkézéssel a párbeszédet, annak színvonalát gyilkoljátok. Támadást ellentámadás követ, és máris itt a jó moderátor, hogy bezárja a topikot. Ti hátradőltök elégedetten, hogy jól kigyűlölködtétek magatokat egy tagon, aki lehet hogy náci, ő meg hátradől, mert itt is bebizonyosodott, hogy a dogma nem bírja a kritikát.
Te tudsz tán valakiről, hogy aki úgy kezdett holokauszt-tagadásba, hogy nem volt köze antiszemita/náci/stb körökhöz? (Biztos van ilyen, csak felettébb ritka)
Nyíltan tagadóról nem tudok. Kételkedőkről tudok, nem is kevésről. És nagy részük nem antiszemita (persze az is van köztük), pláne nem náci.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.14. 21:54

@verszemu (60022):

Vizsgáljuk csak meg, kik tagadják az evolúciót?
Az Ősrobbanást?
Kik tartják hatástalannak(károsnak, feleslegesnek) az antibiotikumokat?

Anélkül, hogy nevesíteném ezeket a csoportokat, felhívnám a figyelmeteket egy közös jellemvonásukra.Ez pedig a nyilvánvaló és bizonyított tények elutasítása, kétségbevonása, gyengítése.

Ahogy ezek az emberek is egy jól körbehatárolt csoportot alkotnak, rengeteg közös jellemvonással és nézetekkel( hívők, kreacionisták, homeopaták-természetgyógyászok), úgy tömörülnek a holocaust tagadók is az antiszemiták, nácik, fasiszták( illetve az azokkal szimpatizálók) táborába.


Tudtok esetleg egy valószínűbb indokot, motivációt, amitől ezek az emberek ennyire tagadhatják a letagadhatatlant?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.12.14. 21:56

@verszemu (60022):
De itt sem az a lényeg, hogy tamáskodó valójában náci-e vagy sem. (Szerintem nem az.) Hanem az, hogy a címkézéssel a párbeszédet, annak színvonalát gyilkoljátok. Támadást ellentámadás követ, és máris itt a jó moderátor, hogy bezárja a topikot. Ti hátradőltök elégedetten, hogy jól kigyűlölködtétek magatokat egy tagon, aki lehet hogy náci, ő meg hátradől, mert itt is bebizonyosodott, hogy a dogma nem bírja a kritikát.
Te beleolvastál ebbe a topicba, vagy csak kiszúrtál két hsz-t és az alapján osztod az észt?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.14. 22:09

@verszemu (60022):

"(Szerintem nem az.)"
Súlyos érv.
Én legalább megindokoltam, hogy miért tartom nácinak tamáskodót.
Most te jössz, hogy megcáfolj, illetve bebizonyítsd, hogy tamáskodó egy liberális demokrata 0 antiszemitizmussal.


Megkérdezném tőled, hogy ha nem náci, akkor miért látszik annak?
Miért vádol kollektív hazugsággal, csalással egy népcsoportot?
Miért az Izrael civil lakosságát támadó terroristákat tartja a "jófiúknak"?
Miért relativizálja és bagatellizálja a nácik rémtetteit?Miért menti őket?


Ez nem nácibarát attitűd?

Vak vagy te ehhez, kisbarátom.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.12.14. 23:07

