Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.04. 18:26

@aszfaltbetyár (75859): Ritkán gondol a genfi egyezményre az, aki éppen az ellenfél védővonalát rohamozza. Rigel igazat írt, csak úgy látom, hogy te nem érted.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.01.04. 18:36

@Solaris (75862):
Ja.
A háború már csak mocskos dolog. Csak sajnos ezt sokan nem tudatosítják magukban. Van például egy réteg, aki fájintos érzésnek tartja, hogy bakancsban egyenruhában szép színes zászlók alatt menetelhet. Ugyanezek nem jutottak el addig, hogy elképzeljék, milyen érzés a sárba belafagyva haldokolni miközben a kezeddel tartod vissza a beleidet...
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:20

@Solaris (75506):

"Nem tudok mást írni, mint azt, hogy egy korlátolt, két lábon járó szarvasmarha vagy! Összehordasz hetet - havat, s amikor valami bizonyítékot, igazolást, magyarázatot kérek, akkor ilyen zagyvaságokat válaszolsz. Nem az én szövegértésemmel van baj, hanem a te felfogóképességeddel! Pontosan olyan vagy, mint Bogyóné, amikor a bor árát kérték tőle. Ő is másról beszélt, mint most te.
Ne linkelgess nekem ide semmit. Írd le a véleményed, ha van, ha pedig nincs, akkor tartsd a pofád!"


1. Bodóné. Ne terjeszd te is a fals változatot.
2. Most már a zsidókkal állsz szemben. Tetszik.

"Itt az újabb lehetőség szűkített témában, amit te hoztál:

- Sorold fel a francia forradalom zsidó vezetőit!
- Sorold fel a francia forradalom zsidó hadvezéreit!
- Sorold fel a Francia Nemzetgyűlés zsidó tagjait!
- Sorold fel, hogy milyen kizárólagos zsidó érdekekért tört ki a francia forradalom!"


Emlékeztetlek arra, amit írtam eredetileg:
"Nem kell önmagáért a háború kedvéért háborúzni. Az is elég, ha (kisebb vagy nagyobb súlyú) önös érdekeikért teszik ezt folytonosan. Azaz, az igényeiket rendre (maguk által megvívott vagy mással vívatott) háborúval kívánják kielégíteni. A háborúskodás sikeressége nem függ össze a hajlammal. Repülős Gizi kétszázszor is lebukott már, de kétszázegyedszer is próbálkozni fog."

A francia forradalom kirobbantásában, irányításában, fenntartásában direkt módon a szabadkőművesek játszottak szerepet. Őket irányították Mendelssohn "utódai".
Ajánlom figyelmedbe még többek között Weishaupt, Lafayette, Fouché, Riquetti, Talleyrand, Danton, Murat, Cambacérés, Robespierre urakat.

A zsidó emancipáció például feltételezésem szerint zsidó érdek volt.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:23

@Solaris (75509):

"Természetesen, az anyukája meg párthus hercegnő. Már csak az apukáját kell tisztázni."

A zsidó hagyomány szerint római apától származó fattyú. Tehát a Jézusnak nevezett történelmi személy eredete nem olyan egyszerű rejtvény.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:25

@Solaris (75511):

" Képtelen vagy normálisan válaszolni? Nem érdekel ebben a történetben más, csak amit felvetettél a zsidóságról - zsidó néplélek, zsidó önös érdekek, zsidó hatalom gyakorlás és társai -, s azoknak a bizonyítását, magyarázatát kérem tőled. Ilyen szemetet bárki találhat és felőlem meg is eheti"

Dehát ezt zsidók mondták meg a Churchill. :)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:30

@ennyi (75517):

"Felre ne erts: ugyanezt a megkulonboztetest akkor is elitelem, ha egy magat zsidonak tarto egyen tesz kulonbseget a zsidok es nemzsidok kozt, csak azt nem tudom, minek nevezik."

Überszemita.
http://www.kephost.com/images4/2014/1/4 ... gz5niw.jpg
http://www.kephost.com/images4/2014/1/4 ... g36z52.jpg
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:46

@Szilágyi András (75578):

"Úgy látom, neked a lényeg az, hogy a nácikat tisztára mosdasd. Még akár azt is elismernéd, hogy tényleg elpusztult 6 millió zsidó a Holokausztban, ha hozzá lenne téve, hogy nem a nácik csinálták."

