A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.25. 12:50

@Vaszilov (74355): Ha itt valaki strapálja magát, az te vagy. A feleslegességen azonban tényleg nincs vita.
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.11.30. 12:53

@mimindannyian (74357):
Kb ugyanúgy nem érdekel senkit ezután se érdekel
Ha itt valaki strapálja magát, az te vagy. A feleslegességen azonban tényleg nincs vita.
Megtekintés (dátum):
41215 (nov..25)
41984 (nov. 26)
42745 (nov. 27)
43435 (nov. 28)
43527 (nov. 29)

43527 - 41215 = 2312 / 5 = 462

Viszont a Te "mélyenszántó" ugyanakkor "magasröptű" nyögésed naponta átlagban 462 személyt érdekel!
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.11.30. 14:43

@Vaszilov (74452):
Vaszilov írta:43527 - 41215 = 2312 / 5 = 462
Ebből vonjál le egyet!
Az én voltam. Bekukkantottam, és láttam, hogy valami erőltetett marhaság - az írói munkásságod része - és elolvasatlanul kiléptem kábé 18 másodperc múlva.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.11.30. 15:36

@Vaszilov (74452):
1) öcsém, nem velem kell versenyezned. Attól még ugyanúgy érdektelen vagy, ha van nálad még érdektelenebb.
2) nem tudom, miféle nyögésemről beszélsz, amit naponta ember 462 néz meg, de kötve hiszem, hogy tudomásod van olyan publikációmról, amelynek a statisztikáját is ismered, és ennyi lenne
3) az oldalad letöltési statisztikájából nyugodtan vonjál köbgyököt, hogy valós emberek általi elérést kapj, ne a google, bing, orosz és kínai keresőmotorok rutintevékenységét számold
4) arról végképp semmi elképzelésem nincs, hogy kicsoda az én "Gábor elvtársam". Mit szívsz, ember?
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.11.30. 15:47

@Rigel (74456): Ha elolvastad volna, nagy szellemi erőfeszítéssel esetleg rájöttél volna mi a mondanivalója, ezáltal még sikerélményben is részülhetnél .
De ha nem megy, ne erőltesd!
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.11.30. 16:14

@mimindannyian (74459): Öcséd a svábhegyi betegszamár!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.11.30. 20:03

@Vaszilov (74452):
Ezt a számítást pontosan hogyan sikerült véghezvinni? Minek az átlaga a 462? Az általad először beírt 5 számnak biztos nem....

Nem mellesleg saját logikád szerint az özönvíz sztori a Bibliában sokkal jobb, mint a te írásod, hisz sokkal többen olvasták!
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.12.03. 15:46

@Question (74472):
Ezt a számítást pontosan hogyan sikerült véghezvinni?
A november 29-i megnyitás számából kivontam a november 25-én nyikvántartott megnyitás számát. Ez a komplikált számatani művelet 2312 -s számot eredményezett.
A még komplikáltabb átlag kiszámításához minden tudásomat és erőmet latba vetve ezt a számot 5-tel, azaz öttel elosztottam és így kaptam ezt a különleges számot.
Minek az átlaga a 462?
Röviden. az 5 nap alatt történt kattintásoké (erre a topikra)
Hosszabban már egy kicsit komplikáltabb téma.
Valószínűleg ismered, hogy ha az "aktív témák"-ra kattintasz a negyedik oszlopban a megtekintések számát, az ötödik oszlopban az utolsó hozzászólás idejét és a tettesét találod.
Feltételezésem szerint ezzel mindenki úgy van, mint én, hogy ha érdekel vagy a téma, vagy a hozzászóló, rákattintok.
Az időszámításunk 2013-dik évének november hó 25-én "mimindannyian" szólt hozzá utoljára amikor is a megnyitások száma 41215 volt. Meglepődve vettem tudomásul, hogy 24 óra elteltével 769 lehívás/kattintás történt a topikra. Egy részük valószínűleg abban a reményben, hogy valami okosat fognak olvasni "mimindannyian" tollából.
Ez meg is történt: "Kb ugyanúgy nem érdekel senkit ezután se érdekel "
A kiváncsiság a további napokon is érezhető volt a megnyitási számokból.
Mivel "mimindanyian" tapasztalatát, itélőképességét, állításainak értékét soha nem vontam kétségbe, világos volt számomra és ki is nyilvánítottam, hogy ő a kíváncsiság tárgya (és nem én!)
Nem mellesleg saját logikád szerint az özönvíz sztori a Bibliában sokkal jobb, mint a te írásod, hisz sokkal többen olvasták!
Itt sajnos a Te logikáddal van a baj, mert én sehol sem hoztam olvasói számot a cikkemről, mert nem is rendelkezem olyannal, ami ma érvényes lenne.
Én tehát a fenntemlített megnyitásokat kivétel nékül "mm" számlájára írtam.
Belátom önkritikát kell gyakorolnom, mert tévedtem. Arra nem gondoltam, hogy "rigel" nem rendelkezik a cikkem elolvasásához szükséges IQ-val.
"Ebből vonjál le egyet!
Az én voltam. Bekukkantottam, és láttam, hogy valami erőltetett marhaság - az írói munkásságod része - és elolvasatlanul kiléptem kábé 18 másodperc múlva."
A kisebbik baj az, hogy a cikk olvasói számából, - mint feljebb kifejtettem - nem tudok egyetlen egyet sem levonni, mert nem létező számból nem lehetséges. Még csak nem is próbálkozom vele.
A nagyobbik baj az, hogy "rigel" vagy nem olvasta, hogy SZATÍRÁRÓL van szó, és még nagyobb baj, ha nem tudja mifán terem a szatíra!
Ebben az esetben jobb is, ha 180 másodperc helyett csak 18-ra kukkantott be, mert nem venném lelkemre, ha szellemi sérv következtében egészsége károsodást szenvedne.(elég szomorú dolog, hogy IQ dolgában alultáplált)

