Szkeptikus csemege

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.14. 17:39

neofin írta: Nagyon tetszik a magabiztosságotok, hogy mindenről - tények és utánnanézés nélkül - határozott véleményetek van - amiről még azt is hiszitek, hogy mögötettek van a tudomány ..
Mi a lényege ? Az, hogy "gyógyszer" nélkül is hatékony lehet egy terápia ...
Kulcsszo: "lehet".
Miert ne lehetne. De az a konkret terapia, amit X vagy Y vizsgal. A hellinger, az nem az. Mi tobb, nem az a kritika ellene, hogy hatastalan, hanem az, hogy veszelyes hatasu lehet.

A link, amit adtal, ahogy megszoktuk, egyaltalan nem arrol szol amirol beszelunk. Semmi koze hozza!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.14. 18:30

Szia Tamás!
Éljen Rejtő Jenő!
Jómagam is szimbolán játszom :)
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.14. 21:24

vaskalapos írta:A link, amit adtal, ahogy megszoktuk, egyaltalan nem arrol szol amirol beszelunk. Semmi koze hozza!
Remélem, csak tudod, hogy mit kommentelsz ?... olvass vissza .. Volt egy HVG-s hír, amire "Sanya" -azt irta, hogy
"Miféle "kutatók"? Gondolom autódidaktikusan képzett cipészek és hentesek." ...
"Miféle "időkapu"? Valami SciFi filmből idéztél?"

erre te felemlegeted a "kőfaragókat" is - és amikor belinkelem az eredeti kutatást, akkor kijelented, hogy semmi köze hozzá ..
óóóóóó ....
magyarázd meg, hogy miért semmi köze hozzá?
Ha Sanya szerint hülyeség a HVG-s cikk ... és te még rá is tromfolsz - akkor miért nincs köze az eredeti HVG-s cikkhez annak amit belinkeltem ..
Magyarázd ki magad, mert nem értem ...

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.14. 23:26

neofin írta:
vaskalapos írta:A link, amit adtal, ahogy megszoktuk, egyaltalan nem arrol szol amirol beszelunk. Semmi koze hozza!
Remélem, csak tudod, hogy mit kommentelsz ?... olvass vissza .. Volt egy HVG-s hír, amire "Sanya" -azt irta, hogy
"Miféle "kutatók"? Gondolom autódidaktikusan képzett cipészek és hentesek." ...
"Miféle "időkapu"? Valami SciFi filmből idéztél?"

erre te felemlegeted a "kőfaragókat" is - és amikor belinkelem az eredeti kutatást, akkor kijelented, hogy semmi köze hozzá ..
óóóóóó ....
magyarázd meg, hogy miért semmi köze hozzá?
Ha Sanya szerint hülyeség a HVG-s cikk ... és te még rá is tromfolsz - akkor miért nincs köze az eredeti HVG-s cikkhez annak amit belinkeltem ..
Magyarázd ki magad, mert nem értem ...

Bocs, en a hellingerig neztem vissza az elozmenyeket, igazad van, nem tudtam, hogy te epp a HVG-s cikkre gondolsz... a HVGs cikk eleg butacska, nem csak Sanya szerint hülyeség a HVG-s cikk, szerintem is. Sajnos a HVG az mostanaban mar csak ilyen szinvolanu. Nagyjabol az INDEX szinvonala... a HVS-s cikk alapja az valodi tudomanyos kutatas, igazad van. De fenntartom, sem a hellingerhez, sem a szakertoikhoz nem kapcsolodik.

A thread a "szakertokkel" indult 2010.01.12. 07:45 Gábor bejegyzesevel. Hatoanyagszakerto, iriszdiagnosztika (egy evvel erettsegi utan), kineziologus, soterapeuta, Szendi, ezutan jott a te hozzaszolasod a HVG-s cikkel, de ugyanabban volt dianetika meg hellinger is...

Valasszuk kette, azaz inkabb haromfele:

0. a szakertok akikrol szo volt, onjelolt, onkinevezett szakertok, komoly kepzettseg nelkul. Kofaragok, balett-tancosok, autódidaktikusan képzett cipészek és hentesek...

1. hellinger - megbeszeltuk, nincs komoly alapja, karos is lehet

2. HVG cikke - zavaros, emlek felidezeserol ir, de kiserletben nem felideztek valamit hanem akkor kovetkezett be, es annak a bevesodesrol van szo, es "A kutató hangsúlyozta, hogy megállapításukat nem lehet azonnal súlyosan szorongásos betegeknél alkalmazni"

3. a szakmai link rendben van, de sem nem szakerto, sem nem terapia

Ennyi, megegyszer elnezest.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.15. 00:06

vaskalapos írta: Ennyi, megegyszer elnezest.
ok.
én se vagyok tévedhetetlen ... ;)
a véleményed - szakmai részéhez - amelett - hogy nem értek egyet veled - majd később szólok hozzá ...
0 x

sabangela

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.01.17. 19:45

Ezt talaltam. Emberarcu juh a torokeknel. Amit el is egettek a helyiek. Allitolag a taplalkozas eredmenye lett ez az emberszeru arc.

Sheep gives birth to human-faced lamb

A SHEEP gave birth to a dead lamb with a human-like face. The lamb was born in a village not far from the city of Izmir, Turkey


http://www.dailytelegraph.com.au/news/s ... 5819071357
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.17. 21:25

sabangela írta:Ezt talaltam. Emberarcu juh a torokeknel. Amit el is egettek a helyiek. Allitolag a taplalkozas eredmenye lett ez az emberszeru arc.
Sheep gives birth to human-faced lamb
A SHEEP gave birth to a dead lamb with a human-like face. The lamb was born in a village not far from the city of Izmir, Turkey
http://www.dailytelegraph.com.au/news/s ... 5819071357
önkéntelenül eszembe jutott : http://hu.wikipedia.org/wiki/Kentaur
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.18. 01:54

Ezek a hülye nyugati dolgok ... - már úgyis rengeteg Bank van ...
Kiváncsi leszek, hogy őket is felügyeli-e a PSZÁF ? ;)

Kép
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.01.18. 14:26

Dávid naptárról tudtok valamit? Vannak feljegyzések, hogy mikor mennyire jött be?
http://www.bulvaros.hu/cikk/wv9045/ aszongyahogy a naprendszer tagjainak tömegvonzását veszi alapul, hát érdekes.
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.18. 14:52

ge3lan írta:Dávid naptárról tudtok valamit? Vannak feljegyzések, hogy mikor mennyire jött be?
http://www.bulvaros.hu/cikk/wv9045/ aszongyahogy a naprendszer tagjainak tömegvonzását veszi alapul, hát érdekes.

