Szkeptikus csemege

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.06.22. 18:36

@flygandeangel (69403): A B13 vitaminnal viszont vigyazni kell, szerencsetlenseget okozhat.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.06.28. 20:20

"Colonix egy csoda"
http://colonix.blog.hu/2012/05/25/szabo ... _egy_csoda

- A székletnek nincs szaga és "kenése". Megdöbbentő hír, igaz? Használunk légfrissítőket és több tekercs wc papír is be van készítve nekünk, hátha elfogyna. Nos, az egészséges ember széklete sárgás színű és szagtalan. ....
Aki kipróbálja a colonix kúrát, látni fogja, hogy nem kell wc papírt használnia, mert a rost által képzett vékony hártya nem engedi koszolni a vastagbelet (mint mondottam előbb, ez a koszolás felelős a bajok kialakulásáért), és nem kell többé légfrissítőt sem használni! ....
Következő cikkemben összesítem az első hónap eredményeit...
ezt kerestem a blogban de nem talaltam mar :o
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.06.28. 20:44

@flygandeangel (69501): Ezeknek már csak egy lépés a koprofágia. :?
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.06.28. 20:51

@Popula(c)tion (69502):


Ezeknél még Sade márki is tudományosabban tárgyalta regényeiben a salakanyag felhasználását az erotikában.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.06.28. 20:56

@Popula(c)tion (69502):

Gondolod atmennek nyulakba, kutyaba, horcsogbe, sertesbe,gorillaba....... ?
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.06.28. 21:01

@sedr66 (69503):

Ez jobb mint a hahotatrening :)

http://colonix.blog.hu/2012/05/04/colonix_mukodik
....Lassan egy hete tart a kúra, mindenkinek jól jött a 4 napos kis kikapcsolódás és a 3 napos munkahét. Volt olyan társ akinek a 4. napon "berobbant a kúra" és örömittasan írt emailt, hogy el se hiszi, hogy mibe rángattam bele :D Aznap reggeli, khhmm... wc-zés olyan volt mintha belülről kipucolták volna, nem hitte el... én persze tudtam mire számíthat, de ő is szkeptikus volt még az elején, aztán bááájjjnngg. Kipucolta magát rendesen. Persze örültem a emailnek, sőt mindenki örült neki és hihetetlen érzés így hozzájárulni az emberek hétköznapi boldogságához.....
:facepalm:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.06.28. 21:09

@flygandeangel (69504): Nem, hanem, hogy "gyengéd érzelmeket" táplálnak a saját székletük iránt. :o
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.01. 21:34

Számomra érdekes kérdésen tépelődök magamban egy ideje, gondoltam megosztom a nagyközönséggel.
Van egy amerikai stand-up előadó, Bill Hicks. Véleményem szerint ő valóban egy remek előadó, és vannak tényleg jó poénjai és gondolatai.
Viszont emellett ilyeneket is mond:
"Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves. "
És ezt ő tényleg vallja, és terjeszti.
Nektek erről mi a véleményetek? Szét lehet választani a művészeti értéket a mondanivaló tartalmától? Én azt gondolom, nem, de utána meg arra gondolok, hogy akkor aki sok dologban téved, nem is lehet nagy tömegekhez szóló értékes művész? Akkor sem, ha a szándéka és céljai (saját értékítélete szerint) tényleg jók?

Ti mit gondoltok?
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.01. 23:09

@Question (69526): SZVSZ ez belefér a művészetbe, sőt, nem is szabad komolyabban venni. Egy képzelt eseményekből szőtt regény talán igazabb? Nem, nem az igazságérték egy művészi alkotás fő ismérve, hanem az, hogy elgondolkoztat, benyomásokat kelt, érzéseket ostoroz fel. Ez is képes erre, mond valami jó kis kutyulékot, amiben benne van a minden és a semmi is - a mindent jelentő életet leminősíti egy eredendően súlytalan illúzióvá. Megkönnyebbülést hoz ezáltal, felszabadít egy pillanatra, amíg belegondolunk, hogy vajon igaza van-e. Az aztán más kérdés, amikor valaki egy művész szavait, vagy egy 2000 éve íródott művet szó szerint értelmez és készpénznek vesz. "Az ellen nem véd..."
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2013.07.02. 00:38

@Question (69526):
És ezt ő tényleg vallja, és terjeszti.

