A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 17:35

@ennyi (75743):

"Ez a becsles nem tartalmaz semmi informaciot arrol, hogy hanyan es milyen anyagi korulmenyek kozott elo polgarok kerulik el az adofizetest."

A kiemelkedő csalók "eredményei" elnavigálnak.
Nyilván, ha a szegények nem csalnának adót, máris gazdagok lennének, mint az adócsalástól tartózkodó milliomosok. Hogy erre még nem jöttek rá... ;)

"Komolyan: ma Magyarorszagon sikk es rutin az adocsalas. Az USA-ban nem az.
Itt nincs penztargep mizeria, nincs afa visszaigenyles sem, fel sem merul, hogy ne adjon szamlat a vallalkozo."


Magyarországon inkább kényszer. Vannak persze, akik már nem amiatt csinálják.

"Ezzel nem akarom azt allitani, hogy nem letezik adocsalas, csak azt, hogy "Azt hiszed, az USA-ban nem adócsalók a gazdagok (zömmel)?" kerdesedre a valaszom, azt hiszem nem azok.

(a zommel alatt mondjuk tobb mint 50%-ot ertve, a gazdagok alatt nem tudom, mit ertve)"


Több mint a felét értem. Gazdagok azok, akik az adott országban az átlagnál minőségileg magasabb színvonalon élnek.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.04. 17:44

@tamáskodó (75853):
Gondolom, Luzsénszky-féle fordítás?
Érdekes, az angol fordításban így áll:
"This nation is distinguished by three characteristics: They are merciful, bashful and benevolent."
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 17:46

@pounderstibbons (75745):

"A "magyarság" talán soha, de egyes tagjai igen. El nem tudom képzelni, hogy a témában eltöltött évtizedeid alatt, hogyan került el a figyelmedet az az egykor széles körben használt politikai kifejezés, hogy "fajvédelem".

Ugyanígy, a "zsidóság" se tekinti magát fajnak, egyes tagjai azonban igen.

A biológiai fajfogalom alapján mindkét álláspont garantáltan téves, egyéb esetekben pedig a "faj" szó tisztázatlansága miatt valójában értelmezhetetlen katyvasz bármiféle álláspont, és véleményem szerint a használója csökkent elme- és empátiabeli képességeit minősíti."


A magyar fajvédelem képviselőinek (150 éves múltjukkal és nem meghatározó nézetrendszerükkel) ténykedését ne téveszd össze a zsidóság által a történelem során tanúsított fajvédelmi törekvések hagyományaival, mértékével, hatásával.

A fajelmélet a zsidóknál a keveredés teljes kiküszöbölését hirdeti.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 17:50

@Szilágyi András (75855):

"Gondolom, Luzsénszky-féle fordítás?"

Nem. Isidore Myers-féle fordítás 1894-ből.
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.01.04. 17:51

@tamáskodó (75852):
Na most akkor a zsidók építtették a európai metrókat, hogy aztán aláaknázzák a nagy fővárosokat majd felrobbantsák azokat, vagy nem?!
Ez itt a kínzó kérdés!
Igen, vagy sem?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.04. 18:03

@tamáskodó (75857): Isidore Myers magyarra fordított? Érdekes.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.04. 18:31

@tamáskodó (75853): Sajnos, vagy nem sajnos, de nem tudok héberül. Tudomásom szerint nincsen hiteles Talmud fordítás éppen a Talmud szövegeihez fűzött számtalan bejegyzés és azok sokféle, lehetséges értelmezése, magyarázata miatt. Nem vagyok Talmud "szakértő" sem, mint Polgár Tamás, akit a lökött tévések behívtak a stúdióba pár éve. Ebben az idézetben
"Három megkülönböztető jegy segítségével írjuk le a zsidó faj tagjait: a lágyszívűség, az önbecsülés és a valódi jóakarat." (Jebamot 79a)
nem találok kivetni valót és abban a fordításban sem, amit Szilágyi közöl. Szerintem nem kellene annyira komolyan venni az ősi zsidó szövegeket. Arra ott vannak Izraelben az ortodox rabbik. :)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 18:43

@Szilágyi András (75752):

"Állítólag? Hihető..."

http://www.kephost.com/images4/2014/1/4 ... p2wqfo.jpg
http://www.kephost.com/images4/2014/1/4 ... 35q4hx.jpg

A lényeg persze abban van, amit Henry Ford mondott.
""The only statement I care to make about the Protocols is that they fit in with what is going on."