Megemlítem, hogy egy másik hozzászóló (P*****(c)****) észrevette tévedését.
0 x

Avatar
Rigel
Hozzászólások: 1492
Csatlakozott: 2013.05.15. 10:49

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Rigel » 2013.12.03. 17:38

@Vaszilov (74550):
Vaszilov írta:Belátom önkritikát kell gyakorolnom, mert tévedtem. Arra nem gondoltam, hogy "rigel" nem rendelkezik a cikkem elolvasásához szükséges IQ-val.
143. Csak a miheztartás végett.

Nem dicsekvésből írtam, csak mert szóba került az IQ. Amúgy pedig anno beleolvastam a munkádba, és megállapítottam, hogy egy erőltetett marhaság valaki olyan tollából, aki abban a hiszemben volt, hogy milyen eredeti és frappáns egy kis szkeccsben leírni olyasmit, amit amúgy a józanul gondolkodni képes ember magától is felismert. Hát nem az. Erőltetett és unalmas, szinte nekem volt kínos helyetted a dolog.
Én legalábbis nem lennék büszke a szóban forgó "cikkre". Nem az a Pulitzer-díjas munka...
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.03. 17:49

@Vaszilov (74550):
A még komplikáltabb átlag kiszámításához minden tudásomat és erőmet latba vetve ezt a számot 5-tel, azaz öttel elosztottam és így kaptam ezt a különleges számot.
Akkor menj vissza középiskolába, és tanuld meg rendesen, hogyan kell átlagot képezni, mielőtt nagypofájú módon elkezdesz észt osztani.
A 5 szám átlaga bizony nem 462.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.12.03. 19:51

@Question (74556): Ennyire ne legyél már hülye, szerintem mindenki érti rajtad kívül, hogy mit számolt.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.03. 20:36

@mimindannyian (74459):
Mit szívsz, ember?
- kérdezed Vaszilovtól. Úgy gondolom, alkalmasint bakkecskét, mint a viccbeli cigány. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.03. 20:40

@Vaszilov (74550):
Az időszámításunk 2013-dik évének november hó 25-én "mimindannyian" szólt hozzá utoljára amikor is a megnyitások száma 41215 volt. Meglepődve vettem tudomásul, hogy 24 óra elteltével 769 lehívás/kattintás történt a topikra. Egy részük valószínűleg abban a reményben, hogy valami okosat fognak olvasni "mimindannyian" tollából.
Ez itt hibás feltételezés, nem az utolsó hozzászóló személye dönti el, érdekel-e egy topic, hanem a téma, ill. az adott topicról felhalmozódott emlékek. Pláne, hogy az utolsót megelőzően más is írhatott jót, s rosszat.
A fórum és a blog között nagy különbség, hogy míg az utóbbiban megjelenő új cikkek tényleg arról szólnak, hogy a szerző ír valami közlésre érdemesnek tartott dolgot - erre tehát állhatna a megközelítésed -, azonban a fórumon párbeszéd folyik, melynek egyes hozzászólásai igen gyakran nem bölcs kinyilatkoztatások, csak a párbeszéd továbbgörgetésének szerepét töltik be. Így az utolsó hozzászóló, mint az érdeklődés fokát befolyásoló tényező emiatt is igen jelentéktelen.

Egy szónak is száz a vége, írtál egy harmat gyenge szösszenetet, és igyekszel fellépni azok ellen, akik ezt kimondták. Gyermeteg dolog. Toleráld, ha kritizálnak, vagy ne fórumozz.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.03. 23:47

@Szilágyi András (74563):
A leírásából bizony nem derült ki, hogy jó a számítása. Csak most gondolkoztam el azon, hogy ha felteszem, hogy az a bizonyos 5 szám nem a napi kattintások számát mutatja, hanem az adott napig az összs kattintás számát, akkor értem meg, miről akart beszélni. De akkor is baromi félreérthető volt, és nekem honnan kéne tudnom, hogy hogyan működik az a számláló, amiről szó van, ha nem mondják el?

Egyébként nagyon köszönöm, hogy moderátorhoz méltóan, kulturáltan nyilvánultál meg az irányomban. Ismét. Seggarc.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.08. 11:26

Milyen biblia? Milyen özönvíz? Nezavarjon különben sekit, hogy nem létezik annyi víz a Föld nevű bolygón, hogy ilyen esemény megvalósuljon!!!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.08. 11:29

@Jc Denton (74771): Mert a bibliai csodák mindig ragaszkodnak a fizikai korlátok betartásához. :facepalm:
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.08. 11:41

@mimindannyian (74772):
Mert a bibliai csodák mindig ragaszkodnak a fizikai korlátok betartásához. :facepalm:
Pont ez a probléma, hogy nem ragaszkodik, hanem skizofrén emberek látomásához ragaszkodik!!! Ahhoz viszont nagyon!! :mrgreen: Különben kit érdekel a biblia?? Csak elmebetegeket, akiknek gőze sincs semmiről.
Segítséget remélnek egy képzeletbeli sci-fi hőstől és ez megnyugtat mindenkit! Szánalmas a mai emberiség értelmi szintje a 21.sz.-ban!! Benne vagyok!! Jöjjön vissza a sötét középkor és akkor a sok szerencsétlen arcáról lelehetne törölni az öntelt vigyort!!!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.08. 12:38

@Jc Denton (74774):
Öregem, te olyan okos független gondolkodónak tartod magad, pedig ugyanolyan légből kapott az álláspontod, mint azoknak akiket szidsz.
Következetesen összekevered a vallási fanatikusokat a vallásos emberekkel. A vallásos emberek között vannak értelmes, művelt egyének is, akik hasznos tagjai a társadalomnak. A vallásos gondolkodás bizonyos esetekben pedig hasznos is lehet.
Özönvíz abban a formában szerintem sem volt, hogy elárasztotta az egész világot, de lehet hogy az egész világot elárasztotta, ami akkor az emberek számára ismert volt.
Végül, de nem utolsó sorban te sem tudod bizonyítani isten nem létét. Ahogyan a hívő sem a létét. El kéne ezt fogadni.

