A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
PariPál
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.23. 17:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: PariPál » 2014.03.03. 21:48

@Question (77474): A ma emberének feledékenysége, valamelyest érthető, hiszen nem lehet tudni mi lesz holnap, meddig lesz munkám, hogy kell elintézni ezt vagy amaz túlbonyolított ügyet, az izgalmakban elvész az előbbi gondolatom, stb. Pedig az emlékezet nagyon értékes, a felfogás, a felidézés, egy személy, nép emlékezete. Családon, rokonságon belül is mekkora különbségek adódnak. Koncentrációs tábort megélt nő perdöntő emlékezettel felidézte azt, amit a következő pillanatban nem bírt folytatni... Vagy más. Egy Paul O'dette lantművész kívülről játssza John Dowland összes műveit, és másokét. A valdensek kívülről tanultak meg újszövetségi könyveket. Hol leszek én hasonlókra képes? Viszont az Istennek gondja volna ránk. Izraelnek kvázi a szájukba rágta, hogy milyen nagy dolgokat tett velük, emlékezzenek erre, és ne feledkezzenek el róla, mert segítségül hívhatják a nevét, és ez más nemzeteknek is felfogja kelteni a figyelmét, "...és így megismernek engem". Ez az emlékük megmaradt a mai napig, ők jól tudják, csak azt a valakit nem fogadja el a kollektív tudat, aki éppen előttük lépett színre.
0 x

PariPál
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.23. 17:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: PariPál » 2014.03.03. 23:03

@Question (77474): Kérdeznék tőled valamit. Kaptál valakitől választ a topikban feltett kérdésre valahol?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.04. 10:47

@Rigel (77478):

"Amúgy pedig a szájhagyomány szóban forgó "mítoszgeneráló" hatása TÖBB NEMZEDÉKEN keresztüli hagyományozódás során történik meg, a holokausztra pedig még vannak SZEMÉLYES emlékezők."

Te írtad ezt is:
"Nemhogy nemzedékek, de még ugyanaz az ember is egy óra múlva másként emlékszik dolgokra, ha a friss tapasztalatai birtokában felidézi." ;)

"A holokauszt mióta szájhagyomány?"

A 2. világháború óta.
Robert Jan Van Pelt egyébként ezt gondolja erről:
"By allowing nature to take over the site, do we run the risk of allowing humanity to forget what happened and set the stage for future questioning of the Holocaust?
Ninety-nine per cent of what we know we do not actually have the physical evidence to prove . . . it has become part of our inherited knowledge."
:)

"Az kőkeményen írásos dokumentumokkal alá van támasztva, és még akkor is bizonyított a megtörténte, ha néhány részletre a benne szereplő náci söpredék és zsidó vagy cigány túlélő már nem pontosan emlékszik vissza."

Kőkemény? Akkor ezért olyan nehéz megszülni. Nem ártana hozzá még hulla is egyébként.
Náci söpredék? Érdekes módon a nyomozásban anno részt vett amerikai ügyész is tagadta a holokausztot.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.04. 10:51

@Rigel (77478):

"Meg persze a dokumentumok, amik egyértelműen cáfolnak minden hazugságot, amit összehordtál ebben a témában."

A láthatatlan, titkos dokumentumok, igaz? :D

Te csak egy dolgot cáfolsz saját léteddel. Az agyhalál nem feltétlenül jelenti a véget.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.04. 10:55

@Question (77484):

"Jé, tamáskodó ismét tényként hangoztatja saját teljesen téves világképének egy részét, nohát!"

Javaslom, próbálj ki egy kísérletet!
Keress 15-20 lelkes résztvevőt. Ezután állítsd őket sorba, a legelsőnek mondj egy hosszabb mondatot, és kérd meg az embereidet, hogy adják át egymásnak a mondatot szóban, egymás fülébe súgva, szépen sorban.
A végén nézd meg, milyen mondat jött át.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.03.04. 11:01

@tamáskodó (77502):
Retkes náci!

Két dolgot véss a fejedbe:
1. a holokauszt nem ennek a témának a tárgya, hiába szeretsz rajta rágódni, mint foxi a lábtörlőn.
2. ÍRÁSOS dokumentumai vannak a zsidók és cigányok deportálásának, és TÁRGYI dokumentumai a "megsemmisítésüknek". Ez nem lehet vita tárgya intelligens emberek között. De mivel te vitatod, én kivettelek ebből a csoportból, és így vitára is alkalmatlanná váltál.

Húzz el a fenébe a holokauszttagadásoddal még azelőtt, hogy a moderáció elkezdené kipucolni a szemetedet.
0 x

PariPál
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.23. 17:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: PariPál » 2014.03.04. 16:45

