Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.03.31. 19:26

"Pszichiáter egy idomított majom is lehet!"(Uwe Postel)
A most következő mondatok, azaz megállapítások és vélemény részben szószerinti fordítása, részben értelemszerű visszadása azoknak, amit a nyilatkozó személy különböző tv fellépéseken hangoztatott, könyveiben, interjúkban és előadásaiban európaszerte (Szent-Pétervár, London, Zürich, Bécs, Parizs) kifejtett. (Személyéről később)
http://file1.npage.de/001876/61/html/alf88.html

Kép
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.03.31. 20:32

@Vaszilov (67287):
Magam részéről minimális pszichológiai ismereteim vannak. A pszichiátriáról elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe.
Bravó, remek munka, ha blamálni akarod magad.
Sem élő, sem holt pszichiáterrel még nem volt személyesen dolgom.
Mindjárt sejtettem, úgy lehet csak kritizálni, ha csak fantáziádban él a furcsa tünemény!
E balga hit ellen "bontottam zászlót" és mint élő példát hozom a napjaink egyik szélhámosát, aki mellesleg szigorúan katolikus.
Ez marhaság, aki szigorúan katolikus, az nem lehet szélhámos.

Kapitális melléfogás ez a "tanulmányod".
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.01. 13:44

@mimindannyian (67289):
Kár, hogy nem olvastad a megadott linken található cikket!
Ugyanis mindjárt az első bekezdés szövegéből kitűnik, hogy az egész cikk ca. 95%-a fordítás és csak az utolsó pár mondatot fűztem hozzá.
Mégegyszer a tévedések elkerülése végett:
Ez nem "tanulmány", hanem egy szélhámos életútja és általa tett kijelentések, interjúk szövegének németből való fordítása.
Mindjárt sejtettem, úgy lehet csak kritizálni, ha csak fantáziádban él a furcsa tünemény!
Részemről nem gyakoroltam senkiről és semmiről kritikát!

Most viszont nem kerülhetem el, mert úgy látszik értelmezési problémád van!
Olvass figyelmesen és konzentrálj! (ha nehezedre is esik)
Kapitális melléfogás ez a "tanulmányod".
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.01. 14:03

@Vaszilov (67287): Mi volt a celod ennek a topiknak a megnyitasaval?
Egyszeruen felhivni a figyelmet egy leforditott cikkre a blogodon?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.04.01. 14:19

@ennyi (67306):

Nekem is ez a véleményem. Itt hirdeti a felszínes hülyeségeit, már szinte minden topicba benyomta ezeket. Tényleg, kijavította a hibákat amikre felhívtad a figyelmét?
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.01. 14:37

@ennyi (67306):
Mi volt a celod ennek a topiknak a megnyitasaval?
Mivel azt tapasztaltam, hogy itt nagyon sok kimagaslóan okos ember lézeng és az érdekes témához egész biztosan szakértelemmel hozzá tudnak szólni. Ezáltal ismereteket szerezhetnék ezen a téren.

Azonkívül az eset példa, miként működik a társadalom.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.01. 14:40

@Vaszilov (67309): Ugy velem itt viszonylag keves ember lezeng, nagyon belterjes a forum... ha az olvasottsag szamlald a fontos, akkor antalvali, noklapja, index cimlap stb sokkal hatekonyabb.

Ez a sztorid nem tobb egy bizarr hirnel. Blikk szinvonal, mar megbocsass.
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.01. 14:53

@ennyi (67310):
ha az olvasottsag szamlald a fontos,
Mióta a virtus megszűnt nincs számlálás és ez a cikk ott nem is szerepelt.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.01. 21:59

@Vaszilov (67305):
Kár, hogy nem olvastad a megadott linken található cikket!
Kár, hogy ilyen hibás következtetésre jutottál!
Ugyanis mindjárt az első bekezdés szövegéből kitűnik, hogy az egész cikk ca. 95%-a fordítás és csak az utolsó pár mondatot fűztem hozzá.
Ha a hozzászólásomat elolvastad volna, látnád, hogy pont az utolsó mondataidra reagáltam. Vagy talán nem a te szavaid az "Utószó, ami egyben előszó is lehetne" cím után írottak?
- Ha az is a fordítás része, akkor légy szíves, közöld, mi a te 5% hozzátételed, és légy érthetőbb.
- Ha azok a te szavaid, akkor kezd elölről elolvasni az előző kommentemet, mert neked szól! És égjen az arcodon a bőr, hogy engem vádolsz figyelmetlenséggel, amikor te vagy benne vétkes: "Olvass figyelmesen és konzentrálj! (ha nehezedre is esik)".
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.04.02. 15:58

