Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Magyarság eredete, kitalált 300 év
Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.11. 14:57

@lorenz (79716): Már beemelték az irodalmi kánonba Wass Albertet 2012-ben. Kötelező tananyag és volt belőle érettségi tétel is. Talán ellenpólusként, de Kertész Imrét is bevették ugyanakkor. Nos, utóbbi sem üti meg a mértéket.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.11. 17:37

@Solaris (79722): Nem lett kötelező, csak választható.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.11. 22:54

@lorenz (79693):

"Ahogy egyre jobban elmélyültem a vitában, arra is rájöttem, hogy már a bűnösöket is tisztán nemzeti alapon mentik fel, nem újabb bizonyítékok vagy sima észérvek alapján.
Vitapartnereim kategorikusan kijelentették, hogy Wass ártatlan, a tanúk hazudnak, a népbírósági per pedig nem érvényes.
"

Mi az, hogy nemzeti alapon mentik fel? Vegyél már annyi fáradtságot, harcedzett szkeptikusként, hogy elolvasod a Dobszay és a Kincses Előd cikket.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.11. 23:04

@mimindannyian (79710):

"Ha én az elefántra, mint egy nagytestű emlősre vagyok kíváncsi, akkor nekem kellene pontosan megmondani, mekkora a tömege, és milyen okokból állítható róla, hogy emlős?"

Ha erről akarsz vitát, akkor neked kell megfogalmaznod az alapállításokat, a vita kiinduló pontját, körülírva azt, amire a leginkább kíváncsi vagy, ami a legkevésbé tiszta előtted. A jelen esetben azt, hogy mely vádak mely bizonyítékok alapján tűnnek lorenz számára igazoltnak.

"Ami te akarsz, véget nem érő vitát provokálni, a bizonyítékok hitelességének részleteiben elveszni, neked ez a troll profilod."

Megint tévedsz. Itt lorenz akarja, csak nem mer konkrétan kérdezni, mert ahhoz kevés az, ami a kezében van és ezt ő is tudja. A prekoncepciója ezáltal védhetetlen. Az én számomra a Wass Alberttel kapcsolatos ostoba vád nem vitatéma.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.11. 23:09

@Solaris (79713):

"Te is cselekedhetsz. Sorold fel tételesen a vádpontokat, a vád bizonyítékait és tételesen, hitelesen cáfold meg azokat."

Eltévesztetted a házszámot. Bennem semmilyen vád sem merült fel Wass Alberttel szemben.

Egyébként ha a Kincses Előd cikkből nem vagytok képesek felfogni, miről volt szó a népbírósági eljárásban, akkor tényleg felesleges ezzel a kérdéssel időt töltenetek.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.11. 23:13

@Rigel (79714):

"Engem pedig nem érdekel egyikőjük véleménye sem Wass Albertről, mert én meg egy érdemtelenül felkapott zavaros életpályájú nímand giccs-szerzőnek tartom, akire háromszáz év múlva a kutya se fog emlékezni se a románoknál, se a magyaroknál."

Mit jelent a zavaros életpálya?
Milyen az a giccs-szerző?
Nímand? Azért a Nyugatnak jó volt. Ezt hogyan veszi be a liberális gyomrod?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.11. 23:19

@lorenz (79716):

"viszont már az én lányomnak az iskolában mint nemzeti hőst és Nobel-díjra érdemes szerzőt fogják bemutatni."

Örülj neki, hogy veled ellentétben ő már nem a Kopasz énekesnőért vagy Zaharia Stancu és Eugen Barbu "remekekért" fog rajongani.

"Sajnos, nekem ez ellen minden porcikám tiltakozik."

A fentiek tükrében nem csodálom.

"Számomra a történelemhamisítás és a hamis értékrend terjedése ugyanolyan károsnak és veszélyesnek minősül, mint a kuruzslás vagy a kamu gyógymódok népszerűsítése."

