Karácsony ...

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.24. 00:27

Karácsonyológia ...

és a legutolsó :
"Santa should get off his sleigh and walk, says public health doctor" http://www.physorg.com/news180214579.html

"Dr Nathan Grills, from Monash University in Australia, says the current image of Santa promotes obesity, drink-driving, speeding and a general unhealthy lifestyle. He argues that "Santa only needs to affect health by 0.1% to damage millions of lives" and that it would be better if his popularity was used to promote healthy living.
Grills carried out a review of literature and web-based material to assess Santa's potential negative impact on public health - there were no peer reviewed publications on this issue.
The investigation revealed very high Santa awareness amongst children. Indeed among American school kids Santa Claus was the only fictional character more highly recognised than Ronald McDonald, says the paper.
Grills also found that "Santa sells, and sometimes he sells harmful products" and this happens on a global scale. "Like Coca-Cola, Santa has become a major export item to the developing world", says the author.
While Santa is now banned from smoking, images of him enjoying a pipe or cigar can still be found on Christmas cards. Father Christmas also potentially promotes drink-driving, argues Grills, and refers to the tradition of leaving Santa Claus a brandy to wish him well on his travel, with a few billion houses to visit Santa would soon be over the limit, says the study.
Also, Santa has real potential to spread infectious diseases, says the paper. If Santa sneezes or coughs around 10 times a day, all the children who sit on his lap may end up with swine flu as well as their Christmas present, argues Grills.
While more research is needed before calling for authorities to regulate Santa's activities, Grills proposes a new image for Santa - a slimmed down version on a treadmill."


Kép

u.i.
Remélem nem jelentette fel senki a GVH-nál - és az idén is eljön ... ;)
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2009.12.24. 08:16

Kép
0 x

Avatar
Robi366
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:26
Tartózkodási hely: Bp-től nemmessze

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Robi366 » 2009.12.24. 10:16

bammeg ! ... Egy ufó kinyírta a rénszarvasokat ? .. .hogy lesz igy karácsony ? :P
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2009.12.24. 12:09

Tamási Jocó írta:Kép
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.28. 09:57

És aki szerint az ajándékozás - amolyan elavult ósdi dolog, annak érdemes ebbe is belekukkantani..

http://www.predictablyirrational.com/?p=712

Spending Money on Others Promotes Happiness
Elizabeth W. Dunn, et al.
DOI: 10.1126/science.1150952
http://www.people.hbs.edu/mnorton/dunn% ... norton.pdf


0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.21. 16:07

@neofin (912): Azt gondolom, hogy az ünnepekre szükség van, mert csak akkor figyelünk egymásra valójába elrohanunk egymás mellett. akár nagyobb a közösség akár csak a család. De ilyenkor rá van kényszeritve az egyes ember hogy odafigyeljen a másikra, fel van benne ébresztve az olykor lefedett érzelem is. A gyerekek miatt pedig különösen fontos, hogy ezzel is fejlesszük bennük az összetartozás érzését a másikra való odafigyelés megtanulását. szóval nem a vallásos hit a fontos, hogy Jézus vagy épp hanuka (vagy hogy mondja a zsidó, nem emlékszem pontosan) hanem a főleg a család a szeretete és a másik vágyainak valamilyen formában eleget tenni, ezzel is kimutatva a szeretetünket

Mert születni csak akkor érdemes, ha van kihez születni, és van kiért élni. Akinek nincs, annak élete, értelmét vesztheti...mert ha csak maga-magáért születik, akkor egyáltalán minek is megszületnie, maga- magában életképtelen.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.21. 16:26

Kívánok Minden Szkeptikusnak, Boldog és békés karácsonyt. - sok szeretettel. Viktória

Karácsonyra

Neked is kívánok minden földi jót,
karácsonyfadíszt, almát és diót,
gazdag, finomsággal megterített asztalt,
s minden szépet, amit lelked már tapasztalt.
Tenger bölcsességet, befogadó szívet.
Áldott, szép karácsonyt és boldog, új évet. /Aranyosi Ervin /

Mi legyen az ajándék?

