Mi a LÉNYEG?

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 00:46

Mi, szkeptikusok, abból az alapállásból indulunk ki , hogy ami nincs bizonyítva, az nem mérvadó, nem elfogadható, irreleváns....
Nem értem, hogy miért a "gyógycipő, pálmalevél olvasás,Tasi iskolába megy, homeopátia,vitamin, magyarkodás, intelligens tervezés,aura fotózás, gingko biloba,asztrológia,ufo, evolúció és tagadása megy, ami pedig tényleg számít, a világegyetem felmérése, számításba vétele, az ÉLET lehetősége..Stb., a"végtelen" figyelembevétele..... Nálatok nem játszik. Neofin-nal semmiben sem értek egyet, de tisztelem a véleményét, szeretem, hogy Penrose-ra hivatkozik, bár nem tartok elfogadhatónak egy végtelen sok elképzelhető univerzumról szóló világmagyarázatot...A sokdimenziós térelméletet vallod ugye, Neofin?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2009.12.31. 10:22

Nálatok nem játszik.
"A Szkeptikus Társaság elsődleges céljának tekinti a tényeken alapuló racionális gondolkodás értékének, a tudomány eredményeinek ismertetését, valamint az irracionális, áltudományos irányvonalak kritikáját. A szkepticizmus, mint racionális kételkedés a tudományos módszertan egyik alappillére, amelynek bemutatása kiemelt fontosságú programpontunk."
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 11:49

Hello Gábor!
Igazad van, szkeptikusnak lenni jó.....!!!
Azért ne mondd, hogy az életed legfontosabb kérdése az, hogy mondjuk az MBT cipő gyógyítja-e pl. a cukorbetegséget vagy, hogy a pálmalevelekről leolvasott jóslat vajon beválik-e???
NEM kell feltétlenül csak eldöntendő kérdésekben gondolkodni, a világban sok izgalmas dolog van, ami önmagában is érdekes, nem kell feltétlenül Neked választ adni rájuk, de hozzá tehetünk néhány gondolatot.... Nem biztos, hogy nagyon rossz akár képtelenségeken is gondolkodni...(Hülye görögök...)
Szóval: hány világ is van? Mi az élet értelme?(Ne gyertek nekem a Monty Pythonnal..!!), hányféle életformát lehet elképzelni, egyáltalán, tágul-e a világegyetem, és, ha igen, akkor gyorsulva-e, az evolúció vajon mindenütt érvényes-e, Isten(ha van?) mit is teremtett, milyen értékek szerint kell élnünk és miért pont azok szerint???..STB. STB.
Ezekről sem árt nézetet cserélni...!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 14:33

Popula(c)tion írta:Hello Gábor!
Igazad van, szkeptikusnak lenni jó.....!!!
Azért ne mondd, hogy az életed legfontosabb kérdése az, hogy mondjuk az MBT cipő gyógyítja-e pl. a cukorbetegséget vagy, hogy a pálmalevelekről leolvasott jóslat vajon beválik-e???
NEM kell feltétlenül csak eldöntendő kérdésekben gondolkodni, a világban sok izgalmas dolog van, ami önmagában is érdekes, nem kell feltétlenül Neked választ adni rájuk, de hozzá tehetünk néhány gondolatot.... Nem biztos, hogy nagyon rossz akár képtelenségeken is gondolkodni...(Hülye görögök...)
Szóval: hány világ is van? Mi az élet értelme?(Ne gyertek nekem a Monty Pythonnal..!!), hányféle életformát lehet elképzelni, egyáltalán, tágul-e a világegyetem, és, ha igen, akkor gyorsulva-e, az evolúció vajon mindenütt érvényes-e, Isten(ha van?) mit is teremtett, milyen értékek szerint kell élnünk és miért pont azok szerint???..STB. STB.
Ezekről sem árt nézetet cserélni...!
Termeszetesen.
Csak eppenseggel nem a szkeptikus forumon, hanem mashol.
Van elet es eszmecsere a Szkeptikus Forumon kivul is.

Hany vilag is van? - egynek a letezeserol vannak bizonyitekaink es nincs komoly ok feltetelezni tovabbiakat.
Mi az elet ertelme? - amit akarsz, amit azza teszel
hanyfele eletformat lehet elkepzelni - csak a kepzeleted szab hatart
Isten(ha van) mit teremtett - azt amit latsz magad korul
Isten(ha nincs) - amit kitalaltak rola a kulonbozo vallasok alapitoi
milyen ertekek szerint kell elnunk - a Koztarsasag torvenyei es sajat belso normaid
miert pont azok - mert azt irtak a torvenykonyvbe, mert azt tartod magadra nezve kotelezonek
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 15:48

Szia Tamás!
Pont ezt mondom....
NEM kell megválaszolnod a világ nagy kérdéseit, főleg nem egy-két mondatban.....
Gondolkodni talán szabad, ha nem csak a könnyű témákról véleményeznénk, akkor lehet, hogy nem csak néhány százan néznének ide, hanem elterjedhetne a szkeptikus álláspont, amit én személy szerint nagyon is támogatnék.... Robi(mittoménhányszáz) is jó szándékkal jött ide, persze baromságai voltak, de le is lett ugatva, győztünk, de jó nekünk, megtárgyalhatjuk néhányszáz szemközt, hogy az MBT cipő jó-e? Ne válaszokat adj, hanem jó kérdéseket tegyél fel!!!
Tényleg jó lenne, ha az emberek nagy többsége szkeptikus lenne, segítsük őket ebben!!! Hajrá Tamás!!!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 15:58