Akkor tartózkodj tőle.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.07.11. 23:19

@tamáskodó (79747):
Az én számomra a Wass Alberttel kapcsolatos ostoba vád nem vitatéma.
Na látod, nácikám, ebben egy percig sem kételkedtem.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.11. 23:26

@Solaris (79720):

"Néha kidughatnád az orrod az értelmiségi körökből és megnézhetnéd, hogy valójában milyenek azok az emberek, akik Wass Albertet "költő fejedelemnek", "író fejedelemnek" nevezik és őt tekintik a zászlóshajójuknak."

Magyar írók műveit kedvelő magyar emberek. Horror, ugye? :shock:

"Ezt a csoportot csakis egyféle ítélet győzné meg;"

A tisztességes eljárást követő törvényes ítélet. Extra igény, ugye?

"a teljes felmentés bűncselekmény hiányában."

A fenti esetben ez lenne a legesélyesebb.

"Minden más esetben ezernyi kifogást találnának, hogy újra kezdjék, vagy ott folytassák, ahol abbahagyták. Szeretném hangsúlyozni azt a véleményem, hogy ez az ügy nem irodalmi, nem jogi, hanem politikai kérdés, s azóta van napirenden, amióta a szélsőjobb megkezdte a menetelést a Parlament felé."

Nem állhatsz rosszul saját összeesküvés-elméletekkel.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.11. 23:33

@mimindannyian (79752):

Tehát saját magadat cáfolod meg. Vagyis azt az állításod, hogy én akartam vitát.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.07.12. 00:05

@tamáskodó (79755): Nem, a "nem vitatéma" nem azt jelenti, hogy nem akarsz vitázni róla. Ezt demonstrálod azóta is. Tanulj meg magyarul, ha már használod a nyelvet.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.12. 00:38

@mimindannyian (79757):

A "nem vitatéma" különös módon azt jelenti, hogy az adott téma nem képezi vita tárgyát. Azaz nem vitáznak róla. Egyébként én mivel vitáztam? Ha idéznéd, plíz. Ugyanis itt nincs is miről vitázni. Teccik érteni, nyelvmasszőr bácsi?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.07.12. 09:09

0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.07.12. 10:22

@tamáskodó (79750):
tamáskodó írta:Mit jelent a zavaros életpálya?
Olyat, amelyik esetén egyáltalán felmerülhet olyan kérdés, hogy részt vett-e az egyén háborús bűntettekben. Egyenes életpályán ilyen homályos eseményeknek még a lehetősége sincs meg.
tamáskodó írta:Milyen az a giccs-szerző?
Olyan, akire háromszáz év múlva a kutya sem emlékszik. Számold össze, hogy a XX. század eleji szerzők közül hány olyan van, akire csak azért emlékszünk, mert Karinthy kifigurázta őket az Így írtok ti művében. Az, hogy belekerültek a könyvbe, azt mutatja, hogy aktuálisan felkapott szerzők voltak, és az, hogy már az eredeti műveikre a kutya sem emlékszik, azt mutatja, hogy értéktelenek is voltak. Wass Albert ugyanez a kategória. Ha a jobboldal nem kapta volna fel, akkor eltűnt volna a feledés homályában, mivel értéktelen - más szóval giccs - műveket alkotott.
tamáskodó írta:Nímand? Azért a Nyugatnak jó volt.
Más elfeledett szerző is jó volt a Nyugatnak. Ady például csak egy volt a magyar irodalomtörténetben, mellette számtalan azóta elfeledett senki is írogatott. Például a Nyugat-ba is.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.07.12. 10:27

Egyébként pedig nem az a téma, hogy értékes irodalmi műveket készített Wass Albert, vagy giccseket, hanem hogy részt vett-e vagy előidézett-e háborús bűntetteket vagy sem.
Én csak annak az általános hozzáállásnak az illusztrálására írtam le a személyes véleményemet, hogy általában az embereket nem érdekli a mások véleménye, mert már megvan a maguké a dologról. Nekem is megvan, elég szilárd, és pláne nem egy hozzád hasonló kis szalonnáci győzködésére fogom megváltoztatni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.12. 20:18

@tamáskodó (79753): Sík, setét hülye vagy!
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.12. 20:22

@tamáskodó (79750):
Milyen az a giccs-szerző?
Lásd: Wass Albert írói - költői munkássága.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.13. 15:49

