Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.06.08. 18:19

@tamáskodó (69003):
Kóros mértékű naivitást te mutatsz. Mi érdeke lett volna egy lényegtelen momentumban (helyszín, időpont) valótlant állítani a filmen. Vedd figyelembe, ez nem holokauszt kárpótláshoz készült. Ha azt mondja, hogy megsemmisítettünk fél millió ellenséges repülőgépet, míg nekünk veszteségünk sem volt, az más lenne.
Mert talán csak vágóképek? Mert már a háború 6. éve van és talán lehet, hogy spórolni kell a celluloiddal? Vagy fázott a híradósok segge és basztak kimenni? Tudod mivel ezt tartottad abszolút érvnek a folyó állapotát illetően, nem ártana ezeket a dolgokat tisztázni. Vagy ha a bácsi azt mondja, akkor az úgy is van?
(Hogy a kérdéseimre nem válaszolsz a videóval kapcsolatban, azon már meg sem lepődöm…)

Ezzel idáig csak én voltam tisztában korábbi reagálásod alapján.
"Die Deutshe Wochenschau vom 18. 1. 1945" Ez nálam január közepe, nem pedig az "első napjai"."- idézet tőled.
Ha-ha! Monatschau, vagy Wochenschau? Ha az utóbbi (segítek: az!) akkor vélhetően az előző hétről szól, legalább is nem mondják, hogy nem az lenne. No most január „első napjai” nálad január második hetét takarják? Akkor hogyan hívod az adott hónap első hetének napjait?

Lehet, hogy a te alternatív valóságodban a Nílusnál gyakran szokott befagyni és ilyenkor a partját ellepik a német egyenruhás egyedek, de felénk ez ritkán esik meg...
Ez a Nílus párhuzam a rendkívül logikus okfejtésedhez illeszkedett. Egyébként előbb lehet elhinni még a Nílus befagyását is, mint a te alternatív valóságod (holophantasy) alapját képező túlélő sztorik marhaságait (pl. zacskóból feltöltött gázkamra).
Ja, hogy szerinted lehet a Nílus? Akkor minek kínlódok itt veled? Válasz helyett meg csak félrebeszélsz. Meglepődök? Nem.

Figyeld a vizet a videóban: 4:36 és 4:49 vagy 5:57-nél. Nem tűnik fel semmi?
De. 4:49-nél nincs víz.
Bocsánat, az én hibám, nem kellett volna tőled olyan önálló tevékenységet elvárni, ami a fantáziáláson túl mutat!

Ember, már vagy negyedszer jössz elő ezzel az általam is ismert forrással. Olvasd vissza szépen, hogy miket írtam! Nem szégyen az!
Nekem nem is. Neked annál inkább. Azt állítottad, hogy a Duna befagyására nem bizonyíték, hogy két német katona átvergődik az összetorlódott jégen. Ehhez képest a szovjetek támadást indítottak a befagyott Dunán. Persze kizárólag suicid hajlamaiknak köszönhetően.
Megint csak a fantáziádra hagyatkozol a valóság helyett! Ezt írtam szó szerint: „Szóval ha két német gyalogos átjutott a Lánchíd roncsain feltorlódott jégen - miután napokig az oroszok által már elfoglalt Pesten bujkáltak -, az rögtön azt is jelenti, hogy orosz tankok támadtak.” (#59443) Tényleg nem szégyen ám visszaolvasni! Legalább is nem balmálnád magad folyton!

A jégtáblák feltorlódnak a lassabb folyású, turbulens szakaszokon, mint pl. egy hídroncs, vagy épülő híd környéke, sőt, kapaszkodj meg, te is azt állítottad, hogy a vízügy szerint január 26. az álló jég kezdete. Az a két szerencsétlen január 22-edikén ment át a Dunán, az általad emlegetett támadás meg január 19-én volt. Ez bizonyítaná neked, hogy dec. 10-étől jeges volt a Duna? Tovább nem akarom ragozni, nem vagyok gyógypedagógus!


-70-90 cm minden bizonnyal becsült érték
Vagy mért.
Talán van valami, eddig eltitkolt forrásod is?

- a Duna itt két ágra szakad (kisebb a víztömeg, mint máshol),
- a nevezett Duna szakasz a két ág közül a keskenyebb,
- a folyó kanyarulatának "belső" ívéről beszélünk, ahol a folyás lassabb,
- ezt a szakaszt északról az épülő (de félbehagyott) Árpád híd, délről az ekkor már felrobbantott Margit híd keresztezi,
Arra szeretnél kilyukadni, hogy a 70-90 cm esetleg elírás és csak 70-90 mm vastag volt a jég? Esetleg elírás volt a szovjet támadás a befagyott Dunán és a jég bombázásának igénylése (a támadás lassítására, akadályozására)?
Megint túl sok gondolkodni valót adtam, ilyenkor mindig felsülsz. Arról van szó, hogy a hőmérsékleten kívül még több különböző körülmény is befolyásolja egy folyószakasz befagyását, illetve az ottani jég vastagságát. Ugyan ekkor viszont a folyó másik szakaszán az eltérő egyéb körülmények miatt teljesen más érték is lehet. Tudom ez neked túl nehéz, hiszen szerinted a jég vastagodása is napi 1cm, körülményektől függetlenül (akár még +8C levegőhőmérsékletnél is).

Örülök, hogy végre némi kutatómunkát is végeztél és magad támasztottad alá azon állításomat, hogy januárban fizikai akadályai is lettek volna a Dunába lövöldözésnek. A provokációért utólag is elnézést kérek.
Gyakorold még az értő olvasást! Kurvára nem ezt írtam… A múltkor még különben is decemberrel „kalkuláltál”. Mondjuk, ha a nagy pofa helyett elvégezted volna amit én (kb. 5 perc utánajárás) akkor nem égsz ronggyá ilyen ócska kamuzással!

Én azonban kevesebb időt számolok, mert a folyón kialakult jég teherbírását az állóvíz jegének 80 %-ában adják meg...
:facepalm:

A Dunai Flottilla tájékoztatója szerint: A táblás jég folyóvizekben keletkezik a jégtáblák egymáshoz fagyása következtében. Ahhoz, hogy az átlátszó jég teherbíró képességét elérje 1/4-del kell vastagabbnak lennie.
Ha vastagabb jégréteg kell, akkor miért számolsz te kevesebb időt? A több szerinted gyorsabban lesz kész?
(Ezt miért nem tetted hozzá: Dunai flottilla Gyermek és Ifjúsági Vízitúra Egyesület? http://duf.uw.hu/tudastar/fontostudniva ... _szabályai_)
Nem mintha nem lenne tök felesleges az egész, hacsak nem kötöd az ebet a karóhoz, hogy 1944. dec. 10-edike környékén már fagyott a Duna…

Ungváry Krisztián szerint pedig állítólagosan a Dunába lövésekről 1944. november végéről léteznek az első dokumentumok.
Hivatkozni ugye fáj?
Ungváry Krisztián: Budapest ostroma (232. o.):
"...a mentők eseménynaplója az első Dunába lövést november 23-án állapította meg,..."
-Na, így azért már más (mondjuk már mondtam, hogy számomra ez a forrás nem hozzáférhető, de majd megoldom…). Fájt?

A holokauszt maga a csoda. Abban az évben a vízihullák szartak a fizikára?
Attól, hogy minden mondatod mellé beteszel egy Holokausztot fikázó mondatot is, még nem lesz igazabb a mondanivalód! De megértem, hiszen megint lelepleződött, hogy források helyett csak a fantáziádra hagyatkozol, így szükségét érzed, hogy minket és magadat is szugeráld. Magaddal valószínűleg működik, velem ne fáradj!
No de a választ megint elsunnyogtad! Szart a Duna a fizikára abban az évben és fagy nélkül fagyott?

Szóval mert te nem tudsz megtalált áldozatokról, akkor ilyen nem létezik? Kezdésnek nézz utána a 2004/11 Rubicon számnak.
Vagy ez: http://www.titkosbudapest.hu/hirek/duna ... ssagok/139
A vízihulláknak van egy olyan megrögzött szokásuk, hogy szeretnek a víz felszínén úszkálni. Ez mint láthattad, láthatod, nem egy feltűnésmentes attrakció.
Azért ez a valóságban nem ilyen egyszerű...

A GULAG-gal szemben nem kevésbé vagyok kritikus. A történhetett kategória nem az, amivel bármit egyértelműen bizonyítanál.
Igen? Szóval szerinted GULAG szigetek sem működtek? Csak nem megnéztél pár komcsi propagandafilmet és azt is elhitted?

Te is nyerhettél volna ötöst a lottón, mégis csak no name szemináriumokra írosgatod a házidolgozatokat.
Ne irigykedj! Egyszer te is oda kerülhetsz, csak addig még sokat kellene gyakorolni az olvasást, meg a számokat, meg még sok minden mást. Talán legelőször az álmaid és a valóság megkülönböztetését!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.06.08. 18:39

@tamáskodó (69233):
A sok kép azt illusztrálta (Tuttisuu kedvéért), hogy a litván ellenállókat nevezték partizánnak, de csak a 2. világháború után. Amikor a szovjetek újra elfoglalták a Baltikumot és az ellenállók valóban partizánmódra felvették velük a harcot. A német megszállás alatt a németekkel együttműködő litvánok fogalmilag sem lehettek volna partizánok, hiszen kivel szemben fejtettek volna ki ellenállást (NAV, közterületfelügyelet)? :D
Ember, a ruszkik 1940. augusztusában szállták meg először a balti hármakat. Vajon kik ellen partizánkodhattak a német megszállás előtt? :facepalm:
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.08. 20:06

@Tuttisuu (69236):

Először is a "Tuttisuu kedvéért" semmilyen negatív tartalommal nem bírt, ha esetleg félreérthető lett volna.

Kik nevezték a német megszállás előtt a litván ellenállókat partizánnak?
Az oroszok? Magad zártad ki (banditák, terroristák).
A litvánok? Magad zártad ki.
Vagy van valamilyen német forrásod ebből az időből, hogy akkor még partizánnak nevezték őket.

