Szkeptikus csemege

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.11.02. 15:12

@Orcas (6910): No-no! Neked hány ismerősöd van aki ezen a marhaságon nem röhög? (mármint az ID-n). Egyenlőre ez csak egy szűk - de hangos - réteg marhulása és nagy valószínűséggel az is marad.
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2010.11.02. 15:50

Fényszelet volt már? :P
http://mannarax.com/pages/termekek.html#fenyszelet
Igaz, már régi, sőt az Index is írt róla, de én csak nemrég találkoztam vele.
http://index.hu/kultur/eletmod/manna0601
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.11.03. 23:34

@Gábor (6923):

Optimista vagy. :roll:
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.11.04. 12:49

@Orcas (6946):Csak okulok a történelemből. Az újkori történelmet ahogy látom végig kíséri - jobb szó híján - a hülyülés. Egyfajta ciklikusságot látok, az ezo-bio-öko előtt (Magyarországon) a jónép az ufóktól hisztériázott, előtte a hippi korszak (szintén) ezo-bio-öko kergette őrületbe az épeszű embereket, előtte megint csak (50'-60' évek főként Amerika) ufó-hisztéria. Aztán most ott van az "egészségesen éljünk mert jaj mi lesz velünk" marhulás. 5 évet sem adok és az ezo kifullad! (Legalábbis a popkultúrából) Hozzátenném: szerintem.

Az ID ugyan összefogja a fundamentális szektákat, és együtt jó hangosak - de nem kínál semmit, hiányzik pl.: vallásos élmény amivel megragadhatná a tömegeket. Józan paraszti ésszel is felfogható, vagy ahogy az ék-dokumentum is mutatja az egész ID-mögött az üzleti profit avagy a pénz áll. Ez mind a vallásos embereket, mind a nem vallásos embereket taszítja - tehát mindig is egy szűk réteg marad. Mert ugye kik is művelik valójában az ID? Nem, nem válásos emberek, és nem vallások. Szekták. Fundamentalista szekták. Egyébként nem vagyok optimista mert ennek én nem örülök. Én örülnék egy második sötét középkornak, tudod akkor a birkák felett (Isten-)király lehetnék...

Szerintem.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.11.04. 16:59

@Gábor (6954): posztapokaliptikus sotet kozepkorra is applikalhato cheat-sheet:
Kép

szerk.: hm, ereztem, hogy vmi kimaradt. kijavitottam
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sajnos_kacat 2010.11.04. 19:04-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.11.04. 17:09

0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.11.05. 10:36

@sajnos_kacat (6965): Zseniális. Asszem a hátamra tetováltatom, ha esetleg valami külső ok miatt kiszakadnék a tér-idő kontinuumból :D
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.11.05. 10:54

@Tamási Jocó (6990):
Asszem a hátamra tetováltatom
De akkor a hasadra is a tükörkészítés fortélyait!l
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.11.12. 10:32

Kép
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.11.12. 17:16

Zsenialis! (De erdemes alatta kommenteket is megnezni, van remeny)

http://divany.hu/eletmod/2010/11/12/tit ... zem_magam/

kerdes: Ezt érdeklődéssel hallgattam, tekintve, hogy Japánban a legmagasabb a várható élettartam, ahol az ön által népszerűsített paleolit életmód szerint fekete listára tett rizsből rengeteget fogyasztanak...

Szendi: Nem, Japánban alig esznek rizst.

kerdes: ...az afrikai országok lakosainak várható élettartama pedig sokkolóan alacsony.

Szendi: De honnan tudja, hogy mibe halnak bele?
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.01. 09:38

Magyar Házba, Magyar Feng-Shuit!

(egyben ellenérv a kínai-hun-magyar rokoni kapcsolatokkal szemben...)

http://www.astronet.hu/ezo-vilag/miszti ... 01713.html

Az ősmagyarok legfontosabb, szent égtája a kelet volt, színe a fehér, állata a ló. A feng shuit hirdető kínaiaknál a kelet csak a második legfontosabb irány, színük a zöld, állatuk a sárkány. A fehér szín a kínaiaknál a nyugati irányt jelöli, a ló pedig a dél állata. Amennyiben tehát egy magyar térben a fehér színt a nyugati oldal erejének megerősítésére akarja használni valaki, azzal káoszt okoz, mert nálunk évezredek óta a fehér keleti erőt jelöl. Nem beszélve a sárkányról, mely negatív alakja a magyar népmeséknek.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.12.01. 10:47