@Solaris (79781):

Először is tán olvasnod kellene tőle.
http://www.freedom.hu/wassalbert/versek.htm

Persze azt értem, hogy Wass Albert mondanivalója leginkább a magyar olvasókhoz juthat el. De szerintem bárki megértheti, aki nem lelki sivárságban él. Az meg szíved joga, hogy napestig Imre Kertészt és Konrád Györgyöt olvasva büntesd magad.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.13. 15:52

@mimindannyian (79762):

"Setét troll"

Én meg tamáskodó vagyok, üdvözöllek. ;)
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.13. 15:54

@tamáskodó (79797):
"Nálunk akkor is búsak a lelkek,
mikor a rónán pacsirta dalol,"

Ez mi, ha nem giccs?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.13. 15:55

@Solaris (79780):

"Sík, setét hülye vagy!"

Te pedig dimbes-dombos és világos változatban. :)
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.13. 15:57

@Szilágyi András (79799):

"Nálunk akkor is búsak a lelkek,
mikor a rónán pacsirta dalol,
"

Ez mi, ha nem giccs?"

Költői kép.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.13. 16:26

@Rigel (79767):

"Olyat, amelyik esetén egyáltalán felmerülhet olyan kérdés, hogy részt vett-e az egyén háborús bűntettekben. Egyenes életpályán ilyen homályos eseményeknek még a lehetősége sincs meg."

Előttem nagyon homályosak az életpályád eseményei. Nem vallanám eskü alatt, hogy nem vehettél részt háborús bűntettekben. Szóval mondhatjuk, hogy igen zavaros az életpályád. Ilyesmire gondoltál?

"Olyan, akire háromszáz év múlva a kutya sem emlékszik. Számold össze, hogy a XX. század eleji szerzők közül hány olyan van, akire csak azért emlékszünk, mert Karinthy kifigurázta őket az Így írtok ti művében. Az, hogy belekerültek a könyvbe, azt mutatja, hogy aktuálisan felkapott szerzők voltak, és az, hogy már az eredeti műveikre a kutya sem emlékszik, azt mutatja, hogy értéktelenek is voltak. Wass Albert ugyanez a kategória. Ha a jobboldal nem kapta volna fel, akkor eltűnt volna a feledés homályában, mivel értéktelen - más szóval giccs - műveket alkotott."

Látom, bízol a hosszú életben.
Nádas Péter (és tsai) ugyanez a kategória. Ha a liberális beltenyészet nem kapta volna fel, akkor eltűnt volna a feledés homályában (el is fog), mivel értéktelen - más szóval giccs - műveket alkotott.

"Más elfeledett szerző is jó volt a Nyugatnak. Ady például csak egy volt a magyar irodalomtörténetben, mellette számtalan azóta elfeledett senki is írogatott. Például a Nyugat-ba is."

Aha, így már a Nyugat sem elég jó. :D Wass Albert nem elfeledett, hanem tiltott szerző volt. Amint újra kiadták műveit, az eladási listák csúcsára tört. Míg a szocban millió agyontámogatott, sorozatban kiadott giccsíró nímand "alkotott", akiknek a létezéséről sem tudott az olvasóközönség (lásd Imre Kertész).
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.13. 16:31

@Szilágyi András (79799):

Ez is szörnyű giccs lehet szerinted.
"Nyelvel a kuvasz is földre hengeredve,
A világért sincs most egerészni kedve"
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.13. 16:33

@tamáskodó (79802):
Mit olvastál Nádas Pétertől?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.13. 19:24

@Szilágyi András (79804):

Eleget. No, nem a műélvezet ígérete okán.