Csak az igazság érvényesülését szeretném. Az pedig nem a jelenlegi hivatalos mantra. Semmiképpen nem ismerném el, ha nem igaz, csak egy feltétellel. Ha attól kezdve minden ember élete boldog lenne. Egyébként nem.

"Saját bevallásod szerint is náci vagy?"

Hm. Ezen még nem is gondolkodtam. :D
Ha már annyira szeretnéd, akkor mégiscsak inkább hazait választanék. De miért kellene bármivel azonosulni, amiről csak az igazságot szeretnéd megtudni?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:55

@Solaris (75598):

"Nyilván. Jézus nem lehetett zsidó, hiszen magyar volt, esetleg párthus herceg, netán szkíta, vagy hun egyenesen a Szíriuszról."

A zsidók szerint római apától származó fattyú. De vannak kutatók, akik szerint perzsa mágus (magoy).
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:56

@Solaris (75597):

"Nagyszerű! A magyarok pártján állsz? Definiáld már a magyar fogalmát!"

Azt érezni kell, kisfiam. Ha ez nem megy, akkor gondok vannak nálad. :(
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 20:57

@Solaris (75599):

"Akkor tanulmányozd pld. az egykori MÁV fuvarleveleit és a Magyar Királyi Csendőrség szerepét a hazai vidéki zsidóság deportálásában, egyben tanulj meg különbséget tenni tények és mesék között."

Ná, mesélj má a fuvarról! :D
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:19

@Solaris (75600):

"ad 1) Nyilván lángész volt a Gefreiter, tanú rá a Mein Kampf."

Próbálj te is írni valamit, hasonló sikerrel.

"ad 2) Coventry. Biztosan tévedésből szórták meg és tévedésből lőtték Londont rakétafegyverekkel. Varsót is tévedésből rombolták a földig, stb. Hülye vagy fiam."

Coventry vagy London következmény volt és a német nagyvárosokat ért légicsapásokhoz képest csekély veszteséggel. Varsóban szárazföldi harcok folytak. Nem intéztek ellene terrorbombázást, ami célzottan a civil lakosságot tömegesen pusztította volna.

"ad 3) Voltak és tervezték pld. New York terrorbombázását."

És a Holdra szállást is.

"ad 4) A teutonok is válogatás nélkül lőtték és bombázták, ami eléjük került."

Ez mondjuk nettó hazugság.

"ad 5) A radar védelmi fegyver és letiltották a fejlesztését a féleszű Gefreiter és a kövér Hermann."

Volt hanglokátoruk
http://www.kephost.com/images4/2014/1/4 ... iatyxt.jpg
és rádiólokátoruk is
http://www.airmuseumsuk.org/museum/IWMD ... 0Radar.jpg

"ad 6) Te kapkodtál bele a haditechnikába, ami mellékszál."

Miért?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:28

@Solaris (75601):

"1. Sosem mondtam, hogy nem volt holokauszt. Hogy is mondhatnék ilyet?
http://www.kephost.com/images4/2013/12/ ... emwglq.jpg

2. Annyi közük volt a zsidóknak a világháborúhoz, mint a németeknek és nem voltak jobban áldozatai annak.

3. A legtöbbet a zsidók profitálták belőle, ez vitathatatlan.

4. A gondolkodás nem elmebetegség. Nagyon rosszul választhattak neked iskolát.


ad 1) Egyebet sem művelsz."

Miért, nem láttad, hogy a hemofília-holokausztot is elismertem?

"ad 2) Kedves Gefreitered szavával élve ez "totális" baromság."

Itt is vannak még alapvető hiányosságaid. Sürgősen pótold.

"ad 3) Sokadszor kérdezem, mit profitáltak a zsidók a II. világháborúból?"

A sort kezdhetnénk Palesztinával és be sem tudnánk fejezni. Te gyárilag vagy ilyen szőke?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:31

@Solaris (75602):

"Inkább azt sajnáld, hogy a magzatvizedben nem úszkált cápa."

Szétütöttem volna. De a rántott csirkét jobban szeretem. :P
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:32

@Solaris (75603):

"Az a tisztességes történész, aki kutat, s az állításait a kutatása eredményeivel igazolni is tudja."

Na jó, de akkor egy név sem jut eszedbe?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:35

@Solaris (75606):

"Azért csak világosíts fel nagyeszű barátom, mi is folyik az ereidben, ha nem víz?"

