Bemutatkozás és egy téma egyben

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
duhosnyul
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.06.30. 23:54

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: duhosnyul » 2010.07.01. 00:28

Sziasztok!

Körülbelül 10 napja idetaláltam és élvezettel olvasgatom a fórumot. Most regisztráltam és úgy gondoltam hogy egy bemutatkozó és kérdés felvető témát indítok.
Én magamat szkeptikusnak tartom de nem tudom hogy így van vagy sem?

Én elég komoly sci-fi rajongó vagyok, ezért a saját szkeptikusságomnak megállapításához innen meritek példákat.

1. kérdés: Varázslat
Mindannyian tudjuk kik voltak az alkimisták, akik ugye aranyat próbáltak előállítani minden féle más olcsó anyagból. Mai tudásunk szerint képesek vagyunk, a nagy részecske gyorsítókban molekuláris szinten az ólomhoz 1db. hidogrénatomot úgy hozzácsapni hogy az arannyá váljon, ugyan nem gazdaságos de képesek vagyunk. Mondjuk 1000 év elteltével ugyan ez a technológia mobiltelefon vagy akár varázspálca méretűvé is válhat, és finomodhat is annyiban hogy bármiből bármit képes csinálni. Ha én rámutatok 1 pontra és azt mondom hogy terülj-terülj asztalkám és ott egy megterített asztal lesz gözölgő ételekkel mert ugye egy ugyanilyen asztal teljes atomi szerkezetét a varázspálcám ismeri csak a körülötte lévő levegőből össze kellett raknia.
Hiszem hogy nincs varázslat csak technológia, szkeptikus vagyok vagy sem?

2. kérdés: Fejlődés
Ha 79 ben megnézte valaki a Csillagok háborúja c. filmet és az akkori eszével belegondol hogy lehetséges vagy sem egy karóra méretű készüléket gyártani amivel a bolygón bárkit bármikor elérhetek fikciónak találta volna. Manapság itt a mobil. És csak 20 év telt el a megjelenéséig.

Ha én mindent, varázslatot, hokuszpókuszt, stb. technológiával szeretek magyarázni szkeptikus vagyok vagy sem?

Szeretem elhinni a tudás és megismerés mindenhatóságát szkeptikus vagyok vagy sem?

Bocsi mindenkitől hogy ezt az elég hosszú szöveget ide biggyesztettem de a fórum nagy részének átolvasása után úgy éreztem ez lesz a legjobb bemutatkozás.

Üdv:Nyúl

u.i. Tudom hogy hülye vagyok :D
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.07.01. 01:37

@duhosnyul (4430):

Hiszem hogy nincs varázslat csak technológia, szkeptikus vagyok vagy sem?
Sci-fi szerint a varázslat csak nagyon fejlett technika,addig a fantasy szerint meg misztikus erő,nem technikai eszköz.
Mostani technika persze varázslatnak tűnne egy régi embernek.
Egy fantasy könyvben a varázslat nem evilági,természetfeletti,isteni erőből fakad,nem vmi csodakütyüből.
És csak 20 év telt el a megjelenéséig.
Mondjuk a csillagközi utazástól még nagyon-nagyon messze vagyunk.
TOS-ban levű kütyük egy része nevetségesnek tűnne mostanság,de az űrhajó még mindig a messzi jövőnek tűnik...

Fénynél gyorsabban utazás megoldása még mindig nagyon elméleti, ha vmi csoda nem történik,mondjuk egy ET lejön és átadja a technikát,akkor én tuti,de még a leendő gyermekeim se fognak a csillagok közt repkedni...
Ha én mindent, varázslatot, hokuszpókuszt, stb. technológiával szeretek magyarázni szkeptikus vagyok vagy sem?
mostani állás szerint minden varázslat csak trükk,amit lehet vmi technikai eszközzel csinálnak.....
Emiatt ellenőrzött körülmények közt el is tűnik a mindennapi mágia..
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.07.01. 08:17

Arthur C. Clarke mondta: "Bármely kellőképp fejlett technika megkülönböztethetetlen a mágiától."
Ezt nevezik Clarke harmadik törvényének