Bizonyára Wass Albert nem versenghet ilyen remekekkel, mint a
"
Talált cetli
szerintem az egyetl
elesleges, mert hiábavaló logikáról
onatkozó földi befej
kalandos élet-útjai
nk, persze nem az an
ében.
orvos is vagyok, – orvos:
végig (meztelenre) analiz
ni töltöttségünkből
jdnem” vagyok komm
enklatúrád számbave
mus minden alaptételé
gy a majdnemet hango
nden ítéletembe –
k lenni – mégis.
lyén állandóan le
otivumok. Vagyis,
ell gondolkodnunk
ezt sem lehet – n"

Persze a művei keletkezésének motívumai sem nagyon egyezhetnek a Wasséival. Kérdés azért, ez melyikőjük számára kínosabb.
Az égi és a földi szerelemről című produktumához pl. ilyen megjegyzést fűzött.
"Ezt a könyvet az alkalom szülte, mint a tolvajt. A Fidesz Akadémia szervezői, Csörgő Tünde és Vig Monika arra kértek, hogy tartsak előadást a „nemi szerepek, és a nemek princípiumai” témaköréről. A felkérést örömmel elfogadtam, hiszen olyan témáról beszélhettem, mely immár évtizedek óta foglalkoztat. Az előadást ezerkilencszáznyolcvankilenc szeptember huszonhatodikán, meglepően népes hallgatóság előtt megtartottam. Az érdeklődés nemcsak a személyemnek, hanem talán jóval inkább a témának szólt, de az élénk fogadtatás, és tudományos műfajokban jártasabb barátaim határozott elutasítása arra ösztönzött, hogy gondolataimat bővebben kifejtsem."
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.13. 19:43

@tamáskodó (79805):
Tehát semmit.
Ahogy gondoltam.
0 x

Avatar
Issamar
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.06.19. 14:47

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Issamar » 2014.07.14. 13:53

Wass Albertet nem véletlenül nem tanítják. Kevés emberbe és íróba szorult annyi hazaszeretet mind belé.

Megítélése sajnos nehéz a modern világban, hisz őt leginkább csak azok tudják megérteni akiknek fáj trianon. Ezzel lehet szembenézni, harcolni ellene de sajnos a liberálisok nem tudják elfogadni mindazt amit neki a haza szó jelent.
Meg kell érteni a kort amiben élt, a kirekesztést, gyűlöletet ami őt érte nap mint nap. Természetesen az olvasásához is kell néminemű hazaszeretet amit szisztematikusan kiirtottak a magyar emberből. Akik nem olvasták a munkásságát azok nem érthetik meg holmi leírásokból.


Ám sokan méltán emlegetik pl. Esterházy Pétert, mint nagyszerű író. Tényleg az?

Kis segítség magyartartóknak: - A magyar géniusznak két archetípusa van. A bartók és a puskás. A bartók sovány, a puskás kövér.
- A magyarod élete lokális, szerelme globális. Mit akar ezekkel a magyarokkal? Was für ein magyar?
- A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk.
- Nehogy megrohadjon a magyar. Az összement magyart a savó leöntése és Trianon után túrónak használhatjuk...
- A magyar emlõs. Egy magyar nem csinál nyarat.
- A magyar a sötét, ahová Európa ugrik.
- A magyar az új nincs. Az új semmi. Az árnyék.
- Ki tartson magyart? Kezdõ magyarbarát inkább kanmagyart tartson, ne szukát! Tanácsosabb fajtiszta magyart beszerezni, mint valami bizonytalan származású magyart.
- Öreg magyart ne vegyünk! A magyart következetesen dicsérjük vagy dorgáljuk! Lágy, barátságos hang: jól van, jó magyar, illetve keményen, határozottan: pfuj, magyar, helyedre!
- A sárgamagyar... a tágasság érzetét kelti. A narancsmagyar....mámoros. A vörösmagyar....meleg. A jómagyarember.... az már a járásáról megismerszik. Mint komor bikáé. Levegõt minden magyar igényel, de nem huzat formájában. A Kárpát-medence huzatos.
- A magyar a tartós fogyasztási cikkek kategóriájába tartozik.
- Olcsó magyarnak híg a leve!

Esterházy Péter
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.14. 14:31

@Issamar (79810):
Igazad van, meg kell érteni a kort, amiben Wass Albert másokat kirekesztett és gyűlölt nap mint nap.