Nemesi vér.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:39

@aszfaltbetyár (75608):

"Tőled egyébként már semmire sem vagyok kiváncsi, még csak vicces sem vagy mostmár, engem untatsz is."

No, ne szomorkodj már. Lesz ez még rosszabb is.
http://tutifoci.hu/wp-content/uploads/2 ... 875714.jpg
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:45

@ennyi (75708):

"Meg az is kerdeses, hogy valoban letezett-e Jezus, vagy csak legenda, kitalacio az egesz?

De ha letezett, akkor vagy zsido volt, vagy arab. Nyilvanvaloan nem romai."


A zsidók szerint az apja római volt.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 21:58

@Solaris (75733):

"Szerintem nem kérdés, hogy Jézus, az ember fia valóban létező személy volt. Egyike lehetett a kor számtalan prófétáinak és különös tehetsége lehetett a tömegek befolyásolására. Talán ez emelte ki a próféták közül, s ez okozta a halálát is. A csodatételei azonban a mesék világába tartoznak. Valószínűleg azért kerültek be az evangéliumokba, hogy Jézus nagyságát, rendkívüli voltát jobban felnagyítsák, egyben igazolják a tömegek előtt."

Valóban létező személy lehetett, származása azonban vitatott. Egyesek szerint perzsa nemesi származású, tudományos műveltségű mágus. Érdekes módon, ezt erősítik meg a csodatételek valamint az a zsidó hagyomány is, miszerint Jézus varázslással foglalkozott, amiben sikeresnek bizonyult, ezért a rabbik varázslási versenyre hívták ki, amit persze meg is nyertek. Ezután egy paszulyszárra akasztották fel, mert a fákat megbűvölte. A Pokolba száműzték eztkövetően, ahol nem írom le, hogy szerintük miben fő.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 22:00

@Szilágyi András (75758):

"A drezdai bombázásokról nagyon sok propagandisztikus tévhit forog közszájon. A visszaemlékezések jó része nem megbízható, tévedéseket, idegen beleszőtt elemeket tartalmaz. 2010-ben a drezdai főpolgármester által felkért német történészbizottság megállapította, hogy a drezdai bombázások áldozatainak száma 22 700 és 25 000 között volt."

Ez egészen biztosan nem stimmel.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 22:02

@aszfaltbetyár (75764):

"Ha már offolunk.
És?!
Az pont 22-25 ezerrel több áldozat mint ami tolerálható. Egyértelműen a polgári lakosság ellen irányult. Valamint olvastam Bomber Harrisról olyat (most nem találom a neten, bocsánat), hogy "nagy meglepetésre" arra hivatkozott parancsra cselekedett! (Hol is hallottam már ezt!?)"


Azt kell mondjam, igazad van.
Arthur Harrist egyébként Churchill alázta. Ő viszont nem lőtt vissza. Ennyiben különb volt.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 22:05

@Szilágyi András (75765):

"Holokauszttagadó körökben több százezer áldozatról szoktak beszélni, a drezdai bombázásokat relativizálási kísérletre használják fel."

A pontos számot már soha sem lehet megtudni (az egykori körülményekre tekintettel), de nem 25.000 volt, az biztos. 1945. március 10-én, amikor még csak a romok egy kis részét tudták eltakarítani, már több, mint 18.000 áldozatot azonosítottak.
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.01.04. 22:15

@tamáskodó (75893):
Na ne mond, te hurkás paraszt!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aszfaltbetyár 2014.01.04. 22:20-kor.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 22:20

@aszfaltbetyár (75900):

:D

Hajrá magyar foci!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 11:23

@tamáskodó (75878): Amit írsz, az egy nagy semmi. Valami új? A felsoroltak - Weishaupt, Lafayette, Fouché, Riquetti, Talleyrand, Danton, Murat, Cambacérés, Robespierre - közül négyen jelentéktelen figurák- vastagon szedve -, s mellesleg, egyik sem zsidó. Miért hagytad ki Sieyes, Ducos, Lebrun és Bernadotte urakat? Értem én. Szabadkőművesség ~ zsidó hatalom érvényesítése. Mondom én, hogy paranoiás vagy.
A zsidó emancipáció például feltételezésem szerint zsidó érdek volt.
Igen, feltételezni azt lehet, de ez rossz feltételezés. A polgári forradalom, a polgárok egyenjogúsága és a polgári forradalommal járó iparosítás Franciaország érdeke volt. Nézz kicsit utána és addig se terjessz hülyeségeket.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 11:27

