Szkeptikus csemege

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.04. 15:50

Ja és fairi --amit írtál ---"Hihetetlen ismerethiányt olvasok ki,egyáltalán nem érted hogy működik a Föld??????????
Vhol 5 km a vastagság,vhol 100km is több.. és? "

Azt bizonyítja, hogy neked kellene nézegetni a földi domborzati magasságokat ---tudod méterekkel számol és ebből a legmagasabb IS CSAK 8850 m de ha hozzá vesszük az alatta levő szilárd réteget is, amit nem számoltak esetleg--az sem ad ki 100km

A kormeghatározása a rétegeknek az a mai technikával biztos hogy pontos. --de csak amit elértek, ami a legutolsó változásokat elérhetőn megvizsgálni tudtak. Tulajdonképpen elég mélyen lementek hisz a Nagy tavak alatt is, Kanada és USA-t összekötő barlangjait) kutattak a barlangok rétegelt lemezeit is vizsgálva--- DE az még csak azt mutatta ami a legutolsó időkben történt---ami az alatt volt réteg és történt azt nem --- vagy is még van alatta szilárd, van alatta izzó szilárd és van a láva massza.... és mennyi km összesen?

A másik én nem beszéltem félfúvódásról, csak méret nagyobbodástól. Felfúvódás nem egyenlő a centrifugális forgás keltette erővel, illetve a felszabaduló gázok és energiák feszítő erejével. Semmiféle félfúvódásról nem lehet szó, csak térfogat növekedésről. Aminek következtében egy Tér lett a magma körül. A magma forgását nem tapasztaltam, de ez lehet fizikailag egy csalóka érzés. Ha valaki áll egy térben és felette nagy sebességgel forog egy nagyobb tömeg valami, akkor úgy érezheti, hogy ő áll és csak a nagyobb forog....ebben nem vagyok biztos..De e miatt tényleg ne fájjon a séród....
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.04. 16:50

@cseppkő (3819):
Hát ez az, akkor te miért okoskodsz? Baktériumokkal kekeckedni genetikailag csupán egy kísérlet a sok közül, de nem bizonyíték az életre. Hisz a baktérium, nem létezett az élet előtt. Az csak akkor keletkezett, amikor már volt élet, volt miből élősködnie.
sejtetem ne fogod fel..halott baktérium,kinyírták,nem él. Megsemmisítették genetikai állományát,persze a többi megmaradt( nehéz lett volna 0-ról mindent megszintetizálni).
Szintetizáltak neki egy új DNS,persze az eredeti másolata,de ez már vegyszerekből.Kész volt betették neki az újat,erre életre kelt. élet nem misztikus izéez mutatja. ha lenne elég forrás,pénz,idő akár nulláról is meg lehetne szintetizálni egy sejtet és elég valószínű hogy életre kellene.
Tudom nehéz felfogni,saját dogmáid börtönéből nehéz megérteni.
Ennél látványosabb dolog létrehozása pénz és technika kérdése...kedvedért nem fognak milliókat ölni ilyen projektekbe...
Azzal a hittel hogy baktérium csak élősködik az ÉLET-en nem lehet mit kezdeni,na ez pont olyan dogma, mint bármilyen vallásban van nem lehet mit kezdeni. Ez a te külön bejáratú dogmád. igaz,mert az mondja cseppkő(pont)
DE az még csak azt mutatta ami a legutolsó időkben történt---ami az alatt volt réteg és történt azt nem --- vagy is még van alatta szilárd, van alatta izzó szilárd és van a láva massza.... és mennyi km összesen?
linkeltem már,olvasd el alinkeket,nem az ördögtől van. http://www.sulinet.hu/tovabbtan/felvete ... rajz2.html
csak méret nagyobbodástól
nem felfúvódik hanem csak méretnagyobbodás?
na ne játszunk ezt a hülye szójátékot!
Föld egy kvázi gömb alakú(geoid pontosan).
pl:ha egy lufinak méretét növelem mit csinálok vele---> felfújom.
Föld mérete növekszik: vagyis nő a felülete,térfogata, sugara, eddig egyetértünk?
akkor felfújódik, na ha aszó nem tetszik akkor legyen táguló föld.

És ha ennyire unatkozol,számold ki mennyi volt kezdetben a Föld sűrűsége! Kis matek... 150 millió km2 a szárazföldek mai területe. Többi óceán.

persze a Föld tömege kialakulása óta nőtt,meteorok anyaga meg hasonlók,de ez nem okoz jelentős változást se a térfogatba,se a tömegbe.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.04. 16:54

@cseppkő (3820):
Azt bizonyítja, hogy neked kellene nézegetni a földi domborzati magasságokat ---tudod méterekkel számol és ebből a legmagasabb IS CSAK 8850 m de ha hozzá vesszük az alatta levő szilárd réteget is, amit nem számoltak esetleg--az sem ad ki 100km
ha nem szólsz be okosabb maradsz!
Kontinentális lemezek sokkal vastagabbak mint a tengeri, akár 100km szilárd Föld is lehet.
"A földkéreg Földünk legkülső kőzetburka. Halmazállapota szilárd, magmás, metamorf vagy üledékes kőzetekből épül fel. Vastagsága átlagosan 30–40 km, bár rendkívül tág határok között változik: az óceánok alatt 6–7 km, a szárazföldek területén pedig 35 km, ám néhol eléri a 70 km-t is. Ezek alapján a kérget szokás óceáni és kontinentális kéregre osztani, amely felosztás nemcsak a földrajzi elhelyezkedés, hanem a kémiai összetétel okán is megalapozott. Az óceáni kéreg anyaga vékonyabb és szinte kizárólag bazaltból áll, átlagsűrűsége 3 g/cm³. A szárazföldi kéreg egy 15–20 km mélységben húzódó vonal mentén további két részre osztható: a felső, alumíniumban, szilíciumban és alkáli fémekben gazdag (tehát jobbára alumoszilikátokból és kvarcból álló) gránitos, valamint az alsó, több vasat és magnéziumot tartalmazó (tehát főleg ezek szilikátjaiból álló) bazaltos kéregre.

A kéreg hőmérséklete a mélységgel változik, a felszínen a Nap melegítő hatására a hőmérséklet változó, ám néhány tucat méter után állandó lesz és onnan kilométerenként nagyjából 30 °C-kal növekszik a hőmérséklet, egészen a köpeny határáig, ahol kb. 400 °C-ot ér el. A kérget hordozó köpenyben végbemenő anyagáramlások, a konvekció miatt a kéreg nagyobb táblákra, ún. litoszféra-lemezekre töredezett, amelyek folyamatosan vándorolnak, mozognak.

A vékony réteg térfogata a Föld össztérfogatának mindössze 1%-át teszi ki.

A kéreg felszíne folyamatos megújuláson megy keresztül a vulkáni és eróziós folyamatok, illetve a szubdukció miatt, ezért a felszíni kőzetek átlagéletkora mindössze 2 milliárd év, míg a legrégebbi kéregmaradvány, a nyugat-ausztráliai Narryer Gneisz Formáció 3,9 milliárd éves."

Igaz 70km,de olvastam már 100km-ről is! ha csöndben maradsz nem égeted magad!
veled ellentétben én utánaolvasom a dolgoknak,minden szavamra tudok forrást mutatni!

te eddig csak saját hagymázaidat prezentáltad!

Semmiféle félfúvódásról nem lehet szó, csak térfogat növekedésről.
ha egy lufi térfogatát úgy növelem, hogy felfújom.
ha térfogata növekszik,akkor a felülete is növekszik,sűrűség csökken,ha a tömeg nem változik--->felfújódik! látom kellemetlen ez aszó,de erről beszélsz bárhogy rizsázol nekem itt!
már megint a csakrás bakiba estél, nem mered kimondania szót!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.04. 17:22

@fairi (3825):Szintetizáltak neki egy új DNS,persze az eredeti másolata,de ez már vegyszerekből.Kész volt betették neki az újat,erre életre kelt. élet nem misztikus izéez mutatja. ha lenne elég forrás,pénz,idő akár nulláról is meg lehetne szintetizálni egy sejtet és elég valószínű hogy életre kellene.

Erről én is olvastam és nagyon jól értettem. Majd akkor érdekel jobban ha sejteket alkotnak amelyek életképessek és nem szintetikusak és bacik.

A lemezeket én is írtam de nem számít bele a szilárd kéregbe.