Ahhoz meg gratulálok, hogy egyetlen hozzászólással bizonyítottad, hogy semmit sem olvastál Esterházy Pétertől. Ugyanis, amit idemásoltál, az nem egy részlet, hanem több helyről kivágott részletek kutyuléka, amit valami szélsőjobboldali blogról másoltál ide.
0 x

szemet
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2011.10.03. 13:04

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: szemet » 2014.07.14. 14:37

@Issamar (79810):
Esterházy? Amit te írsz még csak hagyján, mert azt sokféleképpen lehet értelmezni - akár az is lehet, hogy az a hülye aki magára veszi. :P

De olyat is mondott nemrég, hogy:
Aki például irodalmat politikai elfogultsággal olvas, az ostoba.
Na ez már mindenképp vérlázító, igaz-e? :twisted:
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2014.07.14. 14:59

@Issamar (79810):

"Wass Albertet nem véletlenül nem tanítják. Kevés emberbe és íróba szorult annyi hazaszeretet mind belé."

Szerintem Hitler is nagyon szerette a hazáját.
Vajmi keveset ér az a hazaszeretet, amely kirekesztéssel, gyűlölettel párosul ugyanazon hazának egyes állampolgárai iránt.
A háborús bűnök és gyilkosságok pedig a legnagyobb hazafiságot is bemocskolják.

"hisz őt leginkább csak azok tudják megérteni akiknek fáj trianon."

Akinek még mindig fáj Trianon, az szerintem nettó hülye.
Olyan, mintha nap mint nap felsírnál az ükapád halála miatt.
Tény, hogy meghalt és minden halál sajnálatos, de százéves dolgokat nem lehet naponta traumaként átélni.


"Akik nem olvasták a munkásságát azok nem érthetik meg holmi leírásokból."

Nagyon sokan itt a fórumozók közül ismerjük Wass Albert műveit.
A problémát feltehetően az okozza, hogy mi másoktól is olvastunk, ezért van összehasonlítási alapunk.
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.07.14. 19:40

@lorenz (79814):

Aha.
Figyelj, mert most akkor csak pár szót cserélek le.
Megítélése sajnos nehéz a modern világban, hisz őt leginkább csak azok tudják megérteni akiknek fáj a holokauszt.
Akinek még mindig fáj a holokauszt, az szerintem nettó hülye.
Olyan, mintha nap mint nap felsírnál az nagyapád halála miatt.
Tény, hogy meghalt és minden halál sajnálatos, de százéves dolgokat nem lehet naponta traumaként átélni.
Így már helyben vagyunk?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2014.07.14. 20:17

@LegendJun (79815): Bocs, de Trianonnál hány ember halt meg?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2014.07.14. 23:57

@LegendJun (79815):

Engedj meg egy kis kiegészítést:

Valamint az is komplett idióta, aki egy népirtást összekever egy háborút lezáró békeszerződéssel.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2014.07.15. 00:02

@LegendJun (79815):

Van egy olasz barátom.Majd megkérdezem tőle, hogy náluk miért nem szokás Római Birodalom matricával furikázni.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2014.07.15. 09:13

@lorenz (79825):
lorenz írta:Valamint az is komplett idióta, aki egy népirtást összekever egy háborút lezáró békeszerződéssel.
Így van!
Történelmi tradíció, hogy általában a háborúban győztes felek meg szokták fingatni a vesztes feleket. Ez már hagyomány. Teccettek volna a győztes oldalon harcolni, vagy időben átpártolni! (Ez is a magyar szélsőjobb nacionalizmus egyik bűne: csakis vesztes háborúkba sodort minket.)

Amúgy mit is várunk a faék egyszerűségű szalonnáciinktól? Olyanok mint a viccbeli Móricka, mindig mindenről AZ jut az eszükbe. Náluk ezt a "holokauszt" jelenti, bármikor bárhova "érvkén" képesek bedobni vagy relativizáláshoz felhasználni.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.20. 20:58

@tamáskodó (79800): Ja, ja, meg az ángyikád bal térdkalácsa.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.20. 20:59

@tamáskodó (79801): Igen, költői kép ízlésficamos szalonnáciknak.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.20. 21:00

@tamáskodó (79802):
Amint újra kiadták műveit, az eladási listák csúcsára tört.
Igen, ez a százmilliárd légy esete. Mind szereti a szart, tehát a szar jó, mert százmilliárd légy nem tévedhet.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.20. 21:03

@lorenz (79814):
Szerintem Hitler is nagyon szerette a hazáját.
Bocs, de szerintem nem is volt hazája. Ha valamit szeretett, akkor önmagát és a hatalmat szerette ez az uborkafára felkapaszkodott senki.