OFF
Már régóta halott úgy hogy már semmiképpen sem terjeszti és vallja, ha csak nem hiszel abban amit mond.:)
/OFF Elnézést!
Egyébként honnan veszed, hogy ő ezt vallotta is, én csak a színpadon hallottam ezt tőle, meg a meglehetősen stoner zenekar Tool számában. Ott meg úgy folytatja, hogy "Here's Tom with the weather."

Az már sokkal kétségesebb, hogy a You Tube-on magyar felirattal legutóbb csak egy olyan videót láttam tőle, ami alatt valami konteós montázsa ment, miközben arról beszélt, szintén tréfásan, hogy az új elnökök első bizalma megbeszélésén lejátszanak nekik egy felvételt a Kennedy gyilkosságról, egy olyan szögből készült felvételen, amit még sosem látott a nagyközönség, majd megtudakolják, hogy van-e kérdés. Miközben az angol videók között megtalálható egy amin éppen a Kennedy gyilkosság körüli mizérián és a konteósokon élcelődik, mindenesetre ebből az is látszik, hogy nem kell túl komolyan venni.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.07.02. 08:57

@Question (69526):

És akkor itt van még ez a senkiházi Pedro Calderón de la Barca y Barreda González de Henao Ruiz de Blasco y Riaño, XVII. századi századi író, aki képes olyan műveket írni, mint "Az élet álom".
https://en.wikipedia.org/wiki/Life_is_a_Dream

Aztán itt van még kortársa, George Berkeley, a jónevű filozófus, aki szerint nincs is anyag:
http://hu.wikipedia.org/wiki/George_Berkeley

Szóval ez cseppet se tűnik új ötletnek. Elterjedésének komoly gátat szab, hogy az ilyesfajta hit következetes képviselete rengeteg fájdalommal illetve korai halállal jár...
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.02. 09:21

@mimindannyian (69532):
SZVSZ ez belefér a művészetbe, sőt, nem is szabad komolyabban venni.
Beleférni mindenképpen belefér, ebben én sem kételkedem.
Egy képzelt eseményekből szőtt regény talán igazabb?
Azért az nem mindegy, hogy képzelt világról írsz, vagy a valós világról állítasz hamis dolgokat.
Nem, nem az igazságérték egy művészi alkotás fő ismérve, hanem az, hogy elgondolkoztat, benyomásokat kelt, érzéseket ostoroz fel.
Ezt is aláírom. Az nyilván jó, hogy elgondolkoztat, de (és itt jön nyilván a szubjektív rész) szerintem az, amin el akar gondolkoztatni, hülyeség. Ezért nekem kevésbé értékes, mint ha szerintem értelmes gondolatokat közvetítene.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.02. 09:29

@spraaq (69533):
Egyébként honnan veszed, hogy ő ezt vallotta is, én csak a színpadon hallottam ezt tőle, meg a meglehetősen stoner zenekar Tool számában. Ott meg úgy folytatja, hogy "Here's Tom with the weather."
Gyakran folytatta úgy, de ez inkább játék a stílussal.
Olvasd el kicsit az életrajzát, olvass sok idézetet tőle, és akkor nagyjából átjön, milyen gondolkodású ember volt ő. Persze lehet, hogy én értelmezem rosszul (egyébként a neten is így értelmezik, ha jól emlékszem) de nekem egyértelműen az jön le, hogy komolyan gondolja, amit mond.
Miközben az angol videók között megtalálható egy amin éppen a Kennedy gyilkosság körüli mizérián és a konteósokon élcelődik, mindenesetre ebből az is látszik, hogy nem kell túl komolyan venni.
Szerintem az ilyesmit csak eredeti nyelven szabad nézni :)
Amúgy szerintem ez is elég nyilvánvaló, de ő tényleg hitt a Kennedy-összeesküvésben, csinált viccet a Warren-jelentésből és a gyilkosság hivatalos verziójából (=egy gyilkos) is.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.02. 09:30

@pounderstibbons (69534):
Ki mondta, hogy új ötlet?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2013.07.02. 09:35