Popula(c)tion írta:Szia Tamás!
Pont ezt mondom....
NEM kell megválaszolnod a világ nagy kérdéseit, főleg nem egy-két mondatban.....
Gondolkodni talán szabad, ha nem csak a könnyű témákról véleményeznénk, akkor lehet, hogy nem csak néhány százan néznének ide, hanem elterjedhetne a szkeptikus álláspont, amit én személy szerint nagyon is támogatnék.... Robi(mittoménhányszáz) is jó szándékkal jött ide, persze baromságai voltak, de le is lett ugatva, győztünk, de jó nekünk, megtárgyalhatjuk néhányszáz szemközt, hogy az MBT cipő jó-e? Ne válaszokat adj, hanem jó kérdéseket tegyél fel!!!
Tényleg jó lenne, ha az emberek nagy többsége szkeptikus lenne, segítsük őket ebben!!! Hajrá Tamás!!!
Nem ertelek.
Jo kerdesek azok amin lehet agyalni, fantazialni, mert nincs ra komoly valasz?
Barati tarsasagban, tabortuz es a pohar bor mellett igen, vagy a paroddal osszebujva a folyoparton... de miert idegenekkel vitatnad meg a vilaghalon, mi az elet ertelme.

Hogyan kozelited meg ezeket a kerdeseket "szkeptikusan"?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vaskalapos 2009.12.31. 16:18-kor.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 16:13

Húú de marhára igazunk van... de jó!!
Mire megyünk vele, ha a kutya se olvassa?
Azt próbáltam érzékeltetni, hogy hiába győzzük meg(le)egymást, ha a "plebs" nem értesül róla, akkor a pusztába kiáltott szó marad, semmi hatása sem lesz!!(nézd meg, hányan olvassák a szavaid!!)Nem biztos, hogy a kérdéskör kiterjesztése előrelépést jelent, de legalább egy próbálkozás......lehet....Még jobb lenne, ha a médiákok is eltűnődnének eme igazságokon....!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 16:18

Miért kell egy válasznak komolynak lenni?
És igen, a jó kérdés nehezen (vagy egyáltalán nem) megválaszolható,,!! "Úton lenni jobb, mint megérkezni!"(Kerouac)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Popula(c)tion 2009.12.31. 16:32-kor.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 16:27

Popula(c)tion írta:Húú de marhára igazunk van... de jó!!
Mire megyünk vele, ha a kutya se olvassa?
Azt próbáltam érzékeltetni, hogy hiába győzzük meg(le)egymást, ha a "plebs" nem értesül róla, akkor a pusztába kiáltott szó marad, semmi hatása sem lesz!!(nézd meg, hányan olvassák a szavaid!!)Nem biztos, hogy a kérdéskör kiterjesztése előrelépést jelent, de legalább egy próbálkozás......lehet....Még jobb lenne, ha a médiákok is eltűnődnének eme igazságokon....!

Ha tele rakjuk alig olozott vonzo holgyek fotoival es bulvarhirekkel, akkor nyilvan sokkal tobben fogjak latogatni a Forumot.
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 16:29

Popula(c)tion írta:Miért kell egy válasznak komolynak lenni?
És igen, a jó kérdés nehezen (vagy egyáltalán nem) megválaszolható,,!! "Úton lenni jobb, mint megérkezni!"
Miert jo az a kerdes, ami nem megvalaszolhato, vagy amire barmilyen valaszt is adhatsz, mert nem ellenorizheto?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 16:40

A gondolkodás a lényeg, nem az ellenőrizhetőség!
Szerinted hány világegyetem van? (Nem ellenőrizhető)
Mindenütt működik-e az evolúció?(Ellenőrizetlen)
Szabad-e embert ölni?(Ellenőrizhető?) stb. stb.???
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 16:44

NEM a válasz az érdekes, hanem a jó kérdés!!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 16:52

Sokkal egyszerűbb millió hivatkozást keresni a neten, mint egy saját gondolatot kifejteni...Sajna.....
Vedd úgy, hogy egy tábortűz mellett ülsz a Kedveseddel, egy folyóparton és felnézel az égre.....nem szégyen az.....és mondd ami az eszedbe jut......! Rossz ez??
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 17:03

Popula(c)tion írta:A gondolkodás a lényeg, nem az ellenőrizhetőség!
Szerinted hány világegyetem van? (Nem ellenőrizhető)
Mindenütt működik-e az evolúció?(Ellenőrizetlen)
Szabad-e embert ölni?(Ellenőrizhető?) stb. stb.???
Hogyan lehet olyan kerdeseken ertelmesen gondolkozni, amire nincs ellenorizheto valasz?

Szerinted hány világegyetem van? (Nem ellenőrizhető)
-szerintem ketto
-szerintem harom
-miert nem 62?
...
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 17:06

Popula(c)tion írta:Sokkal egyszerűbb millió hivatkozást keresni a neten, mint egy saját gondolatot kifejteni...Sajna.....
Vedd úgy, hogy egy tábortűz mellett ülsz a Kedveseddel, egy folyóparton és felnézel az égre.....nem szégyen az.....és mondd ami az eszedbe jut......! Rossz ez??
Bocs, de azt nem itt es nem veled fogom megbeszelni.


"Sokkal egyszerűbb millió hivatkozást keresni a neten, mint egy saját gondolatot kifejteni..."

