Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Be nem sorolható, egyéb szkeptikus témák
Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.08. 09:17

Engedelmetekkel, ehhez egy új témát nyitok, mert ez a "csemegék" kimeríthetetlen tárháza!
Kép
http://tttweb.hu

A fórumot már csak a legelvetemültebbeknek tudom javasolni.
Kedvencem, mikor a kedves fórumozó panaszkodik, hogy nem megy a búra alatti telekinézis gyakorlat. Hiába koncentrál, a tű hegyére helyezett alufólia nem akar forogni. Mit tegyen? :D

Jó szórakozást!
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.08. 16:29

UUUUUUUUUUUUáááááááááááááááááááááááá!!!!

Mintha megkorbácsoltak volna. :lol: :lol: :lol:
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.08. 17:07

Végigolvastam egy "Témát". Ez nem is fórum! Engem Ibsen Vadkacsájára emlékeztet, vagy Tolsztoj monológjaira. Nem tudom aki elolvasta észrevette-e, hogy ezek nem is egymással beszélgetek? Mindenki belöki a süket szövegét, de a másikéra még csak nem is reagál.

Elmegyógyintézet ehhez képest egyetem.
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.01.08. 21:23

Gábor írta:Végigolvastam egy "Témát". Ez nem is fórum! Engem Ibsen Vadkacsájára emlékeztet, vagy Tolsztoj monológjaira. Nem tudom aki elolvasta észrevette-e, hogy ezek nem is egymással beszélgetek? Mindenki belöki a süket szövegét, de a másikéra még csak nem is reagál.
ugyanmar, biztos telepatikusan beszelgetnek
0 x

Avatar
Caspi
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2009.12.09. 18:31

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Caspi » 2010.01.09. 19:22

Tamási Jocó írta:Engedelmetekkel, ehhez egy új témát nyitok, mert ez a "csemegék" kimeríthetetlen tárháza!
Kép
http://tttweb.hu

A fórumot már csak a legelvetemültebbeknek tudom javasolni.
Kedvencem, mikor a kedves fórumozó panaszkodik, hogy nem megy a búra alatti telekinézis gyakorlat. Hiába koncentrál, a tű hegyére helyezett alufólia nem akar forogni. Mit tegyen? :D

Jó szórakozást!
Pedig jó szórakozás beleolvasni néhány hozzászólásba, bár erősen próbára teszi a tűrőképességet... :twisted:
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.09. 20:38

Gábor!
Úgy látod, hogy süketek párbeszéde folyik a ttt-n, egyetértek, éppen ezért szeretném felhívni a figyelmet (és NEM csak a Tiéd), hogy egyre zavaróbbnak érzem a nyelvi félreértésekből eredő konfliktusokat nálunk is!
A magyar nyelv mindenre képes, éljünk vele!
Az ékezetek hiánya, a központozás mellőzése, a ragok, toldalékok elhanyagolása, egyre inkább a megértés rovására megy.
Kérek mindenkit, legyen tekintettel az olvasóra (nem biztos hogy jó szándékúan, egyetértőleg silabizál), ne adjatok támadási felületet! Olvasóként pedig igenis tessék odafigyelni a nüanszokra, minden szóvégnek meghatározó jelentősége van, minden határozószó számíthat! Tiszteljük egymást, nem vagyunk ttt-sek ugye!?
A nyelv tisztasága a gondolat tisztasága!!
A gondolat belsővé vált beszéd.
0 x

Avatar
Camae Leon
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.13. 19:49

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Camae Leon » 2010.01.18. 04:05

Popula(c)tion írta:Gábor!
Úgy látod, hogy süketek párbeszéde folyik a ttt-n, egyetértek, éppen ezért szeretném felhívni a figyelmet (és NEM csak a Tiéd), hogy egyre zavaróbbnak érzem a nyelvi félreértésekből eredő konfliktusokat nálunk is!
A magyar nyelv mindenre képes, éljünk vele!
Az ékezetek hiánya, a központozás mellőzése, a ragok, toldalékok elhanyagolása, egyre inkább a megértés rovására megy.
Kérek mindenkit, legyen tekintettel az olvasóra (nem biztos hogy jó szándékúan, egyetértőleg silabizál), ne adjatok támadási felületet! Olvasóként pedig igenis tessék odafigyelni a nüanszokra, minden szóvégnek meghatározó jelentősége van, minden határozószó számíthat! Tiszteljük egymást, nem vagyunk ttt-sek ugye!?
A nyelv tisztasága a gondolat tisztasága!!
A gondolat belsővé vált beszéd.
Nagyon nagy késztetésem volt kijavítani a helyesírási hibáidat... Mégsem teszem, mert mélyen egyetértek azzal, amit írtál.
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.18. 08:57