Mivel Bill egy jó poénért szerintem az anyját is eladta volna, elég nehéz eldönteni, mikor viccel és mi a magánvéleménye. Emlékszem egyszer néztem egy felvételét, amin vagy 10 percig csinált hülyét a dohányosokból, hogy mekkora lúzerek már, akik a saját mérgezésükért fizetnek és azt hiszik, hogy menők, majd mindenki legnagyopbb megdöbbenésére elővett egy doboz cigit és rágyújtott a színpadon. :D
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.02. 10:17

@Question (69535):
Ezt is aláírom. Az nyilván jó, hogy elgondolkoztat, de (és itt jön nyilván a szubjektív rész) szerintem az, amin el akar gondolkoztatni, hülyeség. Ezért nekem kevésbé értékes, mint ha szerintem értelmes gondolatokat közvetítene.
Oké, akkor hatoljunk mélyebbre. Miért rossz/káros/helytelen szerinted, ha valaki azon lamentál, akár teljes meggyőződéssel is, hogy az élet egy álom? Ha jobban meggondolod, ez nem jelent semmit, ez csak játék a fogalmainkkal! Ha minden csak része az álomnak, akkor érvénytelenítettük a valóság fogalmat, ám ezzel a világ feltérképezett entitásai között fennálló relációk megmaradnak. Magyarán ugyanott vagyunk, csak valamiféle univerzális igazsághoz képest tolódna el a helyzetértékelésünk, ám mivel ilyen nincs, nem történik semmi.

Olyan ez, kissé sánta hasonlattal élve, mintha valaki azt mondaná, hogy az összes szín, amit érzékelünk igazából kicsit piros, és ebben a pirosas világban élünk. Oké, és számít ez bármit? Nem, mert ezen pirossághoz hozzászoktunk, ezen színárnyalat tartományban jelöltünk ki minden más színt.

Ha a mindenről mondunk valamit, akkor nem mondunk semmi érdemlegest, mivel a mindent nem lehet összehasonlítani semmi rajta kívülállóval.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.03. 14:22

@pounderstibbons (69538):
Szerintem egyáltalán nem, ő a saját elvei szerint élt.
A fent említett poént is komolyan gondolta szerintem, csak egy slusszpoénnak rá rakta, hogy hiába hülyeség dohányozni, ő is csinálja. E mellett szól, hogy elvileg le is szokott róla egy darabig.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.03. 14:25

@mimindannyian (69539):
Ott van a problémám a dologgal, hogy az egyszerű ember szempontjából az "élet egy álom" kijelentés kb. azt az üzenetet hordozza, hogy "ne törődj semmivel ami történik körülötted, úgysem fontos", amiből könnyen következik hogy "mindegy mit és hogyan csinálsz, rontasz el, nem kell fennakadni rajta, úgysem számít, tulajdonképpen csinálj csak amit akarsz".
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.03. 15:54

@Question (69548): Igen, de mint fentebb utaltam rá, ez hibás következtetés az "egyszerű ember" részéről.
Ez pedig felveti azt az örök problémát, hogy miként kommunikáljunk? Úgy, akár torzan is, hogy az ismerten elnagyolt, ill. téves következtetéseket levonni hajlamos jónépet helyes irányba tereljük, avagy tekintsük a felnőtt embereket gondolkodásban is felnőtt embereknek, akiknek képesnek kell lennie felfogni a mondandót, avagy, elkerülni a döntéseket számára értelmezhetetlen tények alapján?

Ugye ez az egyik sarkalatos kérdés a (pszeudo)szkepszis terén is. Felvállaljuk, hogy hülyéknek beszélünk, és ezért jószándékkal hazudhatunk is (a cél szentesíti az eszközt), avagy a hülyeséget nem szabad megelőlegezni, ha félreértenek, ha nem.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2013.07.03. 16:25

@Question (69548): Nekem olybá tűnik, hogy neked gyakorlatilag a soft nihilizmusával van a gondod és annak terjesztésével, az meg talán nem annyira szkeptikus téma vagy legalábbis érdemelne külön topikot. Nyilván, ha úgy vesszük rossz példát mutat mondjuk a dohányzással, amin még az sem segít, hogy meghalt hasnyálmirigyrákban, nem úgy, mint mondjuk egy Ozzy Osbourne.