Meg egyszerubb olyan gondolatokat leirni, amiknek a valosagalapja nem ellenorizheto. Barmit gondolhatsz, barmit leirhatsz.
Hova vezet szerinted? Lathatatlan rozsaszin spagettiszornyekkel fogsz almodni...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 17:09

Például úgy, hogy akár térben, akár időben több világegyetemben gondolkodsz, akkor különféle eredményekre jutsz, ha meg nem, akkor is :))
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 17:15

Én hupikék hétfejű sárkányokkal álmodok, kikérem magamnak a rózsaszín spagettiszörnyet...!!
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2009.12.31. 17:19

Popula(c)tion írta:Például úgy, hogy akár térben, akár időben több világegyetemben gondolkodsz, akkor különféle eredményekre jutsz, ha meg nem, akkor is :))
tipikus jó beszédtéma mikor az ember kezd félrészeg lenni..
Sör/pezsgő mellett el lehet filózófálni hány univerzum van:)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 17:21

Popula(c)tion írta:Például úgy, hogy akár térben, akár időben több világegyetemben gondolkodsz, akkor különféle eredményekre jutsz, ha meg nem, akkor is :))
szerintem meg nem jutsz sehova
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2009.12.31. 17:27

Popula(c)tion írta:Például úgy, hogy akár térben, akár időben több világegyetemben gondolkodsz, akkor különféle eredményekre jutsz, ha meg nem, akkor is :))
Igazából bármin gondolkodhatsz ami eszedbe jut.
Viszont nem árt észben tartani, hogy a természettudományok az anyagi világ jelenségeire építkeznek, amivel pedig te szeretnél foglalkozni közelebb van az irodalomhoz. Nem igazán tárgya ennek a fórumnak.
Egyébként volt olyan korszak is a tudományban, amit annyira hiányolsz, mert Camille Flammarion-nak adták ki csillagászati könyvét és szépirodalmi regényét is. Persze azért hozzátenném, hogy ezeket a tevékenységeit nem keverte össze, mert erősen eltérnek egymástól.

http://www.antikvarium.hu/ant/book.php? ... &ID=131166
http://www.antikvarium.hu/ant/book.php? ... &ID=223216
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2009.12.31. 17:30

fairi írta:tipikus jó beszédtéma mikor az ember kezd félrészeg lenni..
Sör/pezsgő mellett el lehet filózófálni hány univerzum van:)
Az attól függ mennyi és milyen minőségű italt fogyasztott a társaság, de egyes elméletek szerint az elfogyasztott italok mennyiségének és alkoholfokának a mértani haladványával növekszik az este folyamán észlelt univerzumok száma. ;)
0 x

fairi
Hozzászólások: 337
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:16
Tartózkodási hely: Budapest

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: fairi » 2009.12.31. 17:53

Caspi írta:
fairi írta:tipikus jó beszédtéma mikor az ember kezd félrészeg lenni..
Sör/pezsgő mellett el lehet filózófálni hány univerzum van:)
Az attól függ mennyi és milyen minőségű italt fogyasztott a társaság, de egyes elméletek szerint az elfogyasztott italok mennyiségének és alkoholfokának a mértani haladványával növekszik az este folyamán észlelt univerzumok száma. ;)
:mrgreen: :mrgreen:
Sőt még UFO-t is láthatsz:)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 20:29

B.Ú. É. K. mindenkinek!!!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 21:05

NEM kéne kinevetnetek az elképzeléseimet, nem áll távol a szkeptikus hozzáállás az általam felvázolt gondolatokhoz, lehet vitatni a világegyetem sokszinű(szerű-)ségét, , a tágulás milyenségét, az evolúció érvényességét,a fekete lyukak létezését,stb. stb......Szerintetek ezek nem fontos kérdések, sokkal lényegbevágóbb az, hogy mennyire hatásos mondjuk pl.:a gingko biloba? az MBT cipő,?meg egyebek...?
0 x

Avatar
neofin
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2009.12.16. 11:28
Tartózkodási hely: Budapest

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: neofin » 2009.12.31. 21:12

Popula(c)tion írta:Mi, szkeptikusok, abból az alapállásból indulunk ki , hogy ami nincs bizonyítva, az nem mérvadó, nem elfogadható, irreleváns....
Vigyázni kell, nehogy "pseudoskepticism" legyen belőle ...
""There are some members of the skeptics’ groups who clearly believe they know the right answer prior to inquiry. They appear not to be interested in weighing alternatives, investigating strange claims, or trying out psychic experiences or altered states for themselves (heaven forbid!), but only in promoting their own particular belief structure and cohesion...""
http://en.wikipedia.org/wiki/Scepticism ... skepticism
http://en.wikipedia.org/wiki/Marcello_T ... skepticism

Popula(c)tion írta: Nem értem, hogy miért a "gyógycipő, pálmalevél olvasás,Tasi iskolába megy, homeopátia,vitamin, magyarkodás, intelligens tervezés,aura fotózás, gingko biloba,asztrológia,ufo, evolúció és tagadása megy,

- Egy nyilvános fórumon és a fórumon megjelent témákon keresztül - ne értékeld az Egyesületet.
- erre van "igény" ... ;)

Popula(c)tion írta: ....ami pedig tényleg számít, a világegyetem felmérése, számításba vétele, az ÉLET lehetősége..Stb., a"végtelen" figyelembevétele..... Nálatok nem játszik.
Szerintem - Nem új ismeretek és új tudás létrehozása az Egyesület célja. De az igazi kérdés tényleg ez ...
Popula(c)tion írta: A sokdimenziós térelméletet vallod ugye, Neofin?
Valamilyen szinten igen ... Habár ha mélyebben belemennénk, akkor biztos kiderülne, hogy többféle elgondolás is van még ezen belül is.
Egyébként valaki felvilágositott, hogy a keresztények is hasonlóan nézik a világot - Ha nem ebben a dimenzióban vannak az angyalok, akkor egy másikban kell lenniük. ...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 21:15

Olvastad Asimov "Halhatatlanság halála" című opuszát??
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 21:18

Popula(c)tion írta:NEM kéne kinevetnetek az elképzeléseimet, nem áll távol a szkeptikus hozzáállás az általam felvázolt gondolatokhoz, lehet vitatni a világegyetem sokszinű(szerű-)ségét, , a tágulás milyenségét, az evolúció érvényességét,a fekete lyukak létezését,stb. stb......Szerintetek ezek nem fontos kérdések, sokkal lényegbevágóbb az, hogy mennyire hatásos mondjuk pl.:a gingko biloba? az MBT cipő,?meg egyebek...?
OK vitassuk.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 21:48