A német megszállás idején a németekkel együttműködő litvánok az első pillanattól kezdve hivatalosan és szervezetten tagozódtak be a megszálló fegyveres erők kötelékébe (különféle szinten és minőségben). Meg az összes balti országban.
Akik a németek ellen fogtak fegyvert, azok vagy a szovjetek oldalán harcoltak vagy esetleg tőlük is függetlenül partizánkodtak.
De a németek a saját embereiket sosem nevezték partizánnak, pláne nem hivatalosan.
Ez kb. olyan, mintha egy amerikai nagykövet jelentést írna a külügyminisztériumnak Obama megítéléséről az adott országban és úgy fogalmazna, hogy "itt azt beszélik erről a niggerről...". :)

Azért illusztráltam a fenti hsz-ben, hogy a németek számára ki volt a partizán és mit jelentett ez a szó, amit a bolsevisták által bevezetett és az ő érdekeiket szolgáló kifejezésnek tekintettek. Ezért is száműzték a hivatalos nyelvezetből 1942-ben és helyettesítették a bandita szóval.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.08. 20:37

@Tuttisuu (69236):

De igazad van, találtam bizonyítékot rá, hogy a németek igenis partizánnak nevezték a segítőiket.

Kép
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.06.08. 20:58

@tamáskodó (69237):
Tény, hogy a szovjet hivatalos nyelvben a „banditák”, „bandák” és ritkábban a „terrorista” kifejezések vitték a prímet.
Írod te. De mi mellett is érveltél eredetileg?
A litván (és a többi baltikumi) felkelőre a szovjetek ragasztották rá a partizán elnevezést 1944-től az 50-es évek közepéig, amikor azok a szovjet rendszer ellen harcoltak illegalitásban. A dolog pikantériája az, hogy ezek között az ellenállók között számos ottragadt német katona is volt, így belőlük is "partizán" lett a szovjet terminológia szerint.
Majd pedig:
A nyugat és a nyugati litván szabadságharcosok szinte kezdettől fogva egyértelműen partizánnak keresztelték el a baltikumi gerillákat, amit aztán ők is elfogadtak magukra nézve.
Figyi, előbb találd ki te, hogy melyik az álláspontod, aztán majd utána hozzuk elő, jó!? Ha nem tűnt volna fel (és úgy tűnik, hogy nem), nekem a bajom az eredeti kijelentéseddel volt ("A litván (és a többi baltikumi) felkelőre a szovjetek ragasztották rá a partizán elnevezést 1944-től az 50-es évek közepéig, amikor azok a szovjet rendszer ellen harcoltak illegalitásban.") ne keress ott is ellenkezést, ahol nincsen!
Az önelnevezésüket meg igen is fontos, mert a metsavend az partizán (partizán módszereket használ, úgy él, vele is úgy bánnak el), de a partizán nem metsavend.
Te is "kolumbiai gerillákról" írsz, pedig két szomszéd völgyet uraló társaság közül könnyen lehet, hogy valakit az egyik azért lőtt le mert KGB-snek nézi a másik meg mert CIA-snak. Viszont mind a sarló-kalapácsos, mind a sasos pecsétes jelentésen az volt, hogy az "ügynökünkkel ellenséges gerillák végeztek". Gondolom ezt el tudod képzelni, itt nem zavarnak össze téged a zsidók...

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Először is a "Tuttisuu kedvéért" semmilyen negatív tartalommal nem bírt, ha esetleg félreérthető lett volna.
/OFF Elnézést!
OFF
Felőlem akár negatív tartalommal is írhattad, a mondandómat nem befolyásolja.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.06.08. 21:21

OFF

/OFF Elnézést!
OFF
Összekevered a szervezett ellenállást néhány remete bújkálásával. Már az 50-es években is nagyon csekély létszámmal küzdöttek az ellenállók. A háború hivatalos befejezését (1953) követően már csak minimális aktivitást fejtettek ki és inkább csak bújkáltak
/OFF Elnézést!
OFF
Szervezett ellenállásról egy önszerveződő, lazán kapcsolódó, nem egységes mozgalom esetében bajosan beszélnék (főleg három különböző nyelvű országon átívelve) és abban igazad van, hogy egyre kevesebben lettek. A szovjet propaganda meg bejelenthette, hogy vége a háborúnak 1953-ban, úgy látszik rád hatással voltak, de az erdőben az élet ment tovább.
/OFF Elnézést!
OFF
(olvasd el Jaan Rannaptól Az utolsó fehértollút).
/OFF Elnézést!
OFF
Még valóban nem olvastam ezt a könyvet, viszont a fülszövege szerint nincsen sok köze a fenti témához, az írója pedig nem volt metsavend (vagy ha erre találtál adatot, azt megnézném), sőt 1955-77 között a Pioneer (Úttörő) újságnál dolgozott, ami mindkét megszállás alatt a gyerekeknek szóló propagandát nyomta…
/OFF Elnézést!
OFF
August Sabbe 1978-ban éppen 69 éves volt. Azt hitted, hogy a KGB-vel vagy az OMON-nal csatázgatott?
/OFF Elnézést!
OFF
Az OMON-nal nehezen, mert azt az 1980-as (moszkvai) olimpiára hozták létre (1979-ben). :mrgreen:
De tegyük fel nem csinált semmit, csak jól el volt bújva az erdőben. Akkor mi a francért keresték szerinted aktívan? Vagy az 1967-ben (közfelfogás szerint) utoljára élve elfogott metsavend testvérpárról hogy a fenébe értesültek, ha csak az erdőben lapítottak?

/OFF Elnézést!
OFF
Ezek a kifejezések is tulajdonképpen a partizánt jelölték közvetve, annak szinonimáiként. Azonban már 1945-ben, amikor az első amnesztia meghirdetésre került, Litvániában az NKVD vezérőrnagya, Bartasiunas proklamációját a partizán vezérekhez intézte. 1953-ban pedig megkezdődtek az ún. legalizációs eljárások a balti államokban (eddig tartott hivatalosan a partizánháború). 1953. január 15-én az Észt SzSzK állambiztonsági minisztere, Moszkalenko által a Szovjetunió állambiztonsági minisztere, Ignatyev részére küldött levél hozta a nagy változást a terminológiában és a hozzáállásban. Hivatalosan Sztálin halála után két hónappal véget is ért a szervezett ellenállás.
/OFF Elnézést!
OFF
Megint egy szép íve van a történetednek, de honnan tudjam, hogy nem az lesz megint, mint a decemberi jéggel? Főleg, hogy ide még annyit sem hivatkozol, mint ott?
/OFF Elnézést!
OFF
A különböző amnesztia rendeletek (a harci cselekmények mellett) alaposan lecsökkentették a partizánok létszámát.
http://www.kepfeltoltes.hu/130606/az_am ... es.hu_.jpg

/OFF Elnézést!
OFF
Az általam látott szakirodalom az amnesztiáknál nagyobb jelentőséget tulajdonít az áruló nyugati kémeknek, a második nagy kitelepítésnek, a belügyi csapatok felpumpálásának, meg, hogy az elfogott ellenállókat a kényszermunkán felül 20+ évre száműzték a hazájukból… (a táblázat forrását nem sikerült megadnod, egyébként nem a partizánok létszámát mutatja). De ez itt erősen off.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.06.08. 21:27

@tamáskodó (69202):
Ha szerinted az ördög és az igazság a részletekben bújik meg, akkor miért írod a lett egyenruhásokhoz kommentárként, hogy litván? (Kétszer is!) Komolyan el nem tudom képzelni, hogy mi vezérel ilyen esetekben! Ennyire nem vagy képben, vagy csak oda sem figyelsz? Ezek után meg nagy pofával hőbörögsz, hogy mese a vagonírozás, mert szerinted nem lehet belőni a marhavagon ablakán áldozat nélkül és akkor mese az egész. Komolyan neked hány hibádat, fantazmagóriádat vagy hazugságodat kellene elfogadnunk szó nélkül? Mert te már egy rosszul becsült priccsméret miatt is világszintű összeesküvésről hadoválsz, közben meg te magad nyugodt körülmények között, nettel-könyvtárral felszerelkezve is akkorákat perecelsz a „vita” futópályáján, hogy már szinte nekem fáj.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.08. 21:46

@Tuttisuu (69235):

"Mert talán csak vágóképek?"

Előfordulhat közte az is. De annak kicsi az esélye, hogy legalább egy évvel korábban készítettek ugyanott ugyanilyen felvételeket, mert mi lett volna az apropója?
A híradósok hogyan tudtak volna leadni egy évvel korábbi vagy még régebbi felvételeket?
Nem kedvükre filmeztek és fotóztak.
Amit a bácsik és nénik mondanak, azt eddig ti hittétek el kritikátlanul.

"Ha-ha! Monatschau, vagy Wochenschau? Ha az utóbbi (segítek: az!) akkor vélhetően az előző hétről szól, legalább is nem mondják, hogy nem az lenne. No most január "első napjai" nálad január második hetét takarják? Akkor hogyan hívod az adott hónap első hetének napjait?"

A Wochenschau azt jelenti, hogy a filmhíradó hetente jelentkezik, nem azt, hogy minden felvétel egy héten belül készült. Magad írtad, hogy ki tudja mikori vágóképek is lehetnek benne. Ha nem mondja a bácsi, akkor már azt hiszed, hogy minden felvétel max. egy hetes?
Az adott hónap első hetének napjait a hónap első napjainak hívom.

"Ja, hogy szerinted lehet a Nílus?"

Nem szerintem, hanem a te okfejtésed szerint lehet.

"Figyeld a vizet a videóban: 4:36 és 4:49 vagy 5:57-nél. Nem tűnik fel semmi?

De. 4:49-nél nincs víz.

Bocsánat, az én hibám, nem kellett volna tőled olyan önálló tevékenységet elvárni, ami a fantáziáláson túlmutat!"