"Én a hivatkozott művek és a Jegyzőkönyvek között egyébként nem fedeztem fel plagizálás nyomait.

Persze hogy nem. Ahhoz ugyanis el kéne olvasni a hivatkozott műveket."

Hiába olvastam, abból nem derül ki, hogy ezeknek közvetlenül köze lenne egymáshoz (azaz egyiket a másikról koppintották volna), főleg, hogy állítólag a Joly mű is plágium terméke.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 18:51

@Szilágyi András (75860):

"Isidore Myers magyarra fordított? Érdekes."

Arról nincs tudomásom.
http://www.kephost.com/images4/2014/1/4 ... jg9o16.jpg
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:00

@ennyi (75755):

"Nem idegeneket gyulolsz, hanem a zsidokat gyulolod es az o gyuloletuket terjeszted.
Miert nem mered nyiltan felvallalni?
Ugy kevesbe lesz hatasos a propagandad?"


Viszonyunk kiváló. Miért kellene gyűlölni őket? Te gyűlölöd a családtagjaidat, amikor értékeled őket?
Mit értesz az ő gyűlöletük terjesztése alatt? Én terjeszteném egyben a szemita és antiszemita gyűlöletet is? :P
Propaganda a te hasbarázásod.

"Gondolod, hogy nem nyilvanvaloan ordit az irasaidbol?"

No, mi szakította át a dobhártyád?

"(mellesleg: magyarban az idegen nem az "alien"-t jelenti, hanem azt akit nem ismersz, esetleg azt aki mas nyelven beszel)"

De én a zsidókat ismerem. Az űrlényeket nem.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:06

@ennyi (75756):

Az ilyenekkel van a nagy probléma.
http://kuruc.info/r/6/121807/

Ezek a sajátjaikkal is elbánnak (elbántak).
Cikk 1944 júniusából.
http://www.kephost.com/images4/2014/1/4 ... o9zoeu.jpg
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:11

@ennyi (75762):

"A speciális genetikai jellemzőkről van szó.

Konkretan?"

A fajelméleteket nem a még nem létező genetika tudományára alapozták. Stimm?


"Milyen téveszméről hablatyolsz? Ez legfeljebb a zsidóké lehetne.

A tied, te kulonbozteted meg a zsidokat (rosszak) a nemzsidoktol (jok)."

Nem vagy te kissé paranoiás?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:13

@ennyi (75763):

"Azert gyulolitek oket, mert a penzvilagban sikeres emberek kozott van 11 zsido?"

Melyik 11-re gondolsz?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.01.04. 19:18

@tamáskodó (75869):
"A speciális genetikai jellemzőkről van szó.

Konkretan?"

A fajelméleteket nem a még nem létező genetika tudományára alapozták. Stimm?
A genetika tudomanyak hianyaban mifele "speciális genetikai jellemzőkről" lehet beszelni?

Jol ertelek, hogy beismered: nincs genetikai kulonbseg, ami megalapozhatna vagy alatamaszthatna a fajelmeletet, rasszizmust, nacizmust?
"Milyen téveszméről hablatyolsz? Ez legfeljebb a zsidóké lehetne.

A tied, te kulonbozteted meg a zsidokat (rosszak) a nemzsidoktol (jok)."

Nem vagy te kissé paranoiás?
Nem igy van szerinted? Kijelented itt, nyilvanosan, hogy szerinted a zsidok es a nemzsidok ugyanolyan emberek, az egyik csoportba tartozok sem jobbak vagy rosszabbak a masik csoportba tartozoknal?
Hogy egyik csoport sem erdemel masfajta banasmodot, mint a masik?
Mindkettonek joga van ott elni es boldogulni ahova szuletett, illetve ahol akar (ha az ottaniak megengedik neki).