Az, hogy meggyőződésed, a technika fejlődése most még elképzelhetetlen távlatokat nyit majd, és eljátszol azzal a gondolattal, mik lehetnek a távoli jövőben, nem tekinthető "hülyeségnek". Az már annál inkább, ha meg lennél győződve arról bármilyen erős bizonyíték nélkül, hogy bizonyos a "varázslatok" most is itt vannak és vannak művelői. Különösen súlyos eset, ha mindezt magadról hiszed... :)

Sok szkeptikus sci-fi rajongó is. (bár nincs róla statisztikám amivel alátámasztatnám) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.07.02. 16:58

@duhosnyul (4430):

Szerintem a sci-fi olvasasa felkesziti az embert a tavoli jovore vagy lehet eppen gondolatebreszto is.
0 x

sabangela

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.07.07. 16:43

@duhosnyul (4430):
A filmnel jovalta elobb, mar Nikola Tesla 1909-ben
-az 1902 ben eloszor megjelent mai is letezo Popular
Mechanics cimu magazinban tette kozze-

egy hordozhato uzenetek tovabbitasara alkalmas eszkoz "josolatat",
amit vezetek nelkuli elektromos energiaval mukodtetett volna.
Ez az egyszeruen hasznalhato "okostelefon", kepes lett volna vezetek nelkuli uzenetek kuldesere a vilag minden pontjara.

A Popular Mechanics

http://www.popularmechanics.com/home/
ma is teret ad az aktualis jovokep rajzoloknak.
0 x

sabangela

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.07.07. 16:47

@duhosnyul (4430):
Meg egy dolog
Tesla mar 1901-ben akart globalis kommunikacios rendszert kiepeiteni
magas tornyokkal
amik ingyenes elektromossag mellett hireket es kepeket
is sugaroztak volna.
Az elso ilyen torony 1908 ban fel is epult

http://www.youtube.com/watch?hl=en&v=wHPQq_dxq6U

/Long Island/

http://www.teslascience.org/

Halasugarakkal is kiserletezett.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.07.18. 15:29

@fairi (4432): A fénysebességet megközelíteni akaró sebességgel való közlekedés, már eleve kivitelezhetetlen, a fénysebességet meghaladó sebességről még fantáziálni is badarság.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.07.18. 17:13

@cseppkő (4810):

http://www.sfportal.hu/a-terhajtomu-elp ... 4444.scifi

"A második, tetszetősebb megoldás a térhajtóművek használata. A hajó ugyanúgy nem tud a fénynél gyorsabban haladni az űrben – de az űr maga viszont igen. Az ötlet a mexikói Michael Alcubierre nevű fizikustól származik, még a 90-es évekből. Alcubierre térhajtóműve lényegében egy energiabuborékot hozna létre a hajó mögött, míg a hajó előtt elvonná azt, egyfajta energiahiányos állapotot tekintve, minek eredményeképp a hajó az űrben körülbelül úgy haladhatna előre, mintha szörfölne a térben. Az űrnek az így meghaljított térrésze a környezetéhez képest gyorsabb haladást tenne lehetővé a buborékban vagy az azon utazó tárgyak számára."

ha a húrelmélet helyes,akkor igazából tényleg nincs akadálya fénynél is gyorsabban menni:"Egy tavaly megjelent írásban Cleaver, Richard Obousyval együtt egy húrelmélet alapú térhajtómű működését vázolták fel. Az ő hajtóművük egy olyan feltekeredett, aprób dimenziószálat használna fel az űridő buborék létrehozásához (sötét anyag használata helyett), aminek létezését a húrelmélet megjósolta."

Fő baj az energia:"Az extra dimenziót használó térhajtóműnek csak egy nagy baja van. A szükséges energiamennyiség előállításához egy Jupiternyi méretű bolygó komplett tömegét kéne energiává átalakítani." :mrgreen:
Fénynél gyorsabb utazás még csak hipotézis, és egyhamar úgy se oldódik meg..
de már vannak elképzelések,és már kezd úgy tűnni: nem lelehetetlen...