@Solaris (77482): Igen, az első három evangéliumot, együttnéző-nek is nevezik. Ahogy a nevében is benne van, kiegészítik egymást. Tehát az egyik evangélista a többitől jobban, részletesebben kiemel egy igeszakaszt, történést, míg a másiknak más ragadja meg jobban a figyelmét, és azt emeli ki. A kanonikusság szempontjából van négy csoport: a) Homologoumena (jelentése: egyetérteni), b)Antilegomena (ellentmondani) c) Pszeudoepigráf (álírások, hamisítványok) d) apokrif iratok (elrejtett). Ismertetőjelei: a) Isten szava tekintélyével szól-e? b) Prófétikus irat-e, Isten "szent embere", próféta írta-e? c) Összhangban van-e a tartalma a többi kanonikus iratéval? (Az igazat mondja-e Istenről, az emberről stb.) d) Az Isten Igéjére jellemző életátformáló erő megnyilatkozik-e általa? e) Isten népe elfogadta-e? (Belefoglalták-e korábban a kánonba, olvasták-e és használták-e? A kanonizációra vonatkozó irodalmi emlékek elemzése alapján lehet megállapítani ezeket a szempontokat. (Hozzáteszem, hogy nem fejből írtam és az első felét lerövidítettem, ami a kanonizációt illeti.) Különben az első századok egyházatyáitól valók a fogalmak és a csoportosítás, de az Ószövetségnél is mintaértékű.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.05. 16:39

@PariPál (77510): Ebbe a témába nem kívánok belemenni. Idéztem neked szakértőktől és adtam hivatkozást arra, hogy a valódi szakértők hogyan látják az evangéliumok kérdését. A Wikipédia csak röviden és tömören összefoglalja ezt, de akit érdekel, annak számos tanulmány és könyv áll a rendelkezésére, csak fel kell azokat kutatni a vallástörténészek munkái között. Rögvest hozzá kell tennem, hogy részükről szó sincs arról, hogy hiteles forrásként vennék a Bibliát, benne az evangélisták írásait.

Van azonban olyan hozzászólásom amelyre nem adtál választ, s hiányolom. Idézem:
A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT? #77367
@PariPál (77363): Nem értem, hogy milyen tiltakozásodnak adjak helyt? Azt írsz, amit akarsz. Persze, miért ne lehetne kutatni a Bibliát? Lehet, meg is teszik sokan, de más azoknak a hozzáállása, akik szó szerint veszik a Bibliát és isteni kinyilatkoztatásnak tartják és megint más azoké, akik annak tekintik, ami, vagyis emberi alkotásnak. A Biblia történetei bizony ellentétben állnak a tudománnyal, lásd pld. özönvíz, vagy az ember teremtése, a Föld és a világ kora, stb.
A vallásos tanításokról mi alapján lehet eldönteni, hogy igazak, avagy sem? Hogyan bizonyítod, hogy az első emberpár Ádám és Éva volt? Mivel jobb Jehova/Jahve a Nagy Manitunál, vagy Allahnál, netán Jupiternél?
Felőlem lehetsz zsidó, vagy akár kínai, nem izgat a kérdés. Azt pedig nem tudom eldönteni, hogy kik azok, akikkel szemben bizonytalan vagy, hogy befogadnak-e, avagy sem, így nyilván nem tudok a kérdésedre válaszolni, miszerint "Na most én, zsidó vagyok. Vajon befogadnak-e ha ez kiderül rólam?"
Ebben a hozzászólásban érdekesebb kérdések merülnek fel a bibliai meséknél.
0 x

PariPál
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.23. 17:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: PariPál » 2014.03.06. 16:24

@Solaris (77534): Nem a vallástörténészek dolga, hogy hitelesítsék, jelen esetben a Bibliát. Persze mondhatnak véleményt pillanatok alatt, de tárgykörük nem az ige komoly tanulmányozása. Inkább a keletkezésük, visszamenőleg milyen régiek, hol találták, mennyire tér el a mai használatban lévőtől. Viszont, a próféták és az evangélisták dolga volt éppen az, hogy leírják a kinyilatkoztatott igét. Nyilván mivel elhatárolódott minden más foglalkozástól, akkori tudománytól, nagyon nem tarthatták számon akik mással foglalkoztak.
http://oriasmail.citromail.hu/dl/?tid=9 ... 2e8f1bd9b9
http://bitflow.dyndns.org/hungarian/Wer ... z_2003.pdf
A "zsidó" meghatározás többet jelent, mint csak egy nemzet, nép. Izráel jelentése: Isten harcosa, vagy győztese. Ezen van a hangsúly, ez volna a zsidóságnak a fő mondanivalója. Az újszövetség megkötésével, ezt a szellemi vagy lelki életformát vitték tovább a keresztények, a beteljesült keresztáldozatban. Vagyis örökölték a zsidó nevet, a szó eredeti értelmében. Ezt a mentalitást, e világ fiai, eleitől fogva nem fogadják be.
Próbáltam válaszolni neked. (A tanulmányozáshoz pár perc nem elég szerintem.)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.06. 17:57

A rossz megítéléshez ez is hozzájárult.

http://www.youtube.com/watch?v=6F4N3UfGpLk
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.06. 19:15

 **MODERÁLVA** @PariPál (77548): Süket vagy fiam, Beethoven? - kérdezhetném tőled. Miért nem a kérdéseimre válaszolsz?
A Bibliával kapcsolatban semmiféle vallási, vagy vallásos fejtegetésbe nem megyek bele és nem is kérek ilyen tárgyú válaszokat. Hogy megkönnyítsem a dolgod, ezekre a kérdésekre és felvetésekre várok választ:

