Aranyi László oldala

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Pezo

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.10.12. 06:22

@Gábor (30324):
Kedves Gabor.
En nem akarom megvitatni Aranyi Laszlo honlapjat. En csak azt allitottam rola: jo,hogy VAN. SZeretem olvasni,es nem utasitom el csipobol.
Ha szerinted marhasag az egesz,az a te maganvelemenyed. Ne tolem vard,hogy bebizonyitsam nem igy van.
Analogiaval elve: Mindenki artatlan amig az ellenkezoje be nem bizonyosodik rola. Tehat a vadlonak kell bizonyitani.
Es a vadlo nem en vagyok.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.10.12. 09:47

@Pezo (30473): Nem csípőből mondom, mivel nem hatácsos vagyok. Amit írok az nem magánvélemény, ez szakértői ténymegállapítás - szemben a Te - valódi - magánvéleményeddel. Persze erről a magánvéleményedről nem tudjuk mifánterem, csak azt, hogy "igaza van Arany Lászlónak és kész"! Ez így röhejes, mert ez egy fórum ember! Mellesleg ha figyeltél volna az iskolában tudnád, hogy ekkora baromságokhoz nem kell szakértőnek lenni, elég a 3-as átlag. De még az se, elég a Google is! Te homokba dugod a fejed, és azt mantrázod: "ez a ti véleményetek", "ez a ti véleményetek"! Bocs, de ki kíváncsi az ilyen primitív vitakerülő magatartásra egy fórumon? Ki kíváncsi arra, hogy te mindeniknek beszólsz miközben egyértelmű, hogy iskola kerülő voltál? Ha csak erre vagy képes, akkor itt és most befejezem a veled való társalgást, mert mazochista nem vagyok.
Analogiaval elve: Mindenki artatlan amig az ellenkezoje be nem bizonyosodik rola. Tehat a vadlonak kell bizonyitani. Es a vadlo nem en vagyok.
Már megbocsáss a tudomány nem így működik. Ha túl posztmodern vagy, kiesik az agyad - csak szólok. Az bizonyít aki állít valamit, mellesleg én felajánlottam, hogy bizonyítom - de te nem vagy rá kíváncsi. Akkor még is hogyan?
0 x

Pezo

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.10.12. 10:07

@Gábor (30491):"Ha csak erre vagy
képes, akkor itt és most befejezem a
veled való társalgást, mert mazochista
nem vagyok."
No problem. Ezzel nem vesztek semmit.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.10.12. 10:11

@Pezo (30494): De veszítesz, tudatlan maradsz. Egyébként ennyit sikerült megérteni a mondandóból? Bájos. :mrgreen: Ezek után most te, vagy egy Troll vagy, vagy egy chat-robot... Tiltó listára raktalak.
0 x

Pezo

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Pezo » 2011.10.12. 10:24

@Gábor (30495):
"Ezek után most te vagy egy Troll vagy,
vagy egy chat-robot... Tiltó listára
raktalak."
Megtisztelsz vele. Es ne vedd zokon,hogy nincs affinitasom arra,hogy rajtam vezesd le az agressziodat!
:mrgreen:
0 x

Avatar
Xmes
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2010.11.15. 18:38
Tartózkodási hely: Valahol egy Föld nevű bolygón eldugva

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Xmes » 2011.10.12. 10:39

@sötétvödör (30210):
Ez tényleg egy asgard. :D Vannak akik ezt beveszik? :D :D Legalább saját idegent csinálnának hozzá, ahelyett, hogy egy TV sorozatból lopják. :D
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.10.16. 00:05

@Pezo (30498):
Igazad van Pezo! Ezek vitával próbálják leszívni a másik energiáját! ;)
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.16. 00:39

@osamuka (30917):

Ja, ezek az aljas szkeptikusok, van bőr a képükön bizonyítékokat kérni, ha valaki állít valami bődületes baromságot. Felháborító, igazad van!