Köszi, de jóóó!!
Mondjuk, azt állítom, hogy a világegyetem gyorsulva tágul, tehát nem lesz hova menekülnünk....(sok-sok milliárd év múlva..)
Az evolúció ki van kapcsolva az emberek (és haszonállataik)vonatkozásában, hála az egészségügynek (és az állat "népjóléti" intézkedéseknek), de a klónozás, vagy a megfejtett emberi genom révén a gazdagok(előbb-utóbb) meghatározhatják utódaik tulajdonságait...,!!
A számítógépes elérhetőség keretében ki vagy szolgáltatva a mindenkori hatalomnak, minden lépésedet ellenőrzik,(vagy ellenőrizhetik), mit és hol vásárolsz, hová mész, mit csinálsz, mik a szokásaid, mi az orientációd, mely szokások rabja vagy, hogyan gondolkodsz???stb.stb.
Erről érdemes beszélni!!! (Szerintem)
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 22:20

Mondjuk, azt állítom, hogy a világegyetem gyorsulva tágul, tehát nem lesz hova menekülnünk....(sok-sok milliárd év múlva..)

OK tagul.
Miert kene menkulni? Plane milliard ev mulva. Hol leszunk mar akkor, te meg en, es lesz-e emberiseg?


Az evolúció ki van kapcsolva az emberek (és haszonállataik)vonatkozásában, hála az egészségügynek (és az állat "népjóléti" intézkedéseknek), de a klónozás, vagy a megfejtett emberi genom révén a gazdagok(előbb-utóbb) meghatározhatják utódaik tulajdonságait...,!!

Miert lenne az evolucio kikapcsolva? Nem azonos valoszinuseggel ered meg a szaporodokepes kort es utodaid szamai sem azonos. Az, hogy meghatarozzak az utodok tulajdonsagat, az evolucio resze (akar sikeresebb, akar sikertelenebb az amit valasztanak.
Egy szo: GATTACA



A számítógépes elérhetőség keretében ki vagy szolgáltatva a mindenkori hatalomnak, minden lépésedet ellenőrzik,(vagy ellenőrizhetik), mit és hol vásárolsz, hová mész, mit csinálsz, mik a szokásaid, mi az orientációd, mely szokások rabja vagy, hogyan gondolkodsz???stb.stb.
Erről érdemes beszélni!!! (Szerintem)

Csak keszpenzt hasznalj es csak anonimizalo szerveren keresztul netezz... vagy valassz olyan torvenyhozokat, akik a hatalom visszaeleset megakadalyozzak... vagy a fenti ketto kombinacioja...

A citibank tudja miket vasarolok es merre utazok, mert altalaban citi hitelkatyat hasznalok. Hajara kenheti az informaciojat....
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 22:42

Természetesen a "GATTACA" nekem is alapmű, de hogy viszonyulsz ahhoz, hogy a"Felvilágosult" nyugat elképzeléseiben szerepel az, hogy befolyásolhatják a megfogant magzatok különféle tulajdonságait...??
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2009.12.31. 22:55

Popula(c)tion írta:Természetesen a "GATTACA" nekem is alapmű, de hogy viszonyulsz ahhoz, hogy a"Felvilágosult" nyugat elképzeléseiben szerepel az, hogy befolyásolhatják a megfogant magzatok különféle tulajdonságait...??
Amikor neked teszo part valasztasz, akkor is ezt teszed... csak kevesbe tudatosan es kevesbe hatekonyan... az osi kinaban a gyerek nemet akarjak befolyasolni...

komolyra fordulva: tudasunk meg gyerekciboben jar ahhoz, hogy modosithassunk a megfogant magzat tulajdonsagain. Ha van tobb beloluk, arra esetleg kepesek vagyunk, hogy egy-egy egyszeru szempont szerint valasszunk kozuluk...
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2009.12.31. 23:00

A választás már egy bizonyos szűrés....!
Mi az állításod???
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.01. 16:34

Azt állítom, hogy ami megvalósítható, azt előbb-utóbb meg is tesszük.
A születendő emberek génmanipulálása lehetséges....ergo?
Mondjuk a "népbetegségek"(pl. cukorbaj, érrendszeri elváltozások stb.stb.)kiiktatása magától értetődően, TB. támogatással, kötelezően előírható.(Hosszabb távon pénzügyileg is kifizetődő!) Elképzelem a parlamenti közvetítést, ahol jó politikusaink arról vitáznak, majd törvényt hoznak, hogy teszemazt a balkezesség, a kopaszodás vagy a korai őszülés stb. stb. génjeinek (ha vannak egyáltalán?) kiszűrése engedélyezhető-e.(Ha jól tudom pl. Leonardo is balkezes volt!)
Miközben Svájcban arról rendeznek népszavazást, hogy szabad-e homoszexuálisoknak születni, aközben Szomáliában továbbra is természetes úton fogannak majd a gyerekek, mert a GDP-jükből nem telik......
Jobb helyeken csupa Barbie-baba és Rambo szaladgál majd?
Azok a bizonyos politikusok ott ülnek gyerekként az iskolapadjainkban, vajon tanulnak-e ilyesmikről?
Az egyházak részéről sem tudok ilyen irányú állásfoglalások tömkelegéről....Lehet, hogy homokba dugjuk a fejünk?
Persze eleinte úgyis sutyiban, jó pénzért, kiváltságosoknak fog működni, az átlagpolgár meg ráér észbekapni :)
0 x

Avatar
Robi366
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:26
Tartózkodási hely: Bp-től nemmessze

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Robi366 » 2010.01.02. 19:07

ismeritek a vonzás törvényét ?

van egy ilyen cuki dokumentum film a vonzás törvényéről ... a címe "the Secret" - "a titok"

a teória szerint mindent amiben hiszel magadhoz vonzod ... ha csak a problémáiddal foglalkozol a problémákat vonzod ... ha viszont az álmaidra gondolsz csak meg az álmaidnak élsz az álmaid valóra válnak ...