Azért ennek a bizarr hírnek van egy érdekes magyar változata is.

http://www.kisalfold.hu/soproni_hirek/a ... t/2099967/
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.04. 14:00

@mimindannyian (67329):
Bravó, remek munka, ha blamálni akarod magad.
Mindjárt sejtettem, úgy lehet csak kritizálni, ha csak fantáziádban él a furcsa tünemény!
Ez marhaság, aki szigorúan katolikus, az nem lehet szélhámos.
Kapitális melléfogás ez a "tanulmányod".
A fenti mondatok nincsenek összefüggésben a tőlem idézett mondatokkal. Úgy passzolnak hozzá, mint kutya faszán a vitézkötés.

"ennyi" megemlítette a belterjességet.
Valószínűleg nem a gazdasági, hanem a biológiai belterjességre gondolt.

Tudomásom szerint az élőlények "belterjedéses" szaporodása az egyedek elsatnyulásával, betegségekkel, deformációval stb. jár. Példa: a Habsburg dinasztia belterjes házasságainak következménye (17-18. sz).

A szkeptikus fórum viszonylatában a belterjesség trollkodásban, lekezelő stílusban és a tájékozatlanok arroganciájában nyilvánul meg.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2013.04.04. 14:02

@Vaszilov (67417):
Valószínűleg nem a gazdasági, hanem a biológiai belterjességre gondolt.
:facepalm:
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.04. 14:07

@Vaszilov (67417):
"ennyi" megemlítette a belterjességet.
Valószínűleg nem a gazdasági, hanem a biológiai belterjességre gondolt.

Tudomásom szerint az élőlények "belterjedéses" szaporodása az egyedek elsatnyulásával, betegségekkel, deformációval stb. jár. Példa: a Habsburg dinasztia belterjes házasságainak következménye (17-18. sz).
Nem tudtam, hogy az egy szexualizalo es gyermeknemzo forum. :-)

Arra gondoltam csak, hogy nagyon keves aktiv hozzaszoloja van forumnak, amibol alacsony olvasottsagra is kovetkeztetek.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.04. 14:25

@Vaszilov (67417):
Azt kérdeztem, hogy az irományod ezen utolsó passzusa-e az az 5%, amit te írtál?
Utószó, ami egyben előszó is lehetne

Eddig tartott a magyarító munkám, vagyis az első 3 rész csak a legszükségesebb szöveg fordítása G.Postel életének és működésének ismertetéséhez. Magam részéről minimális pszichológiai ismereteim vannak. A pszichiátriáról elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe.

Sem élő, sem holt pszichiáterrel még nem volt személyesen dolgom. Ugyanez a helyzet, ami a szcientológusokat illeti. Ezt csak azért említem meg, mert, mint nem rég megtudtam, hogy e pszeudo vallás képviselői (vagy áldozatai?) kárhoztatják a pszichiátriát. Ez hasonlít ahhoz, mint amikor az asztrológus állítja, hogy a tenyérjóslás tudománytalan.

G.Postel esetét kb.7-8 éve ismerem, tv szerepléseit láttam, de cikkem megírására Gerák Andrea "Pszichiátria: csalás a tudomány és humanizmus nevében" című cikkére való hozzászólások ösztönöztek. Méghozzá azért, mert a téma körüljárása helyett a szerző "vallását" feszegették a hozzászólók. Ebből az következne, hogy aki kétségbevonja a pszichiátria gyakorlatát annak szcientológusnak kell lennie.

E balga hit ellen "bontottam zászlót" és mint élő példát hozom a napjaink egyik szélhámosát, aki mellesleg szigorúan katolikus. Egyébként sem (hivatalos)vallás kérdése a pszichiátriában, pszichológiában való hit.
Ha igen, akkor erre reagáltam, és fenntartom a kifogásaimat. Ha nem, akkor mi a te 5%-os hozzátételed?
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.05. 14:11

@mimindannyian (67422):
"Ha igen, akkor erre reagáltam, és fenntartom a kifogásaimat."
Akkor tartsunk beszéd- és értelem-gyakorlatot!
"Bavó, remek munka, ha blamálni akarod magad."
A fenti mondatod (kifogásod) az alábbi két mondatomra vonatkozik:
1._ Magam részéről minimális pszichológiai ismereteim vannak.
2._ A pszichiátriáról elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe.