@lorenz (59981):
lorenz írta:@Solaris (59980):
Remelem azt is tudod,hogy az akkori Szovjetunio, vagy Lengyelorszag megtamadasa csupan"strategiai megelozo hadmuveletnek szamit.
OFF
Igen, mi több sokkal többet tudok ennél. Az összes náci hadjárat megelőző hadművelet volt. A III. Birodalom és csatlósai mindössze védekeztek, s mint tudjuk, a legjobb védekezés a támadás. Amennyi ökörség ebben a témában nyomtatásban megjelent egyetlen hiteles dokumentum melléklet nélkül, megtöltene egy kisebb könyvtárat, nem beszélve az internet bugyrairól. Ez a téma is megérne egy topikot, mert örökzöldnek tűnik. Lengyelország esetében a brit és a francia garancia után talán beszélhetnénk némi elbizakodott kardcsörtetésről, de a szövetséges nélküli Szovjetunió esetében a gyalázatos finn háború után? A háború elején egész hadseregeket semmisítettek meg a németek és többek között tengernyi dokumentumot zsákmányoltak a magasabb-egységek irataiból is. Soha, egyetlen titkos parancsot, egyetlen papírfecnit felmutatni nem tudtak arról, hogy a Vörös Hadsereg támadni készült. 1940-ben Románia szovjet ultimátumot kapott, s vele egyidőben erős szovjet hadseregcsoport vonult fel a határokon Moldávia megszerzése érdekében. Megkapták, s onnan csak egy ugrás lett volna a román olajmezők elfoglalása és Hitler ott marad olaj nélkül, nyugodtan indulhat a szovjet hadigépezet, de nem ez történt. Erről azonban hiábavaló a másik oldalt győzködni.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.12.14. 23:13

@verszemu (59997):
Semmit nem tudunk itt egymásról, fölösleges és komolytalan úgy tenni, mintha mégis.
Amit egymás hozzászólásaiból ki lehet hámozni, az nem kevés, úgyhogy a kijelentésed alaptalan. Az írás maga az ember.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.12.14. 23:16

@verszemu (59997): Fura fogalmaid vannak. A náci, nyilas, fasiszta, falangista, stb. mai kifejező és találó gyűjtőneve a fasiszta.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.12.14. 23:18

OFF
Magam fel szoktam lépni az ellen, ha úgy érzem alaptalanul vádolnak valakit azzal, hogy náci-komcsi stb. mert ez a felesleges jelölgetés általában tényleg rombolja a vitát.

Tamáskodót ezügyben úgy érzem nem tisztem megvédenem, miután a kommentjei alapján ha pl. szó szerinti értelemben nem is feltétlenül náci (nem az NSDAP tagja), ebben csak az akadályozza meg, hogy nincs ilyen néven olyan náci párt, amibe beléphetne.
Ugyanígy nem érezném a kommunista jelzőt túlzónak egy olyan fórumozó jelölésére, aki az általa igazságtalannak tartott magántulajdon-tömeg minél szélesebb körben történő elosztásának érdekében, túlnyomórészt állami szabályozást látna szívesen a lehető legtöbb általa megjelölt problémára, amit jelenleg a piac kezel.

/OFF Elnézést!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.14. 23:24

@verszemu (60022):

Gondolatolvasonak kel legyel hogy ebol az irásbol kovetkezthes a magyar nyelvtan ismeretére nállam?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.14. 23:28

@pounderstibbons (60049): OFF
Az utolsó mondatod után eszembe jutott, még szerencse, hogy Orbán Viktor nem fórumozik nálunk.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.15. 00:09

@lorenz (60051): :mrgreen: Kimagyarázná... ha valamihez ért, hát az biztos menne neki.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.15. 00:19

@lorenz (60037):
"(Szerintem nem az.)"
Súlyos érv.
Én legalább megindokoltam, hogy miért tartom nácinak tamáskodót.
Nem érveltem, mert pont nem ez a lényeg szerintem. Nem őt akarom védeni. Hanem a színvonalat, ha úgy tetszik. Fent már kifejtettem, a bélyegzés nem vezet sehová, nem mozdítja előre a beszélgetést. Engem például érdekel a motivációja és a gondolatmenete. És a vak zsidógyűlölet, amit itt páran 100%-nak igaznak vesznek, az csak az egyik lehetséges verzió. Nem is értem, hogy egy tudományos fórumon, hogyan lehettek ilyen biztosak a dolgotokban. Mi ez a düh bennetek? Egy ideje figyelem a hivatásos rettegőket, az úgynevezett antifasisztákat, és iszonyat kellemetlen egy népség, ahogy állandóan fasisztákat meg nácikat vizionálnak már egy Nagy-Magyarország matricába is, remélem itt intelligensebb a közönség.