@pounderstibbons (7879):
Ennyire ráérsz, vagy ennyire mazochista vagy? ;)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.01. 22:37

0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2010.12.02. 09:11

@sajnos_kacat (7902):
Erről jutott eszembe, amit ma olvastam:

"Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát."
;)
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.02. 18:35

http://www.freeweb.hu/frekvenciakezeles/generator.html#
ugye ti sem felejtitek el beallitani a helyes frekvenciatokat?
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.02. 19:56

@sajnos_kacat (7924):
De rendesek. Ezt az ÉRTÉKET most megkapod ingyen. :o
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.12.03. 19:03

Az előbb volt a Hálózat TV-n műsoruk. Lehidaltam tőle.
http://www.vivanatura.hu/

Az áltudományos baromságok tömkelegét nyomták a műsorban. A honlapon hasonlóan.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.12.04. 14:47

@TranszfettiAcid (7905):

http://www.vivanatura.hu/images/stories ... rgarin.pdf

Megtaláltam nickneved hiteles magyarázatát! 8-) ;)

"A margarint a legolcsóbb olajból állítják elő, abból a szappanfőzéshez hasonlóan mindent kilúgozunk. Hátra marad egy természetellenes anyag mely, elveszítette az elektromos töltését, és Transfetti Acid néven ismeretes."

"A margarin négyféleképpen árt a szervezetnek:
1. Ahol az elektromos töltés nélküli margarin a szervezetbe kerül, ott leállítja az anyagcserét, és pangást okoz, így a legkülönbözőbb szervi problémák állhatnak elő. Ekkor a máj védekezésképpen felemeli a vér koleszterin tartalmát, hogy azzal a margarin káros hatását csökkentse.
2. Mivel a margarinnak nincs elektromos töltése, ha az a koszorú-érbe kerül, azt az érfal visszalöki, mivel nem tudja felismerni és a margarin ott helyben, le fog rakódni."

Ahogy ezt minősíteni szoktam: "alternatív fizika, kémia és biológia" :shock:
0 x

Avatar
TranszfettiAcid
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2009.12.10. 09:05
Tartózkodási hely: Margarin

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: TranszfettiAcid » 2010.12.06. 09:29

@vegyati (7993):
BINGO! ;)

Ez úgy jött létre, hogy egyszer már nagyon megmérgelődtem erre a kíváló szalánki előadóra (ld. pl itt: http://www.vivanatura.hu/images/stories ... rgarin.pdf, de azt hiszem volt már szó róla valamelyik szkeptikus fórumon), és úgy döntöttem írok az egyik fórumba. Főleg hölgyek által látogatott külföldön élő/dolgozó magyarok fóruma volt. No, mondanom sem kell, hogy az lett a vége, hogy nem értették, miért nem érdemes ilyeneket terjeszteni...
Mindenesetre a nejem mondta, hogy a Transzfetti Acid így leírva olyan, mint valami név. És lőn. 8-)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.12.06. 18:36

@TranszfettiAcid (8081):

"de azt hiszem volt már szó róla valamelyik szkeptikus fórumon"

OFF
Tényleg! Már emlékszem a régi fórumról valami hasonló magyarázatra. Mindegy, nagyon is találó, "alternatívriasztó" név. :)
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.07. 20:12

http://www.sg.hu/cikkek/78632/hogyan_er ... omerseklet - ehhez valaki nem akar valamit hozzáfűzni?
0 x

Avatar
paligreg
*
*
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.08.24. 20:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: paligreg » 2010.12.07. 21:01

0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.07. 21:33

@Gábor (8164):
Ez a negativ homerseklet nekem teljesen uj, ennek a valosagtartalmarol nem kivanok velemenyt nyilvanitani, viszont a cikkben van egy link a newscientist oldalara, onnet pedig tovabb lehet jutni a Physical Review Letters oldalara, tobbek kozt ehhez a cikkhez: http://prl.aps.org/abstract/PRL/v95/i4/e040403
akinek van ide accountja, belephet, es letolheti, kielemezheti. ha altudomanyos dologrol van is szo, a dokumentaltsaga egesz jo.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.12.07. 21:51