A másik pedig lemez ide lemez oda--azt sem a geológusok feltételezték legelőször és mondták ki, hogy léteznek ezek a lemezek és eltolódni képesek, felgyűrődéseket is okozva, hanem bizony egy német Alfréd Wegener nevezetű meteorológus. Elméletét nem Ő hanem a geológusok igazolták jóval később, de Őt figyelemre sem méltatták, ha igen, kigúnyolták.

Igaz 70km,de olvastam már 100km-ről is! ha csöndben maradsz nem égeted magad!

Nem gondolod neked kellett volna csendben maradnod?

Az volt nagyon buta beírás amit Te tettél be ---

"Hihetetlen ismerethiányt olvasok ki,egyáltalán nem érted hogy működik a Föld??????????
Vhol 5 km a vastagság,vhol 100km is több.. és? vhol feltörik a láva, vhol alábukik a lemez..
Izland ketté fog szakadni pár millió év múlva.. kelet Afrika szintén!
radioaktív bomlás tartja fenn ezt a folyamatot
és majd lesz olyan időszak amikor újra pangea-vá egyesül minden kontinens! na azt már nem éljük meg! Ük-ük............................................... unokáink talán.

Még Te írod nekem, mit értek mit nem? Te nem érted amikor ezeket írod aztán korrigálsz, de már kimásolt szövegeket. Az hogy én nem élek valamikor, az nem jelenti azt hogy ne féltsem az utódaimat...nem fogom azt mondani hála istennek én nem élem meg a többi pedig már nem érdekel .. Amit beírtál olyan színezetű volt....a jövő, pusztuljon, kit érdekel nem igaz?
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.04. 19:48

@cseppkő (3828):
Majd akkor érdekel jobban ha sejteket alkotnak amelyek életképessek és nem szintetikusak és bacik.
ahogy ismernek azt is kimagyarázod,de ne félj, kicsi az esély hogy megéled...
A lemezeket én is írtam de nem számít bele a szilárd kéregbe.
akkó meg hova számít? lemez nem szilárd?
hanem bizony egy német Alfréd Wegener nevezetű meteorológus. Elméletét nem Ő hanem a geológusok igazolták jóval később, de Őt figyelemre sem méltatták, ha igen, kigúnyolták.
Már elismerik,most te gúnyolod ki őt, a kis elméleteddel!
Ilyen táguló Földekkel az ő eredményeit és harcát csúfolod meg!
Ő nem a seggén ült és siránkozott,hanem dolgozott és kereste az elméletére a bizonyítékot,most már iskolában tanítják!
Nem gondolod neked kellett volna csendben maradnod?
mit nem értesz:
Litoszféra- szilárd, részletesen lejjebb!
Köpeny
Külső mag
Belső mag
Te nem érted amikor ezeket írod aztán korrigálsz, de már kimásolt szövegeket.
ezt mondja lemeztektonika, vastagon továbbra továbbra is igaz, sehol sincs megcáfolva..

"vhol feltörik a láva, vhol alábukik a lemez"-ez hol cáfolódott meg? olvasol is vmit,vagy csak fröcsögsz?
"Izland ketté fog szakadni pár millió év múlva.. kelet Afrika szintén!"- ez fog történni,változik a Föld...
'radioaktív bomlás tartja fenn ezt a folyamatot'- radiaktiv anyagok bomláshője tartja folyékonyan amagot..
"és majd lesz olyan időszak amikor újra pangea-vá egyesül minden kontinens! na azt már nem éljük meg!"- ez se változott, újra Pangeává fog egyesülni a kontinensek,persze százmillió évek múlva
Te nem érted amikor ezeket írod aztán korrigálsz, de már kimásolt szövegeket.
Utolsó link:"A litoszféra a Föld külső, a kéregből és a legfelső köpenyből álló, szilárd, merev kőzetburka, amely a köpeny asztenoszféra nevű, képlékeny részén úszik.A litoszféra szokásos vastagsága 70–150 km: az óceánok alatt vékonyabb, a kontinensek alatt vastagabb. A litoszféra nem egységes héj, hanem több, különböző méretű kőzetlemezből áll. Ezek mozgásának természetével és okaival foglalkozik a lemeztektonika."

..
"Jelenleg hét nagy és több kisebb litoszféralemez mozog különböző irányokban és sebességgel a Föld felszínén."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Litoszf%C3%A9ra

magyarul a litoszféra lemezei úsznak az asztenoszférán!

http://www.sulinet.hu/tovabbtan/felvete ... rajz2.html
Még egy kis adalék!

Utolsó link,akkor lezárjuk ezt és abbahagyod a pánikolást,VAGY elénk társz vmi elméletet, bizonyítékokkal megpakolva, hogyWagener ebben tévedett itt-ott, vagyis mindenki féljen, mert jön a világvége!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.06. 14:07

@fairi (3842):Nem azért írtam bármit is, hogy most mindenki féljen, pánikoljon, hanem hogy a tudósoknak a politikának a tőkének felhívjam a figyelmét, hogy mire kell odafigyelni, mire kell pénzt áldozni, háborús marhaságok helyett, aztán nem utolsó sorban a tömegember figyelmét, inkább úgy mondanám felnyítni a szemét, hogy odafigyeljenek arra, mit művelnek a fejük felett!! Tudod, annyi aljassággal találkoztam életemben, és annyi szemétség történt az elmúlt évek során, hogy nem bízok a felső tízezerben. Az embernél aljasabb, sumákabb ragadozó nem él a bolygónkon különösen ha pénze és hatalma van.

Felesleges volt felsorolnod a rétegeit bolygónknak, mert éppen olyan jól ismerem, mert ha valamivel foglakoztam akkor az csak a bolygónk és az élet épp azért, hogy összehasonlíthassam azzal, amit megtapasztaltam"

Ugye azt írtam 91. ben láttam a belsejét, aztán ugyan akkor utána egy látomásom volt ami a jövőről szólt--amit bár megszakítottam, mert olyan megrázó volt, de sokáig nem is akartam hinni benne--igaz könyvekben mindennek újra utána néztem --de senkinek nem beszéltem róla. Még is elkezdtem 3-4 éve kb amikor az első levelemet feladtam geológusnak azt is csak azért, mert addig minden megtörtént sorban. Már pedig nem egy mindennapos esemény, hogy egy nagy bolygó érkezik Naprendszerünkbe --és az is megérkezett és minden földrengés megtörtént sorban.

S bár csodálkoztam annak idején, hogy talán a sunami sok vizét láttam, hogy mindent elönt, csak a táj valahogy nem stimmelt a látomásommal. --mit adjisten sajnos valóban igaz lett itthon, az a rengeteg víz amely rohant a házak között akár merre néztem a látomásnál. S bár nem tudom miképp történt, de elképzelhető hogy amikor kitört a vulkán Izlandon egy nagy robajt is hallottak.Mert a látomás (amelyet bár úgy sem hisz senki úgy sugározták" nekem) képe ugy működött, hogy először egy robbanát hallottam, de nem láttam az okot, megnyílt a kép ha mondjuk többet akartam látni belőle balra vagy jobbra és azon inkább magyar jelegű épületek és ruházat volt, nem keleti és nem tengerpart. De nem láttam okát a robbanás hangjának.

Tudod, azt gondolom, nincs jogom elhallgatni semmit, és arra sem szabad hagyatkozni amit a geológus prof. válaszolt levelemre, hogy --majd Isten megsegít csak bízzunk benne --ez egy képtelen illúzió!

Attól tartok, ha minden így sorban megtörtént, akkor megtörténhet annak a nagy otromba kődarabnak az érkezése is. Márpedig az pont szemből jön hihetetlen nagy sebességgel!! annyira szemből zúgott a földünk féle, hogy akaratom ellenére megijedtem, hogy neki csapódik az arcomnak-- akkor amikor én nagyon ráncos, nagyon idős asszony leszek. S mivel jelenleg ha nem is vagyok olyan idős, de ép eléggé idős vagyok ahhoz, hogy bizony akkor nem sokára az elkövetkező években fog megtörténni valamikor 15-20 év múlva. --Kérdés meddig élek még? hacsak nem kapok még több évet ajándékba a szívkatéterrel, amire megyek majd a közeljövőben. -- mert éltem akkor még, amikor az a dög felénk fog zúgni, és túléltem de csak egyetlen arc-nélküli magas férfialak állt mellettem a látomásban....

Annyira megrázó volt az amit láttam az utolsó képen, hogy kinyitottam a szemem és felugrottam...nem akartam többet tudni. De sokáig nem is hittem belőle semmit.