2010 -es előrejelzés ;)
"-A jövő év sok tekintetben hasonló lesz az idei évhez. Április május környékén a csapadék viszonylag kevés lesz, majd júliusban várható a több eső. Január 10-e közelében a hőmérséklet -10-12 fok körül várható, így a tél enyhe lesz. Korán, február 25-től indul a tavasz: nap közben nem lesz hirtelen meleg, viszont nem is lesz télies az időjárás. Április 5-én egy rövid lehülés várható, majd a hónap végéig gyors felmelegedést prognosztizálok. Április 2.-tól nappal 25 fok várható, majd a nyár első része kimondottan hűvösnek ígérkezik. A kedvező nyári harmincfokos kánikula július 15- augusztus 25ig tart. Szép tartós vénasszonyok nyara várható, majd az év utolsó két hónapja az utóbbi évekhez képest tartósabb és erősebb lehülés, hideg lesz, akár mínusz 18 fok is elképzelhető- árulta el a 2010-es Dávid naptár megalkotója."

http://www.bulvaros.hu/cikk/xhce60/
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.18. 16:45

http://index.hu/kulfold/2010/01/18/term ... _basescut/
"Mircea Geoana, a román szociáldemokrata párt vezetője szerint a demokrata párti Basescu az elnökválasztás döntő televíziós vitájában paranormális képességű személyek segítségét vette igénybe. Az információt Geoana felesége és több neves politikus, köztük Victor Hrebenciuc, Geoana kampányfőnöke is megerősítette."
......
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.01.22. 14:45

0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.23. 23:39

0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: neofin » 2010.01.28. 22:06

szavazzatok Meskó Berci blogjára !!!

http://mediq.blog.hu/2010/01/28/orvosi_ ... sztvevovel


itt kell szavazni : http://medgadget.com/2009best_technology.html
és a Scienceroll.com -ot kell bejelölni !!!


szavazásomkor - ezek voltak a statisztikák:
-------------------
Australian Health Information Technology 3% (6 votes)
MassDevice 15% (30 votes)
Medical Smartphones 36% (70 votes)
mobihealthnews 15% (29 votes)
ScienceRoll 31% (60 votes) <------ Ezt kell feltornászni !!!!!
Total Votes: 195

0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.01. 00:57

Jobb hijan itt reklamozom, ha talaltok feltunobb helyet, tegyetek ki valahova!

interju:
http://nol.hu/lap/hetvege/20100130-sarl ... al_harcolo

video:
http://www.noltv.hu/video/2261.html

Tetszik.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.01. 02:34

Persze, épp ezért szeretjük.....nem?
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.03. 15:33

Életem elsõ felében belsõepítészként, utána természetgyógyászként dolgoztam, mint csontkovács. Közben igen behatóan tanulmányoztam a parapszichológiát, köztük az energiával való gyógyításokat. Olyan energiát kerestem, amely nem szubjektív és állandóan mûködik, így jutottam el a piramishoz. Kisérletezgetéseim közben jöttem rá, hogy többféle oldalszögû piramisokat lehet megszerkeszteni pontos szabályok szerint, (lásd a képen) melyek érdekes módon nem egyformán mûködnek!

Sok parafenomén van, akik igen nagy energiával rendelkeznek, és gyógyítani tudnak vele. Még többen vannak, akik viszont csak ezt állítják magukról, átlagos ember számára ezek sajnos kivédhetetlenek! Ezért kerestem egy olyan energiát, amely emberi beavatkozástól függetlenül mûködik, mint például a borotvapenge élezõ piramis, ami 1950-es években, Csehszlovákiában 91.304 számon szabadalmi védettséget is kapott!

Mindkét spirál közepe üres, ide javasolt csakráknak ill. betegségeknek megfelelõ kristályokat beragasztani, lehetõleg nem véglegesen, pl. gyurmával, ezáltal ezek egymás hatásait növelik! Néhány tanács a teljesség igénye nélkül: vérzéscsillapításra, szembetegségekre - HEMATIT, vérszegénységre - GRÁNÁT, gyomorpanaszokra - KAOLINIT stb. javasolt. Csakráknál: Korona csakra: ametiszt, hegyikristály, Harmadikszem-csakra: ametiszt, lápisz, Torok-csakra: akvamarin, türkiz, Szív-csakra: rózsakvarc, jade, Köldök-csakra: malachit, füstkvarc, Lép-csakra: holdkõ, karneol, Gyökér-csakra: achát, hematit stb.

Ha két spirál egymással szembe van fordítva csúcsukkal, és közötte van a fájós testrészünk, akkor mûködik a leghatásosabban.


Referenciak:

Csapó György által szabadalmaztatott „ energiaspirállal” – a Kheopsz piramis pontos , kicsinyített méretu másolataiból létrehozott spirálissal – több mint egy éve foglalkozom.Ez az eszköz a spirális ( jobb vagy bal forgásirányú ) energetikáját kapcsolja a „ gyógyító ” piramis formarezonenciájával és a spektrum színterápiás lehetoségeivel.
Tapasztalataim alapján használata azoknak javasolható, akiknél a testi – lelki – szellemi egyensúly (harmónia) megbomlott. Az ember „holisztikus” egyensúlyának tartós megbomlása betegségekhez vezet. Betegség esetén - az orvosi ,- természetgyógyászati kezelések kiegészítésére – a használati utasításnak megfeleloen – az energiaspirál általánosan használható.Az eszköznek egészségkárosító mellékhatása nincs.


Budapest, 2003. április 29.


prof. dr. Török Szilveszter
Magyar Természetgyógyászok Egyesületének Elnöke





Bioenergetikusként kért fel Csapó György az "energiaspirálok" hatásának tanulmányozására, energetikai bemérésére. A végleges változat kialakítását követoen jelenleg is használom, s ajánlom mindenkinek, akik szükségét érzik belso energiaszintjük rendszeres otthoni kiegyenlítésének, karbantartásának.A belso egyensúly megtartásán kívül kiválóan alkalmas fájdalmak enyhítésére, valamint kristályok használatával kiegészítve, azok hatását felerosítve egyes élettani funkciók javítására.
Használatát a családon belül mindenki számára javaslom, mely a belso harmónia megteremtésén keresztül jelentos segítséget nyújt a prevencióban, a fertozésekkel szembeni védekezés kialakításában. Az eszköz használatát életkortól és nemtol függetlenül ajánlom mindenki számára.



Budapest, 2003. május 03.


Árendás László
az Országos Szakértoi Névjegyzék tagja
Bioenergetikus, Éetmód-tanácsadó és terapeuta
0 x

Sanya
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2009.12.09. 20:22
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Sanya » 2010.02.03. 16:15

Életem elsõ felében belsõepítészként, utána természetgyógyászként dolgoztam, mint csontkovács. Közben igen behatóan tanulmányoztam a parapszichológiát, köztük az energiával való gyógyításokat.

Egy régi pszichiátria tankönyvben olvastam, hogy jellemző a téveszmés elmebetegekre, hogy téveszéjüket az aktuális közegből szerzik. Ezért volt a múlt században annyi Napóleon, Néró, Jézus, Isten, később elszaporodtak a marslakók, a besugazarozzak, stb. Mostanában meg felütötték a fejüket a parapszichológusok és bioenergiások. A különbség az, hogy azokat még egyszerűen becsukták, sokkolták, ezek már pénzt is kereshetnek a téveszméikkel.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.03. 17:38

A lenti horoszkópot saját adataim alapján készítette Árendás úr "bullshit-je.