@sajnos_kacat (8166):
http://arxiv.org/abs/cond-mat/0501344 itt van ingyé :D
De itt csak annyiról van szó, hogy bizonyos esetekben (mint itt a mágneses térbe tett spinek, ahol csak 2 féle állapot lehetséges) ha energiát közlünk a rendszerrel, akkor egyre rendezetlenebb lesz, majd a max entrópia elérése után egyre rendezettebbé kezd válni. Végül teljesen rendezett lesz, csak a 0 Kelvin fordítottja, minden spin gerjesztett állapotba kerül.
Amikor energiát közlünk a rendszerrel és csökken az entrópia, azt negatív hőmérsékletnek interpretáljuk.
0 x

sabangela

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.12.08. 16:49

Ezt latta mar valaki?

Agykontroll
Videóinterjú Bokor Edittel, aki akkumulátort töltött fel saját kezével az Ultrán tanult technikával!
Csak agykontrollt végzetteknek!

www.agykontroll.hu/zart-videok
Zárt videók | Agykontroll.hu
www.agykontroll.hu
Belépés csak agykontrollt végzett látogatóknak, az agykontroll-igazolvány betűjelének beírásával lehetséges!

http://www.facebook.com/agykontroll/pos ... 0876485212
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.08. 17:55

@sabangela (8209):

Valahol elhagytam az igazolványom, de nem tudom hol. Megpróbálom agykontrollal feleleveníteni, hogy hol láttam utoljára.

Ahha a másik szobában, basszus, kiment a villany,

Megkeresem az elemlámpám.

Ezmeg lemerült.

Ha feltöltöttem és megvan a számom, jelentkezem....
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.10. 17:13

Szanszkrit nyelvű írásokról hallottál már? Ha nem volt még dolgod velük, nem lesz könnyű bevezetnem téged a tanulmányozásuk tudományába.
Itt van pl. egy szöveg:
caramah sad-visesánám aneko 'samyutah sadá
paramánuh sa vijńeyo nrnám aikya-bhramo yatah
Itt a magyar fordítása:
Az anyagi megnyilvánulás végső részecskéjét, amely oszthatatlan és nem alakul testté, atomnak nevezik. Láthatatlan azonosságként mindig létezik, még akkor is, amikor már minden forma feloszlott. Az anyagi test nem más, mint ezeknek az atomoknak a kombinációja, de a közönséges ember mindezt félreérti.

Aztán így folytatódik az alapok elmagyarázása:
Az atomok a megnyilvánult univerzum legvégső szintjét jelentik. Amikor saját formájukban maradnak, s nem alkotnak különféle testeket, a határtalan egységnek nevezik őket. Kétségtelenül vannak különféle fizikai formában lévő testek, de maguk az atomok alkotják a teljes megnyilvánulást.

Nyilvánvalóan ez igen tömör, további részletekre van szükségünk, hogy a modern tudomány megállapításaihoz hasonló képet kapjunk mindarról, amit itt elmagyaráz egy tanár a diákjának. A részletek megismeréséhez a szanszkrit nyelv sajátosságát is ismerni kell. A szavaknak több jelentése van, és nem vagy-vagy alapon kapjuk meg egy szöveg értelmét, hanem is-is alapon. Bizonyos utalások jelzik, hogy melyik jelentést hogyan kell összekombinálni a többivel. Olyan, mint egy rejtvényfejtés. Mindegyik értelmezésnek önmagában is logikusnak kell lennie, és egymáshoz is illeszkedniük kell egy témakörön belül. A fenti kijelentéseket az univerzum megismerése témakörben találjuk, és néhány szövegrészlet azt állítja, hogy az univerzum "fraktál"-szerűen van felépítve. Azaz a legkisebb egységek alkotnak egy-egy nagyobb egységet, azok újabb kombinációja (azonos elvek alapján) alkot egy még nagyobb egységet, és végül megkapjuk a legnagyobb formákat, a csillagokat. De minden szinten ugyanaz az elv érvényesül, ugyanazok az arányok, stb. Izgalmas.

Nézzük az idő fogalmának bevezetését:

Az időt a testek atomi kombinációja mozgásának mérésével lehet számítani. Az idő a mindenható Istenség energiája, aki minden fizikai mozgás irányítója, noha Ő Maga nem látható a fizikai világban.
Az atomi idő annak alapján mérhető, ahogyan az átszeli a teret. Azt az időt, amely az atomok megnyilvánulatlan összességén halad át, nagy időnek hívják.

