Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.10.13. 14:20

Van olyan ismerősöm, aki félig meddig komolyan veszi, és ezekből tájékozódik tudományos kérdéskében. Ha valakinek van kedvenc "filmje" ami már annyira bosszantó (van egy pár), hogy leírná, itt megteheti. A Star Wars-t tessék kellő tisztelttel szétszedni! :D
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.10.13. 14:51

Hát elég rosszul teszi akkor :D
A Bad Astronomy-n van egy nagyon szórakoztató elemzés a sci-fi filmekben lévő "fizikáról". Érdemes elolvasni:
http://www.badastronomy.com/bad/movies/index.html
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.10.13. 15:50

@Zsolesz14 (30633):

Amitől én falnak tudok futni az elsősorban a Mátrix. Igen, az első része is.

Főbb problémáim:
-George Berkley (és még sokan mások) már minimum 250 évvel korábban kitalálta az alapkoncepciót (az élet álom!), emiatt nekem fikarcnyi újdonság sem volt ezen a vonalon.
-Az emberi szervezet veszteséges, nem lehet vele energiát termelni, mert többet fogyaszt, mint amennyit előállít.
-Ha mégis, akkor miért nem csinálták a gépek pl. mormotákkal, akiknek nem kellene a Mátrixra költeni?
-Egyáltalán mire kell a Mátrix? Mindenkire rázárják az energiatermelő cella ajtaját, oszt jónapot.
-Minek ehhez egy ember-gép háború? Ha csinálnának World of Warcraftos virtuális valóságot, milliók állnának sorba, csak hogy energiát sajtoljanak ki belőlük...
-Szerintem Cypher az egyetlen logikusan gondolkodni képes ember a teljes gárdából.
Ráadásul sokak szerint ő az igazi Neo(vagy Trebitsch):
http://www.cracked.com/article_19435_6- ... iting.html
(#5 a listán.)

Jó, az akciójelenetek látványosak voltak az 1-ben, mielőtt teljesen nevetségessé váltak volna a 3-ra.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.10.13. 16:11

ÓóóÓóóóÓóó

A Star Trek fizikája: http://fizika.konyvstart.hu/star-trek-fizikaja
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.10.13. 16:14

0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.10.13. 16:20

@Tamási Jocó (30645):

Az annyira nem fogott meg, akkor már inkább a Dark City. Na az egész szórakoztató volt nekem. OFF
Abban mondjuk a víz, mint ufóellenes csodafegyver eléggé blőd, de még mindig jobban alkalmazták, mint a Mel Gibsonos Signsban, ahol egy kerti slaggal el lehetett kergetni a zaklatásunkért fényéveket átutazó betolakodókat. Ha haláos méreg lenne számomra a vízpermet én is mindenfajta védőfelszerelés nélkül mennék egy pont olyan bolygóra, mint a Föld.
/OFF Elnézést!
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.13. 16:26

@Gábor (30630):

" A Star Wars-t tessék kellő tisztelttel szétszedni! "

mi a gond vele ?

8 Star Wars Technologies That Are Now Reality
http://www.foxnews.com/slideshow/scitec ... y/#slide=1
"In 1977, the idea of chopping down the bad guys with a beam of light, or playing a game with 3D aliens, or even sending a holographic e-mail to a mysterious recluse on Tatooine seemed like futuristic concepts. Yet, these concepts are now becoming a reality – real products that serve a useful purpose, research projects meant to show how the tech works, and games that fulfill the Star Wars dream. By John Brandon"

"The "Star Wars" Worlds: More Science Than Fiction?"
http://news.nationalgeographic.com/news ... rwars.html
0 x

Áramlat
Hozzászólások: 754
Csatlakozott: 2011.05.17. 21:46

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Áramlat » 2011.10.13. 16:28

és egy csillagász hír ..