@tamáskodó (75879): Rejtvény? Lehet, de engem nem zavar az sem, ha Jézus apja egy római katona, az anyja meg egy zsidó lotyó volt. Biztosan láttad Zeffirelli Jézus c. filmjét. A nagy rendező megkínlódott ezzel a származással. Mellesleg, amennyiben a torinói leplen valóban Jézus vonásai maradtak ránk, a rekonstruált arc nem mutat zsidó rasszjegyeket, de mint mondtam, engem nem zavar. Annál jobban zavaró a párthus herceg és a hasonló ostobaságok.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 11:28

@tamáskodó (75886): Ha találkozunk, akkor kihúzod a gyufát szemtelen náci! Ha ilyen apám lenne, mint te, régen kitáraztam volna rá egy Jerikót.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 11:29

@tamáskodó (75887): Nézz utána, s ha nem megy, akkor tarts titkárnőt, s ha erre sincs pénzed, akkor fogd be a lepcsest.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 13:18

@tamáskodó (75888):
Próbálj te is írni valamit, hasonló sikerrel.
Ész hibádzik, fejecske kong, mi? Ha nem tudnád, a Mein Kampf megvásárlása kötelező volt. A Gefreitered már akkor sem volt normális, amikor tollba mondta Hessnek. Fércmunka, egy korcs, elmebeteg, műveletlen ember zagyválása.
Coventry vagy London következmény volt és a német nagyvárosokat ért légicsapásokhoz képest csekély veszteséggel. Varsóban szárazföldi harcok folytak. Nem intéztek ellene terrorbombázást, ami célzottan a civil lakosságot tömegesen pusztította volna.
Mindjárt megsajnálom a derék teutonokat. Tetszettek volna nem kirobbantani a II. világháborút. Ha a te Gefreitered ért a katonai tudományokhoz, a térképolvasáshoz és a politikához, a vezetés elméletéhez, akkor más lett volna a helyzet. Beérte volna a Rajnáig érő határral, a Szudéta-vidékkel és marad a seggén, de nem győzöm elégszer hangsúlyozni, hogy Gefreiter maradt egész életében. Egy ostoba pancser volt. Ribbentrop volt az egyetlen használható munkatársa. Horthy a tiszteletére rendezett flottaparádén elég őszintén elmondta a véleményét a Gefreiternek a III. Birodalom nyerési esélyeiről. Horthy már akkor tudta, hogy Németország csak vesztes lehet.
És a Holdra szállást is.
Hogyne, de voltak reálisabb céljaik. Mit is mondott a kövér Hermann, amikor 1941-ben meglátogatta Ukrajnát? Akkoriban az ukránok felszabadítóként tekintettek a Wermachtra és bőven ellátták a katonákat hússal, tejjel, kenyérrel, mézzel. Még zsidó pogromokat is rendeztek nemzeti hagyományaik felelevenítésével. A kövér Hermann - ö is csak egy elmebeteg volt - olyasmit böfögött, hogy mindent el kell venni az ukránoktól, ami ehető és használható. Aki dolgozni tud, addig dolgozik a teutonok javára, ameddig el nem pusztul, aki munkaéptelen, dögöljön éhen. Ezek a te nácijaid kiskomám.
Ez mondjuk nettó hazugság.
Egyáltalán nem az kispofám. A Gefreiter megszemlélte pld. Varsó bombázását. Láthatod a filmhíradóban. Megmaradtak a tekercsek, s nem csak erről. Mit tudsz te a náci hadműveletekről? Úgy látom, hogy semmit.
Volt hanglokátoruk és rádiólokátoruk is
Mondtam már, hogy valami újjal gyere, de bármibe fogadok, hogy ez nem fog menni, velem szemben biztosan nem. Előbb volt lokátoruk, mint a briteknek - technika történet leckéről lógtál? -, de mint írtam volt, a féleszű Gefreiter és bandája a védelmi fegyverek fejlesztésére nem adott forrásokat. Akkor kezdtek el igazán kapkodni a lokátorral, a TV-vel, a sugárhajtóművel, az éjjel látó berendezésekkel, miegymással, amikor már késő volt. Mondtam, a Gefreiter egész életében Gefreiter maradt.
Miért?
Azért mellékszál a haditechnika, mert a népirtáshoz elég volt mindaz, amit már a háború előtt ismertek és alkalmaztak. Igen, a vegyipart és még néhány iparágat érvként szoktak hozni a revizionisták, de nyugodj meg, ismerem ezeket az írásokat és számolgatásokat is. David Irving lebilincselően érdekesen publikált ilyen témákban. Műveit ismerem, nem egy a polcomon a van és nem csak az övé. :)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 13:20

