Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.06. 09:29

Te melyik konyvet ajanlanad amit mindenkinek el kellene olvasnia / ismernie kellene .
Miert ?
Kép

The 8 Books Neil deGrasse Tyson Thinks Every Person Should Read

March 5, 2015 | by Kristy Hamilton

http://www.iflscience.com/editors-blog/ ... scientists
OFF
It's World Book Day: Time For Reading Lists And Dress-Up
MARCH 05, 2015 1:43 PM ET http://www.npr.org/blogs/thetwo-way/201 ... d-dress-up

/OFF Elnézést!
0 x

neletven
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2015.02.14. 11:37

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: neletven » 2015.03.06. 18:26

Dr. Dezső Zsigmondné: A gyorsolvasás programozott tankönyve. Kiváló felépítésű, gyakorlatias, interaktív. Csodát nem ígér, csak eredményt munkáért cserébe. Sok szempontra rámutat, aminek fejlesztésével hatékonyabbá válhatunk. Kevesebb energiaráfordítással több információt dolgozhatunk fel eredményesebben(értem ezt úgy hogy emlékszünk is rá). Mindezt olyan egyszerűnek tűnő eszközökkel mint a kevesebb szemfixációval olvasás, információ szelektálás, szókincs, regresszió elhagyása, összkép és közös jellemzők meglátása stb. Ennek a sok apróságnak az eredője pedig nemcsak az olvasásban érezhető, de a mindennapi kommunikációban, koncentrációban is. Ha valaki szeret olvasni és úgy érzi(mintahogy én is) az iskolai módszerek nem voltak elég alaposak, annak bátran ajánlom ezt a könyvet. ;)
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2015.03.07. 10:17

OFF
Én még mindig a csontmasszírozós, rákgyógyítós szegmensnél vagyok leragadva, tehát mindenképpen ezt:
http://www.libri.hu/konyv/a-futball-faktor.html

/OFF Elnézést!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.08. 20:48

aszfaltbetyár írta:OFF
Én még mindig a csontmasszírozós, rákgyógyítós szegmensnél vagyok leragadva, tehát mindenképpen ezt:
http://www.libri.hu/konyv/a-futball-faktor.html

/OFF Elnézést!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tudod hogy erdekes lehet .OFF
Hallgato koromban kis eloadast tartottam arrol, hogy elmeletileg hogy es milyen modszerrel lehet/ne a fanatizmust kordaban tartani . Elmeletileg jo munka volt , mindenki szajtatva hallgatta . A vegen a prof megdicsert a felkeszulesemert es a belefeccolt munkaert es azt mondta : vesse az agyaba egy eletre :SEHOGY nem lehet kordaban tartani
/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
aszfaltbetyár
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2012.09.30. 15:06
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: aszfaltbetyár » 2015.03.09. 18:34

flygandeangel írta:
aszfaltbetyár írta:OFF
Én még mindig a csontmasszírozós, rákgyógyítós szegmensnél vagyok leragadva, tehát mindenképpen ezt:
http://www.libri.hu/konyv/a-futball-faktor.html

/OFF Elnézést!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tudod hogy erdekes lehet .OFF
Hallgato koromban kis eloadast tartottam arrol, hogy elmeletileg hogy es milyen modszerrel lehet/ne a fanatizmust kordaban tartani . Elmeletileg jo munka volt , mindenki szajtatva hallgatta . A vegen a prof megdicsert a felkeszulesemert es a belefeccolt munkaert es azt mondta : vesse az agyaba egy eletre :SEHOGY nem lehet kordaban tartani
/OFF Elnézést!
:)
Ez majdnem igaz is.
De van ellenpéldám. Most szombaton nem mentem be a Fradimeccsre hanem a kinti tüntetésen szolidarítottam/fotóztam egy kicsit. A mélyprimitív csőcselékhangulatot (ami egyébként most nem volt jellemző, de a szikra ilyen közegben mindig ott van) is vissza tudja tartani egy olyan ember, akinek abszolút tekintélye van.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.11. 15:33

aszfaltbetyár írta:A mélyprimitív csőcselékhangulatot (ami egyébként most nem volt jellemző, de a szikra ilyen közegben mindig ott van) is vissza tudja tartani egy olyan ember, akinek abszolút tekintélye van.
Errol nekem is eszembe jutott nehany tanulmany konyv cim,
Pl Lombroso , es Scipio Sighele Bunozo tomeg . Akik szerint az emberek bunozoi hajlammal jonnek a vilagra es ezek az egyeni bunozo hajlamuak a tomegekben a rendbonto vandalok .
Meg eszembe jutott Gustav Le Bon aki a tomegben uralkodo rendkivuli viselkedesekrol irt a Tomegek lelektana-ban .Ezeket is erdemes megismerni .
0 x