Kérdésre válaszolva, elolvastam a bejegyzéseket (mindet), és bár szerintem is sok dologban téved, illetve rossz következtetést von le, így is messze értelmesebb, mint azok, akikkel a neten vagy személyesen beszélgettem.
Most te jössz, hogy megcáfolj, illetve bebizonyítsd, hogy tamáskodó egy liberális demokrata 0 antiszemitizmussal.
Idétlen egy vitastílusod van..


És bár nem illik ilyet, de nem szeretnék vég nélküli vitába keveredni, ezért a náci-e tamáskodó témában nem reagálok többet. Amit akartam, elmondtam.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.15. 08:31

@verszemu (60062):
Akkor koszonom a reszvetelt.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.15. 08:41

@verszemu (60062):
Azert en a Nagymagyarorszag matricat leszednem a helyedben az automrol.Tudod milyenek az emberek.Ha az utcan egy nonek oltozott ferfit latnak, valahogy nem tudjak heteroszexualisnak elkepzelni.Igazan bosszanto hozzaallas.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.12.15. 16:44

0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.15. 23:38

@stark (60004):

Kedves stark!

"Te tudsz tán valakiről, hogy aki úgy kezdett holokauszt-tagadásba, hogy nem volt köze antiszemita/náci/stb. körökhöz?"

Még van mit pótolnod.
Csak példaként említeném Michael Santomauro, Paul Rassinier, Germar Rudolf, Robert Faurisson, Henry Elmer Barnes, David Hoggan, Bradley R. Smith, Arthur Butz, Barbara Kulaszka, David Cole, Paul Eisen, Israel Shamir vagy Joachim Martillo nevét. Az utolsó négy ráadásul zsidó, de ez nem akadályozta meg őket a szabad gondolkodásban, ami számukra a legfontosabb motiváció volt. Ezt ajánlom neked is. Gondolkodj béklyók nélkül, ne légy rögeszmék foglya.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.15. 23:42

@verszemu (60062):

Kedves vérszemű!

Láthatod, itt tapasztalhatod, hisz olvastad a hívők megjegyzéseit, hogy a dogma nem a tudomány eredményeire épül, hanem éppen a tudományossággal szemben jött létre és vallásként funkcionál.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.15. 23:54

@lorenz (60037):

Kedves lorenz!

"Miért vádol kollektív hazugsággal, csalással egy népcsoportot?"
Melyik népcsoportra gondolsz? Mert én még egyikre sem gondoltam. :)

"Miért az Izrael civil lakosságát támadó terroristákat tartja a "jófiúknak"?
Már megint te kevered bele ezt a témát, amiről láthatóan egyébként annyi fogalmad van, mint az ifjabb Bushnak (jó fiúk és rossz fiúk, meg a Gonosz tengelye).

"Miért relativizálja és bagatellizálja a nácik rémtetteit? Miért menti őket?"
Én nem relativizálok vagy bagatellizálok egyetlen rémtettet sem, ami valaha is történt. Érted, ami megtörtént. Viszont mentem a történelmi igazságot a kóklerségtől, a politikai és egyéb haszonszerzés vezérelte hamisítástól.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.16. 00:02

@lorenz (60032):

Kedves lorenz!

"Anélkül, hogy nevesíteném ezeket a csoportokat, felhívnám a figyelmeteket egy közös jellemvonásukra. Ez pedig a nyilvánvaló és bizonyított tények elutasítása, kétségbevonása, gyengítése."

Nos, ezért nincs olyan, hogy holokauszt-tagadás. Mint ahogyan nem lehet yeti vagy fogtündér tagadás sem.

"Tudtok esetleg egy valószínűbb indokot, motivációt, amitől ezek az emberek ennyire tagadhatják a letagadhatatlant?"
Indok: használják az agyukat, mégpedig gondolkodásra. Motiváció: az igazságra is kíváncsiak, nemcsak a polkorrekt magatartás mintákra.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.16. 00:07

@stark (60004):

"Hát pedig ha valaki minden bizonyíték nélkül -illetve szegényes bizonyítékok mellett- tagadja a dolgot, és hasszámokkal szaladgál, akkor gyanítom, hogy rokonszenvezik a nácikkal."