.- Miért ne lehetne kutatás tárgya a Biblia?
- Mi bizonyítja, hogy isteni kinyilatkoztatás, vagy ami több, egyenesen isten szava?
- Igazold, hogy a Biblia történetei közül pld. a teremtéstörténet, az özönvíz története, a Föld és a világ kora nem áll ellentétben a tudománnyal!
- A vallásos tanításokról mi alapján lehet eldönteni, hogy igazak, avagy sem?
- Hogyan bizonyítod, hogy az első emberpár Ádám és Éva volt?
- Mivel jobb Jehova/Jahve a Nagy Manitunál, vagy Allahnál, netán Jupiternél?
- Mi okozza, hogy a Biblia ellenére mind a zsidó, mind a keresztény vallások részekre szakadtak, a részek mást és mást tanítanak, mást vélnek igaz hitnek?
- Miért van az, hogy mind a mai napig a zsidó és keresztény vallások követői kisebbségben vannal más vallásokkal szemben?
- Felőlem lehetsz zsidó, vagy akár kínai, nem izgat a kérdés. Azt pedig nem tudom eldönteni, hogy kik azok, akikkel szemben bizonytalan vagy, hogy befogadnak-e, avagy sem, így nyilván nem tudok a kérdésedre válaszolni, miszerint "Na most én, zsidó vagyok. Vajon befogadnak-e ha ez kiderül rólam?"

Ismétlem, a fentiekre várok választ és ne beszélj mellé, ne beszélj másról.[/moder]
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.03.06. 19:19

@Solaris (77550): Ne offolj! Ez nem Biblia-topik, hányszor mondjam még?
0 x


Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.06. 19:22

@Szilágyi András (77551): Értelmes hozzászólást kaptam, válaszoltam, ahogyan tudtam. Gondolom, illő válaszolni, ha megszólítanak. Talán Pál barátunknak magyarázd el, hogy hol fejtegesse az offtopik nézeteit.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.03.06. 19:48

@Rigel (77555):
Sőt!
A 77549-et is. Azon kívül, hogy egy náci együttes gyűlöletkeltő mocska van belinkelve, semmi a témához tartozó nincs a hozzászólásban.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.06. 19:49

@Solaris (77552):

Nem hinném, hogy dallamoknak vagy százegynéhány éves dalszövegeknek különösebb jelentőségük lett volna a zsidóság megítélése szempontjából. A vérvád viszont létező dolog volt. A videót azért hivatkoztam, mert végül is tömören összefoglalja az ezzel kapcsolatosan kialakult általános nézetet.

Neked Ofra Haza (régóta ismerem) helyett őt ajánlanám. :D
http://www.youtube.com/watch?v=wmLi6rEmKcY
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.03.06. 19:55

@tamáskodó (77557):
tamáskodó írta:A vérvád viszont létező dolog volt.
Nem.
A "vérvád" egy koncepciózus hazugság volt. Csak a hozzád hasonló aljadék kis nácik hiszik azt, hogy a vérvád mögötti hamis vádaskodások tárgya valami megtörtént esemény. Egy fenét. Ugyanolyan mocsok kis antiszemiták kreálták az egész szennyet, mint amilyen mocsok kis antiszemita vagy te is.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.03.06. 20:03

@Solaris (77553): Nem válaszoltál, hanem feltettél vagy nyolc kérdést a Bibliáról, választ követelve.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.06. 20:05

@Rigel (77556):

"Sőt!
A 77549-et is. Azon kívül, hogy egy náci együttes gyűlöletkeltő mocska van belinkelve, semmi a témához tartozó nincs a hozzászólásban."


Megint figyelmetlenül olvastál. Ajánlom figyelmedbe a Solarisnak írtakat. Ahelyett a videó helyett viszont ez a neked való. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Vb3IMTJjzfo
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.06. 20:15

@Rigel (77558):

"Nem.
A "vérvád" egy koncepciózus hazugság volt. Csak a hozzád hasonló aljadék kis nácik hiszik azt, hogy a vérvád mögötti hamis vádaskodások tárgya valami megtörtént esemény. Egy fenét. Ugyanolyan mocsok kis antiszemiták kreálták az egész szennyet, mint amilyen mocsok kis antiszemita vagy te is."


Szóval már a vérvád jelentésével sem vagy tisztában. :P
A vérvád létezése nem az abban foglaltak valóságát jelenti, te mesüge, hanem a vérvád létezését. Azaz, hogy megfogalmazódott.
Egyébként azt, hogy egy adott esetben mi volt az igaz belőle, te aligha tudod megállapítani. A vérvád tulajdonképpen már a bibliai időktől eredeztethető. Furcsa módon Angliától az USA-n keresztül Oroszországig mindenhol felbukkant. Vajon miért?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.06. 23:49

 **MODERÁLVA** 
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.06. 23:50

 **MODERÁLVA** 
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.07. 00:12

tamáskodó írta:@Solaris (77552):

Nem hinném, hogy dallamoknak vagy százegynéhány éves dalszövegeknek különösebb jelentőségük lett volna a zsidóság megítélése szempontjából. A vérvád viszont létező dolog volt. A videót azért hivatkoztam, mert végül is tömören összefoglalja az ezzel kapcsolatosan kialakult általános nézetet.