Igazán ekkor se veszteni értelmét Einstein-törvényei, csak egyszerűen megkerültük...


add.:http://www.sg.hu/cikkek/67246/nem_lehet ... terhajtomu

add2.:http://www.sg.hu/cikkek/41871/hiperter_ ... ai_kormany
kicsit bulvár.meg nagyon alternatív elmélet,de majd egyszer kiderül...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.07.29. 20:16

A fénysebességet, még megközelíteni sem szabadna a gyakorlatban, még akkor sem ha valóban lenne hozzá energia és meglenne az elmélet is miképp használják fel azt a gyakorlatban.

Megmondom miért nem lehet megvalósítani ilyen sebességgel az űrutazást; Akár az űrhajó, de az emberi test aztán végkép nem bírná elviselni. És most fütyülök arra kinek mi a véleménye rólam még is azt mondom, hogy a még az emberi lélekenergia is úgy összelapul annál a sebességnél, hogy csak egy nyíllá válik. Ha valamivel kevesebb, akkor is összelapul mint valami szál épp, hogy látni volt képes.

Az űrhajó összeroppanna az ember pedig belepusztulna. széttrancsirolódna és kenődne minden porcikája, az összelapult gépben
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.07.29. 22:34

@cseppkő (5003):
És most fütyülök arra kinek mi a véleménye rólam még is azt mondom, hogy a még az emberi lélekenergia is úgy összelapul annál a sebességnél, hogy csak egy nyíllá válik. Ha valamivel kevesebb, akkor is összelapul mint valami szál épp, hogy látni volt képes.
és ha nem húsvérként tesszük meg, hanem energiává alakítva magunkat..
használd a fantáziád, ha képesek leszünk egy tárgyat fény felé gyorsítani, onnantól ez ember lesz a legkisebb probléma...
Wright fivéreknek mondta volna vki hogy utánuk nemsoká emberek fognak a hangnál is gyorsabba utazni:könnyen lehet nevettek volna..

saját fantáziavilágodba és baromságaidba vagy belegyepesedve... :evil:
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.08.01. 01:14

@fairi (5005):

Hogy is írtad? --ha képesek leszünk egy tárgyat fény felé gyorsítani, onnantól ez ember lesz a legkisebb probléma...

Ez a mondatod jellemez a leginkább; az ember lesz a legkisebb probléma.... Ezt szokták gondolni akkor ha háborút robban t5anak ki, Hitler is így vélekedett mielőtt elgázosíttatta azt a sok szerencsétlen az embert, De a tudósok és a politikusok is mikor ledobták az első atomot, amikor a kitalálták a mérgesgázokat, a taposó aknákat a vegyi fegyvereket...és amikor kitalálta a kisebbség, miképp lehet sok millió embert nyomorba felejteni szerte a világban... Tudod fairi eddig sem kedveltem a stílusod, de a szenvtelenséged az undorít. Mit is írtál nem is oly rég? "a cigány putrik dőlnek össze, mert nem ásták ki a vizesárkokat" egy közönséges kis esőzéstől.... remélem azóta, ha van egyáltalán házad, beázott a tető nálad is ettől a csak kis esőzéstől..

Amit írtam tapasztalatból írtam, és következtettem, az emberi test nem bírná ki a fénysebességet még megközelítőn se... amit pedig a hangsebességről írtál---már azt is nehezen viseli el. Repültél valaha hangsebesség körüli sebességgel? Mert én igen, kint Kanadában és bizony azt hittem odalapulok az üléshez, de még az arcizmaim is érzékelték. A fénysebességet pedig energiafazonként érzékeltem miképp lapul össze egyetlen nyíllá. Nem azt írtam technikailag nem lehet hanem hogy gyakorlatilag lesz kivitelezhetetlen, mert nem lesz aki vezesse. Egy üreges űrhajó, hisz csak akkor lehet benne tartózkodni, bizony összelapulhat az űr hosszú szerpentinjén".

