A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.05.29. 12:32

@zTs (78748): Marhaság. Ez csak egy szokásos antiszemita uszító cikk, ami félrefordított, félremagyarázott, szövegösszefüggésből kiragadott Talmud-idézeteket használ fel. A nemzsidók amúgy sem szokták olvasni a Talmudot (ami rendkívül nehéz olvasmány egyébként ), így aztán nem is háborodnak fel rajta. Ez csak az antiszemita propaganda eszköze.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.29. 13:48

@zTs (78748): Sok marhaságot olvastam már a Talmudról. Ez is egy a sok közül. Próbáltam valami hiteles fordítást keresni, de nem sikerült. Te próbálkoztál? Hátha valaki tud ebben segíteni a fórumtagok közül.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.29. 13:49

@mimindannyian (78749): Hogyan függ ez össze a topik témájával?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.05.29. 14:21

@Solaris (78753): Nem segítek, erre rá kellene jöjj.
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 14:22

@Solaris (78752):

A Talmud közel 6000 oldal. A teljes szövegnek nincs magyar fordítása, csak szemelvények vannak magyarul.
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 14:52

@Szilágyi András (78750):

Tévedsz. A Talmud igenis tartalmazza azokat, ami a fenti linken olvasható!
Viszont némely rabbik már megpróbálják tisztára mosni eme kényes részeket. Mint pl. itt:

http://talmud.faithweb.com/
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.05.29. 15:01

@zTs (78757): Ne üsd az orrod olyasmibe, amihez hülye vagy. Pl. Talmud.
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 15:18

@Szilágyi András (78758):

A Talmudhoz tényleg hülye vagyok, ezt egy percig sem vitatom.
Viszont ahhoz nem vagyok hülye, hogy a nálam e téren sokkal műveltebbek véleményét - mint ami a fentebbi linkeken van - megértsem.

Egyébként ennek a topiknak a címére hivatkozva bizton állíthatom, teljesen mindegy, hogy mit tartalmaz és mit nem a Talmud. Tény, hogy szerepe van a zsidók ellenséges fogadtatásában.
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 15:38

@Solaris (78752):
"Próbáltam valami hiteles
fordítást keresni, de nem sikerült."

Ez "hivatalosan" is hiteles:

http://www.zsido.hu/talmud.html
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.05.29. 15:55

@Szilágyi András (78750):

"Marhaság. Ez csak egy szokásos antiszemita uszító cikk, ami félrefordított, félremagyarázott, szövegösszefüggésből kiragadott Talmud-idézeteket használ fel. A nemzsidók amúgy sem szokták olvasni a Talmudot (ami rendkívül nehéz olvasmány egyébként ), így aztán nem is háborodnak fel rajta. Ez csak az antiszemita propaganda eszköze."

Israel Shahak könnyedén olvassa a Talmudot és nem antiszemita.
http://www.angelfire.com/home/ishahakny/
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.29. 18:37

@zTs (78764): Ez nem a teljes Talmud, csak belőle való szemelvények gyűjteménye. Átlapoztam, de nem találtam benne olyasmit, ami alapot adhatna a zsidógyűlöletre.
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 18:56

@Solaris (78769):
Raj Tamás az angol és a német fordítást ajánlja olvasásra, tehát hitelesek. ( "Teljes
angol (Soncino-féle) és német
(Lazarus Goldschmidt által készített
Talmud-fordítások is léteznek.")
Két passzust idézek az angolból:

[Szanhedrin 55b] " R. Joseph said:
Come and hear! A maiden aged three
years and a day may be acquired in
marriage by coition, and if her
deceased husband's brother cohabits
with her, she becomes his. "

[Szanhedrin 69a] " R. Jeremiah of Difti
said: We also learnt the following: A
maiden aged three years and a day
may be acquired in marriage by
coition, and if her deceased
husband's brother cohabited with
her, she becomes his. The penalty of
adultery may be incurred through
her; [if a niddah ,] she defiles him
who has connection with her, so that
he in turn defiles that upon which he
lies, as a garment which has lain
upon [a person afflicted with
gonorrhoea] "
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 19:30

@Solaris (78769):
Ugyanez a németben:

"Mit drei Jahren und einem
Tage kann eine [weibliche Person]
durch den Beischlaf angetraut (142)
werden; wenn der Eheschwager "

"(142) Die Antrauung kann auch
durch den Beischlaf erfolgen, wenn er
in dieser Absicht vollzogen wird."