A Jupiter jegyében a Nap jól érzi magát. Kedvezően hat az egyéniségére, tulajdonságaira. Rokonszenves, segítőkész, emberszerető egyénisége révén hamar meg tudja szerettetni magát a világgal. Érzékeny, becsületes, áldozat- és szolgálatkész. Akaratereje és önbizalma azonban gyenge, ezért szeret félrevonulni, magányosan dolgozni. Érzelmileg befolyásolható és olykor hajlamos a mártíromságra. Mások érdekét mindig a sajátja elé helyezi. Hagyja magát sodorni az árral. Gyakran érzi úgy: egyedül nem tud megbirkózni a feladatokkal. Általában többféle szakmai területtel is megpróbálkozik, és megeshet, hogy élete delén, vagy még később egyszerűen odahagyja szépen ívelő karrierjét, hogy valami egészen másba kezdjen – a szamárlétra legalján. Kitűnő képzelőtehetséggel áldotta meg az ég, így önálló alkotásra képes, de „mások bőrébe” is bele tud bújni, tehát előadóművészként, közéleti szereplőként is megállja a helyét. Képes látni a múltat, a jelent és a jövőt, rá tud hangolódni a művészetekre, a zenére, és ideális életfeltételeket teremt önmaga körül. Lelki érzékenysége révén alkalmas arra, hogy átvegye más emberek negatív kisugárzását, és telepatikusan befogadja a környezetében lévők szokásait, eszméit. Tökéletes médium. Egyébként vonzódik az ezotériához, a misztikus dolgokhoz. Minden vágya, hogy nyugodt, békés környezetben éljen, minél távolabb a zajtól, nyüzsgéstől, az emberektől. Csak olyan emberek között tud dolgozni, alkotni, akikhez valamilyen érzelmi szál is fűzi. Ha ez az hiányzik, akkor inkább egyedül oldja meg a feladatokat. Mivel nem túl gyakorlatias, mindenképpen szüksége van valakire, aki egyengeti az útját és lelki támaszt nyújt, amikor már éppen fel akarja adni az egészet. Szívesen gondoskodik másokról, de ezt a segítőkészségét gyakran ki is használja a környezete. A szerelem nagy dolgokra teszi képessé. Ha talál egy partnert, akkor teljesen ki akarja sajátítani. Mindent képes megtenni azért, aki szereti. Erotikus kisugárzása idős korára is megmarad. Diszharmonikus sugárzások esetén bizonytalanság és szétszórtság jellemzi. Kerül minden felelősséget, megbízhatatlan, érzelmeiben labilis. Állandó visszaigazolásra van szüksége, hiszékeny és becsapható.

A Napjegy adja az alaptulajdonságainkat, valójában ez az égi ujjlenyomatunk. A Nap helyzete tárja fel a külvilág felé mutatott arcunkat. Ez az égitest irányítja tudatos megnyilvánulásainkat. Akinek a Napjegye és az ascendense nem azonos, annál a két jegy tulajdonságai keverednek. A Nap az akarattal, az életerővel, a lendülettel, az ambícióval és lényünk kívülről vezérelt, materiális világban megnyilvánuló részével van kapcsolatban. A Nap jelképezi a férfiasságot, a jang-energiát, az egót, vagyis a tudat „ébren lévő” oldalát uralja. Legfontosabb Nap-jellemvonások: a függetlenség, kreativitás, magabiztosság, lobbanékonyság, bátorság, optimizmus, nagylelkűség.

Most átírtam az adatokban a születési évszámot 1954-ről 2004-re. Ezek után már nem is csodálkoztam, hogy fillérre ugyanazt kaptam :lol: :lol: :lol:
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.02.03. 17:58

Dorka11 írta:A lenti horoszkópot saját adataim alapján készítette Árendás úr "bullshit-je.

A Jupiter jegyében a Nap jól érzi magát. Kedvezően hat az egyéniségére, tulajdonságaira. Rokonszenves, segítőkész, emberszerető egyénisége révén hamar meg tudja szerettetni magát a világgal.

Most átírtam az adatokban a születési évszámot 1954-ről 2004-re. Ezek után már nem is csodálkoztam, hogy fillérre ugyanazt kaptam :lol: :lol: :lol:

Nem csoda, ez termesztes, hiszen evrol evre ugyanarra jar a nap latszolagos egi palyajan. Ezen alapulnak a csillagjegyek, minden skorpio jegyben szuletett ember ugyanolyan kozos tulajdonsagokkal rendelkezik.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.03. 18:58

vaskalapos írta:
Dorka11 írta:A lenti horoszkópot saját adataim alapján készítette Árendás úr "bullshit-je.

A Jupiter jegyében a Nap jól érzi magát. Kedvezően hat az egyéniségére, tulajdonságaira. Rokonszenves, segítőkész, emberszerető egyénisége révén hamar meg tudja szerettetni magát a világgal.

Most átírtam az adatokban a születési évszámot 1954-ről 2004-re. Ezek után már nem is csodálkoztam, hogy fillérre ugyanazt kaptam :lol: :lol: :lol:

Nem csoda, ez termesztes, hiszen evrol evre ugyanarra jar a nap latszolagos egi palyajan. Ezen alapulnak a csillagjegyek, minden skorpio jegyben szuletett ember ugyanolyan kozos tulajdonsagokkal rendelkezik.
Tehát, elmondhatjuk, hogy egy hatéves gyermek az alábbi tulajdonságokkal rendelkezik.

áldozat- és szolgálatkész.
Akaratereje és önbizalma azonban gyenge,
szeret félrevonulni, magányosan dolgozni.
hajlamos a mártíromságra.
Mások érdekét mindig a sajátja elé helyezi.
Hagyja magát sodorni az árral.
Általában többféle szakmai területtel is megpróbálkozik,
előadóművészként, közéleti szereplőként is megállja a helyét
Képes látni a múltat, a jelent és a jövőt,
Csak olyan emberek között tud dolgozni, alkotni, akikhez valamilyen érzelmi szál is fűzi. Ha ez az hiányzik, akkor inkább egyedül oldja meg a feladatokat.
Szívesen gondoskodik másokról, Erotikus kisugárzása idős korára is megmarad. Diszharmonikus sugárzások esetén bizonytalanság és szétszórtság jellemzi.
Kerül minden felelősséget, megbízhatatlan, érzelmeiben labilis.
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.02.05. 17:49

vaskalapos írta: prof. dr. Török Szilveszter
Magyar Természetgyógyászok Egyesületének Elnöke
A professzor úr nevére rákeresve több, igen érdekes találatot kaptam. Pld. tanfolyamokat is tart nagyon változatos témákban:
"Kozmikus családtervezési módszer: Holdhozta babák - életerős magzat, könnyű terhesség - fiú legyen vagy leány? - meddőnek mondott asszonyok termékeny napjai: 6000 Ft. Prof. dr. Török Szilveszter

Méregtelenítési módszerek: 10000 Ft.: Prof. dr. Török Szilveszter

A fülgyertyázás titkai: 16 órától, 10000 Ft. (vizsgával, oklevéllel): Prof. dr. Török Szilveszter

A Hold-naptár használata: 4000 Ft. prof. dr. Török Szilveszter

Természetgyógyászati táplálkozástan: 10000 Ft.: Prof. dr. Török Szilveszter

Do-In önmasszázs: 10000 Ft. Prof. dr. Török Szilveszter

Élj 100 évet egészségesen!: 6000 Ft. Prof. dr. Török Szilveszter

Orvosi kéz-, és körömdiagnosztika: 6000 Ft. Prof. dr. Török Szilveszter

Csillagok és az egészségünk: 6000 Ft. Prof. dr. Török Szilveszter

Urinoterápia: 6000 Ft. Prof. dr. Török Szilveszter"

Nyilatkozott a fémterápiáról is:
"Megfigyelték - főleg a népi gyógyászatban -, hogy ha rézpénzt flastrommal ráragasztanak a beteg szerv fölötti bőrfelületre, akkor két dolog történhet: vagy odatapad, vagy leesik. A fémfelületet előbb megtisztítják, általában kicsit meg is szokták csiszolni, és felizzítják. Ha odatapad, az azt jelenti, hogy a bőrnek erős affinitása van hozzá, szinte vonzódik az adott fémhez. Le lehet venni a tapaszokat, a rézérme mégis megmarad a helyén. Orosz kutatók azt figyelték meg, hogy ilyenkor éppen olyan hely felé vándorol - migrál - az érme, ahol legnagyobb hiány van a rézből. Tehát például ha valakinek a hátára ragasztják, mert fáj a dereka, a májában viszont mondjuk rézhiány van, akkor a pénz "elindul". Migrál az érme, majd - példánknál maradva - a májnál megáll, és ott marad. Később ezeket a méréseket szinte majdnem minden betegségre kiterjesztették."