Az peeig amit olvastál a tudományos hirekben, hogy magának a térnek dimenzióit akarják felhasználni....hát igen gondolni sok mindent lehet és Te be is vetted...miért is? Ja, majd el felejtettem... azért mert tudósok fikcióit olvastad... csak így tovább
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.08.01. 09:06

@cseppkő (5025):
Már ne haragudj, de nem maga a sebesség, ami összelapítja az embert, hanem a gyorsuláskor fellépő erők........:)
A többi részét nem kommentálom, csak annyit, hogy teljesen félreértetted az előtted szólót........
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.08.01. 10:03

@cseppkő (5025):

már megint rizsázol...
De a tudósok és a politikusok is mikor ledobták az első atomot, amikor a kitalálták a mérgesgázokat, a taposó aknákat a vegyi fegyvereket...és amikor kitalálta a kisebbség,
egész világtörténelmünk arról szól,hogy tudjuk a másik embert hatékonyan elpusztítani...
vmi újdonságot tudsz a fröcsögésen kívül
remélem azóta, ha van egyáltalán házad, beázott a tető nálad is ettől a csak kis esőzéstől..
jól elkészített tető nem ázik be, régen is voltak nagy esőzések.. putri nem fogja kibírni,és lehet jóideig száraz időszakot volt Mo-on,ámúgy tűnik idén visszatért az eső. és aki nem készült erre fel erre,az most a következményekkel kell megbirkóznia
mit írtam tapasztalatból írtam, és következtettem
ez te dilinyód,és őrületséged,(azt tapasztaltad??? röhög a vakbelem :lol: :lol: :lol: ) annyi hülyeséget hordtál már össze,hogy csak nevetni lehet rajtad(nem inkább szánni)...
hát igen gondolni sok mindent lehet és Te be is vetted...miért is? Ja, majd el felejtettem... azért mert tudósok fikcióit olvastad...
világ nem úgy működik ahogy hiszed...(kis fantáziavilágodban vergődsz,és békén se tudsz hagyni minket, ahogy látom mániákusan el kell mondanod a zagyvaságaidat)
atombombát először felvázolták sokan csak nevettek,de nemsoká erre is rálicitáltak és megépítették a hidrogénbombát is...
ami elviekben lehetséges,már csak idő kérdése is hogy gyakorlatban is az legyen...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.08.01. 13:49

@énkérdezek (5026):Igen igazad van. De tudod ha a sebesség elérné a fénysebességet, és azt megtartva, szándékoznánk áthidalni azt irdatlan távolságot ami ugye az űrben van, akkor az amit ma gyorsuláskor fellépő erőnek nevezzük, már nem az lenne, hanem egy állandóan jelenlevő prés-erő.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.08.01. 13:53

@fairi (5027): "vmi újdonságot tudsz a fröcsögésen kívül"

Hát persze,-- azt hogy egy ostoba földhözragadt unintelligens, érzéketlen emlős állat maradtál génjeid által.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.08.01. 16:51

@cseppkő (5029):
magadról beszélsz, nehéz volt bevallottad magadról az igazat? :mrgreen:

Többet ne szólj hozzám, mindig fel tudsz bosszantani a hülyeségeiddel!
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.08.01. 16:58

@cseppkő (5028): De tudod ha a sebesség elérné a fénysebességet, és azt megtartva, szándékoznánk áthidalni azt irdatlan távolságot ami ugye az űrben van, akkor az amit ma gyorsuláskor fellépő erőnek nevezzük, már nem az lenne, hanem egy állandóan jelenlevő prés-erő.

Megkérnélek, hogy ehhez mellékelj nekem valami szakirodalmat, mert ez tényleg érdekelne......

Esetleg a saját számításaidból jött ki?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.08.01. 19:27

@énkérdezek (5032):
irdatlan
Egy új mérték a SI-rendszerben.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.08.04. 08:39

@énkérdezek (5032): Tudod vannak elméletek, számítások de hogy az valóban jó-e a gyakorlatban derül ki. Nem véletlenül ha egy mérnök gárda tervez egy repülőt majd elkészítik. az hogy az a repülő jó és használható lesz, kibír mindent azt a próbarepülések döntik majd el. ehhez kell a berepülő pilóta, aki vagy túléli vagy nem.