No, ezt már értelmezés nélkül blablának tarthatnánk. De ha kutatunk a témában, megtaláljuk azokat a kiegészítő információkat, ami segít képiesen is megérteni az atomok és az egész univerzum kapcsolatát. Ha megengeded, ezt most nem részletezem.

A durva idő felosztását a következőképpen számítják: két atom egy kettős atomot alkot, három kettős atom pedig egy hexatomot. Ez a hexatom látható a napfényben, amely az ablakhálón keresztül szűrődik be.

Hopp, itt egy kísérleti ellenőrzési lehetőség. Ne a napfényben megcsillanó porszemekre koncentrálj, Pormentes helyen, egy igen finom hálón beengedett fényben kell észrevenni a felfelé (!) haladó apró, csillámló részecskéket (hullámmozgást végeznek).

Most következik a különböző időmértékek meghatározása (kérdezted a másodpercet). A fordító egy másik műből idézi a váltószámot.

Azt az időtartamot, amely alatt három trasarenu egyesül, trutinak hívják. Száz truti alkot egy vedhát, három vedha pedig egy lavát tesz ki.
MAGYARÁZAT: A számítások szerint ha egy másodpercet 1687,5 részre osztunk, minden rész egy truti időtartamnak felel meg. Ennyi idő alatt egyesül tizenkét atomi részecske. Az anyagi időt az atomok különféle testekké egyesülése alapján mérik. A nap középpontot jelent a különféle időtartamok számításában.

Tehát léteznek különböző szakmai írások a szanszkrit irodalom területén is, ahonnan a kutatók, a fordítók segítséget kapnak. Ez ugyanolyan szakmai kérdés, mint a biológusok, fizikusok, csillagászok által részletesen tanulmányozott téma. Ha érdekel, egy ismerősöm e-mail címét megadhatom (az engedélyével), és ha sikerül rávenned, akkor elmondja a részleteket, hogy ő hogyan indokolja a "megfejtéseit".

Az időintervallumok táblázatosan az alábbiakban tanulmányozhatók (innen is vissza lehet számolni a másodpercre átváltást):

100 truṭi = 1 vedha
3 vedha = 1 lava
3 lava = 1 nimeṣa
3 nimeṣa = 1 kṣaṇa
5 kṣaṇa = 1 kāṣṭā
15 kāṣṭā = 1 laghu
15 laghu = 1 nāḍikā
6 nāḍikā = 1 prahara, yāma
8 prahara = 1 ahanī (nap)
15 ahanī = 1 śukla/kṛṣṇa pakṣa (fehér/fekete félhónap)
1 śukla pakṣa + 1 kṛṣṇa pakṣa = 1 māsa (hónap)
12 māsa = 1 vatsara (év)
4320000 vatsara = 1 catur-yuga (négyes korszak)
1000 catur-yuga = 1 kalpa (év)
2 kalpa × 360 × 100 = 1 dviparārdha (az univerzum létezésének időtartama)

Most pedig a hosszmérték megértése következik.

A Bhāgavatam leírása szerint az anyagot ötféle végső összetevő alkotja: a tér, és négyféle atom. Az atomok (aṇu) az anyag végső és oszthatatlan részecskéi, melyek a következők: levegőatom, tűzatom, vízatom, és földatom.

A megnevezések csalókák, a téma tanulmányozása alapján kiderül, hogy természetesen nem egy az egyben a mindennapi élet fogalmait takarják, hanem olyan jellegzetes tulajdonságok alapján kapták az atomok a nevüket, ami a mindennapi tapasztalatból is származik (a levegő atom mindig mozgásban van, a tűzatom ragyogó, belső sugárzással rendelkezik, a vízatom erős kapcsolódó képességgel rendelkezik, és így tovább).

A levegő- és tűzatomok párokba rendeződnek, nagyon hosszú atomláncolatot hozva létre. A láncolatok hosszai időtartamokat képviselnek. A legrövidebb időhossz a truṭi, ezt hat darab levegő-tűz atompár lánca testesíti meg.

A levegő atom folytonos mozgása, és a mozgás jellegzetessége segít majd az atomok láncolatának méretét is meghatározni.