Kíváncsi vagyok lesz-e erre válasz, vagy megint hallgatásba burkolózol, mint mikor a legutóbb mutattam rá a vallással kapcsolatos súlyos tévedéseidre.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2013.12.08. 13:00

@Jc Denton (74774):
Nem csak elmebetegeket érdekel, de az igaz, hogy a lelkileg meggyötört embereket érdekli , vagy olyanokat akik pl. egy baleset túlélését csodával határosnak látják, vagy akiket vallásosan neveltek. Viszont a nem fanatikus vallásosság nem árt senkinek. Aki olyan szinten vallásos, hogy bizakodást ad neki, de nem arra használja ,hogy mindenkit a "bűneivel" szembesítsen vagy zsaroljon, hogy Isten ezt meg azt elítéli és bünteti, addig semmi gond nincs vele. Vagy ha addig cselekszik, amit ő megtehet és nem Istentől várja a csodát, addig nem gáz a vallás. Persze a teljesen szkeptikusoknak idegesítő lehet hallgatni, hogy majd istenke így megsegít meg úgy megsegít, de ennyit el lehet viselni.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.08. 13:20

@Question (74783):
Öregem, te olyan okos független gondolkodónak tartod magad, pedig ugyanolyan légből kapott az álláspontod, mint azoknak akiket szidsz.
Miért is légből kapott az információim/tapasztalataim? Tudod mit, akkor ezentúl hamár ilyen nagy okosságokat terjesztesz, akkor imádkozz mindennap és meglátod, hogy mennyivel jobb lesz hülyének lenni mint racionálisan gondolkodni! A hit nem más mint: meggyőződés/elfogadás a nem létező dolgokról. Valamint az igazság eltaszítása egy mesevilág részére!! A hit ráerőltetése másokra az meg hatalom.
Következetesen összekevered a vallási fanatikusokat a vallásos emberekkel
Nem keverem össze!!
A vallásos emberek között vannak értelmes, művelt egyének is, akik hasznos tagjai a társadalomnak.
Igen! Vannak ilyenek, de csak azért mert bizonytalanok és nemtudják, hogy melyik oldalra álljanak! Továbbmegyek: ha olyan művelt akkor tudnia kellene, hogy semmi szükség nincs semmilyen istenre, mert isten nélkül is kifogástalanul működik az Univerzum!! Tehát becsapják magukat a szerencsétlen álszentek abban a tekintetben, hogy egy valamilyen isten létét elfogadják!! Ez csak egy jól bevált önsajnálat, túlzott ego.
A vallásos gondolkodás bizonyos esetekben pedig hasznos is lehet.
Ha az önbecsapás hasznos, ám legyen!! Nem állok útjába az elmebetegségnek!!
de lehet hogy az egész világot elárasztotta, ami akkor az emberek számára ismert volt.
Már nem a középkorban élünk, de látom, hogy még nagyon sok ember igen!!
Végül, de nem utolsó sorban te sem tudod bizonyítani isten nem létét.
Ne gyere már ilyen marhasággal!! A nemlétezést nem is kell bizonyítanom!! Annak van bizonyítási kötelezetsége, aki azt állítja, hogy létezik isten!! Ezért ne okoskodjanak a hívők és örüljenek, hogy egyáltalán megvan engedve a vallás állami támogatásból!! Nyugodt lehetsz benne, ha a politikai htalmaknak nem lenne kedvező egy birkanép, akkor már rég nem létezne vallás.
El kéne ezt fogadni
Nem kell elfogadni, és a közömbösség a legrosszabb!! Csak a szerencsétleneknek kell mindent elfogadni!!
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.08. 13:43

@piciloo (74791):
Nem csak elmebetegeket érdekel, de az igaz, hogy a lelkileg meggyötört embereket érdekli
Nálad a pont!! Látod ez a probléma, hogy legtöször az ilyen elkeseredett emberek bíznak egy világmegváltóban. Természetesen ilyen nem létezik, mert világosan le van írva: Segíts magadon, isten is megsegít! Bár ezt sokan félreértik, mert nem tesz semmit annak érdekében, hogy jobbra forduljon az élete, és istentől várja a csodát aki/ami nem létezik. Ezért szerencsétlenek!!
Nincs semmi paranormális az Univerzumban, kivéve rengeteg ember korlátozott megértése a Természettudományokról, ez tényleg paranormális!
A távoli múltban istenítették a megmagyarázhatatlan dolgokat, és csodáknak nevezték őket.
Nem teljesen értem, hogy ha valaki el tudja fogadni az örökkön-örökké létező anyagtalan, de szükség esetén azért anyagi jellemzőkkel is bíró, ráadásul intelligens, mindenttudó és mindenható (mindazonáltal empirikusan nem megtapasztalható)Isten létét, akkor mi zárja ki nála, hogy a fenti rettentően bonyolult lénynél sokkalta egyszerűbb anyag/energia (empirikusan megtapasztalható!) páros örökkévalóságát feltételezze.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jc Denton 2013.12.08. 13:46-kor.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.08. 13:46