Ha kijelented, bocsanatot kerek, eddigi irasaidbol vontam le azt a kovetkeztetest, hogya zsidokat rossznak, bunosnek, karosnak stb tartod.
Oromomre szolgalna, ha tevedtem volna.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.01.04. 19:20

@tamáskodó (75870):
"Azert gyulolitek oket, mert a penzvilagban sikeres emberek kozott van 11 zsido?"

Melyik 11-re gondolsz?
Fogalmam sincs, nem tartom nyilvan az emberek sem a szarmazasat, sem a vallasat.
Toletek, zsidogyuloloktol olvastam, hogy az az oka a gyuloleteteknek, hogy iranyitjak a penzvilagot.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:21

@aszfaltbetyár (75858):

"Na most akkor a zsidók építtették a európai metrókat, hogy aztán aláaknázzák a nagy fővárosokat majd felrobbantsák azokat, vagy nem?!
Ez itt a kínzó kérdés!
Igen, vagy sem?"


Ne kínozd magad. :cry:

Kép
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:27

@Solaris (75863):

"Sajnos, vagy nem sajnos, de nem tudok héberül. Tudomásom szerint nincsen hiteles Talmud fordítás éppen a Talmud szövegeihez fűzött számtalan bejegyzés és azok sokféle, lehetséges értelmezése, magyarázata miatt. Nem vagyok Talmud "szakértő" sem, mint Polgár Tamás, akit a lökött tévések behívtak a stúdióba pár éve. Ebben az idézetben

"Három megkülönböztető jegy segítségével írjuk le a zsidó faj tagjait: a lágyszívűség, az önbecsülés és a valódi jóakarat." (Jebamot 79a)

nem találok kivetni valót és abban a fordításban sem, amit Szilágyi közöl. Szerintem nem kellene annyira komolyan venni az ősi zsidó szövegeket. Arra ott vannak Izraelben az ortodox rabbik."

Persze, a héber elég rugalmas nyelv. Nincs az idézetben semmi vészes, sőt, engem nem zavar a zsidó fajvédelem sem, amíg nekik jó és mást nem korlátoz méltányolhatatlanul.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:45

@ennyi (75871):

"A genetika tudomanyak hianyaban mifele "speciális genetikai jellemzőkről" lehet beszelni?

Jol ertelek, hogy beismered: nincs genetikai kulonbseg, ami megalapozhatna vagy alatamaszthatna a fajelmeletet, rasszizmust, nacizmust?"


A faji jelleget meghatározó génállományban nincs különbség. Nem is írtam ilyet. Éppen arra utaltam, hogy vannak olyan zsidó kutatók, akik valami ilyesmit szeretnének sugallni. Speciális genetikai jellemzők persze vannak, hiszen két egyforma ember sincs (azok már tökéletes klónok lennének).

"Nem igy van szerinted? Kijelented itt, nyilvanosan, hogy szerinted a zsidok es a nemzsidok ugyanolyan emberek, az egyik csoportba tartozok sem jobbak vagy rosszabbak a masik csoportba tartozoknal?
Hogy egyik csoport sem erdemel masfajta banasmodot, mint a masik?
Mindkettonek joga van ott elni es boldogulni ahova szuletett, illetve ahol akar (ha az ottaniak megengedik neki).

Ha kijelented, bocsanatot kerek, eddigi irasaidbol vontam le azt a kovetkeztetest, hogya zsidokat rossznak, bunosnek, karosnak stb tartod.
Oromomre szolgalna, ha tevedtem volna."