From ‘Star Wars’ to reality: Astronomers discover Tatooine world with two suns
http://www.washingtonpost.com/national/ ... story.html
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.10.13. 16:53

@pounderstibbons (30642):

Őszintén szólva ezek közül jó pár nekem is eszembe jutott a Mátrix című filmmel kapcsolatban, de annyira nem zavart. Amikor ilyen filmet nézek, akkor igyekszem elvonatkoztatni ezektől. Számomra szórakoztató és élvezetes volt mindhárom rész. Persze ez az elvonatkoztatás csak akkor működik, hogyha a film, amit nézek nem überidióta. A Mátrix még talán nem az; nálam a Világok harca, meg a Jelek verte ki a biztosítékot.

Hogy a csudába van az, hogy a Jelekben a baromi intelligens, űrutazó ufok nem veszik észre, hogy a Föld nagy része víz? Erre miért nem gondoltak?

A Világok harcában meg a szintén über intelligens, villámon utazó, védőpajzsos marslakók az életben nem hallottak még a baktériumokról és vírusokról?

Aztán más: A Függetlenség Napjába miért nem lehetett azt megcsinálni, hogy a végén felküldik a lezuhant ufót az anyahajóba rajta egy atombombával és egyszerűen felrobbantják? Meghal az anyahajó, ettől a Földön lévő kishajók is behalnak és kész vége. Nem kellett volna semmilyen légi csata vagy vírus. wtf?

Aztán van egy "The Core" magyarul "A mag" vagy valami hasonló című szörnyűség. Abba nem tudom hogy voltak képesek ennyi marhaságot összeszedni. Elképesztő volt! Akit érdekel annak itt van egy leírás, én speciel szétröhögtem magam rajta: http://intuitor.com/moviephysics/core.html

Ja és a Star Wars-t ne bántsátok, annak remekül felépített és magával ragadó világa van. A filmek ezt nem mindig tükrözik, de például a Kotor 1 és 2 játék igen :)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.13. 16:56

Hogy a csudába van az, hogy a Jelekben a baromi intelligens, űrutazó ufok nem veszik észre, hogy a Föld nagy része víz? Erre miért nem gondoltak?



Ez tényleg baromság.

Terminátor 3:

Miután a Skynet szétterjedt a világban,lebombázza saját magát ?
0 x

Adam
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:42

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Adam » 2011.10.13. 17:13

"Terminátor 3:

Miután a Skynet szétterjedt a világban,lebombázza saját magát ?"

Nem csak ez a baj, hanem az is hogy a skynet hogyan kezd el technológiákat fejleszteni, illetve a meglévőket tovább fejleszteni? A T3-ban csak olyan robotokat láthatunk amik teljes mértékben pusztításra vannak tervezve, nem pedig építésre.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.13. 17:15

:x @Zsolesz14 (30655):
A Világok harcában meg a szintén über intelligens, villámon utazó, védőpajzsos marslakók az életben nem hallottak még a baktériumokról és vírusokról?
Háát, szerintem ez azért nem olyan durva baki. Miért ne jöhetne létre olyan élet az univerzum egy távoli galaxisában, ahol az "idegenek" szervezetére semmilyen hatással nincsenek az ottani baktériumok, és nem is voltak sose. Simán útnak indulhatnak azzal a tudattal, hogy rájuk semmiféle baktérium nem hat, így készülniük sem kell ilyesféle veszélyre. Aztán ide érve kellett számolniuk azzal h vannak olyan baktériumok, amelyek az ő szervezetükre is káros.

Velünk is előfordulhat mondjuk olyan majd a jövőben (most fikciózok kicsit :) ) h valami naprendszeren kívüli lakott bolygó körül keringünk, vizsgáljuk azokat a dolgokat amelyekről úgy tartjuk h károsak lehetnek számunkra a "földre" lépéshez. Nem számolunk azzal, és nem is figyelhettük meg az űrhajónkról hogy a bennszülött ufók, a minden százévente megjelenő holdjuk által, olyan párzási viselkedést produkálnak, amelynek mellékterméke az, hogy olyan infrahangot adnak ki a hangszálaikkal amitől egy emberi szervezet kb 3 perc alatt kocsonyássá változik. ( :mrgreen: ) Szóval lehet 99 évig vizsgáltuk a bolygót, és erre a dologra nem is gondolunk h veszélyforrás lehet. - erre akartam kilyukadni.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.13. 17:21