Ezt eddig miért titkoltad? Szóval mégiscsak náciszimpatizáns vagy. ;)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.16. 00:14

@Solaris (59980):

Kedves solaris!

Legalább az önbecsapástól kíméld magad. Mást aligha tudsz megtéveszteni. Az az alak bizony ott ül a képen és ha nem látod, akkor irány az SZTK. Ha csak nem akarod látni, akkor pedig Csernus Imre a te embered.
0 x

verszemu
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2011.01.22. 11:42

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: verszemu » 2012.12.16. 02:46

@tamáskodó (60120):

Rosszul fejezhettem ki magam, mert mindkét oldal félreértett.
Az én meglátásom szerint kaptál elég komoly ellenérveket minden feldobott felvetésre. Én sem vagyok meggyőzve, hogy nem volt holokauszt. Csak a szellemi egyszerűség ellen szólaltam fel. Azok ellen, akik innentől nácizás nélkül képtelenek lesznek válaszolni neked, akik ajtót-ablakot sem mernek nyitni, nemhogy hús-vér emberekkel beszélgetni, mert kiderülne, hogy nem csak nácik és zsidók vannak eme országban. Talán nem sokára én is megkapom a magam bélyegét, lebuktam ugyanis, hogy Nagy-Magyarország címer van az autómon.. (Nem, nincs, de nem szégyellném, ha lenne.)

A kérdésem továbbra is fennáll: miért fontos a holokauszt megtörténésének szempontjából, hogy van-e ülő a képen vagy nincs? Mint már mondtam, szerintem nincs, de ha lenne, azzal előrébb lennénk a volt-e, nem volt-e holokauszt kérdésben?

Még kérdés, ami már megfogalmazódott bennem: gondoltál-e arra, hogy nem a rab zsidóság használta a bordélyházakat, és egyéb luxus létesítményeket, hanem a fogvatartóik? A tífusz-járvány jelenléte sem arra utalt, hogy annyit tisztálkodhattak volna a tábor foglyai.

Miért emeled ki Theresianstadtot, mint "minta-tábort" és érvelsz vele, hogy visszavágyott oda egy túlélő? Számodra nem logikus, hogy kellett egy látszat-helyszín is, ahol vidám filmet lehet forgatni, mosolygós zsidókat lehet fényképezni? Propagandát nem csak az antant, de Németország is terjesztett. Ha pedig egy népcsoport megsemmisítését tűzték ki célul, akkor elég indokolt volt a propaganda.. Nemde?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.16. 11:16

@tamáskodó (60127):
Miert is nem lehet fogtunder tagadas?
Miert nem lehet elvetni valamit, amire 0 bizonyitek van?
Te a holocaust bizonyitekait nem ismered el, es benabbnal benabb erveket hozol fel ellenuk.Ez a hozzaallas mutatja meg, hogy milyen eszmekkel szimpatizalsz.
Kollektiv hazugsaggal, csalassal vadolod meg a tuleloket, szemtanukat, anyagi elonyszerzes szandekanak allitod be a zsidosag egyik legosibb jellemvonasat, az emlekezest.
Gozod sincs a zsido kulturarol, abbol az utalatbol, lenezesbol, gyuloletbol es csekely ismeretanyagbol epitkezel csak, amit beled neveltek, es amit innen-onnan osszekapartal.
Azzal, hogy azt allitod, a tobb ezer foto mind festmeny vagy hamisitvany, a tobb ezer tulelo pedig mind osszebeszelt((ami egyszeruen fizikai keptelenseg), csakis az epelmejusegedet vonod ketsegbe.
Igazan szep bizonyitvanyt allitasz ki ezzel a taborod mentalis allapotarol.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.16. 11:38