Azaz: Egy három éves és egy napos gyermekkel lehet közösülni, ha azt házassági szándékkal teszik. :facepalm:
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.29. 20:06

@zTs (78771): Mar bocs, ugy tudom, hogy ez manapsag a iinkabb katolikus papsagra jellemzo (igaz, hazassagi szandek nelkul), es nem jellemzo a ma elo zsidokra.

Meg azutan ugye a Biliban is lehet hasonlo szosszeneteket talalni...
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 20:55

@ennyi (78772):
"Meg azutan ugye a Biliban is lehet
hasonlo szosszeneteket talalni..."

Pontosabban az Ószövetségben lehet találni hasonló szösszeneteket. (bár ilyet nem) Na és mely nép tagjai írták az ószövetséget? Ugyanannak a tagjai, akik a Talmudot.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.05.29. 21:55

@zTs (78760):
Tény, hogy szerepe van a zsidók ellenséges fogadtatásában.
Valóban, de csak azért, mert egyes antiszemiták a Talmud szövegét kiforgatva tesznek közzé gyűlöletkeltő propagandaanyagokat. Mint ahogyan teszed most te is.
Ha így folytatod, ki leszel innét vágva ismét, de ezúttal végleg.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.05.29. 21:56

@zTs (78774): Ha mar itt tartunk: ugye Jezus Krisztus is zsido volt?

Azutan: a keresztenyek a Bibliat tekintik 'szent konyvnek", vagy kitepkedik belole az oszovetseg lapjait?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.29. 22:13

@mimindannyian (78754): Talán ezért? Ha zsidó, akkor bankár, vagy ha bankár, akkor zsidó? Azt ugye nem lehet komolyan gondolni, hogy a kártyás fizetésekből a bankoknak ne legyen bevétele - mert költségük az van, tehát a zsidók vannak e mögött is és nem csak Izraelben. Más eszement magyarázatot nem találok.
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 22:29

@Szilágyi András (78776):

.Ellenség, jóbarát,
Végeztem veletek
Senkit nem gyûlölök,
Senkit nem szeretek.


(Petőfi Sándor)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.29. 22:44

@zTs (78771): Hitelesség? Szerintem két írástudó rabbi sem egyformán értelmezi és fordítaná magyarra az ősi szövegeket, merthogy nem írnak magánhangzókat és ez kissé komplikálja a fordítást. A példáidban ráadásul német és angol szöveget kell tovább fordítani magyarra, tehát a hitelesség nyilvánvalóan megkérdőjelezhető.

Annak semmi értelmét nem tartom, hogy a zsidó népet a sok száz éve, sok száz év alatt keletkezett Talmud alapján ítéljünk meg, amikor azt a könyvet eredetiben olvasni a legtöbben nem tudjuk, mert sem az írást, sem a nyelvet nem ismerjük. A nyilvánvalóan lejárató célú válogatott szemelvények semmire sem jók a gyűlöletkeltésen kívül. Jellemző, hogy az általad megadott hivatkozáson található részben jámbor, részben gyermeteg, részben elgondolkodtató tartalmú, de semmiképpen nem gyűlöletkeltő szövegekből egyik amatőr "Talmud - szakértő" sem idéz. Nyilván csorba esne a jó keresztényhez nem illő gyűlöletén, merthogy elfelejti, hogy Jehova/Jahve nem csak a zsidók, de az összes keresztény istene is, s a keresztények ugyanúgy szent könyvnek tartják az Ószövetséget, miképpen a zsidók. Érdekes, hogy Mohamed követőit és a Koránt nem érik hasonló támadások, pedig esetükben sokkal kevesebb a közös pont, s ők fegyverrel is terjesztették a saját hitüket a kereszténység rovására. Ugyancsak érdekes, hogy századokkal ezelőtt a zsidók nyugodtan élhettek pld. Isztambulban, vagy a török hódította Budán.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.05.30. 08:52

@Solaris (78780):

"Annak semmi értelmét nem tartom, hogy a zsidó népet a sok száz éve, sok száz év alatt keletkezett Talmud alapján ítéljünk meg,"