@Adam (30657):

Arról nem beszélve,hogy elpusztította az energia ellátó infrastruktúrát is.
Az atombombák em sugárzásáról már nem is beszélek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sötétvödör 2011.10.13. 17:38-kor.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.10.13. 17:24

@OktondiJóska (30658):

Ne már. :) Nem vagyok biológus, de elképzelhető olyan bolygó élettel, amelyben nincsenek vagy soha nem is voltak mikroorganizmusok? Mert az okay, hogy nekik nem ártanak, de akkor is tudnak róla, hogy vannak ilyenek.
Ráadásul a film azt sugallja, hogy emberi vérre van szükségük. Akkor miért nem ismerik annak összetételét normálisan? Az is tele van mikroorganizmusokkal, nem?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.13. 17:40

@Tamási Jocó (30645): Csatlakozom, a 13. emelet szerintem is jobb volt. Nem akciójelenetekben, hanem gondolati világában. Ott egymásba ágyazva több mátrix is volt, és ráadásul ezek között közlekedni is lehetett, ezáltal az értelem/tudat(?) fogalmát teljesen elvonatkoztatta mindennemű konkrét fizikai manifesztumról.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.13. 18:00

@Zsolesz14 (30660):

Hát erre írtam korábban is. Hogy lehet vannak náluk baktériumok, de annyira kis triviális valaminek számítanak az ő bolygójukon, h eszükbe se jut feltételezni hogy az káros lehet. Illetve a bolygójukon ezért nem is alakult ki ennek megfelelően olyan biológiai kutatás, amely egyáltalán kutatná a baktériumok kártékonyságát. Azt sem tudhatjuk h ezek az idegenek a filmben, nem csak egy szakadár csoport volt e a fajtájukon belül, akik nem is rendelkeznek komolyabb tudományos ismeretekkel. A földön is vannak hívők akik tündérmesékben hisznek ugyan, de gőzük nincs a tudományos módszerről, viszont attól függetlenül használják pl az internetet, mobiltelefont, autót, repülőt...
Nem vagyok biológus, de elképzelhető olyan bolygó élettel, amelyben nincsenek vagy soha nem is voltak mikroorganizmusok?
Tudom h csak egyféle evolúció referenciánk van amiből feltételezhetjük h miképp alakulhat ki az élet, de ez nem jelenti azt hogy máshol is ez a folyamat történt meg. De ha már sci-fibe gondolkodunk, akkor elképzelhető akár fotonok DNS-szerű szerveződése is, amelyek valamiféleképpen intelligens lényt képesek formálni.

Illetve a filmből nem derül ki hogy miért is van szükségük a vérre ha jól emlékszem, lehet hogy csak olajozni akarják vele a gépeiket. :)

Más:

Nekem a Mátrixban az volt leginkább illogikus, hogy a "védelmi szoftverek" ügynököknek miért kellett emberi formában létezniük, és miért kellett (nagyjából) gátat szabni a képességüknek a földi fizika szerint. Egyáltalán nem hatékony megoldás, ha már racionális gondolkodású gépek tervezték őket. Sokkal célszerűbbek lettek volna mint valami alaktalan - kívülálló megfigyelő egységek. Persze így nem lehetett volna a filmet telepakolni akciójelenettel. :)
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.13. 18:19

