JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
vilsi
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.11.30. 08:15

JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: vilsi » 2015.01.17. 09:30

VÁROSOK VILÁGA
Mindentudás Egyeteme – előadás (2004. február 9).

Mtud (Mindentudás Egyeteme): A város egyike az emberi civilizáció legnagyszerűbb és legösszetettebb produktumainak…emberek rendezett közössége, eleven organizmus, sőt szellemi egység is.

SZEA (Szelíd Energia Alapítvány): Végzetes zsákutca, halálos csapda, stressz. Ma a nagyváros a legdrágább és legveszélyesebb településforma. Egykor jónak tűnt, de átcsapott tömegnyomorrá: melyik az a bolond élőlény, amely hegyén-hátán szeret lakni? Minden ragadozó, rágcsáló, kukac pontosan elfoglalja ökológiai életterét, csak az ember épít beton-dzsungeleket; tapossa, kínozza egymást utcán, buszban, várótermekben – ahelyett, hogy egyenletesen belakná a vidéket. Halálos függőségben, inkubátorban él - ha megszűnik a beszállítás: megfagy, éhen hal.
Képtelenség: 3 millió ember egy rakáson! A baromfinak EU-szabvány a minimális kifutó, kapirgáló – de a lakótelepinek mennyi zöld terület jut? Szegedre előbb jutsz, mint a város másik felébe. Életévek mennek rá buszozásra, utazgatásra. Életek mennek rá a rossz, betegítő levegő belélegzésére, milliárdok a „felszabadító városi levegő” hatásának kúrálására. Hiába keres sokat a főváros, ha ki is adja. Városi neurózis irtja a józan észt. Csoda, ha holnap nem dől össze minden!
Mindenki rohan, az óráját nézi. „Nincs szükség időmutatókra. Reggel a nap följön, este lenyugszik. Ám az élet a halállal befejeződik. Csak ennyit kell tudnia az embernek”. (Lukanga Mukara, IV. levél).

Mtud: …van-e a városnak jövője. Erre a kérdésre nincs válasz.
SZEA: Van. Pár évtized még és a városok összeomlanak. (Lásd. Élet az emberek után, SpektrumTV)

Mtud: …nem elégséges egyetlen tudomány lámpása,…
SZEA: Lehet íróasztal-tudományokat csinálni, (Alain Sokal is megmutatta): várostudomány, kerülettudomány, utcatudomány; ökoetnológia, etnoökológia – van pénz rá! (Nincs – hitelből megy minden, várható az Októberi Forradalom 2.0).

Mtud: Biztonság, otthonosság
SZEA: Így gondolják a Havanna-lakótelepen, Csepelen, a Flórián téren is?
Kutyaszarban gázolni, mindent zárni-rejteni, pénzecskét számolni, szomszédokkal perlekedni – biztonságos, otthonos? Régen, faluhelyen, a tolvajt „kiböjtölték”: a károsult addig éhezett, míg a tettes elárulta magát.

Mtud: …”Világom” testem köré rendeződő burkok egyre táguló térbeli köreiként is leírható.
SZEA: Meg száz más módon is, de minek? Akadémiai katyvasz, „tudományos” tolvajnyelv.

Mtud: …nem magányos, hanem társadalmi lény…közösségi kommunikáció…
SZEA: Egyre több ember szenved a magánytól – a városban is! Házasság - ha kötődik egyáltalán - bomlik, minden második; viszály a családban, rokonságban , munkahelyhez kell költözni, egyik élettárs elhal…Társadalmi lény, kommunikáció? Szingliéletmód, egyszemélyes csoport! Az Erzsébet téren minden tizedik figyelt föl a csecsemősírásra. Nem tudom, ki lakik a fal másik oldalán. (Jobb is?) Jöhet a pótlás: tévésorozat, kutya-macska. A bonobó-majmok közmegegyezéses stratégiája példás, jobb demokraták, mint a magyarok.