@Jc Denton (74793):
Miért is légből kapott az információim/tapasztalataim?
Mert nincs semmivel alátámasztva. Csak mondod hogy úgy van, aztán vagy hisznek neked vagy nem. Én nem.
Tudod mit, akkor ezentúl hamár ilyen nagy okosságokat terjesztesz, akkor imádkozz mindennap
Még azt sem érted, hogy nem kell imádkoznom minden nap ahhoz, hogy következetes maradjak? Nem vagyok vallásos, de attól még nem gondolom, hogy minden vallásos szükségképpen hülye.
hogy mennyivel jobb lesz hülyének lenni mint racionálisan gondolkodni
Nem minden vallásos hülye. Ez csak a te hited, amit eddig semmivel nem támasztottál alá. Ugyanolyan vagy, mint akiket szidsz, ugyanúgy közöd sincs a racionális gondolkodáshoz.
A hit nem más mint: meggyőződés/elfogadás a nem létező dolgokról.
Nem, a hit ennél sokkal több. Ezzel kapcsolatosan nézz utána például Ingmar Bergman munkásságának.
Valamint az igazság eltaszítása egy mesevilág részére
Ez sem igaz, össze lehet egyeztetni a hitet a tudomány által elfogadott világképpel. Ezt például Hawking is elismeri, ha jól emlékszem. De persze ha ő nem ismerné el, akkor is így van.
A hit ráerőltetése másokra az meg hatalom.
Egyrészt nem, a hatalom tök más, ez a hatalom egy megjelenési formája maximum. És nem mindenki akarja ráerőltetni másokra a hitét. Viszont te például most ezt csinálod, mikor kinyilatkoztatod, hogy aki hívő az hülye.
Nem keverem össze!!
De igen!!! Nekem több a felkiáltójelem, győztem!!

Amúgy fentebb egy bekezdésen keresztül ismét a vallási fanatikusok ellen érveltél, a békés hívőkről megfeledkezve.
Igen! Vannak ilyenek, de csak azért mert bizonytalanok és nemtudják, hogy melyik oldalra álljanak!
Beszéltél az összessel, olvastál erről egy felmérést, vagy megint csak a saját hitedet hangoztatod más emberek gondolkodásmódjával kapcsolatban?
Továbbmegyek: ha olyan művelt akkor tudnia kellene, hogy semmi szükség nincs semmilyen istenre, mert isten nélkül is kifogástalanul működik az Univerzum!!
Egyrészt honnan tudod, hogy kifogástalanul működik? Attól még, hogy eddig nem észleltünk hibát, nem kizárt, hogy van...
Másrészt amire nincs szükség, az biztos hogy nem is létezik?
Tehát becsapják magukat a szerencsétlen álszentek abban a tekintetben, hogy egy valamilyen isten létét elfogadják!!
És adott esetben ebből erőt nyerítenek vagy motivációt kapnak tőle. Milyen rossz nekik....
Ez csak egy jól bevált önsajnálat, túlzott ego.
Most akkor melyik? És mi erre a bizonyítékod? Olvastál egyáltalán valaha pszichológiáról?
Ha az önbecsapás hasznos, ám legyen!! Nem állok útjába az elmebetegségnek!!
Leírtam, például hogyan lehet hasznos. Az önbecsapás pedig nem elmebetegség. Sőt, minden egészséges ember csinálja, nap mint nap. Te például amikor azt gondolod, hogy kikezdhetetlen, stabil világképpel rendelkezel. Pedig láthatóan a közelében sem vagy. Mások például akkor, amikor úgy kelnek fel, hogy ma minden sikerülni fog. Ezt nem tudhatják előre, de erőt ad nekik ha ezt hiszik. Vagy mikor azt feltételezi valaki valakiről, hogy az szereti őt, pedig erre nincs bizonyíték, csak kényelmesebb ezt gondolni.
Már nem a középkorban élünk, de látom, hogy még nagyon sok ember igen!!
Csak arról beszélek, hogy lehet valami alapja az özönvíz-mítosznak.
http://en.wikipedia.org/wiki/Flood_myth
Ne gyere már ilyen marhasággal!! A nemlétezést nem is kell bizonyítanom!!
Ez kényelmes álláspont, csak nem igaz (megint egy önbecsapás). Annak kell bizonyítani, aki állít valamit. Te azt állítod, isten nem létezik. Rajta, bizonyítsd!! Amíg nincs bizonyítva, addig ott tartunk, hogy nincs bizonyítva. Nem tudjuk, létezik-e.
Ezért ne okoskodjanak a hívők és örüljenek, hogy egyáltalán megvan engedve a vallás állami támogatásból!! Nyugodt lehetsz benne, ha a politikai htalmaknak nem lenne kedvező egy birkanép, akkor már rég nem létezne vallás.
Csak nem innen fúj a szél, irigyled az egyházak által kapott állami támogatást, ezért támadod őket? Csak mert ennek az ügynek semmi köze a vallás vagy a hit természetéhez. Egyébként az államnak vannak más módszerei is a nép butítására, úgyhogy ez is egy nagyon gyenge érv. És félek, ismét abba a hibába estél, hogy a kereszténységből indulsz ki, de ez már csak hab a tortán.
Nem kell elfogadni, és a közömbösség a legrosszabb!! Csak a szerencsétleneknek kell mindent elfogadni!!
Miért az a legrosszabb? És ki beszélt arról, hogy mindent el kéne fogadni?
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.08. 14:46