4.49-nél nincs víz. 5:57-nél a Saar áradását látod, ami bizony az ottani éghajlat miatt nem meglepő. Nem összevethető a miénkkel, enyhébb jóval az óceáni hatás miatt.
Itt megnézheted, hogy a környéken milyen hőmérsékletek voltak.
http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fskldwd.html

A befagyott Duna kérdését hiába próbálod elbliccelni. Befagyott, a szovjetek 19-én, még sötétben támadást intéztek a jégen keresztül, aminek a feltörésére légi bombázás vált szükségessé. Persze lehet, hogy kétszáz méterre Coca-Cola Beach party folyt éppen napernyővel, bikinis lányokkal, pancsoló gyerekekkel, de talán mégsem.

Az álló jég azt jelenti, hogy a teljes budapesti szakaszon már nem volt egy tenyérnyi hely, ami nem fagyott be.

A 70-90 cm-es jégvastagság ügyében annyi esélye van a mérésnek, mint a becslésnek. Ráadásul a becslés sem a jég színéből történt volna.

Sok minden befolyásolja a folyó vizének a befagyását. Valóban. Különösen az, ha zsidókat lőnek bele. Akkor nem tud. :D

"Gyakorold még az értő olvasást! Kurvára nem ezt írtam...A múltkor még különben is decemberrel "kalkuláltál". Mondjuk, ha a nagy pofa helyett elvégezted volna amit én (kb. 5 perc utánajárás) akkor nem égsz ronggyá ilyen ócska kamuzással!"

Csak annyit végeztél el akármennyi utánajárással, amin én már évekkel ezelőtt túl voltam. Igaz, a decemberrel egy kicsit felpiszkáltalak, de így legalább eljutottál oda, amit jóval korábban leírtam neked. Január 26-án állójeget jegyeztek be és fizikailag januárban már nem volt lehetséges a folyóba lövöldözés.

"Ha vastagabb jégréteg kell, akkor miért számolsz te kevesebb időt? A több szerinted gyorsabban kész lesz?"

Roppant egyszerű. Mert a teherbíró képességgel kell számolni. Azaz ennek a típusú jégnek vastagabbnak kell lennie ugyanakkora teherbíráshoz. Így nyilvánvaló, hogy később és rövidebb időre következik be ez az állapot. Nem arról van szó, hogy neki több ideje lesz a fagyásra. :D

"Szóval, mert te nem tudsz megtalált áldozatokról, akkor ilyen nem létezik? Kezdésnek nézz utána a 2004/11 Rubicon számnak.
Vagy ez: http://www.titkosbudapest.hu/hirek/duna ... ssagok/139

A forrásaid semmilyen bizonyítékot sem tartalmaznak, csak a sokat puffogtatott frázisokat. Ettől nem jutottunk előrébb. Én valóban nem tudok konkrét bizonyítékról. Ami elég furcsa, hiszen a forrásod is azt írja, hogy Budapest még egy működő világváros volt.

"Azért ez a valóságban nem ilyen egyszerű..."

Jó, tisztában vagyok vele, hogy a holokauszt során nem úgy működtek a dolgok, mint máskor. Így a vízihullák sem. Gondolom volt valami búvártanfolyam is nekik.

A GULAG-okra csak annyit írtam, hogy az ahhoz fűzött állításokat ugyanolyan szigorúan kell vizsgálni, mint a holokausztosakat.

"Ne irigykedj!"

Kellene? ;)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.08. 22:06

@Tuttisuu (69241):

Igen, észrevettem. Sajnos valóban litvánt sikerült két-három helyre írnom lett helyett, a tudatalatti kissé dominált. De érdemben nem jelent semmilyen problémát.

Ennek egyébként mi köze a vagonban tekergőző lövedékhez?

Esetleg elkezdhetnéd akkor a történelem legnagyobb technikai apparátust igénylő népirtásának technikai hátterét megvilágítani. Gondolom nem gond. Hisz annyira le van dokumnetálva, plusz a millió tárgyi bizonyíték.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.08. 23:35

@Tuttisuu (69240):

"Szervezett ellenállásról egy önszerveződő, lazán kapcsolódó, nem egységes mozgalom esetében bajosan beszélnék. ...de az erdőben az élet ment tovább."

1949-től Livániában, ahol a legszámottevőbb ellenállás folyt, létrejött az LLKS, ami összefogta a jelentősen lecsökkent létszámú csoportokat. Tehát innentől már mindenképpen szervezett ellenállásról lehet beszélni.
Az élet most is megy tovább az erdőben. 1953 után már csak kóbor akciók fordultak elő, a "partizánháborúnak" vége lett. Nyilván a szóló akciók illetve a rendszerellenesnek tartott személyek szabadlábon tartózkodása ettől függetlenül kellemetlen volt a hatalomnak. Amit te már gondolom csak hírből ismersz.

Az utolsó fehértollút évtizedekkel ezelőtt olvastam. Egy ifjúsági regény. A fő szál ugyan a halászsasok körül bonyolódik (ezért érdekelt), de aztán felbukkan benne a fasiszta rém (az erdei fivér) is. Jó könyv amúgy. Legalábbis akkor tetszett.

August Sabbe 1978, OMON 1979. Akkor most már kezd leesni?
Azért keresték, mert rendszerellenes volt illetve az akkori jogszabályok szerint bűncselekményeket követett el. Engem is kerestek, pedig én még az erdőben sem bújtam el.

Bartasiunas amnesztiájáról pl. Nijolé Gaškaité: Az ellenállás története az 1944-1953-as években. Legalizációs levelezésről többet megtudhatsz az Észt Állami Archívumban (5 perces utánajárás). Azt hiszem 131SM jelű dokumentum, ha jól emlékszem.

Én is azt írtam, hogy az amnesztia a harci cselekmények mellett okozta a visszaesést. Persze, közrejátszott a deportálás is, meg még ki tudja. De az amnesztia betette a kaput rendesen. Akkor ugyanis a parancsnokok közösen tanácskoztak (még '45-ben), hogy mi legyen a válasz és végül minden emberükre rábízták a döntést. A táblázat (ami szintén Gaškaité könyvéből való) a legalizáció során regisztráltak létszámát mutatja. Azután ezek közül többeket rávettek kémkedésre, belügyi munkára a volt bajtársaikkal szemben. Rudolf Otting (egykori német katona) is valószínúleg így került a belügyhöz, ahol valódi kis James Bond vált belőle.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.08. 23:47

@Tuttisuu (69239):

Azt hiszem, a litván partizán kérdésben nincs közöttünk vita. A partizán szó használata konkrétan tényleg nem a szovjetektől származik, hanem a nyugatos litván ellenállóktól illetve a nyugati sajtó egy részétől. De a partizán szerepkörbe a szovjetek szorították az ellenállókat illetve az általuk használt terminológia megfelelt annak, amit a németek használtak a szovjet partizánokra 1942-től.

Az erdei testvérek elnevezés egy közkeletű, népszerű elnevezés volt, ami külföldön nem hinném, hogy a világban annyira ismert lenne. És magukra nézve használták a partizán kifejezést is (1945-től már biztosan).

Úgy gondolod, hogy a németek is partizánnak hívták hivatalosan a saját segéderőiket???
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.09. 00:48

@Tuttisuu (68954):

"Ezt azért higgyem el, mert leírtad?"

Ne csak ezért hidd el.
Hitler orvosa, Theodor Morell bizony zsidó volt. Mint korábban a magánjósa, Hanussen is. Nagyon bizalmas kapcsolatban voltak.

Theodor Morell beszédes képe
Kép

Theodor Morell
Kép

Theodor Morell a Führerrel Berchtesgadenben
Kép

Theodor Morell a Führerrel Berchtesgadenben
Kép

Theodor Morell és a Führer
Kép

Ha a képekből nem lenne egyértelmű, akkor a The Guardian egykori cikkében is olvashatod a doki származását.
http://century.guardian.co.uk/1940-1949 ... 27,00.html

Maga a Morel(l) családnév is zsidó egyébként.

Salomon Morel, a legismertebb ezzel a családnévvel.
http://servv89pn0aj.sn.sourcedns.com/~g ... onster.htm
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.09. 02:01

@tamáskodó (69246): Theodor Morell nem volt zsidó.
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.06.09. 13:50

@tamáskodó (69246): Ennyi? Ezért lenne zsidó? Mert szerinted "olyan képe van"? Meg egy fél mondat? Ugye megint csak viccelsz!
0 x

Avatar
Tuttisuu
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2011.09.25. 23:11

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Tuttisuu » 2013.06.09. 14:03

@tamáskodó (69245):
Azt hiszem, a litván partizán kérdésben nincs közöttünk vita. A partizán szó használata konkrétan tényleg nem a szovjetektől származik, hanem a nyugatos litván ellenállóktól illetve a nyugati sajtó egy részétől.
Akkor meg minek írogatsz olyat, hogy a szovjetek nevezték el őket annak?
Az erdei testvérek elnevezés egy közkeletű, népszerű elnevezés volt, ami külföldön nem hinném, hogy a világban annyira ismert lenne. És magukra nézve használták a partizán kifejezést is (1945-től már biztosan).
Ugye, mint a gerillák...
Úgy gondolod, hogy a németek is partizánnak hívták hivatalosan a saját segéderőiket???
Úgy gondolom, hogy nevezhették a németek a velük szimpatizáló fegyvereseket partizánnak, hiszen az "erdei testvérek elnevezés egy közkeletű, népszerű elnevezés volt, ami külföldön nem hinném, hogy a világban annyira ismert lenne".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.06.09. 21:15

@tamáskodó (69191):
Tekintve, hogy ez egy "másolat", az eredetit sajnos semmiképpen sem lehet megvizsgálni.
Ez az! Semmi se bizonyítható, mert nem tudunk visszamenni az időben. Dokumentumok, fényképek, emberi beszámolók meg akármit állíthatnak.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.10. 16:16

@Szilágyi András (69247):

"Theodor Morell nem volt zsidó"

Argentin focista?

Theodor Gilbert Morell franciaországi szefárd zsidó ősökkel rendelkezett apai ágon. Tanulmányait részben aztán Grenoble-ban és Párizsban is végezte. 1919-től megnyitott rendelőjében a páciensek jórészt zsidók voltak. 1933 januárjában az orvosi rendelő névtáblájára Jude feliratot festettek. Áprilisban gyorsan be is lépett az NSDAP-ba. A zsidó klientúra azért megmaradt az évtized végéig. 1936-tól került kapcsolatba Hitlerrel. Hatalmas üzletet csinált az új pozícióját kihasználva.

