A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Mikajehu
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.02.02. 08:48

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Mikajehu » 2011.02.07. 07:47

Helló Popula(c)tion!
"Addig azonban hadd leljem örömömet pont abban, hogy újabb és újabb kérdésekkel foglalkozhassak!" Ezt senki sem tilt(hat)ja meg, én sem teszem. Nektek volt kérdésetek, válaszoltam. Ebben a válaszban volt némi felvetés amire nem érkezett semmi, ellenben kritika és sok más kérdés igen. Újra felvetettem, de még mindig semmi...
"...nagggyon irigyelni foglak, amiért rátaláltál az egyedül üdvözítő útra." Nos, ez így igaz. Jézus azt mondta: "Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet." . Hát, én megtalálta.
Kérdésekre kapok választ? ;)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.07. 09:58

@Mikajehu (12093):
"Ez mismásolás. Bizonyítsátok nekem az evolúció tanát!"
Emlékeztetlek, a topic címe:
"A Bibliában szereplő özönvíztörténet bizonyítékai"
Evo-s téma van még vagy nyóc (valójában 5). Lécci sorold a bizonyítékaid!
0 x

Ádám
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.12.20. 16:36

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Ádám » 2011.02.08. 18:16

@Mikajehu (12034):

"Képzeljétek, azt is hallottam, hogy egy emberke igencsak meglepődött, mikor befűteni készült és egy kis harangocskát talált a szénbe ágyazódva..."
Nem tudom, ez mennyire hiteles, de még ha megtörtént is, nyilván teljességgel elképzelhetetlen, hogy a szénbányában, vagy a feldolgozás során, esetleg egyéb úton került bele az a csengő. (szarkazmus!)

"Vagy, amikor egy nem rég elpusztult kagyló héjáról megállapították a szuper módszeretekkel a radiometrikus kormeghatározóssal, hogy többszázezer éves..."
Kreacionista taktika: fognak valami cuccot, elviszik egy laborba, lepengetik a zsét, hogy kormeghatározzák. Csakhogy a kormeghatározás nem működik egységesen mindenre, a kőzetnek bizonyos tulajdonságokkal kell rendelkeznie, stb. A mérés természetesen fals eredményt hoz, ahogy az várható is, a kreosok meg lobogtatják vidáman, mintha az cáfolná a kormeghatározás megbízhatóságát.

Sok kérdésedre már választ kaptál itt, de te nem sokra válaszoltál. Itt a lehetőség!

Nekem is van egy kérdésem: Miért vagy itt, mi a célod?
Nyilvánvaló, hogy nem fogadod el a tudomány eredményeit mert ellenkezik a könyvecskéid szószerinti értelmezésével. Ehhez persze minden jogod megvan.
Talán azt hiszed, hogy ha itt prédikálsz Jézusról, meg az isten alakú lyukakról és egyéb nonszenszről, akkor a fórum résztvevői a homlokukhoz fognak csapni: "Jé, az egész tudomány hülyeség, és a párezeréves barbár zsidó pásztornépek tábortüzi meséi tartalmazzág a szent igazságot!" Csak mert van egy olyan tippem, hogy ez nem valószínű szcenárió.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.08. 21:21

Bemásolom újra a hozzászólásom, mert lehet, hogy elsiklottál felette......



A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai - #12120
@Mikajehu (12093): Látjátok? Egyszerű kérdéseket tettem fel...nem megy a válaszadás, tehát azt mondjátok írjak valamit amibe könnyűszerrel beleköthettek... Ez mismásolás. Bizonyítsátok nekem az evolúció tanát!

Már nem azért a két fillérért, de emlékeztetnélek ennek a topic-nak a címére:

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Nos, hogy a magasságosba jön ide az evolúció?
De, hogy gyerekesen kötekedjek is egy kicsit........

Én kérdeztem előbb, én kérdeztem előbb, én kérdeztem előbb!!! :)
0 x

Mikajehu
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.02.02. 08:48

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Mikajehu » 2011.02.15. 08:16