A többiben igazad van.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.20. 21:07

@lorenz (79826): Olasz ember és a Római Birodalom? Az olaszok nem leszármazottai az ókori római polgároknak. Ez csak Mussolini lázálma volt.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2014.07.20. 21:17

@Rigel (79831):
Amúgy mit is várunk a faék egyszerűségű szalonnáciinktól?
Horthy nem nevezhető faék egyszerűségű szalonnácinak és a kormánya sem. Eszük azonban csak annyi volt, mint a faéknek. Még akkor is az angolszászokkal akartak tárgyalni, amikor világossá vált, hogy ezt csak a Szovjetunióval tehetik meg. A kiugrási kísérletük mélyen kritikán aluli. A lenézett románok bölcsebbnek bizonyultak.
0 x

LegendJun
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2012.07.05. 20:03

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: LegendJun » 2014.07.20. 21:57

@lorenz (79825):

Magácska kinél tanult történelmet? A háborút lezáró "béke" egyenes következménye volt (ez utólag nyert igazolást) a népirtás. Hadd idézzek egy meglepően őszinte, éleslátó és becsületes antanti tábornokot (mert sajnos nem sok ilyen volt):

"Ez nem békeszerződés, ez fegyverszünet 20 évre."

http://hu.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Foch

Ez az úriember rámutatott arra, hogy az antant a győzelmével nem él, hanem visszaél. Addig sosem látott módon, a nemzetközi jogba ütköző módon megalázták a háborús veszteseket, ami nem lefektette a béke alapjait, hanem új csatabárdot ásott el.
Személyes jellegű kérdés: Voltál-e már valaha is megalázva? Átéltél-e már valami ehhez hasonlót vagy burokban és felhőkarcolók között élsz? Ha ért már ilyen sokkhatás, mi volt rá a válaszreakciód?

A: Igen, sajnálom, magamba nézek, én vagyok a hibás.
B: Ez ebben a formában igazságtalan velem szemben, ezt nem tűröm el, nem nyelem le.

A probléma forrása és menete itt kezdődik. A nemzetközi jog kimondja, hogy békeszerződést a béke későbbi megágyazásának feltéteként és annak szellemében hozható, ezeket pénzbírság vagy hadászati eszköz korlátozása révén érvényesítheti a győztes a vesztes felen. Az első vh-t lezáró békében azonban önkényesen területeket is átrajzoltak. Ez törvénybe ütköző volt, mert a népszövetség alapszabálya szerint bármely országtól területet vagy állampolgárságot megvonni csak népszavazás útján lehetett, pusztán politikai érdekek mentén történő tollvonással nem lehetett. Ezt egyetlen egy esetben tudta csak a magyar fél kiharcolni magának és demonstrációsképpen ez sikerrel is zárult.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Sopron

1921-ben, a trianoni békeszerződés után az osztrák kortársak és történészek által vitatott tisztaságú népszavazás döntötte el, hogy Sopron és a környező nyolc község melyik országhoz tartozzon. A soproniak többsége Magyarország mellett döntött. Az eseménynek 1922-ben emléktörvény állított emléket, ekkortól hívják „A leghűségesebb város”-nak (Civitas fidelissima).


Minden egyes két-, vagy többesélyes településen az antantnak kötelessége lett volna így eljárnia. Mivel nem így tette, megágyazták azt a szociáldarwinista felfogást, amely lehet nektek természetes, hogy az erősebb kutya baxik. Csakhogy ez a felfogás nem a békét szolgálja, ezt magyarázni sem kell.

Ebből a békeeljárásból következett a magyarok és németek későbbi megőrülése is, a megőrülés a revansvágyhoz, a revansvágy meg a fizikai bántalmázáshoz.