Ezek nem sok száz éves videók.
http://www.youtube.com/watch?v=iHXuCB18HHY
http://www.youtube.com/watch?v=KPzYExjz6Io
http://www.youtube.com/watch?v=dPxv4Aff3IA
http://www.youtube.com/watch?v=BqdxQHc7YbM
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.05.30. 09:43

@tamáskodó (78782): Jé, vannak a zsidók között is nacionalisták meg rasszisták. Nagy meglepetés! Melyik népben nincsenek? A magyarok között pl. teljesen ismeretlen ez a jelenség, ugye?
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.30. 16:00

@Solaris (78780):
Ehhez a témához többé nem szólok hozzá, mert Szilágyi András (szándékosan vagy sem, nem tudom) félreértelmezi a motivációmat.
Nekem semmi bajom nincs a zsidókkal. Adva van ez a topik, adva van a téma. Én csak a véleményemet írtam ide, de ha rámutatok valamire, ami releváns, a végén mindig az jön ki, hogy én antiszemita vagyok. Ezzel nem is törődnék, hiszen mindenki tévedhet az emberek megitélésében, de azt mélyen elitélem, hogy kitiltással fenyegessenek csak azért, mert valaki nem tudja megemészteni azt, ha elfogynak az érvei.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.30. 17:28

@tamáskodó (78782): Talán tudni kellene különbséget tenni az egyes zsidó személyek, a zsidó nép és Izrael állam között. Azt is el kellene dönteni, hogy miről kívánunk vitázni? Izrael állam politikájáról? A zsidó szélsőségesekről? A zsidók vallásos hitéről? A diaszpóra fogadtatásáról szerte a világon? A topik szerintem az utóbbiról szól. A videók azt bizonyítják, amit Szilágyi megírt neked, szélsőséges elemek mindenütt vannak, itthon éppúgy, mint Izraelben. Bár nagyjából ismerem a modern Izrael történetét és figyelemmel követem az izraeli - arab viszálykodást, háborúkat, ne kívánd, hogy innen, az íróasztalom mellől eldöntsem a vitájukat. Nincs ehhez elég információm és nem is lesz. Évekig kellene a témával foglalkozni egyenesen a helyszínen, látni kellene a nemzetközi politika nem nyilvános fejezeteit, s ezekre nyilvánvalóan nincs módom.
Természetesen elítélem a lakosság ellen elkövetett háborús és rasszista bűntényeket, a települések lerombolását, a terrort, ámde mindkét oldal esetében. Nem lehet ugyanis azt állítani, hogy csak az egyik fél bűntelen/bűnös.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.05.30. 17:51

@zTs (78786): Lásd be, van némi igaza Szilágyinak, mert aki a Talmudra hivatkozott, az kivétel nélkül olyan hiteles, vagy félre fordított, rosszul értelmezett/magyarázott szemelvényeket hozott belőle, amelyek kizárólag rossz színben tüntetik fel a zsidóságot, a zsidó vallást. Mintha a mai zsidóság, a modern Izrael állam nem ítélné el a csalást, a gyilkosságot, megengedné a szexuális bűncselekményeket, stb. Ez így nagyon egyoldalú és nem igaz. Te is így cselekedtél. A Talmud már csak azért sem lehet az oka a zsidóellenességnek, mert a zsidók sem ismerik kivétel nélkül, nemhogy a más vallásúak.
Tudomásul veszem, hogy néma maradsz ebben a témában, de ez a könnyebb megoldás. Miért nem tisztázod a dolgot Szilágyival? Mi gátol meg benne, hogy kifejtsd miben téved, miben ítél meg téged rosszul? Megbocsáss a következőért, de megnéztem a Facebook közösségi oldalon a személyes lapodat. Az ott látottak alapján úgy gondolom, hogy aligha lehetsz objektív véleményalkotó ebben a témában. Természetesen tévedhetek, s ha ezt bizonyítod, úgy megkövetlek.
0 x


Hümér
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.07.15. 09:13

Re: A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Hümér » 2015.07.08. 09:04