Tőlem nincs miért bocsánatot kérni, mert én sosem haragszom. Természetszerűleg minden embert egyforma jogok illetnek meg. Az más kérdés, hogy a valóságban ez sajnos nem érvényesül. A zsidóknak egy része pedig sajnos tényleg bűnös és mivel túlhatalmat élveznek, ez nagyon negatív következményeket eredményez (sok zsidó számára is). De erről rengeteg izraeli is tudna neked mesélni.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 19:51

@ennyi (75872):

"Fogalmam sincs, nem tartom nyilvan az emberek sem a szarmazasat, sem a vallasat.
Toletek, zsidogyuloloktol olvastam, hogy az az oka a gyuloleteteknek, hogy iranyitjak a penzvilagot."


Tőlünk? Az hol volt?

Nem a pénzvilág irányításának ténye a gond, hanem a mikéntje. Te nem szeretnéd, ha fegyverek helyett gyógyászati kutatásokra, élelmiszer előállítására, oktatásra, szóval közjóra fordítanák a világban verejtékkel megtermelt hasznot?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.01.04. 20:01

@tamáskodó (75876): Peldaul epp itt, a kerdesed alatt is.

Amugy meg olvass vissza, ha nem emlekszel.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.04. 20:31

@tamáskodó (75866):
Ja hogy te magad fordítottad a race szót fajnak. Ami egy másik fordítás szerint nation, azaz nép. Vagyis mégiscsak vitapartnerednek volt igaza.
0 x

PariPál
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.23. 17:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: PariPál » 2014.01.04. 22:07

@Solaris (75863): Azt tudod, hogy Ábrahámnak a korábbi neve Ábrám volt (tiszteletre méltó atya)? Miután kihozta őt Úr-Kaszdimból az Isten, a körülmetéltség szövetségét adta neki. Vagyis az Ábrahám nevet örökölte (minden hívő atyja), ő pedig fiát, háza népét, szolgáit mind körülmetélte. A hite után kapta a nevét, ahogyan Pál apostol ezt kifejti (Róma 4:8-12., Gal. 3:6-9). Na már most, akik elfogadták az új-szövetséget Krisztusban, azok vitték tovább ezt a hitet, vagy vallást, őket nevezik keresztényeknek (Krisztust követő), ami Júdeából indult ki. Tehát ebből esett ki egy nemzet (1Thessz. 2:14-16). Lehetett volna egész más a történelmük/-münk, így a végső idők hívő népén teljesednek be azok a próféciák, melyek korábban érvényben voltak rájuk nézve. Ugyanakkor személyesen véve ők is, természetesen visszatérhetnek Ábrahám hitéhez, ha így döntenek. Különben pedig minden ember előtt két alternatíva lesz. Az élet tétje ez; vagy folytatódik, örök lesz, vagy végleg meghalunk.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.04. 22:24

@Szilágyi András (75883):

"Ja hogy te magad fordítottad a race szót fajnak. Ami egy másik fordítás szerint nation, azaz nép. Vagyis mégiscsak vitapartnerednek volt igaza."

Mert minek kellett volna fordítani? People-nek? Myers rabbi nagymester volt, csak tudta, mit fordít.
A wikipédiás változatot ki fordította?
Nem emlékszem rá, hogy vitatkoztam volna magammal.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.01.04. 22:43