Közeleg karácsony ünnepe,
a szeretet szép ígérete,
kristálygömböktől fénylik fája,
s vajon te mit teszel alája?
Mit tudsz, Szeretted mit szeretne?
Kincsre vágyik, vagy szeretetre?
Ha gazdagságot, bőséget hozna,
viszont szeretni nem habozna?
Mit adjon, kinek pénze nincsen,
hogy érzéseket ne veszítsen?
Ölelést, mosolyt, kedvességet,
türelmet, békét, melegséget,
hogy együtt vagytok pár boldog órát,
- meghallgatást, mit lelke ró rád.
S ha megvan benned a jó szándék,
ez lesz a legnagyobb ajándék.
Viszonzásként, szemében hála,
szívedet biztos megtalálja. / Aranyosi Ervin/

Egy pár perces vidámságot adok ajándékba, én is kaptam

**A rénszarvasokra rá kell kattintani! ***

*Menj rá mindhárom címre, **CSAKIS HANGGAL**!!!


> http://www.icq.com/img/friendship/stati ... 944_rs.swf

> http://www.icq.com/img/friendship/stati ... 959_rs.swf

> http://www.icq.com/img/friendship/stati ... 991_rs.swf
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cseppkő 2010.12.22. 20:16-kor.
0 x

zFlag
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2010.12.15. 07:29

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: zFlag » 2010.12.21. 16:38

http://www.szertar.com/kockaracsony/

Karácsonyi díszek kicsit másképp... :)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.22. 21:00

@zFlag (8784):Diszek készítése, vagy a fizikai kisérletek és hasonlól értelmes dolgok.

De a videók fénylény-látója Jézus látó, egy elmebeteg vagy egy gazember aki minden marhaságot összehordott a buggyant Kecskeméti- birka agyával.

Egyetlen igaz volt benne amit valahonnan kiolvasott az emberi tudattal való kísérletezések először orosz aztán amerikai kutatók kezdték még a hidegháború idejében.
S biztosra veszem ma is tart még pedig sokkal fejlettebb technikával az elektro-mágnesség és rádióhullámok frekvenciájával együtt, hogy miképp lehet befolyásolni távolról is az emberi tudatot, személyiséget és a viselkedést. -ez azért veszélyes, mert a hadseregek kezébe is juthat. ( vagy már jutott?)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.23. 09:29

Körkérdés szkeptikusokhoz: ti díszítetek-e karácsonyfát otthon, ha igen miért, és élő/kivágott/műanyag fát használtok-e?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.23. 09:40

@sajnos_kacat (8849): Én nem. Egyetlen ünnepet sem tartok meg (születés napot se!), kivéve a halottak napját meg a szilvesztert... :evil:
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.23. 10:20

@Gábor (8850): Miert pont ezt a kettot?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.23. 10:36

@sajnos_kacat (8852): Nem túl indiszkrét kérdések ezek? ;)
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.23. 10:53

@sajnos_kacat (8849):

Karácsonyfát mi nem állítunk, de annyi rokonhoz megyünk a feleségemmel, hogy az már tűlevélcsere programnak is nevezhető.

Viszont van egy villódzó izzósor a nappalinkban, ami ha be van dugva, akkor nincs hely a konnektorban a wifinek, de azért szép...
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.12.23. 11:26

Élőt, de ennek nincs olyan karácsonyfa szaga.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.23. 11:42

@sajnos_kacat (8849):
Most pillanatnyilag egy 30 cm-es kis gyökerest vettünk. Csak inkább a szimbólum kedvéért, mert én már nagyon unom az egészet, mert már rég nem arról szól, mint régebben. Sablonossá, unalmassá, és anyagi központúvá vált az egész. Én a családomat egész évben ugyanúgy szeretem, mint karácsonykor, húsvétkor, stb. Ráadásul meg beindul a lom-áradat, Ostobaságokat, megunt cuccokat adogatnak körbe-körbe, és elvárják, hogy ki is rakd a lakásodba. Az én lakásomat hagy rondítsam én el :mrgreen: OFF
De legalább mindig van mire lövöldözni a légpuskával :mrgreen:
/OFF Elnézést!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.24. 16:10

@sajnos_kacat (8849): Nálunk a gyerekek miatt is szükséges fát állítani, de évek óta dobozból veszem elő de azért szép ha díszítve van. Az idén már a gyerekek díszítették, egy órája lettek készen, de azóta a férjem keresgéli a gyertyákat amiből volt 4 garnitúra is 1 a fára 3 a két gyerekszoba falra körbe. Ami a fán szokott lenni az januárban a gyerekek szintén falra tették a gázcsövekre, s ha muri volt és műsor akkor bekapcsolták...