szal legyünk pozitívak az a lényeg

mondjuk aki könyvmoly annak itt le van irva : http://www.thesecret.hu/titokfilm

de torrentről le lehet tölteni a dokumentumfilmet
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.03. 01:02

Populaction

TÉNY és VÉLEMÉNY között nagy különbség van

ezen a fórumon a tényekről beszélünk
amiket Te kérdezel, "mi az élet értelme, milyen értékek szerint éljünk" - az a vélemény kategória

szerintem pl. a homeopátia megvitatása nem gagyi téma, tekintve, hogy Európában az egyik leggyorsabban növekvő formája az alternatív medicinának, és potenciálisan veszélyes lehet (késleteti a valódi gyógyítást, lebeszélik az embereket az oltásokról stb.)
ez éppen számíthatna közérdeklődésre

vagy hogy van-e káros hatása a vitamintablettáknak, mikor, kinél, micsoda
0 x

sárgadinnye
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2009.12.11. 18:35

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: sárgadinnye » 2010.01.03. 01:07

Robi, ismerjük, és már beszéltünk is róla a régi fórumon

a pozitív gondolkodás hatalma amerikai rá-rá optimizmussal leöntve és materiális vágyakra fókuszálva
a pozitív gondolkodának is lehet rossz (ellenkező) hatása, főleg, ha erőltetik
0 x

Avatar
jafar
*
*
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.12.12. 22:51

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: jafar » 2010.01.03. 16:33

Popula(c)tion írta: NEM kell feltétlenül csak eldöntendő kérdésekben gondolkodni, a világban sok izgalmas dolog van, ami önmagában is érdekes, nem kell feltétlenül Neked választ adni rájuk, de hozzá tehetünk néhány gondolatot.... Nem biztos, hogy nagyon rossz akár képtelenségeken is gondolkodni...(Hülye görögök...)
Szóval: hány világ is van? Mi az élet értelme?(Ne gyertek nekem a Monty Pythonnal..!!), hányféle életformát lehet elképzelni, egyáltalán, tágul-e a világegyetem, és, ha igen, akkor gyorsulva-e, az evolúció vajon mindenütt érvényes-e, Isten(ha van?) mit is teremtett, milyen értékek szerint kell élnünk és miért pont azok szerint???..STB. STB.
Ezekről sem árt nézetet cserélni...!
Azért nem foglalkozunk (általában) ezekkel a kérdésekkel, mert ezeknek a kérdéseknek megvan a maga társasága. Pl:
http://www.mft-hps.hu/
http://www.mta.hu/
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.03. 19:12

Igazatok lehet, ha senkit nem érdekel, úgyis kikopik a téma.....
Én nem forszírozom a továbbiakban. (Azért a válasz jogát fenntartom :) !!)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2010.01.17. 07:32

Azt írod, Popula(c)tion, hogy nem a válasz az érdekes, hanem a jó kérdés..... Azon kivül, hogy diagnózist állítasz ki más beíróról, nevezetesen az én fejemre, a Te saját most olvasott beírásaidnak, megbocsáss, bizony semmi értelme nincsen...

Azt írod nem a válaszok fontosak, hanem hogy jó kérdéseket írjunk be...

Akkor most áruld el nekem, mi a csudának tegyünk fel kérdéseket, ha arra nem írja meg mindenki a maga véleményét?
Ha mára gyermekkorral hozakodtál elő, egy másik topikban --ha egy gyermek kérdéseket tesz fel ismételten---arra válaszokat vár--nem de?

DE ha az a válasz amit a felnőtt ad a gyermeknek héberül hangzik, azért nem fogja azt mondani a felnőttnek--hogy nem normális....hanem ha gondolkodó típus, akkor újra és újra kérdez amíg meg nem találják a közös hangot, illetve gondolatot.

Én azt gondolom, hogy azért létezik a szkepticizmus, hogy a világ szellemi és gyakorlati életében, legalább egy olyan csoport létezzen, amelyik mindent felülvizsgál, legyen az tudomány vagy oktatás vagy gyógyászat vagy űrrepülés--- hisz valakiknek felügyelni szükséges azt is, "mit etetnek" meg az emberiséggel
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.17. 13:46

cseppkő írta:Azt írod, Popula(c)tion, hogy nem a válasz az érdekes, hanem a jó kérdés..... Azon kivül, hogy diagnózist állítasz ki más beíróról, nevezetesen az én fejemre, a Te saját most olvasott beírásaidnak, megbocsáss, bizony semmi értelme nincsen...

Azt írod nem a válaszok fontosak, hanem hogy jó kérdéseket írjunk be...

Akkor most áruld el nekem, mi a csudának tegyünk fel kérdéseket, ha arra nem írja meg mindenki a maga véleményét?
Ha mára gyermekkorral hozakodtál elő, egy másik topikban --ha egy gyermek kérdéseket tesz fel ismételten---arra válaszokat vár--nem de?

DE ha az a válasz amit a felnőtt ad a gyermeknek héberül hangzik, azért nem fogja azt mondani a felnőttnek--hogy nem normális....hanem ha gondolkodó típus, akkor újra és újra kérdez amíg meg nem találják a közös hangot, illetve gondolatot.