Az óceán alatt vagy a tengerszint alatti tájaknál viszont vékony a kéreg, az hogy lemezek vannak, ebben az esetben, nem sokat nyom a latba. a többivel kapcsolatban pedig fairi minden hiába, én abban hiszek, amit saját magam láttam és nem a geológia fikcióinak. Tudod, ha majd egyszer lemennek a bolygónk belsejébe a magmáig, és akkor mást mondanak amit én, akkor azt mondom, bocsánat tévedtem. De addig nem másítom meg a szavaimat és a véleményemet sem. Ha képes voltam ott lenni valahol 200 km távol és az történt amit abban a formámban láttam, hallottam, mivel csak a hazai dolgokat tudtam ellenőrizni --akkor igaz volt az is, amit a bolygónk belsejében megtapasztaltam.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.06. 19:44

@cseppkő (3887):
hanem hogy a tudósoknak a politikának a tőkének felhívjam a figyelmét, hogy mire kell odafigyelni, mire kell pénzt áldozni, háborús marhaságok helyett, aztán nem utolsó sorban a tömegember figyelmét,

ebben mindenki egyetért itt. Háborúra kevesebbet kéne áldozni, tudományos igényű kutatásra többet.
de nem egy zavaros hülyeséggel fogod ezt elérni! max. annyit érhetsz el bizonyítatlan áltudományos kijelentéssel hogy akik tényleg tudnának ebbe pénz ölni,hülyének fognak gondolni? gondolom nem kell kifejteni erősebben ezt.
Ugye azt írtam 91. ben láttam a belsejét, aztán ugyan akkor utána egy látomásom volt ami a jövőről szólt--amit bár megszakítottam, mert olyan megrázó volt, de sokáig nem is akartam hinni benne--igaz könyvekben mindennek újra utána néztem --de senkinek nem beszéltem róla. Még is elkezdtem 3-4 éve kb amikor az első levelemet feladtam geológusnak azt is csak azért, mert addig minden megtörtént sorban. Már pedig nem egy mindennapos esemény, hogy egy nagy bolygó érkezik Naprendszerünkbe --és az is megérkezett és minden földrengés megtörtént sorban.
magasról teszek rá mit látták,hallucináció,semmit se bizonyíték..
Ezernyi jövendölést lehet olvasni a neten, Nostradamus próféciái a leghíresebbek! Mindenki mást mond,mindenki más jósol,legújabb őrület a 2012,ezer film készült róla.. de 2000 körül is volt egy őrület..
Gondolom idiótának tartottak, ahová beküldted ezt.
Geológusok elég boldogak lehetek hogy egy öregasszony a hülyeségeivel zaklatja őket... :twisted:
Nem érkezik nagy bolygó a naprendszerbe,mert már 2003-4 körül ígérték a Nibiru eljövetelét,és még mindig nem jött meg! Új céldátum tudtommal 2012:):)
mit adjisten sajnos valóban igaz lett itthon, az a rengeteg víz amely rohant a házak között akár merre néztem a látomásnál.
ez a zseniális a jóslásban! :evil:
Mindent bele lehet magyarázni, igen vannak esőzések..árvíz mindig volt Mo-on, csak elszoktak az emberek( volt mikor Budapestet is kiöntötte az ár,Wesselényi Miklós története)..
Régen az árkokat tisztába tartották,most hagyták begazosodni, betemették, vízelvezető csatornák eltűntek sok helyről, cigányputriknál még rosszabb a helyzet.. mi lett az eredmény?
Víz az utcán hömpölyög! Ezt a nagy jóslatot megmondta volna minden ember,aki kicsit is ért ehhez! Hatalmas zseniális jóslat,kalapemelés :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tudod, azt gondolom, nincs jogom elhallgatni semmit, és arra sem szabad hagyatkozni amit a geológus prof. válaszolt levelemre, hogy --majd Isten megsegít csak bízzunk benne --ez egy képtelen illúzió!
csak senkit nem érdekel egy öregasszony illúziói,nem vagy képes felfogni? Net tele van próféták jóslataival,elég említett Nostredamus,vagy a Biblia jóslatai. meg a szekták hülyeségei,meg az ezoterikus 2012, maják jövendölése...
és hosszan folytathatom...Mit vártál a proftól,milliókat fog beáldozni hallucinációidra? Elég bemenni a boltba és jobb összeesküvés-elméleteket,és könyveket talál,és sok "igaz" prófétával,aki tuti biztosan állítja hogy világvége lesz...
Attól tartok, ha minden így sorban megtörtént, akkor megtörténhet annak a nagy otromba kődarabnak az érkezése is. Márpedig az pont szemből jön hihetetlen nagy sebességgel!! annyira szemből zúgott a földünk féle, hogy akaratom ellenére megijedtem, hogy neki csapódik az arcomnak-- akkor amikor én nagyon ráncos, nagyon idős asszony leszek.
ha jön vmi az űrből és elég nagyon nagy azt látják..Létezik már rég ilyen megfigyelés, veszélyesebb meteorok kategorizálása,ezen kívül nem tudunk más tenni. ha jönne vmi szó nélkül betrafálhatna(igazi védelem csak elméletben létezik), csak a filmekbe megy ilyen könnyen az: atomot neki... valszeg ide a fegyverek fejlődése fog kelleni! fegyverkezésre kell többet költeni
amit saját magam láttam és nem a geológia fikcióinak
"cseppkő" hallucinációi, tévképzetei vs. kutatások eredményei..
nem is tudom mi nyom nagyobbat a latba :lol: :lol:
Semmit se láttál,hallucináció,álom.ENNYI!!!!Semmi több!
-akkor igaz volt az is, amit a bolygónk belsejében megtapasztaltam.
Minek kutatni,nem is kell tudományos kutatás,csak cseppkővet megkérni hogy aludjon egy jót és jósolja meg a jövőt..
Pffffff.. Ez kész vicc, ez meg a topic legalja....
nevetséges az egész bizonyításod, hülyítsd az unokáidat, családod,de gondolom nekik is elegük lehet ebből....
Szted érdekel is itt bárkit is ITT, hogy mit hallucinálsz össze? ezoterikus oldalon talán még érdekelne is vkit,vagy add ki a jóslataidat könyvben, még pénzt is kereshetsz!
Én egy szavadat se hiszem el,de sztem más se vesz komolyan! Gondolom rájöttél úgy összességében mit gondolok ezekről...Egyszerűen nincs több okom ezt elhinni,mint egy Bibliai jóslatot,vagy Nostradamus próféciáit!

Megálmodtál mindent, naja persze, nekem meg tollas a hátam... :lol:
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.06. 19:57

http://hu.wikiquote.org/wiki/Nostradamus

ha vki nagy prófétát akar olvasni,itt a leghíresebb..
legtöbb magyarázatnál eléggé rezeg a léc, az igaz!

Gondolom cseppkő próféciái nincsenek leírva sehova,így úgy változtatja ahogy akarja...Unokák élvezik,vagy a gyerekeid a kalandjaidat,vagy ők is unják,és nevetnek a bolondos mamán? úgyis szeretsz beszélni magadról, voltak kis monológjaid emlékszek...
0 x

sabangela

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.06.06. 21:50

Megvegyem vagy ne vegyem? :twisted:
:oops:
http://tiensjogdij.hu/termekek/keszulek ... rgiaparna/

Háromdimenziós fotonenergiapárna
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.06. 22:06

@fairi (3889):Látod mekkora szamár vagy, én belátom a magam őrületét, és azt remélem tévedek, de soha érted, soha nem tudták a gyerekeim mire vagyok képes, de még a férem is keveset tudott a óslataimat pedig senki nem ismerte az elmúlt 3 évvel ezelőttig. De tudod az én mániám attól tartok igaz lesz. abban pedig tévedsz, hogy nem lehet időben kivédeni még egy akár milyen nagyságú meteort is. De először is időben észre kell venni még jóval előbb, hogy megcélozná bolygónkat, mert meggyőződésem, hogy még egy bazinagy kődarabnak is kilehet számolni a röppályját, és nem megvárni hogy megközelítse bolygónkat, hanem elébe menni és valamiképp eltériteni arról a pályáról ami bizony ahogy láttam pont szemből" irányul bolygónknak. Vagy rakétákkal, vagy lézerrel de valamivel meglehet időben előzni egy ilyen katasztrófát is. Csak a közelünkbe nem szabad engedni.

Olyan vékony már a szilárd kéreg, hogy egy ilyen méretű becsapódástól elpusztulna az életvilág zöme. És a többi az utána következő fagykorszaktól illetve a megszűnt Nagy Időtől. Látod van kamasz unokám, de mind erről semmit nem tud és sejt, és bár mint írod öregasszony vagyok---tudod még is féltem a jövő életet, mert imádom az utódaimat és szeretem az összes életet és minden olyan embert aki rendes és becsületes.