@PariPál (75899):
Kedves PariPál! Megindító az együgyűséged.
PariPál írta:Na már most, akik elfogadták az új-szövetséget Krisztusban, azok vitték tovább ezt a hitet, vagy vallást,
Vagy ha egy másik nézőpontból nézzük, ők azok akik eltévelyedtek az ősi hittől. Minden csak nézőpont kérdése...
PariPál írta: Tehát ebből esett ki egy nemzet (1Thessz. 2:14-16).
Vagy éppen még mindig benne van, és a keresztények azok, akik engedtek a Sátán tanításainak, és elhagyták Jahvét. Ki tudná ezt eldönteni? Mert az, hogy te úgy hiszed, ahogy írod, az nem bizonyíték semmire.
PariPál írta:Lehetett volna egész más a történelmük/-münk, így a végső idők hívő népén teljesednek be azok a próféciák, melyek korábban érvényben voltak rájuk nézve.
Sőt, lehet hogy az izraeliták és a keresztények is tévelyegnek, és csak egy délibábot kergetnek, mert az igazság a Buddhát követőknél van. Ha semmi bizonyítékod nincs, akkor bármelyik kitaláció ugyanolyan helyes lehet. Vagy ami valószínűbb: mindegyik hamis.
PariPál írta:Az élet tétje ez; vagy folytatódik, örök lesz, vagy végleg meghalunk.
Megnyugodhatsz: mindenki meg fog halni, hihet bármi mesében, ezen nem segít.
Sőt, ha akarod, akkor hiheted azt is, hogy Isten az Ő kegyelméből találta ki a halál elmúlását. Ugyanis szerintem nem gondoltál bele, hogy mit is jelentene az "öröklét".
A végtelenségig. Örökké. Vég nélkül.
Tudod, végtelen idő alatt minden elképzelhető dolgot végtelenszer fogsz megcsinálni. Az első ezer alkalom után megunod, az első tízezer után meggyűlölöd, aztán már büntetés lesz...
Ha meg nem csinálsz semmit, akkor az "öröklét" végtelen unalom. Az is kegyetlen büntetés.
Nem kívánok jobban belemenni a filozófiába, de a létezésnek az ad értelmet, hogy véges. A végtelen létezés csak egy kegyetlen kínzás. (Lehet, hogy a Sátán találta ki ezt az "öröklétet"?)
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.01.04. 23:07

@tamáskodó (75902):
"Ja hogy te magad fordítottad a race szót fajnak. Ami egy másik fordítás szerint nation, azaz nép. Vagyis mégiscsak vitapartnerednek volt igaza."

Mert minek kellett volna fordítani? People-nek? Myers rabbi nagymester volt, csak tudta, mit fordít.
A rabbi nagyon is jól tudta, te viszont koncepciózusan félrefordítottad az angol verset. (Mert az is számít, hogy versben rímmel van megfogalmazva):
Kép

A "race" szó jelentései a Merriam-Webster értelmező szótár szerint:
race noun

Definition of RACE
1: a breeding stock of animals

2a: a family, tribe, people, or nation belonging to the same stock
2b: a class or kind of people unified by shared interests, habits, or characteristics

3a: an actually or potentially interbreeding group within a species; also : a taxonomic category (as a subspecies) representing such a group
3b: breed
3c: a category of humankind that shares certain distinctive physical traits

4 obsolete : inherited temperament or disposition

5: distinctive flavor, taste, or strength

Origin of RACE
Middle French, generation, from Old Italian razza
First Known Use: 1580
Aláhúztam, hogy egy irodalmi művet alkotó, amúgy nem biológiai végzettségű ember a XIX. század végén egy versben melyik jelentést vette alapul.
Csakhát te egy rosszindulatú kis náci vagy, ezért szándékosan félre-interpretálod a művet, megtévesztve ezzel az olyanokat, akik nálunk kevésbé figyelmesek.
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.01.04. 23:24

@tamáskodó (75873):
Ezzel mit szeretnél mondani?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 10:32

@tamáskodó (75867):
De én a zsidókat ismerem. Az űrlényeket nem.
Aha! Itt van a kutya elásva! Szóval ismered a zsidókat? Mennyit ismersz? Egyet, kettőt? Meglehet, hogy több földönkívülit ismersz, mint zsidót. :D
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 10:44

@tamáskodó (75856):
A fajelmélet a zsidóknál a keveredés teljes kiküszöbölését hirdeti.
Ezzel alaposan elkéstek. :) Hirdethetik immár és művelhetik is a szélsőséges zsidó favédők, eső után köpönyeg. Kész szerencse, hogy egy nemzetet nem a szélsőséges barmai jellemeznek.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 10:47

@tamáskodó (75874): Szerintem kevered a zsidó fajvédelmet Izrael állam politikájával.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 10:49

@tamáskodó (75875):
A zsidóknak egy része pedig sajnos tényleg bűnös és mivel túlhatalmat élveznek, ez nagyon negatív következményeket eredményez (sok zsidó számára is). De erről rengeteg izraeli is tudna neked mesélni.
Már megint a misztikus "zsidó túlhatalom". Nem vagy kissé paranoiás?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 10:52