Helló!
Újra átböngésztem az írásokat...Szerintem tökéletesen elbeszélünk egymás mellett.
Én azt mondom, igen, tisztelni kell a másikat akkor is, ha más a véleménye, vagy a hite.
Tényleg nincs minden kérdésetekre válaszom, de ez koránt sem jelenti állításaim hamis voltát, vagy, hogy amiben hiszek az valótlan lenne. Hiszen amit ti képviseltek, az is hemzseg mindenféle ködös magyarázattól, kérdéses teóriától, "aszthiszemtől", "úgygondolomtól", vagy akár "nagyvalószínüségeltől". Valamitől az számotokra mégis valóságosabb, mint egy Mindenható Teremtő Isten munkája. Gondoljátok, állítjátok, hogy mindenre van értelmes és logikus válasz. Közben egy egyszerű humuszkérdés is megtöri álmaitok varázsát. Na, ilyen az, amikor tudósaitok egyébként már a mérésekkor hibás eredményre jutnak, ám azokat lehet úgy alakítani, hogy...Ugyan már! Nem unjátok még, hogy mint a dodgemek rendszerint falba ütköztök és visszapattantok?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.15. 08:43

@Mikajehu (12727):

Konkrétan melyik bizonyítékodról nem derült ki szerinted, hogy nem támasztja alá az Bibliai Özönvíz elméletét, vagy nem alapvetően tévedésen alapul?

Egy 4300 éve lejátszódó hasonló kataklizmának mindenfele látnunk kellene a nyomait. De nem látni sehol.

Az pedig, hogy szerinted hibák vannak pl. az evolúcióelméletben (bár felteszem nem vagy a kérdés avatott szakértője) azért nem okoz számunkra problémát, mert nincs "szent könyvünk" a témáról amiről azt állítanánk, hogy minden szava igaz.
Viszont van egy tudományunk ami láthatóan fejlődik és egyre több betegségre és egyéb emberi problémára tud megoldással szolgálni az inzulinon át a földrengésbiztos házakig.
Bizonyíték erre az emberiség soha nem látott bővülése létszámban és élettartamban, valamint a technikailag fejlettebb országok felé irányuló bevándorlási hullám.

Vélhetően egyik tudományos mű sem lesz 100%-ig igaz, de egyelőre úgy tűnik, hogy egyre inkább bővül a bennük található igazságok mennyisége és minősége, és ez szerintem pont elég ahhoz, hogy érdemes legyen bízni bennük (amíg nem találunk náluk jobbat)
Ha tévedésre bukkanunk a könyvekben, akkor azokról bebizonyítható, hogy tévedések, így kiigazításra kerülnek.

Neked ennyiben van felelősséged, hogy neked van egy darab Szent Könyved, amelyről állítod, hogy minden szava igaz, de mégsem tudod igazolni az abban leírtakat, sőt az abban foglalt egyik eseményre (özönvíz) SEMMILYEN konkrét bizonyítékot nem tudsz felhozni (viszont a NEM megtörténtére kifejezetten sokat lehet találni).
Ebből szerintem az következik, hogy a Szent Könyvednek mégsem igaz minden szava (legalábbis szószerint értelmezve biztosan nem), vagy a könyved főszereplője szándékosan eltüntette a vízözön bizonyítékait, és ezt elfelejtette megemlíteni a bestsellerében.
Viszont ez nem falszifikálható, így már nem is tudományos álláspont.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pounderstibbons 2011.02.15. 11:30-kor.
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.15. 09:19

@Mikajehu (12727): Helló!
Újra átböngésztem az írásokat...Szerintem tökéletesen elbeszélünk egymás mellett.
Én azt mondom, igen, tisztelni kell a másikat akkor is, ha más a véleménye, vagy a hite.
Tényleg nincs minden kérdésetekre válaszom, de ez koránt sem jelenti állításaim hamis voltát, vagy, hogy amiben hiszek az valótlan lenne. Hiszen amit ti képviseltek, az is hemzseg mindenféle ködös magyarázattól, kérdéses teóriától, "aszthiszemtől", "úgygondolomtól", vagy akár "nagyvalószínüségeltől". Valamitől az számotokra mégis valóságosabb, mint egy Mindenható Teremtő Isten munkája. Gondoljátok, állítjátok, hogy mindenre van értelmes és logikus válasz. Közben egy egyszerű humuszkérdés is megtöri álmaitok varázsát. Na, ilyen az, amikor tudósaitok egyébként már a mérésekkor hibás eredményre jutnak, ám azokat lehet úgy alakítani, hogy...Ugyan már! Nem unjátok még, hogy mint a dodgemek rendszerint falba ütköztök és visszapattantok?



Off.

Valóban elbeszélünk egymás mellett!
Én igenis tisztelem azokat, akik hisznek egy teremtőben, stb. Ha, mindenki csak annyira lenne tisztelettudó és megértő mint én, nos szerintem sokkal jobb lenne a világ.

Off vége.