A vízről is nyilatkozott:
"A hálózati ivóvízben és a kutakból nyert vizekben előforduló szervetlen sók (hidrokarbonátok, karbonátok, szulfátok, kloridok, stb.) feladata nem az, hogy a szervezetünket ásványi anyagokkal (makro-, mikro- és nyomelemekkel) lássák el. A vízben fellelhető szervetlen sók ugyanis nem képesek elforgatni a polarizált fény síkját. Ezen tulajdonságok nélkül nem tudnak behatolni (vagy legfeljebb csekély mértékben ) a sejthártyákba, ezért a sejthártyán kívül megnövekszik az ozmotikus nyomás, a sejten belül pedig csökken a nyomás és így ott vízhiány lép fel. Számos betegség léphet fel a sejtegyensúly zavara miatt."

Na még egy kicsit a jódról is:
"Prof. dr. Török Szilveszter több évtizedes kutató munkájának egyik eredménye a szerves, szelíd kék jód (I1+) előállítása, nem irritálja a jódérzékenyeket, enyhíti, sőt megszünteti a menopauza tüneteit. A szerves jódot nem lehet túladagolni, ugyanis a fölösleges jód hat órán belül a vizelettel távozik a szervezetből. Ha a jód I1+ formája hiányozna, az élet általában eltorzult állapotban létezne, de lehetséges, hogy teljesen meg is szűnt volna. Az értelmes élet kérdése az összes lehetséges bolygón a legszorosabban kapcsolódik a jód jelenlétéhez a bolygó atmoszférájában. A szerves, szelíd, kék jód éppen ezt a biológiailag aktív, pozitív, egy vegyértékű jódatomot hozza létre."

Az "alternatív fizika, kémia és biológia" tárháza a prof munkássága. Elképesztő! :cry: :? :x
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 18:12

A professzor úr csak a páros számokat szereti. 4000, 6000, 10000, Ft. Ezzel a számisztikában való jártasságára is akar utalni. :lol:
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.02.05. 18:20

Dorka11 írta:A professzor úr csak a páros számokat szereti. 4000, 6000, 10000, Ft. Ezzel a számisztikában való jártasságára is akar utalni. :lol:
Ez fel sem tűnt nekem. Új dimenziókban, új elemeket fedeztél fel a munkásságában. :P
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.02.05. 18:42

vegyati írta:
Dorka11 írta:A professzor úr csak a páros számokat szereti. 4000, 6000, 10000, Ft. Ezzel a számisztikában való jártasságára is akar utalni. :lol:
Ez fel sem tűnt nekem. Új dimenziókban, új elemeket fedeztél fel a munkásságában. :P
Így fejlődik a tudomány :P
Tavaly egész évben ment kisebb kereskedelmi TV csatornákon a mindent gyógyító kis zseblámpa, különböző szines fólia előtétekkel. Csecsemőktől idősekig mindenkinek ellátta a baját. Ehhez is lelkesen csatlakozott. 8-)
0 x

Avatar
vegyati
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:49

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vegyati » 2010.02.05. 19:13

Dorka11 írta: Ehhez is lelkesen csatlakozott. 8-)
IMHO egy természetgyógyászati polihisztorról van szó, ő egy "alternatív da Vinci".
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.02.06. 11:56

neofin írta:Ezek a hülye nyugati dolgok ... - már úgyis rengeteg Bank van ...
Kiváncsi leszek, hogy őket is felügyeli-e a PSZÁF ? ;)

Kép

ha nem fizetsz jön Repoman és kiszedi belőled.. :lol:
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.02.06. 12:00

vegyati írta:
vaskalapos írta: prof. dr. Török Szilveszter
Magyar Természetgyógyászok Egyesületének Elnöke
Orosz kutatók azt figyelték meg, hogy ilyenkor éppen olyan hely felé vándorol - migrál - az érme, ahol legnagyobb hiány van a rézből. Tehát például ha valakinek a hátára ragasztják, mert fáj a dereka, a májában viszont mondjuk rézhiány van, akkor a pénz "elindul". Migrál az érme, majd - példánknál maradva - a májnál megáll, és ott marad. Később ezeket a méréseket szinte majdnem minden betegségre kiterjesztették."

Az "alternatív fizika, kémia és biológia" tárháza a prof munkássága. Elképesztő! :cry: :? :x
Ezek az orosz kutatók miket tudnak....érdekes minden hülyeség mellé akarnak vmi tudományos bizonyítékot akkor előjön az orosz kutató szó...
Gondolom szovjet,voltak ott vadhajtások...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.06. 12:43

Mint a Monty Python: "Az élet értelmé"-ben a szerv donornak...? :o
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.05.26. 10:29

0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.05.26. 15:11

@Dorka11 (3567):
A szubjektum vicinitásában harmonikus koherencia manifesztálódik?

http://itcafe.hu/hir/google_pac-man_kar.html
Nem elég, hogy mindent pénzben akarnak mérni, még azt is ostobán csinálják.
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.05.30. 11:56

0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.05.30. 12:27

@Dorka11 (3679):
Hajrá Fibonacci!!!
Tényleg jó....
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.05.30. 12:29

Szia Jocó!
Meg van már Tamás??
0 x

sabangela

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.05.30. 17:41

@Popula(c)tion (3681):

Lehet hogy tamaskodik valahol? :roll: :P
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.05.30. 17:46

@sabangela (3685):
Sabangela !
Igenis gyászolom, nagyon hiányzik..., tamáskodjon akárhol is..... :(
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.05.31. 13:42

@vaskalapos (2897):

"Mindkét spirál közepe üres, ide javasolt csakráknak ill. betegségeknek megfelelõ kristályokat beragasztani, lehetõleg nem véglegesen, pl. gyurmával, ezáltal ezek egymás hatásait növelik! Néhány tanács a teljesség igénye nélkül: vérzéscsillapításra, szembetegségekre - HEMATIT, vérszegénységre - GRÁNÁT, gyomorpanaszokra - KAOLINIT stb. javasolt. Csakráknál: Korona csakra: ametiszt, hegyikristály, Harmadikszem-csakra: ametiszt, lápisz, Torok-csakra: akvamarin, türkiz, Szív-csakra: rózsakvarc, jade, Köldök-csakra: malachit, füstkvarc, Lép-csakra: holdkõ, karneol, Gyökér-csakra: achát, hematit stb."