Tudod én megállok az ablakomnál csak azért hogy megfigyeljem miképp tanítja enni fiókáit a semmi veréb, vagy kidobok egy kiszelet kenyeret és végig nézem, milyen tündérien vonszolja a kis cickány az üregéhez azt és mint dilemmázik, hogy is vigye le mert nagyobb, mint az a parányi földi bejárat amelyen közlekedik. Kilakoltatom a pókot a hangyát, de soha nem pusztítottam el értelmetlenül semmit. Csak annyit veszek el a másik életből amennyihez jogot kaptam életemmel.

Tudod nekem ez a bolondériám, ajánlom hogy legyen neked is egy kis bolondériád, mert anélkül valahogy sablonossá válhat az életed. Már írtam, nem hiszek a prófétaságban és nem tartom magam annak, csak egy kotnyeles és kíváncsi embernek születtem aki, túlságosan messzire ment", amibe majd nem bele is tört a fogam".-
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.06. 22:10

@sabangela (3894): Inkább ne vedd meg azt ajánlom. Túl sok ilyen hasonló árú került úgy forgalomba ami még tesztelve sem volt normálisan, és csak egy újabb üzlet. Maradj Te a régi egészséges párnádnál és minden olyan eszköznél ami bevált. Persze a Te döntésed.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.06. 22:15

@sabangela (3894): Ha nem tudsz jól aludni akkor altató és extrapárna helyett tedd a homlokodra a tenyeredett és felejtd ott egy 20 percre, vagy gondolatban, mintha a tenyereddel tennéd, simogasd az agy felszínét nagyon, nagyon lassan körbe körbe az órajárásával egyező irányba.--garantált a jó, nyugodt és mély alvás--próbáld ki.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.07. 00:35

@cseppkő (3895):
De tudod az én mániám attól tartok igaz lesz. abban pedig tévedsz, hogy nem lehet időben kivédeni még egy akár milyen nagyságú meteort is. De először is időben észre kell venni még jóval előbb, hogy megcélozná bolygónkat, mert meggyőződésem, hogy még egy bazinagy kődarabnak is kilehet számolni a röppályját, és nem megvárni hogy megközelítse bolygónkat, hanem elébe menni és valamiképp eltériteni arról a pályáról ami bizony ahogy láttam pont szemből" irányul bolygónknak. Vagy rakétákkal, vagy lézerrel de valamivel meglehet időben előzni egy ilyen katasztrófát is. Csak a közelünkbe nem szabad engedni.
ezer próféta mondta már,mind tévedett..
jah és a próféciákat mindig utóbb magyarázzák meg..
ám bárhol történik a világon vmi,tuti lesz egy próféta aki megmondja ő látta..
sok filmet nézel.. jah míg egy pontos röppályaképet nem álmodsz meg,és koordinátákat hogy hol mikor látható,addig sokat nem érsz...
jön vmikor egy meteor,na bumm,igen Földbe szoktak becsapódni meteorok,utoljára 100 éve volt,már időszerű,hogy egy várospusztító jöjjön...
60 millió éve meg egy globális katasztrófát okozó volt,lassan már az is időszerű....
jön egy bazinagy kődarab,azt álmodtad azzal az égvilágon semmit nem lehet kezdeni, és igen egyszer tuti el fog minket találni egy,ez 100%, 1 év,10 év, 100 év,1000 év. Tuti hogy jön egy kődarab ami telibe trafál! Ehhez semmi alvó próféta nem kell, minden csillagász tudja.. Csak azt nem tudja melyik kődarab,hol és mikor! kell egy név, egy pályagörbe, és egy idő. összes próféta haszontalan: lényeg mindig hiányzik.
Olyan vékony már a szilárd kéreg, hogy egy ilyen méretű becsapódástól elpusztulna az életvilág zöme. És a többi az utána következő fagykorszaktól illetve a megszűnt Nagy Időtől. Látod van kamasz unokám, de mind erről semmit nem tud és sejt, és bár mint írod öregasszony vagyok---tudod még is féltem a jövő életet, mert imádom az utódaimat és szeretem az összes életet és minden olyan embert aki rendes és becsületes.
sok becsapódás volt már a Föld történeté, utolsó nagy a Dinókat irtotta ki, krátert megtaláltak..
Régen se volt vastagabb a kéreg,így nem értem a bajodat!
És túlélte a Föld,legrosszabb eset:vulkáni tevékenység megélénkülése,az hogy a lemezeket szétszaggassa óriásinak kéne lenni,és azt már látnák..

jajveszélekés helyett,inkább koordinátát,és röppályákat álmodj meg, mert nélküle sokat nem ér a jóslatod. annyit minden szakértő tud:egyszer el fog miket találni egy meteor/üstökös. Egyszer majd vmikor!

http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%B6ldk ... i_objektum
meteorok komoly téma,sok kutató foglalkozik vele..
http://hu.wikipedia.org/wiki/Near_Earth ... _Satellite
2020ig akarják az összes 140m nagyobbat megtalálni kategorizálni..
99942 Apophis ő a legveszélyesebb,nagyon közel fog jönni 2036-7 kötül...

http://www.jpl.nasa.gov/asteroidwatch/index.cfm
Nasa programja!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.07. 00:51

@fairi (3900): Velem itt kekeckedsz és közben megnyitottad az új topikor a tágló földünkkel kapcsolatos cimmel épp most találtam rá véletlen.

Amire neked mit válaszolt vaskalapos? --Ez jo:

" A dinoszauruszok korában a felszíni gravitáció jóval kisebb kellett, hogy legyen, hiszen ezek a hatalmas monstrumok csontozata képtelen lett volna elbírni a saját súlyukat. Erre csak az lehet a magyarázat, hogy abban az időben kisebb volt a föld mérete és tömege, következésképpen a gravitáció mértéke is. Exponenciális növekedést (tágulást) feltételezve a Föld kialakulásakor (4,5 Mrd. évvel ezelőtt) sugara a mai méret kb. egynegyede lehetett csupán. "

Vele miért nem kekeckedtél?

Én csupán szóltam nem az én dolgom röppályákat kiszámítani erre vannak a csillagászok.... De tudod..inkább hagyjuk ezt abba, mert túlságosan vagy szórakozol velem vagy egyszerűen emberileg primitív, korlátolt vagy. ez pedig független a végzettségtől tudtad?
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.07. 13:18

@cseppkő (3901):
Vele miért nem kekeckedtél?
mert talán nem volt okom? nem hiszek ebbe a tágulásos hülyeségben, vaskalapos is csak nevet ezen.
Csak már úgy is felmerült ez tágulásos izé, akkor nyitottam egy topikot... lapos Föld mellé,az is odavaló..
Róla tudom hogy nevet ezen a dolgon,te meg komolyan veszel ilyen ökörséget( meg is álmodod :lol: ),sőt még hirdeted is, és szent igazságban tartod.
veled meg jót lehet "kekeckedni",mert harapsz rá. Igazából szakmai szintű vitát nem lehet folytatni, összes bizonyítékod annyi,hogy megálmodtad,látomásod volt( 100% szubjektív és max hihetek benne,más nincs)...Két dolgot lehet tenni: tiltólistára tenni téged( míg a fórum nem indul be,addig úgy sincs élet,de nemsoká felkerülsz rá,ne félj)/ el se olvasni mit írsz, vagy unaloműzőként egy jót kekeckedni. :lol: Vili?
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.06.07. 17:20

@fairi (3904):
Két dolgot lehet tenni: tiltólistára tenni téged( míg a fórum nem indul be,addig úgy sincs élet,de nemsoká felkerülsz rá,ne félj)/ el se olvasni mit írsz, vagy unaloműzőként egy jót kekeckedni. :lol: Vili?
Már éppen kérdezni akartam, hogy miért vállaltad a cseppkő kommentátor kevésbé hálás szerepét... ;)
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.06.07. 17:24

@sabangela (3894):

Rég olvastam ennyi ökörséget. :lol:
0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.06.07. 18:54

@fairi (3900):

Volt egyszer szerencsétlenségem végighallgatni Makón egy Reiki-mester előadását, a reiki erejéről. Éppen akkoriban jelent meg Blikk szintű lapokban, hogy "lehet, hogy meteor fogja keresztezni a föld pályáját". Ezt a hírt ő példaként hozta, az elme teremtő erejére, merthogy szerinte a TV2 által előző héten vetített Gyilkos Meteor c. filmje indította arra a lakosságot, hogy gondolkodjanak a meteorról, és lám, meg is jelent. (És véletlenül se fordítva történt, miszerint az adásszerkesztő látta a hírt, és keresett hozzá egy filmet!)
De persze nem kell félni, mert reikizők százezrei meditálnak most azért, hogy ne okozzon bennünk kárt.
Megkérdeztem, hogy vajon fog e látszódni a meditációnak megfelelő pályamódosítás a meteor mozgásán, de erre az volt a válasz, hogy ők se tudják pontosan hogyan fognak hatni rá, az is lehet, hogy a mmeditáció hatására talál fel majd egy tudós egy ultrahang-ágyút (az űrben az hasznos lehet...) amivel le lehet majd lőni, mielőtt elérné a földet.