No de a kis bevezető után rátérve a lényegre.
Nyílt egy topic, aminek a címe az özönvíz bizonyítékairól szól.
Érdeklődve vártam, hogy mit is lehet felhozni egy ilyen mese valódiságának az igazolására.
Itt- ott utánaolvastam én is, hogy ne legyek teljesen tájékozatlan, majd elkezdtelek kérdésekkel bombázni, szándékosan keményen, mert ilyen kemény hitet csak kemény lényegretörő kérdésekkel lehet " becserkészni "

A szándékom csak annyi volt, hogy a vak hiten túl lásd be, hogy egy ilyen dolgot csak akkor fogadhatsz el kétkedés nélkül, ha nagyon erős a hited. De ezzel beismered, hogy a hiten túl nem is keresel és nem is akarsz meggyőződni a mese valódiságáról.......
Ergo mindegy, hogy megtörtént vagy nem, számodra valós történetként realizálódik, számomra (kételkedő) számára, meg logikátlan, hibákkal teleaggatott mese marad.

Zárásként annyit kérdeznék, hogy a humuszkérdéssel mit szeretnél mondani, annak ellenére érdekel, hogy nem bibliai özönvízes téma.......
Remélem nem azt akarod mondani, hogy a teremtő teremtette a humuszt.......vagy igen?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.16. 08:01

Szerintem a téveszméseket nem tisztelni kell, hanem kezelni. Persze, ha van rá mód. :roll:
0 x

Mikajehu
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.02.02. 08:48

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Mikajehu » 2011.02.17. 05:02

Kedves énkérdezek! Beismerem, nem tudom minden kérdésre a választ...csakúgy, mint ti sem. Amiket írtam, fenntartom, és még az sem ingat meg, hogy ti nem fogadjátok el mint bizonyítékokat. Annak ellenére nem, hogy ezeknél jobbakkal ti sem rendelkeztek. (Egyszerű kérdéseket tettem fel, amikre nem jött válasz...)
A téveszméről annyit, hogy annak rabjai vagytok. Felvesztek valamiféle tudományos köntöst, ami kicsit túl van méretezve. Itt-ott lóg rajtatok, de meglehet, néhol szoros is. A lényeg, hogy nem áll jól nektek. Képesek vagytok arra, hogy csak azért tartotok valamit hülyeségnek vagy téveszmének, mert a Bibliában olvasható. Elhisztek viszont bármit, ami mondjuk az evo-elméletet támasztja alá, mert azt gondoljátok igaznak.
Már egy világméretű özönvíz esélye is komoly fejfájást okoz nektek, meg is értem miért . Cáfoljátok, pedig a földön nincs olyan népcsoport, amelynek ne lenne írásos emléke róla. A többit nagyjából megírtam, de tartok tőle, hogy akkor is megvétóznátok az egészet, ha videófelvételt hoznék nektek róla.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.17. 05:36

@Mikajehu (12797):
Kedves Mikajehu!
Mint már fentebb (lentebb? ;) ) jeleztem, meddőnek tartom a vitát, azon tekintetben, hogy a Biblia úgy "kerek", ahogy van, Te csak azon belül, mi meg csak azon kívül gondolkodunk...(Azért az egyház véleményét ne hagyd figyelmen kívül!)...De persze gondolkozz el azon, hogy semmilyen kézzelfogható bizonyíték sem szól egy világméretű vízözön mellett, mégis sok nép legendáriumában jelen van.?!? :)
Még mindig fenntartom abbéli vélekedésem, hogy a címválasztás rossz volt, javaslom a lecserélését (Persze, ha Pounderstibbons is áldását adja, mint ötletgazda)!:
"Az özönvíz történetek valóságalapja" címre!
Moderátorok?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.17. 14:23

@Popula(c)tion (12798):

Nem a cim, maga a tema elhibazott.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.17. 15:27

@vaskalapos (12863):

Szerintem inkább csak az érvek hiányával van probléma.
Jézus életét (a csodák már más kérdés) pl. alá lehet támasztani történeti tényekkel, írásos emlékekkel, és a római helytertó valamint a szintén emlegetett Heródes életrajti adataival, vagy a földrajzi jelenségekkel.