@tamáskodó (60123):
Tortenelmi igazsagrol papolsz, ami eleg fennkolten hangzik es bizonyara megdobogtatja a nagymagyarorszagos sziveteket, csak az a baj, hogy rosszul tudjatok a tortenelmet, es a tortenelmi igazsag nem az, ahogy ti gondoljatok.
Nem egyedi eset, a hivok sem fogadjak el a fizikai-biologiai tenyeket, torvenyeket, a kreacionistak az evolucio bizonyitekait es meg sorolhatnam.Ti a tortenelmi tenyeket tagadjatok le, vagy forgatjatok ki.
Az a szerencse, hogy csak a korlatozott ertelmi kepessegu egyeneket tudjatok megszolitan.
Azokert pedig, valljuk be, nem kar.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.16. 11:56

@tamáskodó (60128):

Jajj te szilaj észak egyszerű gyermeke...

Attól még, hogy úgy viselkedsz, mintha az én bizonyítékaim lennének nevetségesek, attól még nem lesz igazad.

Inkább magyarázd meg, hogy:

1. Honnan vannak a számaid?
2. Ha olyan jó állapotok voltak a táborban, hogyan tört ki az a bizonyos tífuszjárvány?
3. Hova bújt szerinted az a sok zsidó, aki mégiscsak túlélte a táborokat?
4. Ha nem ölték a németek a zsidókat, akkor hogy haltak meg a Magyarországra menekült, később deportált zsidók Ukrajnában?
5. A Dachaut felszabadító katonák miért találtak agyonlőtt zsidókat? Magukat lőtték azok le?

Gondolkodj béklyók nélkül, ne légy rögeszmék foglya.
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.16. 11:57

Itt már van annyi elsunnyogott és meg nem válaszolt kérdés, hogy szerintem bőven érik a gumiszoba...
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.16. 12:08

@verszemu (60133):

Kedves vérszemű!

Azért van jelentősége annak, hogy van a képen ülő alak és egyéb képtelenség (merrt nem ez az egyetlen a fotón, csak úgy gondoltam, hogy ez lesz a többiek számára a leglátványosabb) vagy nincs -azon túlmenően, hogy András a holokauszt megtörténtének egyik legfntosabb képi bizonyítékaként hivatkozott rá-, mert valóban ilyen szintű "bizonyítékok" alkotják a dogma melletti érvrendszer krémjét. Azaz, ha ezekről az egyébként is gyenge produktumokról kiderül, hogy egyszerű kis hamisítványok, akkor végleg lőttek az iparnak és az események megmaradnak egész egyszerűen a történészi munka tárgyának, amint az normális is lenne egy normális világban. A dogma léte furcsamód ilyen és ehhez hasonló, egyébként jelentéktelennek tűnő "bizonyítékok", állítások kaotikus halmaza.

Nem volt idő vagy lehetőség kételyek megfogalmazódására, mert a "luxuslétesítmények" használatára vonatkozó valódi bizonyítékok valamint beismerő nyilatkozatok szükségtelenné tették. A tábori foglyoknak rendszeres tisztálkodás volt előírva és nagyon komoly erőfeszítéseket tettek a németek a járványok megelőzésére, leküzdésére. A rendszeres tisztálkodáson felül célszerű lett volna további ilyen tevékenység, azonban eennek szervezése már a zsidó önkormányzat feladata volt. Mondhatnánk úgy is, hogy ez a tábor lakóin múlott. A tífusz járvány most is kitörhetne akár egy iskolában, óvodában, ha a kórokozót behurcolnák oda, attól függetlenül, hogy a gyerekek használják a mosdót. A fő gond tehát az volt, hogy a kórokozót rendszeresen behurcolták a táborokba. A tífusztól a németek is tartottak, saját érdekükben is védekeztek ellene, mégis szedett áldozatokat közülük is.

Terezin is gettó volt, hasonló szisztémával működött, mint az összes többi, de kétségtelenül színvonalasabban, ezért is kapta a Hitler ajándéka a zsidóknak elnevezést. A túlélő visszavágyódása azonban mégis élesen szembenáll a dogma leegyszerúsítő és teljesen hamis képet mutató állításaival.
A propaganda érv gyenge. Ugyanis minek kellett volna propaganda célból elit gettó, ha később egyetlen egy zsidó sem maradt volna (hisz a dogma szerint a zsidók teljes kiirtása lett volna a cél), akit mutogassanak?
A propaganda megjelenési területe elég változatos egyébként, mint azt már korábban írtam és nem kizárólag negatív jelentéstartalommal bír.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.16. 12:21

@lorenz (60146):

Kedves lorenz!