@PariPál (75899): Ismerem a Bibliát. Arról azonban fogalmam sincs, hogy miképpen jön a válaszod a hivatkozott üzenetemhez.
0 x

PariPál
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.23. 17:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: PariPál » 2014.01.05. 13:50

@Solaris (75914): Igen, igazad van. Voltaképp senkinél sem esik ez egybe egy konkrét válaszhoz, de ezt most nem is úgy szántam. Inkább egyfajta más rálátásból szeretném megvilágítani a vitatott kérdéskört, és hogy neked írtam, talán éppen azért, mintegy véletlen szerűen, ha nem haragszol.
0 x

PariPál
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2013.12.23. 17:31

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: PariPál » 2014.01.05. 14:59

@Rigel (75903): Ez így igaz, a keresztények is már többször eltévelyedtek az ősi hittől. Éppen ez okozza a legnagyobb zavart, kívül-belül. Sajnos pár sor csak ilyen sematikus ábrázolást ad. A 2. mondatod is nagyon áll, u. is Sátán királyiszéke az államvallású egyház. Nyilván, akkor a 3. megállapításod is nagyobbrészt igaz. Buddhának is sok mindenben van igaza. Csakhogy ő azt mondta: "Tanító vagyok, aki az igazságot keresi". Jézus viszont azt mondhatta magáról, és ki is jelenti; Én vagyok az igazság! Buddha hozzám kell jönnöd!! Egyébként lehet, hogy ő ezt meg is tette. Istennél, az igazság és a szeretet nem külön fogalmak. Különben a Jelenések könyvének a hét gyülekezetnek szóló üzenet, személyhez szóló, bensőséges, a korszakokon keresztüli, míg a négy pecsét, a kereszténység látható megnyilvánulása a világban, és hatása a világra, és fokozatos romlása. Jézus azért jött, hogy életünk legyen. Minden képzeletet felülmúló. Sátántól a halál, és annak előzményei származnak, és már kevés ideje van hátra. Egyelőre itt kínozza az emberiséget, szedi rá, pusztítja, és lealacsonyítja mindenféle aljas, manipulált módozatokkal. Majd hamarosan kifog bontakozni a küzdelem-egy szabályszerű, a szemek előtt.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.01.05. 15:03

@PariPál (75929): A topik nem hittérítés céljából jött létre, köszi, de nem kérünk ilyen jellegű hozzászólásokat.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.05. 19:07

@Rigel (75904):

"A rabbi nagyon is jól tudta, te viszont koncepciózusan félrefordítottad az angol verset. (Mert az is számít, hogy versben rímmel van megfogalmazva):"

Szörnyű, hogy vannak benne rímek. A Talmud idézet értelmét nem változtathatta meg.

"A "race" szó jelentései a Merriam-Webster értelmező szótár szerint:

race noun

Definition of RACE
1: a breeding stock of animals

2a: a family, tribe, people, or nation belonging to the same stock
2b: a class or kind of people unified by shared interests, habits, or characteristics

3a: an actually or potentially interbreeding group within a species; also : a taxonomic category (as a subspecies) representing such a group
3b: breed
3c: a category of humankind that shares certain distinctive physical traits

4 obsolete : inherited temperament or disposition

5: distinctive flavor, taste, or strength

Origin of RACE
Middle French, generation, from Old Italian razza
First Known Use: 1580


Aláhúztam, hogy egy irodalmi művet alkotó, amúgy nem biológiai végzettségű ember a XIX. század végén egy versben melyik jelentést vette alapul.
Csakhát te egy rosszindulatú kis náci vagy, ezért szándékosan félre-interpretálod a művet, megtévesztve ezzel az olyanokat, akik nálunk kevésbé figyelmesek."