Hogy most mi lesz, nem tudom, de a gardróbban is --szegény gardróbom, porcelán boltba -elefánt! -matat a férjem túr-- attól tartok, hogy amikor nem voltunk itthon az ősszel és Ő elkezdett festeni, egyedül pakolni, leszedte és mint más zacskót is játékkal együtt-- kidobta, szemétnek hitte. Na persze előtte a futrinkába is járt --na Ti férfiak! ha nincs otthon a macska...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.24. 16:18

@Dorka11 (8858): Akkor pedig miért látogatod a családodat körbe-körbe...nem gondolod ez képmutatás? Maradj magadnak otthon és akkor nem kell pakolni a számodra ízléstelen dolgokat... Arra még nem gondoltál, hogy Épp Te vagy a teher a számukra, mert egy plusz kiadás vagy?

Látod én senkihez nem jártam soha és nem várok senkit soha, mivel annál smucigabb vagyok, hogy ajándékokra költsem a pénzem szűkebb családomon kívül. elküldöm a lapot időben és kész. De hogy jó pofizzak amikor itthon jobban érzem magam...nem.. tudod mindig azt add és mutasd amit gondolsz és érzel a többi... nyálas képmutatás...
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.24. 19:25

@cseppkő (8913):
Valamit tisztázzunk!
1. sajnos kacat körkérdésére válaszoltam.
2. Nem vagy abban a helyzetben, hogy engem kritizálj, főleg ha senki nem kért meg rá.
3. Az hogy a Te férjed balfék, az nem tartozik ránk, főleg ha nem tud védekezni.
4. Sehol nem írtam, hogy bárkit is látogatnék.
5. Hogy Én teher vagyok vagy nem, megint nem a kompetenciád.
Látod én senkihez nem jártam soha és nem várok senkit soha
Nem csodálkozok.

És végül: igaz, hogy a tiltólistámon vagy, de néha bele-bele olvasgattam, amikor a többiek válaszából nem derült ki pontosan, hogy miről volt szó.

Hiba volt. :ugeek:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.25. 10:19

@cseppkő (8913):

Kedves Cseppkő!

A nyálas képmutatás és jópofizás kerülésére szóló felhívásod után nem tudok ellenállni a kísértésnek, és előadnám:

Cseppkő, te egy akkora baromi nagy TEHER vagy, hogy alattad nő a Pálmalevél topik!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.25. 10:33

@Dorka11 (8923):Megbocsáss, én csak a beírásodra reagáltam

--"Ráadásul meg beindul a lom-áradat, Ostobaságokat, megunt cuccokat adogatnak körbe-körbe, és elvárják, hogy ki is rakd a lakásodba. Az én lakásomat hagy rondítsam én el" .

Való igaz amit írtam, mivel intézetben nőttem fel. S bár nagy a rokonságom, afféle intelligens fajzat, de én nem nyitok rájuk ajtót karácsonykor, mivel annak idején ők sem kerestek meg. mint ahogy az utolsó útjára sem kísérek senkit, könnyeket hullatva.
Az a tipus lettem -smucig - aki minden fillért megfog - aki elpakolja a süteményt, húst ha valaki jön. Mert valamikor, nekem se kínálták amikor gyerek voltam. Bár mióta nem kell félniük, hogy kérek egy szelet kenyeret, vagy nem kérem -15 évesként- csak egy két éjszakát nálatok aludhassak amig valami szállót találok, azóta szíves invitálásokat kapok ismételten.Én soha nem szoktam megbocsátani, senkinek.