Én azt gondolom, hogy azért létezik a szkepticizmus, hogy a világ szellemi és gyakorlati életében, legalább egy olyan csoport létezzen, amelyik mindent felülvizsgál, legyen az tudomány vagy oktatás vagy gyógyászat vagy űrrepülés--- hisz valakiknek felügyelni szükséges azt is, "mit etetnek" meg az emberiséggel
"Te saját most olvasott beírásaidnak, megbocsáss, bizony semmi értelme nincsen..."
Ebben egyetértünk, a szkepticizmusnak semmi köze ahhoz amit te annak hívsz. Amit te csinálsz az vallásfóbia, és saját logikátlan álomvilágodhoz valóságként való ragaszkodás.
0 x

abaluuuu
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.09.09. 10:56

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: abaluuuu » 2010.09.10. 09:08

"Mi, szkeptikusok, abból az alapállásból indulunk ki , hogy ami nincs bizonyítva, az nem mérvadó, nem elfogadható, irreleváns....
Nem értem, hogy miért a "gyógycipő, pálmalevél olvasás,Tasi iskolába megy, homeopátia,vitamin, magyarkodás, intelligens tervezés,aura fotózás, gingko biloba,asztrológia,ufo, evolúció és tagadása megy, ami pedig tényleg számít, a világegyetem felmérése, számításba vétele, az ÉLET lehetősége..Stb., a"végtelen" figyelembevétele....."


Az első mondathoz azért hozzáfűzném hogy amiről azt hiszed ismered azt valójában sohasem fogd már megismerni és ezt nem én mondtam:D

Egyébként én is abszolút szkeptikus vagyok de meg van bennem az elfogadás képessége. A fórumot nézegetve Ti olyanok vagytok mintha az agyatokban lenne egy kapcsoló hogy ha egy olyan ember mond valamit aki általatok nem ismert és nem elfogadott akkor ez a kapcsoló bumm átkattan és az agy azon kezd agyalni hogy miként mondjon ellent az állításnak:D Közben elfelejtitek azt a tételt hogy ami okoskodással magyarázható az ugyanilyen okoskodással cáfolható is és hogy abszolút igazság nincs.

Na ez volt a kritika a fórummal szemben amúgy tök jó az egész :D Bár a ginkóval nem tom mi bajotok:D
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.09.10. 20:05

@abaluuuu (5735):
Abaluuuu !
Na látom, igen aktív vagy (egyéb témákban is), vagy túl sok az időd, de HAJRÁ !, Neked szurkolok...., (bár szerintem nincs igazad.... :) ...)
Mint ahogy megfogadtam, 9 hónapig meg se nyikkantam, de ha már.... :D ...
Noszóval:
Szerintem is a szigorúan vett TUDOMÁNYOS megközelítés az egyedül célravezető, de, ha mindenkit azonnal ledorongolunk, aki csak egy kicsit is eltér a megszokott, elfogadott, tudományos gondolkodásmódtól, akkor magunkra maradunk és hiába lesz baromira igazunk, az nem jut el senki máshoz, nem indít be együttgondolkodást, nem nyerhetjük meg a jóhiszemű, érdeklődő laikus kívülállókat, akik igenis szenzációra, inspirációra éhesek.......!
A tudományban tényleg vannak érdekes, filozofikus, ontológiai kérdések, ne szégyelljük ezek megtárgyalását, persze szigorúan különválasztva a science-fiction-t a fantasy-tól!!!
"Verne Gyula" tengeralattjárója vagy Asimov robotjai (Alapíványai), Lem "Summa Technologiája", Orwell 1984-e, Arthur C Clarke 2001 ürodisszeiája, Tarkovszkíj (Lem) Solarisa, a Gattaca, Mátrix, mindmáig érvényesek, az adott kereteken belül.
Szerintem igenis van értelme elgondolkodni lehetséges jövőbeli forgatókönyvekről szigorúan TUDOMÁNYos alapon (még, ha a bizonyítottság természetesen eleve kizárt is), maga a gondolatkísérlet nem idegen a TUDOMÁNYtól, ösztönzőleg hathat szélesebb rétegre is.
Az extrapoláció a jövő pontos előrejelzésében mindig téves, de azért sok hasznos információt jelezhet, a róla való elmélkedés hasznos lehet, ha másért nem, hát a figyelemfelkeltés okán , vagy a tájékoztatás érdekében.
Remélem, végig olvastad a topicot, (vedd figyelembe, hogy a jelentős része szilveszterkor íródott... ;) .
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.09.11. 09:34

@Popula(c)tion (5750): "Verne Gyula" tengeralattjárója vagy Asimov robotjai (Alapíványai), Lem "Summa Technologiája", Orwell 1984-e, Arthur C Clarke 2001 ürodisszeiája, Tarkovszkíj (Lem) Solarisa, a Gattaca, Mátrix, mindmáig érvényesek, az adott kereteken belül."

Szerinted ezek miért tudományos felvetések? Filozófia nincs a tudományban, persze ha szerinted igen, kérlek mutass rá.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.09.11. 10:19

Kiegészítés:
Tengeralattjárók mikor is jelentek meg? Na igen, zseniális egy már működő eszközt tovább gondolni, persze mindezt minden mérnöki alap nélkül... Ilyet én is tudok: "bazi nagy űrhajó" - ugye de nagyon tudományos voltam? A disztópiák, és utópiák meg mióta tartoznak a tudományba? Jövőt még nagy vonalakban sem lehet felvázolni. Szóval bármennyire is jónak tűnik neked a scifi - még a legkeményebb hard-scifi is ha komolyan utána nézel nem több mint irodalom. De éppen ezért szeretjük! :D

Szóval a kérdés még mindig ugyanaz.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.09.11. 10:28