Camae Leon
Ha figyelmesen olvastál volna :) , akkor látnád, hogy NEM a helyesírási hibákat, vagy a véletlen elütéseket korholtam, hanem azt a tendenciát, amidőn pl. a mondat eleje köszönőviszonyban sincs a folytatással, a ragok, névmások stb., stb. homlokegyenest ellenkezők.........
Abba már beletörődtem, hogy egyeseknek derogál magyar ékezetes billentyűzetet használni, de legalább az érthetőség kulcsszavaiban azért lehetne távirati stílusban jelölni a különbséget. (Pl.: vereeb-veereb, meg-meeg stb., stb....)
Nem törik le senki ujja, ha egy-két betűvel többet kattint. Egy kis odafigyeléssel megtiszteled az olvasót is, meg a gondolatmeneted is könnyebben érvényre juthat.
0 x

Avatar
Gábor
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2009.12.09. 19:37
Tartózkodási hely: Finnország

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Gábor » 2010.01.18. 10:17

hogy egyeseknek derogál magyar ékezetes billentyűzetet használni
Ha most Vaskalaposra gondolsz, neki nincs magyar billentyűzete, mert nem Magyarországon él. Másnál még nem láttam, de szólj ha tévedek.
0 x

Avatar
Tamási Jocó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2009.12.04. 20:44
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Tamási Jocó » 2010.01.18. 15:43

Popula(c)tion írta:kulcsszavaiban azért lehetne távirati stílusban jelölni a különbséget. (Pl.: vereeb-veereb, meg-meeg stb., stb....)
Nah! Ezt ne! :D Légyszi légyszi légyszi!!!!! :mrgreen:
0 x

Avatar
Camae Leon
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.12.13. 19:49

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Camae Leon » 2010.01.18. 21:22

Popula(c)tion írta:Camae Leon
Ha figyelmesen olvastál volna :) , akkor látnád, hogy NEM a helyesírási hibákat, vagy a véletlen elütéseket korholtam, hanem azt a tendenciát, amidőn pl. a mondat eleje köszönőviszonyban sincs a folytatással, a ragok, névmások stb., stb. homlokegyenest ellenkezők.........
Abba már beletörődtem, hogy egyeseknek derogál magyar ékezetes billentyűzetet használni, de legalább az érthetőség kulcsszavaiban azért lehetne távirati stílusban jelölni a különbséget. (Pl.: vereeb-veereb, meg-meeg stb., stb....)
Nem törik le senki ujja, ha egy-két betűvel többet kattint. Egy kis odafigyeléssel megtiszteled az olvasót is, meg a gondolatmeneted is könnyebben érvényre juthat.
Elolvastam tényleg, mondom, egyet is értek vele, csak viszketett a kezem. De inkább megvakartam :-)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.19. 17:14

Gábor írta:
hogy egyeseknek derogál magyar ékezetes billentyűzetet használni
Ha most Vaskalaposra gondolsz, neki nincs magyar billentyűzete, mert nem Magyarországon él. Másnál még nem láttam, de szólj ha tévedek.
OFF
Ez nem billentyuzet kerdese. O is, en is siman at tudunk valtani, hanem a megszokas esete.
Aki a dos-os levelezessel kezdte, es angol billentyuzettel, az mar lehet igy marad.

/OFF Elnézést!
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2010.01.19. 18:08

Azt hiszem ez idevalóóóóóóóóóóóóó! :P
http://tibor.blog.hu/2009/12/09/napiste ... a_pilisben
0 x

Avatar
sajnos_kacat
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:43
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: sajnos_kacat » 2010.01.22. 18:21

Gábor írta:
hogy egyeseknek derogál magyar ékezetes billentyűzetet használni
Ha most Vaskalaposra gondolsz, neki nincs magyar billentyűzete, mert nem Magyarországon él. Másnál még nem láttam, de szólj ha tévedek.
OFF
alapvetoen nem a billentyukre pingalt szimbolumoktol fugg, hogy mi jelenik meg a kepernyon, ha lenyomod oket
a kulfoldon elok is irhatnanak ekezettel, ha nagyon akarnanak
en pl nem elek kulfoldon, a billentyuimre a magyar ekezetes betuk vannak felfestve, viszont egyreszt programozashoz az angol billentyuzet a kenyelmes, masreszt atvaltas utan annak ellenere keresgelnem kell a gombokat, hogy rajuk van irva, hogy minek kellene megjelennie a lenyomasukra, harmadreszt meg van egy rakas olyan szerver, amiknek a tragya modon beallitott adatbazisaban kell turkalnom, es egyaltalan nem elvezem az ekezetes karaktereket tartalmazo lekerdezeseket [pl a szerver nem unicode alapbol, a mysql sem, de a tablak utf8 default kodolassal vannak letrehozva, csak azert, hogy minden mezohoz kulon meg lehessen adni, hogy iso-latin1 kodlappal ertendo, majd a php kimeneteben a fura karakterek egyesevel vannak lecserelve kalapos ű es tildes ő betukre]
majd ha fizetest kapok az ekezetesitett, es szepen kozpontozott forumozasert, akkor esetleg meggondolom, addig is csendben lazadok es unalmas perceimben gyulolkodve gondolok a Z-t az Y-nal felcserelo idiotara