Trianon és a holokauszt egy láncreakció következménye. Aki ezek után a két eseményt szétválasztja az legenyhébb minősítésben tudatlan, picit erősebb feltételezésben rosszindulatú, a legkeményebben pedig bűnöző.

Személyem abba tartozik, aki nem rí fel mindennap egyik esemény leírhatatlan veszteségei miatt sem, de levonta a tanulságokat, megemlékezik és megfogadja, hogy többet ebből nem kér.

Wass Albert meg valószínűleg azok közé a személyek közé tartozott, akiben dúlhatott belül az igazságtalanság elleni küzdelem vágya, de ez túlzásba került, megőrült, és ezért képes lehetett (?) fegyvert is ragadni (egyértelmű lélektani okai voltak). Ez bűnei alól őt nem mentik fel, de érthetővé és érzékelhetővé teszi az ok-okozati viszonyt. Akik a fejét követelik még ennyi idő távlatából is, azok legyen szívesek az antanti tollnokok fejét is követelni.

Téma részemről lezárva
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.21. 09:46

@Szilágyi András (79806):

"Tehát semmit.
Ahogy gondoltam.
"

Jól írod. Olvasásuk közben nekem is ez volt az érzésem. :D
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.21. 09:52

@Issamar (79810):

"Wass Albertet nem véletlenül nem tanítják. Kevés emberbe és íróba szorult annyi hazaszeretet mind belé."

A lényegre tapintottál. Wass Albert művei nem a kóser irodalmi kánon részét képezik. Így bizonyos körök máris ádáz ellenségei az emlékének is. Wass Albertet magyar szívvel kell olvasni. És nincs több kérdés. Esterházyékat valamilyen más szívvel. Úgy biztosan az is élvezhető annak az olvasónak.
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.21. 09:53

@Szilágyi András (79811):

"Igazad van, meg kell érteni a kort, amiben Wass Albert másokat kirekesztett és gyűlölt nap mint nap."

Eztet meg hogyan gondolta kend?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.21. 09:55

@szemet (79812):

"Aki például irodalmat politikai elfogultsággal olvas, az ostoba."

Akkor váltanotok kellene.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2014.07.21. 09:58

@tamáskodó (79945):
Wass Albertet magyar szívvel kell olvasni
Mitől magyar szív a magyar szív? Elég hozzá gyűlölni a románokat, cigányokat, zsidókat, vagy szükséges bazsalyogni is a magyar mondakör felett? Esetleg más, pl. a globalizáció vagy a liberális eszmék gyűlölete is elengedhetetlen?
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.21. 13:47

@lorenz (79814):

"Szerintem Hitler is nagyon szerette a hazáját."

Te szeretsz valami hasonlót?

"Vajmi keveset ér az a hazaszeretet, amely kirekesztéssel, gyűlölettel párosul ugyanazon hazának egyes állampolgárai iránt.
A háborús bűnök és gyilkosságok pedig a legnagyobb hazafiságot is bemocskolják.
"

Nofene. http://www.liveleak.com/view?i=649_1405906352

"Akinek még mindig fáj Trianon, az szerintem nettó hülye.
Olyan, mintha nap mint nap felsírnál az ükapád halála miatt.
Tény, hogy meghalt és minden halál sajnálatos, de százéves dolgokat nem lehet naponta traumaként átélni.
"

Aha, érthető.
Kép

"Nagyon sokan itt a fórumozók közül ismerjük Wass Albert műveit.
A problémát feltehetően az okozza, hogy mi másoktól is olvastunk, ezért van összehasonlítási alapunk.
"

Rögtön gondoltam. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
0 x

tamáskodó
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2012.07.17. 20:12

Háborús bűnös volt-e Wass Albert?

Hozzászólás Szerző: tamáskodó » 2014.07.21. 13:55

@Szilágyi András (79816):

"Bocs, de Trianonnál hány ember halt meg?"

Trianonnál földrajzilag? Hülye kérdés.
A kérdés az, hogy Trianon MIATT mennyivel csökkent a magyarság lélekszáma.
0 x

Válasz küldése