Itt van a sebesség fokozására a térdimenziót felhasználni akaró elmélet Csak azt tudom mondani, hogy nagyon ügyes számítógépes rajz, ami alapján lehet fantáziálni... Csak épp nem igaz. A szabad űrtérben, nincsenek dimenziók, csak energia mezők. Ha pedig azt akarják igénybe venni, az nem egy egyenes, hanem önmagukba visszakanyarodó Tér-energiák. Épp azt kell legyőzni, amennyiben van egy egyenes fényévekkel számolt távolság, és cél.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.08.04. 10:38

@cseppkő (5039):

Annyira bírom, amikor valaki érzéketlenséggel vádol másokat (alaptalanul), majd alig 2 bejegyzéssel később már ő adja az érzéketlent...


Mutatis mutandis:

Tudod vannak elméletek, számítások de hogy az valóban jó-e a gyakorlatban derül ki. Nem véletlenül ha egy mérnök gárda tervez egy repülőt majd elkészítik. az hogy az a repülő jó és használható lesz, kibír mindent azt a próbarepülések döntik majd el. ehhez kell a berepülő pilóta, aki vagy túléli vagy nem.
Hogy is írtad? -- ehhez kell a berepülő pilóta, aki vagy túléli vagy nem...
Ez a mondatod jellemez a leginkább; hogy a berepülő pilóta, aki vagy túléli vagy nem.... Ezt szokták gondolni akkor ha háborút robban t5anak ki, Hitler is így vélekedett mielőtt elgázosíttatta azt a sok szerencsétlen az embert, De a tudósok és a politikusok is mikor ledobták az első atomot, amikor a kitalálták a mérgesgázokat, a taposó aknákat a vegyi fegyvereket...és amikor kitalálta a kisebbség, miképp lehet sok millió embert nyomorba felejteni szerte a világban... Tudod Cseppkő eddig sem kedveltem a stílusod, de a szenvtelenséged az undorít.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.08.04. 11:14

@cseppkő (5039): Értem a szavakat külön-külön az írásodban, de így mondattá formálva már kevésbé van értelmük.....hacsak nem támasztod alá néhány publikációval. De ugye ezt nem fogod megtenni?!
Látom egy saját magadnak kreált gondolatvilágban élsz, de örülök hogy megosztod velem, csak éppenséggel a tudományos megalapozottságot hiányolom a válaszaidból, ezért kérném ilyen esetekben, mikor állítasz valamit(önmagukba visszaforduló térenergiák, prés-erő, stb), akkor támaszd alá legalább azzal, hogy hol olvastad, mert különben hiteltelenné válik az írásod........
Ha pedig csak Te gondolod így, akkor tedd elé, hogy "véleményem szerint" vagy csak egyszerűen, hogy " én úgy gondolom"....
Remélem nem sértettelek meg és elnézést kérek a többiektől az OFF-ért.
0 x

superba
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.06.17. 09:32

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: superba » 2010.08.06. 13:38

@Dorka11 (5033):

az irdatlan váltóegysége és elnevezése?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.08.06. 15:11

@superba (5054):

Elárulod? :)
0 x

superba
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.06.17. 09:32

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: superba » 2010.08.09. 10:24

@Dorka11 (5056):
Olyan ez mint: a humor a legjobb oldószer.

Az irdatlan szerintem olyan mértékegység,ami 10-es váltójú,egysége a kevésbé irdatlan,de fokozhatjuk a végtelenségig;kevésbé,alig,iciripicirit,hangyányit- a végtelenbe és tovább:)
Az űr egyébként is a végtelen határ,melynek felfedezésére az Enterprise ürhajó hivatott.(végtelen határ--hehe hát ez is olyan mint az alig irdatlan,vagy a kicsit irdatlan:)vagy a kicsit terhes:)
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.08.09. 11:19

@superba (5069): Az űr egyébként is a végtelen határ,melynek felfedezésére az Enterprise ürhajó hivatott.(végtelen határ--hehe hát ez is olyan mint az alig irdatlan,vagy a kicsit irdatlan:)vagy a kicsit terhes:)

Kis javítást eszközölnék......a pontosság kedvéért: Az űr a LEGVÉGSŐ határ. Ennek végtelenjét járja az Enterprise űrhajó, melynek feladata különös, új civilizációk felkutatása, bla, bla bla és hogy eljusson oda, ahová még senki nem merészkedett.....:)
0 x

superba
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.06.17. 09:32

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: superba » 2010.08.09. 11:30

@énkérdezek (5070):
azt tudtad hogy ennek felolvasát az összes,a sorozatban meglévő kapitány tette meg?
Janewaytől a kedvenc mondásom:nem köszönöm,még egy kávé és teret váltok.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.10.06. 09:01

@énkérdezek (5042): Tudod nem tévedtem ide mostanság, ezért nem válaszoltam kérésedre.