Ozzy Osbourne neandervölgyi ősei egyébként már inkább tűnnek a szkeptikus csemege rovatba tartozó témának:)
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.04. 08:33

@mimindannyian (69550):
Kicsit azért más téma ez, mint a pszeudoszkeptikus. Az a különbség, hogy míg a pszeudo tudja, hogy van pontosabb "válasz", addig Bill szerintem maga is elhiszi a saját "válaszát'", és pontosan azt az üzenetet akarja átadni, amit fentebb írtam (a hibásat). Persze lehet, hogy én látom rosszul, de nekem az előadásaiból és a kül. vele folytatott beszélgetésekből, életrajzok olvasásából ez jött le.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.04. 08:36

@spraaq (69551):
Nem értelek.
az meg talán nem annyira szkeptikus téma
vs
vagy legalábbis érdemelne külön topikot
Amúgy az itteniek véleményére voltam kíváncsi egy művészetet érintő kérdéssel kapcsolatban (amibe ráadásul ezós felhangok is bejönnek), szerintem ez belefér.
0 x

spraaq
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.06.08. 23:03

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: spraaq » 2013.07.04. 14:11

@Question (69556):

Ezt itt a szkeptikus csemege téma az "egyében" belül, az egyébben pedig van sok érdekes nem feltétlenül szkeptikus téma, szerintem az egyébbe egy külön témában jobban illene ez.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.07.04. 16:45

@Question (69555):
Bill szerintem maga is elhiszi a saját "válaszát'", és pontosan azt az üzenetet akarja átadni, amit fentebb írtam (a hibásat)
Ez csak alátámasztja a pszeudó párhuzamot. Ők is gyakorta meg vannak győződve a nem eléggé kutatott és túl meglepőnek tűnő állítások hamisságáról.

De nem is ez a hasonlóság a lényeg, hanem amit ezzel mondani akartam: megérthető mindkét szemlélet. Amit te mondasz az is, hogy ti. ne hirdessen valaki ilyen zöldségeket, melyek bár filozófiailag nem igazán jelentenek sokat, de az átlagembert "rossz útra" képesek terelni; illete az a nézet is, hogy nem tisztünk gondolkozni mások helyett, aki hamis következtetésekre jut egy efféle halandzsát hallva, az így járt, s majd a törvények megpróbálják az ő ballépéseitől megvédeni a többieket.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.07.06. 12:54

@mimindannyian (69559):
Akárhogy próbálom, nem értelek :D Gyanítom bennem van a hiba, kérlek világosíts fel :D

Ami a problémám, hogy szerintem ezzel most azt mondod, hogy nincs baj a pszeudoszkeptikusok nézőpontjával sem, nem?
És szerintem igenis lényeges az is, hogy ő bizony ezt a hibás következtetést közvetíti, erre jutott maga is, és azt akarja hogy hallgatói is erre jussanak. Persze ez csak egy vélemény.
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.13. 15:56

Itt az instant sörpor

lica
2013. augusztus 13., kedd 10:18 |

Egészen furcsa ötlettel állt elő egy amerikai cég, a Backcountry Beverages: instant sörport dobott piacra. Az indoklás egyszerű, macerás például biciklis túrákra sört cipelni magunkkal, de hideg vizet bárhol szerezhetünk, akár egy forrásnál is.

A cég szerint a megoldás az instant sörpor, amihez elég vizet adni, összekeverni, hordozható készülékből széndioxiddal dúsítani és már kész is a sör. Hogy mennyire iható, arról nem szólnak a hírek, de az ígéretek szerint a minősége a házi főzésű sörökével megegyező.

A cél honlapja szerint a koncentrátumot nem a normál sörből nyerik dehidratálással. Ehelyett kidolgoztak egy olyan módszert, amellyel szinte nem is kell víz az erjedési folyamathoz. A végeredmény állítólag egy prémium sörnek felel meg. Egy tasakból nagyjából fél liter sört lehet készíteni.
"Apro" tevedes, hogy nem porrol van szo (az alkoholt nem lehet megszaritani), hanem sor-koncentratumrol, ami egy tomeny alkohol tartalmu oldat...
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.13. 15:57

@ennyi (71037):
Akkor ezt úgy kéne hívni, hogy sörkrém, nem?

Egyébként 2007:
http://www.reuters.com/article/2007/06/ ... 4620070606
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.13. 17:05

@mimindannyian (71038):

En suritett, vagy instant sornek neveznem, az instant kave mintajara.