Férjem pedig valóban egy balfék, de szerencsére nagyon ritkán, ha bepálinkázik. örömében vagy mint ősszel idegességében, mert már előre temette a kicsit. Ilyenkor nyüzsög, üzletel és átalakít, mint most a gyerekek szobáját kezdte egyedül pakolni és festeni, miközben Öcsikét elsiratta. Hiába mondtam bármit, hogy egy gyermeknél lehet ártatlan fejlődési zavar és hogy a kis szívének semmi baja, mert úgy galopp-olt, mint egy versenylónak szabályosan. Vele voltam bent a klinikán, hogy még az se zavarjon be, hogy egyedül van és fél, a szívműködésébe. Egy 10 éves kisfiúnál az anginás fájdalom, jobb oldali, nem valami megnyugtató. Szóval így történt, különben nagyon rendes férjem van idestova lassan 50 éve, csak pálinkát ne lásson...!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.12.25. 12:55

@pounderstibbons (8946): Tudod azt vallom, ha valakit szeretünk, akkor az adhat bármit, akkor sem kritizálom, hanem örülni kell neki. Eddig élt életem egyharmadában annak is örültem volna, ha csak egyszerűen meghívnak karácsonyra, persze őszintén. Ezért reagáltam úgy ahogy...Minden mástól kapott ajándék, még ha haszontalannak is tűnik, egy emlék attól akitől kapjuk, és a jövőben épp az segít emlékezni az illetőre, annak butaságaira, fura természetére, ízlésére...és ez az, ami értékké válik egyszer...

Én örülnék ha ilyen buta, múlt szimbólumok sorakoznának a polcaimon...de még gyermekkori képem is csak egy van, azt is én csináltattam 6-7 évesen, hiúságból, mert annyira megnéztek az utcán ..
0 x

Avatar
osamuka
Hozzászólások: 2227
Csatlakozott: 2011.02.19. 08:08

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: osamuka » 2011.03.05. 07:56

Jó ez a topik, csak éppen a karácsony lényegéről, a nap újjászületéséről, a kerecsen(karácsony) sólymok reptetéséről nem szól! Akkor meg minek? üdv. osamuka
0 x

Yulya
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.09.01. 14:56

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Yulya » 2011.09.01. 15:03

apukám...megláttam a topic címét és rájöttem, hogy szeptember 1-je van.
és a minap mondta valaki, hogy júliustól rohan az év. a Karácsony felé rohanunk gyerekeeek! :? :shock: :? :shock: :? :shock: :o :!:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yulya 2011.09.19. 09:47-kor.
0 x

Yulya
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2011.09.01. 14:56

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Yulya » 2011.09.02. 12:22

@neofin (741):


Santa comes from Ameeeeeeeerica! everybody knows that ;) :!:
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.12.02. 11:22

Sziasztok!

A fiam (13 éves) kezd lelkesen érdeklődni a kémia iránt. Az iskolában végezhettek pár kísérletet önállóan és ez nagyon lendített az érdeklődésén.
Gyerekkoromban nekem is volt egy "Kémiai kislaboratorium" nevű dobozom. Voltak benne kémcsövek, egy bunsen lámpa meg miegymás, persze vegyszerek és egy füzet melyben általános iskolai szintű kísérletek leírása volt. Nagyon élveztem ezt a "játékot" és úgy gondolom, hogy jó karácsonyi ajándék lenne a fiamnak. Manapság nem kapható már ez a kémiai kislabor, legalábbis én nem találtam.

Kérdésem, ismertek hasonló általános iskolai szintű kémiai kísérletekhez szükséges eszközöket illetve anyagokat tartalmazó terméket?
Ha nem, akkor tudnátok abban segíteni hogy mit tartalmazzon egy ilyen csomag (eszközök, anyagok) illetve ismertek-e kifejezetten általános iskolásoknak szóló kísérletek leírását?

