Liberation Unleashed / Megvilágosodás online

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Liberation Unleashed / Megvilágosodás online

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2012.04.01. 18:54

@Caspi (44855):
Szerencse, hogy a világ lényegesen gazdagabb alternatívákban, mint amit felvázoltál. ;)
Jaja, a hülyeségnek nincs határa. Bár, hogy ez szerencse-e, afelől kételyeim vannak. :?
0 x

Avatar
OktondiJóska
Hozzászólások: 428
Csatlakozott: 2010.07.07. 05:31

Liberation Unleashed / Megvilágosodás online

Hozzászólás Szerző: OktondiJóska » 2012.06.05. 06:01

Ismerek egy olyan meditációs technikát ami nagyjából arról szól, h kitartó gyakorlással és önszuggesztióval megkísérli az ember, a gondolatai számát lecsökkenteni a nullára. Ez egy olyan tudatállapotot eredményez amelyben tényleg kissé szerepét veszti az ÉN érzete, mert egy olyan érzés ez, mintha hirtelen megszűnne minden, azonban éppen ettől válna végtelenné is. Amolyan egyé válik a Zember univerzummal trip, LSD nélkül + eufória. :) Az már filozófiai kérdés, hogy ilyenkor az egyén, mivel megszűnik az én tudata saját maga számára, mondhatná hogy tényleg nem létezik, hiszen ő mint operátor a saját valóságában, nem létezőnek véli magát. még ha a fizikai valója közben szemmel látható mások számára. Ennek az élménynek olyan pozitív hatásai vannak(lehetnek), h miután befejezi ezt a dolgot, a hétköznapi életet más perspektívából is nézve, talán kissé komplexebben láthatja a "valóságot". Persze hangsúlyozom, hogy nem arról szól ez a technika, hogy ilyenkor egyé válik ténylegesen az univerzummal, hanem ez a meditációs technika abban jó, h új gondolatokat szülhet, talán szélesebb látásmódot eredményez. (nem csak agyatlan ezo-hívők meditálnak) Na és ne feledjük el, hogy sok művész, tudós hasonló okokból függött rá a pszichedelikus drogokra is. Találgatok, de talán ez a technika véletlen tényleg olyan neurotranszmittereket stimulál az agyban mint az LSD, franc se tudja. Volt anno valami klinikai kísérlet (sajna nem tudok már forrást) hogy egy prof. stimulálta emberek agyát, és isten érzetet tudott előállítani ateistáknál is. Szóval azt a jelenséget, mint mikor a keresztények azt érzik hogy HŐHA HÁLELLUJAHhhh éreztem Jézus közelségét, a szeretete végig áramlott rajtam, és hasonlók. Persze a kísérleti alanyok nem valamiféle vallás istenét képzelegték, hanem azt az eufóriát érezték ami megegyezik a hívők által definiált élménnyel. - Na és mikor az embernek sikerül elérnie ezt a "nulla gondolkodás" állapotot, valami hasonló történik.
0 x

Válasz küldése