/OFF Elnézést!
0 x

vaskalapos
Hozzászólások: 4606
Csatlakozott: 2009.12.09. 17:51

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: vaskalapos » 2010.01.22. 18:28

sajnos_kacat írta:
Gábor írta:
hogy egyeseknek derogál magyar ékezetes billentyűzetet használni
Ha most Vaskalaposra gondolsz, neki nincs magyar billentyűzete, mert nem Magyarországon él. Másnál még nem láttam, de szólj ha tévedek.
OFF
alapvetoen nem a billentyukre pingalt szimbolumoktol fugg, hogy mi jelenik meg a kepernyon, ha lenyomod oket
a kulfoldon elok is irhatnanak ekezettel, ha nagyon akarnanak
en pl nem elek kulfoldon, a billentyuimre a magyar ekezetes betuk vannak felfestve, viszont egyreszt programozashoz az angol billentyuzet a kenyelmes, masreszt atvaltas utan annak ellenere keresgelnem kell a gombokat, hogy rajuk van irva, hogy minek kellene megjelennie a lenyomasukra, harmadreszt meg van egy rakas olyan szerver, amiknek a tragya modon beallitott adatbazisaban kell turkalnom, es egyaltalan nem elvezem az ekezetes karaktereket tartalmazo lekerdezeseket [pl a szerver nem unicode alapbol, a mysql sem, de a tablak utf8 default kodolassal vannak letrehozva, csak azert, hogy minden mezohoz kulon meg lehessen adni, hogy iso-latin1 kodlappal ertendo, majd a php kimeneteben a fura karakterek egyesevel vannak lecserelve kalapos ű es tildes ő betukre]
majd ha fizetest kapok az ekezetesitett, es szepen kozpontozott forumozasert, akkor esetleg meggondolom, addig is csendben lazadok es unalmas perceimben gyulolkodve gondolok a Z-t az Y-nal felcserelo idiotara

/OFF Elnézést!
OFF
Vasaroltam olyan felragaszthato kis cimkeket az otthoni laptopra, mi tobb, be tudom allitani ugy, hogy a Z es Y a helyen marad amikor valtok eketelen es ekes irasmod kozott... epp csak sokkal-sokkal lassabban irok, ha bekacsolom az ekezetek... kenyelmetlen.
/OFF
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.22. 21:51

Tamás !
Pont nem Rád gondoltam, a Te gondolatmeneted ékezetek nélkül is vidáman átjön, ne bíbelődj ezzel..... ;)
0 x

Avatar
Orcas
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2009.12.09. 21:07
Tartózkodási hely: Az Operencián túl

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Orcas » 2010.01.23. 05:15

Popula(c)tion írta:Tamás !
Pont nem Rád gondoltam, a Te gondolatmeneted ékezetek nélkül is vidáman átjön, ne bíbelődj ezzel..... ;)
Kire gondoltal, ram?
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.01.23. 08:16

Az eredeti mondandóm az akart lenni (annak kapcsán, hogy mennyire nem törődnek egymás hozzászólásaival a "ttt"-sek), hogy, mivel csak írásban ismerhetjük egymást, ezért talán jó lenne odafigyelni az olvasókra is, ha az a cél, hogy a gondolat átjusson ( hacsak nem azért ír valaki, hogy jól kibeszélhesse magát, mint az agykurkász díványán--- erre is van példa... ;) ...), illetve, hogy olvasáskor próbáljuk megérteni, mi a mondandó lényege, ne arra törekedjünk, hogy mibe lehet belekötni! (Az a bizonyos szőrszál, meg az ő hasogatása :( )
Az ékezetek használata csak egy volt a sok közül.
Pont azt pedzegettem később, hogy eltekinthetünk tőle ("beletörődtem"), nem ez a kardinális kérdés! A távirati stílust persze nem úgy értettem, hogy végig ebben kéne írni, de jelzésértékű lehet (az odafigyelésre), ha valaki veszi a fáradságot és a félreérthető hangoknál akár még két billentyűt is lenyom :) . Semmi személyeskedés nem állt szándékomban, bocsi, ha félreérthető voltam!
(Engem emlékeztet ez a polémia az em. sugárzás-trafó-infrahang vitára, az is egy teljesen mellékszálon való nyámmogásnak tűnt nekem. Biztos rosszul próbálom tömöríteni a mondandómat.....ami most sem sikerült :( .)
0 x

Popula(c)tion
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.12.11. 17:47

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Popula(c)tion » 2010.02.06. 06:52

A "külföldi táncklubok" is egy érdekes téma, de nézzünk a mélyére!!hm??
0 x

Avatar
Dorka11
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.12.09. 22:11
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Szkeptikus csemege - tttweb.hu

Hozzászólás Szerző: Dorka11 » 2011.05.14. 21:29

Egy gyöngyszem:
http://www.free-energy.hu/pajert/index. ... Orgon.html

Már az eleje is jó. ;)
Wilhelm Reich, a huszadik század kiváló természetkutatója fedezte fel az Orgon energiát az 1930-as években, amint a szexuális kielégülés fizikai és fiziológiai hatását tanulmányozta. Eredményeit először 1923-ban jelentette meg.
Tehát előbb publikálta majd kutatta. :) Az eredeti szövegben is így van.
0 x

Válasz küldése