@OktondiJóska (30668):
Nekem a Mátrixban az volt leginkább illogikus, hogy a "védelmi szoftverek" ügynököknek miért kellett emberi formában létezniük, és miért kellett (nagyjából) gátat szabni a képességüknek a földi fizika szerint.
Ez szerintem nem annyira abszurd megközelítés, ugyanis, ha van egy nagyon bonyolult (pl. szimulációs) szoftver, akkor annak megvannak a jól definiált interfészei, és cseppet sem biztos, hogy egy új, későn felmerült kívánalom megvalósítása érdekében megéri áttervezni az egészet. A nagy szoftverek esetén gyakorlatilag folyamatosan csak hekkelés zajlik, hogy az új fícsöröket hogyan kínlódjak bele, anélkül, hogy az egészet újra kellene írni. Ez alól talán csak az free szoftverek kivételek, ahol megengedhetik maguknak a hobby fejlesztők, hogy most a következő 2 évben nem lesz semmi újdonság, hanem elkezdjük nulláról úgy, hogy már benne lehessen mondjuk smith ügynök, a mindenható. Az evolúció jellemzően nem ilyen, hanem a már úgy-ahogy működő megoldásokat gyúrja tovább. Még egy gépi világ kialakulásának evolúciójában is plauzibilisnek tűnik ez az ügymenet.
0 x

Adam
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:42

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Adam » 2011.10.13. 18:49

@OktondiJóska (30668):
"Illetve a filmből nem derül ki hogy miért is van szükségük a vérre ha jól emlékszem, lehet hogy csak olajozni akarják vele a gépeiket."

Magából a filmből valóban nem derül ki, viszont a "behind and scenes"-ből kiderül , azért van szükségük az emberi vérre mert az vörös színű, és az ö bolygójuk felszíne is vörös volt egykor.Ők tulajdonképpen szét permetezik a vért mert a Föld felszínét olyanná szeretnék változtatni mint amilyen az ö bolygójuk volt egykoron, tehát értelmezhetjük ezt egyfajta terraformálásként is.Bár akárhogy is nézzük az nekem is furcsa hogy egy über fejlett faj nem figyel arra, hogy más bolygókon lehetnek olyan baktériumok, amik rájuk nézve halálosak is lehetnek.


Más: A függetlenség napjában elég érdekesnek találom, hogy az idegenek windows 95-öt használnak :) Akik a fénysebességnél gyorsabban közlekednek, energia pajzsaik vannak illetve több mint 500 km átmérőjű hajót építenek, amikből kb 25 km átmérőjű New york város méretű anyahajók válnak ki, nem képesek arra hogy a számítógépeikre valamiféle védelmet tegyenek?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.10.13. 19:11

@Adam (30670):

A megoldás pogfonegyszerű, magad is leírod: HÁT WINDOWS 95-ÖT HASZNÁLNAK!
Problem solved. :)
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.13. 19:11

@mimindannyian (30669):

A film alapján már többször is újra teremtették a mátrixot, szóval az elvi lehetőség adott lett volna az ügynökök tökéletesítésére is. Viszont annak tükrében hogy az egész Neo-jelenség a gépek által tervezett folyamat volt, így ez is érdektelenné válik igazából.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.10.13. 19:37

@pounderstibbons (30646):
Miért rakod OFF-ba, ami nem is OFF? :)

Amúgy a víz, mint csodafegyver valószínűleg a Day of the Triffids filmből származik, bár ott legalább a sós tengervíz volt halálos a triffidekre, az édesvizet szerették.
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.13. 19:37

Az univerzumban az angol az egyetemes nyelv
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.10.13. 20:12

@Zsolesz14 (30655):
Aztán van egy "The Core" magyarul "A mag" vagy valami hasonló című szörnyűség. Abba nem tudom hogy voltak képesek ennyi marhaságot összeszedni. Elképesztő volt! Akit érdekel annak itt van egy leírás, én speciel szétröhögtem magam rajta: http://intuitor.com/moviephysics/core.html