Az első pont egy kijelentés, amely megvilágítja és aláhuzza a tényt, hogy a fordítás témája (pszichiátria) számomra többé-kevésbbé idegen és az ott található vélemények nem tőlem származnak.
Ennek következtében logikusan arra gondoltam, hogy félreértetted a dolgot és azt hiszed, hogy tőlem származik a cikk.
Mert ugye a pszichológiai ismeretek hiánya nem lehet "remek munka"!? Blamálni meg akkor tudtam volna magamat, ha pszichológiai témában nyilatkoztam volna!
Ha meg a téma beindítását tartod blamálónak, akkor a téma indítását engedélyezőnél reklamálj!

A második pont sem lehet "remek munka", hiszen csak arról van szó, hogy ismereteim vannak pl, arról, hogy 1945-46-ban egy németországi táborban (a nevét már nem tudom) milyen kísérleteket folytattak az amerikai orvosok, valamint a szovjetek a Szovjetúnióban stb..
Blamálásról szó sem lehet!

Mivel értelmes embernek feltételeztelek, arra gondoltam, hogy félreértetted a cikket és nekem tulajdonítod a Postel kijelentéseit!
"Mindjárt sejtettem, úgy lehet csak kritizálni, ha csak fantáziádban él a furcsa tünemény!"
Ez a fenti mondatod az alábbi mondatomra írtad:
"Sem élő, sem holt pszichiáterrel még nem volt személyesen dolgom."
Ez az "utószó" 4. (negyedik) mondata.és a 4 (négy) mondatban még együttesen sem lehet kritikának még nagyítóval sem a nyomát találni.! Lehetséges , hogy "csak fantáziádban él a furcsa tünemény!"

Mivel a következő megnyilvánulásodhoz 8 (nyolc) hosszú (összetett) mondat tartozik és a alapos magyarázathoz egy oldal lenne szükséges, hogy félreértéseidet tisztázzam, eltekintek szellemi megerőltetésedtől.
Ezért csak annyit: Kapitális melléfogás ez a "tanulmányod".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.06. 20:01

@Vaszilov (67457):
Látom, nagyon fáj megszívlelni a mondottakat, és inkább kötekedni próbálsz, csakhogy érvénytelenítsd a kommentem. Gyenge próbálkozás, de lássuk, miért.
"Bavó, remek munka, ha blamálni akarod magad."
A fenti mondatod (kifogásod) az alábbi két mondatomra vonatkozik:
1._ Magam részéről minimális pszichológiai ismereteim vannak.
2._ A pszichiátriáról elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe.
Nem, ez tévedés, nem azokra vonatkoznak, de azokat tartottam szükségesnek, hogy tisztába legyél vele, az írásod mely részére reagálok. Ha ezen két mondatot sem idéztem volna, akkor jogosan tehetted volna fel, hogy az eredeti írást szólom le, így viszont rá kellett volna jöjj, hogy bizony neked szól a kritikám. Sajnos ez nem sikerült. Feltehetőleg a negatív fogadtatás segített hozzá, hogy olyan irányban eltorzultan befogadd be a mondataim, hogy már tudat alatt a kibúvót kerested, mit érthetek félre, miért nincs igazam, semmit az a gyenge racionalizálás, amit most raktál össze (a vastagon szedett mondataid).