"Ez az eszköz a spirális ( jobb vagy bal forgásirányú ) energetikáját kapcsolja a „ gyógyító ” piramis formarezonenciájával és a spektrum színterápiás lehetoségeivel.
Tapasztalataim alapján használata azoknak javasolható, akiknél a testi – lelki – szellemi egyensúly (harmónia) megbomlott. Az ember „holisztikus” egyensúlyának tartós megbomlása betegségekhez vezet. Betegség esetén - az orvosi ,- természetgyógyászati kezelések kiegészítésére – a használati utasításnak megfeleloen – az energiaspirál általánosan használható.Az eszköznek egészségkárosító mellékhatása nincs.

Ezek a szövegek nem téveszmék, hanem a legnagyobb fokú és legpimaszabb szélhámosságok -- pénzszerzési szándékkal, azért is elkeserítő mert egyetemi végzettséggel támasszák alá--ezért igaz, és elfogadott nem igaz? És akkor csodálkoztok, hogy én a laikus olyan pimaszul szembeszállok a tudósokkal...?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.05.31. 14:11

Ez a hinduista csakra maszlag egy nagy téveszme, amit nálunk mostanság az elmult évek során, egy re inkább meglovagolnak a szélhámosok. Hisz fogalma sincs senkinek arról létezik-e eszik vagy isszák de jó szöveg idegen amit megeszik ez a buta nép, és az okosok keresnek rajta.

Nem léteznek csakrák se korona se szív se semmi!--- A testnek közép záródása van energetikailag, majd fordul vissza a gerinchez. A középagy kisugárzása, valamint annak a nagyon sok ideg-összeköttetésnek amely összeköttetést teremt a két agyfélteke között azoknak együttes kisugárzása az, amire azt sóderolják korona csakra a fejtetőn.

Sajnos sok mindenben nem csak téved a tudomány hanem fikciókat fogad el és misztikai hagyatékokat, miből miképp lehet pénz csinálni, vagy azért mert valaki már felvette a fikcióiért a Nobel-dijat

Ha valamiért idejöttem a szkeptikus oldalra, még ha nem is hisztek nekem, de titokban az vezérelt, hogy kételkedést tudok elültetni keveseteknek fejében...és már az is valami! Nem az volt a szándékom, hogy valamiféle lélekről papoljak, hanem az hogy jobban odafigyeljetek a világunkra, a geofizika eddigi tévedéseire. Nagyon komolyan mondom, haldoklik a bolygónk az, hogy egy bolygónál meddig tart, azt nem tudom...1000 év 100000 év?. De hogy elkezdődött, 1991 -ben, azt viszont tudom.
0 x

Szilaj Szőrmók
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.02.10. 18:28
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Szilaj Szőrmók » 2010.05.31. 14:23

@cseppkő (3694):
cseppkő írta: Sajnos sok mindenben nem csak téved a tudomány hanem fikciókat fogad el és misztikai hagyatékokat,
Mondanál példát?
cseppkő írta: Ha valamiért idejöttem a szkeptikus oldalra, még ha nem is hisztek nekem, de titokban az vezérelt, hogy kételkedést tudok elültetni keveseteknek fejében...és már az is valami!
Nem akarlak elkeseríteni, sem akarok mások helyett nyilatkozni, de szerintem nem jártál eddig sikerrel.
0 x

ge3lan
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2009.12.22. 23:48

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: ge3lan » 2010.05.31. 15:52

@cseppkő (3694):
Rám is nagy hatással volt a Terminátor 2 1991-ben :D
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.05.31. 17:40

@cseppkő (3694):
Sajnos sok mindenben nem csak téved a tudomány hanem fikciókat fogad el és misztikai hagyatékokat, miből miképp lehet pénz csinálni, vagy azért mert valaki már felvette a fikcióiért a Nobel-dijat
És? Mi ebben a nagy kaland?
Az irodalom-tudomány már csak ilyen. Egyébként a helyedben nem frocliznám az irodalmi Nobel díjasokat sem... :D:D:D
Ha valamiért idejöttem a szkeptikus oldalra, még ha nem is hisztek nekem, de titokban az vezérelt, hogy kételkedést tudok elültetni keveseteknek fejében...
Ehhez először meg kellene fogalmaznod egy értelmes gondolatot és utána bizonyítani is. Egyébként a pózolás még akkor is nevetséges, ha van tartalom mögötte... :D:D:D
Nagyon komolyan mondom, haldoklik a bolygónk az, hogy egy bolygónál meddig tart, azt nem tudom...
Ez legalább eredeti és mókás:
http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw
Tanulj...
De hogy elkezdődött, 1991 -ben, azt viszont tudom.
Pontatlan.
1991-ben, április elsején... Délelőtt... 10 óra 13 perckor, plusz-mínusz fél perc...
De az is lehet, hogy csak vicc volt és még nem esett le a poén... :twisted:
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.01. 00:08

@cseppkő (3694):
Nem léteznek csakrák se korona se szív se semmi!--- A testnek közép záródása van energetikailag, majd fordul vissza a gerinchez. A középagy kisugárzása, valamint annak a nagyon sok ideg-összeköttetésnek amely összeköttetést teremt a két agyfélteke között azoknak együttes kisugárzása az, amire azt sóderolják korona csakra a fejtetőn.
ez a kedvencem: áltudományos agymenést cáfoljuk meg áltudományos agymenéssel....
koronacsakra=középagy kisugárzása, valamint annak a nagyon sok ideg-összeköttetésnek amely összeköttetést teremt a két agyfélteke között azoknak együttes kisugárzása az..
nagy a tagadás közben definiáltad mi a koronacsakra.. 8-)
már csak az a kérdés te mit értesz kisugárzás alatt,mert radiáció(közös eredetű idegrostok szétágazása) mint szakkifejezés létezik anatómiában idegrendszernél,de van egy sanda gyanúm te mást értesz alatta...

létezik a radiatio thalamica=a thalamust az agykéreggel összekötő neuronok, és a radiatio corporis callosi =a kérges test rostjainak kisugárzása a nagyagyféltekék irányába, de ahhoz nagyon-nagyon elvontnak kell lennie vkinek hogy ezekre rásüsse ez a koronacsakra...
http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness ... sakra.html
leírás már kicsit tudományos-filozófiai ahogy nézem...
ha már nagyon megfeleltetni akarunk neki vmit lehet az egész emberi idegrendszer agy központtal..
Sajnos sok mindenben nem csak téved a tudomány hanem fikciókat fogad el és misztikai hagyatékokat, miből miképp lehet pénz csinálni, vagy azért mert valaki már felvette a fikcióiért a Nobel-dijat
mondá ezt a kedvenc fotelfilozófusok(cseppkő) aki egyetlen egy konkrét dolgot nem tett le az asztalra, se kísérletet, se tudományos értékű munkát,de csípőből le tudja hülyézni sok olyan embert aki életét áldozza(ritkán szó szerint), hogy az emberi ismeretek haladjanak és a tudományos tudása nőjön.. :evil:
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.01. 16:08

@fairi (3715): Ha nem tudod mit jelent a közép záródása a testnek, arról nem tehetek. Nem meghatároztam a csakrákat hanem azt írtam nincs, csak az agy az elektromosságának kisugárzására hiszik a korona csakrát, mint a homloklebeny elektromos kisugárzásra azt hogy harmadik szem --De ha Te ebben a csakrákban hiszel, ám legyen

A Földünkkel kapcsolatosan a kormeghatározás is egy olyan, hogy amit ma mondanak, nem is olyan régi keletű ebben a században értek el a mágneses illetve rétegvizsgálatokban odáig, hogy abból azt mondják 4-4,5 milliárd éves a bolygónk, de ez még nem bizonyiték arra nézve hogy valóban csak annyi mint ahogy arra sem, hogy forró volt és azóta hűlt ki a szilárd.