A vízözönre ilyen mégsincs, pedig Mikajehu ígérte, hogy tényeket fog hozni.
Arról én nem tehetek, hogy az ígéretét nem tartotta be, pedig a Biblia szerint alig néhány évszázada történt a dolog....
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.02.17. 15:52

@pounderstibbons (12889):
Te sem gondoltad komolyan, hogy lennenek ervek, csak cikizel egy vallasos hitet.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.17. 16:07

@vaskalapos (12899):

Nem cikizek vallásos hitet.
Ha Mikajehu azt mondta volna, hogy Jézus a bűneimért halt meg vagy ott ül az Atyának jobbján, eszembe nem jut témát nyitni neki.
Az vallásos hit, ami a tudomány módszereivel vizsgálhatatlan.


A Kr. e. 2300-ban lejátszódó özönvíz megtörténte nem vallás, hanem ténykérdés.
Mikajehu állította, hogy vannak rá ténybeli bizonyítékai. Mit tehet ilyenkor egy szkeptikus?

Szerintem teret ad nekik, és utána megkritizálja őket.

A hívő meg majd eldönti, hogy módosítja e az álláspontját, ha nem ül egyik tudományosnak tartott bizonyítéka sem.
Jelen esetben két kiút van szerintem Mikajehunak:

Nincsenek olyan tudományos ismereteink, amelyek igazolnák az özönvizet, tehát:

1., A Bibliában szereplő eseményeket nem lehet szó szerint értelmezni
2., A Bibliában leírtak nyomát Isten eltüntette, így nem állítható, hogy objektív bizonyítékok igazolják azok megtörténtét.

Szerintem bármelyik magyarázatot fogadja el, (kicsit) kevésé téved, mint előtte.
0 x

Mikajehu
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.02.02. 08:48

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Mikajehu » 2011.02.20. 22:10

"...semmilyen kézzelfogható bizonyíték sem szól egy világméretű vízözön mellett..." Ez egyszerűen nem igaz!
Az özönvíz mellett is mondtam érveket, és Noé bárkájának ténye mellett is. Ti azonban azt mondjátok mindenre, ami a ti elképzelésetekkel ellentétes, hogy nem igaz. Hogy miért is nem igaz? Ja, azért, mert az egész meg van írva a Bibliában. Szóval nem kerestek mellette bizonyítékokat, mert eleve elvetitek. Viszont van saját elgondolásotok, ami mert a tiétek igaz, és nyílván a kutatások alá is támasztják azokat. Ezzel csak az a baj, hogy ti sem tudtok mindent, több a kérdés mint a válaszotok, valamint elfogadtok tudósok által lejegyzett dolgokat korrektnek még akkor is, ha azt mondják: "...lehetséges hogy...", "...nagy valószínűséggel...", stb. Már pedig ilyen van.

Jaj! Milyen bizonyíték van mondjuk egy ősrobbanásra? Van róla írásos emlék a távoli múltból? Barlangrajz? Látta valaki? Mindig elfelejtem! A tudósok mondják hogy volt, akkor pedig tuti! Csakhogy sok elismert tudós nem kételkedik már egy világméretű özönvíz valóságában, ők is kutatásokra hivatkoznak.

Láttatok már feketelyukat? Honnan tudjátok hogy létezik ilyen? Mondta nektek valaki. Elmagyarázták milyen, és lehetségesnek tartjátok. Mi azt mondjuk: Mindent Isten teremtett. Elmondjuk hogyan, és erre azt mondjátok: "Hülyeség!". (Ezzel persze nem azt mondtam, hogy nem léteznek feketelyukak...) Bizonyítékokat vártok, mérhető dolgokat, csak hogy nagy baj lenne, ha Istent a mi eszközeinkkel mérni lehetne.

Persze értem én, hogy ha már magát az özönvízet kétségbe vonjuk, akkor a bárka is léket kap. Ha tagadjuk egy Mindenható Isten létét, akkor a teremtés csodájával sem kell bajlódnunk. Ha Jézus nem élt, akkor meg sem halhatott, ergo fel sem támadt. De, ha mindezeknek az állításainknak csak egy százalék esélye van, szerintem akkor már érdemes gondolkodni rajtuk.

Még egyszer! Az elején adtam bizonyságokat. Pár dologra azt mondtátok nem igaz, és mivel ti tettétek, elégedettek is vagytok ennyivel. A felvetéseimre nem érkezett válasz. Könnyű mondani: "Nem igaz!" De elmesélni hogy miért is nem, már más probléma. Ahhoz ugyanis nektek is bizonyítanotok kellene, de ugye az sem megy bemondásra...
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2011.02.20. 22:20

@Mikajehu (13157):
Az a "kutatási program", hogy mindent isten teremtett, ez mire jó?
Van ennek bármilyen prediktív ereje?
Mert olyat láttunk már, hogy pl új bolygót, részecskét, effektust mutattak ki, mert valamilyen elmélet megjósolta.
Na de ha valami érdekeset látunk és a magyarázat annyi rá, hogy isten ilyenre teremtette és kész, akkor ez mennyit ér?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.02.20. 23:00

@Mikajehu (13157):

Az özönvíz mellett is mondtam érveket, és Noé bárkájának ténye mellett is.
Mik voltak ezek az érvek? Szerintem mindegyik cáfolva lett.
Mutass egyet, ami nem.