És tényleg, azóta se csapódott be semmi jelentős. A reiki csodát tett!
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.07. 19:06

@Caspi (3907):

OFF
unatkozok,nincs még élet,anno volt,és lehetett érdemben beszélni valamiről, most oly kihalt a fórum..Topicok többsége eltűnt,meg hasonlók...
kedvenc témaköröm meg még nem indult be... :(

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.06.07. 19:21

@fairi (3910):
OFF
Csak türelem. Előbb-utóbb a többség visszajön és a sárkányfüvesek, örökmozgó-feltalálók, stb-k tömege újra próbakőnek tekinti az itteni szóváltást.
Addig is az uborkaszezonra tekintettel egy csekély hírértékű morzsa:
http://index.hu/kulfold/2010/06/07/porn ... _koranert/

/OFF Elnézést!
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.07. 19:44

@pounderstibbons (3909):

Ez tipikus, már többször láttam ezt az érvelést...
Sztem ennél szánalmasabb jóslat vagy bizonyítás nem létezik.
Világon bármi tröténik úgyis meg jelenik egy jós aki váltoig álítja ő látta, WTC katasztrófát is kiolvasták Nostredamus jóslataiból.
Láttad a Knowing című amerikai sci-fit. Ott a lány hely(gps koordináta!!!), idő(napra pontosan), áldozatok pontos számával minden katasztrófát megjósolt. majd ha lesz egy látnok,jós aki egy eseményt helyre és időre pontosan megmond előre és nem rébuszokba,nagy általánosságot beszél akkor elhiszem hogy létezik a látnokság. de míg kétértelmű, belemagyarázható,zavaros jóslatok lesznek,addig csak nevetni lehet az ilyeneken. események megtörténése után könnyű megmagyarázni,hogy ez a látomás tuti ezt jelentette...
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.07. 21:15

@fairi (3912): Ő nem a seggén ült és siránkozott,hanem dolgozott és kereste az elméletére a bizonyítékot,most már iskolában tanítják!

Ez tévedés, nem tudta bizonyítani csak később a geológusok bizonyították. --csak kigunyolták. De volt egy pár geológus aki elgondolkodott rajta és ez után vizsgálódtak és lett elfogadott.

De én egy szóval sem vontam kétségbe a lemezek meglétét. De tudod ha egy szilárd anyag belülről melegszik kifelé fokozatosan, --tudod elkerülhetetlen az, hogy az utolsó szilárd alatti, szintén szilárd még, de már forró és elmozdulni képes labilis anyaggá legyen. Ezt nem lehet kéregnek számítani --élj egy izzó platnin, akkor talán megérted azt ami leírtam.

De tudod hagyjuk, nekem már az is elég leírtam és nem nyomaszt hogy bármit elhallgattam és tudod gyakran
a rőhelyesnek tartott dolgok, jobban terjednek szájról- szájra, mint az elfogadott.Aztán majd csak elgondolkodik rajta olyan is, aki illetékes ebben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cseppkő 2010.06.07. 21:21-kor.
0 x

Szilaj Szőrmók
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.02.10. 18:28
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Szilaj Szőrmók » 2010.06.07. 21:20

@cseppkő (3915):
Mit tanítanak az iskolában?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.07. 21:23

@Szilaj Szőrmók (3916): Mivel kapcsolatban kérdezed?
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.07. 21:37

@cseppkő (3915):
Ez tévedés, nem tudta bizonyítani csak később a geológusok bizonyították. --csak kigunyolták. De volt egy pár geológus aki elgondolkodott rajta és ez után vizsgálódtak és lett elfogadott.
lényegtelen részletkérdés, ő elméletét tanítják. őt találod meg mindenhol, és nem másvalakit!
De tudod ha egy szilárd anyag belülről melegszik kifelé fokozatosan
Gondolkozz..több 4 milliárd éve létezik a Föld. feltör a magma megszilárdul,utána megszilárdult kőzetlemez a mélybe süllyed,felolvasztásához hő kell. és így tovább, újabb adag magma feltör-->vulkánok,lemeztávolodás,lemezalábukás.(földrengések) teljes kihűléstől a radioaktív bomlás akadályozza meg. Kuktán a szelep,talán megfelelő analógia. Kukta se robban fel,pedig folyamatosan melegítjük.

na feltettelek tiltólistára, szívesen "kekeckedek"(ahogy te mondod) veled,de mások unják( igazuk van). Na beszélj tovább magadba,innentől nem olvaslak,talán még a függő dolgokra válaszolok. Ám elválnak útjaink,többé nem látlak és hallak,így nekem címezni bármit 100%-ig felesleges.
0 x

Szilaj Szőrmók
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.02.10. 18:28
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Szilaj Szőrmók » 2010.06.07. 22:03

@cseppkő (3917):
Na, mégis...

Ezt írtad:

"Ő nem a seggén ült és siránkozott,hanem dolgozott és kereste az elméletére a bizonyítékot,most már iskolában tanítják!"

Erre kérdeztem rá.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.07. 23:05

@Szilaj Szőrmók (3920):

Wegener-féle kontinensvándorlás..
Mikor bemutatta az elméletét kiröhögték. De cégül elismerték a munkásságát. így majd minden áltudós szeret abból kiindulni. Nini,őt is hülyének tartották,de most tanítják. vagyis nekem is igazam van,és minden tudós dogmatikus(többit találd ki), tuti tévednek....
mondjuk tett le vmit az asztalra: kontinensek összeillesztésével a jégtakaró kiterjedése behatárolhatóvá vált, Glossopteris (A) és a Mesosaurus (B) fosszíliáinak elterjedése is a déli kontinensek egykori egybefüggésére utal.
Pl ezek,tényleg olyan volt hogy, emberek fülébe bogarat ültetett
http://fold1.ftt.uni-miskolc.hu/~foldshe/foldal06.htm

cseppkő vhol itt ragadt le: XX. sz. kezdete: radioaktivitás felismerése: a Föld melegszik és tágul
add: Most nézem,nagyon jó linket találtam,megyek végigolvasom,nekem is vannak fehér foltjaim a témakörben.
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.06.08. 06:27

@fairi (3922):

Anno en is ezt tanultam (eleg regen), persze ehhez masok, a helyiek mindig hozzateszik a maguket. Pl. a magyarorszag alatti mikrolemezek mozgasat stb-stb, de alapvetoen igaz lehet a feltevese.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.08. 13:30

@Szilaj Szőrmók (3920): Bocs de a betett idézetet nem én írtam hanem, fairi.

Bár én írtam be azt, hogy azt az elméletet amely a kontinens vándorlásról szóló vitát végül lezárta az egy német Alfred Wegener nevezetű meteorológus volt, akinek az elméletét kigúnyolták elvetették a geológusok. egyrészt azért mert nem volt geológiából diplomája más részt azért, mert nem tudta a logikai elméletét bizonyítani, hogy miért kellene elmozdulni a kéreglemezeknek. Mivel csak arra a bárki által ellenőrizhető megfigyelésre támaszkodott, mely szerint Amerika part vonala olyan szépen illeszkedik Afrikáéhoz és Európáéhoz, mintha ezek a kontinensek valamikor, a földtörténeti múltba szakadtak volna szét.

