A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Lezárt
Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.10. 00:13

idegen írta: Talán egyszerűbben definiálható,hogy mit jelent:antiszemita.
Mit jelent?
Mit jelent a rasszista és miért?
Vagy ezek mint"gyűjtőfogalmak"mindig mást jelentenek?Egyéni sérelmek általánosítása?
Nehezen hiszem, hogy valamennyire nem érted ezeket a szavakat. Tulajdonképpen mit szeretnél tudni? Azt hogy az itt vitázók mit gondolnak ezeknek a szavaknak a jelentéséről, vagy a teljes jelentéstartalomra vagy kíváncsi, árnyalatokkal, szinonímákkal, meg ilyenek? Javaslom a szakirodalmakat, lexikonokat, szócikkeket akár online.

Emellett még mindig nem tudom hogy minek az oka és a miértje kellene hogy kiderüljön ezekből?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2016.03.11. 22:34

jottaanyi írta:
tamáskodó írta: Egyébként a jottaanyi nevű fórumozó lovagol rajta, fél évvel az utolsó bejegyzés után.
Nem hogy lovagoltam rajta, csak válaszoltam a hozzám intézett kommentedre. Nem sokat nyom a latban az sem, hogy mennyi ideje díszelgett ott a bejegyzésed. Egyszerűen csak bosszant az, hogy ha kell, mennyire ügyesen férceltek.
tamáskodó írta: Mit nem értesz, tündérke? Bár, ahogy elnézem, a gyöngykagyló szellemi képességére is legfeljebb csak irigykedhetsz.Nem tudod, a bácsik mit szoktak csinálni a gáton a homokzsákokkal? Azt hitted, hullazsákok tele zsidó áldozatokkal?Vagy nem érted, mit beszél Simon Peresz bácsi?
Nézd én sok mindent nem értek. De itt szerintem te nyúltál mellé, ugyanis félreértelmezted azt, amit írtam.
jottaanyi írta: Az Echo tv fentihez hasonló műsoraitól szerintem is biztosan félteni kell, (...) a szándékosan hazug konextusba helyezett állóképek ugyanolyan veszélyesek akárhonnan is származnak.
Mint azt láthatod, én egyáltalán nem az általad belinkelt képek/képsorok igazságtartalmát firtattam, hanem csak annak a különösen gondos szerkesztői munkának az erkölcsösségét, amit befektettek a gyűlölködő légkör megteremtésébe.

A következőt látom gondnak: Az, amikor bárkiről személyeskedő megjegyzéseket teszel anélkül hogy ismernéd az illetőt, (feljebb épp az én szellemi képességeimről) pont azt a magatartást követed, amit ebben a témában a zsidók kapcsán. A különbség legfeljebb annyi, hogy az én butaságomról - ha vetted a fáradságot hogy néhány hozzászólásomat elolvasd - biztosan nagyobb valószínűséggel meggyőzödhettél, mint egy teljes nép általánosan érvényes tulajdonságairól - ami teljesen kizárt. Akár éveket is eltölthetsz külföldön és - ne legyen sok kétséged - akkor is csupán részleteket ismerhetsz meg a nyelvükből, a kultúrájukból, stb. (Persze csak akkor ha alapos embernek tartod magad.)

Mindent egybevetve, szerintem aki egy népcsoportra +/- általánosító megjegyzést tesz, az minimum! téved vagy elhomályosítja az elméjét az indulat.

Mi a véleményed erről?
1. Válaszoltál a hozzád intézett kommentemre? Talán te vagy Hümér is?
2. Milyen kontextusba van helyezve az állókép?
3. Mi van félreértelmezve?
4. A tényfeltárás megteremti a gyűlölködő légkört? Aha. Azt elhiszem, hogy akiről feltárják, az ezt nagyon gyűlöli.
5. Annyit látok belőled, amennyit megmutatsz. Idáig a gyöngykagylós arcodat láttam itt. Úgy vélem, ez nem az én hibám.
6. Mit követtem a témában? Te általánosítasz Peresékről (akiktől szerintem óvakodni kell) egy egész népre. Éppen most követted el eme tettet. Erre mondja az ANGOL, hogy OWN GOAL. :lol:
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.12. 01:32

jottaanyi írta: Emellett még mindig nem tudom hogy minek az oka és a miértje kellene hogy kiderüljön ezekből?
Úgy látom soha nem fogod megtudni.
Én nem is akarom tudni!Sem a szakirodalmakból,sem a szócikkekből,sem online.
Tudod miért?
Mert ez egy olyan kényes téma,hogy nem lehet róla beszélni.
Ha valamiről nem lehet őszintén,nyíltan beszélni akkor ott valami bűzlik.
Kérdezek...az a baj,válaszolok...az is baj.
Megmondom a véleményem:Az a baj.
Nem mondom meg:Az is baj.
Se zsidó nem vagyok se antiszemita...az a baj!Cigány se néger se sárga se rasszista sem vagyok...Ez is baj!
Akkor milyen bélyeget kapok?
Egyszerűsítsünk:Te zsidó vagy?Mert akkor el tudod mondani,hogy számodra ez mit jelent.
Te nem vagy zsidó,és akkor el tudod mondani hogy miért nem vagy az.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2016.03.19. 09:37