@Gábor (5756):
Gábor !
Igazad van, ezek (s)nem tudományos felvetések, azonban ez egy szkeptikus fórum (persze tudományos szemlélet és módszertan szerint), és engedd meg nekem, hogy szkeptikus legyek a jövőnkkel kapcsolatban....... ;)
Csakugyan a jövőkutatás nem teljesen egzakt tudomány, de szerintem még mindig jobb, ha a tudományosság oldaláról közelítjük meg, mint, ha teljesen átengedjük a terepet az ezotériának.
Ráadásul az embereket talán minden másnál jobban érdekelheti ez a téma (az ismert okoknál fogva), ahelyett, hogy a szokásos köröket futjuk századszorra a "bizonyítottság hiánya (annak kell bizonyítékokkal szolgálni aki állítást tesz),---a bulvár média és oktatási rendszer (jogos) kritizálása,---hivatkozások előbányászása,---csalók, sarlatánok leleplezése....." metódus szerint.(Pozitív felvetésekkel élhetnénk, nem mindig csak a cáfolat, a kiábrándítás szerepe jutna osztályrészünkül.)
Persze fogalmam sincs, hogyan illeszthető ez be ide, én csak segítséget vártam volna és , mint ahogy azt már jeleztem, ha érdektelenné válik, én nem fogom mindenáron erőltetni, úgyis kikopik a téma, maradhatunk a szokásos mederben.
(Mondjuk az ötlésem szerint lehetne indítani néhány topicot teszemazt pl.:
- A géntechnológia és a klónozás jövője
- A megúluló energiák felhasználásának jövője
- A bioszféra jövője
- A klímaváltozással kapcsolatos prognózisok valószínűségei
- Az űrkutatás jövője
- A kozmológia és a részecske kutatás eredményei összekapcsolásának esélyei.......stb...stb...témákban. Én azért nem teszem meg, mert egyikben sem vagyok elég szakavatott, de nem köpködnék meg valakit, aki egy rendes vitaindítót összedobna :D !)
Hm?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.09.12. 11:35

@Popula(c)tion (5759): Elnézést, ezt nem köpködésnek szántam, én csak a tényekre akartam felhívni a figyelmed vagyis, hogy a scifi arról szól: ami lehetséges az igaz is. Szerintem azokat a témákat amit felsoroltál - bár érdekesek - de nem tudomány - szkeptikus fórumon kellene megvitatni kivéve ha valaki azt állítja az ő jövő/jelen/múlt képe az tuti biztos... Viszont lehetne egy témát indítani mondjuk "Scifi és tudomány" címmel, mert sajnos elég sok emberrel találkoztam aki a "tudományt" csak a scifiből ismeri... Ami lássuk be inkább "fi" mint "sci", persze ez nem baj addig amíg ez a téma valakinek csak szórakozás és nem "tananyag". Nem tudom erre gondoltál?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.09.12. 19:20

@Gábor (5776):
Gábor !
Nem Rád értettem a köpködést, hanem egy általam remélt jövőbeli vitaindító kívánatos voltát akartam érzékeltetni a magam suta módján :( .
Egyetértek Veled abban , hogy a "sci-fi"-ből igencsak hiányzik a "sci", éppen ezért forszíroznám a "sci" képviselői részéről, hogy tekinthessünk bele egy kicsit a viszonylag kis kockázattal előre látható közeljövő remélt, vagy akár félt tudományos eredményeibe, a kutatási irányok felvetéseibe.
Szerintem igencsak lélegzetelállító, sokak érdeklődésére számottartó eredmények várhatóak, amik mindnyájunk életét akár közvetlenül és nagymértékben befolyásolhatják.(egészségügy, gmo., klímaváltozás, nanotechnológia, stb....stb,...stb.)
Igen, bizony benne van a dologban, hogy netántán, egyszer, véletlenül, hogy, hogynem, akár lehetséges, hogy nem lesz igazad. (Jujujj, jajajj ;) !!)
És igen indíts témát "Sci-fi és tudomány" címen is, szurkolok Neked!Vagy mondjuk " A tudomány főbb kutatási irányai", "Legzavaróbb kérdőjelek a tudományban", ....stb,...stb... Ezekhez hozzá se szagolok, de nagyon érdekelne.
Az pedig, hogy ezek vélemények és nem tényállítások, az inkább csak érdekesebbé, sokszínűbbé teheti a dolgot.
Mi van pl. Higgs bozon ügyben?
Ki tudja "emészthetően" tálalni?
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.09.13. 13:07

@Popula(c)tion (5780): Miért baj ha egy irodalmi alkotásból hiányzik a "sci", szerintem nem arra valók, arra a tankönyvek valók. Nem tudom milyen zavaró kérdőjelekre gondolsz, de az utána következő mondatokból talán sejtem. A tudományban a kérdőjel alap, nem zavaró tényező, mivel a tudomány kutatja a tudás és megismerés határait is (nem az ezotéria, bármit is állítsanak ők). Tudománytörténetileg a higgs-bozon azért érdekes mert a részecskefizikai sztenderd-modellben eddig feltételezett több száz részecskét kivétel nélkül(!) mind megtalálták, az utolsót még keresik. Vajon megtalálják-e? :arrow: 8-)
0 x

cseppkő
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2009.12.11. 09:52

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: cseppkő » 2011.01.10. 09:29

Vaskalaposnak volt egy beírása miszerint ---de miert idegenekkel vitatnad meg a vilaghalon, mi az elet ertelme.
Hogyan kozelited meg ezeket a kerdeseket "szkeptikusan"?


Ehhez írnék egy -két gondolatot. Először is az élet egy nagy se füle-se farka, értelmetlen LÉT. De ha már van ez a lét,, akkor el kell magyarázni a tömegembernek miért van, s hogy ne pusztítsa ki ostoba módon, adni kell az életnek értelemet, miért él, és célt, hogy tudja merre haladjon.

De az élő gondolkodik, gondolatait közzé teszi másokat befolyásolva jó vagy épp rossz irányba,élet ellenessen. aztán az élethez eszközök is kellenek, amelyeket megalkot, amelyek vagy jók vagy ártalmasak az életre.

Ezért van szükség olyan emberek csoportjára, szkeptikusokra akik a tömegemberrel ellentétben,- akikkel mindent megetetni lehet - szkeptikusan, kritikusan átvizsgálnak mindent. Ha már van élet, ha már élni kell, akkor azt a legésszerűbben, legegészségesebb módon, körülmények és használati tárgyak között tegyük.