Nagyon köszönöm ha segítetek.
üdv
Sándor

ui: a lőpor leírására nincs szükség az még megvan gyerekkoromból :-)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2011.12.02. 11:31

@ISándor (35478):

Javaslom, hogy tedd föl a kérdést az indexes fórum kémiás topikjában.
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.12.02. 14:43

@ISándor (35478):

Hát...a legtöbbet mégis az tudja nála dobni a témában,ha te beszélgetsz vele és magyarázod el a dolgokat.Ehhez ha megfelelő hátteret is biztosítasz(séta kettesben,pláne szép helyen,pl.)akkor meg aztán főleg!A lelkesedés ragadós nagyon!:)

És a befogadóképesség,az ismeret megmaradása is jobb így.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2011.12.02. 15:00

@ISándor (35478):
Felen lehet az interneten is rendelni ilyeneket:

http://about.pricegrabber.com/search_at ... t+toy/rd=1

http://www.amazon.com/CHEM-C1000-Chemis ... B001PPCWO6

http://www.amazon.com/CHEM-C2000-Interm ... B000GKWG4M

Talan a konkret nevekre rakeresve talasz olyat amit Magyarorszagon is arusitanak, vagy oda is szallitanak.
0 x

Avatar
ISándor
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2011.01.14. 13:11

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: ISándor » 2011.12.03. 20:20

Köszönöm a segítséget, cserébe így a karácsony előtti készülődéshez nyújtanék némi segítséget.
Nálunk régi szokás, hogy ha csak lehet kézzel készített ajándékokat adunk egymásnak, remek jó program az együtt munkálkodás a gyerekekkel.
Szóval a feleségem a népi kismesterségek terén otthon van sző, fon (nem takács, nem is pók :-)) meg még sok minden mást is csinál. Többek között mézeskalácsot is szokott gyerekekkel készíteni, különösen így karácsony tájékán. Úgyhogy az ő instruálásával mutatnék most nektek egy könnyen elkészíthető ajándékot.

Csinálhattok pl templomot, rénszarvast, galambot, stb. :-)

Kép

Természetesen ez egy "testreszabott" ajánlat kifejezetten nektek :-). Magam a feleségem közelébe sem jövök ezeken a területeken, de azért remélem lesz belőle valami, úgyhogy kérlek túláradó toleranciával kezeljétek a következőket mert s.k. csináltam.

Szóval step by step bemutatás (a fényképek minőségéért elnézést kérek de lemerült a fényképezőgép akkuja, úgyhogy csak telefonos képeim vannak):
A mézeskalács tésztáját begyúrjuk és 24 órát pihentetjük a hűtőben a receptet majd a végén írom be nektek.

A tésztát 1,5 - 2 mm vékonyságúra nyújtjuk egy belisztezett asztallapon.

Kép

Utána egy éles kés segítségével kivágjuk a kívánt forma alapját, ezt célszerű előre felrajzolni egy papírra amit kivágva akár sablonként is használhatunk. Nekem most egy egyszerű téglalapra volt szükségem (a kép felső részén látható) majd az alapra kerülő formákat vágtam ki "ügyesen".

Kép

Itt jöttem rá, hogy jobb lenne egy fehér lapon bemutatni a részleteket :-), nos kész az alapunk és a ráépítendő mintánk is.

Kép

A mintánkat rá kell ragasztani az alapra, tojásfehérjével bekenjük az alapot és óvatosan rátesszük a kivágott mintánkat.

Kép

Ha minden rátét minta felkerült az alapra akkor jöhet a díszítés. Mi nem nagyon szeretjük a cukormázas technikát, ezért mindenféle magvakkal szoktuk díszíteni a mézeskalácsokat, ez jóval macerásabb munka de szerintem szebb is. A magvakat tetszés szerint összeválogatva szintén tojásfehérjével ragasztjuk az alapra.

Kép

Íme a sütésre kész karácsonyi mézeskalácsunk.

Kép

170 fokos előmelegített sütőbe tesszük, kb 8-10 perc alatt szépen ki is sül a finomságunk.