Mtud: …ne fázzak…ne legyen melegem…öltözködünk…
SZEA: Ennek a bölcsességnek tévéelőadást szentelni? 4-5%-os kamatra kölcsönt fölvenni?
Mennyi lehet az egy hallgatóra eső fajlagos költség?

Mtud: …házamban, lakásomban vagyok „otthon” …
SZEA: Kivéve, ha örökké veszekszem az apámmal, anyámmal, testvéremmel, gyerekemmel…
„A lakás nem az ember elsődleges tartózkodási helye.” (SZEA-füzet Nr 4)
„A wahutuk ágat hoztak az erdőből, szénát a legelőről. Ezt nevezed te kunyhónak. De leéghet és akkor nincs többé. Vagy a lakója nem tér haza, akkor számára ez nem kunyhó.” (Lukanga Mukara, VI.levél). Gondoljunk a gázrobbanásokra, lakástüzekre, amikor emberek veszítik el pillanatok alatt otthonukat!

Mtud: A Gilgames-eposzban úgy esik szó az Uruk városát övező falról, mint „égből alászállott építményről” …kontrasztként a „paraszti világegyetem”…
SZEA: Ez a „paraszti világegyetem” mentette meg pl. Pestet az éhhaláltól az ostrom idején…
A magántulajdon hozta a rabszolgaságot, a városok a járványokat…
Az „égből alászállott” új metró költségeiből a fél város felszíni közlekedését helyre lehetett volna tenni. Félő, hogy fővárosunk büszkesége patkányok, svábbogarak és kóbor macskák lakhelyévé válik - hamarabb, mint gondolnánk.

Mtud: ..a városok kiemelkedése inkább az istentiszteleti szertartások helyeinek körülkerítésével kezdődött…
SZEA: A 12 000 éves Göbekli Tepe körül nem találtak településeket.

Mtud: A város…az érintkezés és a közösségi kommunikáció merőben új formáit teremti meg…
SZEA: Avagy a viszály és a perlekedés új formáit. Kipateroljuk a hajléktalanokat a „finom” kerületekből, ledózeroljuk fabódéikat…börtönbe zárjuk a kiskorúakat…

Mtud: …újfajta esztétikai igény…
SZEA: Kálvin tér, Boráros tér, BAH-csomópont, Flórián tér, „újfajta” Duna-part: nem mehetsz le a vízhez a száguldó autóktól…

Mtud: A város egyfelől…vonzza magához a közelebbi és távolabbi környék, szűkebb és tágabb külvilág lakóit, anyagi és szellemi javait, másfelől szét is sugározza saját értékeit, szétküldi embereit és javait…
SZEA: Igen! Csak a kérdés: mennyi az adok és mennyi a kapok? Köztudott, hogy a metropoliszok, autópályák kiszipolyozzák, tönkre teszik a vidéket és falvait. Lásd: fölszámolt szárnyvasutak, bezárt iskolák, kihaló falvak. Régiók esnek ki, Magyarország államterülete csökken. És velük hal ki az életmentő, önellátó képesség és tudás, míg a gombnyomogató, magasan szakképzett városi „guckt blöd aus der Wäsche”, bambán bámul ki az ingéből, ha utoljára kürtöl az angyal...

(Elképesztő volt a technikai és személyi fölhajtás ezeken a rendezvényeken: műszakiak, biztonságiak, vendéglátók, tudományos celebek, újságírók nyüzsögnek; a gyönyörű lágymányosi nagyelőadóban ismételten építik-bontják a tévé-technikákat – elfelejtették állandóra beépíteni… /A tévéadásokat később egy rátarti, kotnyeles riporter kisajátítja, főszereplőjévé teszi magát; közpénzünkön gyógytornát, orvosi leleteket, génanalízist rendel meg/. Ez a nagy csinnadratta keltett gyanút, no, meg az óriáscégek reklámplakátjai. A 2004-es tüntetés a Mindentudás Egyeteme ellen tudománykritikus, tiltakozik a tudomány kiárusítása ellen, amennyiben a multik kisajátítják azt. A kutatásokat ők pénzelik és pozitivista módon az jön ki, amit ők akarnak. A Mtud Egyeteme lelepleződik: nem más, mint a tudománybabona szentesítése és a multik reklámrendezvénye.)
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.01.17. 11:00