átlagember
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.11. 18:06

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: átlagember » 2015.08.11. 18:33

And Suddenly the Inventor Appeared
TRIZ, the Theory of Inventive Problem Solving
By Genrich Altshuller

Magyarul: És egyszercsak megjelent a felhasználó, olvasható itt: http://issuu.com/nisargadattin/docs/__s ... t_a_feltal

Amiért ajánlom:
Sajnálatos módon, a körülbástyázott hiedelmek egyike, amely sok embernek a sajátja, hogy a találékonyság veleszületett, és emiatt nem tanítható, illetve nem tanulható. De nem vagyunk következetesek. A technikai találékonyság tanításával szemben ellenállást fejtünk ki, illetve azt elutasítjuk, eközben zenei, és művészeti kurzusaink vannak – és iskoláink, amelyek mindenféle hallgatókat befogadnak, nem csupán a nagyon tehetségeseket, vagy a művészi hajlamúakat.
Ennélfogva olyan iskolákra, és tanfolyamokra is szükségünk van, amelyek arra fognak tanítani bennünket, hogyan váljunk találékonyabbá, vagy innovatívabbá, és meg fogják nekünk tanítani, hogyan kell technikai valamint nem-technikai problémákat kreatívabban megoldani. Ezt a technikai problémák megoldásának egy új elméletének az alkalmazásával tehetjük meg, amely olyan emberek tapasztalatára alapul, akik valódi problémákat oldottak meg. Ez az elmélet létezik, és sok ember, sok országban sikeresen használta, miután Henry Altshuller létrehozta azt a Szovjetunióban, 1946-ban.
Idézet a könyv előszavából.

Amennyiben szkeptikus lenne valaki azzal kapcsolatban, hogy a feltalálás módszere - és általában a technikai ill. nem-technikai problémamegoldás módszere - tanulható és tanítható, az olvassa el a könyvet! Jó szórakozást hozzá!
(De ha nem lenne szkeptikus, akkor is értékes olvasmány!)
0 x

átlagember
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.11. 18:06

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: átlagember » 2015.08.17. 20:44

A TRIZ módszerről szinte alig lehet olvasni a magyar szakirodalomban, és a webes keresők (Google és társai) sem adnak értékelhető számosságú magyar nyelvű találatot. Hányan tudhatnak arról hazánkban, hogy létezik olyan európai projekt - lásd: http://www.tetris-project.org -, amely a TRIZ tanítási módszerét tűzte céljául, és amelynek hazánk nem tagja? A projekt egy terméke - a projekt szájton kívül - itt is olvasható angolul: http://issuu.com/nisargadattin/docs/tet ... _at_school. (Arra az esetre, ha nem akarna regisztrálni valaki, hogy a könyvet, amely ingyenes, elolvassa, letöltse, és amelynek a címe mindent elárul: TETRIS Teaching TRIZ at School
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2015.08.17. 22:39

átlagember írta:And Suddenly the Inventor Appeared
TRIZ, the Theory of Inventive Problem Solving
By Genrich Altshuller

Magyarul: És egyszercsak megjelent a felhasználó, olvasható itt: http://issuu.com/nisargadattin/docs/__s ... t_a_feltal

Amiért ajánlom:
Sajnálatos módon, a körülbástyázott hiedelmek egyike, amely sok embernek a sajátja, hogy a találékonyság veleszületett, és emiatt nem tanítható, illetve nem tanulható. De nem vagyunk következetesek. A technikai találékonyság tanításával szemben ellenállást fejtünk ki, illetve azt elutasítjuk, eközben zenei, és művészeti kurzusaink vannak – és iskoláink, amelyek mindenféle hallgatókat befogadnak, nem csupán a nagyon tehetségeseket, vagy a művészi hajlamúakat.
Ennélfogva olyan iskolákra, és tanfolyamokra is szükségünk van, amelyek arra fognak tanítani bennünket, hogyan váljunk találékonyabbá, vagy innovatívabbá, és meg fogják nekünk tanítani, hogyan kell technikai valamint nem-technikai problémákat kreatívabban megoldani. Ezt a technikai problémák megoldásának egy új elméletének az alkalmazásával tehetjük meg, amely olyan emberek tapasztalatára alapul, akik valódi problémákat oldottak meg. Ez az elmélet létezik, és sok ember, sok országban sikeresen használta, miután Henry Altshuller létrehozta azt a Szovjetunióban, 1946-ban.
Idézet a könyv előszavából.