A történelmi igazság az attól függ, hogy a tudomány hogyan "gondolja", nem attól, hogy te vagy én mit szeretnénk annak tudni.

"Nem egyedi eset, a hívők sem fogadják el a fizikai-biológiai tényeket, törvényeket"

Jaj, lorenz, mintha csak én írtam volna! Gyönyörűen megfogalmaztad, mint dogmahívő, az alapvető hittételeteket. :P

"Az a szerencse, hogy csak a korlátozott értelmi képességű egyéneket tudjátok megszólítani."

Te ennek az élő ellenpéldája vagy, hiszen azt írtad, hogy nem tudtam rád hatni. ;)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2012.12.16. 12:47

@tamáskodó (60129): Kedves Tamáskodó!

Fogj már egy vacak képszerkesztőt, rajzold körül azt, amit te ott látni vélsz és nyomd fel egy megosztóra a képet! Utána szedd elő a többi hármat(?), ami akkor és ott készült és azokon is vizsgálódjál egy kicsinyt.
Ha te Az SZTK-ba küldesz, ami nincs és Csernushoz, akkor szerintem te sürgősen menj vissza abba a lyukba, ahonnan kibújva először láttad meg ezt a szép világot!
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2012.12.16. 12:56

@lorenz (60145):

Kedves lorenz!

A túlélők, szemtanúk alkotnak egy népcsoportot? Érdekes felvetés.

"anyagi előnyszerzés szándékának állítod be a zsidóság egyik legősibb jellemvonását, az emlékezést"
"Azzal, hogy azt állítod, a több ezer fotó mind festmény vagy hamisítvány, a több ezer túlélő pedig mind összebszélt (ami egyszerűen fizikai képtelenség)"

Nos, hol is van az a több ezer fotó? :shock:
A túlélők emlékezése valóban lényeges kérdés, hiszen a holokauszt, azaz a dogma ebben az emlékezésben él, ugyanis semmi más nem támasztja alá annak megtörténtét, mint azt van Pelttől is tudhatjuk. Ezért a túlélők beszámolói igazán megérnek egy külön kört. De addig is, hogy ismerkedj a holoemlékezet létrejöttének mikéntjével, két idézettel szeretnélek megörvendeztetni.
Az első Gráber Slomónak a Slajme c. önéletrajzi írásából való, a 6. oldalról:
"Az eseményeket nem könnyű 60 év után felidézni, mert okmányokat vagy szemtanúkat alig lehet felkutatni. Ám csoda történt: az emlékezetem intenzív megerőltetése révén hirtelen sikerült a múltat minden eseményével újra előidézni, mintha csak tegnap lett volna."

De az se kutya, amit Förster Vera írt a Kapaszkodj c. könyve 104. és 105. oldalán:
"Sokan írtak már az auschwitzi megérkezésről. Szakértő kezek nyitották ki az ajtókat, és kezdték szétválogatni a vagonok által kiokádott formátlan embertömeget. Gyorsan és hatékonyan választották ki külön a férfiakat és nőket, a gyerekeket a felnőttektől, öregeket a fiataloktól. Auschwitz óriási betakarító gépei zabálták az embereket, mint a csöves kukoricát. Nem tudok többet mondani róla, mert cserbenhagy az emlékezetem. Előttem van egy zajos, hatalmas méretű üvegtetejű előtér, mint egy százszorosára növelt vasútállomás, ahol emberfolyamok áramlottak fel és alá, és mindenféle nyelven kiabáltak. Német katonák és fegyencek csíkos börtönruhában, akik mégsem lehettek rabok, mert parancsokat osztogattak, segítettek a tömeg szétválogatásában. A nőkből és gyerekekből álló végtelen sor lassan haladt előre, a gyerekek sírtak, a férfiak kiabáltak és vitatkoztak. A távolban lángok csaptak fel, hatalmas füstfelhők között.
Nem így volt. Most már tudom, hogy nem volt tető felettünk,és nem volt tűz, és amire mint füstre emlékszem, talán a reggeli vagy esti köd volt. Emlékezetem megőrizte két fiatal gyermek képét is -hétéves fiú és ötéves lány-, akiknek az anyja visszalépett a lassan mozgó menetoszlopból, hogy becsússzon az egyedülállónőkből álló sorba, bár tudom, hogy sohasem láttam őket. Jóval később volt, hogy az anyjuk elmondta nekem, elmondta mindenkinek, aki meghallgatta, hogy élete megmentése árán magára hagyta gyermekeit a gázkamrába menet."