Jól van "vilsi", szépen idézgettél, ámde hol van a te véleményed és mit akarsz ezzel a témával elérni?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.17. 12:59

viewtopic.php?f=17&t=787#p82149
Jézusmáriaszentkleofás...
Ilyen állat má'pedig nincs is...
Nooormális?
Ki engedte ezt be ide?
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.17. 14:54

Popula(c)tion írta:viewtopic.php?f=17&t=787#p82149
Jézusmáriaszentkleofás...
Ilyen állat má'pedig nincs is...
Most komolyan miert ez jutott eszedbe ?
Ilyen állat má'pedig nincs is...
ha a TI "allatnak" nevezheto, akkor latod, hogy van .
Nooormális?
Miert ne lenne ? En is kaptam nem egyszer a kutatasvezetotol olyan utasitast , hogy nezzunk meg egy Forumon ezt vagy azt= hogy es milyen lesz a reakcio, majd alakitsuk at a velemenyuket ellenkezo iranyba = befolyasoljuk velemenyvaltoztatasra .
Ki engedte ezt be ide?
Regisztralt es a rendszer valoszinu nem szur.
Kulonben ha akarnank siman lehet/ne belole akar egy jo topicot is csinalni.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.17. 15:04

Solaris írta:Jól van "vilsi", szépen idézgettél, ámde hol van a te véleményed és mit akarsz ezzel a témával elérni?
Most mondanam benne az idezetekben, mert olyat en is szoktam, kiemelem azt ami akar az en mondandom vagy ketsegem is lehetne .
de most atmentem mimibe meg bekukkba es rakerestem.
sziro-sziro: Mindentudás - Semmittudás

Mindentudás – Semmittudás (2)
http://www.litera.hu/haddszoljon/minden ... emmittudas
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.17. 15:23

"Most komolyan miert ez jutott eszedbe ?"

Mert a kisöreg már teleszemetelt más fórumokat is, ez a SzEA pedig valami dilettáns kamandusz a primitív "tájékoztató" lapjaival, azért.
(Az "állat" csak mint a zsiráfos-parasztbácsis vicc értendő, nem szó szerint. ;) )

OFF
Modik!
Miért nincs egy kib...abrált válaszgomb?

/OFF Elnézést!
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.17. 15:30

Ja, csak pont az illusztrációt felejtettem el csatolni. Pl:
http://elofaluhalozat.hu/gfx/Szelid_Ene ... on-haz.pdf
Okuljál b+ ! :facepalm:
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.17. 17:01

Dafke !!!!Kép
VÁROSOK VILÁGA
Nem olyan ketsegbeejto amilyennek itt osszehoztad . Szerinted akkor mi is a sarkalatos problema ?
Magas Co2 kibocsajtas , forgalom torlodas/zsufoltsag ,kornyezetszennyezes...
1re jol jon a tomegkozlekedesi eszkozok olcsobba tetele, varosi /elovarosi gyorsvasutak epitese , tomegkozlekedesi jarmuvek korszerure cserelese, utado ,dugodij ,rendszamtabla korlatozassal tiltas /engedelyezes bevezetese ..
2-ra kornyzetetszennyzes . Ujrahasznosithato technologiak /termekek , gyorsan konnyen lebomlok eloallitasa ,preferalasa. Szektiv hulladekgyujtes .
3, CO2 kibocsatas csokkenteser kombinalt eroforrasok alkalazasa, /ho es villamosenergia / fotovoltaikus /PV/ rendszerek elonybe helyezese, szelenergiak varohataroknal, ha van hoforrasok beallitasa futesre ,zoldteruletek /ovezetek kialakitasa novelese.Biztonsagos kerekparutak epitese .Nagy energia igenyu gyarak uzemek varoson kivul helyezese .
+Kutasfejlesztes a nevezett teruleteken es oktatas a szemlelet kialakitas es szemleletvaltoztashoz.
.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.01.17. 21:05

