Szkeptikus Klub: Hogyan fogunk közlekedni 30 év múlva?

A Szkeptikus Társaság eseményei, céljaival, működésével kapcsolatos kérdések, javaslatok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus Klub: Hogyan fogunk közlekedni 30 év múlva?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2019.09.11. 19:43

A Szkeptikus Klub következő rendezvénye szeptember 17-én:

Hogyan fogunk közlekedni 30 év múlva?
Fleischer Tamás ny. tudományos főmunkatársa (MTA KRTK Világgazdasági Intézet) előadása


Kép

Egyre több és egyre szélesebb utat építünk, a nagyvárosokban mégis egyre nagyobb a torlódás, miközben a város egyre élhetetlenebbé válik, a legtöbb teret az autók foglalják el. Mi a megoldás? Vajon a bár lassan, de mégis terjedő elektromos autók vagy az egyre okosabbnak tűnő, ám sokak által bizalmatlanul szemlélt önvezető autók megoldást jelentenek a problémára? Esetleg megosztott járművekkel kellene közlekedni, feladva a magánszemélyek autóbirtoklásának hagyományát? Van egyáltalán az autózásnak jövője? Vagy egészen másképp kellene megközelíteni az egész kérdéskört, és alapjaiból újragondolni a közlekedés rendszerét, hogy működőképes, de fenntartható és környezetbarát is legyen? Ezeket a kérdéseket feszegeti előadásában saját kutatásait is bemutatva Fleischer Tamás, a Világgazdasági Intézet tudományos főmunkatársa.

A klubest időpontja: 2019. szeptember 17. kedd, 18.00 óra
Helye: Kossuth Klub (1088 Budapest, Múzeum u. 7.)


A klubestre a belépés ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk! Facebook-eseményoldal
0 x

Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

Szkeptikus Klub: Hogyan fogunk közlekedni 30 év múlva?

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.10.09. 08:02

Jó napot! Nagy kár, hogy erről lemaradtam. Érdekelt volna. - Videó vagy cikk esetleg várható az előadásról?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6521
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus Klub: Hogyan fogunk közlekedni 30 év múlva?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2019.10.09. 19:55

CsokiBoszi írta:
2019.10.09. 08:02
Videó vagy cikk esetleg várható az előadásról?
A videófelvétel elérhető itt: https://youtu.be/9cBUL-BjYz4
1 x

Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

Szkeptikus Klub: Hogyan fogunk közlekedni 30 év múlva?

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.10.10. 07:23

Juhé! :D Köszönöm szépen. :) Mindenképp meg fogom nézni. :)
0 x

Avatar
CsokiBoszi
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.07.30. 00:38

Szkeptikus Klub: Hogyan fogunk közlekedni 30 év múlva?

Hozzászólás Szerző: CsokiBoszi » 2019.10.24. 00:59

Megnéztem és köszönöm szépen. :)

Szegény kedves, idős előadó ideges vagy beteg, mert nagyon sokat izzadt, de derekasan igyekezett és nekem tetszettek a gondolatai. Ugyanakkor úgy vélem a neki szánt kérdések lényegesen emeltek az egészen. Meg inkább a régebbi és jelenlegi közlekedési arányokról szólt, mint a jövőbeli utazási módokról, de nekem így is rejtett érdekes észrevételeket, amikre nem szoktam gondolni.

Hálás köszönet. :)
0 x

Válasz küldése