Szóval kedves lorenz, valahogy így működik ez az emlékezet. De neked, mind rendkívül szkeptikus típusnak, azért bőven elég, igaz? :)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.16. 13:27

@tamáskodó (60149):
A tífusz járvány most is kitörhetne akár egy iskolában, óvodában, ha a kórokozót behurcolnák oda, attól függetlenül, hogy a gyerekek használják a mosdót. A fő gond tehát az volt, hogy a kórokozót rendszeresen behurcolták a táborokba. A tífusztól a németek is tartottak, saját érdekükben is védekeztek ellene, mégis szedett áldozatokat közülük is.
Nadehát fantasztikus egészségügyi ellátást kaptak, és jól voltak táplálva, nemde? Nem csak a mosakodáson múlik a tífusz.

Vagy esetleg tán mégsem kaptak olyan sokat enni, és esetleg az egészségügyi ellátás sem volt olyan frankó?

Miért is nem tör ki tífuszjárvány mostanában az iskolákban?
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.16. 13:29

@tamáskodó (60157):

Úristen, rohanjunk a Pázmányra! 1, azaz egy túlélő emlékezete megfakult, újra kell írni mindent.

Csak nehogy az '56-osok közül is néhány szenilis legyen... a végén még kiderül, hogy a forradalom sem történt meg...
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.16. 13:30

@tamáskodó (60157):

Esetleg azt is részletezhetnéd, hogy hogyan és mikor beszélte meg az a (szerinted) sok millió túlélő zsidó, hogy nagyjából mit fognak mondani...
Meg hogy hova bújtak, ez még mindig nagyon érdekel...
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2012.12.16. 14:55

@lorenz (60146): OFF
Miért írsz ékezetek nélkül? Össze fognak keverni ennyivel meg alagival
/OFF Elnézést!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.16. 15:10

@Szilágyi András (60178): OFF
Nem tehetek róla.Egy francos Nokiáról írok időnként és lelassítana, ha mindig előbányásznám az ékezeteket.Mellesleg kizártnak tartom, hogy összetévesszenek velük.Tisztán látható a tudásbeli különbség közöttünk.
Sajnos, az ő javukra.Te is észrevehetted már, hogy csak laikus vagyok, egyfajta műkedvelő.

/OFF Elnézést!
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.16. 15:40

@tamáskodó (60150):

"A történelmi igazság az attól függ, hogy a tudomány hogyan "gondolja", nem attól, hogy te vagy én mit szeretnénk annak tudni"

Jajj, tamáskodó! Mintha csak én írtam volna.Gyönyörűen megfogalmaztad.
Miért nem fogadod el akkor a tudományos igényességgel elvégzett kutatómunka következtetéseit?
Nem szép dolog a tényeket alakítgatni az eszméinkhez.A tény attól még tény marad, még ha te másként is gondolod.

A dogma természetrajzával sem vagy tisztában.
Próbálsz te némi tudományos jelleget vinni a baromságaid alátámasztásába, ahogy az asztrológusok és kuruzslók is megpróbálják ezzel a módszerrel megtéveszteni a hívőiket, csak azt felejted el már sokadjára, hogy nem a tieid között vagy.