flygandeangel írta:atmentem mimibe meg bekukkba es rakerestem
Meg egy kicsit tovabb keressel es eljutsz az okobetyar.blog.hu-ra .
Szerintem zentai Rozsa Sandor a beirasok atyja... lasd az index.forum-i ilsi adatlapjat . Az ott betett nemetnyelvu egybelinkelt hablatybol kiszedve ertelmes mondatokat , a gugliban korabbi nemetorszagi hozzaszolasait lehet olvasni...
Az indexen nyitott es reszben kitorolt/kimoderalt temainak listaja megegyezik az okobetyar blog tobb beirasaval ...
Nem az a problema, hogy beirogat es bepakol "temakat" .
Az a problema , hogy ez egy vitaforum.
Miert nem vitazik ? Csak ugy "bepakolni" mindenki tud.
Indexrol kitorolt sasadi levele
Indexen megjelent temai , legalul "jol latjuk a varost"
zentai Rozsa Sandor a zoldmozgalom

elso kep
masodik kep
harmadik kep
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.01.17. 21:10

Nem tud vitázni, ő a sok lúd disznót győz elv alapján szórja a gondolatait ahol csak tudja, ettől remélve változást.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.17. 21:19

bekukk írta:
flygandeangel írta:atmentem mimibe meg bekukkba es rakerestem
Meg egy kicsit tovabb keressel es eljutsz az okobetyar.blog.hu-ra .
OFF
Mar akartalak riasztani ;)
/OFF Elnézést!
Annyira nem melyultem bele , most varom mimit aki majd kijavitja a helyesirási hibaimat .Kulonben a TI szoveg tanulmany lehetne az ossze nem illo dolgok/ervek /ervelesekre .
Elso blikrre ami eszembe jutott :Ninive is kapott 40 napot .Jaaaaaaaaaa es az otleteimbol kifelejtettem a valtozo /eltero munkaido kezdest amivel csokkenteni lehet egy egy varos csucsforgalmat .
OFF
tudtam hogy a "netkommandosok" jol dolgoznak
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.01.17. 21:31

flygandeangel írta:a TI szoveg tanulmany lehetne az ossze nem illo dolgok/ervek /ervelesekre
Akkor rajta: halljuk .
Mimi es a helyesiras , meg a "netkommandos" csufolodas inkabb off, mint vita
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.01.17. 21:38

Ez a sok marhaság nem vitaalap. És nincs is kivel megvitatni. Ez egy egyszerű troll, aki ellen egy ellenszer van, ignorálni vagy bannolni.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.17. 21:55

[quote="mimindannyian"]
Ne felejtsd el hogy a nagy magyar atlag nem skeptikusokbol all am, akik tudjak/tudhatjak hogy egy varos elhetove tetele nem keves anyagi befektetest jelent am. Az emberek az osszeomlo infrastrukturat latjak , a rossz , hasznalhatatlan utakat a forgalom novekedes miatt . A nem vagy rosszul mukodo torvenyek miatti levego/viz /foldszennyezest , a zsufoltsagot a foglakoztatas hianyat, es a slummosodassal , gettosodassal jaro kozbiztonsag hianyt , fertozesveszelyt...Biztos hogy jobb ervei lennenek, ha latott volna mar badogvarost Braziliaban Indiaban.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.01.17. 22:10

"Biztos hogy jobb ervei lennenek, ha latott volna mar badogvarost Braziliaban Indiaban."