Pedig közben tényleg szereztünk ismereteket nemhogy néhányezer éves, de évmilliókkal ezelőtti földrajzi eseményekről, és tőlünk fényévekre lévő csillagászati objektumokról is. Az özönvízről, meg sehol nincs semmi.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.02.21. 04:09

@Mikajehu (13157):

szánalmas a vergődésed, ne haragudj. :roll: milyen bizonyosságot mondtál te az özönvíz mellett? Milyen tényt mondtál ami igazolja Noé bárkájának a létezését? Nem vagy tisztában ezeknek a szavaknak a jelentésével, bizonyíték? Tény? A mesekönyvedből idéztél, semmi egyebet nem mondtál. Fogd már fel, hogy a biblia nem bizonyíték erre. Próbálj racionálisan érvelni, mert így felesleges a párbeszéd.

OFF
"Bírom" az ilyeneket mint te, hogy a tudomány pocskondiázzák a vallásukat védve. Miközben áramot használnak, autót vezetnek, stb. Tudtad hogy ezt mind a tudománynak köszönheted? Az a baj hogy nem tudod, mert szelektíven válogatod össze a neked tetsző dolgokat. Ami neked tetszik azt Isten adta, ami neked rossz arról meg a sátán tehet. :roll: Ugyan ez igaz erre az özönvízes elméletre is.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.21. 10:18

OktondiJóskával kell egyetértenem!

Mint korábban mondtam,engem nem zavar ha valaki hisz valamiben......
De ha fennen hirdeti, hogy ez így igaz meg úgy igaz, mert ebben a könyvben meg van írva, nos az már zavarólag hat az idegrendszeremre...:)

Rengeteg kérdést intéztem hozzád, de egyetlen egyre sem válaszoltál.
Az pedig nem kibúvó, hogy " de hát Ti sem válaszoltatok az én kérdéseimre"
Ez itt a bibliai özönvíz bizonyítékai nevű topic, itt ide vonatkozó kérdésekre és feleletekre számít az ember. Egyéb, nem idevágó kérdést a megfelelő topicban sziveskedj feltenni, amire bizony választ is fogsz kapni.....
Egy kis felvilágosítás: Ha valaki állít valamit, akkor azt alá is kell támasztania BIZONYÍTÉKOKKAL!!!!!
Bizonyítéknak nem tekinthető a biblia, amit számtalanszor átírtak, ezt azt kihagytak belőle, mindíg az adott kor követelménye szerint. Vagy nem így van?
Ráadásul, hogy tudnád bizonyítani, hogy az ott leírtak a valóságot tükrözik? Mi van, ha csak néhány erősen hívő ember így akart újabb hívőket toborozni? Féligazságokból legendákat szőttek.......
Csak elmélkedem, mielőtt azt mondod, hogy bizonyítsam be......
Az özönvízre nem adtál semmiféle kézzelfogható bizonyítékot!
Sem földtani maradványok, sem régészeti leletek nem igazolják a megtörténtét.
Ráadásul az ilyen egyszerű kérdés el sem jut a tudatodig: Mit ettek a húsevők egy évig? Hogy tárolták a húst? Miután kiengedte az összes állatot, a húsevők miért nem kapták el a növényevőket? Akkor mit ettek a húsevők a parton az első évben? Ha a növényevőket megették volna(márpedig megették volna) akkor manapság alig lenne állat, mert a növényevők elfogyasztása után a húsevők is kihaltak volna néhány éven belül......ezen próbálj meg elmélkedni kicsit.
Ha pedig ezeket a dolgokat az Isten egy csapásra megoldotta, akkor meg mi a csodának kellett ez a buta felhajtás a bárkával meg állatokkal?
Nóé nélkül is megoldhatta volna.
Az írod, hogy nem keresünk MELLETTE BIZONYÍTÉKOKAT!
Te jöttél ide, hogy vannak bizonyítékaid. Én szeretném látni őket, de eddig csak szájkaratéztunk. Semmiféle érdemi bizonyítékkal nem bújtál elő. Ja, de mégis. Bizonyítottad a vak hitedet egy mesében. Meg azt is bebizonyítottad, hogy logika nélkül is le lehet élni egy életet.....:)
ÜDV
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.02.21. 10:42