Felveszem ezt a másfél éve eldobott kesztyűt, mert a magyar társadalom egyre jobban bűzlik a rasszizmustól, a Jobbik és jelmezes gárdistái, betyárai egyre népszerűbbek. Minél nagyobb baromságokat mond valaki, annál több a rajongója. Ennek a topiknak az alapkérdésére akarok rövid és frappáns választ adni, mert azt sugallja, hogy ha sokan állítanak egy hazugságot, akkor abban megvan az igazság magja.
Igen, a boszorkányüldözésről is úgy gondolkozott az akkori ember, hogy "nem zörög a haraszt, ha nem fujja a szél". Fel kell világosítanom az antiszemitákat, hogy igenis, a haraszt zörög szél nélkül is. Tévhitek tartják magukat akár több ezer évig. Itt a szkeptikus fórumon talán abban egyetértünk, hogy semmiféle tudományos bizonyíték nincs Isten létére, mégis hisznek benne emberemlékezet óta és még mindig. A zsidósággal szembeni előitéletek is öröklődnek. Nem tudom, ki ellenséges Kálmán Imrével, Radnóti Miklóssal, Rejtő Jenővel, Garas Dezsővel, Ruttkai Évával, Richter Gedeonnal szemben, hogy csak néhány nevet említsek. Mindenesetre Radnóti, Rejtő és Richter Gedeon sorsa mutatta, hová vezet ez az alaptalan gyűlölködés. Amennyire tudom, a magyar kultúra csak emelkedett és kiteljesedett a zsidóság hatására. Én inkább a náciktól, gárdistáktól, betyároktól félteném ezt az országot, mert ők akarják háborúba vinni, elpusztítani, ők akarják elhagyni a civilizációt, mégpedig egy mult században kitalált német minta alapján, ami egyébként a német kultúrától is idegen volt és hálistennek (hoppá, itt az Isten, a szavaimban) szóval hálistennek a németek már túljutottak rajta. A magyarok nagy része még nem. A történelmet nem megismételni meg majmolni kell, hanem tanulni belőle. A gyűlölködők az idegenek, nem valók ebbe az országba, Európába, erre a földre, ahol különböző népek, kultúrák, vallások léteznek egyszerre és párhuzamosan, egyenlő jogokkal. A gyűlölködőket sajnos sokan nem utálják, de ez sem bizonyíték arra, hogy ők nem utálatosak. Szóval az alapkérdésre válaszolva: a nép utálata vagy szeretete igenis épülhet akár évezredes hazugságokra, nem értékmérő és nem a népet jellemzi, hanem azokat, akik utálkoznak vagy imádnak egy népet. Ha nem hiszed, gondolj bele: te szeretsz minden magyart? Minden szomszédodat? Utálsz minden külföldit? Utálsz minden zsidót? Ha igen, ismersz legalább egyet közülük? Legtöbbször gonosz butaság és hamis általánosítás az alapja az egész népről alkotott előitéleteknek.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Re: A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2015.07.09. 10:02

Hümér írta:Felveszem ezt a másfél éve eldobott kesztyűt, mert a magyar társadalom egyre jobban bűzlik a rasszizmustól, a Jobbik és jelmezes gárdistái, betyárai egyre népszerűbbek. Minél nagyobb baromságokat mond valaki, annál több a rajongója. Ennek a topiknak az alapkérdésére akarok rövid és frappáns választ adni, mert azt sugallja, hogy ha sokan állítanak egy hazugságot, akkor abban megvan az igazság magja.
Igen, a boszorkányüldözésről is úgy gondolkozott az akkori ember, hogy "nem zörög a haraszt, ha nem fujja a szél". Fel kell világosítanom az antiszemitákat, hogy igenis, a haraszt zörög szél nélkül is. Tévhitek tartják magukat akár több ezer évig. Itt a szkeptikus fórumon talán abban egyetértünk, hogy semmiféle tudományos bizonyíték nincs Isten létére, mégis hisznek benne emberemlékezet óta és még mindig. A zsidósággal szembeni előitéletek is öröklődnek. Nem tudom, ki ellenséges Kálmán Imrével, Radnóti Miklóssal, Rejtő Jenővel, Garas Dezsővel, Ruttkai Évával, Richter Gedeonnal szemben, hogy csak néhány nevet említsek. Mindenesetre Radnóti, Rejtő és Richter Gedeon sorsa mutatta, hová vezet ez az alaptalan gyűlölködés. Amennyire tudom, a magyar kultúra csak emelkedett és kiteljesedett a zsidóság hatására. Én inkább a náciktól, gárdistáktól, betyároktól félteném ezt az országot, mert ők akarják háborúba vinni, elpusztítani, ők akarják elhagyni a civilizációt, mégpedig egy mult században kitalált német minta alapján, ami egyébként a német kultúrától is idegen volt és hálistennek (hoppá, itt az Isten, a szavaimban) szóval hálistennek a németek már túljutottak rajta. A magyarok nagy része még nem. A történelmet nem megismételni meg majmolni kell, hanem tanulni belőle. A gyűlölködők az idegenek, nem valók ebbe az országba, Európába, erre a földre, ahol különböző népek, kultúrák, vallások léteznek egyszerre és párhuzamosan, egyenlő jogokkal. A gyűlölködőket sajnos sokan nem utálják, de ez sem bizonyíték arra, hogy ők nem utálatosak. Szóval az alapkérdésre válaszolva: a nép utálata vagy szeretete igenis épülhet akár évezredes hazugságokra, nem értékmérő és nem a népet jellemzi, hanem azokat, akik utálkoznak vagy imádnak egy népet. Ha nem hiszed, gondolj bele: te szeretsz minden magyart? Minden szomszédodat? Utálsz minden külföldit? Utálsz minden zsidót? Ha igen, ismersz legalább egyet közülük? Legtöbbször gonosz butaság és hamis általánosítás az alapja az egész népről alkotott előitéleteknek.
Csak azért, mert írtál 18 sort, ne hidd, hogy egyetlen értelmes gondolat is akad benne.
Félteni tőlük kell az országot
https://www.youtube.com/watch?v=UPHCiGL6r-M
nem pedig tőlük
Kép