Milyen szép lenne a világ, ha minden ember gondolkodás nélkül elhinné, a légből kapott fizikai elméletekre épülő baromságokat, nem?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.11.06. 20:26

0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.11.06. 20:50

Rákerestem erre az emberre a közösségi portálon, általános iskolában tanít!?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.06. 21:22

@Gábor (33092):

gézoo is tanít,úgy tudom.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.06. 21:34

@lorenz (33095):
Ugy tudod, vagy azt allitja magarol?
Mit tudsz, kivancsi lennek?
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.06. 22:01

@vaskalapos (33098):

Már leírtam.
Úgy tudom,mivel azt állította magáról.
Hogy te az államokból írsz ,azt is "úgy tudom",hasonló okokból.
Lenne okom kételkedni a fenti állítások valóságtartalmában?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.06. 22:15

@lorenz (33100): Igen, en a helyedben ketelkednek (ketelkedek) benne.

Mondjuk ha megnezed, hogy mikor irok, abbaol azert kialakulhat, hogy 6-7 oraval elcsuszva vagyok ebren a magyarorszagi hozzaszolokhoz kepest.
De ez nem erdem, nem bun, nem ereny... nem ettol igaz vagy hamis, amit irok.

Gezoo azzal probalja alatamasztani allitasait, hogy o mar csak tudja, hiszen tanitja is.

En remelem, hogy nem tanit.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.06. 22:34

@vaskalapos (33103):

Soha nem néztem az időpontokat.Azzal sem foglalkoztam,hogy ki milyen minőségben ír és milyen tekintélyes pozíciót tölt be a tudományos hierarchiában.
Az írásokat próbáltam tartalmilag értékelni és nem a szavahihetőséget.
Ha valaki azt írja,hogy ő márpedig ezt tanítja,készséggel elhiszem neki ,legfeljebb hozzáteszem,hogy ez szörnyű csapás a tanulókra nézve.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.11.06. 22:40

@lorenz (33104):
Ha valaki azt írja,hogy ő márpedig ezt tanítja,készséggel elhiszem neki ,legfeljebb hozzáteszem,hogy ez szörnyű csapás a tanulókra nézve.
En optimistabb vagyok, ketelkedek benne. ;-)
De egyetertunk: " ez szörnyű csapás a tanulókra nézve", ha igaz.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.11.06. 22:40

@lorenz (33104): Áh, gézoo nem tanár. Ezt a beosztást csak odatűzte a napóleonsipka mellé. Rossz tanárok vannak, de olyanok, akik mást tanítanának, mint ami a tankönyvben fekete-fehéren áll, az elég érdekes lenne. "Gyerekek, ugyan a könyvben azt írták, meg bárkitől megkérdezitek azt mondja, hogy a körmozgásnál nincs sugárirányú sebesség, de nekem higgyétek el, hogy van." Azért ez közröhejt és kirúgást vonna maga után. A diákok túlszárnyalnák... Óvodában lehet, hogy tanít - papírt hajtogatni.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.11.07. 16:00

Nézzétek!Nincs jelentősége.Nem tudjuk kideríteni,hogy mi az igazság.
Akár tanít,akár nem,szépen leszerepelt.
0 x

csaby7
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012.04.05. 07:11

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: csaby7 » 2012.04.05. 07:54

Üzenem az ADAM nevű vaskalapos-szkeptikusnak, hogy ideje lenne végre felébredni. Vagy az ultrakonzervatív-balliberális-akadályozó oldallt képviseled? Hogy lehet még a 21.században is aludni és sötét középkori nézeteket vallani? Érthetetlen hogy miért nem veszik fogadják el az ilyen emberek azt amit már például többezren láttak (!) és látni fognak. (pl. ismeretlen repülő eszköz és utasaik és a velük való kontaktus). Vagy hogyan képesek minden parapszihológiai eseményben kételkedni, amikor naponta történnek egyre furcsább események világszerte? Mekkora szégyen pl.Vágó Istvánnak, hogy képes megalakítani a Szkeptikusok Társaságát, ahelyett hogy megalakította volna a furcsa események kutatásainak társaságát. Egy művelt embernek nevezett személy ennyire régimódi lenne? Elég nagy szégyen egy ilyen ismert emberre nézve ! Gondolkodtatok már azon, hogy ilyen akadályozó-okoskodók mindenképpen veszítenek, és soha nem lehet igazuk, mert a világ fejlődik, az egyelőre érthetetlen események sokasodnak, melyeket mindig a NYITOTTAN ÉS BEFOGADÓAN gondolkodó kutatóknak sikerül megoldani. De valószínű a sötétség annyira beburkolja az említett - mindenben kételkedő - elméket hogy még ezt sem veszik észre !!! És arról sem tudnak hogy annak idején az angol királyi tudományos (!) akadémia elnöke kijelentette : a levegőnél nehezebb tárgy nem emelkedhet fel soha ! De ez csak egy példa a sok KORLÁTOLT-SÖTÉT KIJELENTÉS közül.
Végezetül csak annyit hogy amit Aranyi László ír az mind igaz adatokon alapszik (minden témakörben !), mert szerencsére sokan mások is bebizonyították. (És itt még nem említettem a különböző titkos szevezeteket, melyek korszakalkotó-hihetetlen és jelenlegi kezdetleges fizikánkkal és VILÁGKÉPÜNKKEL ellentétben fantasztikus találmányokkal kisérleteznek - NASA, CIA, NORAD, stb). Csak sajnos a korlátolt embereket semmi nem érdekli a saját betokosodott gondolataikon kívül, ezért ők nagyon sajnálatra méltó és elfelejtendő emberek maradnak mindig az emberiség történelmében.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2012.04.05. 08:22