Koszi a linket, itt van a leirasa is, hogyan lehet por formajuva tenni az alkoholt.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alcohol_powder

Nagyon jo, tanultam valami ujat.
0 x

Avatar
Question
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2012.05.30. 14:38

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Question » 2013.08.14. 11:18

0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.08.16. 04:18

Kevésbé intelligensek a vallásos emberek?

Egy több mint hatvan vizsgálatsorozatot feldolgozó tanulmány (metaanalizis) szerint a nem-hívő emberek intelligensebbek azoknál, akik vallásosak.

A 63 különböző (több évtized során született) tanulmány alapján a University of Rochester professzora, Miron Zuckerman vezette csoport készítette el az elemzést, melynek egyetlen mondatban összefoglalható lényege, hogy a 63 tanulmányból 53 arra a következtetésre jutott: a vallásos emberek kevésbé intelligensek, mint az ateisták. (Tíz pedig értelemszerűen fordított eredményt hozott.)

A tanulmány következtetése az, hogy „a vallásos hit irracionális, nem a tudományon alapul, így nem is vizsgálható, következésképp nem vonzó az intelligens emberek számára".

http://kivultagasabb.blog.hu/2013/08/15 ... aign=index
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2013.08.16. 07:59

@ennyi (71134): A következtetés nekem nem tetszik, mert egy könnyed mozdulattal ugrik át a korreláció megállapításáról egyetlen lehetséges ok-okozati viszony feltételezéséig. Simán lehet fordított is az összefüggés: akiket cserben hagy az intelligencia, azok máshogy nem tudják kielégíteni a világ megértésére irányuló törekvésüket, minthogy túlegyszerűsített, vallásos magyarázatokat kajálnak be. Számomra ez azért is logikusabb, mert a cikkbeli megoldás (hogy ti. a vallásos következetlenségektől lesznek az emberek hülyék), ellentmond a tapasztalatoknak. Azon tapasztalatoknak, hogy egy ember képes egy adott szakterületen briliáns elmeként fellépni, míg máshol hót sötét - magyarán a vallásos ellentmondások nem kellene, hogy rányomják bélyegüket egyéb intelligens viselkedési mintákra.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.08.28. 07:49

Ez tényleg hihetetlen:
http://www.google.hu/#fp=243ecf3a31f6fe ... na&tbm=vid
Mármint, hogy ilyeneket beszopnak. :facepalm:
(Az összes marhaság tárháza, kritika nélkül. Osamuka egyetem.)
Masoch-ista szkeptikusoknak csemege!
0 x

Avatar
zkacsa
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2012.11.23. 20:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: zkacsa » 2013.09.01. 22:01

0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.09.03. 20:24

Gyuri bácsi: szilva a rák ellen
A rák megelőzésére, kezelésére a szilvát, a magas vérnyomás leküzdésére a galagonyavirágból készült teát ajánlja az országszerte füvesemberként ismert Szabó György
http://www.delmagyar.hu/hodmezovasarhel ... n/2329470/
Manapság ismét kezdik tanítani az egyetemen a népi gyógyászatot. Például Erdélyben, a székelyeknél rákkutatást is végeztek. Ott a jelentős mennyiségű antioxidánst tartalmazó szilvát használják a rák leküzdésére. Frissen is érdemes szezonban fogyasztani belőle, de aszalva és lekvárként is. Cukor nélkül a nők hetente a mellükre is kenhetnek a mellrák ellen. ...
Figyelni kell a szervezet sav-lúg-bázis egyensúlyát, ha túl savas, akkor lúgosítani kell, így megelőzhetjük a daganatos betegségeket – magyarázta Gyuri bácsi, aki maga is méri lakmuszpapírral nyálából, mennyire savas vagy lúgos a szervezete.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2013.09.08. 10:11

http://www.lifewave.com/research.asp

LIFEWAVE
http://www.lifewave.com/home.asp
Live Long. Live Well.
Improved Energy • Pain Relief • Better Sleep • Anti Aging • Weight Loss


http://lifewave.com/events/lifewave/cat ... /upcoming/
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2013.09.15. 14:47

Egy továbbított levélváltás:
---------- Továbbított levél ----------
Feladó: G.A.
Dátum: 2013. szeptember 12. 10:14
Tárgy: Re: kérdés
Címzett: K.T.