Végül volt olyan geológus c sport amelyiknek ezt a csak logikai hipotézist, sikerült alátámasztania, mivel felfedezték a tenger fenék tágulását, azt a mechanizmust amely magyarázatot ad a kéreglemezek mozgásának okára. Amit én soha nem tagadtam és tudom létezhet, már fizikailag is lennie kell. Eléggé utána keresgéltem, nem véletlenül tudtam betenni ezt is. Valamikor olvastam róla. a probléma ott van, hogy fél mondatokat ragad ki tőlem és annak semmi értelme de arra jó, hogy belekössön, és kekeckedjen anélkül, hogy odafigyelne arra amit írok és tovább gondolná.

amikor gondolatokat cserélünk egymással és érvelünk az nem azt jelenti, hogy a másikat azonnal földbe kell döngölni, mert nem azt írja amit tanítanak és Ő bemagolt, hanem igenis el kell gondolkodni rajta. Mert mit írtam számtalan helyen repedt a földkérge és azóta is reped de újból és újból feltölti a láva és lehűlve megszilárdul egy új tengerfeneket alkotva. erre mondtam én azt hogy ez az egyik bizonyíték arra nézve, hogy a bolygónk mérte nagyobb lett. És annyival kb. amilyen távolságra kerültek egymástól a szétszakadt kontinensek. Nyilvánvaló hogy a kéreglemezek ezt a folyamatot felgyorsították.

De a kéreglemezek megléte is egyfajta bizonyíték arra, hogy nem kihül a bolygónk és vastagodik a szilárd hanem fordítva fokozatosan átforrósodik. ---különben nem lenne kéreglemez--hisz ha valami belülről melegszik fokozatosan, nyilvánvaló, hogy a szilárd kéregből lesz először csak izzó, de még szilárd és a kéreghez még erősen kötődő, de már elmozdulni képes lemez, amely a nagy belső centrifugális nyomástól, darabokra törik, és minden nagyobb nyomás hatására bekövetkező földrengés, gáz, víz, lávakitörésre a lemezek elmozdulni és felette a kéreg szintén elmozdulni, illetve repedni, elvándorolni (elúszni ) vagy valahol felgyúródni.

Ezen folyt a vita fairi és köztem amibe aztán beleszőtte a maga fotel filozófiáját és undorító fajelméleti abnormitását is, holott jó lehet bármennyire is lenéz egy másik népcsoportot , mi van ha az ük-ük nagymamájánál épp egy jóképű késeket köszörülő házakhoz járó roma szegte be ük apjának a fülét, mert az öreg ük-ük magtalan volt. --szóval utálom ha belemossa valaki a geológiába a maga ilyen irányú szemellenzősségét.

A másik befejezetlen vitánk mert már nem volt időm se gépem, de fel is kaptam a cukrot a diszkriminációs undorító beszúrása miatt. De a téma az lett volna, hogy megint kritizált anélkül, hogy jobban figyelte volna mit írok. Belekötött abba, hogy azt mertem írni, hogy fúziós folyamat van a bolygónk belsejében és az termeli a hőt illetve az elektromosságot. Amire azt írta idézem ---

---Gondolkozz..több 4 milliárd éve létezik a Föld. feltör a magma megszilárdul,utána megszilárdult kőzetlemez a mélybe süllyed,felolvasztásához hő kell. és így tovább, újabb adag magma feltör-->vulkánok,lemeztávolodás,lemezalábukás.(földrengések) teljes kihűléstől a radioaktív bomlás akadályozza meg. Kuktán a szelep,talán megfelelő analógia. Kukta se robban fel,pedig folyamatosan melegítjük.

Holott ha nem lenne fúziós folyamat, akkor nem lenne a kiömlő lávában sem ólom sem Kén, se Hg és nem lenne az ivóvizeinkben radioaktív részecske se.

Megint összekeveri a maghasadást a magfúzióval, mint régebben is a H-bombát az atom bombával. Na de mindegy mindig belebotlok és reagálok az írásaira de mi a csudának nem tudom... olyan kemény a feje, hogy nincs értelme...

A tiltó listával fenyegetőzik---holott ha ez egy semleges oldal politikailag, akkor Ő miként írhat fajgyűlölő szöveget? És olyan butaságot, hogy a hazánkban történt abnormális esőzések miatt citálja a cigányputrikat illetve mert nem voltak rendben tartva az árkok?
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.08. 16:35

@pounderstibbons (3909): Miért hallgattad végig, miért nem jöttél el még az elején?

Én egyszer elmentem kimondottan azért Pestre, hogy meghallgassam a Létkonferenciát. az első előadót meghallgattam, kérdést is intéztem felé, és még zavarba is hoztam, csak habogott, de nem tudott válaszolni. A mások előadónál szintén kérdeztem volna, de aztán úgy döntöttem, nincs értelme ez még jobban beleragadt a maga hülyeségébe, úgy hogy amikor ott tartott és kézzel lábban, majd képekkel akarta elmagyarázni miképp fér bele egy holt lékek amikor reinkarnálódik egy pici újszüólött testébe, akkor az izzadságszaga már annyira zavart, hogy felálltam és kijöttem mielőtt a következő rizsájába belekezdene. ennyi és nem több felállsz és kijössz!

De voltam ilyen reikisnél is, ott sem tettem mást, mint rákérdeztem majd leégettem a többiek előtt, aztán szépen felálltam és eljöttem de mint láttam, utána jöttek még többen ki. ennyi és nem kell mást tenni.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.08. 17:00

@Caspi (3911):Nem tartom helyesnek, még ha nevet is az ember ilyen ötleten. A pornó azoknak való akik kukkolók akik szexuálisan infantilisek és elmebetegek akik frigidek és impotensek. Én legalább is sokkal érdekesebbnek tartom ha ruhában van, amit a magam módján kívánok lehámozni róla és a magam szisztémám és hangulatom szerint folytatni. Mintsem azt kukkolni más mit művel--undorítana. Csinálni jobb, mint lesni.

Viszont a vallásokat így nem lehet beszüntetni hiába szedik össze a könyveket, nyomtatnak másikat. S ez még nem állítja meg az embert ha templomokba akar menni és hinni abban, amit Ő tart igaznak vagy reméli hogy igaz. Különben is nagyon sok ember tele van félelemmel, szorongással és kapaszkodókat keres. Elvenni a hitet annyi mint ha kivennéd a nyomorék kezéből a botot. Ehhez senkinek nincs joga. A hit valamiben úgy kell az esendő embernek, mint falat kenyér, korty viz az éhezőnek elvenni csak akkor lehetséges ha van mit adni helyette ami sokkal táplálóbb, és egészségesebb.

A vallási szövegek már régóta reformációra értek, mert elmaradott a szövege, magyarázata, ideológiája a tudomány, technika fejlődéstől. Vagy is a labilis fiatalok gondolat világát sajnos diszharmonikussá és még labilissá teheti a két egymástól élesen eltérő gondolat világ, mint a vallások dogmái és a tudományok gondolatai.

Az egyik azt mondja ott a víz fogj halat és kezébe nyom egy hálót a gyakorlatlan embernek. A másik azt mondja, higgy abban hogy a hal belesétál a hálódba, mert Isten megsegít.

Csak egyet nem tesz egyik sem, hogy megtanítsa az embert halat fogni, megtanítson akarni, élni, cselekedni, saját maga lábán megállni, hogy mindig jó lakott lehessen. Tehát adni kell hálót, tanítani szükséges, és élni, boldogulni engedni.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.06.08. 17:51

@Orcas (3924):

Amikor eloszor olvastam rola, teljes mertekben meggyozo volt... inkabb azt lehet csodalni, hogy korabban senkinem nem jutott eszebe...
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.08. 18:34

Bocsi vaskalapos.elnézést,de nem bírom ki! állandóan provokál én meg harapok rá.
VASKALAPOS-NAK NEM AJÁNLOTT!

mestertől idézve:
Ezen folyt a vita fairi és köztem amibe aztán beleszőtte a maga fotel filozófiáját és undorító fajelméleti abnormitását is, holott jó lehet bármennyire is lenéz egy másik népcsoportot , mi van ha az ük-ük nagymamájánál épp egy jóképű késeket köszörülő házakhoz járó roma szegte be ük apjának a fülét, mert az öreg ük-ük magtalan volt. --szóval utálom ha belemossa valaki a geológiába a maga ilyen irányú szemellenzősségét.
figyu én jártam már roma telepen, nagymamán inkább elköltözött onnan mert félt ott lenni,de nem megyek bele,nem idevaló téma. majd ha megver egy roma,mert magyar vagy,és nem tetszel neki,de semmit se csináltál,akkor rájössz hogy hol van fajelmélet és undorító rasszizmus. Ebbe nem megyek bele tényleg nem ide tartozik,de ha beszélni akarsz róla pm-be válaszolok.
Holott ha nem lenne fúziós folyamat, akkor nem lenne a kiömlő lávában sem ólom sem Kén, se Hg és nem lenne az ivóvizeinkben radioaktív részecske se.
Magfúzió a Napban van. szezont a fazonnal ne keverd. földben nincs,Itt radioaktivitás( RADIOAKTÍV ANYAGOK BOMLÁSA) termeli a hőt.
Na de mindegy mindig belebotlok és reagálok az írásaira de mi a csudának nem tudom... olyan kemény a feje, hogy nincs értelme...
te keverd a dolgokat,én értem ezt a részt.
Földben maghasadás van. Napban van magfúzió. Ez tény! elismered,így már jó?