Amennyiben szkeptikus lenne valaki azzal kapcsolatban, hogy a feltalálás módszere - és általában a technikai ill. nem-technikai problémamegoldás módszere - tanulható és tanítható, az olvassa el a könyvet! Jó szórakozást hozzá!
(De ha nem lenne szkeptikus, akkor is értékes olvasmány!)
Részt vettem TRIZ oktatáson, ki is próbáltuk néhány esetben, szóval ismerem némileg a módszert, de nem vagyok lenyűgözve tőle. Gyakorlatban kb. a TRIZ mátrix használatától várják a csodát. De azokat a megoldási javaslatokat amiket nyújt a módszer egy gyakorlott mérnök ismeri és már az elején számol velük a TRIZ nélkül is. Kezdő mérnököknek adhat ötleteket, de senki nem lesz a használatával új Edison. Nem kell különösebben magyaráznom, elég ha a 40 lehetséges megoldási elvet átnézed. Ez lenne a válasz az összes technikai (és nem technikai) problémára? Túlértékelt a dolog.
Kép
0 x

átlagember
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.11. 18:06

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: átlagember » 2015.08.18. 13:56

Értem. És azt is egy kicsit jobban értem, hogy mi miért nem szeretjük a TRIZ-t. Innen üzenem a Fortune 500-nak, hogy rossz lóra tettek. Mi jobbak vagyunk.
0 x

Nsolt
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:26

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: Nsolt » 2015.08.18. 22:23

átlagember írta:Értem. És azt is egy kicsit jobban értem, hogy mi miért nem szeretjük a TRIZ-t. Innen üzenem a Fortune 500-nak, hogy rossz lóra tettek. Mi jobbak vagyunk.
A TRIZ egy módszer a sok közül a problémamegoldásra, és nem "A Módszer". Van mellette még egy csomó másik melyek helyettesítik vagy kiegészítik egymást. Én leginkább a kötetlen ötletelést vagy brainstormingot kedvelem.
0 x

átlagember
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.11. 18:06

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: átlagember » 2015.08.19. 08:00

Jómagam szintén szabadság kedvelő vagyok, így személyes választásod a Te szabad választásod. Ami nem lehet oka az érdeklődő TRIZ-től való elhatárolódásának. Van helye a kötetlen ötletelésnek, vagy brainstormingnak is - apró segédeszközként; a TRIZ komplex eszközrendszerrel bíró, jelenleg is fejlődő módszer (nem csupán a 40 alapelv mátrixát tartalmazza, és nem is ez benne a legfontosabb, még akkor se, ha ez jött volna le a tanfolyamból). Te nyugodtan brainstormingolj tovább! Az érdeklődőknek legyen esélye felismerni, hogy aki kimarad, az lemarad.
0 x

átlagember
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.08.11. 18:06

Re: Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: átlagember » 2015.08.19. 09:06

Amennyiben a fentebb ajálott And Suddenly the Inventor Appeared c. könyv túlságosan bevezető jellegű lenne, akkor a Triz for Engeneers c. könyv tanulmányozását javaslom. Ideiglenesen itt érhető el: http://osztott.com/cJmb/TRIZ%20For%20Engineers.pdf
0 x

Grafik
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.09.12. 15:49

Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: Grafik » 2017.09.13. 16:16

Marco Rauland, Az érzelmek kémiája (2004)

Mindenkinek ajánlom, nagyon könnyed fogalmazással, nagyon érthetően az emberi érzelmek kémiai háttereit tárgyalja, mutatja be.
0 x

piciloo
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2011.02.24. 17:50

Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: piciloo » 2017.09.16. 07:46

Chris Stringer és Peter Andrews: Az emberi evolúció világa

Jól magyarázó ,alapos, de nem túlragozott írás,érdekes témára vonatkozó mellékinfókkal sok ábrával és képpel illusztrálva.
0 x

Avatar
Solaris
Hozzászólások: 3584
Csatlakozott: 2012.07.25. 17:32

Te melyik könyvet ajánlanád és miért ?

Hozzászólás Szerző: Solaris » 2017.09.16. 14:49

A modern ember biológiai paradoxonja
Szerkesztette: Dr. Csaba György

A könyv viszonylag régen, 1989-ben jelent meg és az emberi lét különféle problémáival foglalkozik. Valamennyi téma ma is aktuális. Digitálisan nem érhető el, de antikvár példányok viszonylag olcsón kaphatók.
0 x

Válasz küldése