Maga a Morel(l) név és variációi egyértelműen zsidó eredetűek.

Az 1906-os Jewish Encyclopedia azt írja: "Among the Arabic-speaking Jews the local Arabic names were adopted,...or Hebrew names were translated into the corresponding Arabic...Morel is said to be derived from Samuel".

Cecil Roth a "History of the Great Synagogue" c. művében így ír:"The name "Meres", often stated to be in this list, should read "Morel".

William Anderson: "Genealogy and Surnames" c. 1865-ös könyvében
http://kepkezelo.com/images/0mp1vs2xwofsfet8fd6.jpg
az szerepel, hogy "A francia Moreau és Morel feketét, sárgás barnát, sötét barnát; egy négert, egy mórt (szerecsent) jelent."

Számtalan példa van arra, hogy a Morel(l)ek zsidók.

A bécsi Zentralfriedhofban is temettek el ilyeneket, így pl. David Morellt 1927. aug. 9-én.

Ez a halahikus írás 1581-ből Isaac Morelltől származik és a British Múzeumben őrzik.
Kép

Ezek is mind Morel(l)ek és zsidók.
http://bethaderech.com/my-italian-jewish-surname/
http://genforum.genealogy.com/jewish/messages/5923.html
http://boards.ancestry.com/topics.relig ... 75/mb.ashx
http://www.jewishgen.org/austriaczech/beiderindex.htm
http://www.jewishencyclopedia.com/artic ... lle-morell
http://www.jewishencyclopedia.com/artic ... -sur-marne
http://www.jewishencyclopedia.com/artic ... of-falaise
http://www.jewishencyclopedia.com/artic ... 8-grenoble
http://www.avotaynu.com/books/DJSGNames.htm
http://heraldry.sca.org/names/jewish.html
http://home.netcom.com/~harry_g/roots/#i186
http://jewishdata.com/jewish_genealogy_search/morell/-
http://www.cemeteryscribes.com/getperso ... Cemeteries
http://www.hagalil.com/schweiz/name-l-r.htm
http://www.amazon.com/Samuel-Morell/e/B001HPO09E
http://www.jewishreview.org/local/ojcf- ... benchmarks
http://www.findagrave.com/cgi-bin/fg.cg ... 7268&df=30&
http://db.yadvashem.org/names/nameResul ... anguage=en

És még millió hasonló adat van. De tényleg lehetett argentin focista is.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.10. 16:57

@tamáskodó (69259):
Theodor Gilbert Morell franciaországi szefárd zsidó ősökkel rendelkezett apai ágon. Tanulmányait részben aztán Grenoble-ban és Párizsban is végezte. 1919-től megnyitott rendelőjében a páciensek jórészt zsidók voltak. 1933 januárjában az orvosi rendelő névtáblájára Jude feliratot festettek. Áprilisban gyorsan be is lépett az NSDAP-ba. A zsidó klientúra azért megmaradt az évtized végéig. 1936-tól került kapcsolatba Hitlerrel. Hatalmas üzletet csinált az új pozícióját kihasználva.
1., Forrás?
2.,
Theodor Gilbert Morell franciaországi szefárd zsidó ősökkel rendelkezett apai ágon.
És mégis hanyadik generációban voltak ilyen ősei?
Ugye a zsidóság állítólag anyai ágon öröklődik a zsidók szerint. A Nürnbergi törvények szerint a nagyszülők számítanak. Akkor mégis mire fel volt szerinted zsidó?
Nem zárom ki, hogy szinte bárki más is zsidó volt németországban kb. ennyire, vagy te is rendelkezz ilyen felmenőkkel. Nekem kicsit gyanús is, hogy gyakran visszakérdezel válaszok helyett, és állításod szerint felettébb jóban vagy rengeteg zsidóval. :)
3.,
1919-től megnyitott rendelőjében a páciensek jórészt zsidók voltak.
Utolsó paciensei meg Hitler és társai voltak, akkor ők is zsidók? Vagy csak a pacientúra határozza meg a
származást, fordítva már nem megy? Mégis milyen módon működik ez a dolog?
4.,
1933 januárjában az orvosi rendelő névtáblájára Jude feliratot festettek.
Hát ha a festőkedvű nácik úgy gondolkodtak mint te(kép és név alapján), akkor nem csoda... Micsoda véletlen egybeesés. Nem tetszik nácinak lenni véletlenül?
5.,
A zsidó klientúra azért megmaradt az évtized végéig.
Vajon utána mi történhetett velük? És mégis hogyan maradt meg egy zsidó orvos praxisa, ha 1938-ban visszavonták azokat?
http://hu.wikipedia.org/wiki/Nürnbergi_törvények
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.13. 12:52

@Tuttisuu (69252):

"Ennyi? Ezért lenne zsidó? Mert szerinted "olyan képe van"? Meg egy fél mondat?"

Nem csak olyan képe van. Természetesen vannak külső jegyek, amelyek jellegzetesek. Ezen kívül Andrásnak már leírtam más indokokat is.

Érdekes módon, más esetben egy "fél mondat" számotokra már a holokauszt bizonyításához is bőven elég. Amúgy a liberális The Guardian aligha vádolható szélsőjobboldali elhajlással. Azaz, ha leírták az igazságot Morellről, azt nyugodtan elfogadhatod. Hitler anyjának is zsidó orvosa volt. Nem csoda, ha mellé is került egy.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.13. 13:02

@tamáskodó (69259):
az szerepel, hogy "A francia Moreau és Morel feketét, sárgás barnát, sötét barnát; egy négert, egy mórt (szerecsent) jelent."
Aha, tehát Theodor Morell néger volt, és a négerek márpedig zsidók. Ahogy Magyarországon is a Fekete vezetéknevű emberek mind zsidók, meg négerek is. De legalábbis a Barna vezetéknevű emberek biztosan sárgásbarna bőrű zsidók.
Bravó!
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.13. 13:43

@Tuttisuu (69253):

"Akkor meg minek írogatsz olyat, hogy a szovjetek nevezték el őket annak?"

Nem voltam elég precíz.

"Úgy gondolom, hogy nevezhették a németek a velük szimpatizáló fegyvereseket partizánnak, hiszen az "erdei testvérek elnevezés egy közkeletű, népszerű elnevezés volt, ami külföldön nem hinném, hogy a világban annyira ismert lenne"."

Mint az előzőekben már olvashattad, a németek a szovjet partizánokra is csak azért használták egy ideig a Partisan kifejezést, mert azt a szovjetektől vették át.

1941. szeptemberében Walter Braemer altábornagy iránymutatása („Richtlinien für die militärische Sicherung und für die Aufrechterhaltung der Ruhe und Ordnung im Ostland” azaz „A katonai biztosítás valamint a nyugalom és rendfenntartás irányelvei”) az ártalmatlanításra okot adó ellenséges csoportokat is meghatározta, közte az első volt:
…a) versprengte oder mit Absicht …zurückgelassene oder abgesetzte bolschewistische Soldaten und Agenten (Partisanen)…”
[„…a) szétszórt vagy szándékosan hátrahagyott, elhelyezett bolsevista katonák és ügynökök (partizánok)…”]

Timm C. Richter: „Herrenmensch” und „Bandit” című tanulmányában kifejti, hogy 1941 júniusától a német jelentésekben a partizán (Partisan), szabadcsapattag (Freischärler) és bandita (Bandit) fogalmak folyamatosan váltakoztak, azaz egyet jelentettek egészen 1942. augusztusáig, amikor új irányelvek alapján a bandita kifejezés használata mellett döntöttek. Ezt már korábban is írtam.

Michael MacQueen: "Die litauische Sicherheitspolizei in Vilnius 1941-1944" c. könyvében azt írja.
Wie Gestapo und SD fungierte die SP als Spionageabwehr im Kampf gegen die Partisanen. SP-Angehörige wurden in die Partisanengebiete Ostlitauens abgestellt, um dort die Partisanenjagd von Polizeieinheiten zu kommandieren.”
(„A Gestapohoz és a biztonsági szolgálathoz hasonlóan az SP is kémelhárításként működött a partizánellenes harcokban. Az SP tagok Kelet-Litvánia partizánterületein lettek beállítva, hogy vezényeljék a rendőri egységek partizánvadász tevékenységét.”)
Az SP alapvetően a német Einsatzgruppék segítségét jelentő litván rendőri szervezet volt.

Ez egy 1942-ben készített vázlat egy rendőri egység partizánharcban történő bevetésének lehetőségéről, különös tekintettel a kommunikációs eljárásokra
Kép

A német bevonulást követően azonnal a német biztonsági szolgálatok alárendeltségébe tartozó litván rendőri szervet állítottak fel, ez volt a Saugumo policija (Sicherheitspolizei) vagy röviden SP. Ez a német SiPo litván megfelelője volt. Ebben olyan litvánok voltak nagy számban, akik korábban vagy Németországban vagy Litvánia területén a szovjet megszállást követően a német SiPo, SD vagy Abwehr alatt szolgáltak.
Az SP mellett Kriminalpolizei (bűnügyi rendőrség) is létesült.
Felállítottak általános rendőri egységeket (Polizeibatallione). Litvániába az 1-15 közötti sorszámot kapták.
Az általános rendőri erők neve többször is változott (Hilfspolizei-Dienstbatallione, Selbstschutzeinheiten, Schutzeinheiten, Litauische Polizeibatallione).
Egységesen jellemezte őket, hogy mindig német irányítás alatt, német rendőrségi, biztonsági szolgálati alárendeltségben működtek. Ezek voltak a németek által használt és bevetett litván biztonsági erők. Nem pedig partizánok, akik ellen egyébként nem mellékesen ezek a litvánok maguk is harcoltak.

Ugyanúgy nyilvántartásba vették ezeket a litvánokat, mint a németeket is. Felszerelést, ellátást, zsoldot kaptak. Szervezetileg a német SD és SiPo alá kerültek. Egy idő után bevezették részükre a német Schutzmannschaft (Schuma) egyenruháját.

