Szkeptikus Klub: Mit árul el rólunk a beszédünk?

A Szkeptikus Társaság eseményei, céljaival, működésével kapcsolatos kérdések, javaslatok
Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Szkeptikus Klub: Mit árul el rólunk a beszédünk?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.02.10. 19:06

A Szkeptikus Klub következő rendezvénye február 17-én:
Mit árul el rólunk a beszédünk?
Sándor Klára nyelvész, társadalomkutató (Szegedi Tudományegyetem) előadása
Hétköznapi tudásunk része, hogy a nyelvhasználat sokszor jelzi a beszélő csoporthovatartozását: közismert példa erre a nyelvjárási beszéd és a szleng. Mindkét esetben jóval bonyolultabb azonban csoportidentitás és a nyelv összefüggése, mint a hétköznapi gondolkodás föltételezi – még izgalmasabb azonban a nyelvnek az a kevésbé ismert tulajdonsága, hogy a nyelv nem csak bizonyos esetekben jelöl csoportidentitást, hanem mindig. Másként fogalmazva: nem tudunk úgy beszélni, hogy ne jelezzünk egyben valamilyen identitást vagy identitásokat. Az ilyen identitásjelzések többnyire öntudatlanok: nem tudjuk, hogy mivel és mit jelzünk, de tesszük, és nem tudjuk, hogy miből és milyen értelmezést alakítunk ki mások hallgatásakor, de tesszük. Ráadásul úgy tűnik, hogy mindennek evolúciós előnye is van.

Figyelem! A szokásostól eltérően az előadás nem 17.30-kor, hanem 17.00-kor kezdődik!

A klubest időpontja: 2015. február 17. kedd, 17.00 óra
Helye: Kossuth Klub (1088 Budapest, Múzeum u. 7.), földszinti klubhelyiség


A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk! Részvételedet az esemény Facebook-oldalán is jelezheted (nem kötelező!)
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Szkeptikus Klub: Mit árul el rólunk a beszédünk?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.02.18. 13:31

Kerdes : kep /hanganyag nincs az eloadasrol vagy csak en vagyok turelmetlen es nem talalom sehol . :oops: / osszes szkeptikus web lehetoseget megneztem.
0 x

Avatar
flygandeangel
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2011.04.17. 22:01

Re: Szkeptikus Klub: Mit árul el rólunk a beszédünk?

Hozzászólás Szerző: flygandeangel » 2015.03.13. 23:37

Mi hangzott el azon az eloadason ? Eloado lidercfeny meg mindig nem adott engedelyt a hanganyag kozlesere ?
0 x

Szilágyi András
*
*
Hozzászólások: 6520
Csatlakozott: 2009.12.05. 09:31
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szkeptikus Klub: Mit árul el rólunk a beszédünk?

Hozzászólás Szerző: Szilágyi András » 2015.03.15. 22:59

flygandeangel írta:Mi hangzott el azon az eloadason ? Eloado lidercfeny meg mindig nem adott engedelyt a hanganyag kozlesere ?
Nem, még mindig várjuk az engedélyt.
Egyébként nagyjából ennek a cikknek a tartalma hangzott el: Szólok, s ez megmondja, ki vagyok
0 x

Válasz küldése