Ez a Talmud verses fordítása. Ez nem azt jelenti, hogy rímeket kellett neki hányni a jelentés megváltoztatása árán is.
Senki sem állította, hogy biológus volt a rabbi.
Még alá is húztad, ami neked szimpatikus? Megható. Nyilván a faj(ta), nem, családfa, nép, nemzet, stb. kifejezések között van átjárás, pláne volt 100 éve. Azonban mégis a race-t használta. Az elég érdekes, hogy te kiválasztottad, mire is gondolt Myers. A korabeli szótárakban a race szóról általánosságban elmondható, hogy alapvetően a leszármazással hozták kapcsolatba, tehát a faj a teljesen helytálló fordítása korban elterjedt használat alapján.
1720
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... 362xn3.jpg
1830
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... cphmn1.jpg
1856
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... qml8vu.jpg
1864
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... 9qn9p8.jpg
1872
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... 3ptxrp.jpg
1966
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... f5cmam.jpg
Angol-magyar szótárban 1886-ban
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... 5mq7d3.jpg

Így talán jobban megérted, miről van szó:
Max Reichler zsidó eugenikája 1915-ből
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... yvbg6t.jpg
Fishberg fajtanulmánya
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... e7s00g.jpg

Brandeis, az USA Legfelsőbb Bíróságának bírája mondta.
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... 1zt7wi.jpg
És ilyenek szerepelnek a new york-i zsidó oktatásról szóló tanulmányban (1918)
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... 0iifs6.jpg

Te gonosz kis antifa, ne hagyd magad megtéveszteni. A téveszméid által se. :)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.05. 19:14

@ennyi (75877):

"Peldaul epp itt, a kerdesed alatt is.

Amugy meg olvass vissza, ha nem emlekszel."


Értem. Szóval te inkább maradsz a taposóakna biznisz mellett (Soros Gyuri bácsival kart karba öltve).
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.05. 19:17

@aszfaltbetyár (75905):

"Ezzel mit szeretnél mondani?"

Itt láthatsz egy alagutat fúró zsidót. :D
http://img.index.hu/cikkepek/0708/belfold/metro01.jpg
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.05. 19:20

@Solaris (75909):

"Aha! Itt van a kutya elásva! Szóval ismered a zsidókat? Mennyit ismersz? Egyet, kettőt?"

Ezt ezerrel szorozd be. Ennyit személyesen.

"Meglehet, hogy több földönkívülit ismersz, mint zsidót."

Egyet már biztosan megismertem. Személyedben. :P
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.05. 19:26

@Solaris (75911):

"Ezzel alaposan elkéstek. Hirdethetik immár és művelhetik is a szélsőséges zsidó favédők, eső után köpönyeg. Kész szerencse, hogy egy nemzetet nem a szélsőséges barmai jellemeznek."

Nagy a befolyásuk, nem csak Izraelben, hanem pl. Magyarországon is.
http://www.jpost.com/Opinion/Op-Ed-Cont ... ory-331386
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.05. 19:28

@Solaris (75912):

"Szerintem kevered a zsidó fajvédelmet Izrael állam politikájával."

Az ortodox befolyás miatt a kettő nem válik külön.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.05. 19:33

@Solaris (75913):

"Már megint a misztikus "zsidó túlhatalom". Nem vagy kissé paranoiás?"

Legfeljebb annyira, mint pl. Mikis Theodorakis.
http://www.kephost.com/images4/2014/1/5 ... kvt3rd.jpg

Egyébként nem. Csak jó megfigyelő.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:34

@tamáskodó (75945): Vazze! 2000 zsidót ismersz személyesen? Te biztosan toronyőr voltál Auschwitzban.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:38

@tamáskodó (75947): Befolyás ide, vagy befolyás oda, régóta vannak és lesznek is vegyes házasságok ordítozzanak az ortodox rabbik bármit Izraelben, vagy bárhol. Közhely, hogy a szerelem vak, de igaz. Azt hiszem, "ennyi" fejtegette a keveredés más módját is. Szerintem "tiszta vérű" emberfajta ma nem létezik már sehol.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2014.01.05. 19:39

@tamáskodó (75875):
A faji jelleget meghatározó génállományban nincs különbség. Nem is írtam ilyet.
Tehat van egy faji jelleg (zsido), de a genekben nincs kulonbseg?
Te ezt erted?
A zsidóknak egy része pedig sajnos tényleg bűnös és mivel túlhatalmat élveznek, ez nagyon negatív következményeket eredményez (sok zsidó számára is). De erről rengeteg izraeli is tudna neked mesélni.
A magyaroknaknak egy része pedig sajnos tényleg bűnös és mivel túlhatalmat élveznek, ez nagyon negatív következményeket eredményez (sok magyar számára is). De erről rengeteg magyar is tudna neked mesélni.