@Question (74797):
Mert nincs semmivel alátámasztva. Csak mondod hogy úgy van, aztán vagy hisznek neked vagy nem. Én nem.
Te mivel bizonyítod a mondandódat? Csak nem a bibliával?
Még azt sem érted, hogy nem kell imádkoznom minden nap ahhoz, hogy következetes maradjak?
Aki vallásos az mindennap imádkozik! Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a vallásról!
Nem minden vallásos hülye.
De.
Ez csak a te hited, amit eddig semmivel nem támasztottál alá.
A hitnek mindig van egy általánosabb jelentése: része vagyok egy magasabb értelem tervének, Istennek, a Sorsnak, az Életnek, az Emberiségnek célja van velem.Persze mindenkinek joga van magából hülyét csinálni, de ha már másokat is azzá kíván tenni, ahhoz másnak is van némi köze.
Egy olyan világban értelmesnek lenni, ahol tisztelet övezi a téveszmét és a tömeghipnózist, ahol a Szentek és a Boldogok túlnyomó része minimum gyilkos, felbújtó, ha nem tömeggyilkosságok és népirtások felügyelője (tessék utána nézni, hány szent van, aki nem ölt... rövid lista lesz), na egy ilyen világban inkább hagyod az örülteket a felsőbbrendűségi tudatukban és a gyűlöletükben vergődni. Az ateista alapból jobb ember bármelyik valláskárosultnál.Ha az embernek hatalmában áll rosszat cselekedni vagy megsérteni istent, akkor kénytelenek vagyunk ebből azt a következtetést levonni, hogy istent saját akaratából sértik meg, hogy a teremtő isten döntése alapján viszi véghez az ember a rosszat!!
Ugyanolyan vagy, mint akiket szidsz, ugyanúgy közöd sincs a racionális gondolkodáshoz.
Neked sincs! Akkor 1:1 :D
Nem, a hit ennél sokkal több.
Iszom soraid Mesterem!! Lássam is!!
Ez sem igaz, össze lehet egyeztetni a hitet a tudomány által elfogadott világképpel
Ezt szivesen olvasnám a tudományt, hogy lehet összeegyeztetni a vallással. Prezentáld légyszi!
Egyrészt nem, a hatalom tök más, ez a hatalom egy megjelenési formája maximum.
Szerinted akkor a pápának nem volt hatalma a királyokon a középkorban? Pontosan a pápa volt a világ ura!
És nem mindenki akarja ráerőltetni másokra a hitét. Viszont te például most ezt csinálod, mikor kinyilatkoztatod, hogy aki hívő az hülye.
Látod, hogy mennyire nem érted, hogy mit írok! Ez a véleményem, mert megesik egy fórumon, hogy emberek elmondják a gondolataikat. Nekem teljesen mindegy, hogy ki miben hisz, és nem erőltetek rá senkire semmit!
De igen!!! Nekem több a felkiáltójelem, győztem!!
Nem!!
Beszéltél az összessel, olvastál erről egy felmérést, vagy megint csak a saját hitedet hangoztatod más emberek gondolkodásmódjával kapcsolatban?
Te is a saját hitedet terjeszted!
Egyrészt honnan tudod, hogy kifogástalanul működik?
Nézz körül, és beszélj csillagászokkal.
Attól még, hogy eddig nem észleltünk hibát, nem kizárt, hogy van...
Nincs jelentősége a hibáknak.
Másrészt amire nincs szükség, az biztos hogy nem is létezik?
Igen! Nem létezik. Továbbá, ha létezik mutassa meg magát akkor, vagy hívd elő!
És adott esetben ebből erőt nyerítenek vagy motivációt kapnak tőle. Milyen rossz nekik....
Csak azért merítenek erőt a butaságokból, mert nem tudnak racionálisan gondolkodni, mert a vallás átformálja az emberi elmét.
Olvastál egyáltalán valaha pszichológiáról?
Igen. Tanultam is.
csak kényelmesebb ezt gondolni.
Igen. Ez a mesevilág, mert a kemény valóságot nincs bátorsága elfogadni a sok szerencsétlennek.
Annak kell bizonyítani, aki állít valamit.

Ezt írom én is. Kezdetben állították, hogy létezik isten, tehát rajtuk van a bizonyítási kötelesség!
Csak nem innen fúj a szél, irigyled az egyházak által kapott állami támogatást, ezért támadod őket?
Nem irigylem, viszont haszontalannak tartom az ablakon kidobott pénzt, amikor a korházakban nemtudnak megvenni pármilliós életmentő gépeket, de a butaságra kilehet dobni 100 millát is!!
Miért az a legrosszabb? És ki beszélt arról, hogy mindent el kéne fogadni?
Azért mert nem vagyok híve az okos enged szamár szenved típusú közhelynek számító zagyvaságnak. Egy idő után már a szamár fog parancsolni, és az nem biztos, hogy bölcs döntés lenne!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.08. 17:14