Azzal hiába takarózol, hogy a pszichiátriát becsmérlő cikk nem a te műved, tehát arra ne reflektáljak, hiszen
1) ha más lenne a véleményed, mint a cikknek, akkor feltehetőleg nem publikálod, nem öleled kebledre,
2) másrészt a fent nevezett, általad írt összefoglalóban úgy fogalmazol:
Ugyanez a helyzet, ami a szcientológusokat illeti. Ezt csak azért említem meg, mert, mint nem rég megtudtam, hogy e pszeudo vallás képviselői (vagy áldozatai?) kárhoztatják a pszichiátriát. Ez hasonlít ahhoz, mint amikor az asztrológus állítja, hogy a tenyérjóslás tudománytalan.
Vagyis a szcientológiát pszeudó vallásnak nevezed, és az általa kárhoztatott pszichiátriát olyan viszonyban levőnek tekinted vele, mint az asztrológust a tenyérjóssal. Fekete-fehéren elítélő véleményt fogalmaztál meg a pszichiátriáról. Úgyhogy újra alá kell húzzam, úgy lehet igazán valamit fikázni, ha nem értesz hozzá, gyakori megnyilvánulás, megy neked is szépen, nem kell szerénykedni.
Mivel a következő megnyilvánulásodhoz 8 (nyolc) hosszú (összetett) mondat tartozik és a alapos magyarázathoz egy oldal lenne szükséges, hogy félreértéseidet tisztázzam, eltekintek szellemi megerőltetésedtől.
Elhiszem, hogy nincs kedved fáradni, nyilván érzed, hogy kurdarcra van ítélve minden bevethető érved.

"Ezért csak annyit: Kapitális melléfogás ez a tanulmányod."
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.06. 20:07

@Vaszilov (67457):
2._ A pszichiátriáról elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe.
Ennek a magyarazta valoszinuleg az, hogy
1._ Magam részéről minimális pszichológiai ismereteim vannak.
Ezzel a hatterrel valoban mereszseg publikalni a temaban.

Aprosag, de a pszichologia es pszichiatria, a pszichologus es pszihiater kulonbozo dolgokat jelolo fogalmak. Ugy tunik, ez sem nyilvanvalo szamodra.
2._ A pszichiátriáról elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe.
Ez ugye epp olyan, mintha azt irnad, az ujsagirasrol elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe...

Vagy az orvostudomanyrol elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe...

A hiba benned van, ha megbocsajtasz. Irrelevans, hogy neked, a bevallottan tajekozatlan laikusnak, mi jut eszedbe egy fogalomrol.
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.07. 12:41

Idézet tőlem:
"Ugyanis nem mindíg biztos, hogy azt olvassa az olvasó, amit a szöveg írója szándékolt írni, hanem saját intellektuális szűrőjén keresztül azt, amit ő gondol az író gondolatának." (Az internetes kommunikáció korlátoltsága)

A két utolsó hsz-hez!
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.04.07. 13:39

@Vaszilov (67547): erről lekéstél, a te olvasatodról ezt már beláttam, még az okát is nevesítvén. A tényszerű megjegyzésekre reagálást pedig továbbra is kerülöd.
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.08. 12:07

@mimindannyian (67508):
Nem, ez tévedés, nem azokra vonatkoznak, de azokat tartottam szükségesnek, hogy tisztába legyél vele, az írásod mely részére reagálok. Ha ezen két mondatot sem idéztem volna, akkor jogosan tehetted volna fel, hogy az eredeti írást szólom le, így viszont rá kellett volna jöjj, hogy bizony neked szól a kritikám.
Akkor talán így kellett volna szerkeszteni:
Eddig tartott a magyarító munkám, vagyis az első 3 rész csak a legszükségesebb szöveg fordítása G.Postel életének és működésének ismertetéséhez. Magam részéről minimális pszichológiai ismereteim vannak. A pszichiátriáról elsősorban a diktatúrák titkosszolgálatainak a gyakorlata (Gestapo, Nkwd, AVH stb.) és az amerikai kísérletek jutnak eszembe.

Sem élő, sem holt pszichiáterrel még nem volt személyesen dolgom. Ugyanez a helyzet, ami a szcientológusokat illeti. Ezt csak azért említem meg, mert, mint nem rég megtudtam, hogy e pszeudo vallás képviselői (vagy áldozatai?) kárhoztatják a pszichiátriát. Ez hasonlít ahhoz, mint amikor az asztrológus állítja, hogy a tenyérjóslás tudománytalan.

G.Postel esetét kb.7-8 éve ismerem, tv szerepléseit láttam, de cikkem megírására Gerák Andrea "Pszichiátria: csalás a tudomány és humanizmus nevében" című cikkére való hozzászólások ösztönöztek. Méghozzá azért, mert a téma körüljárása helyett a szerző "vallását" feszegették a hozzászólók. Ebből az következne, hogy aki kétségbevonja a pszichiátria gyakorlatát annak szcientológusnak kell lennie.