@énkérdezek (13173):
"Ha pedig ezeket a dolgokat az Isten egy csapásra megoldotta, akkor meg mi a csodának kellett ez a buta felhajtás a bárkával meg állatokkal?
Nóé nélkül is megoldhatta volna."
Nem veszed az adást. A Biblia nem tudományos munka, hanem hittérítő mű.
Tehát a válasz:
Azért kell "ez a buta felhajtás", mert az üzenete az, hogy ha "rendesen" hívő vagy, bármit, még egy világkatasztrófát is túlélhetsz, "csak" HINNI kell.
Persze majd mi (a Biblia) mondjuk meg, hogy is van az a rendesen hívés ;) .
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.02.21. 11:06

@Popula(c)tion (13176): Lóf*szt éled túl....:)
Már elnézést a kifejezésért. Maximum megpusztulsz, de jön az új világ és a szétrohadt koporsókból az elporladt csontokra újból hús nő és voila, lőn feltámadás.
A thriller-ben ezt M. Jackson már bemutatta, no de valójában Neki sem sikerül feltámadni. Pedig megérdemelné. Talán még nem jött el az idő.......
0 x

Mikajehu
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.02.02. 08:48

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Mikajehu » 2011.03.02. 11:37

Helló!

Látom, párotoknál kiverte a biztosítékot a téma... :lol:

"Mik voltak ezek az érvek? Szerintem mindegyik cáfolva lett."
Számomra nem számít cáfolatnak az, ha azt mondjátok: "Nem igaz." . Hát, ez a helyzet.

Ha ti állítotok valami hihetőt az mitől igaz? :roll:

http://keresztenyfilmek.com/bizonyiteko ... rkaja.html -vannak, akik nem tartják hülyeségnek, nos az előadásmód éppen nektek való, akik a Bibliát mesekönyvnek tartják. Ja, miért is az? Van efelől tudományos bizonyítékotok? ;)

Na, további jó mérgelődést! Annyit még mondhatok, hogy a ti hitvilágotok szánalmas és pokoli történet. Nincs se vége, se hossza. Van azonban számotokra is megoldás, Ő Jézus Krisztus! Szólítsátok meg Istent az Ő nevében, ha szívből teszitek, a válaszok is meglesznek. Ezt garantálom!
Talán ez a film segíthet a döntésben: http://keresztenyfilmek.com/tanitasok/2 ... olban.html

Isten áldjon titeket! Ahogy eddig is, ezután is imádkozom értetek!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.02. 11:46

@Mikajehu (13677):
Na, további jó mérgelődést! Annyit még mondhatok, hogy a ti hitvilágotok szánalmas és pokoli történet. Nincs se vége, se hossza.
Kifejtenéd mi a "hitvilágunk"?
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.03.02. 13:17

@Mikajehu (13677): Annyit még mondhatok, hogy a ti hitvilágotok szánalmas és pokoli történet.
??????
Mondhatnál még mást is, de látom átmentél 2-es fokozatba ....... vagy rückvercbe?
Kifarolsz, mert nem vagyok-vagyunk csak úgy ni bemondásra vevők a hitvilágodra?
Idejössz nagy mellénnyel bizonygatni valamit, majd egy kérdésre sem tudsz válaszolni, erre sértődötten(de imát rebegve értünk) elhagyod a hadszínteret.......
Tudod én miben hiszek?
Hiszek abban, hogy a szándékod JÓ és nem akarsz ártani senkinek. Nem vagy csodavizet áruló pénzéhes porszívóügynök. Egyszerűen a sors elvezetett egy irányba, ahonnan már nem is akarsz visszafordulni......
Mindaddig nincs is ezzel baj, amíg nem olyanokat akarsz meggyőzni, akik nem akarnak ezen az úton járni.
Lehet hinni, lehet téríteni, lehet félni az Úrtól, de mindennek megvan a HELYE!!! Ez nem az a hely. Itt bizonyítékok kellenek. Nem bemondásos dolgok, hanem igazolható, megismételhető, kiszámolható, stb.

Kár, hogy nem alakult ki érdemi vita, habár ezt borítékolni lehetett előre.