Ezek nem pusztán "szimpatizálók, fanok" voltak, hanem a német fegyveres erők részei. Ehhez semmi köze az erdei testvérek kérdésének. A németek saját segéderőiket a LAF (amit Berlinben alapítottak) tagjaiból hozták létre, majd ehhez csatlakozhattak mások is (leellenőrzésük után), de itt semmilyen partizánkodás sem merült fel.

Hozzáteszem, a németek a partizán kifejezést addig más (elsősorban politikai) értelemben használták, ahogy az a német nyelvben elterjedt. A szovjetek után vették át annak alkalmazását, de az sem tartott túl sokáig és addig is keverték a bandita és szabadcsapattag kifejezésekkel.

Itt megtekinthető egy Schuma egyenruhás litván rendőr, egy másik rendőr egy korábbi egyenruhában és egy területvédelmi szolgálatos
http://www.kepfeltoltes.hu/130613/litv_ ... es.hu_.jpg

Schuma egyenruha
http://www.kepfeltoltes.hu/130613/Schum ... es.hu_.jpg

Schuma egyenruhás rendőrök im Dienst der Deutschen Polizei (a német rendőrség szolgálatában) feliratú karszalaggal
http://www.kepfeltoltes.hu/130613/Schum ... es.hu_.jpg

Schuma egyenruhás rendőrök német rendőrtisztekkel Ukrajnában
http://www.kepfeltoltes.hu/130613/Schum ... es.hu_.jpg

A Schuma egyenruhához használt felvarró, rajta német felirat (treu, tapfer, gehorsam azaz hűséges, derék, engedelmes)
http://www.kepfeltoltes.hu/130613/Schum ... es.hu_.jpg

Végül is akkor kit neveztek partizánnak a németek? Kvázi magukat?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.13. 13:59

@mimindannyian (69255):

"Ez az! Semmi se bizonyítható, mert nem tudunk visszamenni az időben. Dokumentumok, fényképek, emberi beszámolók meg akármit állíthatnak."

Az időben valóban nem tudunk visszamenni. Az igen megkönnyítené a dolgunkat. Így maradnak azok a hagyományos bizonyítási módszerek, amiket egy hétköznapi bírósági perben is megkövetelnek bármelyikünktől. Hiteles dokumentumot (ami nem ismeretlen eredetű másolat, hisz azzal most sem mennél sokra egy egyszerű perben), náci tömeggyilkosságot ábrázoló fotót vagy egy holokausztot bizonyító értelmes beszámolót sem tudsz prezentálni. Tárgyi bizonyítékokról vagy az állítólagos tömeggyilkosság "tömegeiről" már nem is beszélve. Ez itt a bibi.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.13. 14:44

@pounderstibbons (69260):

"Forrás?"

Az adatok megtalálhatók itt: Irving: The Secret Diaries of Hitler's Doctor. Bár Irving nem állítja, hogy zsidó, de az összes ismert körülményt figyelembe véve biztosnak mondható.

"És mégis hanyadik generációban voltak ilyen ősei?
Ugye a zsidóság állítólag anyai ágon öröklődik a zsidók szerint. A Nürnbergi törvények szerint a nagyszülők számítanak. Akkor mégis mire fel volt szerinted zsidó? Nem zárom ki, hogy szinte bárki más is zsidó volt németországban kb. ennyire, vagy te is rendelkezz ilyen felmenőkkel. Nekem kicsit gyanús is, hogy gyakran visszakérdezel válaszok helyett, és állításod szerint felettébb jóban vagy rengeteg zsidóval."


Az ősei Franciaországból a hugenotta üldözéseket követően távoztak. A zsidó mivoltuk nem szűnt meg azért, mert elhagyták Franciaországot.

A zsidó vallás szerint az anyai ágon öröklődik a zsidóság, igen. A Nürnbergi törvények szerint más kritérium határozta meg. És megint más a genetika szerint.

Azért valószínűtlen, hogy mindenki zsidó legyen Németországban, mert akkor a zsidókra specifikusan jellemző génállományból mindenképpen rendelkeznie kellene valamennyi embernek valamely tipikus biológiai jegyeket eredményező részszekvenciával. Én nem tudok ilyen felmenőkről a saját esetemben, nem is látszik rajtam ilyesmi, de ilyen feltételezett esetben sem változna semmit a gondolkodásom.
Gyakran visszakérdezek? Milyen gyakran? Nekem nem tűnt fel ilyesmi, szerintem csak rosszul emlékszel.

"Utolsó páciensei meg Hitler és társai voltak, akkor ők is zsidók?"

Kétségkívül nem újkeletű a felvetés.

"Hát ha a festőkedvű nácik úgy gondolták mint te(kép és név alapján), akkor nem csoda..."

Nem csak a név és kép alapján, bár már az is komoly. Egyébként a zsidó típusok vizsgálatának egész komoly zsidó irodalma van.
Ő Alan Greenspan. A neve és képe alapján szerinted kinek szurkolna egy Lazio-Beitar Jerusalem futball találkozón?
Kép

"Vajon utána mi történhetett velük? És mégis hogyan maradt meg egy zsidó orvos praxisa, ha 1938-ban visszavonták azokat?"

Simán átmentek egy másik orvoshoz (orvost váltottak köznapi kifejezéssel). Morell ekkortól már nem foglalkozott, csak a VIP pácienseivel és az üzletével. Hogy hogyan lehettek Hitler környezetében zsidók, azt próbálják sokan megfejteni. A zsidó bankáraitól kezdve az SS zsidó alapítójáig van néhány érdekes momentum.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.13. 16:01

@tamáskodó (69284):
Gyakran visszakérdezek? Milyen gyakran? Nekem nem tűnt fel ilyesmi, szerintem csak rosszul emlékszel.
:mrgreen:
Az adatok megtalálhatók itt: Irving: The Secret Diaries of Hitler's Doctor. Bár Irving nem állítja, hogy zsidó, de az összes ismert körülményt figyelembe véve biztosnak mondható.
Szóval az illető naplóiból könyvet író személynek ez nem tűnt fel, de te onnan a foteledből kiszúrtad a neve, apja felmenőinek állítólagos gyökerei és az arcberendezése alapján a jellegzetesen zsidó genetikai mintázatot. Pompás.

És akkor most nézzük mit is mond konkrétan a forrásod:
when the Nazis came to power in January 1933, it brought disagreeable
side effects for Morell. His doctor’s nameplate was smeared
with the word Jew, perhaps because of his Jewish clientele; later he
would suggest that because of his swarthy looks he might himself
have been mistaken for a Jew. Whatever the reason, his practice went
into temporary decline.
The non-Jewish Morell was not slow to draw the consequences. ...
http://www.fpp.co.uk/books/Morell/Morell.pdf

Szóval a forrásod nemhogy nem mondja hogy zsidó, hanem kifejezetten azt mondja, hogy nem-zsidó.

Azt is állítottad, hogy
"Theodor Gilbert Morell franciaországi szefárd zsidó ősökkel rendelkezett apai ágon"
és az újabb kommented szerint szintén az általad említett könyvben szerepelnek erről adatok.

Gyerünk, elő vele, hol olvastál ott ilyet?

Én ezt találtam:
Second son of a primary school teacher of Huguenot blood, Theodor Gilbert Morell first saw the light of day on July 22, at Trais-Münzenberg, in Upper Hesse. That made him nearly three years older than his future famous patient. His mother came from a wealthy Hessian farming family. There was an elder brother Adolf, and a sister Emilie was born after him. His passport would describe him as having “medium build, oval face, grey eyes.
Szóval nemhogy szefárd, de bizonyítottan többszáz éve protestáns apai vonalról beszél a könyved, anyja meg a szintén nem túl zsidós gazdag-földbirtokos családból jött. A szeme színe sem utal éppen zsidó ősökre...

És még te akarsz kurkászni mások háborús visszaemlékezéseiben torzításokért? :facepalm:
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.06.13. 17:30

Katalog der Deutschen Nationalbibliothek :
Morell Gilbert : http://d-nb.info/gnd/118583999
Az apa Morell Karl : http://d-nb.info/gnd/137565488
A nagyapa Morell Georg : http://d-nb.info/gnd/137565437
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.13. 17:58

@Szilágyi András (69281):

Kedves András!

"Aha, tehát Theodor Morell néger volt, és a négerek márpedig zsidók."

Miért kellett volna négernek lennie?
A név eredetére utaló francia magyarázat szerint a Morell és a Moreau név a mór szóra utal, ami egy sötétebb bőrű embert takart már akkor is (nem kell feketének lennie). A mór nem afrikai négert jelent amúgy.
A mórok egy része zsidó volt, a többi muszlim. A zsidókat mór zsidónak is nevezték és gyakorlatilag ők alkották a szefárd közösség egy részét. Tehát a francia elnevezés is a zsidó eredetre utal. Ez pedig összhangban van a zsidók által szintén állított eredettel, miszerint a név észak-afrikai szefárdok által felvett (Sámuelből Morel).

Valóban vannak fekete bőrű mór zsidók is, mint ebbe a mór zsidó templomba is jártak (Harlem, 1929)
http://www.kepfeltoltes.hu/130613/M_r_z ... es.hu_.jpg
de alapvetően észak-afrikai szemiták
http://www.kepfeltoltes.hu/130613/SFC18 ... es.hu_.jpg

Nekünk is volt mór zsidónk, az itáliai szefárd Szerecsen Jakab
http://mek.oszk.hu/00300/00355/html/ABC14240/14985.htm
és testvére, János. Nem voltak négerek.

Nagy Lajos király dénárjára is rákerült Jakab feje (szerecsenfejes dénár). Felhívnám a figyelmed az "abszolút nem jellegzetes" szemre és orra.
Kép
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.13. 19:06

@pounderstibbons (69285):

Kedves pounderstibbons!

Irving is tévedhet. Ráadásul ez két évtizeddel ezelőtti könyve, az akkori tudása szerint készült.

Kritizálták is amiatt, hogy átsiklott ezen (zsidó) körülmény felett és nem mert megfelelő következtetést levonni. Igaz, a könyv végül is inkább a Führert érintő részletek miatt érdekes.