Neked Ofra Haza (régóta ismerem) helyett őt ajánlanám. :D
http://www.youtube.com/watch?v=wmLi6rEmKcY
@tamáskodó (77557):

Nem szükséges, hogy bármit is ajánlgass nekem, főleg ne olyan mocskot, mint az előzőt. Az állat is humánusabb lény, mint az az ember, aki a származása szerint ítéli meg az embertársait. A hivatkozott dal giccs, de ízlésekről nem vitatkozom. Ofra Haza igazi művész volt és zsidó, mint rajta kívül annyi más. Rövid életében nem gyűlölettel, hanem szeretettel fogadták Izraelen kívül is.
Az izraeli himnuszt azért kaptad, hogy lásd mennyire rokon a mi himnuszunkkal. Alázatos és szelíd könyörgés a Hatikva, egy imádság, mint a miénk.
A vérvád ostoba hazugság, s bár régi keletű, a nácik előszeretettel hangoztatják a kucugon és máshol is, tehát ne múlt időben beszélj róla. Tudom, hogy Solymosi Eszter történetére céloztál, a tiszaeszlári perre, de a vád már akkor sem állta meg a helyét. Egy népről alkotott megalapozott véleményhez szükséges a kultúrájuk ismerete, ennek pedig része a zenei örökségük is. Tudhatnád, hogy a zsidóság kiemelkedő művészeket és tudósokat adott világnak. Nem számoltam utána, de valószínűleg többet, mint amennyi a lélekszámuk aránya.
Te nem kételkedő, tamáskodó ember vagy, hanem megrögzött zsidógyűlölő náci. Legalább tudnál olyan okosan és érdekfeszítően írni, mint Zündel, vagy Irving.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.07. 00:48

@Solaris (77565):

"Nem szükséges, hogy bármit is ajánlgass nekem, főleg ne olyan mocskot, mint az előzőt. Az állat is humánusabb lény, mint az az ember, aki a származása szerint ítéli meg az embertársait."

Akkor miért fikázod az izraeli előadót?

"A hivatkozott dal giccs, de ízlésekről nem vitatkozom."

No, nem ezért ajánlottam neked. :)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Dana_International

"Ofra Haza igazi művész volt és zsidó, mint rajta kívül annyi más. Rövid életében nem gyűlölettel, hanem szeretettel fogadták Izraelen kívül is."

Mint mondtam, jól ismerem Ofra Hazat. Anno a Shadayt még Izraelből kaptam.

"A vérvád ostoba hazugság, s bár régi keletű, a nácik előszeretettel hangoztatják a kucugon és máshol is, tehát ne múlt időben beszélj róla. Tudom, hogy Solymosi Eszter történetére céloztál, a tiszaeszlári perre, de a vád már akkor sem állta meg a helyét."

Nem konkrétan Solymosira gondoltam, hanem általában a vérvádra. Azt viszont látom, hogy Solymosi Eszter esetéről nem nagyon tudsz semmit.

"Egy népről alkotott megalapozott véleményhez szükséges a kultúrájuk ismerete, ennek pedig része a zenei örökségük is. Tudhatnád, hogy a zsidóság kiemelkedő művészeket és tudósokat adott világnak. Nem számoltam utána, de valószínűleg többet, mint amennyi a lélekszámuk aránya."

Igen, a kultúrájukat ismerni kell. De az nem csupán zene.

"Te nem kételkedő, tamáskodó ember vagy, hanem megrögzött zsidógyűlölő náci. Legalább tudnál olyan okosan és érdekfeszítően írni, mint Zündel, vagy Irving."

Nem akarom feszegetni az érdeklődésedet. Azt ráhagyom Heller mamára. Sajnos Irving stílusa csapongó, nem igazán rendszerben ír. Persze ezerszer inkább ő, mint egy Karsai vagy Kádár.
0 x

Avatar
T.,Zs.
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2013.12.15. 13:22
Tartózkodási hely: Csertő Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: T.,Zs. » 2014.03.07. 09:02

@Solaris (77565):
"a nácik előszeretettel
hangoztatják a kucugon"

Egy hirportált bizonyitékokkal lehet csak kritizálni, nem pedig rágalmazással.
Igen, van olyan rovatuk is, hogy "zsidóbűnözés". Olyan is, hogy "cigánybűnözés". Hát aztán? Talán csak azt hiányolod, hogy nincsen "magyarbűnözés" rovat?
Szerintem a k.info nem alábbvalóbb bármely más hirportálnál sem, sőt szókimondóbb az álliberális, áldemokrata hirkozmetikázó agymosáscentrikus firkásztrösztöknél.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.07. 10:37

@T.,Zs. (77567):

Így van, ahogy írod. Nem a tartalmat kritizálják, hiszen ahhoz cáfolni kellene tudni, hanem a szimpátia hiánya motiválja őket. Köztudott, hogy az igazság igen fájdalmas is tud lenni. Persze, nem arról van szó, hogy a kuruc.info tévedhetetlen lenne. Azonban más hírportálokkal szemben az ő céljuk nem a hírhamisítás, hanem a hírközlés. De vitatható bármi, amit leírnak, csak akkor azt megfelelő érvekkel tegyék.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.03.07. 12:11

@T.,Zs. (77567):
Nincs vele semmi baj, csak rasszista meg uszító. Hát aztán? Téged nem zavar.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.07. 15:38