@Jc Denton (74810):
Te mivel bizonyítod a mondandódat? Csak nem a bibliával?
Amit leírtam, azt úgy érzem tudom vállalni, amit kellett bizonyítottam. Ha nem így van, köss bele!
Egyébként mikor arról írok hogy te nem bizonyítasz, arra nem válasz hogy én sem. Ez egy nagyon ócska vitatcehnika, jellemzően óvodások használják.
Aki vallásos az mindennap imádkozik! Ebből is látszik, hogy fogalmad sincs a vallásról!
Leírtam világosan, nem vagyok vallásos. Csak arról beszélek, hogy butaság azt mondani, hogy minden vallásos hülye. Egyébként nem minden vallásos ember imádkozik minden nap, ez ismét csak a te hülyeséged.
De.
Nem. Folytassuk?
A hitnek mindig van egy általánosabb jelentése: része vagyok egy magasabb értelem tervének, Istennek, a Sorsnak, az Életnek, az Emberiségnek célja van velem.Persze mindenkinek joga van magából hülyét csinálni, de ha már másokat is azzá kíván tenni, ahhoz másnak is van némi köze.
Egy olyan világban értelmesnek lenni, ahol tisztelet övezi a téveszmét és a tömeghipnózist, ahol a Szentek és a Boldogok túlnyomó része minimum gyilkos, felbújtó, ha nem tömeggyilkosságok és népirtások felügyelője (tessék utána nézni, hány szent van, aki nem ölt... rövid lista lesz), na egy ilyen világban inkább hagyod az örülteket a felsőbbrendűségi tudatukban és a gyűlöletükben vergődni. Az ateista alapból jobb ember bármelyik valláskárosultnál.Ha az embernek hatalmában áll rosszat cselekedni vagy megsérteni istent, akkor kénytelenek vagyunk ebből azt a következtetést levonni, hogy istent saját akaratából sértik meg, hogy a teremtő isten döntése alapján viszi véghez az ember a rosszat!!
Korábban magad írtál valami olyasmit, hogy az a hit, ha valamiről felteszed hogy igaz, miközben nem az. Ebben az értelemben hit az is, hogy te azt mondod, minden vallásos hülye.
Egyébként amit itt leírsz, meglehetősen összefüggéstelen, és sokféle baromságot tartalmaz. Nem elemzem ki külön, mindenesetre semmiképpen nem támasztja alá azt, amivel én vitatkozok, nevezetesen hogy minden vallásos szükségképpen hülye.
Iszom soraid Mesterem!! Lássam is!!
Írtam az előbb is, Ingmar Bergman munkássága segítenek ezt megérteni. Vagy akár Ady istenes versei. A hit része a belső vívódás is, elég gyakran.
Ezt szivesen olvasnám a tudományt, hogy lehet összeegyeztetni a vallással. Prezentáld légyszi!
Nézd meg például ISándor hozzászólásait az Isten topicban.
Egyébként meg megint ott tartunk, hogy te állítasz valamit (nem lehet összehangolni), én kétségbe vonom hogy neked igazad van, erre ahelyett hogy bármit felhoznál a saját álláspontod mellett, csak engem kérsz fel hogy bizonyítsak. Miért vársz el tőlem olyat, amit te sem teszel?
Szerinted akkor a pápának nem volt hatalma a királyokon a középkorban? Pontosan a pápa volt a világ ura!
1, Amire reagáltam, az akkor sem a hatalom definíciója, maximum a hatalom egy megnyilvánulási formája.
2, Megint a vallásról beszélsz, és olyan példát hozol ami csak a kereszténységre igaz. Hányszor akarsz még belefutni ebbe a hibába?
Látod, hogy mennyire nem érted, hogy mit írok! Ez a véleményem, mert megesik egy fórumon, hogy emberek elmondják a gondolataikat. Nekem teljesen mindegy, hogy ki miben hisz, és nem erőltetek rá senkire semmit!
Jehova tanúi is csak a véleményüket mondják el akkor. Meg az összes vallásterjesztő. Most jobb?
Te is a saját hitedet terjeszted!
Ez nem válasz a kérdésemre, van bizonyítékod vagy nincs?
Nézz körül, és beszélj csillagászokkal.
Megtettem. Azt mondták, ők is csak véges sok megfigyeléssel rendelkeznek, így elméletileg nem zárható ki a hiba.
Nincs jelentősége a hibáknak.
Most akkor vannak, de nincs jelentőségük?
Igen! Nem létezik. Továbbá, ha létezik mutassa meg magát akkor, vagy hívd elő!
Csak mondod, mondod megint...támadsz rendes érvelés helyett.

Csak azért merítenek erőt a butaságokból, mert nem tudnak racionálisan gondolkodni, mert a vallás átformálja az emberi elmét.
Igen. Tanultam is.
Ezt a kettőt nagyon nehezen tudom összeegyeztetni, avass be kérlek.
Igen. Ez a mesevilág, mert a kemény valóságot nincs bátorsága elfogadni a sok szerencsétlennek.
Ne csak a kiragadott részre reagálj, próbáld a mondanivalómat egészében befogadni.
Ezt írom én is. Kezdetben állították, hogy létezik isten, tehát rajtuk van a bizonyítási kötelesség!
Te meg az állítod, nem létezik isten, tehát rajtad van a bizonyítási kötelesség.
Nem irigylem, viszont haszontalannak tartom az ablakon kidobott pénzt, amikor a korházakban nemtudnak megvenni pármilliós életmentő gépeket, de a butaságra kilehet dobni 100 millát is!!
Szíved joga, de a hit és a vallás természetének ehhez nincs köze.
Azért mert nem vagyok híve az okos enged szamár szenved típusú közhelynek számító zagyvaságnak. Egy idő után már a szamár fog parancsolni, és az nem biztos, hogy bölcs döntés lenne!
Ez megint mellébeszélés.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.13. 14:03

@Question (74828):
Nem vitatkozom egy kiscsoportossal!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.13. 14:53

@Jc Denton (74920):
Csak jelzem, egy külső szemlélő számára az tűnik óvodásnak, aki érveket mellőzve, a másikat megszólva kilép a vitából.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.13. 15:20

@mimindannyian (74921):