A hugenotta kérdés egy kicsit összetettebb, mint amilyennek esetleg elsőre gondolnád.
http://www.britam.org/huegenot.html
http://www.jewishideasdaily.com/791/fea ... onnection/
http://rosamondpress.wordpress.com/2012 ... nots-jews/

A zsidó Suellen Ocean könyve (Secret Genealogy) részben erről a témáról szól és megállapítja, hogy a hugenották között tényszerűen rengeteg (szefárd) zsidó volt. Azaz a hugenotta vonal csak megerősíti Morell zsidó származását.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.13. 19:08

@Vaszilov (69286):

Kedves Vaszilov!

Igen, tudom, hogy volt apja és nagyapja is Morellnek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.13. 19:43

@tamáskodó (69288):
"Mórok

A mórok (spanyolul moros) észak-afrikai eredetű középkori népcsoport, akik az Ibériai-félsziget nagy részét a 8. századtól a 15. század végéig megszállás alatt tartották. Tulajdonképpen arabok és berberek voltak, akik a Gibraltári-szoroson keresztül érkeztek a félszigetre; a mór kifejezést Spanyolországban használták rájuk a keresztényektől való vallási és etnikai megkülönböztetés értelmében: vagyis minden iszlám vallású személyt mórnak neveztek."
(Wikipédia)

Amúgy a te logikád alapján a Weisz nevű emberek hófehér bőrű skandinávok :D
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.14. 00:36

@Szilágyi András (69292):

Nem tudom, miért ilyen nehéz megérteni, hogy a mórok egy jelentős része zsidó volt és nem muszlim?

Tehát egyfelől szefárd név a Morel(l) és változatai (Morelli, Morello stb.)
http://www.sephardim.com/namelist.shtml ... rch=Search

Másrészt a mórok között rengeteg (szefárd) zsidó volt.
I. Ferdinánd király és Izabella királynő jóváhagyása a mór zsidók aranyának és értékeinek lefoglalásához (1492).
http://www.mainememory.net/artifact/16845/enlarge

De itt is olvashatsz még a mór zsidókról
http://www.africaresource.com/rasta/ses ... e-uwechia/

Maurice Fishberg a könyvében
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/Mauri ... es.hu_.jpg
így ír erről a "negroid" (sötét bőrű) típusról, amely azért nem néger, mint a 67. fotón láthatod
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/negro ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/negro ... es.hu_.jpg
de még a zsidó orral is foglalkozik (ezek szerint csak lehetnek jellegzetes külső jegyeik)
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/zsid_ ... es.hu_.jpg

Mór zsidó nők
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/m_r_z ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/m_r_z ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/m_r_z ... es.hu_.jpg
Mór zsidó férfi
http://www.kepfeltoltes.hu/130614/m_r_z ... es.hu_.jpg

Egyik sem néger.

Ha Morell növesztett volna egy hosszabb szakállt, még rabbinak is kiadhatta volna magát.

Kép
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.14. 11:12

@tamáskodó (69290):
Irving is tévedhet. Ráadásul ez két évtizeddel ezelőtti könyve, az akkori tudása szerint készült.

Kritizálták is amiatt, hogy átsiklott ezen (zsidó) körülmény felett és nem mert megfelelő következtetést levonni.
Szóval Irving tévedhet, a holokauszttúlélők meg nem? És te hogy állsz a tévedéssel? Merthogy az eredeti állításod az volt hogy Morell zsidó eredetére utaló adatok Irving könyvében találhatóak. Na most akkor már szerinted sincs ott ilyen? És mi az hogy átsiklott felette? Világosan leírta, hogy nem zsidó, amit te próbáltál elmismásolni.
A hugenotta kérdés egy kicsit összetettebb, mint amilyennek esetleg elsőre gondolnád.
Kérlek jelöld meg, hogy mit találsz a linkjeiden zsidó-hugenotta (genetikai?) összefüggésnek, merthogy én csak azt látom, hogy hasonlóan voltak üldözve, hasonló személyek által, emiatt tudtak empatizálni egymással, meg valami ősi szövegek alapján hitbéli alapon kedvelték a hugenották a zsidókat, így némelyikük emiatt is mentett belőlük az üldöztetések alatt.
És akkor már azt is vezesd le, hogy ha valakit Keresztény Károlynak hívna és dudaorra van, akkor mondhatom-e rá hogy zsidó, hiszen az első keresztények mind zsidók voltak, nem?

A Morell kinézete és a zsidó anatómiát taglaló könyved linkje sajnos erősen üti egymást. A dudaorr a saját linked szerint se zsidós. Akkor mi marad? A kövérség? A kopaszodás? A szürke szem?

A mórokkal kapcsolatban figyelmedbe ajánlom, hogy a szó nagyon tág értelmű, etnikai-vallási jelentése pontosan nem meghatározható (de semmiképpen nem elsődleges a zsidó eredet-magyarázat!), inkább földrajzi értelemben használatos bizonyos helyen élő emberekre, talán emiatt próbálkozol szimpla észak-afrikai vagy marokkói zsidókat mór zsidónak beállítanod. Ezzel a logikával a közel-keleti származásúak is mind zsidók, esetleg ha valaki kínai akkor nyugodtan besorolhatod a mongol etnikumba, és így tovább.
The term "Moors" has also been used in Europe in a broader sense to refer to Muslims, especially those of Arab or African descent, whether living in Spain or North Africa. Moors are not a distinct or self-defined people. Medieval and early modern Europeans applied the name to the Berbers, North African Arabs, Muslim Iberians[2] and West Africans from Mali and Niger who had been absorbed into the Almoravid dynasty.[3] Scholars observed in 1911 that "The term 'Moors' has no real ethnological value."[4]
...
In modern Iberia, the term is applied to people of Moroccan ethnicity. "Moor" is sometimes colloquially applied to any person from North Africa, but some people consider this usage of the term pejorative, especially its Spanish version "moro".
http://en.wikipedia.org/wiki/Moors
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.14. 11:31

@tamáskodó (69288):

Kicsit mintha könnyedén osztogatnád a szefárd-eredetet.
http://epa.oszk.hu/02000/02007/00018/pd ... 01-311.pdf
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.14. 13:31

@tamáskodó (69295): Így van, a név mindent elmond. Az Orosz vezetéknevű emberek orosz származásúak, a Németh vezetéknevűek németek, a Horváthok horvátok. A Feketék feketék, a Fehérek fehérek, a Barnák barnák. A Nagyok nagyok, a Kisek kicsik. A Kovácsok kovácsok, a Fazekasok fazekasok, a Szabók pedig szabók. Vágó István vágó. És így tovább.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.15. 20:48

@pounderstibbons (69296):

Kedves pounderstibbons!

"Szóval Irving tévedhet, a holokauszttúlélők meg nem? És te hogy állsz a tévedéssel? Merthogy az eredeti állításod az volt hogy Morell zsidó eredetére utaló adatok Irving könyvében találhatóak. Na most akkor már szerinted sincs ott ilyen? És mi az hogy átsiklott felette? Világosan leírta, hogy nem zsidó, amit te próbáltál elmismásolni."

A "holokauszttúlélők" is tévedhetnek. A legenda tudatos gyártása azonban nem tévedés. Ellenkezőleg.
Igen, Irving könyvében szerepelnek az arra utaló adatok, aminek a helyes értékeléséhez úgy látszik, hogy nem volt elég mersze, akarata, kedve (?) vagy csak tévedett.
Én azt írtam, hogy ő nem állítja, hogy zsidó, azaz nem zsidó. Más opció nincs. Vagy zsidó vagy gojim.

Fishberg könyvében annyi szerepel, hogy szerinte -másokkal ellentétben- nem elég a nagy orrlik a zsidó karakterhez (bár mások sem csak erre hivatkoznak). Morellnél is több külső jegy figyelhető meg, plusz az egyéb információk (név, eredet, orvosi praxisa idejéről származó infók, tanulmányok Grenoble-ban).

A mór zsidó és hugenotta zsidó kérdéshez még az alábbiakat.

Ilyenekre gondoltam a linkekből:
„The Huguenots displayed strong Israelite characteristics, appaer to have been mainly of one ethnic cast…There were Jewish Marranos (descended from Sephardic Jews from Spain) who became Huguenots. Jews and Huguenots in France tended to band together.”

„Abraham D. Lavender, PH. D. is a member of the Society for Crypto-Judaic Studies, the Association for the Social Scientific Study of Jewry, and the Huguenot Society of South Carolina and author of many books. In „Searching for Crypto-Jews in France: From Spanish Jews to French Huguenots”, he believes Huguenots were actually Jews, because both Jews and Huguenots believed they were the direct descendants of the twelve tribes of ancient Israel…They wore similar attire, and shared the same first names and surnames…Because of religious persecution in Spain, Portugal and France, Jews converted to Christianity and remained Jews behind the scenes…Becoming Protestants gave them freedom. The Sephardic and Huguenot areas of settlement overlapped…There is a connection between naming patterns and ethnic/religious identity. Crypto-Judaism is the secret adherence to Judaism while publicy professing to be of another faith. The Huguenots, of Southern France, referred to themselves as living in „The Desert” which they likened to the Hebrews living in the Desert. The Huguenot shield had a burning bush int he middle, with God’s name written in Hebrew.
Ruth Shecter, an a author and researcher at the Beer Sheva University in Israel says that the Calvinists were basically Hebraic in character and mind-set especially when compared to neighboring peoples and religious groups.”

Suellen Ocean ezt írja „Secret Genealogy” c. könyvében: ”Many Huguenots were actually Jews…”.