Kép

Ha még sütés előtt kilyukasztod akkor már csak egy rafia szalag kell bele akasztónak és kész is a díszes, míves, édes, természetes anyagokból készülő, természettudományos ajándékunk. :-)

Kép

Nos és végül ahogyan ígértem a recept:
  • 13 dkg méz
    13 dkg porcukor
    2 db tojás
    5 dkg vaj vagy margarin
    50 dkg liszt
    1/2 csomag mézeskalács fűszer

Keverőgéppel a langyos mézzel mindent összekeverünk a lisztet utoljára kell hozzáadni.1 éjszakát hűtőben pihentetjük.
Formázásnál lisztezni kell.

Sok sikert és jó szórakozást hozzá, próbáljátok ki, érdemes :-).
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2011.12.03. 20:26

@ISándor (35595): E=mc2? :P Like.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2011.12.03. 20:27

@ISándor (35595):

Igazán ötletes.
0 x

Avatar
SZZ00392
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2011.01.10. 14:53
Tartózkodási hely: Szlovákia

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: SZZ00392 » 2011.12.23. 16:20

OFF
Kellemes karácsonyi ünnepeket és BUEK mindenkinek
Csík, Presser, Kiss: Te majd kézenfogsz és hazavezetsz
http://www.youtube.com/watch?v=6NbXt9ubrUU


P.S. : Akinek nem inge, ne vegye magára

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.23. 16:52

@SZZ00392 (36510):

Köszi, kedves vagy.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2011.12.24. 08:51

Békés, boldog Karácsonyt minden szkeptikusnak, fantasztának és az ingadozóknak is!
0 x

Rétike
Hozzászólások: 1151
Csatlakozott: 2011.01.02. 00:56

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Rétike » 2011.12.24. 11:26

Boldog Karit!!!

:)
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2011.12.30. 19:53

0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: Question » 2012.12.23. 20:47

Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket mindenkinek! :)
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.23. 23:14

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Azért sem karácsonyi dalt küldök nektek:

http://www.youtube.com/watch?v=FAlZyajm ... g&index=12
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.12.24. 20:13

Azért sem karácsonyi dalt küldök nektek:
@lorenz (60758):
Warum ?

akarsz rola beszelni ?

* ' * .★ *  '*   *
*  . '  +:..:+     '  *
.   *  ☆☆☆ * Boldog '  .
  *  ' +:...+....:+  Karacsonyt
'    ' ☆☆☆☆☆   * '  
 * * +:...:+@+:...:+    '  *
* .  .☆☆☆☆☆☆☆ * ' * .
  .  +:..:+&+:...:+:...:+
 * . ☆☆☆☆☆☆☆☆☆ * '   *
' .  +:...:+♡+:...:+?:..:+
. * ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆  ' *
  .+:..:+♡+:..:+@+:..:+♡+:..:+
 .     . ▨   ' ' *     *
...................... ▨ ........................
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.12.24. 20:18

.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára solarboat 2013.04.21. 00:47-kor.
0 x

lorenz
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2011.06.29. 14:22
Tartózkodási hely: Budapest-Nagyvárad

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: lorenz » 2012.12.24. 21:13

@solarboat (60810):


"akarsz rola beszelni ?"

Nincs nekem arra pénzem.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2012.12.24. 21:49

@Question (60739):

En is en is

Fröhliche Weihnacht überall


http://www.youtube.com/watch?gl=DE&v=OVVxJQCDCLE

Fröhliche Weihnacht überall! tönet durch die Lüfte froher Schall,
Weihnachtston, Weihnachtsbaum, Weihnachtsduft in jedem Raum!
Fröhliche Weihnacht überall! tönet durch die Lüfte froher Schall.
Darum alle stimmet ein in den Jubelton,denn es kommt das Heil der Welt von des Vaters Thron.
Fröhliche Weihnacht überall! tönet durch die Lüfte froher Schall,
Weihnachtston, Weihnachtsbaum, Weihnachtsduft in jedem Raum!
Fröhliche Weihnacht überall! tönet durch die Lüfte froher Schall!
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2012.12.24. 21:53

@lorenz (60758):
en sem de azert Boldog unnepeket !

Winterwetter kurz vor Weihnachten


http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UxIB_btTYE#!
0 x

solarboat
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.01.29. 23:28

Karácsony ...

Hozzászólás Szerző: solarboat » 2012.12.25. 23:15

.
0 x

Válasz küldése