Ja és a Star Wars-t ne bántsátok, annak remekül felépített és magával ragadó világa van. A filmek ezt nem mindig tükrözik, de például a Kotor 1 és 2 játék igen :)
Igen, a Star Wars és a Core között az az óriási különbség, hogy a Star Wars nem akar mesénél többnek látszódni, a Core viszont tele van áltudományos blablával. Amikor lapozgatja az egyik szereplő a fúrógép terveit tartalmazó jegyzetfüzetet, van pár érdekes elektronikus áramkör tervrajz, ahol például az erősítő kimenete nincs bekötve sehova, a két bemenete meg össze van kötve. Meg a fúrógépet is rohammunkában építették, látszott, hogy nem volt idő rendes áramköröket gyártani, helyette egy próbapanelt használtak, amibe csak bele kell dugni a chipeket, aztán apró drótdrabokkal tetszőlegesen be lehet huzalozni őket. Aki már épített ilyennel teszt áramkört, az tudja mennyire könnyen kicsúszhat egy két drót, és a haját tépi, hogy egy ilyen fúróba hogy lehet ilyet betenni, és hogy bírhatta az ki a menet közbeni rázkódást.
Azt már meg sem említem, amikor a hacker srác egy rágógumi papírral dual tone módban belefütyül a mobiltelefonba, ezáltal ingyenessé téve a nemzetközi hívásokat...
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.13. 20:15

A Star Wars és a Star Trek között hatalmas a különbség.
A Star Wars egy mese,egyetlen tudományos kifejezést sem használnak.
A Star Trek viszont olyan,mintha bullshit generátorral írták volna,de attól jó.

Amúgy a magnál több konzultáns tudóst is felkértek,akik elolvasták a forgatókönyvet,és visszadobták,hogy ehhez nem adják a nevüket.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.10.13. 20:25

@OktondiJóska (30668):
Tudom h csak egyféle evolúció referenciánk van amiből feltételezhetjük h miképp alakulhat ki az élet, de ez nem jelenti azt hogy máshol is ez a folyamat történt meg. De ha már sci-fibe gondolkodunk, akkor elképzelhető akár fotonok DNS-szerű szerveződése is, amelyek valamiféleképpen intelligens lényt képesek formálni.
Nem képzelhető el. Ha science fiction témakörben akarsz maradni, akkor azért nem árt minél több science-t megtartani a fiction mellett.
Ellenkező esetben nevezzük fantasy-nek, és onnantól már bármit ki lehet találni, és még csak megmagyarázni sem kell.

Egy jó példa szerintem a Mote in God's Eye és a The Gripping Hand. Itt van ugyan csillagközi utazás, lézerfegyverek, meg energiapajzsok, meg is vannak magyarázva úgy-ahogy, de az írók nem vitték túlzásba a nem létező dolgok mögötti tudomány túlmagyarázását. Viszont ahol lényeges a korrektség, például az alienek evolúciós fejlődésénél, ott teljesen elfogadható módon írták meg a történetet.

Másik jó példa a Gyűrűvilág. Amikor Larry Niven előadást tartott az MIT-n, a diákok kórusban skandálták, hogy "The Ringworld is unstable!". :)
A szerző meg is fogadta a tanácsot, és a folytatásban kijavította, a gyűrűvilágot stabilizáló hajtóművekből aztán remek "plot device" (ezt hogy mondják magyarul?) lett.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2011.10.13. 20:30

Skyline. Idejönnek az alienek jó messziről, hogy begyűjtsék az embereket, mert valami fura okból kifolyólag emberi agyakra van szükségük a gépeik irányításához. WTF?
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.10.13. 21:40

@sajnos_kacat (30684):

Ráadásul kilövik az egyik főhajót egy atombombával, a város alatta meg teljesen ép marad. De amúgy ezt a filmet is egész szórakoztatónak találtam, egyszer meg lehet nézni. És még a folytatást is kíváncsian várom, már ha lesz..
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.13. 21:41

Sci-fin nőttem fel ,ezért kissé elfogult vagyok vele szemben.
Véleményem szerint valahogy úgy kell őket nézni,mint például a westerneket vagy az akciófilmeket,ahol nem foglalkozol azzal,hogy a főhősnek soha nem fogy ki a golyója.