Üdv: énkérdezek
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.02. 13:26

Bocs, írtam valamit, de nem tudtam törölni. :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2011.03.02. 13:31-kor.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.02. 13:30

@énkérdezek (13680): Úgy tűnik Jézus arra tanítja őt, hogy mások hitét, ateizmust ne tisztelje, vagy esetleg alkalomadtán dobja máglyára - hiszen aki nem hívő keresztény az értéktelen ember, és nem Isten teremténye - mint tudjuk, a tisztelet nem jár ki nekünk! Törődj bele, ez van!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.03.02. 18:30

@Gábor (13683):

Gyakran esnek az emberek abba a hibába hogy toleránsak a keresztény hívőkkel, szerintem nem szabad. A kereszténység nem egy toleráns vallás. Ha lehetőségük nyílna rá, máglyára dobálnának minket egytől egyig... Hiába a kenetteljes duma, ha a színfalak mögé nézünk, láthatjuk h veszélyes az ostobaságuk.

Mikajehu, áldott legyen az Ori!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.03.02. 18:54

@OktondiJóska (13725):
A kereszténység nem egy toleráns vallás. Ha lehetőségük nyílna rá, máglyára dobálnának minket egytől egyig... Hiába a kenetteljes duma, ha a színfalak mögé nézünk, láthatjuk h veszélyes az ostobaságuk.
Ez már megtörtént a történelem folyamán, és ez ugyebár tény.

Ia! Ia! Ia Cthulhu F'htagn!
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.05. 07:43

Azért Ti is gyűjtenétek nekem a fát,nem?
Az özönvízről az eredetit kellene elolvasni! A sumer történet lett adoptálva! A sumer király lista is megemlíti, azonkívül abból az is kiderül, hogy honnan származik a KIRÁLYSÁG! üdv. osamuka
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.03.05. 14:36

@osamuka (13873):
Azért Ti is gyűjtenétek nekem a fát,nem?
Nem. Én kifejezetten jól szórakozom Rajtad, holtversenyben Gornival, de azért a Cseppkői magasságokban való szárnyaláshoz kell még egy kicsit "művvvelllődnöd".
A sumer történet lett adoptálva!
Tudjuk. És?
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.05. 20:56

Láttam a tv-ben egy olyan műsort, ahol a bárka darabjait keresték.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.03.06. 06:22

@piciloo (13903):

a gyerekek meg néha fennmaradnak dec. 6.-án, h rajtakapják a télapót amint becsempészi az ajándékot. Egyik dolog sem bizonyítja a másik létezését.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.03.06. 10:29

@OktondiJóska (13912):

Nem is győzött meg a film. De szerintem azokat sem, akik keresték.
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.15. 05:55

@piciloo (13903):
Azért nem találták meg, mert rossz helyen keresték! :lol:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.04.15. 11:15

@osamuka (17049):
Azért nem találták meg, mert rossz helyen keresték! :lol:
Na látod, az ilyen típusú kinyilatkoztatásaid azok, amiktől többünknek kinyílik a zsebünkben a bicska. Tudod, egy normális vitában egy normális résztvevő ilyenkor elmondja, hogy; szerinte miért nem ott kellene keresni, hanem ilyen és ilyen okokból máshol, mégpedig itt és itt. Ha találtak valamit, akkor az eredmények hol hozzáférhetőek, mit igazolnak, milyen régebbi felvetéseket cáfolnak. Ha nem találtak semmit, akkor mégis miért tart ki az álláspontja mellett, stb., stb...
Ezek nélkül egy ilyen benyögésed kb. annyit ér, mint amikor én kijelentem, hogy:
A hétfejű sárkány igazából csak ötfejű, hónalj-vörös, nem okád tüzet és a legkisebb királyfit sem tudja nyakig a földbe vágni, csak derékig.....
Érted?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.15. 14:24

@Popula(c)tion (17060):
Ne is haragudj, de csak nem képzeled, hogy egy fórumra felteszem, hogy mit gondolok róla?
Egyébként ha jó helyen keresték volna, akkor megtalálták volna! Csak az a "volna" ne lenne! :)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.04.15. 15:13

@osamuka (17073):

Tényleg, hogyan is várhatnánk el, hogy ideírj dolgokat, amiket gondolsz.
De akkor miért írsz ide?
Az írás, vagy a gondolkodás nem megy?
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.16. 07:50

@pounderstibbons (17088):
Például megvédeni az O2 vizet, tudjátok meg, hogy van Teremtő, földönkívüliek,......stb. :o
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2011.04.16. 08:07