@T.,Zs. (77567): Ne légy lusta. Menj szépen a kucugra és keresgélj Solymosi Eszter nevére. Bőven találsz hazugsággal tűzdelt anyagot amit elfajzott nácik valóságnak hisznek. Az a magánügyed, hogy te miképpen vélekedsz a kucugról. Szerintem egy uszításra szakosodott szennylap, ahol az olvasói kommentárok még azt a magyar mondást is igazolják, hogy megtalálja a zsák a foltját. Amilyen a lap, olyan a közönsége.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.07. 15:43

@tamáskodó (77568): Nem kell a szerecsent mosdatni. A szennylap szennylap marad sikálás után is. Többnyire cikkeket vesznek át más lapoktól, de megváltoztatják a szöveget jó kucug szokás szerint. Van eredeti anyaguk is a házi szerzőiktől. Ezek többnyire nyíltan rasszista, fasiszta uszítások, egyben a nácik dicsőítésével foglalkoznak. Mostanában Emőke pártjának kampányolnak, mert mint írtam, a zsák és a foltja egymásra talál.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.07. 16:19

@tamáskodó (77566): Mondtam, súlyos szövegértelmezési gondjaid vannak. Kissé zavarosan felelgetsz, úgyhogy akár csendben is maradhatsz a továbbiakban.

Lehet, hogy Irving csapongó stílusban ír, de érdekesen és követhetően. Ha a tévedéseket és a nyilvánvaló csúsztatásokat kivonjuk a munkáiból, akkor még hasznosak is lehetnek az írásai, akár Zündelé. Utóbbi esetében igen szórakoztató és tanulságos a kanadai pere, ahol is felmentették a vádak alól. Mindkét személy munkáit olvasva kérdések merülnek fel az olvasóban, s élmény ezekre a kérdésekre a kifogástalan választ megtalálni.
Karsait meg ne illesd, kicsi vagy hozzá. Igen értelmes ember, a munkáit hitelesnek tartom. Még azt is vállalta, hogy éppen a kucugon folytatott nyílt vitát egy álnéven szereplő állítólagos történésszel a holokausztról.
Egy szó, mint száz, nem állítható, hogy mindent hitelesen tudunk a holokausztról és a II. világháborúról, de nem igazolható az a szélsőséges álláspont, hogy a holokauszt meg sem történt, vagy megtörtént, de nem úgy és az egész csak egy ürügy, amivel a zsidók befolyást gyakorolnak a világra és jól jövedelmező üzletté fejlesztették.

A zsidók ellenséges fogadtatásáról annyit, hogy nyilvánvaló hazugság van a topik címében kérdésként megfogalmazva. A zenei kultúra példájával és a tudósvilág említésével éppen erre kívántam rámutatni. Ha esetleg megtekinted a magyar, illetve a magyar származásúnak tartott Nobel - díjasok névsorát, akkor az egyetlen Szentgyörgyi Albertet kivéve csupa zsidót, vagy zsidó származású személy nevét találod. A híres magyar matematikusok jó része ugyancsak zsidó származású. A jó orvosaink nagy hányada szintén az. Nincs a világon az a kulturált hely, ahol őket ellenségesen fogadnák.

A világban ma nem az a legfajsúlyosabb probléma, amiről mi itt vitázunk, vagy beszélgetünk, tehát nem a zsidók fogadtatása, holokausztja. Mindez jórészt a múlt, amin rágódjanak a történészek. A többieknek inkább azon kellene a fejüket törni, hogy miképpen lehet elkerülni a Föld ökológiai katasztrófáját, hogyan oldható meg az energia és a nyersanyag ellátás, a fenntartható és fejleszthető gazdaság, a lecsúszottak felzárkóztatása - az elmaradott államokra gondolok -, hogyan kerülhetők el a háborúk, hogyan számolhatók fel a diktatúrák - Kína, Észak - Korea, Vietnám, Kuba - s a sor folytatható, de biztosan tudod magad is.
0 x

Avatar
T.,Zs.
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2013.12.15. 13:22
Tartózkodási hely: Csertő Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: T.,Zs. » 2014.03.08. 09:20

@Szilágyi András (77569):
"Téged nem zavar."

Rasszista meg uszító. Nos, így is lehet nevezni némely írást benne.
Én inkább a hazugságok és igazságtalanságok elleni radikális szószólásnak nevezném. (az un. "uszítás" egyébként olyan ritkán fordul elő ott, hogy az semmiképpen nem nevezhető jellemzőnek)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.08. 09:28

@T.,Zs. (77591):
...az un. "uszítás" egyébként olyan ritkán fordul elő ott, hogy az semmiképpen nem nevezhető jellemzőnek)
Ja, akkor bizonyára szívesen járnál olyan étterembe, ahol azzal nyugtatgatnak, hogy a szakács jól főz, csak ritkán köp és néha hugyozik a levesbe... :facepalm:
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2014.03.08. 09:40

@Popula(c)tion (77592):
OFF
:D en az ilyen es hasonlo korulmenyekbol levezetett ,ok-okozati osszefuggesek taglalasan at vezeto valoszinusegeken alapulo ervektol fogok meghizni, ha sokaig itt olvasgatok :D
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
T.,Zs.
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2013.12.15. 13:22
Tartózkodási hely: Csertő Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: T.,Zs. » 2014.03.08. 09:53

@Solaris (77570):
" Solymosi Eszter nevére.
Bőven találsz hazugsággal tűzdelt
anyagot amit elfajzott nácik
valóságnak hisznek"

Olvastam az említett cikksorozatot.
Nem veszem "készpénznek" az ott leírtakat, de hasznos volt, mert további támpontkat adott a téma meismeréséhez.