Akitől ezt megkérdezem, olyanokat mondanak, hogy az üzletek nagy részére ráteszik a kezüket, bárhová mennek. Vagy azt, hogy túlzottan feltűnően vallásosak. pl. kóser dolgok emlegetése, vagy feltűnő öltözködés, szakállviselet ,ilyesmik.
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.29. 20:32

tamáskodó írta:1. Válaszoltál a hozzád intézett kommentemre? Talán te vagy Hümér is?
Első hozzám-szólásod:
tamáskodó írta: Mit nem értesz, tündérke? Bár, ahogy elnézem, a gyöngykagyló szellemi képességére is legfeljebb csak irigykedhetsz.Nem tudod, a bácsik mit szoktak csinálni a gáton a homokzsákokkal? Azt hitted, hullazsákok tele zsidó áldozatokkal?Vagy nem érted, mit beszél Simon Peresz bácsi?
Erre ezt válaszoltam:
jottaanyi írta: Na most aztán bitangul felidegesítettél!Nem tényleg nem értem mit beszél Simon bácsi. De te érted ugye? OFFVigyázz, nehogy megneszeljék a cimboráid!
/OFF Elnézést!
Keresd csak vissza - ez volt az első és egyben (eddig) az utolsó hozzászólásom, amiben megemlítettem Simon bácsi mondatát, ráadásul itt is csak azért, mert te ezzel kapcsolatban kérdeztél engem.
Szóval magamat kell hogy idézzem:
A: nem lovagoltam rajta,
B: csak válaszoltam a hozzám intézett kommentedre.
2. Milyen kontextusba van helyezve az állókép?
Hamis kontextusba.
3. Mi van félreértelmezve?
Nem van félreértelmezve, hanem te értelmezted félre! A kérdésedre a választ feljebb már megadtam, és a megtekintéséhez még csak nem is szükséges visszalapoznod az előző oldalra, mert idézted a legutóbbi kommentedben is.
A lényege ott kezdődik, hogy: "tamáskodó írta: Mit nem értesz,... és odáig tart hogy: ... gyűlölködő légkör megteremtésébe.
4. A tényfeltárás megteremti a gyűlölködő légkört? Aha. Azt elhiszem, hogy akiről feltárják, az ezt nagyon gyűlöli.
Bingo! Éppen ez az ahova el kellene végre jutni. Az amit csináltok, köszönő-viszonyban sincs a tényfeltárással. Szögezzük le, hogy itt általában ugye egyfajta sajátos történelmi, közéleti, politikai, stb. "tényfeltárást" kellene megbeszélnünk, amivel már csak azért is óvatosan kell bánni, mert ennek az úgynevezett tényei - azt hiszem (bár ebben nem vagyok biztos) - nem pont ugyanolyan módon állnak rendelkezésre, mint a természettudományos értelemben vett tények.
Abban viszont biztos vagyok, hogy az ebben az esetben tárgyalt tényfeltárás-típus egyik lényeges sajátossága hogy egyáltalán nem teremt gyűlölködő légkört. Tényfeltárásról esetleg akkor beszélhetünk, ha a kutató a lehető legmesszebbmenőkig és minden elképzelhető tekintetben objektív igyekszik lenni. És itt figyelembe kellene venni egy csomó tényezőt! Például azoknak az embereknek a személyiségi jogait, akikről nyilatkozat készül, vagy akiket érint, a médium sajátosságait, médiaetikát, stb.. Valódi tényfeltárás esetében elfogadhatatlan a tartalom bárminemű meghamisítása, például önkényes, (szöveg)környezetből (kb.= kontextusból) való kiemeléssel, félrefordítással, megnyírbálással, általánosítással, és így tovább. Nézd, ez egy komoly szakma - végülis nem számonkérhető rajtad vagy rajtam az, ha nem vagyunk tisztában ezekkel a dolgokkal, különösen hogy szakmabeliek is hajlamosak cudar fércműveket összeállítani.
Emellett azért igenis létezik a józan paraszti ész is, ami itt egész jól alkalmazható. Azt hiszem te is gyűlölnéd, ha holnap egy rólad szóló önkényesen hamisított tartalmat "tárna fel" valaki. Tudod hogy mi lenne a "helytálló" bizonyíték? Az, hogy te mennyire gyűlölöd a "tényfeltárót" - jó mi?
Azért bevallom hogy én is haragszom egy kicsit, hogy a szemem előtt igyekszel meghamisítani a hozzászólásaim jelentését (lásd: 6-os pont) - nem túl gerinces.
5. Annyit látok belőled, amennyit megmutatsz. Idáig a gyöngykagylós arcodat láttam itt. Úgy vélem, ez nem az én hibám.
Jó ezért tényleg elnézést kérek.
6. Mit követtem a témában? Te általánosítasz Peresékről (akiktől szerintem óvakodni kell) egy egész népre. Éppen most követted el eme tettet. Erre mondja az ANGOL, hogy OWN GOAL.
Öngól mi? Szeretnéd. El szoktad olvasni azt amire válaszolsz? Nincs itt öngól egész addig, amíg rá nem mutatsz hogy hol általánosítottam én Peresékről egy egész népre. Kiváncsian várom a megoldásod.