Az USA-nak még hugenotta zsidó nemzeti hőse is van, David Crockett (1786-1836)
Kép

Budgett Meakin
http://www.kepfeltoltes.hu/130615/Budge ... es.hu_.jpg
a The Moors c. alapművében az alábbiakat vetette papírra
Kép
Azaz a „moros” (mór) elnevezést a spanyolok minden keleti típusra használták, így a zsidókra is. A szó jelentése ugyebár a sötét(ebb) bőrszínre utal.
A marokkói zsidók bizony mór zsidóknak tekintendők, efelől megnyugodhatsz.
Kép
Meakin jellemzi is ezeket a mór zsidókat
Kép
A mór zsidóknak is hozott a történelem fényes napokat
Kép
és a muszlim uralkodók mellett fontos pozíciókba kerülhettek
Kép
Maguk a mórok is úgy vélik, hogy bőven vannak közöttük zsidók régtől fogva
Kép
A korábbian hozott képeimen is mór zsidókat láthatsz (Marokkóból) és van itt még néhány
http://www.kepfeltoltes.hu/130615/lifei ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130615/moors ... es.hu_.jpg

Itt is olvashatsz még a „nemlétező” mór zsidókról
http://moorishamerica.webs.com/latinoladinomoors.htm

Egyébként Hitler környezetében és szolgálatában tényleg elképzelhetetlen volt, hogy zsidók is megjelenjenek. Bizony. Ők sem voltak azok.
Emil Maurice
Kép
Erik Jan Hanussen
Kép
Ignatius Trebitsch-Lincoln (szül. Trebitsch Ignác, becézve Náci)
Kép
Max Warburg
Kép
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.16. 14:27

@pounderstibbons (69298):

"Kicsit mintha könnyedén osztogatnád a szefárd-eredetet."

Kedves pounderstibbons, én nem érzem így.

Mályusz Elemér bár elismert történész volt, de a numizmatika terén nem mondható mértékadónak. Az ún. "Magyar Numizmatikusok Panteonjába" sem került be, de ettől függetlenül tiszteletben tartom a véleményét, amit ebben a közismert, 1958-ban elkövetett írásában nyilvánított ki. Megjegyzendő, hogy érdemi alátámasztását persze nem adta.
Páduában (Padova) már a 11. sz. kezdetétől ismert a zsidóság jelenléte, ahol az egyik itáliai talmudista központ jött létre. Szinte kizárólag kereskedelemmel és pénzügyekkel foglalkoztak. 1288-tól, Nápolyból indulva kezdődött egy zsidóellenes intézkedéssorozat (onnan ki is űzettek). 1305-ben V. Kelemen pápa is megfenyegette őket az uzsorás tevékenység miatt. Nem meglepő, ha voltak, akik ezekben az időkben esetleg más országban próbáltak szerencsét. Ismerve Nagy Lajos itáliai kötődését, nem meglepő az sem, ha éppen idejöttek itáliai zsidók.
Szerecsen Jakabékról lehet tudni,hogy Páduából származtak, kereskedelemmel (nyilván pénzügyekkel is) foglalkoztak. Magyarországon is a pénzügyek terén fejtették ki fő tevékenységüket. Nevük utal eredetükre, de még kifejezőbb az érmekép, ami a kamaraispánt ábrázolja.

Az izmaelita elnevezés lehet zavaró, de csak akkor, ha nem vesszük figyelembe, hogy a középkor ezen szakaszában már a zsidókra is ezt mondták, mintegy keverve őket a muszlimokkal (lsd. spanyolok a moros-szal illették a keleties típusúakat).
http://mek.niif.hu/04000/04093/html/szocikk/12216.htm
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.16. 14:33

@Szilágyi András (69299):

Bizony, kedves András, a név sokat el tud mondani. A Morell név esetében konkrétan is. Képzeld el, a Kovács névből is arra lehet következtetni, hogy magyar felmenői lehetnek a viselőjének, apai ágon mindenképpen.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.17. 00:58

@tamáskodó (69324):
Akkor összefoglalom az eddigieket: Nincs rá semmi bizonyíték, hogy Theodor Morell zsidó lett volna, valószínűleg nem volt az.
Ezzel le is zárhatjuk ezt a témát.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.17. 19:14

@Szilágyi András (69325):

"Ezzel le is zárhatjuk a témát."

Én nem bánom, hiszen ennél sokkal jelentősebb kérdések vannak a fő témában. Hamarosan Nyiszli Miklós hétpróbás szélhámos ártó szellemének nyilvános "kivégzésére" kerül sor. ;)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.20. 21:46

Addig is nézzétek meg újra az "égetőgödör" előtt ülő alak és az absztrakt guminő fotóját. Csak felismeritek őket, legalábbis remélem.

Kép
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.20. 21:54

@tamáskodó (69363): Félremagyarázod a képet. Több test van egymáson, amit pl. ülő alaknak nézel, az egy hanyatt fekvő ember, ráborulva egy másik, a "haj" pedig egy jóval messzebb lévő folt.

Ilyen baromságokkal hiába is próbálkozol!
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.21. 09:02

@Szilágyi András (69364):

Én nem magyarázom a képet, mert az önmagáért beszél. Azt írom le, ami látható.

Hanyatt fekvő ember, ráborulva egy másik? Csak viccelsz, ugye? Ezt anatómiailag ki tudnád fejteni?

A haj egy jóval messzebb lévő folt? Nem egy zsír vagy májfolt esetleg? Ahhoz képest egy síkban van az ülő testtel és annak folytatását képezi. Ráadásul a talaj síkja felett látható térdmagasságban.

Vagy itt foltokat égetnének el? Akkor rendben. ;)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.21. 10:21

@tamáskodó (69367):

Fenntartva, hogy a képre tett minden észrevételeid csak a saját zárt logikai rendszeredben működik (Holokauszt nem (úgy) volt, minden ezzel ellentétes bizonyíték hamisítvány), javasolnék még néhány észrevéelt:

A baloldali alak kezében egy uzsonnászacskó van, amit a statisztáknak hoz, a tőle jobbra lévő alaknak meg hiányzik a törzse jó része és a semmiben lebeg a feje. Hamisítvány! :)

Ha viszont szerinted beállított hamisítvány, akkor mégis miért nem vette észre a készítője a (csak általad, de általad könnyedén) "észrevett" hibákat?
Pl. a "guminőt" miért és hogyan tették a képre? Hozattak direkt egy guminőt? Akkor már miért nem rendezték hihetőbb pózba? Miért pont akkor fotóztak, amikor valamelyik statiszta ül?
Szerintem csak az egyértelmű, hogy te nem gondoltad ezt (se) végig.

Ha valakinek még lenne kedve foglalkozni a bugyutaságaiddal, mellékelek egy ehhez hasznos szótárat:

Dolog / Ahogy az emberek értik általában / Ahogy Tamáskodó érti
nem zsidó / nem zsidó / zsidó
XY azt írja, hogy valaki nem zsidó / XY azt írja, hogy valaki nem zsidó / XY nem írja, hogy zsidó, de az
mór / észak afrikai ill. muzulmán / zsidó
egy név jelentése az hogy mór / lehetnek mór ősei ha ilyen neve van / aki ilyen nevet visel, az zsidó
hugenotta / franciaországi protestáns / szefárd
"Az adatok megtalálhatók itt" / Az adatok ott vannak / Ott pont nincsenek ilyen adatok, de lehetnének
Valaki szerint zsidó eredet jele lehet egy bizonyos fajta orr / Valaki szerint zsidó eredet jele az a bizonyos fajta orr / Zsidó az is, akinek másmilyen orra van

Kép
Zsidó

A Hitler környezetében általad talált zsidókról pedig:
Ha jól olvasom az elsőt csak Hitler személyes közbenjárása mentette meg, hogy a zsidó dédapja miatt ne tegyék ki az SS-ből, annyira nyomozták, hogy nehogy legyenek ott zsidók; a második titkolta zsidó felmenőit, dán arisztokraták gyereknének kiadva magát, színpadi fellépésekre-beszédekre taníthatta Hitlert, majd 1933-ban az SA tette el láb alól; a harmadiknak fogalmam sincs komolyan mi köze lehetett Hitlerhez, és a 20-as években már Kínába távozott; a negyedik próbált szerepet vállalni a Harmadik Birodalom bankrendszerében, de 1938-ban amerikába távozott az őt és családját negatívan érintő faji törvények elől.

Tényleg ezt a 4 zsidót tudtad csak találni Hitler környezetében, akik közül egyet a nácik megöltek, kettőt a német törvények üldöztek, a negyedik meg éppen hogy találkozott Hitlerrel?

Én ezt találtam róla:
Sok mítosz övezi Trebitsch és Hitler állítólagos ismertségét is, de – a churchilli barátsághoz hasonlóan – ennek se volt sok alapja. Tény, hogy az első világháborút követően Trebitsch valóban beférkőzött a német jobboldal kegyeibe, és egy alkalommal Hitler is betért abba szállodába, ahol Trebitsch volt. A későbbi náci vezér egy újságíró barátját kísérte, aki Trebitschhel készített volna interjút, ám amikor meglátta, hogy egy zsidó emberről van szó, azonnal sarkon fordult.
http://www.urbanlegends.hu/2010/03/az-i ... legendaja/
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.21. 15:04

@pounderstibbons (69368):

Észrevételeim a tudomány zárt logikai rendszerében működnek.

Egy állításra a bizonyíték nem attól az, hogy egynél többen ezt mondják rá. Hanem attól, hogy bármilyen vizsgálatnak alávetve igazolódik hitelessége és az egyéb hitelesnek tekinthető bizonyítékokkal nem áll ellentétben. Ha ilyeneket tudnál a zsidó holokauszt mellett felmutatni, az komoly teljesítmény lenne.

Azt hitted, hogy ez a kép egy rendezett jelenetként lett hamisítva? Nem. Ezért nem kell azon gondolkodnod, hogy plasztik bábut hogyan kerítettek a helyszínre. Egyszerűen egy fényképet módosítottak, elhelyeztek rajta néhány nem eredeti elemet. Mégpedig a fekvő alakokat.