utolsó:
Tőled idézve:
A másik én nem beszéltem félfúvódásról, csak méret nagyobbodástól. Felfúvódás nem egyenlő a centrifugális forgás keltette erővel, illetve a felszabaduló gázok és energiák feszítő erejével. Semmiféle félfúvódásról nem lehet szó, csak térfogat növekedésről. Aminek következtében egy Tér lett a magma körül. A magma forgását nem tapasztaltam, de ez lehet fizikailag egy csalóka érzés. Ha valaki áll egy térben és felette nagy sebességgel forog egy nagyobb tömeg valami, akkor úgy érezheti, hogy ő áll és csak a nagyobb forog....ebben nem vagyok biztos..De e miatt tényleg ne fájjon a séród....
Nincs felfúvódás, csak térfogat növekedés,ám Tér keletkezett a magma körül. Ezt cseppkő írta,nem én! Logika teljes hiányát olvasom ki.
ennek semmi köze Wegener elméletéhez,ezt előtte hittek hasonlót,még topicot is nyitottam neki!
és én vagyok hülye:)

"Magyarázatok a kontinensek partvonalainak egybeilleszthetőségére:
* XX. sz. kezdete: radioaktivitás felismerése: a Föld melegszik és tágul"

Térfogata földnek maximum a ráhulló meteoroktól nőhetett picit,meg a tömege is. fenti idézetből kiderül a "mester" nem erre gondolt!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.09. 08:48

@fairi (3934): irod---Nincs felfúvódás, csak térfogat növekedés,ám Tér keletkezett a magma körül. Ezt cseppkő írta,nem én! Logika teljes hiányát olvasom ki.

A válaszom, a felfúvódás az egy instabil fellazult állapot. A nagy erejű forgás kelette tömörítő erő kiváltotta belső kisebb tér keletkezése az nem okoz instabil állapotot külnössen akkor nem ha ebben a térben olyan magavan amely részint a legnehezebb félfémes elem tömörülése és benne plusz negatív töltések tömörülése.

A másik én kihangsúlyoztam hogy nem vagyok fizikus prof. Leírtam egy általam megtapasztalt dologról a magam tudásával egy véleményt. Az, hogy magfúzió vagy maghasadás zajlik a talpunk alatt azt egy fizikusnak kell eldöntenie. De annyit tudok, hogy maghasadás azért nem lehetséges mert azt részecskék ütközése váltja ki. ezt inkább feltételezem a Nap estében hisz több millió a belsejében az a hő ami keletkezik ami egy ilyen hasadást előidézhet láncreakcióban. De ebbe ne menjünk bele , mert sose érdekelt a Nap működése annyira --esetleg ha úgy döntök oda megyek nyaralni"

ezért maradt a fuzió --ami a mozgás a hő a könnyen bomló radioaktív anyagnak együttes hatása --amikor könnyebb atomsúlyúból nehezebb atomsúlyú, majd megint nehezebb elem keletkezik, és marad az olóm, mint utolsó elem ami már nem alakul át. ezért mondtam azt, hogy azok az energia részecskék olyan elemmel közösködnek a magmában amellyel együtt ezüstös fehéren vakítanak. Ami vagy Hg --mert ez a legnehezebb elem és a legalacsonyabb olvadás pontú tehát ennek kellett kiválni a felmelegedés elején először és a középen tömörülni ---vagy a következő legnehezebb és alacsony olvadáspontú az ólom ami még számításba jöhet és még a fúzió végterméke is.

az ember a maga módján, utánozza a természetet minden tekintetben ilyen az energia előállítása is. De a természetben ha így is működik, az nem jelenti azt, hogy azonosan éppen. Azt gondolom a természetben minden reakció vagy folyamat a maga természetes, önként- változó képességein keresztül megy végbe. azt nem tudom mit mondanak a NNapra, de ha ott 15 millió a felszabadult hőmennyiség akkor olyan gyorssá válik az atomok mozgása, hogy az maghasadást válhat ki az ütközések során. Persze nem értek úgy hozzá és már nem is akarok messze van tőlem sokba kerül az út oda"

De mondtam, nem vagyok fizikus régen tanultam és akkor sem annyit tanítottak, olvasni pedig régen olvastam cirka 25-27 éve.

ami a másik cikis" témát illeti---tudod dolgoztam romával, volt ilyen szomszédom is. De soha nem volt problémám velük. Igaz épp úgy köszöntem ha találkoztunk neki mint a baloldali magyar szomszédomnak. az, hogy ki miképp, hogy éli életét, soha nem érdekelt az mindenkinek saját döntése ha lop tegye csak ne tőlem, ha verekszik tegye, csak azt nem ajánlom, hogy engem, mert kegyetlen is tudok lenni. tudod mindenkinek meg kell tudnia magát védeni illetve a törvény azért van, hogy biztosítsa a polgár védelmét. De tudod, az hogy milyen a roma, az főleg a kirekesztettségéből adódik--a kivert rugdosott, lenézett, eb is megvadul és vicsorogni fog még a SIMOGATÓ KÉZRE IS. Tudod erre jó példa volt saját életem --Senkinek nem hiszek elsőre, senkihez nem közelítek, és nincsenek barátaim. Csak kedves ismerőseim, akiket méltatok a köszönésemmel--aztán bezárkózom. Mert tudod nem kell a romák közé menni, hogy az ember gazemberekbe ütközzön vagy agresszív páviánokba, vagy tolvajokba és nem kell szellemileg sem elmaradottabb lenni ahhoz, hogy lopjon, sőt minél magasabb a végzettsége annál nagyobb gazember és tolvaj és egy mocskos szemét orangután. látod nekem viszont ezekkel volt problémám amikor fiatal és szépnek mondható nő voltam --DE nem maradtam adós az egy biztos egy életre megtanítottam az ilyenek---de itt szóba sem jöhetett a törvény mert az ő oldalukon állt volna!

Vagy is nem a népcsoport az oka mindennek hanem az egyes ember legyen az bármelyik náció --na és az állam, a társadalom, hogy nem foglakozik ilyen szinten az egyes gyermekember nevelésénél, hogy a nemzedék gyorsabban felzárkózhasson. A hátrányos gyermekeket akár magyar akár oláh akármelyik náció, ki kellene emelni és heti kollégiumokban nevelni, életre, becsületre tanulásra és munkára, rendre--hogy lássa, tanulja a különbséget a két miliő között.

Na persze ehhez fel kellene nőni mind a z államnak, mint a felső vezetésnek, mint pedig minden egyes embernek.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.09. 10:08

@cseppkő (3938):
imádjuk cseppkő definícióit,ő kijelenti hogy szte Tér van a magma körül,de az tuti nem okoz instabilitást,de ő nem geológus professzor( végzettsége sincs véletlenül hogy ilyen "megfigyelést" megvizsgáljon),ennek ellenére mindenféle magas végzettséget és tanultságot feltétező szakmába üti bele az orrát. Miért is? Mert álmában bejárta a világot a világot, és ezt látta. ám nem is tudja biztosan mit látott mert hogy magfúziót és maghasadás van a földben: tudósoknak kell eldönteni. Ám N-edszer leírjuk,maghasadás van,ezt a tudósok bizonyították,ennek ellenére továbbra is magfúziót említ..
n-edszerre leírom,kezdem el nem hinni hogy létezik ennyire szöveget értelmezni nem akaró emberi lény,mint cseppkő.

Csak trollkodik,engem hülyít,másokkal játszik, unatkozik, sztem hazudozik össze-vissza. provokálja az embert, és grafomán hajlamait mutogatja.


ezért maradt a fuzió --ami a mozgás a hő a könnyen bomló radioaktív anyagnak együttes hatása --amikor könnyebb atomsúlyúból nehezebb atomsúlyú, majd megint nehezebb elem keletkezik, és marad az olóm, mint utolsó elem ami már nem alakul át.
nem vagy geológus,nem vagy fizikus,de azért okoskodsz, de tévedsz, ezt megmondja bármelyik fizikus és geológus. ha nem adsz a véleményükre akkor miért vársz el tőlük bármit. Cseppkő paradoxon.
Földben a radioaktivív anyagok BOMLÁSA,TARTJA MELEGEN.
NAPBAN: FÚZIÓ VAN,NEM BOMLÁS,FÚZIÓ. Te mit hiszel engem és itt mindenkit hidegen hagy,tényeket lehet tagadni,van lapos föld társaság is,vagyis nagy az isten állatkertje.