Radnóti, Rejtő és Richter esetében milyen tévhiteket táplálsz?
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.02.22. 22:24

tamáskodó írta: Csak azért, mert írtál 18 sort, ne hidd,
hogy egyetlen értelmes gondolat is akad benne.
Ezzel szemben te négy és fél sorba annyi sötétséget sűrítettél be, hogy az minden képzeletet felülmúl.
tamáskodó írta: Félteni tőlük kell az országot ...
Ebben félig egyetértek. Az Echo tv fentihez hasonló műsoraitól szerintem is biztosan félteni kell, bár én azt hiszem hogy a szándékosan hazug konextusba helyezett állóképek ugyanolyan veszélyesek akárhonnan is származnak.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2016.02.27. 10:13

jottaanyi írta:
tamáskodó írta: Csak azért, mert írtál 18 sort, ne hidd,
hogy egyetlen értelmes gondolat is akad benne.
Ezzel szemben te négy és fél sorba annyi sötétséget sűrítettél be, hogy az minden képzeletet felülmúl.
tamáskodó írta: Félteni tőlük kell az országot ...
Ebben félig egyetértek. Az Echo tv fentihez hasonló műsoraitól szerintem is biztosan félteni kell, bár én azt hiszem hogy a szándékosan hazug konextusba helyezett állóképek ugyanolyan veszélyesek akárhonnan is származnak.
Mit nem értesz, tündérke? Bár, ahogy elnézem, a gyöngykagyló szellemi képességére is legfeljebb csak irigykedhetsz.
Nem tudod, a bácsik mit szoktak csinálni a gáton a homokzsákokkal? Azt hitted, hullazsákok tele zsidó áldozatokkal?
Vagy nem érted, mit beszél Simon Peresz bácsi?
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.02.27. 14:14

:D Na most aztán bitangul felidegesítettél!
Nem tényleg nem értem mit beszél Simon bácsi. De te érted ugye? ;)
OFF
Vigyázz, nehogy megneszeljék a cimboráid!
/OFF Elnézést!
0 x

a.n
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.05.14. 20:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: a.n » 2016.02.28. 17:40

tamáskodó írta:
Bár, ahogy elnézem, a gyöngykagyló szellemi képességére is legfeljebb csak irigykedhetsz.
Nem tudod, a bácsik mit szoktak csinálni a gáton a homokzsákokkal?
Vagy nem érted, mit beszél Simon Peresz bácsi?
A "bácsi" tudja,hogy mit beszél tündérke.De úgy látszik kis barátom,hogy Te nem érted miről van szó már jó ideje.Pártatlanul kellene nézni a nagyvilág történéseit,olvasni a soraik között.Már ha lehet és persze ha tudod.
http://aranylaci.freeweb.hu/jezus/jezus-elete.htm
http://tortenelem.mandiner.hu/cikk/2016 ... hetetlen_1
Sorolhatnánk.
Ki miért és minek ,mi célból ....
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.02.29. 16:14

Tévedni emberi dolog. Fennáll a lehetősége annak hogy tévedek, de azért igyekszem hogy ne forduljon elő. Mivel tévedni/eltévedni elég könnyű - viszont annál károsabb lehet - általában igyekszem olyasmiről megállapításokat tenni, amit legalább valamennyire ismerek.