S ha már értelmet kapva létezik az élet, akkor az is fontos hol is vagyunk, milyen globálisan minőségében, és meddig tartható fenn az élet itt és ha nem, akkor hol folytatható a mindenségben.

Vagy is az élet értelmében nem csak a lelkizés tartozik bele, hanem mind az, ami a lelkizését befolyásolni képes. egy pitiáner probléma pl. ha nem jó a cipő talp formája, akkor az instabil járástól balesetet szenvedhet, sok ember gerince ferdülhet, ami befolyásolja a lelki életet, a gondolkodást, a vélemény alkotást, közhangulatot.

Ezért jó ha van egy csoport akik szkeptikusok és kritikusan vizsgálnak meg mindent, mind addig, amíg meg nem találja hibákat, rá nem mutat arra, hogy másképp, más módon kell élni, alkotni, a jövőt megtervezni. Ha már LÉTEZIK az élet. akkor azt minél jobban illenék élni.

Na persze ez nem jelenti azt, hogy ha van egy weboldal, akkor valaki más véleményen van mást ír be, akkor az illetőt sértegetve lemossuk az oldalról. Hisz akkor valóban nem lesz népes tábora a szkeptikusságnak, hanem bologatójánosokkal lesz tele a világ.

Itt van az én esetem --miért mostatok le ismételten, ha éppen nem sértettek vérig? Amikor olyan fogalmakat használtam, amiben ti nem hisztek, elvetettétek. S akkor eleve nem is gondolkodtok el azon, miről is írtam tulajdonképpen, a lényegét nem is akartátok érteni.

Holott azokat a fogalmakat amiket leírtam, mint lélek, Isten vagy is életet adók és egyes élet energiák, nem csupán a tömegemberek felé használt fogalmak, ha nem bizony a Globális, már Földünk, energetikai Tudatában is benne vannak, aztán ráadásul a tömegember 99% tudatába is bevésődött sok ezer év óta, már DNS szinten is megszínezte a kódokat.

Vagy is nem azért fogalmaztam úgy ahogy, mert vallásos vagyok, mert nem vagyok, de azért se, mert egy újabb vallást szándékozok alapítani, hanem azért, mert ahogy jelen pillanatban is tanítani igyekeznek az újabb nemzedékeket az először is, nem igaz kettő, korunkban a mostani tudásunkhoz képest, már nevetséges.

Tehát fokozatosan kell átírni azokat a kódokat. Ha már van ez az ÉLET, akkor el kell magyarázni a tömegembernek miért van, s hogy ne ártson egymásnak és ne pusztítsa ki ostoba módon, mert azért még is csak egy FANTASZTIKUM.

A szkeptikusságnak épp az a lényege, hogy mindenbe beletúr, mindent újra gondol és értelmez, hogy megtalálja benne a hibákat és arra rámutasson. Nem minőség ellenőr hogy csak az árucikkeket tapogassa, szabdalja mérje jó-nem jó.
, hanem az egész életet átitatni képes, összes ismeretet, alkotásokat. Még a legmagasabb szintű elméleti alkotásokat is, mint tudományos, mint vallásos értelemben--hisz ezek határozzák meg a mát és a jövőt is, a gyerekeink jövőjét.

Az nem helyes --vaskalapos! - ha valaki azt mondja; mi csak most élünk, kit érdekel mi lesz 100 év múlva? -- hisz az unokáink unokái is élni fognak, és génjeikben mi magunk! De csak akkor, ha törődünk azzal is, ami halálunk után lesz!

S tisztázzunk valamit--nem azért jöttem ide, hogy elsóderoljam a magam téveszméit, - mert amit mesélek az igaz, átélt események, tapasztalatok voltak -- Hanem abban reménykedtem, hogy ha Ti gondolkodók vagytok, akkor mint mindent ezt is végig gondoljátok, beleképzelve eddigi tudásotokba és ki-ki a maga posztján tovább viszi, mint nálam jobban értő, átfogalmazva még is, átértékelve a múlt ide vonatkozó hibáit.

Pl. egy köztetek geológus végzettségű--elgondolkodik azon, hogy talán igaz amit ez a csepkő ír, hogy a bolygónk belső szerkezete más és hogy nem kihűlt az a kéreg amin élünk hanem már csak annyi maradt számunkra. Talán újra kellene gondolni és felveti a vele azonos magasabban képzettek között.

Vagy egy biológus -- talán azt mondja és ha igaza van ennek a cseppkőnek és a gondolatunk a mágneses szálon van és a komás gondolkodik akkor is, ha agyhalott?
0 x

bozon
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2010.01.12. 22:37

Mi a LÉNYEG?

Hozzászólás Szerző: bozon » 2011.02.04. 21:02

@Popula(c)tion (988):

Eléggé új vagyok itt, de nincs ellenemre a szándékod és cseppkő júzer szándéka sem posting.php?mode=quote&f=17&p=988, az e fórumon tárgyalt, még bőven megismerésre váró részletek becsülése mellett. Az élet is valószínűleg csak végtelenül kicsi rész folytán különbözik az élettelentől.

Rendszerek kifejtésére valóban van máshol hely, de titeket is a mégiscsak szűrtebb társaság motivál errefelé. Van bennem is hajlandóság a részletek rendszerezésére. Nem vagyok potentát sehol, semmiben, meg a derűt se vetem meg, ezért az itteni szemléletet tudomásul véve áthidalásnak adok egy linket a saját rendszeremhez, amit ide szántam, de látom, aligha bírná el bármelyik itteni oldal :http://bozon.blog.hu/ - ha már az első tartós ittlétemkor rokonnak hitt lelkekbe ütköztem. Hátha egyetértünk Kampis Györgyben:
Ez az egész egyetlen rendszer; csak együtt kapható
.http://www.naturalizmus.hu/kampis_egyseg
Ha sértő a feltételezésem és blogom linkelése, bocs - törölhető fórumból, memóriából.
0 x

Válasz küldése