Az 1 vedha időtartam tehát 6 × 100 levegő-tűz atompárlánc hosszával kapcsolhatjuk össze, az 1 lavát 6 × 100 × 3 levegő-tűz atompárral, és így tovább. Az 1 vedhával kezdődő, egyre nagyobb időtartamokat képviselő láncok külön-külön hullámvonulatok alakját veszik fel. Egy hullámvonulat hét hullámhossz hosszúságú, a félhullámok pedig félkör alakúak.

Ismét jelzem, hogy a magyarázat részleteit a szanszkrit nyelv sajátos természetéből lehet kiolvasni szakértelemmel.

A Bhāgavatam ezeket a levegő-tűz atompárokból létrejött hullámvonulatokat a fény részecskéinek (raśmi, gabhasti) tekinti. Transzverzális hullámok (a rezgésirányuk merőleges a terjedési irányra) és fénysebességgel végeznek haladó mozgást.

Ez egy fontos tényező, hiszen itt kapcsolódhat a modern fizika az ősi fizikához. A fényről van elég tapasztalatunk, mérési eredményünk, pl. a sebességét speciális elrendezéssel mérni tudjuk. Ám nem tudjuk, hogy a fény alapvetően milyen szerkezetű, hogy összetett jelenség, vagy un. egyszerű "fotonok" alkotják. Ezért is van a modern fizika dilemában, amikor részecske és hullám természettel is találkozik. Talán az ősi írások segíthetnek feloldani ezt a dilemát is.

Ha mindez világos, akkor rátérhetünk a hosszmérték átszámítására.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.11. 13:04

@vaskalapos (8328): Gornizmus? (Vicces amikor egy képzeletbeli naptárral akarja bizonyítani a Föld korát vagy az atomok létezését... Megpróbáltam megkeresni a Tolkien Középfölde naptárát a neten, csak nem találtam, van ugyan olyan jó [ha nem jobb] mint ez - igaz ezt csak időszámításra használta ... egy kifejezetten kitalált világban!)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.15. 05:07

Nepszabadsag cikk, Gazdasag rovat....

http://nol.hu/gazdasag/20101214-valasz_a_sorok_kozott#
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.15. 07:31

0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.12.15. 08:11

@vaskalapos (8492):Idézet a cikkből:

adatként a kézírás készítőjének életkora, végzettsége, esetleges látásproblémái, s hogy melyik az író keze.

Ha azt sem tudják megállapítani, hogy melyik kézzel írtam, akkor hogyan tudják a többit?

Idézet:

Szőllőssy-Csoma Enikő tizenöt évre visszanyúló grafológiai múltja során több mint tízezer írásmintát elemzett. Ő úgy tartja, nem szabad elsődlegesen a grafológiai szakvéleményre építeni a döntést: a munkát keresők önéletrajza, interjún tanúsított viselkedése, referenciái fontosak, s ezeket csak támogatja vagy vitathatja a személyiségvizsgálat eredménye.

Szóval vagy támogatja vagy vitatja.......asszem ez elárul mindent.......de a lényeg is itt van: Nem szabad elsődlegesen a grafológiai szakvéleményre építeni a döntést. (de nem ám)
0 x

Avatar
Várhegyi Márton
*
*
Hozzászólások: 842
Csatlakozott: 2010.08.23. 16:30
Tartózkodási hely: Magyarország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Várhegyi Márton » 2010.12.15. 08:22

0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.15. 10:30

Köszönöm, köszönöm, köszönöm! :D
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.15. 14:20

@pounderstibbons (8493): Bocs, de a disznolesest a Korongvilagon unneplik es nem Kozepfolden.
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.15. 14:29

@sajnos_kacat (8505):

De az L-térben minden világ határos egymással!

(Terry Pratchett (még)nemrajongóknak:
"A Tudás Hatalom. A Hatalom Erő. Az Erő Energia. Az Energia Tömeg. A Tömeg görbíti a Teret, tehát a könyvtárak, mint a tudás legnagyobb raktárai görbítik maguk körül a valóságot és létrehozzák az L, mint Library-teret, ahol egyik könyvtárból bármely másik könyvtárba el lehet jutni.)

http://www.lspace.org/about/whatis-lspace.html
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.15. 16:40

Fiúk! Honnan van ez a remek anyag? Nekemis..nekemis..nekemis...
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.12.15. 17:09

@Dorka11 (8513):