Ha úgy jobban tetszik, megpróbálom kerülni a felesleges feszülést. Lehet hogy ez számotokra valamiféle "tündérke" viselkedés de lehet hogy nagyon is ésszerű és helyénvaló elővigyázatosság a részemről. Mindegy, majd utóbb kiderül.

Mindenesetre, ha lehet kerülöm azt, hogy valaki személyéről, valamilyen népcsoport, esetleg kultúra "természetéről", vagy teljesen beláthatatlan történelmi eseményekről alkossak véleményt és azt nyakló nélkül szétköpködjem a világba.

Egy sótlan alak vagyok? Lehet, de szerintem ez így tisztességes.

Persze értem én, hogy sokkalta méltányosabb(?) férfiasabb(?) viselkedés a tisztességet toporzékolva/harsogva számonkérni mindenkin aki csak szembejön és közben gondosan a sárba tiporni azt. Sőt! Ha kilátszana szegény tisztesség a sárból, nem lenne ok amiért valahogy el lehetne tenni láb alól a mocskos zsidókat, szlovákokat, magyarokat, szerbeket, ukránokat, románokat, pártusokat, pártatlanokat,(egy kis alternatív nyelvészet) ja és persze a cigányokat nem beszélve azokról a geci pirézekről és a többi söpredékről akiket ezúttal kihagytam. Ugye?

Elhihetitek hogy még hosszasan tudnám ezt az okfejtést folytatni, de most inkább befejezem, mert eszembe jutott hogy szemben Veletek, én nem tudom hogy mit beszélek, hiszen én nem látok ki a gyöngykagyló alól és különben is kisbarátom ám!
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2016.03.02. 14:16

jottaanyi írta: :D Na most aztán bitangul felidegesítettél!
Nem tényleg nem értem mit beszél Simon bácsi. De te érted ugye? ;)
OFF
Vigyázz, nehogy megneszeljék a cimboráid!
/OFF Elnézést!
Itt a videó.
https://www.youtube.com/watch?v=zK0paj_hFWw#t=22

Ez a magyar fordítása:
"„Olyan kis ország részéről, mint mi, ez szinte döbbenetes. Azt látom, hogy fölvásároljuk Manhattant, és fölvásároljuk Magyarországot, és fölvásároljuk Romániát, és fölvásároljuk Lengyelországot. S ahogy én látom, nincsenek problémáink. A tehetségünk, az összeköttetéseink és a dinamizmusunk jóvoltából szinte mindenhová eljutunk.”

Ezt azért megérted, öcsi? (A remény hal meg utoljára.)
http://www.truetorahjews.org/pereshungary
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.02. 14:53

tamáskodó írta:
Ez a magyar fordítása:
"„Olyan kis ország részéről, mint mi, ez szinte döbbenetes. Azt látom, hogy fölvásároljuk Manhattant, és fölvásároljuk Magyarországot, és fölvásároljuk Romániát, és fölvásároljuk Lengyelországot. S ahogy én látom, nincsenek problémáink. A tehetségünk, az összeköttetéseink és a dinamizmusunk jóvoltából szinte mindenhová eljutunk.”

Ezt azért megérted, öcsi? (A remény hal meg utoljára.)
http://www.truetorahjews.org/pereshungary
Még mindig ezen a 2007-ben tett humoros megjegyzésen kell lovagolni? Peres az izraeli ingatlanbefektetők sikerességével büszkélkedett.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2016.03.03. 11:02

Az ő szemszögükből lehet humoros. Akikről szól, azok számára nem. Egyébként a jottaanyi nevű fórumozó lovagol rajta, fél évvel az utolsó bejegyzés után.

Most olvasd el úgy a szöveget, hogy Áder János nyilatkozza az alábbiakat:
„Olyan kis ország részéről, mint mi, ez szinte döbbenetes. Azt látom, hogy fölvásároljuk Manhattant, és fölvásároljuk Izraelt, és fölvásároljuk Romániát, és fölvásároljuk Lengyelországot. S ahogy én látom, nincsenek problémáink. A tehetségünk, az összeköttetéseink és a dinamizmusunk jóvoltából szinte mindenhová eljutunk.”