Roma helyzet sokat változott 20 év alatt, nagyon sokat.Mo néhány helyén pattanásig feszült helyzettel,úgy hogy 20 éve senkit nem érdekelt ki a szomszéd. problémát meg senki nem akarja vizsgálni,mert pár okos rasszizmust kiállt, meg fajelméletet,mint cseppkő, és utána marad minden úgy ahogy van,és tovább romlik a helyzet.
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.09. 22:07

 **MODERÁLVA** @fairi (3941): Ezt írtad idézem -- Roma helyzet sokat változott 20 év alatt, nagyon sokat.Mo néhány helyén pattanásig feszült helyzettel,úgy hogy 20 éve senkit nem érdekelt ki a szomszéd. problémát meg senki nem akarja vizsgálni,mert pár okos rasszizmust kiállt, meg fajelméletet,mint cseppkő, és utána marad minden úgy ahogy van,és tovább romlik a helyzet.---

Tudod miért romlik a helyzet mert olyan fafejek vannak mint Te, és olyan vezetők vezették az országot akik csak saját meggazdagodásukkal voltak elfoglalva nem pedig azzal hogy az embereknek állás kell az embereknek kenyét és törvény amely kötelezővé teszi a munkát és nem engedi meg azt hogy egyesek csillagos eget is megkeressék a másik pedig nem tud mit tenni az asztalra. A cigány legfeljebb egy piti csirke tolvaj---de manapság a a tanultak közül kerül ki a legnagyobb tolvaj arra használja az egyetemi végzettségét miképp lehet milliókat zsebre tenni. De remélem most kirázzák a hátsó zsebből a belső zsebből azt amit elsinkofáltak és ez a nyomorult roma is kaphat munkát és megtanítják miképp kell élni, mert még soha nem zárkóztatták fel ezt a népcsoportot az elmúlt 1000 év óta.- Valamit elkezdett Kádár de az, még kevés volt, aztán azt a keveset is eltörölték a vörösből kihipózott" új tőkések

ez az evolúciós fejlődés paradoxonja--[/moder]
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.06.10. 11:53

http://villanyora.blog.hu/2010/06/09/az ... et_celozva

kivancsi vagyok, mi lesz az illetekesek reszerol a reakcio erre a cikkre.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.10. 23:31

@sajnos_kacat (3960):

majd kiderül,beleolvastam..
biztos vmi globális összeesküvés állhat emögött..
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.06.11. 01:26

@fairi (3967):
az a legrosszabb ebben a cikkben, hogy reszigazsagokat kever teljes stupiditasokkal, valamint irtozatos mertekben altalanosit.

lasd ezt a reszt:
" Hartlein Károly pedig nagyon büszke rá, hogy kutatóként dolgozik a Műegyetemen. Én az egyetem helyében letagadnám, hogy valaha is hallottam a nevét. De úgy néz ki, hogy most már a médiában is meg kell jelenniük azoknak az „embereknek”, akik miatt ott tart az oktatás, ahol tart. Erre volna egy elég szomorú linkem is: http://vimeo.com/11690875. Ebben szerepelnek a BME-ről is hallgatók."

ezek szerint, ha nehany bme-s hallgato hulyeseget mond, akkor az osszes bme hallgato hulye, es ez mind Hartlein Karoly hibaja.
csak gratulalni tudok a blog irojanak.

egyebkent ami a linkelt videon, es a folytatasaban lathato, az tenyleg elszomorito. viszont nem tudhatjuk, a tenyleges valaszolok kozul hany valaszolt jol a kerdesekre, es nem csak a legaljat szemezgettek-e ki a vimeora kikerult videoban.
nem vagyok ugyanis meggyozodve a bombagyar elfogulatlansagarol...

az elmu lehuzos strategiajarol szinten szerepelnek reszigazsagok, de erdekes modon a folyton hivatkozott felvetelre nem talalok linket a cikkben.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.11. 12:39

@sajnos_kacat (3972):

csak a hülyéket szemezik ki ezekből....
a jó válaszolok nem kerülnek bele, ehhez hasonló van USA változatban,de sztem bárhol-bármikor lehet ilyet csinálni...
100 embert megkérdezel lesz 10 tuti aki hülyeséget mond és kész is a videó...
0 x


Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.06.15. 16:41

"The equivalence principle is one of the more fascinating ideas in modern science. It asserts that gravitational mass and inertial mass are identical. Einstein put it like this: the gravitational force we experience on Earth is identical to the force we would experience were we sitting in a spaceship accelerating at 1g. Newton might have said that the m in F=ma is the same as the ms in F=Gm1m2/r^2. ... All that changes today with the extraordinary work of Endre Kajari at the University of Ulm in Germany and a few buddies. They show how it is possible to create situations in the quantum world in which the effects of inertial and gravitational mass must be different. In fact, they show that these differences can be arbitrarily large."

http://www.technologyreview.com/blog/arxiv/25331/
http://arxiv.org/abs/1006.1988

iszi-gyuszit lehagytak a publikacios listarol :D
0 x

sabangela

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sabangela » 2010.06.23. 13:12

Ezt mar hozta valaki?
:twisted:

Gyógyító Web Gömb Projekt


http://webgyogyito.uw.hu/

Aki válaszol: Valerus Santus webgyógyító
:shock:
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.06.23. 15:48

@sabangela (4151):

Pár éve már körbement a hálón, de ez csak arra volt kísérlet, hogy mennyire vagyunk hiszékenyek. :)
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.27. 19:40

http://www.xmagazin.hu/pShowCikk.tvn?cid=11965

jaj istenem......
Vankó István különösen "érdekes", biológia tanárként végzett a PTE-n, diplomája van..

Kicsit bővebben erről a kreacionista mesterről: http://facepalm.freeblog.hu/archives/20 ... em_cimere/
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.06.29. 17:45

0 x

Avatar
pounderstibbons
*
*
Hozzászólások: 2662
Csatlakozott: 2010.05.25. 11:01

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: pounderstibbons » 2010.06.29. 18:26

@sajnos_kacat (4376):

Ezen a biztonsági kamerával készített felvételeken is látszik mennyire veszélyes dolgok ezek:

http://www.cyriak.co.uk/lhc/lhc-webcams.html

Csak eltitkolják! Igen, Ők!
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.06.29. 22:49

Veszélyesnek, biztos, hogy veszélyes, de attól nem kell tartani, hogy valamiféle fekete- lyuk képződne. ez butaság. A fekete-lyuk, az inkább egy Térvákuum. a kozmosz egyik és másik fele között, valószínűleg hőmérséklet, és nyomás különbség miatt, de az adott tér energia hiánya okozhat, ami vákuumot idézhet elő két nagyobb Tér között kialakult szűk csatornában.

De az is biztos, hogy örült nagyságrendben dobáltak rá ki pénzt, teljesen értelmetlenül, mert azt amit keresnek Higgsbozont vagy mi a szöszt, nem fogják megtalálni, mert egyrészt nincs is. Jóbban tették volna ha pénzt értelmesebb dologra költik pl. Az űrkutatásra, mert eddig csak sertepertélünk bolygónk körül. Nincs megoldva a tökéletes szigetelése az űrhajónak, nincs megoldva a természetes idő-feszültség megteremtése űrhajón belül, legalább megközelítőleg. S ha minden meglenne, akkor is csak az első út lesz a Mars, ami az emberiség számára csak egy bekukkantás" valamibe, de nem alkalmas másra az a bolygó ha nincs szabályos magnetoszférája.

Ismét leírom--Haldoklik a bolygónk! 1000-100000 év ? is eltarthat. De egy pillanat alatt is vége lehet ha már annyira érett"!!

Jó-jó tudom...tudom... de azért én csak leírom.
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: fairi » 2010.06.30. 12:09

Hülyeség istennője visszatért, csak nem bírja ki, hogy zagyvaságaitól megkíméljen minket.... :lol: :lol: :lol:
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Szkeptikus csemege

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.07.02. 17:19

@cseppkő (4386):

John Baez szerint ez:
40 pont - ha szerinted az elméleted elfogadása után a mai tudományra csak szégyenkezve tekintenek majd az akkor élők.
0 x

Válasz küldése