Való igaz, mesélek dolgokat, amit nem tudok alátámasztani sem számításokkal, sem bizonyítékokkal. De azt gondolom, ha elmesélem a tapasztalataimat, azon valakik, akikre tartozik, elgondolkodnak.

Ilyen az idő --amely létező tér-feszültség egy objektum körül. De nem biztos, hogy az objektumtól eltávolodva lesz idő. Mint ahogy egy földi objektum belsejében szintén nem létezik idő. Vagy hogy az idő sebessége nem állandó lassulni képes. Ilyen a földi nagy idő és ennek függvényében létező, biológiai idő--

Az előbbi témához kapcsolódva --a Tér maga nem görbül --viszont az energiák akár tömeget, van akár sávokat" vagy akár csupán szálakat alkotnak (nem jut eszembe jobb kifejezés erre)mindig önmagukba hajlanak vissza. azt gondolom, hogy olyan hogy egyenes, nem létezik a természetben. Ez a tulajdonsága az energiáknak teremtette meg az anyagot, a formát, mint valóságunk alkotóit. De ez teremtette meg a különböző minőségű Tér-erőket is, amely mondjuk egy galaxis alkotóit tömörítheti, állandó mozgását fenntartja.

Sebességre vonatkozóan -- Mint már írtam a fénysebesség hatására, még a szálak alkotta energia fazon" is összepréselődik annyira, (egyetlen szálat alkotva,) hogy mindenféle észlelet lehetetlenné válik. Az hogy valamiképp, de még is érzékel, vagy hangot hall, vagy hogy oda érkezik, ami be lett programozva, miképp éri el még is. ezt nem tudtam megfejteni.

Olyan tapasztalatokat írtam le ami nehezen hihető - ezt belátom, és elfogadom ha valaki elveti, kétkedve fogadja. De azt gondolom, nem a magam hiúsága most a lényeges -hisznek-e nekem vagy se hanem, hogy lesz olyan is, aki hiszi nem hiszi, még is elgondolkodik rajta. aztán ha magasabb a képesítése, akkor számolgatni kezd.
0 x

Avatar
Xmes
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010.11.15. 18:38
Tartózkodási hely: Valahol egy Föld nevű bolygón eldugva

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: Xmes » 2010.11.23. 23:14

@cseppkő (5003):
Megmondom miért nem lehet megvalósítani ilyen sebességgel az űrutazást; Akár az űrhajó, de az emberi test aztán végkép nem bírná elviselni.
Csak akkor ha túl nagy a gyorsulás mértéke. Ha szépen, nyugisan, lassan gyorsul, akkor viszont fel sem tűnik.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.11.24. 13:39

@Xmes (7586): Dehat a gyorsan halado vonaton sem lehet utazni, mert az utasok melle osszenyomodik a hatalmas sebesseg miatt, nem kapnak levegot es megfulladnak.
:D
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.19. 16:52

@énkérdezek (5042):Azt kérted van e valami tudományosabb magyarázat rá.Amit beteszek az csupán megközelíti a saját elméletemet;

"Jelenleg a Földön végbemenő leggyorsabb mozgás a CERN legnagyobb részecskegyorsítójában zajlik. "Amikor bekapcsolják, a részecskék nulláról közel 100 000 km/h-ra gyorsulnak egyetlen másodperc töredéke alatt. Fokozva az energiát a részecskék egyre gyorsabbá válnak, egészen addig míg egy másodperc alatt tizenegyezerszer körbe nem mennek az alagútban. Ez azonban ugyanolyan, mint a vonat: soha nem érik el a végsebességet, csak a határ 99,99 százalékát. Azonban amikor ez bekövetkezik a részecskék is elkezdenek utazni az időben. Ezt egy rendkívül rövid életű részecskétől, a pi-mezontól tudjuk, ami általában a másodperc 25 milliárdod része alatt elbomlik, azonban amikor fényéhez közeli sebességre gyorsítják, harmincszor tovább marad fenn."