Értem! Nekem kell bizonyítanom a nemlétezőt. Nálam nem így működik, mert a nemlétezőt nemlehet bizonyítani és nem is kell! Annak van bizonyítási kötelezetsége aki azt állítja, hogy létezik isten,özönyíz,stb...stb. Tudom, hogy nálatok nem így működik, ezért van ilyen sok hülye!!!!!!!!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.13. 15:35

@Jc Denton (74920):
Ezt úgy veszem, hogy további érveid nincsenek, ezért feladod a vitát. Remélhetőleg tudod már, hogy igazam van, csak nem vagy elég gerinces ahhoz, hogy felvállald a tévedésedet.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.13. 15:38

@Jc Denton (74922):
Javaslom, higgadj le, és próbálj meg tanulni kicsit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Evidence_of_absence

Kiemelem neked a szerintem leginkább passzoló részeket:
Evidence of absence is evidence of any kind that suggests something is missing or that it does not exist. A simple example of evidence of absence: A baker never fails to put finished pies on her windowsill, so if there is no pie on the windowsill, then no finished pies exist. This can be formulated as modus tollens in propositional logic: P implies Q, but Q is false, therefore P is false.
In 1992 during a presentation at Caltech, skeptic James Randi uses the phrase "you can't prove a negative". He claims that he cannot prove a negative (such that telepathy does not exist), but he also argues that an individual who claims telepathy exists must prove so. He discusses that induction is often used as a mode of proving a thesis, but if an individual assumes that something is or is not, then the person must prove so. Further, as he says, he does not take an advocacy position, as a lawyer would. He says that he cannot prove that a negative is true, but he could attempt to use evidence and induction to support a claim that he is biased toward, such as a claim that something does not exist (ex. flying reindeer). [8]

Philosopher Steven Hales points out that typically one can logically be as confident with the negation of an affirmation.[9]

Hales says that if one's standards of certainty leads them to say "there is never 'proof' of non-existence", then they must also say that "there is never 'proof' of existence either".[9] Hales argues that there are many cases where we may be able to prove something does not exist with as much certainty as proving something does exist.[9]
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.13. 15:55

@Question (74923):
Ezt úgy veszem, hogy további érveid nincsenek, ezért feladod a vitát. Remélhetőleg tudod már, hogy igazam van, csak nem vagy elég gerinces ahhoz, hogy felvállald a tévedésedet.
Egy kiscsoportossal szemben nem érvelek tovább, mert úgysem érti!!! Az értelmi szintje nem engedi meg a szövegértést, csak a saját szubjektív nézetét ismételgeti! Te azt állítod, hogy a nem létezőt kell bizonyítani, ezért komolytalan vagy!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.13. 16:14

@Jc Denton (74927):
Leírtam, miért gondolom így. Hivatkozást is hoztam rá fentebb, olvasd el.
Egy új gondolat, ami rávilágít a tévedésedre:
Ha én azt mondom, nem igaz, hogy nem létezik Isten, akkor sem kell bizonyítanom? Hisz tagadással fogalmaztam meg...

Szóval ha fel tudsz valamit hozni az érveim ellen, hozd fel, vagy ismerd be férfiasan, hogy vesztettél.

Egyébként hogyhogy visszatértél a felkiáltójelekhez? Azt reméltem, már megtanítottalak arra, hogy hülyeség őket halmozni.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.13. 22:43

@Jc Denton (74927):
Egy kiscsoportossal szemben nem érvelek tovább, mert úgysem érti!!! Az értelmi szintje nem engedi meg a szövegértést, csak a saját szubjektív nézetét ismételgeti!
Eljutottunk oda, hogy te is a saját diagnózisod vetíted ki másra.
Te azt állítod, hogy a nem létezőt kell bizonyítani, ezért komolytalan vagy!
Azt kell bizonyítani, amit állítasz. Elvégre miért állítod, ha nem tudod sehogyan sem igazolni? Szerinted van isten? Bizonyítsd! Szerinted nincs isten? Bizonyítsd! Ha egyik se megy, akkor viszont az agnosztikus állásponton kell megnyugodnod: nem tudod, hogy van-e.
Ezen túl csak praktikus okokat mondhatsz, hogy pl. felesleges feltenni a létét, egyszerűbb úgy a világ, s ugyanannyira magyarázható. Vagy épp ellenkezőleg: sokkal jobban érzem magam, ha hiszek benne, ezért felteszem a létét. De ezek innentől csak szubjektív preferenciák, nem a létezés vagy az ellen szóló bizonyítékok.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.17. 14:19

@mimindannyian (74932):

Eljutottunk oda, hogy áldjon meg a mindenható, mert Ő mutatja neked az igaz utat, csak Te nem fogadod el az Úr bölcs iránymutatását és a saját fejed után akarsz dönteni olyan témában, amiről semmit nem tudsz/tudunk! Nem tudhatjuk, hogy nincs/van mindenható, mert biztosan nem véletlenűl jött létre az Univerzum! Ehhez egy isten kellett mert ez a különleges állatfaj, amit úgy nevezünk ember, nem tudhatja, hogy nem létezik egy magasabb intelligencia, amit úgy hívunk ŐSEMBER, Pedig az Ősember sokkal okosabb volt a mai embernél, mert volt kőbunkója, és dárdája, ami persze nem ért semmit, mert leginkább döghúst evett amiért nem kellett kűzdeni. Tehát nem tudhatunk semmit, hogy mi jó és mi rossz a 21.sz.-ban. A legjobb álláspont az, ha azt mondjuk, hogy nem tudjuk!! Ezt kellene tanítani az iskolákban is mert ez a szomorú valóság, és a vallási ostobaságokat, pedig maximálisan kikell emelni, mert csak ezzel az egy módszerrel/elmélettel lehet mindent megmagyarázni!!