Fontosnak tartom megjegyezni: a k.info cikkeit sem azért olvasom, mert azt hiszem, hogy ott van az igazság megírva.
Azért olvasom, mert egyéb hirforrások mellett sokszor több információval szolgál, ami segít nekem abban, hogy tisztábban lássak, és helyesebben alkothassak véleményt.

Ami a "zsidóbűnözés"-t illeti, azt sem nyelem be zökkenőmentesen, mint kacsa a nokedlit. Ugyanis rendelkezem egy (túlzottan is erős) kritikai hajlammal. Inkább mindent fenntartással fogadok, mintsem egyszer is "becsapjam" magam. Ám úgy vélem, hogy ez az attitűd - nem egzakt témákban - így egészséges.
0 x

Avatar
T.,Zs.
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2013.12.15. 13:22
Tartózkodási hely: Csertő Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: T.,Zs. » 2014.03.08. 09:58

@Popula(c)tion (77592):

Rossz a hasonlatod, mert én az un. "uszítást" nem veszem olyan undorító dolognak, mint egy szakács köpködését.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.08. 10:46

@T.,Zs. (77596):
Pedig sokkal nagyobb kárt okoz. (Rossz az ítélőképességed?)
0 x

Avatar
T.,Zs.
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2013.12.15. 13:22
Tartózkodási hely: Csertő Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: T.,Zs. » 2014.03.08. 19:04

@Popula(c)tion (77597):
"(Rossz az ítélőképességed?)"

Rossz a kérdés. Az ítélőképesség olyannyira szubjektív alapokon nyugvó tulajdonság, hogy értelmetlen és egyben lehetetlen is morálisan kategorizálni.

"Pedig sokkal nagyobb kárt okoz."

Pontosítsunk. Az "uszítás" önmagában ártalmatlan, hiszen senkit sem lehet akarata ellenére arra uszítani, hogy olyat tegyen ami saját értékrendjébe ütközik.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.08. 19:48

@Solaris (77570):

"Szerintem egy uszításra szakosodott szennylap, ahol az olvasói kommentárok még azt a magyar mondást is igazolják, hogy megtalálja a zsák a foltját. Amilyen a lap, olyan a közönsége."

Vegyes az olvasóközönsége. Szerintem a stílus vagy a kommentben előforduló tévedés másodlagos, ha az, aki írta, alapvetően jószándékkal tette. Egyébként van izraeli zsidó is, aki szereti a kurucot, kommentelni is szokott, sőt, exkluzív anyagot is küldözget az oldalra.

Kérdés neked: amilyen ez a fórum, olyan a közönsége is?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.08. 19:56

@Solaris (77571):

"Nem kell a szerecsent mosdatni."

"Szerecsenek" más lapoknál vannak.

"A szennylap szennylap marad sikálás után is."

Valóban. A nemzeti oldalaknak viszont nincs ilyesmire szükségük.

"Többnyire cikkeket vesznek át más lapoktól, de megváltoztatják a szöveget jó kucug szokás szerint."

Sok cikket vesznek át, mint minden hírportál.
Az nem megváltoztatás, hanem fordítás, te. :P

"Van eredeti anyaguk is a házi szerzőiktől."

Az olvasók is írhatnak cikkeket, amelyeket megjelentetnek. Próbálkozz te is.

"Ezek többnyire nyíltan rasszista, fasiszta uszítások, egyben a nácik dicsőítésével foglalkoznak."

Statisztika?

"Mostanában Emőke pártjának kampányolnak, mert mint írtam, a zsák és a foltja egymásra talál."

Te kinek kampányolsz? Kérdezhetném úgy is, melyik zsáknak vagy a foltja?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.08. 20:15

@Solaris (77572):

"Mondtam, súlyos szövegértelmezési gondjaid vannak. Kissé zavarosan felelgetsz, úgyhogy akár csendben is maradhatsz a továbbiakban."

Egyáltalán nem, de mindegy.

"Lehet, hogy Irving csapongó stílusban ír, de érdekesen és követhetően. Ha a tévedéseket és a nyilvánvaló csúsztatásokat kivonjuk a munkáiból, akkor még hasznosak is lehetnek az írásai, akár Zündelé. Utóbbi esetében igen szórakoztató és tanulságos a kanadai pere, ahol is felmentették a vádak alól. Mindkét személy munkáit olvasva kérdések merülnek fel az olvasóban, s élmény ezekre a kérdésekre a kifogástalan választ megtalálni."

Ezt olyan szépen, helytállóan és szimpatikusan írtad, hogy magam is vállalnám. Gratulálok. :)

"Karsait meg ne illesd, kicsi vagy hozzá. Igen értelmes ember, a munkáit hitelesnek tartom. Még azt is vállalta, hogy éppen a kucugon folytatott nyílt vitát egy álnéven szereplő állítólagos történésszel a holokausztról."