Amúgy is akartam egy ilyen topikot, a karácsonyi ajándékokról, de akkor most megelőlegezem:
Aki nem ismerné a Terry Pratchett nevű, zseniális brit fantasy szerzőt az sürgősen szerezzen be tőle nagyjából bármit. (a nickemet is egyik szereplőjétől emeltem át egy véletlenül becsúszott mutációval(elírással) együtt)

A fazon fogta a fantasyt, mint műfajt és annak kliséit kihasználva és kiforgatva elkezdte szisztematikusan a teljes földi kultúrát kiparodizálni a háborúktól a vallásokon, az ókori Kínán és Shakespeare főbb művein át a monetáris bankrendszer kialakulásáig, eddig mintegy 38 kötetben.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Korongvil%C3%A1g

Az egyik legzseniálisabb húzása a vlág maga, amelyről alkói azt hitték, hogy egy aprógömbalakú égitest amni a hatalmas nap körül kering, de későnbb rájöttek, hogy a világűrben úszó hatalmas teknős hátán áll négy elefánt, aki a hátán tartja lapos korongjukat, ami körül az aprócska nap kering.

A tudósoknak pedig egyik legfőbb tevékenysége, hogy megállapítsák a teknős nemét, hiszen ha találkoznak egy ellenkező neművel, egyáltalán nem mindegy, melyik teknős lesz alul....

Van néhány egyéb művei amik szintén nagyon jók általában. (a manák ciklus nekem túl gyerekes volt,de a többi szerintem mind ajánlható.)

Szkeptikusoknak különösen ajánlott a Science of Discworld c. 3 részes mini ciklusa, amiben ügyefogyott varázslók az általuk véletlenül teremtett teljességgel mágiamentes Földön(igen ez a mi Földünk, ugyanakkor a varázslók meglehetősen csodálkoznak, hogy miért hisz itt bárki a mágiában, amikor annyira látszik, hogy az itt nem működik...) bóklásznak és minden fejezet fantasyt egy fejezet fizikai-kémiai-biológiai-pszichológiai-kultúrtörténeti fejtágítás követ.

Magyarul is kapni olyan féltucat művét aktuálisan, sajnos a legelső könyvei pont elérhetetlenek.

Kételkedők torrentről is leszedhetik a műveit angolul, de úgyis rá fognak kattanni, és meg kell venniük eredetiben majd mind.

Szezonálisan tudom ajánlani a Vadkanapót (Hogfather) ami könyvben is éppen kapható, és néhány éve jött ki a BBC-től 2 részes TV változata is. És témája a korongvilági karácsony, illetve disznólesés, amin a Vadkanapó hoz ajándékokat, de akit időlegesen a Halál helyettesít.
http://www.deltavision.hu/cikk/megjelent_vadkanapo/
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.15. 17:27

http://sbstrade.cz/Hu/index.html

Egy kis finomság, az ünnepekre.... ;)
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.15. 17:56

@Dorka11 (8518): Én, én, én kérek szépen egyet! :) Cserébe, az általam kitalált mágneses savlekötő-lúgosító mágnest kapsz tőlem! :)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.12.15. 19:11

@Gábor (8520):
Rendben van, de csak akkor ha résztveszel a mellékelt tanfolyamon. :lol: :lol: :lol:

http://sbstrade.cz/Hu/sbsforzabalance/index.html
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.19. 02:05

egy kis valodi "csemege":
Logikai hibat latok az ervelesben. Ha a mekis krumpli nem bomlik le, akkor egyszeru salakanyagkent kiurul a szervezetbol, mig a normal krumpli teljesen lebomlik, megemesztodik, felszivodik, tehat hizlal.

Ettol fuggetlenul elgondolkoztato, hogy mi a fenet muveltek azzal a hambival es krumplival, hogy negy ev utan is kb ugy nez ki, mintha max egy hetes lenne...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.19. 03:39

@sajnos_kacat (8656):
Semmi kulonos: kiszaradt.
Szaraz levegon ez megtortenik szinte barmi elelemmel.
Szaritassal sok mindent lehet tartositani.