Hogy miért vannak a hamisított képeken gyakran feltűnő hibák is, azt a készítőktől kellene kérdezned. Talán le se tojták, hiszen sok évtizeddel ezelőtt nem gondoltak arra, hogy valamikor még (de legalábbis az ő életükben) ennek lehet jelentősége. A lényeg az volt, hogy valami jó hatásos kép legyen a végtermék. Egyébként, ha ezen a fotón egy valódi hullaégetést láthatnál, annak sem lenne semmi jelentősége, hiszen maga a halottégetés az nem köthető semmiféle holokauszthoz, népirtáshoz. Évezredekkel ezelőtt és ma is alkalmazzák sokfelé a világban. Itt nyilván egy kényszermegoldás volt, amikor a krematórium nem üzemelt, akkor a halottakat így is elégethették (temetés a területen nem volt lehetséges).
Szerinted a holokauszt FOTÓJÁT
http://www.yadvashem.org/yv/en/exhibiti ... enwald.asp
miért manipulálták?
http://www.eliewieseltattoo.com/the-evi ... uchenwald/
Nem gondolták, hogy ekkora hamisítással simán le lehet bukni előbb vagy utóbb? Egyszer ezt már kérdeztem tőletek. Válasz azóta sem jött.

Emil Maurice az SS alapítója, Hitler személyi sofőrje és Hess mellett a Mein Kampf egyik legépelője volt Hitler diktálása alapján. Ehhez nem kell sok kommentár.
Hanussen titkolta zsidó felmenőit? Amiért művésznevet használt? Ne kuncogtass. A korabeli sajtó elől sem sikerült ezt eltitkolnia, de Hitler előtt feltétlen. :D
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/Hanus ... es.hu_.jpg
Halálának körülményei egyébként nem ismertek, mivel eltűnését követően két és fél héttel bukkantak rá és soha nem került elő gyilkosa.
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/Hanus ... es.hu_.jpg
Trebitsch Ignác bizony a németeknek és japánoknak dolgozott utolsó éveiben, nem is kedvelik őt nagyon a zsidóság köreiben.
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/Trebi ... es.hu_.jpg
Max Warburg pedig már Hitler választási kampányát is szponzorálta.

Az urbanlegends.hu az nagyon komoly. Nomen est omen?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.21. 16:12

@tamáskodó (69375):

A zárt logikai láncodba próbáld meg beilleszteni, hogy a képekre rá is lehet valakit montírozni ugyan, de le is lehet onnan szedni, ha pl. nem akarnak egy majdhogynem meztelen férfit mutogatni az eléggé prűd amerikai közönségnek.

El is olvashatnád a linkelt revizionisa honlapon a kollégák kommentjeit:
This is great stuff, but one of the beams holding up the bunk doesn't reach the ground in the NY Times version of the photo. The angles on the beams that were obscured by the standing man look odd, too. The NY Times version is of lower quality.

I feel the naked guy was burned and dodged out of this NY times version of the photo using lightroom techniques, as others have said, maybe to protect the sensibilities of the public. (How often even today does the press hide the brutal reality of war and death in newspapers).

Then there is the fact that the standing man appears in the very next numbered photograph. Why fake it when he was right there to stand up and get in the shot?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.21. 16:33

@pounderstibbons (69379):

Nem azt írtam, hogy a buchenwaldi képet hogyan hamisították, hanem azt kérdeztem (téged ismételve), hogy a hamisítók itt vajon miért nem gondoltak a későbbi lebukásra. A két kép egyszerre nem lehet eredeti, ezt gondolom elfogadod.

A képhamisításoknak még más formája (lightosabb) is létezett. Egyrészt "csonkítottak" is képeket ill. hamis feliratokkal is láttak el nem keveset.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.21. 16:42

@tamáskodó (69375):

-Bizonyára a nácik zsidók iránti kiegyensúlyozott toleranciáját testesíti meg nálad, hogy a No. 1 SS tagkönyvvel rendelkező Maurice-t csak személyesen Hitler tudja kimenteni az SS-szabályzat zsidóellenes előírásai alól, annyira szigorúak.

-Warburg szponzorálta Hitler kampányra forrás?

-Trebitsch a cikkben írtak szerint, a kínaiak szerint dolgozott a tengelyhatalmaknak Tibetben! Érdekes ilyenkor mennyire áttételesen is el tudsz hinni dolgokat...
Elég egy apró, néhány soros cikkecske, és már el is hitted. Mesélj, hogyan csinálod? Ha mutatnék egy ilyet a Holokausztról arra is működne?

Te ráadásul nem is ezt írtad, hanem azt, hogy Hitler környezetében és szolgálatában dolgozott volna, ez ráadásul már Warburgra se igaz szerintem.

Tibet lenne Hitler környezete? Vagy a Tengelyhatalmak állítólagos ügynöke, már közvetlenül Hitlernek jelent éjjelente Tibetből?
Ennyi erővel kezd el felsorolni a többmillió zsidó kényszermunkást, aki szintén Hitlernek dolgozott, ráadásul nem csak egy névtelen kínai forrást idéző amerikai lap szerint.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.06.21. 16:49

@tamáskodó (69380):

Mert az nem hamisítás, ha kitakarsz egy szinte pucér embert egy nagyközönség elé szánt képen egy napilapban. Ez csak prüdérián alapuló cenzúra.
Itt nincs lebukás, csak megspórolnak sokezer felháborodott olvasói levelet vagy némi bírságot, ott, ahol
Janet Jackson mellbimbója 50 évvel később is közbotrány volt egy koncerten...
Jó hogy nem a meztelen lányok csunyája elé rakott téglalapokat tartod manipulálásnak.

De ha szerinted viszont beteg és sovány emberek embertelen barakkjában készült képre bele kell valamiért montírozni egy n+1-dik csonttá soványított alakot, akkor várom magyarázatod, miért tenne valaki ilyet.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.21. 22:06

@pounderstibbons (69381):

Maurice-t csak Himmler támadta, személyes okokból.
Maurice számos magas kitüntetést kapott, jó hivatali állást, kamarai elnöki posztot. Tehát megbecsülésben volt része.
Hitler egyébként pl. volt iskolai (zsidó) osztálytársával szemben is mentesítést adott a hátrányok alól.

Warburgék az I.G. Farbenen keresztül szponzorálták elsősorban a náci pártot. A választási kampányban még I.G. Farbenes teherautók is reklámozták Hitleréket (tehát pénzen kívül még ilyen dolgokra is figyeltek). Ebben a könyvben nem csak Warburgék, hanem más zsidók szerepéről is szó esik.
Kép

Trebitsch már 1933-ban felvette a kapcsolatot a shanghaji német konzulátussal, Hitlernek pedig levelet is írt. 1941-ben kanadai útja során kapcsolatba lépett a német titkosszolgálat távol-keleti főnökével, kifejezetten a britek elleni propaganda céljából. Távol-keleti kapcsolattartója végül Joseph Meisinger volt a németek tokiói nagykövetségéről. (Bernard Wasserstein: The Secret Lives of Trebitsch Lincoln - Yale University Press)
És képzeld, nem ez volt az egyetlen zsidó Trebitsch, aki felbukkant Hitler életében.
Arthur Trebitsch http://de.wikipedia.org/wiki/Arthur_Trebitsch
nagyon nagy hatással volt rá, anyagilag is támogatta és Hitler mindig tisztelettel gondolt rá, Trebitsch halála után is. Egészen jó könyveket is írt (pl. Deutscher Geist oder Judentum).
A négy zsidó fotója fölé ezt írtam:"Egyébként Hitler környezetében és szolgálatában tényleg elképzelhetetlen volt, hogy zsidók is megjelenjenek. Bizony. Ők sem voltak azok".
Azaz nem azt, hogy Trebitsch Hitler környezetéhez tartozott volna. Négy példát hoztam arra, hogy Hitler környezetében és szolgálatában is voltak zsidók. Volt aki a környezetében szolgálta, volt aki nem. Mint az a rengeteg katona is, akik nyilván nem a Führerrel töltötték mindennapjaikat.

Ennek fényében nincs értelme a többi megjegyzésednek. Annyit azért hozzáfűznék, hogy mint tudod, Kína japán megszállás alá került a 2. világháborúban. A kínaiak jelentését tehát mint az ellenállás jelentését kell figyelembe venni, ami alátámasztja az egyéb forrású információkat.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.06.21. 23:38

@tamáskodó (69367):
Kép
Ahhoz képest egy síkban van az ülő testtel és annak folytatását képezi. Ráadásul a talaj síkja felett látható térdmagasságban.
Szerinted ez egy háromdimenziós kép? Ugye nem? Ebből következően nem lehet olyanokat kijelenteni, hogy valami egy síkban van valamivel, meg mi fölött milyen magasan van.
Ha jobban megnézed, a "haj" bizony el van választva a "test"-től.
Nem tudom, mi a sötét folt, de megítélésem szerint egy távolabbi, a gödör széle közelében lévő sötét valami.

A gyenge képminőség miatt a részletek elmosódottak, nehezen kivehetőek. Könnyű félreértelmezni a formákat. Ha valaki rosszindulatú, akkor pedig még könnyebb szándékosan félremagyarázni, ahogyan te teszed.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Holokauszt: tények, mítoszok, túlélők

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2013.06.22. 00:09

@pounderstibbons (69382):

Létezik az USA-ban ugyan álprüdéria, de egy félmeztelen, sovány férfi kiretusálásához azért ez kevés.

Ekkor már évtizedek óta mentek náluk szexfilmek, nudista magazinokat lehetett kapni
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1934_ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1940_ ... es.hu_.jpg
de tudományos magazinokban is láthatóak voltak ilyen képek, mint a Modern Mechanix 1938-as számában
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1938_ ... es.hu_.jpg
és az egyéb országos napilapok, magazinok sem képeztek kivételt
1936
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1936_ ... es.hu_.jpg
1940
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1940_ ... es.hu_.jpg
1941
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1941_ ... es.hu_.jpg
1944
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1944_ ... es.hu_.jpg
1945
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1945_ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130621/1945_ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130622/1945_ ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130622/1945_ ... es.hu_.jpg
1949
http://www.kepfeltoltes.hu/130622/1949_ ... es.hu_.jpg

Ezek közül melyiknél lett volna merészebb a túlélő?

A barakkban mindenki a priccsén fekszik. Jobbára csak a fejük látszik. Hatásos, ha van egy egész alakos csontkollekció. A fotókról pedig, mint azt tudod, általában csak később döntik el, hogy mi lesz a sorsuk, nem az elkészültük pillanatában. Ezt lehet, hogy nagyon jónak ítélték meg, amire szükségük lesz, de fel kellett turbózni a végcél érdekében.
0 x

Lezárt