Ahhoz, hogy az embereket ilyen sebességre gyorsítsuk, az űrben kell lennünk, állapítja meg Hawking, hozzátéve hogy mindeddig a leggyorsabb ember 40 000 km/h sebességgel haladt az Apollo 10 fedélzetén. "Az időutazáshoz ennél kétezerszer gyorsabban kell haladnunk. Ehhez egy jóval nagyobb hajóra van szükség, egy igazi gigantikus űrjárműre, ami elég nagy a közel fénysebességre való gyorsításhoz szükséges üzemanyag mennyiség szállítására. A kozmikus sebességhatár megközelítéséhez hat teljes évre lenne szükség teljes energián. Elméletben képesek lennénk rendkívüli távolságok megtételére egy emberi élet leforgása alatt. A galaxis peremét 80 év alatt érhetnénk el" - összegzett Hawking.

Saját elméletem --- ha a megtapasztalt fénysebességet kivetítjük az anyagra, illetve az űrre, ott ez várható:

--Jelenleg a Földön végbemenő leggyorsabb mozgás a CERN legnagyobb részecskegyorsítójában zajlik. "Amikor bekapcsolják, a részecskék nulláról közel 100 000 km/h-ra gyorsulnak egyetlen másodperc töredéke alatt.Azonban amikor ez bekövetkezik a részecskék is elkezdenek (ami általában a másodperc 25 milliárdod része alatt) felbomlani, azonban amikor fényéhez közeli sebességre gyorsítják, szétrobbanni is képes lehet"


A speciális relativitás leírja, hogyan torzul a tér és az idő a különböző sebességeken haladó megfigyelők számára. A fénysebességre gyorsuló űrhajó utasainak a csillagközi űr erőteljesen sűrítettnek tűnne, ezáltal megnövekedne a hajónak csapódó hidrogénatomok száma. Ami ennél is kellemetlenebb, hogy az atomok kinetikus energiája is nőne.A legénység számára a fénysebességgel történő utazás olyan lenne, mint ha beállítanánk őket az LHC-be. -

Az űrhajó maga, igen kevés védelmet nyújtana. Az most egy más kérdés, hogy szerintem nem az űrhajós számára torzulna tér-idő, mint megfigyelőnek, hanem önmaga szenvedné el, ha egyáltalán lenne ideje akár szenvedni is.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.12.19. 18:09

@cseppkő (8671): A fénysebességre gyorsuló űrhajó utasainak a csillagközi űr erőteljesen sűrítettnek tűnne, ezáltal megnövekedne a hajónak csapódó hidrogénatomok száma. Ami ennél is kellemetlenebb, hogy az atomok kinetikus energiája is nőne.A legénység számára a fénysebességgel történő utazás olyan lenne, mint ha beállítanánk őket az LHC-be. -

Miért kell itt misztifikálni? LHC? semmi köze semmihez!
Ha technológiailag ott tartanánk, hogy egy űrhajót a fény sebességének a 99,9%-ra tudnánk gyorsítani, akkor már nyilván meg lenne oldva a védőpajzs is, ami a nekicsapódó "dolgoktól" megvédené a hajót.Sőt még energiát is termelhetne belőle......
A szétlapítódás meg azért baromság, mert a hajót lehet fokozatosan gyorsítani, 3-5 G/s-mal, oszt majd egyszercsak eléri a végsebességet.......
A tudatlanok anno a hangsebességnél is pont olyan butaságokat írtak, mint Te :)
0 x

pikkamakk
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.06.19. 17:22

Bemutatkozás és egy téma egyben

Hozzászólás Szerző: pikkamakk » 2022.06.19. 17:23

Hellósztok!

A pikkamakk vagyok. Megtaláltok majdnem mindenhol ha okosak vagytok.

De legyetek okosak az a szkeptikusság alapja!
0 x

Válasz küldése