E balga hit ellen "bontottam zászlót" és mint élő példát hozom a napjaink egyik szélhámosát, aki mellesleg szigorúan katolikus. Egyébként sem (hivatalos)vallás kérdése a pszichiátriában, pszichológiában való hit.
Bravó, remek munka, ha blamálni akarod magad.
Mindjárt sejtettem, úgy lehet csak kritizálni, ha csak fantáziádban él a furcsa tünemény!
Ez marhaság, aki szigorúan katolikus, az nem lehet szélhámos.
Kapitális melléfogás ez a "tanulmányod".


Sajnos így sem értelmesebb a hsz-ed!
0 x

Vaszilov
Hozzászólások: 295
Csatlakozott: 2012.07.12. 17:37
Tartózkodási hely: Svájc

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: Vaszilov » 2013.04.10. 11:53

@ennyi (67420):

Kód: Egész kijelölése

Nem tudtam, hogy az egy szexualizalo es gyermeknemzo forum. 
Nem tudtam, hogy szexuál-hormon-túltengésben szenvedsz!

A legutolsó cikkem - Az internetes kommunikáció korlátoltsága - egyik mondata így hangzik?
"Ugyanis nem mindíg biztos, hogy azt olvassa az olvasó, amit a szöveg írója szándékolt írni, hanem saját intellektuális szűrőjén keresztül azt, amit ő gondol az író gondolatának." ( http://file1.npage.de/001876/61/html/alf90.html )

Konkrét példákat nem soroltam fel, pedig csak ebben a topikban is garmadával található.
Jelen esetben általam közzétett "az élőlények belterjedéses szaporodása " , valamint a "belterjes házasságainak következménye " kifejezésekből minden természeti- , erkölcsi-, világnézeti- és nyelvtani- törvényszerűségnek / ismeretnek ellentmondva található, a számomra elképesztő következő mondat:
"Nem tudtam, hogy az egy szexualizalo es gyermeknemzo forum."
Ismétlem a két szóbanforgó fogalmat : (belterjes)házasság, (belterjes) szaporodás

A házasság intézmény. A belterjes házasság azt jelenti, hogy a házastársak közeli (vér) rokonok.
Mi ezen a szexualizálás, vagy gyereknemzés?????

Szöveges példa: Hitetlen Tamás a 15 évvel idősebb féltestvér bátyjának leányával Rozikával házasságot kötött. Ez egy belterjes házasság, ami templomban és/vagy házasságkötő-teremben történt.
Mi ezen a szexualizálás, vagy gyereknemzés?????

A szaporodás kifejezés valaminek a számbeli növekedését jelenti. Ez sok minden lehet (pénz, vagyon, betegségi tünetek, stb), de ha élőlények, vagy jelen esetben emberekről van szó, akkor a család tagjai számának növekedéséről van szó, ami csak születéssel (ha örökbefogadástól eltekintünk) lehetséges.
Belterjes szaporodásról belterjes házasság esetében van szó!
A születés időpontja, az életképes újszülött köldökzsinórjának elvágása. (nem a fogamzás, vagy azt megelőző aktus!)
Mi ezen a szexualizálás, vagy gyereknemzés?????
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szélhámos postás a főorvos a pszichiátrián

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.04.10. 14:54

@Vaszilov (67720): Jol csavarod a szavakat.

Azert gondolom erted, mit figuraztam ki a magyarazatodban.

Ha Hitetlen Tamás a 15 évvel idősebb féltestvér bátyjának leányával Rozikával (es masokkal) kozos haztartasban egy nagy csaladi hazban el, az nem jar az egyedek elsatnyulásával, betegségekkel, deformációval... az csak akkor kovetkezik be, ha Rozikanak HT-tol lenne gyereke, majd a gyerek hasonloan a kozeli verrokonok kozul nemzene gyereket valakivel (hazassagi kapcsolaton belul vagy kivul, mindegy.

Emlekeztetlek, mit kritizaltam:
Valószínűleg nem a gazdasági, hanem a biológiai belterjességre gondolt.

Tudomásom szerint az élőlények "belterjedéses" szaporodása az egyedek elsatnyulásával, betegségekkel, deformációval stb. jár. Példa: a Habsburg dinasztia belterjes házasságainak következménye (17-18. sz).
Nem erre gondoltam.
0 x

Válasz küldése