Megnyugodhatsz, ugyanolyan megélhetési holokamu bizniszember, mint a többi. Nem tudom megítélni, mennyire értelmes. Csak a munkái alapján nem mernék ilyet kijelenteni. A vitát be is bukta kegyetlenül. Ott sem csillant meg a magas értelmi színvonala.

"Egy szó, mint száz, nem állítható, hogy mindent hitelesen tudunk a holokausztról és a II. világháborúról, de nem igazolható az a szélsőséges álláspont, hogy a holokauszt meg sem történt, vagy megtörtént, de nem úgy és az egész csak egy ürügy, amivel a zsidók befolyást gyakorolnak a világra és jól jövedelmező üzletté fejlesztették."

Mindig az az alapkérdés, mit értesz holokauszt alatt. A zsidó holokauszt inkább üzleti vállalkozás, mint történelmi esemény.

"A zsidók ellenséges fogadtatásáról annyit, hogy nyilvánvaló hazugság van a topik címében kérdésként megfogalmazva. A zenei kultúra példájával és a tudósvilág említésével éppen erre kívántam rámutatni. Ha esetleg megtekinted a magyar, illetve a magyar származásúnak tartott Nobel - díjasok névsorát, akkor az egyetlen Szentgyörgyi Albertet kivéve csupa zsidót, vagy zsidó származású személy nevét találod. A híres magyar matematikusok jó része ugyancsak zsidó származású. A jó orvosaink nagy hányada szintén az. Nincs a világon az a kulturált hely, ahol őket ellenségesen fogadnák."

Őszintén szólva nem tudom pontosan, ennyi hogyan értette egész pontosan az ellenséges fogadtatást. Arra értette-e, amikor a zsidók betelepültek valahova a történelem során vagy arra, amikor mondjuk látogatóban megjelennek valahol. A történelem folyamán szerintem sem volt jellemző az ellenséges fogadtatás.

"A világban ma nem az a legfajsúlyosabb probléma, amiről mi itt vitázunk, vagy beszélgetünk, tehát nem a zsidók fogadtatása, holokausztja. Mindez jórészt a múlt, amin rágódjanak a történészek. A többieknek inkább azon kellene a fejüket törni, hogy miképpen lehet elkerülni a Föld ökológiai katasztrófáját, hogyan oldható meg az energia és a nyersanyag ellátás, a fenntartható és fejleszthető gazdaság, a lecsúszottak felzárkóztatása - az elmaradott államokra gondolok -, hogyan kerülhetők el a háborúk, hogyan számolhatók fel a diktatúrák - Kína, Észak - Korea, Vietnám, Kuba - s a sor folytatható, de biztosan tudod magad is."

Azt gondolom, itt tévedésben vagy. Maguk a zsidók fogalmazták meg, hogy a holokauszt új világrendet hozott el. És ez 100 %-ig igaz is. Még a mindennapi közbeszédet, a polkorrekt módit is ez határozza meg, nemhogy a politikát, a gazdasági viszonyokat.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.08. 20:19

@Popula(c)tion (77592):


A Lauder Javne milyen suli? Nem rasszista?
http://www.lauder.hu/hu/node/294
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.03.08. 20:22

@Popula(c)tion (77597):

"Pedig sokkal nagyobb kárt okoz."

Kipróbáltad? :D
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.09. 13:54

@tamáskodó (77620):
Mi közöm hozzá?
Egyébként vannak csaló, tolvaj, gyilkos gazemberek is.
Tehát neked is ezeket kell tenned?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2014.03.09. 13:56

@tamáskodó (77621):
Kipróbáltad?
És te a csákányt a fogaid közé vagy a kibiztosított kézigránátot a gatyádba? Ugye viccelsz?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.10. 13:05

@tamáskodó (77617): Buta kérdés. Itt van pro és kontra, ott nincs.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.10. 13:18

@tamáskodó (77618): Mintha nem értenéd, hogy mit jelent a "szerecsenmosdatás" kifejezés.

Miféle nemzeti oldal? A szélsőjobb nem nemzeti, hanem nyilas, náci, fasiszta. stb.

Az újságíró szakmának van valamiféle etikai kódexe, de ha nincs, akkor az újságírónak kell legyen becsülete. Más munkáját szó szerint kell idézni, nem pedig átfogalmazni kucug módra. Az ilyesmi nem fordítás, hanem lopás.

Ugyan mit írhatnék a kucugra a félművelt náci háziszerzők írásai közé? Te viccelsz.

Csinálj magadnak statisztikát, ha annyira ragaszkodsz hozzá. Gondolom, hogy naponta látogatod a portált. Húzzad a strigulát, amikor neked nem tetsző anyag jelenik meg, közben számold meg, mennyi cikket közöltek. A strigulák számát oszd el a cikkek számával és az eredményt vond ki 1-ből.

Nem tartozik rád és másra sem, hogy foglalkozom-e politikai kampánnyal. Legyen elég, hogy nem vagyok azok közül az egyik, akiknek tetszik, hogy idiótákat küldenek a parlamentbe képviselőnek. E kategóriából bőven van mindegyik parlamenti pártban, de különösen nagy a számarányuk Emőke frakciójában.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.03.10. 13:41

@tamáskodó (77619): Baromira nem tudok annak örülni, ha éppen te gratulálsz valamihez. Igyekszem tárgyilagos maradni.