A fosszíliák csak arra mutatnak rá, hogy az a réteg amit eddig elértek azt mutatta, hogy kb hány millió évenként volt fagy korszak illetve pusztult el ismételten az életek zöme, illetve a kéreg lemezek ahogy mondják --eltolódtak- ami szintén csak részben igaz, mert bár arrébb került a kéreglemez és szétrepedt a nagyobb földrész, de nem azért mert e lemezek elvándoroltak, hanem mert szétreped a belső feszítő erőtől, miközben a láva egyre nagyobb részen feltört és ez által nagyobbá lett a bolygónk, miközben a már meglévő és megmaradt szilárd kérget eltolta, máshol felgyűrte hegyeket alkotva. A repedéseket kitöltötte a megszilárdult láva, miközben a feltörő viz kialakította a tengereket és az óceánokat. (Ha egy érett görögdinnye megreped akkor ott mélyedés marad) A bolygónknál szintén az maradt csak kitöltötte minden korszakban a láva --megszilárdul aljazatot kialakítva.

Igaz sokat fejlődött és ért el a tudomány korunkra, de ha a tudomány épp korunkra nem tudja mitől lett bolygónkon viz, és azt feltételezi üstökösök hozták ide és meteorok, ha a tudomány nem tudja (bár a Newtonit használja)mi a gravitáció és tér-idő görbülettel magyarázza, holott halvány gőze sincs arról eszik vagy isszák a tér-görbületet vagy az időt --de használja mert jól mutat a matematikában algebrában, főleg számgépen -lehet vele sóderolni --(még ha matematikailag tényleg jó is )

Ha fogalma sincs arról miképp született az élet bolygónkon, vagy mit jelent az egyes-tudat genetikailag, illetve hogy létezik egy globális nagy tudat, még ha Richard Dawkins oly szépen el is magyarázta az önzőgént, de ugyan akkor egy elképesztő értelmetlenséget is közzé tett a reprikátorokról. vagy ízléstelen módon támadta a vallásokat, amiből szinte kikiabált hogy gyermekkorában egy pap molesztálta. Vagy is nem a misztikát bírálta és érvelt okosan.

Bár az evolúciós elméletet igaznak tartom olyan szinten, hogy benne van az életben, mint tudatosság, – de nem adhat számot olyan komplex szervek kialakulására, mint például az emberi szem;
– Az evolúcióelmélet csak egy hipotézis, amely részleteiben a biológusok sem tudnak megegyezni;
– Az evolúcióval nem végezhetők kísérletek, tehát az nem is tudományos elmélet;

Vagy is mit kértek még tőlem? Ha ennyi kérdés van megválaszolatlanul, akkor miért nem lehet odafigyelni a szavaimra --hogy a bolygónk haldoklik?! Mert a belsejétől kifelé haladva melegedett fel fokozatosan. Mutassatok nekem bármit ami centrifugális erőként nem kifelé halad? Vagy azt gondoljátok, hogy 4-4,5 milliárd év óta csak 5km nyit volt képes lehűlni bolygónk amikor nagyon régóta még az óceán is védi a sugárzásoktól a felmelegedéstől? Ennek ellenére állandó a láva kiömlése a vulkanikus tevékenység még a viz alatt is!--számtalan helyen vannak élő működő repedések.

Nem válaszolnátok meg akkor honnan a csudából keletkezett az a hatalmas és gigantikus méretű magnetoszférája ha nem a bolygónk belsejének magfúziós folyamatainak köszönhetően? --aminek következtében nőtt egyre szélesebbre az a láva massza alattunk!!

Ha nem tanultok meg gondolkodni, attól tartok úgy fogja a jövőben a "felső tízezer" átvágni az embert, csak úgy nyekken--majd azok fogják elhúzni egyszer a "csíkot" egy pár rabszolgának való palimadárral, akiknek szépen lesimítják" a tudatát...mert erre biztosan rájönnek az okosok, miképp lehet engedelmes robottá tenni valakit --mondván csak elővigyázatból kezelgetik --aztán már fel sem fogja...
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.06.01. 16:23

@fairi (3715):

"fotelfilozófusok"

Köszönöm Fairi. :D Nagy fegyvert adtál a kezembe. :lol: (fel fogom használni a munkámban.)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.01. 16:27

@fairi (3715): Tudod fairi ma valóban fotel filozófus lettem, tegnap még ráadásul csak fekvő, bár nem tudtam mit fogok olvasni tőled ma, de biztosra vettem, hogy hasonlót. Úgy hogy most amikor jobban lettem, kész volt a válaszom olvasatlanul is számotokra.

Úgy eszembe jut néha Jézus --(bár nem vagyok Jézus hívő) Biztosra veszem, hogy valami szépet akart tanítani, adni a maga korában, még ha nagyon félre is értett mindent...De az emberért, értelmetlenség bármiféle áldozat vagy egyáltalán saját életét kockára tenni, mert az embernél hálátlanabb és önzőbb teremtménye nincs a földnek...maga módján, de veszett"....

Egyébként nem ritkán, hanem sok ezerszer tettem kockára az életem azért, hogy most elmondhassam. De ezért saját egészségemet, majd később memóriámat is feláldoztam, mert olyan érzékennyé váltam, hogy már elviselhetetlenné vált a képességem. Ezért kénytelen voltam olyan eszközhöz folyamodni, amiről tudván tudtam, gondoltam, hogy a memóriám lesz az ára, mind az fog sérülni amit (szememre is vetetettek)addig megtanultam, mert elhalványul valószínűleg. Részben így is történt, nagyon sokat kell memorizálnom, hogy eszembe jusson valami jól, és akkor amikor kell, mert ott van minden csak valamit elrontott a sok gyógyszer. Arról nem is beszélve, hogy három évet kellett úgy élnem, hogy "más" lettem, megváltoztam" önmagamat szégyelltem. Arról nam is beszélve, hogy a környezetemben senki nem értette mit miért vállaltam, mert nem fogták fel, és haragudtak rám. Tudod Te mit jelent besétálni egy klinikára és az orvosi szobában megjátszani valamit, odamenni az ablakhoz és azt mondani a túloldalon vár rám Jézus, --most már mennem kell.- Tudtam, ha ezt mondom akkor komolyan vesznek, el sem engednek és legerősebb gyógyszereket kapom.....úgy is lett. Aztán a leszokás a gyógyszerről, megyőzni azt az orvost, hogy jó rendben de én nem vagyok és voltam beteg és most már gyengébbet kérek, és újra me újra, mert másképp nem lehet abba hagyni ám...csak apránként...örjöngtem a piruláért, kidobtam feleztem negyedeltem, megint kidobtam...mire végre elhagytam.

Addig festettem az orvosnak, a klinikának otthonra amit persze elkótyavetyéltek....ezért nem festek azóta Menetközben elmeséltem ezt azt az orvosnak idővel és később Ő szölt tényleg jött egy új bolygó és állitólag nagyobb a földünknél --tényleg volt földrengés Jászfényszarun, tényleg lett földrengés a németeknél nahát és akkor elmondtam, csak egyedül Jézus nem volt igaz amikor felvett.... De ezt már a végén mondtam meg miután bevallottam hogy egy éve semmi gyógyszert nem szedek.