Azon gondolkodom, mennyire kell valaki hülye legyen, hogy elhiggye több ezer (szerinted millió) túlélő összebeszélését.Amire te 1(azaz egy) ellenpéldát hoztál, és ezzel elintézettnek is tekinted a bizonyíték cáfolatát.

Mellesleg az egész elgondolásod ilyen egyszemélyes történetekre, fotókra épül.Neked egy kövér ember fotója az egész holocaust kétség nélküli cáfolatát jelenti.
Egy idős ember nem tűéles emlékezete úgyszintén.

Ez minden csak nem tudományos igényességgel kivitelezett elmélet.
Aki ebben hisz, az az igazi dogmahívő.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.12.16. 19:16

@tamáskodó (60157):
Régebbi kérdéseimre még mindig nem válaszoltál, pedig meg is ígérted. Vajh miért van ez?
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2012.12.16. 22:43

@Question (60191): Csatlakozom.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.16. 22:54

@tamáskodó (60123):

"Viszont mentem a történelmi igazságot a kóklerségtől, a politikai és egyéb haszonszerzés vezérelte hamisítástól."


Öö..., és mikor akarod ezt elkezdeni?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.16. 23:29

@tamáskodó (60157):

Zárjuk rövidre ezt a témát, tamáskodó.

Légy szíves, foglald össze akár egy hosszabb kommentben is, hogy hogyan képzeled te a történelmi tényeket.
Választ várok arra, hogy szerinted mi okból gyűjtötték össze származásuk szerint az embereket, korra és nemre való tekintet nélkül.
Milyen politikai-stratégiai kockázatot jelentettek a nácik számára a nők, az öregek és a gyerekek?

Szerinted hányan pusztultak el a táborokban, mi okból, és ezért kik tehetők felelőssé?

Mi lett azokkal az emberekkel, akik szerinted nem haltak meg, de mégsem találja őket senki?

Milyen bizonyítékaid vannak a fotók hamisítására?

Miért számolnak be a túlélők ugyanazon dolgokról ugyanúgy?
Hogy tudtak szerinted összebeszélni?

Hogyan lehet egy ilyen világméretű csalást és hazugságot kivitelezni?

Az amerikai katonáknak mi okuk lett volna részt venni ebben az összeesküvésben és hogyan vették rá őket erre?


Kérem a többieket, hogy ők is tegyék hozzá a saját kérdéseiket.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.12.16. 23:33

@lorenz (60247): Erre úgysem válaszol... Azt is írhattad volna, hogy szedje szépen pontokba az önellentmondásait. :)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.12.16. 23:46

@lorenz (60247):

Nekem még mindig fennállnak az előző kérdéseim, de még hozzátenném:

Mi van a holokauszt nem zsidó áldozataival?
Ők is benne vannak?

Az a 5-6 millió lengyel, szovjet hadifogoly, cigány, homoszexuális, baloldali, stb. aki meghalt a táborokban tán szintén összebeszélt a zsidókkal, aztán elbújtak ők is?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.16. 23:47

@tamáskodó (60157):



http://www.hosenfeld.dk/Auschwitz/


Felhívnám a figyelmed a második fotóra.
A képen két kisfiút látsz, közvetlenül Auschwitzba érkezésük után.
A fotó készítésekor már nem volt egy egész órájuk hátra az életből.
Bár számomra nincs jelentősége, a te kedvedért megemlítem, hogy két magyar kissrácot láthatsz, közvetlenül a haláluk előtt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2012.12.17. 10:39-kor.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.12.17. 10:36

@lorenz (60247):

Tegnapelőtt volt egy film a Nat Geon, hogy amerikai hadifoglyok is kerültek koncentrációs táborba.
A zsidó származásúakat rögtön külön választották.
Gyakorlatilag ugyanúgy bántak velük, mint a többi fogollyal, kb 80% meg is halt.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.12.17. 10:37

@lorenz (60250):

Válasz tamáskodó stilusában : Honnan tudod, hogy meghaltak? Nem látod milyen boldogok, hogy ki lettek telepítve az otthonukból és elvitték őket tanulmányi útra?
0 x

Lezárt