Persze ordító dramaturgiai és logikai hibák nem megengedhetőek.Az számomra is élvezhetetlenné teszi a filmet.

Ha van kedvetek ,írjátok meg ,melyik a legtökéletesebb sci-fi film szerintetek.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2011.10.13. 21:56

@lorenz (30687):

Hát tökéletesnek biztos nem az, de a Kapcsolat biztos ott van a jók között :)
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.13. 22:01

Az Űrcowboyokba nehéz belekötni
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.13. 22:07

@lorenz (30687): Nem unjátok ezt a sok amerikai szemetet?!

Látogatók :D
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.13. 22:10

@Zsolesz14 (30689):

Tudományos szempontból hibátlan.
Valamiért mégsem szólt akkorát.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.13. 22:12

@mimindannyian (30692):

Egyből Pirx pilóta jutott eszembe.
Én imádtam.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.13. 22:18

Jöhet a legvacakabb film esélyese is.
0 x

Adam
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:42

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Adam » 2011.10.14. 09:51

@lorenz (30697):
A 6-dik napon a legvacakabb.Milyen hülyeség már hogy Arnold-ot klónozzák és a klónja néhány órán belül felnő.A valóságban ez évtizedekbe telne.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2011.10.14. 10:59

@Adam (30709): Mintha hallottam volna effélét, hogy a klónozott egyed gyorsabban fejlődik, mint a természetes módon szaporított / magról csírázó, nem? Majd egy biológus megmondja.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.10.14. 11:16

A lézerfegyvereknek ha akkora energiája van, amit a látvány sugall, a pisztolyt/puskát kezelőnek is komoly gondokat okozna az a (sac/kb:) több millió fokos sugárnyaláb pár centire a kezétől... Védőszemüveg nélkül sem nézném meg az elsütést.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.10.14. 11:17

0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.10.14. 11:22

0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.10.14. 12:56

2001 - Űrodüsszeia
0 x

Adam
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2011.08.07. 16:42

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Adam » 2011.10.14. 13:11

@mimindannyian (30711):
"Mintha hallottam volna effélét, hogy a klónozott egyed gyorsabban fejlődik, mint a természetes módon szaporított"

Az igaz hogy gyorsabban fejlődik, de azért nem annyira gyorsan hogy néhány óra alatt 35 évet öregedjen.Egy olyan 20 év minimum kell neki.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.14. 14:53

@Tamási Jocó (30728):

Szárnyas fejvadász
0 x

Avatar
sötétvödör
Hozzászólások: 1422
Csatlakozott: 2011.08.11. 20:56
Tartózkodási hely: Death Star

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: sötétvödör » 2011.10.14. 15:44

Lézer ellen a legkönnyebb védekezi. Elég egy tükör.
Az űrben elég bármilyen kis lövedék csak jól fel kell gyorsítani.
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2011.10.14. 15:55

@lorenz (30697):

Űrgammák :D

http://www.youtube.com/watch?v=oNXUnhA_ ... re=related

A Látogatók nagy kedvencem volt anno.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.10.14. 16:42

@OktondiJóska (30749): Fúúúúú... ez már akkor is nagyon gáz volt :)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2011.10.14. 16:44

THGTTG?
Fedezett fel valaki bármi hibát is a filmben? Persze szkeptikus szemmel... :D
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2011.10.14. 21:04

0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.14. 21:21

@Tamási Jocó (30760):

"Fedezett fel valaki bármi hibát is a filmben? Persze szkeptikus szemmel..."

Melyikben?
Az újat nem láttam.A régebbi,BBC változat szerintem zseniális.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lorenz 2011.10.14. 21:31-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.14. 21:23

Egy érdekes toplista sci.fi rajongóknak.


http://scifilists.sffjazz.com/lists_books_rank1.html
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Scifi-filmek szkeptikus szemmel

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.10.14. 21:30

@pounderstibbons (30716):


Ezeket még pontozni sem tudnám.Lehetetlen bármilyen szintű értékelés.
0 x

Válasz küldése