Aztán képzeld el, hogy micsoda ajvékolás törne ki ezek után. Másnap már bombáznák Budapestet.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.04. 00:21

Darázsfészekbe nyúlok,ha megkérdezem kinek mit jelent a szó:Zsidó.
Kinek mit jelent a fogalom...ha ez az.Tartozik hozzá olyan tulajdonság ami egyéni és ezáltal egyedivé és valamilyen szinten meghatározhatóvá teszi?
A meddő viták elkerülése végett gondoltam az alapok tisztázására.
Csak egyszerű egyszerűsítés.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2016.03.04. 13:04

idegen írta: Darázsfészekbe nyúlok,ha megkérdezem kinek mit jelent a szó:Zsidó.
Kinek mit jelent a fogalom...ha ez az.Tartozik hozzá olyan tulajdonság ami egyéni és ezáltal egyedivé és valamilyen szinten meghatározhatóvá teszi?
A meddő viták elkerülése végett gondoltam az alapok tisztázására.
Csak egyszerű egyszerűsítés.
Lehet az alapja leszármazás (genetika), vallás vagy egyszerűen csak attitűd.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.05. 02:02

tamáskodó írta: Lehet az alapja leszármazás (genetika), vallás vagy egyszerűen csak attitűd.
Akkor ez egy hasonló népcsoport mint mondjuk szláv.szerb,orosz,magyar?Csak intenzívebb attitűddel?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2016.03.05. 09:36

idegen írta:
tamáskodó írta: Lehet az alapja leszármazás (genetika), vallás vagy egyszerűen csak attitűd.
Akkor ez egy hasonló népcsoport mint mondjuk szláv.szerb,orosz,magyar?Csak intenzívebb attitűddel?
Nem intenzívebb, hanem más.
Jó példa a Dániel Péter nevű bohóc. Neki az apja zsidó, így ő maga a halacha szerint nem lenne az. A mai izraeli bevándorlási törvények már lehetővé tették a számára a letelepedést. De leszármazásilag nem lenne zsidó. A vallást sem gyakorolta soha, tehát ez alapján sem. Igazából az attitűdje teszi azzá. Torz lélek, aki azt hiszi, ettől lesz valaki.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008333074778
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.06. 00:22

Jól értem,hogy akkor a "zsidó" nem egy nép,nem is vallás...inkább a világhoz(és a többi emberhez) való egyéni hozzáállás,egy bizonyos szemléletmód?
Ez akkor végül is egy attitűd,ami nem köthető sem fajhoz,sem származáshoz?
Feketék,sárgák,sápadtarcúak,rézbőrűek.stb közül bárki lehet zsidó,aki valamilyen(számomra) átláthatatlan szálakkal kapcsolódik egy igen precízen kidolgozott,szinte már "felsőbbrendű"infrastruktúrában?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2016.03.06. 16:01

idegen írta: Jól értem,hogy akkor a "zsidó" nem egy nép,nem is vallás...inkább a világhoz(és a többi emberhez) való egyéni hozzáállás,egy bizonyos szemléletmód?
Ez akkor végül is egy attitűd,ami nem köthető sem fajhoz,sem származáshoz?
Feketék,sárgák,sápadtarcúak,rézbőrűek.stb közül bárki lehet zsidó,aki valamilyen(számomra) átláthatatlan szálakkal kapcsolódik egy igen precízen kidolgozott,szinte már "felsőbbrendű"infrastruktúrában?
Zsidója válogatja, melyik mit ismer el. Van, aki mindegyik szempontot elfogadja és van, amelyik csak az egyiket. Az izraeli állam a leszármazást veszi alapul.
Fekete zsidók.
http://media2.policymic.com/a53625a5ff2 ... be6047.jpg
Sárga zsidók.
https://thechosenites.files.wordpress.c ... 075406.jpg
Sőt, eszkimo zsidók.
http://laurencejarvikonline.blogspot.hu ... skimo.html
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.06. 21:30