@tamáskodó (75889): Te simán ÁFA nélküli nettó hülye vagy.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 13:22

@tamáskodó (75890): Hát hogyne. Azért ma is megnézném a fehér cápa - "tamáskodó" meccset, olyan felszereléssel, amivel a világra jöttél. Ámbár lehet, hogy a magadfajtától még az éhes fehér cápa is undorodik.
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2014.01.05. 13:24

@Szilágyi András (75777):

'"A német történészbizottság különféle jelentései ezen az oldalon vannak összegyűjtve:
http://www.dresden.de/historikerkommission"


No,egy kicsit beleolvastam ebbe a "tudományos" értékű tanulmányba!
Idézet a 45. oldalról:

"Der Untersuchungsansatz geht davon aus, dass die Zahl der Dresdner Luftkriegastoten in der Grössenordnung aus der Zahl der standesamtlich beurkundeten Todesfällen und der gerichtlich ergangenen Todeserklärungen ermittelt werden kann"

azaz : A vizsgálati megközelítés abból indul ki,hogy a drezdai légiháború (hogy hol volt itt háború???,mikor egyoldalú ördögien megkomponált tömeggyilkosságról lehet csak szó?!Még véletlenül sem bombázásról írnak.) halottainak száma nagyságrendileg az anyakönyvileg okmányozott halálesetek és a bírósági holttányilványításokból deríthető ki.

No, most ha a másik holokauszt 6 millió áldozata esetén igényelne valaki ugyanilyen megközelítés mellett bizonyítást, akkor nem is tudom elképzelni,hogy mi lenne abból?!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 13:26

@tamáskodó (75892):
Nemesi vér.
Ilyen messziről nem annyira kéknek, mint víztisztának látszik.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 13:29

@tamáskodó (75895): A paszulyszár itt nem stimmel. A kor zsidó kivégzési szokásait sem ismered? Ejnye, egy kékvérű "történész" ilyen csekélységgel nincs tisztában?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 13:32

@tamáskodó (75897): Bomber Harris azt tette, amire parancsot kapott, s amiről azt hitte, hogy a legjobban szolgálja a hazája érdekeit. Tehetséges parancsnok volt, ehhez kétség nem férhet. A legtöbbre becsült brit háborús haditett anno a légibombázás volt. Igaz, másra nem is futotta 1944-ig.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.05. 13:49

@kútásó (75922): A németeknek pontos nyilvántartásuk volt mindenről, minden halálesetet dokumentáltak.

A Jad Vasem adatbázisában név szerint szerepel 4,2 millió holokauszt-áldozat.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 14:36

@Rigel (75864):
A háború már csak mocskos dolog.
Igen, egyet értünk. Elég megnézni bármelyik haderő egyesharcos kiképzési szabályzatát, s ekkor még csak a hagyományos fegyverekkel vívott harcról beszélünk, a gyűlöletet nem adtuk hozzá. Hozzáértőnek sokat mond pld. a magasabbegységek szabályzatszerű védőkörletének a kialakítása. Az ABC fegyverek átírtak minden hagyományos szabályzatot.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.01.05. 15:45

@tamáskodó (75894):
"Meg az is kerdeses, hogy valoban letezett-e Jezus, vagy csak legenda, kitalacio az egesz?

De ha letezett, akkor vagy zsido volt, vagy arab. Nyilvanvaloan nem romai."