De azóta nem ébredek fel senki jajgatására, vagy balesetre, vagy mert magához tér valaki miután eltemették --...
CSak megérzéseim vannak semmi több, akkor esetleg felveszem a telefonkagylót--mibaja lett az illetőnek--de semmi hang sem köhögés sem jajgatás ez elmúlt.

....
0 x

sabangela

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.06.02. 15:07

@Popula(c)tion (3686):
En mar azt is csodaltam, hogy egy ilyen kaliberu embert nem hivnak meg a Szkeptikus konferenciara eloadonak.
En is sajnalnam, ha vegleg elment volna.
Lehet hogy nyarimikulas lesz belole? ;)

Hatha erre

http://www.youtube.com/watch?v=RVXXgBecbB8
megjelenik :oops: :roll:
es jol osszeszid, vag rank se nez :P :lol:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.06.02. 15:27

@sabangela (3748):
Rossz pénz nem vész el. :twisted:
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.04. 01:16

@cseppkő (3721):
Nem meghatároztam a csakrákat hanem azt írtam nincs, csak az agy az elektromosságának kisugárzására hiszik a korona csakrát, mint a homloklebeny elektromos kisugárzásra azt hogy harmadik szem --De ha Te ebben a csakrákban hiszel, ám legyen
csakra=a homloklebeny elektromos kisugárzásra azt hogy harmadik szem
végre megtanulsz fogalmakat definiálni... már csak a saját agyszüleményeidet kéne vhogy megfogalmazni :lol: :lol:
vagyis elismered a csakrák létét,de nem nevezed nevükön.
A Földünkkel kapcsolatosan a kormeghatározás is egy olyan, hogy amit ma mondanak, nem is olyan régi keletű ebben a században értek el a mágneses illetve rétegvizsgálatokban odáig, hogy abból azt mondják 4-4,5 milliárd éves a bolygónk, de ez még nem bizonyíték arra nézve hogy valóban csak annyi mint ahogy arra sem, hogy forró volt és azóta hűlt ki a szilárd.
ennek érdemes lenne utánanézned,de úgyis reménytelen,több különböző módszerrel határozták meg mindig hasonló évszám jött ki,+-100 millió év ekkora időtávlatban nem számít,de óriási eltérés nem várható,még jövő évezredre se...
-eltolódtak- ami szintén csak részben igaz, mert bár arrébb került a kéreglemez és szétrepedt a nagyobb földrész, de nem azért mert e lemezek elvándoroltak, hanem mert szétreped a belső feszítő erőtől, miközben a láva egyre nagyobb részen feltört és ez által nagyobbá lett a bolygónk, miközben a már meglévő és megmaradt szilárd kérget eltolta, máshol felgyűrte hegyeket alkotva.
ezt a felfúvódó Föld egy ökörség! Logikai úton is végiggondolva is az
Bizonyítottan léteznek alábukó lemezek! Nasca lemez és Dél-amerikai lemez találkozása pl. alábukás..
Ez kivételesen teljesen egyértelmű hogy hülyeség(!!!), amit mondasz!

Honnan jön az anyag,már évmilliárdok óta fúvódik,de nem fogy el lent a dolog? menyi lehetett a kezdeti sűrűség a bolygónak?
már csak pár hülye hisz ebben,minden ellent mond ennek, ezt a felfúvódó földet már megzakkantnak kell lenni hogy komolyan vegyék..
korunkra nem tudja mitől lett bolygónkon viz, és azt feltételezi üstökösök hozták ide és meteorok, ha a tudomány nem tudja
mi a baj az üstökösökkel..tele van vízzel,anno nagyobb üstökös aktivitás volt,mikor kezdett formálódni a bolygók..
nem csak a földön hanem a Marson,sőt a Holdon is találtak vizet
Elég biztosan ők lehettek az egyik(!!!) forrás,volt-e másik rajtuk kívül másik is? na ez már nem tudja! De látom előre te tudod a választ,mert te mindenre tudod a választ( ami legtöbbször egyértelműen téves).. te vagy magasságos cseppkövünk aki mindent tud :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
e ugyan akkor egy elképesztő értelmetlenséget is közzé tett a reprikátorokról. vagy ízléstelen módon támadta a vallásokat
bilibe lóg a kezed,te szoktad a vallásokat támadni gusztustalan módon,jah te csak a dogmáikat támadod tudom az MÁS :lol:
de látom sokat nem értettél meg..
Szintetikus életről hallottál,életben semmi misztikus nincs..észre se vette a baci hogy az eredeti genetikai állományát megsemmisítették,egy egy mesterséges másolattal helyettesítették,amit a laborban szintetizáltak.. Élt és virult tovább...
egyes-tudat genetikailag, illetve hogy létezik egy globális nagy tudat
na definiálásra váró fogalmak,karmát szépen definiáltad,most ezek várnak rád..
de nem adhat számot olyan komplex szervek kialakulására, mint például az emberi szem;
hihetetlenül rosszul tudod!!! :evil:
Az evolúcióelmélet csak egy hipotézis, amely részleteiben a biológusok sem tudnak megegyezni;
elég nagy egyetértés van, csak a kreacionisták találták ki ezt a dolgot..Az hogy apróságokban vitatkoznak,de egyik se tagadja az evolúcióelméletet! max az egyik ezt a részt másképp gondolja ez meg ez miatt..
Mégis ez egy régen megtörtént és lezajlott folyamatot kell rekonstruálni, aki ezt képtelen felfogni az menthetetlen.
Pont ez van az élettel, vmikor kialakult az ÉLET,de basszus 3 milliárd éve történt,hogy a fenébe lehetne biztosan kijelenteni hogy ez így meg így volt.. gondolkozz már!
Sokszor még azt is nehéz megmondani hogy 1000 éve hogy volt pontosan egy esemény,de itt nem ezer évekről van szó hanem millió évekről.
Fosszíliák,biokémiát,egyedfejlődést,genetikát,matematikát segítségül hívva próbáljuk elképzelni hogy volt az esemény... Ezeknek a bizonyítékait felhasználva alkotjuk az elméletet,amit tesztelünk.Később módosítjuk ha újabb bizonyítékok fényébe kérdésessé válnak az állítások! EZ A TUDOMÁNY MŰKÖDÉSE! ez különbözteti meg a tudományt a vallástól!
– Az evolúcióval nem végezhetők kísérletek, tehát az nem is tudományos elmélet;
végezhetők, modellezéssel! rengeteg dolgot modellekből lehet megérteni...
de evolúciós kísérletet akár laborban is végezhető.. Különféle baktérium és muslica kísérletek... terepi megfigyelések.. legtöbb mikroevoluciós szintű,ez igaz, de makróevolúciós változást is sikerült megfigyelni... http://www.origo.hu/tudomany/elovilag/2 ... teken.html
Ha ennyi kérdés van megválaszolatlanul, akkor miért nem lehet odafigyelni a szavaimra --hogy a bolygónk haldoklik?!
az a baj,te nem tudod a válaszokat,nem figyeled az újdonságokat!
Náald ahiba...
vannak elméletek,vannak kísérletek,vannak matematikai modellek,vannak eredmények és bizonyítékok a kezünkbe.. neked mid van? rizsa,rizsa,risza,risza! Slusszpassz! mese mese meskete, cseppkő módra!
Rosszul tudod! Mily meglepetés!
Mert a belsejétől kifelé haladva melegedett fel fokozatosan. Mutassatok nekem bármit ami centrifugális erőként nem kifelé halad? Vagy azt gondoljátok, hogy 4-4,5 milliárd év óta csak 5km nyit volt képes lehűlni bolygónk amikor nagyon régóta még az óceán is védi a sugárzásoktól a felmelegedéstől? Ennek ellenére állandó a láva kiömlése a vulkanikus tevékenység még a viz alatt is!--számtalan helyen vannak élő működő repedések.
Ez orbitális baromság! cseppkő drágánk lázálma,amit képtelen bizonyítani!
cseppkőnek fogalma sincs mi a radioaktivitás ,fogalma sincs mi a kontinensvándorlás elmélete és bizonyítékai..