@csaby7 (45237):

Mikor ilyeneket olvasok, akkor hirtelen rám ül a tehetetlenség/hiábavalóság rettenetes érzése, ami lassú múltával mély szomorúságot hagy maga után.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2012.04.05. 09:03

@csaby7 (45237):

Kedves csaby7!

Nagy lelkesedéssel olvastam hozzászólásodat, amivel kapcsolatosan az alábbi észrevételeketkérdéseket/tenném:

Megjegyzések:
-A fórum kifejezetten politikamentes hely igyekszik lenni, amiatt saját vagy mások vélt politikai meggyőződésével érvelni felesleges és témaidegen és személyeskedő, ami a fórumszabályzattl is ellentétes:
viewtopic.php?f=22&t=5
(Megjegyzem a balliberális-ultrakonzervatív meglehetősen egyedi politikai álláspont lehet)
-A Szkeptikusok Társaság pont az általad hiányolt "furcsa eseményeket kutatók társaságának is tekinthető. Csak mi általában nem elégszünk meg azzal, hogy "jé, itt egy furcsa jelenség", hanem igyekszünk megvizsgálni, hogy tényleg furcsa-e, vagy illeszkedik a tudományos ismereteink közé, és legfeljebb az a furcsa(bizonyos mértékig), hogy ezt egyesek nem ismerik ezt be.

Kérdések:
-Pontosan milyen nyitottan és befogadón gondolkodó kutatók milyen megoldásait tudnád megjelölni példaként?
-Kik azok a sokan más, aki Aranyi László (összes?) kijelentéseit bebizonyították? Miért nem Aranyi László bizonyította ezeket?
-Pontosan mikor, mit mondott a "angol királyi tudományos akadémia" melyik elnöke, mert az általad írt idézet alapján a pl. a kövek, virágpor, madarak és a rovarok repülését is tagadta, ami elég meglepő lenne még egy szűklátókörű tudóstól is. Megmutatnád honnan vetted az idézeted?
-A CIA, NASA, NORAD (kb. Észak-amerikai Légtérvédelmi Parancsnokság) mégis mivel kísérletezhet, ami "ellentétes a világképünkkel"? Kinek a világképének melyik elemével? Honnan tudsz te ezekről?
Esetleg erre gondolsz?
http://www.noradsanta.org/
(megjegyzem a NASA, CIA és NORAD működésének nem minden elem nyilvános, de titkos szervezeteknek azért nem nevezném őket, mert különben honnan is tudnál róluk?:) )

Mint moderátor is kérlek, hogy a továbbiakban a személyeskedés és politika témájának hanyagold, fenti kérdéseimre viszont örömmel venném, esetlegesen konkrét hivatkozásokkal ellátott válaszaidat.