Áldás békesség!! Az úr áldjon meg Téged!!(Ő mindent tud, csak nem mond semmit!!)
Tehát áldozzunk a jó istennek mert nagyon szereti az isten a hülyéket!!! (Ezért vannak ilyen sokan!!)
Shalom!!!
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Jc Denton 2013.12.17. 15:20-kor.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.17. 14:34

@Question (74929):

Áldjon meg a jó isten, mert ő mindenható és Te hozzá képest senki vagy!!! Tehát az Úr legyen veled, mert Ő mindent tud, te meg csak botladozol az életnek nevezett labirintusban, amiből, ha gyenge jellem vagy sosem találsz ki!!
Áldás békesség!! Shalom!! Good bye!! Auf wiedersehen!!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.17. 19:41

@Jc Denton (75014):
Mondtam már:
Leírtam világosan, nem vagyok vallásos. Csak arról beszélek, hogy butaság azt mondani, hogy minden vallásos hülye. Egyébként nem minden vallásos ember imádkozik minden nap, ez ismét csak a te hülyeséged.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.17. 22:38

@Jc Denton (75012): Beszívtál? Vagy megtetszett Repair István munkássága, és a zagyvaságba menekülsz?
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2013.12.17. 22:50

@Jc Denton (75012): Mi ez a hülyeség copy - paste mester?
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 14:03

@mimindannyian (75043):
Beszívtál? Vagy megtetszett Repair István munkássága, és a zagyvaságba menekülsz?
Bocsi Kedveske, de ezt a butaságot Te hirdeted, és ha nem ismered fel a saját butaságod, akkor erre már nincs válasz!! A valóságban sajnálom, hogy ilyen buta vagy, mert eddig szívesen olvastam kommentjeidet, de változott a felállás! Tehát nemtudhatjuk, hogy okos vagy!! Bocsi, nem akartalak megbántani, de ilyet amit Te írtál egy okos nem írhat!!
Good Bye!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Jc Denton 2013.12.19. 14:21-kor.
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 14:06

@Solaris (75045):

Copy master vagyok, akkor ezt honnan másoltam?? Látom nálatok az a menő, hogy ha valakinek más nézete van, akkor megpróbáljátok porig alázni, de nálam/velem ez nem fog sikerülni!!
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 17:23

@Question (75035):
Leírtam világosan, nem vagyok vallásos. Csak arról beszélek, hogy butaság azt mondani, hogy minden vallásos hülye.
Tudom, hogy nem vagy vallásos, és ennek csak örülhetsz, hogy a butaság nem szippantott be!! Én nem azt írtam, hogy minden vallásos hülye! Azt írtam, hogy szerencsétlen, és az én szótáramban ez a két jelző nem ugyanaz!!
Egyébként nem minden vallásos ember imádkozik minden nap, ez ismét csak a te hülyeséged.
Igen! Létezik ilyen típusú hívő is! Ezeket úgy nevezzük, hogy álszentek!!
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2013.12.19. 17:52

@Jc Denton (75120):

Kép

Kép

Kép

(Amúgy Mimindannyian hozzászólásainak a lényegét még körülbelülre sem sikerült megértened, ha úgy gondolod, az ő mondandóját figuráztad ki a #75106-ban...)
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 18:37

@Mojjo (75121):

Olvasd végig és a hülyézést nem én kezdtem, tehát ezeket a csodabogyókat szedd csak nyugodtan. Ja! És sok folyadékkal!!
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.12.19. 18:41

@Jc Denton (75130):
Mondtam már, hogy az hogy ki kezdte, egy óvodás érv. Tovább akarsz égni?
Én: Nem minden vallásos hülye
Te: De

Ezt hogyan értelmezed, ha nem úgy, hogy szerinted minden vallásos hülye? Szedd már össze magad, ember, mindenki látja hogy elvesztetted ezt a vitát, legalább veszíts méltósággal!
0 x

Mojjo
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2012.11.30. 12:00

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Mojjo » 2013.12.19. 18:46

@Jc Denton (75130):
Ki beszélt arról, hogy ki kezdte? :facepalm:
Csupán, annak ellenére, hogy tagadod, tény, hogy írtad, hogy minden vallásos hülye. (Tudom, tudom, nem is ezt írtad, csak azt a kétbetűs szót, hogy "de"... ne is fáradj.)
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 18:51

@Question (75131):
Mondtam már, hogy az hogy ki kezdte, egy óvodás érv. Tovább akarsz égni?
Jó! Akkor égj és hülyézd a hívőket. Én nem tettem ilyet, csak szerencsétleneztem őket. Az is elég gáz! :D
Látom a szövegértés nem az erősséged.
Másrészről pedig az az óvodás viselkedés amit Te tanúsítasz, mert neked csak a győzelem a fontos és nem az amit írsz!! Különben nem érdekel a véleményed!!
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 18:59

@Question (75131):

GYŐZTÉL!!!! Így már jól érzed magad?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 18:59

@Mojjo (75132):

Te is győztél!!OK?? :mrgreen: :mrgreen:
Különben kár, hogy ilyen kisgyerekes a szint!!
0 x


Avatar
Jc Denton
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2012.12.09. 14:53

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: Jc Denton » 2013.12.19. 19:31

@Mojjo (75137):


Csak erre vagy képes? Tudsz te többet is. Szedd össze magad!!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

A Bibliában szereplő özönvíz történet bizonyítékai

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.12.19. 19:32

@Mojjo (75137): plain stupid + loser
0 x

Válasz küldése