De nem látott, és nem is akar látni. Ahogy gondolkozni, megérteni, és vitázni sem akar. Agyhalott.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2015.01.17. 22:28

flygandeangel írta:
Solaris írta:Jól van "vilsi", szépen idézgettél, ámde hol van a te véleményed és mit akarsz ezzel a témával elérni?
Most mondanam benne az idezetekben, mert olyat en is szoktam, kiemelem azt ami akar az en mondandom vagy ketsegem is lehetne .
de most atmentem mimibe meg bekukkba es rakerestem.
sziro-sziro: Mindentudás - Semmittudás

Mindentudás – Semmittudás (2)
http://www.litera.hu/haddszoljon/minden ... emmittudas
Vilsi nem írt semmi értelmes, összefüggő dolgot. Egy katyvasz az egész bejegyzése, idézetgyűjtemény. A saját állásfoglalás hiányzik belőle, vagy ha benne van, akkor nem derül ki. Nem szeretem az ilyen zanzákat. Miről akar vitázni és hogyan? Ez így csak óvodás szintű játék buta gyerekeknek.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.01.18. 09:31

mimindannyian írta:egyszerű troll
Nem troll szerintem , nem art senkinek ...
En azt mondanam egy Cervantes figura: Don Quijote....
Leirta mit csinalt, miert harcolt , es az elert eredmenyeket is.
1994-ben, amikor Magyarorszagra erkezett es letelepedett , annak a zoldmozgalomnak, amit es ahogy azt az elso uttorok csinaltak , mar befellegzett.
Ezt tudta es le is irta.
Ma erthetetlen amit ir . A 20 evvel ezelotti orszagjaro "eloadasait" adja kozre : persze hogy elevult 20 ev alatt .
Egy idoben jarta az orszagot a samanokkal , Taltosokkal , s O ingyen osztotta a meggyozodeset.
Kovacs-Magyar kacsalabon forgo palotaban arulja a viz memoriajat , ez a ven harcos meg lyukas gatyaban rugatja magat seggen, mert nosztalgiazik.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.18. 10:10

bekukk írta:
mimindannyian írta:egyszerű troll
Nem troll szerintem , nem art senkinek ...
En azt mondanam egy Cervantes figura: Don Quijote....
Leirta mit csinalt, miert harcolt , es az elert eredmenyeket is.
1994-ben, amikor Magyarorszagra erkezett es letelepedett , annak a zoldmozgalomnak, amit es ahogy azt az elso uttorok csinaltak , mar befellegzett.
Ezt tudta es le is irta.
Ma erthetetlen amit ir . A 20 evvel ezelotti orszagjaro "eloadasait" adja kozre : persze hogy elevult 20 ev alatt .
Egy idoben jarta az orszagot a samanokkal , Taltosokkal , s O ingyen osztotta a meggyozodeset.
Kovacs-Magyar kacsalabon forgo palotaban arulja a viz memoriajat , ez a ven harcos meg lyukas gatyaban rugatja magat seggen, mert nosztalgiazik.
Nekem sem általában a nézeteivel van a bajom, hanem azzal, ahogy azokat "bemutatja". Külön topikot nyit minden -előregyártott panelekből építkező- agymenésének, majd ott hagyja, mint kutya a Szaharát... Ezt már több helyen eljátszotta különféle nickneveken, itt is nyitott pl. 100 forintos kenyérsütésről egyet úgy, hogy szó szerint bemásolta valami régi irományából, majd felé sem nézett.
Ha teleszemetelsz fórumokat, az bizony trollkodás, akármilyen tiszteletreméltóak is (lehetnek) a nézeteid és akármekkora múlttal dicsekedhetsz is.
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.01.18. 10:24

Popula(c)tion írta:.
Ertem , es igazad van .
Beleolvastam forumokba , lattam olyan megoldast, pl nol forumon, ami lehetove teszi azt, hogy O is resztvehessen es a kaposzta is megmaradjon :egy helyre lettek a beirasai osszeteve .
Kellene neki adni egy "vilsi" topikot, igy se kizarva nincs , se nem haboritja a forum hivatasat , ami a vita
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.18. 10:29

Így van.
Gumiszobát neki!
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.18. 10:45