Mondd, te magyargyulolo is vagy?
Ha kijelented, bocsanatot kerek, eddigi irasaidbol vontam le azt a kovetkeztetest, hogya zsidokat rossznak, bunosnek, karosnak stb tartod.
Oromomre szolgalna, ha tevedtem volna.
Tőlem nincs miért bocsánatot kérni, mert én sosem haragszom.
Tehat igazam van, szerinted "a zsidóknak egy része pedig sajnos tényleg bűnös és mivel túlhatalmat élveznek"... es emiatt az osszes zsidot gyulolod, es jogosnak tartod az oket ert atrocitasokat?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:42

@tamáskodó (75948): Izraelt könnyű innen, a biztonságos Magyarországról kritizálni bizonyos törvényei, szokásai miatt. A kritika sokszor jogos, de azt te sem gondolhatod komolyan, hogy az ordodox zsidók szabják meg Izrael bel és külpolitikáját.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.01.05. 19:52

@tamáskodó (75949): Magyarul úgy írjuk, hogy Mikisz Theodorakisz. Ő zeneszerzőként ismert és tiszteletre méltó életműve van, de politikusként, pénzügyérként nem jegyzik, így a véleménye nem irányadó.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.01.05. 20:25

@tamáskodó (75940):
tamáskodó írta:A korabeli szótárakban a race szóról általánosságban elmondható, hogy alapvetően a leszármazással hozták kapcsolatba, tehát a faj a teljesen helytálló fordítása korban elterjedt használat alapján.
Hülyegyerek! Amiket szótár-idézeteket hoztál, abban a közös nevező a család és a generáció, miért nem annak fordítottad a "race"-t? Ne válaszolj tudom, hogy miért: mert akkor nem vádolhattad volna Myers rabbit fajvédelemmel.
A faj az angolban SPECIES! A "race" még ha biológiai értelemben is használjuk maximum fajta vagy rassz.

A témát a magam részéről lezártam. Az eddigiekből mindenki láthatja, hogy a tényeket alattomosan kiforgató és félremagyarázó gennyes kis náci vagy.
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2014.01.06. 00:22

@tamáskodó (75943):
Attól, hogy a metapédián dávidcsillagot rajzolnak a neve mellé, attól meg nem lesz valaki zsidó.
És egyébként volt már olyan, hogy a metróalagutat telerakták robbanószerrel a "zsidók" és felrobbantottak egy egész nagyvárost?!
Mert szerintem nem.
Pedig a cion bölcsei szerint erre készültek 110-120 éve.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.06. 11:00

@aszfaltbetyár (75966):

"Attól, hogy a metapédián dávidcsillagot rajzolnak a neve mellé, attól meg nem lesz valaki zsidó."

Demszkynél elég hozzá a jiddise máme (Király Irén) is. A Magyar Zsidó c. lapot sem véletlenül adta ki.

"És egyébként volt már olyan, hogy a metróalagutat telerakták robbanószerrel a "zsidók" és felrobbantottak egy egész nagyvárost?!
Mert szerintem nem.
Pedig a cion bölcsei szerint erre készültek 110-120 éve."


Eddig még nem volt rá szükség. De ki tudja, mit hoz a holnap.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

A zsidók mindenütt ellenséges fogadtatásra találtak? MIÉRT?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.01.06. 11:18

@Solaris (75950):

"Vazze! 2000 zsidót ismersz személyesen? Te biztosan toronyőr voltál Auschwitzban."

Fitnesz edző.
0 x

Lezárt