Szerintem te lovagolsz, általánosítasz, óvakodsz, szóval pörögsz évek óta a körül Peres-féle mondat körül. De tudod mit? Legyen ez te öngólod egész addig, amíg egészséges önkritika gyakorlása helyett, a saját hiányosságaidat rajtam kéred számon. Szerinted nem ugyanezt a pocok magatartást követed az általad úgy nevezett "tényfeltárásban" is?
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.29. 20:34

idegen írta:
jottaanyi írta: Emellett még mindig nem tudom hogy minek az oka és a miértje kellene hogy kiderüljön ezekből?
Úgy látom soha nem fogod megtudni.
Én nem is akarom tudni!Sem a szakirodalmakból,sem a szócikkekből,sem online.
Tudod miért?
Mert ez egy olyan kényes téma,hogy nem lehet róla beszélni.
Ha valamiről nem lehet őszintén,nyíltan beszélni akkor ott valami bűzlik.
Kérdezek...az a baj,válaszolok...az is baj.
Megmondom a véleményem:Az a baj.
Nem mondom meg:Az is baj.
Se zsidó nem vagyok se antiszemita...az a baj!Cigány se néger se sárga se rasszista sem vagyok...Ez is baj!
Akkor milyen bélyeget kapok?
Egyszerűsítsünk:Te zsidó vagy?Mert akkor el tudod mondani,hogy számodra ez mit jelent.
Te nem vagy zsidó,és akkor el tudod mondani hogy miért nem vagy az.
"Buzi-e vagy?"
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.29. 23:34

jottaanyi írta: "Buzi-e vagy?"
Nem kedvesem,NEM vagyok buzi! ;) Sőt!Útálom a buzikat,mert természetellenesnek tartom a viselkedésüket.
Te buzi vagy?
Te zsidó vagy?
Nem derült ki a válaszodból.
Miért kell mellébeszélni?Nyugodtan leírhatod amit gondolsz,nem kellene kerülgetni mint a macskának a forró kását. :)
...válaszaidból számomra annyi derült ki,hogy idióta vagy,és innen kezdve mindegy hogy zsidóidióta,vagy buziidióta,cigányidióta stb.Egy kategória.
0 x

Avatar
jottaanyi
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.11.29. 10:34

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: jottaanyi » 2016.03.30. 00:10

idegen írta:
jottaanyi írta: "Buzi-e vagy?"
Nem kedvesem,NEM vagyok buzi! ;) Sőt!Útálom a buzikat,mert természetellenesnek tartom a viselkedésüket.
Te buzi vagy?
Te zsidó vagy?
Nem derült ki a válaszodból.
Miért kell mellébeszélni?Nyugodtan leírhatod amit gondolsz,nem kellene kerülgetni mint a macskának a forró kását. :)
...válaszaidból számomra annyi derült ki,hogy idióta vagy,és innen kezdve mindegy hogy zsidóidióta,vagy buziidióta,cigányidióta stb.Egy kategória.
Á, ne húzd fel magad feleslegesen. Ez a válasz minden szempontból helytálló volt. Békesség.
0 x

idegen
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2015.04.10. 23:21

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: idegen » 2016.03.30. 00:19

Már felhúzam magam.

Közben rájöttem,hogy valószínűleg zsidó vagy és ezért érdekel az ominózus kérdés:"A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak.Miért?
Megmondom miért:Azért mert ez nem vallási kulturális és nem származási megjelölés,hanem vallási,kulturális és származási köntösbe bújó viselkedésmód./Egy bizonyos hozzáállás a többi emberhez/Sunyi alattomos számító hozzáállás egy bizonyos érdekcsoport részéről.(kirekesztő zárt körű rendezvény az "elit"senkik)
A cigányok szintén ellenséges fogadtatásra találnak,de ők származási,vallási és kulturális gyökerekkel rendelkeznek.A viselkedésük ebből a szempontból teljesen érthető.(kirekesztett,a társadalom perifériáján tengődő "indiánok")
Ez csak épp hogy érinti a két pólust,de biztos van zsidó cigány is és kirekesztett zsidó ;)
Békesség legyen...de most már le kellett írnom.Bocs.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2016.03.30. 00:31

Ez a topik alacsony színvonalú hozzászólásokat vonzott. Ezért lezárom.
0 x

Lezárt