Üdv:
P.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.04.05. 11:33

@csaby7 (45237):

Szívesen megnézzük-megvizsgáljuk a bizonyítékokat.Kár, hogy a meglétük szajkózgatásán kívül még keveseknek sikerült előrébb lépni.
Vágj bele nyugodtan.
Én amúgy konzervatív-liberális szélsőbaljobboldali vagyok.
Nagyon sok munkám fekszik az ideológiám kialakításában, de megérte.

lorenzy
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2012.04.05. 13:03

@csaby7 (45237):
Igen, a szellemi sotetseg a jobboldali-konzervativ-kereszteny kurzus ternyeresevel egyidoben kezdte beboritani Magyarorszagot.
Termeszetesen lehet veletlen idobeli egybeeses, de az, hogy sokan a magukat jobboldali-konzervativ-kereszteny-kent definialok egyben az "alternativ" es tudomannyal ellentetes eszmekhez vonzodnak, talan megsen veletlen.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2012.04.05. 14:00

Valami konkrétum is jó lenne, miben van Aranyi Lacikának igaza? Abban, hogy Ufot láttak az Apollo űrhajósai a Holdon, miközben nem is jártak emberek a Holdon?
0 x

llort
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.03.20. 17:10

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: llort » 2012.04.05. 20:25

Azt ugye tudjatok, hogy olyan emberrol van szo Aranyi Laszlo szemelyeben, aki azt nem kepes felfogni, hogy miert nem latszodnak a csillagok az Apollo-kuldeteseken keszult fenykepeken? Igen, evek ota ezen rugozik...
Erdemes keresgelni, hogy milyen forumokon tunik fel, mindenhol kb ugyan azokat az okorsegeket szajkozza, persze mindenhonnan elkuldik.... Az nem gond, hogy ellentmondasokkal teli fantazmagoriait publikalja, mert szive joga hulyenek nezetni magat, dehogy ezen baromsagok futotuzkent terjednek tova az Internetnek nevezett csudadolgon, az mar gond.
Egyebkent ha mar politika, en magam jobboldalinak tartom, de melysegesen felhaborit az, hogy ilyen Lacibacsifelek, nomeg osamukafele felorultek azzal degradaljak a nemzeti ontudatot, hogy Sziriuszrol meg Marsrol valo szarmazasokat emlegetnek, ami lehet, hogy ez nem latszodik, de iszonyatosan karos dolog, mert eros eloiteletet generalnak azokkal a kutatokkal szemben, akik esetlegesen erdemben foglalkoznanak a temaval (magyarsagkutatas).
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2012.04.08. 10:22

@vegyati (45243):

Én ebből merítek erőt. :mrgreen:
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.08. 11:39

@llort (45290):
Azt ugye tudjatok, hogy olyan emberrol van szo Aranyi Laszlo szemelyeben, aki azt nem kepes felfogni, hogy miert nem latszodnak a csillagok az Apollo-kuldeteseken keszult fenykepeken?
Na és miért nem látszódnak a csillagok a fényképeken?

Nem trolkodásból, tényleg fogalmam nincs, hogy miért nem látszódnak, és érdekelne... :)
0 x

Avatar
stark
Hozzászólások: 1279
Csatlakozott: 2011.08.30. 14:31
Tartózkodási hely: UK

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: stark » 2012.04.08. 11:45

@csaby7 (45237):
ultrakonzervatív-balliberális
Ezt észre se vettem... :D

Ugyan milyen lehet az ultrakonzervatív liberális? :D:D:D:D

Ez olyan, mint a fasiszta demokrata, vagy a kommunista nagytőkés? Esetleg a nemzeti radikális internacionalistához hasonlít? Vagy a keresztény-fundamentalista ateistához?
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.04.08. 13:15

@stark (45345):

A Holdon a napfény miatt kis rekesznyílással és nagy zársebességgel készültek a fotók, különben csak egy nagy fehérséget látnál.
Mint a tudjuk a holdi por igen nagy fényvisszaverő képességű, ezért kell ilyen beállítást használni.
Ez a beállítás viszont alkalmatlan a kis fényerejű csillagok fényképezéséhez.
0 x

llort
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.03.20. 17:10

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: llort » 2012.04.08. 13:50

@sötétvödör (45347):
Igy van. Errol egyebkent barki meggyozodhet, aki rendelkezik zarido allitasara alkalmas fenykepezogeppel: megprobalhatja lefenykepezni a csillagos egboltot egy, a latomezoben levo eros fenyforrassal (ez a fenyforras termeszetesen a lathato spektrumra ertendo :)).
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Aranyi László oldala

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2012.04.08. 14:42

@llort (45348):

Még Aranyi László is :D
0 x

Válasz küldése