tektonikát kivételesen jól értjük,és nem fogjuk egy fotelfilozofus hagymázas zavaros hülyeségeire a megbízható modelleket felcserélni.. Világos??????????

Hihetetlen ismerethiányt olvasok ki,egyáltalán nem érted hogy működik a Föld??????????
Vhol 5 km a vastagság,vhol 100km is több.. és? vhol feltörik a láva, vhol alábukik a lemez..
Izland ketté fog szakadni pár millió év múlva.. kelet Afrika szintén!
radioaktív bomlás tartja fenn ezt a folyamatot
és majd lesz olyan időszak amikor újra pangea-vá egyesül minden kontinens! na azt már nem éljük meg! Ük-ük............................................... unokáink talán.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Lemeztektonika
http://hu.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0426094146
Kimérhető folyamat,ergo bizonyítva van! Kvázi ez tény!
Na emiatt fog mindenki csak nevetni ezek zavaros dolgodon!

cseppkő cáfolva!
Nem válaszolnátok meg akkor honnan a csudából keletkezett az a hatalmas és gigantikus méretű magnetoszférája ha nem a bolygónk belsejének magfúziós folyamatainak köszönhetően?
vas-nikkel mag? Nem rémlik a dolog? Nem olyan bonyolult a rejtély kulcsa sztem...Csak utána kellene olvasni,tengernyi időd van,nekem nincs. Fórumok zaklatása helyett, utána nézhetnél,könyvtárba mehetnél, fizika könyvet kivehetnél,és bepótolhatnád a hiányosságokat. http://www.sulinet.hu/tart/fncikk/Kibv/ ... esfold.htm
Ezt is elég jól értjük, veled ellentétben!
Ha nem tanultok meg gondolkodni, attól tartok úgy fogja a jövőben a "felső tízezer" átvágni az embert, csak úgy nyekken--majd azok fogják elhúzni egyszer a "csíkot" egy pár rabszolgának való palimadárral, akiknek szépen lesimítják" a tudatát...mert erre biztosan rájönnek az okosok, miképp lehet engedelmes robottá tenni valakit --mondván csak elővigyázatból kezelgetik --aztán már fel sem fogja...
ha nem tanultunk volna gondolkodni,akkor minden jöttment önjelölt zseninek hinnénk :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fairi 2010.06.04. 01:20-kor.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.04. 01:19

@cseppkő (3723):
Egyébként nem ritkán, hanem sok ezerszer tettem kockára az életem azért, hogy most elmondhassam.
nevetséges ez a mártírjátszás.. :evil: :evil: :evil:
nem érdekel az életed története,teljesen érdektelen!
nem lepődnek meg ha fele csak beképzelt! tőled kitelik :lol:
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.04. 15:09

Először is soha nem játszottam mártírt --csak reagáltam a beírásra, hogy a tudósaink sokszor veszélyeztetik a saját életüket.

Ha mártírt akartam volna magamból alakítani akkor előbb szóltam volna mindenről --de hallgattam egész életem során még akkor is amikor már értettem. Minden ember aki valamit kutat keres és az veszéllyel is járhat ránézve, saját döntése meddig megy el--- vagy is felesleges rázni a "megtépett rongyokat" amivel egy "sűrűbe" keresgélő bizony találkozhat. Nem kell keresgélni, kíváncsinak lenni.

Mit is írtál? --Sokszor még azt is nehéz megmondani hogy 1000 éve hogy volt pontosan egy esemény,de itt nem ezer évekről van szó hanem millió évekről.

Hát ez az, akkor te miért okoskodsz? Baktériumokkal kekeckedni genetikailag csupán egy kísérlet a sok közül, de nem bizonyíték az életre. Hisz a baktérium, nem létezett az élet előtt. Az csak akkor keletkezett, amikor már volt élet, volt miből élősködnie.

Tudod támadhatsz, és gúnyolódhatsz. geológiát illetően is. Egyetlen szóval sem cáfoltam a lemezek meglétét a szilárd alatt

vagy írod --Izland ketté fog szakadni pár millió év múlva.. kelet Afrika szintén! ----és vajon miért mit gondolsz mert a bolygónk közepe vas és nikkel vagy mert lemezek vannak és kihűlő a bolygónk?

Nem pár millió év múlva, hanem sokkal előbb kell az izlandi népnek motyójukat kötni és bizony távozni. Nem csak ott, hanem több helyen is a világon. az elkövetkező egy-kétszáz éven belül.

Ugyan már kérlek Te vagy nevetséges amikor összehordasz mindent...sületlenséget csak azért, mert valamikor ezt tanultad.

Egy fogalma sincs a geológiának, hogy mi a magja a bolygónknak a vasat csak azért feltételezi, mert a köznapi ismeretben a vas az ami mágnesességre képes természetes állapotban. Ma már más fémeket is feltételez Igy azt mondja olyan a bolygónk, mintha, egy rúdmágnes lenne benne.......de fogalma sincs arról és nem is tesz említést róla, hogy ha kijelenti, hogy elektromosság szabadul fel a z anyagából, akkor most hol is van az a másik töltése, ha a negatívból magnetoszféra lett?

Vagy fogalma sincs arról miért volt ismételten 25-30 milliónyi évenként fagykorszak, vagy mit is jelentene ha a magnetoszféra gondolna egyet és visszahúzódna. Csak mint érdekességgel játszadozik gondolatban, hogy várható a jövőben...de hogy az mekkora kipusztulást idézne elő, arról halvány gőze sincs! Csak a kozmosz és az ibolyántúli sugárzás veszélyei szerepelnek a listáján semmi több....Sokkal drámaibb lesz a következménye!

De tudod, minden ember abban hisz amiben akar---Te is tedd azt.
Én magam is azt teszem, hiszek abban, hogy az amit leírok, olyan gondolkodókat is elér, akik ismerik mennyi igazság van a mai axiómákban, és ezért mindenre odafigyelnek---tovább gondolva azt....saját ükükükük unokáik élete érdekében.

Ha mondjuk professzor lennék, akkor még hinnél is nekem....de tudod különösebben nem érdekel, mert olyan érvekkel támadsz ami tényleg csak feltételezéseken alapul... tegnap ezt írták ma azt, holnap után megint mást, ahogy a technika fejlődik.

Én megelőztem --majd egyszer utolérnek --csak nehogy késő legyen....
0 x

Válasz küldése