Erdekes lett volna mellette egy csupa bio-hazi kenyet/sutemeny, grillcsirke... szerintem ugyanigy viselkedett volna az is.
0 x

Avatar
Zsolesz14
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2010.09.21. 10:39

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Zsolesz14 » 2010.12.19. 13:53

@vaskalapos (8658):

Igen, én is ezt a magyarázatot olvastam, azt hiszem a scepticblog egyik cikkében. Viszont, amit még furcsálok az a Super Size Me című filmben látható kísérlet, melyben fognak egy utcán vásárolt hambit meg sült krumplit és egy mekiben vásárolt hambit meg sült krumplit és mindegyiket egy üvegbúra alatt tárolnak. Ekkor elvileg nem száradhat ki (?). Pár hét múlva asszem minden el is rohadt, kivéve a mekis krumpli, ami állítólag ha jól emlékszem 8 hónap múlva is úgy nézett ki, mint eredetileg. Aztán állítólag kidobta a takarítónő véletlenül..
Magát a filmet ökörségnek tartom, de erre az egy dologra nem tudok mit mondani. Hogy lehet ez? Talán kamu az egész.., igazából ott picit gyanús a dolog, hogy ez nem került be a filmbe, csak az extrákba.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.12.20. 13:07

http://www.idokep.hu/hirek/quantum-rada ... ice-eraser

Hozzaerto fizikusoktol kerdezem: tenyleg szukseges egy ontudattal rendelkezo megfigyelo a ketreses kiserlet "elrontasahoz"? Ha igen miert, ha nem, akkor mi(k) a hibas allitas(ok) a masodikkent linkelt youtube videoban?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.20. 13:30

@Zsolesz14 (8664):
Ha jol ertem az altalad leirt kiserletben a mekis hambi is elrohadt (nem meglepo), csak a sultkrumpli nem. Direkt cafolata az elozo kiserletnek, ahol a hamburger is megmaradt, es osszhangban all a magyaraztommal.
Erdekes lett volna egy bio krumplit bio olajban bio gazlangol kisutni es bevonni a kiserletbe. Joslasom: ugyanolyan lett volna, mint a mekis krumpli.
A forro olajban torteno sutes egyreszt sterilizal, megol minden bacit, ombat, amikr rothadast, peneszedest okoznanak, masreszt jelentosen csokkenti a viztartalmat.

Sok rosszat lehet mondani a gyorsettermi menukrol -jogosan.
De ezek a kiserletek celzatosan felrevezetoek es megfelelo kontroll nelkuliek.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.20. 13:40

@vaskalapos (8701):
Sok rosszat lehet mondani a gyorsettermi menukrol -jogosan.
Például?
0 x

Avatar
énkérdezek
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2010.02.03. 13:53
Tartózkodási hely: Hungary

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: énkérdezek » 2010.12.20. 13:49

@Gábor (8703): Sok rosszat lehet mondani a gyorsettermi menukrol -jogosan.
Például?


Mc-nél maradva:

Finomak, ezért az ember többet eszik mint amire a szervezetnek szüksége van. (hízlal)
Drága....és minnél többet eszel, annál drágább.....
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.12.20. 13:56

@énkérdezek (8704): Ez minden ételre elmondható... :P
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.12.20. 14:03

@Gábor (8703):

nem eleg kiegyensulyozott, nem tartalmaznak minden szukseges tapanyagot
tul sok sot tartalmaznak
tul sok kaloriat hordoznak
tul sok bennuk a zsir

egyetertek, szamos mas etelre is elmondhato ugyanez

szerintem egy keigyensulyoztt taplalkozasba belefer idonkent a gyorsettermi etel is... onmagaban semmi baj nincs vele.... csak nem kizarolag azt kell enni, es nem kell tul sokat enni belole
0 x

zFlag
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2010.12.15. 07:29

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: zFlag » 2010.12.20. 14:10

@sajnos_kacat (8700):

Nem vagyok hozzáértő fizikus, de erről a kísérletről olvastam többször is. Azt hiszem az egyik írásban volt, hogy elég csak egy elméleti lehetőséget teremteni arra, hogy meghatározhassuk, hogy a foton / elektron / atom melyik résen ment át, és már akkor sem fogunk interferenciát tapasztalni. Azaz például az egyik nyílásra egy polárszűrőt rakni fotonok esetében.

Az iromány szerint emögött a quantum entanglement nevű jelenség áll, melyet sokszor megfigyeltek 2 részecske között, és feltehetőleg ebben a kísérletben a megmért részecske saját magával kerül ilyen "entangled" állapotba. Sajnos elég régen olvastam ezt az írást, és sok kvantumfizikai számítás volt benne, emihez őszintén nem nagyon értek, úgyhogy lehet az egészet félreértettem.
0 x

Válasz küldése