Csak kb. 5% ban közömbösíti a sugárzást.
Nálam lehet vásárolni közömbösítőt, ami 5000 Ft. ba kerül.
Hívjon telefonon +36/30-xxxxxxx-en.
Üdvözlettel K.T.


2013. szeptember 10. 23:03 G.A. írta, :

> Tisztelt K.T.!
>
> Érdeklődni szeretnék, hogy a geopatikus sugárzást lehet-e skaláris energiával közömbösíteni? A geopatikusan töltött folyadékokat az általam vásárolt skaláris energiával telített termosz képes-e ellensúlyozni?
> http://www.elixirbolt.hu/hu/webaruhaz/fusion_excel_quantum/fusion_excel_quantum_termosz
> Segítségét előre is köszönöm!
>
> Üdvözlettel,
> G.A.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2013.09.16. 14:11

@Szilágyi András (71620):
Nálam lehet vásárolni közömbösítőt, ami 5000 Ft. ba kerül.
Een meg 4500-eert telefonon kozombositem. :facepalm:
0 x


ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.18. 16:46

2013. szeptember 18. 07:48
Először fotózták le, amint a lélek elhagyja a haldokló testét

http://mlzphoto.blog.hu/2013/09/18/elos ... aign=index
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.09.18. 21:15

@ennyi (71665):

feltalálta a hőkamerát?
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.18. 22:37

@Haibane (71685): kiriljan, koronakisules...
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.09.18. 23:54

@ennyi (71692):

jah értem, az már mindjárt mááááás
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.19. 03:00

@Haibane (71695): az kezdettol fogva az ezosok kedvence volt
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.09.19. 05:01

http://letuntvilagokenigmai.blogspot.hu/ Van itt minden lehet csemegézni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sedr66 2013.09.21. 19:36-kor.
0 x

Avatar
Haibane
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2012.12.23. 11:11
Tartózkodási hely: Klagenfurt

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Haibane » 2013.09.19. 11:58

@sedr66 (71697):

Mosolyogni szoktam mikor ezósok kutatásról beszélnek. Náluk ez ugyanis kimerül abban, hogy videókat néznek youtube-on és más ezohonlapokat olvasnak (amik ugyancsak hoaxra meg youtube-ra épülnek)
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.09.19. 22:26

@Haibane (71703): Hát ez az! Az a szomorú.,hogy komolyan azt hiszik ,hogy "rejtélyek" után kutatnak , mert ugye ezo-manóék nem értik a világ összetételét, a felnőttek, a tudomány álláspontját nem fogadják el, ők maguk szeretnék felfedezni a világot.Azt hiszik nemes célt képviselnek. A rendszer váltás előtt az ilyen baromságokat hivatalból üldözték, dejó is volt akkor, nesze nektek szabadság :facepalm:
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.09.20. 09:29

http://www.youtube.com/watch?v=oj_f7HhVAK8 Ezoék különösen fogékonyak a piramis alakú építményekre. Nálunk az egyetemen a Gízai piramisok rajz és vizuális kultúra szakon csupán giganto-giccs besorolást kaptak. :geek:
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.09.26. 10:52

http://galaktika.hu/atlatszo-viz-legyen ... -a-vizrol/ Előre fanyarkodva fogadom, ha egy cikk, könyv címe úgy kezdődik, ,,X megdöbbentő dolog...." . Lehet cinizmussal bélyegezni, de azért vizsgáljuk csak meg, hogyan is van ez valójában, mennyi az igazság tartalma... :roll:
0 x

sedr66
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2013.06.13. 22:56

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sedr66 » 2013.09.26. 11:40

Heti Vntv :) Beszéljünk a génjeinkhez! http://www.youtube.com/watch?v=AywC4i0cHvY továbbá Ezoterefe avagy Hány rezgés az élet? :D http://www.youtube.com/watch?v=Cg_0kl8KRiE
0 x

ennyi
Hozzászólások: 3849
Csatlakozott: 2011.02.01. 00:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ennyi » 2013.09.26. 15:09

@sedr66 (71728): Te kulon keresed az ilyeneket?
0 x

Válasz küldése