Ha nem származás,nem vallás akkor leírható úgy mint egy "zártkörű rendezvény"?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.06. 21:38

idegen írta: Ha nem származás,nem vallás akkor leírható úgy mint egy "zártkörű rendezvény"?
Wikipedia: Zsidók
A zsidók (más néven héberek vagy izraeliták; héberül: יְהוּדִים, Jehudim; jiddisül: ייִדן, Jidn) ókori közel-keleti nép, valamint a magukat ettől a néptől származtató, illetve a zsidó vallást követő, kulturálisan és nyelvileg heterogén összetételű emberek közössége a világ minden részén.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.09. 21:01

A wikipédia nem tartalmaz magyarázatot arra,hogy mi tartja össze ezt a közösséget.
A kultúra és a nyelv nem.A vallás is csak egy köntös mint a származás.
Zavaros ügy ez.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2016.03.09. 21:41

Talán az ellenségek? Talán így az antiszemiták kifejezetten hozzájárulnak, hogy ne olvadjon bele a sokaságba, s váljon észrevétlenné e csoport, hanem legyen mindig előtérben, hadd irritálja őket?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.09. 22:01

A fogalmak tisztázása sokat segíthet...na nem a wikipédiai,hanem az egyéni.
Kinek mit jelent az hogy antiszemita?Mit jelent:rasszista?És talán innen visszavezetve kiderülhetnek az okok,a miértek.
Míg mindenkinek mást jelent ugyanaz a szó,vagy fogalom addig nem lesz rend.Bábeli zűrzavar marad,még azonos nyelven is.
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.09. 22:43

idegen írta: És talán innen visszavezetve kiderülhetnek az okok,a miértek.
Ő... mire gondolsz - minek az oka és a miértje derülne ki az antiszemita és rasszista szavak jelentésének tisztázásából?
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.09. 23:49

Talán egyszerűbben definiálható,hogy mit jelent:antiszemita.
Mit jelent?
Mit jelent a rasszista és miért?
Vagy ezek mint"gyűjtőfogalmak"mindig mást jelentenek?Egyéni sérelmek általánosítása?
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.10. 00:01

tamáskodó írta: Egyébként a jottaanyi nevű fórumozó lovagol rajta, fél évvel az utolsó bejegyzés után.
Nem hogy lovagoltam rajta, csak válaszoltam a hozzám intézett kommentedre. Nem sokat nyom a latban az sem, hogy mennyi ideje díszelgett ott a bejegyzésed. Egyszerűen csak bosszant az, hogy ha kell, mennyire ügyesen férceltek.
tamáskodó írta: Mit nem értesz, tündérke? Bár, ahogy elnézem, a gyöngykagyló szellemi képességére is legfeljebb csak irigykedhetsz.Nem tudod, a bácsik mit szoktak csinálni a gáton a homokzsákokkal? Azt hitted, hullazsákok tele zsidó áldozatokkal?Vagy nem érted, mit beszél Simon Peresz bácsi?
Nézd én sok mindent nem értek. De itt szerintem te nyúltál mellé, ugyanis félreértelmezted azt, amit írtam.
jottaanyi írta: Az Echo tv fentihez hasonló műsoraitól szerintem is biztosan félteni kell, (...) a szándékosan hazug konextusba helyezett állóképek ugyanolyan veszélyesek akárhonnan is származnak.
Mint azt láthatod, én egyáltalán nem az általad belinkelt képek/képsorok igazságtartalmát firtattam, hanem csak annak a különösen gondos szerkesztői munkának az erkölcsösségét, amit befektettek a gyűlölködő légkör megteremtésébe.

A következőt látom gondnak: Az, amikor bárkiről személyeskedő megjegyzéseket teszel anélkül hogy ismernéd az illetőt, (feljebb épp az én szellemi képességeimről) pont azt a magatartást követed, amit ebben a témában a zsidók kapcsán. A különbség legfeljebb annyi, hogy az én butaságomról - ha vetted a fáradságot hogy néhány hozzászólásomat elolvasd - biztosan nagyobb valószínűséggel meggyőzödhettél, mint egy teljes nép általánosan érvényes tulajdonságairól - ami teljesen kizárt. Akár éveket is eltölthetsz külföldön és - ne legyen sok kétséged - akkor is csupán részleteket ismerhetsz meg a nyelvükből, a kultúrájukból, stb. (Persze csak akkor ha alapos embernek tartod magad.)

Mindent egybevetve, szerintem aki egy népcsoportra +/- általánosító megjegyzést tesz, az minimum! téved vagy elhomályosítja az elméjét az indulat.

Mi a véleményed erről?
0 x

Lezárt