@osamuka (17128):
Például megvédeni az O2 vizet, tudjátok meg, hogy van Teremtő, földönkívüliek,......stb.
Ezek után csak sajnálni tudom a védelmedre szoruló ismerőseidet... :mrgreen:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2011.04.16. 09:11

@osamuka (17128):
Ne is haragudj, de csak nem képzeled, hogy egy fórumra felteszem, hogy mit gondolok...
Akkor mit teszel fel? Ja, látom már, azt, hogy mit gondolunk (szerinted) mi? (Mert hát persze, hogy ezt is jobban tudod.)
Egyébként ha jó helyen keresték volna, akkor megtalálták volna! Csak az a "volna" ne lenne! :)
Akkor szólj nekik, hogy hol keressék! Vagy akár megkereshetnéd te magad is, ha már úgyis olyan nagy híve vagy a megtapasztalásnak.
...tudjátok meg, hogy van Teremtő, földönkívüliek,......stb.
...és Télapó, és Mu, és hétfejű sárkány, és Atlantisz, és láthatatlan spagettiszörny, és O2 víz jótékony hatása, és gonosz boszorka (speciel egyet én is ismerek :( ), és, és.....
Minden lehet, némelyik nagyobb, másik kisebb valószínűségű. Na ezt a valószínűséget tárgyalhatjuk itt. A te bejelentésed (és bárkié) önmagában nem emeli ezeket a valószínűségeket.
(Tudod, ez olyan lenne, mint az oviban: -De igen! -De nem! -De igen! -De nem!...)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.16. 15:24

@Popula(c)tion (17132):
"hogy mit gondolok..." Rosszul lennétek tőle! :)
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2011.04.16. 15:25

@osamuka (17161): "hogy mit gondolok..." Rosszul lennétek tőle! :)

Te, ember.
Mostmár komolyan nem értelek.
Azért raksz minden hozzászólásod végére egy röhögő majmot, mert tulajdonképp kiröhögöd a saját magad által leírt bullshitet?
Azt hiszem jó helyen kapisgálok...... ;)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.04.16. 21:57

@énkérdezek (17162):
Szerintem nem kapisgálsz, hanem kapirgálsz, és nem jó helyen, hanem a trágya vagy a szemétdombon! Választhatsz, megkaptad a lehetőséget! :lol:
0 x


Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.05.03. 14:02

@OktondiJóska (11867): OFF
Nekem volt madárpókom, ha két-három hónapig nem eteted tuti legyengül, és elpusztul két-három hét etetési időközök szoktak lenni. Csirkemájat meg elég nehezen tudsz neki adni, dögöt ugyanis nem eszik... persze kicsit felmelegítve, előtte mozgatva talán. Leginkább tücsköt, egynapos egeret, rózsabogár lárvát szoktak adni enni neki - élve! Ja, és sokat sem illik neki adni enni, mert baromi nagyra meg tud nőni így, de sokkal rövidebb ideig él.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.05.10. 12:42

@Gábor (17699):

OFF
Persze, nem egészséges neki hónapokig nem adni kaját. De kibírná ha szükség lenne rá. A mostani pókom kb 2 éves, és talán ha egyszer adtam neki tücsköt, azóta is csak májat adok neki. Hidegen is, nem mozgatva is "rácuppan" egyből, szereti ahogy látom. :) Tulajdonképpen azért szoktam le a tücskökről már az elözö pókömnál is, mert megvettem kb 10 db tücsköt, abból megevett 2-3-at, a többi meg addig ciripelt itt nekem napokig, amig egymást nem ették meg... Nem volt valami guszta látvány.
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.05.11. 09:35

@OktondiJóska (18034): OFF
Azért én mégis azt tanácsolom ne próbáld ki, hogy hónapokig nem adsz neki enni... Ha van rá lehetőséget, videót kérek, a máj evésről! Nem (csak) a szkeptikus vénám miatt! :) Amúgy milyen fajta?
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.05.12. 00:27

@Gábor (18062):

ment egy üzenet, videóval :)
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.05.12. 06:02

@OktondiJóska (18094):
Az a baj, hogy ezt a probléma kört, ateista, liberál-bolsevista gondolkozás móddal, értelmezni sem lehet, nem hogy értelmeset írni róla! :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.05.12. 13:22

@osamuka (18096):
liberál-bolsevista
A liberalisok Magyarorszagon kisebbsegben vannak, tehat helyesen "liberal-mensevista" es "fasiszta-bolsevista" az ellentetpar.
0 x

Válasz küldése