Karsait illetően tévedsz. Lehet, hogy nem tartozik a legnagyobb ma élő történészek közé, de nem lehet őt elítélni azért, hogy éppen a holokauszttal foglalkozik. A vitát olvastam, s nem mondanám, hogy Karsai vesztett.

Fölösleges azon lovagolni, hogy mit értek a holokauszt alatt. Mindazt, ami a zsidósággal a II. világháború során történt, de ezt a témát nem önmagában, hanem a II. világháború részeként kell vizsgálni, s ki kell terjeszteni mindazokra, akik ugyan nem voltak zsidók, de ugyanolyan, vagy hasonló sors jutott nekik osztályrészül, mint a zsidóknak. Még ez is szűk környezet, mert tulajdonképpen mindazok sorsa vizsgálandó, akik bármelyik hatalom fogolytáboraiban kötöttek deportáltként, vagy hadifogolyként.
A kényszermunkáért, ítélet nélküli raboskodásért kapott kártérítés nem üzlet, mert a kártérítésnek történelmi események képezik az alapját.

"A történelem folyamán szerintem sem volt jellemző az ellenséges fogadtatás." Ebben egyetértünk.

Nem a holokauszt hozta el az új világrendet, hanem a fasiszta hatalmak háborús veresége és a gyarmati rendszer felbomlása. Van a világon 15 - 20 millió zsidó. Ezeknek kisebb hányada rendelkezhet akkora tőkével, hogy hatása van a szűkebb, vagy a tágabb környezetére. Kizárt, hogy e maréknyi ember kezében összpontosuljon a világ termelő kapacitása, beleértve a működő tőkét is. A politikai hatalom azé, akié a gazdasági hatalom. A kettő együtt jár és ez független a zsidóságtól. Jól látszik ez napjaink Magyarországán, ahol a politikai hatalomra került pártoknak első dolga volt a saját klientúrájukat gazdasági hatalomhoz juttatni.
A közbeszédben, s a politikában normális viszonyok mellett nincs helye rasszizmusnak.
Azt gondolom, teljesen félreértettél. A zsidósággal kapcsolatos semmiféle múltbeli, jelen, vagy jövőbeli témakör nem ér fel azokhoz a problémákhoz és kihívásokhoz, amivel az emberiségnek szembe kell néznie, ha szeretné, hogy az emberi faj fennmaradjon ezen a bolygón. Ezekre utaltam.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.03.18. 12:24

Ezert:

Az Indexen olvasom
A fideszes képviselő szerint a zsidó bankárok verték le a 48-as forradalmat

A Népszabadság írta meg, amit maga az érintett Hargitai János a Fidesz mohácsi képviselője, a baranyai kormányhivatal vezetője el is ismert. Szerinte a 48/49-es forradalmat nem az oroszok verték le, hanem a Rothschildok. Vagyis hát az orosz cár 200 ezres hadserege, de ahogy próbáljuk kivenni, erre az IMF akkori elődje, a világkormány kényszerítette, szegény védtelen oroszokat. Legalábbis ezt mondta a mohácsi március 15.-i megemlékezésen.
A hozzaszolasok kozott olvashato, hogy a Maohacsi veszert is a zsidok felelosek.
a Rothschildok pénze kellett, hogy Jellasics elinduljon ellenünk, és főleg a Rothschildok pénze kellett, hogy az oroszok azzal a 200 ezres sereggel elinduljanak a magyar seregek ellen, aminek törvényszerű csatavesztés lett a vége. Ennek a bankvilágnak a szorításából kellett kitörnünk az elmúlt négy évben is, el kellett érnünk azt, hogy pénzügyileg önállóak legyünk, mert épp '48 példája bizonyítja azt, hogy ha egy ország pénzügyileg nem önálló, akkor hiú ábránd a nemzeti fejlődés, mert az, aki a pénzt adja, diktál nekünk. Diktált 1848-ban, és diktált négy éve. Akkor a Rothschildok, most az IMF.
Tehat ma is a zsidok ellen folyik Orban Viktor szabadsagharca!
Azt nem tudom, hogy a paksi nagy orosz kolcsonfelvetellel mi a helyzet..."mert az, aki a pénzt adja, diktál nekünk". Jo nekunk az ha Putyin diktal? Nem tudom Putyin zsido-e, vagy ha nem is az, vajon ot nem a zsidok iranyitjak-e?
0 x

zTs
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2014.05.27. 13:31
Tartózkodási hely: Csertő, Szőlőhegy 446.

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: zTs » 2014.05.29. 11:04

A Talmud tanításai közt sok olyan tétel van, ami ellenszenvessé teszi a zsidókat más népek szemében. Ez a cikk rámutat azokra a pontokra, melyek joggal keltenek felhábotodást.

http://www.freepress-freespeech.com/hol ... almudm.htm
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.05.29. 11:53

Viszont van, ahol előrefelé néznek, nem hátrafelé igyekeznek, mint idehaza.

http://index.hu/gazdasag/2014/05/28/izr ... keszpenzt/
0 x

Lezárt