Popula(c)tion írta:Így van.
Gumiszobát neki!
Nem ertek vele egyet de a dontes nem az en kompetenciam. Nem egy olyan topic van itt ami hsz hianyaban elult .
Kulonben is hol van az eloirva, hogy a TI-nek a topicot felugyelnie kell vagy csak eppen elindithat egy egy temat es a tobbiek csinalnal belole azt amit tudnak vagy akarnak
Most mar en is rakerestem es ezt talaltam 1994 es tenykedeserol
1994-ben helyi zöldekkel megépítettük az első hazai síkkollektort a pécsi Zsolnai Művelődési ház tetőjén. Azóta a kollektorépítés népmozgalom lett...
0 x

Avatar
bekukk
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2010.07.29. 22:48
Tartózkodási hely: Bretagne Finistere :o) a Fold vege

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: bekukk » 2015.01.18. 10:55

OFF
dafke ??????? Lattalak en mar netszemeteles miatt topikot nyitni.... le is vagtad vele a szarnyacskaimat
/OFF Elnézést!
flygandeangel írta: hol van az eloirva, hogy a TI-nek a topicot felugyelnie kell
Ha tenyleg a forumszabalyzat a hozzaszolasod miertje, a forumtars kapott kerdeseket es nem felelt. Ha pezo , osamuka , TZS es a tobbi kerdesekre nem valaszolo tag gumiszobaban gondolkozott a "hogyan forumozzunk"-on , akkor azzal, hogy hol van eloirva ennek a forumozonak a pihentetese , nincs problema...
A Gumiszoba azert szerintem is tulzas : nem agressziv troll , de kulon helyet biztositani a mutizmusanak jo lenne.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2015.01.18. 11:26

bekukk írta: A Gumiszoba azert szerintem is tulzas : nem agressziv troll , de kulon helyet biztositani a mutizmusanak jo lenne.
Olvastam itt valahol, hogy megszűnt a topikindítás előmoderálása. Ezért (meg a válaszai hiánya miatt is,) gondolom gumiszoba-érettnek R.S-t.
Ha ott vitaképesnek bizonyul, akkor én pl. szívesen venném a meglátásait és az érveit.
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.01.18. 12:20

Volt itt egy hasonló tag, Vasilov, aki ugyanezt csinálta, csak kulturáltan. Van egy blogja, oda írja össze a nézeteit, aztán néha nyit egy tipocot egy agymenésével, és megpróbál róla érdemben vitázni. Hogy ez mennyire sikerül, és mi a végkicsengés az már más lapra tartozik, de ez, kulturálatlan spammelés, amit visili csinál: felkutat fórumokat, és beömleszti a nézeteit.
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.01.18. 14:44

vilsi hozzászólásai ezentúl csak előzetes moderátori jóváhagyás után jelenhetnek meg.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.18. 17:38

Szilágyi András írta:vilsi hozzászólásai ezentúl csak előzetes moderátori jóváhagyás után jelenhetnek meg.
OFF
Most szeretlek :oops: :) es ezert kapsz egy lancreakciot ami 2014 egerfogoval es 2015 ping pong labadaval keszult /reklam /
/OFF Elnézést!
2,014 mousetraps and 2,015 Ping-Pong balls create ultimate chain reaction
https://www.youtube.com/watch?v=-zX-gz1lRt0&gl=DE
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.01.18. 17:42

mimindannyian írta:".... gondolkozni, megérteni, és vitázni sem akar. Agyhalott.
Szerinted a TI es O ugyanaz lenne ?
....Hamar rábukkantam dr. Rózsa Sándor egyetemi tanár és kémikus igen hasznos kiadványára, a „Testápoló kislexikon“ című könyvre. Az írás az Ökotárs Alapítvány jóvoltából innen letölthető, ----
http://divany.hu/eletmod/2010/08/04/ves ... metikumok/
0 x

Avatar
mimindannyian
*
*
Hozzászólások: 7917
Csatlakozott: 2011.04.23. 16:20
Tartózkodási hely: Szoboszló

Re: JÓL LÁTJUK A VÁROST?

Hozzászólás Szerző: mimindannyian » 2015.01.18. 20:43

He?
0 x

Válasz küldése