A zsidók szerint az apja római volt.
Ugye annak a megallapitasanal, hogy zsido-e valaki vagy sem, az szamit, hogy ki volt az anyja, ha az anyja zsido, akkor o is az, Jezus Krisztus zsido (nyilvan mitokondrialisan oroklodik a zsidosag).
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:04

@tamáskodó (75880):
Dehát ezt zsidók mondták meg a Churchill.
Ebből is látszik, hogy csak a szád nagy. Churchillt a nürnbergi per kapcsán említettem, mondván, hogy az ő véleménye a számomra a legszimpatikusabb. Nyilván fogalmad sincs, hogy miről beszéltem, de lásd, jó vagyok hozzád, elárulom: Churchill nem akart semmiféle tárgyalást. Azt szerette volna, ha a Szövetségesek listáin szereplő náci háborús bűnösöket elfogásuk és személyazonosságuk tisztázása után minden teketória nélkül nyomban agyonlövik. (Később bizonyára változott a véleménye, mert állítólag a nürnbergi ítéletek kihirdetése után olyasmit mondott, hogy "Vigyázzunk, el ne veszítsük a következő háborút." Valószínűleg adoma ez a történet, mert nem találtam hiteles nyomát, de jellemző a politikusi gerincre.)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:08

@Szilágyi András (75926): Nem az adatbázist vitatom, de érdekelne, hogyan maradhatott meg a németek nyilvántartása? Miért nem törekedtek a megsemmisítésére? Szerintem kizárt, hogy minden archívumot épségben találtak a Szövetségesek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.05. 19:17

@Solaris (75941): Félreértetted a hozzászólásom? A német nyilvántartást a drezdai bombázásban elhunyt emberek kapcsán említettem.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:25

@Szilágyi András (75944): Elképzelhető, hogy valamit nem értek, ugyanis én erre a hozzászólásodra válaszoltam:
Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők #75926
@kútásó (75922): A németeknek pontos nyilvántartásuk volt mindenről, minden halálesetet dokumentáltak.

A Jad Vasem adatbázisában név szerint szerepel 4,2 millió holokauszt-áldozat.
0 x

kútásó
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2013.06.23. 11:00

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: kútásó » 2014.01.05. 19:53

@Szilágyi András (75926):
A németeknek pontos nyilvántartásuk volt mindenről, minden halálesetet dokumentáltak.

A Jad Vasem adatbázisában név szerint szerepel 4,2 millió holokauszt-áldozat.


Akkor ez most azt jelenti,hogy 4,2 millió halotti bizonyítványt és holttá nyilvánítási bírósági határozatot őriznek?

És mi van az Ungvári által emlegetett több mint ötszázezerrel?

http://www.youtube.com/watch?v=B2DwxZqOFH4

Valamint volt aki megnézte ezt a bizonyos nyilvántartást és sokan szerepelnek benne olyanok is,akik a drezdai bombázáskor vesztették életüket. Ők is holokauszt áldozatok? És ők két helyen is nyilván vannak tartva? Egyrészt mint holokauszt áldozatok, másrészt mint a drezdai "légiháború" 25.000-es áldozatainak egy része???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kútásó 2014.01.05. 19:54-kor.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.05. 19:54

@Solaris (75946): Vaze. Talán el kéne olvasnod, mire válaszoltam!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:57

@Szilágyi András (75956): Csakugyan. :) Így már értem. Az archívumokat illető kérdésem azonban fennáll.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.05. 20:08

@Solaris (75957): Nem áll fenn.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 20:18

@Szilágyi András (75958): Ugyan miért nem? Hogyan jutott a Yad Vashem intézet 4,2 millió hiteles adathoz?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.05. 20:25

@kútásó (75955):
Akkor ez most azt jelenti,hogy 4,2 millió halotti bizonyítványt és holttá nyilvánítási bírósági határozatot őriznek?
Olyan dokumentációt őriznek, ami név szerint azonosítja az elhunytakat és a róluk tudható személyes adatokat.
És mi van az Ungvári által emlegetett több mint ötszázezerrel?
Kérdezd meg tőle.
Valamint volt aki megnézte ezt a bizonyos nyilvántartást
Ki? Hol? Mikor? Hogyan?
sokan szerepelnek benne olyanok is,akik a drezdai bombázáskor vesztették életüket
Név szerint kik? Sorold fel!
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.05. 20:26

@Solaris (75959): Nézz utána, ha érdekel.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 20:38

@Szilágyi András (75962): Köszönöm kedves válaszod. Mondhatni, teljesen kimeríti a témát.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.06. 12:22

Nem szabad elfeledkezni róla, hogy az idén a holokausztot ünnepli a kormány.

Talán méltóképpen csatlakozhatunk, ha felidézzük Korda Gyuri óév végén előadott mesés visszaemlékezését.
http://www.borsonline.hu/20131229_a_dun ... a_gyorgyot
0 x

Lezárt